Ticker Tape by TradingView
Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí
Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
Tento vývoj dál přilévá olej do ohně, takže je čím dál pravděpodobnější, že centrální banky podcení krátko- až střednědobou trajektorii a úroveň inflace. V reakci na to došlo k obnovení investiční poptávky po finančních instrumentech, které nabízejí expozici v komoditách. Kromě značně volatilního zemědělského sektoru jde i o měď a zlato. Oba tyto kovy totiž dokázaly zúročit svůj nedávný technický průlom.
Energetický sektor zatím zaostává. Indii zasáhla smrtící druhá vlna COVID-19, a tak je čím dál pravděpodobnější, že to s růstem světové poptávky po energiích nebude nijak slavné. Některé země se už sice z pandemie téměř vzpamatovaly, ale nové problémy na různých místech Asie vyvolávají obavy. Zvlášť když od května očekáváme růst nabídky zemí OPEC+. K oficiální schůzce ministrů těchto zemí má dojít 28. dubna, a s případným zhoršením situace by se objevily spekulace, zda nebude nutné znovu přibrzdit.
Evropské emisní povolenky v posledním týdnu den co den trhaly nové rekordy a ve čtvrtek dosáhly rekordní výše 47,36 €/t. To znamená, že v letošním roce podražily už o 60 %. Jejich nepřetržitý vzestup nastartoval poté, co se evropští zákonodárci ještě před zahájením virtuálního klimatického summitu pořádaného Spojenými státy dohodli na přísnějších limitech. Fakt, že ceny povolenek stouply ještě před zavedením nových předpisů o omezení emisí z veřejných služeb a výrobních provozů, jasně ukazuje zvýšený investiční a spekulační apetit na trhu, který vykazuje silné momentum již od listopadu, kdy Bidenovo vítězství v prezidentských volbách přineslo změnu amerického přístupu k boji s klimatickou změnou.
Zdroj: Saxo Group
Ceny obilnin dál stoupají rostoucím tempem. Bloomberg Grains Index tento týden poskočil o dalších 8 % na nové osmileté maximum. Svých několikaletých maxim dosáhly i všechny významné plodinové futures obchodované v Chicagu. Kukuřice se obchodovala nad 6 dolary za bušl, sójové boby nad 15 dolary a pšenice nad 7 dolary. Za takto vysokými hodnotami nestojí jen nízká úroveň zásob kvůli nenasytné čínské poptávce, ale i náhlé rekordní ochlazení, které způsobilo odložení setby v USA a na některých místech spálilo ozimou pšenici. A jako by to nestačilo, Brazílie hlásí horší úrodu kvůli suchu.
Pekingská kancelář amerického ministerstva zemědělství ve středu oznámila, že Čína doveze v průběhu této sezóny rekordních 28 milionů tun kukuřice. S nedostatkem zásob se země potýká od chvíle, kdy obnovila chovy vepřového po smrtící epidemii afrického moru prasat. Ve sklizňové sezóně 2021-22 pak ministerstvo očekává propad poptávky na 15 milionů tun. Čína se totiž bude snažit svou závislost na zahraničních obilovinách omezit a zároveň doporučuje snížit podíl kukuřice a sójového šrotu v krmivu.
Vzhledem k tomu a také proto, že dá-li počasí, očekáváme v létě na severní polokouli rekordní úrodu, jsou ceny nové úrody v porovnání s tou starou čím dál nižší. Jak kukuřice, tak sójové boby s dodávkou později v tomto roce se obchodují zhruba 12 % pod cenou, kterou nabízí trh za tytéž plodiny dostupné ihned.
Podle indexu Bloomberg Agriculture Spot Index, který sleduje ceny futures na řadu významných potravinářských komodit, ať už se jedná o obilniny, měkké komodity, či hospodářská zvířata, je v současnosti meziroční míra růstu zhruba 70 %. Jak se tento (velkoobchodní) nárůst promítá do globálních spotřebitelských (maloobchodních) cen, vidíme na měsíčních údajích Organizace pro výživu a zemědělství (UN FAO). Podle jejího globálního indexu cen potravin, který vychází z více než 90 různých cenových kotací, byl meziroční nárůst světových cen potravin v březnu 24,6 %.
Ceny zemědělských komodit dál rostou, a tak se zdá, že bude i tento významný ukazatel v nadcházejících měsících stoupat a dál umocňovat obavy z inflace, zejména v těch zemích, které si to mohou dovolit nejméně.
Jak už jsme zmínili, zlato i měď dokázaly využít nedávného průlomu. Poté, co se měď vymanila z konsolidačního pásma mezi 4 a 4,2 dolary za libru, pokračovala až na 4,32 dolarů za libru, takže se obchodovala jen necelých 1,5 % pod nejvyšší cenou za posledních deset let. Měď patří mezi takzvané „zelené“ či ekologické kovy, u nichž se v nadcházejících letech očekává značný růst poptávky spojený s rostoucím tempem zelené transformace a dekarbonizace. Společnost Goldman Sachs v jednom nedávném článku předpovídá, že její cena může do roku 2025 stoupnout o víc než 60 %. Pokud totiž prudký vzestup cen nevyvolá růst nabídky, bude v příštích pár letech na trhu „zoufalý“ nedostatek mědi.
Zlato, coby komodita nejcitlivější na úrokové sazby a kurz dolaru, dál stoupá. Nedávno došlo k průlomu nad 1765 dolarů za unci, což je klíčová technická hladina, která spolu s dvojitým dnem pod 1680 dolary za unci zvyšuje šance na další růst. K tomuto průlomu přispěla rostoucí inflační očekávání, stabilní výnosy z dluhopisů a oslabení dolaru.
Kromě toho našel trh podporu v datech, která ukazují zotavení fyzické poptávky ze strany největších světových spotřebitelů, Číny a Indie, a objem zlata drženého ETF fondy se po měsících odprodejů znovu stabilizoval. Celkově však zatím zlato od loňského srpna drží sestupný trend, takže ještě nedochází k rozsáhlejšímu uzavírání krátkých pozic fondů, které se řídí dlouhodobými trendy. K tomu je nejspíš potřeba, aby se zlato dostalo aspoň nad 1815 dolarů.
Zdroj: Saxo Group
Klíčová slova: Čína | Inflace | USA | OPEC | Spekulace | ETF | Sazby | Bloomberg | Centrální banky | Futures | Komodity | Kurz | Momentum | Spot | Trend | Ukazatel | Zlato | Úrokové sazby | Banky | EUR | Goldman Sachs | Kurz dolaru | Ceny komodit | Index | Průlom | Cena | Dolar | Dolary | Emisní povolenky | ETF fondy | Fondy | Investiční | Komodita | Kurz dolarů | Pšenice | Trh | Výnosy z dluhopisů | Indie | Měď | ROCE | Cukr | Brazílie | Měkké komodity | Plodiny | Propad | Oslabení dolaru | Obilniny | Výnosy | Očekávání | Objem zlata | Saxo | OPEC+ | Inflační očekávání | Sójové boby | Objem | Problémy | Míra | Bloomberg Commodity Spot Index | Růst poptávky | Zemědělství | Situace | Pandemie | IHNED | COVID-19 | Kukuřice | Sestupný trend | Vývoj | Propad poptávky | Další růst | Růst | Organizace | Závislost | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | JDE | Covid | Druhá vlna | Šance | Ceny | Druhá vlna COVID-19 | Silné momentum | Energetický sektor | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Počasí | Ceny povolenek | Nové rekordy | Aktuality z komoditních trhů |
Čtěte více
-
Aktivita v průmyslu USA podpořila skvělý závěr prvního týdne roku 2025 na Wall Street
Závěrečná seance prvního pátku roku 2025 přinesla radostný pohled na trhy, které doufejme alespoň na malý okamžik uklidnila investorský svět. Z indexů se nejlépe dařilo technologickému Nasdaq Composite, který přidal cirka 1,5 % a přerušil tak neslavný závěr roku, když v posledních 5 obchodních dnech zanechal v trhu více jak 3 %. Okolo 1 % narostl i průmyslový index Dow Jones Industrial Average a i on spravil svoji pošramocenou reputaci z konce roku, kdy v průběhu posledních 4 seancí ztratil zhruba přes 2 %. Lídry obchodování na Wall Street byla Nvidia a Tesla. První jmenovaná akcie přidala více jak 4 % a automobilka Tesla narostla o více jak 7 %. Akcie Rivian se dostaly výše o cca 23 %, a to po oznámení k produkci vozů za 4Q24, jenž ukázalo na vyšší číslo, jak byly nastavené odhady. -
Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu klesá
Český PMI průmyslové aktivity za červen zklamal. Po květnových 46,1 bodu totiž zaznamenal výraznější pokles na 45,3 bodu. Tržní konsensus počítal se spíše kosmetickým snížením na 45,8 bodu, my jsme se dokonce těšili na mírné zlepšení. -
Aktivita výrobců v ČR roste
Index nákupních manažerů v lednu oproti prosinci klesl o desetinku na 59,0. Po zlepšení v předchozích dvou měsících, které bylo silnější než se čekalo, jsme společně s trhem odhadovali další zvýšení nad 60 bodů. Takže se jedná o mírné zklamání. Úroveň indexu je tak shodná s indexem PMI za celou eurozónu, ale lehce pod německým protějškem. -
Aktivní investiční strategie brzy povstanou z popela
Analytici francouzské banky Société Générale provedli výzkum výkonnosti globálních akciových trhů od roku 1995. Zkoumali výkonnost 16 tisíc akcií obchodovaných na světových burzách v ročním a dvouletém horizontu a tyto výkonnosti porovnávali s výkonností amerického akciového indexu S&P 500. Došli k závěru, že od roku 2011 má velká většina individuálních světových akcií horší výkonnost než americký index S&P 500. Pokud se podíváme na poslední období, v posledních dvou letech mělo 78 % akcií horší výkonnost než americký index, a v posledním roce mělo horší výkonnost 66 % akcií. -
Aktivní operace bank – krátkodobé úvěry
Každá obchodní banka samozřejmě potřebuje nějak vydělávat, aby plnila cíl zisku. Jedna z jejich aktivních operací je ... -
Aktivní (stock-picking) vs. pasivní (index-tracking) investování
Pasivní (indexové) investování zaznamenalo v minulých letech prudký nárůst. Ačkoliv se nejedná o nový produkt... -
Aktivní (stock-picking) vs. pasivní (index-tracking) investování
Pasivní (indexové) investování zaznamenalo v minulých letech prudký nárůst. Ačkoliv se nejedná o nový produkt, do centra pozornosti se dostává díky nesmírně vysokému tempu, jakým se do těchto fondů hrnou peníze. -
Aktivum běžného účtu platební bilance kleslo
Aktivum běžného účtu platební bilance v květnu kleslo na 0,89 mld. CZK oproti 16,71 mld. CZK v dubnu. Trhy očekávaly pokles na -3,3 mld. CZK. -
Aktivum běžného účtu platební bilance kleslo
Aktivum běžného účtu platební bilance v červnu kleslo na -58,58 mld. CZK oproti 0,89 mil. CZK v květnu. Trhy očekávaly pokles na -12,1 mld. -
Aktuality na trhu s kryptoměnami: Bitcoin, Ethereum a Dogecoin se zotavují po propadu
Po pátečním výrazném poklesu se přední kryptoměny vrátily k růstu, s obnovou optimismu na trhu. Zde je přehled aktuální situace a očekávání ohledně možného návratu bitcoinu k hodnotě 71 500 USD. -
Aktualizace akciového trhu k 28. dubnu: S&P 500 a NASDAQ na chvíli přestaly stoupat
Americké akciové indexy uzavřely v předchozí běžné seanci na vyšších úrovních. Index S&P 500 vzrostl o 0,74 %, Nasdaq 100 posílil o 1,26 % a Dow Jones Industrial Average si připsal 0,05 %. -
Aktualizace amerického akciového trhu k 10. červenci: býčí trend pokračuje
Akciový trh zahájil včerejší den růstem, tažen akciemi NVIDIA (NVDA 162,88, +2,88, +1,80 %), jejíž tržní kapitalizace překonala hranici 4 bilionů USD. -
Aktualizace BTC na 12. 9. 2023 – falešný průlom supportu
BTC/USD se dnes ráno obchoduje s poklesem, ale našel jsem falešné prolomení klíčového supportu na 25 700 USD, což je silný signál možné rotace směrem nahoru. -
Aktualizace BTC na 14. 8. 2023 – falešný průlom zóny supportu
BTC/USD se dnes ráno obchoduje směrem vzhůru a je zde falešný průlom úrovně supportu na 29 200 USD, což je znamení, že prodejci by mohli být v pasti. -
Aktualizace BTC na 15. 8. 2023 – potenciál pro průlom
Pár BTC/USD se dnes obchoduje v bočním trendu za cenu 29 300 USD. Je zde potenciál pro průlom. V případě prolomení rezistence na 29 670 USD vidím potenciální růst směrem k vzestupné referenci na 30 110 USD. -
Aktualizace BTC na 17. 8. 2023 - Prolomení obchodního rozpětí
BTC/USD se dnes ráno obchoduje směrem dolů a našel jsem průlom obchodního rozpětí a support na 28 750 USD, což je dobré znamení pro další klesající pohyb. -
Aktualizace BTC na 27. 7. 2023: test klíčové rezistence
BTC/USD v posledních 24 hodinách rostl, ale klíčová rezistence na 29,600 USD je testována. Vidím potenciál pro další pohyb směrem dolů. -
Aktualizace býčí vize pro solanu
Solana dál vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Cena nedávno prorazila klínovou formaci a vygenerovala býčí signál. Tento signál byl dán, když byla cena přibližně na hladině 91 USD. Nyní se cena pohybuje okolo 108 USD. Od té doby byl náš první cíl na začátku klínového obrazce v oblasti 117–118 USD. -
Aktualizace informací o BTC 2. prosince 2022 – potenciál větší rally
BTC se obchoduje do strany na ceně 17 000 USD, ale v pozadí proráží trendovou linii nabídky, což je známka převahy kupujících. -
Aktualizace informací o BTC 7. prosince 2022 – testování gapového supportu
Pár BTC/USD se obchoduje sestupně směrem k ceně 16 800 USD. Každopádně vidím testování silné oblasti gapu, kde se mohou připojit kupující.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V USA skladování zemního plynu
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Příjmy USA z cel byly v pololetí vyšší než za celý loňský rok, uvedla AFP
Komodity: Ceny ropy se po zprávě o růstu zásob v USA snižují, Brent je blízko 72,50 USD
Forex: Dolar posiluje, za červenec vykazuje první měsíční zisk v letošním roce
Inflace v Polsku v červenci klesla na roční minimum 3,1 procenta
Akcie na pražské burze v prvních sedmi měsících roku rostly, PX připsal 27,4 pct
Pražská burza dnes oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes k euru spíše stagnovala, k dolaru ztratila pět haléřů
Tržní hodnota Microsoftu překročila čtyři biliony dolarů
Forex sentiment 31.7.2025
Swingové obchodování USD/CAD 31.7.2025
Příjmy USA z cel byly v pololetí vyšší než za celý loňský rok, uvedla AFP
Komodity: Ceny ropy se po zprávě o růstu zásob v USA snižují, Brent je blízko 72,50 USD
Forex: Dolar posiluje, za červenec vykazuje první měsíční zisk v letošním roce
Inflace v Polsku v červenci klesla na roční minimum 3,1 procenta
Akcie na pražské burze v prvních sedmi měsících roku rostly, PX připsal 27,4 pct
Pražská burza dnes oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes k euru spíše stagnovala, k dolaru ztratila pět haléřů
Tržní hodnota Microsoftu překročila čtyři biliony dolarů
Forex sentiment 31.7.2025
Swingové obchodování USD/CAD 31.7.2025
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry během důležitého týdne
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry během důležitého týdne
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Forexové online zpravodajství
TV Nova loni zvýšila čistý zisk o 3,5 procenta na 1,19 miliardy Kč
Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci poklesem
Měsíční shrnutí: Index PX od začátku roku silně roste, červenec byl další úspěšný měsíc
Elektromobilita očima Čechů: Výsledky průzkumu ukazují rozpor mezi dojmy a realitou
Mýty o elektromobilitě a realita podle dat a zkušeností
Ceny ropy oslabují kvůli Trumpovým clům a nečekanému nárůstu zásob v USA
Mastercard překonal očekávání díky silné poptávce po cestování a růstu příjmů z doplňkových služeb
Trpělivost přináší ovoce: Credit Agricole tiše posiluje svou pozici na italském bankovním trhu
USA: Zásoby plynu podle EIA k 25. červenci vzrostly o 48 mld. kubických stop při očekávání 41 mld.
Společnost AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně navýšila výhled očištěného zisku na akcii
TV Nova loni zvýšila čistý zisk o 3,5 procenta na 1,19 miliardy Kč
Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci poklesem
Měsíční shrnutí: Index PX od začátku roku silně roste, červenec byl další úspěšný měsíc
Elektromobilita očima Čechů: Výsledky průzkumu ukazují rozpor mezi dojmy a realitou
Mýty o elektromobilitě a realita podle dat a zkušeností
Ceny ropy oslabují kvůli Trumpovým clům a nečekanému nárůstu zásob v USA
Mastercard překonal očekávání díky silné poptávce po cestování a růstu příjmů z doplňkových služeb
Trpělivost přináší ovoce: Credit Agricole tiše posiluje svou pozici na italském bankovním trhu
USA: Zásoby plynu podle EIA k 25. červenci vzrostly o 48 mld. kubických stop při očekávání 41 mld.
Společnost AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně navýšila výhled očištěného zisku na akcii
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 11.1.2018
Ceny výrobců v únoru klesaly
Denní shrnutí: Obchodní dohoda s EU podporuje optimismus na konci týdne 🎯
Technická analýza páru BTC/USD na 4. října 2023
Ranní okénko - V Evropě se čeká další zhoršení nálady
Akcie týdne: Palantir Technologies (15.02.2022)
Komodity: Týdenní zásoby ropy a paliv v USA do 3. srpna
IBM vykazuje smíšené tržní výsledky i přes pozitivní výdělky
Makro: Nová bytová výstavba USA rostla nejrychleji od ledna
Ranní komentář: Trh práce je podle Powella silnější než Fed čekal, akcie opět rostou
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 11.1.2018
Ceny výrobců v únoru klesaly
Denní shrnutí: Obchodní dohoda s EU podporuje optimismus na konci týdne 🎯
Technická analýza páru BTC/USD na 4. října 2023
Ranní okénko - V Evropě se čeká další zhoršení nálady
Akcie týdne: Palantir Technologies (15.02.2022)
Komodity: Týdenní zásoby ropy a paliv v USA do 3. srpna
IBM vykazuje smíšené tržní výsledky i přes pozitivní výdělky
Makro: Nová bytová výstavba USA rostla nejrychleji od ledna
Ranní komentář: Trh práce je podle Powella silnější než Fed čekal, akcie opět rostou
Blogy uživatelů
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/NZD a akcie Berkshire Hathaway a Procter & Gamble
Jaroslav Tupý: Nezapomínáme na začínající obchodníky
Ako robiť veľa obchodov efektívne – trendová obchodná stratégia
Intradenní obchody II. (základní otázka je .................)
Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch
Analytické fórum 2021 se blíží!
SATS DJIA Live 05/2022
1. Vytesniť!
Jaká bude americká měnová politika pod vedením nového šéfa Fedu?
SATS DJIA Live 08/2023
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/NZD a akcie Berkshire Hathaway a Procter & Gamble
Jaroslav Tupý: Nezapomínáme na začínající obchodníky
Ako robiť veľa obchodov efektívne – trendová obchodná stratégia
Intradenní obchody II. (základní otázka je .................)
Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch
Analytické fórum 2021 se blíží!
SATS DJIA Live 05/2022
1. Vytesniť!
Jaká bude americká měnová politika pod vedením nového šéfa Fedu?
SATS DJIA Live 08/2023
Vzdělávací články
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Jak se v tradingu odrazit ode dna?
Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
Nováček na forexu - jak začít
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Forex Ročenka 2016
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Jak obchodovat breakout trendového kanálu
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Psychologie kulatých čísel na forexu – 1. část
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Jak se v tradingu odrazit ode dna?
Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
Nováček na forexu - jak začít
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Forex Ročenka 2016
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Jak obchodovat breakout trendového kanálu
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Psychologie kulatých čísel na forexu – 1. část
Tradingové analýzy a zprávy
Technická analýza USD/CAD a EUR/AUD
Německá ekonomika ve 2Q téměř stagnovala
DPA: Evropa chce prosadit rychlé zavedení globální digitální daně
Kryptoměnový podnikatel To Kwon u soudu v USA odmítl vinu
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 5.6.2025
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 6.2.2023 - 10.2.2023
ČNB podle předběžných údajů loni vykázala zisk 55,2 miliardy korun
Zlato po dlouhé době klesá, vyplatí se ho nakoupit?
Zlato - Intradenní výhled 24.1.2019
EUR/USD oslabil, pokles může být pouze dočasný
Technická analýza USD/CAD a EUR/AUD
Německá ekonomika ve 2Q téměř stagnovala
DPA: Evropa chce prosadit rychlé zavedení globální digitální daně
Kryptoměnový podnikatel To Kwon u soudu v USA odmítl vinu
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 5.6.2025
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 6.2.2023 - 10.2.2023
ČNB podle předběžných údajů loni vykázala zisk 55,2 miliardy korun
Zlato po dlouhé době klesá, vyplatí se ho nakoupit?
Zlato - Intradenní výhled 24.1.2019
EUR/USD oslabil, pokles může být pouze dočasný
Témata v diskusním fóru
Čínský jüan řízeně posiluje
MT4 - duplicita obchodů z účtu na účet
Blueberry Funded
Zápisky tradera: Jde být výdělečným na základě ebooku?
Znehodnocení účtu
Dukascopy broker
Eurodolar - Chat
uzavreni obchodu po uplynuti urciteho predem stanoveneho casu
Vlastní obchodní názor
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, EUR/CAD a EUR/GBP
Čínský jüan řízeně posiluje
MT4 - duplicita obchodů z účtu na účet
Blueberry Funded
Zápisky tradera: Jde být výdělečným na základě ebooku?
Znehodnocení účtu
Dukascopy broker
Eurodolar - Chat
uzavreni obchodu po uplynuti urciteho predem stanoveneho casu
Vlastní obchodní názor
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, EUR/CAD a EUR/GBP