Ticker Tape by TradingView
Ceny výrobců/PPI, ČR, březen 2023
Výrobní ceny v průmyslu a zemědělství vykázaly v březnu výrazné zpomalení svého meziročního růstu.
Meziroční růst výrobních cen v tuzemském průmyslu klesl z únorových 16,0 % na 10,2 %, zatímco trh očekával zpomalení na úroveň 11,3 %.
V meziměsíčním vyjádření cen průmyslových výrobců klesly o celé 1 %, tahounem poklesu byly zejména ceny elektřiny, koksu a ropných produktů, a také ceny v chemickém průmyslu.
Meziroční růst výrobních cen v zemědělství se propadl z únorových 22,2 % na 11,6 %, když v rostlinné výrobě výrobní ceny vzrostly meziročně již zcela nepatrně.
Výrobní ceny v tuzemském průmyslu zaznamenaly v březnu šesté zpomalení meziročního růstu v řadě, konkrétně z 16,0 % na 10,2 %, když finanční trh očekával zmírnění růstu cen na úroveň 11,3 %.
Za celé první čtvrtletí výrobní ceny v tuzemském průmyslu vzrostly meziročně o 15 %.
ČNB ve své prognóze z počátku února očekávala, že ceny průmyslových výrobců v letošním prvním čtvrtletí vzrostou meziročně v průměru o 11,5 % poté, co v loňském závěrečném čtvrtletí vzrostly meziročně o 21,8 %.
Růst cen v tuzemském průmyslu tak za celé letošní první čtvrtletí sice překonal prognózu centrální banky, zpomalení meziročního růstu v samotném březnu ale bylo markantní.
Meziroční zpomalení růstu výrobních cen v tuzemském průmyslu táhly jednak ceny elektřiny, plynu, páry a klimatizovaného vzduchu, a dále také výrazné zpomalení meziročního růstu cen ve zpracovatelském průmyslu.
V případě zpracovatelského průmyslu meziroční růst cen v březnu zpomalil v naprosté většině odvětví a lze tedy konstatovat, že zmírnění cenových tlaků je patrné opravdu napříč zpracovatelským průmyslem.
V případě potravinářského průmyslu meziroční růst výrobních cen zpomalil z únorových 27,0 % na 23,4 %
Vývoj cen v zemědělství naznačuje, že by tempo růstu cen v potravinářském průmyslu mělo klesat i v dalších měsících, což by se mělo promítnout i do cen pro koncové spotřebitele.
V případě zemědělských výrobců meziroční růst výrobních cen v březnu zpomalil z 22,2 % na 11,6 %.
V rostlinné výrobě meziroční růst výrobních cen v březnu klesl z 12,1 % na pouhých 1,4 %.
Živočišná výroba hlásí zpomalení meziročního růstu výrobních cen z 37,2 % na 29,6 %.
ČNB ve své únorové prognóze počítala pro letošní první čtvrtletí s meziročním růstem cen v zemědělství o 12,5 % po růstu 28,1 % vykázaném v loňském závěrečném čtvrtletí.
Skutečný meziroční růst výrobních cen v tuzemském zemědělství v letošním prvním čtvrtletí činil 19,4 %.
Tendence ke zpomalení meziročního růstu výrobních cen v tuzemském průmyslu by měla pokračovat, již v dubnu lze čekat zpomalení do jednociferné oblasti.
Ke zpomalení meziročního růstu výrobních cen v průmyslu by měl přispět vývoj cen komodit, silnější koruna a vysoká srovnávací základna, kterou představuje vývoj výrobních cen v loňském prvním pololetí.
Pokles cen energií a komodit obecně by měl vést k dalšímu zpomalení růstu výrobních cen také v případě zemědělství.
Růst výrobních cen v průmyslu i zemědělství sice v prvním čtvrtletí překonal odhady ČNB, samotný březen ale hlásí razantní pokles meziročního růstu výrobních cen.
Aktuální čísla o vývoji výrobních cen jsou argumentem proti zpřísnění měnové politiky ČNB, zároveň ale asi nijak neposunou názor bankovní rady, která nechce nijak uspěchat první snížení úrokových sazeb.
Sdílím názor, že ČNB dvoutýdenní repo sazbu ponechá beze změny po celé první pololetí 2023.
Ve druhé polovině 2023 by měla přijít na pořad debata o zahájení postupného snižování úroků s tím, jak inflace v české ekonomice klesne na jednociferné úrovně a kurz koruny bude dle všeho silnější, než ČNB předpokládala.
První snížení úroků ČNB ale může přijít nejdříve počátkem letošního podzimu, vyloučit samozřejmě nelze pozdější načasování tohoto kroku.
Radomír Jáč
hlavní ekonom
Generali Investments CEE
Klíčová slova: Inflace | Koruna | Centrální banky | Finanční trh | Kurz | ČNB | Banky | Ekonom | Kurz koruny | Výrobní ceny | Trh | Vývoj cen komodit | CEE | Generali Investments CEE | Tempo růstu | Snížení úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Generali Investments | Pokles cen | Snížení úroků | Odhady ČNB | Snižování úroků | Radomír Jáč | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Ceny výrobců | Měnové politiky | Zemědělství | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Pokles | Meziroční růst | Zpomalení růstu | Vývoj | Spotřebitelé | Růst | Ceny elektřiny | Inflace v české ekonomice | Debata | ČR | Ceny | Meziroční růst cen | Odvětví | Načasování | Růst výrobních cen | TIM | 3М | Pokles cen energií | Srovnávací základna |
Čtěte více
-
Ceny v tuzemské výrobě rapidně stoupají hlavně v zemědělství a stavebnictví. ČNB ale kvůli tomu sazby příští týden nezvýší
Ceny v tuzemské výrobě v květnu poměrně rapidně rostly. Ceny zemědělských producentů poskočily meziročně o 10,5 procenta, tedy nejvýrazněji od září 2017. -
Ceny výrobců dále rostly
„Ceny průmyslových výrobců v lednu pokračovaly ve svém růstu, zpomalily však jeho tempo na 0,5 %, ukázala dnes publikovaná čísla od ČSÚ. Svůj růst zrychlily naopak ceny v zemědělství, které se v meziročním srovnání zvýšily o 9,1 %. Ceny stavebních prací pak byly meziročně vyšší o 2,4 %, ceny tržních služeb pro podniky o 3,2 %,“ jmenuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic. -
Ceny výrobců dále rostou ve většině okruhů
V zemědělství, průmyslu i stavebnictví pokračoval během června cenový vzestup. Ten je v těchto sektorech primárně důsledkem nákladových faktorů. Naproti tomu ve službách již ceny meziměsíčně nerostly, stagnovaly. To může být signálem slábnoucí poptávky. -
Ceny výrobců i nadále rostly
„Ceny v zemědělství i průmyslu v listopadu zrychlily svůj růst. Vyplývá to z dnes publikovaných dat ČSÚ. V meziročním srovnání byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 5,5 %, v říjnu přitom činil jejich meziroční růst jen 2,4 %. V meziměsíčním vývoji však ceny zemědělských výrobců klesly o 2,0 %. -
Ceny výrobců klesají – v průmyslu poprvé od listopadu 2020
„Inflační vlna se již přes Česko převalila a pomalu odeznívá. Potvrzuje to i únorový vývoj cen výrobců. Ceny průmyslových výrobců se v únoru meziročně snížily o 1,8 %. Letošní únor byl od listopadu 2020 první měsíc, kdy k takovému poklesu cen v průmyslu došlo. Za poklesem stojí především utlumená poptávka, na níž musí firmy reagovat. Dramaticky se snižují i ceny zemědělských výrobců, které v únoru meziročně klesly již podeváté v řadě. -
Ceny výrobců - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Ceny průmyslových výrobců se v říjnu vrátily k meziročnímu růstu a připomínají tak, že inflační tlaky v české ekonomice stále přetrvávají. Pokles ekonomické aktivity, k němuž přispěje i druhá vlna pandemie, by měl v následujících čtvrtletích vést k odeznívání inflačních tlaků v českém průmyslu a ekonomice obecně, říjnová statistika ale ukazuje, že řada klíčových odvětvích zpracovatelského průmyslu vykazuje meziroční růst výrobních cen v oblastí tří či dokonce čtyř procent. -
Ceny výrobců mírně snížily meziroční ztráty
Ceny průmyslových výrobců vykázaly v září v souladu s naším odhadem meziměsíční růst o 0,2 %. Předčily tak trhem očekávanou stagnaci. V meziročním vyjádření byl snížen meziroční pokles na -0,4 % ze srpnových -0,5 %. Uvedený cenový pohyb byl dán meziměsíčním růstem cen dopravních prostředků o 1,5 % a obecných kovů a kovodělných výrobků o 0,7 %. Naopak již druhým měsícem pokračovalo snížení cen v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů. Ke snížení došlo i v kategorii potravinářských výrobků, nápojů a tabáku, kde ceny spadly o 0,4 %. -
Ceny výrobců opět v deflaci
Ceny průmyslových výrobců překvapily meziměsíčním poklesem, konkrétně o 0,3 %, trh přitom počítal s dalším nárůstem o 0,1 %. V meziročním srovnání byl pak pokles prohlouben z červencových 0,1 % na 0,5 %. Uvedený cenový pohyb byl dán meziměsíčním snížením cen v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů, které v červenci naopak zaznamenaly nárůst. Snížily se ceny kovů a kovodělných výrobků, což reflektuje složitou situaci v tomto odvětví. Ceny chemických látek a výrobků na druhé straně pokračovaly v růstu a v srpnu přidaly 2,1 % (v červenci 1,9 %). Ceny zemědělských výrobců setrvaly v útlumu. Oproti červenci se snížily o 3,8 % (minulá hodnota -1,2 %). Za tím stál další pokles cen brambor o 14,9 %, ovoce o 19,8 % a čerstvé zeleniny o 22,9 %. Meziročně poklesly ceny průmyslových výrobců již pátý měsíc v řadě. -
Ceny výrobců poklesly o 1 % m/m
V listopadu se dostavil pokles cen výrobců o 1 % po předchozím růstu o 0,6. Jedná se o první meziměsíční snížení cen v letošním roce. Na možnost poklesu ukazoval náš odhad, i ten byl ale výrazně převýšen, když indikoval -0,3 %. Medián trhu se zastavil na +0,3 %. -
Ceny výrobců pokračovaly v růstu
„Ceny v zemědělství i v průmyslu pokračovaly v závěru loňského roku ve zrychlování růstu. Vyplývá to z dnes publikovaných dat ČSÚ. Zatímco ceny v průmyslu zaznamenaly meziroční navýšení o 2,8 %, v případě cen v zemědělství došlo dokonce k nárůstu o 8,1 %. Ceny v zemědělství přitom ještě v září klesaly. Pozadu v prosinci ovšem z tohoto pohledu nezůstala ani ostatní odvětví. Ceny stavebních prací meziročně vzrostly o 2,6 %, ceny tržních služeb pro podniky pak o 3,8 %,“ popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic. -
Ceny výrobců/PPI, ČR, březen 2024
Ceny průmyslových výrobců v březnu meziročně stagnovaly, když trh očekával meziroční růst 0,3 %. -
Ceny výrobců/PPI, ČR, červenec 2023
Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v červenci další zpomalení svého meziročního růstu a ceny v zemědělství dále prohloubily svůj dvouciferný meziroční pokles. -
Ceny výrobců/PPI, ČR, červenec 2024
Ceny průmyslových výrobců rostly v červenci výrazněji, než se čekalo: meziroční růst 1,7 % kontrastuje s tržním očekáváním meziročního cenového růstu na úrovni 1,1 %. -
Ceny výrobců/PPI, ČR, červen 2023
Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v červnu další zpomalení svého meziročního růstu, ceny v zemědělství prohloubily svůj dvouciferný meziroční pokles. -
Ceny výrobců/PPI, ČR, červen 2024
Ceny průmyslových výrobců hlásí za letošní červen meziroční růst 1 %, což je stejná úroveň meziročního cenového růstu jako v květnu. -
Ceny výrobců/PPI, ČR, duben 2024
Ceny průmyslových výrobců se v dubnu letos poprvé vydaly k meziročnímu růstu, jenž činil 1,4 % a vyšel mírně pod očekáváním trhu. -
Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Meziroční růst cen průmyslových výrobců v dubnu dále zrychlil a na úrovni 4,6 % byl nejvyšší od listopadu 2011. Tahounem zrychlení byl růst cen ve zpracovatelském průmyslu a zde zejména ceny chemických látek a výrobků, jež meziročně vzrostly o 32,4 %. -
Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Ceny průmyslových výrobců v březnu vykázaly nejsilnější meziroční růst od května roku 2019. Meziroční růst cen průmyslových výrobců v březnu zrychlil z 1,4 % na 3,3 %, tahounem zrychlení byly rostoucí ceny ve zpracovatelském průmyslu, zejména ceny ropy, chemických látek a obecných kovů. Průzkumy ve zpracovatelském průmyslu hlásí, že tento sektor ekonomiky čelí růstu nákladů s tím, jak se v souvislosti s pandemií prodlužují dodávky potřebných dílů a dochází ke komplikacím v dopravě. Růst cen průmyslových výrobců v prvním čtvrtletí výrazně překonal očekávání centrální banky a další zrychlení meziročního růstu cen lze čekat i pro duben. -
Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Ceny průmyslových výrobců zůstaly v lednu meziročně beze změny, stejně jako v závěru loňského roku. Trhy očekával meziroční pokles o 0,6 % a ceny výrobců tak byly na počátku letošního roku o něco vyšší, než se předpokládalo. Přesto ale při stagnaci cen průmyslových výrobců platí konstatování, že z této strany nepřichází tlak na růst cenových tlaků v české ekonomice. Protiinflačně působí silnější koruna, ve směru slabších cenových tlaků by měl působit také loňský pokles průmyslové výroby a s ním související nižší využití výrobních kapacit. Komplikace spojené s pandemií koronaviru včetně zpožďování dodávek ale mohou představovat faktor, jenž naopak vede k růstu výrobních nákladů. -
Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Meziroční růst cen průmyslových výrobců v květnu dále zrychlil a na úrovni 5,1 % byl nejvyšší od listopadu 2011. Tahounem zrychlení byl jednak růst cen komodit, konkrétně ropy a základních kovů, v důsledku nízké srovnávací základny pokračoval silný růst cen chemických látek a výrobků, jež meziročně vzrostly o 43,3 %. V řadě jiných odvětví zpracovatelského průmyslu se ale cenový růst v dubnu zmírnil anebo byl dokonce vykázán meziroční pokles cen, jako příklad lze uvést dopravní prostředky anebo výrobu počítačů a elektronických a optických přístrojů.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Denní kalendář událostí
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA prodeje existujících domů
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA prodeje existujících domů
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Brent je díky sílící naději na mírovou dohodu Ruska a Ukrajiny pod 60 USD
Forex: Dolar oslabuje po zveřejnění nových údajů o ekonomice USA
Burza Nasdaq chce rozšířit obchodování na 23 hodin denně, čeká na schválení
Pražská burza opět vylepšila své maximum, dařilo se finančním titulům
Forex: Koruna dnes v poklidném obchodování zakončila téměř beze změny
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Swingové obchodování etherea 16.12.2025
Forex sentiment 16.12.2025
V USA vzniklo v listopadu více míst, než se čekalo
Komodity: Brent je díky sílící naději na mírovou dohodu Ruska a Ukrajiny pod 60 USD
Forex: Dolar oslabuje po zveřejnění nových údajů o ekonomice USA
Burza Nasdaq chce rozšířit obchodování na 23 hodin denně, čeká na schválení
Pražská burza opět vylepšila své maximum, dařilo se finančním titulům
Forex: Koruna dnes v poklidném obchodování zakončila téměř beze změny
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Swingové obchodování etherea 16.12.2025
Forex sentiment 16.12.2025
V USA vzniklo v listopadu více míst, než se čekalo
Blogy uživatelů
Clash CFDs: Nový způsob, jak obchodovat relativní výkon trhů
Analýza Dow Jones, NASDAQ, EUR/USD: Dow Jones na maximech, NASDAQ padá
Praktická ukázka: Jak jsem nevyužil pohyb trhu
Napětí s koncem roku na akciových trzích roste. Jak se k tomu postavit?
Největší tradingové brzdy: co jsem tehdy viděl – a co vidím dnes
Měnový pár NZD/CHF: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
Příběh Pandory: od ikonického šperku k nové výzvě
INVESTIČNÍ GLOSA: Musk chce na burze prodávat vizi. Akcionáři SpaceX se jí ale nemusejí dočkat
Nejlepší prop trading účty v roce 2025
Týden na S&P 500: Proražení na nová maxima nebylo potvrzeno
Clash CFDs: Nový způsob, jak obchodovat relativní výkon trhů
Analýza Dow Jones, NASDAQ, EUR/USD: Dow Jones na maximech, NASDAQ padá
Praktická ukázka: Jak jsem nevyužil pohyb trhu
Napětí s koncem roku na akciových trzích roste. Jak se k tomu postavit?
Největší tradingové brzdy: co jsem tehdy viděl – a co vidím dnes
Měnový pár NZD/CHF: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
Příběh Pandory: od ikonického šperku k nové výzvě
INVESTIČNÍ GLOSA: Musk chce na burze prodávat vizi. Akcionáři SpaceX se jí ale nemusejí dočkat
Nejlepší prop trading účty v roce 2025
Týden na S&P 500: Proražení na nová maxima nebylo potvrzeno
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Dolar ztrácí na hodnotě po NFP; OIL.WTI na nejnižší úrovni od roku 2021 💡
Frankfurtská burza zakončila úterní obchodování v červených číslech
OIL.WTI ztrácí 2,5 % 📉
Od euforie ke korekci: CoreWeave a budoucnost AI infrastruktury
Stříbro +115 % a zlato na dosah maxim
Za působení Fialovy vlády se celkové ratingové hodnocení Česka vyvíjelo hůře než ze všech předchozích kabinetů nastoupivších v ČR v tomto tisíciletí
Co čeká sazby v Česku, USA, Evropě, Británii nebo Japonsku v roce 2026?
Burza cenných papírů Praha hodnotí rok 2025 jako jeden z nejúspěšnějších v novodobé historii
CSG oznámilo spuštění nové plnicí linky na dělostřeleckou munici na Slovensku
Pražská burza rostla
Denní shrnutí: Dolar ztrácí na hodnotě po NFP; OIL.WTI na nejnižší úrovni od roku 2021 💡
Frankfurtská burza zakončila úterní obchodování v červených číslech
OIL.WTI ztrácí 2,5 % 📉
Od euforie ke korekci: CoreWeave a budoucnost AI infrastruktury
Stříbro +115 % a zlato na dosah maxim
Za působení Fialovy vlády se celkové ratingové hodnocení Česka vyvíjelo hůře než ze všech předchozích kabinetů nastoupivších v ČR v tomto tisíciletí
Co čeká sazby v Česku, USA, Evropě, Británii nebo Japonsku v roce 2026?
Burza cenných papírů Praha hodnotí rok 2025 jako jeden z nejúspěšnějších v novodobé historii
CSG oznámilo spuštění nové plnicí linky na dělostřeleckou munici na Slovensku
Pražská burza rostla
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Koruna včera nejúspěšnější měnou regionu
Zveřejněná data ospravedlňují slabost domácí koruny
Makro: Inflace Austrálie zůstala v únoru utlumená, Melbourne Institut
Forexový blog Kena Vekslera: Bude změna počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru katalyzátorem uzavírání krátkých pozic v USD?
EUR/USD
Kypr podle nás výměnou dluhopisů zbankrotoval, říká Moody?s. Nikósie se ale raduje...
Denní shrnutí: Dolar ztrácí na hodnotě po NFP; OIL.WTI na nejnižší úrovni od roku 2021 💡
Akcie: Čeká nás týden politických událostí
Fed čeká na volby, dnes je na programu ČNB a Bank of England
USD/CAD
Koruna včera nejúspěšnější měnou regionu
Zveřejněná data ospravedlňují slabost domácí koruny
Makro: Inflace Austrálie zůstala v únoru utlumená, Melbourne Institut
Forexový blog Kena Vekslera: Bude změna počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru katalyzátorem uzavírání krátkých pozic v USD?
EUR/USD
Kypr podle nás výměnou dluhopisů zbankrotoval, říká Moody?s. Nikósie se ale raduje...
Denní shrnutí: Dolar ztrácí na hodnotě po NFP; OIL.WTI na nejnižší úrovni od roku 2021 💡
Akcie: Čeká nás týden politických událostí
Fed čeká na volby, dnes je na programu ČNB a Bank of England
USD/CAD
Blogy uživatelů
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 17.5.2012
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CAD a EUR/JPY
Společnost XTB se stala prvním brokerem v České republice, který nabízí úročení neinvestovaných prostředků uložených v korunách
Praktická ukázka: Další čekání na falešný průraz?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 19.10.2012
8 tipů, jak získat prop trading účet
Ziskové cíle jsou v obchodování důležité
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Hvězdy burzy - rozhovor s účastníkem
7. MQL4 - Funkce pro obchodování
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 17.5.2012
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CAD a EUR/JPY
Společnost XTB se stala prvním brokerem v České republice, který nabízí úročení neinvestovaných prostředků uložených v korunách
Praktická ukázka: Další čekání na falešný průraz?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 19.10.2012
8 tipů, jak získat prop trading účet
Ziskové cíle jsou v obchodování důležité
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Hvězdy burzy - rozhovor s účastníkem
7. MQL4 - Funkce pro obchodování
Vzdělávací články
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
FTMO vs. RebelsFunding: Která prop trading firma je lepší?
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
Obchodování Inside Bars
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Trading u futures prop firem, je to výhodné?
Příběh českého tradera na Wall Street
4 způsoby, jak se vyhnout ovlivnění nedávnými výsledky
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
FTMO vs. RebelsFunding: Která prop trading firma je lepší?
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
Obchodování Inside Bars
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Trading u futures prop firem, je to výhodné?
Příběh českého tradera na Wall Street
4 způsoby, jak se vyhnout ovlivnění nedávnými výsledky
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: Trhy čekají na nové rekordy 💥 | Fed zastavuje 💣 | Stříbro válcuje zlato i bitcoin 🚀 | Finální fáze 🔥
Index spekulativního sentimentu 8.3.2024
S&P 500 - Intradenní výhled 16.12.2025
Index spekulativního sentimentu 4.12.2015
Spotřebitelské ceny v USA beze změny
Akcie v USA posílily díky nadějím na nová stimulační opatření
Zlato - Intradenní výhled 11.4.2023
VIDEO: Forex trading - komentář FXstreet.cz
MMF popřel, že by jednal s Řeckem o nové pomoci
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
VIDEO: Trhy čekají na nové rekordy 💥 | Fed zastavuje 💣 | Stříbro válcuje zlato i bitcoin 🚀 | Finální fáze 🔥
Index spekulativního sentimentu 8.3.2024
S&P 500 - Intradenní výhled 16.12.2025
Index spekulativního sentimentu 4.12.2015
Spotřebitelské ceny v USA beze změny
Akcie v USA posílily díky nadějím na nová stimulační opatření
Zlato - Intradenní výhled 11.4.2023
VIDEO: Forex trading - komentář FXstreet.cz
MMF popřel, že by jednal s Řeckem o nové pomoci
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Témata v diskusním fóru
Multitimeframe analýza: 22.3.2022 GBP/USD
Multitimeframe analýza: 26.1.2023 COFFEE
FX trading - ptejte se pokročilých
Ako prestať robiť tie isté chyby stále dookola
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/USD
Index S&P 500 se opět posunul výše a má pod sebou kulatý support
Multitimeframe analýza: 2.12.2021 index USA500
Technická analýza měnových párů USD/JPY a AUD/CAD
Multitimeframe analýza: 19.10.2022 NZD/USD
Multitimeframe analýza: 22.3.2022 GBP/USD
Multitimeframe analýza: 26.1.2023 COFFEE
FX trading - ptejte se pokročilých
Ako prestať robiť tie isté chyby stále dookola
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/USD
Index S&P 500 se opět posunul výše a má pod sebou kulatý support
Multitimeframe analýza: 2.12.2021 index USA500
Technická analýza měnových párů USD/JPY a AUD/CAD
Multitimeframe analýza: 19.10.2022 NZD/USD




