Ticker Tape by TradingView
Stát, který neumí koupit ani benzínky, chce stavět čtyři hned jaderné bloky, což je až o tři řády dražší věc. Varovné
Stát nemá provozovat čerpací stanice. Je to notoricky špatný hospodář. Stát by ideálně ani neměl stavět jaderné elektrárny. Jenže jejich budování už natolik přereguloval – a tedy prodražil –, že se těžko najde soukromý investor. Na rozdíl od těch benzínek.
Česká vláda by proto měla čerpací stanice prodávat, ne kupovat další. A soustředit se na budování nových jaderných bloků, protože v něm je prakticky nepostradatelná.
Provozování čerpaček může kompletně přenechat soukromému sektoru, který to zvládne hospodárněji, protože bude motivován vlastním ziskem v dohledné době. Stát takto motivován nebude. Pořízení čerpacích stanic by mohlo mít aspoň částečně smysl, pokud by stát vlastnil i rafinerie. Ale ty české patří Polákům. Takže odpadá možnost, že by česká vláda sama mohla díky vlastnictví čerpaček výrazně ovlivňovat ceny pohonných hmot, třeba je zastropovávat, protože vždy jí do toho mohou „hodit vidle“ právě Poláci. Pro cenotvorbu pohonných hmot je totiž sice důležitá cenotvorba čerpadlářů, ale ještě více cenotvorba rafinérií. Údajná cena 4,5 miliardy za čerpací stanice RobinOil je tudíž pro stát nevýhodná, protože mu nepřinese odpovídající hodnotu a vliv.
Marnotratnost státu při pořizování čerpacích stanic je obzvláště varovná v kontextu současně postupujícího plánu výstavby nových jaderných bloků. „Vícenáklady“ se totiž v tomto případě mohou pohybovat o dva, ba tři řády výše, než tomu je v kauze evidentně nevýhodného nákupu benzínek.
Fialova vláda minulý týden fakticky zúžila výběr stavitele dalších, až čtyř jaderných bloků v Česku na dva uchazeče, a to francouzský plně již postátněný podnik EDF a korejskou státní společnost KHNP. Zřejmým favoritem je však francouzský podnik. I proto, že francouzská vláda, jež o zakázku silně stojí, má zásadní vliv v Bruselu, kde Evropská komise musí projekt výstavby tuzemských jaderných bloků schválit, takzvaně notifikovat, z hlediska oprávněnosti jeho státní podpory.
Francie samozřejmě vyvine v Bruselu větší tlak, byť třeba jen čistě neformální, pokud bude ve hře výstavba hned čtyř bloků, než pokud by šlo o jeden. Dokud se jednalo pouze o výstavbu jednoho bloku, české vládě se v Bruselu notifikaci zajistit nedařilo, což na celý tendr vrhalo špatné světlo a vnášelo do věci nervozitu a dohady. Byť nyní je situace nadmíru zvláštní: česká vláda se chová jako žadatel o hypotéku, jemuž ji banka neschválí ani na jediný byt, přičemž jeho reakcí je to, že vedle dosavadní snahy začne usilovat o tři další hypotéky, na tři další byty.
Někteří členové české vlády ovšem zároveň usilují o post eurokomisaře, navíc s poměrně silným portfoliem svěřené agendy. I zde může pomoci silný francouzský vliv v Bruselu. Ten ale Francouzi pochopitelně ve prospěch Česka uplatní jen tehdy, pokud za něj něco dostanou. Třeba právě zakázku hned na čtyři jaderné bloky.
V neposlední řadě nelze zapomínat na to, že Česko od vstupu do Evropské unie získalo z evropských rozpočtů v čistém vyjádření přes bilion korun dotací. Francie se na tomto financování Česka podílela v rozsahu až stovek miliard korun. Z jejího hlediska tak mohl nastat čas vzít si tyto peníze zpět i s tučným úrokem.
Třetí uchazeč o stavbu jaderných bloků v Česku, severoamerický Westinghouse, už ze hry v podstatě vypadl, k deklarovanému zklamání americké ambasády v Česku. Fialova vláda však může mít pocit, že si americkou stranu dostatečně naklonila objednávkou 24 stíhaček F-35 za 150 miliard korun. Dané memorandum o jejich dodávce podepsala ministryně obrany ČR a velvyslanec USA v Česku dva dny před oznámením faktického vyřazení Westinghouse z tendru na jaderné bloky. Fialova vláda se může domnívat, že francouzský vliv v Bruselu je účinnější než ten americký.
Dříve než však Fialova vláda historicky největší českou investici přiklepne právě Francouzům, měla by zbystřit. Právě EDF totiž podle několik dní staré zprávy Financial Times nyní tlačí na britskou vládu, aby poskytla dodatečnou záruku, protože Francouzi už po páté navýšili cenu výstavby dvou jaderných bloků elektrárny Hinkley Point. Nejnovější navýšení vícenákladů činí v přepočtu zhruba 250 miliard korun.
Dva bloky britské elektrárny Hinkley Point tak nyní Francouzi slibují dodat za v přepočtu takřka 1400 miliard korun. Přes všechny řeči Fialovy vlády o tom, že by měla čtyři bloky v akci „3+1 zdarma“, při pohledu na počínání Francouzů v Británii existuje nemalá pravděpodobnost, že by je nakonec těžko stavěla za méně než 3000 miliard korun (z většiny státem vlastněný ČEZ sám říká, že na čtyři bloky peníze nemá). V Česku by sice Francouzi stavěli zmenšeninu svého projektu z Hinkley Point, je však třeba také počítat s inflací příštích let, ba desetiletí, která z řady důvodů, včetně deglobalizace a zelené agendy EU, zdaleka nemusí být tak mírná jako po valnou většinu doby dosavadní výstavby bloků v Hinkley Point.
Reálně tak hrozí, že se Česko výstavbou čtyř bloků v režii Francouzů zadluží více, než kolik činí jeho veškerý dluh vytvořený od roku 1918.
Aby toho nebylo málo, Česku také potenciálně hrozí soudní pře a mezinárodní arbitráže, například ze strany obřích amerických bank a fondů typu JP Morgan, BlackRock nebo Vanguard, tedy největších z menšinových akcionářů ČEZ, kvůli pošlapávání práv právě menšinových akcionářů, kteří ostatně ani nemusí souhlasit s takovou či onakou participací ČEZ v projektu výstavby hned čtyř bloků. Nikdo se jich však neptal. Akcie ČEZ v pátek v té souvislosti spadly nejníže za více než rok. Nelze vyloučit jejich další propad. Menšinoví akcionáři se totiž mnohdy obávají, že je česká vláda bude chtít vytěsnit za pro ně nevýhodných podmínek. Vytěsnění se podle řady z nich jeví být nutností, pokud chce vláda opravdu stavět čtyři bloky.
Česko navíc bude muset v době výstavby jaderných bloků tak či onak podporovat, i finančně, výstavbu plynových elektráren, které zajistí výrobu elektřiny v mezidobí, kdy už Česko nebude kvůli drahým povolenkám EU a dalším nákladům vyrábět elektřinu z uhlí, ale zároveň ještě nebude mít hotové nové jaderné bloky. Varováním je opět Hinkley Point. Francouzi tam odkládají kompletaci bloků o dlouhou řadu let, což samozřejmě představuje klíčový zdroj vícenákladů a dalších obtíží britské energetiky. Původně, podle smlouvy z roku 2013, měly budované bloky v Hinkley Point elektřinu do sítě dodávat v roce 2023, přičemž stavba měla vyjít v přepočtu na zhruba 480 miliard korun. Spuštění se ale minimálně o sedm let odsouvá, nejdříve na rok 2030. Cena mezitím vyskočila na 1340 miliard korun.
Víra Fialovy vlády, že jí Francouzi postaví bloky za nízké stovky miliard korun za kus a k tomu dají jeden navrch zdarma, je vskutku heroická. A ještě více po přihlédnutí k tomu, že moc výhodně tuzemský kabinet zjevně nedokáže pořídit ani čerpací stanice, což je proti jaderným blokům úplná „prkotina“.
Lukáš Kovanda
Trinity Bank
Klíčová slova: Arbitráže | Podnik | Bilion | Hypotéky | Zprávy | Rafinerie | Akcie | Pravděpodobnost | Společnost | Situace | Cenotvorba | ROCE | Evropská komise | 3М | Akcie ČEZ | Trinity | Jaderné elektrárny | USA | Financial Times | Ceny pohonných hmot | Tendr | Investor | Byty | Čerpací stanice | EU | Vice | Uhlí | EDF | JP Morgan | Fialova vláda | Vanguard | Hry | Miliardy | Francouzská vláda | Kabinet | Komise | Bloky | Deglobalizace | BlackRock | Banka | České vlády | Ceny | ČR | Peníze | Cena | Financování | Soukromý investor | Unie | Propad | Francie | Daně | ČEZ | F-35 | Lukáš Kovanda | Trinity Bank | Rafinérie | Vlastnictví | Akcionáři | EdF | Česká vláda |
Čtěte více
-
Statistický úřad varuje Fialovu vládu: nálada českých spotřebitelů je nejníže za celou dobu historie měření. Jejich strach z budoucnosti předčí cokoli z doby pandemie nebo globální finanční krize
Fialova vláda dnes dostala dosud nejdůraznější varování o historicky dramatickým způsobem narůstající frustraci obyvatelstva z ekonomické situace v zemi. Nálada tuzemských spotřebitelů totiž podle pravidelného měsíčního šetření ČSÚ klesla v červenci nejníže v celé historii měření, jež se píše od roku 2003 (viz graf níže). -
Statistics Support The Markets
The last trading day of the previous week was rather full with publications of macroeconomic statistical data, which had an influence on developments in the markets, and increased volatility. Analysts were predicting an increase of the industrial production in January by 0.2%, but actual numbers were reduced by up to 0.3%, which is the maximum value since April, 2013. Even more disappointing was data from the manufacturing industry, who's volume of production decreased in January by 0.8%, which is the greatest fall since May, 2009. Analysts were predicting an increase of 0.1%. -
Statistika volných pracovních míst podpoří zvyšování sazeb Fedu
Během pondělního obchodování oslabilo euro proti dolaru o 0,2 % na 1,0850 EUR/USD, když kurz nadále kompenzoval... -
Statistika zklamala investoři a nasměrovala trhy k červené zóně.
Obchodní seance v pondělí, celkově, proběhla pod tlakem publikovaných statistických dat, které zklamali investoři v Ev... -
Statistiky nepotvrzují, že rozhodnutí FED bylo uspokojivé
Kvůli čtvrtečnímu zveřejnění makroekonomických statistických dat zakončoval americký trh s menším poklesem. Zhoršené v... -
Statistiky pomáhají trhám.
Poslední obchodní den minulého týdne byl docela plný na makroekonomický publikace statistických dat, která ovlivnili u... -
Statistiky trhu práce v USA zklamali investory.
Už dlouho očekávána data o zaměstnaností v září zklamali účastníky trhu, projevili nějaký prospěch, který byl mnohem s... -
Statistiky ukazují, že současný stabilní růst je neobvyklý
Americký akciový trh setrvale roste již od roku 2009. Od konce loňského roku navíc akciový trh zaznamenává vůbec nejmenší výkyvy od padesátých let 20. století. -
Statistiky z trhu práce stále řídí koronavirus
Statistický úřad dnes zveřejnil výběrové šetření pracovních sil za první čtvrtletí letošního roku. Na výsledcích je stále patrný vliv koronavirové krize, a to nejen z pohledu rostoucího počtu nezaměstnaných osob, ale i na jejich struktuře, či důvodech, proč nepracují. Na datech je evidentní, že cestovní sektor byl v Q1 stále uzavřen a lidé nemohli cestovat. To se odrazilo ve výrazném poklesu počtu zaměstnanců, kteří nepracovali z důvodu čerpání dovolených. Toto číslo naopak kompenzovali pracující, kteří byli v pracovní neschopnosti, či na rodičovské dovolené. I nadále nejvíce klesala zaměstnanost v oblasti ubytování, stravování a pohostinství. Trochu překvapivě se snižovala i ve zpracovatelském průmyslu, ačkoli průzkumy PMI hlásí nabírání nových pracovníků v tomto segmentu. Naopak počet zaměstnanců vzrostl ve stavebním sektoru, přestože jeho výsledky byly v prvním čtvrtletí letošního roku bídné. Zaměstnanost v Q1 rostla i v sekci informačních a komunikačních činností, kde se patrně odráží přechod firem na práci z domu. Stoupala i zaměstnanost ve vzdělání. Celkově se míra zaměstnanosti (podíl počtu pracujících osob ve skupině 15–64letých) v Q1 v porovnání se stejným obdobím minulého roku snížila o 0,8 pb na 74,0 %. Obecná míra nezaměstnanosti (podle definice ILO) ve věkové skupině 15–64letých v Q1 meziročně stoupla o 1,4 pb na 3,4 %. -
Statistiky z USA nenadchli investoři.
Obchodní seance na evropských burzách začaly dnes v červené zóně, nicméně, včera indexy ukázaly spíše plochou dynamiku... -
Stát letos hodlá pokračovat v mimořádném zdanění, i když jeho loňské mimořádné výdaje zaplatily mimořádné příjmy inkasované opět již loni
Stát letos hodlá pokračovat v mimořádném zdanění, i když jeho loňské mimořádné výdaje zaplatily mimořádné příjmy inkasované opět již loni. Možná však chce pokračujícím mimořádným zdaněním uměle zlevňovat akcie ČEZ, aby je snáze vykoupil v rámci postátnění energetického podniku. -
Stát lidem, jejichž majetek zničilo tornádo, může pomoci nouzovou výplatou peněz, prominutím daní či dotací na opravu domu, jako při povodních 2013. Stavební materiály ale citelně zdražily
Tornádo nebývalé síly, jež včera zasáhlo několik obcí jižní Moravy, způsobilo ztráty na životech a četná zranění, také však rozsáhlé majetkové škody. Ty budou vyčíslovat i pojišťovny. -
Stát navrhne vyšší výplatu dividendy z ČEZ, kolik nakonec získá?
Minulý týden přinesl důležitá makroekonomická data, jako například americkou inflaci či výsledek zasedání Fedu a ECB. Po uzavření pátečního obchodování na BCPP přišlo ministerstvo financí s protinávrhem na výplatu dividendy z ČEZ. Kolik vláda nakonec získá a mnoho dalších informací se dozvíte již nyní v našem videu. -
Stát nemá posílat balíky, ať Česká pošta Balíkovnu zkusí prodat co nejdříve
Česká pošta zjevně začíná otálet s prodejem Balíkovny. Ta se ze státního podniku vyčlení jako samostatná společnost za zhruba sedm měsíců. Stane se coby akciová společnost dceřinou firmou České pošty. Vedení České pošty ale nyní říká, že Balíkovna po určitou dobu zůstane v majetku státu i po vyčlenění. Prý aby se ukázalo, zda dokáže samostatně fungovat. Přitom ještě letos v červenci šéf České pošty Miroslav Štěpán říkal, že s prodejem až stoprocentního podílu v Balíkovně by mělo být hotovo během dvanácti měsíců. -
Stát nemístně zpřísňuje pracovní podmínky lidí pracujících na dohodu. Hází tak klacek pod nohy činorodým lidem, třeba z řad drobných podnikatelů, kteří nárazově zaměstnávají brigádníky
Novela zákoníku práce, kterou minulý měsíc schválili poslanci, upravuje kromě jiného pracovní podmínky takzvaných dohodářů, které se víc přiblíží klasickému pracovnímu poměru. -
Stát nepředložil protinávrh ohledně letošní dividendy, říká ČEZ
ČEZ říká, že Ministerstvo financí ČR nepředložilo žádný protinávrh ohledně letošní dividendy. -
Stát New York zakázal novou těžbu bitcoinů
Newyorská guvernérka Kathy Hochul v úterý oznámila, že podepsala zákon zakazující téměř všechny nové operace těžby bitcoinů ve státě. -
Státní bitcoinové rezervy čelí neúspěchům kvůli obavám z volatility
Navzdory počátečnímu nadšení se návrhy na vytvoření státních rezerv v bitcoinech setkávají s odporem. Montana, Severní Dakota, Jižní Dakota a Wyoming v posledních týdnech odmítly zákony o investicích do kryptoměn, což ukazuje na pokračující obavy z rizik a volatility digitálních aktiv. -
Státní dluh ČR loni narostl o tolik jako předtím za skoro deset let. Mezinárodní investoři a ratingové agentury ale zatím zůstávají v klidu
Státní dluh ČR vykázal za loňský rok poprvé v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně 2049,7 miliardy korun. Během loňského roku tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun. Nárůst dluhu v loňském roce se tak příliš neliší od nárůstu dluhu v období od konce roku 2009 do konce roku 2019, kdy stoupl o 462 miliard. Státní dluh tak loni stoupl o tolik jako předtím za skoro deset let. Česká republika však i tak bude patřit i letos k nejméně zadluženým zemím EU, neboť státní, potažmo veřejné zadlužení kvůli dopadům šíření pandemie onemocnění covid-19 citelně narůstá napříč prakticky celou Evropou. -
Státní dluh ČR se i loni dařilo držet stabilizovaný, letos bude hůře, počítejme s citelným schodkem
Státní dluh Česka se i loni dařilo držet stabilizovaný. Stabilizovaný tak dluh zůstává již od roku 2013. Hospodaření vlády svědčí ekonomická prosperita, která v té době započala. Příznivá fáze národohospodářského cyklu dodnes usnadňuje hospodaření s veřejnými prostředky, neboť snižuje zátěž na výdajové straně, zatímco zvyšuje inkaso strany příjmové. Díky stabilizovanému státnímu dluhu vykazuje Česko jedny z nejzdravějších veřejných financí v EU, což oceňují i ratingové agentury a mezinárodní investorská obec. Poměrně udržitelně, ba přebytkové navíc hospodaří nejen vláda, ale také obce či kraje nebo zdravotní pojišťovny, jejichž rozpočty jsou společně se státním rozpočtem součástí celkového veřejného rozpočtování a hospodaření. Letošní rok však z hlediska veřejných financí představuje dosud největší výzvu od roku 2013. Letos se poprvé po letech projeví, jak dobře jsme se v dobrých časech dokázali připravit na časy horší. Důvodů k optimismu zase tolik není, vždyť letos státní rozpočet zřejmě skončí s vyšším než plánovaným schodkem, a sice schodkem ve výší 50 až 60 miliard, zejména kvůli zadrhnutí ekonomiky.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
V Británii tisková konference BoE
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
Prezident USA Donald Trump
V Británii tisková konference BoE
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
Tradingové analýzy a zprávy
Akciové trhy nervózně čekají na víkendové rozhovory mezi USA a Čínou
Evropské akciové trhy rostly, německá burza vystoupila na nové rekordní maximum
Forex: Americký dolar oslabuje po výstupu na měsíční maximum vůči euru
Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta
Pražská burza posílila na rekordní hodnotu, index PX stoupl o 4,2 procenta
Šéfka EK: EU je připravena na protiopatření, pokud jednání s USA selžou
Forex: Koruna v závěru týdne oslabila, k dolaru se dostala nad hranici 22 korun
Trump: Přiměřené clo na dovoz zboží z Číny do USA by mohlo být 80 procent
Šéfka EK čeká brzy velký posun ve vytvoření unie kapitálových trhů v EU
Ropa dál zdražuje kvůli nadějím na zmírnění napětí mezi USA a Čínou
Akciové trhy nervózně čekají na víkendové rozhovory mezi USA a Čínou
Evropské akciové trhy rostly, německá burza vystoupila na nové rekordní maximum
Forex: Americký dolar oslabuje po výstupu na měsíční maximum vůči euru
Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta
Pražská burza posílila na rekordní hodnotu, index PX stoupl o 4,2 procenta
Šéfka EK: EU je připravena na protiopatření, pokud jednání s USA selžou
Forex: Koruna v závěru týdne oslabila, k dolaru se dostala nad hranici 22 korun
Trump: Přiměřené clo na dovoz zboží z Číny do USA by mohlo být 80 procent
Šéfka EK čeká brzy velký posun ve vytvoření unie kapitálových trhů v EU
Ropa dál zdražuje kvůli nadějím na zmírnění napětí mezi USA a Čínou
Blogy uživatelů
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
Forexové online zpravodajství
Obchodní den v USA končí bez významnějších pohybů
Americké indexy mírně ztrácí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
Denní shrnutí: Oživení na Wall Street ke konci týdne slábne. Zlato posiluje o 1 % díky slabšímu dolaru
NATGAS roste o 4,5 % na měsíční maximum díky nižší těžbě a silné poptávce 📈
Smíšený sentiment na Wall Street 🗽 Tesla roste o 6 % navzdory slabým prodejům
Tři trhy, které příští týden sledovat (09. 05. 2025)
Akcie Lyft vzrostly o více než 21 % po silných výsledcích a rozšíření zpětného odkupu
Pražská burza v pátek rostla, v popředí banky
Obchodní den v USA končí bez významnějších pohybů
Americké indexy mírně ztrácí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
Denní shrnutí: Oživení na Wall Street ke konci týdne slábne. Zlato posiluje o 1 % díky slabšímu dolaru
NATGAS roste o 4,5 % na měsíční maximum díky nižší těžbě a silné poptávce 📈
Smíšený sentiment na Wall Street 🗽 Tesla roste o 6 % navzdory slabým prodejům
Tři trhy, které příští týden sledovat (09. 05. 2025)
Akcie Lyft vzrostly o více než 21 % po silných výsledcích a rozšíření zpětného odkupu
Pražská burza v pátek rostla, v popředí banky
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Páteční detaily prognózy a setkání s analytiky potvrzují politiku “opatrnosti”
Zásoby ropy v USA nečakane vzrástli
Silicon Valley Bank a Signature Bank opět rozvíjí dilema ,,morálního hazardu”, které by mělo odstranit bitcoiny
VIDEO: Price Action analýza 19. - 23.6. 2017 a týdenní obchodní příležitosti
Makro: Světová banka zvedla odhad růstu čínské ekonomiky
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního instrumentu stříbro, čtvrtek 23. ledna 2025
Equa bank obnovila spořicí účet Extra s novým úročením 4 % p.a.
Jak 9. května obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
USA na Rusko uvalily sankce
GBP/USD: Plán obchodování během seance v USA dne 9. prosince (přehled vývoje dopoledního obchodování). Libra se po pátečním poklesu zotavila
Forex: Páteční detaily prognózy a setkání s analytiky potvrzují politiku “opatrnosti”
Zásoby ropy v USA nečakane vzrástli
Silicon Valley Bank a Signature Bank opět rozvíjí dilema ,,morálního hazardu”, které by mělo odstranit bitcoiny
VIDEO: Price Action analýza 19. - 23.6. 2017 a týdenní obchodní příležitosti
Makro: Světová banka zvedla odhad růstu čínské ekonomiky
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního instrumentu stříbro, čtvrtek 23. ledna 2025
Equa bank obnovila spořicí účet Extra s novým úročením 4 % p.a.
Jak 9. května obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
USA na Rusko uvalily sankce
GBP/USD: Plán obchodování během seance v USA dne 9. prosince (přehled vývoje dopoledního obchodování). Libra se po pátečním poklesu zotavila
Blogy uživatelů
EUR/USD, změna trendu?
Používať či nepoužívať Break-Even?
Trhy s Danem: GBP/USD, NZD/USD
Praktická ukázka: 15 bodů k Take-Profitu (TP)
Jak pracovat se zdroji informací a nestát se obětí tržní paniky
Praktická ukázka: Úrokové sazby v klidu a v pohodě
Jak to vidíte (USDJPY) 7
EUR/USD – CPI dnes budú zámienkou pre silnejší pohyb
Tak jde čas: I.
Ovoce a zelenina vs. supporty a resistance
EUR/USD, změna trendu?
Používať či nepoužívať Break-Even?
Trhy s Danem: GBP/USD, NZD/USD
Praktická ukázka: 15 bodů k Take-Profitu (TP)
Jak pracovat se zdroji informací a nestát se obětí tržní paniky
Praktická ukázka: Úrokové sazby v klidu a v pohodě
Jak to vidíte (USDJPY) 7
EUR/USD – CPI dnes budú zámienkou pre silnejší pohyb
Tak jde čas: I.
Ovoce a zelenina vs. supporty a resistance
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
Jak obchodovat „Price Action“ (7. díl)
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Jak obchodovat „Price Action“ (6. díl)
Jak vám špatné obchody mohou v tradingu pomoci
Forex: Obchodování zpráv - news trading
Intradenní obchodníci I. (pěkně od píky)
Prop Trading: Pouhý Trend, nebo Budoucnost Tradingu?
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
Jak obchodovat „Price Action“ (7. díl)
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Jak obchodovat „Price Action“ (6. díl)
Jak vám špatné obchody mohou v tradingu pomoci
Forex: Obchodování zpráv - news trading
Intradenní obchodníci I. (pěkně od píky)
Prop Trading: Pouhý Trend, nebo Budoucnost Tradingu?
Tradingové analýzy a zprávy
AUD/USD - Intradenní výhled 1.2.2021
Technické nastavení EUR/USD 23.3.2017
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
EUR/JPY - Intradenní výhled 24.12.2024
Komodity: Ceny ropy díky poklesu zásob v USA a oživení poptávky rostou
Dow Jones - Intradenní výhled 26.4.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 15.11.2022
GBP/JPY - Intradenní výhled 29.6.2018
USD/CHF - Intradenní výhled 3.5.2024
Němečtí poslanci budou hlasovat o finančním balíku
AUD/USD - Intradenní výhled 1.2.2021
Technické nastavení EUR/USD 23.3.2017
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
EUR/JPY - Intradenní výhled 24.12.2024
Komodity: Ceny ropy díky poklesu zásob v USA a oživení poptávky rostou
Dow Jones - Intradenní výhled 26.4.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 15.11.2022
GBP/JPY - Intradenní výhled 29.6.2018
USD/CHF - Intradenní výhled 3.5.2024
Němečtí poslanci budou hlasovat o finančním balíku
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Statisticka Arbitrage
Těchto 10 kroků by měl učinit každý začínající obchodník
Multitimeframe analýza: 18.8.2022 EUR/CHF
USD/JPY a EUR/CHF - výběr z nedělní přípravy
Ucet u zahranicni banky
Cash Back Forex
Burzovní grafy: Rally zpomalila, S&P 500 ale opět mírně posílil
Kde je obchodná volatilita
AOS a jeho potencionálny výkon... (časť 4.)
EUR/USD
Statisticka Arbitrage
Těchto 10 kroků by měl učinit každý začínající obchodník
Multitimeframe analýza: 18.8.2022 EUR/CHF
USD/JPY a EUR/CHF - výběr z nedělní přípravy
Ucet u zahranicni banky
Cash Back Forex
Burzovní grafy: Rally zpomalila, S&P 500 ale opět mírně posílil
Kde je obchodná volatilita
AOS a jeho potencionálny výkon... (časť 4.)