Sobota 04. květen 2024 02:04
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace

TABAK

img

Index PX klesl po osmi růstových seancích, mírný růst zaznamenal ČEZ (CEZ1.CZ)

12.10.2021 Na finančních trzích dnes vládne negativní nálada. Obchodníky trápí vysoké ceny energií a vzestup inflačních očekávání. Náladě nepomohl ani negativně revidovaný výhled na růst globální ekonomiky z pera MMF. Zhoršený sentiment se dnes dotkl také hlavního indexu pražské burzy PX (CZKCASH), který ztratil desetinu procenta a uzavřel na úrovni 1 374,7 bodů. Index klesl po osmi růstových seancích. To je v ostrém kontrastu s některými dalšími indexy. Například německý DAX (DE30;-0,40 % na 15 138 bodů) už dnes klesá posedmé z posledních devíti seancí.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace meziročně opět výrazně zrychlila

11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září inflace stoupla na 4,9 procenta, což je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Dále se tak drží na nejvyšší úrovni od roku 2008. Na růstu se podílelo zdražování pohonných hmot a bydlení i zvýšení cen potravin. Například skoro o 64 procent zdražil ledový salát a zhruba o 60 procent rajčata. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zářijová inflace překonala odhady České národní banky (ČNB). Podle analytiků překročí inflace do konce roku pětiprocentní hranici a přiměje ČNB k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v září zrychlila na 4,9 procenta

11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září se inflace zvýšila na 4,9 procenta, což bylo o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Vyšší meziroční růst byl naposledy v roce 2008. Vývoj ovlivnily zejména ceny za bydlení a dopravu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici zrychlení inflace očekávali, předpokládali ale nižší tempo.
img

Inflace v Česku šokuje, může se letos vyřítit až k sedmiprocentní úrovni. Brzy přijde „Fialova drahota“

11.10.2021 Inflace v Česku letí vzhůru nad prakticky všechna očekávání, která přitom vůbec nebyla malá. V září vykázala v meziročním vyjádření hodnotu 4,9 procenta, nejvíce do října 2018. Trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s růstem 4,6 procenta. Česká národní banka pak ve stále aktuální prognóze předpokládala pro září inflaci jen 3,2 procenta. Koruna v reakci na zveřejnění údajů o inflaci znatelně posiluje, neboť se zvyšuje pravděpodobnost ještě přísnějšího utahování měnových šroubů České národní banky, tedy růstu základních úrokových sazeb.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v září podle odhadů rostla dále nad čtyři procenta

08.10.2021 Meziroční inflace v září stoupla na 4,4 až 4,7 procenta ze srpnových 4,1 procenta. Vyplývá to z odhadů analytiků. Důvodem je vývoj cen potravin a růst cen souvisejících s bydlením, především ohlášené zdražení energií u některých dodavatelů. Data o inflaci zveřejní Český statistický úřad v pondělí 11. října. V meziměsíčním srovnání by podle ekonomů v září měly ceny mírně klesnout, především díky tradičnímu sezonnímu zlevnění dovolených.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v září pokračovala v růstu, dosáhla 3,4 procenta

01.10.2021 Míra inflace v eurozóně pokračovala v září v růstu z předchozích měsíců a dosáhla 3,4 procenta, což je nejvýše za posledních deset let. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V srpnu činila inflace v eurozóně tři procenta. Růst cen tak opět výrazně překročil dlouhodobý cíl Evropské centrální banky (ECB), který je na dvou procentech. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině října.
img

PX dokázal v tomto týdnu růst

24.09.2021 Poslední seance tohoto týdne se nese v negativním duchu. Kvůli nárůstu rizikové averze souvisejícím s problémy čínského developera Evergrande klesají akciové indexy napříč kontinenty. Trhy znejistil také zákaz kryptoměn v Číně. Obchodníci navíc čekají na výsledky nedělních voleb v Německu.
img

Stát přijde o 10 miliard korun na dani z tabákových výrobků

14.09.2021 „Lafferova křivka nám říká, že zvyšování daní vede od určitého bodu k nižším daňovým výnosům. Toho si naši zákonodárci zřejmě nebyli vědomi, když zvyšovali daně na tabákové výrobky. Data totiž potvrzují, že prudké zvýšení daní snížilo daňový výběr. Letošní plán se nepodaří naplnit o 10 miliard korun a výběr spotřební daně z tabákových výrobků klesne pod úroveň loňského roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Česko zažívá inflační šok, inflace může stoupnout až na 5 %. Srpnová inflace vyrazila dech všem, koruna zpevňuje na nejsilnější úroveň od propuknutí pandemie

10.09.2021 Srpnová inflace vyráží dech. Poprvé od listopadu 2008 překonává v meziročním vyjádření hranici čtyř procent. S velkým přehledem tak překonává všechny expertní odhady a předpoklady, včetně toho České národní banky.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace podle odhadů v srpnu spíše stagnovala

09.09.2021 Meziroční inflace v srpnu zůstala podle odhadů většiny analytiků, které dnes ČTK oslovila, na červencových 3,4 procenta. Někteří ekonomové ovšem nevylučují ani nárůst inflace na 3,6 procenta. Za růstem inflace je obnovená spotřeba domácností, ale i globální problémy s dodávkami. Údaje o inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) v pátek.
img

PX má za sebou mírný růst s Komerční bankou (KOMB.CZ) v čele

30.08.2021 Obchodování na trzích se dnes nese převážně v pozitivním duchu, když se v pátek svým holubičím projevem postaral guvernér Fedu Powell o další růstu indexů. Krátce před závěrem roste většina evropských indexů a Wall Street opět útočí na rekordy. Hlavní index pražské burzy PX přidal 0,04 % a uzavřel na 1 282,89 bodech. Obchodovaný objem dosáhl na 205 mil. korun. Indexu se v průběhu srpna dařilo. Před zítřejší poslední seancí měsíce klesl pouze 5x a celkově vzrostl o více než 6 %!
img

Lidé v Česku loni poprvé v historii snížili útraty za tabák. Výdaje za alkohol přitom nadále rostly, letos překročí 100 miliard korun

22.08.2021 Růst spotřební daně v kombinaci s pandemickou situací způsobil v Česku historicky nikdy neviděnou věc: výdaje lidí za tabák z roku na rok klesly. Tabáku lidé v ČR nakoupili loni o takřka dvě miliardy korun méně než roku 2019, a to přesto, že zdražil oproti předloňsku o takřka deset procent. Vyplývá z to z nových údajů Eurostatu.
img

PX propadl, ČEZ (CEZ1.CZ) masivně korigoval předchozí růsty

19.08.2021 Globální akciové trhy dnes zasáhla zvýšená riziková averze, která souvisí se včerejším zveřejněním zápisu z posledního zasedání americké centrální banky. Hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH) ztratil 1,29 % a obchodní den zakončil na úrovni 1 274,2 bodů. Obchodovaný objem dosáhl na 555,5 mil. korun.
img

Rozbřesk: Inflace v eurozóně nad cílem ECB

19.08.2021 Inflace je na vzestupu nejenom u nás, ale i v dalších unijních zemích. Už bleskový odhad ukázal, že růst cen v zemích eurozóny v červenci zrychlil na 2,2 % a přestřelil tak cíl ECB, avšak jádrová inflace poklesla z předchozích 0,9 % na 0,7 %. Současná inflační vlnka jde z více než poloviny na vrub rostoucím cenám energií, kterým sekundují potraviny, alkohol a tabák.
img

Index PX výrazně vzrostl, mírně ztratila MONETA (MONET.CZ)

11.08.2021 Na finančních trzích stále vládne pozitivní nálada. Hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH) dnes překonal naprostou většinu svých evropských souputníků. Rostl o 1,22 % na 1252,71 bodů. Obchodované objemy dosáhly na 619,4 mil. korun. Index opět navýšil nejvyšší úrovně za poslední dekádu.
img

Portu analýza: Inflace válcuje úroky na bankovních vkladech už pátý rok v řadě. Jak ji porazit?

11.08.2021 České domácnosti mají v bankách dlouhodobě uloženo přibližně 40 % svých finančních prostředků, dohromady s hotovostí pak zhruba 45 %. Mnozí Češi a Češky tak nevědomky prodělávají. Růst cen zboží a služeb je výrazně vyšší než úrokové sazby nejen na běžných a spořících účtech, ale i u termínovaných vkladů. Jinak tomu nebude ani v roce 2021. Už pátý rok v řadě převýší inflace úrokové sazby z vkladů. V aktuální analýze se analytik Portu Vratislav Zámiš věnuje letošnímu vývoji inflace, spoření a investování Čechů, ale i tomu, proč se konzervativní chování v posledních letech nevyplácí.
img

Index PX dnes ztratil v čele s ČEZem (CEZ1.CZ)

10.08.2021 Světové akciové indexy dnes zamířily do pozitivního teritoria, ovšem hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH) ztrácel. Přišel o 0,43 % a seanci ukončil na 1 237,65 bodech. Jednalo se o nejvyšší ztrátu za poslední 3 týdny. Obchodované objemy dosáhly na 297,7 mil. korun. Za poslední měsíc roste index PX stále o více než 7 %!
img

Inflaci vytlačily nahoru sezónní faktory a ceny v dopravě

10.08.2021 Spotřebitelské ceny v červenci výrazněji vzrostly. Míra inflace v meziročním srovnání dosáhla na 3,4 % (v červnu 2,8 %) a překonaly tím očekávání trhu, jež shodně s námi počítal s inflací pod 3 %. V meziměsíčním srovnání došlo pro letní období k nebývale silnému přírůstku o 1 %.
img

Inflace zaskočila ekonomy i Českou národní banku, takovýto růst cen nikdo nečekal. Bude hůř

10.08.2021 Červencová inflace ekonomy zaskočila svojí razancí. V meziročním vyjádření dosáhla 3,4 procenta, když ji táhlo zdražování služeb, včetně ubytování, nebo jídel v restauracích. Takový růst spotřebitelských cen nikdo nečekal. Česká národní banka pracuje ve své aktuální prognóze s odhadem červencové inflace na úrovni tří procent. Ekonomové zpravidla vyhlíželi inflaci pod třemi procenty.
img

Nejvyšší růst v Praze dnes zaznamenal Philip Morris (TABAK.CZ)

04.08.2021 Obchodování na finančních trzích se v průběhu úterní seance nese v pozitivním duchu. Po včerejším mírném poklesu zaznamenal index PX opět růst. Přidal 0,54 % a zakončil na úrovni 1 227,54 bodů. Opět tak vylepšil nejvyšší úrovně od roku 2011. Objem obchodů dosáhl na 391 mil. korun.
img

Rozbřesk: Trhy tento týden čekají evropské PMI a zasedání ECB

19.07.2021 Hlavní ekonomickou zprávou minulého týdne byla v tuzemsku nepochybně inflace, která dopadla lehce nad očekáváním trhu i samotné ČNB. Nové inflační trendy však čísla o inflaci sama o sobě neodhalila. Potvrdilo se, že za inflací i nadále stojí především vyšší ceny dopravy ovlivněné zejména pohonnými hmotami, dražší alkohol a tabák a v neposlední řadě i rostoucí náklady na bydlení. V oblasti HORECA, která měla asi největší potenciál překvapit, zatím k žádnému dramatickému zdražení nedošlo.
img

MONETA (MONET.CZ) nabídla opět s přehledem nejvyšší objemy na BCPP

14.07.2021 Na akciových trzích dnes převažuje mírný optimismus. Dobré náladě pomohl guvernér Fedu Jerome Powell, který řekl, že hospodářské oživení v USA stále není dostatečně silné na to, aby mohlo začít utahování měnové politiky. Většina evropských indexů se krátce před závěrem obchoduje v mírném zisku. Hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH) uzavřel v zisku 0,39 % na úrovni 1 159,05 bodů. Nejvyšší růst zaznamenala defenzivní akcie Philip Morris (TABAK.CZ;+1,97 % na 14 520 Kč) a v silném růstu dnes pokračovala za vysokého objemu 116,2 mil. banka MONETA (MONET.CZ;+1,52 % na 86,90 Kč). Spekuluje se o navyšování pozic velkých hráčů. Dařilo se také zbytku bankovního pole – Komerční bance (KOMB.CZ;+0,58 % na 774 Kč) a Erste Bank (RBAG.CZ;+0,40 % na 797 Kč). Z blue chips se nedařilo pouze akciím České zbrojovky (CZG.CZ;-0,24 % na 420 Kč).
img

Společnost Philip Morris International oznámila dohodu o převzetí společnosti Fertin Pharma

09.07.2021 Akvizice přibližuje společnost PMI k cíli, aby do roku 2025 prodej bezdýmných výrobků utvářel více než polovinu celkových tržeb z jejího podnikání a zároveň vytváří příležitost pro další růst PMI mimo oblast nikotinu.
img

PX klesl v čele s Erste (RBAG.CZ) a Philip Morris (TABAK.CZ)

23.06.2021 Nálada na finančních trzích dnes není jednoznačná. Evropské indexy ztrácejí krátce před závěrem seance zpravidla několik desetin procenta. Německý DAX ztrácí 0,66 % k úrovni 15 530 bodů. Na Wall Street je situace o něco příznivější, když se hlavní indexy pohybují mírně v pozitivním teritoriu.
C:\fakepath\bitcoin5.jpg

Bitcoin se dál zotavuje, jeho cena přechodně vystoupila nad 34.000 dolarů

23.06.2021 Bitcoin se po krátkém úterním propadu pod hranici 30.000 dolarů a následném oživení dnes dál zotavuje. Jeho cena přechodně vystoupila nad 34.000 USD (724.700 Kč), později ale kolísala na obě strany od této úrovně. Ukazují to data na specializovaném serveru CoinDesk. Nejznámější kryptoměna od svého dubnového maxima odepsala kolem poloviny své hodnoty.
img

Ranní okénko - Česká i americká inflace překvapila, avšak opačným směrem

11.06.2021 Ekonomický kalendář závěrem týdne nabídne jen údaj z USA. Dorazí index spotřebitelského sentimentu od University of Michigan. Aktéři na finančním trhu tak budou mít prostor vstřebat včerejší údaje, kdy česká inflace překvapila nižším a americká naopak vyšším růstem. ECB na včerejším zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, zveřejnila novou makroekonomickou prognózu a Lagarde na tiskové konferenci zmínila, že „odstoupení od nákupu aktiv v rámci PEPP je předčasné“. Koruna v návaznosti na mírnější tempo tuzemské inflace přechodně oslabila o 6 haléřů, během dne však posilovala až na hodnotu EUR/CZK 25,34. Polský zlotý kopíroval korunu, nicméně ztráty ze začátku pak jen zkorigoval a dále neposílil. Forintu se přechodné oslabení vyhnulo a během dne by víceméně stabilní. Kurz eurodolaru se během zasedání ECB a zveřejnění americké inflace rozkolísal, k nikterak výraznému pohybu ale nedošlo.
img

Inflace brzdí díky zlevnění potravin

10.06.2021 Inflace v květnu navzdory očekávání přibrzdila a v meziročním vyjádření se vrátila zpět na prognózu ČNB. Hlavním důvodem zpomalení inflace byl pokles cen potravin. Ceny služeb naopak po rozvolnění protiepidemických opatření vzrostly a jádrová inflace meziměsíčně mírně zrychlila. Navzdory pomalejší celkové inflaci spekulace na brzké zvýšení úrokových sazeb ČNB pravděpodobně významněji neklesnou.
img

Akcie O2 (TELEC.CZ) výrazně vzrostly, naopak ztrácel ČEZ (CEZ1.CZ)

07.06.2021 Evropské akciové indexy končí první seanci týdne v pozitivním teritoriu. Nicméně Wall Street otevřela lehce do červených čísel. Trhy negativně ovlivňují ztráty velkých technologických firem a obchodníci vnímají také slova americké ministryně financí Yellenové, která se vyslovila pro prostředí s mírně vyššími úrokovými sazbami. Pražská burza dnes mírně posílila. Index PX (CZKCASH) přidal 0,14 % na 1 180,23 bodů a opět tak navýšil nejvyšší zavírací úrovně od roku 2011. Obchodované objemy dosáhly na podprůměrných 288,4 mil. korun. Pod tlakem se ocitly akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ;-1,01 % na 636,50 Kč), které však klesly poprvé po 7 růstových seancích. Nedařilo se ani tabákovým akciím Philip Morris (TABAK.CZ;-0,69 % na 14 460 Kč). Z blue chips mají za sebou nejvyšší vzestup akcie O2 (TELEC.CZ;+2,23 % na 298 Kč) a Erste Bank (RBAG.CZ;+1,48 % na 879,80 Kč). Hezky rostla také Česká zbrojovka (CZG.CZ;+1,17 % na 433 Kč). České koruně se dnes dařilo posilovat na páru s americkým dolarem. Naopak zaznamenala mírné oslabení na páru s eurem, i když se stále drží pod úrovni 25,50 EURCZK.
img

Komerční banka (KOMB.CZ) předvedla nárůst o 3,9 %❗ Ztrácely MONETA (MONET.CZ) a Philip Morris (TABAK.CZ)

01.06.2021 Finanční trhy si dnes procházejí výrazným růstem. Wall Street otevřela po dlouhém víkendu do zisku a německý DAX roste krátce před koncem obchodování o 1 % na 15 577 bodů . Dnes se dařilo také hlavnímu indexu pražské burzy PX (CZKCASH). Přidal 0,95 % na 1 173,71 bodů. Opět navýšil nejvyšší úrovně od roku 2011. Na čele ziskovosti se ocitla Komerční banka (KOMB.CZ;+3,90 % na 798,50 Kč) a výrazný růst má za sebou také Česká zbrojovka (CZG.CZ;+1,4 % na 434 Kč). Na opačném konci se z blue chips akcií dnes ocitla banka MONETA (MONET.CZ;-0,51 % na 77,90 Kč) a tabáková společnost Philip Morris (TABAK.CZ;-0,68 % na 14 500 Kč). Klesající riziková averze pomohla české koruně. Pár EURCZK i USDCZK dnes klesají.
C:\fakepath\euro star.jpg

Míra inflace v EU v dubnu vystoupila na dvě procenta, je nad cílem ECB

19.05.2021 Míra inflace v Evropské unii v dubnu vystoupila na dvě procenta, a po více než dvou letech je tak nad cílem Evropské centrální banky (ECB). V březnu činila 1,7 procenta. Nejvýraznější cenový vzestup je patrný v zemích Visegrádské skupiny (V4), včetně České republiky. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Zároveň potvrdil, že míra inflace v zemích eurozóny vystoupila na 1,6 procenta z březnové hodnoty 1,3 procenta.
img

PX uzavřel nejvýše od roku 2011, tentokrát v čele s MONETOU (MONET.CZ)

18.05.2021 Globální akciové trhy měly během úterní seance tendenci k růstu. Po ranním silném vzestupu v Evropě však přišlo vystřízlivění a většina indexů se v závěru seance pohybuje pouze v minimálních ziscích. Na Wall Street se nejvíce daří technologickým titulům, naopak Dow Jones se pohybuje v lehce negativním teritoriu. Ve srovnání s indexy velkých burz se dnes skvěle dařilo pražskému PX (CZKCASH). Vzrostl o 1,13 % na 1143,3 bodů. Jednalo se o nejvyšší závěr od roku 2011.
img

Ranní okénko - Americkou inflaci dále požene statistický efekt z minulého roku

12.05.2021 Výkonost průmyslu v eurozóně pravděpodobně vzrostla. Nasvědčují tomu již dostupné údaje z některých států a předstihové indikátory. Inflace v Americe v dubnu patrně meziročně přidala z 2,6 % na 3,6 % především kvůli statistickému efektu nízké srovnávací základny.
img

PX klesl, na Monetě (MONET.CZ) opět negativní nálada

11.05.2021 Nálada na finančních trzích se nezlepšila ani v průběhu druhé obchodní seance týdne. V čele poklesů dnes stojí technologické akcie v USA, které klesly nejníže od března. Výrazným ztrátám se však nevyhnuly ani evropské indexy. Německý DAX ztrácí hodinu před koncem seance 2,4 % a obchoduje se v blízkosti úrovně 15 000 bodů.
img

Analýza makroindikátorů: Inflace v ČR opět poskočila nad 3 %

11.05.2021 Vyšší ceny zboží způsobily v dubnu akceleraci inflace nad všechny odhady i nad prognózu ČNB. Rychlejší rozvolňování epidemických opatření implikuje vyšší riziko rychlejšího růstu spotřebitelských cen v nejbližších měsících. Dynamičtější inflace rovněž zvyšuje spekulace na dřívější utahování měnové politiky ze strany ČNB.
img

Inflace překvapuje posunem nad 3 %

11.05.2021 Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly o 3,1 % oproti 2,3 % v březnu a skončily tak výrazně nad odhadem trhu včetně našeho. V meziměsíčním srovnání došlo k růstu o 0,5 %, přičemž se očekávalo obdobné tempo jako v březnu (0,2 %).
img

Inflace zase drtí Čechy, je vyšší, než se čekalo. Citelně zdražuje pivo, zelenina, benzín, alkohol, tabák i auta

11.05.2021 Inflace v České republice svým růstem překonává očekávání. Poprvé od loňského září se v dubnu dostala nad úroveň horní meze tolerančního pásma cílování inflace, které stanovuje Česká národní banka, když dosáhla úrovně 3,1 procenta. Jak trh, tak ČNB přitom předpokládaly, že inflace skončí pod úrovní tří procent.
img

Pozor: Tento text škodí Vašemu zdraví

19.04.2021 „Varování ohledně zdravotních rizik plynoucích z kouření se na krabičkách cigaret objevují od sedmdesátých let minulého století. Je jen otázkou času, než se s podobnými varováními budeme setkávat i u dalších výrobků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Dražší cigarety a pohonné hmoty vyhnaly slovenskou inflaci vzhůru

14.04.2021 Slovenská inflace v březnu poskočila z 0,9 % na 1,4 %. Je to signál o návratu vysoké inflace na Slovensko? Bližší pohled na data napovídá, že nikoliv. Klíčový příspěvek k vysokému nárůstu vzešel od dvou položek, které jsou v zásadě nezávislé na domácí ekonomické situaci. Tou první a klíčovou je zvýšení spotřebních daní na tabák a cigarety. Ceny v této kategorii poskočily o 14,1 % a jejich příspěvek k celkovému nárůst indexu CPI dosáhl 0,4 procentního bodu.
img

Analýza makroindikátorů: Jádrová inflace v ČR brzdí

13.04.2021 Meziroční inflaci drží výš rostoucí ceny u čerpacích stanic a zvyšování cen tabáku v důsledku vyšší spotřební daně. Inflace za březen přesto skončila mírně pod očekáváním a kladná odchylka inflace od prognózy ČNB se snížila na 30 bp. Centrální banka bude se zvyšováním sazeb i nadále vyčkávat. Předělem by mohlo být proočkování významné části obyvatelstva.
img

Ropa drží inflaci výš

13.04.2021 Spotřebitelské ceny v ČR v březnu oproti únoru vzrostly o 0,2 %, tedy stejným tempem jako v únoru. To bylo desetinku pod očekáváním trhu i naším odhadem. Meziroční míra inflace se zvýšila na 2,3 % z předchozího tempa 2,1 %.
img

PX klesá už druhý týden v řadě, daří se ale ČEZu (CEZ1.CZ)

09.04.2021 Globální akciové trhy bojují poslední seanci tohoto týdne na hraně růstu a poklesu. Dnes nebyly na programu žádné důležité fundamenty a volatilita zůstala nízká. Pražský index PX (CZKCASH) má za sebou úspěšnou seanci. Přidal 0,34 % a uzavřel na úrovni 1091,83 bodů, přibližně uprostřed dnešního obchodního rozpětí. Obchodované objemy dosáhly na 391,2 mil. korun. Za celý zkrácený obchodní týden však PX ztrácí 0,01 % a jedná se už o druhý týdenní pokles v řadě. Nejvíce klesaly akcie Philip Morris (TABAK.CZ), které se však od středy obchodují bez nároku na dividendu. Týden zakončily se ztrátou 7,01 % na úrovni 14 600 Kč. V poklesu pokračovaly také akcie banky MONETA (MONET.CZ). Akcionáři jsou po smrti Petra Kelnera v nejistotě, jak bude probíhat plánovaná akvizice se společnostmi ze skupiny PPF. Ztráty banky se v tomto týdnu navýšily o 2,94 % na závěrečných 77,65 Kč. Naopak akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ) přidaly v tomto týdnu 3,16 % na závěrečných 571,50 Kč. Akcie ČEZu jsou nejúspěšnější na českém trhu také z pohledu dění za poslední měsíc.
img

Eurodolar pokračuje výš před zápisem z jednání Fedu

07.04.2021 Při pohledu na vývoj hlavních evropských akciových trhů ostatním opět utíká Londýn s 0,8pct růstem, jemuž pomáhá slabší libra. Mírné zisky si připisuje také německý či francouzský trh, zatímco Amsterdam a jih Evropy ztrácejí. Dole se nachází i pražská burza, kterou kromě Avastu a VIGu stahuje níž Tabák obchodující se bez dividendy.
img

PX napravil včerejší pokles v čele s ČEZem (CEZ1.CZ)

17.03.2021 Hlavní index pražské akciové burzy PX se dnes dokázal vymanit z převažujícího negativního vývoje na globálních akciových trzích. Před večerními výsledky zasedání americké centrální banky Fed vzrostly výnosy z amerických desetiletých výnosů až na 1,68 %. Pětiletá inflační očekávání vystoupala dokonce nejvýše za posledních 12 let. Tlak na pokles je cítit hlavně na technologických akciích.
img

PX klesl po pěti růstových seancích, nejvíce ztratila Erste (RBAG.CZ)

16.03.2021 Pražská burza dnes nenásledovala pozitivní dění v Evropě i na Wall Street. Index PX ztratil 0,32 % a zakončil na úrovni 2107,35 bodů. Od počátku měsíce klesl teprve potřetí. Poklesy táhla Erste bank (RBAG.CZ;-1,05 % na 737,40 Kč) a ČEZ (CEZ1.CZ;-0,74 % na 537 Kč). Investory nenadchly dnes zveřejněné výsledky společnosti. Kvůli jednorázovým faktorům klesl zisk na „pouhých“ 5,5 mld. Kč. Jedná se o nejnižší výdělek za posledních 20 let. Díky mimořádné složce dividendy však lze očekávat její meziroční nárůst. V červených číslech dále skončily akcie Komerční banky (KOMB.CZ;-0,15 % na 684 Kč). Zde se však jednalo pouze o kosmetickou změnu. Naopak akcie banky MONETA Money (MONET.CZ) posílily, a to o 0,38 % na 79,30 Kč. Z blue chips akcií rostly nejvíce akcie České Zbrojovky (CZG.CZ;+1,58 % na 387 Kč), které se po poklesu na počátku měsíce opět blíží úrovni 400 Kč. Rostly také akcie O2 (TELEC.CZ;+0,77 % na 261,50 Kč) a Philip Morris (TABAK.CZ;+0,78 % na 15 480 Kč.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v únoru klesla na 2,1 procenta, je nejnižší od konce 2018

10.03.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v únoru zpomalil posedmé v řadě. Ceny stouply o 2,1 procenta, zatímco v lednu to bylo o 2,2 procenta. Meziroční inflace se tak dostala nejníže od konce roku 2018. V meziměsíčním srovnání inflace rostla o 0,2 procenta, ovlivnily to především ceny za dopravu.
img

Inflace opět mírně zvolnila

10.03.2021 Spotřebitelské ceny v únoru dále zbrzdily o jednu desetinu procentního bodu z 2,2 % na 2,1 % meziročně a skončily tak mírně pod tržním očekáváním (2,2 %) a naším odhadem (2,3 %). Inflace sice pokračuje ve zpomalování, a to již 7. měsíc v řadě, ale nadále velmi pomalu. V meziměsíčním vyjádření se dostavilo očekáváné zdražení spotřebitelských cen, které bylo ovšem oproti lednu slabší (o 0,2 %) než se očekávalo (o 0,3 %).
img

Všechny pražské blue chips dnes v červených číslech, výrazně propadl ČEZ (CEZ1.CZ)

03.03.2021 Obchodování na finančních trzích se dnes neslo v negativním duchu, a to přestože na počátku seance vystoupal německý index DAX (DE30) na rekordní úrovně. Krátce před koncem seance už DAX mírně ztrácí. Podobně jsem na tom také další západoevropské indexy a Wall Street se obchoduje hluboko v negativním teritoriu. Pokles na akciových trzích doprovázel růst výnosů. Opět se vynořily obavy, že valuace na akciových trzích je příliš vysoká a hospodářské oživení není dostatečně silné.
img

PX nesměle roste, nejvíce přidával tabákový Philip Morris (TABAK.CZ)

02.03.2021 Situace na akciových trzích už není v posledních týdnech tak jednoznačná, jako byla na počátku roku. Globální akciové indexy lavírují v blízkosti historických maxim. Index pražské burzy PX zatím nedosáhl ani na maxima minulého roku, nicméně ani zde nevidíme žádnou výraznou tendenci k eliminaci zisků z posledních měsíců. A první březnové seance zatím pražské burze svědčí. PX (CZKCASH) roste od počátku týdne o 1,3 %, přičemž dnešní přírůstek dosáhl na 0,3 %. Index uzavřel na 2090,72 bodech. Obchodované objemy dosáhly na 368,5 mil. Kč.
img

PX má za sebou volatilní seanci, ČEZ (CEZ1.CZ) neudržel růst

23.02.2021 V průběhu úterní seance vzrostla riziková averze na finančních trzích. Evropské indexy končí v červených číslech a na nižších úrovních se obchoduje také Wall Street, kde ztráty vedou technologické akcie. Náladu však může zlepšit guvernér Fedu Powell, který vystoupil v americkém kongresu s holubičím komentářem.
img

Pražská burza končí týden na pozitivní vlně

12.02.2021 Páteční obchodování na globálních akciových trzích zatím vyznívá smíšeně. Německý DAX krátce před koncem seance klesá o několik desetin procenta a na nižších úrovních se obchoduje také většina indexů na Wall Street. Francouzské či italské indexy však vykazují mírný vzestup. Růstem zakončil poslední seanci tohoto týdne hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH). Přidal 0,49 % a uzavřel na 2072,73 bodech. Seanci zakončil v blízkosti denního maxima. Objem obchodů však dnes dosáhl pouze na podprůměrných 265,5 mil. korun. Z pražských Blue Chips dnes nejvíce rostly akcie Česká zbrojovka (CZG.CZ;+3,33 % na 372 Kč) a energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ;+1,13 % na 539 Kč). V řádu více desetin procenta pak přidávaly akcie bank: Erste Bank (RBAG.CZ;+0,89 % na 683 Kč), MONETA Money Bank (MONET.CZ;+0,80 % na 75,80 Kč) a Komerční banka (KOMB.CZ;+0,44 % na 678 Kč). A pozitivní výsledek dnes vykázala také tabáková společnost Philip Morris (TABAK.CZ;+0,39 % na 15 260 Kč).
img

Analýza makroindikátorů: Inflace brzdí pomaleji, než se čekalo

12.02.2021 Inflace brzdí na začátku roku pomaleji, než se všeobecně čekalo. Důvodem jsou vyšší ceny potravin. Nicméně stále vysoká zůstává jádrová složka. Inflace se v lednu se nacházela 50 bp nad prognózou ČNB, což implikuje šanci na rychlejší růst úrokových sazeb. Zvýšení sazeb ČNB nadále čekáme v Q4 2021.
img

Inflace na začátku roku ustoupila pomaleji, než se očekáválo

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu dále zbrzdily z 2,3 % na 2,2 % meziročně a skončily výrazně nad naším (1,8 %) i tržním (1,7 %) očekáváním. I ČNB ve své aktuální prognóze předpovídala lednovou inflaci na 1,7 %. Inflace sice pokračuje ve zpomalování, a to již 6. měsíc v řadě, ale velmi pomalu. V meziměsíčním vyjádření se dostavilo očekáváné zdražení spotřebitelských cen, které bylo ovšem citelnější (o 1,3 %) než se očekávalo (o 0,9 %).
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Vývoj inflace překvapil, zůstane kolem dvou procent

12.02.2021 Vývoj inflace v lednu podle analytiků překvapil, především kvůli vývoji cen potravin. Ekonomové čekali totiž pokles meziroční inflace v lednu pod dvě procenta. V dalších měsících tak lze podle nich očekávat inflaci nadále kolem dvou procent, protože se mimo jiné obnoví růst cen pohonných hmot kvůli zdražující ropě. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Podle nich tak data potvrdila, že začátek roku je vždy spojen s vyšší nejistotou ohledně vývoje cen. Tu navíc letos umocnila pandemie, upozornili.
img

Inflace brzdí pomaleji kvůli dražším potravinám

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v ČR v lednu oproti prosinci vzrostly v průměru o 1,3 %. Meziroční tempo růstu cen tak dále zpomalilo na 2,2 % z předchozích 2,3 %. Nicméně náš odhad i očekávání trhu mířilo až na 1,7 % meziročně. Inflace tedy brzdí na začátku roku pomaleji, než se čekalo.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
img

Pražský index PX dnes jako jeden z mála v Evropě rostl

10.02.2021 Už na počátku dnešní seance to vypadalo, že nahoru akciové indexy polezou pouze obtížně. Po poledni se na chvíli zdálo, že se obzory projasňují, ovšem pozdě odpoledne přišla další vlna negativní nálady. Přes ztráty v závěru seance se však hlavní pražský index PX (CZKCASH) udržel v černých číslech. Seanci zakončil se ziskem 0,14 % na 2073,26 bodech.
img

PX zakončil seanci na denním low, banky zavřely smíšeně

08.02.2021 Nálada na trzích se v průběhu seance zhoršovala. Výjimkou nebyl ani hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH), který po ranním výstřelu postupně ztrácel sílu a nakonec uzavřel na denním minimu. Ztratil 0,01 % a uzavřel na 2077,08 bodech. Obchodovaný objem dosáhl na 400,6 mil. Kč. Rozdílné výsledky předvedl netradičně bankovní sektor. Erste bank (RBAG.CZ;+0,98 % na 699 Kč) se po zprávách o odložení vyplacení podmínečné dividendy dařilo nejvíce. Banka MONETA (MONET.CZ;+0,0 % na 75,60 Kč) předváděla na počátku seance růst, ovšem závěrečná aukce ji poslala zpět na otevírací hodnoty. Nejhůře dnes dopadla Komerční banka (KOMB.CZ;-1,72 % na 687 Kč), což mohlo souviset s vybíráním zisků po prudkém pátečním vzestupu. Akcie společnosti ČEZ (CEZ1.CZ) uzavřely na otevírací hodnotě podobně jako MONETA – na 533 Kč/akcie. Philip Morris (TABAK.CZ) ještě hodinu před koncem seance rostl až k úrovni 15 400 Kč, ale závěr ho poslal podobně jako celý index k denním minimům – na 15 240 Kč/akcie.
img

PX vzrostl nejvíce za poslední 3 týdny, Komerční banka (KOMB.CZ) +2,88 %

02.02.2021 Globální akciové trhy si dnes připisují výrazné zisky. Akciím pomáhá úspěšné pokračování výsledkové sezóny v USA, dobré výsledky makrodat a také ústup spekulací retailových investorů z některých akciových titulů či komodit. Pražský index PX se dnes vezl na pozitivní vlně. Přidal 1,91 % na 2047,88 bodů. Jednalo se o nejvyšší růst indexu od 8. ledna. Obchodovaný objem dosáhl na 686,3 mil. Kč. Na čele růstu Blue Chips akcií se umístil Avast (+4,21 % na 148,50 Kč), poté však již dominoval bankovní sektor. Komerční banka (KOMB.CZ) přidala 2,88 % na 678 Kč. Erste Bank (RBAG.CZ) vzrostla o 2,54 % na 685,20 Kč. Moneta zakončila seanci po růstu o 0,94 % na 75 Kč. Výrazný růst zaznamenaly také akcie Philip Morris (TABAK.CZ;+1,97 % na 15 500 Kč). Akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ) naopak opět vykázaly pokles – tentokrát o 0,38 % na 519 Kč. Od poloviny ledna vzrostly akcie ČEZu pouze 2x.
img

Index PX rostl v čele s Erste Bank (RBAG.CZ)

18.01.2021 Pražská burza dnes následovala mírný růst v Evropě. Wall Street zůstala zavřená, takže na trzích chyběla síla k výraznějším změnám. Index PX přidal 0,13 % a zavřel na 1074,97 bodů. Obchodovaný objem dosáhl na 346,6 mil. Kč. Nejvíce rostl bankovní sektor. Erste Bank (RBAG.CZ) přidala 1,57 % a uzavřela v blízkosti denního maxima na 699 Kč. Akcie Komerční banky (KOMB.CZ) vzrostly o 0,71 % na 706 Kč a MONETA Money Bank (MONET.CZ) přidala 0,56 % na 71,30 Kč. Do plusu se vydal také Philip Morris (TABAK.CZ;+0,78 % na 15 500 Kč), který vzrostl v závěru seance. Opačným směrem se vydal ČEZ (CEZ1.CZ), který ztratil 0,37 % na 540 Kč.
img

Index PX klesl v samém závěru do negativního teritoria, v čele ztrát Philip Morris (TABAK.CZ)

14.01.2021 Ve čtvrtek jsme byli svědky pozitivního vývoje na akciových trzích. Mírný růst na západních indexech však nenásledovala pražská burza, která se v závěru seance ponořila do negativního teritoria. Index PX ztratil 0,09 % a seanci zakončil na 1 075,6 bodech. Po ranním růstu až k úrovni 1 081 bodů index plynule v dalším průběhu seance ztrácel. Na Blue Chips akciích jsme byli svědky pouze malých cenových změn. Vyšší než jednoprocentní ztrátu zaznamenal Philip Morris (TABAK.CZ;-1,03 % na 13 520 bodů). Lehce v červených číslech skončila také Moneta Money Bank (MONET.CZ;-0,14 % na 71,90 Kč). Naopak další komerční banky mírně rostly – Komerční banka (KOMB.CZ;+0,14 % na 710 Kč) a Erste Bank (RBAG.CZ;+0,12 % na 687 Kč). Energetická společnost ČEZ (CEZ1.CZ) přidala 0,18 % a její akcie zakončily seanci na 544 Kč.
img

Závěr seance přinesl překonání nuly na indexu PX, klesaly však ČEZ i banky v čele s Erste (RBAG.CZ)

13.01.2021 Globální akciové indexy dnes stagnovaly v blízkosti rekordních úrovní. A pražský index PX je následoval. Závěr obchodování ho zastihl silnější pouze o 0,03 % na úrovni 1076,57 bodů. Na velkých emisích však převládla lehce negativní nálada. Nejvíce klesala Erste Bank (RBAG.CZ;-0,72 % na 687 Kč). V závěru se přidala i Komerční banka (KOMB.CZ;-0,14 % na 709 Kč), která po růstu z počátku seance už v jejím dalším průběhu jen vyklesávala. Zisky postupně ztrácela také MONETA Money Bank (MONET.CZ). Závěr ji však zastihl přesně na otevírací ceně na úrovni 72 Kč. Shodný růst o 0,78 % pak mají za sebou O2 (TELEC.CZ) na 259 Kč a Philip Morris (TABAK.CZ) na 15 480 Kč. Objem obchodů se dnes vyšplhal na 435,0 mil. Kč.
img

Inflace brzdí díky levnějším potravinám, jádrová inflace zůstává zvýšena

13.01.2021 Díky výraznému poklesu cen potravin zpomaluje inflace více, než se čekalo. Jádrová inflace se drží zvýšených úrovní. Stále počítáme s tím, že inflační tlaky budou zvolňovat kvůli oslabené poptávce. Začátkem roku by inflace měla zamířit pod 2 %. Inflace je pod očekáváním trhu i ČNB a spekulace na budoucí růst sazeb klesají.
img

Inflace dál brzdí díky potravinám

13.01.2021 Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci oproti listopadu klesly v průměru o 0,2 %. Meziroční tempo růstu cen tak dále zpomalilo na 2,3 % z předchozího tempa 2,7 %. Náš i tržní odhad počítal se zpomalením na 2,6 %. Hlavním důvodem rychlejšího zpomalení inflace je výraznější pokles cen potravin, kde klesly především ceny zeleniny. Ceny u čerpacích stanic vzrostly naopak trochu rychleji, než jsem odhadovali. Zvyšovaly se dále ceny alkoholu a tabáku.
img

Zpomalující inflace se očekávala, její tempo však překvapilo

13.01.2021 Spotřebitelské ceny v prosinci vykázaly meziroční růst o 2,3 % oproti předchozím 2,7 % a skončily tak pod naším (2,5 %) i tržním (2,6 %) očekáváním. V meziměsíčním vyjádření se dostavil celkový pokles spotřebitelských cen o 0,2 %.
img

V roce 2020 rostly spotřebitelské ceny v ČR nejvíce za osm let. Letos zdražování zmírní, i tak však zůstane znatelné

13.01.2021 V roce 2020 spotřebitelské ceny vzrostly o 3,2 procenta, tedy nejvýrazněji od roku 2012. V roce 2012 činila inflace 3,3 procenta. Lidé v ČR tak loni čelili nejrazantnějšímu růstu spotřebitelských cen za posledních osm let. Taková situace přitížila zejména těm domácnostem, které se potýkaly se ztrátou zaměstnání, výpadkem či poklesem příjmu – začasté v důsledku koronavirové krize.
img

Index PX mírně klesl, spadly Erste (RBAG.CZ) a Philip Morris (TABAK.CZ)

05.01.2021 Obchodování v Evropě se v průběhu úterní seance pohybovalo převážně v negativním teritoriu. Díky odpolednímu růstu se však index PX dnes vyhnul výraznější ztrátě. Klesl o 0,16 % a seanci zakončil na 1027,67 bodech. Obchodovaný objem dosáhl na 452,3 mil. Kč. Nejvyšší ztráty z bluechips akcií zaznamenal Philip Morris (TABAK.CZ;-1,45 % na 14 920 Kč) následovaný Erste Bank (RBAG.CZ;-1,3 % na 651,40 Kč). Komerční banka (KOMB.CZ) a MONETA Money Bank (MONET.CZ) uzavřely shodně na včerejší závěrečné ceně. Dobrý růst předvedla energetická společnost ČEZ (CEZ1.CZ;+0,78 % na 516 Kč).
img

Česká burza začala nový rok pozitivně, nejvyšší růst předvedla MONETA (MONET.CZ)

04.01.2021 První seance v novém roce se evropským indexům vydařila. Růst předvedla také pražská burza, i když k dopoledním ziskům se index PX v závěru seance už nepřiblížil. Vzrostl o 0,21 % na 1029,27 bodů. Obchodovaný objem pro dnešní den dosáhl na 226,9 mil. Kč. Nejvyšší růst předvedla MONETA Money Bank (MONET.CZ;+2,5 % na 69,70 Kč). Výkon dalších bank v indexu však byl o poznání mdlejší. Komerční banka (KOMB.CZ) přidala 0,15 % na 658 Kč a Erste Bank (RBAG.CZ) zakončila na otevírací hodnotě 660 Kč. Dobrý výkon předvedl také Philip Morris (TABAK.CZ;+1,2 % na 15 140 Kč). Naopak akcie energetické společnosti ČEZ dnes ztratily (CEZ1.CZ;-0,58 % na 512 Kč). Index PX má za sebou úspěšné seance. Od poloviny prosince klesl pouze 2x. Dnes krátce po otevření se PX dostal na nejvyšší intradenní úroveň od konce února.
img

Česká burza jako na houpačce, rostla nejvíce od půlky listopadu, Moneta (MONET.CZ) +4,79 %

22.12.2020 Česká akcie reagovaly pozitivně na pokles rizikové averze na globálních trzích a index PX(CZKCASH) smazal značnou část včerejších ztrát. Vzrostl o 2,44 % na 1001,9 bodů. Jednalo se o nejvyšší růst od 16. listopadu, kdy se finanční trhy vezly na "vakcínovém" optimismu. Celkový objem obchodů na pražské burze dosáhl na 290,3 mil. Kč. Včerejší nejvyšší ztráty dnes přetavil bankovní sektor v nejvyšší zisky z celého indexu. Z blue chips nejvíce vzrostly akcie banky Moneta (MONET.CZ;+4,79 % na 67,80 Kč) a Erste Bank (RBAG.CZ;+3,41 % na 648,40 Kč). Komerční banka (KOMB.CZ) nabídla růst akcií o 2,25 % na 636 Kč. ČEZ (CEZ1.CZ) nabídl pouze mírný růst o 0,2 % na 492 Kč. Vzhledem ke včerejší umírněné ztrátě a cenové rally z minulého týdne se však nejedná o zklamání. Zajímavý byl také růst dividendového titulu Philip Morris (TABAK.CZ;+1,23 % na 14 840 Kč).
img

Extrémní dvoudenní růst Čezu (CEZ1.CZ) překonal klesající trendovou čáru v blízkosti úrovně 500 korun za akcii

17.12.2020 Také čtvrtá seance tohoto týdne na pražské burze skončila růstem. Index PX přidal 1,07 % a závěrečná cena dosáhla na 1009,51 bodů. Nad tisícibodovou úrovní se index obchodoval naposledy 5. března tohoto roku. Obchodované objemy dnes vystoupaly na 423,8 mil. Kč. Z českých blue chips jednoznačně vystupovaly akcie společnosti ČEZ (CEZ1.CZ; +3,35 na 493 Kč), které už druhý den v řadě rostly o více než 3 %. Od počátku týdne už společnost přidává 5,6 %. Mírnější růst nabídl bankovní sektor v čele s Komerční bankou (KOMB.CZ; +0,78 % na 642 Kč). Obstojně rostly také Moneta (MONET.CZ; +0,59 % na 68,30 Kč) a Erste bank (RBAG.CZ;+0,39 % na 662,20 Kč). Z nejvíce obchodovaných společností zaznamenaly pokles pouze akcie Philip Morris (TABAK.CZ;-0,27 % na 14 820 Kč).
img

Index PX opět rostl, dnes v čele s bankou Moneta (MONET.CZ)

15.12.2020 Také druhá seance tohoto týdne byla pro pražskou burzu pozitivní. Index PX rostl a zakončil obchodní seanci v zisku 0,57 % na 987,38 bodech. Po týdnu tak opět sahá po nejvyšších úrovních od březnového propadu. Objem obchodů se vyšplhal na 440 mil. Kč. Z českých blue chips dnes rostly nejvíce akcie Moneta Money Bank (MONET.CZ; +1,81 % na 67,40 Kč). Podobně se dařilo také Erste Bank (RBAG.CZ; +1,69 % na 673 Kč), i když tato banka silně roste už druhou seanci v řadě. Komerční bank (KOMB.CZ) nabídla slabší růst – o 0,48 % na 631 Kč. Naopak výrazněji klesly akcie společnosti ČEZ (CEZ1.CZ), a to o 1,29 % na 460,50 Kč a Philip Morris (TABAK.CZ;-1,34 % na 14 780 Kč).
img

Pražská burza má za sebou úspěšnou seanci, nejvíce rostla Erste Bank (RBAG.CZ)

14.12.2020 Index PX má za sebou nejrychlejší růst za poslední 3 týdny. Přidal 1,37 % a týden zakončil na 981,78 bodech. Rychle se blíží nejvyšší úrovni od březnového propadu nad 990 body, které dosáhl ve středu minulého týdne. Obchodovaný objem se dnes vyšplhal na 448,7 mil. Kč. Na vzestupu se nejvíce podílel bankovní sektor v čele s Erste Bank (RBAG.CZ;+2,86 % na 662,20 Kč) a Komerční bankou (KOMB.CZ;+1,37 % na 296 Kč). Růst o více než 1 % však předvedl také Philip Morris (TABAK.CZ;+1,22 % na 14 980 Kč). Snížená riziková averze se však příliš neprojevila na české koruně. Pár EURCZK se po víkendové pauze začal obchodovat na úrovni 26,25 korun za euro. V další průběhu seance se pár vyšplhal zpět nad 26,30 EURCZK, kde se nacházel na sklonku minulého týdne.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Řecko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Programování | Česká burza | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Burza | Burza cenných papírů | CME | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | G10 | GAAP | Hedging | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Low | MIFID | MMF | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | P/E | PEG | PRIBOR | Peněžní trh | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Swiss | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Bank of America | XTB | Indexy | OSN | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Portugalsko | Riziková averze | Akcenta | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie KB | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země Evropské unie | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | JP Morgan | Kurz amerického dolaru | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Webináře | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ING | Benzín | Buy | CEE | Cílová cena | EBITDA | EV | Christine Lagarde | Indie | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | P/S | PX index | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Know-how | Genesis | Genesis trading | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | Burza dnes | Burze | Markit | Unicredit | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | FTSEurofirst 300 | David Marek | Standard Life Investments | Institut Ifo | Investing.com | PwC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Plodiny | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | BlackRock | Znalost | Přehled | Jádrový index | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Global Advisors | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | Americký akciový index | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Růst akcií | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Závěrečná aukce | Ropné společnosti | S&P | Guvernér | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Dnešní údaje | Americké indexy | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Standard Life | FTSE 100 | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Odhady trhu | Predikce | Světový obchod | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Akcie Moneta Money Bank | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Měnové krize | Příjmy | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Cena akcií společnosti Apple | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | CME FedWatch | Aleš Sosnovský | State Street Global Advisors | Generali Investments | Zahraniční forex | Daňové změny | CoinDesk | BHS | Aleš Michl | Paul Tudor Jones | Peter Lynch | Vladimír Pikora | Obchodování na pražské burze | Jerome Powell | MiFID II | deVere Group | Binance | Masivní výprodeje | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Investování do ETF | Krypto | Analytik Raiffeisenbank | Obchodní týden | Vysoké standardy | Přijetí eura | Podniky | Odpovědné investování | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Portu.cz | Obchodní analýza | Americké dluhopisy | Ether | Pražský index PX | Manažer fondu | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Akcie společnosti ČEZ | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Největší kryptoměna | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Zvyšování úroků | Týden na akciových trzích | Index spotřebitelské důvěry | Slabší libra | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Společnost Apple | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Analytici společnosti | Sazby ČNB | Pozornost trhu | Vysoký výnos | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Diverzifikace rizika | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Finanční produkty | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Zahraniční investoři | Michal Brožka | CNY | Pokles sazeb | Obiloviny | Analytici Morgan Stanley | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Token | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Pokles cen | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Digitální aktiva | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Růst mezd | KB | Nárůst cen ropy | Televize CNBC | Dění na trzích | PPF | Globální recese | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Data z Německa | UCITS | Finanční údaje | iShares | Oslabení české koruny | ESG | GOOGL | Čas jsou peníze | Předstihové indikátory | Odhady ČNB | Očekávaný růst | Kakao | Bilance zahraničního obchodu | Loterie | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Světové akciové indexy | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Káva | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Trinity | Jakub Seidler | Nová prognóza ČNB | Objem | Dvojitý vrchol | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Hypotéza | Inflace v říjnu | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Inflace v USA | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Maloobchodní sektor | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Inflace ČNB | Parlamentní volby | PMČR | Radomír Jáč | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Tomáš Vlk | Bilance | Ekonomický vývoj | Celkový objem obchodů | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Statistici | Negativní nálada | Největší pokles | Ukrajina | Klesly akcie | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Využití kryptoměn | Průzkumy | Legislativa | Rozdělení zisku | Walt Disney | Domácí poptávka | Zveřejněná data | Financovat | EET | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Podíl akcií | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Philip Morris ČR | Akcie tabákové společnosti | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | Zahájení obchodování | Míra | Úroky | Nálada v USA | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Kupní síla | Zpracování kovů | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | AAPL | Disney | Rozpočtové politiky | Nike | Pojistka proti inflaci | Bydlení | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | Stratég | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Investiční ředitel | Evropské PMI | Americký index | Objem obchodů na pražské burze | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Inovace | Míra inflace v eurozóně | CRIF | Czech Credit Bureau | Výroba aut | Washington | Dividendová politika | O2 | Doporučení Koupit | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Míra inflace v ČR | Spotřební koš | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Spotřebitel | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Předsudky | Prognózy ČNB | Komunikace | Pozitivní zprávy | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Pražské burzy | Změny cen | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Zhoršený sentiment | Počet zákazníků | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Daň z příjmu | Hlavní úrokové sazby | BP | Maloobchodní tržby v EU | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Zdražování ropy | Medvědi | Prodávající | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Správci aktiv | Prudký propad | FedWatch | Noviny | Slabá čísla | Patrie | Zpřesněný odhad | Stabilita | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Míra inflace v únoru | Extrémní růst | Cílování inflace | Vývoj na trhu | Hlavní index PX | Aerolinky | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Oldřich Dědek | Domácí data | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Silný pokles | Tudor | Dnešní čísla | Inflace v EU | Odhad inflace | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Další pokles | Valné hromady | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Další růst | Růst | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | Výroba automobilů | Allianz | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Březnová inflace | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Deficit veřejných financí | Umělá inteligence | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Zelené energie | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Omyl | Pojišťovna | Cestovní omezení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Inflace v březnu | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Rizikové averze | S&P500 | Nizozemsko | Vyjádření ekonomů | Cenové pohyby | Debata | Výzkumný pracovník | Evropské indexy | Posílení | Větší pokles | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Dubnová inflace | Energetická společnost | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | Federal Reserve | Bankovní akcie | Vývoz | Zdražení ropy | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Ceny zeleniny | Členské země | Analýza makroindikátorů | Burza Binance | RBI | Rekordní propad | Auta | Dnešní výsledky | Postoj k riziku | CL | Manažeři | Návrh dividendy | Velký růst | Kupci | PMI v eurozóně | Pokračování rally | Šéf firmy | Investovat peníze | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | EU50 | Bohumil Trampota | Akcie České zbrojovky | CZG | Zbrojovka | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Obchodovaný objem | Antivirus | Počet nových žádostí o podporu | Banka Creditas | Tempo poklesu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Nižší DPH | Novo Nordisk | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Otevření obchodu | Per rollam | Covid | Roční výkonnost | Vyšší daně | Daň z tabákových výrobků | Představenstvo | Druhá vlna | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Český stát | Neočekávané události | Situace na trhu práce | Nákupy přes internet | Pesimistické scénáře | Červnová inflace | Inflační šok | Větší riziko | Ocenění | Šance | Chrysler | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolísání cen | Spotřební daně | Společnost XTB | Ceny nových bytů | Výše daně | Znovuotevření ekonomiky | Životní úroveň | Celkový výsledek | Mírná korekce | Vepřové maso | Nárůst volatility | Čínská společnost | Překvapivý růst | Důvěra | Časový úsek | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Velký propad | Hnojiva | Snížení DPH | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ceny v eurozóně | Průměrné mzdy | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Výkon ekonomiky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Politici | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pokles spotřebitelských cen | Akční plán | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Růst průmyslových zakázek | Ceny bytů | iPhone | Zambie | MicroStrategy | Udržitelné investice | Masivní propouštění | Množství peněz | CZKCASH | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Moneta | Banka Moneta | RBAG | Tržní výhled | Tempo inflace | CEZ1 | Pasivní investování | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | AAPL.US | Životní prostředí | Spotřebitelské ceny v ČR | Vakcinace | RBAG.CZ | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Očkování | Zadlužování | Peníze navíc | Spotřebitelská nálada v USA | Voda | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Zvýšení ceny | Silné oživení | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | MJ | Situace na trhu | Akcie MONETA | MONET.CZ | MONET | Macrotrends | DAX (DE30) | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Finanční výsledky | FTX | Colt | Inflace na Slovensku | Slovenská ekonomika | James Bullard | V4 | Přísná měnová politika | Rozhodnutí vlády | Air | Vývoj epidemie | Silný růst | Apple (AAPL.US) | Výrazný růst | Míra inflace v EU | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Vývoj pandemie | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | Nejvyšší růst | Korporátní daně | Akcie PMČR | HoReCa | Data o inflaci | Prudký růst cen | Jádrová inflace v ČR | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Slovenská inflace | COIN | Optimistická očekávání | AA | Nikotin | Cigarety | Alphabet (GOOGL.US) | GOOGL.US | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Inflace v České republice | Výkonost průmyslu | Výkonost průmyslu v eurozóně | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Akcie společnosti Avast | Pandemie COVID | Ceny realit | Tuzemská měna | Malta | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | Zpřesněné údaje | Oslabení | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Výsledky za Q1 | Podstatné kurzotvorné zprávy | Znovuotevírání ekonomiky | KOL | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | Úroveň supportu | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Týdenní výkon | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Regulační úřad | CO2 | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Dividendy ČEZ | Ústup pandemie | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Technologie | Průměrný Čech | Minimální sazby daně | Sazby daně | Američtí centrální bankéři | Koncentrace | Rozvolnění restrikcí | Fertin Pharma | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | Zvýšená riziková averze | Tempo zdražování | AVST | AVST.UK | Avast (AVST.UK) | AI | Základní úrokové sazby ČNB | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Pokles poptávky | Letní období | Načasování | Boom | Rekord | Společný podnik | Náhoda | Dřevo | HICP | Chování | Projekce | Analytik České bankovní asociace | VIAC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Portu analýza | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Byty | Home Depot | Medián | Kansas City | David Vagenknecht | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Dna | Lobbing | Evergrande | Výběr daní | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Evropský index | Marika Čupa | Zprávy z pražské burzy | UK100 | Kompenzace | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Sněmovní volby | Nová vláda | Minulá výkonnost | ESG investování | Češi | Energetické krize | Objem obchodů s akciemi | Rychlý růst cen | Snížení schodku | Zdravotnictví | Rozpočtové schodky | Rumunsko | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Morgan Stanley Capital International | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Tisková zpráva | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | ESG principy | ESG investice | TIM | Omikron | Skutečný výsledek | | Ekonomické teorie | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Developeři | Index FTSE 100 (UK100) | FTSE 100 (UK100) | Obavy z omikronu | Jaromír Gec | Inflační spirála | Základní sazba | Dlouhodobé trendy | Předpokládaný růst | Cílové ceny | Inflace v zemích Evropské Unie | Cena akcií společnosti | Dražší energie | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Daňová sazba | Výplatní poměr | Konsolidovaný čistý zisk | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Index DAX (DE30) | Dění na Ukrajině | Green Deal | Motivace | Harmonizovaná inflace | Pokles inflace | Ukrajinský premiér | Dopady války na Ukrajině | Politika ČNB | Představenstvo společnosti | Kroky ČNB | Míra inflace v Polsku | Společenská odpovědnost | Růst cen energií | Výsledek inflace | Colt CZ | Inflační data | MinFin | Tradingové webináře | Kryptoměnová burza Binance | Swedish Match | Švédské společnosti | Převzetí firmy | Jan Frait | Vývoj cen pohonných hmot | ZEN | Přijetí | Inflace v zemích EU | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Velmi volatilní | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Úsporný tarif | Zavedení eura v ČR | Kevin Tran Nguyen | Nominální růst | Hike | Prime | Poměr P/E | Daň z mimořádných zisků | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Počet uživatelů | iPhone 14 | Rizikový faktor | Společnost S&P Global | EU a USA | Opatrný optimismus | Fenomén | Nastavení odvodů bank | Zvýšení daně | Liz Truss | Zvýšení cenové hladiny | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Český statistický úřad (ČSÚ) | Tradingový portál FXstreet.cz | Tržní odhad | Nejrychleji rostoucí | Marek Pokorný | 3M PRIBOR | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zmírnění inflace | Novinky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bali | CZ | Pokles reálných mezd | Greenwashing | Seriál o ETF | Pokles trhů | ERÚ | Bankrot kryptoměnové burzy | Bankrot kryptoměnové burzy FTX | Sakura Exchange Bitcoin | Sakura Exchange | iPhone city | Spekulativní útok | Comfort Finance | Peníze investorů | Mimořádné daně | Bankovní rady ČNB | ETFs | Výše zdanění | Comfort Finance Group | Cenový růst | Výprodeje | Výběr spotřební daně | Guvernér Michl | ChatGPT | Bing | Energetický regulační úřad | První ETF | Profesor Dědek | University of Warwick | Federal Reserve Bank of Kansas City | Poradce předsedy vlády | Poradce guvernéra ČNB | Tradeoff | Poskytování cizoměnových úvěrů | Rizikový jev | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Nabídkové tlaky | Propad hypotečního trhu | Nákladová položka | Celosvětový problém | Náklady spojené s bydlením | Mzdová vyjednávání | Nominální mzdový růst | Celková ekonomika | Mzdové požadavky | Měnová sekce | Velikosti likvidity | Likvidity v bankovním sektoru | Sentiment finančních trhů | Stávající úrokový diferenciál | Korunový výnos | Ochlazení realitního trhu | Reálná kalkulace | Míra zadluženosti domácího sektoru | Míra zadluženosti | Podíl hypoték | Vývoj sazeb na trhu | Sociální problém | Pan euro | Volatilní položky | Česká měnová politika | Financování státu | Elektrická energie | České úrokové sazby | Vývoj sazeb | Nezávislé měnové politiky | Zastánce eura | ČSAV | Federal Reserve Bank | Zájem o eurové úvěry | Odkotvená inflační očekávání | Spekulativní útok na korunu | Útok na korunu | Nejvyšší inflace | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Pokles cen energií | Bard | ETF od společnosti BlackRock | PAP | Agentura PAP | Společnost Philip Morris ČR | Philip Morris ČR a.s. | Společnost Philip Morris ČR a.s. | IQOSILUMA | IQOS ILUMA | IQOS | ČNB Aleš Michl | Europe 600 | Spojení | Vyšší ceny | Veřejné zadlužení | Klesající inflace | Srovnávací základna | Spotřební daně na cigarety | Daně na cigarety | Americký akciový index S&P 500 | IMI | Masivní zájem | Konsolidační balíček | Vice | Průmyslové zboží | Navýšení dluhového stropu | Levice | Green Deal EU | Silná data | Náklady na dluh | Úsporný balíček | Vyhozené peníze | Výkonnost společnosti | ESG ETF | Environmental, Social a Governance | Zajímavý trend | Co je ESG investování | ESG kritéria | Socially Responsible Investing | SRI | ESG trend | Trh ETF | Biodiverzita | Alternativní zdroje energie | Zdroje energie | Ochrana klimatu | ETF zaměřený na ESG | ETF zaměřený na ESG investování | Trend ESG | iShares MSCI KLD 400 Social ETF | iShares MSCI KLD 400 Social | MSCI KLD 400 Social ETF | MSCI KLD 400 Social | MSCI KLD 400 | ESG rating | Společnosti zaměřené na zelené energie | Kritéria a rating ESG | Rating ESG | MSCI ESG Rating | ESG metodologie | ESG rizika | Indexy sledující výkonnost ESG segmentu | Indexy sledující výkonnost ESG | Výkonnost ESG | ESG společnosti | Výkon S&P 500 ESG Indexu | Výkon S&P 500 ESG | S&P 500 ESG | MSCI USA Investable Market Index | MSCI USA IMI | MSCI USA | ETF zaměřené na ESG | ETF zaměřené na ESG investování | S&P 500 ESG ETF USD | iShares S&P 500 ESG ETF USD | iShares S&P 500 ESG ETF | S&P 500 ESG ETF | justETF | Svět ETF | ETF a investování | Seriál o investování do akcií | Seriál o dividendovém investování | Oblast investování | Emoce okolo ESG | ESG oblasti | Propaganda | Tematicky zaměřené ETF | Výkonnost společností | Dobrý ESG rating | Oblast ESG | Inflace v Itálii | Nižší ceny | Frankfurt | Struktura | Přecenění | Co bude dál? | ProCent | Další snižování sazeb | Letadla | Oblečení | Výkon | Nákupy | Prodeje | Očekávaný výnos | Politika Rishiho Sunaka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Švýcarský miliardář
Švýcarský parlament
Švýcarský prezident
Švýcarský prezident Alain Berset
Švýcarský regulátor finančních trhů
Švýcarský statistický úřad
Švýcarský vývoz zlata
Švýcaři
TA Associates
Taavet Hinrikus

Následující klíčová slova

TABAK.CZ
Tabáková firma
Tabákové akcie
Tabákový průmysl
Tablet Trader
Taboola
Tabulka s odhady
Taco Forex
Tacufumi Okoši
Tadával
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít