Ticker Tape by TradingView
PMI ve zpracovatelském průmyslu, září 2023
Zářijový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, přičemž v září se tempo zhoršování dokonce zrychlilo.
Celkový PMI indikátor klesl v září ze svého pětiměsíčního maxima 42,9 na úroveň 41,7, což představuje třetí nejslabší výsledek v letošním roce.
V září se sice dále zmírnilo tempo propadu nových objednávek i výroby, obojí dle průzkumu PMI ale stále výrazně klesá.
Co se cenového vývoj ve zpracovatelském sektoru týče, zářijový průzkum hlásí další zmírnění cenových tlaků.
Snaha snižovat náklady je patrná i v tom, že zaměstnanost v tuzemském zpracovatelském průmyslu letos v září klesla nejvýrazněji od června 2020.
Souhrnný indikátor PMI, mapující aktivitu v tuzemském zpracovatelském průmyslu, v září klesl ze srpnové úrovně 42,9 na úroveň 41,7.
Finanční trh očekával zhoršení celkového indikátoru PMI na úroveň 42,3.
Pod úrovní padesáti bodů, jež v tomto průzkumu vytváří kritickou hranici mezi růstem a poklesem aktivity ve zkoumaném sektoru ekonomiky, se PMI indikátor pro tuzemský zpracovatelský průmysl nachází již šestnáctý měsíc v řadě.
Dle PMI průzkumu se v tuzemském zpracovatelském průmyslu v září zmírnilo tempo poklesu nových zakázek i výroby, pokles v obou případech nicméně zůstává výrazný.
Nové objednávky dle průzkumu PMI klesají již devatenáctý měsíc v řadě.
Objednávky jsou ve zpracovatelském průmyslu slabé prakticky napříč Evropou a tuzemské firmy v průzkumu hlásí, že jejich klienti své objednávky rostoucí měrou ruší.
Pokles výroby ve zpracovatelském sektoru byl v září sice nejmírnější od letošního května, i tak byl ale výrazný: na nepříznivé situaci ve výrobě se podepisují klesající nové zakázky.
Výrobci mají v situaci klesající výroby a slabších objednávek volné kapacity, což je vede ke snižování zaměstnanosti.
Zaměstnanost ve zpracovatelském průmyslu v září klesla dvanáctý měsíc v řadě, přičemž šlo o nejvýraznější pokles od června 2020.
V září se dle průzkumu PMI zhoršilo očekávání ohledně výroby v tuzemském zpracovatelském průmyslu pro příštích 12 měsíců a optimismus byl v tomto ohledu nejslabší od počátku letošního roku.
Vzhledem k poklesu nových objednávek včetně prudkého poklesu exportního objednávek není zhoršení výhledu výroby ve zpracovatelském sektoru překvapivé.
Pozitivní zprávou PMI průzkumu z tuzemského zpracovatelského průmyslu jsou již řadu měsíců signály ohledně vývoje cenových tlaků v tomto sektoru ekonomiky.
Náklady firem ve zpracovatelském průmyslu vykázaly v září sedmý meziměsíční pokles v řadě.
Popáté v řadě hlásí průzkum pokles prodejních cen ve zpracovatelském sektoru, letos v září byl pokles prodejních cen nejvýraznější od dubna 2010.
Přetrvávající ochlazování aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu by mělo vést k zmírňování cenových tlaků v tomto sektoru české ekonomiky i v dalších měsících.
Pokles cenových tlaků ve zpracovatelském průmyslu zapadá do mozaiky scénáře zmírňující se inflace v české ekonomice.
Zářijový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí pokračující pokles aktivity v tomto sektoru české ekonomiky.
Vývoj nových zakázek a výhledu výroby v tuzemském zpracovatelském průmyslu přináší i nadále pochmurné signály, jakkoliv se v samotném září tempo poklesu výroby i nových objednávek dle průzkumu zmírnilo.
Aktivita ve zpracovatelském průmyslu klesá též v Německu i v eurozóně jako celku a v tomto kontextu není překvapivé, že také tuzemský zpracovatelský sektor hlásí pokračující útlum výroby a objednávek.
Slabé objednávky ústí do zhoršujícího se výhledu výroby pro příštích dvanáct měsíců.
Povzbudivou zprávou je odeznívání cenových tlaků v tuzemském zpracovatelském průmyslu: dle průzkumu PMI klesají jak náklady, tak prodejní ceny, což zapadá do celkového obrázku zmírňující se inflace v české ekonomice.
Za zmínku stojí, že tempo poklesu prodejních cen vykázalo letos v září dle PMI průzkumu mnohaletý rekord: pokles byl nejsilnější od jara 2010.
Radomír Jáč
hlavní ekonom
Generali Investments CEE
Klíčová slova: Inflace | Finanční trh | Indikátor | Ekonom | Optimismus | Signály | Trh | Zpracovatelský průmysl | CEE | ROCE | Zaměstnanost | Generali Investments CEE | Firmy | Průzkum | Hlavní ekonom | Očekávání | Generali Investments | Radomír Jáč | Průmysl | Souhrnný indikátor | Pokles | Nejvýraznější pokles | Zpracovatelský sektor | Vývoj | Ekonomiky | Inflace v české ekonomice | Nové zakázky | Tempo poklesu | Ceny | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Objednávky | Prodejní ceny | Rekord | 3М | Pokračující pokles | Zhoršení výhledu |
Čtěte více
-
PMI ve zpracovatelském průmyslu, prosinec 2022
Prosincový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že aktivita v tomto sektoru české ekonomiky pokračuje v poklesu, nicméně v porovnání říjnem a listopadem se tempo poklesu zmírnilo. -
PMI ve zpracovatelském průmyslu, prosinec 2023
Prosincový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl přinesl negativní překvapení: celkový PMI indikátor klesl na své tříměsíční minimum, když výroba i nové objednávky prohloubily tempo svého poklesu. -
PMI ve zpracovatelském průmyslu, prosinec 2024
První zpráva z české ekonomiky reportovaná v letošním roce, tedy PMI průzkum zpracovatelského průmyslu za loňský prosinec, signalizuje pokračující pokles výroby a nových zakázek a zároveň zklidňování cenových tlaků v tomto sektoru tuzemské ekonomiky. -
PMI ve zpracovatelském průmyslu, prosinec 2025
Prosincový průzkum PMI, mapující situaci v tuzemském zpracovatelském průmyslu, přinesl pozitivní překvapení a zpracovatelský sektor tak zakončil rok 2025 na velmi sympatické vlně. -
PMI ve zpracovatelském průmyslu, říjen 2023
Říjnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl sice hlásí mírné zlepšení celkového PMI indikátoru, nicméně obrázek zůstává ponurý a podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky se i nadále zhoršují. -
PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2023
Srpnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, v samotném srpnu se však tempo zhoršování druhý měsíc v řadě nepatrně zmírnilo. -
PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2024
Srpnový PMI průzkum hlásí, že se podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu dále zhoršovaly, tempo zhoršování však bylo nejmírnější od srpna 2022. -
PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2025
Srpnový průzkum PMI hlásí, že celkový indikátor pro zpracovatelský průmysl mírně klesl a zůstává tak pod kritickou hranicí padesáti bodů. -
PMI ve zpracovatelském průmyslu, únor 2023
Únorový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky oproti lednu zhoršily. -
PMI ve zpracovatelském průmyslu, září 2022
Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu v září prohloubila svůj pokles, když indikátor PMI pro tento sektor české ekonomiky klesl na svou nejslabší úroveň od května 2020. -
PMI v Německu se zvedá, ve Francii dochází k masivnímu poklesu. Euro se vzpamatovává ze ztrát
Na EUR/USD v posledních minutách skutečná horská dráha. Nejprve pochmurné údaje z Francie a nyní lepší údaje z Německa, i když naznačující recesi. EUR/USD se vzpamatovává, i když investoři nějak nejsou silně pozitivní. -
PMI vykresluje nadále pesimistický výhled pro výrobu
Výsledek PMI průzkumu pro výrobní sektor nadále vykresluje pesimistický výhled. Hodnota indikátoru se navzdory mírnému zlepšení pro Německo či eurozónu posunula nepatrně dále do kontrakce (na 41,6 z 41,7 bodů, zatímco medián odhadů se usadil na 42,5). -
PMI výsledky dnes zhoršily budoucnost eurozóny
Francouzská podnikatelská aktivita se v meziměsíčním měření zmenšila nejvíce za poslední 4 roky. Druhé největší e... -
PNC Financial hlásí skokový růst zisku díky zájmu o fúze a vyšším úrokovým příjmům
Americká banka PNC Financial vykázala ve čtvrtém čtvrtletí 2025 meziroční nárůst čistého zisku o 25 % na 2,03 miliardy USD (tedy 4,88 USD na akcii), oproti 1,63 miliardy USD (3,77 USD na akcii) ve stejném období předchozího roku. K růstu přispěl nárůst úrokových výnosů a obnovený zájem o fúze a akvizice, který bankám přinesl silné provize z poradenství. -
Pneumatiky rekordně podraží. Kvůli válce nejsou ruské saze, navíc v Číně opět zuří covidová pandemie
Řidiči s koncem zimy opět přezouvají. Letní pneumatiky ale kvůli dubnovému ochlazení zatím nasadila jen zhruba pětina z nich. Každopádně ať už využívají pneu letní, zimní či celoroční, letos si nebývalé připlatí. A bude hůř. -
Po aféře Cambridge Analytica spadly akcie Facebooku o 13 procent
S výjimkou prvních čtyřech měsíců po vstupu na burzu akcie Facebooku po celou dobu existence společnosti významně rostly. Z historického minima 18 dolarů se postupně vyšplhaly až na maximum 195 dolarů. V uplynulém týdnu ale přišlo první větší zaváhání. V souvislosti s aférou společnosti Cambridge Analytica, která pochybným způsobem získávala a využívala data uživatelů, akcie největší sociální sítě poklesly o 13 procent na méně než 160 dolarů. -
Po AI je novým hitem supravodič. Jaké přináší investiční příležitosti?
Téma převratného supravodiče fungujícího při pokojové teplotě se dostalo na titulní strany celé řady médií. Stalo se tak poté, co korejští vědci vyvinuli nový materiál LK-99. Tento průlomový objev totiž může způsobit revoluci v mnoha odvětvích. Na cestě jeho vývoje a k následnému komerčnímu využití je sice ještě hodně překážek, ale z možných rozsáhlých přínosů panuje velké nadšení. Jaké jsou však v hitu uplynulých dní potenciální investiční příležitosti? -
Pobaltí se eura nebojí
Po Estonsku přijde příští rok na řadu Lotyšsko jako další nová země v eurozóně. Středoevropské země také před lety míř... -
Po bankrotu se cena akcií Hertz zdvojnásobila
„Na burze jsme svědky divoké jízdy některých akciových titulů. Zkrachovalé půjčovně automobilů Hertz se zdvojnásobila cena akcií. Pomohl jí krach další půjčovny automobilů Advantage Rent a Car,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Po Bohemia Energy zůstane škoda nejspíše v řádu miliard, velcí hráči její pád zjevně předvídali už od minulého týdne. Další krachy nelze vyloučit
Pád Bohemia Energy je největší podobnou událostí od krachu dodavatele elektřiny Moravia Energo na přelomu let 2008 a 2009. Škoda z krachu Moravia Energo dosáhla takřka pět miliard korun. Jejími největšími věřiteli byli v době krachu ČEZ a Komerční banka. Obě společnosti měly tehdy u padlé firmy pohledávky přesahující miliardu korun.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
PD Arrays Alignment: Jak spojit HTF zóny a LTF vstupy? (45. díl)
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
PD Arrays Alignment: Jak spojit HTF zóny a LTF vstupy? (45. díl)
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Thomas Barkin
Členka Fedu Lisa Cook
Člen FEDU Stephen Miran
Prezident USA Donald Trump
Člen Australské centrální banky Christopher Kent
Člen FEDU Stephen Miran
Člen Fedu Michael Barr
V USA týdenní statistický bulletin API
Člen FEDU Stephen Miran
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Thomas Barkin
Členka Fedu Lisa Cook
Člen FEDU Stephen Miran
Prezident USA Donald Trump
Člen Australské centrální banky Christopher Kent
Člen FEDU Stephen Miran
Člen Fedu Michael Barr
V USA týdenní statistický bulletin API
Člen FEDU Stephen Miran
Tradingové analýzy a zprávy
Americké akcie opět výrazně klesly, uzavřely nejníže za půl roku
Pražská burza v uplynulém týdnu oslabila, index PX klesl o 2,3 procenta
Forex: Americký dolar směřuje k výraznému měsíčnímu nárůstu
Pražská burza klesla na nejnižší letošní hodnotu, akcie CSG propadly o desetinu
Forex: Koruna dnes opět mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám
Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad 110 dolary za barel
Forex sentiment 27.3.2026
Swingové obchodování GBP/JPY 27.3.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 27.3.2026
Swingové obchodování zlata 27.3.2026
Americké akcie opět výrazně klesly, uzavřely nejníže za půl roku
Pražská burza v uplynulém týdnu oslabila, index PX klesl o 2,3 procenta
Forex: Americký dolar směřuje k výraznému měsíčnímu nárůstu
Pražská burza klesla na nejnižší letošní hodnotu, akcie CSG propadly o desetinu
Forex: Koruna dnes opět mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám
Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad 110 dolary za barel
Forex sentiment 27.3.2026
Swingové obchodování GBP/JPY 27.3.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 27.3.2026
Swingové obchodování zlata 27.3.2026
Blogy uživatelů
Payout: Aj zlé obdobie má zmysel!
Ropný šok století! Čeká nás recese?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.3.2026)
Nejlepší prop trading firmy pro začátečníky v roce 2026
Praktické okénko: Dva obchody, které skončily tam, kde začaly
Geniální „Trump trade“, anebo finanční past?
ECB reaguje: Čo to znamená pre obchodníkov?
Proč je ticho v grafech nejdražší dovednost
EUR/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (D1–H1)
Inšpiratívne výkony nášho obchodníka!
Payout: Aj zlé obdobie má zmysel!
Ropný šok století! Čeká nás recese?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.3.2026)
Nejlepší prop trading firmy pro začátečníky v roce 2026
Praktické okénko: Dva obchody, které skončily tam, kde začaly
Geniální „Trump trade“, anebo finanční past?
ECB reaguje: Čo to znamená pre obchodníkov?
Proč je ticho v grafech nejdražší dovednost
EUR/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (D1–H1)
Inšpiratívne výkony nášho obchodníka!
Forexové online zpravodajství
Amerika uzavírá hluboko v záporu
Denní shrnutí: Pátý týden poklesů na Wall Street
Tři trhy, které sledovat příští týden (27.03.2026)
Německý index DAX zakončuje pátek v záporu
Americké indexy prohlubují poklesy
Únik informací z Anthropicu a výprodej kyberbezpečnostních akcií
Pražská burza v závěru týdne dále klesala, CSG -10 %
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v březnu podle konečných dat na 53,3 b.
Wall Street otevírá páteční seanci v záporu
Americké futures kontrakty se obchodují v záporu
Amerika uzavírá hluboko v záporu
Denní shrnutí: Pátý týden poklesů na Wall Street
Tři trhy, které sledovat příští týden (27.03.2026)
Německý index DAX zakončuje pátek v záporu
Americké indexy prohlubují poklesy
Únik informací z Anthropicu a výprodej kyberbezpečnostních akcií
Pražská burza v závěru týdne dále klesala, CSG -10 %
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v březnu podle konečných dat na 53,3 b.
Wall Street otevírá páteční seanci v záporu
Americké futures kontrakty se obchodují v záporu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ekosystém Etherea se dále vyvíjí
Long signál na Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)
Potvrdí sa recesia?
Pražská burza dnes mírně oslabila, index PX klesl o 0,05 procenta
Prognóza pro EUR/USD na 16. prosince 2024
Euro nepochopilo signály Fedu
Index ISM v průmyslu klesl
Švédsko: Nové Švýcarsko... a bezpečný přístav v době krize eurozóny
Makro: Spotřebitelská důvěra USA sklouzla na nejnižší úroveň od října 2014, ISR
Forex: Červencová inflace poklesla kvůli cenám potravin
Ekosystém Etherea se dále vyvíjí
Long signál na Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)
Potvrdí sa recesia?
Pražská burza dnes mírně oslabila, index PX klesl o 0,05 procenta
Prognóza pro EUR/USD na 16. prosince 2024
Euro nepochopilo signály Fedu
Index ISM v průmyslu klesl
Švédsko: Nové Švýcarsko... a bezpečný přístav v době krize eurozóny
Makro: Spotřebitelská důvěra USA sklouzla na nejnižší úroveň od října 2014, ISR
Forex: Červencová inflace poklesla kvůli cenám potravin
Blogy uživatelů
VIDEO: Levné peníze a nové dluhy dál snižují averzi k riziku
Akciové indexy a ropa WTI - kam dál?
Fundamentální analýza kryptoměn – úvod a přehled (1. díl)
Trápí vás povánoční stagnace? Tyto 3 webináře vás vrátí zpět do hry
Je opravdu růst USA tak pohádkový?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD, USD/CHF a EUR/CHF
Kam smerujú librové páry?
Praktické okénko - stála při mě štěstěna
Prečo investori pociťujú strach?
Obchodné príležitosti s cenovými formáciami
VIDEO: Levné peníze a nové dluhy dál snižují averzi k riziku
Akciové indexy a ropa WTI - kam dál?
Fundamentální analýza kryptoměn – úvod a přehled (1. díl)
Trápí vás povánoční stagnace? Tyto 3 webináře vás vrátí zpět do hry
Je opravdu růst USA tak pohádkový?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD, USD/CHF a EUR/CHF
Kam smerujú librové páry?
Praktické okénko - stála při mě štěstěna
Prečo investori pociťujú strach?
Obchodné príležitosti s cenovými formáciami
Vzdělávací články
Měsíční report finančních trhů (srpen 2022)
Psychologie: Netlačíte jako trader příliš na pilu?
Indikátor Envelopes a jeho využití v tradingu
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
Obchodný systém Turtle: Legenda na trhu
Retail vs. Velcí hráči na FOREXu, korelace trochu jinak II.
Kombinace Fibonacci, Inside a Outside bars I.
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Fibonacci retracement a jeho využití v tradingu
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Měsíční report finančních trhů (srpen 2022)
Psychologie: Netlačíte jako trader příliš na pilu?
Indikátor Envelopes a jeho využití v tradingu
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
Obchodný systém Turtle: Legenda na trhu
Retail vs. Velcí hráči na FOREXu, korelace trochu jinak II.
Kombinace Fibonacci, Inside a Outside bars I.
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Fibonacci retracement a jeho využití v tradingu
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Ropa WTI - Intradenní výhled 7.6.2019
USD/CAD - Intradenní výhled 3.1.2019
ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku prudce vzrostla
Evropský parlament projedná sociální a ekonomické dopady války na Ukrajině
ČNB projedná úrokové sazby, analytici čekají jejich zachování
USD/JPY - Intradenní výhled 16.1.2019
USD/CAD - Intradenní výhled 4.7.2022
Týdenní FOREX komentář - Ondřej Hartman z FXstreet.cz (16.4.2018)
USD/CAD - Intradenní výhled 25.7.2022
Španělské banky mohou potřebovat až 62 miliard eur
Ropa WTI - Intradenní výhled 7.6.2019
USD/CAD - Intradenní výhled 3.1.2019
ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku prudce vzrostla
Evropský parlament projedná sociální a ekonomické dopady války na Ukrajině
ČNB projedná úrokové sazby, analytici čekají jejich zachování
USD/JPY - Intradenní výhled 16.1.2019
USD/CAD - Intradenní výhled 4.7.2022
Týdenní FOREX komentář - Ondřej Hartman z FXstreet.cz (16.4.2018)
USD/CAD - Intradenní výhled 25.7.2022
Španělské banky mohou potřebovat až 62 miliard eur
Témata v diskusním fóru
Eurodolar - Chat
Můj život s forexem aneb jak nebýt profesionálem
Elliottovy vlny - analýza finančních trhů
Euro padá, obavy z krize se stupňují
OIL - ropa
5 tipů, jak používat obchodní strategie
Pomáhá inflace ve finále akciím?
Obchodní grafy, které se neřídí časem
Příklad breakout systému
Multitimeframe analýza: 14.11.2024 EUR/USD
Eurodolar - Chat
Můj život s forexem aneb jak nebýt profesionálem
Elliottovy vlny - analýza finančních trhů
Euro padá, obavy z krize se stupňují
OIL - ropa
5 tipů, jak používat obchodní strategie
Pomáhá inflace ve finále akciím?
Obchodní grafy, které se neřídí časem
Příklad breakout systému
Multitimeframe analýza: 14.11.2024 EUR/USD




