Středa 02. července 2025 18:08
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Czech Fund

img

Ještě horší, než se čekalo. Maloobchod se propadl nejvíce od začátku milénia, zvláště plakali prodejci oděvů, dařilo se prodeji potravin či zdravotnických pomůcek a také e-shopům

06.05.2020 Tuzemský maloobchod vykázal v březnu svůj nejhlubší meziroční propad minimálně od začátku tohoto tisíciletí, tedy za celé období od ledna 2001. Platí to jak pro maloobchod bez zahrnutí motoristického segmentu, tak pro ten, který jej zahrnuje. Propad je přitom v obou případech ještě hlubší, než s jakým analytici počítali. A opravdu to nebyly nikterak pozitivní předpoklady. V případě maloobchodu bez zahrnutí motoristického segmentu čekali analytici ve střední hodnotě svých odhadů dle Bloombergu pokles o 7,1 procenta, zatímco ve skutečnosti propad činí 8,9 procenta. V případě maloobchodu se zahrnutím motoristického segmentu zase počítali s poklesem čítajícím dvanáct procent, ve skutečnost propad činí 15,5 procenta.
img

Benzín je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války. Za průměrnou mzdu jej lze koupit pětkrát více než roku 1953 či šestkrát více než v roce 1990

05.05.2020 Pohonné hmoty v ČR jsou v těchto dnech nejdostupnější v celé historii země minimálně od druhé světové války. Za celou tu dobu totiž v českých zemích nikdy nebylo možné za částku odpovídající průměrné hrubé měsíční mzdě pořídit tolik litrů benzinu či nafty jako právě v horké současnosti. Důvodem je zejména obecná ekonomická prosperita celé druhé poloviny končícího desetiletí, ale nejnověji také mimořádný vývoj na světovém trhu s ropou.
img

Státní rozpočet vykazuje nejhorší dubnové plnění v historii ČR, zvláště varovné je to kvůli stále nízké nezaměstnanosti. Schodek letos převýší 400 miliard korun, může dosáhnout až 600 miliard

04.05.2020 Dubnové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře v novodobé historii ČR od roku 1993. Výsledkem je totiž schodek ve výši 93,8 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních čtyř měsíců roku dosud nikdy nehospodařila. A to ani v roce 2009 nebo 2010, kdy se v plnění rozpočtu bezprostředně promítaly dopady světové finanční krize a míra nezaměstnanosti byla tehdy citelně vyšší než dnes.
img

Letečtí dopravci v Evropě čelí „tsunami“ propouštění, bez pomoci vlád mnozí nepřežijí. V těžké situaci je i tuzemská Smartwings

04.05.2020 Evropské aerolinky čelí nejtěžší situaci své moderní historie. Víra v rychlé oživení po koronakrizi bere zasvé a dopravci se připravují na novou realitu: lidé budou trvaleji létat o dost méně než před úderem koronaviru.
img

Poprvé za více než jedenáct let teď stojí benzín i nafta méně než 26 korun na litr. Pohonné hmoty jsou nyní nejdostupnější v tomto tisíciletí – a bude ještě lépe

03.05.2020 Průměrná cena obou základních druhů pohonných hmot, benzínu Natural 95 a nafty, včera poprvé za více než jedenáct let činila méně než 26 korun na litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Benzín se včera prodával průměrně za 25,79 koruny za litr, nafta za 25,98 koruny za litr. Naposledy stál litr obou těchto pohonných hmot méně než 26 korun dne 22. dubna 2009, tedy před více než jedenácti lety, vyplývá dále z dat CCS. Na přelomu let 2008 a 2009 klesala cena ropy – a tedy i pohonných hmot v ČR – v důsledku tehdejší světové finanční krize.
img

Lék na covid-19 je tu. Proč se tedy propadly akcie firmy, která jej vyvinula?

03.05.2020 Akcie americké biofarmaceutické společnosti Gilead jako jedny z mála během koronakrize citelně rostou. Od začátku letošního února přidaly více než 26 procent. Vzhůru je pohání zejména sázka investorů, že kalifornská firma, založená v roce 1987, vyvine účinný lék na onemocnění covid-19.
img

Stát se nově chystá platit nájemné za hospodské či kadeřnice. Je to dobře, mohl však být velkorysejší

03.05.2020 Vláda chystá další opatření na podporu podnikatelů zasažených ekonomickými důsledky opatření pro boj s šířením koronaviru. Premiér Andrej Babiš dnes uvedl, že stát bude za dotčené podnikatele hradit část nájemného, a to za období od vyhlášení nouzového stavu dne 12. března až do letošního 30. června. Uleví se tak desetitisícům provozů typu hospod, malých obchodů či kadeřnictví.
img

Hypotéky v Česku rekordně zlevní, u nemovitostí zlevnění nečekejme

01.05.2020 To, že hypotéky budou v ČR rekordně levné, už je „ložené“. Kdo pochybuje, zřejmě nesleduje, co v posledních týdnech činí světově významné centrální banky v čele s tou americkou.
img

Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

30.04.2020  Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty zůstanou zachovány i u nových hypoték až do konce roku 2021. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
img

Tři důvody, proč je dobře, že vláda právě teď zrušila daň z nabytí nemovitosti

30.04.2020 V rámci jednání Národní ekonomické rady vlády jsme s vládními představiteli diskutovali kromě jiného také práv zrušení daně z nabytí nemovitostí. Ministerstvo financí zrušení sice jednoznačně podporovalo, avšak proti se stavěli zejména sociální demokraté. Upozorňovali na výpadek třinácti miliard korun, který zrušení daně ve veřejných rozpočtech způsobí. Dnes vláda zrušení daně schválila.
img

Po koronakrizi už neotevře 2200 českých hospod a restaurací, další tisíce zkrachují ve čtvrtletích po odeznění nákazy

30.04.2020 Po koronakrizi již znova neotevře zhruba deset procent českých hospod, restaurací a dalších stravovacích provozů. Vyplývá to z interních dat předních tuzemských pivovarů. To odpovídá zhruba 2200 provozoven.
img

Pohonné hmoty nezastavitelně zlevňují, benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum. Situace na trhu s ropou se začíná stabilizovat

30.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zrychlily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních více než třech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, neboť čerpací stanice v ČR dosud do svých cen nepromítly veškerý propad cen ropy z posledních týdnů.
img

Tři důvody, proč právě teď zrušit daň z nabytí nemovitosti

29.04.2020 V rámci jednání Národní ekonomické rady vlády diskutujeme s vládními představiteli kromě jiného také zrušení daně z nabytí nemovitostí. Realitní trh žije představou, že zrušení této daně je už v podstatě „hotovou věcí“. Zájemci o nemovitost nyní mnohdy vyčkávají, kdy se tato představa změní ve skutečnost a oni budou moci ušetřit.
img

Česko je doposud v boji s koronavirem úspěšné, "přizabilo" jej. Jak ale nyní "nezabít" ekonomiku?

28.04.2020 Vstupujeme do druhého poločasu bitvy s koronavirem a jeho následky. Dostat se ze současné krize s co nejmenšími důsledky zdravotními i ekonomickými předpokládá najít rozumný kompromis mezi epidemiology a ekonomy.
img

Chudší evropské méně, včetně ČR, mají mnohem méně obětí koronaviru než země bohatší. Díky disciplinovanosti obyvatel a lepší reakci vlád

27.04.2020 V Evropě v době šíření koronavirové nákazy vyrostla nová železná opona. Naštěstí jen pomyslná. Vůbec přitom nesouvisí s uzavíráním hranic, nýbrž s počtem zemřelých na onemocnění covid-19. V zemích na západní straně pomyslné nové železné opony jsou počty obětí koronaviru v přepočtu na milion obyvatel dramaticky vyšší než v zemích její východní strany (viz graf). V zemích bývalého socialistického bloku se jedná o jednotky až nižší desítky zemřelých v přepočtu na milion obyvatel, zatímco v zemích na západní straně někdejší skutečné železné opony se jedná o vyšší desítky až stovky zemřelých na milion obyvatel.
img

Důsledkem koronaviru bude dluh tak jako tak, ať už skrze znárodnění Smartwings, odklad sociálních odvodů dle Maláčové či jinak. Cílem je zvolit menší zlo, menší dluh

27.04.2020 V polovině roku bude výpadek likvidity (peněz) v tuzemských firmách činit zhruba 700 miliard korun. Kdo volá po tom, aby vláda dodala podstatně více likvidity, musí se smířit se schodkem minimálně kolem 500 miliard. Není dosažitelné mít zároveň masivní podporu firem a deficit "jen" 300 miliard. Pokud má vláda dostat do ekonomiky peníze – a nyní neřešme, zda „znárodněním“ Smartwings, odkladem sociálních odvodů, jak navrhuje ministryně Maláčová, nebo tisícem jiných způsobů – , neobejde se to bez navýšení deficitu. A pokud nespustíme nějakou obdobu monetizace dluhu typu peněz shazovaných z vrtulníku, tak nejen deficitu, ale právě i dluhu.
img

Home office využívají v EU spíše ženy a starší lidé, Češi jsou podprůměrní. Po koronavirové krizi zřejmě nastane boom

26.04.2020 Jedním z důsledků koronavirové krize pravděpodobně bude rozšíření fenoménu „práce z domova“, tedy na bázi „home office“. Před úderem koronaviru, v loňském roce, vykazovalo Česko v rámci EU podprůměrný podíl zaměstnaných osob pracujících obvykle právě z domova. Podíl odpovídal jen 4,6 procenta osob. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat (zde).
img

Benzín je právě teď v Česku nejlevnější za skoro jedenáct let. Bude zlevňovat i nadále, stejně jako nafta

26.04.2020 Benzín se nyní v Česku prodává v průměru nejlevněji za posledních takřka jedenáct let. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS. Průměrná cena litru benzínu Natural 95 klesla na tuzemských čerpacích stanicích ke včerejšímu dni na 26,38 Kč. Levněji se tento druh benzínu v ČR prodával naposledy 11. května 2009, tedy před takřka jedenácti lety.
img

Češi se rapidně začali bát propouštění. Důvěra v českou ekonomiku klesla na historické minimum, historicky nebývalým

24.04.2020 Češi se rapidně začali bát propouštění. Důvěra v českou ekonomiku klesla na historické minimum, historicky nebývalým tempem.
img

Pohonné hmoty zlevní patrně až k úrovni 25 korun za litr. Cena ropy v korunách včera reálně klesla nejníže od vzniku České republiky v roce 1993

23.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu navázaly na svůj propad z týdnů předešlých. Zlevňování je v posledních více než třech měsících prakticky soustavné. Bude navíc pokračovat, neboť ropa ve světě dále dramaticky zlevňuje. Některým čerpacím stanicím v ČR proto hrozí krach.
img

Cena ropy v korunách dnes reálně klesla nejníže od vzniku České republiky v roce 1993

22.04.2020 Cena jednoho barelu ropy Brent vyjádřená v české měně dnes podle údajů agentury Bloomberg klesla na úroveň zhruba 404 korun. Jedná se o nominálně nejnižší korunovou cenu ropy za celé období od března 1999.
img

Hypotéky budou citelně zlevňovat, otázkou je kdy. Záleží na tom, zda koronakrize bude mít podobu písmene „V“, „U“, „W“, nebo „L“

22.04.2020 Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR – měřená ukazatelem Fincentrum Hypoindex – v březnu nepatrně vzrostla, z únorové hodnoty 2,42 na 2,45 procenta. Spojila se setrvačnost vývoje z prvních měsíců roku, kdy hypotéky zdražovaly a hypotečnímu trhu jako celku se dařilo, s březnovým vyčkáváním, zejména ze strany velkých bank.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Propad cen ropy mají analytici za bezprecedentní, stabilizuje se v létě

21.04.2020 Bezprecedentní. Tak označují analytici pondělní stav, kdy cena americké lehké ropy WTI klesla o 306 procent a uzavřela na minus 37,63 dolaru za barel. Znamená to, že prodávající v rámci kontraktu s květnovým dodáním nejenže za svou ropu nic nedostane, ale kupujícímu ještě musí za každý odebraný barel zaplatit. Odborníci, které ČTK oslovila, stav vysvětlují mimo jiné tím, že na trhu je toliké ropy, že byly naplněny lokální skladovací zásobníky v USA. Cena ropy by se mohla stabilizovat v létě, soudí.
img

Trh ropou se zhroutil, její cena spadla „do minusu“. Co se stalo? Bude se to opakovat?

21.04.2020 Mediální titulky leckdy předčí realitu. To je případ také včerejšího propadu cen západotexaské lehké ropy WTI. Jedná se o propad historicky zcela nebývalý, do záporné hodnoty. Přesto jej však nelze přeceňovat. Propad ceny daného druhu ropy, a to až na úroveň minus 40,32 dolaru za barel, se totiž týká pouze jednoho z jejích kontraktů, toho květnového. Ten vyprchává právě dnes.
img

Za americkou ropu prodejci ještě zaplatí

21.04.2020 Cena ropy poprvé v historii v jednom dni ztratila veškerou svoji hodnotu. Kontrakt na americkou lehkou ropu West Texas Intermediate – WTI s termínem dodáním v květnu klesl o 306 % a ukončil na částce minus 37,63 dolaru za barel.
C:\fakepath\ropa4.png

Ropa WTI klesla o 306 procent, prodávající musí ještě zaplatit

20.04.2020 Cena ropy poprvé ztratila za jediný den veškerou svou hodnotu. Kontrakt na americkou lehkou ropu West Texas Intermediate (WTI) s dodáním v květnu dnes klesl o 306 procent a uzavřel na minus 37,63 dolaru za barel. To znamená, že prodávající nejenže za svou ropu nic nedostane, kupujícímu ještě musí za každý odebraný barel zaplatit.
C:\fakepath\ropa.JPG

Cena americké ropy WTI spadla pod devět USD na rekordní minimum

20.04.2020 Ropa dnes na světových trzích výrazně zlevňuje, vliv na pokles její ceny mají negativní dopady koronavirové krize na poptávku a částečně také obavy z nedostatku kapacit pro skladování suroviny ve Spojených státech. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodáním v květnu od rána odepsala více než 50 procent a sestoupila na rekordní minimum.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Cena americké ropy WTI spadla na nejnižší úroveň za 21 let

20.04.2020 Ropa dnes na světových trzích výrazně zlevňuje, vliv na pokles její ceny mají negativní dopady koronavirové krize na poptávku a částečně také obavy z nedostatku kapacit pro skladování suroviny ve Spojených státech. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodáním v květnu od rána odepsala více než třetinu hodnoty a sestoupila nejníže od roku 1999.
img

Cena ropy padá, v Americe už se barel prodává za dva dolary a hrozí širší propad cen pod nulu. V Česku zase hrozí krachy čerpacích stanic

20.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR o víkendu zrychlily svůj propad, a to zvláště v případě benzínu. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné. Bude navíc pokračovat, neboť ropa ve světě dále dramaticky zlevňuje. Řadě čerpacích stanic v ČR proto hrozí krach.
img

Analytici: Schodek 300 miliard ČR zvládne, nemusí být finální

19.04.2020 Navrhovaný vyšší schodek letošního státního rozpočtu na úrovni 300 miliard korun nebude podle ekonomů znamenat pro tuzemskou ekonomiku problém. Bude to ale zřejmě znamenat budoucí zvýšení daní nebo nedostatek peněz na potřebné reformy. Schodek kolem 300 miliard se dal očekávat, ale nemusí jít ještě o konečné číslo, uvedli ekonomové pro ČTK.
img

Ministryně financí navrhne schodek 300 miliard, čímž poprvé oficiálně připustila, že letošní schodek bude nejvyšší v dějinách – a to i vzhledem k HDP. Hrozí růst daní

19.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová zítra předloží vládě nový návrh rozpočtu pro letošní rok. Bude již počítat se schodkem 300 miliard korun. Ministerstvo financí tím po druhé během necelého měsíce reviduje letošní plánovaný schodek. Nedávno, přesně 23. března, odsouhlasila vláda zvýšení plánovaného deficitu z původně rozpočtovaných čtyřiceti miliard právě na 200 miliard korun.
img

Benzín včera za jediný zlevnil o 30 haléřů na litr a prodává se jako nafta za méně než 27 korun za litr, poprvé za více než čtyři roky. Pád cen pohonných hmot v ČR přitom nekončí

19.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR včera zrychlily svůj propad, a to zvláště v případě benzínu. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné.
img

Benzín se poprvé za více než čtyři roky prodává v průměru za méně než 27 korun na litr, dále zlevňuje i nafta. Pád cen pohonných hmot přitom nekončí

19.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné.
img

Má se ekonomika po koronaviru otevírat rychle, nebo pomalu? Už je dávno rozhodnuto...

17.04.2020 Debata o tom, do jaké míry kvůli zdravotnímu riziku zastavit ekonomiku a jak postupovat při jejím opětovném spouštění, je ve své podstatě debatou o pravomocích, které státu svěřujeme. Češi chtějí poměrně velký, pečovatelský stát a nevadí jim příliš jeho slabší akceschopnost. To plyne z výsledků parlamentních voleb z posledního zhruba čtvrtstoletí. O přízeň voličů se ucházely i strany, které hájily výrazné zmenšení státu, avšak víceméně pohořely. Naopak se po celou tu dobu celkem neochvějně daří uskupením, která stát nijak zmenšit nechtějí. A když jej dále zvětší, voličům to vlastně příliš nevadí.
img

Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále, navzdory smíru v cenové válce Moskvy a Rijádu. Některé druhy ropy už se prodávají dokonce za zápornou cenu

16.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,09 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,90 koruny za litr, na včerejší cenu 27,26. Nafta zlevňovala pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.
img

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“

15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.
img

MMF: Ze zemí Visegrádu poškodí koronavirus nejvíce Česko

14.04.2020 Mezinárodní měnový fond prognózuje, že česká ekonomika vykáže letos kvůli koronaviru hlubší propad než ekonomiky zbývajících zemí Visegrádské skupiny. Zatímco Česko má přijít o 6,5 procenta svého loňského výkonu, Maďarsko ani ne o polovinu, jenom o 3,1 procenta. Polská ekonomika ztratí podle MMF 4,6 procenta a slovenská 6,2 procenta.
img

Koronavirus zmírňuje růst cen v ČR, zlevňují hlavně pohonné hmoty

14.04.2020 Tuzemská cenová hladina v březnu poprvé výrazněji pocítila dopad šíření koronavirové nákazy. Ta se zatím projevuje dezinflačně, což znamená, že zpomaluje tempo inflace. Tempo růstu cenové hladiny by totiž bylo vyšší, pokud by k žádnému šíření koronaviru nedocházelo.
img

Ropa v reakci na včerejší mezinárodní dohodu o omezení těžby zlevňuje, převis nabídky je stále silný. Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále

13.04.2020 Obchodníci s ropou a další investoři nevěří, že včera dojednaná mezinárodní dohoda o masivní redukci těžby cenu ropy stabilizuje. Světový trh tak signalizuje, že by nadále měly klesat ceny pohonných hmot v České republice, byť mírnějším tempem než v uplynulých týdnech. Cenová válka Saúdské Arábie a Ruska sice díky dohodě končí, omezení těžby však zřejmě nebude stačit na to, aby se trh při stávající cenové úrovni dostal do rovnováhy.
img

Ropná cenová válka končí, pohonné hmoty v ČR ale budou ještě zlevňovat, pod 27 korun za litr

12.04.2020 Ropná cenová válka končí. Klíčoví světoví těžaři se dnes dohodli na historicky rekordním snížení objemu těžby ropy. Státy kartelu OPEC a další tradiční těžaři v čele s Ruskem se zavazují snížit svoji ropnou produkci dohromady o 9,7 milionu barelů denně. Další producenti – USA, Brazílie a Kanada – přispějí ke snížení těžby o dalších 3,7 milionu barelů denně. Je přitom možné, že se k redukci přidají i další země skupiny G20, tedy země z dvacítky těch světově ekonomicky nejvýznamnějších.
img

Nezaměstnanost v USA letí vzhůru, podle Fedu může přesáhnout 32 procent. Ve 30. letech přitom činila „jen“ necelých 25 procent

12.04.2020 Američtí ekonomové jsou v děsu a úžasu zároveň. Jeden z nich se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že by jej nikdy ani ve snu nenapadalo, že taková čísla během své kariéry uvidí. Leč stalo se. Počet nových nezaměstnaných v USA vylétl v týdnu, který končil 28. březnem, doslova astronomicky. Celkem 6,65 milionu lidí se totiž v daném týdnu v USA nově přihlásilo o podporu v nezaměstnanosti. Podobné to bylo i v týdnu následujícím, končícím 4. dubna. To se o podporu nově přihlásilo 6,6 milionu lidí (viz graf).
img

Znárodnění za vytištěné prachy

11.04.2020 V Česku se chystá znárodňování. Kdo by pomyslel, že takovou větu ještě někdy uslyší. Nyní něco takového připouštějí jak premiér Babiš, tak ministr průmyslu Havlíček. Mnohým Čechům se už jen při vyřčení slova „znárodnění“ dělá lehce nevolno – a vůbec nemusí jít o pamětníky Února 1948. Ne, nepropadáme se v čase. Zato se ekonomicky propadáme tak rychle, že vláda musí o takových věcech, jako je kapitálový vstup do některých firem, začít uvažovat. Je to nyní výstraha ekonomická, ne politická. Hrozí pakování třicátých let a tehdejší krize, nikoli let padesátých. Čekejme historicky bezpříkladné záchranné akce na mezinárodní úrovni, včetně takzvaného „shazování peněz z vrtulníku“. A dobře se na to připravme.
img

Nemovitosti v ČR zdražovaly před úderem koronaviru dvojnásobným tempem oproti situaci v EU. Jak se jejich ceny budou vyvíjet nyní?

10.04.2020 Ceny nemovitostí v ČR rostly v posledním loňském čtvrtletí šestým nejrychlejším tempem v celé EU. Meziročně přidaly 8,9 procenta. Rychleji reality zdražovaly v Lucembursku, na Slovensku, v Chorvatsku, v Polsku a v Lotyšsku. V Portugalsku pak rostly stejně rychle jako v ČR.
img

Pohonné hmoty v ČR dále rapidně zlevňují, benzín letos už o více než pět korun na litr. Čerpací stanice přerušují provoz – úpěnlivě vyhlížejí návrat ekonomiky do normálu

09.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních necelých třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,35 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,60 koruny za litr, na včerejší cenu 27,53. Nafta zlevňuje pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.
img

Germanwings jsou jen první řadě. Čekejme bankroty i znárodňování dalších aerolinek

08.04.2020 Konec německé nízkonákladové aerolinky Germanwings je jenom první „ochutnávkou“ toho, co letos letecké přepravce, zejména evropské a částečně americké, čeká. Letecká přeprava prochází kvůli koronaviru celosvětově krizí, jakou prakticky nepamatuje v celé své historii. Kolaps Germanwings a její odchod z byznysu, tak zdaleka nemusí zůstat osamocený.
img

Poslanci by měli podpořit kvantitativní uvolňování ČNB. Je to zaručený způsob, jak zlevnit český dluh v příštích měsících, kdy nastane jeho citelný nárůst, a tedy jeho možné zdražení

08.04.2020 V české ekonomice se kvůli koronaviru fatálně přestaly točit peníze; ruku v ruce s tím, jak vláda podstatnou část ekonomiky ze zdravotních důvodů zastavila. Proto hrozí hromadné krachy a vyhazovy. Nastává historicky mimořádný propad objemu výdajů a útrat. Vláda zastavila jak chod firem vysoce ziskových, tak těch mnohem méně výkonných. Při očistné krizi odcházejí z byznysu ty druhé. Nyní hrozí, že odejdou všechny. Sebelepší a sebeefektivněji hospodařící restaurace nebo průmyslový podnik nemohly s ničím takovým počítat. Nemohly se na to připravit. Neměly žádný varovný signál.
img

Míra nezaměstnanosti v březnu stagnovala, „náraz“ přijde v dubnu. Letos může vystoupat k úrovni deseti procent

08.04.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR v březnu ještě na opatření spojená s šířením koronaviru prakticky nereagovala. Vykázala tak úroveň tří procent, což je výrazně lepší výsledek, než s jakým trh počítal (ve střední hodnotě analytických odhadů trh dle Bloombergu počítal s úrovní 3,6 procenta). Mezi analytiky se dokonce objevovaly odhady, že by míra nezaměstnanosti mohla už právě za březen překonat pětiprocentní úroveň.
C:\fakepath\zlato.jpg

Cena zlata je dnes v korunách nejdražší v historii

07.04.2020 Cena zlata v korunách dnes dosáhla rekordní hodnoty více než 43.000 korun za unci. Důvodem je růst zájmu investorů způsobený zejména výraznou nestabilitou akciových trhů kvůli šíření viru Covid-19 a klesající kurz koruny. Korunová cena zlata je dnes o více než 30 procent vyšší než před začátkem krize související s šířením koronaviru. ČTK o tom dnes informovali analytici.
img

Zlato dnes v korunách zdražilo nejvýše v historii. Bude mu nahrávat i doba po pandemii

07.04.2020 Když je světu těžko, zlato se leskne o to jasněji. Zas a znova to potvrzují tyto dny a týdny. Koronavirus se začal z Číny šířit začátkem loňského prosince. Unce zlata tehdy v přepočtu do české měny vyšla na nějakých 33 tisíc, dnes už vystoupala na takřka 43 tisíc korun (dějinně rekordní cena dle Bloombergu činí 42 875,70 koruny za unci). To je zhodnocení o takřka 25 procent, a to v době, kdy drtivá většina jiných investic dramaticky ztrácí na ceně.
img

Češi vzali v únoru obchody útokem, báli se karantény. Masivně vykupovali nejen droždí či roušky, takže maloobchodní tržby dopady mnohem lépe, než se čekalo

07.04.2020 Maloobchodní tržby v ČR vykázaly v únoru nad všechna očekávání lepší výsledek. Při vyloučení motoristického segmentu rostly meziročně o 7,4 procenta, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů očekával dle agentury Bloomberg vzestup pouze ve výši 4,5 procenta. Nečekaně dobře se vedlo také maloobchodu se zahrnutím motoristického segmentu. Trh předpokládal meziroční růst 2,4 procenta, ve skutečnosti však vzestup dosáhl 3,6 procenta. V obou případech – jak se zahrnutím, tak bez zahrnutí motoristického segmentu – maloobchod překonal nejsmělejší analytické odhady. Lze tedy říci, že maloobchod jako celek v únoru ještě šíření koronavirové nákazy nijak negativně neovlivnilo.
img

Tuzemské stavebnictví bude letos tlumit dopad hluboké průmyslové recese

06.04.2020 Tuzemské stavebnictví vykázalo solidní únorový výsledek. Zejména zásluhou inženýrského stavitelství a poměrné teplé zimy se objem stavební produkce meziročně zvýšil o 5,3 procenta. Přicházející recese však nepochybně poznamená i stavební výrobu, byť méně než produkci průmyslovou.
img

Český průmysl v únoru prožil své ticho před bouří

06.04.2020 Průmysl prožil své ticho před bouříTuzemský průmysl letos v únoru prožil své „ticho před bouří“. Průmyslová výroba totiž meziročně po očištění poklesla jen o 0,9 procenta. Takový pokles je vskutku „tichem“, či stagnací, v porovnání s „bouří“, tedy citelným propadem, který se dostaví v březnu, a zejména v dubnu a pak do značné míry i v dalších měsících. V únoru ještě průmysl vykazoval poměrně vysokou odolnost vůči nepříznivému vývoji, který byl tehdy patrný zejména v Číně a některých dalších asijských ekonomikách, v nichž koronavirus udeřil nejdříve. K závažnějšímu ochromení průmyslu mimo oblast Asie došlo až v březnu. I když již v únoru i průmysloví výrobci mimo Asii pociťovali rapidní zbrzdění tamních ekonomik, protože se například zadrhávaly čínské dodávky. Od března však průmyslovou výrobu v ČR čeká a nemine mohutný propad, a to za celý rok v rozsahu od patnácti do dvaceti procent.
img

Tuzemské banky prudce snižují úročení vkladů. Se snižováním úroků na hypotékách tolik nespěchají

06.04.2020 Dolů, a to leckdy i pořádně. Takovým směrem se v dubnu vydávají úroky na klientských vkladech v tuzemských bankách. Banky tak reagují na úder koronavirové krize a související citelný pokles tržních úrokových sazeb a základních úrokových měr České národní banky. Při snižování úroků na hypotékách jsou ale mnohem opatrnější.
img

Ropa minulý týden zdražila nejvíce v historii, pohonné hmoty v ČR však dále prudce zlevňují. Trh s ropou je křeči, na které královsky vydělávají majitelé tankerů, českým benzínkám hrozí krach

05.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Včera benzín zlevnil v porovnání s pátkem průměrně o více než dvacet haléřů na 27,44 koruny, nafta pak zlevnila o patnáct haléřů na litr a vychází na 27,61 koruny. Benzín je nejlevnější od dubna 2016, nafta pak od srpna 2016.
img

V Česku se asi bude znárodňovat. A také v Itálii, Belgii, Německu či Austrálii

05.04.2020 Český stát by mohl vstoupit do klíčových podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru dostaly do problémů. Premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček to včera připustili v České televizi. Babiš v té souvislosti zmínil leteckou společnost Smartwings.
img

Schillerová rozdá 25 tisíc korun plošně a bez podmínek. Zaplatíme to vyššími daněmi v budoucnu, zaplatíme tedy i nynější „černé pasažéry“

03.04.2020 Pro získání jednorázového příspěvku 25 tisíc korun nebudou muset živnostníci dokládat pokles příjmů. Na podporu budou mít nárok všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) zasažené v souvislosti s koronavirem, které podnikaly před 12. březnem, tedy před vyhlášením nouzového stavu.
img

Míra nezaměstnanosti v ČR v příštích měsících zřejmě dosáhne úrovně deseti i více procent

03.04.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR vykáže za měsíc březen dle našeho předpokladu úroveň 3,8 procenta. Jedná se o nejvyšší míru nezaměstnanosti od ledna 2018, kdy však ovšem vrcholila zimní sezóna, takže míra nezaměstnanosti byla právě z důvodu běžné sezónnosti vyšší než ve zbytku roku. Poměrně razantní nárůst letošní březnové míry nezaměstnanosti, z únorové úrovně rovných tří procent, je i tak jen „slabým odvarem“ toho, co přinesou další měsíce. Během dubna lze čekat opravdový „náraz“ koronavirové krize, takže tuzemský trh práce se otřese jako už dlouho ne. Míra nezaměstnanosti stoupne úrovni k šesti až sedmi procent, v dalších měsících roku se pak přiblíží k desetiprocentní hranici, v horším případě ji překoná. Míra nezaměstnanosti tak bude vyšší než v nejhorší etapě světové finanční krize z doby před deseti lety. Záleží ovšem také na tom, jak razantní budou vládní opatření na podporu ekonomiky, jako jsou výhodné půjčky či kurzarbeit, a samozřejmě na tom, jak dlouho nakonec potrvá nouzový stav a další omezující opatření pro boj s koronavirem, a to jak v ČR, tak v zahraničí, zejména v zemích našich významných přímých a nepřímých obchodních partnerů. V tuto chvíli se ale předpoklad opětovného rozjetí převážné části nyní „vypnuté“ ekonomiky ještě před koncem letošního prvního pololetí jako až příliš optimistický, což nahrává tomu, že se v rámci tuzemského trhu práce naplní výše uvedené prognózované údaje.
img

Zlevní kvůli koronaviru v Česku nemovitosti? Otázka za miliony

03.04.2020 K razantnímu poklesu cen nemovitostí nedojde. Pokud nastane pokles cen, bude se po přechodnou dobu týkat spíše hůře situovaných nemovitostí v méně atraktivních lokalitách a bude činit maximálně deset procent. Z více důvodů.
img

Koronavirus změní trh práce na podzim. V ohrožení jsou zaměstnanci v průmyslu, ale nově také službách a pohostinství.

03.04.2020 Dle nejtemnějších scénářů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) způsobí světová pandemie koronaviru zpomalení globální ekonomiky v roce 2020 až o polovinu. Tvrdý dopad to bude mít i na pracovní trh, a to na mezinárodní i národní úrovní. Podle ekonoma Lukáše Kovandy se to ovšem neprojeví hned, zaměstnanci v nejvíce ohrožených sektorech ekonomiky by se však měli připravit na změny, které trh práce pocítí pravděpodobně letos na podzim.
img

Nezaměstnanost v USA giganticky narostla, v Česku se čeká nárůst na 3,6 procenta. Světové ceny potravin padají nejvýrazněji od roku 2015

02.04.2020 Američtí ekonomové jsou v děsu a úžasu zároveň. Jeden z nich se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že by jej nikdy ani ve snu nenapadalo, že taková čísla během své kariéry uvidí. Leč stalo se. Počet nových nezaměstnaných v USA vylétl v týdnu, který končil 28. březnem, doslova astronomicky. Celkem 6,65 milionu lidí se totiž v daném týdnu v USA nově přihlásilo o podporu v nezaměstnanosti (viz graf níže).
img

Pohonné hmoty dále padají, ropa zlevnila nejníže od června 1999. Hrozí krachy čerpacích stanic v ČR

02.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Poprvé od dubna 2016, za takřka čtyři roky, se včera benzín i nafta prodávaly za cenu pod 28 korunami za litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 93 haléřů na litr a stojí 27,90 koruny, nafta pak zlevnila o 64 haléřů na litr a vychází na 27,96 koruny.
img

ČNB uvolňuje poskytování hypoték, už se neobává nafukování realitní bubliny

01.04.2020 Česká národní banka dnes uvolnila limity tří úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky. Už se neobává nafukování realitní bubliny. Limit výše hypotéky v poměru k hodnotě zastavované nemovitosti (LTV) zvýšila na 90 procent z 80 procent. Poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI) zvýšila ze 45 na 50 procent. Poměr výše dluhu a čistého příjmu žadatele o úvěr (ukazatel DTI) zrušila.
img

Státní rozpočet vykazuje druhé nejhorší březnové plnění v novodobé historii ČR, kvůli koronaviru ovšem jen z menší části. Schodek letos převýší 300 miliard korun, může dosáhnout až 500 miliard

01.04.2020 Březnové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře od krizí poznamenaného roku 2010. Výsledkem je totiž schodek ve výši 44,7 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních tří měsíců roku hospodařila naposledy právě před deseti lety. V roce 2010 se ovšem v plnění rozpočtu promítaly dopady celého krizového roku 2009, míra nezaměstnanosti tehdy byla citelně vyšší než dnes atp.
img

Tuzemský průmysl čeká zřejmě nejčernější rok v dějinách novodobé ČR. Propadne letos až o dvacet procent

01.04.2020 Podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se v březnu zhoršily z měsíce na měsíc nejvýrazněji od krizového roku 2009. Na vině je pochopitelně pandemie nemoci Covid-19, která ochromuje českou i mezinárodní ekonomiku.
img

Vláda se na nadcházející krizi nepřipravila dobře. Loni koncem roku zabředla do poměrně hlubokého schodku

01.04.2020 České vládní instituce se na nadcházející recesi nepřipravily nejlépe. Saldo hospodaření jejich sektoru dosáhlo loni ve čtvrtém čtvrtletí nejhoršího výsledku od posledního kvartálu roku 2016. Zabředlo totiž do schodku ve výši 1,45 procenta HDP. Meziročně, v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2018, se schodek prohloubil o takřka 11 miliard korun.
img

Podpora živnostníků částkou 25 tisíc krok je rozumný krok, podmínky jsou stanoveny poměrně velkoryse

31.03.2020 Jednorázová podpora podnikatelů a živnostníků postižených dopady pandemie koronaviru částkou 25 tisíc korun je správný krok, který celé řadě dotčených pomůže výpadek v příjmech překonat. Podmínka čerpání podpory je stanovena poměrně velkoryse. Podmínkou je totiž meziroční pokles tržeb dané OSVČ během letošního prvního čtvrtletí alespoň o deset procent. Poměrně velkorysá je tato podmínka i přesto, že opravdu intenzivní zásah do tržeb živnostníků nastal převážně jen v období druhé poloviny března, kdy platil nouzový stav, zatímco podmínka je vztažena k celému období prvního čtvrtletí, tj. od začátku ledna do konce března. OSVČ v oblastech cestovního ruchu, například průvodci, pociťovaly závažný výpadek tržeb už od přelomu ledna a února, nejprve kvůli výpadku tržeb realizovaných čínskými turisty.
img

Koronavirus na jaře v Česku zachrání život až desítkám lidí. Ubývá dopravních nehod i kriminality

31.03.2020 Koronavirus nejen zabíjí, ale také zachraňuje lidské životy. Dopravní omezení logicky způsobuje pokles intenzity zejména silniční dopravy, což se následně projevuje nižším počtem nehod, včetně těch s fatálními následky.
img

Dobrá zpráva: Češi loni spořili nejvíce za deset let, jakoby tušili blížící se úder koronaviru

31.03.2020 Češi loni spořili nejvíce za deset let, jakoby tušili blížící se úder koronaviru .České domácnosti začaly v loňském roce opět výrazněji spořit. V loňském čtvrtém čtvrtletí dokonce jejich míra úspor dosáhla hodnoty 15,1 procenta, což je nejvyšší údaj od roku 2010. Rok 2010 byl ovšem citelně poznamenán dopady světové finanční krize.
img

Jak zachránit českou ekonomiku? Třeba i „shazováním peněz z vrtulníku"

30.03.2020 Kvůli koronaviru právě nastává historicky mimořádný propad objemu výdajů a útrat v české ekonomice. Peníze se zkrátka přestaly v podstatné míře „točit“ ruku v ruce s tím, jak jsme podstatnou část ekonomiky „vypnuli“. „Vypnuli“ jsme jak firmy zdravé, tak nemocné. Při očistné krizi odcházejí z byznysu ty nemocné. Nyní hrozí, že odejdou všechny. Sebelepší a sebeefektivněji hospodařící restaurace nemohla s ničím takovým počítat. Nemohla se na to připravit. Neměla žádný varovný signál, že se něco takového může blížit.
img

Blíží se krachy čerpacích stanic. Ropa je v korunách nejlevnější od roku 1999, zájem řidičů o benzín i naftu přitom dramaticky klesl

30.03.2020 Loni se počet veřejných čerpacích stanic v ČR poprvé v historii přehoupl přes cifru čtyř tisíc. Česko má jednu z nejhustších síť benzínových pump v Evropě, ba na světě. Koronavirus však vše mění. Hrozí, že benzínových pump bude ubývat. To se přitom nedělo ani v krizí poznamenaných letech 2010 až 2013. Jenže tehdy sice ekonomika procházela útlumem, avšak nebyla z velké části „vypnutá“ jako dnes.
img

Vláda stále nepochopila vážnost situace. Odklad hypoték je fajn, ale… musíme jít hlouběji do dluhu a umožnit kvantitativní uvolňování

29.03.2020 Ministryně financí Alena Schillerová navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku. Zároveň by podle ní měl být po dobu přerušení splácení snížený i úrok u těchto úvěrů o „nějakou symbolickou výši“. Navrhne také vládě, aby zrušila daň z nabytí nemovitosti.
img

Balík české vlády na boj s koronavirem je třetí největší v Evropě, plyne z dat MMF

29.03.2020 Prakticky každá země světa už přišla s balíkem fiskálních opatření pro boj s ekonomickými dopady šíření koronavirové nákazy. Výše rozpočtové podpory se poměrně citelně liší zemi od země, jak vyplývá z aktuálních dat Mezinárodního měnového fondu. České republika nedopadá vůbec špatně. Mezi evropskými zeměmi je objem vládní podpory – přímé a nepřímé – v souhrnu třetí největší, když dosahuje osmnácti procent hrubého domácího produktu (viz graf níže).
img

Ropa je dnes v korunách nejlevnější v tomto tisíciletí, od června 1999

27.03.2020 Cena ropy dnes odpoledne středoevropského času zlevnila na svoji nejnižší cenovou úroveň po přepočtu do české měny v tomto tisíciletí. Barel ropy Brent zlevnil v přepočtu do korun na 610 korun, vyplývá z dat Bloombergu. Jedná se o absolutně nejnižší korunovou cenu barelu Brentu za celé období od 30. června 1999.
img

Jak teď zachraňovat českou ekonomiku?

27.03.2020 Vláda má masivně podpořit ekonomiku tehdy, když ji svírá strach, takže nikdo moc nechce investovat a utrácet. Což byl částečně případ před jedenácti lety. A má ji podpořit také tehdy, když by sice kdekdo investovat a utrácet chtěl, ale prostě nemůže. Což je dnešní případ.
C:\fakepath\cnb-26032020-lv.jpg

ČNB snížila základní sazbu na jedno pct., čeká recesi ekonomiky

26.03.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně snížila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na jedno procento. Současný vývoj ovlivněný pandemií koronaviru podle rady ale celkově vede k potřebě dalšího významného snížení sazeb v letošním roce, což by mělo podpořit zotavování ekonomiky. ČNB totiž očekává silnou recesi, ve které česká ekonomika setrvá po zbytek letošního roku. Na rozhodnutí rady dnes koruna reagovala posílením o 36 haléřů na 27,20 Kč/EUR, protože trh očekával větší uvolnění měnových podmínek.
img

ČNB ve zhruba deseti dnech snížila úroky nejvýrazněji od roku 1999, koruna přesto posiluje

26.03.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním řádném měnověpolitickém zasedání snížila základní úrokovou sazbu více než se čekalo, a to rovnou o 0,75 procentního bodu.
img

ČNB snižuje úroky nejvýrazněji od krizového roku 2008, koruna mírně oslabuje

26.03.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním řádném měnověpolitickém zasedání snížila základní úrokovou sazbu více než se čekalo, a to rovnou o 0,75 procentního bodu.
img

Nafta v uplynulém týdnu zlevňovala nejvýrazněji od roku 2005, benzín od roku 2010. Pohonné hmoty v ČR historicky padají kvůli koronaviru

26.03.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu zlevňovaly v týdenním sledování nejvýrazněji od února 2010. To znamená, že v jakýchkoli sedmi dnech v řadě se jejich cena snížila rapidněji naposledy před více než deseti lety. Pokud se zaměříme pouze na ceny nafty, ty v uplynulém týdnu zlevňovaly v týdenním sledování nejvýrazněji dokonce za celé období minimálně od začátku roku 2005, od kdy CCS zveřejňuje příslušná data.
img

Asijské akcie prudce rostou, ty americké měly včera nejlepší den od roku 1933. Trhy živí naděje, že opatření centrálních bank a vlád pro boj s koronavirem budou konečně účinná

25.03.2020 Asijské akcie dnes stoupají, mají svůj nejlepší den od roku 2008. Navazují tak na včerejší vybuzené obchodování na amerických trzích. Dow Jonesův akciový index během něj zhodnotil nejvýrazněji od roku 1933, a to o 11,4 procenta. Akcie po celém světě nyní žene vzhůru zejména balík rozpočtových opatření na podporu ekonomiky za takřka dva biliony dolarů. N něm se v noci na dnešek středoevropského času dohodla americká administrativa v čele s ministrem financí Stevenem Mnuchinem s šéfem senátních demokratů Chuckem Schumerem. Odsouhlasení balíku oběma komorami amerického Kongresu by tak nyní mělo být víceméně formalitou.
img

Babišova vláda si bude moci snáze půjčovat, a to masivně i koruny nově tištěné Českou národní bankou. Kvantitativní uvolňování se zabydluje ve střední a východní Evropě

24.03.2020 Kvantitativní uvolňování se plně zabydluje v zemích střední a východní Evropy. I v těch, které nesdílí euro, jako je Polsko, Rumunsko, Maďarsko nebo Česko. Vlády a centrální banky těchto zemí podnikají legislativní kroky k tomu, aby ke kvantitativnímu uvolňování mohlo docházet, případně už takové opatření přímo provádějí či signalizují.
img

Odložení olympiády vyjde Japonce na zhruba šest miliard dolarů, japonská měna mírně oslabuje

24.03.2020 Poprvé v historii pořádání novodobých olympijských her, tedy poprvé od konce 19. století, se tyto hry uskuteční v přeloženém termínu. Olympiáda v Tokiu se uskuteční místo letošního roku až v roce 2021. Šíření koronavirové nákazy si tak v podobě odložení tak rozsáhlé a nákladné akce, jakou jsou olympijské hry, vyžádalo v tomto smyslu dosud svojí největší oběť.
img

Současná striktní opatření pro boj s koronavirem zachrání 20 tisíc Čechů

24.03.2020 Stále častěji se tak objevuje otázka, zda současným mocným ochromením ekonomiky – se všemi neblahými důsledky, které to může mít nejen letos – neplatíme až přílišnou daň za opatření pro boj s koronavirem. V nové studii nazvané „Makroekonomie epidemie“, kterou v pondělí publikoval americký Národní úřad pro ekonomický výzkum, odpovídá tým ekonomů z USA a Německa. Jedná se o zřejmě první akademickou studii, která již modeluje přímo různé ekonomické dopady opatření zaváděných v těchto týdnech a dnech v souvislosti s onemocněním Covid-19.
img

Zlato dnes poprvé v dějinách dosáhlo cenové úrovně 40 tisíc korun za unci. Kov zdražuje kvůli slábnutí koruny a rozhodnutí americké centrální banky neomezeně nakupovat dluhopisy

23.03.2020 Zlato dnes poprvé v historii dosáhlo cenové úrovně 40 tisíc korun za jednu unci. Drahému kovu pomáhá k cenovému růstu slábnutí koruny k dolaru. Vzájemný kurs koruny k dolaru je blízko nejslabších úrovní od roku 2004.
img

Nezdar jednání v americkém Kongresu oslabuje korunu, zvyšuje pravděpodobnost, že Česká národní banka začne odprodávat své devizové rezervy

23.03.2020 Česká koruna opět citelně oslabuje. Vůči euru během dnešního obchodování znehodnotila z úrovně kursu 27,25 až na 27,82. Od začátku letošního roku koruna vůči jednotné evropské měně ztratila 8,3 procenta, tedy více než polský zlotý nebo maďarský forint.
img

I bankovky mohou přenášet koronavirus. Virus chřipky na nich přežívá až 17 dní, na některých je tolik bakterií jako na záchodovém prkénku

23.03.2020 Současné šíření koronavirové nákazy dost možná povede k významnému omezení, či dokonce úplnému zrušení hotovosti a hotovostních plateb. V době postupu globální pandemie se totiž do popředí dostává otázka hygieničnosti hotovosti. Vzhledem k tomu, že třeba virus lidské chřipky přežívá na bankovkách až 17 dní a zůstává po celou tuto dobu infekční (studie zde), je třeba počítat s tím, že koronavirem, který je vysoce nakažlivý (viz), se lze nakazit právě i manipulací s fyzickými penězi.
img

Vláda chce zítra navýšit rozpočtovaný schodek na dějinně nejvyšší úroveň 200 miliard korun, je to však stále málo

22.03.2020 Ministerstvo financí nově plánuje schodek ve výši 200 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová na pondělním jednání vlády navrhne v novele zákona o státním rozpočtu zvýšit schodek rozpočtu právě na takovou sumu, z dosavadní cifry 40 miliard.
img

Benzín včera „přes noc“ zlevnil nejvýrazněji za více než deset let. Pád cen pohonných hmot pokračuje

22.03.2020 Pohonné hmoty v ČR včera pokračovaly pátý den v řadě v prudkém zlevňování. Benzín zlevnil ze dne na den o 35 haléřů na průměrnou cenu 29,31 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o 27 haléřů na 29,10 koruny za litr. V případě benzínu jde o nejvýraznější jednodenní zlevnění od 18. února 2010, tedy za více než deset let. Nafta pak včera zlevnila zde dne na den nejrapidněji od 12. prosince 2014.
img

Vláda zřejmě živnostníkům odpustí důchodové pojištění, kvůli koronaviru. Stát tím přijde o další miliardy, schodek tak bude rekordní v dějinách ČR

22.03.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce ulevit drobným podnikatelům a živnostníkům. Navrhuje jim prominout platby na povinné důchodové pojištění, a to po dobu šesti měsíců, od letošního března do srpna. Mnozí živnostníci, mnohé OSVČ, jsou totiž těžce zasaženi současnou ekonomickou krizí, kterou způsobuje šíření koronaviru a opatření pro boj s ním. Řadě živnostníků, třeba těm v pohostinství či v turistickém ruchu, zcela vypadl příjem.
img

Deficit státního rozpočtu letos dosáhne nejspíše 250 miliard korun, může však přesáhnout i 300 miliard. Schodek „jen“ 100 miliard je nyní už utopie

20.03.2020 Ministerstvo financí uvádí, že schodek státního rozpočtu ČR dosáhne za letošní rok úrovně přesahující 100 miliard korun. Už v tuto chvíli musí být zřejmé, že důležitou roli sehrává spíše slůvko „přesahující“ než cifra „100 miliard“. Ta je totiž uvedena jen proto, aby se skok z původního rozpočtovaného schodku, 40 miliard, nezdál až příliš velký. Sto miliard, to je prostě nyní již utopicky nízká suma, vzhledem k okolnostem.
img

České banky byly loni nejziskovější v historii, i kvůli pasivitě klientů. Letos jim zisk podváže koronavirus, menší banky ohrozí až existenčně

20.03.2020 Tuzemské banky za sebou mají další úspěšný rok. Celkový čistý zisk tuzemských bank a spořitelen stoupl meziročně o 9,64 miliard korun na 90,9 miliardy korun. Čtveřice největších bank působících na českém trhu – Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit Bank – se na loňském růstu podílela z většiny, když jejich loňský zisk vzrostl o 7,1 miliardy na 62,2 miliardy korun.
img

Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří

20.03.2020 Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří . Důvěra v českou ekonomiku je v tomto měsíci nejslabší od října 2013, tedy za 6,5 roku. Příslušný ukazatel důvěry v ekonomiku přitom mezi letošním únorem a březnem ztratil 3,2 bodu, takže meziměsíční pokles důvěry v ekonomiku je v březnu nejvýraznější od února roku 2009. Tehdy česká ekonomika utrpěla „náraz“ v důsledku vrcholící světové finanční krize.
img

Pohonné hmoty v ČR za poslední tři dny zlevnily nejvýrazněji za uplynulých více než deset let. Navzdory tomu, že koruna vůči dolaru dnes oslabila k 26,10, tedy na minimum od roku 2004

20.03.2020 Pohonné hmoty v ČR včera pokračovaly třetí den v řadě v prudkém zlevňování. Benzín zlevnil ze dne na den o 19 haléřů na průměrnou cenu 29,90 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o 18 haléřů na 29,55 koruny za litr. Za uplynulé tři dni zlevnil benzín o 68 haléřů na litr a nafta o 61 haléřů. V průměru jde o nejvýraznější třídenní zlevnění těchto dvou základních paliv za celé období od 20. února 2010, tedy za více než deset let. Poprvé od 6. září 2017 se jak benzín, tak nafta v průměru prodávají za méně než třicet korun. Benzín je nyní nejlevnější právě od 6. září 2017, nafta pak od 8. listopadu 2017.
img

Koruna dnes oslabuje nad 28 Kč za euro, je tak nejslabší od ledna 2015. Rumunská měna letos proti euru prakticky drží svoji hodnotu

19.03.2020 Koruna dnes vůči euru poprvé po více než pěti letech oslabila nad úroveň kursu 28,00. Naposledy se nad touto úrovní obchodovala 15. ledna 2015, v době intervenčního oslabování české měny ze strany České národní banky. S dnešním překročením úrovně 28 korun za euro citelně narůstá pravděpodobnost zásahu ČNB, spočívajícím v odprodeji části devizových rezerv, které vršila zvláště znatelným tempem právě v době intervence trvající od listopadu 2013 až do dubna 2017, zejména pak v posledních měsících intervenčního zásahu. Slábnutí koruny částečně tlumí náraz, kterému nyní tuzemská ekonomika čelí kvůli hospodářským důsledkům šíření koronaviru. Výhledově totiž slabá koruna podpoří exportéry na zahraničních trzích, čímž usnadní zotavení ekonomiky po koronavirovém úderu. Pokud je však koruna slabá až příliš, negativa převyšují pozitiva, jelikož slabá měna poškozuje dovozce a tím pádem tedy také průmyslovou výrobu a koneckonců i export, jehož dovozní náročnost je poměrně vysoká. ČNB tedy musí na miskách lékárnických vah zvažovat, od kdy už náklady slabé koruny převyšují její benefity. Takový okamžik může nastávat právě kolem úrovně kursu 28 korun za euro.
img

Čerpací stanice v ČR mají v době „koronavirové krize“ rekordní marže. Cena ropy historicky padá, čerpadláři ale benzín i naftu zlevňují pomaleji

19.03.2020 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dramaticky zlevnily, přesto nedrží krok s historickým pádem cen ropy na světovém trhu. Cena benzínu Natural 95 se snížila z 31,06 koruny na 30,09, tedy o 97 haléřů. Nafta zlevnila z 30,60 na 29,73 koruny za litr, tedy o 87 haléřů. Nafta včera zaznamenala nejvýraznější jednodenní zlevnění od 12. prosince 2014, když „přes noc“ zlevnila o 23 haléřů. Benzín zaznamenal předevčírem své nejvýraznější zlevnění od 12. prosince 2014, když se ze dne na den jeho cena jednoho jeho litru propadla hned o 30 haléřů. Sesuv cen pohonných hmot bude pokračovat i v nadcházejícím týdnu.
img

Ropa je nejlevnější od roku 2003, v korunách reálně dokonce od roku 1999. Benzín i nafta v ČR brzy zlevní hluboko pod 30 korun za litr

18.03.2020 Cena ropa typu Brent se během dnešního obchodování propadla nejníže od září 2003. Barel této ropy se dnes prodával i za 26,65 dolaru, tedy nejlevněji od 26. září 2003. Na mnohaleté minimum dnes klesla také korunová cenu barelu Brentu. Ta dnes klesla pod 666 korun. Naposledy byla níže 18. ledna 2002, jak plyne z dat Bloombergu.
img

Bilionový program vlády české ekonomice pomůže, možná jej ale bude třeba navýšit. Česko se naštěstí má z čeho zadlužovat, riziko jeho bankrotu je šesté nejnižší na světě

18.03.2020 Česká vláda se zařazuje po bok ekonomicky nejvyspělejších zemí světa a přichází s masivním programem na podporu české ekonomiky. Tuzemská ekonomika míří do recese, která může být hlubší než ta z roku 2009, tedy z doby světové finanční krize. Dnešní krok vlády je tedy více než žádoucí a vládě vlastně ani nic jiného nezbývalo, pokud nechtěla dopustit celkový rozvrat českého hospodářství. To je kvůli boji s šířením koronavirové nákazy z podstatné části „vypnuté“, přičemž tato vypnutá část je den o dne větší.
img

Přichází pád hypotečních úroků. Kdo si v nadcházející recesi v ČR udrží zaměstnání, bude mít hypotéku i nemovitost výrazně dostupnější než dnes, počkat se vyplatí

18.03.2020 Hypoteční bankéři si letos v únoru mnuli ruce blahem. Podařilo se jim „udat“ o skoro 71 procent větší objem hypoték než loni v únoru, vyplývá z dnes zveřejněných dat Fincentrum Hypoindex. Byl to pro ně z tohoto hlediska druhý nejúspěšnější únor v historii. Vzhledem k recesi, která na Česko co nevidět udeří, lze konstatovat, že to byly poslední opravdové „bankéřské hody“ před delší dobou hypoteční diety, ba půstu.
img

Pohonné hmoty v ČR dramaticky zlevňují. Cena benzínu spadla přes noc o třicet haléřů, nejvýrazněji od roku 2014. Nafta za den spadla o dvacetihaléř, nejvíce od roku 2015

18.03.2020 Řidiče v těchto dnech čeká ráno na čerpací stanici zpravidla velmi příjemné překvapení. Ceny pohonných hmot totiž znatelně zlevňují. Včerejšek tomu ale nasadil korunu. Průměrná cena benzínu totiž přes noc spadla z 30,58 na 30,28 koruny za litr, plyne z dnešních údajů CCS. Třicetihaléřové zlevnění benzínu ze dne na den se v posledních deseti letech přihodilo jinak jen jednou. Dne 12. prosince 2014 zlevnil benzín přes noc dokonce o 34 haléřů.
img

Koruna padá, přej si něco… přej si euro! Opravdu?

17.03.2020 Koruna včera padala opravdu nevídaně. Za jediný den ztratila vůči euru 1,20 koruny, když oslabila z kursu kolem 26,20 na 27,40. Úroveň kursu 27,40 je její nejslabší od první poloviny roku 2015. Obchodní den včera ještě ani neskončil a už se začali ozývat někteří zastánci eura. „Vidíte, říkali jsme to…“ Koruna je podle nich zranitelná a v poryvech světových trhů obstojí mnohem hůře než euro. Proto by se jí Česko mělo rychle zbavit a vstoupit do eurozóny.
img

Americké burzy prožily včera největší krach od roku 1987, obchodníci jsou nejvystrašenější v historii. Dnes lze ale sázet na prudký růst, koruna je nejslabší od roku 2015

17.03.2020 Klíčový ukazatel amerických burz, Standard & Poor’s 500, včera zažil svůj největší propad od krachu roku 1987. Akcie ztratily bezmála dvanáct procent a smazaly tak svůj zisk za rok 2019. Propadá se i česká koruna, je nejslabší od roku 2015.
Související klíčová slova: Premiér Andrej Babiš | Čína a USA | Český průmysl | Italský premiér Giuseppe Conte | Společnost Facebook | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Výdaje | Kolaps cen ropy | Míra nezaměstnanosti v ČR | Silnější koruna | Ojetiny | Bankéř | MAE | Americký ministr obchodu | Zdražuje zlato | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Brookings Institution | Kč/EUR | Daňové reformy | Krizové opatření vlády | EUR | Veřejné finance | Kiwi | Výsledek hospodaření | Zkušenosti | Čínský průmysl | Cenová hladina | Řecko | Tempo růstu | Nálada českých spotřebitelů | Koruna zpevnila | Alphabet | Vstupy | Koronavirové krize | Akciové trhy | Podpora živnostníků | Značka Apple | Makroekonomie epidemie | Primární emise | Devizoví obchodníci | Světové akcie | Deflace | Amazon | Zpravodajský server | Roman Řezníček | Opětovný pokles | Nulový úrok | Konsorcium | Fond obnovy EU | Celosvětový dluh | Hlavní ekonom | Celkový zisk | Trend | BTC | Finanční injekce | Uvolnění limitů | Kurz koruny k dolaru | Čeští miliardáři | Dluh vlád | Mezinárodní měnový fond | Muhammad bin Salmán | Podnikatel | Podnikové dluhopisy | Podíl na trhu | Hluboká recese | Ekonomika po koronaviru | Japonská měna | Poplatky | Burza v Miláně | Agentura S&P | Statistiky | Akcie dnes | Pokles sazeb | Zadlužení České republiky | Bezpečné útočiště | Protiinflační tlaky | Akcie společnosti Macy’s | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Diverzifikace | Aktiva | Citigroup | Investice do zlata | Investiční banky | DRFG Telco | Letecké společnosti | Ceny zeleniny a ovoce | Zelené centrální banky | Index strachu | Moore CZ | Splasknutí bubliny | Schodek státního rozpočtu | Dopravci v Evropě | Unce zlata | Situace na světovém trhu | IG Markets | Pravděpodobnost | Úřad práce | Arizona | Nadprodukce | Investiční firma | Výnosy dluhopisů | Index PX | Pojišťovna | Rozpočet EU | Akcie americké automobilky | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Ošetřovné | Evropská komise | Komunita | Strach | CZK | Zdražující bydlení | Plátcovství DPH | Dnešní údaje | Růst akcií | Vládní opatření | Patria Finance | Organizace zemí vyvážejících ropu | Imperial College | Akcie Tesly | Utahování měnové politiky | Premiér Mark Rutte | Britská libra | Výkyvy | Lagardeová | Stephen Innes | WhatsApp | Tuzemský průmysl | Fond obnovy | Nákup akcií | Oslabování měny | Goldman Sachs | Američtí vojáci | Rozvojové ekonomiky | Konec hotovosti | Americké dluhopisy | Podpora ekonomice | Podnikový dluh | Schůzka skupiny OPEC | Asijské trhy | Lídři zemí Evropské unie | Škoda Auto | Nafta v ČR | Zvýšení účinnosti | Americké podniky | Lubomír Lízal | Naše prognóza | Obnovení rovnováhy na trhu | Nejziskovější firma světa | Geopolitické napětí | Přiznání k dani z příjmu | Snižování stavů zaměstnanců | Andrej Babiš (ANO) | Globální žebříček burz | Labouristé | Země skupiny G20 | Lockheed Martin | Český statistický úřad | Saúdská Arábie | Ekonomika Německa | Home Credit | USTR | Asijské obchodování | Ethereum | Administrativa prezidenta | Cena palivového dříví | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Pokles ceny ropy | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Špatná nálada | Růst čínských akcií | Expanze | Epidemie SARS | Čínský prezident | Bydlení v ČR | Výsledek včerejších voleb | Čerpací stanice v ČR | Pokles dolaru | Růst sazeb | Český rozhlas | Aleš Sosnovský | Ceny kryptoměn | BVDF | Exchange | Výhled | Analýzy | Finanční centrum | WTO | E-shopy | Asijské akcie | Uber Eats | Inflační cíle | KLDR | Cena pohonných hmot | Výsledek britských voleb | Chilské peso | Exploze v Bejrútu | Online obchodování | Kontrakt na WTI | Nejbohatší Evropan | Největší akciové burzy světa | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Prudce zlevňující ropa | Výkon českého průmyslu | Snížení úrokové sazby | Vzestup inflace | Chytrý Honza | Burza | Úrokové sazby | Kryptoměna Bitcoin | Zájem o investování | Ferrari | Afrika | Základní úrokové sazby | Inflace v prosinci | Podpůrné programy | Nizozemsko | New York | Francouzský konglomerát | Čerpání evropských peněz | Pandemie COVID-19 | Brexit | Cena dříví v ČR | Propad cen | Světové obchodní války | Bezrealitky.cz | Ekonomiky v eurozóně | Americké ministerstvo financí | Průměrná úroková sazba | Michael McCarthy | Index Athex Composite | Britské podniky | Snížení úrokových sazeb | Peníze z vrtulníku | Růst cen | Objem pomoci státu | Fox News | Infekce koronavirem | European Metals Holdings (EMH) | České vlády | Dividenda ČEZ | Overnight | Bankovní rada ČNB | Největší burzovní krach | Vladimír Pikora | Tuzemská ekonomika | Digitální měna | Trpělivost | Situace na trhu s ropou | Výnosy desetiletých dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Zahraniční obchod ČR | Koronavir | Představitelé Fedu | Koronavirová nákaza | Státní kasa | Zlatý důl | Bydlení | Regulační orgán | Cíl ČNB | Podmínky v tuzemském průmyslu | Dow Jonesův akciový index | Nobelova cena za ekonomii | Dividendy | Čerpání peněz z fondů | Hnutí OLaNO | Analytik Raiffeisen | Bulgari | Italský dluh | Propad cen ropy | Odložené olympijské hry | Epidemie afrického moru | Financial Times | Posilování dolaru | Uvolnění měnové politiky | Lék na COVID-19 | Neomezené kvantitativní uvolňování | Výsledková sezóna v USA | BrandZ | Důchody | CMC Markets | ČSOB | ČSÚ | Olympijské hry v Tokiu | Analytici Next Finance | Ukazatel amerických burz | Nezaměstnanost | Západoevropské akcie | Natland | Pohonné hmoty v Česku | Cenové rozpětí | Ropná válka | Akcie Avastu | Boháči | Parlamentní volby | Měna Facebooku | Daň z nabytí nemovitosti | Sílící koruna | Růst cen ve výrobě | Nové digitální měny | Míra nezaměstnanosti v březnu | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Akciové bubliny | Záporný úrok | Zvyšování sazeb | Veřejně obchodované fondy | Americký prezident | Životní minimum | Daniel Křetínský | Kč/USD | Světový trh s ropou | Bitstamp | HSBC | Dluh státu | Praní špinavých peněz | Krize v Hong Kongu | Dnes ČNB | Útlum ekonomiky | Levná ropa | Uber | Ukazatel rozkolísanosti | Britské akcie | Irsko | Jeff Bezos | Finanční dopady koronaviru | Světové burzy | Vývoj měnového páru | Ceny emisních povolenek | Nejznámější kryptoměna | Akciové propady | Růst daní | Sociální sítě | Maloobchod | Znehodnocování měn | Snižování úroků v USA | Ceny elektřiny | Vývoj ceny ropy WTI | Anomálie na trhu | Zaměstnanost | Panama papers | Průmyslové podniky | České nemovitosti | Průmyslové recese | Washington | Národní investiční plán | Americké rafinerie | Daně z příjmů | Hugo | Byznys | Ekonomické zpomalení | Dnešní zprávy | Historická zkušenost | Vicepremiér | Míra inflace v dubnu | Burze | Rabobank | Dow Jonesův index | VIG | eKasa | Vybírání zisků | Otřesy na finančních trzích | Letecká skupina Smartwings | Karanténní opatření | Vít Hradil | Coinbase | Květnový kontrakt na WTI | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Bridget Jonesová | Alibaba | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Garance | Černé pondělí | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Kursy | Ekonomiky | Úrokové swapy | České banky | Důchodový systém ČR | Nárůst cen ropy | AVANT investiční společnost | Podnikatelé a firmy | Česká měna | Analytik Wood and Company | Philip Morris | Maďarsko | Covid | Infekce X | Sloučení ministerstev | Členové bankovní rady | Záchrana Smartwings | Český trh práce | Oberbank | Průmyslová produkce | Macron | Finlord | Pandemie koronaviru | Bohatí | Petr Bartoň | Válka měnová | Pokles ceny | Cena železné rudy | Bezdůvodné vrácení zboží | Donald Trump | Viceguvernéři | Cenové hladiny | Obchodování s termínovými kontrakty | Státní dluh | Daň z nabytí | Inflace | Dluh vlád jednotlivých zemí | Více peněz | Zveřejněné údaje | Peníze | Bill Gates | Australské akcie | Wood and Company | Hongkongská ekonomika | Fincentrum Hypoindex | Odhodlání | Přední ekonomové | Česká kina | Brent | Globtrex.com | Stavební produkce | Rozpočtový přebytek | Politika | Ceny pohonných hmot | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Šéf Boingu | Státy eurozóny | Odvetná cla | Koruna sílí | Schodek zahraničního obchodu | Nálada na světových trzích | Expert | Odchod z EU | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Světové finanční trhy | Státní pomoc | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Ukončení obchodní války | Theresa Mayová | Platina | Rozhodnutí čínské vlády | Společnost Wirecard | Růst globální ekonomiky | Burzovně obchodované fondy | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Reakce trhu | Burzy po celém světě | Alternativa oficiálních měn | Průmysl | Egyptská libra | Výrazný vzestup | Cena Brentu | Bilionový program | Šíření onemocnění | Hypotéky v Česku | Obchodní týden | Majetek | Evropské měny | Financovat | Miroslav Novák | Automobil | Blockchain | Akciová burza | Předčasné splacení hypotéky | Zdražovat | Snižování úroků | Výpadek čínské výroby | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Kenetic Capital | Situace na trzích | Dovoz ropy | Listopadová inflace | Růst | Vývoj české ekonomiky | Kristalina Georgievová | Koruna | Zlevňování benzínu | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Hospodaření státu | Klíčový ukazatel | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Akcie firmy | Poplatek | Ratingové hodnocení | Realitní bubliny | Digitální věk | Drobní investoři | Světové finanční krize | Nový typ koronaviru | Bisnode | Americká společnost Apple | Snižování cen | Hlediska technické analýzy | Ipsos | Německé firmy | Obchodní model WeWorku | Nižší daně | Charles Schwab | Prognóza | AVANT | Rozvoj umělé inteligence | Zavedení digitální daně | Shanghai Composite | Asset management | Úrokový swap | Hrubý domácí produkt země | Trh práce | Swiss | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Veřejný dluh | Volby v Británii | Zahraniční obchod České republiky | Eurodluhová unie | Akvizice | Spotřebitel | Zpráva | Světová válka | Zafixovaný produkt | Pomoc ekonomice | Shazování peněz z vrtulníku | Ratingová agentura | Hyundai | Patrik Tkáč | Největší burzovní krach dějin | Znehodnocení koruny | Sazby hypoték | Koronavirová krize | Velká Británie | Zlato.cz | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | IHS Markit | Nordea | Ropný trh | Cena bitcoinu | Velká krize | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Propad cen nemovitostí | Hospodářské krize | Sanford C. Bernstein | BitStock | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Zahrnutí inflace | Očekávání trhu | Lira | DRFG | Akcie Boeingu | Koruna posílila | Historický pád cen | Měnové manipulace | Skupina Home Credit | Graf | E15 | Geopolitická rizika | Dolary | Akcie CETV | Třetí světová válka | Investiční horizont | Panika kolem koronaviru | Národní ekonomická rada vlády | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Cla na americké zboží | Nejbohatší lidé světa | Těžba břidličných producentů ropy | JS Global | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Oslabování koruny | Jumpshot | Hranice měnové politiky | Perpetuum mobile | Exxon Mobil | Dění na akciových trzích | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Olympijské hry | Denominace | Globální hrozby | Google Pay | Evropský statistický úřad Eurostat | Oxford Economics | Ropa cena | Nezaměstnanost v USA | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Heritage Foundation | Centrální banky | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | KDU-ČSL | Ukrajinská hřivna | Zkušenost | Lipow Oil Associates | Podání daňového přiznání | MSCI | Argentinské peso | Cestovní ruch | Uložení peněz | Brexit bez dohody | Kvantitativní uvolňování ČNB | Silné cenové tlaky | Slabé měny | E*Trade | Open | CMC | Wood & Company | PwC | Turecko | Tedros Adhanom | Americké dolary | SICAV | Primární emise akcií | Kapitálový trh | Ekonomický přínos | Index | Skupina LVMH | Studie | Měď | Obří exploze v Bejrútu | Vládní podpory | České výnosy | Zveřejněná data | Trading | David Marek | Vyšší poptávka | Elektřina | Zdražování v Česku | MMF | Nabídka | Čínský akciový trh | USA | Výrobní ceny | Společnost ChytrýHonza.cz | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Schůzka skupiny OPEC+ | Snižování sazeb | Bankovky | Tržní kapitalizace | Maloobchodní tržby v ČR | Zrušení hotovosti | Bílý dům | Kapitál | Jiří Rusnok | Posílení | Rijád | Období nejistoty | České zlaté rezervy | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Rubl | Obiloviny | Mzda v ČR | Skupina OPEC+ | Boom čínských investic | Inflace v eurozóně | Majitel | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Padající dolar | Docomo | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Německé potraviny | Konglomerát LVMH | Světová pandemie | Unie | Airbus | Výnosové křivky | Cena ropy dnes | Hedgeové fondy | Karel Gott | Zpřesněný odhad | Thunbergová | Lukáš Kovanda | Státní pomoc aerolinkám | Sázky | Akcie Amazon | Výroba v Číně | Investiční plány | Christine Lagardeová | American Airlines | Digitální měna Facebooku | Soukromý sektor | Střadatelé | Globální finanční krize | Pozornost | Ropa | Bernie Sanders | Biofarmaceutické společnosti | Britský premiér | Fannie Mae | Ministr zahraničí | NTT | Země EU | Slábnutí koruny | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Úroda | Pokles sazeb hypoték | IEA | Ekonomický vývoj | Dánská koruna | Rozpočtová politika | Historie burzovního obchodování | Chod firem | Nejlevnější hypotéky | EUR/GBP | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Zahraniční firmy | Nejrozšířenější kryptoměna | Deficit | Rekordní hodnoty | Index Stoxx 600 | Banka KfW | Ceny Bitcoinu | Proroctví | Nobelovy ceny za ekonomii | Hudebních vydavatelství | Technické analýzy | Sebastian Kurz | Měsíční mzda | Americká měna | Kč/GBP | Angela Merkelová | Další růst | Lídři EU | Kurz dolaru | Hlavní ekonomka | Akcioví obchodníci | Hongkongská burza | Trumpův projev | Budoucnost | Hlubší schodek | Virus | Strach a panika | AxiCorp | Spotřební daně | Cukr | Nejbohatší lidé | Pozitivní impulz | E-Trade | Vlastní nemovitost | Americká banka | Index Hang Seng | Tuzemské banky | Izrael | Americká centrální banka | Prezident Trump | Ukončení intervencí | COVID III | Jana Maláčová | Společnosti | Invia | Americké biofarmaceutické společnosti | Konglomerát | Vir | Vývoj kolem brexitu | Altcoiny | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Roxette | Česká koruna | Výroba aut | Zahájení intervencí | NICE | Akciový propad | Benzín | Twitter | Prudký propad | Webináře | Cena stříbra | Nominální úrok | Útok na největší ropný areál | Hluboké průmyslové recese | Současné trhy | Úroda obilovin | Volná pracovní místa | Vedení ČEZ | Ropa Brent | Sulejmáního smrt | Zvýšení sazeb ČNB | Ekonom UniCredit Bank | Steve Jobs | Termínové kontrakty | Obchodní války | ING Bank Jakub Seidler | Zlato jako investice | Hypoteční banka | Devizové intervence | Analytik skupiny | Bohatství | Propad průmyslu | Ministerstvo financí ČR | Akciový index | Hospodářské dějiny | Standard Chartered | Účast akcionářů | Momentum | Podnikání | Hormuzský průliv | ChytrýHonza.cz | Balík české vlády | Index nákupních manažerů | Krach Wirecardu | Měna Bitcoin | Miroslav Singer | Pojišťovna VIG | Domácnosti | Erste Group | Zájem o digitální měny | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Polský zlotý | Srbsko-americký ekonom | Hospodářský vzestup | NAFTA | Propady cen | Cena zlata dnes | Ceny hliníku | Závislost | Panikařící světové trhy | Druhá největší ekonomika světa | Hrubý domácí produkt České republiky | Nejziskovější | Czech Development Fund SICAV | Růst cen zlata | Šíření viru | Vladimír Tomšík | Snižování úrokových sazeb | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Důvěra v průmysl eurozóny | Zisk společnosti | Rozhodnutí ČNB | Inovátorovo dilema | Průměrná hrubá měsíční mzda | Světové centrální banky | Kurz koruny | Šíření nového koronaviru | Analytik Raiffeisenbank | Ripple | Vývoj na světových trzích | CDF | FTSE 250 | Exim Tours | Výsledek rakouských voleb | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Royal Dutch Shell | Čínský koronavirus | Vývoz do Británie | Czech Development Fund SICAV (CDF) | Dluhová unie | Letošní úroda obilovin | Pozitivní zpráva | Dění kolem brexitu | Křetínský | Investiční činnost | Hospodaření důchodového pojištění | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Podnikatelé | Zpomalení globální ekonomiky | Patria Online | Mezinárodní instituce | Štěpán Hájek | Ajťáci | Historický pád cen ropy | Vývoj inflace | Mervyn King | Oslabování kurzu české měny | WeWork | Fortune | Tovární objednávky | Volby | Digitální zlato | Burzy padají | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Největší ekonomika | Server BBC | Golden Gate CZ | Dodávky ropy | Purple Trading Štěpán Hájek | Přímé zahraniční investice | Nájemné v Česku | Výroba zmrzliny v ČR | Mezinárodní finanční instituce | Norsko | Dostupnost bydlení v ČR | Zpomalování čínské ekonomiky | Twisto | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Znalost | Investiční plán | Equity | Prezident Donald Trump | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | New Deal | Analytici | Henry Kissinger | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Trumpův tweet | Aukce | Cena barelu ropy | Analytika | Hodnota všech kryptoměn | BH Securities | Celkový globální dluh | Kurz kybernetické měny | Odvrácení rizika | Kapitálové trhy | Stříbro | Globální dluh | Moskva | Nejnižší dluh | Zájem o hypotéky | ATFX | Elektřina v ČR | Zkušenost s investováním | Obchodovat | Růst cen v Česku | Skupina OPEC | Finanční instituce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Louis Vuitton Moet Hennessy | Kamil Janáček | Prostor pro další růst | G7 | Pokles cen | Hlavní finanční ukazatele | Požáry v Austrálii | Společnost Macy’s | Finance | Výsledky slovenských voleb | Broker Consulting Index | Pozornost trhu | Nejziskovější firma | Přijetí eura | Čínské akciové trhy | Rekord v rychlosti bohatnutí | Bankovní rada České národní banky | AT Global Markets | Úder koronaviru | Pohonné hmoty v ČR | Michal Skořepa | Dluhopisy | Firma | Pomoc státu firmám | Předčasné volby v Británii | Ropná cenová válka | Obchodníci | Výnosy českých státních dluhopisů | Poptávka | Burzovní krach | Investování do honorářů | Barclays | Hang Seng | Stroj na peníze | Bulharsko | Odpor | Červnový kontrakt | Propad sentimentu | Obchodníci s ropou | Pavel Sobíšek | Zpomalení české ekonomiky | Šok na trhu | Poskytnutí slevy | Snížení úroků | Burzovní den | West Texas Intermediate (WTI) | PCmag | Zrušení karenční doby | Řecká burza | Africké země | Omezení těžby | Objem pomoci státu firmám | Statistici | Členské státy | UBS | Bankéři | Video | Helena Horská | Evropská dluhová unie | Tržní hodnota Tesly | Členské státy EU | Bitcoiny | Problémy | Obchodní platforma E-Trade | Dolar vůči koruně | Komerční banka | USA a Čína | Raiffeisenbank Vít Hradil | Propad koruny | Kanadský dolar | Zpomalení světové ekonomiky | Statistický úřad | Litecoin | Sazba hypotečních úvěrů | Oslabení české koruny | Růst HDP | Menší poptávka | Provozní zisk EBITDA | Euro vůči dolaru | Koruna oslabuje | Akcie na pražské burze | Důvěra v českou ekonomiku | Hospodaření státního rozpočtu | Napětí mezi USA a Íránem | Celní válka | Sázka | Čínské zahraniční investice | Trumpův projev v Davosu | Výroba zmrzliny | ANZ | Největší obchod | Spekulace na pokles | Akcie podniku | ING Bank | Aranmka | Poskytování úvěrů | Poskytování hypoték | Analytik ČSOB | Deutsche Bank | Ekonomové | Japonská ekonomika | Regulace ceny | Bankovní sektorová daň | Zavření škol | Asijské akcie dnes | Boeing | Spojené státy | Česká ekonomika letos | Kurz dolarů | Nové kryptoměny | Vývoj | Finanční aktiva | Digitální měna Libra | Americké burzy | Dlužníci | Euro posiluje | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Investování do akcií | Paul Krugman | Český stát | Rekordní propad | Propad české ekonomiky | Dluhová krize | BIS | Rakouský kancléř | Tržní hráči | O2 eKasa | Ceny benzínu | Lucembursko | Intervence centrální banky | Ekonomický poradce | MFTEL | Podpůrná opatření | Finanční ukazatele | Účinný lék | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | České mzdy | Ipex Bank | Platforma | Premiér Giuseppe Conte | Ropná zařízení | Ministryně financí Alena Schillerová | Zvyšování úrokových sazeb | Smartwings koronavirus | Akcie padají | Americké akcie | Facebook | Průmysl a stavebnictví | Snížení základní úrokové sazby | FibreNet | Guggenheim Partners | Nemovitosti v ČR | Zasedání České národní banky | Devizové rezervy ČNB | Španělé | Oslabování libry | ChytrýHonza | Pohonné hmoty | Odliv zahraničního kapitálu | Akcie Applu | České měny | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Kotační výbor | Členské země EU | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Státní rozvojová banka | Luxusní branže | Bankovní unie | OSN | Žebříček burz | Zisky firem | Intervence | Světové obchodní organizace | Vrácení zboží e-shopu | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Michal Brožka | Konsolidace | Míra inflace v ČR | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Další vývoj | Obchodní centra | West Texas Intermediate | ČMZRB | Dění ve světě | Historie | Měnové politiky | G20 | Mark Rutte | Finanční služby | Německé banky | Summit EU | Oslabování čínské měny | CSI 300 | Onemocnění | Zelení miliardáři | Akcie Amazonu | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Americká centrální banka FED | Evropská rada | Stravenkový paušál | Natland Petr Bartoň | Obchodní dohody | Španělská chřipka | Výnosy | Hypoindex | Spojené státy a Čína | Bernstein | Analytik Czech Fund | Londýnský index FTSE 100 | Ropné království | Důsledky epidemie | Nové peníze | Brigádníci | Akcenta Miroslav Novák | Italský premiér | Měšec.cz | Vojtěch Benda | Ekonomická situace | Schodek rozpočtu ČR | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Čerpání peněz | Cena dříví | Penzijní fond | Martin Stránský | Propad burz | KOSPI | Dluhopis | Index FTSE 100 | Dow Jones | Kapitálové rezervy | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Americká administrativa | Ekonom Jan Švejnar | Úrok na bankovním účtu | Výsledek referenda | Fio | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Šíření nákazy | Historicky největší obchod | Centrální bankéři | Stravenky | První zkušenost s investováním | Burzovní ukazatel | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | Ústup strachu z koronaviru | Druhá vlna pandemie | Analytik Komerční banky | Izraelská vláda | Citelné zdražování | Textilka PFNonwovens | JS Global Lifestyle Company | Nejsilnější ekonomiky světa | Dlouhodobé dluhopisy | CREIF | Nemovitostní fond | Prezidentské volby | Boris Tomčiak | Světová finanční krize | České e-shopy | Propad ceny | Miliardy korun | LVMH | Vývoz do Německa | Dějiny burzovního obchodování | Tržní cena | DRFG ENERGY | Kraken | Přeshraniční obchod | Exministr zahraničí | Platformy pro obchodování | Růst mezd | Krach cestovky Thomas Cook | Hurikán Dorian | Automobilka | Akcie výrobce letadel | Atraktivita drahých kovů | Reálné ekonomiky | Koronavirus | KfW | Belgie | Posilování koruny | Zombifikace | Nákupy dluhopisů | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Deloitte | Babišova vláda | Daň z příjmu | Lufthansa | Zdroj příjmů | Patria | Británie | Ekonomické aktivity | Levnější půjčky | Propad průmyslové výroby | Americké automobilky | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) | České koruny | Švýcarská banka | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | MF | Prohlášení | Protesty v Hong Kongu | Obchodní komora | Bilionový program vlády | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Dodatečný kapitál | Francouzský ministr financí | Průmysl eurozóny | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | PPF | Antivirové společnosti | Nesoulad | Steven Mnuchin | Ropné cenové války | Světové trhy | Letečtí dopravci v Evropě | Ruské akcie | Generální ředitel | Africký mor | Ether | Obavy z globální hospodářské recese | Hotovost | Akcie výrobce letadel Boeing | Ekonomické sankce | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Ceny nemovitostí v ČR | Berlín | Růst cen v ČR | Průzkum | Firmy | České zemědělství | Čistá úroková marže | Polská ekonomika | Vývoj akcií EMH | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Tvrdý brexit | Růst cen domů a bytů | Soudní dvůr | Slábnutí čínské měny | Snížení průmyslové aktivity | Růst cen ropy | Dopad koronaviru na ekonomiku | Panika | Generali Investments CEE | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Napětí mezi USA a Čínou | Obchodní model | Systém stravenek | Zájem investorů | Cena ropy brent | Banka Creditas | Air France | Euro dnes | Aramco | Akcie Kofoly | Letečtí dopravci | Zásah centrálních bank | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Pomoc aerolinkám Smartwings | Provozní zisk | Ekonomický propad | Odhady ekonomů | Obchodní přebytky | Skladování ropy | Oslabení měny | Objem čínských investic | Bulharská měna | Investování | Měsíční mzda v ČR | Přední světoví těžaři | Distribuce | Fed | Zajištění proti kurzovému riziku | Maďarský forint | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie australské společnosti | NASDAQ 100 | Úrok na českých dluhopisech | Reálná měsíční mzda | Boris Johnson | Hodnota značky | Turistický ruch v ČR | Světové ekonomické fórum | Podíl českých potravin | Trumpovo dilema | Automobilový průmysl | Rozpočtovaný schodek | Generali Investments | Česká vláda | Poradenské společnosti | Skupina DRFG | Největší ropný areál světa | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie v USA | Dopad krize | Pavel Zahradil | Otázka za miliony | Kurzový závazek | Obava České národní banky | Cestovní kanceláře v ČR | Státní dluh ČR | Walmart | Epidemie afrického moru prasat | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | FTSE | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Německý ústavní soud | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Rizika | Odložení olympiády | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | Peter Hlaváč | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Lék na onemocnění covid-19 | Fitch | Pšenice | Bohatí jedinci | Czech Real Estate Investment | Americké banky | Nemovitý majetek | Jan Švejnar | Úspory | Poslanecká sněmovna | Schodek 300 miliard | Oslabení čínské měny | Bitcoin a další kryptoměny | Dánsko | Velcí hráči | Měna libra | Prodávající | Technologický trh Nasdaq | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Kontrakty na sójové boby | OLaNO | Penzijní společnosti | Ed Sheeran | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Turistický ruch v České republice | Čínské burzy | Mojmír Hampl | Živnostník | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | CEE | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Zadlužení Číny | Záporné úrokové sazby | Světová ekonomická krize | ONE | Low | MSCI All-Country | Qantas | Španělsko | Hypoteční bankéři | Brookings | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Německá státní rozvojová banka | Branko Milanović | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Zboží z čínských e-shopů | Druhá vlna | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Nejdražší firma světa | Zlepšení nálady | SYRIZA | Pád cen ropy | General Motors | Cenové války | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Akcie antivirové společnosti | Termínový kontrakt | Podání přiznání k dani z příjmu | Smartwings | Vstup Uberu na burzu | Rozvojová banka KfW | Strach na světových burzách | Politická krize v Hong Kongu | Pavel Řežábek | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Akcionáři | Výsledek senátních voleb | Ruský rubl | Rumunská měna | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Ekonomický náraz | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Ipex | Riziko jeho bankrotu | Carry obchody | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Chudší evropské méně | FAANG | Posilování české koruny | Cena ropy aktuálně | Hospodaření | Finanční regulátor | Návrh státní rozpočtu | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Dluhové krize | Ekonomické výsledky | Cenné papíry Komerční banky | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | EBITDA | Panika na světových trzích | Burzy celého světa | Orkán Sabine | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Monetární opatření | Bilance Fedu | Trumpův zákaz cestování | Platební karty Wirecardu | Cena ropy v korunách | Cenový pokles | Volkswagen | Nová auta | Index MSCI All-Country | Pracovní trh | Greta Thunbergová | Investování ve fondech | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | EMH | Nájemné | Capitalinked | FIAT | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Telco | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | SARS | MSCI World Index | Slabá koruna | Šéf společnosti | Soudní dvůr EU | Transakce | Šok | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Akcie O2 | Inovace | STAR | J.P. Morgan | Ceny | Tisk peněz | Obchodování s bitcoinem | Objem zlata | Čekací doba | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Global Markets | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | Kompozitní index | Realitní trh | FTSE 100 | Brand Finance | Realitní společnosti | Války | Impuls | Rizikový kapitál | Čínské měny | Snižování stavů | Dopravci | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | DPH | Italové | Jedno euro | WTI | Levné peníze | ČNB Jiří Rusnok | Státy EU | Nizozemský premiér | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Cla na čínské zboží | Libra | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Trump dnes | TPCA | Auditor | E.ON | Webinář | Výsledek voleb | Erste Bank | Forint | Důchod | Anomálie | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Živobytí | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | Donald Trump dnes | České akcie | Miliardáři | FTSE/MIB | eBook | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | ERM | Počet nakažených | Index Nasdaq | Nájmy | European Metals Holdings | Index strachu VIX | Ekonomická krize | Šéf ECB | Marian Jurečka | Přebytek ropy | 4fin | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ministryně práce | Hongkong | Ceny akcií | Cílování inflace | Cena akcií | GBP/USD | Giuseppe Conte | Vzácné kovy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Dopad koronaviru | Propad poptávky | Sója | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Akcionář | Čínské zboží | Káva | Bez rizika | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | FedEx | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Huawei | Makléři | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Avast | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Certifikát | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | PetroChina | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Cena mědi | Finanční pomoc | Ekonom ING | Hypoteční trh | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Ceny ropy | Bailout | Akcie Facebooku | Francie | Údaje | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Inflační vývoj | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Vláda ČR | Britská měna | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Finančnictví | PRIBOR | Japonsko | TD Ameritrade | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | Marže | Internetové firmy | Arbitráž | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Aktivum | Přenos | Propad akcií | Finanční svět | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Finanční systém | Roční výnos | Rozvojová banka | Kurs koruny k euru | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Záhada | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | HDP | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Radim Krejčí | Čínská měna | Globální investoři | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Obchodní bilance | Loterie | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Odklad hypoték | Slovensko | PFNonwovens | Vývoj trhu | Paul Volcker | Hřivna | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Předsevzetí | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Západoevropské trhy | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Norská koruna | Grexit | Cílová cena | Měnové podmínky | Mzda | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | 5G | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Američtí zákonodárci | City | Black Friday | Makléř | Zakladatel Amazonu | Louis Vuitton | Koš | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | SPD | BBVA | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Nižší DPH | Největší propad | Skupina PPF | Emmanuel Macron | Koronakrize | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Airbnb | Kurz | Výsledky ČEZ | Druhá největší ekonomika | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Růst zisků | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | Sázkaři | Intermediate | Daňové ráje | Snížení těžby | Jiné měny | Hugo Boss | Japonské akcie | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Palivové dříví | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Ekonomické fórum | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Bear | Investice | Časopis Forbes | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Stravenkové firmy | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Členství v EU | Berenberg | Kapitalizace | Komunikace | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Genesis | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Akcie klesají | Pád akcií | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | ODS | Davos | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Burzy | Standard Oil | Oslabování české měny | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Hyperinflace | Rusko | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Úbytek | České firmy | Unicredit | Volné peníze | Řízení rizik | Petr Dufek | Italská ekonomika | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Radomír Jáč | Mark Carney | UniCredit Bank | Lék na koronavir | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Společnost IHS Markit | Britská vláda | Eva Zamrazilová | BaFin | Fischer | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Paládium | Nižší poptávka | Toyota | Odložení brexitu | Makroekonomické analýzy | COVID-19 | Cenové tlaky | Brusel | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Bitcoinový fond | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Znárodnění | Ministryně práce a sociálních věcí | Bloomberg | Zhoršování situace | Trh kryptoměn | Finanční skupina | Evropská unie | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Run na zlato | Míra | Slabý dolar | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Audi | Květnový kontrakt | Výrazný pokles | Makroekonomie | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Summit G7 | Panevropský index STOXX 600 | Ptačí chřipka | Rosněfť | Spekulant | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | Makléř Wood & Company | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Thomas Cook | Sójové boby | Guvernér banky | OECD | Hrozí krach | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Těžba ropy | Akcie firem | Volby v USA | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | Letecká skupina | QE | MT4 | Starteepo | Snížení těžby ropy | Evropský regulátor | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Bertelsmann Stiftung | Čeští spotřebitelé | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Arnault | Prime | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Partners | Sázkové kanceláře | Německá kancléřka | Ekonomická data | Silnější kurz | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Bookmakeři | Bernard Arnault | Krach cestovky | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | Hrubá měsíční mzda v ČR | DAX | Erste | Ceny zeleniny | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Debata | Agentura DPA | Akcie společnosti | Londýnský index | Obchodní válka | Kypr | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Strategické partnerství | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Finanční situace | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Evropské akciové trhy | Strach z koronaviru | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Protikoronavirová opatření | Likvidita | ČNB dnes | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | EET | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Důchodový systém | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | Produktivita práce | I-Trader | Americká vláda | Investiční společnosti | Investiční skupina | Státní fond | Bilance zahraničního obchodu | Zkušení investoři | Bankrot | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Černá labuť | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Horší časy | Kontrakt | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Příprava | Štěpán Křeček | Soudní řízení | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Hodnota Tesly | Jakub Seidler | Petr Kellner | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Valná hromada | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Živnostníci | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Texas | Trumpova cla | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Africký mor prasat | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Broker | Fio banka | Sentiment | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Equa Bank | Alternativní taxislužby | Největší pokles | Objem ropy | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Akcenta | Výprodej akcií | HCBV | Výkonný ředitel | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Tržní podíl LVMH | Politika Fedu | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Čínská vláda | Startup WeWork | Jeden dolar | Ceny potravin | Německá společnost | Rezistence | Březnová data | Auta | Centrální banka USA | Velké banky | Noviny | Bond | Zdražování | Ropy | IPO | Zisk EBITDA | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Nákaza koronavirem | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Cena americké ropy | Cestování | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Split | O2 | Contango | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Legislativa | PayPal | Čínské úřady | Ekonomické recese | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | BMW | Dluhopisové fondy | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Hlavní ekonom ING | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Kupní síla | Ceny nafty | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | New York Stock Exchange | Bohatí lidé | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Koruna vůči libře | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | Paušální daň | Pokles eura | Vývoz do Číny | Bitcoin dnes | Americká společnost | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Odhad růstu světové ekonomiky | Nová Čína | Levnější ropa | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Stav nouze | Broker Consulting | Rizikové investice | Kryptoměna | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Nejvýraznější pokles | Vládní pomoc | Investment | ING | Zahraniční investice | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Germanwings | Švédsko | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Opatření vlády | Růst cen domů | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Cena akcií ČEZ | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Rozpočtové politiky | Hypotéka na celý život | Parita | Pozice ČNB | Stavební výroba | Soběstačnost | Vyšší daně | Evropské země | Fiskální balík | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Lot | Nafukování realitní bubliny | MPSV | Referendum | Americká cla | Český automobilový sektor | Cena niklu | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Digitální daň | Těžba kryptoměn | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Roadshow | Cushing | MasterCard | Teroristický útok | Poptávky po ropě | Warner Music | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Virtuální mince | Setrvání Británie v EU | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Jestřáb | Šíření koronaviru | Banka | Saudi Aramco | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Tchaj-wan | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Markit | Američané | Jihokorejské akcie | Banka UBS | Globální akcie | Olaf Scholz | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

CZC.cz
Czegg Ventures
Czech Airlines Handling
Czech Airlines Technics
Czech Best Managed Companies
Czech Credit Bureau
Czech Credit Bureau (CRIF)
CzechCrunch
Czech Development Fund SICAV
Czech Development Fund SICAV (CDF)

Následující klíčová slova

Czech Gas Networks
CzechInvest
Czechitas
Czech Media Invest
Czech Media Invest (CMI)
Czech Media Investment
Czech Media Investment (CMI)
Czech News Center
Czechoslovak Group
Czechoslovak Group (CSG)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít