Čtvrtek 02. květen 2024 22:43
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

Generali Investments

img

Turecko pokračuje v boji proti covidu a usiluje o důvěru investorů

07.05.2021 Poslední týdny a měsíce z Turecka přichází negativní zprávy. Země zažila měnové turbolence po březnovém odvolání guvernéra centrální banky Agbala a nyní se vypořádává s třetí vlnou covid-19, která ohrožuje oživení ekonomiky a rozběh klíčové turistické sezóny.
img

Eurozóna - předběžný bleskový odhad HDP - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.04.2021 Ekonomika eurozóny dle předběžných údajů vykázala v letošním prvním čtvrtletí pokles HDP o 0,6 % v mezičtvrtletním a 1,8 % v meziročním vyjádření. Jde o mírně lepší výsledek, než čekal trh, jenž počítal s mezičtvrtletním poklesem HDP o 0,8 %. Jde o druhý mezičtvrtletní pokles HDP v řadě a ekonomika eurozóny tedy znovu upadla do recese s tím, jak na služby a maloobchod dopadají omezení související s pandemií. Řada ekonomik ale v prvním čtvrtletí vykázala mezikvartální růst HDP, což platí o Francii, Belgii, Rakousku či Finsku. Velké ekonomiky jako Německo, Itálie a Španělsko ale vykázaly mezičtvrtletní pokles HDP a vzhledem ke své velikosti stáhly k poklesu také eurozónu jako celek.
img

HDP Česká republika, 1Q 2021 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.04.2021 Česká ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí mírný mezikvartální pokles HDP, nicméně jde o lepší výsledek, než se čekalo. Meziroční pokles HDP se v prvním čtvrtletí značně zmírnil a pro druhé čtvrtletí lze čekat výrazný meziroční růst výkonu české ekonomiky. V meziročním vyjádření rostou spotřební výdaje vlády a pozitivní je příspěvek zahraničního obchodu, negativní vliv má naopak spotřeba domácností. Na straně tvorby HDP mají na meziroční výkon negativní vliv i nadále odvětví, na něž dopadají uzavírky spojené s pandemií, tedy obchod, doprava, ubytování a pohostinství.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

26.04.2021 Důvěra v tuzemské ekonomice se v dubnu výrazně zlepšila a vzrostla na nejvyšší úroveň od loňského března. Ke zlepšení důvěry přispěl vývoj ve většině podnikatelských odvětví a také znatelně lepší nálada mezi spotřebiteli. Roste podíl podnikatelů očekávajících zlepšení poptávky, což platí zejména o službách, kde se zjevně projevuje sázka na otevírání provozoven v souvislosti se zlepšením situace na poli pandemie. Nálada se výrazně zlepšila také v průmyslu a maloobchodu. Stavebnictví je tak jediným odvětvím, jež v dubnovém průzkumu hlásí zhoršení důvěry s tím, jak podnikatelé ve stavebnictví očekávají slabší poptávku a zhoršení své ekonomické situace.
img

Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

23.04.2021 Dubnový průzkum PMI naznačuje, že ekonomická aktivita v eurozóně zrychlila svůj růst, když souhrnný indikátor PMI vzrostl na devítiměsíční maximum. Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI zrychlil na svou historicky nejvyšší úroveň.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

20.04.2021 Ceny průmyslových výrobců v březnu vykázaly nejsilnější meziroční růst od května roku 2019. Meziroční růst cen průmyslových výrobců v březnu zrychlil z 1,4 % na 3,3 %, tahounem zrychlení byly rostoucí ceny ve zpracovatelském průmyslu, zejména ceny ropy, chemických látek a obecných kovů. Průzkumy ve zpracovatelském průmyslu hlásí, že tento sektor ekonomiky čelí růstu nákladů s tím, jak se v souvislosti s pandemií prodlužují dodávky potřebných dílů a dochází ke komplikacím v dopravě. Růst cen průmyslových výrobců v prvním čtvrtletí výrazně překonal očekávání centrální banky a další zrychlení meziročního růstu cen lze čekat i pro duben.
img

Dražší cigarety a pohonné hmoty vyhnaly slovenskou inflaci vzhůru

14.04.2021 Slovenská inflace v březnu poskočila z 0,9 % na 1,4 %. Je to signál o návratu vysoké inflace na Slovensko? Bližší pohled na data napovídá, že nikoliv. Klíčový příspěvek k vysokému nárůstu vzešel od dvou položek, které jsou v zásadě nezávislé na domácí ekonomické situaci. Tou první a klíčovou je zvýšení spotřebních daní na tabák a cigarety. Ceny v této kategorii poskočily o 14,1 % a jejich příspěvek k celkovému nárůst indexu CPI dosáhl 0,4 procentního bodu.
img

Čtvrtina Čechů drží úspory na běžném účtu nebo v hotovosti, ukázal průzkum Generali Investments CEE

14.04.2021 Téměř desetina Čechů si peníze stále odkládá v hotovosti. Mezi lidmi se základním vzděláním je to dokonce pětina, ukázal průzkum Generali Investments CEE k projektu Lví podíl. Dalších 14 % respondentů pak považuje za nejlepší našetřené peníze ponechat na běžném účtu.
img

Inflace, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

13.04.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v březnu mírně zrychlil a na úrovni 2,3 % se meziroční míra inflace v české ekonomice dostala na nejvyšší úroveň od konce loňského roku.
img

Průmyslová výroba, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.04.2021 Průmyslová výroba vykázala v únoru meziroční pokles o 2,6 %, zatímco trh očekával růst výroby zhruba v oblasti 0,5 %. Tahounem únorového poklesu byla výroba motorových vozidel, jež se propadla o 8 %, přičemž roli zde mohly sehrát komplikace v dodávkách potřebných komponent.
img

KOMENTÁŘ (nezaměstnanost, ČR, březen 2021)

07.04.2021 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v březnu klesla z úrovně 4,3 % na 4,2 %. Jde o příjemné překvapení: pro březen sice bývá meziměsíční pokles nezaměstnanosti obvyklý díky působení sezónních faktorů, v rámci pandemické situace ale nebylo zdaleka jisté, že se tyto příznivé sezónní faktory letos v březnu projeví v dostatečně silné míře. V meziročním srovnání byla míra nezaměstnanosti o 1,2 procentního bodu vyšší než loni v březnu, což znamená, že se meziroční růst míry nezaměstnanosti nepatrně zmírnil z úrovně 1,3 procentního bodu zaznamenané v únoru.
img

KOMENTÁŘ (maloobchodní tržby, ČR, únor 2021)

07.04.2021 Tuzemskému maloobchodu se v únoru vedlo lépe, než se čekalo, přesto ale vedly uzavírky související s pandemií k dalšímu poklesu tržeb. Spotřebitelé se v rámci nákupů vrhli na internetové a zásilkové obchody, kde letos v únoru vykázaly tržby nebývalý nárůst, přesto to ale nestačilo k vykompenzování poklesu tržeb v kamenných prodejnách. V březnu ale lze čekat návrat maloobchodních tržeb k meziročnímu růstu, neboť loňské jarní měsíce představují nízký základ pro meziroční srovnání s tím, jak bylo fungování maloobchodu omezeno v souvislosti s nástupem první vlny pandemie.
img

Turecko na hraně finanční krize

01.04.2021 Dvakrát do téže řeky nevstoupíš… Turecko pod vedením Erdoğana je bezpochyby jednou z mnoha výjimek z tohoto pravidla. Turecký prezident opět neodolal pokušení a výrazně zasáhl do chodu centrální banky, když před necelými dvěma týdny po pouhých pěti měsících vyměnil jejího guvernéra. Přitom na podzim to vypadalo nadějně. Na začátku listopadu Erdoğan odvolal svého zetě Albayraka z pozice ekonomického „superministra“ a vyměnil guvernéra centrální banky. Novým guvernérem se stal technokrat s dobrou pověstí Aqbal. Pod jeho vedením centrální banka implementovala ortodoxní politiku – přihlásila se rozhodně k režimu cílování inflace, zanechala intervencí na devizových trzích, uvolnila regulaci bank omezující likviditu trhu, a hlavně zvýšila úrokové sazby o 8,75 procentního bodu na 19 %. Právě tady patrně nový guvernér zasáhl neuralgický bod prezidenta Erdoğana. „Politické zvíře“ v něm považuje vysoké úrokové sazby za škodlivé pro ekonomický růst a tím pádem i pro podporu voličů. Jako muslim vnímá Erdoğan rozpor úrokových sazeb s většinovou tradicí islámského zvykového práva a možná i věří ve svou často opakovanou tezi o vysokých úrokových sazbách jako příčině vysoké inflace.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.04.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v březnu vzrostl na nejvyšší úroveň od února 2018, zároveň ale v průmyslu zesilují sílí inflační tlaky a sektor se potýká s rostoucími problémy na straně dodávek.
img

HDP Česká republika, 4Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.04.2021 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za loňské závěrečné čtvrtletí potvrzují, že česká ekonomika si udržela mezikvartální růst navzdory omezením spojeným s pandemií koronaviru.
img

Eurozóna, inflace - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

31.03.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v březnu zrychlily svůj růst, tento vývoj ale v zásadě odpovídá očekávání. Na úrovni 1,3 % je celková meziroční inflace nejvyšší od loňského ledna. Zrychlení cenového růstu v případě letošního března připadá zejména na pohonné hmoty a energie pro domácnosti. Inflace v eurozóně v nejbližších měsících velmi pravděpodobně dále poroste, ECB ale dala jasně najevo, že bude hledět skrze letošní nárůst inflace a bude udržovat měnové podmínky uvolněné s cílem podpořit oživení ekonomiky.
img

Komentář Radka Jáče k rozhodnutí bankovní rady ČNB

24.03.2021 Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB dnes nechala úrokové sazby beze změny

24.03.2021 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Podle ekonomů lze čekat růst sazeb kvůli poslednímu vývoji ekonomiky a nejistotě kolem pandemie až během druhé půlky roku.
img

Zasedání ruské centrální banky - komentář Martina Pohla, Generali Investments

19.03.2021 Na dnešním zasedání ruská centrální banka završila „otočku“ měnové politiky. Zatímco v první polovině minulého roku úrokové sazby snižovala a ještě v závěru roku indikovala možnost snížení úrokových sazeb, nepříznivý vývoj inflace a nárůst inflačních rizik ji nyní donutil jednat a banka dnes úrokové sazby zvýšila o 25 bazických bodů na 4,5 %.
img

Maloobchodní tržby, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

15.03.2021 Uzavírky spojené s pandemií, jež byly v tuzemském maloobchodu obnoveny hned po Štědrém dni, vedly v lednu k prudkému poklesu tržeb.
img

Komentář Radomíra Jáče k průmyslové výrobě

12.03.2021 Průmyslová výroba vykázala v lednu meziroční pokles o 4,4 %, což bylo do značné míry dáno nepříznivými kalendářními efekty, neboť letošní leden měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v únoru klesla na 2,1 procenta, je nejnižší od konce 2018

10.03.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v únoru zpomalil posedmé v řadě. Ceny stouply o 2,1 procenta, zatímco v lednu to bylo o 2,2 procenta. Meziroční inflace se tak dostala nejníže od konce roku 2018. V meziměsíčním srovnání inflace rostla o 0,2 procenta, ovlivnily to především ceny za dopravu.
img

Inflace, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

10.03.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v únoru mírně zpomalil a na úrovni 2,1 % se meziroční míra inflace v české ekonomice dostala na nejníže od konce roku 2018. Ke zpomalení cenového růstu přispěl vývoj u většiny hlavních skupin spotřebního koše, za zmínku ale stojí zejména položky spadající do jádrové inflace, jako odívání a obuv, bytové vybavení, rekreace a kultura či stravování a ubytování, neboť ve všech těchto případech se meziroční cenový růst v únoru viditelně zmírnil. Inflace se sice stále drží mírně nad úrovní dvou procent, tedy na inflačním cílem centrální banky a také nad její prognózou, nicméně data za únor naznačují, že se cenové tlaky v tuzemské ekonomice v porovnání s předchozími měsíci začaly zmírňovat.
img

Zahraniční obchod, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

09.03.2021 Zahraniční obchod vykázal v lednu přebytek 24,6 miliardy korun, což byl nižší přebytek, než se čekalo. Exporty z české ekonomiky vykázaly v lednu meziroční pokles o 0,6 %, což byl první meziroční pokles od loňského srpna, letošní leden měl ale poměrně výraznou nevýhodu ve smyslu nižšího počtu pracovních dní. Dovozy ale meziročně klesly o 3,2 % a celkový přebytek zahraničního obchodu tak v lednu meziročně vzrostl o 7,3 miliardy korun, tento meziroční nárůst byl však nejnižší od loňského srpna.
img

Průměrná mzda, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.03.2021 Průměrná mzda v české ekonomice vykázala v závěru loňského roku výrazný nárůst, roli sehrály mimořádné odměny ve zdravotnictví. Meziroční nárůst průměrné nominální mzdy o 6,5 % byl nejsilnější od druhého čtvrtletí roku 2019, pohled na jednotlivá odvětví ale odhaluje velmi nevyrovnaný vývoj. Mzdový růst ve zdravotní a sociální péči na úrovni 31 % anebo ve vzdělávání o 10,6 % kontrastuje s nízkým mzdovým růstem anebo dokonce poklesem v jiných odvětvích české ekonomiky.
img

Nezaměstnanost, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

05.03.2021 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice zůstala v únoru v meziměsíčním vyjádření beze změny na úrovni 4,3 %, v souladu s naším očekáváním. V meziročním srovnání byla míra nezaměstnanosti o 1,3 procentního bodu vyšší než v únoru loňského roku, což zároveň v rámci situace spojené s pandemií znamená zatím nejvýraznější meziroční nárůst míry nezaměstnanosti v české ekonomice. Přesto ale i nadále platí konstatování, že míra nezaměstnanosti zůstává relativně stabilizovaná na nízkých úrovních, čemuž napomáhají jak vládní programy na podporu nezaměstnanosti, tak například růst aktivity a s ním spojené poptávky po pracovnících v tuzemském průmyslu.
img

HDP Česká republika, 4Q - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

02.03.2021 Zpřesněný údaj o výkonu české ekonomiky v loňském závěrečném čtvrtletí vykazuje mezičtvrtletní růst HDP na úrovni 0,6 %, což znamená silnější oživení, než naznačovala předběžná čísla.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.03.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v únoru zpomalil na své tříměsíční minimum, přesto ale zůstat solidní. Tuzemští průmysloví výrobci hlásí zpomalení tempa růstu výroby i nových objednávek, v obou případech ale růst zůstal z historického pohledu silný. Na zpracovatelský průmysl ale dopadá zhoršení dodavatelských vztahů související s pandemií, což vede ke značnému růstu nákladů. Rostoucí využití výrobních kapacit zároveň vedlo k růstu zaměstnanosti ve zpracovatelském průmyslu, jež se v únorů zvýšila nejvíce od března 2018.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

23.02.2021 Ceny průmyslových výrobců zůstaly v lednu meziročně beze změny, stejně jako v závěru loňského roku. Trhy očekával meziroční pokles o 0,6 % a ceny výrobců tak byly na počátku letošního roku o něco vyšší, než se předpokládalo. Přesto ale při stagnaci cen průmyslových výrobců platí konstatování, že z této strany nepřichází tlak na růst cenových tlaků v české ekonomice. Protiinflačně působí silnější koruna, ve směru slabších cenových tlaků by měl působit také loňský pokles průmyslové výroby a s ním související nižší využití výrobních kapacit. Komplikace spojené s pandemií koronaviru včetně zpožďování dodávek ale mohou představovat faktor, jenž naopak vede k růstu výrobních nákladů.
img

Eurozóna - průzkum PMI a implikace pro střední Evropu

19.02.2021 Únorový průzkum PMI naznačuje, že se pokles ekonomické aktivity v eurozóně zmírnil v zásadě v souladu s tržním očekáváním.
img

Přísná měnová politika přispívá k vynikající výkonnosti tureckých trhů

18.02.2021 Na svém dnešním zasedání potvrdila turecká centrální banka svůj závazek k přísné měnové politice. Klíčová měnově politická sazba zůstala na 17 %, což dává Turecku naprosto unikátní pozici v současném světě, kterému dominují nulové či dokonce záporné úrokové sazby. Návrat k ortodoxní měnové politice je jedním z hlavních důvodů, proč se finančním investicím do Turecka v poslední době tak daří.
img

Slovenská ekonomika se vyhnula v závěru loňského roku poklesu

16.02.2021 Podle předběžného odhadu vzrostl slovenský HDP ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 o 0,2 % a meziroční pokles dosáhl „pouze" 2,7 %. Ačkoliv statistický úřad nezveřejnil další podrobnosti, jeho komentář poukazuje na dobrou výkonnost automobilového průmyslu, stavebnictví a pozitivní příspěvek čistých exportů k růstu. To je ostatně nejen na Slovensku zásadním rozdílem oproti jarní vlně pandemie, kdy velkou část průmyslu postihly uzavírky.
img

Inflace na Slovensku - komentář Martina Pohla, Generali Investments

15.02.2021 Lednová data potvrdila pokračující ústup inflačních tlaků na Slovensku. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen pokleslo na 0.7 %, což je nejméně za poslední čtyři roky. Hlavní zásluhu na tom měly ceny energií pro domácnosti. Plyn zlevnil o 9,6 % a elektřina o 4,3 %. Obě položky patří mezi regulované ceny a se zpožděním reflektovaly propad cen ropy v uplynulém roce. Další výrazný příspěvek přišel od potravin, jejichž ceny meziročně poklesly o 0,5 %.
img

Hrozba sankcí a rostoucí inflace zastavily ruskou centrální banku

12.02.2021 Ruská centrální banka ponechala na svém dnešním zasedání základní sazbu na úrovni 4.25 %. Zároveň banka konstatovala nečekaně silné oživení domácí poptávky a naopak horší vývoj inflace. Nová prognóza nadále počítá s poklesem inflace z aktuálních 5.2 %, avšak ta by se již v ročním a delším časovém horizontu neměla výrazněji odchylovat od 4% cíle. Z těchto důvodu centrální banka přestala indikovat možnost snížení úrokových sazeb v blízké budoucnosti.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Vývoj inflace překvapil, zůstane kolem dvou procent

12.02.2021 Vývoj inflace v lednu podle analytiků překvapil, především kvůli vývoji cen potravin. Ekonomové čekali totiž pokles meziroční inflace v lednu pod dvě procenta. V dalších měsících tak lze podle nich očekávat inflaci nadále kolem dvou procent, protože se mimo jiné obnoví růst cen pohonných hmot kvůli zdražující ropě. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Podle nich tak data potvrdila, že začátek roku je vždy spojen s vyšší nejistotou ohledně vývoje cen. Tu navíc letos umocnila pandemie, upozornili.
img

Inflace ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

12.02.2021 Růst spotřebitelských cen byl v lednu o dost silnější, než se čekalo a meziroční inflace zůstává nad dvouprocentním cílem centrální banky. Vyšší než očekávaná inflace přišla v lednu především na vrub růstu cen potravin, výrazný meziměsíční nárůst hlásí také ceny alkoholických nápojů a tabákových výrobků. Jádrová inflace, jež nejvěrněji reflektuje vývoj cenových tlaků v domácí ekonomice, zřejmě v lednu vykázala meziroční zpomalení. ČNB nebude muset na vyšší než očekávanou reagovat rychlým zpřísněním své měnové politiky, neboť za vyšším cenovým růstem jsou v případě letošního ledna položky, na něž nastavení úrokových sazeb nemá výrazný vliv. Vyšší lednová inflace nicméně může mít výrazný vliv na celoroční vývoj inflace, jež v důsledku vyšší startovací úrovně může zůstat nad úrovní dvouprocentního inflačního cíle i v dalších měsících.
img

Sektor služeb v ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

09.02.2021 Údaje o tržbách v sektoru služeb potvrzují tvrdý dopad uzavírek souvisejících s pandemií na řadu odvětví. Meziroční pokles tržeb vykázala v závěrečné čtvrtletí v zásadě všechna odvětví ve službách, zejména pak činnosti související s cestovním ruchem, leteckou dopravou a ubytováním, stravováním a pohostinstvím. Podobné konstatování platí i při hodnocení vývoje za rok 2020 jako celek. Sektor služeb má na celkovém HDP České republiky podíl zhruba 60 %, pokles výkonu ve službách tak měl zásadní vliv na loňský pokles české ekonomiky jako celku.
img

Maloobchodní tržby ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

05.02.2021 Tuzemský maloobchod vykázal v prosinci poměrně výrazný růst tržeb, čemuž napomohla zejména skutečnost, že se zákazníci vrhli do obchodů s tím, jak v předvánočních týdnech bylo povoleno jejich otevření. Růstu tržeb pomohla i skutečnost, že loňský prosinec měl o dva pracovní dny více, než stejný měsíc předchozího roku. Tahounem růstu tržeb byly prodeje nepotravinářského zboží, což souvisí s tím, že zákazníci neváhali využít otevření obchodů k předvánočním nákupům. Prosinec překvapil pozitivně, jde ale o výjimku, neboť hned po Štědrém dnu následovaly opětovné uzavírky kamenných obchodů, což by mělo v lednu vést k opětovnému poklesu tržeb.
img

ČNB - TK bankovní rady - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

04.02.2021 Bankovní rada ČNB rozhodla o stabilitě úrokových sazeb na svém dnešním zasedání opět jednomyslně, tedy s poměrem hlasů 7:0. Preferenci stabilních úrokových sazeb na únorovém zasedání vyjádřilo v uplynulých týdnech několik členů bankovní rady včetně guvernéra Rusnoka, prozatímní stabilita úrokových sazeb také koresponduje s vyzněním čerstvě zveřejněné prognózy z dílny centrální banky. Nová prognóza ČNB ovšem i nadále vykresluje první zvýšení úrokových sazeb již v průběhu letošního jara, tedy ve druhém čtvrtletí s tím, že by repo sazba mohla letos vzrůst ze své aktuální hladiny 0,25 % na úroveň 1,00 %.
img

Rozhodnutí bankovní rady ČNB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

04.02.2021 Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu. Stabilita úrokových sazeb není nijak překvapivá zpráva: v uplynulých týdnech ji naznačovali členové bankovní rady a po změně úroků na samém začátku letošního roku nevolala ani prognóza centrální banky zveřejněná v listopadu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB dnes opět ponechala úrokové sazby beze změny

04.02.2021 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Podle ekonomů by banka mohla začít zvyšovat sazby až později ve druhém pololetí.
img

HDP Česká republika, 4Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

02.02.2021 Česká ekonomika svým výkonem v závěrečném čtvrtletí loňského roku překvapila jednoznačně pozitivně, když HDP vykázal mezičtvrtletní růst 0,3 %. Vzhledem k uzavírkám ve službách a maloobchodu znamená mezičtvrtletní nárůst HDP bez nadsázky pozoruhodný výkon. Česká ekonomika se zařadila po bok Německa a Španělska, jež v minulých dnech též pro závěrečné čtvrtletí roku 2020 oznámily mezičtvrtletní nárůst HDP. Česká ekonomika vykázala v závěru roku mnohem vyšší odolnost vůči stávající vlně pandemie, než se čekalo. Údaje o výkonu HDP představují příznivou zprávu pro korunu.
img

Německo - předběžný údaj o HDP za 4Q - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

29.01.2021 Německá ekonomika vykázala v závěrečném čtvrtletí loňského roku mírný mezikvartální nárůst HDP na úrovni 0,1 %.. Vzhledem k tomu, že zejména sektor služeb trpí uzavírkami v souvislosti se stávající vlnou pandemie, představuje mírný růst HDP ve skutečnosti velmi solidní výsledek. V meziročním vyjádření německý HDP v závěrečném čtvrtletí klesl o 3,9 %, což znamená zmírnění po meziročním poklesu o 4,0 %, jenž byl vykázán v loňském třetím čtvrtletí.
img

Covid dusí slovenskou ekonomiku

28.01.2021 Dnešní data o ekonomickém sentimentu na Slovensku ukázala, že si druhá vlna pandemie vybírá svoji daň na ekonomické aktivitě. Sentiment se propadl meziměsíčně o 4,8 bodu na 80,6 bodu, což je nejnižší úroveň od loňského června a hluboko pod předkrizovou úrovní 97,2 bodu. Na druhou stranu je stále nad jarními úrovněmi okolo 60 bodů. Oslabení sentimentu je patrné napříč všemi sektory ekonomiky, avšak největšímu propadu došlo v rámci odvětví služeb, na která tvrdě dopadla poslední omezení vyhlášená vládou Co nám to říká o ekonomické situaci na Slovensku? V posledním čtvrtletí loňského roku pravděpodobně došlo k mírnému poklesu ekonomické aktivity a možná dojde k dalšímu poklesu aktivity na začátku letošního roku. Tento pokles by měl být však mírný, neboť se podařilo udržet v chodu průmysl, spotřebitelé i firmy se do značné míry naučili fungovat pod omezeními, vláda znovu zapnula podpůrné programy na podporu postižených odvětví a firem a v neposlední řadě nejsou přijatá opatření efektivně tak tvrdá, jako byla na jaře.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

25.01.2021 Na důvěru v tuzemské ekonomice dopadá stávající vlna pandemie koronaviru: na počátku nového roku se nálada zhoršila jak mezi podnikateli, tak u spotřebitelů. Zhoršení důvěry není překvapivé s tím, jak omezení spojená se stávající vlnou pandemie dopadají na aktivitu ve vybraných odvětvích ekonomiky a na důvěru spotřebitelů, především skrze obavy z růstu nezaměstnanosti. Indikátory důvěry ovšem zůstávají výrazně nad úrovněmi z loňského druhého čtvrtletí, kdy na ekonomiku dopadala omezení spojená s první vlnou pandemie.
img

Eurozóna - průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

22.01.2021 Na sektor služeb v ekonomice eurozóny doléhala v prvních lednových týdnech tíha uzavírek souvisejících s pandemií. Zpracovatelský průmysl si ale stále vedl dobře a aktivita v tomto sektoru dle průzkumu PMI i nadále rostla. Kompozitní PMI indikátor, jenž mapuje ekonomickou aktivitu v eurozóně jako celku, naznačuje zrychlení poklesu ekonomické aktivity a ekonomika eurozóny může v důsledku koronavirových omezení upadnout opět do recese, vývoj by ale měl být mnohem méně dramatický než za první vlny pandemie loni na jaře.
img

Turecko pokračuje v úspěšném boji o důvěru investorů

21.01.2021 Na svém dnešním zasedání turecká centrální banka ponechala svou klíčovou úrokovou sazbu na 17 %. V komentáři k rozhodnutí dále zdůraznila, že její prioritou nadále zůstává snížit vysokou inflaci. Ta v prosinci loňského roku dosáhla 14.9 % a v nejbližších měsících se bude dále zvyšovat. Centrální banka pokračuje v trendu zahájeném na začátku listopadu loňského roku, kdy došlo k prudkému obratu v hospodářské politice Turecka vynuceném prudkým oslabováním turecké měny. To spolu s odlivem investorů a poklesem devizových rezerv donutilo prezidenta Erdogana k dramatickým změnám, kdy odvolal guvernéra centrální banka a hlavního ekonomického ministra Albayraka, který je shodou okolností jeho zetěm. Od té doby centrální banka zvýšila úrokové sazby o 6.75 procentního bodu na aktuálních 17 % a zjednodušila způsob řízení měnové politiky. Do té doby řídila "cenu peněz" v ekonomice skrze kombinaci několika úrokových sazeb, dostupnosti likvidity a řady regulatorních nástrojů. Nyní její snahou je navrátit režim měnové politiky ke standardnímu cílování inflace, i když dosažení 7% cíle bude postupné a bude trvat několik let. Kromě toho ustoupila od strategie skrytých devizových intervencí skrze státem ovládané banky a akumulace devizových rezerv se stala prioritou pro letošní rok. Turecko dále zrušilo řadu regulatorních opatření schválených v době jarní krize, která znepříjemňovala život zahraničním investorům a motivovala domácí k banky k agresivnímu půjčování peněz.
img

MF ČR - prognóza vývoje české ekonomiky - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

20.01.2021 Ministerstvo financí ve své čerstvé prognóze vývoje české ekonomiky zlepšilo odhad výkonu HDP za rok 2020, zároveň snížilo výhled růstu pro letošní rok. Ministerstvo nyní za celý rok 2020 očekává celoroční pokles české ekonomiky o 6,1 %, když předchozí prognóza z loňského září pracovala s poklesem o 6,6 %. Prognóza z dílny ministerstva předpokládá, že v závěrečném čtvrtletí vykázal HDP poměrně mírný mezičtvrtletní pokles s tím, jak se omezení a uzavírky spojené s druhou vlnou pandemie vyhnuly průmyslu a zahraničnímu obchodu. Letos by se česká ekonomika měla vrátit k celoročnímu růstu, jenž by měl činit 3,1 %, zatímco zářijová prognóza počítala s růstem HDP o 3,9 %.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

19.01.2021 Ceny průmyslových výrobců zůstaly v prosinci meziročně beze změny, v souladu s očekáváním trhu. Struktura vývoje výrobních cen naznačuje, že cenové tlaky v tuzemském průmyslu odeznívají. Odeznívání cenových tlaků je reakcí na celkový pokles poptávky a využití výrobních kapacit v ekonomice v důsledku pandemie koronaviru, ve směru nižší inflace působí také silnější koruna. Pokles inflačních tlaků v českém průmyslu a ekonomice obecně by měl pokračovat i v letošním prvním pololetí.
img

Předběžný údaj o HDP Německa - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

14.01.2021 Německá ekonomika vykázala loni dle předběžných údajů pokles HDP o 5 %. Na německou ekonomiku dopadla pandemie koronaviru a související omezení jak v samotném Německu, tak ve světě. Pokles byl vykázán ve všech hlavních položkách na straně poptávky s jedinou výjimkou, kterou byla i nadále rostoucí spotřeba vlády. Přesto byl ale pokles HDP za rok 2020 mírnější než v roce 2009, kdy svět čelil velké finanční krizi a německá ekonomika se tehdy propadla o 5,7 %.
img

Maloobchodní tržby ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

13.01.2021 Na tuzemský maloobchod v listopadu výrazně dopadla omezení související s druhou vlnou pandemie koronaviru. Maloobchodní tržby vyjma motoristického segmentu v listopadu meziročně klesly o 7 %, tahounem poklesu byly slabší prodeje pohonných hmot a nepotravinářského zboží, na nichž se projevila protipandemická omezení. Jen nepatrně naopak klesly prodeje potravin, což je segment maloobchodu, jemuž se uzavírky vyhnuly.
img

Inflace ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

13.01.2021 V závěru loňského roku klesla meziroční inflace v české ekonomice na dvouleté minimum: prosincová inflace na úrovni 2,3 % je nejnižší od prosince 2018.
img

HDP Česká republika, 3Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.01.2021 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za loňské třetí čtvrtletí potvrzují solidní oživení české ekonomiky po poklesu v jarních měsících. Čerstvá data o HDP potvrzují, že v loňském třetím čtvrtletí vzrostla česká ekonomika mezičtvrtletně o 6,9 %, meziroční pokles HDP se pak zmírnil na 5,0 %, což je v souladu s předchozími údaji. Mezičtvrtletní růst HDP o 6,9 % byl tažen růstem exportů a obnovením růstu spotřeby domácností díky tomu, jak koncem jara začaly opadat restrikce spojené s první vlnou pandemie a v letních měsících tak ekonomika fungovala v mnohem lepších podmínkách než na jaře. Na straně tvorby HDP přineslo třetí čtvrtletí silné mezikvartální oživení jak v průmyslu, také ve službách a obchodu.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.01.2021 Průmyslová výroba si v listopadu udržela mírný meziroční růst, pokud celkový výsledek očistíme o vliv počtu pracovních dní. Pokračuje také růst nových zakázek a tržeb, listopadový růst byl nicméně slabší než v říjnu. Přesto ale lze konstatovat, že se tuzemskému průmyslu daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá přímý dopad na průmyslovou výrobu a také zahraniční obchod funguje v zásadě bez omezení. Pro domácí výrobce je důležité, že průmyslu se dobře daří napříč Evropou, zejména pak v Německu, s nímž je tuzemský průmysl úzce provázán.
img

Zahraniční obchod ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

06.01.2021 Zahraniční obchod vykázal za loňský listopad výrazný přebytek, který byl nicméně blízko očekávání finančního trhu. Listopadový obchodní přebytek 32,2 miliardy korun znamená vůči stejnému měsíci předchozího roku zlepšení o 20 miliard, tahounem zlepšení byly především vyšší exporty motorových vozidel. Exportérům se daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá negativní dopad na průmyslovou výrobu a mezinárodní obchod. Zároveň lze konstatovat, že odvětví výroby motorových vozidel je tahounem růstu jak tuzemské průmyslové výroby, tak růstu exportů a zlepšování salda zahraničního obchodu.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

04.01.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v prosinci prudce zrychlil a byl nejsilnější od dubna 2018. Průzkum hlásí zrychlení růstu výroby i nových zakázek, ve zpracovatelském sektoru se zvýšil optimismus ohledně výhledu na příštích dvanáct měsíců.
C:\fakepath\cnb-17122020-lv.gif

Rada ČNB dnes nechala úrokové sazby jednomyslně beze změny

17.12.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že vzhledem k současné situaci se čistě modelově naléhavost úvah o možném dalším zvyšování sazeb proti listopadu zvýšila. Podle názoru analytiků zůstanou sazby beze změny i v prvním pololetí příštího roku.
img

Rozhodnutí bankovní rady ČNB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

17.12.2020 Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny

17.12.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů zůstat beze změny i v prvním pololetí příštího roku.
img

Eurozóna - průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

16.12.2020 Předběžný výsledek průzkumu PMI pro eurozónu pro letošní prosinec hlásí mnohem lepší vývoj, než se čekalo: po prudkém poklesu hospodářské aktivity vykázaném v listopadu došlo v ekonomice eurozóny v prosinci téměř ke stabilizaci.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

16.12.2020 Ceny průmyslových výrobců vykázaly v listopadu mírný meziroční pokles a struktura jejich vývoj naznačuje, že cenové tlaky v tuzemském průmyslu odeznívají.
img

Inflace v ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

10.12.2020 Listopad přinesl další zmírnění meziročního růstu spotřebitelských cen v české ekonomice. Na úrovni 2,7 % je meziroční inflace nejnižší od loňského října. Ke zmírnění meziroční inflace přispěly ceny potravin, ceny energií a také položky spadající do jádrové inflace. Celková i jádrová inflace se tak nacházejí pod prognózou ČNB.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.12.2020 Průmyslu se daří, neboť druhá vlna pandemie nevedla k přímým omezením ani ve výrobě, ani v zahraničním obchodu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika podle analytiků v posledním čtvrtletí opět klesne

01.12.2020 Obnovení mezičtvrtletního růstu ekonomiky ve 3. čtvrtletí bylo dočasné a nástup druhé vlny epidemie povede v posledním čtvrtletí opět k ekonomickému poklesu. Ten by ale měla být tak výrazný jako ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Na vývoji ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí tak bude záviset i celoroční výsledek hrubého domácího produktu (HDP), jehož pokles zatím ekonomové odhadují na sedm až osm procent.
img

Spotřebitelská důvěra v eurozóně - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

20.11.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně se v listopadu dle předběžných výsledků měsíčního průzkumu z dílny Evropské komise zhoršila na šestiměsíční minimum. Nejde o překvapení: zhoršení nálady mezi spotřebiteli bylo očekáváno s tím, jak v průběhu listopadu rostl počet nakažených koronavirem a v souvislosti s tím přicházejí opatření, jež zasahují jak do fungování ekonomiky, tak do soukromého života. Závěrečné čtvrtletí letošního roku bude ve znamení mezikvartálního poklesu HDP, což platí jak pro eurozónu, tak pro středoevropské ekonomiky stojící mimo euro. Pokles ekonomické aktivity by měl být ale méně výrazný, než na jaře, dění na poli pandemie a s ním související omezení ale mají na náladu a chování spotřebitelů z podstaty věci nepříznivý vliv.
img

Ceny výrobců - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

16.11.2020 Ceny průmyslových výrobců se v říjnu vrátily k meziročnímu růstu a připomínají tak, že inflační tlaky v české ekonomice stále přetrvávají. Pokles ekonomické aktivity, k němuž přispěje i druhá vlna pandemie, by měl v následujících čtvrtletích vést k odeznívání inflačních tlaků v českém průmyslu a ekonomice obecně, říjnová statistika ale ukazuje, že řada klíčových odvětvích zpracovatelského průmyslu vykazuje meziroční růst výrobních cen v oblastí tří či dokonce čtyř procent.
img

Překvapivá stagnace americké inflace nahrává FEDu

12.11.2020 Říjnová inflace byla v USA překvapivě nízká. Ve srovnání se zářím index CPI stagnoval a to platí i pro jádrový index očištěný o ceny energií a pohonných hmot. Struktura ukazuje trochu překvapivý souběh poklesu cen zdravotnických potřeb a oděvů. Tyto položky se přitom vyvíjely v průběhu letošní krize proti sobě. Zdá se, že opadávají nákladové cenové tlaky v segmentu zdravotních služeb a zároveň se prosazuje vliv slabé poptávky na většinu položek spotřebního koše.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace podle analytiků zůstane pod třemi procenty po zbytek roku

10.11.2020 Meziroční inflace se pod třemi procenty zřejmě udrží i ve zbytku letošního roku. Výraznější pokles ke dvěma procentům lze ale čekat až příští rok, a to především kvůli dopadům druhé vlny pandemie a s tím spojeným útlumem ekonomické aktivity. Vyplývá to z reakcí analytiků na dnešní údaje Českého statistického úřadu o říjnové inflaci.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny

05.11.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů beze změny zůstat delší dobu.
img

Eurozóna - předběžný bleskový odhad HDP - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.10.2020 Ekonomika eurozóny dle předběžných údajů v letošním třetím čtvrtletí mezikvartálně výrazně vzrostla: HDP si připsal 12,7 %, což byl mnohem výraznější mezičtvrtletní růst, než čekal trh.
img

HDP Česká republika, 3Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.10.2020 Česká ekonomika vykázala ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletní nárůst HDP, ten ale zdaleka nepostačuje ke kompenzaci prudkého poklesu, jenž HDP vykázal v souvislosti s koronavirem v letošním druhém čtvrtletí.
img

Rekordní růst ekonomiky USA - komentář Martina Pohla, Generali Investments

29.10.2020 Dechberoucí růst americké ekonomiky o anualizovaných 33,1% přináší tři základní zprávy. Za prvé zůstává americká ekonomika i přes pozitivní překvapení 3.5% pod úrovní z posledního čtvrtletí minulého roku. Za druhé má oživení do značné míry „technický“ charakter vyvolaný zrušením velké části restrikcí, které zastavily chod řady odvětví ve druhém čtvrtletí. Zároveň pohled do struktury ukazuje i některé základní slabiny jako stále velký propad výdajů v segmentu služeb a pouze částečné oživení investiční aktivity firem. Na druhou stranu síle oživení neubrala ani "letní" vlna šíření koronaviru, která postihla řadu států USA včetně Texasu, Floridy či Kalifornie. Za třetí inflace odmazala propad ze druhého čtvrtletí a je zpátky blízko trendu, který předcházel vypuknutí pandemie.
img

Zasedání ECB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

29.10.2020 ECB na dnešním zasedání ponechala nastavení své politiky beze změny, zároveň ale jasně avizovala, že spolu s novou prognózou vývoje ekonomiky přijdou v prosinci i posuny v nastavení měnově-politických nástrojů.
img

Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

23.10.2020 Průzkum PMI pro eurozónu pro letošní říjen vykresluje dvourychlostní ekonomiku, kdy se průmyslu nadále daří, zatímco sektor služeb je zasažen restrikcemi spojenými s koronavirem.
img

Růst spotřebitelských cen v USA - komentář Martina Pohla, Generali Investments

13.10.2020 Vývoj inflace v září naznačuje, že šok způsobený pandemií pomalu odeznívá a dynamika cen se pomalu vrací k "normálu". Celkový i jádrový index spotřebitelských cen vzrostly shodně o 0,2% meziměsíčně, což odpovídá zhruba trendu z předkrizového období. Prudké výkyvy předchozích měsíců jsou podle všeho minulostí, avšak i v září zanechala pandemie otisk v dynamice cen. Cenové tlaky ustupují zejména v segmentu služeb, který je více citlivý na opatření proti šíření viru a na oslabení spotřebitelské poptávky a to by mělo dominovat dynamice cen i do budoucna, neboť podzimní vlna nedává příliš velké šance na změnu.
img

Prognóza IMF - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

13.10.2020 Mezinárodní měnový fond dnes zveřejnil svůj pravidelný podzimní výhled světové ekonomiky. „World Economic Outlook“ z dílny Mezinárodního měnového fondu obecně představuje nejúplnější pohled na vývoj napříč světovou ekonomiku, proto vždy poutá pozornost nejen finančních trhů.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace bude podle analytiků nadále klesat

12.10.2020 Meziroční inflace bude v následujících měsících nadále klesat a na konci roku by se mohla dostat i pod tříprocentní hranici. Vyplývá z reakcí analytiků, které dnes ČTK oslovila. Zářijový pokles inflace ekonomy překvapil a upozornili na to, že je i pod odhady ČNB. Centrální banka podle ekonomů v případě měnové politiky, tedy nastavení úrokových sazeb, zvolí spíše vyčkávací taktiku. Zatím nejsou jasné dopady druhé vlny pandemie koronaviru a následných opatření. Podle některých ekonomů se v inflaci už výrazněji vliv pandemie koronaviru projevuje.
C:\fakepath\Koruna.jpg

Bloomberg: Koruna je barometrem toho, jak vláda zvládá pandemii

09.10.2020 Je-li česká koruna barometrem toho, jak vláda zvládá nárůst nakažených koronavirem, výsledek není pro miliardáře v čele české vlády povzbudivý, napsala dnes agentura Bloomberg. Z měn rozvojových trhů podala od počátku října, kdy začaly počty infikovaných v Evropě stoupat, druhý nejhorší výkon po turecké liře. Podle čtyř desítek analytiků dotazovaných agenturou Reuters však koruna do roka zpevní nejvíce z měn v regionu střední a východní Evropy.
img

Pokles průmyslové výroby - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

07.10.2020 Průmyslová výroba v srpnu meziročně klesla o 8 %, což znamená nejvýraznější pokles za uplynulé tři měsíce.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí klesla meziročně o 10,9 procenta

02.10.2020 Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí klesla meziročně o 10,9 procenta a mezičtvrtletně o 8,7 procenta. Vyplývá to ze zpřesněného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Je to nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Výsledky ovlivnila pandemie koronaviru a s ní spojená restriktivní opatření. První odhady z konce července přitom hovořily o meziročním poklesu 10,7 procenta a mezikvartálním 8,4 procenta, o měsíc později úřad odhad zhoršil na pokles o 11 procent, respektive o 8,7 procenta.
img

Výkon HDP, 2Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

02.10.2020 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za letošní druhé čtvrtletí potvrzují prudký pokles české ekonomiky, tempo meziročního poklesu bylo ale ve zpřesněných datech nepatrně zmírněno.
img

Rozhodnutí FED - komentář Martina Pohla, Generali Investments

01.10.2020 Rozhodnutí FED o prodloužení omezení na výplatu dividend nebylo překvapením pro investory a nevyvolalo negativní reakci na trhu. Akcie bank ve středu dokonce vzrostly o 1.39%, zatímco celý index SP 500 přidal jen 0,8%. Hlavní motivací FEDu je zajistit stabilitu finančního systému a s případnou úpravou si chtějí počkat na konec roku, kdy budou k dispozici výsledky druhého kola zátěžových testů. Rozhodnutí nebylo jednohlasné. Proti se postavila Laela Brainard, která v rámci FED zodpovídá za finanční stabilitu. Stejně jako představitelé Demokratů poukazuje na možné oslabení kapitálové pozice bank, které by mohlo omezit úvěrovou aktivitu v ekonomice.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.10.2020 Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu se dle průzkumu PMI v září zvýšila, fakticky šlo o první nárůst od listopadu 2018.
img

Ekonomická nálada v eurozóně - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

29.09.2020 Důvěra v ekonomice eurozóny se dle měsíčního průzkumu Evropské komise v září zlepšila a na svém šestiměsíčním maximu překonala očekávání finančního trhu.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů beze změny zůstat delší dobu.
img

Komentář k zasedání FED

17.09.2020 Včerejší zasedání FEDu přineslo investorům dvě klíčové zprávy. Tou první je nová prognóza, která je méně pesimistická ve srovnání s předchozí. Americké ekonomice se přes léto dařilo lépe, než FED očekával. To umožnilo snížit letošní očekávaný propad americké ekonomiky na 3.7% z 6.5%. Míra nezaměstnanosti by měla dosáhnout 7.6% ke konci roku oproti 9.3% očekávaných dříve. Prognózu jádrové inflace FED navýšil na 1,5%. I přes toto zlepšení se však celkový obrázek nemění. Hlavní starostí FEDu jsou rizika spojená s dopadem virové epidemie na ekonomiku a dlouhodobě nízká inflace, která by se k 2% cíli měla dostat až v roce 2023.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Inflace může být za celý rok nejvyšší od roku 2008

10.09.2020 Inflace v Česku zůstává zvýšená a za celý rok může být nejvyšší od roku 2008, odhadují někteří analytici oslovení dnes ČTK. Za rok 2020 bude podle jejich odhadu nad třemi procenty. Ke dvěma procentům by měla klesnout až v příštím roce. Spotřebitelské ceny v ČR v srpnu podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu mírně zpomalily meziroční růst na 3,3 procenta z červencových 3,4 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika má podle analytiků nejhorší za sebou

01.09.2020 Na základě údajů o vývoji hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí se ekonomové domnívají, že ekonomika má zřejmě to nejhorší letos za sebou. Zároveň ale upozorňují, že řada dalších ekonomických ukazatelů včetně nezaměstnanosti se bude zhoršovat až se zpožděním. V průměru ekonomové odhadují celoroční pokles ekonomiky kolem sedmi procent, což je menší propad, než očekávali ještě počátkem léta.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Růst důvěry v českou ekonomiku v srpnu výrazně zpomalil

24.08.2020 Důvěra v českou ekonomiku v srpnu meziměsíčně vzrostla o 0,3 bodu na 87 bodů. Růst důvěry tak výrazně zpomalil proti červenci, kdy se zvýšila o 9,5 bodu. V srpnu byla důvěra vyšší mezi podnikateli, naopak u spotřebitelů klesla. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou všechny indikátory důvěry stále nižší, důvodem je epidemie koronaviru a s ní související opatření.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Inflace zrychlila růst na 3,4 pct, byla v souladu s prognózou ČNB

13.08.2020 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak byla v souladu s prognózou České národní banky (ČNB). Podle analytiků je ale výsledek citelně nad očekáváním finančního trhu, očekávané zpomalení inflace se může oddálit až do příštího roku.
C:\\fakepath\\CNB1.jpg

Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny

06.08.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů beze změny zůstat delší dobu.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika stejně jako další ve 2. čtvrtletí rekordně klesla

31.07.2020 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla meziročně o 10,7 procenta a mezičtvrtletně o 8,4 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). HDP se tak propadl nejvíce v historii samostatné České republiky kvůli restriktivním opatřením proti šíření koronaviru. Podle ekonomů i politiků nejde s přihlédnutím k očekáváním trhu a vývoji v dalších zemích postižených pandemií o zcela negativní výsledek. Nejhorší má česká ekonomika podle analytiků za sebou a ve třetím čtvrtletí by měla již vykázat mezičtvrtletní růst.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Propad ekonomiky není podle analytiků tragický

31.07.2020 I když propad české ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl rekordní, nejde s přihlédnutím k očekáváním trhu a vývoji v dalších zemích postižených pandemií o zcela negativní výsledek. Nejhorší má česká ekonomika za sebou a ve třetím čtvrtletí by měla již vykázat mezičtvrtletní růst. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: ČNB nemá důvod k dalšímu uvolňování měnové politiky

10.07.2020 Česká ekonomika nečelí riziku příliš nízké inflace či dokonce deflace, Česká národní banka (ČNB) tak nemá důvod uvažovat o dalším uvolňování své měnové politiky, a naopak může být tolerantní k případnému dalšímu posílení koruny. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Spotřebitelské ceny v červnu zrychlily růst na 3,3 procenta z květnových 2,9 procenta.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Analytici: Dopad pandemie na nezaměstnanost bude patrný na podzim

07.07.2020 Mírný červnový nárůst nezaměstnanosti podle analytiků neodpovídá hloubce propadu aktivity tuzemské ekonomiky. Skutečné dopady koronaviru na nezaměstnanost budou vidět až na podzim, ta postupně poroste, shodli se. Podíl nezaměstnaných v červnu vzrostl meziměsíčně o 0,1 procentního bodu na 3,7 procenta, loni byl 2,6 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Středoevropské měny budou posilovat, v čele s korunou

05.06.2020 Středoevropské měny budou v příštích dvanácti měsících převážně posilovat, v čele s českou korunou. Přispěje k tomu hlavně zotavování ekonomik z útlumu způsobeného koronavirovou krizí. Vyplývá to z průzkumu, který si mezi analytiky udělala agentura Reuters. Koruna by mohla posílit o 3,6 procenta na 25,705 Kč za euro, naopak rumunský lei pravděpodobně zůstane pod tlakem.
img

Dno propadu ekonomiky lze podle ekonomů čekat ve druhém čtvrtletí

15.05.2020 Z dnešních dat o poklesu české ekonomiky v prvním čtvrtletí podle analytiků vyplývá, že dno ekonomické aktivity nastane ve druhém čtvrtletí. Pokles ekonomiky tak podle nich bude pravděpodobně dvouciferný. Dnešní data zároveň zatím nevedla k tomu, že by ekonomové výrazně přehodnocovali odhady vývoje ekonomiky za celý rok. Nadále tak počítají s propadem ekonomiky v rozmezí od zhruba 6,5 do 11 procent.
C:\fakepath\cnb-07052020-lv.gif

ČNB dnes snížila sazby a čeká pokles ekonomiky o osm procent

07.05.2020 Bankovní rada České národní banky dnes snížila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 0,25 procenta. Pro toto rozhodnutí hlasovalo pět členů rady ČNB, dva členové hlasovali pro snížení základní úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Cílem snižování sazeb je zmírnit dopady šíření koronaviru na ekonomiku. Naposledy byla základní úroková sazba na 0,25 procenta od srpna do listopadu 2017.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB dnes snížila základní úrokovou sazbu na 0,25 procenta

07.05.2020 Bankovní rada České národní banky dnes snížila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Naposledy rada snížila základní úrokovou sazbu na konci března, a to o 0,75 procentního bodu na jedno procento. Předtím už sazby snížila na mimořádném zasedání 16. března, o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Cílem snižování sazeb je zmírnit dopady šíření koronaviru na ekonomiku. Naposledy byla základní úroková sazba na 0,25 procenta od srpna do listopadu 2017.
C:\\fakepath\\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace bude podle analytiků dále klesat

14.04.2020 Meziroční inflace se bude kvůli zlevňování ropy i postupnému poklesu ekonomiky snižovat i v dalších měsících, uvedli analytici oslovení ČTK. ČNB tak zřejmě, ale nejen kvůli výhledu inflace, podle nich na květnovém zasedání opět sníží úrokové sazby. Poměrně vysoká březnová inflace je totiž zastaralý údaj a důležitější je nyní výhled ekonomiky v souvislosti s šířením koronaviru, dodali ekonomové.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Brexit | Řecko | Finance | Peníze | Expert | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | SYRIZA | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Ekonomická teorie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dluhopisový fond | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Index DAX | Index finanční | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | LIBOR | MMF | MT4 | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Fondy kvalifikovaných investorů | PRIBOR | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Repo sazba | Restriktivní politika | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Swap | Swiss | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Dluhopisy | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | BH Securities | Cena | Cena komodit | Cena stříbra | Cena zlata dnes | CitFin | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro ČNB | Finanční služby | Fondy | Forexové obchody | Forexu | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP v ČR | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční nástroje | Investiční výdaje | Investiční záměry | Investing | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komoditní | Koruna posiluje | Krize v Řecku | Kurs koruny | Kurs rublu | Kurzy | Lira | Management | Marek Zeman | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Osobní finance | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sazba PRIBOR | Sázky | Signály | Smíšené fondy | Spořící účty | Státní dluh | Státní rozpočet | Španělská ekonomika | Termínované vklady | Trh | Twitter | Úrokový swap | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj podílových fondů | Vývoj rublu | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Zisky | Diskontní sazba | ING | Mojmír Hampl | Andrej Babiš | Báze | CEE | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | MIC | Ministerstvo financí | P.A. | Redukce | ROCE | Itálie | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Volby | Retail | 1 milion | Burze | Investment | ZFP | Markit | Unicredit | PrimStock | Microsoft | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | David Marek | PwC | Goldman Sachs Asset Management | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Dění na finančních trzích | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Ministr financí | Chytrý Honza | Creditas | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Znalost | Přehled | Odvaha | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Finanční centra | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Obchodní partner | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Kurz domácí měny | Kryptoměny | Režim forexových intervencí | Citi | S&P | Guvernér | Vývoj měnového kurzu | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Dnešní údaje | Americké indexy | Nejistota | Analytik Komerční banky | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Obchodování na forexovém trhu | Zajištění | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Objem forexových intervencí | Spotové operace | Devizové obchody ČNB | Devizové obchody | Konsensus | Mzdy | ING Bank | Slabé euro | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | Predikce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Turecké akcie | Indikátor důvěry | Příjmy | Čistý příjem | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ČNB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | HDP v eurozóně | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | Aleš Sosnovský | Akcie firem | Nejvyšší zhodnocení | tginvest.cz | The Golden Investment | Ruské akcie | Swiss Life Select | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | Obchodování s kryptoměnami | Investování do kryptoměn | Capitalinked | Radim Dohnal | Daniel Kotula | Učitel financí | Realitní kuchařka | Pavla Temrová | Nemovitostní fondy v ČR | Nemovitostní fondy | Roman Koděra | Štěpán Hájek | Investiční skupiny | Tržní očekávání | Drobní investoři | Wood & Company | Active Invest | EOS | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Spoření na důchod | Capitalinked.com | Podniky | Globální hospodářský růst | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Portu | Investiční platforma | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Czech Fund | World Economic Outlook | Expobank | Expobank CZ | Stavební spoření | Ruská centrální banka | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Prognóza ECB | Starteepo | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Základní úroková sazba | Výnosy českých státních dluhopisů | Úročení spořicích účtů | Refinitiv | Cíl ČNB | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Zájem o dluhopisy | Sazby ČNB | Podnikové investice | Odložení brexitu | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Vysoký výnos | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Analytik Czech Fund | Vysoké zhodnocení | Klesající cena | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Bondster | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Sortino ratio | Oživení světové ekonomiky | Riziko recese | Snížení sazeb | Zhodnocení finančních prostředků | Pokles úroků | Vývoj na trzích | Pokles cen | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Zprávy z Německa | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Růst mezd | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Nejnovější výsledky | Snížení daní | Asociace pro kapitálový trh | Klesající úrokové sazby | Oslabení české koruny | ESG | Český HDP | České nemovitosti | Tržby v maloobchodě | Odhady ČNB | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Vyšší úrokové sazby | CzechTrade | Trinity Bank | Investice do fondu | Nálada na finančních trzích | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Celkové příjmy | Deficit | Analytik portálu | HDP v USA | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | Trinity | Radomír Lapčík | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Accolade | Fond Accolade | Objem | František Táborský | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zájem o investice | Český trh práce | Trh práce | Německý průmysl | Hypotéza | Inflace v říjnu | Říjnová inflace | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | Inflace ČNB | Výroba počítačů | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | BDI | Bilance | Ekonomický vývoj | Ekologie | Co bude | Generální ředitel | Statistici | Dnešní růst | Amazon | ING Bank Jakub Seidler | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | Vicepremiér | Finanční rezervy | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Struktura HDP | Zpřesněná data o HDP | Data o HDP | Globální trh | Statistika | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | Jan Vejmělek | BNP Paribas Asset Management | Poslanecká sněmovna | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Problémy | Vládní výdaje | Členové rady ČNB | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Růst spotřebitelských cen v USA | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Penále | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | HDP Německa | Nord Stream | Události roku | Míra | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Zpracování kovů | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Rozpočtové politiky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Bydlení | Ipsos | Ztráta | Úbytek | SPD | Stratég | Miliardy korun | Předsevzetí | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Pokles aktivity v průmyslu | Investiční platformy | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Návratnost | Hospodářské recese | Inovace | Dobrá data | Analýza společnosti | Oslabení kurzu | Sezónnost | Zahraniční obchod ČR | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Oslabení kurzu koruny | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Česká inflace | Proinflační | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Allianz Global Investors | Prognózy ČNB | Krach | Očekávaný vývoj | Naplnění prognózy | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Astrazeneca | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | Silné měny | Koruna oslabuje | První firmy | Reakce investorů | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Viceguvernéři | Lubomír Lízal | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Konkrétní cíle | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Jednatel | Freedom Financial Services | Konzultant | Vysoká inflace | Vstupy | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Volné peníze | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | DRFG | Výdaje | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Aktivity v Číně | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | 4fin | Sazby beze změny | Rozhodování | Dnes ČNB | Pravděpodobnost hospodářské recese | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | Spořicí produkty | Americké banky | Průmysl eurozóny | Zdražování ropy | Lednová inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Německý HDP | Data ČSÚ | Pokračování poklesu | Ekonomické aktivity | Aktivita v sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Sázky na snížení úroků | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Obavy z pandemie | Ekonomické recese | Centrální instituce | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Robert Novoměstský | Videokonference | Restrikce | Cílování inflace | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | David Krůta | Masivní nákupy | Charlie Munger | Prudké výkyvy | Profitovat | Pozitivní impulz | Opatření vlády | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Oldřich Dědek | Pokles HDP | Členové bankovní rady | ČNB snížila sazby | Fiskální politiky | Signál na podporu ekonomiky | Vratislav Jůza | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | Pokles tuzemské ekonomiky | Silný pokles | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Rozhodnutí bankovní rady | Markéta Fišerová | Pokles cen komodit | Vládní podpory | Levnější půjčky | Další pokles | Koronavirová krize | Katar | MF | Ošetřovné | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | OSVČ | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Fundament | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Alena Schillerová | Úřad práce | Spoření | Prostor pro pokles | Pojišťovací společnosti | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Moore CZ | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Platební neschopnost | České vlády | Allianz | Propad HDP | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Šíření nákazy | Březnová inflace | Reálné mzdy | Equa Bank | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Slovensko | Slovenská centrální banka | Solidní růst | Války | EGAP | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Umělá inteligence | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Zelené energie | Aktivita ve službách | Údaje | DPH | Úročení vkladů | Opatření proti šíření koronaviru | Míra nezaměstnanosti v březnu | Radovan Hypš | JenPráce.cz | Velké americké banky | Rušení objednávek | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nejsilnější růst | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Tajné služby | Výsledek hrubého domácího produktu | Jana Mücková | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Celková inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | IMF | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Vývoj průmyslové aktivity | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Hospodářské oživení eurozóny | Oživení eurozóny | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Poradenské společnosti | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | SARS-CoV-2 | Debata | Aktuální očekávání | Posílení | Amundi | Nové zakázky | Větší pokles | Poklesy HDP | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Propad exportu | Rozhodnutí o sazbách | Náklady na financování | Dubnová inflace | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Průměrná míra nezaměstnanosti | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Stavebnictví v březnu | Průmyslová výroba ČR | Obchodní přebytek | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Expanze | Kontrakce | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Prognóza MMF | Auta | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Konsorcium | Dno propadu ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Spekulovat | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Velikost fondu | Aktivity v eurozóně | Umělé inteligence | Investment management | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Měsíční průzkum | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP | Andrej Babiš (ANO) | Slabá poptávka | PEPP | Nová prognóza | Antivirus | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Rumunský lei | Banka Creditas | Zprávy z finančních trhů | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Nižší DPH | Podpůrné programy | Propad cen | Výplata | Otevření obchodu | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Druhá vlna pandemie | Zahraniční kapitál | Restrukturalizace | Druhá vlna | Ekonomické aktivity v eurozóně | Propad české ekonomiky | Sankce proti Rusku | Míra zisku | Ziskové marže | Objem zakázek | Jasný signál | Situace na trhu práce | Stavebnictví v květnu | Exporty | Dopad pandemie | Dopad pandemie na nezaměstnanost | Nákupy přes internet | Maloobchod v květnu | Prostor pro další růst | Červnová inflace | Inflační šok | Výrazný propad | Zbohatnutí | Reputace | Zájem o investování | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Desinflační trend | Ceny | Kolaps | Květnový růst | Spotřební daně | Rostoucí ceny komodit | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Následky pandemie | Nálada v eurozóně | Celkový výsledek | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Turistický ruch | Známky oživení | Tuzemský maloobchod | Odhad vývoje ekonomiky | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Výhled veřejných financí | Růst vývozu | Růst zaměstnanosti | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Sputnik V | Zpomalování inflace | Meziměsíční vývoj inflace | Erdogan | Turecký prezident | Oživení poptávky | Obchodní centra | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Pokles tržeb | Růst důvěry | Růst důvěry v českou ekonomiku | Snížení DPH | Rekordní pokles HDP | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Nižší výdaje | Průměrné mzdy | Odborníci | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Pokles exportu | Výkon ekonomiky | Změny v ekonomice | Zasedání FED | Přímé investice | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Budoucí vývoj | ČNB úrokové sazby | Slabší kurz | Cena elektřiny | Očekávání ČNB | Epidemiologické situace | Investiční prostředí | Počet úmrtí | Turecká vláda | Nárůst HDP | Biden | Přístup k pandemii | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Rozhodnutí FED | Průměrný kurz koruny | Údaje o výkonu HDP | Tuzemské hospodářství | Česká republika | Průmyslové zakázky | Nejvýraznější růst | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Data centrální banky | Měnový fond | Ceny v Česku | Ceny bytů | Prognóza IMF | Významné riziko | Udržitelné investice | Průzkum PMI | JPM | Technologické tituly | Nepříznivý signál | Průmyslová výroba v září | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Pfizer/BioNTech | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Průmysl v eurozóně | Letecká doprava | Spotřebitelská poptávka | Růst průměrné mzdy | Životní prostředí | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | TABAK | Očkování | Představitelé ČNB | Mutace koronaviru | Voda | Inflace v Polsku | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Komentář Radomíra Jáče | Vývoj německé ekonomiky | Silné oživení | HDP Česká republika | Prodeje potravin | Průmysl v listopadu | Maloobchodní tržby ČR | Předběžný údaj o HDP | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Vývoj inflačních očekávání | MJ | MF ČR | Situace na trhu | Golem Finance | Rozvolnění | Sektor služeb v ČR | Finanční výkonnost | Rostoucí úrokové sazby | Nastavení sazeb | Inflace na Slovensku | Akcenta CZ | Slovenská ekonomika | Růstový trend | Přísná měnová politika | MSCI Turecko | Zasedání turecké centrální banky | Průmyslová výroba v lednu | Posílení české měny | Intervenovat na devizovém trhu | Mnoho peněz | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | IWH | Fidelity | Cena nemovitostí | Pandemická omezení | Výrazný růst | FIL | Zasedání ruské centrální banky | Prezident Erdogan | Nárůst sazeb | Očekávání vyšší inflace | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Míra úspor domácností | Míra úspor | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Maloobchod v únoru | Míra nezaměstnanosti v české ekonomice | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Data o inflaci | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Češi a investice | Vliv koronaviru na investice | Vliv koronaviru | Slovenská inflace | Hospodářské instituty | Makroekonomická prognóza | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Objednávky | Obavy z růstu inflace | Situace v eurozóně | Vyšší zhodnocení | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Pandemie COVID | Malta | Důvěra v tuzemské ekonomice | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | Zpřesněné údaje | Oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Výhled růstu české ekonomiky | Naše hospodářství | MNB | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | Přehřívání ekonomiky | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | Příležitosti | Zdražování cen | Konkurence | Nové prognózy | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Úročené vklady | Pozitivní vliv | Tornádo | Změny HDP | Varianty koronaviru | Výhled na letošní rok | Cenové stability | Technologie | Makroekonomické indikátory | Chování spotřebitelů | Raiffeisenbank Helena Horská | AI | Základní úrokové sazby ČNB | Přidaná hodnota | Odvětví | Pohyb kapitálu | Načasování | Rekord | Reposazba | Riziko kryptoměn | Instant Research | Dodávky čipů | První data o HDP | Chování | Vnímání | Interpretace | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Růst průmyslových cen | Analytik České bankovní asociace | ČNB tisková konference | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Objem peněz | První odhad | Vyšší úroky | Medián | Zájem Čechů | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Růst výroby | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Opatření | Dna | Czech Real Estate Investment | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Energetika | Reakce centrální banky | Pracovní den | Dopad vysokých cen energií | BNP | Pokračování trendu | Výpadky v zásobování | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | České sazby | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Energetické krize | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Složení portfolia | Nedostatek surovin | Rumunsko | Pozornost | Nálada v ekonomice | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Libor Ostatek | Rekordní růst sazeb | CFIG | Martin Chovanec | Česká národní banka (ČNB) | Tisková zpráva | Společnost | Obchodní ředitel | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Další růst sazeb | Data o výrobní inflaci | Dopady inflace | Jak chránit úspory | TIM | Turecké měny | Propad měny | Změny klimatu | Reportované výsledky | Omikron | Skutečný výsledek | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | | Výhled české ekonomiky | Nejvýraznější propad | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Developeři | Výkon průmyslu | Optimismus spotřebitelů | Prognózy inflace | Spotřebitelské inflace | Cena zemního plynu v Evropě | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Nárůst sazeb ČNB | Cyklus utahování měnové politiky | Pavel Štěpánek | Fondee | Základní sazba | Tlumit inflační tlaky | Předpokládaný růst | Průměrná míra inflace | Hry | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Objem prostředků | Úrokové sazby v Česku | Zrychlení růstu ekonomiky | Ebury | Tomáš Kudla | Schönfeld & Co | Miloš Filip | Provident Financial | Provident | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Cenový index | Sankce | Capitalinked.com Radim Dohnal | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Situace na Ukrajině | Filip Louženský | Raiffeisen | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Zvyšování cen | Politika ČNB | Vývoj důvěry v ekonomiku | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Kroky ČNB | Vysoké ceny energií | Poslanec | Zastavení dodávek | Význam kryptoměn | Růst cen energií | Správa | LOGeco | Rekordní inflace | finGOOD | Vít Endler | Svaz německého průmyslu | Realitní sektor | Jan Frait | Vývoj cen pohonných hmot | Pochybení | Snížení inflace | Úrokové sazby v eurozóně | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Výhled růstu HDP | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Sloučení | Fotovoltaické elektrárny | Nominální růst | Jan Bureš | ČSOB Jan Bureš | Analytik ČSOB Jan Bureš | Stabilita úrokových sazeb | Udržitelnost | Současná situace | Německé ekonomiky | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Reálné příjmy domácností | Zastropování cen | Výsledek HDP | Hospodářské problémy | Energetická náročnost | Marka | Ekonom společnosti | Recese v eurozóně | Doba vysoké inflace | Fond krátkodobých investic | Generali Fond krátkodobých investic | Boj proti inflaci | Pokles nezaměstnanosti | Český statistický úřad (ČSÚ) | Velké centrální banky | Tržní odhad | Marek Pokorný | Zmírnění inflace | Conseq realitní | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bali | CZ | Pokles reálných mezd | Ekonomické prostředí | Světlo na konci tunelu | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Crowdfundingové platformy | Vládní politika | Bankovní rady ČNB | Začínající investoři | Vysoké sazby | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | WOOD & Company Office podfond | Podfond | WOOD & Company Retail podfond | Farmacie | Cenový růst | Ustupující inflace | Guvernér Michl | Teplé počasí | Spotřeby plynu | Výroba elektřiny | Silná koruna | Pokles reálné spotřeby | Mzdové požadavky | Invest | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Tom Kadeřábek | Fingood | opPORTUnity | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Inflační tlaky v české ekonomice | Odeznívání inflace | Vklady | Sport | First Republic | First Republic Bank | Údaje o vývoji inflace | Úrokové politiky | Vyšší ceny | Překážky | Klesající inflace | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Dlouhodobost | Fidelity Funds | Franklin Technology | Nižší produkce | Bohuslav Čížek | Srovnávací základna | Data společnosti | Chování obchodníků | Váhání | Svaz německého průmyslu (BDI) | J&T Investiční společnost | Nezávislost | Rychlost | Srbsko | Letošní maximum | Pozitivní signál | Nedostatek financí | Hutnictví | Litva | FinGO | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Pojišťovnictví | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Zhoršení výhledu | Fondy zaměřené na ESG | Uplynulý rok | Letní měsíce | Směřování | INVESTIKA | Oděvy | Výkonnost v roce 2022 | Jet Industrial Lease | Wood & Company Retail Podfond | Realia Fund | Arete Industrial | Fond Domus | Raiffeisen realitní fond | Retailové fondy | Mint rezidenční fond | Realitní fond | Rezidenční fond | ZFP realitní fond | Fond realit | Generali Investments, Fond realit | Nemo Fund | Accolade Industrial Lease | Wood & Company Office Podfond | ZDR Investments | ZDR Investments Public | NOVA Real Estate | Reico ČS nemovitostní | Investika realitní fond | Czech Real Estate Investment Fund | Reálné příjmy | Karel Šulc | Solidní růst tržeb | Environmental, Social a Governance | Nižší ceny | Politické faktory | Dražší půjčky | Pokles inflace podle analytiků | Pokles nákladů | Stagnace HDP | Magnificent Seven | Struktura | Lesnictví | Růst prodejů | Technology | Services | Návrat inflace | Geopolitická nejistota | Přecenění | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Výhled měnové politiky | BRANO | Inflační očekávání veřejnosti | Reálná mzda | PwC ČR | Jan Brázda | ProCent | Rok 2024 | Proinflační rizika | Měnové politiky v USA | Dobrá zpráva | Investors | Magnificent | Investments | Výkon | Konec zdražování | Dopady vysoké inflace | Žebříček nejúspěšnějších fondů | J&T Opportunity | Amundi CR Balancovaný | Amundi CR | Conseq Invest Konzervativní | Conseq Invest | Global Technology | Investice roku 2023 | Investice roku | Swiss Life Select Investice roku 2023 | Swiss Life Select Investice roku | Swiss Life Select Investice | Generální ředitel Swiss Life Select | Ředitel Swiss Life Select | Vítězné fondy | Vítězné fondy Swiss Life Select | Kategorie Trend | Technologický fond | Kategorie Akciové fondy | Kategorie Smíšené fondy | Progresivní dluhopisové fondy | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Konzervativní fondy | Kategorie Konzervativní fondy | METODIKA SWISS LIFE SELECT | BNP Paribas Disruptive Technology | Franklin Technology Fund | FIL Investment Management | Franklin Templeton International Services | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | Conseq Invest Akcie | Goldman Sachs Romania Equity | J&T investiční společnost | Active Invest Vyvážený | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Allianz Global | Amundi Czech Republic Asset Management | Amundi Czech Republic | Conseq korporátních dluhopisů | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | BNP Paribas Flexi | J&T MONEY OPF | Generali Prémiový konzervativní fond | Prémiový konzervativní fond | Generali Fond konzervativní | Absolutní výkonnost | Information ratio | Dostupné informace | Oživení ekonomické aktivity | Vlády
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

General Dynamics (GD.US)
General Electric
General Electric (GE)
General Electric (GE.US)
GENERAL FXS EXCHANGE
Generali Česká pojišťovna
Generali Fond konzervativní
Generali Fond krátkodobých investic
Generali Insurance
Generali Insurance Asset Management

Následující klíčová slova

Generali Investments CEE
Generali Investments, Fond realit
General Investment Management
Generali Prémiový konzervativní fond
General Media
General Media OU
General Motors
General Motors (GM)
General Motors (GM.US)
Generální klauzule
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít