Czech Fund

Nejrychlejší růst zahraničního dluhu ČR od konce 90. let se loni zastavil a dluh zůstává stabilizovaný i letos
20.09.2019 Zahraniční dluh České republiky loni přestal dramaticky růst a relativně stabilizovaný je i letos. Vyplývá to z předběžných údajů za druhé letošní čtvrtletí, které dnes zveřejnila Česká národní banka.

Německo chystá utratit přes bilion korun na zelená opatření. Musí to zajímat i Čechy
20.09.2019 Celé Německo dnes napjatě očekává, s čím po celonočním maratonu jednání přijde vláda kancléřky Angely Merkelové. Až se politici vládní koalice vyspí, pořádají kolem půl třetí odpoledne tiskovou konferenci. Na ní kancléřka a ministr financí Olaf Scholz podle všeho oznámí plán na obří balíček zelených opatření. Podle dosavadních informací by na ně Berlín měl do roku 2023 vyčlenit nejméně čtyřicet miliard eur, tedy přes bilion korun.

Pohonné hmoty v ČR zdražují. Částečně kvůli Saúdské Arábii, částečně kvůli blížící se zimě
19.09.2019 Ceny pohonných hmot v ČR, zvláště nafty, včera vůbec poprvé viditelněji zareagovaly na víkendové útoky v Saúdské Arábii. Vzhledem ke stabilizaci ceny ropy na světovém trhu se však nedá očekávat žádné výraznější zdražování. Pokud ovšem víkendové útoky nebyly jen předehrou k mnohem vážnějšímu konfliktu. Takovému, který by vedl k dalším útokům na saúdskoarabská ropná zařízení a souvisejícím výpadkům v dodávkách největšího světového exportéra ropy nebo rovnou k již otevřené, nezástupné válce mezi Saúdskou Arábií a Íránem.

Ceny ropy dnes vyskočily nejvíce v historii. Prezident Trump autorizoval čerpání strategických rezerv USA
16.09.2019 Ceny ropy dnes vyskočily nejvýrazněji v historii. Důvodem jsou víkendové útoky na saúdskoarabská ropná zařízení, včetně největšího na světě. K nim se přihlásily jemenští povstalci Húsíjové. Americká administrativa viní Írán, ovšem bez důkazů. Teherán Húsíje dlouhodobě podporuje.

Obchodníci s ropou zítra vyhlíží paniku. Útok na největší ropný areál světa může zdražit ropu až nad 100 dolarů za barel
15.09.2019 Světově největší areál zpracovávající ropu se včera ocitl plamenech. Produkce ropy v Saúdské Arábii kvůli tomu klesla na polovinu. Akciový trh království, stejně jako jiných arabských zemí, kde jsou burzy v neděli otevřeny, se dnes citelně propadly. Svět se musí připravit na citelný nárůst cen ropy, který nakonec může zdražit také benzín a naftu u českých čerpacích stanic.

Útok na ropná zařízení snížil těžbu ropy v Saúdské Arábii o polovinu
15.09.2019 Sobotní útoky na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie snížily produkci ropy o 5,7 milionů barelů denně. Snížení odpovídá asi polovině denní těžby Saúdské Arábie a více než pěti procentům globálních dodávek ropy. USA oznámily, že jsou připraveny uvolnit ropu ze svých strategických rezerv.

Útok na největší ropný areál světa může zdražit pohonné hmoty i v ČR
15.09.2019 Světově největší areál zpracovávající ropu se včera ocitl plamenech. Produkce ropy v Saúdské Arábii kvůli tomu klesla na polovinu. Akciový trh království, stejně jako jiných arabských zemí, kde jsou burzy v neděli otevřeny, se dnes citelně propadají. Svět se musí připravit na citelný nárůst cen ropy, který nakonec může zdražit také benzín a naftu u českých čerpacích stanic.

Draghiho „bazuce“ tleskají bankrotáři, Trump a levicoví politici jako Ocasio-Cortezová
13.09.2019 Mario Draghi, končící šéf Evropské centrální banky, včera na rozloučenou ještě jednou vytáhl „bazuku“. V hantýrce finančníků to znamená, že ECB bude s ještě větší razancí než doposud uvolňovat měnové podmínky. Tleskají mu Trump, Ocasio-Cortezová, Italové a Řekové a všichni ti, kteří míní, že lékem na současný dýchavičný růst Západu je ještě více dluhu.

Trump „mává“ s cenou ropy, pohonné hmoty v Česku zlevňují
12.09.2019 Benzín v uplynulém týdnu opět mírně zlevnil, nafta jakbysmet. Litr benzínu je o devět haléřů levnější než před sedmi dny, stojí 32,48 koruny, a je tak nejlevnější od letošního dubna. Nafta v průměru vyjde na 31,69 koruny, o pět haléřů méně než před týdnem, a je rovněž nejlevnější od dubna.

Jak Johnson přitížil i Draghimu - komentář k zítřejšímu zasedání Evropské centrální banky
11.09.2019 Chaos nad chaos. I tak lze vystihnout uplynulý týden v britské politice. Premiér Boris Johnson během něj vršil porážku nad porážku. Nic zásadního neprosadil. Pravděpodobnost tvrdého brexitu ke konci příštího měsíce proto v uplynulých sedmi dnech dramaticky spadla. To zajímá i evropské centrální bankéře, kteří už zítra přelomově rozhodnou o tom, jak se eurozóna popasuje s ekonomickými riziky, která se už delší dobu vrší jako Johnsonovy porážky. Tvrdý brexit je přitom centrálním bankéřům rizikem klíčovým.

Portfolio pro Jourovou je zklamáním, na ekonomická portfolia Česko opět nedosáhlo
10.09.2019 Nejdůležitějším třemi portfolii v nadcházející Evropské komisi vedené Ursulou von der Leyenovou budou portfolia rozpočtu, obchodu a ekonomiky.

Do dvou let bude zlato nejdražší v dějinách, prognózuje Citi
10.09.2019 Cena zlata se během dalších dvou let dostane na dějinné maximum, když přesáhne hranici dvou tisíc dolarů za troyskou unci. Věří v to jedna z největších amerických bank, Citigroup.

Počet volných pracovních míst v ČR překonal další rekord, už jich je více než 350 tisíc. Míra nezaměstnanosti zůstala v srpnu na červencové úrovni
09.09.2019 Míra nezaměstnanosti vykázala v srpnu hodnotu 2,7 procenta, v souladu s očekáváním. V letech 2015 až 2017 docházelo mezi červencem a srpnem k poklesu míry nezaměstnanosti, loni však tato „tradice“ byla přerušena, přičemž letošek navazuje – míra nezaměstnanosti zůstává stejná jako v červenci. To ilustruje, že situace na trhu práce v ČR je sice nadále napjatá, avšak nejsilnější tlak na pokles míry nezaměstnanosti už pominul. Nicméně počet volných pracovních míst dále vzrostl na nový rekord, již přesahuje úroveň 350 tisíc pozic.

Český zahraniční obchod se pořád „drží“, vzhledem k mezinárodní situaci
06.09.2019 Český zahraniční obchod se v červenci „držel“, zejména vzhledem k nepříznivé situaci ve světě a vzhledem k horšímu než očekávanému výkonu tuzemského průmyslu.

Chřadnutí Německa je českému průmyslu stále těžší přítěží. Jeho výkon v červenci zklamal
06.09.2019 Průmyslová výroba v Česku v červenci zklamala. Meziročně rostla pouze tempem 0,1 procenta, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s expanzí 2,9 procenta. Slabou útěchou pak je to, že Český statistický úřad revidoval příznivým směrem svůj odhad červnové průmyslové výroby. Ta se podle statistiků nepropadla o 3,8 procenta, nýbrž „jen“ o 3,4 procenta. Nadějí je solidní růst nových zakázek průmyslu, meziročně nejvýraznější od loňského října, více než desetinový.

Home Credit vstoupí na hongkongskou burzu již zřejmě příští měsíc, Bloomberg označuje načasování za „strašné“
06.09.2019 Vstup úvěrové společnosti Home Credit na hongkongskou burzu je podle všeho na spadnutí. Home Credit, většinově vlastněný skupinou PPF, jeden z největších světových poskytovatelů spotřebitelských půjček, by primární emisí akcií své stoprocentní dcery, HCBV, rád od investorů získal až 1,5 miliardy dolarů. V současnosti testuje zájem investorů. Agentura Dow Jones Newswires dále uvádí, že chce na parket vstoupit na začátku čtvrtého čtvrtletí letošního roku, zřejmě tedy již příští měsíc.

Platina dnes překonala hranici 1000 dolarů za unci. Letošní mánie po drahých kovech se tím dále stupňuje
05.09.2019 Platina v posledním týdnu nebývale zdražila. Okamžitá cena drahého kovu vyskočila od minulé středy o více než třináct procent. Termínový kontrakt na platinu pak dnes překonal psychologickou hranici 1000 dolarů za unci, poprvé od loňského února. Letošní mánie po drahých kovech se tak dále stupňuje.

Slabá koruna brání výraznějšímu zlevnění pohonných hmot v ČR
05.09.2019 Benzín v uplynulém týdnu zlevnil, nafta jakbysmet. Litr benzínu je o šest haléřů levnější než před sedmi dny, stojí 32,57 koruny, a je tak nejlevnější od letošního dubna. Nafta v průměru vyjde na 31,74 koruny, o sedm haléřů méně než před týdnem, a je rovněž nejlevnější od dubna.

Předčasné volby v Británii toho moc nevyřeší, agónii spíše protáhnou
04.09.2019 Britský premiér Boris Johnson se v křesle ještě ani příliš neohřál a už utrpěl katastrofální porážku. Jeho silová taktika „brexit k 31. říjnu za každou cenu, bude-li třeba bez dohody“ narazila. Pravděpodobnost vystoupení Británie z EU před letošním 1. listopadem prudce klesla zhruba na 35 procent.

Státní rozpočet vykázal nejhorší srpnový výsledek od krizového roku 2013, na vině je pomalejší ekonomika a plošné přidávání na platech a důchodech
02.09.2019 Státní rozpočet skončil v srpnu ve schodku takřka 15,4 miliardy korun. Jedná se o nejvýraznější srpnový schodek od krizového roku 2013. Loni státní rozpočet ke konci srpna hospodařil s přebytkem bezmála patnáct miliard korun. Vládě se stále nedaří hospodařit dle představ, byť oproti uplynulým měsíců se situace například v oblasti inkasa DPH pozvolna zlepšuje. Na vině je pomalejší ekonomický růst, než s jakým vláda počítala, a loňské rozsáhlé plošné přidávání na platech a důchodech.

V platnost vstupují nová americká cla na čínské zboží
01.09.2019 Ve Spojených státech dnes vstoupila v platnost nová cla na dovoz čínské zboží v roční hodnotě 112 miliard dolarů (2,6 bilionu Kč). Patnáctiprocentní cla na některé druhy oblečení, obuvi, sportovního a jiného spotřebního zboží Američanům pravděpodobně před svátky zdraží nákupy. Cla se dotknou více než dvou třetin čínského dovozu, informovala agentura AP.

Trumpova dnešní nová cla dále Američany ochudí. Čínu mohou od jednání o smíru v celní válce odradit hongkongské bouře
01.09.2019 Dnešním dnem zavádí americká administrativa další sadu cel na čínské zboží. Tentokrát bude dodatečně zatížen čínský dovoz do USA v ročním objemu 110 miliard dolarů. Nová celní sazba na toto zboží činí patnáct procent. Oproti předešlým celním navýšením Trumpovy administrativy se toto liší v tom, že významně zatěžuje běžné spotřební zboží typu obuvi, oděvů nebo některých oblíbených technologických hraček jako Apple Watch.

Zdraží hurikán Dorian Čechům benzín?
01.09.2019 Hurikán Dorian, který se blíží k pobřeží Floridy, sílí. Na stupnici od jedné do pěti už mu nyní meteorologové přisuzují čtvrtý, tedy druhý nejsilnější stupeň. Stupně jsou odlišeny dle síly větru a podle amerického Národního střediska pro hurikán se jedná o „extrémně nebezpečnou“ bouři.

Potvrzeno: Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí zůstala odolná vůči nejistotě obchodní války i tvrdého brexitu. Bude ale hůř
30.08.2019 Český statistický úřad dnes potvrdil svůj předběžný odhad meziročního růstu tuzemské ekonomiky. Ta ve druhém čtvrtletí přidala 2,7 procenta. ČSÚ zároveň zlepšil svůj odhad mezičtvrtletního růstu, z předběžného údaje 0,6 procenta na nynější hodnotu 0,7 procenta.

Britská ekonomika se smiřuje s tvrdým brexitem. Jak je na něj vlastně připravena
29.08.2019 Pravděpodobnost tvrdého brexitu, tedy vystoupení Británie z EU k 31. říjnu bez dohody, razantně stoupá. Za posledních deset týdnů se z pohledu trhu více než zdvojnásobila. Rapidně narůstá v posledních dnech a hodinách. Britská ekonomika se tak ocitá pod několikerým neblahým tlakem. Nejen kvůli vyhlídce na tvrdý brexit, ale též kvůli rozhádané vnitropolitické scéně a z toho plynoucí nejistotě, stejně jako kvůli nejistotě plynoucí z nepříliš radostného vývoje mezinárodních obchodních vztahů.

Ceny pohonných hmot stagnují, možné zmírnění napětí mezi USA a Íránem by je snížilo
29.08.2019 Benzín v uplynulém týdnu zlevnil, cena nafty stagnovala. Litr benzínu je o šest haléřů levnější než před sedmi dny, stojí 32,63 koruny, a je tak nejlevnější od dubna. Nafta v průměru vyjde na 31,81 koruny, stejně jako před týdnem.

Češi se bojí růstu nezaměstnanosti a zdražování, důvěra v českou ekonomiku však v srpnu celkově vzrostla. Varovný je propad nálady ve stavebnictví
26.08.2019 Celková důvěra v českou ekonomiku se v srpnu zlepšila, po třech měsících poklesu. Nadále však zůstává blízko svých minim za celé období od roku 2016. Ze svého bezmála pětiletého dna vzrostla oproti červenci důvěra v podnikatelském sektoru.

Zlato dnes pokořilo další rekord, Asie padá a Trump je v pasti, kterou sám sobě uchystal
26.08.2019 Asijské akciové trhy se dnes propadají, stejně jako tamní měny. Hongkongský hlavní burzovní ukazatel, index Hang Seng, ztrácí při dnešním obchodování bezmála tři procenta. Klesá také například klíčový ukazatel čínských akcií, index Shanghai Composite, a to 1,3 procenta. Čínská měna, jüan, se vůči dolaru propadla na nejnižší úroveň od února 2008. Varianta jüanu, která obíhá mimo pevninskou Čínu, pak dokonce oslabuje na historicky vůbec nejnižší úroveň od svého uvedení v roce 2010.

Trump se chytá do své vlastní pasti. Je v koncích a burzy kvůli jeho nevypočitatelnosti a nervozitě svírá nejistota, v pondělí budou padat dále
25.08.2019 Americké akciové trhy se včera citelně propadly. Důvodem je další vyostření obchodní války. Dow Jonesův index ztratil 2,37 procenta, index Standard & Poor’s 500 pak 2,59 procenta, a Nasdaq Composite dokonce tři procenta.

Jackson Hole a summit G7: Pokud dnes šéf americké centrální banky Trumpa nepotěší, ten tím spíše o víkendu nepotěší ani státníky zemí skupiny G7
23.08.2019 Dnes a během dalších tří dní se konají mezinárodní setkání, která výrazně napoví, jakým směrem se bude světová ekonomika ubírat minimálně ve zbytku letošního roku.

Pohonné hmoty budou dále zlevňovat. Výraznějšímu zlevnění ale brání slábnoucí koruna
22.08.2019 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu dále mírně zlevňovaly. Benzín zlevnil o sedm haléřů na litr a prodává se nyní v průměru za 32,69 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o pět haléřů na cenu 31,81 koruny za litr. Pohonné hmoty se prodávají v souhrnu nejlevněji od letošního dubna. Zlevňovat přitom budou i nadále.

Trump naštval Dány, nechtějí mu prodat Grónsko. Situace může nahrát Rusům a Gazpromu
21.08.2019 Americký prezident Donald Trump rozlítil Dány. Zrušil návštěvu skandinávské země, plánovanou na září, protože dánská premiérka Mette Frederiksenová s ním odmítla probírat možný prodej Grónska.

Záporný úrok na bankovním účtu už chystají v Dánsku. Brzy i v Česku?
20.08.2019 Někteří Dánové již brzy zapláčou. Na svém bankovním účtu se dočkají záporného úročení. Peníze jim tedy budou z účtu v bance vyloženě mizet. Místo aby se tam rozmnožovaly jako za „starých časů“, kdy ještě běžné spoření vynášelo. Dokonce už se střadatelům nepodaří ani udržet si na účtu sumu, kterou tam vložili. Požírat ji bude právě záporný úrok. A to se nepočítají poplatky.

Argentina má za sebou děsivý týden. Země míří do dalšího bankrotu
19.08.2019 Argentinská ekonomika utrpěla minulý týden další šok. Peso se prudce propadlo a dvě ze tří nejvýznamnějších světových ratingových agentur, Fitch Ratings a Standard & Poor’s Global Ratings, zhoršily hodnocení dlouhodobého argentinského dluhu hlouběji do „prašivého“ pásma. Argentinské akcie zažily v uplynulých sedmi dnech jeden z nejhorších týdnů za posledních sedmdesát let.

Trump: Co se týče cel a bariér, chová s k nám EU ještě hůře než Čína
19.08.2019 Americký prezident Donald Trump minulý týden opět signalizoval, že myšlenku zavedení dodatečných cel na zboží z Evropské unie vůbec neshodil ze stolu. To je varovné zvláště proto, že evropská ekonomika citelně zpomaluje. Trump v květnu o půl roku odložil rozhodnutí o zavedení cel na auta či autodíly z EU. Mohl by je tedy zavést v první polovině listopadu, pravděpodobně zrovna v době, kdy se Evropa bude vypořádávat s bezprostředními dopady brexitu, dost možná jeho tvrdé varianty.

Trump chce pro USA koupit Grónsko, které jako první vystoupilo z EU. Byl by to největší realitní obchod dějin, souhlas Dánska ale nemá
18.08.2019 Ne, není to vtip. Americký prezident Donald Trump chce pro Spojené státy koupit největší ostrov světa, Grónsko. Grónsko, které jako první území vystoupilo z Evropské unie, resp. někdejšího Evropského hospodářského společenství, a to už v roce 1985, je nezávislým teritoriem pod částečnou dánskou správou. Dánsko zodpovídá za obranu a zahraniční a měnovou politiku Grónska.

Svět se děsí krize nejvíce od roku 2007, český řidič se raduje. Pohonné hmoty kvůli temným očekáváním zlevňují
15.08.2019 Americké akciové trhy se včera propadly nejvýrazněji za celý letošní rok, s akciemi ale padá také cena ropy. To je dobrá zpráva pro české řidiče, protože jim to zlevní pohonné hmoty. Zlevňování už ostatně začalo. Po týdnech „přešlapování na místě“ se ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu vydaly viditelněji dolů.

Německo i Čína hlásí další špatná čísla, Česko navzdory tomu překvapuje lepším než očekávaným ekonomickým růstem
14.08.2019 Dvě ekonomiky, na nichž je ta česká zásadně závislá, hlásí dnes další špatná čísla. Průmyslová výroba v Číně se v červenci propadla na minimum od roku 2002, když si meziročně polepšila pouze o 4,8 procenta, což je na tamní poměry velice málo. Německá ekonomika opět koketuje s recesí. Ve druhém čtvrtletí se oproti tomu prvému propadla o 0,1 procenta. Pokud se údaj potvrdí a propad nastane i ve čtvrtletí právě probíhajícím, což třeba i kvůli zmíněnému fatálnímu zpomalení čínské průmyslové výroby nelze vyloučit, bude Německo oficiálně v recesi.

Navzdory lepším než očekávaným výsledkům je ČEZ letos stále propadákem pražské burzy. To ale změní zdražující elektřina, i ta pro domácnosti
13.08.2019 Akcie ČEZ reagují pozitivně na dnešní ranní oznámení hospodářských výsledků společnosti za první pololetí. Přidávaly dnes zhruba 1,4 procenta, pak však nárůst částečně korigovaly. Za poslední tři dny jsou nahoře o zhruba tři procenta. I tak však akcie ČEZ patří k těm, jež jsou na pražské burze letos nejméně výkonné. Od počátku roku ztrácí zhruba 0,4 procenta. Naproti tomu například akcie CETV zhodnotily za stejné období o 74 procent, akcie Avastu jsou o více než deset procent výše než letos na Nový rok.

Politická krize v Hong Kongu přerůstá v krizi ekonomickou. Ohroženy jsou i plány PPF na vstup na tamní burzu
13.08.2019 Již deset týdnů trvající masivní protesty v Hong Kongu nabývají bezprecedentní povahy. Území kvůli demonstracím hrozí závažné ekonomické zpomalení. Politická krize tam zkrátka může v krajním případě vyvolat dokonce i krizi ekonomickou. To by kromě jiného ohrozilo plány tuzemské skupiny PPF na primární úpis akcií Home Creditu právě na hongkongské burze.

Proč je Microsoft nejhodnotnější firmou světa?
12.08.2019 Nejnovější čtvrtletní výsledky Microsoftu pozitivně překvapily a největší zásluhu na tom mají cloudové služby pro firmy a domácnosti. Microsoft v téhle sféře mohutně roste a na svých výkonných počítačích skladuje ohromná množství dat pro firmy a domácnosti z celého světa. A nechává si za to dobře zaplatit. Tržby v tomto segmentu činí za uplynulé čtvrtletí přes jedenáct miliard dolarů. Microsoftu se ale daří i v případě svých dalších produktů.

Růst objemu úvěrů český bank je převážně znakem prosperity, ale zrcadlí i stinné stránky
09.08.2019 Růst objemu úvěrů je obecně příznakem prosperující ekonomiky. Domácnosti a firmy jsou optimistické ohledně budoucnosti, takže neváhají pomocí úvěru investovat třeba do bydlení nebo do nových strojů. Z toho je patrné, že částečně odráží růst objemu úvěrů i jiné příčiny než vlastní prosperitu. Například růst objemů úvěrů v oblasti rezidenčního bydlení může být dán jeho citelným zdražováním.

Británii po deseti letech hrozí recese, libře pak historický propad na úroveň dolaru
09.08.2019 Britská ekonomika se ve druhém letošním čtvrtletí nečekaně propadla, poprvé za více než šest let. Mezikvartální pokles činí 0,2 procenta. Naposledy se v rámci čtvrtletí ostrovní hospodářství propadlo v posledním čtvrtletí roku 2012, kdy však ještě Evropou otřásala tehdejší dluhová krize, následek světové finanční krize.

Itálie je tikající bombou eurozóny. Salviniho Liga může v pravděpodobných říjnových volbách získat kolem 40 % hlasů
09.08.2019 Výnos desetiletých italských dluhopisů dnes ráno citelně vyskočil. Ještě včera odpoledne činil úrok na desetiletém bondu italské vlády 1,53 procenta, dnes už činí 1,77 procenta a je tak nejvyšší za poslední více než měsíc. Investoři požadují vyšší úrok bezprostředně kvůli nejistotě plynoucí z italské vnitropolitické situace.

Benzín i nafta v Česku v srpnu zlevní. Řidiči tak budou profitovat z hrozby měnové války USA a Číny
08.08.2019 V uplynulém týdnu ceny pohonných hmot v ČR jen velmi nepatrně klesly. Benzín zlevnil o tři haléře na litr a prodává se nyní v průměru za 32,86 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o haléř na cenu 31,98 koruny za litr. Ceny pohonných hmot jsou v uplynulých týdnech „nejstojatější“ v tomto roce. Za poslední měsíc se změnily jen minimálně, benzín zlevnil o šestnáct haléřů na litr, nafta pak o třináct. Pohonné hmoty se prodávají v souhrnu nejlevněji od letošního dubna.

Výnos českého desetiletého vládního dluhopisu dnes poprvé od roku 2017 padá pod jedno procento. Svět se bojí krize
07.08.2019 Těžko si v posledních deseti letech vybavit dobu, kdy různé ekonomické ukazatele signalizovaly tak jednotně závažný světový hospodářský útlum jako právě teď. Tak například výnos třicetiletého amerického dluhopisu dnes spadl do blízkosti svého historického minima, aktuálně činí 2,165 procenta. Přitom ještě začátkem tohoto měsíce byl výnos zhruba o patnáct procent výše, když přesahoval 2,5 procenta. Takový „sešup“ během tak krátkého časového úseku je ojedinělý.

Svět se bojí měnové války. Americké burzy včera spadly nejvýrazněji v letošním roce, USA prvně od roku 1994 označily zemi - Čínu - za měnového manipulátora
06.08.2019 Americké akciové trhy se včera propadly nejvýrazněji v letošním roce. Důvodem byl strach burzovních obchodníků z měnové války mezi dvěma nejsilnějšími ekonomikami světa. USA a Čína spolu už přes rok válčí cly a jestliže by začaly válčit ještě záměrným oslabováním svých měn, ekonomická perspektiva světového hospodářství by se dále zatemnila. Zisky firem by tak padaly. Mezi nejpostiženější ekonomické celky by patřily eurozóna – a zprostředkovaně i Česko – a také Japonsko. To proto, že eurozóna a Japonsko jsou v případné měnové válce prakticky bezbranné, jelikož příslušné centrální banky už nemají příliš kam své úrokové sazby snižovat, a tedy jak oslabovat své měny.

Měnová válka mezi USA a Čínou zasadí úder bezbrannému Německu, zato však pomůže bitcoinu
05.08.2019 Čínská měna je vůči dolaru nejslabší od roku 2008. Co to zatím značí pro trhy? Pravděpodobná měnová válka mezi USA a Čínou poškodí bezbranné Německo, a tedy i Česko, naopak pomůže bitcoinu.

Čína v obchodní válce s USA vytahuje dosud nepoužité zbraně, burzy se hroutí
05.08.2019 Peking v obchodní válce s USA řádně přitvrzuje. Poprvé od roku 2008 nechává čínskou měnu, renminbi, oslabit nad úroveň jejích sedmi jednotek za jeden americký dolar.

Trump opět šokuje, zavádí nová cla. Hraje vabank a nic jiného mu už nezbývá, čas je ovšem na straně Pekingu
02.08.2019 Americký prezident Donald Trump opět zaskočil trhy. Včera oznámil, že od 1. září uvalí další cla na čínský dovoz. Zatím jde „pouze“ o desetiprocentní dodatečné zatížení čínského dovozu v ročním objemu 300 miliard dolarů. Jenže se jedná o zboží, na něž dosud Trump svá cla neuvalil. Celkově tak bude od září jeho cly zatížen prakticky veškerý čínský import do USA.

Komentář k výsledku dnešního zasedání bankovní rady ČNB
01.08.2019 Bankovní rada České národní banky ponechala na svém měnověpolitickém zasedání úrokové sazby na stávajících úrovních. Inflační tlaky v tuzemské ekonomice, zřetelně patrné například v oblasti cen práce, energií, bydlení či některých potravin, jsou totiž kompenzovány protiinflačními tlaky, které přichází ze zahraničí. ČNB tak necítí nutnost se sazbami jakkoli hýbat. Vlastně tak končí současný cyklus postupného a poměrně citelného zpřísňování měnové politiky ČNB, který započal s ukončením režimu kurzového závazku v dubnu před dvěma lety. Světově významné centrální banky, jako je americký Fed a Evropská centrální banka, uvolňují nebo signalizují uvolňování své měnové politiky v nadcházející době, takže i ČNB musí přehodnotit svoji dosavadní měnovou politiku, spočívající v utahování monetárních šroubů. Dokud výrazněji nezmírní zahraniční protiinflační tlaky, ČNB sazby zvyšovat nebude. Ke zmírnění zahraničních protiinflačních tlaků by vedl pokles napětí v mezinárodních ekonomických vztazích a s ním související vyhlídka vyšší růstové dynamiky světové ekonomiky. Ta je ale zatím v nedohlednu.

Americká centrální banka snížila úroky, trhy přesto zklamala. Koruna se propadla nejníže za poslední skoro dva měsíce
31.07.2019 Americká centrální banka dnes večer středoevropského času snížila svoji základní úrokovou sazbu, a to o čtvrtinu procentního bodu. Stalo se tak poprvé od roku 2008. Koruna vůči euru v reakci znehodnotila na nejslabší úroveň za poslední takřka dva měsíce, na 25,72 za euro. Snížení sazby totiž šéf centrální banky USA, Jerome Powell, doprovodil rétorikou, která jej vykresluje spíše jako preventivní zásah, dost možná jednorázový, než nutně jako zahájení cyklu trvalejšího snižování sazeb. Trhy však sázely na to, že nezůstane právě je u jednoho snížení o čtvrtinu procentního bodu, pročež jsou navzdory snížení sazby – které by je teoreticky mělo povzbudit – spíše zklamány. Zájem tak opadá i o rizikovější druhy investic, které tak tak v reakci zaznamenávají propad, ať už se jedná obecně o americké akciové trhy nebo právě o českou měnu.

Washington a Peking se vrací k jednacími stolu. Trh však ukončení obchodní války přílišné šance nedává
29.07.2019 Zítra se v Šanghaji rozběhnou vyjednávání mezi Čínou a Spojenými státy ohledně dohody, která by vedla k ukončení již déle než rok trvající obchodní války mezi oběma ekonomikami. Trh však od jednání příliš neočekává, zásadní průlom ve vývoji situace podle všeho nenastane.

Rada ČNB nechá ve čtvrtek sazby zřejmě beze změny
28.07.2019 Bankovní rada České národní banky nechá na svém zasedání ve čtvrtek 1. srpna úrokové sazby bez změny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Sazby rada nechá na současné úrovni podle ekonomů delší dobu, proti růstu sazeb hovoří především vývoj v zahraničí. ČNB ve čtvrtek také zveřejní novou makroekonomickou prognózu.

Komentář k odhadu výsledku zasedání bankovní rady ČNB příští týden
26.07.2019 Bankovní rada České národní banky ponechá na svém měnověpolitickém zasedání příští týden úrokové sazby na stávajících úrovních. Inflační tlaky v tuzemské ekonomice, zřetelně patrné například v oblasti cen práce, energií, bydlení či některých potravin, jsou totiž kompenzovány protiinflačními tlaky, které přichází ze zahraničí. ČNB tak nebude cítit nutnost začátkem srpna se sazbami jakkoli hýbat.

Pohonné hmoty v ČR budou v srpnu zdražovat, kvůli slábnoucí koruně
25.07.2019 Ceny pohonných v ČR v uplynulém týdnu stagnovaly. Benzín se tak stále prodává za cenu kolem 33 korun za litr, zatímco nafta je přibližně o korunu levnější. Stagnace cen odráží primárně poměrně stabilní cenu ropy na světovém trhu. Ropě v citelnějším zdražování brání vyhlídka další ztráty dynamiky světového hospodářství, k níž vede současné napětí mezi klíčovými ekonomikami, ať už jde o Spojené státy a Čínu nebo třeba Jižní Koreu a Japonsko. Globální hospodářské zpomalení je tak znatelnou hrozbou, že ropa nezdražuje ani v důsledku geopolitického napětí mezi USA a Íránem, ani v důsledku prodloužení období omezování těžby ze strany kartelu OPEC a dalších klíčových ropných producentů. Už v nadcházejícím týdnu a zejména během srpna je však třeba počítat s mírným zdražováním pohonných hmot v ČR z titulu oslabování koruny vůči americkému dolaru, v němž se ropa obchoduje. Česká měna včera znehodnotila na svoji nejslabší úroveň vůči dolaru od začátku června. V příštím týdnu lze očekávat zdražení pohonných hmot o pět až deset haléřů na litr.

Johnson coby britský premiér představuje pro českou ekonomiku hrozbu i naději
25.07.2019 Nový britský premiér Boris Johnson představuje pro českou ekonomiku naději a zároveň hrozbu. Naději z toho důvodu, že by mohl ukončit období nepřehledné, ba chaotické vnitropolitické situace ve Spojeném království, která znejišťuje české vývozce. V ideálním případě by pak dojednal s Bruselem výstupovou dohodu tak, aby se brexit odehrál bez závažných neblahých dopadů na Británii a její obchodní partnery. Hrozbu Johnsonova premiérování ztělesňuje jeho odhodlání vystoupit k 31. říjnu z EU dokonce i zcela bez dohody. Takový „tvrdý brexit“ by poškodil například české strojírenství nebo automobilový průmysl. V Česku by ohrozil desetitisíce pracovních míst. Pravděpodobnost „tvrdého brexitu“ je však nyní z hlediska trhů stále méně než padesátiprocentní, což indikuje, že Johnsonovo jmenování do funkce je pro českou ekonomiku v souhrnu, po zvážení kladů a negativ, mírně pozitivním vývojem.

Zlato dnes zdražilo nejvýše za více než šest let. Cena zlata vyjádřená ve stříbře je nejvýše dokonce za posledních 27 let
19.07.2019 Zlato dnes krátce po půlnoci středoevropského času zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň za posledních více než šest let. Přechodně překonalo cenovou úroveň 1450 dolarů za troyskou unci. Výše naposledy uzavíralo v první polovině května roku 2013.

ČEZ se zapojí do průzkumu těžby lithia na Cínovci, akcie společnosti European Metal Holdings v reakci poskočily o více než 20 procent
16.07.2019 Z hlediska trhu je angažmá ČEZ v průzkumu možnosti těžby lithia na Cínovci jednoznačně pozitivní zprávou. Akcie společnosti European Metal Holdings (EMH) poskočily na londýnské burze po zveřejnění zprávy o více než dvacet procent (viz graf níže), na nejvyšší úroveň od loňského března. V očích trhu se totiž zvyšuje pravděpodobnost, že se na Cínovci lithium jednou opravdu začne těžit. To by cenu daných akcií zřejmě i mnohonásobně zvýšilo. EMH disponuje přednostním právem k těžbě a ČEZ navíc zváží, zda do ní kapitálově vstoupí, což jen podporuje apetýt investorů po akciích EMH.

Cena železné rudy je na pětiletém maximu. Levná ocel (nejen) z Číny přitom způsobuje omezení výroby v Ostravě či Košicích, hrozí propouštění
16.07.2019 Cena železné rudy dnes vystoupala na nové pětileté maximum. Termínový kontrakt na dodávku rudy vzrostl na čínském trhu o 3,3 procenta na nejvyšší úroveň od prosince roku 2013. Důvodem je omezení dodávek rudy z Brazílie a Austrálie, což jsou její klíčoví světoví těžaři, v době, kdy Čína chrlí rekordní množství nově vyrobené oceli.

Trump cenu bitcoinu nakonec přece jenom srazil. Část investorů se lekla, že by jej mohl zakázat
15.07.2019 Bílý dům se dosud debatě o bitcoinu a kryptoměnách v podstatě vyhýbal. To se ale změnilo koncem minulého týdne. „Nejsem fanoušek bitcoinu ani jiných kryptoměn,“ svěřil se prezident Donald Trump na svém twitterovém účtu. „Nejsou to peníze, jejich hodnota vysoce kolísá a nejsou ničím podloženy,“ polemizoval dále. Navíc podle něj podněcují nezákonné jednání, jako je například obchod s drogami.

Home Credit má se vstupem na burzu nejvyšší čas. Varováním je mu rozhodnutí pivovaru AB InBev, matky budějovického Samsona
15.07.2019 Skupina Home Credit, jeden z největších světových poskytovatelů spotřebitelských půjček, se chystá na burzu. Ráda by akcie své stoprocentní dcery HCBV upsala na hongkongské burze, a získala tak od investorů v přepočtu minimálně takřka 23 miliard korun. Má to však háček. Podmínky na globálních akciových trzích nejsou bez mráčku. A může se hodně rychle zatáhnout. Však sama Home Credit, většinově vlastněná skupinou PPF, upozorňuje, že rozhodnutí jít na burzu ještě může změnit, právě i z důvodu zhoršených tržních podmínek.

Čínská ekonomika roste nejpomaleji minimálně od roku 1992. Dolehne to i Česko, ostatně taková Škoda Auto to již nepříznivě
15.07.2019 Čínská ekonomika ve druhém letošním čtvrtletí rostla nejpomalejším tempem minimálně od roku 1992, kdy tamní statistici se čtvrtletním sledováním národohospodářského výkonu začali. V souladu s očekáváním trhu si polepšila meziročně o 6,2 procenta. Zvolnila tedy tempo růstu z prvního čtvrtletí, kdy stoupla meziročně o 6,4 procenta.

Trump se poprvé pustil do kritiky bitcoinu a kryptoměn, včetně libry Facebooku: „Nejsou to peníze.“ S cenou bitcoinu to ani nehnulo
12.07.2019 Bílý dům se dosud debatě o bitcoinu a kryptoměnách v podstatě vyhýbal. To se ale změnilo v noci na dnešek středoevropského času. „Nejsem fanoušek bitcoinu ani jiných kryptoměn,“ svěřil se prezident Donald Trump na svém twitterovém účtu. „Nejsou to peníze, jejich hodnota vysoce kolísá a nejsou ničím podloženy.“ Navíc podle něj podněcují nezákonné jednání, jako je například obchod s drogami.

Benzín a nafta v ČR teď budou zdražovat, kvůli Íránu, snižování úroků v USA a slabší koruně
11.07.2019 Ceny pohonných hmot v ČR brzdí ve svém poklesu. V uplynulých sedmi dnech zlevnil litr benzínu Natural 95 pouze o dva haléře na průměrnou cenu rovných 33 korun. Cena litru nafty se pak snížila o pět haléřů na 32,07 koruny. Pohonné hmoty jsou tak nejlevnější od přelomu letošního dubna a května. Prodejci pohonných hmot zatím příliš nevyužívají probíhající vrcholné motoristické sezóny k navyšování marží, brání jim v tom silná konkurence v sektoru.

Přichází teď už opravdu krize? Češi v květnu v obchodech utráceli mnohem méně, než se čekalo
09.07.2019 Maloobchodní tržby v ČR v květnu zklamaly. Češi v obchodech utráceli mnohem méně, než se čekalo. Maloobchod bez motoristického segmentu rostl meziročně tempem pouze 2,7 procenta, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s expanzí ve výši 5,1 procenta. Některé analytické odhady dokonce předpovídaly v porovnání se skutečností více než dvojnásobný procentuální nárůst. Tržby se zahrnutím motoristického segmentu rostly v květnu meziročně tempem 2,3 procenta. Trh ovšem předpokládal opět výrazně vyšší růst, čítající rovná čtyři procenta.

Zahraniční obchod ČR dvojnásobně překonal očekávání. Daří se vývozcům aut, pomáhá zlevňující ropa a slabá koruna, škodí brexit či turecký ekonomický propad
08.07.2019 Český zahraniční obchod v květnu podobně jako dubnu překonal očekávání trhu. A to více než dvojnásobně. Trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s přebytkem bilance zahraničního obchodu ve výši 11,3 miliardy korun. Skutečný výsledek je však mnohem příznivější, jelikož činí 24,4 miliardy korun. Celkový letošní prozatímní přebytek ze zahraničního obchodu tak činí 94,1 miliardy korun a je tak o 18,7 procenta vyšší než přebytek za loňské období od ledna do května. To je tváří v tvář zhoršujícím se podmínkám v mezinárodním obchodě nečekaně příznivý výsledek.

Řecko je investičním ternem letošního roku. Včerejší volby to jen potvrdí
08.07.2019 Kdo začátkem letošního roku zariskoval a nakoupil řecké dluhopisy nebo akcie, rozhodně neprohloupil. Řecké dluhopisy letos svým majitelům zatím vynesly více než dvacet procent, zdaleka nejvíce v celé eurozóně. Athénská akciová burza si pak letos připisuje nejvyšší, takřka 46procentní, zhodnocení ze všech srovnatelných světových trhů, resp. jejich klíčových burzovních ukazatelů. Zkrátka a dobře, na žádné jiné burze světa nebyla taková šance letos dosáhnout velice solidního výnosu jako právě na té athénské.

Zlato zdražuje již sedm týdnů v kuse, nejdéle od roku 2011. Důvodem jsou i data z amerického trhu práce, jež budou zveřejněna dnes
05.07.2019 Zlato pokračuje ve vytrvalém cenovém růstu. Dnes pravděpodobně dokončí sedmý obchodní týden v řadě, kdy dále získalo na ceně. Vyšší počet po sobě následujících růstových týdnů vykázalo naposledy v roce 2011. Aktuálně jeho růst pohání napětí ohledně dat amerického trhu práce, která budou zveřejněna dnes. Měla by potvrdit meziročně slábnoucí dynamiku tvorby pracovních míst v USA, což zvýší pravděpodobnost, že americká centrální banka už koncem tohoto měsíce sníží klíčovou úrokovou sazbu.

Evropskou centrální banku poprvé v historii povede žena. Z českého pohledu je příznivé, že Lagardeová bude předvídatelná
03.07.2019 Evropskou centrální banku poprvé v historii povede žena. Christine Lagardeová, jež stojí od roku 2011 v čele Mezinárodního měnového fondu, stane v čele frankfurtské instituce letos v listopadu; poté, co skončí mandát Mariu Draghimu. Dnes o tom rozhodli lídři zemí Evropské unie.

Pražská burza v prvním pololetí svým výkonem předčila ostatní burzy zemí Visegrádské čtyřky
02.07.2019 Pražská burza v letošním prvním pololetí vykázala nejlepší výkon mezi burzami zemí Visegrádské skupiny. Hlavní ukazatel pražské burzy letos od Nového roku do 30. června zhodnotil o 5,6 procenta. Hlavní ukazatel bratislavského parketu přidal 3,9 procenta. Budapešťská burza zhodnotila o 2,9 procenta a ta varšavská o 2,2 procenta. Pozitivní je, že celý region letos zatím zůstává „v plusu“. Akcie středoevropského regionu však v souhrnu zaostaly, a to jak například za německým indexem DAX či francouzským ukazatelem CAC 40, ale také třeba za výkonem bukurešťské burzy nebo burzy athénské. Všechny tyto trhy vykazují v letošním prvním pololetí dvouciferný růst. Hlavní index athénské burzy je pak dokonce první, co se zhodnocení v prvním pololetí týče, mezi všemi hlavními ukazateli jednotlivých burz ve světě. Jako jediný poskytl zhodnocení přesahující 40 procent, přesněji 41,6 procenta.

Kartel OPEC i Rusko budou dále omezovat těžbu ropy, čeští řidiči se ale zdražování pohonných hmot bát nemusí. I kvůli dalším clům USA na zboží z EU
02.07.2019 Kartel OPEC a další klíčoví producenti v čele s Ruskem budou omezovat těžbu ropy i v druhé polovině roku a v prvním čtvrtletí roku 2020. Po náročném, více než desetihodinovém jednání se na tom včera dohodli účastníci vídeňského summitu kartelu. Stávající limity těžby ropy prodloužili od dalších devět měsíců. Čeští řidiči se ale růstu cen pohonných hmot zatím příliš bát nemusejí.

„Excelentní“, říká Trump. Průlom v obchodní válce je pozitivní zprávou i pro Česko
29.06.2019 Excelentní. Taková podle amerického prezidenta Donalda Trumpa byla jeho dnešní schůzka s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba státníci se na okraj summitu zemí skupiny G-20 v japonské Ósace rozhodli obnovit svá jednání stran smíru v obchodní válce, kterou dvě největší ekonomiky vedou.

Příjemné překvapení, česká ekonomika rostla v prvním čtvrtletí rychleji. Problémem jsou poměrně slabé zisky firem a jejich slabé investice
28.06.2019 Český statistický úřad dnes dále zpřesnil údaj o růstu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí. Tuzemské hospodářství přidalo meziročně 2,8 procenta. Dosavadní údaj přitom činil 2,6 procenta.

Už zítra se setkají americký a čínský prezident. Trhy opatrně doufají v pozitivní průlom v obchodní válce
28.06.2019 Akciové trhy se při dnešním asijském obchodování propadly. Obchodovalo se v poměrně malých objemech. Nervozita je před sobotním setkáním amerického a čínského prezidenta dobře patrná. Donald Trump a Si Ťin-pching se setkají v rámci summitu skupiny zemí G20 v japonské Ósace a trh by rád věřil tomu, že schůzka bude znamenat pozitivní zlom ve vývoji ekonomických vztahů dvou nejsilnějších světových hospodářství. Ty jsou zvláště napjaté od letošního května, kdy zkrachovala jednání o smíru v obchodní válce.

Koruna sílí. Léto bude pro řidiče i proto docela levné
27.06.2019 Pohonné hmoty v ČR dále zlevňují. V uplynulém týdnu ovšem už jejich ceny klesaly citelně mírněji než o týden dříve. Benzín Natural 95 zlevnil za uplynulý týden o 14 haléřů na 33,14 koruny na litr a cena nafty se snížila taktéž o čtrnáct haléřů na 32,21 koruny za litr. Od začátku června jak benzín, tak nafta zlevnily takřka o zhruba padesátník na litr. A navzdory nadcházející vrcholné motoristické sezóně bude pokles cen v červnu ještě pokračovat. Ceny budou klesat také ve vyhledávaných dovolenkových destinacích, takže na řadě míst letos čeští řidiči v přepočtu do korun podle dat Evropské komise zaplatí méně než loni. Jedná se například o Řecko či Slovinsko. V některých zemích ale bude dráže než loni, třeba v Maďarsku nebo Polsku. Polsko společně s Bulharskem ale i letos představují země v dojezdové vzdálenosti od ČR s vůbec nejlevnějšími pohonnými hmotami, na opačném pólu je tradičně třeba Itálie.

Bitcoin už stojí takřka 13 tisíc dolarů. Co vše stojí za tím, že stojí právě tolik?
26.06.2019 Cena bitcoinu, nejrozšířenější kryptoměny, se poprvé od ledna 2018 přiblížila psychologické cenové úrovni 13 tisíc dolarů za kus.

Česká národní banka dnes dle očekávání sazby nezvýšila
26.06.2019 Bankovní rada České národní banky ponechala na svém dnešním měnověpolitickém zasedání základní úrokové sazby na stávající úrovni. Tuzemská ekonomika sice čelí poměrně citelným inflačním tlakům jak v oblasti spotřebitelské, tak výrobní, avšak protinflačně zároveň působí vývoj v zahraničí. Vlivem obav z globálního ekonomického zpomalení, eskalace obchodních válek i geopolitických tenzí ve světě rapidně klesají inflační očekávání. Většina bankovní rady vyhodnotila zahraniční dezinflační rizika jako závažnější než inflační rizika tuzemská, která zrcadlí stále solidní kondici české ekonomiky Aktuální prognóza ČNB už se zvýšením sazby letos nepočítá. Při zlepšení mezinárodních ekonomických a obchodních podmínek však nelze ještě jedno letošní zvýšení sazby ve druhé polovině roku vyloučit.

Pošta dnes oznámí propouštění, ČEZ dividendu a bitcoin možná pokoří historický rekord
26.06.2019 Společnost ČEZ, jejímž většinovým, takřka sedmdesátiprocentním vlastníkem stát je, minulý měsíc zaskočila trh nízkým návrhem dividendy. Společnost navrhla akcionářům rozdělit ze svého zisku pouze 24 korun na jednu akcii. Naposledy nižší dividendu vyplácela v roce 2007, kdy činila dvacet korun na akcii. V roce 2010 činila dividenda 53 korun na akcii a od té doby se postupně snižuje právě až na dnes navrženou, ani ne poloviční úroveň. Stát by měl na základě dnešního návrhu dostat z ČEZ pouze něco málo přes devět miliard korun. Loni, kdy dividenda činila 33 korun na akcii, přitom inkasoval takřka o tři a půl miliardy více, když mu ČEZ poslal 12,4 miliardy korun. Citelné snížení dividendy, vyšší, než s jakým trh počítal, je překvapivé i ve světle rostoucích cen elektřiny. Cena elektřiny domácnostem roste meziročně o více než deset procent. Další zdražování přitom přijde už letos a v dalších letech.

Zlato i bitcoin citelně zdražují. Kvůli Íránu, strachu ze znehodnocení měn, či jen kvůli "parabole"
25.06.2019 Zlato je právě teď nejdražší za posledních víc než šest let. Jedna troyská unce drahého kovu vyjde nyní na 1430 dolarů. Dražší byla naposledy v květnu 2013. Ještě dramatičtěji zdražuje „zlato 21. století“, někdy také „digitální zlato“, čili kryptoměna bitcoin. Bitcoin stojí už více než 11300 dolarů a je tak nejdražší od loňského března.

Digitální měna Facebooku budí emoce, politici se bojí, že bude financovat terorismus. Bitcoinu ale pomáhá k dalšímu cenovému růstu
24.06.2019 Digitální měna libra, kterou příští rok chystá uvést Facebook, se ocitá pod palbou kritiky a varovných slov. Podle basilejské Banky pro mezinárodní platby, jakési „centrální banky centrálních bank“, představuje libra ohrožení globálního bankovnictví. Taková hrozba by prý měla celosvětově vyvolat rychlou odezvu politiků.

Rada ČNB nechá podle ekonomů sazby beze změny
23.06.2019 Bankovní rada České národní banky nechá na svém zasedání ve středu 26. června úrokové sazby bez změny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Sazby přitom nechá na současné úrovní rada podle ekonomů delší dobu. Proti růstu sazeb hovoří především nejistý vývoj v zahraničí, ale i postupné ochlazování české ekonomiky, uvedli analytici.

Bitcoin překonal hranici 10 tisíc dolarů za kus. Co za tím stojí?
23.06.2019 Cena bitcoinu, nejrozšířenější kryptoměny, po více patnácti měsících překonala psychologickou cenovou úroveň 10 tisíc dolarů za kus. V sobotu dopoledne se bitcoin prodává za necelých 10 700 dolarů, přičemž jeho cena ráno středoevropského času poskočila až takřka úrovni 11 tisíc dolarů. Naposledy se na podobných cenových úrovních bitcoin pohyboval počátkem března loňského roku.

Tlaky na další růst cen zlata budou pokračovat
21.06.2019 Citelné tlaky na další růst ceny zlata, která dnes poprvé za téměř šest let překonala hranici 1400 dolarů za troyskou unci, budou pokračovat i v následujících měsících. Shodli se na tom analytici. Růstu ceny zlata nahrává podle nich vedle signalizovaného poklesu sazeb v USA růst geopolitických rizik či krok Banky pro mezinárodní vypořádání (BIS), která povýšila status zlata v rezervách bank na aktivum s nulovým rizikem.

Zlato je na šestiletém maximu. V korunách letos zdražilo o 9 %, na paladium ale nemá
21.06.2019 Cena zlata se dnes dostala na své maximum za posledních šest let. Překonala úroveň 1400 dolarů za trojskou unci. Naposledy se zlato za takovou cenu prodávalo začátkem září roku 2013.

Trump se raduje, akciové trhy v USA dnes pokořily nový rekord. Zlato je na pětiletém maximu, koruna sílí
20.06.2019 Americké akciové trhy během dnešního obchodování vystoupaly na nový historický rekord. Zlato přitom zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň za posledních více než pět let.

Facebook dnes odhalil svoji digitální měnu. Inspiruje se bitcoinem, ale bitcoin to není, a nebude se opírat ani o zlato
18.06.2019 Společnost Facebook dnes odhalila plán na zavedení nové kryptoměny. Ta by se podle Facebooku mohla jednoho dne obchodovat celosvětově, podobně jako dnes americký dolar. Krok Facebooku přiživil zájem o kryptoměny obecně, takže cena nejznámější a nejrozšířenější kryptoměny, bitcoinu, dnes vylétla nad úroveň 9400 dolarů za kus, tedy nejvýše od loňského května.

Bitcoin je teď nejdražší za poslední rok. Díky plánu Facebooku na vlastní digitální měnu
17.06.2019 Kryptoměna bitcoin dnes poprvé od loňského května překonala cenovou úroveň 9000 dolarů za kus. Odpoledne středoevropského letního času vystoupala dokonce nad úroveň 9300 dolarů. Bezprostředním důvodem cenového nárůstu jsou kroky společnosti Facebook, která se chystá veřejnost seznámit s bližšími informacemi o své chystané digitální měně. To dodává vzpruhu celému segmentu kryptoměn, neboť investoři větří přijetí kryptoměn opět o něco širší komunitou. Kromě bitocinu zdražují i další kryptoměny jako ether nebo litecoin.

Ceny v tuzemské výrobě rapidně stoupají hlavně v zemědělství a stavebnictví. ČNB ale kvůli tomu sazby příští týden nezvýší
17.06.2019 Ceny v tuzemské výrobě v květnu poměrně rapidně rostly. Ceny zemědělských producentů poskočily meziročně o 10,5 procenta, tedy nejvýrazněji od září 2017.

Nečekané. Do milionových protestů v Hong Kongu se na rozdíl od předchozích zapojují také byznysové kruhy
17.06.2019 Protesty v Hong Kongu včera nabyly věru historických proporcí. Podle organizátorů se jich účastnily takřka dva miliony lidí. To je více než čtvrtina celkového počtu obyvatel Hong Kongu, který činí zhruba 7,5 milionu lidí. Protestující neuklidnilo ani sobotní rozhodnutí správkyně Hong Kongu Carrie Lamové, kterým pozastavila proces přijetí kontroverzní legislativy. Po jejím schválení by mohli být podezřelí z trestného činu vydáváni justici pevninské Číny.

Hong Kong je bojištěm války Spojených států a Číny. Bojuje o své jedinečné ekonomické postavení
16.06.2019 Hong Kong má z ekonomického hlediska jedinečné postavení. Je to most i brána zároveň. Brána pro firmy z kontinentální Číny, které touží po mezinárodním kapitálu. Zároveň brána pro zahraniční firmy, které by rády obchodovaly právě s pevninskou Čínou. Hong Kong tedy vlastně přemosťuje propast, která mezi světem a pevninskou Čínou, ekonomicky v mnoha ohledech stále poměrně uzavřenou, vždy zela. A která je od propuknutí obchodní války s USA nyní ještě propastnější. Podle mnohých nejde „jen“ o válku obchodní, ale dokonce o technologickou studenou válku.

Trump chce zablokovat dokončení plynovodu Nord Stream 2. Jazýčkem na vahách nyní bude Dánsko
13.06.2019 Americký prezident Donald Trump stupňuje svoji kritickou rétoriku vůči projektu plynovodu Nord Stream 2. Včera pohrozil, že zváží sankce, které by celý projekt zablokovaly. Washington se obává zejména dalšího růstu závislosti podstatné části Evropy na ruském plynu.

Bloomberg: Tradiční český nedělní oběd nikdy nebyl dražší
12.06.2019 Agentura Bloomberg si dnes všímá rostoucích cen potravin v České republice. Ilustruje je na příkladu zdražování oblíbeného českého pokrmu, „vepřa-knedla-zela“, a také piva. Oboje pro řadu Čechů stále symbolizuje typický nedělní oběd.

Vy nám Huawei, my vám FedEx!
02.06.2019 Tak jako Trumpova administrativa míří kromě povšechných cel i na konkrétní firmy, jež umisťuje na černou listinu, vytvořil Peking svůj „seznam nespolehlivých entit“, které poškozují zájmy čínských firem.

Trumpův úder na Mexiko je varováním i Česku. Zvyšuje riziko cel na evropská auta
31.05.2019 Miluji cla. Tak se americký prezident Donald Trump letos v únoru vyznal z jedné ze svých lásek. A letošní květen byl pro něj vskutku „měsícem lásky“. Lásky ke clům. Jeho májová láskyplnost však nevěstí nic laskavého pro zbytek světa, a už vůbec ne pro malé otevřené ekonomiky typu České republiky.

Benzín od února zdražil už o jedenáct procent. I kvůli slábnoucí koruně, která je vůči dolaru nejníže za poslední takřka dva roky
30.05.2019 Zdražování pohonných hmot v uplynulém týdnu opět přidalo na tempu. Benzín zdražil o 28 haléřů na 33,67 koruny za litr, zatímco nafta o sedmnáct haléřů na 32,74 koruny za litr. Benzín se tak prodává za nejvyšší cenu od loňského listopadu, kdežto nafta je nejdražší od loňského prosince. Od svého letošního cenového dna v polovině února zdražil benzín již o jedenáct procent, neboli o více než 3,30 na litr.

Brusel hrozí Římu, Peking Washingtonu a Washington spojencům v Berlíně, Paříži a Londýně. Atmosféra ve světě je po dnešku opět vyhrocenější, což „odnese“ i Česko
29.05.2019 Ve středu eskalovalo hned několik napjatých mezinárodních vztahů. Vyhrocení každého jednoho z nich má přitom potenciál vážně ochromit světový ekonomický růst. Brusel hrozí Římu, Peking Washingtonu a Washington spojencům v Berlíně, Paříži a Londýně. Atmosféra ve světě je po dnešku opět o něco vyhrocenější, což „odnese“ i Česko.

Eurovolby skončily, napětí mezí Římem a Bruselem začíná opět houstnout. Posílený Salvini se zaklíná, že nyní už neustoupí
28.05.2019 Eurovolby jsou za námi a napětí mezi Bruselem a Římem opět začíná houstnout. Evropská komise zvažuje, že s Itálií zahájí „disciplinární řízení“ kvůli její neochotě krotit dluh. Řízení by mohlo vyústit v pokutu ve výši zhruba 3,5 miliardy eur. Jednalo by se o první takovou pokutu, kterou kdy Brusel některé ze členských zemí EU udělil. Už loni se množily spekulace, že pokud Brusel pokutu udělí, učiní tak právě až po eurovolbách, aby nenaháněl vodu na mlýn italským antisystémovým politickým silám.

Forex: Koruna na eurovolby nereagovala
27.05.2019 Koruna během dnešního obchodování zhruba o dva haléře oslabila vůči euru, den ale uzavřela stejně jako v pátek na 25,83 Kč/EUR. Vyplývá to z průběžných dat serveru Patria Online. Na výsledky víkendových voleb do Evropského parlamentu česká měna výrazně nereagovala. "Pro českou korunu se výsledkem voleb nic nemění," uvedl analytik Next Finance Vladimír Pikora. K dolaru dnes koruna oslabila o dva haléře na 23,08 Kč/USD.

Výsledky eurovoleb z hlediska trhů: žádné zemětřesení se nekoná, největším překvapením je úspěch stran zelených
27.05.2019 Výsledky voleb do europarlamentu vysílají z hlediska trhů jasný signál: žádné zemětřesení se nekoná. Euro dokonce v tuto chvíli vůči dolaru během oznamování předběžných výsledků posilovalo, za poslední tři obchodní dny je nahoře o 0,2 procenta. Nenaplnil scénář zlomového triumfu antisystémových stran. Takový scénář by byl z hlediska trhů zvláště nepříznivý, neboť výraznější posílení antisystémových stran by zvýšilo pravděpodobnost drolení Evropské unie či eurozóny. Drolení Unie by vedlo k závažné nejistotě ohledně budoucího politického a ekonomického uspořádání převážné části Evropy, která by ochromila investice podniků, a snížila tak konkurenceschopnost evropských zemí v globálních pohledu.
Související klíčová slova:
Utahování měnové politiky | Asijské obchodování | Čína a USA | Standard Chartered | Bankovky | Čínský průmysl | Premiér Andrej Babiš | Český průmysl | Bankéř | Tempo růstu | Znehodnocení koruny | Společnost Facebook | Stravenkový paušál | HSBC | Investiční firma | Jackson Hole | Podnikatel | Vládní dluhopisy | Řecko | Podpora živnostníků | Silnější koruna | Devizoví obchodníci | MAE | Výsledek hospodaření | Zvýšení účinnosti | Ekonomiky v eurozóně | Kiwi | Koruna zpevnila | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Brookings Institution | Daňové reformy | Kč/EUR | EUR | Krizové opatření vlády | Obchodní komora | Podnikové dluhopisy | Zkušenosti | Cenová hladina | Fond obnovy EU | Světové akcie | Úřad práce | Konsorcium | Alphabet | Nadprodukce | Vstupy | Akciové trhy | Investiční činnost | Bulgari | Dluh vlád | Koronavirové krize | Rozpočtový přebytek | Makroekonomie epidemie | Primární emise | Opětovný pokles | Kurz koruny k dolaru | Celosvětový dluh | Zpravodajský server | Zdražuje zlato | Veřejné finance | Premiér Mark Rutte | Značka Apple | Pokles sazeb | Cena palivového dříví | Italský premiér Giuseppe Conte | Celkový zisk | Trend | Uvolnění limitů | Finanční injekce | Zelené centrální banky | BTC | Mezinárodní měnový fond | Škoda Auto | Ekonomika po koronaviru | Statistiky | Patria Finance | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Investiční banky | Agentura S&P | Další růst | Akcie na pražské burze | IG Markets | Zadlužení České republiky | Hluboká recese | Vzestup inflace | Protiinflační tlaky | Akcie společnosti Macy’s | Zdražující bydlení | Aktiva | Letecké společnosti | Ojetiny | Citigroup | Bezpečné útočiště | Kolaps cen ropy | Organizace zemí vyvážejících ropu | Evropská komise | Index strachu | Závislost | Japonská měna | Ipex Bank | Lockheed Martin | Schodek státního rozpočtu | Splasknutí bubliny | Výkon českého průmyslu | Unce zlata | Situace na světovém trhu | Tuzemská ekonomika | Špatná nálada | Investování do akcií | Pojišťovna | Komunita | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Index PX | Burza v Miláně | Wood & Company | Šéf Boingu | Analýzy | Pravděpodobnost | Rozpočet EU | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Míra nezaměstnanosti v ČR | Šéf Fedu Jerome Powell | Lagardeová | Byznys | Vládní opatření | Globální žebříček burz | Arizona | Země skupiny G20 | Podíl na trhu | Ethereum | Americké dluhopisy | Výsledek včerejších voleb | Růst sazeb | Akcie Tesly | Nafta v ČR | Tuzemský průmysl | Britská libra | Exchange | Fond obnovy | Poplatky | Výkyvy | Americké rafinerie | Stephen Innes | Ceny zeleniny a ovoce | Administrativa prezidenta | Asijské akcie | Financial Times | Posilování dolaru | Mark Rutte | Český statistický úřad | Oslabování měny | Největší akciové burzy světa | Goldman Sachs | Luxusní branže | Konec hotovosti | Deflace | Schůzka skupiny OPEC | Asijské trhy | Lídři zemí Evropské unie | Ekonomické aktivity | Český rozhlas | Inflační cíle | Výrazný vzestup | Expanze | Americké podniky | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | Burze | Levná ropa | E-shopy | Snižování stavů zaměstnanců | Labouristé | Bydlení v ČR | Čerpání evropských peněz | Propad cen | Ekonomika Německa | Home Credit | Přiznání k dani z příjmu | Obnovení rovnováhy na trhu | Ošetřovné | Finanční centrum | Epidemie SARS | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Ceny kryptoměn | Akcie dnes | Strach | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Čerpací stanice v ČR | Růst čínských akcií | Podpora ekonomice | Burza | Akcie výrobce letadel | Exploze v Bejrútu | Analytik Raiffeisen | eKasa | Rozvojové ekonomiky | Fox News | Lubomír Lízal | Inflace v prosinci | Podnikový dluh | Dluh státu | Akcie Avastu | Pokles dolaru | Podnikatelé a firmy | Základní úrokové sazby | Nulový úrok | Koronavirová nákaza | BVDF | Graf | Plátcovství DPH | Více peněz | WTO | Imperial College | Afrika | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Výnosy | Anomálie na trhu | Twisto | Světové obchodní války | Uber Eats | Pokles ceny ropy | KLDR | Karanténní opatření | Nejbohatší lidé světa | Výsledek britských voleb | Celní válka | Dnes ČNB | Tedros Adhanom | Zájem o investování | Online obchodování | Státní kasa | Nejbohatší Evropan | Prudce zlevňující ropa | Černé pondělí | Američtí vojáci | Helena Horská | Růst daní | Regulační orgán | Cena pohonných hmot | Analytik skupiny | Sazby hypoték | Americký prezident | Růst cen | Ferrari | CZK | Zahraniční obchod ČR | JS Global Lifestyle Company | Situace na trhu s ropou | Nizozemsko | New York | Kryptoměna Bitcoin | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Michael McCarthy | Nejznámější kryptoměna | AxiCorp | Důchody | Nálada českých spotřebitelů | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Brexit | Vývoj měnového páru | Rubl | Hlavní ekonom | Bezrealitky.cz | Americké ministerstvo financí | Index Athex Composite | Peníze z vrtulníku | Infekce koronavirem | Inflace | Objem pomoci státu | Daň z nabytí nemovitosti | Ukrajinská hřivna | Otřesy na finančních trzích | Jumpshot | České vlády | Raiffeisenbank Vít Hradil | Dividenda ČEZ | Největší burzovní krach | Vladimír Pikora | Ukazatel amerických burz | Digitální měna | Výnosy desetiletých dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Zlatý důl | Hugo | Česká měna | Měna Facebooku | Cíl ČNB | Garance | Dow Jonesův akciový index | Boháči | Fortune | Nezaměstnanost | Dividendy | Pomoc ekonomice | Vicepremiér | Česká kina | Hnutí OLaNO | BrandZ | Odložené olympijské hry | Epidemie afrického moru | Infekce X | Propad cen ropy | Lék na COVID-19 | Jeff Bezos | Výsledková sezóna v USA | Květnový kontrakt na WTI | Španělé | ČSOB | Míra inflace v dubnu | CMC Markets | ČSÚ | Ceny emisních povolenek | Úrokové swapy | Bankéři | Podnikání | Pohonné hmoty v Česku | Biofarmaceutické společnosti | Cenové rozpětí | Analytika | Hongkongská ekonomika | České banky | Útlum ekonomiky | VIG | Sílící koruna | Dow Jonesův index | Výhled | Letecká skupina Smartwings | Míra nezaměstnanosti v březnu | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Thunbergová | Spotřební daně | Wood and Company | Chytrý Honza | Životní minimum | Daniel Křetínský | Konsolidace | Vít Hradil | Zpomalování čínské ekonomiky | Macron | Světový trh s ropou | Bitstamp | Nemovitosti v ČR | Britské akcie | Irsko | Hospodaření důchodového pojištění | Nárůst cen ropy | Kč/USD | Pandemie koronaviru | Vojtěch Benda | Maloobchodní tržby v ČR | Mervyn King | Uber | Ukazatel rozkolísanosti | Americký ministr obchodu | Podpůrné programy | Finanční dopady koronaviru | Italský dluh | Bohatí | Nobelova cena za ekonomii | Maloobchod | Znehodnocování měn | Snižování úroků v USA | Chilské peso | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Summit EU | Dolary | Rozhodnutí čínské vlády | Panama papers | AVANT | Globální ekonomiky | Nabídka | Průmyslové recese | Washington | Členské státy EU | Akcioví obchodníci | Historická zkušenost | Období nejistoty | Zavedení digitální daně | Bisnode | Nejziskovější firma světa | Rabobank | Jana Maláčová | Světové burzy | České nemovitosti | LVMH | Akciový index | Alibaba | Nezaměstnanost v USA | Burzy po celém světě | Dovoz ropy | Bridget Jonesová | European Metals Holdings (EMH) | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Praní špinavých peněz | Odliv zahraničního kapitálu | Bydlení | Ceny pohonných hmot | Německé potraviny | Analytici Next Finance | Aleš Sosnovský | Ceny hliníku | Akciové bubliny | Světové ceny ropy | Vyšší poptávka | Nejbohatší lidé | American Airlines | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Reakce trhu | Ekonomiky | Snižování úroků | Odhodlání | Donald Trump | AVANT investiční společnost | Koronavir | Argentinské peso | Vývoj kolem brexitu | Poplatek | Maďarsko | Historický pád cen | Obchodování s termínovými kontrakty | Fio | Sloučení ministerstev | Členové bankovní rady | Záchrana Smartwings | Brexit bez dohody | Český trh práce | ATFX | Průmyslová produkce | Dění na akciových trzích | Heritage Foundation | Petr Bartoň | Oberbank | Cena železné rudy | Bezdůvodné vrácení zboží | Viceguvernéři | Cenové hladiny | Státní dluh | Skupina LVMH | Airbus | David Marek | Centrální banky | Dluh vlád jednotlivých zemí | Platina | Zveřejněné údaje | Peníze | Zpráva | Bill Gates | Trpělivost | Brent | Globtrex.com | Stavební produkce | Zlevňování benzínu | Zlato.cz | Kenetic Capital | Bilionový program | Politika | Výnosy českých státních dluhopisů | Exxon Mobil | Očekávání | Daňové úlevy | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Cena žlutého kovu | Státy eurozóny | Odvetná cla | Sociální sítě | Schodek zahraničního obchodu | Expert | Akciové propady | Natland | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Státní pomoc | Světové finanční trhy | Lipow Oil Associates | Vybírání zisků | Ukončení obchodní války | Ratingová agentura | Theresa Mayová | Společnost Wirecard | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Ipsos | Banka KfW | Alternativa oficiálních měn | Přední ekonomové | Průmysl | Cena Brentu | Purple Trading Štěpán Hájek | Šíření onemocnění | Hypotéky v Česku | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodní týden | Majetek | Evropské měny | Financovat | Automobil | Ukončení intervencí | Blockchain | Akciová burza | Nejrozšířenější kryptoměna | Zdražovat | Výpadek čínské výroby | Politická nejistota | Dolar vůči koruně | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Letečtí dopravci v Evropě | Sebastian Kurz | Růst | Vývoj české ekonomiky | Kristalina Georgievová | Pokles sazeb hypoték | Historie | E*Trade | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Klíčový ukazatel | Zaměstnanost | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Bankovní unie | Akcie firmy | Britské podniky | Ratingové hodnocení | Uvolnění měnové politiky | Realitní bubliny | Digitální věk | Drobní investoři | Nový typ koronaviru | Světové finanční krize | Americká společnost Apple | Konglomerát LVMH | Hlediska technické analýzy | Dnešní zprávy | Německé firmy | Obchodní model WeWorku | Nižší daně | Charles Schwab | Prognóza | Zahájení intervencí | Rozvoj umělé inteligence | Úroda obilovin | Odchod z EU | Volná pracovní místa | Asset management | Trh práce | Swiss | Padající dolar | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Veřejný dluh | Volby v Británii | Zahraniční obchod České republiky | Eurodluhová unie | Ropná válka | Akvizice | Spotřebitel | Štěpán Hájek | Světová válka | Hranice měnové politiky | Zafixovaný produkt | Země EU | Hyundai | Krize v Hong Kongu | Největší burzovní krach dějin | Izrael | Podmínky v tuzemském průmyslu | Oslabování kurzu české měny | Ekonomické zpomalení | Koronavirová krize | Velká Británie | Lídři EU | Západoevropské akcie | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | IHS Markit | Hospodářský vzestup | Nejlevnější hypotéky | Nordea | Kč/GBP | Panikařící světové trhy | Předčasné splacení hypotéky | Ropný trh | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Cena bitcoinu | Steve Jobs | Národní investiční plán | Velká krize | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Silné cenové tlaky | Zpomalení ekonomiky | BitStock | Ropné společnosti | Pozitivní zpráva | Hospodaření státu | Termínové kontrakty | Zahrnutí inflace | Lira | Koruna posílila | Vedení ČEZ | Skupina Home Credit | E15 | Geopolitická rizika | Patrik Tkáč | Národní ekonomická rada vlády | Cla na americké zboží | Inflace v eurozóně | Těžba břidličných producentů ropy | JS Global | Snižování cen | Akcie Kofoly | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Oslabování koruny | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Sanford C. Bernstein | Kontrakt na WTI | Evropský statistický úřad Eurostat | Strach a panika | Zpřesněný odhad | Koruna sílí | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Olympijské hry | Globální hrozby | Google Pay | Oxford Economics | Covid | Turecko | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Australské akcie | Listopadová inflace | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | KDU-ČSL | Americké dolary | Kursy | Zkušenost | Podání daňového přiznání | MSCI | Schůzka skupiny OPEC+ | Čerpání peněz z fondů | Cestovní ruch | Uložení peněz | Kvantitativní uvolňování ČNB | Letošní úroda obilovin | Slabé měny | Coinbase | Obří exploze v Bejrútu | Koruna oslabuje | Open | Francouzský ministr financí | CMC | Představitelé Fedu | PwC | Důchodový systém ČR | Primární emise akcií | SICAV | Sazba hypotečních úvěrů | Kapitálový trh | Ekonomický přínos | Index | Studie | Měď | Vládní podpory | Poskytování hypoték | Nové digitální měny | Elektřina | Zdražování v Česku | MMF | Čínský akciový trh | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Zrušení hotovosti | Bílý dům | Kapitál | Jiří Rusnok | Posílení | Rijád | České zlaté rezervy | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Boom čínských investic | Proroctví | Státní rozvojová banka | Zlato jako investice | Majitel | Shanghai Composite | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Společnosti | Válka měnová | Koruna | Unie | Výnosové křivky | Karel Gott | Sázky | Louis Vuitton Moet Hennessy | COVID III | Čínský prezident | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Perpetuum mobile | Kurz dolaru | Výroba v Číně | Akcie Amazon | Naše prognóza | Momentum | Christine Lagardeová | Digitální měna Facebooku | E-Trade | Soukromý sektor | Střadatelé | Bernie Sanders | Britský premiér | Fannie Mae | NTT | Shazování peněz z vrtulníku | Prezident Trump | Slábnutí koruny | Pojišťovna VIG | Zahraniční firmy | Obchodní napětí | Úroda | Wall Street Journal | Dodávky ropy | Problémy | České výnosy | Hlavní ekonomka | Docomo | IEA | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Nominální úrok | Dánská koruna | Rozpočtová politika | Historie burzovního obchodování | Investiční horizont | Chod firem | EUR/GBP | Úrokový swap | Očekávání analytiků | Propad průmyslové výroby | DRFG | Dodatečný kapitál | Znalost | Měnové manipulace | Rekordní hodnoty | Akcie CETV | Deficit | Dopad koronaviru na ekonomiku | Výsledek rakouských voleb | Burzy padají | Textilka PFNonwovens | Dluhová unie | Index Stoxx 600 | Ceny Bitcoinu | Americké biofarmaceutické společnosti | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | DRFG Telco | Akcie Boeingu | G7 | Měsíční mzda | Angela Merkelová | Kapitálové trhy | Zásah centrálních bank | Trumpův projev | Budoucnost | Hlubší schodek | Denominace | Pokles ceny | Cukr | Investiční plány | Ropa cena | Virus | Pozitivní impulz | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Kartel OPEC | NICE | Americká banka | Index Hang Seng | Kurz koruny | Vysoká inflace | Tuzemské banky | Americká centrální banka | Finlord | Invia | Zájem o digitální měny | Křetínský | Výroba aut | Vir | WeWork | Altcoiny | Automobilový sektor | Globální finanční krize | BNP Paribas | Hospodářská politika | Roxette | Česká koruna | Daně z příjmů | Akciový propad | Benzín | Hrubý domácí produkt České republiky | ING Bank Jakub Seidler | Prudký propad | Egyptská libra | Útok na největší ropný areál | Hluboké průmyslové recese | Miroslav Singer | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Sulejmáního smrt | Server BBC | Neomezené kvantitativní uvolňování | Vývoj inflace | Zvýšení sazeb ČNB | Ekonom UniCredit Bank | Obchodní války | Stroj na peníze | FTSE 250 | Hypoteční banka | Devizové intervence | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Spekulace na pokles | Mezinárodní instituce | Hospodářské dějiny | Royal Dutch Shell | Erste Group | Polský zlotý | Současné trhy | Účast akcionářů | Rozhodnutí ČNB | Čínský koronavirus | ChytrýHonza.cz | Krach Wirecardu | Index nákupních manažerů | Trumpův tweet | Růst cen zlata | Světová pandemie | Ripple | Celkový globální dluh | Americká měna | Měna Bitcoin | Fincentrum Hypoindex | Domácnosti | Mezinárodní finanční instituce | Čeští miliardáři | Jednání mezi USA a Čínou | Michal Skořepa | Bitcoin | Srbsko-americký ekonom | Kanadský dolar | Poptávka | Cena zlata dnes | Propad průmyslu | Světové centrální banky | USA a Čína | Druhá největší ekonomika světa | Video | Nejziskovější | Elektřina v ČR | Maloobchodní tržby | Konglomerát | Czech Development Fund SICAV | Šíření viru | Vladimír Tomšík | Dopravci v Evropě | Zisk společnosti | Důvěra v průmysl eurozóny | Inovátorovo dilema | Cena ropy dnes | Dění kolem brexitu | Vývoj cen ropy | Daň z nabytí | Šíření nového koronaviru | Analytik Raiffeisenbank | Snižování úrokových sazeb | Vývoj na světových trzích | Nákup akcií | CDF | Odpor | Exim Tours | NAFTA | Vývoz do Británie | Czech Development Fund SICAV (CDF) | Twitter | New Deal | Ministr zahraničí | Burzovně obchodované fondy | Hang Seng | Zpomalení globální ekonomiky | Patria Online | Objem pomoci státu firmám | Ajťáci | Historický pád cen ropy | Očekávání trhu | Miroslav Novák | Tovární objednávky | Obchodovat | Digitální zlato | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Největší ekonomika | Golden Gate CZ | Hongkongská burza | Přímé zahraniční investice | Nájemné v Česku | Norsko | Finance | Hodnota všech kryptoměn | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | AT Global Markets | Rekord v rychlosti bohatnutí | Francouzský konglomerát | Investiční plán | Equity | Moskva | Prezident Donald Trump | Růst cen v Česku | Tržní hráči | Analytici | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Vlastní nemovitost | Aukce | Zkušenost s investováním | Růst akcií | Nejziskovější firma | Úder koronaviru | Deutsche Bank | Burzovní krach | Nové kryptoměny | Stříbro | Zrušení karenční doby | Globální dluh | Pozornost trhu | Nejnižší dluh | Předčasné volby v Británii | Henry Kissinger | Zájem o hypotéky | Andrej Babiš (ANO) | Hypoindex | Bankovní rada České národní banky | Finanční instituce | Prostor pro další růst | Požáry v Austrálii | Pavel Sobíšek | Statistický úřad | Pokles cen | Hlavní finanční ukazatele | Odvrácení rizika | Dlužníci | Společnost Macy’s | Výsledky slovenských voleb | Broker Consulting Index | Africké země | Přijetí eura | BH Securities | Premiér Giuseppe Conte | Webináře | Pohonné hmoty v ČR | Ropa | Firma | Pomoc státu firmám | Omezení těžby | Propad sentimentu | Ropná cenová válka | Provozní zisk EBITDA | Investování do honorářů | Barclays | Bulharsko | Hormuzský průliv | Olympijské hry v Tokiu | Červnový kontrakt | Hudebních vydavatelství | Obchodníci s ropou | Zpomalení české ekonomiky | ING Bank | Poskytnutí slevy | Burzovní den | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | PCmag | Řecká burza | Průměrná hrubá měsíční mzda | Menší poptávka | Cena barelu ropy | Litecoin | Propad koruny | Statistici | Členské státy | UBS | Lucembursko | ANZ | Oslabení české koruny | Evropská dluhová unie | Bitcoiny | Komerční banka | Obchodní platforma E-Trade | Zvýšení limitu plátcovství DPH | USA | Spojené státy | Kamil Janáček | Zavření škol | Šok na trhu | Zpomalení světové ekonomiky | České mzdy | Ekonomové | Růst HDP | Ekonomický poradce | Aranmka | Pandemie | Balík české vlády | Cena stříbra | Euro vůči dolaru | Platforma | Oslabování libry | Hospodaření státního rozpočtu | Napětí mezi USA a Íránem | Čínské zahraniční investice | Sázka | BIS | Rekordní propad | Trumpův projev v Davosu | Tržní hodnota Tesly | Výroba zmrzliny | Poskytování úvěrů | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Akcie podniku | MFTEL | Asijské akcie dnes | Ceny benzínu | Pohonné hmoty | Intervence centrální banky | Dow Jones | Regulace ceny | Guggenheim Partners | Bankovní sektorová daň | Propad české ekonomiky | Akcie americké automobilky | Nové peníze | Boeing | Česká ekonomika letos | Průmysl a stavebnictví | Kotační výbor | Největší obchod | Ropné království | Kurz dolarů | Japonská ekonomika | Rakouský kancléř | Společnost ChytrýHonza.cz | Vývoj | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Digitální měna Libra | Americké burzy | Investice do zlata | Euro posiluje | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Paul Krugman | Analytik ČSOB | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Český stát | Dluhová krize | Snížení základní úrokové sazby | Záporný úrok | Nálada na světových trzích | O2 eKasa | Michal Brožka | Podpůrná opatření | Finanční ukazatele | Účinný lék | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Obchodní dohody | Ropná zařízení | Smartwings koronavirus | Akcie padají | Facebook | Americké akcie | Německé banky | FibreNet | Propady cen | Zasedání České národní banky | Cena dříví v ČR | Výdaje | ChytrýHonza | Snížení úrokové sazby | Akcie Applu | České měny | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Důsledky epidemie | Analytik Czech Fund | Členské země EU | Španělská chřipka | Evropská rada | Úrokové sazby | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Prohlášení | OSN | Žebříček burz | Zisky firem | Intervence | Dostupnost bydlení v ČR | Světové obchodní organizace | Historicky největší obchod | Vrácení zboží e-shopu | Spotřebitelská důvěra | Míra inflace v ČR | Další vývoj | Obchodní centra | West Texas Intermediate | Propad cen nemovitostí | ČMZRB | Dění ve světě | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Ekonom Jan Švejnar | Oslabování čínské měny | CSI 300 | Onemocnění | Zelení miliardáři | Akcie Amazonu | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Šíření nákazy | Úrok na bankovním účtu | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Devizové rezervy ČNB | Spojené státy a Čína | Bernstein | Citelné zdražování | Londýnský index FTSE 100 | Brigádníci | Cena dříví | Akcenta Miroslav Novák | Italský premiér | Měšec.cz | Ekonomická situace | Schodek rozpočtu ČR | Moore CZ | Izraelská vláda | Snížení úroků | MF | Ekonomický sentiment | Euro Stoxx 600 | Cenová válka | Čerpání peněz | Trading | Penzijní fond | Martin Stránský | Propad burz | Centrální bankéři | Overnight | KOSPI | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | České e-shopy | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Americká administrativa | Tržní cena | Výsledek referenda | Belgie | Americká centrální banka FED | Vývoz do Německa | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Státní pomoc aerolinkám | Atraktivita drahých kovů | Čistá úroková marže | Přeshraniční obchod | Stravenky | První zkušenost s investováním | Analytik Wood and Company | Zombifikace | Koronavirus | Burzovní ukazatel | Odliv kapitálu | Veřejně obchodované fondy | KfW | Nesoulad | Deloitte | Miliardy dolarů | Ústup strachu z koronaviru | Hrubý domácí produkt země | Druhá vlna pandemie | Británie | Světové trhy | Analytik Komerční banky | Obchodní model | Protesty v Hong Kongu | Nejsilnější ekonomiky světa | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Dlouhodobé dluhopisy | CREIF | Nemovitostní fond | Prezidentské volby | Kurz kybernetické měny | Boris Tomčiak | Světová finanční krize | PPF | Propad ceny | Miliardy korun | Dluhopis | Průmysl eurozóny | Dějiny burzovního obchodování | DRFG ENERGY | Kraken | Exministr zahraničí | Platformy pro obchodování | Muhammad bin Salmán | Růst mezd | Krach cestovky Thomas Cook | Hurikán Dorian | Automobilka | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Systém stravenek | Mezinárodní ratingové agentury | WhatsApp | Soudní dvůr | Babišova vláda | Dopady pandemie | Zemědělství | Daň z příjmu | Lufthansa | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Americké automobilky | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) | České koruny | Švýcarská banka | Levnější půjčky | Zdroj příjmů | Bilionový program vlády | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Panika kolem koronaviru | Třetí světová válka | Zasedání OPEC | Úrok | Amazon | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | Antivirové společnosti | Steven Mnuchin | USTR | Generální ředitel | Africký mor | Ether | Obavy z globální hospodářské recese | Růst cen ve výrobě | Hotovost | Akcie výrobce letadel Boeing | Ruské akcie | Generali Investments CEE | Regulátor | Ekonomické sankce | Čeští centrální bankéři | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Letečtí dopravci | Ceny nemovitostí v ČR | Berlín | Růst cen v ČR | Průzkum | Průmyslové podniky | Firmy | České zemědělství | Polská ekonomika | Ropné cenové války | Vývoj akcií EMH | Inflace v Česku | Roman Řezníček | Tvrdý brexit | Růst cen domů a bytů | Slábnutí čínské měny | Snížení průmyslové aktivity | Růst cen ropy | Panika | Reálné mzdy | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Výroba zmrzliny v ČR | Zájem investorů | Cena ropy brent | Banka Creditas | Air France | Euro dnes | Aramco | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Pomoc aerolinkám Smartwings | Provozní zisk | Ekonomický propad | Odhady ekonomů | Obchodní přebytky | Skladování ropy | Oslabení měny | Objem čínských investic | Bulharská měna | Investování | Měsíční mzda v ČR | Přední světoví těžaři | Distribuce | Fed | Zajištění proti kurzovému riziku | Maďarský forint | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie australské společnosti | NASDAQ 100 | Úrok na českých dluhopisech | Reálná měsíční mzda | Boris Johnson | Hodnota značky | Turistický ruch v ČR | Světové ekonomické fórum | Podíl českých potravin | Trumpovo dilema | Automobilový průmysl | Rozpočtovaný schodek | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Skupina DRFG | Největší ropný areál světa | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie v USA | Dopad krize | Pavel Zahradil | Otázka za miliony | Kurzový závazek | Obava České národní banky | Cestovní kanceláře v ČR | Státní dluh ČR | Walmart | Epidemie afrického moru prasat | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | FTSE | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Německý ústavní soud | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Rizika | Odložení olympiády | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | Peter Hlaváč | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Lék na onemocnění covid-19 | Fitch | Bohatí jedinci | Pšenice | Czech Real Estate Investment | Americké banky | Nemovitý majetek | Jan Švejnar | Úspory | Poslanecká sněmovna | Schodek 300 miliard | Oslabení čínské měny | Bitcoin a další kryptoměny | Dánsko | Velcí hráči | Měna libra | Prodávající | Technologický trh Nasdaq | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Kontrakty na sójové boby | OLaNO | Penzijní společnosti | Ed Sheeran | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Turistický ruch v České republice | Čínské burzy | Mojmír Hampl | Živnostník | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | CEE | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Zadlužení Číny | Záporné úrokové sazby | Světová ekonomická krize | ONE | Low | MSCI All-Country | Qantas | Španělsko | Hypoteční bankéři | Brookings | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Německá státní rozvojová banka | Branko Milanović | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Zboží z čínských e-shopů | Druhá vlna | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Nejdražší firma světa | Zlepšení nálady | SYRIZA | Pád cen ropy | General Motors | Cenové války | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Akcie antivirové společnosti | Termínový kontrakt | Podání přiznání k dani z příjmu | Smartwings | Vstup Uberu na burzu | Rozvojová banka KfW | Strach na světových burzách | Politická krize v Hong Kongu | Pavel Řežábek | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Akcionáři | Výsledek senátních voleb | Ruský rubl | Rumunská měna | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Ekonomický náraz | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Ipex | Riziko jeho bankrotu | Carry obchody | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Chudší evropské méně | FAANG | Posilování české koruny | Cena ropy aktuálně | Hospodaření | Finanční regulátor | Návrh státní rozpočtu | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Dluhové krize | Ekonomické výsledky | Cenné papíry Komerční banky | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | EBITDA | Panika na světových trzích | Burzy celého světa | Orkán Sabine | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Monetární opatření | Bilance Fedu | Trumpův zákaz cestování | Platební karty Wirecardu | Cena ropy v korunách | Cenový pokles | Volkswagen | Nová auta | Index MSCI All-Country | Pracovní trh | Greta Thunbergová | Investování ve fondech | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | EMH | Nájemné | Capitalinked | FIAT | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Telco | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | SARS | MSCI World Index | Slabá koruna | Šéf společnosti | Soudní dvůr EU | Transakce | Šok | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Akcie O2 | Inovace | STAR | J.P. Morgan | Ceny | Tisk peněz | Obchodování s bitcoinem | Objem zlata | Čekací doba | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Global Markets | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | Kompozitní index | Realitní trh | FTSE 100 | Brand Finance | Realitní společnosti | Války | Rizikový kapitál | Impuls | Čínské měny | Snižování stavů | Dopravci | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | DPH | Italové | Jedno euro | WTI | Levné peníze | ČNB Jiří Rusnok | Státy EU | Nizozemský premiér | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Cla na čínské zboží | Libra | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Trump dnes | TPCA | Auditor | E.ON | Webinář | Výsledek voleb | Erste Bank | Forint | Důchod | Anomálie | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Živobytí | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | Donald Trump dnes | České akcie | Miliardáři | FTSE/MIB | eBook | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | ERM | Zlevnění ropy | Počet nakažených | Index Nasdaq | Nájmy | European Metals Holdings | Index strachu VIX | Ekonomická krize | Šéf ECB | Marian Jurečka | Přebytek ropy | 4fin | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ministryně práce | Hongkong | Ceny akcií | Cílování inflace | Cena akcií | GBP/USD | Giuseppe Conte | Vzácné kovy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Dopad koronaviru | Propad poptávky | Sója | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Akcionář | Čínské zboží | Káva | Bez rizika | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | AT&T | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | FedEx | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Huawei | Makléři | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Avast | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Certifikát | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | PetroChina | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Cena mědi | Finanční pomoc | Ekonom ING | Hypoteční trh | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Ceny ropy | Bailout | Akcie Facebooku | Francie | Údaje | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Inflační vývoj | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | Vláda ČR | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Finančnictví | PRIBOR | Japonsko | TD Ameritrade | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | Marže | Internetové firmy | Arbitráž | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Aktivum | Přenos | Propad akcií | Finanční svět | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Finanční systém | Roční výnos | Rozvojová banka | Kurs koruny k euru | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Záhada | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | HDP | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Radim Krejčí | Čínská měna | Globální investoři | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Obchodní bilance | Loterie | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Odklad hypoték | Slovensko | PFNonwovens | Vývoj trhu | Paul Volcker | Hřivna | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Předsevzetí | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Západoevropské trhy | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Norská koruna | Grexit | Cílová cena | Měnové podmínky | Mzda | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | 5G | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Američtí zákonodárci | City | Black Friday | Makléř | Zakladatel Amazonu | Louis Vuitton | Koš | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | SPD | BBVA | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Nižší DPH | Největší propad | Skupina PPF | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Pokles úroků | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Výsledky ČEZ | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Růst zisků | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | Sázkaři | Intermediate | Daňové ráje | Snížení těžby | Jiné měny | Hugo Boss | Japonské akcie | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Palivové dříví | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Ekonomické fórum | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Bear | Investice | Časopis Forbes | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Stravenkové firmy | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Členství v EU | Berenberg | Kapitalizace | Komunikace | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Genesis | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Akcie klesají | Pád akcií | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | ODS | Davos | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Burzy | Standard Oil | Oslabování české měny | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Hyperinflace | Rusko | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Úbytek | České firmy | Unicredit | Volné peníze | Řízení rizik | Petr Dufek | Italská ekonomika | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Radomír Jáč | Mark Carney | UniCredit Bank | Lék na koronavir | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Společnost IHS Markit | Britská vláda | Eva Zamrazilová | BaFin | Fischer | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Paládium | Nižší poptávka | Toyota | Odložení brexitu | Makroekonomické analýzy | COVID-19 | Cenové tlaky | Brusel | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Bitcoinový fond | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Znárodnění | Ministryně práce a sociálních věcí | Bloomberg | Zhoršování situace | Trh kryptoměn | Finanční skupina | Evropská unie | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Run na zlato | Míra | Slabý dolar | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Audi | Květnový kontrakt | Výrazný pokles | Makroekonomie | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Summit G7 | Panevropský index STOXX 600 | Ptačí chřipka | Rosněfť | Spekulant | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | Makléř Wood & Company | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Thomas Cook | Sójové boby | Guvernér banky | OECD | Hrozí krach | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Akcie firem | Těžba ropy | Volby v USA | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | Letecká skupina | QE | MT4 | Starteepo | Snížení těžby ropy | Evropský regulátor | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Bertelsmann Stiftung | Čeští spotřebitelé | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Arnault | Prime | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Partners | Sázkové kanceláře | Německá kancléřka | Ekonomická data | Silnější kurz | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Bookmakeři | Bernard Arnault | Krach cestovky | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | Hrubá měsíční mzda v ČR | DAX | Erste | Ceny zeleniny | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Debata | Agentura DPA | Akcie společnosti | Londýnský index | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Strategické partnerství | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Finanční situace | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Evropské akciové trhy | Strach z koronaviru | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Protikoronavirová opatření | Likvidita | ČNB dnes | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | EET | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Důchodový systém | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | Produktivita práce | I-Trader | Americká vláda | Investiční společnosti | Investiční skupina | Státní fond | Bilance zahraničního obchodu | Zkušení investoři | Bankrot | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Černá labuť | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Horší časy | Kontrakt | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Příprava | Štěpán Křeček | Soudní řízení | Creditas | Chevron | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Hodnota Tesly | Jakub Seidler | Petr Kellner | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Valná hromada | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Živnostníci | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Texas | Trumpova cla | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Import | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Africký mor prasat | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Broker | Fio banka | Sentiment | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Equa Bank | Alternativní taxislužby | Největší pokles | Objem ropy | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Akcenta | Výprodej akcií | HCBV | Výkonný ředitel | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Tržní podíl LVMH | Politika Fedu | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Čínská vláda | Startup WeWork | Jeden dolar | Ceny potravin | Německá společnost | Rezistence | Březnová data | Auta | Centrální banka USA | Velké banky | Noviny | Bond | Zdražování | Ropy | IPO | Zisk EBITDA | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Nákaza koronavirem | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Cena americké ropy | Cestování | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Split | O2 | Contango | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Legislativa | PayPal | Čínské úřady | Ekonomické recese | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | BMW | Dluhopisové fondy | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Hlavní ekonom ING | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Kupní síla | Ceny nafty | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | New York Stock Exchange | Bohatí lidé | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Koruna vůči libře | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | Paušální daň | Pokles eura | Vývoz do Číny | Bitcoin dnes | Americká společnost | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Odhad růstu světové ekonomiky | Nová Čína | Levnější ropa | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Stav nouze | Broker Consulting | Rizikové investice | Kryptoměna | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Nejvýraznější pokles | Vládní pomoc | Investment | ING | Zahraniční investice | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Germanwings | Švédsko | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Opatření vlády | Měnová politika | Růst cen domů | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Cena akcií ČEZ | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Rozpočtové politiky | Hypotéka na celý život | Parita | Pozice ČNB | Stavební výroba | Soběstačnost | Vyšší daně | Evropské země | Fiskální balík | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Lot | Nafukování realitní bubliny | MPSV | Referendum | Americká cla | Český automobilový sektor | Cena niklu | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Digitální daň | Těžba kryptoměn | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Roadshow | Cushing | MasterCard | Teroristický útok | Poptávky po ropě | Warner Music | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Virtuální mince | Setrvání Británie v EU | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Jestřáb | Šíření koronaviru | Banka | Saudi Aramco | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Země eurozóny | Tchaj-wan | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Markit | Američané | Jihokorejské akcie | Banka UBS | Globální akcie | Olaf Scholz | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot