Pátek 09. května 2025 18:05
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Purple e-book Reverzní cenové formace
reklama
RebelsFunding

Czech Fund

img

ČEZ pozitivně překvapil, zisk by měl stoupat i nadále. Překážka je jediná: koronavirus

17.03.2020 Společnost ČEZ svým hospodářským výsledkem za loňský rok překonala očekávání. Provozní zisk EBITDA vykázal úroveň 60,2 miliardy korun, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů dle Bloombergu počítal s údajem necelých 58 miliard korun. Čistý zisk společnosti očištěný o mimořádné vlivy dosáhl 18,9 miliardy korun, zatímco trh počítal s údajem 17,4 miliardy.
img

ČNB poprvé od února 2009 sráží základní úrok o 0,5 procentního bodu. Koruna znehodnocuje na nejslabší úroveň od roku 2015

16.03.2020 Česká národní banka dnes na mimořádném zasedání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,75 procenta. Tuzemská centrální banka se tak přidává k zástupu centrálních bank z celého světa, které letos své základní úroky buď snižují, nebo alespoň ponechávají beze změny.
img

Koruna i české akcie dnes „krvácely“. Americké akcie zažily třetí největší burzovní krach dějin

16.03.2020 Česká koruna i české akcie jsou oběťmi dnešního „krvavého“ obchodování na tuzemských i světových trzích. Česká měna vůči euru zejména v první polovině obchodního dnes prudce oslabila. Kurs koruny k euru se dostal dokonce nad intervenční úroveň kolem 27 korun za euro. Během intervence ovšem Česká národní banka korunu uměle oslabovala.
img

Schodek rozpočtu ČR letos bude přinejlepším 100 miliard korun, v horším případě zhruba 300 miliard

16.03.2020 V nejhorším možném scénáři bude Západ jedním velkým "Wu-chanem". To by mělo na českou ekonomiku horší dopad než světová finanční krize před deseti lety. V tuto chvíli je naštěstí realističtější počítat s tím, že se překážce jménem koronavirus vyhneme.
img

Česká měna oslabuje nad 27 korun za euro, je slabší i než za intervence

16.03.2020 Světové trhy zažívají další „černé pondělí“. Tohle je však ještě černější než to z minulého týdne. Prudce oslabuje česká koruna. Kurs koruny k euru se dostal dokonce nad intervenční úroveň kolem 27 korun za euro. Během intervence ovšem Česká národní banka korunu uměle oslabovala.
img

Světové trhy se hroutí, jsou ve „slepém tunelu“, a to navzdory rekordnímu snížení sazeb v USA. Čína se kvůli koronaviru propadla nejvíce minimálně od roku 1989, česká koruna prudce oslabuje nad 26,60 za euro

16.03.2020 Světové trhy zažívají další „černé pondělí“. Tohle je však ještě černější než to z minulého týdne. Prudce oslabuje také česká koruna. Poprvé od května 2017 se dnes euro prodává za více než 26,60 koruny. Kurs obou měn se tak blíží intervenční úrovni kolem 27 korun za euro.
img

Benzín i nafta v Česku rychle zlevňují, koruna je nejslabší od roku 2017 a americké burzy za sebou mají nejdivočejší týden za více než 90 let. Za to vše může koronavirus

15.03.2020 Benzín i nafta v Česku rychle zlevňují, koruna je nejslabší od roku 2017 a americké burzy za sebou mají nejdivočejší týden za více než 90 let. Za to vše může koronavirus.
img

Úplný zákaz prodeje připraví prodejce o miliardy. Provozovatelé restaurací přijdou v příštích deseti dnech o 4,1 miliardy, prodejci oděvů o 2,5 miliardy, obchody s nábytkem o 1,3 miliardy

14.03.2020 Krizové opatření vlády, spočívající v zákazu maloobchodního prodeje v řadě druhů prodejen a provozoven v ČR, připraví prodejce v příštích deseti dnech o miliardy.
img

Deficit státního rozpočtu letos může kvůli koronaviru být až 315 miliard korun

13.03.2020 Letošní recese v ČR je den ode dne pravděpodobnější. Nynější stav nouze její pravděpodobnost rapidně zvyšuje. Pravděpodbnost nyní činí zhruba 75 procent. Česká ekonomika totiž minimálně měsíc pojede „na půl plynu“. Některé sektory, například turistický ruch, přitom budou zasažené celoročně, i kdyby se nakrásně situace kolem šíření koronavirové nákazy ještě před polovinou dubna vyjasnila a ekonomika se do konce května vrátila víceméně do běžného provozu.
img

Maloobchodní tržby se letos kvůli koronaviru a souvisejícím vládním zákazům a omezením propadnou, za březen a duben bude propad dramatický

13.03.2020 Maloobchodní tržby v lednu vykázaly solidní meziroční růst. Zklámáním byl však výkon motoristického segmentu, který poměrně nečekaně citelně poklesl. Spotřebitelé stále znatelně navyšovali výdaje za nepotravinářské zboží. To svědčí o jejich poměrně dobré náladě a stále značné ochotě utrácet za zboží, které nutně nepotřebují. V tomto jejich chování se odráží stále výborná kondice trhu práce, který vykazuje nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci EU i zemí OECD a také nejnižší míru nezaměstnanosti v ČR od 90. let.
img

Burzy celého světa včera měly jeden z nejhorších dnů dějin. Investory děsí, kolik dalších „Itálií“ se na Západě v nejbližší době objeví, pochopili, že politici už také jen bezradně čekají

13.03.2020 Trhy po celém světě včera prožily katastrofální den. Klíčový ukazatel výkonu amerických akcií, index Standard & Poor’s 500, se propadl nejvýrazněji od burzovního krachu roku 1987, o 9,5 procenta. Ústřední evropský akciový index, Euro Stoxx 600, ztratil 11,5 procenta, tedy nejvíce ve své historii. Hlavní index kanadských akcií měl svůj nejhorší den od roku 1940. Takzvaný „index strachu“ vykázal včera svoji nejvyšší hodnotu od 28. října 2008, kdy – měsíc po pádu investiční banky Lehman Brothers – vrcholila kritická fáze světové finanční krize.
img

Evropské akcie spadly nejvíce v dějinách, americká centrální banka zahajuje čtvrtou vlnu kvantitativního uvolňování

12.03.2020 Evropské akcie se dnes propadly nejvýrazněji v dějinách. Investory rozčarovala zejména Evropská centrální banka, která se neuchýlila k dalšímu snížení úrokové sazby. Místo toho jen navýšila objem odkupu aktiv, zjednodušila bankám přístup ke kapitálu a dále uvolnila podmínky pro úvěrování firem. Investoři ale čekali více, takže po oznámení záměru ECB došlo k prohloubení obřího akciového pádu. Akcie, alespoň ty americké, nakonec musela zachraňovat americká centrální banka.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna dnes výrazně oslabuje vůči euru i dolaru, padá i burza

12.03.2020 Koruna dnes pokračuje ve výrazném oslabení k oběma světovým měnám. K euru dnes ztratila proti středečnímu závěru 46 haléřů a kolem 14:00 se obchodovala za 26,21 Kč/EUR. Vyplývá to z informací na webu Patria Online. K euru je to nejslabší úroveň od konce června 2017, hranici 26 korun česká měna prorazila hodinu po zahájení dnešního obchodování. Vůči dolaru dnes koruna ztratila více než padesátník.
img

Hospody či restaurace přijdou o zhruba dvanáct miliard korun. Vláda totiž zakazuje do nich večer chodit

12.03.2020 Vláda dnes vyhlásila nouzový stav kvůli výskytu koronaviru. V jeho rámci nebude možné od zítřka navštěvovat po osmé hodině večerní stravovací provozovny, tedy hospody, restaurace, kavárny a další podobná zařízení. Dohromady tak provozovatelé těchto podniků přijdou o zhruba dvanáct miliard korun na tržbách, které by za normálních podmínek od svých hostů inkasovali.
img

Koruna ztrácí hodnotu volným pádem, už je nejslabší od poloviny roku 2017. Kvůli intervenci ČNB slábne rychleji než zlotý i forint

12.03.2020 Koruna dnes proti euru prudce oslabuje. Se začátkem evropského obchodování nejprve skokově oslabila z úrovně kursu 25,80 až nad 26 korun za euro. Odpoledne pak oslabila až na nad 26,23 koruny za euro, tedy na svojí nejslabší úroveň vůči euru od 30. června 2017, jak plyne z dat Bloombergu. Tehdy ovšem ještě korunu citelně stahoval dolů efekt jejího intervenčního oslabování v režii České národní banky, které skončilo v dubnu 2017.
img

Průmysl a stavebnictví se kvůli koronaviru letos propadnou - komentář k lednovým číslům

12.03.2020 Průmyslová výroba v Česku se v lednu dle očekávání propadla, přičemž její meziroční pokles – rovněž v souladu s očekáváním – nebyl tak hluboký jako pokles z října či listopadu loňského roku. To svědčí o určitém začátku stabilizace situace, které nahrávala počínající stabilizace německé průmyslové výroby. Za stabilizací německého průmyslu stojí dílčí obchodní dohoda USA a Číny, dojednaná na sklonku roku 2019 a podepsaná letos v lednu. Ta na trhy i do mezinárodních obchodních vztahů vnesla určité uklidnění napjatí a nejisté situace.
img

Trumpův zákaz cestování prudce oslabuje korunu. Poprvé od září 2019 oslabila nad 26 korun za euro

12.03.2020 Koruna dnes proti euru prudce oslabuje. Se začátkem evropského obchodování dnes skokově oslabila z úrovně kursu 25,80 až nad 26 korun za euro. Ocitla se tak na absolutně nejslabší úrovni vůči evropské jednotné měně od 2. září 2019. Poprvé od té doby znehodnotila právě nad hranici 26 korun za euro.
img

Ceny pohonných hmot v ČR padají. Propad ještě zrychlí, a to i kvůli nynějšímu Trumpovu zákazu cest Evropanů do USA

12.03.2020 Pohonné hmoty v ČR zrychlují tempo svého cenového poklesu. Za uplynulé dva dny zlevnil jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 55 haléřů na litr, nafta pak o 53 haléřů.
img

Zavření škol připraví českou ekonomiku letos nejspíše o deset miliard korun, veřejnou kasu pak o 3,6 až čtyři miliardy, v krajním případě ale o patnáct miliard

11.03.2020 Náklady spojené s uzavřením škol jsou překvapivě vysoké, plyne z mezinárodních studií na toto téma. V USA je ztráta čtyřtýdenního zavření škol z důvodu chřipkové pandemie odhadována na 0,1 až 0,3 procenta hrubého domácího produktu. Podobně je tomu v Británii, kde čtyřtýdenní uzavření škol vyjde na 0,1 až na 0,4 procenta HDP.
img

Itálie už je v recesi, míní trh. Zůstane v ní minimálně do poloviny letoška, navzdory dnešnímu balíku opatření

11.03.2020 Italská ekonomika se letos meziročně propadne v každém z jednotlivých čtvrtletí. Jednotlivé finanční instituce postupně upravují svůj odhad letošního výkonu italské ekonomiky směrem dolů. Prognózy z konce minulého a tohoto týdne už Itálii nedávají šanci, že by alespoň v jednom z letošních čtvrtletí mohla meziročně růst.
img

České zemědělství mělo loni čtvrtý nejlepší rok v tomto tisíciletí. Navzdory ztíženým povětrnostním podmínkám

11.03.2020 Českému zemědělství se loni nakonec nevedlo tak špatně, a to navzdory ztíženým povětrnostním podmínkám. Dokonce vykázalo čtvrtý nejlepší inflačně očištěný výsledek za celé období od roku 2000. Hrubá přidaná hodnota zemědělské produkce vzrostla v běžných cenách meziročně o 3,7 procenta na 44,9 miliardy korun, a byla tak druhá nejvyšší v historii. Vyšší byla jen v roce 2016, kdy v běžných cenách dosáhla 45,7 miliardy korun.
img

Sazby hypoték půjdou dolů, vyplatí se počkat. Koronavirus českým bankám mocně zlevňuje peníze

11.03.2020 Letos se opakuje loňská situace. Tak jako loni i začátkem tohoto roku mnozí předpokládali postupné zdražování hypoték. A stejně jako v roce 2019 se takový předpoklad nenaplní. Hypotéky budou v dalších měsících zlevňovat, možná i docela výrazně. Záleží to zejména na dvou faktorech – na koronaviru a na ropě.
img

Česká kina přijdou kvůli zákazu hromadných akcí o 100 milionů měsíčně, celá ekonomika bude počítat ztráty v miliardách. V ohrožení je třeba koncert Avril Lavigne, akcie pořadatele prudce padají

10.03.2020 Celosvětové tržby v oblasti pořádání hromadných akcí přesahují jeden bilion amerických dolarů. Odpovídají tak zhruba 23 bilionům korun. To je hodnota všeho zboží a služeb, které se v Česku vyprodukují za přibližně čtyři roky. Mezi časté hromadné akce patří konference, veletrhy, festivaly nebo sportovní klání.
img

V Česku rostou ceny nejvíce za osm let, a růst ještě zrychlí. Citelně zdražuje elektřina, tvrdý alkohol či vepřové... a obecně bydlení

10.03.2020 Míra inflace v únoru podle zrychlila meziročně na úroveň 3,7, z lednové hodnoty 3,6 procenta. Inflace je tak nejrychlejší do března 2012, kdy dosáhla úrovně 3,8 procenta.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se kvůli cenové válce propadly nejvíce od roku 1991

10.03.2020 Ceny ropy včera na světových trzích prudce klesaly a uzavřely s největší ztrátou od války v Perském zálivu v roce 1991. Ceny se ocitly ve volném pádu, když Saúdská Arábie de facto vyhlásila cenovou válku Rusku a firmám, které těží ropu z břidlic v USA. Rijád tím reaguje na krach jednání členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců ve Vídni.
img

Strach na světových burzách je dnes největší od prosince 2008. Česká měna, české akcie i dluhopisy vlády ČR v druhé části dne svůj dnešní vývoj stabilizovaly

09.03.2020 Česká koruna dnes citelně oslabuje, pražská burza výrazně klesá a výnos z desetiletého dluhopisu vlády ČR jakbysmet. Největší „poryvy“ si však tato aktiva a ukazatele si prožily spíše v první polovině dnešního obchodování, v té druhé se situace v rámci možností stabilizovala.
C:\\fakepath\\česká burza.jpeg

Pražská burza zahájila týden propadem o šest procent

09.03.2020 Akcie na pražské burze zahájily týden propadem. Index PX po 09:30 klesal o 5,86 procenta, zhruba 20 minut po zahájení obchodování se ocitl i na 901,5 bodu. Okolo 900 bodů byl index naposledy v prosinci 2016. Vyplývá to z informací na webu burzy. Pražská burza následuje západoevropské trhy, které reagují na noční kolaps cen ropy. Oslabuje také česká měna, která k euru ztratila proti pátečnímu závěru 23 haléřů a obchoduje se za 25,61 Kč/EUR.
img

Míra nezaměstnanosti v únoru klesla na rovná tři procenta. Koronavirus a burzovní propady se výrazněji projeví až ve druhé polovině letošního roku

09.03.2020 Míra nezaměstnanosti v únoru klesla na úroveň rovných tří procent. K ochlazování stále přehřátého trhu dochází zatím jen velmi pozvolně. Propuštění zaměstnanci si v době stále enormně vysokého počtu volných pracovních míst rychle nacházejí nové pracovní místo, takže dynamika nezaměstnanosti se navzdory ochabnutí průmyslu vyvíjí podobně jako v minulých letech, letech konjukntury.
img

Německé či britské akcie zažívají „černé pondělí“, česká koruna citelně oslabuje. Trhy nevědí, co bude s koronavirem, Blízkým východem, ani kdo bude americkým prezidentem

09.03.2020 Česká koruna dnes citelně oslabuje. Vůči euru znehodnotila až nad úroveň kursu 25,67, tedy na svoji nejslabší úroveň od loňského října. České měně nepomáhá nyní ani to, že Česká národní banka letos zvýšila úrokové sazby – jako jediná ze všech centrálních bank světa. Zvýšení sazeb sice vytváří tlak na posílení měny, ten je však za nynějších podmínek na světových trzích zcela utlumen, a dokonce více než kompenzován tlaky, jež způsobují oslabení české měny.
img

Světové burzy dnes mají své „černé pondělí“. Ropa padá nejvíce od Války v Iráku roku 1991, Saúdská Arábie cenově válčí proti všem, ale hlavně proti Rusku

09.03.2020 Ropa typu Brent se dnes při začátku obchodování historicky propadla, o více než 14 dolarů na barel, a to v řádu sekund. Propad o 31 procent je nejvýraznější od Války v Iráku roku 1991. Stalo se tak v důsledku jiné války, naštěstí jen cenové, kterou o víkendu Saúdská Arábie vyhlásila Rusku a vlastně všem dalším ropným těžařům. Moskva totiž minulý týden odmítla přistoupit na další snížení těžby ropy, po němž právě Rijád nejhlasitěji volal. Padá nejen cena ropy, ale také třeba měny zemí, které mají z ropy značné příjmy. Norská koruna dnes vůči dolaru znehodnotila na nejslabší úroveň od roku 1985.
img

Začíná ropná válka Saúdské Arábie s Ruskem, která v historii nemá obdobu. Benzín v Česku může zlevnit pod 25 korun za litr, poprvé od roku 2009

08.03.2020 Světový trh s ropou v těchto hodinách začíná čelit němu, co dosud nepoznal. Saúdská Arábie zahajuje nesmlouvavou cenovou válku s Ruskem, a to navíc v době rekordně klesající poptávky. Jinými slovy, v čase, kdy celosvětově kvůli koronaviru historicky klesá zájem o ropu, se jí bude těžit tolik jako nikdy v historii.
img

Ropa historicky zlevňuje, benzín i nafta v ČR mohou spadnout k cenové úrovni 25 korun za litr

07.03.2020 Cena ropy včera zažila volný pád, za jediný den spadla o zhruba deset procent. Tedy nejvýrazněji od roku 2008. V příštím týdnu, až se začne naplno obchodovat, velmi pravděpodobně na tento pád naváže. Podle některých analýz se její cena může propadnout až na dvacetileté minimum. Ropa Brent by se v takovém případě prodávala za cenu kolem třiceti dolarů za barel, nebo dokonce ještě levněji. Nyní barel Brentu vyjde na 45,30 dolaru.
img

Koronavirus rozhádal Moskvu s Rijádem. Jejich spojenectví končí, Čechům o dost zlevní benzín i nafta

06.03.2020 Cena ropy na světových trzích se dramaticky propadá. Barel ropy Brent se dnes prodával i jen za 46,12 dolaru, tedy za nejméně od roku 2017. V korunách barel ropy Brent zlevnil na nejnižší úroveň dokonce do srpna roku 2016, zhruba 1035 korun za barel. To samozřejmě signalizuje, že ceny pohonných hmot v ČR by měly v dalších týdnech citelně klesat.
img

Mzda v ČR je nejvyšší v historii, průměrná mzda poprvé překonala úroveň 35 tisíc i 36 tisíc korun naráz. S dalším prudkým růstem je ale konec, i kvůli koronaviru

06.03.2020 Průměrná hrubá měsíční mzda v ČR vzrostla v loňském čtvrtém čtvrtletí reálně meziročně o 3,6 procenta. Vzhledem k tříprocentní meziroční inflaci to značí, že nominální průměrná mzda stoupla v období od října do prosince 2019 meziročně o 6,7 procenta. Stoupla tedy z nominální úrovně 33 871 korun ve čtvrtém čtvrtletí 2018 na zhruba 36 144 korun.
img

Vláda dělá hrubou ekonomickou chybu, když reguluje cenu respirátorů. Celospolečensky by bylo prospěšnější nechat ji volnou, navzdory „obchodování se strachem“

05.03.2020 Ministerstvo financí začalo regulovat ceny respirátorů. V případě respirátorů vyrobených v EU úřad stanovil maximální cenu pro konečné spotřebitele na 175 korun bez DPH. U respirátorů vyrobených mimo EU je limit stanoven na 350 korun bez DPH.
img

Černá labuť je tu, jmenuje koronavirus

05.03.2020 Tak je to oficiální. Obávaná „černá labuť“ je tu, po dvanácti letech uplynuvších od světové finanční krize. V konečném důsledku může i tato černá labuť připravit o práci třeba statisíce Čechů.
img

Nafta v ČR je kvůli koronaviru nejlevnější za více než rok, zlevňuje i benzín. Pokud si Rusko dnes ve Vídni „postaví hlavu“, propad cen bude ještě výraznější

05.03.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Benzín zlevnil o deset haléřů na litr, nafta o dvanáct, takže se benzín aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,51 koruny za litr, zatímco nafta za 31,07 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od loňského dubna, nafta dokonce od loňského února.
img

Vláda chystá cenovou regulaci respirátorů. Hrozí bujení černého trhu, na Amazonu lze sehnat pomůcky s přirážkou přes 2000 %

04.03.2020 Vláda od dneška zakazuje vývoz respirátorů a také jejich prodej mimo vybraná, zejména zdravotnická zařízení a organizace. Podobně bude postupovat i v případě dezinfekcí. Ministerstvo financí se chystá respirátory cenově regulovat. Pokud však bude postupovat neprozíravě, hrozí bujení černého trhu s respirátory, případně jejich padělání a pašování ze země, vstříc vyšším cenám.
img

Průměrná mzda v ČR poprvé překonala úroveň 35 tisíc i 36 tisíc korun. Komentář k odhadu vývoje

04.03.2020 Průměrná hrubá měsíční mzda v ČR vzrostla v loňském čtvrtém čtvrtletí podle našeho předpokladu reálně meziročně o 3,6 procenta. Vzhledem k tříprocentní meziroční inflaci to značí, že nominální průměrná mzda stoupla v období od října do prosince 2019 meziročně o 6,6 procenta. Stoupla tedy z nominální úrovně 33 871 korun ve čtvrtém čtvrtletí 2018 na zhruba 36 100 korun.
img

Trhy po celém světě dostávají koňskou dávku finanční podpory pro boj s koronavirem. Americká centrální banka poprvé od roku 2008 nouzově snižuje úrokové sazby

03.03.2020 Americká centrální banka dnes poprvé od roku 2008 mimořádně a nouzově snížila svoji základní úrokovou sazbu, a to hned o půl procentního bodu. Tržní úrokové sazby již nějakou dobu takovéto masivní snížení sazeb signalizovaly. Bez nich by hrozil další mohutný propad trhů. Trhy takto dostávají do žil „koňskou dávku“ finanční podpory, která by měla utišit nynější panické stavy způsobené dopady – nynějšími, ale zejména vyhlíženými – šíření koronavirové nákazy.
img

Komentář k reakci trhů na prohlášení lídrů zemí G7 ke koronaviru

03.03.2020 Ministři financí a centrální bankéři zemí skupiny G7 dnes odpoledne středoevropského času trhy neuklidnili, spíše je rozčarovali. Nenaplněná očekávání trhů se právě nyní projevují poklesem akciových ukazatelů, poklesem výnosu amerických dluhopisů, růstem „indexu strachu“ VIX, ale také oslabováním koruny vůči euru i dolaru. V mimořádném telekonferenčním hovoru se ministři financí a centrální bankéři ekonomicky nejvyspělejších zemí světa usnesli „důsledně vyhodonocovat šíření koronavirové nákazy COVID-19 a jeho dopad na trhy a ekonomické podmínky“. Zavázali se náležitě použít nástroje hospodářské politiky k zajištění silného a udržitelného ekonomického růstu a předejít nežádoucímu vývoji.
img

Česká ekonomika je dle analýzy Bloombergu nejvíce v Evropě ohrožena výpadky čínské výroby způsobené koronavirem. I proto letos ČR poroste nejpomaleji ze zemí Visegrádu

03.03.2020 Česká ekonomika loni rostla druhým nejpomalejším tempem ze zemí Visegrádské skupiny. Přidala 2,4 procenta, jak plyne z dnes zpřesněných údajů ČSÚ. Slovensko rostlo tempem 2,3 procenta, Polsko ale zato přidalo 4,1 procenta, a Maďarsko dokonce 4,9 procenta. Letos poroste velmi prevděpodobně dokonce nejpomaleji ze zemé Visegrádu, právě i kvůli koronaviru, který celkovou relativní ekonomickou pozici Česka v rámci dané skupiny zemí ještě dále zhoršuje.
img

Česká ekonomika loni zklamala, letos její růst může být kvůli koronaviru i výrazně nižší než dvouprocentní

03.03.2020 Česká ekonomika svým výkonem za celý rok 2019 zklamala. Vyplývá to z dnes zpřesněného odhadu ČSÚ, který se však může stále ještě změnit. V posledních třech měsících roku 2019 přidala podle dnešních údajů 1,8 procenta, což je desetinu procentního bodu příznivější výsledek, než jaký jí přisuzoval předběžný odhad z poloviny února. Je to také příznivější výsledek, než jaký ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali analytici oslovení v minulých dnech – tedy už po zveřejnění předběžného dohadu – agenturou Bloomberg.
img

Cestovní kanceláře v ČR mohou kvůli koronaviru letos přijít až o pět miliard korun

03.03.2020 Nelze vyloučit, že ztráty na tržbách cestovních kanceláří a agentur v ČR se kvůli koronaviru mohou letos vyšplhat právě až do pásma čtyř až pěti miliard korun.
img

Státní rozpočet vykazuje nejhorší únorové plnění v novodobé historii ČR. Přitom koronavirus může letos hospodaření dále zhoršit, schodek může být klidně 60 miliard korun

02.03.2020 Únorové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře od roku 1993. Výsledkem je totiž schodek ve výši 27,4 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních dvou měsíců roku nikdy v novodobé historii ČR nehospodařila. Dokonce i během let, kdy česká ekonomika pociťovala neblahý efekt světové finanční krize, dopadalo únorové plnění hospodaření státní kasy lépe než to letošní.
img

OECD snižuje kvůli koronaviru odhad růstu světové ekonomiky. České ministerstvo financí bude muset odhad snižovat také, hrozí schodek 60 miliard korun

02.03.2020 Ministerstvo Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes upravila svůj odhad ekonomického růstu klíčových hospodářských celků světa. Učinila tak v rámci speciální publikace věnované ekonomickému dopadu šíření koronavirové nákazy.
img

Český průmysl se začíná stabilizovat. Úder koronaviru ale teprve přijde

02.03.2020 Český průmysl se začíná stabilizovat. Úder koronaviru ale teprve přijde. Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se sice i v únoru nadále zhoršovaly, avšak nejpomalejším tempem od loňského května. Příslušný předstihový ukazatel společnosti Markit, zachycující pohled nákupních manažerů v českém zpracovatelském průmyslu, vykázal v únoru hodnotu 46,5 bodu. Hodnota pod úrovní padesáti bodů znamená zhoršování podmínek. Naposledy se podmínky zlepšovaly, tj. hodnota byla vyšší padesáti bodů, v listopadu 2018. Únorový vývoj tak signalizuje začátek stabilizace českého průmyslu, který právě od konce roku 2018 ztrácí na výrobní dynamice. Únorová čísla však ještě plně nezachycují „náraz“, který svtovému průmyslu způsobuje šíření koronavirové nákazy, zejména pak související únorové zavření až padesáti procent výrobní kapacity, tj. továren a závodů, v Číně.
img

Trhy teď sází na masivní zásah centrálních bank, jinak hrozí kvůli koronaviru jejich kolaps

02.03.2020 Trhy se po katastrofálním minulém týdnu, nejhorším od roku 2008, „otřepaly“. Koronavirová panika polevuje. Ale jen díky sázce burz, že do hry vstoupí světově významné centrální banky a začnou poskytovat extra likviditu čili tisknout dodatečné miliardy dolarů, eur či jenů.
img

Analytici: Výsledky slovenských voleb jsou pro trhy dobrou zprávou

01.03.2020 Vítězství hnutí OLaNO Igora Matoviče v parlamentních volbách na Slovensku je z hlediska mezinárodních trhů dobrou zprávou. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Tak silný výsledek pro OLaNO podle nich dává značnou šanci, že sestavení vlády bude snadnější, než se před pár dny odhadovalo, a že vláda bude stabilnější.
img

Mezinárodní investoři vítězství hnutí OLaNO vítají. Může Slováky vyvést z marasmu.

01.03.2020 Vítězství hnutí OLaNO ve včerejších parlamentních volbách na Slovensku je z hlediska mezinárodních trhů dobrou zprávou. Investory těší také to, že extrémní politická uskupení nezaznamenala zdaleka tak silný výsledek, jaký jim někteří komentátoři předpovídali.
img

Čínská ekonomika kvůli koronaviru totálně „klekla“. Nejvýraznější propad tamní ekonomické aktivity v historii měření může citelně navýšit schodek českého rozpočtu

01.03.2020 Celková ekonomická aktivita v Číně se v únoru propadla nevíce v historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

Nejbohatší lidé světa kvůli koronaviru od pondělí zchudli každý o více než 200 miliard korun, premiér Andrej Babiš přišel o necelých pět miliard

01.03.2020 Pětistovka nejbohatších lidí světa dle Bloombergu přišla v uplynulých pěti obchodních dnech kvůli burzovním propadům v souhrnu o 444 miliard dolarů, plyne z dat Bloombergu. To odpovídá 10,3 bilionu korun, což je suma, jež se blíží hodnotě všeho toho, co česká ekonomika vyprodukuje za dva roky.
img

Výpadek čínských továren kvůli koronaviru byl v únoru ještě větší, než se dosud předpokládalo. V pondělí se dále propadnou akciové trhy i čínská měna

01.03.2020 Podmínky v čínském zpracovatelském průmyslu se v únoru zhoršily nejvýrazněji za celou historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

Koronavirus je pro evropské akcie horší než brexit, grexit či Fukušima, padají nejvíce od krachu Lehman Brothers. Zato Babišově vládě klesají úroky z dluhu a zlevní asi i hypotéky v ČR

28.02.2020 Koronavirus má na evropské akciové trhy horší dopad než brexit, hrozba grexitu (odchod Řecka z eurozóny) nebo třeba fukušimská jaderná havárie. Klíčový ukazatel evropských akcií, index Stoxx Europe 600, se v tomto týdnu propadl o zhruba dvanáct procent. Jedná se tak o nejhorší týden pro evropské akcie od října 2008, kdy trh panikařil po krachu investiční banky Lehman Brothers, jímž započala kritická fáze světové finanční krize. Podobně se propadají akcie americké. Americké akciové trhy se včera propadly o 4,4 procenta, nejvýrazněji od roku 2011. Pamětníci mezi akciovými obchodníky říkají, že něco tak příšerného ve své kariéře dosud nezažili. Tyto hodiny jsou dost možná horší než burzovní krach roku 1987 nebo finanční krize z doby před dvanácti lety, říká jeden z nich, Scott Minerd, šéf investic u Guggenheim Partners.
img

České banky byly loni nejziskovější v historii, i kvůli pasivitě klientů. Letos jim zisk zřejmě řádně sníží koronavirus

28.02.2020 Tuzemské banky za sebou mají další úspěšný rok. Celkový zisk čtveřice největších bank působících na českém trhu za loňský rok vzrostl o 7,1 miliardy na 62,2 miliardy korun, uvedla dnes ČTK.
img

Burzy kolabují, Wall Street je v chaosu. Světové trhy zažívají kvůli koronaviru nejhorší hodiny od roku 2011

28.02.2020 Americké akciové trhy se včera propadly o 4,4 procenta, nejvýrazněji od roku 2011. Pamětníci mezi akciovými obchodníky říkají, že něco tak příšerného ve své kariéře dosud nezažili. Tyto hodiny jsou dost možná horší než burzovní krach roku 1987 nebo finanční krize z doby před dvanácti lety, říká jeden z nich, Scott Minerd, šéf investic u Guggenheim Partners.
img

Koruna dnes proti dolaru posílila, díky Němcům. Babišova vláda si kvůli koronaviru půjčuje nejlevněji za poslední roky, nákaza může zlevnit i hypotéky

27.02.2020 Koruna dnes vůči euru znehodnotila na svoji nejslabší úroveň od prvních dní tohoto roku. Aktuálně se euro prodává za 25,35 koruny. Vůči dolaru ale čeká měna posílila, a to navzdory celosvětovému růstu obav z dopadu koronavirové nákazy. Dnes odpoledne středoevropského času se dolar prodával za 23,03 koruny, takže česká měna byla vůči němu nejsilnější od 18. února.
img

Babišova vláda si díky koronaviru půjčuje nejlevněji za poslední roky. Koronavirus může zlevnit i hypotéky

27.02.2020 Výnos z desetiletých českých dluhopisů klesl se dnes pohybuje kolem úrovně 1,4 procenta, jako v uplynulých dvou dnech. Nejednalo se tedy o okamžikový výkyv. Jde o trvalejší trend. Výnos z českých desetiletých dluhopisů je tak nejnižší od přelomu loňského října a listopadu. Výnos z patnáctiletého českého dluhopisu pak dnes klesl po úroveň taktéž 1,4 procenta, a to poprvé dokonce od září roku 2017.
img

Pohonné hmoty jsou kvůli koronaviru nejlevnější za skoro rok. Budou dále zlevňovat, navzdory slábnoucí koruně

27.02.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Benzín zlevnil o třináct haléřů na litr, nafta o čtrnáct, takže se benzín aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,61 koruny za litr, zatímco nafta za 31,19 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od loňského dubna, nafta dokonce od loňského března.
img

Evropská komise v novém složení poprvé hodnotí Česko. Komisi vadí nízké ekologické daně, je tedy pravděpodobné že dojde k jejich zvýšení, což může značit zdražení elektřiny domácnostem

26.02.2020 Evropská komise dnes zveřejnila své pravidelné každoroční hodnocení socio-ekonomické situace České republiky. Evropská komise Česku vytýká předně to, že neučinilo žádný pokrok v reformě penzijního systému a systému financování veřejné zdravotní péče. Za problematické Brusel považuje loňské rozhodnutí vlády nenavyšovat věk odchodu do starobního důchodu. Vláda místo tohoto rozhodnutí nepřišla s alternativním řešením, což podle Komise staví otazník za dlouhodobou fiskální udržitelnost penzijního systému.
img

Spojené státy si díky koronaviru půjčují nejlevněji v dějinách, zatímco trhy spekulují, že Japonsko bude muset kvůli témuž zrušit letní olympiádu

26.02.2020 Výnos desetiletého amerického vládního dluhopisu se včera propadl na své dějinné minimum. Znamená to, že Spojené státy si na svůj provoz půjčují nejlevněji v historii. Zato v Japonsku se začínají obávat, aby kvůli nákaze nemuseli nakonec rušit letošní letní olympijské hry.
img

Kdo může za koronavirus? I politici, ti čínští, etiopští, íránští,...

26.02.2020 Koronavirus doputoval „za humna“ České republiky. Je patrně jen otázkou času, kdy budou první nakažené hlásit i tuzemské nemocnice. Snad zůstane jen u nakažených, nezbývá než doufat. Jisté je, že onemocnělí či jejich nejbližší se budou intenzivněji než doposud tázat, kde se nákaza vlastně vzala a proč nakonec z Wu-chanu dorazila až k nám.
img

Proč burzy kvůli koronaviru tolik padaly právě včera? Infekce dorazila do symbolické „ústředny“ globalizovaného kapitalismu

25.02.2020 Mor nebo španělská chřipka kosily lidi po milionech. Jsou však bezpečně zamčeny v učebnicích dějepisu. Koronavirová nákaza však zamčena není, naopak se šíří. Výrazněji už i mimo Čínu a další jí blízké asijské země. Trhy po celém světě se obávají, že může představovat první ničivou pandemii éry moderní globalizace.
img

Koruna je kvůli koronaviru nejslabší do loňského října

24.02.2020 Koruna dnes odpoledne středoevropského času znehodnotila vůči dolaru na svoji nejslabší úroveň od poloviny loňského října. Dolar se prodával i za více než 23,35 koruny. Od začátku roku tak česká měna vůči té americké oslabila o zhruba 2,5 procenta.
img

Svět se bojí, že koronavirus způsobí globální pandemii. Zlato je nejdražší v dějinách, japonský jen přestává být bezpečným útočištěm a výnos amerických bondů asi spadne na historické minimum

24.02.2020 Cena zlata dnes během obchodování vystoupala na nové více než sedmileté maximum, zejména v důsledku opětovného růstu obav z šíření koronavirové nákazy, tentokrát mimo čínské území. Podle studie londýnské Imperial College z minulého týdne dosud nebyly odhaleny přibližně dvě třetiny případů nakažení mimo Čínu. Dosud převážně „čínský“ resp. dokonce jen „wu-chanský problém“, se stává globální záležitostí, přičemž riziko vzniku celosvětové pandemie je dosud nejvyšší.
img

MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
img

Zlato je v korunách nejdražší v historii, v dolarech na sedmiletém maximu. Strach z koronaviru ale dnes tlumí nečekaně dobrá čísla z evropské ekonomiky

21.02.2020 Zlato letos v korunách i dolarech zhodnocuje více něž kterákoli z měn jednotlivých zemí. V korunách zlato od začátku roku zhodnotilo o zhruba deset procent, v dolarech o přibližně 7,7 procenta. Dnes zlato během obchodování vystoupalo dle dat Bloombergu na svoji nejvyšší dolarovou cenu od 14. února 2013, když se jedna jeho unce prodávala za takřka 1636,60 dolaru. V korunách dnes žlutý drahý kov pokořil historický cenový rekord, když se dnes dopoledne středoevropského času prodával z takřka 37 900 korun za unci.
img

Pohonné hmoty jsou kvůli koronaviru nejlevnější za skoro rok. Jejich zlevňování ale pomalu končí, důvodem je i slábnutí koruny

20.02.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Benzín zlevnil o 18 haléřů na litr, nafta o 23, takže se benzín aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,86 koruny za litr, zatímco nafta za 31,46 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od loňského dubna, nafta dokonce od loňského března.
img

Češi si berou rekordně velké hypotéky, jejich výrazného zdražení se ale bát nemusí

19.02.2020 Průměrná výše nově poskytnuté hypotéky překročila letos v lednu poprvé v historii ČR úroveň 2,6 milionu korun. Tento nárůst odráží pokračující vzestup cen nemovitostí. Celkový objem poskytnutých hypoték ovšem oproti prosinci 2019 poklesl.
img

Zlato dnes zdražilo na nejvyšší cenu dějin. Kvůli obavám z koronaviru a propadu Applu

18.02.2020 Cena zlata dnes odpoledne středoevropského času poskočila na nejvyšší korunovou cenu v dějinách. Unce drahého kovu se v přepočtu prodávala i za více než 36 700 korun. Je tak pokořen dosavadní rekord, necelých 36 600 korun za unci, z loňského září.
img

Největší arbitráž dějin: Rusko má v případu „ Jukos“ zaplatit 1150 miliard korun, tři procenta svého HDP

18.02.2020 Haagský odvolací soud dnes odmítl požadavek Ruska na zvrácení rozhodnutí arbitrážního panelu, který v červenci 2014 v jeho neprospěch rozhodl ve sporu s bývalými vlastníky ropné společnosti Jukos. Součástí arbitrážního rozhodností je povinnost úhrady odškodnění více než 50 miliard dolarů, neboli 1150 miliard korun, ve prospěch bývalých většinových vlastníků Jukosu.
img

Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun, její schodek může prohloubit na 60 miliard korun

18.02.2020 Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Vláda zvyšuje životní minimum, fajn. Měla by ale současné reformovat a nepodceňovat finanční dopady koronaviru

17.02.2020 Česká ekonomika i pře své zpomalení stále roste, mzdy jakbysmet, inflace je letos nejrychlejší za takřka osm let a bude zjara možná i čtyřprocentní. Takže zvýšení existenčního a životního minima poprvé právě po osmi letech má své opodstatnění. Celková cenová a mzdová hladina v ekonomice stoupá, tudíž je smysluplné, aby rostla i zmíněná minima. Jinak ztratí svůj dosavadní význam.
img

V Česku opět řádí ptačí chřipka

17.02.2020 V Česku se po třech letech opět objevila vysoce nakažlivá ptačí chřipka. Nelze vyloučit zdražování vajec nebo drůbežího masa, bude ovšem záležet na rozsahu nákazy, a to jak v ČR, tak v Evropě.
img

Česko i v roce 2019 zůstalo „levným chlévem Evropy“. Problémem českého zemědělství zůstala loni poměrně nízká přidaná hodnota domácí produkce, která prohlubuje schodek agrárního zahraničního obchodu

16.02.2020 Česko i v roce 2019 zůstalo „levným chlévem Evropy“. Problémem českého zemědělství zůstala loni poměrně nízká přidaná hodnota domácí produkce, která prohlubuje schodek agrárního zahraničního obchodu. Čísla ministerstva zemědělství k agrární produkci v ČR v loňském roce konstatují její růst na 151 miliard korun, což je meziročně o devět miliard více. Český statistický úřad potvrzuje převážně růstovou tendenci loňské živočišné zemědělské produkce.
img

Bitcoin je jako sázka do loterie. Kdo do něj chce vložit peníze, nechť si představí, že je „hází do kanálu“

16.02.2020 S pátečním vzestupem ceny bitcoinu k několikaměsíčnímu maximu takřka 240 tisíc korun za kus opět zintenzivňuje debata, nakolik je investice do nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny (a také do těch delších, kterých je už více než pět tisíc) vlastně riziková.
img

Státní dluh ČR se i loni dařilo držet stabilizovaný, letos bude hůře, počítejme s citelným schodkem

14.02.2020 Státní dluh Česka se i loni dařilo držet stabilizovaný. Stabilizovaný tak dluh zůstává již od roku 2013. Hospodaření vlády svědčí ekonomická prosperita, která v té době započala. Příznivá fáze národohospodářského cyklu dodnes usnadňuje hospodaření s veřejnými prostředky, neboť snižuje zátěž na výdajové straně, zatímco zvyšuje inkaso strany příjmové. Díky stabilizovanému státnímu dluhu vykazuje Česko jedny z nejzdravějších veřejných financí v EU, což oceňují i ratingové agentury a mezinárodní investorská obec. Poměrně udržitelně, ba přebytkové navíc hospodaří nejen vláda, ale také obce či kraje nebo zdravotní pojišťovny, jejichž rozpočty jsou společně se státním rozpočtem součástí celkového veřejného rozpočtování a hospodaření. Letošní rok však z hlediska veřejných financí představuje dosud největší výzvu od roku 2013. Letos se poprvé po letech projeví, jak dobře jsme se v dobrých časech dokázali připravit na časy horší. Důvodů k optimismu zase tolik není, vždyť letos státní rozpočet zřejmě skončí s vyšším než plánovaným schodkem, a sice schodkem ve výší 50 až 60 miliard, zejména kvůli zadrhnutí ekonomiky.
img

Citelně zdražuje elektřina, voda, vepřové, pečivo i tvrdý alkohol. Česká ekonomika míří vstříc obávané „stagflaci“, roste nejpomaleji ze zemí Visegrádu

14.02.2020 Česká ekonomika míří vstříc takzvané stagflaci. To je obávaný stav, kdy ekonomika stagnuje, ale inflace je poměrně citelná. Česká ekonomika loni ve čtvrtém čtvrtletí rostla tempem 1,7 procenta meziročně, nejpomaleji ze zemí Visegrádské skupiny. Slovenská ekonomika přidala 2,1 procenta, polská 3,1 procenta a maďarská dokonce 4,5 procenta. Ostatní ekonomiky Visegrádské skupiny také vesměs překonaly očekávání trhu, zatímco růst české ekonomiky za ním zaostal. Co se týče inflace, činila v Česku v lednu 3,6 procenta meziročně. Inflaci mělo vyšší jak Maďarsko (kde inflace v lednu činila meziročně 4,7 procenta), tak Polsko (4,4 procenta), naopak na Slovensku rostly ceny pomaleji (3,0 procenta).
img

Inflace v Česku se „utrhla ze řetězu“, zaskočila všechny, takže koruna posiluje k novému rekordu. Navzdory horšímu než očekávanému výkonu české ekonomiky za loňský rok

14.02.2020 Česká ekonomika zklamala jak v loňském čtvrtém čtvrtletí, tak za celý rok 2019. Vyplývá to z dnes zveřejněných předběžných čísel ČSÚ, která se však mohou ještě změnit, ovšem oběma směry, jak k lepšímu, tak k horšímu. V posledních třech měsících roku 2019 přidala podle dnešních údajů jen 1,7 procenta. Jedná se o její nejslabší meziroční růst od třetího čtvrtletí roku 2016, kdy expandovala také pouze tempem 1,7 procenta. Pomaleji rostla naposledy v měsících lednu až březnu 2014, kdy přidala jen 1,6 procenta. Slabý výsledek za loňské poslední čtvrtletí způsobuje, že horší než očekávaný je i celkový výsledek za rok 2019. Tuzemské hospodářství totiž podle dnešních čísel vzrostlo jen o 2,4 procenta, zatímco konsensus trhu počítal s růstem za rok 2019 ve výši 2,5 procenta.
img

Britská libra po odstoupení ministra financí Javida posílila. Vůči koruně je nejsilnější od začátku měsíce

13.02.2020 Britský ministr financí Sajid Javid dnes nečekaně rezignoval. Stalo se tak v důsledku rozmíšky přímo v premiérově sídle v Downing Street 10. Ministerský předseda Boris Johnson na něj naléhal, aby se zbavil všech svých pět klíčových poradců. Javid odmítl. A rezignoval.
img

Pohonné hmoty jsou nejlevnější za skoro rok. Koronavirus zlevňuje Čechům benzín i naftu.

13.02.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Benzín zlevnil o 18 haléřů na litr, nafta o 23, takže se benzín aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,86 koruny za litr, zatímco nafta za 31,46 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od loňského dubna, nafta dokonce od loňského března.
img

Průmysl eurozóny padá, v Německu je nejhůře za jedenáct let, česká koruna navzdory tomu však sílí, dnes prolomila další rekord

12.02.2020 Průmysl eurozóny se plošně hroutí. V Německu se propadá nejvýrazněji od začátku roku 2009, kdy kulminovala světová finanční krize. Česká koruna však paradoxně dále sílí, dnes zhodnotila na svoji novou nejsilnější úroveň vůči euru od října 2012. Je její posilování udržitelné?
img

Češi podceňují možný dopad koronaviru na ekonomiku ČR, nejen na aerolinky, hotely a restaurace

12.02.2020 Mezinárodní finanční instituce zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Proč zase zdražuje bitcoin? Kvůli centrálním bankám, jejich „tisku“ dolarů i eur, ale i kvůli strachu propásnout nafukování další bubliny

11.02.2020 Bitcoin dnes opět prolomil hranici 10 tisíc dolarů. Vystoupal až na hodnotu bezmála 10387 dolarů. To je jeho nejvyšší dolarová cena od 13. září loňského roku, vyplývá z dat Bloombergu. V letošním roce tak nejstarší a nejmohutněji kapitalizovaná kryptoměna zhodnotila o zhruba 45 procent a svět se opět táže, zda má před sebou strmý růst, jaký zažila například koncem roku 2017. Tehdy vystoupala na svoji historicky rekordní úroveň, takřka 20 tisíc dolarů. Dějinně rekordní dolarové ceny dosáhla 18. prosince 2017, kdy její cena v jednu chvíli činila i 19 511 dolarů.
img

Orkán Sabine jenom lesníkům způsobil škody za stovky milionů korun, palivové dříví i kvůli tomu dále zlevní

10.02.2020 Orkán Sabine, jenž aktuálně řádí v ČR, zatím ve své síle zaostává za sílou loňského orkánu Eberhard. Lesníci už nyní mohou počítat se škodami za stovky milionů korun.
img

Nezaměstnanost stoupá, poprvé za takřka rok je nad třemi procenty. Výraznější propouštění ale nastane až ve druhé polovině roku

10.02.2020 Míra nezaměstnanosti v lednu v souladu s očekáváním stoupla z prosincové úrovně 2,9 procenta na hodnotu 3,1 procenta. Je tedy poprvé za skoro rok nad úrovní tří procent. Naposledy byla míra nezaměstnanosti vyšší než tříprocentní loni v únoru.
img

Koronavirus už zabil více lidí než SARS. Firmy jako Burberry čekají prudký propad zisku, potíže hrozí také české ekonomice

09.02.2020 Nákaza koronavirem se šíří dále. „Počítadlo smrti“ se už přehouplo přes cifru 800. Nákaza tak už nyní usmrtila více lidí než infekce SARS v letech 2002 a 2003, která měla na svědomí 774 zemřelých. Neblahý ekonomický dopad je však v případě koronaviru závažnější již delší dobu, jelikož asijské země jsou z hospodářského hlediska celosvětově mnohem významnější než před sedmnácti lety. Jejich příspěvek ke světovému ekonomickému výkonu je totiž násobně vyšší než tehdy; například podíl Číny na světovém hrubém domácím produktu od té doby stoupl ze čtyř na necelých dvacet procent, tedy takřka pětinásobně.
img

Míra nezaměstnanosti v lednu stoupla, kvůli zimnímu období

08.02.2020 Míra nezaměstnanosti v lednu podle našeho předpokladu stoupla z prosincové úrovně 2,9 procenta na hodnotu 3,1 procenta. Růst míry nezaměstnanosti mezi prosincem a lednem je každoročním, „železným pravidlem“ českého trhu práce. Nelze z něj tedy usuzovat na zhoršování situace na trhu práce. K jistému zhoršování letos dojde, ale to se projeví spíše stagnací celoroční míry nezaměstnanosti či jejím mírným nárůstem oproti loňsku, a to ale spíše na základě vývoje zejména ve druhé polovině letošního roku. Naopak dosavadní poměrně vlídný průběh zimy, která je zatím převážně nevídaně teplá, nahrává situaci na trhu práce. Výše popsaný růst míry nezaměstnanosti má totiž sezónní ráz. Souvisí se zimním přerušováním pracovní činnosti v exteriéru, například ve stavebnictví či zemědělství, a také s ukončováním úvazků ke konci kalendářního roku. Čím teplejší zima bude, tím slabší bude sezónní výpadek pracovních míst a tím dříve dojde k obnově zaměstnanosti v období mimo zimu. Česko i v lednu tak jako tak zůstalo zemí s nejnižší mírou nezaměstnanosti v EU.
img

Zdražování v Česku ještě zrychlí, možná i kvůli koronaviru, upozorňuje ČNB. Centrální banka přitom nepočítala s tak silným zdražením elektřiny domácnostem, jaké od března chystá ČEZ

07.02.2020 Čechy čeká drahé jaro. Česká národní banka ve své nové prognóze a v podkladech pro pravidelné setkání s analytiky, které byly zveřejněny dnes, počítá pro březen letošního roku s meziroční inflací 3,6 procenta, pro duben pak dokonce s inflací 3,7 procenta. Růst cen se však ve skutečnosti může zvýšit ještě nad tyto úrovně a přiblížit se hodnotě čtyř procent. To by pak znamenalo, že zdražování bude nejvýraznější za celé období od roku 2008. Již nyní je spotřebitelská inflace v ČR nejvýraznější od roku 2012.
img

Proč ČNB dnes nečekaně zvýšila úroky a co posilování koruny znamená pro „obyčejného smrtelníka“? Zdraží hypotéky, zlevní elektronika

06.02.2020 Česká národní banka dnes zcela nečekaně zvýšila klíčové úrokové sazby. Základní sazba se zvedá z dvou na 2,25 procenta. Vzestup sazeb nečekal nikdo z analytiků oslovených agenturou Bloomberg.
img

ČNB nečekaně zvyšuje úroky, koruna prudce posiluje, poprvé od října 2012 pod 25 korun za euro

06.02.2020 Česká národní banka dnes nečekaně zvýšila klíčové úrokové sazby, základní sazbu zvyšuje na 2,25 procenta. Skutečnost, že oznámení výsledku svého dnešního jednání odložila o celou hodinu, svědčí o tom, že jednání v rámci bankovní bylo bouřlivé. Část bankovní rady si přála zvýšení sazeb již delší dobu. Devizoví obchodníci podhodnocovali pravděpodobnost scénáře zvýšení sazeb v letošním prvním čtvrtletí, přesto je dnešní krok překvapivý. Koruna v reakci prudce posiluje, poprvé od října 2012 pod úroveň 25 korun za euro. ČNB vyhodnotila proinflační rizika přicházející z tuzemské ekonomiky jako závažnější než rizika protiinflační, přicházející ze zahraničí, včetně možného rozsáhlého šíření koronavirové nákazy.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna po zvýšení sazeb posílila a je nejsilnější od jara 2012

06.02.2020 Koruna dnes po překvapivém zvýšení sazeb Českou národní bankou prudce posílila pod 25,00 Kč/EUR. Po čtvrthodině od oznámení rozhodnutí se obchodovala dokonce za 24,92 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online. Podle ekonoma ING Jakuba Seidlera jde o nejsilnější hodnotu od října 2012.
img

Loni se zahájila výstavba nejvíce bytů od roku 2008. Zahraniční obchod podal třetí nejlepší výkon v historii ČR

06.02.2020 Stavebnictví loni mělo nejlepší rok od úderu světové finanční krize před více než deseti lety. Počet zahájených bytů, 38 677, je nejvyšší od roku 2008. Je ovšem pravda, že stále o zhruba pět tisíc bytových jednotek zaostává za vrcholnými léty 2006 až 2008. Částečně je to dáno kapacitním omezení tuzemského stavebnictví.
img

Český průmysl se loni poprvé od roku 2013 propadl, do červených čísel ho seslal nečekaně zlý prosincový finiš

06.02.2020 Tuzemská průmyslová výroba se v roce 2019 nakonec poměrně nečekaně propadla. Poprvé od roku 2013. Meziroční pokles činí bez očištění 0,4 procenta. Hlubší pokles vykázal český průmysl naposledy v roce 2012, kdy ztratil 0,8 procenta. V očištěném vyjádření je loňský výkon průmyslu ještě o desetinu procentního bodu nižší, neboť pokles činí 0,5 procenta. Roku 2019 v porovnání s rokem 2018 totiž nahrálo to, že měl o jeden pracovní den více.
img

Koronavirus citelně zlevňuje Čechům benzín i naftu. Naděje na jeho účinnou léčbu však od včerejška ropu zdražuje, nicméně zlevňování pohonných hmot bude ještě pokračovat

06.02.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu dále zrychlily své zlevňování. Benzín zlevnil o 22 haléřů na litr, nafta o 26, takže se benzín aktuálně prodává za průměrnou cenu 32,04 koruny za litr, zatímco nafta za 31,69 koruny za litr. V obou případech jde o nejnižší cenu od letošního 2. ledna.
img

Koruna právě teď posílila na svoji nejsilnější úroveň vůči euru od roku 2012. Za jejím zhodnocením stojí ústup strachu z koronaviru

05.02.2020 Koruna dnes odpoledne středoevropského času během obchodování zhodnotila na svoji nejsilnější úroveň vůči euru od roku 2012. Zhodnotila na úroveň kursu 25,047, což je její absolutně nejsilnější hodnota vůči jednotné evropské měně za celé období od 28. 12. 2012, jak plyne z dat Bloombergu. Za posilováním koruny bezprostředně stojí dnešní optimistické naladění světových trhů, které živí naděje na průlom v boji s nákazou čínského koronaviru. Čínští vědci totiž podali žádost o uznání místního patentu na léčebný prostředek, který by na nový typ koronaviru mohl účinkovat. Optimismus trhů zvyšuje poptávku po rizikovějších aktivech třeba právě typu koruny, zatímco snižuje poptávku po tradičních bezpečných útočištích typu japonského jenu či amerických nebo německých dluhopisů.
img

Češi se loni rekordně báli inflace, bojí se i letos. Prosincové slevové a marketingové prodejní akce se ale e-shopům vydařily, ať už byly deklarované slevy skutečné či ne

05.02.2020 Prosincové maloobchodní tržby v ČR mírně zklamaly. Analytici ve střední hodnotě předpokládali meziroční růst 5,5 procenta, ve skutečnosti však vzestup činil jen 4,8 procenta. Ještě výrazněji za očekávání zaostal maloobchod zahrnující motoristický segment. To však nic nemění na tom, že maloobchod podal za celý loňský rok velice solidní výkon, na který letos již nedokáže plně navázat. Maloobchod bez zahrnutí motoristického segmentu za celý rok 2019 rostl tempem 4,8 procenta, jen nepatrně pomaleji než o rok dříve, roku 2018, kdy expandoval tempem 4,9 procenta. Při zahrnutí motoristického segmentu pak dokonce svoji růstovou dynamiku zrychlil, a to z 2,7 v roce 2019 na 3,5 procenta loni. V letošním roce však růst maloobchodu citelněji zpomalí. Maloobchod bez zahrnutí motoristického segmentu poroste letos tempem 3,1 procenta. Důvodem bude zejména zpomalení růstu reálných mezd. Zatímco loni jejich růst podle všeho překonal čtyřprocentní hranici, letos skončí pod úrovní tří procent. Lidé se navíc loni v rekordní míře ve dvacetileté historii sledování obávali nástupu inflace. Tyto jejich obavy letos jen tak nepoleví, neboť růst spotřebitelských cen nyní překonává úroveň tří procent a je nejvyšší od roku 2012. Poměrně vysoká inflace „ukusuje“ lidem z mezd, takže ponižuje jejich reálný výdělek, a tedy i ochotu utrácet. Při nižším než loňském předpokládaném růstu nominálních mezd tak inflace v letošním roce sníží ochotu utrácet výrazněji než loni.
img

Jedna Tesla za dva Volkswageny: akcie Tesly letí strmě vzhůru, výrobce elektroaut už má takřka dvojnásobnou hodnotu proti skupině Volkswagen

04.02.2020 Akcie americké automobilky Tesla dnes po zahájení řádného obchodování v USA vyletěly vzhůru až k úrovni převyšující 940 dolarů za akcii. Že se bude akciím výrobce elektroaut nebývale dařit naznačoval už zájem investorů před zahájeném řádného obchodování, kdy akcie Tesly po včerejším dvacetiprocentním vzestupu přidávaly dalších až šestnáct procent, čímž historicky poprvé překonaly nejen hranici 900 dolarů za kus, ale přiblížily se až k úrovni 940 dolarů za akcii.
img

Ministerstvo financí ČR se zatím koronaviru nebojí. Ve své nejnovější prognóze letošního růstu české ekonomiky vychází ze stejného předpokladu růstu Číny jako před propuknutím nákazy

04.02.2020 Ministerstvo financí ve své prognóze růstu české ekonomiky v letošním roce nadále počítá s dvouprocentní expanzí, tak jako v listopadu. Úřad tedy evidentně zatím nepočítá s výraznějším zpomalením čínské ekonomiky v důsledku šíření koronavirové nákazy.
img

Lidé ve strachu z koronaviru v rekordní míře investují do zlata

04.02.2020 Objem zlata drženého celosvětově příslušnými fondy, takzvanými veřejně obchodovanými fondy, se včera vyhoupl na své historické maximum, které činí 2574 tun. Znamená to, že investoři nikdy v minulosti prostřednictvím těchto fondů nevlastnili takový objem žlutého drahého kovu jako právě teď.
Související klíčová slova: Asijské obchodování | Čína a USA | Další růst | Standard Chartered | Bankovky | Čínský průmysl | Premiér Andrej Babiš | Český průmysl | Bankéř | Tuzemská ekonomika | Tempo růstu | Společnost Facebook | Uvolnění limitů | Dluh vlád | Stravenkový paušál | HSBC | Investiční firma | Jackson Hole | Podnikatel | Vládní dluhopisy | Řecko | Podpora živnostníků | Silnější koruna | Devizoví obchodníci | JS Global Lifestyle Company | Ekonomické aktivity | MAE | Výsledek hospodaření | Zvýšení účinnosti | Kiwi | Koruna zpevnila | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Brookings Institution | Daňové reformy | Kč/EUR | EUR | Krizové opatření vlády | Obchodní komora | Podnikové dluhopisy | Zkušenosti | Cenová hladina | Fond obnovy EU | Světové akcie | Úřad práce | Konsorcium | Alphabet | Nadprodukce | Vstupy | Akciové trhy | Investiční činnost | Koronavirové krize | Rozpočtový přebytek | Makroekonomie epidemie | Primární emise | Opětovný pokles | Kurz koruny k dolaru | Celosvětový dluh | Zpravodajský server | Zdražuje zlato | Veřejné finance | Premiér Mark Rutte | Značka Apple | Pokles sazeb | Cena palivového dříví | Italský premiér Giuseppe Conte | Celkový zisk | Trend | Finanční injekce | Zelené centrální banky | BTC | Mezinárodní měnový fond | Škoda Auto | Ekonomika po koronaviru | Statistiky | Patria Finance | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Investiční banky | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Agentura S&P | Mervyn King | Akcie na pražské burze | IG Markets | Hluboká recese | Zadlužení České republiky | Vzestup inflace | Protiinflační tlaky | Akcie společnosti Macy’s | Zdražující bydlení | Aktiva | Letecké společnosti | Ojetiny | Citigroup | Bezpečné útočiště | Kolaps cen ropy | Výkon českého průmyslu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Evropská komise | Tuzemský průmysl | Index strachu | Závislost | Japonská měna | Ipex Bank | Lockheed Martin | Schodek státního rozpočtu | Splasknutí bubliny | Unce zlata | Situace na světovém trhu | Špatná nálada | Trumpův tweet | Investování do akcií | Pojišťovna | Komunita | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Index PX | Burza v Miláně | Wood & Company | Šéf Boingu | Analýzy | Pravděpodobnost | Rozpočet EU | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Levná ropa | Míra nezaměstnanosti v ČR | Šéf Fedu Jerome Powell | Lagardeová | Byznys | Vládní opatření | Globální žebříček burz | Arizona | Země skupiny G20 | Podíl na trhu | Ethereum | Americké dluhopisy | Výsledek včerejších voleb | Růst sazeb | Akcie Tesly | Nafta v ČR | Britská libra | Exchange | Fond obnovy | Poplatky | Výkyvy | Americké rafinerie | Stephen Innes | Ceny zeleniny a ovoce | Administrativa prezidenta | Asijské akcie | Financial Times | Posilování dolaru | Mark Rutte | Český statistický úřad | Oslabování měny | Největší akciové burzy světa | Goldman Sachs | Bulgari | Konec hotovosti | Deflace | Schůzka skupiny OPEC | Asijské trhy | Lídři zemí Evropské unie | Český rozhlas | Inflační cíle | Výrazný vzestup | Expanze | Americké podniky | Ekonomiky v eurozóně | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | Burze | E-shopy | Labouristé | Bydlení v ČR | Čerpání evropských peněz | Propad cen | Ekonomika Německa | Home Credit | Přiznání k dani z příjmu | Obnovení rovnováhy na trhu | Ošetřovné | Finanční centrum | Epidemie SARS | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Ceny kryptoměn | Pokles ceny ropy | Akcie dnes | Strach | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Čerpací stanice v ČR | Růst čínských akcií | Podpora ekonomice | Burza | Exploze v Bejrútu | Analytik Raiffeisen | eKasa | Rozvojové ekonomiky | Fox News | Lubomír Lízal | Inflace v prosinci | Podnikový dluh | Dluh státu | Akcie Avastu | Pokles dolaru | Podnikatelé a firmy | Základní úrokové sazby | Nulový úrok | Koronavirová nákaza | BVDF | Graf | Plátcovství DPH | Více peněz | Twisto | WTO | Imperial College | Afrika | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Výnosy | Anomálie na trhu | Světové obchodní války | Uber Eats | KLDR | Karanténní opatření | Nejbohatší lidé světa | Černé pondělí | Výsledek britských voleb | Celní válka | Dnes ČNB | Tedros Adhanom | Zájem o investování | Online obchodování | Státní kasa | Nejbohatší Evropan | Prudce zlevňující ropa | Američtí vojáci | Helena Horská | Koruna oslabuje | Regulační orgán | Cena pohonných hmot | Analytik skupiny | Sazby hypoték | Americký prezident | Růst cen | Ferrari | Americké ministerstvo financí | Thunbergová | CZK | Zahraniční obchod ČR | Situace na trhu s ropou | Nizozemsko | New York | Kryptoměna Bitcoin | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Hlavní ekonom | Michael McCarthy | Nejznámější kryptoměna | AxiCorp | Důchody | Nálada českých spotřebitelů | Brexit | Vývoj měnového páru | Rubl | Bezrealitky.cz | Pandemie koronaviru | Index Athex Composite | Peníze z vrtulníku | Infekce koronavirem | Inflace | Objem pomoci státu | Daň z nabytí nemovitosti | Ukrajinská hřivna | Otřesy na finančních trzích | Jumpshot | České vlády | Dividenda ČEZ | Největší burzovní krach | Vladimír Pikora | Ukazatel amerických burz | Digitální měna | Výnosy desetiletých dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Zlatý důl | Finanční dopady koronaviru | Hugo | Česká měna | Měna Facebooku | Cíl ČNB | Garance | Dow Jonesův akciový index | Boháči | Fortune | Nezaměstnanost | Dividendy | Pomoc ekonomice | Vicepremiér | Česká kina | Hnutí OLaNO | BrandZ | Odložené olympijské hry | Epidemie afrického moru | Infekce X | Růst daní | Propad cen ropy | Lék na COVID-19 | Jeff Bezos | Utahování měnové politiky | Raiffeisenbank Vít Hradil | Výsledková sezóna v USA | Květnový kontrakt na WTI | Španělé | ČSOB | Výhled | Míra inflace v dubnu | Západoevropské akcie | CMC Markets | ČSÚ | Ceny emisních povolenek | Úrokové swapy | Aleš Sosnovský | Bankéři | Podnikání | Pohonné hmoty v Česku | Biofarmaceutické společnosti | Cenové rozpětí | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Analytika | Hongkongská ekonomika | České banky | Útlum ekonomiky | VIG | Výnosy českých státních dluhopisů | Sílící koruna | Dow Jonesův index | Letecká skupina Smartwings | Míra nezaměstnanosti v březnu | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Spotřební daně | Wood and Company | Chytrý Honza | Životní minimum | Daniel Křetínský | Summit EU | Konsolidace | Vít Hradil | Zpomalování čínské ekonomiky | Macron | Světový trh s ropou | Bitstamp | Nemovitosti v ČR | Britské akcie | Irsko | Hospodaření důchodového pojištění | Nárůst cen ropy | Kč/USD | Vojtěch Benda | Nominální úrok | Maloobchodní tržby v ČR | Uber | Ukazatel rozkolísanosti | Americký ministr obchodu | Podpůrné programy | Italský dluh | Bohatí | Nobelova cena za ekonomii | Maloobchod | Znehodnocování měn | Snižování úroků v USA | Chilské peso | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Dolary | Rozhodnutí čínské vlády | Panama papers | LVMH | AVANT | Globální ekonomiky | Nabídka | Průmyslové recese | Washington | Členské státy EU | Historická zkušenost | Období nejistoty | Elektřina v ČR | Zavedení digitální daně | Bisnode | Německé potraviny | Ceny hliníku | Nejziskovější firma světa | Rabobank | Jana Maláčová | Světové burzy | České nemovitosti | Centrální banky | Akciový index | Alibaba | Nezaměstnanost v USA | Burzy po celém světě | Dovoz ropy | Bridget Jonesová | European Metals Holdings (EMH) | Historie | Praní špinavých peněz | Bydlení | Ceny pohonných hmot | Analytici Next Finance | Akciové bubliny | Světové ceny ropy | Vyšší poptávka | Nejbohatší lidé | American Airlines | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Reakce trhu | Ekonomiky | Snižování úroků | Odhodlání | Donald Trump | AVANT investiční společnost | Koronavir | Argentinské peso | Vývoj kolem brexitu | Poplatek | Maďarsko | Historický pád cen | Obchodování s termínovými kontrakty | Fio | Sloučení ministerstev | Členové bankovní rady | Záchrana Smartwings | Brexit bez dohody | Český trh práce | ATFX | Průmyslová produkce | Louis Vuitton Moet Hennessy | Dění na akciových trzích | Petr Bartoň | Oberbank | Cena železné rudy | Bezdůvodné vrácení zboží | Viceguvernéři | Cenové hladiny | Státní dluh | Skupina LVMH | Airbus | David Marek | Dluh vlád jednotlivých zemí | Platina | Zveřejněné údaje | Peníze | Zpráva | Bill Gates | Trpělivost | Brent | Bankovní unie | Globtrex.com | Stavební produkce | Zlevňování benzínu | Zlato.cz | Bilionový program | Kenetic Capital | Politika | Exxon Mobil | Očekávání | Daňové úlevy | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Cena žlutého kovu | Státy eurozóny | Odvetná cla | Sociální sítě | Schodek zahraničního obchodu | Expert | Akciové propady | Natland | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Státní pomoc | Světové finanční trhy | Lipow Oil Associates | Vybírání zisků | Ukončení obchodní války | Ratingová agentura | Theresa Mayová | Společnost Wirecard | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Ipsos | Banka KfW | Alternativa oficiálních měn | Přední ekonomové | Průmysl | Cena Brentu | Purple Trading Štěpán Hájek | Snižování stavů zaměstnanců | Šíření onemocnění | Hypotéky v Česku | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodní týden | Majetek | Evropské měny | Financovat | Automobil | Ukončení intervencí | Blockchain | Akciová burza | Nejrozšířenější kryptoměna | Zdražovat | Výpadek čínské výroby | Politická nejistota | Dolar vůči koruně | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Letečtí dopravci v Evropě | Sebastian Kurz | Pokles sazeb hypoték | Růst | Vývoj české ekonomiky | Kristalina Georgievová | E*Trade | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Klíčový ukazatel | Zaměstnanost | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Akcie firmy | Britské podniky | Ratingové hodnocení | Uvolnění měnové politiky | Digitální věk | Realitní bubliny | Drobní investoři | Světové finanční krize | Nový typ koronaviru | Americká společnost Apple | Konglomerát LVMH | Hlediska technické analýzy | Dnešní zprávy | Obchodní model WeWorku | Německé firmy | Nižší daně | Charles Schwab | Prognóza | Zahájení intervencí | Rozvoj umělé inteligence | Úroda obilovin | Odchod z EU | Volná pracovní místa | Asset management | Trh práce | Swiss | Padající dolar | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Veřejný dluh | Volby v Británii | Zahraniční obchod České republiky | Eurodluhová unie | Ropná válka | Akvizice | Spotřebitel | Státní rozvojová banka | Štěpán Hájek | Světová válka | Hranice měnové politiky | Zafixovaný produkt | Země EU | Hyundai | Krize v Hong Kongu | Největší burzovní krach dějin | Izrael | Podmínky v tuzemském průmyslu | Oslabování kurzu české měny | Ekonomické zpomalení | Koronavirová krize | Velká Británie | Lídři EU | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | IHS Markit | Hospodářský vzestup | Nejlevnější hypotéky | Nordea | Kč/GBP | Panikařící světové trhy | Předčasné splacení hypotéky | Ropný trh | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Cena bitcoinu | Národní investiční plán | Velká krize | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Silné cenové tlaky | BitStock | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Pozitivní zpráva | Hospodaření státu | Termínové kontrakty | Zahrnutí inflace | Lira | Koruna posílila | Vedení ČEZ | Skupina Home Credit | E15 | Geopolitická rizika | Patrik Tkáč | Národní ekonomická rada vlády | Cla na americké zboží | Inflace v eurozóně | Těžba břidličných producentů ropy | JS Global | Snižování cen | Akcie Kofoly | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Oslabování koruny | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Kontrakt na WTI | Evropský statistický úřad Eurostat | Sazba hypotečních úvěrů | Strach a panika | Zpřesněný odhad | Koruna sílí | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Olympijské hry | Globální hrozby | Google Pay | Oxford Economics | Covid | Turecko | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Znehodnocení koruny | Trh | Barel ropy | Australské akcie | Listopadová inflace | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | KDU-ČSL | Americké dolary | Kursy | Zkušenost | Podání daňového přiznání | MSCI | Schůzka skupiny OPEC+ | Čerpání peněz z fondů | Cestovní ruch | Uložení peněz | Kvantitativní uvolňování ČNB | Letošní úroda obilovin | Slabé měny | Coinbase | Obří exploze v Bejrútu | Open | Francouzský ministr financí | CMC | Představitelé Fedu | PwC | Důchodový systém ČR | Primární emise akcií | SICAV | Kapitálový trh | Ekonomický přínos | Index | Studie | Měď | Vládní podpory | Poskytování hypoték | Nové digitální měny | Elektřina | Zdražování v Česku | MMF | Čínský akciový trh | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Zrušení hotovosti | Bílý dům | Kapitál | Jiří Rusnok | Posílení | Rijád | České zlaté rezervy | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Boom čínských investic | Proroctví | Zlato jako investice | Majitel | Shanghai Composite | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Společnosti | Válka měnová | Koruna | Unie | Výnosové křivky | Karel Gott | Sázky | Čínský prezident | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Perpetuum mobile | Kurz dolaru | Akcie Amazon | Výroba v Číně | Naše prognóza | Momentum | Christine Lagardeová | Steve Jobs | Ropa Brent | Digitální měna Facebooku | E-Trade | Akcioví obchodníci | Soukromý sektor | Střadatelé | Bernie Sanders | Britský premiér | Fannie Mae | NTT | Shazování peněz z vrtulníku | Prezident Trump | Slábnutí koruny | Pojišťovna VIG | Zahraniční firmy | Obchodní napětí | Úroda | Wall Street Journal | Dodávky ropy | Problémy | České výnosy | Hlavní ekonomka | Docomo | IEA | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Dánská koruna | Rozpočtová politika | Historie burzovního obchodování | Investiční horizont | Chod firem | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | EUR/GBP | Úrokový swap | Očekávání analytiků | Znalost | Rekordní hodnoty | Deficit | Výsledek rakouských voleb | Burzy padají | Dluhová unie | Index Stoxx 600 | Ceny Bitcoinu | Americké biofarmaceutické společnosti | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | DRFG Telco | Akcie Boeingu | G7 | Měsíční mzda | Angela Merkelová | COVID III | Kapitálové trhy | Trumpův projev | Budoucnost | Hlubší schodek | Pokles ceny | Cukr | Investiční plány | Virus | Pozitivní impulz | Kartel OPEC | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | NICE | Americká banka | Index Hang Seng | Kurz koruny | Vysoká inflace | Tuzemské banky | Americká centrální banka | Finlord | Invia | Zájem o digitální měny | Křetínský | Výroba aut | Vir | WeWork | Altcoiny | Automobilový sektor | Globální finanční krize | BNP Paribas | Hospodářská politika | Roxette | Česká koruna | Daně z příjmů | Akciový propad | Benzín | Hrubý domácí produkt České republiky | ING Bank Jakub Seidler | Prudký propad | Egyptská libra | Útok na největší ropný areál | Hluboké průmyslové recese | Miroslav Singer | Pozornost | Fincentrum Hypoindex | Obchodníci | Sulejmáního smrt | Server BBC | Neomezené kvantitativní uvolňování | Vývoj inflace | Zvýšení sazeb ČNB | Ekonom UniCredit Bank | Obchodní války | Stroj na peníze | Bankovní rada České národní banky | FTSE 250 | Hypoteční banka | Devizové intervence | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Spekulace na pokles | Mezinárodní instituce | Hospodářské dějiny | Royal Dutch Shell | Erste Group | Polský zlotý | Současné trhy | Účast akcionářů | Rozhodnutí ČNB | Čínský koronavirus | ChytrýHonza.cz | Krach Wirecardu | Index nákupních manažerů | Růst cen zlata | Světová pandemie | Ripple | Celkový globální dluh | Americká měna | Měna Bitcoin | Statistický úřad | Michal Skořepa | Domácnosti | Čeští miliardáři | Jednání mezi USA a Čínou | Odvrácení rizika | Bitcoin | Srbsko-americký ekonom | Kanadský dolar | Poptávka | Cena zlata dnes | Propad průmyslu | Světové centrální banky | USA a Čína | Druhá největší ekonomika světa | Video | Volby | Nejziskovější | Maloobchodní tržby | Czech Development Fund SICAV | Konglomerát | Šíření viru | Vladimír Tomšík | Dopravci v Evropě | Zisk společnosti | Důvěra v průmysl eurozóny | Inovátorovo dilema | Cena ropy dnes | Dění kolem brexitu | Vývoj cen ropy | Daň z nabytí | Šíření nového koronaviru | Analytik Raiffeisenbank | Mezinárodní finanční instituce | Snižování úrokových sazeb | Vývoj na světových trzích | Nákup akcií | CDF | Odpor | Exim Tours | NAFTA | Vývoz do Británie | Czech Development Fund SICAV (CDF) | Twitter | Sanford C. Bernstein | New Deal | Ministr zahraničí | Burzovně obchodované fondy | Hang Seng | Zpomalení globální ekonomiky | Patria Online | Objem pomoci státu firmám | Ajťáci | Historický pád cen ropy | Očekávání trhu | Miroslav Novák | Tovární objednávky | Obchodovat | Guggenheim Partners | Digitální zlato | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Největší ekonomika | Golden Gate CZ | Hongkongská burza | Přímé zahraniční investice | Nájemné v Česku | Norsko | Finance | Hodnota všech kryptoměn | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | AT Global Markets | Rekord v rychlosti bohatnutí | Francouzský konglomerát | Investiční plán | Equity | Moskva | Prezident Donald Trump | Růst cen v Česku | Tržní hráči | Analytici | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Vlastní nemovitost | Aukce | Zkušenost s investováním | Nejziskovější firma | Úder koronaviru | Deutsche Bank | Burzovní krach | Nové kryptoměny | Stříbro | Zrušení karenční doby | Globální dluh | Pozornost trhu | Nejnižší dluh | Předčasné volby v Británii | Henry Kissinger | Zájem o hypotéky | Andrej Babiš (ANO) | Hypoindex | Finanční instituce | Prostor pro další růst | Požáry v Austrálii | Pavel Sobíšek | Pokles cen | Hlavní finanční ukazatele | Dlužníci | Společnost Macy’s | Výsledky slovenských voleb | Broker Consulting Index | Africké země | Přijetí eura | BH Securities | Premiér Giuseppe Conte | Webináře | Pohonné hmoty v ČR | Ropa | Firma | Pomoc státu firmám | Omezení těžby | Propad sentimentu | Ropná cenová válka | Provozní zisk EBITDA | Investování do honorářů | Barclays | Růst akcií | Bulharsko | Hormuzský průliv | Olympijské hry v Tokiu | Červnový kontrakt | Cena stříbra | Hudebních vydavatelství | Obchodníci s ropou | Zpomalení české ekonomiky | ING Bank | Poskytnutí slevy | Burzovní den | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | PCmag | Řecká burza | Průměrná hrubá měsíční mzda | Menší poptávka | Cena barelu ropy | Litecoin | Platforma | Propad koruny | Statistici | Členské státy | UBS | Lucembursko | ANZ | Oslabení české koruny | Evropská dluhová unie | Bitcoiny | Komerční banka | Obchodní platforma E-Trade | Zvýšení limitu plátcovství DPH | USA | Spojené státy | Kamil Janáček | Odliv zahraničního kapitálu | Zavření škol | Šok na trhu | Zpomalení světové ekonomiky | České mzdy | Ekonomové | Aranmka | Růst HDP | Ekonomický poradce | Pandemie | Balík české vlády | Euro vůči dolaru | Oslabování libry | Hospodaření státního rozpočtu | Napětí mezi USA a Íránem | Čínské zahraniční investice | Sázka | BIS | Rekordní propad | Trumpův projev v Davosu | Tržní hodnota Tesly | Výroba zmrzliny | Poskytování úvěrů | Zvyšování úrokových sazeb | Japonská ekonomika | Akcie podniku | MFTEL | Asijské akcie dnes | Ceny benzínu | Pohonné hmoty | Intervence centrální banky | Dow Jones | Regulace ceny | Bankovní sektorová daň | Propad české ekonomiky | Akcie americké automobilky | Nové peníze | Boeing | Česká ekonomika letos | Průmysl a stavebnictví | Kotační výbor | Kurz dolarů | Rakouský kancléř | Společnost ChytrýHonza.cz | Vývoj | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Digitální měna Libra | Americké burzy | Investice do zlata | Euro posiluje | Luxusní branže | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Největší obchod | Paul Krugman | Analytik ČSOB | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Český stát | Nálada na světových trzích | Dluhová krize | Snížení základní úrokové sazby | Záporný úrok | O2 eKasa | Michal Brožka | Podpůrná opatření | Finanční ukazatele | Účinný lék | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Obchodní dohody | Ropná zařízení | Smartwings koronavirus | Akcie padají | Americké akcie | Facebook | Německé banky | FibreNet | Propady cen | Zasedání České národní banky | Cena dříví v ČR | Výdaje | ChytrýHonza | Snížení úrokové sazby | Akcie Applu | České měny | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Důsledky epidemie | Analytik Czech Fund | Ropné království | Členské země EU | Španělská chřipka | Evropská rada | Úrokové sazby | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Prohlášení | OSN | Žebříček burz | Zisky firem | Intervence | Dostupnost bydlení v ČR | Světové obchodní organizace | Historicky největší obchod | Propad cen nemovitostí | Vrácení zboží e-shopu | Spotřebitelská důvěra | Míra inflace v ČR | Další vývoj | Obchodní centra | West Texas Intermediate | ČMZRB | Dění ve světě | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Ekonom Jan Švejnar | Oslabování čínské měny | CSI 300 | Onemocnění | Zelení miliardáři | Akcie Amazonu | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Šíření nákazy | Úrok na bankovním účtu | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Devizové rezervy ČNB | Spojené státy a Čína | Bernstein | Londýnský index FTSE 100 | Citelné zdražování | Brigádníci | Cena dříví | Akcenta Miroslav Novák | Italský premiér | Měšec.cz | Ekonomická situace | Schodek rozpočtu ČR | Moore CZ | Izraelská vláda | Snížení úroků | MF | Akcie výrobce letadel | Ekonomický sentiment | Euro Stoxx 600 | Cenová válka | Čerpání peněz | Trading | Penzijní fond | Martin Stránský | Propad burz | Centrální bankéři | Overnight | KOSPI | Státní pomoc aerolinkám | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | České e-shopy | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Americká administrativa | Tržní cena | Výsledek referenda | Atraktivita drahých kovů | Belgie | Americká centrální banka FED | Vývoz do Německa | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Čistá úroková marže | Přeshraniční obchod | Stravenky | První zkušenost s investováním | Analytik Wood and Company | Zombifikace | Koronavirus | Burzovní ukazatel | Odliv kapitálu | Veřejně obchodované fondy | KfW | Nesoulad | Deloitte | Miliardy dolarů | Ústup strachu z koronaviru | Hrubý domácí produkt země | DRFG | Británie | Druhá vlna pandemie | Propad průmyslové výroby | Světové trhy | Analytik Komerční banky | Obchodní model | Nejsilnější ekonomiky světa | Protesty v Hong Kongu | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Dlouhodobé dluhopisy | CREIF | Nemovitostní fond | USTR | Prezidentské volby | Dodatečný kapitál | Kurz kybernetické měny | Boris Tomčiak | Dopad koronaviru na ekonomiku | Světová finanční krize | PPF | Propad ceny | Miliardy korun | Dluhopis | Průmysl eurozóny | Textilka PFNonwovens | Dějiny burzovního obchodování | DRFG ENERGY | Kraken | Exministr zahraničí | Platformy pro obchodování | Muhammad bin Salmán | Růst mezd | Měnové manipulace | Krach cestovky Thomas Cook | Hurikán Dorian | Automobilka | Růst cen ve výrobě | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Systém stravenek | Zásah centrálních bank | Mezinárodní ratingové agentury | WhatsApp | Soudní dvůr | Babišova vláda | Dopady pandemie | Zemědělství | Denominace | Daň z příjmu | Lufthansa | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Americké automobilky | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) | České koruny | Švýcarská banka | Ropa cena | Levnější půjčky | Zdroj příjmů | Bilionový program vlády | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Panika kolem koronaviru | Třetí světová válka | Zasedání OPEC | Úrok | Amazon | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | Antivirové společnosti | Akcie CETV | Steven Mnuchin | Heritage Foundation | Generální ředitel | Ruské akcie | Africký mor | Ether | Obavy z globální hospodářské recese | Hotovost | Akcie výrobce letadel Boeing | Generali Investments CEE | Regulátor | Ekonomické sankce | Čeští centrální bankéři | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Letečtí dopravci | Ceny nemovitostí v ČR | Berlín | Růst cen v ČR | Průzkum | Průmyslové podniky | Firmy | České zemědělství | Polská ekonomika | Ropné cenové války | Vývoj akcií EMH | Inflace v Česku | Roman Řezníček | Tvrdý brexit | Růst cen domů a bytů | Slábnutí čínské měny | Snížení průmyslové aktivity | Růst cen ropy | Panika | Reálné mzdy | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Výroba zmrzliny v ČR | Zájem investorů | Cena ropy brent | Banka Creditas | Air France | Euro dnes | Aramco | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Pomoc aerolinkám Smartwings | Provozní zisk | Ekonomický propad | Odhady ekonomů | Obchodní přebytky | Skladování ropy | Oslabení měny | Objem čínských investic | Bulharská měna | Investování | Měsíční mzda v ČR | Přední světoví těžaři | Distribuce | Fed | Zajištění proti kurzovému riziku | Maďarský forint | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie australské společnosti | NASDAQ 100 | Úrok na českých dluhopisech | Reálná měsíční mzda | Boris Johnson | Hodnota značky | Turistický ruch v ČR | Světové ekonomické fórum | Podíl českých potravin | Trumpovo dilema | Automobilový průmysl | Rozpočtovaný schodek | Generali Investments | Česká vláda | Poradenské společnosti | Skupina DRFG | Největší ropný areál světa | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie v USA | Dopad krize | Pavel Zahradil | Otázka za miliony | Kurzový závazek | Obava České národní banky | Cestovní kanceláře v ČR | Státní dluh ČR | Walmart | Epidemie afrického moru prasat | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | FTSE | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Německý ústavní soud | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Rizika | Odložení olympiády | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | Peter Hlaváč | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Lék na onemocnění covid-19 | Fitch | Bohatí jedinci | Pšenice | Czech Real Estate Investment | Americké banky | Nemovitý majetek | Jan Švejnar | Úspory | Poslanecká sněmovna | Schodek 300 miliard | Oslabení čínské měny | Bitcoin a další kryptoměny | Dánsko | Velcí hráči | Měna libra | Prodávající | Technologický trh Nasdaq | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Kontrakty na sójové boby | OLaNO | Penzijní společnosti | Ed Sheeran | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Turistický ruch v České republice | Čínské burzy | Mojmír Hampl | Živnostník | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | CEE | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Zadlužení Číny | Záporné úrokové sazby | Světová ekonomická krize | ONE | Low | MSCI All-Country | Qantas | Španělsko | Hypoteční bankéři | Brookings | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Německá státní rozvojová banka | Branko Milanović | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Zboží z čínských e-shopů | Druhá vlna | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Nejdražší firma světa | Zlepšení nálady | SYRIZA | Pád cen ropy | General Motors | Cenové války | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Akcie antivirové společnosti | Termínový kontrakt | Podání přiznání k dani z příjmu | Smartwings | Vstup Uberu na burzu | Rozvojová banka KfW | Strach na světových burzách | Politická krize v Hong Kongu | Pavel Řežábek | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Akcionáři | Výsledek senátních voleb | Ruský rubl | Rumunská měna | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Ekonomický náraz | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Ipex | Riziko jeho bankrotu | Carry obchody | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Chudší evropské méně | FAANG | Posilování české koruny | Cena ropy aktuálně | Hospodaření | Finanční regulátor | Návrh státní rozpočtu | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Dluhové krize | Ekonomické výsledky | Cenné papíry Komerční banky | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | EBITDA | Panika na světových trzích | Burzy celého světa | Orkán Sabine | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Monetární opatření | Bilance Fedu | Trumpův zákaz cestování | Platební karty Wirecardu | Cena ropy v korunách | Cenový pokles | Volkswagen | Nová auta | Index MSCI All-Country | Pracovní trh | Greta Thunbergová | Investování ve fondech | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | EMH | Nájemné | Capitalinked | FIAT | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Telco | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | SARS | MSCI World Index | Slabá koruna | Šéf společnosti | Soudní dvůr EU | Transakce | Šok | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Akcie O2 | Inovace | STAR | J.P. Morgan | Ceny | Tisk peněz | Obchodování s bitcoinem | Objem zlata | Čekací doba | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Global Markets | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | Kompozitní index | Realitní trh | FTSE 100 | Brand Finance | Realitní společnosti | Války | Rizikový kapitál | Impuls | Čínské měny | Snižování stavů | Dopravci | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | DPH | Italové | Jedno euro | WTI | Levné peníze | ČNB Jiří Rusnok | Státy EU | Nizozemský premiér | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Cla na čínské zboží | Libra | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Trump dnes | TPCA | Auditor | E.ON | Webinář | Výsledek voleb | Erste Bank | Forint | Důchod | Anomálie | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Živobytí | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | Donald Trump dnes | České akcie | Miliardáři | FTSE/MIB | eBook | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | ERM | Počet nakažených | Index Nasdaq | Nájmy | European Metals Holdings | Index strachu VIX | Ekonomická krize | Šéf ECB | Marian Jurečka | Přebytek ropy | 4fin | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ministryně práce | Hongkong | Ceny akcií | Cílování inflace | Cena akcií | GBP/USD | Giuseppe Conte | Vzácné kovy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Dopad koronaviru | Propad poptávky | Sója | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Akcionář | Čínské zboží | Káva | Bez rizika | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | AT&T | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | FedEx | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Huawei | Makléři | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Avast | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Certifikát | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | PetroChina | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Cena mědi | Finanční pomoc | Ekonom ING | Hypoteční trh | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Ceny ropy | Bailout | Akcie Facebooku | Francie | Údaje | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Inflační vývoj | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | Vláda ČR | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Finančnictví | PRIBOR | Japonsko | TD Ameritrade | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | Marže | Internetové firmy | Arbitráž | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Aktivum | Přenos | Propad akcií | Finanční svět | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Finanční systém | Roční výnos | Rozvojová banka | Kurs koruny k euru | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Záhada | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | HDP | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Radim Krejčí | Čínská měna | Globální investoři | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Obchodní bilance | Loterie | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Odklad hypoték | Slovensko | PFNonwovens | Vývoj trhu | Paul Volcker | Hřivna | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Předsevzetí | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Západoevropské trhy | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Norská koruna | Grexit | Cílová cena | Měnové podmínky | Mzda | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | 5G | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Američtí zákonodárci | City | Makléř | Black Friday | Zakladatel Amazonu | Louis Vuitton | Koš | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | SPD | BBVA | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Nižší DPH | Největší propad | Skupina PPF | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Pokles úroků | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Výsledky ČEZ | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Růst zisků | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | Sázkaři | Intermediate | Daňové ráje | Snížení těžby | Jiné měny | Hugo Boss | Japonské akcie | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Palivové dříví | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Ekonomické fórum | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Bear | Investice | Časopis Forbes | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Stravenkové firmy | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Členství v EU | Berenberg | Kapitalizace | Komunikace | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Genesis | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Akcie klesají | Pád akcií | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | ODS | Davos | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Burzy | Standard Oil | Oslabování české měny | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Hyperinflace | Rusko | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Úbytek | České firmy | Unicredit | Volné peníze | Řízení rizik | Petr Dufek | Italská ekonomika | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Radomír Jáč | Mark Carney | UniCredit Bank | Lék na koronavir | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Společnost IHS Markit | Britská vláda | Eva Zamrazilová | BaFin | Fischer | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Paládium | Nižší poptávka | Toyota | Odložení brexitu | Makroekonomické analýzy | COVID-19 | Cenové tlaky | Brusel | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Bitcoinový fond | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Znárodnění | Ministryně práce a sociálních věcí | Bloomberg | Zhoršování situace | Trh kryptoměn | Finanční skupina | Evropská unie | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Run na zlato | Míra | Slabý dolar | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Audi | Květnový kontrakt | Výrazný pokles | Makroekonomie | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Summit G7 | Panevropský index STOXX 600 | Ptačí chřipka | Rosněfť | Spekulant | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | Makléř Wood & Company | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Thomas Cook | Sójové boby | Guvernér banky | OECD | Hrozí krach | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Akcie firem | Těžba ropy | Volby v USA | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | Letecká skupina | QE | MT4 | Starteepo | Snížení těžby ropy | Evropský regulátor | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Bertelsmann Stiftung | Čeští spotřebitelé | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Arnault | Prime | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Partners | Sázkové kanceláře | Německá kancléřka | Ekonomická data | Silnější kurz | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Bookmakeři | Bernard Arnault | Krach cestovky | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | Hrubá měsíční mzda v ČR | DAX | Erste | Ceny zeleniny | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Debata | Agentura DPA | Akcie společnosti | Londýnský index | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Strategické partnerství | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Finanční situace | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Evropské akciové trhy | Strach z koronaviru | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Protikoronavirová opatření | Likvidita | ČNB dnes | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | EET | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Důchodový systém | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | Produktivita práce | I-Trader | Americká vláda | Investiční společnosti | Investiční skupina | Státní fond | Bilance zahraničního obchodu | Zkušení investoři | Bankrot | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Černá labuť | Wall Street | Průlom | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Horší časy | Kontrakt | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Příprava | Štěpán Křeček | Soudní řízení | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Hodnota Tesly | Jakub Seidler | Petr Kellner | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Valná hromada | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Živnostníci | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Texas | Trumpova cla | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Import | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Africký mor prasat | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Broker | Fio banka | Sentiment | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Equa Bank | Alternativní taxislužby | Největší pokles | Objem ropy | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Akcenta | Výprodej akcií | HCBV | Výkonný ředitel | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Tržní podíl LVMH | Politika Fedu | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Čínská vláda | Startup WeWork | Jeden dolar | Ceny potravin | Německá společnost | Rezistence | Březnová data | Auta | Centrální banka USA | Velké banky | Noviny | Bond | Zdražování | Ropy | IPO | Zisk EBITDA | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Nákaza koronavirem | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Cena americké ropy | Cestování | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Split | O2 | Contango | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Legislativa | PayPal | Čínské úřady | Ekonomické recese | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | BMW | Dluhopisové fondy | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Hlavní ekonom ING | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Kupní síla | Ceny nafty | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | New York Stock Exchange | Bohatí lidé | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Koruna vůči libře | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | Paušální daň | Pokles eura | Vývoz do Číny | Bitcoin dnes | Americká společnost | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Odhad růstu světové ekonomiky | Nová Čína | Levnější ropa | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Stav nouze | Broker Consulting | Rizikové investice | Kryptoměna | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Nejvýraznější pokles | Vládní pomoc | Investment | ING | Zahraniční investice | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Germanwings | Švédsko | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Opatření vlády | Měnová politika | Růst cen domů | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Cena akcií ČEZ | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Rozpočtové politiky | Hypotéka na celý život | Parita | Pozice ČNB | Stavební výroba | Soběstačnost | Vyšší daně | Evropské země | Fiskální balík | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Lot | Nafukování realitní bubliny | MPSV | Referendum | Americká cla | Český automobilový sektor | Cena niklu | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Digitální daň | Těžba kryptoměn | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Roadshow | Cushing | MasterCard | Teroristický útok | Poptávky po ropě | Warner Music | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Virtuální mince | Setrvání Británie v EU | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Jestřáb | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Tchaj-wan | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Markit | Američané | Jihokorejské akcie | Banka UBS | Globální akcie | Olaf Scholz | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

CZC.cz
Czegg Ventures
Czech Airlines Handling
Czech Airlines Technics
Czech Best Managed Companies
Czech Credit Bureau
Czech Credit Bureau (CRIF)
CzechCrunch
Czech Development Fund SICAV
Czech Development Fund SICAV (CDF)

Následující klíčová slova

Czech Gas Networks
CzechInvest
Czechitas
Czech Media Invest
Czech Media Invest (CMI)
Czech Media Investment
Czech Media Investment (CMI)
Czech News Center
Czechoslovak Group
Czechoslovak Group (CSG)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AVAFX
FXlift
Trading 212
reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít