Báze

Money manažment a Lenny Kravitz
11.05.2020 V tomto článku uvediem základy môjho money manažmentu v tabuľke Excel s príslušnou legendou. V článku pripomeniem „Svetový deň spravodlivého obchodu“ s pridaním jednej skutočne „dobrej veci“ od Lenny Kravitz.

Koho finanční trhy potrestají příště?
11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?

Ako na investovanie či obchodovanie komodít
04.05.2020 Spôsobov ako obchodovať či investovať na finančných trhoch je mnoho, no každé finančné aktívum je niečím výnimočné. V čom sú iné komodity? Ak je človek dostatočne znalý, skúsený a trpezlivý, tak na nich môže robiť zaujímavé výnosy, pretože tak ako aj iné finančné aktíva, tak aj komodity sú cyklické a to znamená, že pri správnom načasovaní vstupu do trhu sa dá urobiť veľké zhodnotenie investície. Medzi komodity patrí napríklad ropa, zemný plyn, zlato, platina, kukurica, pšenica či bavlna.

Retracement EUR/GBP, EUR/AUD, DAX a 2 reálne obchody v 13. týždni 2020
29.03.2020 Tri inštrumenty s výraznými pohybmi k historickým úrovniam za 22 dní. Následne ich retracement v priebehu ďalších 8 dní. EUR/GBP, EUR/AUD a DAX po svojich výrazných pohyboch sa nachádzajú „v etape konsolidácie, alebo v príprave na ďalší výrazný pohyb“? Na priložených a údajmi doplnených grafoch je tento stav „výrečnejší“. Za pozornosť stojí, že ich hodnoty spred 8 dní boli aktuálnymi maximami a minimom.

Denné zhrnutie: Čína uvažuje o ďalších stimuloch, čo udržiava akciové trhy v blízkosti historických maxím
17.02.2020 Akciové indexy v Európe sa obchodujú v zelených číslach. Za pomerne pozitívnou náladou na trhoch stoja viac-menej správy z Číny, ktoré podporili sentiment na trhoch. Čína uvažuje, že pristúpi k zníženiu korporátnych daní a poplatkov, na čo reagovali ázijské akciové indexy rastom. Čínska centrálna banka sa taktiež vyjadrila, že pripraví zmeny v rámci pravidiel pre zlyhané úvery, aby stimulovala hospodársky rast. Otázkou je, či táto cesta je bezpečná.

Nová éra digitálních měn
31.01.2020 Renomované centrální banky a vlády na celém světě začaly brát na zřetel podstatu a příležitosti CBDC (Central Bank Digital Currency) a předpokládají rychlou transformační fázi v převládajícím finančním systému.

Pár EUR/GBP a index S&P500, týždenný výhľad od 3cAnalysis
15.12.2019 Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Denné zhrnutie: Trump podpísal hongkonský zákon, sentiment na trhoch sa ochladil
28.11.2019 Nálada na trhoch sa počas dnešného dňa mierne zhoršila po tom, čo sa objavila ďalšia nástraha, ktorá by mohla ohroziť dosiahnutie prvej fázy obchodnej dohody. Jedná sa o to, že americký prezident Donald Trump podpísal hongkonský zákon, ktorý podporuje protesty v čínskej metropole, čo sa samozrejme nepáči čínskej vláde. Dá sa teda očakávať, že Čína voči tomuto kroku môže negatívne zareagovať, čo by teoreticky mohlo skomplikovať dosiahnutie obchodnej dohody medzi oboma krajinami.

Ranný komentár: Odklad obchodnej dohody medzi USA a Čínou do decembra
07.11.2019 Akciové indexy v Európe a USA sa obchodujú zmiešane. Na jednej strane boli včera zverejnené pozitívne dáta z Nemecka, ktoré naznačujú, že nemecké továrenské objednávky zaznamenali prvý nárast za posledné 3 mesiace, čo môže naznačovať, že situácia v najväčšej ekonomike eurozóny sa stabilizuje. PMI (zo sektora služieb a composite) v Nemecku za október prekonali očakávania. Taktiež boli zverejnené pozitívne dáta PMI (sektor služieb a composite) z Francúzska, ktoré boli v súlade s očakávaniami. Dokonca rovnaké dáta PMI za celú eurozónu pozitívne prekvapili a v kombinácii s maloobchodnými predajmi za september (ktoré taktiež prekvapili na medziročnej báze) pomohli podporiť pozitívnu náladu na trhoch.

Denné zhrnutie: Členovia OPEC + nechcú pristúpiť k zníženiu produkcie, cena čierneho zlata klesá
06.11.2019 Akciové indexy v Európe a USA sa obchodujú zmiešane. Na jednej strane boli zverejnené pozitívne dáta z Nemecka, ktoré naznačujú, že nemecké továrenské objednávky zaznamenali prvý nárast za posledné 3 mesiace, čo môže naznačovať, že situácia v najväčšej ekonomike eurozóny sa stabilizuje. PMI (zo sektora služieb a composite) v Nemecku za október prekonali očakávania. Taktiež boli zverejnené pozitívne dáta PMI (sektor služieb a composite) z Francúzska, ktoré boli v súlade s očakávaniami. Dokonca rovnaké dáta PMI za celú eurozónu pozitívne prekvapili a v kombinácii s maloobchodnými predajmi za september (ktoré taktiež prekvapili na medziročnej báze) pomohli podporiť pozitívnu náladu na trhoch.

Silná rezistencia na CAD/CHF a pokračovanie trendu NZD/JPY a GBP/NZD
28.10.2019 V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Oplatí sa ešte obchodovať Litecoin
25.10.2019 Jednou z najznámejších kryptomien je jednoznačne Litecoin, posledné mesiace však jeho cena na burze výrazne klesla. Má táto kryptomena ešte budúcnosť a oplatí sa do nej investovať alebo bude lepšie sa jej vyhnúť a vybrať si niečo iné?

Obchodníkov plán (časť 1.)
24.07.2019 Akokoľvek sa chcete pozrieť na obchodovanie, benefity plánovania sú naozajstné: Hlavne ak robíte náročnú aktivitu. Môže to pomôcť dosiahnuť naše ciele. V tomto blogu sa pozrieme na „obchodníkov plán“ a na iné elementy na ktoré sa obchodníci pozerajú. Obchodníkov plán sa môže veľmi líšiť medzi obchodníkmi a často okolo osobných preferencií a hlavne cieľov.

Prečo nemôže Trump uspieť?
27.06.2019 Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.

Americký deficit a obchodná vojna
24.05.2019 Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.

Americký obchodný deficit a obchodná vojna
17.05.2019 Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.

Obchodná psychológia: Ujdený/stratený obchod
15.05.2019 Traderi obchodujú s rôznymi emóciami na dennej báze. Väčšine emóciám sa nedá vyhnúť jednoducho pretože sme ľudia. Ak sa s týmito emóciami nevysporiadame efektívne, tak to môže viesť ku katastrofickým výsledkom v našom tradingu. Teraz sa špecificky pozrieme na dopady chamtivosti a frustrácii a ujdenia obchodu a špecifické možnosti ako sa tomu vyhnúť.

Bitcoin prekonal úroveň 6000 USD
09.05.2019 Bitcoin tento týždeň dosiahol nový vrchol v roku 2019, čo predstavuje 45%-ný nárast oproti minulému mesiacu a takmer 100%-ný nárast od decembra.Trh s krypto-menou utrpel kvôli problémom s Bitfinexom. Pripomeňme si, New York Attorney General žaloval Finex Inc - spoločnosť, ktorá stojí za stablecoin Tether a Bitfinex za ukrývanie straty 850 miliónov dolárov. Masívna strata bola údajne krytá peňažnými rezervami spoločnosti Tether. Napriek tomu však býčie tempo zostáva na mieste, čo potvrdzujú aj následné cenové prírastky Bitcoinu. Z technického hľadiska bola psychologická úroveň 6000 dolárov prekonaná, ale teraz je otázkou, či sa cena môže posunúť dopredu bez korekcie.

Akcie týždňa: Uber Technologies
26.04.2019 Uber Technologies, najväčšia car-sharingová spoločnosť na svete pripravuje začiatkom mája verejnú ponuku akcií. Uber bude v poradí druhou spoločnosťou z tohto segmentu, ktorá bude debutovať na burze. Ďalšia car-sharingová spoločnosť Lyft, ponúkala svoje akcie 29. marca. IPO spoločnosti Uber bude jedno z najväčších v histórií. V tejto analýza sa pozrieme na obchodný model spoločnosti, príležitosti, výzvy a informácie, ktoré by ste mali vedieť o prvom obchodnom dni.

Trhy se zbavují včerejší nervozity, na programu informace z ECB, summitu EU a Fedu
10.04.2019 Česká inflace za březen zrychlila a překonala i tržní odhady. 3procentní růst cen je na hraně tolerančního pásma ČNB. Banka ve skutečnosti není pod velkým tlakem reagovat, neboť inflace kvůli efektu srovnávací báze opět poklesne, ale na trhu přece jen mohou trochu sílit očekávání, že domácí úrokové sazby opět vzrostou. Koruna zatím reaguje minimálně a vůči euru se obchoduje na 25,62, reakce však může přijít i opožděně v průběhu dne.

Presvedčenie/viera: Dôležitý kľúč k dosiahnutiu obchodných výsledkov po akých túžite
05.02.2019 Tento blog mi dal zabrať a je oveľa dlhší než obvykle, tak sa usaďte, uvarte si čaj a relaxujte. Je to dosť detailne popísané a mohlo by vám to pomôcť s „mind game“ v tradingu.

3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD, GBP/USD a ESTOXX
27.01.2019 3cAnalysis ponúka čitateľom FXstreet.cz, v pilotnom projekte, možnosť nahliadnuť na analytické služby pre menové páry v kombinácii s európskymi a americkými akciovými indexami, v slovenskom jazyku.

Začala výsledková sezóna. Očakávania nie sú vysoké.
15.01.2019 Index S&P 500 je aktuálne ocenený zhruba na úrovni historického priemeru (cca 15-násobok očakávaných ročných ziskov). Keď si odmyslíme zopár výkyvov z posledných týždňov, tak takto nízko sa naposledy v porovnaní so ziskami obchodoval v roku 2014.

Zásoby aj ťažba ropy v USA klesli. Fundament na rope sa postupne stabilizuje.
12.12.2018 Fundamenty pre ropu sa mierne zlepšujú. Po minulotýždňovom ohlásení zníženia ťažby v OPECu, Rusku a spol., sa mierne zlepšujú dáta z amerického ropného trhu. Už druhý týždeň po sebe klesali zásoby. Pokles bol síce nižší, než sa čakalo (1,2 mil. vs 3 mil. barelov), avšak samotný pokles naznačuje, že nedávny trend prudkého rastu zásob môže byť minulosťou. Medziročne zásoby klesajú už len jemne, o 0,2% a v najbližších týždňoch sa zrejme kvôli nižšej báze dostanú do plusu.

Macron rozdáva darčeky. Deficit pôjde prudko nahor a EÚ stratí páku na Taliansko.
11.12.2018 Rýchle odhady dopadov na rozpočet hovoria o 0,5-0,8% HDP. V praxi to znamená zvýšenie plánovaného deficitu z 2,8% na 3,3-3,6%, čo je v rozpore s trojpercentným limitom EÚ. Navyše, Francúzsko dostane červenú od EK aj ohľadom konvergencie k strednodobým rozpočtovým cieľom. Aktuálny návrh rozpočtu dostal „oranžovú“ známku, keďže na jednorčnej báze aspoň čiastočne znižoval štrukturálny deficit (z 2,5% na 2,3%), po novom by však mal ísť nahor.

Čísla z európskej priemyselnej výroby sa mierne zlepšili
07.12.2018 Včera a dnes dorazili nové dáta z nemeckého priemyslu. Tie začínajú ukazovať pozitívne signály. Zvyšuje sa teda pravdepodobnosť, že sa aktuálny negatívny trend zvráti.

Počas negatívnej nálady na trhoch sa neobvykle darí NZD.
27.11.2018 Spektrum mien G10 má od začiatku silnej averzie k riziku na trhoch (od 10.10) prekvapivého lídra. Je ním NZD, ktorý voči USD získal viac ako 5%. Prekvapivé je to z toho dôvodu, že NZD (a takisto aj AUD) patria medzi rizikovejšie meny, ktorým sa obvykle v čase negatívnej nálady na trhoch nedarí. Navyše, sú veľkými exportérmi do Číny, ktorej ekonomika vo veľkej miere aj kvôli obchodnej vojne s USA spomaľuje.

Trhy zachvátily výprodeje technologických firem
20.11.2018 Akciové trhy ve Spojených státech ukončily první obchodní den tohoto týdne výraznými ztrátami. Průmyslový Dow Jones index oslabil o 1,6 %, S&P 500 ztratil 1,7 % a technologický Nasdaq se propadl o celá 3 %. Celý propad včera odstartovala společnost Apple, když oznámila snížení výrobních objednávek na nové modely iPhone. Pro některé snížila výrobu až o třetinu oproti původnímu záměru výroby. Tyto zprávy s sebou stáhly do ztrát i dodavatelské firmy a celé technologické odvětví. Samotný Apple včera odepsal 4 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 včera nejhůře dopadly již zmíněné technologické firmy (-3,8 %) následované výrobci luxusního zboží (-2,7 %) a telekomunikačními společnostmi (-2,6 %). Dařilo se pouze síťovým odvětvím (+0,5 %) a realitním developerům (+0,4 %).

Jak si letos vedou akcie a další aktiva?
10.10.2018 Máme za sebou třetí čtvrtletí a pomalu se nám blíží konec roku 2018, tedy doba, kdy řada investorů bilancuje výsledky za letošní rok. Pojďme se podívat, kterým třídám aktiv a investicím se dařilo a které naopak způsobily investorům vrásky na čele.

Hrozby kryptomien
26.09.2018 Už som napísal blogy na slabé stránky, silné stránky či príležitosti kryptomien a blockchainu. V tomto blogu si poukážeme na hrozby, ktoré si veľa ľudí neuvedomuje, no sú reálne a dejú sa.

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 0,6 procenta
21.09.2018 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, když index PX přidal 0,6 procenta na 1101,7 bodu. Ve středu index vystoupal na nejvyšší hodnotu od konce května a ve čtvrtek ještě dál posílil, v závěru týdne nárůst mírně korigoval. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíce se v týdnu dařilo akciím pojišťovací skupiny VIG, naopak největší propad postihl akcie Komerční banky. Předchozí týden akcie posílily o 2,4 procenta.

Makro Digest: Nemůže za to Turecko, může za to dluhový cyklus
06.09.2018 V tuto chvíli se většina pozornosti soustředí na Turecko a je k tomu dobrý důvod, ale ve skutečnosti je Turecko jen druhým nebo dokonce třetím důsledkem globálního makroekonomického vývoje.

Jak založit alternativní investiční fond dle §15 ZISIF?
23.08.2018 Mezi tradery a investory, kteří začali obchodovat na burze se svými prostředky, se často stává, že jejich výsledky a schopnosti lákají další investory a vzrůstá poptávka po informacích, jak legálně spravovat cizí peníze.

Obrázky dňa: Zahraničie sa zbavuje talianskych dlhopisov vo väčšom objeme ako počas dlhovej krízy.
22.08.2018 Talianske dlhopisy od vytvorenia novej vlády nie sú vôbec v obľube investorov. Zahraničné (teda netalianske) subjekty sa ich zbavujú v rekordných objemoch. Dokonca ešte vo vyšších ako počas vrcholu dlhovej krízy. A kto ich kupuje? Časť ECB, zvyšok talianske banky. Zatiaľ to podľa mňa bude skôr o vyberaní predošlých ziskov, resp. o eliminácii prípadných strát, pretože keď bude Taliansko nafukovať deficity a dlh, tak zrejme pôjdu výnosy vyššie a ceny nižšie. Straty na istine však talianskym dlhopisom nehrozia, jedine že by sa krajina rozhodla opustiť eurozónu (a teda aj garanciu ECB), čo je zatiaľ málo pravdepodobné. Každopádne, zbavovanie sa talianskeho štátneho dlhu vypovedá o klesajúcej dôvere investorov v Taliansko, a tí teda nebudú príliš ochotní investovať ani do talianskej súkromnej sféry, čo je pre ekonomiku už väčší problém (@jsblokland):

Odchod Tesly z burzy. Elonov majstrovský ťah
10.08.2018 V posledných dňoch sa nehovorí o ničom inom, iba o odchode tejto ikonickej firmy z burzy. Elon Musk v utorok zverejnil list, v ktorom opísal svoj zámer stiahnuť z burzy akcie Tesly, aby mohla pokojnejšie robiť svoj biznis a napĺňať svoj dlhodobý plán. Udeje sa to? Čo to môže znamenať pre túto automobilku?

Obrázky dňa: Nemecké mzdy rastú najrýchlejšie za posledné dve dekády. Mimoriadne sa darí stavebníctvu
26.07.2018 Zrýchlenie rastu miezd v Nemecku potvrdzuje aj ďalší ukazovateľ – zmena kolektívne vyjednaných miezd. Na trojmesačnej báze rástli o 1,8%. To je najviac od roku 1995. Nemecké mzdy teda známky spomalenia nejavia. Práve naopak. V praxi to môže znamenať pozitívny impulz pre nemeckú spotrebu a poteší to aj ECB, ktorá čaká na rast miezd ako na spasenie (@jessefelder):

Donald Trump a Jean-Claude Juncker se dohodli = akcie na vzestupu
26.07.2018 Americké akciové trhy vstoupily do včerejšího obchodování velmi vlažně, nicméně v závěrečné půlhodině vystřelily směrem vzhůru. Index S&P 500 tak uzavřel o 0,9 % výše. Důvodem byla dohoda mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a šéfem Evropské komise Jean-Claudem Junckerem, která by měla odvrátit obchodní války mezi oběma břehy Atlantiku. Největší zisky si připsaly informační technologie (+1,5 %). Dnešek však pro ně nebude alespoň z počátku příliš příznivý, když po uzavření trhu zveřejnil slabé výsledky Facebook. Jeho akcie v rozšířeném obchodování klesaly o více jak 20 %. Futures na S&P 500 ukazují na pokles o 0,2 %, Nasdaq by měl propadnout o téměř jedno procento.

Obrázky dňa: Špekulácie na pokles zlata zaznamenali extrémny nárast
25.07.2018 Stávky na oslabenia zlata sa stupňujú. Počet short-kontraktov sa za posledných 6 týždňov strojnásobil, v porovnaní s marcom vzrástol dokonca šesťnásobne a je najvyššie v histórii. Špekulantov do nich nahnalo odhodlanie FEDu ďalej zvyšovať sadzby. Stále je to však lepšia situácia ako keby zlato ťahal nadol prudký pokles longov, pretože shorty nemožno držať nekonečne a keď raz obchodníci v shorte budú vyberať zisky (čo nemusí byť ďaleko), tak to pošle cenu zlata nahor (@jessefelder):

Veria ľudia viac Bitcoinu než akciám?
13.07.2018 Aj keď akcie a Bitcoin sú iná forma aktív a každá má svoje výhody a nevýhody, tak si sú v pár veciach podobné. Prieskum urobený v Amerike zameraný na Bitcoin zistil, že vyše polovica ľudí vlastní kryptomeny alebo o tom uvažujú. Ľudia sice veria akciovému trhu viac než Bitcoinu, no nie o moc. Na prieskum bolo vybraných 2000 ľudí a podľa výsledkov 57% ľudí verí viac akciovému trhu než Bitcoinu, no 43% ľudí verí viac Bitcoinu než akciám.

Obrázky dňa: Aj napriek uťahovaniu FEDu je dostupnosť úverov v USA na dlhodobých maximách
11.07.2018 Podľa prieskumu medzi malými a strednými podnikmi vzrástla dostupnosť úverov na najvyššiu úroveň od roku 2004. A to v situácii, kedy FED zodvihol sadzby z miním o 1,75 percentuálneho bodu. Vyzerá to teda tak, že FED so zvyšovaním sadzieb prišiel práve včas. Podľa všetkého teda zvyšovanie sadzieb príliš ekonomike neprekáža, naopak keby boli sadzby nižšie, tak by to mohlo mať za následok rýchlejší rast cien alebo rýchlejší rast zadĺženia súkromnej sféry (@TheStalwart):

Tempo rastu úverovania európskym firmám zrýchľuje. Je to ďalší náznak, že spomalenie ekonomiky môže byť dočasné.
27.06.2018 K výraznejšiemu spomaleniu ekonomiky je potrebné buď silnejšie uťahovanie fiškálnych alebo monetárnych podmienok. Fiškálne je aktuálne na tom eurozóna dobre, drvivá väčšina krajín nemá žiaden problém s deficitmi, naopak majú priestor skôr pre fiškálnu expanziu. Monetárne je na tom z hľadiska úrokových sadzieb tiež veľmi dobre, keďže ECB ich drží v mínuse a nebude ich dvíhať minimálne ďalší rok. Otázne však je, či sa posledné horšie čísla z eurozóny nepremietli do slabšej tvorby úverov. A to či už kvôli nižšiemu dopytu po dlhu alebo kvôli tomu, že banky sú ochotné menej požičiavať.

Ropa Brent koketuje s hranicou 80 USD za barel. Čaká sa na OPEC
24.05.2018 Hoci aktuálne ropou hýbu takmer výhradne špekulácie o tom, či OPEC vykryje výpadok ponuky z Iránu, ktorý sa o niekoľko mesiacov dostane pod sankcie, nezaškodí sa pozrieť aj na ostatné fundamenty na ropnom trhu.

Měď
27.04.2018 Měď byla odmítnuta na vrcholu relace – úroveň 3,144, klesá v dnešním obchodování na 3,090. Dvojice nalezne silnou oporu na 200-DMA (3.0811),pro další pokles je nutné tuto hranici prolomit.

Ranní zpráva z akciového trhu 26.4.2018
26.04.2018 Americké trhy ukončily středeční obchodování mírně v plusu, a to i navzdory rostoucím výnosům amerických desetiletých dluhopisů, které se dostaly nad hranici 3 %. Index Dow Jones získal 0,3 %, S&P 500 si připsal 0,2 % a technologický Nasdaq si pohoršil o necelou jednu desetinu procenta. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe dařilo telekomunikačním a energetickým společnostem, když si shodně polepšily o 0,8 %. Nejhůře se naopak vedlo realitním developerům, kteří utrpěli ztrátu ve výši 0,3 %.

EUR/GBP
04.04.2018 EUR/GBP se obchoduje pod 7-DMA (slabě nad 5-DMA), parita je aktuálně na denní bázi flat, resp. +0,05%. Smíšené výsledky PMI v eurozóně, publikované v ranních hodinách tlačí společnou měnu dolů.

GBPUSD: Sterling zaseknutý při 1.39
19.03.2018 Libra se obchodovala v mírné ztrátě během pondělního rána a GBPUSD pár se pohyboval těsně nad úrovní 1.39. Makro kalendář je dnes zcela prázdný a proto by mohla být volatilita nižší během celého dne. Investoři se budou následně soustředit na úterní CPI data z Anglie. Inflace by měla zpomalit na 2.8% na roční báze z 3.0% naposledy. To by mohlo být negativní pro libru, protože to může snížit tlak na zvyšování sazeb v Británii.

Aj február ukazuje silnejšie inflačné tlaky v USA. V marci sa jadrová inflácia môže vrátiť k cieľu.
13.03.2018 Začnime mojimi obľúbenými ukazovateľmi – krátkodobými inflačnými tlakmi. Trojmesačná anualiziovaná jadrová inflácia vzrástla vo februári na 3,1%, polročná mierne zostúpila na 2,5%. V oboch prípadoch sa bavíme o úrovniach, ktorých sme boli svedkami naposledy v roku 2008. Medziročná jadrová inflácia ostala na úrovni 1,8%, k zaokrúhleniu na 1,9% jej však chýbali len stotinky, keďže dosiahla úroveň 1,848%. Krátkodobé inflačné tlaky však naznačujú, že by sa jadrová inflácia onedlho mohla dostať k dvojpercentnému cieľu.

Pražská burza obrátila směr a vzrostla téměř o půl procenta
08.03.2018 Pražská burza obrátila směr a vzrostla. Index PX se dnes zvýšil o 0,47 procenta na 1118,17 bodu. O víc než dvě procenta posílily akcie Erste Bank, přes tři procenta přidaly cenné papíry sázkové společnosti Fortuna. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes stagnovala k euru a oslabila vůči dolaru.

Inflačné dáta posielajú akcie silno nadol
14.02.2018 Americké akcie v stredu poobede prudko prepadli a výnosy na amerických dlhopisoch vystrelili nahor po inflačných dátach za január z najväčšej ekonomiky sveta. Tie totiž ukázali, že rast cien prekonal odhady analytikov, čo by mohlo znamenať rýchlejšie zvyšovanie sadzieb v USA.

(Slovak) Európske ekonomiky zostávajú silné, no rastúce euro bude robiť problémy
14.02.2018 Eurozóna si udržala svoj robustný ekonomický rast na konci minulého roka, čím si vydláždila cestu pre silný rast aj v roku 2018.

(Slovak) Volatilita na akciách zostáva obrovská
09.02.2018 Akciové trhy pokračujú vo veľkej volatilite a Európske burzy sa aj v piatok ponorili do červených čísiel. Americké obchodovanie sa začne za chvíľu, no futures vymazali denné zisky a dostali sa do mínusu, no zatiaľ bol tento prepad skúpený a preto sa obchodujú okolo nuly.

Britská ekonomika by mala v prvom kvartáli výrazne spomaliť
06.02.2018 Britská ekonomika podľa posledných prieskumov výrazne spomalila v januári. To by mohlo znova vyvolať otázky u investorov, či Bank of England bude schopná aj tento rok zvýšiť úrokové sadzby.

(Slovak) Deutsche Bank padá po slabučkých výsledkoch
02.02.2018 Nemecký investičný gigant Deutsche Bank, ktorý má na svojej súvahe deriváty v desaťnásobkoch hodnoty Nemeckého HDP, reportoval v piatok hospodárske výsledky a investorov rozhodne nepotešil. Znova.

Jadrová inflácia v USA prekvapila a môže zrýchľovať ďalej. Dolár však ostáva pod tlakom
12.01.2018 Dnes vyšlo pre FED najzaujímavejšie číslo z americkej ekonomiky – jadrová inflácia. Tá vzrástla medzimesačne o 0,3% (teda rýchlejšie než bol trhový konsenzus na úrovni 0,2%) a medziročne sa vrátila na úroveň 1,8%.

Akcie signalizujú vyčerpanosť
02.01.2018 Nový rok je tu a to znamená, že Santa Rally je definitívne na konci. Uvidíme začiatkom roka pokles akciových indexov?

Najväčšie chyby v tradingu – osobné skúsenosti (2. časť)
02.01.2018 V tomto článku vám poviem o ďalších chybách pri obchodovaní na burze, ktoré robí veľký počet traderov, no predovšetkým, robil som ich ja. Ponúkam teda svoju skúsenosť. Ako sa hovorí, múdry sa učí z chýb druhých, poučte sa aj vy, ak na vás nasledujúce riadky budú platiť.

(Slovak) November znova priniesol straty Amerického dolára
11.12.2017 Dolárový index, zachytávajúci silu Amerického dolára voči šiestim hlavným svetovým menám, prepadol za mesiac november o 1.5%. Nenaviazal tak na sľubnú rally, ktorá začala v septembri a pokračovala aj v októbri.

Inflace je podle analytiků za vrcholem, sazby ČNB ale porostou
11.12.2017 Inflace dosáhla svého maxima v říjnu a opět začíná klesat. Podle analytiků oslovených ČTK to ukázala listopadová data. Pokles inflace bude pokračovat i v dalších měsících, Česká národní banka tak podle řady ekonomů nemusí zvyšovat úrokové sazby již příští týden, ale až v únoru. Za celý letošní rok by měla průměrná míra inflace činit 2,5 procenta, odhadují ekonomové.

Vynikajúce kanadské dáta rozprúdili nákupnú mániu na Kanadskom dolári
01.12.2017 Kanadský dolár odštartoval nový mesiac veľmi pozitívne a voči Americkému doláru si pripísal na svoje konto viac než 150 pips. Môžu za to perfektné dáta, ktoré skončili výrazne nad očakávaniami analytikov.

Fidelity International: Jak se bude dařit dluhopisům navázaným na inflaci, když inflace roste?
30.11.2017 Čerstvé výsledky vývoje inflace v Německu ukazují, že meziroční inflace zrychlila na 1,8 % a překonala očekávání trhu, které bylo 1,7 %. Inflačně vázané dluhopisy nyní představují poměrně zajímavou investiční příležitost, zejména v USA. „V případě evropských a britských dluhopisů navázaných na inflaci zaujímáme spíše neutrální postoj,“ upřesňuje David Simner z Fidelity International.

Ďalšie pozitívne makro dáta z Ameriky, dolár však odmieta rásť
30.10.2017 Spotreba amerických domácností zaznamenala v septembri najväčší nárast za viac ako osem rokov. Za prudkým zrýchlením pravdepodobne stoja nákupy nových vecí v Texase a v Floride po tom, čo obyvatelia týchto štátov začali nahrádzať poškodený majetok a autá po posledných hurikánoch.

Bitcoin ako investícia? Bude za 100 000 EUR?
29.10.2017 Kryptomeny sa za posledný rok stali neskutočne atraktívnou témou, o ktorej počúvame zo všetkých strán. Vynára sa veľa odborníkov-neodborníkov, ktorí sa vyjadrujú k bitcoinu, ethereu, litecoinu, dashu a iným. Ja odborník nie som (kto je?), no pohybujem sa medzi ľuďmi, ktorí krypto riešia na dennej báze. Sám do nich mám zainvestované. Všetci sa ale pýtame, ako to pôjde ďalej?

ECB znižuje mesačný objem QE, euro však po oznámení výraznejšie stráca
26.10.2017 Štvrtok priniesol silnejší výpredaj eura voči ostatným svetovým menám. EURUSD pár klesol o takmer 1% a priblížil sa k úrovni 1.17. Padali aj výnosy na európskych dlhopisoch, čiže rástli ceny bondov. Darilo sa akciám v Európe, ktoré si pripisovali viac než 1%. Za tieto veľké pohyby môže štvrtkové zasadnutie Európskej centrálnej banky.

Čo spôsobí zvyšovanie sadzieb v Británii ?
24.10.2017 Bank of England by mala podľa trhových očakávaní zvýšiť úrokovú sadzbu na ďalšom zasadnutí, ktoré sa bude konať 2. novembra. Bolo by to po prvý krát za viac než rokov. Je na to však ekonomika pripravená?

Sterling v zisku kvôli progresu v rokovaniach o Brexite, dáta ale zostávajú slabé
20.10.2017 Sterling v piatok mierne posilnil z osemdňových miním voči euru, pričom investori očakávajú prelom v rokovaniach o Brexite po tom, čo britská premiérka Theresa May získala miernu majoritu v posledných rozhovoroch o odchode Británie z Európskej únie.

Čínske premiešanie vlády sa nezadržateľne blíži
18.10.2017 Čínsky prezident Xi Jinping v stredu na zraze Komunistickej strany načrtol odvážnu víziu prosperujúcej krajiny a jej úlohu v súčasnom svete. Veľkými problémami v Číne zostávajú korupcia, nerovnosť príjmov, vysoká zadĺženosť a obrovské znečistenie ovzdušia, hlavne v metropolách krajiny.

Ďalšia várka pozitívnych amerických dát je tu
17.10.2017 Priemyselná produkcia v USA zaznamenala malý nárast v septembri, hlavne kvôli hurikánom Harvey a Irma, ktoré spôsobili zníženú aktivitu tovární v Amerike. Celkový výhľad pre výrobný sektor však ostáva pozitívny, hlavne vďaka silnejúcej globálnej ekonomike a slabému Americkému doláru. Výrobný sektor tvorí cca 12% Americkej ekonomiky a pozitívny výhľad by mal znamenať vyšší rast HDP. Tento sektor však samozrejme celkový produkt neovplyvní tak, ako sektor služieb.

Hlava-ramená na EUR/USD
17.10.2017 Na jednom z najznámejších menových párov, ktoré sa v Európe používajú, sledujú a obchodujú sa nám vytvára zaujímavý pattern, ktorý nám napovedá, kam by sa mohol v najbližších týždňoch posunúť.

(Slovak) Pozornosť sa presunie na komoditné meny v ďalších dňoch
16.10.2017 Pondelkové obchodovanie začne pomerne zhurta a v noci uvidíme čínske inflačné indexy, CPI aj PPI. Prvý menovaný by mal na ročnej báze spomaliť na 1.6% z 1.8% naposledy, čo by mohlo byť negatívne pre nočný sentiment na trhoch. Európsky kalendár nebude obsahovať žiadne dôležité makro dáta a poobede bude zverejnený Americký výrobný index Empire state, ktorý by mal poklesnúť z 24.4 na 20.3. Nočná seansa z pondelka na utorok bude znova rušná. Nový Zéland publikuje infláciu CPI za tretí kvartál, ktorá by mala medzi kvartálne výrazne zrýchliť na 0.4% z 0.0% a to by mohlo podporiť Novozélandský dolár.

Inflácia v USA už nad 2%, dolár ale reaguje výpredajom
13.10.2017 Ďalšia séria amerických dát, ktoré boli zverejnené v piatok rozhýbala finančnými trhmi. Inflácia v USA za mesiac september síce vyšla pod odhadmi analytikov, ale zaznamenala nárast oproti minulému mesiacu.

Dolár drží 10 týždňové maximá, čaká na ďalšie dáta
09.10.2017 Americký dolár sa v pondelok držal pri 10 týždňových maximách a volatilita bola len minimálna, vzhľadom na sviatok Columbus Day v USA. Piatkové solídne čísla z Amerického trhu práce podporili zelenú bankovku a mohli by jej dodať sily aj v najbližších dňoch.

Ropa ukončuje sériu piatich víťazných týždňov v rade piatkovým výpredajom
06.10.2017 Futures na americkú ropu WTI boli v piatok dole až o 3% počas Americkej seansy, pričom Európska ropa Brent by mala ukončiť svoju najdlhšiu rally za posledných 16 mesiacov. Investori tak koncom týždňa vyberali zisky a znova sa na trh vrátil strach z možnej nadbytočnej ponuky ropy.

Výrobný sektor v USA na 13 ročných maximách
02.10.2017 Aktivita amerických tovární vzrástla v septembri až na trinásť ročné maximá, podporená hlavne silnými novými objednávkami a dopytom po komoditách. Číslo tak potvrdzuje silnú ekonomickú aktivitu vo výrobnom sektore aj napriek hurikánom Harvey a Irma, ktoré pustošili východné pobrežie USA počas septembra.

Akcie sektoru Mortage – USA
30.09.2017 Hypotéční trh v USA
Výhled pro realitní/hypoteční trh s bydlením je v roce 2017 obecně pozitivní. Trh, přes několik le...

Ďalšie dáta z USA spomalili, spotrebitelia prestávajú očakávať ďalší rast akcií
26.09.2017 Utorkové americké makro čísla nepriniesli žiadne potešenie – spotrebiteľská dôvera poklesla v septembri a rovnako sa vyvíjali aj predaje nových domov, ktoré zaznamenali osem mesačné minimum. Najväčším dôvodom na pokles týchto indikátorov boli pravdepodobne hurikány Harvey a Irma, ktoré spustošili východné pobrežie USA. Americká ekonomika ale zostáva v dobrom tempe, čo potvrdil aj index cien domov, ktorý za júl silnejšie vzrástol.

Investovať do akcií alebo trejdovať forex?
23.09.2017 Na trhu je mnoho príležitostí, kam môžeme umiestniť svoje peniaze za účelom zisku. Patria medzi ne nehnuteľnosti, termínované vklady, akcie, dlhopisy, forex, zlato a iné. Avšak ak rozdelíme investorov na dve hlavné skupiny, rozdelíme ich na tých, ktorí vkladajú peniaze do akcií a tých do forexu. Akcioví sa volajú investori, forexoví sa nazývajú tradermi. Sto ľudí, sto chutí, preto si každý môže vybrať tie inštrumenty, ktoré mu viac vyhovujú. Základným motívom však je zarobiť čo najviac. Otázkou ale je, ktorá z týchto dvoch skupín má z historického hľadiska väčší potenciál zarobiť viac?

Zajtrajšie zasadnutie FOMC
19.09.2017 Už zajtra večer nás čaká septembrové zasadnutie FOMC a rozhodnutie o nastavení monetárnej politiky. V nasledujúcej analýze sa pozrieme čo možno očakávať a aký dopad môže mať rozhodnutie na vývoj USD.

PPI inflácia v USA prudko vzrástla, zajtra sú na programe čísla CPI
13.09.2017 Americký inflačný index PPI (inflácia na vstupoch tovární) silnejšie vzrástol v auguste a bol podporený hlavne cenou zemného plynu. V dátach sa však ale objavili aj známky reálnej inflácie vo výrobnom procese.

Malí investori na akciových trhoch sú najoptimistickejší v histórii
12.09.2017 V poslednej dobe počujeme z každej strany o tom, že akciové trhy sú nadhodnotené, nachádzajú sa v bubline a situácia pripomína prudký rast akcií v roku 2000, tesne pred prasknutím dot.com bubliny. Medvede majú minimálne v jednej veci pravdu – optimizmus malých investorov je na rekordných maximách.

FX týždenný výhľad 28.8 - 1.9.2017
28.08.2017 Najsilnejšou menou minulého týždňa bolo euro, americký dolár bol slabým a najvypredávanejšou menou bol novozélandský dolár. Euro bolo podporované celý týždeň pozitívnymi správami z Eurozóny a následne v pipatok agresívne získalo po Draghiho prejave v Jacskone Hole, ktorý nevyjadril obavy zo sily eura tak, ako to už bolo prezentované v zápisnici.

Kto bude novým šéfom FEDu?
18.08.2017 Jednej, celkom dôležitej veci, sa však zatiaľ príliš nevenuje pozornosť – čo bude po tom, keď Yellenovej vyprší funkčné obdobie začiatkom februára. Nová osobnosť na čele FEDu totiž môže zmeniť smerovanie jeho politiky a maž tým pádom významný vplyv na dolár a akcie.

EURCAD: Euro vymazáva štvrtkové straty, kros čaká na Kanadské CPI
18.08.2017 Vo štvrtok to bol na finančných trhoch veľmi volatilný deň a eurcad kros prudko prepadol počas prvej polovice dňa. Podarilo sa mu však vymazať všetky denné straty počas Americkej seansy a zatvoril v zelenom. V piatok ráno sa obchodoval na nezmenenej úrovni okolo úrovne 1.4950.

Ako obchodovať dáta inflácie z USA?
11.08.2017 Aktuálneho nastavenie trhu reflektuje 42 % pravdepodobnosť zvyšovania sadzieb (Fed Fund Futures) a preiskum Reuters stále poukazuje na zvyšovanie sadzieb Fedom vo štvrtom kvartály ako najpravdepodobnejší scenár monetárnej politiky v USA. Dnešné dáta inflácie môžu mať veľký vplyv na to, či sa tieto pravdepodobnosti zmenia.

Piatkové inflačné čísla v centre pozornosti, pomôžu Americkému doláru?
10.08.2017 V piatok sú na programe dôležité čísla inflácie z USA za mesiac júl. Analytici odhadujú, že mesačná zmena si polepší z 0.0% na 0.2% a medziročná báza by mala poskočiť o dve desatiny percenta na 1.8%.

Inflácia v Číne zostáva stabilná, pokračuje však oddlžovanie
09.08.2017 Čínske inflačné indexy PPI ukázali na stabilný rast inflácie za mesiac júl a to by mohlo znamenať pozitívny vplyv na zisky a tržby čínskych priemyselných spoločností za tretí kvartál tohto roku. Negatívnou stránkou je snaha vlády o redukciu dlhu, čo by mohlo znamenať skôr klesajúci tlak na čínske firmy a ich tržby.

USDCAD: pár v malé ztrátě, čeká na data z trhu práce
04.08.2017 Pár USDCAD se obchodoval v malém mínusu v pátek ráno a během frankfurtské seance se pohyboval okolo 1.2560. Volatilita by měla být dnes významně vyšší kvůli důležitým makro datem.

Čo sa to deje so Švajčiarskym frankom?
27.07.2017 Menej sledovaný kros EURCHF sa dostáva na úrovne naposledy videné v septembri 2011, ak neberieme do úvahy masívny prepad z januára 2015, kedy SNB ukončila ukotvenie EURCHF na 1.20. Cena prudšie rastie už tri dni v rade a kros sa dostal nad level 1.12.

Všetky oči na Draghim, potvrdí jastrabí výhľad, alebo zmení rétoriku?
19.07.2017 Európska centrálna banka bude vo štvrtok znova rozhodovať o monetárnej politike a očakávania trhu sú naozaj veľké. Mario Draghi v posledných týždňoch naznačil, že inflácia by mala pokračovať v raste nad 2%, aj keď aktuálne je iba 1.4% na ročnej báze a ECB tiež „pochválila“ európske ekonomiky za ich pekný rast a optimizmus.

Banka JPMorgan zaznamenala rekordné zisky, akcie však poklesli
14.07.2017 Optimizmus, ktorý podporoval americké bankové akcie po zvolení Donalda Trumpa pomaly z trhu vyprcháva. JPMorgan Chase znížila výhľad pre rast pôžičiek a úrokové príjmy v druhom polroku, Wells Fargo reportovala pokles pôžičiek na autá, čo prekvapilo časť analytikov. Citigroup sa pridala k obom bankám a reportovala nižšie zisky z tradingu, hlavne vďaka neochote klientov obchodovať.

Čínska obchodná bilancia v júni expandovala, trhy po dobrých správach pokračujú v raste
13.07.2017 Čína za mesiac jún zverejnila lepšie saldo obchodnej bilancie, než boli trhové odhady. Medzinárodný obchod s Čínou bol podporený hlavne robustným dopytom po čínskych výrobkoch a silným domácim apetítom po konštrukčných materiáloch.

Janet Yellen priala akciám a holubičia rétorika sa znova vracia
12.07.2017 Americká ekonomika je dostatočne silná na to, aby Fed pokračoval (aj keď veľmi pomaly) so zvyšovaním sadzieb a pomaly začal predávať dlhopisy zo svojej súvahy. Potvrdila to vo svojom stredajšom prejave Janet Yellen. Ekonomika podľa centrálnej banky stále vytvára nové pracovné miesta, spotreba domácností je solídna a rastie aj záujem podnikov o investovanie do rozvoja svojich podnikateľských aktivít. Aj napriek poslednému spomalenie v ekonomických indikátoroch je Fed pripravený pokračovať v utesňovaní monetárnej politiky.

Fed pomaly začne predávať dlhopisy, trend však zostáva na akciách rastový
15.06.2017 V stredu podľa očakávaní navýšil Americký Federálny systém úrokové sadzby federal funds o 0.25% do pásma 1.00 – 1.25%. Tento krok bol ale v trhu už dávno započítaný. Jeden guvernér, Neel Kashkari, bol proti tomuto kroku a hlasoval za ponechanie sadzieb na 1.00%. FOMC okrem toho navýšilo odhady rastu ekonomiky, avšak znížilo odhady inflácie. To bolo pre trh mierne negatívne.

Slabučké US dáta posielajú dolár na kolená, trh čaká na Fed
14.06.2017 Americký dolár sa dostal pod silný predajný tlak v stredu poobede po mizerných dátach z Americkej ekonomiky. Maloobchodné tržby na mesačnej báze v máji spadli z 0.4% až na -0.3%, rovnako aj tržby očistené o predaje áut. Jadrové maloobchodné tržby spomalili z 0.6% na 0.0%.

Silný začiatok roka 2017 môže znamenať ďalších 15 pre americké akcie
02.06.2017 Koncom minulého týždňa uplynulo presne 100 obchodných dní v roku 2017 na Americkej burze a akciový index SP500 je za túto dobu v pluse cca 8%. To je veľmi silný začiatok roka pre americké akcie a jedná sa o najlepší výsledok za posledných 20 rokov. Podľa dát z LPL Financial, index SP500 po takto dobrom začiatku nikdy v histórii nezakončil daný rok v strate. Čo je zaujímavejšie je to, že podľa historických dát by mali akcie pokračovať v raste aj naďalej.

Dluhopisový trh ČR: Čeká nás propad cen?
17.05.2017 Během dubna došlo k výraznému poklesu sklonu české výnosové křivky. Ten byl způsobený jak růstem výnosů na krátkém konci, tak - byť mírnějším - poklesem výnosů na dlouhém konci. Růst výnosů na krátkém konci byl evidentně důsledkem ukončení intervenčního režimu ČNB, po jehož ohlášení poskočily dvouleté výnosy o zhruba 30 b.b. nahoru, a dostaly se tak na dohled nulové hranice. Důvodem bylo očekávání trhu, že bude následovat výprodej spekulativních pozic v české koruně, k němuž však zatím nedošlo. Dlouhé výnosy také vyrostly, po ohlášení exitu se dostaly na dohled 1 % a riziková prémie vůči německým dluhopisům se tak na desetileté splatnosti dostala až na hodnoty neviděné od konce roku 2012. Poté, co se po ukončení intervencí nic zvláštního nestalo, se na dluhopisový trh opatrně začala vracet domácí investorská báze, tj. domácí finanční instituce. To vedlo koncem měsíce k poklesu dlouhých výnosů zpátky pod 80 b.b. tj. na úrovně nižší než na jeho začátku

Dolar pod prodejním tlakem po slabých inflačních datech
12.05.2017 Zelená bankovka v pátek odpoledne prudko propadla a dolarový index se obchodoval o 0.45% níže během Americké seance. Dolar ztrácel po nepříliš pozitivních datech z Americké ekonomiky.

EURUSD: Euro padá i přes vítězství Macron ve Francii
09.05.2017 Společná měna se obchodovala ve ztrátě v úterý ráno a byla o cca 0.2% slabší vůči zelené bankovce během Londýnské seance. EURUSD pár se pohyboval kolem úrovně 1.09.

GBPUSD: Sterling při 6 měsíčních maximech před daty HDP
28.04.2017 GBPUSD pár se obchodoval bez výraznější změny v pátek ráno a pohyboval se při úrovni 1.29 během Londýnské seance. To jsou ceny, které jsme naposledy viděli začátkem října 2016.

NZDUSD: Kiwi v slušném zisku po inflačních číslech
20.04.2017 Novozélandský dolar, přezdívaný i Kiwi, se obchodoval v půl procentním zisku během Londýnské seance ve čtvrtek a byl viděn při úrovni 0.7040. Kiwi byl nejvýkonnější měnou vůči dolaru ve čtvrtek ráno.

V Číne si banky nechcú požičiavať, obávajú sa, že centrálna banka začne obmedzovať ich „tieňové bankové aktivity“
21.03.2017 Na čínskych medzibankových trhoch panuje už určitú dobu zvýšené napätie. Centrálna banka (PBOC) drží banky nakrátko tým, že do systému prilieva menej likvidity (t.j. medzibankových peňazí, alebo rezerv). Dnes prudko vyletela repo-sadzba na 7-dňové peniaze na úroveň 5,5%, čo je najviac od roku 2014. Problém majú pravdepodobne menšie banky, pretože 7-dňová sadzba SHIBOR, čo je predpokladaná sadzba (zverejňovaná raz denne), za ktorú plánujú požičiavať medzibankové peniaze veľké banky, vzrástla len jemne, na 2,76% (čo je ale najviac od roku 2015):
Související klíčová slova:
Společnost mmcité | Fibo | Meta Trader 4 | Akcie Komerční banky | Meta Trader | Obchodování zlata | Daně a trading | Výdaje | HSBC | Retracement | LYNX | Jackson Hole | Futures kontrakt | Model Y | Vládní dluhopisy | AMC | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | ETC | Daňová optimalizace | Fortuna | Long pozice | Ojetiny | Údaje z USA | MAE | Minimální marže | Kč/EUR | Obchodní plán | Akcie Erste | Cap | EUR | Margin call | Akciové trhy | Crypto Eboy - René Remšík | Tržby ve službách | Kiwi | Commonwealth Foreign Exchange | J&T | Výsledek hospodaření | Zkušenosti | Cenová hladina | Bank of China | Tempo růstu | Intesa Sanpaolo | Nárůst objemů | Alphabet | Vstupy | Greenlight Capital | MAERSKA | Ark | EURIBOR | Měnový kurz | Dominik Rusinko | Deflace | Analytik Cyrrusu | Amazon | Obchodník | Makroekonomika | Australská centrální banka | Nová data | Hlavní ekonom | Víra v bezpečí investic | Trend | BTC | Akcie Apple | Take Profit | Objem peněz | Segment retail trhu | Inflační čísla | Investing | Životní prostředí | Dávky v nezaměstnanosti | Úrokové sazby v Turecku | Ruská banka | Tlak na nižší cenu | Japonská měna | Poplatky | Agentura S&P | Růst akcií | Statistiky | Bank of Japan | Akcie dnes | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | S čím obchodovat | Eurostoxx 50 | Pegas Nonwovens | Mince | Aktiva | Akcie O2 názory diskuze | Citigroup | Moderna | Fiskální programy | Trim Broker | Investiční banky | Kolaps FTX | Čistý zisk bank | Europe | Náklady na dluh | Inflace v září | Korelace | Využití umělé inteligence | Dovednosti | Prabos Plus | SP500 | Pravděpodobnost | Ekonomika aktuálně | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Kolaps | Cenné kovy | Zasedání ECB | Vliv na trh | GBPJPY | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Index PX | Výnosová křivka v USA | Pojišťovna | EURPLN | Dnešní údaje | ČEZ akcie | Prabos plus | Hapag | Evropská komise | Cenné papíry Avastu | CPI v Kanadě | Strach | CZK | Šéfka ECB | LI.US | Mladší investoři | Vládní opatření | Akcie H&M | Dění na trzích | Index ekonomické nálady | Pokles indexu | Rebalance indexu | Akcie Tesly | Index US500 | Utahování měnové politiky | Britská libra | Předběžné finanční výsledky | Výkyvy | Lagardeová | Měnové báze | Nákup akcií | Goldman Sachs | Platby v bitcoinech | Akcie EON Patria | Investment Management | Americké dluhopisy | Asijské trhy | SMBC | EURJPY | Defenzivní strategie | Berkshire Hathaway | Akcie EON | Krácení daní | Dollar-cost averaging (DCA) | Bankovní emise | EURCHF | Vývoj ceny etherea | StopLoss | Úspěšní tradeři | Vysoká volatilita | Výprodejová vlna | ETF vs. CFD | Range | Český statistický úřad | Colt CZ Group SE | Versute Investments | Alerty | Nová guvernérka | Dolarový index | Mmcité | Ethereum | Break-Even | 3cAnalysis | Znehodnocení | Společnost Crédit Agricole | GDP | Saxo | SEBA | Expanze | PLN | KARO Leather | Americký akciový index | Západoevropské burzy | Petr Zýma | Zero Hedge | Operace Twist | Nejnižší výnosy | Směrnice | USD JPY | Exchange | Příkaz | Výhled | Thomas Jordan | Analýzy | Gold | Exchange Traded Funds | Rating AAA | Anglická libra | Propad japonského jenu | Asijské akcie | Týden na akciových trzích | Akcie na trzích | Graf EURUSD | EONIA | Akcie Fortuna | Fungování trhů | Růst cen v době stagnace | Rostoucí inflace | Data z Německa | Akcie SAP | Cena zlata | Výhled ekonomiky | Křehký finanční systém | Udržitelnost amerického dluhu | Burza | Úrokové sazby | Stimulační procesy | Glencore | Složení indexu PX | Dopady finanční krize | Franklin Technology | Standard & Poor's 500 | NZD/USD | Mimořádné daně | Německý DAX | Přijetí | BCPP | Nizozemsko | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Axiory | New York City | Zkušenosti z Japonska | Člen rady guvernérů | Pandemie COVID-19 | MAERSKA.DK | Brexit | Proprietární obchodování (prop trading) | Wells Capital Management | STOXX Europe 600 | Analytický tým FXstreet.cz | Commodity futures | Finex | Propad cen | Daňové škrty | Americké ministerstvo financí | Bezpečí investic | Průměrná úroková sazba | Globální pád akciových trhů | Ekonomické analýzy | Snížení úrokových sazeb | EIA | Růst cen | Burza cenných papírů Praha | HDP za Q2 | Prima | Deflační tlaky | Relief rally | Nákup plynu | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Overnight | Bankovní rada ČNB | Pozitivní sentiment | Akcie Fiat | Swiss National Bank | Jakub Němec | Hedžovat | Trpělivost | Fibo retracement | Margin | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Bydlení | Capital Markets | Full time | Trading Academy | Tržní reakce | Dividendy | Zajištění zisků | Franklin Technology Fund | Pokračování medvědího trhu | Skupina Purple | Obchodní seance | AUDNZD | Financial Times | CECE | Výsledková sezóna s XTB | Červená linie | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Investiční příležitost | Vládní dluh | ZuluTrade | Akcie KB | Akcie Erstebank | Aktuální zprávy | Statistické údaje | XPEV | ČSOB | Nákup euro | ČSÚ | Ceny aktiv | Nezaměstnanost | Hafize Gaye Erkanová | Akciový výhled | Vysoké riziko | Contract | Měnová báze | Jasný obchodní plán | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | USD CHF | YTD | Akcie Immofinanz | Širší index S&P 500 | Slábnutí inflačních tlaků | Konflikty | TLTRO | Hlavní události | Forward guidance | Větší objemy | Analytické oddělení XTB | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Termínované vklady | BCPP Petr Koblic | Americká inflace | Obavy z insolvence | Růst PX indexu | Silné deflační tlaky | Risk On | Pád akciových trhů | Kč/USD | Lodní společnosti | Spike | Akciové deriváty | Kalendář informačních povinností | USD index | Dlouholetý trend | Current Ratio | Irsko | Quantitative Easing | Britské akcie | Nevýhody komodit | Vývoj měnového páru | Nejznámější kryptoměna | Breakout | Sociální sítě | Akcie Johnson Johnson | Invesco | NFP report | Akcie Fortuna diskuse | PPF Petra Kellnera | Investiční analytik | Zaměstnanost | Tisková zpráva | Akcie FIO | NZDUSD | Významné politické události | Nákup dolaru | Washington | Nebojuj s Fedem | Prodat USD | Daně z příjmů | Aleš Sosnovský | Breaking | Byznys | Burze | Stabilní hospodaření | Rabobank | Index českého investora CII750 | VIG | První obchody | Financovat vládní deficit | Strategy | Swingový trading | Reserve Bank of Australia | Gap | Vývoj kurzu USD | Tier 1 | Slovenská UniCredit Bank | Vývoj stavu devizových rezerv v Turecku | Flat | Euroval | NZD/JPY | Analytické týmy | Úspěšné obchodování | Volby v Řecku | Ekonomiky | Úrokové swapy | Připravované změny | Obchodně vážený index | Výkon | Obchodníci s kryptoměnami | Junk rating | Čínský jüan | Česká měna | EFSF | Akcie spoločnosti Beyond Meat | Philip Morris | Volatilita | Nový trend | Maďarsko | Covid | CBRT | Intradenní obchodníci | Vývoj bilance Fedu | Carry trades | Zamezení dvojího zdanění | Akcie NWR aktuálně | Průmyslová produkce | Stagnace HDP | Výhra Donalda Trumpa | Analytické služby | Shanghai Composite | Pokles ceny | Economist | Data z USA | Donald Trump | Spotřebitelský indikátor | Bohumil Trampota | JPMorgan Chase | CISCO | Cenové hladiny | HDP Číny | Burzy cenných papírů | Státní dluh | Commodities | Průmyslová produkce v eurozóně | Bitfinex | Inflace | Fórum FXstreet.cz | Zveřejněné údaje | Peníze | Akcie antivirové firmy | Odhodlání | Brent | Akcie spoločnosti Li Auto | Březnová inflace | Credit Agricole SA | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Škoda Power | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Obchodní instrument | Očekávání | Éra digitálních měn | Měnové indexy | Online prostředí | GBP USD | Futures na DAX | Roční zhodnocení | Akcie Philip Morris ČR | Ekonomika EU | Zpomalení čínské ekonomiky | P/E | Všechny akcie | Marc Faber | Akcie obchodované | Theresa Mayová | Platina | Burzovně obchodované fondy | Zvýšení sazeb | NortonLifeLock | Fed fund futures | Výnosy na dluhopisech | Timeframe | M&T 1997 | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Války na Ukrajině | Cenné papíry Erste | Nakupovat akcie | Nová prognóza ČNB | Financovat | Chamtivost | Miroslav Novák | Standard & Poor's | Blockchain | Hlavní úrokové sazby | Spotové operace | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Globální ekonomiky | Politická nejistota | LCH Clearnet | Martin Singer | Vysoké ceny energií | Investment management | Drachma | CZK/EUR | Bezvavlasy | Růst | Ceny bydlení | Koruna | Offshore společnost | Příležitosti | HARDWARIO | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | MetaTrader | Poplatek | Ratingové hodnocení | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akcie Gazprom | Německý export | Fundamentální analýza | Trendový kanál | Snižování cen | Jednání FOMC | Scalping | Úrokový swap | Sentiment na trhu | Index PX START | Prodej dolaru | Prognóza | Akcie v EU | Výnosová křivka | USDRUB | Měnový pár USD/JPY | Book Value | Použití finanční páky | Asset management | Způsob obchodování | Obligace | David Brzek | Trh práce | Centrální banka Japonska | Prezident Fedu | Změny cen | Swiss | Crypto | Marže prodávajících | Co je to prop trading | Dnešní seance | RBS | Růst cen akcií | Mercedes | Růst výnosů dluhopisů | Aktuální kurzy měn | Výkonnost fondu | Příkaz Take-Profit | Vývoj ceny ropy Brent | David Marek | Akvizice | Káva Arabica | Válka | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Kontinuální obchodování | Plány společnosti | Ratingová agentura | Navýšení měnové báze | Bankovky | Objem obchodů | FX FORECAST | Akcie InBev | Analytici XTB | Koronavirová krize | Velká Británie | Americká průmyslová produkce | Čínský akciový index Shanghai Composite | Kola kvantitativního uvolňování | Challenge | George Soros | Zisk skupiny ČSOB | Slušný zisk | Technologické akcie | DailyFX | Investro | Dollar Tree | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Zpomalení ekonomiky | Cardano (ADA) | TRIM Live | Americký index | Lira | EUR/PLN | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Koruna posílila | Dobrý byznys | Složení indexu | Graf | Tým XTB | Geopolitická rizika | Dolary | Makroekonomická data | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | AUD | Juliána Mochnaľová | Marka | Podnikání na kapitálovém trhu | Chicago Mercantile Exchange | Caterpillar | Contract for Difference | EURCZK | Exxon Mobil | S&P500 | FTSEurofirst 300 | Meziroční růst | Erkanová | Měnové stimuly | Tapering | Investujte zodpovědně | Vývoj kurzu | Baidu | Intradenní obchodování | Jiří Soustružník | Trh | Centrální banky | Levné energie | Janet Yellenová | Zkušenost | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Typ obchodu | Brexit bez dohody | Doosan Škoda | Průměrné mzdy | Ranní zpráva z akciového trhu | Monetární politika | E*Trade | Open | Akcie Mastercard | Omer Esiner | Akcia | Ceny plynu | Aleš Mendl | Turecko | Rozdílové smlouvy | Počasí | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Studie | Data z reálné ekonomiky | Futures | Reálné úrokové sazby | Nálada na trhu | Měď | HUF | Trh Start | Melvin Capital | Zveřejněná data | Pochopení fungování trhů | Trading | Nové emise | EUR GBP | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akcie Beyond Meat | MMF | EURNOK | Nabídka | Zobchodovaný objem | USA | Zlaté rezervy | Eura | Dobré výsledky | Bilance aktiv | Komise | Nejistoty | CNCE | Snižování sazeb | Prudké navyšování zadluženosti | Tržní kapitalizace | Kapitál | Commodity Futures Trading Commission | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Devalvace | Akcie Volkswagen | Honeywell International (HON.US) | Britský akciový index FTSE 100 | Agentura Reuters | GBP/JPY | Akcie Erste názory diskuze | Rubl | Akcie Li Auto | Depreciace | Inflace v eurozóně | Majitel | GER30 | EBay | Index STOXX Europe | Sentiment investorů | Vývoj kurzu USD/EUR | S&P | xStation | Další obchodní válka | Představitel ECB | Unie | PAMM účet | Historické údaje | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Investiční analytička | Důvěra investorů | Group | Zpřesněný odhad | Lukáš Kovanda | Sázky | Vstup do eurozóny | DJIA | Implikovaná volatilita | Akciové indexy | Vice | Christine Lagardeová | Maďarský forint (HUF) | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Švýcarská centrální banka | Pozornost | Ropa | Fannie Mae | Tuzemský kapitálový trh | Disciplína | Traderky | Wall Street Journal | Trumpův plán | Swing | Souhrn finančních trhů | IEA | Analytický tým | Novozélandský dolar | CoinDesk | EUR/GBP | Pád USD | Nová prognóza | CL | Čeští tradeři | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Li Auto (LI.US) | Volatility | Asie | Nový index pro akcie | BREAKING | Devalvace amerického dolaru | Index Stoxx 600 | Technické analýzy | McDonald's (MCD.US) | Navyšování zadluženosti | Další růst | LIBOR | Strategické myšlení | Ceny domů | Cukr | Investro.com | René Remšík | Absorbovat riziko | Kakao | Foreign Exchange | Identita burzy | Order Flow | Index Hang Seng | Tlak na nižší cenu výrobků | Krize eurozóny | Izrael | Makléř Fio banky | Americká centrální banka | Prezident Trump | Byznys plán | Indický trh | Sell | Společnosti | Akcie německé společnosti | Vlastní digitální měny | Past na býky | Akcie Michael Kors | Altcoiny | BNP Paribas | Česká koruna | PX Start | Brokers | Lukáš Němec | Stabilní růst | PEPSICO | Pojišťovna VIG | RSI indikátor | Psychika | Benzín | Akcie Philip Morris online | Patterny | Index českého investora | Vývoj zlata | Twitter | PSE | PX START | Zisk bank | Mánie | Prudký propad | Nejlikvidnější akcie | High Yield | Zajímavé příležitosti | Ropa Brent | Obavy o bezpečnost | Ekonom UniCredit Bank | G10 | Obchodní války | William Hill | ING Bank Jakub Seidler | PX-GLOB | Neomezené QE | CAT | Finanční společnosti | Bohatství | Akciový index | Řízení rizika | Offshore | Obchodování komodit | Antiglobalizační tlaky | Nomura | Inside | Akcie obchodované na trhu Start | Náklady | ICAP | Momentum | Podnikání | Asijské indexy | Investice do umělé inteligence | MCD | Index nákupních manažerů | Kurz české měny | Tomáš Kouřil | CI Komodity | Řetězec | Neinvestovat | Domácnosti | Erste Group | Akcie Erstebank kursovní hodnota | Nezaměstnanost v Japonsku | Bitcoin | Polský zlotý | Akcie společnosti Gevorkyan | Nio | Obchodování na zámořských trzích | Dna | Restriktivní politika | Souhrnný čistý zisk bank | Lukáš Lipovský | ATR | Sazba ČNB | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Futures kontrakty | Inflace v Turecku | Kurz koruny | Ekonomické úspěchy | Algotrading | Moody's | Blog | Energetický sektor | Intel (INTC.US) | Bull | Nový index | Podnikatelé | Moneta | Patria Online | Americké repo sazby | Vývoj inflace | Tovární objednávky | Volby | Americké indexy | Počet žádostí o podporu | Válka na Ukrajině | Analytika | Norsko | RRR | Marketingová komunikace | Báze indexu | Akcie Glaxosmithkline | Růst úrokových sazeb | Akcie O2 online | Úrokové náklady | Fillamentum | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Investiční bankovnictví | Uptrend | Analytici | Čistý zisk | Occidental | Aukce | Zásady money managementu | Kryptotrh | BH Securities | Historická minima | Market update | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Cenový index | Kapitálové trhy | Pohyby eura | Proinflační rizika | Dluhopis | Trading systém | Stres | Stříbro | FXstreet.com | Obchodovat | Finanční instituce | Futures trading | Asociace pro kapitálové trhy | FRED | G7 | Akcie KovoPetrol | Finance | Akciové indexy v USA | State Street | Devalvaci měn | Přijetí eura | Short squeeze | Dividendový výnos | ETF | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | Tisknutí peněz | Janet Yellen | Depozitář | Nálada na světových trzích | Tok investic | Dluhopisy | Firma | Podílové fondy | Budování pozice | Obchodníci | Cenový graf | Poptávka | Akcie Komerční banky dividenda | Guvernérka turecké centrální banky | Uzavření trhů | Ram | Barclays | Hang Seng | Dividendový index | Odpor | Vladimír Beszédes | EURGBP | Akcie PLG | Německý index DAX | Majors | SMBC Nikko Securities | Nastavení měnové politiky | Conference Board | Signál k nákupu | P/E Ratio | Úsilí | LTCUSD | UBS | FTSEurofirst | MIFID | Bankéři | Video | Bitcoiny | Problémy | Mining | 3М | Komerční banka | Honeywell | JPM | Potenciál dalšího růstu | Kanadský dolar | Statistický úřad | Litecoin | Akcie Kofola | Růst HDP | Index PMI | Euro vůči dolaru | Nárůst zisků | AMZN.US | Akcie na pražské burze | Bank of Canada | Krize v Turecku | Conseq Investment Management | Amazon efekt | ANZ | Bank of New York Mellon | ING Bank | Hlavní úrokové sazby v Turecku | Souhrnný čistý zisk | Analytik ČSOB | Index volatility | Deutsche Bank | Ekonomové | Japonská ekonomika | Kurz USD | Magnát | Korporátní dluhopisy | Christine Lagarde | PEP.US | Spojené státy | Japonský Nikkei 225 | Americká data | Vývoj | Finanční aktiva | Americké burzy | Pražský index PX | Indexy PMI | Nový dividendový index | Euro posiluje | Crypto Eboy | Cenové patterny | Schopnost financovat vládní deficit | Úroková sazba | Odhad HDP v eurozóně | Investování do akcií | Paul Krugman | Anonymní platební karty | Nejlepší analytické týmy | Časový rámec | Meziroční inflace v září | Fidelity Funds | Dluhová krize | BIS | Bear Sterns | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Finanční ukazatele | Zvyšování úrokových sazeb | Agentura Fitch | MTNB | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Prop Trading | Americké akcie | Facebook | Nový týden | Odkup vlastních akcií | Akciový index DAX | Short pozice | Zisk bank a spořitelen | Struktura HDP | Pohonné hmoty | BRICS | České měny | Objednávky | Investice do nemovitostí | Iniciativa | Bull Trap | Odkup akcií | Utáhnout měnovou politiku | Volatilní | Kola výzvy | Směřování FEDu | Riziko ztráty | EUR/USD | Start Days | Čistý zisk skupiny ČSOB | Inflační epizoda | Pin Bar | Axiory Europe | Polský zlotý (PLN) | Německé společnosti | OSN | Varování | Intervence | Konflikt na Ukrajině | LEN | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Michal Brožka | Konsolidace | Moody's Investors Service | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | MF Global | Online platformy | Dění ve světě | Akcie Erste Bank | Recesia | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Summit EU | S&P/ASX 200 | Ceny nemovitostí | PINS.US | Dánové | Akcie NWR | Aktuální situace | Vášeň | SHOP.US | Sellier & Bellot | Fiskální politika | Manufacturing | HFT | Zvedání úrokových sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Fading | Hapag Lloyd | Poker | Fixed.zone | PPI index | Prabos | Nejvyšší payout | Japonci | Měnový výbor | Závěrečná aukce | Výdělky | Operátor O2 | Peněžní trhy | BPI | Akcenta Miroslav Novák | Uvolnit měnovou politiku | Odhad HDP | Růstový potenciál | Hongkongský index Hang Seng | Fio banka, a.s. | KOSPI | IBEX | Index FTSE 100 | Dow Jones | Americká administrativa | Publikování finančních dat | Dodání likvidity komerčním bankám | MICEX | Hafíze Gaye Erkanová | Investiční strategie | Fio | Bezpečný přístav | ARM Holdings | Proprietary spoločnosť | Nastavení indikátorů | Heritage Foundation | Centrální bankéři | Riziko deflace | Velikost celkové bilance | Odliv kapitálu | Obchody s akciemi | Joe Biden | Payout | Pakt stability | Miliardy dolarů | AI | Burza cenných papírů | Investiční doporučení | Reálný obchod | Maersk | Analytik Komerční banky | Akcie tabákové společnosti | Podstatné kurzotvorné zprávy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Intradenní vývoj kurzu | Jindřich Fremuth | Změny úrokových sazeb | Miliardy korun | Bankovní systém | Forexoví obchodníci | Vývoj jádrové inflace v Turecku | Platební bilance | Honeywell International | Prezident ECB | Automobilka | Fibonacci | Zelené dluhopisy | Reálné ekonomiky | Koronavirus | Odvětví | Belgie | Nákupy dluhopisů | Sazby | Pinterest (PINS.US) | Čistý zisk bank a spořitelen | Deloitte | Akcie CHF | Dollar General | Fintokei | PMI ve výrobě | Patria | Británie | Ekonomické aktivity | Americký index S&P 500 | České koruny | Největší banky | Růstové akcie | NIO.US | Prohlášení | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Vývoj akciového indexu | Český trader | Úrok | Online trading | Investovat | Komoditní | PPF | Akcie PM | Světové trhy | Akcie NWR názory diskuze | Litecoin CFD | Reflexivity Research | Generální ředitel | Ether | Hotovost | Průmyslové objednávky | Regulátor | Cathie Wood | XPEV.US | Firmy | Santa Claus Rally | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Konzistence | Hluboký propad ropy | Akcie Fortuna názory diskuze | Panika | Akcie Coltu | Agentura Moody's | Zajištění | Opatření vlád | Averze k riziku | Schéma cyklu akciového trhu | Intradenní strategie | Zájem investorů | Obnovitelné energie | Cena ropy brent | Zlatý standard | OIBDA | Euro dnes | Money management | Akcie KB názory diskuze | Repo sazby | Indexy v Číně | Swapová výnosová křivka | Provozní zisk | Antivirové firmy | Vývoj akciového indexu PX | Moje obchody | Výsledky společnosti | Investování | Česká a slovenská UniCredit Bank | EUR NZD | František Burda | Fed | Nonfarm Payrolls | MRK | Euroskupina | M2 | Čistý dluh | Bureau of Economic Analysis | Maďarský forint | Historicky nejnižší výnosy | EUR JPY | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Automobilový průmysl | Generali Investments | AUD CZK ČNB | Trhy | Trade | Emerging markets | Proprietary spoločnosti | Jiří Tyleček | Hongkongský Hang Seng | Vystoupení šéfa Fedu | Dopady na euro | ČSOB Dominik Rusinko | Pyramiding | FTSE | Trading alert | Vývoj USD | Janis Varufakis | Měnové trhy | Australský S&P/ASX | Oscilátor | Rizika | Český PX index | Rada ČNB | Celkové provozní výnosy | Eurozóna | Portugalsko | Commitment of Traders | Fond | Riziková prémie | ISM | Co je to prop trading? | TIPS dluhopisy | Dodání likvidity | Obchodujeme | Aukce pokladničních poukázek | Nákup nemovitostí | Fitch | Pšenice | EURCAD | Americké banky | Dluhopisový trh | Journal of International Money and Finance | Úspory | Negativní sentiment investorů | Měnová politika ECB | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Index PX-GLOB | Dánsko | Velcí hráči | Purple Group | Kurz franku | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Řízení peněz | Kyjev | Risk Reward Ratio | Energetické společnosti | Nominální růst | Josef Dudek | xStation 5 | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Tržní aktuality | První obchod | Daňový ráj | Nejlepší výsledky | Investment Banking | Britský akciový index | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Tipy pro začátečníky | TradingEconomics | Index pro akcie | Patria Plus | Prudential Financial | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Přístup k obchodování | Ministerstvo financí | Bilance | Akcie Sanofi | Americké akciové indexy | Cena kávy | CEE | Ondřej Hartman | Čínský Shanghai Composite | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Tesla | BYND.US | Očekávaná devalvace | Ethereum (ETH) | Low | Růst Bitcoinů | Li Auto | Miliardář | Španělsko | Burza dnes | XTB Research | Solidní růst | Akcie Porsche | Ondřej Dusílek | Doosan Škoda Power | Ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Vývoj na měnovém trhu | Potenciál poklesu | USDCHF | Mzdy | Dollar-Cost Averaging | Poradenství | Rozhodný den | SYRIZA | CAD | Automaty | Pilulka Lékárny | Investiční aktiva | Akcie Philip Morris názory diskuze | Vstupní poplatek | Sentiment trhu | Shares | Kurzotvorná informace | Měnová krize | Společnost GEVORKYAN | Americká ropa WTI | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Spotřebitelské ceny v USA | Nezaměstnanost v Polsku | Meziroční vývoj jádrové inflace v Turecku | Coincheck | Akcie KB RMS | Alert | Luděk Palata | EURNZD | Carry obchody | Měnové politiky centrálních bank | Politika centrální banky | Hospodaření | Akcie burza | Xpeng (XPEV.US) | Zahraniční obchod | Wells Fargo | Velké americké banky | Riksbank | Zisk z finanční a provozní činnosti | Dividendové výnosy | Dluhové krize | MetaTrader 5 Supreme Edition | EUR/HUF | Psychická odolnost | Institucionální investoři | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | Maloobchodní inflace | EBITDA | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Výrok Lagardeové | Kukuřice | Larry Williams | Akcie KB dividenda | Nio (NIO.US) | Obchod | Konsensus trhu | Pips | Tomáš Raputa | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Volkswagen | CAD/CHF | AUD/USD | Nová guvernérka turecké centrální banky | Akcie Komerční banka | Hongkongské akcie | Riziko | Analytik | Emise | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Trinity | MAM | Nájemné | Právo | Benchmarky | SPX500 | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Vývoj EUR/USD | Open interest | Caterpillar (CAT.US) | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | INTC.US | EBIT | Casino | RSI | Bank of America | AOS | Semináře | Transakce | Dodávky LNG | DCA | Evropské obchodování | Finanční trh | Order | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | Ernst & Young | NATO | Buffett | Plyn | Mali | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Akcie O2 | Risk | US akcie | CZK/USD | Prodat dluhopisy | Ceny | Představenstvo | Mastercard (MA.US) | ETH | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Realitní trh | FactSet | LPL Financial | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | COT report | FX trhy | Ben Bernanke | Války | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Akcie spoločnosti | Proinflační | Centrální banka | FXCM | Předpovědi | Predikce | Softbank | EUR/NZD | USD/TRY | Jedno euro | WTI | Stavební povolení | Restriktivní opatření | SMA | Prodejní opce | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Mizuho | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Investments | HON.US | Vyplnění GAPU | Aussie | Norges Bank | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Sentix | Index FTSEurofirst 300 | Long signál | Instituce | Erste Bank | USDCAD | Forint | Amazon (AMZN.US) | Anomálie | Americký ministr financí | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | EURHUF | Obchodování s opcemi | Ceny zlata | Plodiny | Předseda představenstva | EV | Commerzbank | Worldometers | Výnos | TSLA.US | Zlevnění potravin | Michal Bárta | Patrik Urban | ESG | Růst cen energií | Swingový obchodník | ČEZ | Frank | ERM | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | SMIC | Pasiva | CEO | 256/2004 | Zdravý rozum | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trh Prime | Podkladové aktivum | Zastropování cen | Historická maxima | Posílení koruny | Dluhopisový index | Obchodní den | Rebalance | Stoxx Europe 600 | CO2 | Obchodní tipy | Money-Management | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Cena akcií | Utažení měnové politiky | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | AAPL.US | Inflační cíl | VIX | RUB | Výběr zisků | Sója | Euforie | Centrální depozitář cenných papírů | EPS | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Apple (AAPL.US) | Akcionář | Čínské zboží | Křiž smrti | Káva | Bez rizika | Shopify | FRA | Tržní hodnota | Zisk | Commission | ČNB | Bank of England | Overweight | EURUSD | Pokles kurzu | Spekulovat | Swapy | Nominální růst HDP | Rizikové měny | CFD kontrakty | Překoupené oblasti | CBO | Středoevropské měny | Finanční ředitel | Avast | ExxonMobil | Rating | Nasdaq Composite | Reálné obchody | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Krátká pozice | Obchodování | Pokles ceny akcií | Tesla (TSLA.US) | Petr Koblic | Metalurgie | Úroky | PetroChina | Prezident | Růst inflace | Akciové trhy ve Spojených státech | Easing | TRY | Analýza páru EUR/USD | PRIMOCO | Prémie | Colt CZ | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Rozpočtový úřad Kongresu | Zprávy | Nákup nemovitosti | Dow Jones index | Ceny ropy | Bailout | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | CII750 | ČEZ dnes | Anthony Fauci | XTB Jiří Tyleček | GBP/NZD | Údaje | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Pojišťovny | Eurodolar | Biden | Finanční krize | Sberbank | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | Akcie Lufthansa | Španělská ekonomika | Index CPI | xStation5 | IronFX | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Natixis | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Směřování | EURSEK | Tržní situace | Velké objemy | Nový koronavirus | Grafy | Large Cap | Aktivum | Bid | TopForex | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Vývoj měnového páru USD/TRY | Výroba automobilů | Primoco | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Google | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Konsensus | Hedge fondy | Euro STOXX | Světové války | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Expirace | GasNet | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Aliance | Pokles zásob | Spready | HDP | Technology | Hlava a ramena | Devizový trh | Ekonom | Orange | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | Obratu trhu | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Čínská měna | Westpac | USD/CAD | Obchodní bilance | Vládní deficit | Prime Market | Brazílie | Investiční skupina PPF | Politika ČNB | Výprodej | Měnové páry | Energiewende | AAPL | JPMorgan | Měnové unie | AMZN | FX trh | Obchodní systémy | EUR/CHF | Westpac Banking | Premiér Boris Johnson | Finanční plán | Realitní sektor | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Novinky | Retail | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Brazilský real | VIAC | Crédit Agricole | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | US dolar | EBITDA marže | Slabost dolaru | Akcie | Currency | Grexit | Obchodování na devizových trzích | Kupci | Býčí potenciál | Největší ekonomiky | Vývoj jádrové inflace | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | 5G | Návratnost | Železná ruda | IB | Pražská burza | Základní úroková sazba | Tether | Index spotřebitelských cen | City | Institut ZEW | Downgrade | MCD.US | Hospodářské výsledky společnosti | Makléř | Zrychlení růstu | Asijské seance | Koš | Cardano | Vývoj ropy | AAA | Tržby v maloobchodě | Day trader | Motivace | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Index cen | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | USDJPY | Price Action | Etheru | Cenné papíry Erste Bank | Index PPI | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Technologie | Ceny Etherea | Skupina PPF | Koronakrize | Colt CZ Group | Prognózy | Daniel Gladiš | SSI | Obchodované instrumenty | Kurz | Daně | Spoluzakladatel | Commonwealth Bank | David Varga | RBC Capital | Makrokalendář | Globální růst | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | AMD | Úspěchy | Ekonomika Číny | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Unipetrol | Měnový výbor Fedu | Ekonomické fórum | Bankovní rada | Uber Technologies | Bear | Investice | Pavel Hadroušek | Centrální depozitář | CBDC | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Kevin Tran Nguyen | Rally | Investujte | Kapitalizace | Nezávislost | Vládní bondy | Komunikace | Zpráva z akciového trhu | Photon Energy | Americké futures | Satoshi Nakamoto | Bod | Známý investor | HighSky Brokers | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | ESM | Makrodata | Zisky | ECOFIN | Výkon průmyslu | tradingeconomics.com | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | LTC | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | Německý akciový index DAX | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Důvěra | Pád akcií | Risk Off | Majoritní akcionář | Čistý příjem | J&T Banka | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Shanghai Composite Index | Index MSCI | Měny | Profitovat | Dollar | Akcie VIG | AUDJPY | DE30 | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Kupní opce | Spread | Cash flow | Ekonomický institut | Export | Hyperinflace | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Jim Rogers | Burzovní rozcvička | Investovat do akcií | Kofola | Unicredit | GBPUSD | Petr Dufek | Partneři | PinBar | Forbes | Radomír Jáč | Kurzotvorné zprávy | BHS Štěpán Křeček | Mark Carney | UniCredit Bank | Zhodnocení | Nervozita | 1 milion | Stock Exchange | Praha | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Engulfing | Akcie Li Auto (LI.US) | Valuace | Výsledková sezóna | DAX30 | BYND | Potenciální ztráty | Paládium | Nastavení indikátoru | Technická analýza | Plány | Politická nestabilita | Just-in-time manufacturing | Týdenní výkon | COVID-19 | USD/oz | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Průměrný český investor | Dluhopisové výnosy | NFP | Devizové rezervy | Nikkei | Model 3 | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Sázení | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Quantum | Myšlení | ZEW | Analýza transakcí | Advokátní kancelář | Evropské akcie | Seeking Alpha | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Sloučení | Příjmy | Fiskální rok | Shopify (SHOP.US) | EUR/AUD | Bondy | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Inflace v květnu | Admiral Markets | Halifax | Pákový efekt | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Mexiko | Rutina | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Colt | Komoditní trhy | Korekce | Odhady trhu | LNG | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Makroekonomie | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Tržní ceny | DMA | Rosněfť | Melvin | Asociace | Vista Outdoor | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Aktivita investorů | Pád ceny | Spotřebitelská inflace | Carry trade | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Aktivita na trhu | Agentura Bloomberg | Krize | Kanadská ekonomika | High | Rezervy bank | Pivot Point | Měnové otázky | OECD | Odhadovaná cena | CHF | ING banka | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Hrozí krach | Oslabení koruny | Spot | Zastropování cen elektřiny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Německý HDP | Zakladatel | Drawdown | Cena akcií spoločnosti Pepsi | Nikkei225 | S&P 500 | JDE | Podpora | Energetická náročnost | Definovaný obchodní plán | Terra Luna | Prognóza ČNB | QE | MT4 | First Republic | Pohyby na finančních trzích | Japonský premiér | Světová banka | Cena | NYMEX | Německo | Krach | EURAUD | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Dluh USA | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | Proprietární obchodování | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Partners | COST | Risk Management | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Silnější kurz | Drahé kovy | Etherea | Propad ropy | Upisování | Analytik J&T Banky | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | DAX | Erste | Rezervy | Podnik | Valné hromady | Zavedení cel | EMA | Forexu | Japonský trh | Fibonacciho retracement | Merck | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Akcie společnosti | Statistiky z eurozóny | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | PEP | Slabé euro | Inflace v Německu | SEC | Komentáře Fedu | Schodek | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Chop | Banky pro mezinárodní platby | Intel | LTRO | Certifikace | Ceny kávy | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Forex trading | Inflační data | Bezpečnost | Vývoj meziroční jádrové inflace | Terra | Banky | BlackRock | Buy | Akcie ČEZ | DAX 30 | Produktivita práce | Zisky společnosti | XPeng | Vlády | Americká vláda | INTC | CBOT | Investiční skupina | Šance | Ark Invest | FIXED | Návrh dividendy | Fundamenty | Bankrot | Úrokové výnosy | Správa | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Forexové obchody | Instrumenty | Analýza | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Světové akciové trhy | ČR | Manažer fondu | XTB | Kontrakt | Kurz EURUSD | Intervenovat | Bavlna | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Pullback | Štěpán Křeček | PX-TR | Saldo běžného účtu | Creditas | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Jakub Seidler | Vyšší volatilita | Hedge | Market | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Oděvy | Cenné papíry | Henry Hub | Bankrot Řecka | Theresa May | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | LSEG | Denník | Support | General Electric | Hold | Valná hromada | Prospekt | Brokeři | McDonald's | Scalper | Vláda USA | FX | Rozvíjející se trhy | Index PX-TR | Obchodní deficit | Texas | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | PAMM | Import | Finální odhad | Kvartální výsledky | Služby | Fox Business | PINS | Lednová inflace | Londýnská burza | Algoritmus | Návrat inflace | OPEC | Úrokové platby | Technologie blockchain | Broker | Zisk před zdaněním | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Nízká volatilita | Jaroslav Tupý | Alcoa | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Největší pokles | Pokles průmyslové výroby | IHS | Podíl ve firmě | SaxoTrader | Akcenta | H&M | Výstupy | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Erste Group Bank | Odměny | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Čínská vláda | Regulovaný trh | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Zvýšení produktivity | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Projekce | Saxo Bank | Inflace v březnu | Beyond Meat | Velké změny | Velké banky | Obchodujte | Nařízení | Bond | Zdražování | Ropy | RBA | Struktura | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zisk EBITDA | Tržby z prodeje | Meme akcie | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Volume profile | Inflace v lednu | USD | CAC40 | Čínské banky | Tištění peněz | Macy’s | Patria Direct | O2 | Emoce | Legislativa | Kurz jüanu | Loonie | Buy obchod | NASA | Investing.com | Firemní zisky | Warren Buffett | Růst zadlužení | Celkový objem obchodů | Společnost Fintokei | BMW | Dluhopisové fondy | Výkonnost fondů | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | CNOOC | US500 | Kurz akcií | Vývoj akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Americké ministerstvo | Rotace | Earnings | CZ | Průraz | Digitální měny | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Korporátní daně | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Rakousko | HighSky | Zlomový okamžik | ANO | Likérka Stock | Pokles eura | Majoritní vlastník | EU50 | London Stock Exchange | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | Makro data | Emise CO2 | Turecká centrální banka | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Čínský akciový index | Data z americké ekonomiky | Markets | USD/CHF | Počet úmrtí | Ministerstvo financí USA | PX index | Carl Icahn | Úspěšný trading | Invest | Rok 2024 | Kanada | NEO | CPI v USA | ISIN | Nejistota | České dráhy | CME | HDP v eurozóně | Monetizovat | Kryptoměna | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Opce | Eurobondy | Počet zákazníků | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Swap | Ceny komodit | Indexy | Break Even | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Akcie Philip Morris | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | SPAD | Splatnost | Bankovky a mince | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | CPI index | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Zprávy ze společností | Makroekonomické data | Arabica | Zvýšení inflace | Parita | Swiss Life Select | Krypto | Payrolls | ROCE | Spekulace | Lot | Navýšení | Referendum | RBC Capital Markets | Vývoj indexu S&P 500 | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | KBC | Sterling | Firemní dluhopisy | Silné euro | REIT | PMI ve službách | Spekulanti | Analytické fórum | MasterCard | Martingale | ADA | Nákupní signál | Prodeje | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Pyramiding (Pyramidování) | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | Intradenní obchodník | Investor | Nákup dluhopisů | Stochastic | USD/JPY | Put | Doba splatnosti | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Obchodování na burze | Emitenti | Strategy Research | Obchodování Futures | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Premiérka | Obchodování na forexu | Výnos dluhopisů | Růst bitcoinu | Růst cen průmyslových výrobců | Campbell Soup | Markit | Graf dne | Český investor | Zvýšený objem | CNBC | Vytěsnění minoritních akcionářů | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Jihoafrický rand | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot
|
|