Úterý 02. březen 2021 05:59
reklama
Admiral Markets
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Admiral Markets

Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend

16.04.2020 13:16  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Rok 2020 začal krizí na finančních trzích v důsledku pandemie koronaviru. Tato situace je pro investory velmi nepříjemná a vyhlídky do budoucnosti jsou v této napjaté době nejisté. Investoři, kteří chtějí těžit ze silného trhu s nemovitostmi, mají k dispozici velký výběr REIT.

V následujícím článku objevíte 3 akcie nejlepších realitních investiční společností pro rok 2020.

REIT investice

 

V následujícím článku se dočtete:

 • REIT zisková investice do sektoru nemovitostí
 • Jaké jsou charakteristiky REIT?
 • Pozitivní vyhlídky na REIT – návratnost 10-12 %
 • ECB prozatím zachovává politiku nulové úrokové sazby
 • 4 REIT ETF jako alternativa k přímým investicím do akcií
 • 3 nejlepší REIT pro soukromé investory v roce 2020.
 • Obchodování akcií REIT u LYNX

REIT – zisková investice do sektoru nemovitostí

Fyzická aktiva jsou lukrativní, zejména v době nízkých úrokových sazeb. Prostřednictvím REIT můžete více diverzifikovat své investiční portfolio a zvýšit tak jeho stabilitu.

REIT (Real Estate Investment Trust) jsou v Evropě poměrně novou formou akciových společností. Tyto společnosti investují do nemovitostí a obecně vyplácejí vysoké dividendy. V USA jsou REIT velmi populární formou investice již od šedesátých let minulého století.

Studie ukazují, že více než 80 milionů Američanů již investuje do REIT a objem trhu je přibližně půl bilionu USD. Také v Austrálii jsou REIT dlouho zavedenou třídou aktiv.

Na mezinárodní úrovni však existuje několik stovek REIT, z nichž si můžete vybrat. Níže se podíváme, které REIT jsou nejatraktivnější pro soukromé investory.

Jaké jsou charakteristiky REIT?

REIT je akciová společnost kótovaná na burze, která kumuluje kapitál za účelem investice v oblasti nemovitostí a musí proto splňovat zvláštní kritéria kvality a transparentnosti. REIT, podobně jako realitní fondy, kupuje, spravuje, pronajímá a prodává jednotlivé nemovitosti nebo celá portfolia nemovitostí, která se mohou nacházet v ČR i v zahraničí.

Účelem zavedení REIT bylo vytvořit investiční nástroj, který by široké řadě investorů umožnil investovat do nemovitostí a zároveň propojil kapitálový trh a realitní průmysl. Na rozdíl od otevřených nemovitostních fondů jsou REIT akcie, které lze kdykoliv obchodovat na burze bez fixní povinné doby držení a vstupních a výstupních poplatků.

Míra zadlužení REIT nesmí překročit 55 %. REIT investují především do nemovitostí, jako jsou nákupní centra, kancelářské budovy, hotely nebo nemocnice. Investice REIT do rezidenčních nemovitostí jsou značně omezené a podléhají řadě specifických nařízení, aby nedošlo k přehřátí trhu s nemovitostmi.

Aktiva REIT se zpravidla skládají z nemovitostí, pozemků, podílů v realitních společnostech a hotovostních a hypotečních úvěrů.

Klíčovým znakem REIT je osvobození od daně z příjmů právnických osob. Tím je zajištěno, že nepřímé investice do nemovitostí prostřednictvím REIT nejsou ve srovnání s přímými investicemi do nemovitostí znevýhodněny.

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

Dalším rysem REIT je, že velké části zisku jsou okamžitě rozdělovány. U REIT je stanoveno, že nejméně 90 % zisku je vypláceno přímo akcionářům. Účelem vysokých okamžitých distribucí je zajistit dostatečné daňové příjmy navzdory osvobození od daně. Pro investory znamená vysoká distribuce pravidelný přiliv dividend. Z tohoto důvodu jsou REIT obvykle také výraznými dividendovými akciemi.

Jako „hybridní produkt“ kombinuje REIT výhody kapitálových investic (stálá obchodovatelnost, likvidita, nízké transakční náklady) s vlastnostmi otevřených nemovitostních fondů. Burzovní kotace však způsobují, že ceny REIT kolísají, protože jsou zvláště citlivé na zvyšování úrokových sazeb.

REIT však mají nízkou korelaci s dluhopisovým a akciovým trhem, a jsou tedy prostředkem k zajištění proti kolísání cen, které ovlivňují ostatní průmyslová odvětví a akcie.

vyhlídky REIT

Pozitivní vyhlídky na REIT – návratnost 10-12 %

Nízké úrokové sazby, stálý růst nájemného a silný příliv kapitálu stimuluje realitní trh po celá léta, který v důsledku toho nezadržitelně rostl. To platí také pro komerční nemovitosti relevantní pro REIT. Podle analýzy platformy REIT a investiční společnosti Nareit byl rok 2019 s průměrnou návratností 28 % nejlepším rokem od roku 2014 – zejména pro americké REIT.

REIT nadále patří mezi produkty profitující z nízkých nebo dokonce záporných úrokových sazeb a vyhlídky do roku 2020 nejsou o nic horší. Investiční společnost Timbercreek Asset Management ve své tržní analýze „Globální realitní cenné papíry – výhled trhu do roku 2020“ očekává v následujícím roce návratnost 10-12 %.

ECB prozatím zachovává politiku nulové úrokové sazby

Přes všechna proroctví zkázy a varování o tvorbě bublin není oslabení realitního boomu na dohled a všechny klíčové faktory zůstávají pozitivní. Dlouhodobý růst nemovitostí je dán pokračující politikou nulové úrokové sazby Evropské centrální banky, která bude pravděpodobně v dohledné budoucnosti pokračovat v důsledku hospodářského poklesu způsobeného pandemií koronaviru.

Čtěte také: 5 nejzajímavějších akcií, které profitují z koronaviru

Když se začátkem roku 2018 objevily zvěsti o hrozícím obratu úrokových sazeb, ceny akcií REIT se také dostaly pod dočasný tlak, protože levné refinancování je v tomto odvětví důležitým faktorem pro zvyšování výnosů a hodnoty. Od té doby je však jasné, že pokud se úrokové sazby budou zvyšovat, bude to velmi pomalu.

Naopak – v současné situaci koronavirové pandemie se úrokové sazby pravděpodobně nadále zvyšovat nebudou. Trh s nemovitostmi by z toho měl zvláště těžit.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

4 REIT ETF jako alternativa k přímým investicím do akcií

Existuje také řada ETF, které primárně investují do REIT. Velkou výhodou těchto nemovitostních ETF je přirozeně široká diverzifikace, čímž se investoři vyhýbají velkým individuálním rizikům. Níže si představíme některé z nich:

1. BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD (ISIN: LU0192223062 – symbol: IM2A – měna: EUR – objem: 835 milionů EUR) je ETF, který sídlí v Londýně, ale s jeho akciemi lze také obchodovat na frankfurtské burze.

Tento index se skládá z 37 nemovitostních akcií v rámci eurozóny z maloobchodního, kancelářského a rezidenčního sektoru. Většina nemovitostí se nachází v Německu (37,9 %), Francii (24,4 %), Švédsku (11 %), Švýcarsku (8,0 %) a Belgii (5,7 %).

Graf ETF BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD

Graf ETF BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD. Zdroj: JustETF.com.

2. HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD (ISIN: IE00B5L01S80 – symbol H413 – měna: USD – objem: 193 milionů USD) poskytuje přístup k největším kótovaným realitním společnostem z průmyslově vyvinutých zemí po celém světě – zejména ze Severní Ameriky, Asie, Evropy a Austrálie.

HSBC FTSE EPRA_NAREIT Developed UCITS ETF USD_1

Graf ETF HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD. Zdroj: JustETF.com.

3. Aberdeen Global Premier Properties Fund (ISIN: US00302L1089 – symbol: AWP, měna: USD – objem: 625 milionů USD) je obchodován na NYSE a investuje do více než 100 různých REIT po celém světě.

4. Spekulativní investoři mohou investovat do Global X SuperDividend REIT ETF (ISIN: US37950E1275 – americký symbol: SREIT, měna: USD – objem: 460 milionů USD). Tento ETF se obchoduje na NASDAQ a investuje do 30 REIT s nejvyšším dividendovým výnosem na světě.

U tohoto ETF však lze očekávat relativně vysoké kolísání cen. Tento ETF je také v Evropě vyhrazen pro institucionální investory, protože evropští soukromí investoři v současné době nemohou obchodovat s americkými ETF.

3 nejlepší REIT pro soukromé investory v roce 2020

1. Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR)

REIT s názvem Innovative Industrial Properties (ISIN: US45781V1017 – symbol: IIPR – měna: USD – NYSE, AMEX, ARCA, PHLX – objem: 1,3 miliardy USD) se specializuje na nemovitosti v marihuanovém průmyslu. Realitní společnost těží z neustále se rozvíjejícího sektoru marihuany, protože pronajímá budovy, skleníky a výrobní zařízení pro výrobu konopí.

Pro většinu pěstitelů konopí je v současnosti nejdůležitější investovat kapitál co nejrozumněji a zajistit si rychlý růst. Mnoho pěstitelů konopí odprodalo vlastní výrobní zařízení společnosti IIP, od které si ho následně dlouhodobě pronajímá za výhodných podmínek. Win-win situace – Producenti mohou okamžitě využít uvolněný kapitál k další expanzi a REIT má zajištěné dlouhodobé partnerství.

Od 6. března 2019 vlastnil IIP v USA 52 nemovitostí, které byly 100% pronajaty státním licencovaným provozovatelům konopí pro lékařské účely. Nemovitosti s celkovou plochou přibližně 316 000 metrů čtverečních mají průměrnou zbývající dobu pronájmu více než 15 let.

Prostory jsou umístěny ve státech Arizona, Kalifornie, Colorado, Florida, Illinois, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Nevada, New York, Severní Dakota, Ohio, Pennsylvania a Virginie.

Nájemci jsou však nejen poskytovatelé konopných léčiv. Marihuana je již schválena pro rekreační použití v 11 státech USA a Kanadě a konopí je legalizováno pro lékařské účely v dalších nejméně 33 státech. Podnikání IIP se proto stále rozrůstá. Ve čtvrtém čtvrtletí se příjmy z pronájmu zvýšily o 269 % na 17,7 milionů USD.

Innovative Industrial Properties Inc (IIPR@NYSE)

Graf akcie Innovative Industrial Properties. Zdroj: LYNX Trading. Zobrazit více o akcii.

Zisk na akcii se vyšplhal o 211 % na 1,18 USD, což je o 23 centů více, než očekávali analytici. Při pohledu na poslední tři roky se příjmy z pronájmu meziročně zvyšovaly v průměru o 173 %.

Dividendová výnos 3,7 % je na poměry REIT poměrně nízký. Nicméně marihuanový REIT má skvělé růstové vyhlídky do budoucna. V roce 2020 se očekává další nárůst distribuce z důvodu očekávaného růstu zisku. Skutečný potenciál spočívá v extrémně rychle rostoucím obchodu s konopím.

Jako specializovaný poskytovatel je IIPR doposud prakticky bezkonkurenční a díky své obchodní oblasti vytváří pro nově vznikající průmysl oboustranně výhodnou situaci. V dlouhodobém horizontu se však jedná o velmi spekulativní investici.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

2. Akcie W.P. Carey (WPC)

W.P. Carey (ISIN: US92936U1097 – symbol: WPC – měna: USD – burzy: NYSE, AMEX, ARCA, PHLX – objem: 13 miliard USD) praktikuje tzv. triple-net-leasing. To znamená, že daný REIT vlastní portfolio budov, ve kterých nájemci sami hradí veškeré provozní náklady na nemovitost, včetně daní a údržby.

Jedná se o velmi lukrativní obchodní model, protože globálně diverzifikovaná realitní společnost se může soustředit na své hlavní aktivity na úkor údržby spravovaných budov.

W.P Carey, stejně jako mnoho jiných REIT, nakupuje aktiva od společností a poté je pronajímá zpět předchozím majitelům na základě dlouhodobých leasingů. Stejně jako u inovativních průmyslových nemovitostí jsou nájemci poskytováni finanční prostředky na financování růstu. W.P Carey tak relativně bez rizika profituje z rozpětí mezi cenami za pronájem a náklady na financování.

Realitní společnost má v současné době velké portfolio přibližně 1 214 nemovitostí, které jsou pronajímány přibližně 345 nájemcům. Asi dvě třetiny nájemného je generováno v USA, zbytek pochází hlavně z Evropy. Nájemci zahrnují známá jména, jako je hotelový řetězec Marriot (18 hotelů) a New York Times.

WP Carey Inc (WPC@NYSE)

Graf akcie W.P. Carey. Zdroj: LYNX Trading. Zobrazit více o akcii.

Přibližně 40 % příjmů pochází z průmyslového sektoru, 25 % ze skladů a logistiky a zbytek pochází z maloobchodu, kancelářských prostor, školství a ostatní nájmů. Široké spektrum typů nemovitostí a celosvětová orientace činí z W. P. Carey jeden z nejrozmanitějších REIT na trhu.

To je dobrá ochrana v případě slabšího vývoje nebo krize v určitém regionu. V průměru jsou stávající nájemní smlouvy v provozu téměř 11 let a míra pronájmu je 99 %.

Společnost dokázala zvýšovat dividendu 23 let v řadě. Čtvrtletní dividenda se v současné době pohybuje kolem 1,038 USD, takže bude rozděleno kolem 4,15 USD ročně. Při současné ceně akcií 76 USD to znamená atraktivní dividendový výnos ve výši 5,5 %.

Společnost má vynikající a velmi zkušený manažerský tým, který v posledních desetiletích udržel W. P. Carey na cestě k úspěchu. Tento REIT je proto vhodný pro dlouhodobé investory, kteří se zaměřují na kontinuitu. W. P. Carey je široce diverzifikovaný fond s atraktivním dividendovým výnosem.

REIT je považován za základní investici pro mezinárodně orientované investory do nemovitostí.

3. Akcie Welltower (WELL)

Welltower (ISIN: US95040Q1040 – symbol: WELL – měna: USD – objem: 23 miliard USD) je jasnou jedničkou mezi REIT – a to nejen velikostí. Jedná se o těžkou váhu, která investuje především do zdravotnictví. Společnost se zaměřuje především na americký trh. V portfoliu však najdeme i nemovitosti z Kanady nebo Velké Británie.

Welltower investuje do pečovatelských domovů pro seniory, rehabilitačních center a dalších nemovitostí v oblasti zdravotnictví. Primární cílovou skupinou jsou movitější senioři v prominentních lokalitách (například Manhattan a Beverly Hills). Společnost v současné době spravuje více než 1660 nemovitostí s více než 320 000 klienty.

Navíc téměř 20 milionů pacientů každoročně navštěvuje nemocnice, rehabilitační centra nebo jiná ambulantní zařízení, které fungují v prostorách společností Welltower.

Dlouhodobý demografický vývoj společnosti je obrovskou příležitostí k růstu pro důchodové a zdravotní REIT. Ročníky s procentuálně nejpočetnějším zastoupením obyvatelstva budou postupně odcházet do důchodu. Lze tedy předvídat, že poptávka zařízení pro seniory bude stoupat.

Ambulantní léčba a velmi krátké pobyty v nemocnici jsou díky pokročilé lékařské technologii také v módě. I zde má Welltower silnou pozici.

Welltower Inc (WELL@NYSE)

Graf akcie Welltower. Zdroj: LYNX Trading. Zobrazit více o akcii.

Zvýšené strategické zaměření na drahá místa znamená, že více než devět z deseti obyvatel domovů pro seniory jsou nyní soukromými plátci, a proto nespadají pod vládní programy jako Medicare nebo Medicaid.

Díky postupnému přechodu z některých nízkorozpočtových projektů na zařízení s vyššími cenami nyní jen asi 7 % příjmů Welltower pochází z veřejného zdravotnictví v USA.

Vývoj v této oblasti je silně ovlivněn politickými rozhodnutími. V důsledku několika výkyvů ve zdravotnické politice došlo v poslední době k opakovaným právním úpravám nebo změnám standardních sazeb pro financování lékařské péče.

V posledních několika letech to vedlo k určitým zkreslením a nejistotám mezi méně dobře umístěnými konkurenty.

LYNX TIP: Sledujte pravidelné akciové analýzy ve vzdělávací a zpravodajské sekci zaměřené na akcie

Welltower byla, navzdory politicky smíšeným trendům v tomto odvětví, v posledních třech letech schopna navýšit zisk na akcii v průměru o 10 %. Pro běžný finanční rok se však očekává pokles zisku o přibližně 9 %. Společnost za posledních 24 let nikdy nesnížila dividendu a 14krát dividendu navýšila.

Při současné čtvrtletní výši dividendy 0,87 USD (3,48 USD ročně) má při ceně akcií 56 USD REIT atraktivní dividendový výnos 6,2 %. Je třeba také zdůraznit, že Welltower má jeden z nejnižších poměrů zadlužení v tomto odvětví.

Pokud chcete jako investor v příštích letech těžit z demografických změn, Welltower je solidní investice do zdravotnictví. V nadcházejících letech bude toto odvětví neustále růst ruku v ruce s poptávkou po službách pro seniory.

Se svými zařízeními pro střední a vyšší třídy bude Welltower z tohoto vývoje těžit. Propad ceny během krize způsobené pandemií koronaviru je ideální příležitostí pro dlouhodobou investici.

Čtěte také: Přijde finanční krize v roce 2020? Objevte 16 znaků blížícího se pádu burzy.

Obchodujte akcie REIT u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi REIT přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread. Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi či ETF za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Zaujala vás možnost investice do REIT?

Obchodujte REIT na více než 100 burzách po celém světě s kompletní nabídkou všech amerických, německých a dalších akcií s extrémně nízkými poplatky bez skrytých nákladů.

Objevte více o investování do akcií
Investice do REIT

Nejlepší investiční příležitosti 2020? Objevte investiční tipy 2 známých českých investorů

16. ledna 2020 | Burzovní průvodce

Hledáte investiční příležitosti na akcie, forex nebo komodity? ✅ 2 známí čeští investoři a tradeři představují, co a jak budou obchodovat v 2020.

Číst dále
Inflace a její vliv na investování

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

08. ledna 2020 | Burzovní průvodce

Co je inflace a jak ji vypočítat? Jaká je míra inflace v ČR? ✅ Objevte jaký vliv má Inflace na výnos investic a jak se zajistit investicí proti inflaci.

Číst dále
Obchodní válka usa vs čína

Obchodní válka mezi USA a Čínou a její vliv na světovou ekonomiku

11. prosince 2019 | Burzovní průvodce

Co to znamená obchodní válka a mezi kým probíhá? Jaké má obchodní válka dopady na světovou ekonomiku? ✅ Objevte jak pokračují aktuální obchodní války.

Číst dále


Klíčová slova: IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | Akcie Welltower (WELL) | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | SREIT | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Akcie Innovative Industrial Properties | Akcie REIT | REIT u LYNX | WELL | AWP | WPC | Welltower (WELL) | Akcie Welltower | W.P. Carey | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Aberdeen Global Premier Properties Fund | Global X SuperDividend REIT ETF | H413 | IM2A | W.P. Carey (WPC) | REIT ETF | Innovative Industrial Properties | Akcie W.P. Carey (WPC) | Akcie W.P. Carey | Massachusetts | Války | Vzdělávací webináře | Investice do zdravotnictví | Potenciál | Růst | Kalifornie | New York Times | WP | Vývoj | Bez rizika | Pandemie | Pandemie koronaviru | Situace | Pokles | Obchodujte akcie | Komunikace | Míra zadlužení | Míra inflace v ČR | Vliv na investice | Soukromí investoři | Návratnost | Investiční příležitosti 2020 | Nejlepší investiční příležitosti | Míra | Válka mezi USA a Čínou | Na burze | Průmysl | Vyhlídky | Miliardy | Nízké úrokové sazby | Studie | Obchodovat na burze | UCITS ETF | Proroctví | Objem | Obchodní model | Obchodujte | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Daně z příjmů právnických osob | Daně z příjmů | Propad | Daňové příjmy | Realitní trh | Zvyšování úrokových sazeb | Podnikání | Investment | Burze | Akciová společnost | ROCE | REIT | Tradeři | Webináře | Trh | Transakční náklady | Řízení rizika | Převodník měn | Pro investory | Portfolia | Nemovitosti | Míra inflace | Management | Investování do akcií | Investiční portfolio | Investiční | Investice do nemovitostí | HSBC | Graf | Fondy | Finanční prostředky | Eura | Analýzy | Index | Ceny akcií | Burzy | LYNX | Investovat | Investiční společnosti | Financování | Obchodování s akciemi | Obchodovat | Zisk | BNP Paribas | Trh s nemovitostmi | Fond | Investoři | FTSE | Investiční příležitosti | Investiční tipy | Finanční krize | Obchodování | USD | EUR | Banky | Analytici | Úrokové sazby | Zisk na akcii | Výnos | VaR | Trigger | Trading | Trader | Spread | Portfolio | Obchodník | Nástroj | NYSE | Měna | Margin | Likvidita | Kotace | Komodity | Kapitálový trh | Investování | Investor | Investiční společnost | Investice | Intradenní obchodník | ISIN | ECB | Dividendový výnos | Dividenda | Diverzifikace | Distribuce | Centrální banky | Breakout | Asset management | Aktiva | Akcie | AMEX | Sazby | Kapitál | Cenné papíry | Rizika | Daně | Poptávka | Dividendy | ETF | New York | Austrálie | Obchodní deník | Británie | USA | Nasdaq | Inflace | Money management | FOREX | Jak se stát lepším investorem | UCITS | Čeští investoři | Burzovní průvodce | Akcie a ETF | Inflace v ČR | Obchodovat s akciemi | Obchodování akcií | Objem obchodování | Obchodní válka | Obchodní války | Jak fungují akcie | Investiční nástroj | LYNX Trading | Breakout Trader | Spekulativní investoři | Příjmy | Krize | Poplatky | Výhled | Zajištění |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Nejlepší reálné obchody XTB týdne 1. 8. 2016 – 5. 8. 2016
  Obchodování v minulém týdnu probíhalo ve stínu důležitých fundamentů. Bank of England rozhodla o dodatečných ekonomických stimulech a data z amerického trhu práce také nenechala obchodníky klidnými. Akciové indexy nakonec slabě rostly. Německý DAX přidal 0,29 % na 10367 b. a newyorský index S&P 500 zaznamenal vzestup 0,43 % na historický rekord 2182,9 b.
 • Nejlepší reálné obchody XTB týdne 21. 8. 2016 – 26. 8. 2016
  Šance na růst amerických sazeb po pátečním projevu guvernérky Fedu Janet Yellen vzrostly. Trhy o vyšších sazbách ale stále nejsou zcela přesvědčeny. Index S&P 500 ztratil v minulém týdnu 0,7 % na 2 169 bodů. Německý DAX ovšem dokázal růst o 0,4 % na 10 588 bodů. Index volatility VIX vystoupal na hodnotu 13,5. Stále se ovšem nacházel na velmi nízkých hodnotách.
 • Nejlepší reálné obchody XTB týdne 22. 5. 2016 – 27. 5. 2016
  Obchodování se v minulém týdnu neslo na pozitivní vlně, volatilita klesala a dařilo se rizikovým aktivům. Německý akci...
 • Nejlepší reálné obchody XTB týdne 25. 7. 2016 – 29. 7. 2016
  Ani v minulém týdnu se nálada na finančních trzích nezkazila. Spotový index volatility Vix klesl na jeho konci pod příjemných 12, i když akciový index S&P 500 nakonec týden zakončil lehce v negativním teritoriu. Německý DAX však přidal 1,9 % na 10 338 bodů. Forex byl ve znamení oslabování amerického dolaru. Pár EUR/USD rostl o 1,8 % na 1,1174. Propad naopak zaznamenala ropa. Brent ztratil 7,1 % a závěr ho zastihl na úrovni supportu 42,50 USD/bbl. Zlato přidalo 2,2 % na 1351 USD/oz.
 • Nejlepší reálné obchody XTB týdne 25. 9. 2016 – 30. 9. 2016 + nejlepší obchody na libře
  V minulém týdnu hrál prim na reálných účtech obchodníků německý akciový index DAX (de.30.). Nejvyšší zisk na obchod ve výši 395 tisíc korun si připsal na svůj obchodní účet trader z České republiky. Na Slovensku inkasoval obchodník na Daxu částku 6 601 euro.
 • Nejlepší reálné obchody XTB týdne 29 5. 2016 – 3. 6. 2016
  Akciové indexy nenavázaly na počátku června na rally, které probíhalo v závěru minulého měsíce. Index DAX ztratil 1,8 % na 10103 bodů a S&P 500 zakončil týden s nulovým zhodnocením na 2099 bodech. Pár EURUSD dostal prudký impuls s pátečními daty z amerického trhu práce. Nakonec přidal 2,3 % na 1,1367. Stejný důvod stál za vzestupem zlata na 1244 dolarů za unci (+2,6 %). Mírně rostla také ropa.
 • Nejlepší reálné obchody XTB týdne 5. 6. 2016 – 10. 6. 2016
  Pohodová situace na trzích vydržela až do pátku, kdy prudce vzrostla riziková averze i volatilita. Padaly akcie, komod...
 • Nejlepší reálné obchody XTB týdne 8. 8. 2016 – 12. 8. 2016
  V minulém týdnu panovalo na trzích abnormálně klidné prostředí. Takto klidné klima má své výhody a s nimi i specifická rizika, na která by měli být obchodníci připraveni v ideálním případě utaženým stop-loss příkazem.
 • Nejlepší reálné obchody XTB v období 15. 12. 2019 - 29. 12. 2019
  V minulém týdnu se nejvíce dařilo obchodníkovi z České republiky, který díky obchodu na akciovém indexu US100 (NASDAQ) navýšil svůj reálný obchodní účet o 398 tisíc korun. Nákupní pozici o velikosti 10 lotů otevřel v pátek 20. prosince 2019 na úrovni 8 700,17 bodů. Realizace proběhla v pátek 27. prosince na úrovni 8 787,69 bodů. Celkový pohyb ve prospěch obchodu dosáhl na 87,52 bodů.
 • Nejlepší reálné obchody XTB za minulý týden
  V minulém týdnu se nejvíce dařilo obchodníkovi ze Slovenska. Obchod na měnovém páru GBPUSD mu přinesl navýšení reálného účtu o 12 588 euro. Nákupní pozici o objemu 20 lotů zobchodoval během hodiny a půl v úterý 12. března. Trader vstoupil do obchodu ve 12:30 na úrovni 1,30176 a realizace proběhla ve 14:02 na 1,30886. Celkový pohyb ve prospěch obchodu dosáhl na 71 pips.
 • Nejlepší rok za 122 let. Škoda Auto dodala rekordních 1,2 milionu vozů.
  Automobilka Škoda Auto loni zvýšila dodávky na 1,2 milionu aut a v loňském roce tak dodala společnost Škoda Auto o 6,6 % více vozů než v roce 2016, kdy celkově dodala rekordních 1 200 500 aut.
 • Nejlepší start amerických akcií za 30 let
  Dozvuk středečního zasedání Fedu, lepší než očekávané výsledky společností a přívětivé komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa k pokrokům ve vyjednávání s Čínou stály za včerejším růstem indexu S&P 500. Ten si polepšil o 0,9 % za podpory akcií Facebooku nebo General Electric, které trhy za prezentované výsledky ocenily růstem o více jak 10 %. Nejsledovanější index si za první měsíc letošního roku odnesl zisk ve výši 7,9 %, což leden 2019 staví na první příčku nejlepší měsíční výkonnosti od října 2015. Podíváme-li se do historie, tak letošní začátek roku byl nejúspěšnější za posledních 30 let.
 • Nejlepší technologické akcie roku 2020
  Investice do technologických akcií byly po celá desetiletí fascinující a mnoho z těchto společností stálo v tomto tisíciletí opakovaně na stupních vítězů. Společnosti zabývající se technologiemi nejen změnily naše každodenní životy, ale také přinášely skvělé výnosy na akciovém trhu.
 • Nejlepší výběr všech druhů těch nejlepších čajů
  Všichni určitě znáte Zelený čaj . Bývá vyroben z těch nejlepších zelených čajových lístků. Bývá speciálně upraven, aby...
 • Nejlepší 5G akcie roku 2019 – Investujte do příští internetové revoluce
  5G akcie mohou mít obrovský prospěch z další internetové revoluce. Revoluce, ve které je ústředním tématem rychlejší internet a zejména internet věcí. Co je to vlastně 5G? A které akcie mohou těžit z této již kontroverzní a rušivé technologie?
 • Nejlepší 5G akcie v roce 2019 – Investice do příští internetové revoluce
  5G akcie mohou mít obrovský prospěch z další internetové revoluce. Revoluce, ve které je ústředním tématem rychlejší internet a zejména internet věcí. Co je to vlastně 5G? A které akcie mohou těžit z této již kontroverzní a rušivé technologie?
 • Nejlidnatější země světa mají ekonomické problémy
  V Indii žije 17,5 procenta světové populace, což představuje přibližně 1,352 miliardy obyvatel. To je pouze o zhruba 47 milionů lidí méně než v nejlidnatější Číně. Dohromady v obou zemích žije 35,6 procenta lidské populace. Z toho je patrné, že obě nejlidnatější země mají klíčovou roli pro budoucí vývoj na naší planetě.
 • Nejlukrativnější akcie těžařů zlata v roce 2019
  V roce 2018 dosáhly hodnoty akcií na amerických burzách svých historických vrcholů. Rostoucí ceny akcií šly ruku v ruce s klesající cenou zlata. Koneckonců zlato je celou řadou investorů vnímáno jako silný konzervativní instrument vhodný pro hedging v době nejistoty.
 • Nejméně 300.000 Afričanů podle modelu OSN podlehne koronaviru
  Hospodářská komise OSN pro Afriku (UNECA) dnes oznámila, že pandemie covid-19 pravděpodobně připraví o život více než 300.000 Afričanů a až 29 milionů obyvatel kontinentu uvrhne do extrémní chudoby. Komise proto požádala dárce o finanční pomoc pro Afriku ve výši 100 miliard dolarů, informovala agentura Reuters.
 • Nejmocnější muž Hollywoodu opouští Walt Disney. Akcie společnosti ztrácejí na hodnotě
  Světem otřásla informace, že Robert Iger odstupuje z funkce výkonného ředitele společnosti Walt Disney, a to s okamžitou platností. Iger je přitom podle BBC považován za nejmocnějšího muže Hollywoodu, protože pod jeho vedením společnost probrala několik konkurentů a posílila tak svou pozici na trhu. Akcie firmy na zprávu reagovaly poklesem.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading ziskovost