Čtvrtek 20. června 2024 04:41
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

USDJPY nad 157 po poznámkách BoJ Adachi

29.05.2024 12:45  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Pár USDJPY od včerejška vzrostl z přibližně 156,9 na dnešních 157,2 po komentářích Bank of Japan's Adachi, kteří sice naznačili, že banka je otevřena „riziku“ dalšího růstu ekonomiky vyvíjejícího inflační tlaky, ale neznělo. jestřábí. Japonský index spotřebitelské důvěry se však v květnu dostal na 36,2 ve srovnání s dřívějšími 38,3 a 39,5 prognózami zlepšení. Mnohem nižší než očekávaných 39,5.

Adachi z Bank of Japan také navrhl, že oslabení jenu by mohlo vyvinout tlak na BoJ, aby změnila svou politiku, a že banka v určitém okamžiku sníží své nákupy JGB. Trh však dnes obdržel slabší data z japonské ekonomiky a komentáře bankéřů BoJ mají tendenci směřovat k budoucím akcím, zatímco investoři a měnový trh žijí „dnes“ s ohledem na jeny. Významná změna měnové politiky stále není na obzoru, Adachi signalizuje, že banka bude „trpělivě“ čekat, až inflace stoupne na 2 %.

Adachi od BoJ

 • Vzhledem k tržním podmínkám včetně likvidity, nabídky a poptávky je žádoucí omezit politiku nákupu dluhopisů
 • Bank of Japan v určité fázi v budoucnu omezí nákupy JGB. Pokud se inflace posune ke 2%
 • Banka musí bedlivě sledovat rizika pro ekonomiku, která v současnosti směřují na obě strany
 • Adachi poukázal na riziko dynamického „zpožděného“ zvýšení sazeb v době, kdy BoJ stále nastavuje úrokové sazby blízko nule, dokud inflace trvale nedosáhne cíle BoJ
 • BoJ by se neměla soustředit pouze na riziko zpomalení ekonomiky, protože inflace by v důsledku toho mohla zrychlit a donutit banku rychle reagovat
 • Banka by se měla vyvarovat předčasného zvyšování sazeb; měla by zachovat akomodativní politiku a počkat, až inflace dosáhne 2% cíle
 • Podle Adachiho se japonská ekonomika stále potýká s řadou rizik a nejistot; další oživení ekonomiky je nejisté, zatímco lze pozorovat pouze mírné oživení
 • Soukromá spotřeba zůstává stagnující, i když je evidentní silnější poptávka v sektoru služeb
 • Důležitý je fakt, že podle Adachiho by příliš slabý jen mohl zesílit inflaci, což se nakonec setká s reakcí Bank of Japan. Není však vůbec jasné, že by to posílilo tržní kurz jenu (a vytvořilo tlak na USDJPY), protože Adachi vyhodnotil, že takový scénář by mohl ekonomiku země uvrhnout do recese způsobené šokující změnou měnových podmínek.

USD/JPY (interval D1)
Důležitá úroveň podpory pro USD/JPY zůstává na 152,5, což je podporováno 23,6 Fibonacciho retracementem vzestupné vlny v roce 2023 a předchozími cenovými reakcemi. Klíčová rezistence se pohybuje kolem 160, kde byla dříve spuštěna silná nabídka.


Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • USD/JPY: Krátkodobá očekávání trhu a dynamika dolaru
  I když novoroční svátky pro některé investory a účastníky trhu pravděpodobně stále pokračují, napětí na finančním trhu roste. Tón na trhu včera udával japonský jen, který během obchodního dne aktivně oslaboval. A pár USD/JPY dosáhl na začátku včerejší obchodní seance v USA intradenního maxima 116,34, což odpovídá úrovním z ledna 2017.
 • USD/JPY: kritická překážka 134,52
  Pár USD/JPY rozvinul silný vzestupný pohyb a nyní se obchoduje na úrovni 134,36. Předchozí maximum 134,52 (historická úroveň) představuje překážku růstu. Vzestupná trendová linie je oproti tomu považována za překážku poklesu (support). Překážku poklesu by mohlo představovat i prolomené maximum 133,90.
 • USDJPY má na dostrel okrúhlu úroveň 110. A má solídnu šancu ju pokoriť.
  USDJPY sa dnes v dopoludňajších hodinách dostal na dostrel okrúhlej úrovne 110. Takéto okrúhle úrovne bývajú obvykle silnými technickými hranicami, ktoré majú tendenciu udeliť menovému páru hybnosť jedným či druhým smerom. Konkrétne úroveň 110 v auguste zastavila pokles USDJPY a odštartovala rastový trend, ktorý trval až do októbra. V máji, po dvoch neúspešných pokusoch, naopak prekonanie tejto hranice udelilo USDJPY pozitívne momentum, ktoré trvalo niekoľko dní.
 • USDJPY maže dřívější pokles
  Japonský jen byl během dnešní asijsko-pacifické seance nejvýkonnější měnou skupiny G10. Zisky přišly i přesto, že zpráva o japonském HDP za 3. čtvrtletí 2023 nenaplnila očekávání a vykázala pokles o 0,7 % mezičtvrtletně v období červenec-září 2023. Pár v jednu chvíli klesal o více než 1 %. Tyto zisky však byly během ranního evropského obchodování zcela vymazány a nyní se pár obchoduje o něco výše. Na trhu s JPY se neobjevily žádné zprávy, které by ospravedlnily zvrat. Obrat však podporuje technický býčí scénář.
 • USDJPY maže všechny počáteční zisky
  Pár USD/JPY na začátku seance vzrostl až o 2 % poté, co Bank of Japan nezměnila svou měnovou politiku, přestože výnosy desetiletých dluhopisů překročily cílovou hodnotu. Dnes jsme však svědky silného úderu dolaru, který byl vyvolán zveřejněním 3 důležitých makroekonomických údajů:
 • USD/JPY míří na předchozí maxima
  USD/JPY se po mírném poklesu pomalu plazí zpět k vrcholu na úrovni 150,87. Navzdory úzkému rozpětí posledních dvou týdnů a silné bezprostřední zóně podpory však býčí síly možná ještě nejsou dostatečně silné, aby cenu vyhnaly na nová maxima. Stochastický ukazatel se obrátil do kladných hodnot, zatímco MACD je plochý a je omezen svou červenou signální linií. Pokus o proražení nad vrchol 150,87 je v krátkodobém horizontu pravděpodobný.
 • 🚀USDJPY nad hladinou 122,00
  Vo štvrtok možno pozorovať silné oslabovanie japonského jenu. Pár USD/JPY vyskočil na najvyššiu úroveň od decembra 2015, keďže vyhliadky menovej politiky medzi Japonskom a USA sa výrazne líšia. Guvernér BoJ Kuroda nedávno opäť zdôraznil potrebu zachovať ultra uvoľnenú menovú politiku na podporu ekonomického oživenia Japonska. Medzitým sa FED stáva viac jastrabím a mnohí americkí politici naznačili pripravenosť agresívnejšie sprísniť politiku v boji proti vysokej inflácii, pričom k tomuto postoju sa pridal aj holubičí predstaviteľ Fedu, Evans. Zvýšené výnosy na amerických dlhopisoch taktiež podporili USD a poskytli ďalšie palivo pre rally. Výnos japonských 10-ročných dlhopisov medzitým zostáva pod 0,25 %, čo spôsobilo ďalšie rozšírenie rozpätia výnosov americko-japonských dlhopisov, čo vytvára ďalší tlak na JPY. Obchodníci by však mali mať na pamäti, že vyjadrenia predstaviteľov NATO po dnešnom stretnutí môžu mať pár najväčší vplyv.
 • USDJPY na dosah důležité resistence, TA D1
  Na takto klidných finančních trzích rozhodně platí, že technika a situace na grafu je vše co potřebujeme sledovat. Pozor proto na USDJPY, který se minulý týden (po projevu J. Yellenové) odrazil od supportu 100 USDJPY a který zdá se začíná testovat resistenci v podobě stropu klesajícího trendového kanálu, ve kterém se drží od začátku letošního roku.
 • USDJPY na dosah silného technického a psychologického supportu
  Japonský jen se dnes nadechl k silnému rally a testuje důležitý support na úrovni minima z minulého měsíce. To se zároveň nachází na dosah důležité psychologickou úrovně 100 USDJPY poblíž které má zítra expirovat opce v hodnotě 1,18 mld. dolarů.
 • USD/JPY na dvacetiletých maximech!
  Měnový pár USD/JPY šplhá k dvacetiletému maximu. Jedním z důvodu oslabeného japonského jenu je dluhopisový trh. Americký desetiletý dluhopis začal na počátku obchodních hodin na new yorské burze stoupat k hranici 3,01 %. Jedná se o první pohyb kolem 3 % od prolomení hranice v květnu letošního roku. Japonská centrální banka drží extrémně uvolněnou monetární politiku. Guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda dnes řekl, že cílem centrální banky je udržovat ekonomiku pomocí stimulačních programů.
