Ticker Tape by TradingView
US Open: Wall Street se snaží zotavit po včerejším výprodeji 🗽 US100 a US500 mírně posilují, General Motors klesá o 8 %
- Americké indexy zahájily úterní seanci poklesem: US100 klesá o 0,5 %, US500 oslabuje o 0,2 %
- Americký dolar posiluje o více než 0,5 % a výnosy 10letých státních dluhopisů rostou na 4,57 % navzdory slabším prosincovým objednávkám dlouhodobého zboží a indexu spotřebitelské důvěry CB
- Akcie v polovodičovém, softwarovém a automobilovém sektoru klesají, přičemž technologičtí giganti pokračují v propadech – Nvidia ztrácí dalších 0,6 %
- Trhy čekají na regionální index Richmond Fedu a data o spotřebitelské důvěře od Conference Board
Americké indexy zahájily dnešní obchodování slabě a pokračují v sestupném trendu, který začal včera. Trh stále vyhodnocuje dopad čínského AI modelu DeepSeek na investice do umělé inteligence a na společnosti odpovědné za infrastrukturu v technologickém sektoru.

Největšími dnešními ztrátovými akciemi jsou Hewlett-Packard (HPE.US) a General Motors (GM.US). Poklesy jsou patrné také v segmentu polovodičů, vedeném společnostmi ASML, Applied Materials a Lam Research. V obranném sektoru rostou akcie společností Boeing a RTX Corp, zatímco Lockheed Martin zaznamenává výrazné ztráty. Zdroj: xStation5
US makro
Objednávky na dlouhodobé zboží v USA za prosinec 2024: -2,2 % meziměsíčně (očekávání 0,6 %, předchozí -1,2 %; revidováno na -2 %).
- Jádrové objednávky na dlouhodobé zboží vzrostly o 0,3 % meziměsíčně (očekávání 0,3 %, předchozí -0,2 %).
Jak se uvádí v prosincové zprávě: „Po vyloučení dopravy se nové objednávky zvýšily o 0,3 procenta. Po vyloučení obranného sektoru se nové objednávky snížily o 2,4 procenta. Doprava, která klesala čtyři z posledních pěti měsíců, vedla pokles o 6,9 miliardy dolarů, tedy 7,4 procenta, na 86,1 miliardy dolarů.“
- Index cen domů v USA meziročně vzrostl o 4,2 % (předchozí 4,5 %).
Index cen domů v USA meziměsíčně vzrostl o 0,3 % (očekávání 0,3 %, předchozí 0,4 %).
CaseShiller 20 meziročně vzrostl o 4,33 % (očekávání 4,24 %, předchozí 4,2 %, revidováno na 4,23 %).
US CB Consumer Confidence (leden): 104,1 (očekávání 105,85, předchozí 104,7).
Richmond Fed Index (leden): -4 (očekávání -10, předchozí -10).
US100 (M15 interval)

Zdroj: xStation5
Firemní zprávy
General Motors Co:
Automobilka zveřejnila výsledky za Q4 2024 a výhled zisku pro rok 2025, které překonaly očekávání Wall Street. Společnost nadále zažívá silnou poptávku po drahých benzínových pickupech a SUV, které se v roce 2024 prodávaly za průměrnou cenu 50 000 USD. Pro rok 2025 GM očekává pokles cen v Severní Americe o 1–1,5 % a mírný pokles objemu benzínových vozidel, což však společnost ponechává v relativně silné pozici. Odhadovaný čistý zisk na rok 2025 se pohybuje mezi 11,2 miliardy a 12,5 miliardy USD, což překonává očekávání analytiků ve výši 10,8 miliardy USD. Tržby za Q4 činily 47,7 miliardy USD, čímž překonaly prognózu 43,9 miliardy USD. Upravený EPS za čtvrtletí byl 1,92 USD, což překonalo odhad 1,89 USD.Kimberly-Clark Corp:
Výrobce Kleenexů předpovídá roční růst upraveného zisku nad očekáváním Wall Street, podpořený silnějšími než očekávanými čtvrtletními tržbami díky obnovující se poptávce. Čisté tržby za Q4 byly 4,93 miliardy USD, nad průměrným odhadem analytiků 4,86 miliardy USD. Upravený roční EPS by měl růst o střední až vyšší jednociferné procento, což překonává odhadovaný růst o 3,2 % na 7,58 USD na akcii. Upravený EPS za Q4 byl 1,50 USD, mírně pod odhadem 1,51 USD.Brown & Brown Inc:
Pojišťovací makléř překonal očekávání zisku za Q4 díky silnému růstu investičních výnosů a zvýšení provizí a poplatků. Provize a poplatky vzrostly v Q4 o 15,4 % na 1,16 miliardy USD. Investiční příjmy vzrostly na 22 milionů USD z loňských 18 milionů USD. Upravený čistý zisk na akcii byl 0,86 USD, což překonalo odhad 0,77 USD.Nucor Corp:
Výrobce oceli vykázal pokles tržeb a zisku za Q4 kvůli nižším prodejním cenám ve svých mlýnech a produktových segmentech. CEO společnosti Nucor Leon Topalian uvedl, že poptávka po oceli v průběhu roku 2024 oslabila, ale zdůraznil zlepšující se podmínky na trhu. Průměrná prodejní cena za tunu klesla v roce 2024 o 10 % ve srovnání s předchozím rokem.Royal Caribbean Cruises Ltd:
Provozovatel výletních lodí předpovídá roční zisky nad očekáváním analytiků díky vyšším rezervacím na soukromé destinace a prémiové trasy ve Středomoří a Aljašce. Společnost očekává upravený EPS pro rok 2025 mezi 14,35 a 14,65 USD, oproti průměrnému odhadu analytiků 14,41 USD. Tržby za Q4 vzrostly na 3,76 miliardy USD z 3,33 miliardy USD před rokem, což však mírně zaostalo za prognózou 3,77 miliardy USD. Upravený EPS za Q4 byl 1,63 USD, což překonalo očekávání 1,50 USD.W R Berkley Corp:
Komerční pojišťovna zaznamenala 45% nárůst zisku za Q4 díky silné výkonnosti svého investičního portfolia a pojistného podnikání. Čistý investiční příjem vzrostl o 1,3 % na 317,4 milionu USD oproti stejnému období loňského roku. Čistý zisk za Q4 byl 576,1 milionu USD, neboli 1,44 USD na akcii, ve srovnání s 397,3 milionu USD, neboli 0,98 USD na akcii, před rokem. „Dobře jsme připravili naše investiční portfolio na změny v prostředí, což vedlo k robustnímu růstu čistého investičního příjmu z našeho portfolia s pevnou splatností a silným příspěvkům k celkovému výnosu z nerealizovaných zisků našeho akciového portfolia,“ uvedla společnost ve svém prohlášení.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: USA | Poptávka | Akcie | Americký dolar | CEO | Fed | Investice | Investování | MIFID | Makléř | Open | Portfolio | Prodejní cena | Provize | Riziko | Výkonnost | Wall Street | Zisk na akcii | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | Indexy | EU | Zisk | Výsledky | Makro | Index cen | EPS | Index | Investiční strategie | Cena | Conference Board | Dolar | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Portfolia | Trh | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROCE | Tržby | Komise | Podnikání | Miliardy dolarů | Dnešní obchodování | Ztráty | Americké indexy | Výhled | Poplatky | Výnosy | Očekávání analytiků | Index cen domů v USA | Index cen domů | Příjmy | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Lockheed Martin | Akcie společnosti | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Pokles cen | US500 | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Čistý zisk | Applied Materials | Vysoké riziko | GM | Miliardy | General Motors | Finanční ztráty | Prohlášení | Investujte | Fed index | xStation5 | Roční růst | US100 | ASML | Poradenství | Komunikace | Trhy | Pokles | Situace | Boeing | Výrazné ztráty | Technologičtí giganti | Automobilka | Akcie společnosti Boeing | Růst | Pojišťovna | Firemní zprávy | Výsledky za Q4 | Royal Caribbean | CL | Umělé inteligence | JDE | Společnost XTB | Poptávka po oceli | Pokles tržeb | Nvidia | Consumer Confidence | Nařízení | General Motors (GM.US) | GM.US | Objednávky | Riziko ztráty | Očekávání zisku | AI | Applied Materials | Nucor | Společnosti | Minulá výkonnost | Royal Caribbean Cruises | Podmínky na trhu | Společnost | 3М | Miliardy USD | Nárůst zisků | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CEO společnosti | Vice | Investice do umělé inteligence | Richmond | Portfólia | Lockheed | RTX | Čistý zisk na akcii | 256/2004 | Odpovědnost | Narůst zisků | Kimberly-Clark | Směrnice | Investování je rizikové | Royal | Rok 2025 | Research | DeepSeek |
Čtěte více
-
US Open: Wall Street roste navzdory slabým maloobchodním tržbám
Wall Street otevřela mírně výše, když hlavní indexy zaznamenaly menší zisky. Index S&P 500 roste přibližně o 0,2 %, Nasdaq o 0,1 % a Dow Jones přidává téměř 0,5 %. Americký akciový trh si udržuje pozitivní sentiment po včerejším závěru, kdy indexy většinou uzavřely výše a Dow Jones dosáhl nového rekordního závěru. To odráží pokračující akumulaci a relativní sílu největších společností, zejména v technologickém sektoru, který se odráží po předchozích poklesech. -
US OPEN: Wall Street roste po údajích o indexu spotřebitelských cen v USA
Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování růstem po zveřejnění holubičích údajů o indexu spotřebitelských cen v USA za květen. Index S&P 500 otevřel o 0,8 % výše, Dow Jones si při zahájení seance připsal 0,5 % a Nasdaq-100 se obchoduje o 0,9 % výše. Index Russell 2000 s malou tržní kapitalizací si vedl nejlépe se ziskem přibližně 2,5 %. -
US Open: Wall Street roste, protože Trump znovu získává náskok na trhu předpovědí 🔔
Trhy ve Spojených státech otevírají s optimismem, který podpořily obnovené sázky na vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Pozornost trhů je natolik upřena na volby, že nikdo ani nepřemýšlí o čtvrtečním rozhodnutí Federálního rezervního systému. S blížícím se koncem hotovostní seance v USA by nervozita na trhu mohla dosáhnout rekordních hodnot. -
US OPEN: Wall Street se nebojí uzavření vlády 📈💲
Americké indexy zahájily středeční seanci růstem, a to navzdory rozpočtovému patu a pokračujícímu uzavření federální vlády, které zůstávají hlavním tématem mezi analytiky a novináři. Investoři jako by ignorovali politický chaos ve Washingtonu a soustředí se na ekonomické vyhlídky a výkon technologických společností, které nadále táhnou trh vzhůru. -
US OPEN: Wall Street se obchoduje beze změny, Applied Materials po výsledcích klesá
Indexy na Wall Street se během poslední obchodní seance tohoto týdne obchodují bez větších změn. S&P 500 se obchoduje beze změny, Dow Jones klesá o 0,1 %, zatímco Nasdaq a index s malou kapitalizací Russell 2000 se obchodují o 0,1 % výše. Ekonomický kalendář pro zbývající část dne je prázdný. Údaje Michiganské univerzity zveřejněné v 16:00 dopadly lépe, než se očekávalo, ale ukázaly, že dlouhodobá inflační očekávání zůstala nečekaně beze změny. Přesto nebyla na trhu zaznamenána žádná výraznější reakce na zveřejnění těchto údajů. -
US Open: Wall Street se obchoduje o něco níže před klíčovými publikacemi 📌
Futures naznačují mírně nižší otevření pro hotovostní seanci v USA. Investoři očekávají zveřejnění klíčových čtvrtletních a makroekonomických zpráv. Ihned po zahájení cash session bude zveřejněna zpráva JOLTS o nových volných pracovních místech a index Conference Board. Dnes, po uzavření relace, budou známy zprávy mimo jiné od Microsoftu, Alphabetu a AMD. -
US OPEN: Wall Street se odráží po dohodě AMD–Meta
Wall Street dnes ráno vykazuje jasný optimismus, když trhy po včerejších poklesech rostou. Dow Jones přidává 0,6 %, S&P 500 roste o 0,2 % a Nasdaq o 0,3 %. -
US Open: Wall Street se odráží zpět díky podpoře technologického sektoru
Wall Street dnes vykazuje známky stabilizace po včerejším výprodeji. Futures na hlavní indexy jsou mírně v plusu, což naznačuje, že se trh snaží částečně korigovat ztráty. -
US OPEN: Wall Street se otevírá po „jestřábí“ zprávě NFP
Indexy Wall Street zahájily dnešní hotovostní seanci víceméně beze změny. Futures na americké indexy se potápěly poté, co se zpráva o NFP za prosinec ukázala být mnohem silnější, než se očekávalo, ale část tohoto poklesu byla vymazána před zahájením seance. S&P 500, Nasdaq a Dow Jones se při zahájení seance obchodovaly beze změny, zatímco malý Russell 2000 otevřel téměř o 1 % níže. -
US Open: Wall Street se snaží prodloužit růstové momentum 📈 Tesla přidává 2,5 %
Zatím jen velmi omezené komentáře z jednání mezi USA a Čínou naznačují podle obou stran pozitivní posun. Trhy zůstávají ohledně výsledku bilaterálních rozhovorů optimistické a vnímají je téměř jako „jistou věc“, která signalizuje „deeskalaci“ obchodní války. Mluvčí Bílého domu Johnson uvedl, že by mohlo dojít ke smíru mezi Trumpem a Muskem; akcie Tesly se snaží umazat předchozí ztráty a dnes rostou o 2,5 %. -
US OPEN: Wall Street si vybírá pauzu
Úterní seance nebyla pro kupce příznivá. Výprodej dluhopisů, vyvolaný rostoucími obavami investorů, stáhl dolů akciové trhy po celém světě. Futures na S&P 500 v určitých momentech ztrácely více než 1,5 %. Dnešní seance začíná korekcí tohoto nervózního poklesu. S&P je výše o 0,3 % a NASDAQ přidává 0,7 %. -
US Open: Wall Street směřuje po otevření na nižší úrovně
Po působivých ziscích v předchozích dnech trhy ke konci týdne poněkud zpomalují. Po nižších hodnotách indexu spotřebitelských cen investoři již nepočítají se zvýšením úrokových sazeb ze strany Fedu. Trhy navíc očekávají první snížení již na přelomu května a června. Ačkoli to není v souladu se současnou rétorikou centrální banky, nezdá se, že by tato skutečnost bránila indexům v dosažení nových lokálních maxim. Dolar dnes v první části dne zůstal jednou ze slabších měn, ale po zahájení seance na Wall Street začal část ztrát získávat zpět. EUR/USD si dnes připisuje 0,15 % a kurz konsoliduje mezi linií odporu na vrcholu a průměrem SMA200, který je hranicí odspodu. -
US OPEN: Wall Street smíšeně kvůli napětí mezi USA a Čínou a lepšímu inflačnímu výhledu ↕️
Na Wall Street přichází nová vlna averze k riziku poté, co Donald Trump znovu rozdmýchal napětí mezi USA a Čínou svým posledním prohlášením na sociálních sítích, že „Čína zcela porušila dohodu s námi.“ Tvrzení prezidenta přichází v době, kdy uvízla obchodní jednání a rostou obavy z dodržování závazků ze strany Číny, zejména v oblasti kritických surovin a magnetů ze vzácných zemin. Jedná se o krok zpět poté, co nedávná dohoda o zmírnění cel dosažená ve Švýcarsku na chvíli posílila naděje investorů na obchodní příměří. -
US Open: Wall Street smíšené po slabých datech ISM
Tento týden je plný důležitých informací pro investory na akciovém trhu. Investoři ještě plně neanalyzovali včerejší rozhodnutí Fedu a projev Jeroma Powella a dnes, těsně po zahájení peněžní seance, obdrželi další soubor dat, tentokrát ISM pro výrobu. Zpráva se ukázala být mnohem slabší, než se očekávalo, přičemž všechny složky spolu s hlavním indikátorem klesly níže, s výjimkou cenového subindexu, což je ještě horší scénář. Ceny však poměrně výrazně klesly, což potvrdilo nižší inflační tlaky. Zejména se zhoršuje situace na trhu práce. Subindex zaměstnanosti dosáhl 43,4 bodu oproti očekávaným 49,0 a 49,3 dříve. Toto je velmi nízké čtení. Vzhledem ke zmínce o duálním mandátu a otázkách trhu práce ve včerejším prohlášení Fedu, nízká data ISM a vyšší podpora v nezaměstnanosti zvyšují šance na snížení sazeb na zářijovém zasedání. Po zveřejnění dat však trh zaznamenal více zmatku než euforie, protože investoři nyní obracejí svou pozornost k potenciálu recese. Mnohem horší data mohou paradoxně zvýšit výprodeje, na rozdíl od toho, co jsme viděli v poslední době. -
US Open: Wall Street umazává,jak se napětí na Blízkém východě stupňuje📌
Na trhu pozorujeme únik kapitálu do bezpečných aktiv. Zlato dnes silně získává a dolar je také nahoře, i když v menší míře. Výnosy 10letých dluhopisů rostou, aktuálně se pohybují kolem historických maxim na úrovni 4,86 %. Trhy se obávají eskalace konfliktu a jeho dopadu na globální trh, včetně trhu s ropou. Íránský ministr zahraničí dnes vyzývá k uvalení ropného embarga na Izrael. Obvinění padla i proti USA, které jsou v očích arabských zemí stejně zodpovědné za eskalaci konfliktu jako Izrael. Dnes jsou emoce opravdu napjaté poté, co byla nemocnice v Gaze bombardována, což vedlo ke smrti mnoha Palestinců. Prvotní obvinění byla okamžitě směřována na Izrael, ale zatím přesně nevíme, kdo je za bombardování zodpovědný. V tuto chvíli je na návštěvě Izraele i americký prezident Joe Biden. Pokud víme, Biden veřejně vyjádřil podporu Izraeli a tvrdil, že za bombardováním údajně stojí nějaká palestinská militantní skupina. -
US Open: Wall Street uzavírá týden silným růstem
Páteční otevření trhů před svátky probíhá ve velmi pozitivní atmosféře, přičemž hlavní indexy Wall Street vykazují výrazné zisky. S&P 500 se pohybuje kolem úrovně 6800 bodů, se ziskem přibližně 0,7 %, zatímco Nasdaq roste o 1 %, což odráží postupný návrat rizikového apetitu po nedávné volatilitě trhů. Zisky jsou široce rozprostřené, bez známek paniky nebo prudkých obratů, což naznačuje, že investoři čím dál více akceptují nové „post-Fed“ prostředí úrokových sazeb a inflace a pomalu si zvykají na aktuální tržní volatilitu. -
US Open: Wall Street v krvi
Wall Street po otevření začíná krvácet. Americké indexy zaznamenávají výrazné ztráty, protože opatrnost investorů roste v důsledku eskalujícího konfliktu v Perském zálivu. Dow Jones klesá o 2,5 %, S&P 500 ztrácí 2,4 % a Nasdaq je níže o 2,5 %. Trhy si stále více uvědomují, že tento konflikt může trvat déle než pár dní a pravděpodobně nezůstane jen krátkodobým incidentem, což výrazně zvyšuje nejistotu na obchodních parketech. -
US Open: Wall Street v pátek prodlužuje býčí náladu 📌
Konec týdne přináší další růst na trzích. Wall Street dosahuje nových rekordů. Kromě dobrých firemních výsledků dnes palivo pro další růst přináší revize údajů o americkém indexu spotřebitelských cen směrem dolů. Býkům pomáhá také slabší dolar, jehož dolarový index ztrácí 0,07 % a klesá pod 104 bodů. Navzdory historicky nejvyšším úrovním US500 a US100 rostou výnosy amerických dluhopisů na 4,19 %, což odráží snižující se pravděpodobnost snížení úrokových sazeb v březnu. -
US OPEN: Wall Street vstupuje do období „vyčkávání“
Americký trh během čtvrteční seance vstupuje do stavu očekávání, neboť příští týden přinese rozhodnutí Fedu ohledně úrovně úrokových sazeb. Trh aktuálně počítá se snížením sazeb o 25 bazických bodů s pravděpodobností kolem 90 %. Pohyby hlavních indexů na začátku seance v USA zůstávají zanedbatelné, přičemž futures na hlavní indexy omezují cenové výkyvy na maximálně 0,1 %. -
US Open: Wall Street v útlumu před rozhodnutím Fedu koncem tohoto týdne 📣
Zatímco se globální trhy tento týden připravují na sérii zasedání centrálních bank, americký akciový trh po pátečním výprodeji kolísá. Pokles je také umocněn eskalací cen ropy blízko 95 dolarů za barel, čímž se zvyšují inflační tlaky. Benchmark Brent zaznamenal 11% nárůst během třítýdenního růstu cen ropy, což je fenomén, který představuje problém pro centrální banky po celém světě při zmírňování inflace. Výnosy amerických dluhopisů zaznamenaly růst, s očekáváními bouřlivého týdne dopředu nabitého politickými rozhodnutími, která by mohla utvářet ekonomické prostředí.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
Shrnutí kapitol SMC a ICT tradingu (46. díl - závěr)
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Česko je zpět u normálu jen zdánlivě. Jakýkoliv šok nás z něj může dostat, říká ekonom Komerční banky Jan Vejmělek
Britské akciové indexy: Londýn už není, co býval (16. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
Shrnutí kapitol SMC a ICT tradingu (46. díl - závěr)
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Česko je zpět u normálu jen zdánlivě. Jakýkoliv šok nás z něj může dostat, říká ekonom Komerční banky Jan Vejmělek
Britské akciové indexy: Londýn už není, co býval (16. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Denní kalendář událostí
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní změna zásob ropy
Prezident USA Donald Trump
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V Japonsku index CPI
V Itálii státní svátek
V Německu státní svátek
Ve Francii státní svátek
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní změna zásob ropy
Prezident USA Donald Trump
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V Japonsku index CPI
V Itálii státní svátek
V Německu státní svátek
Ve Francii státní svátek
Tradingové analýzy a zprávy
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 30.4.2026
WSJ: USA usilují o novou koalici pro otevření Hormuzského průlivu
ČSÚ zveřejní první odhad HDP v prvním čtvrtletí
Powell zůstane v radě centrální banky i po skončení svého mandátu v čele Fedu
Policie v Dubaji zadržela na 300 lidí údajně zapojených do finančních podvodů
Aktuálně otevřené forex pozice 30.4.2026
Fed v nejrozpolcenějším hlasování od roku 1992 ponechal sazby beze změny
Evropa se příliš spoléhá na čínské zelené technologie, varují experti
Komodity: Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje, Brent nejvýše od roku 2022
Kurz íránské měny je na historickém minimu
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 30.4.2026
WSJ: USA usilují o novou koalici pro otevření Hormuzského průlivu
ČSÚ zveřejní první odhad HDP v prvním čtvrtletí
Powell zůstane v radě centrální banky i po skončení svého mandátu v čele Fedu
Policie v Dubaji zadržela na 300 lidí údajně zapojených do finančních podvodů
Aktuálně otevřené forex pozice 30.4.2026
Fed v nejrozpolcenějším hlasování od roku 1992 ponechal sazby beze změny
Evropa se příliš spoléhá na čínské zelené technologie, varují experti
Komodity: Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje, Brent nejvýše od roku 2022
Kurz íránské měny je na historickém minimu
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Soutěž se blíží ke konci. Jak budu dál postupovat?
Měnový pár GBP/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (W1–H4)
Marek, CEO RebelsFunding: Chcem sa Vám prihovoriť
Analýza Nasdaq, DAX, EUR/USD: Poslední Fed v režii Jerome Powella
Payout během vteřin: Ve Fintokei odteď nečekáš na bankovní převody
Statistika denního biasu: Proč trh častěji pokračuje, než se otáčí?
Jak obchodovat tržní konsolidace (sideways markets)
Spálil jsem 150 000 Kč na „příležitosti“, která měla vydělávat. Tohle jsem pochopil
Overtrading jako psychologická závislost: Proč nestačí změna strategie
Praktická ukázka: Podezřele v klidu
Moje cesta prop tradingem: Soutěž se blíží ke konci. Jak budu dál postupovat?
Měnový pár GBP/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (W1–H4)
Marek, CEO RebelsFunding: Chcem sa Vám prihovoriť
Analýza Nasdaq, DAX, EUR/USD: Poslední Fed v režii Jerome Powella
Payout během vteřin: Ve Fintokei odteď nečekáš na bankovní převody
Statistika denního biasu: Proč trh častěji pokračuje, než se otáčí?
Jak obchodovat tržní konsolidace (sideways markets)
Spálil jsem 150 000 Kč na „příležitosti“, která měla vydělávat. Tohle jsem pochopil
Overtrading jako psychologická závislost: Proč nestačí změna strategie
Praktická ukázka: Podezřele v klidu
Forexové online zpravodajství
Ranní shrnutí: Rekordní výsledky Big Tech táhne AI, Fed nepřinesl žádná překvapení
Big tech zveřejnil výsledky, zde jsou hlavní čísla 📊💻
Denní shrnutí: Powell zůstává ve Fedu 🏦 Ropa prudce roste 🛢️ 🚀
🔴 Powellova poslední konference (LIVE)
⬇️US500 zaznamenává korekci od března
Tichý vítěz íránského konfliktu. A krypto to není
Dolar roste díky obchodu s ropou 📈 Alarmující zisky na USDJPY❗️
Tankovat se bude opět dráž, nejsou vyloučena nová maxima
BREAKING: Fed ponechal úrokové sazby beze změny 📌 EURUSD klesá pod 1,1700 📉
🔥USA se připravují na úder proti Íránu? Trump odmítá kompromis. Ropa Brent vystřelila nad 110 USD!
Ranní shrnutí: Rekordní výsledky Big Tech táhne AI, Fed nepřinesl žádná překvapení
Big tech zveřejnil výsledky, zde jsou hlavní čísla 📊💻
Denní shrnutí: Powell zůstává ve Fedu 🏦 Ropa prudce roste 🛢️ 🚀
🔴 Powellova poslední konference (LIVE)
⬇️US500 zaznamenává korekci od března
Tichý vítěz íránského konfliktu. A krypto to není
Dolar roste díky obchodu s ropou 📈 Alarmující zisky na USDJPY❗️
Tankovat se bude opět dráž, nejsou vyloučena nová maxima
BREAKING: Fed ponechal úrokové sazby beze změny 📌 EURUSD klesá pod 1,1700 📉
🔥USA se připravují na úder proti Íránu? Trump odmítá kompromis. Ropa Brent vystřelila nad 110 USD!
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ranní nadhoz - čínský PMI si v březnu výrazně polepšil
Akcie společnosti CrowdStrike vzrostly o 8 % na nové rekordní maximum
Graf dne - Bitcoin (09.01.2024)
Nedostatek srážek v Argentině, přebytek v Brazílii a mráz v USA ovlivňují tento týden ceny plodin
Akcie na pražské burze v týdnu stagnovaly, index nad 1079 body
Forex: Přes problémy v auto průmyslu, se evropské ekonomice dařilo
Promítnou se nedávné zisky EOS do změny trendu v budoucnu?
Techy v čele propadu. Korekce po vyčerpání pozitivních témat?
Wells Fargo cílí na vyšší ziskovost po zrušení regulačních omezení
BREAKING: Spotrebiteľská dôvera CB nečakane klesla
Ranní nadhoz - čínský PMI si v březnu výrazně polepšil
Akcie společnosti CrowdStrike vzrostly o 8 % na nové rekordní maximum
Graf dne - Bitcoin (09.01.2024)
Nedostatek srážek v Argentině, přebytek v Brazílii a mráz v USA ovlivňují tento týden ceny plodin
Akcie na pražské burze v týdnu stagnovaly, index nad 1079 body
Forex: Přes problémy v auto průmyslu, se evropské ekonomice dařilo
Promítnou se nedávné zisky EOS do změny trendu v budoucnu?
Techy v čele propadu. Korekce po vyčerpání pozitivních témat?
Wells Fargo cílí na vyšší ziskovost po zrušení regulačních omezení
BREAKING: Spotrebiteľská dôvera CB nečakane klesla
Blogy uživatelů
Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Bitcoin a měnové páry AUD/CAD a USD/CAD
Poslední velcí kupci teprve přicházejí – co to znamená pro rok 2026?
Jak může osobní zodpovědnost zlepšit výkonnost v tradingu
Prekúpený SGD/JPY a iné exotiky
Moje cesta prop tradingem – vyhodnocení obchodního roku 2024 z pohledu prop tradingu
Čo čaká Bitcoin najbližšie dni a týždne?
24 překvapivých statistik o ziskovosti traderů
Akciový index S&P 500: Analýza více časových rámců (MN až D1)
Blogy, Youtube kanály a Odborné články - poslední díl seriálu o zdrojích informací k tradingu
Analýza DJ30, NASDAQ, EUR/CAD a BTC: Trump hrozí tarify a vyvolal turbulence
Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Bitcoin a měnové páry AUD/CAD a USD/CAD
Poslední velcí kupci teprve přicházejí – co to znamená pro rok 2026?
Jak může osobní zodpovědnost zlepšit výkonnost v tradingu
Prekúpený SGD/JPY a iné exotiky
Moje cesta prop tradingem – vyhodnocení obchodního roku 2024 z pohledu prop tradingu
Čo čaká Bitcoin najbližšie dni a týždne?
24 překvapivých statistik o ziskovosti traderů
Akciový index S&P 500: Analýza více časových rámců (MN až D1)
Blogy, Youtube kanály a Odborné články - poslední díl seriálu o zdrojích informací k tradingu
Analýza DJ30, NASDAQ, EUR/CAD a BTC: Trump hrozí tarify a vyvolal turbulence
Vzdělávací články
Intradenní obchodníci VIII. (předčasně ukončené obchody )
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za leden
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Fundamentální indikátory ovlivňující euro
Měsíční report finančních trhů (červenec 2023)
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
Recenze brokera Swissquote - funguje jako švýcarské hodinky?
Šílený rok 2020: analytické shrnutí
Rozhovor: Snížení finanční páky se (nakonec) chystá
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Intradenní obchodníci VIII. (předčasně ukončené obchody )
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za leden
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Fundamentální indikátory ovlivňující euro
Měsíční report finančních trhů (červenec 2023)
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
Recenze brokera Swissquote - funguje jako švýcarské hodinky?
Šílený rok 2020: analytické shrnutí
Rozhovor: Snížení finanční páky se (nakonec) chystá
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Tradingové analýzy a zprávy
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně byl v červnu nejnižší za 16 měsíců
Růst polské ekonomiky loni zvolnil, dosáhl 0,2 procenta a zaostal za odhady
Stříbro - Intradenní výhled 5.7.2024
Británie se chystá na politické zemětřesení
Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v prosinci výraznější
FT: Spotřebitelé podpoří ekonomiku úsporami vytvořenými během pandemie
Na Ukrajině se zastavila polovina světové produkce neonu pro výrobu čipů
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 5.3.2025
Rada ČNB podle odhadů ve čtvrtek zvýší úrokové sazby
Aktuálně otevřené forex pozice 30.4.2026
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně byl v červnu nejnižší za 16 měsíců
Růst polské ekonomiky loni zvolnil, dosáhl 0,2 procenta a zaostal za odhady
Stříbro - Intradenní výhled 5.7.2024
Británie se chystá na politické zemětřesení
Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v prosinci výraznější
FT: Spotřebitelé podpoří ekonomiku úsporami vytvořenými během pandemie
Na Ukrajině se zastavila polovina světové produkce neonu pro výrobu čipů
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 5.3.2025
Rada ČNB podle odhadů ve čtvrtek zvýší úrokové sazby
Aktuálně otevřené forex pozice 30.4.2026
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Soja, psenice, kafe... Jakeho brokera
Teorie aukce – Order Flow
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Psychologie obchodování aneb trh má vždycky pravdu
Investování vs. trading: Jak se liší a co je pro Vás to pravé?
Virtuálné pozice IB
USD/JPY
Magické slůvko "umělá inteligence" mění vše
Myšlenky v Mojí Hlavě
EUR/USD
Soja, psenice, kafe... Jakeho brokera
Teorie aukce – Order Flow
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Psychologie obchodování aneb trh má vždycky pravdu
Investování vs. trading: Jak se liší a co je pro Vás to pravé?
Virtuálné pozice IB
USD/JPY
Magické slůvko "umělá inteligence" mění vše
Myšlenky v Mojí Hlavě