 • USD/JPY: nahoru a pouze nahoru!
  Japonský jen opět přichází o býčí dynamiku. Pár USD/JPY po krátkodobé korekci znovu zamířil nahoru a potvrdil tak odolnost vzestupného trendu. Abychom byli spravedliví, dolarový index už druhý den roste a reaguje tak na jestřábí výroky tvůrců politiky Fedu. Přesto se ale pár USD/JPY z hlediska dynamiky mezi hlavními dolarovými páry obchoduje solidně. Kupci aktivně dobývají zpátky ztracené pozice. V krátkodobém horizontu se tedy instrument může vrátit do oblasti nad úrovní 156. Tato dynamika je výsledkem nejen oživení amerického dolaru, ale také oslabení jenu.
 • USD/JPY na klíčové rezistenci
  USD/JPY se vrátil zpět poté, co našel silnou podporu kolem úrovně 141,50 a v blízkosti 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA). Pozornost se nyní opět soustředí na strop 145. Tento měsíc nedošlo k žádnému úspěšnému pokusu o překonání této příčky, ale býci mají stále výhodu, dokud se RSI pohybuje nad neutrální hodnotou 50 a MACD zůstává zvýšený nad svou červenou signální linií.
 • USD/JPY na maximech z minulého roku
  Dolar pokračuje v růstu, když od svých minim na začátku května posílil přibližně o 3,4 % a v posledních čtyřech obchodních seancích se pohyboval kolem úrovně 104,20. Vůči jenu se dolar nachází v lokálně překoupené oblasti. Hlavním důvodem je nárůst očekávání, že Fed v polovině června opět zvýší úrokové sazby.
 • USDJPY na nových 34letých maximech 📈
  Bank of Japan dnes ponechala úrokové sazby na nezměněné úrovni 0,1 %, což vedlo k další vlně oslabení japonského jenu, v důsledku čehož pár USD/JPY dosáhl úrovně 157,40, což je nový nejvyšší bod za posledních 34 let.
 • USDJPY narazil na březnové low, evropské i americké akcie korigují své dřívější zisky
  Čtvrteční seance se zatím na finančních trzích nese v lehce nervózním duchu. Vidět to je zejména z vývoje v Evropě, kd...
 • USD/JPY našel sílu býků na klouzavém průměru
  USD/JPY našel v úterý nové kupce v blízkosti 200denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) na úrovni 143,40, posunul se výše a uzavřel den mírně v plusu. Tlaky na růst přetrvávaly i ve středu, čímž se důležitá oblast 145,93, dostala opět pod drobnohled. Trvalý pohyb nad tuto hranici by mohl být klíčem k prodloužení směrem ke kulaté úrovni 146,00 a 50dennímu SMA, zatímco výše se otevřou dveře k hranici 147,45. Vzestup RSI a MACD je pozitivním signálem, že se zlepšuje nákupní důvěra.
 • 🔼 USDJPY na třítýdenním maximu! 💲
  USDJPY v tomto týdnu roste a podařilo se mu prorazit nad úroveň třítýdenního maxima nad 105,80. Pár je podpořen růstem amerických výnosů, které reagovaly na sérii lepších výsledků makrodat. Pár USDJPY se blíží úrovni 106, kde se naposledy nacházel 14. září. Dnešní zápis ze zasedání FOMC, který je na programu ve 20. hodin, bude klíčovým fundamentem dalšího vývoje.
 • USD/JPY na 7letých maximech, EUR/CHF na 26měsíčních minimech, HDP eurozóny pozitivně překvapilo, EUR/GBP testuje 15 měsíční kanál, analýza EUR/GBP, AUD/USD, AUD/NZD
  EUR/CHF pokračuje ve vyvíjení tlaku na zafixovanou výši měnového kurzu (1,20) s blížícím se referendem o navýšení zlatých rezerv centrální banky...
 • USDJPY nejníže od srpna 2022
  Pár USD/JPY se v pátek propadl o téměř 1,0 % na nejnižší úroveň za více než tři měsíce, protože nedávné holubičí komentáře předsedy Fedu Powella dolaru přitížily. Mezitím člen bankovní rady BoJ Asahi Noguchi uvedl, že centrální banka by mohla "preventivně" stáhnout měnové stimuly, pokud by trendová inflace delší dobu překračovala 2% hranici, ale varoval, že bude pravděpodobně trvat delší dobu, než dojde k udržitelnému růstu mezd. Guvernér BOJ Kuroda je stále přesvědčen, že masivní stimulaci je třeba zachovat, dokud mzdy neporostou natolik, aby vyrovnaly rostoucí životní náklady. Podnikatelský průzkum BOJ mezitím poukázal na rostoucí inflační tlaky v několika odvětvích, včetně těch, která obvykle nechtějí přenášet vyšší náklady na zákazníky. Z technického hlediska USD/JPY prorazil pod 200 SMA (červená linie) a blíží se ke klíčové rezistenci na úrovni 133,00, která se shoduje s 38,2% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny započaté na začátku roku 2021. Proražení pod tuto úroveň by otevřelo cestu k dalšímu supportu na úrovni 127,40.
 • USDJPY nejvýše od září 1998
  Měnový pár USD/JPY v pondělí dosáhl 24letého maxima poté, co japonská Liberálně demokratická strana se svým koaličním partnerem Komeito dosáhla nedělního vítězství v parlamentních volbách, které následovaly dva dny po zavraždění Schinzo Kobeho. Vítězství koalice znamená pravděpodobné ponechání uvolněné monetární politiky, přičemž holubičí politika BoJ tlačí na Jen. BoJ drží nízké úrokové sazby, aby podpořila ekonomiku, zatímco americký Fed výrazně zvyšuje sazby v boji s inflací. Guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda nedávno prohlásil, že BoJ nebude váhat s dalším uvolňováním měnové politiky, pokud to bude nutné.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank