Czech Fund

Bitcoin zažívá comeback. Je nejdražší za poslední rok, pořízení jediného bitcoinu letos vynáší 119 tisíc korun v čistém
27.05.2019 Bitcoin zažívá comeback. Cena nejrozšířenější kryptoměny dnes vystoupala na své maximum za poslední více než rok. Prodávala se i za více než 8900 dolarů. Za letošní rok bitcoin zhodnotil o zhruba 138 procent. V korunách je kvůli oslabení české měny vůči dolaru letošní zhodnocení bitcoinu ještě výraznější, když činí přibližně 144 procent. Kdo si na Nový rok 2019 pořídil za tehdejší cenu zhruba 82 500 korun jeden bitcoin, má nyní v tomto bitcoinu bohatství odpovídající zhruba 201 500 korun. Na jednom bitcoinu tedy takový člověk letos vydělal 119 tisíc korun.

Trhy si oddechly: volby do Evropského parlamentu nejsou zemětřesením, euro posiluje
27.05.2019 Předběžné výsledky voleb do europarlamentu vysílají z hlediska trhů jasný signál: žádné zemětřesení se nekoná. Euro dokonce v tuto chvíli – krátce po otevření asijských burz – vůči dolaru posiluje, od poslední závěrečné hodnoty aktuálně o 0,06 procenta. Nenaplňuje se zatím scénář zlomového triumfu antisystémových stran. Takový scénář by byl z hlediska trhů zvláště nepříznivý, neboť výraznější posílení antisystémových stran by zvýšilo pravděpodobnost drolení Evropské unie či eurozóny.

Problémové boeingy by se do vzduchu mohly vrátit ještě před začátkem prázdnin. Alespoň tedy v USA
26.05.2019 Americkému výrobci letadel Boeing svitla naděje. Federální úřad pro letectví USA totiž uvedl, že předpokládá, že problémové stroje Boeing 737 MAX by se mohly do vzduchu vrátit ještě před začátkem července. Americké aerolinky by tak nemusely ve svých plánech na letní sezónu zásadně prodlužovat období, po které s letadly nepočítají – a počítat ani nemohou.

Značka Apple je skoro 137krát hodnotnější než značka Škoda Auto. Ta je přitom nejcennější českou značkou
24.05.2019 Nejhodnotnější značkou na světě je opět Apple s ohodnocením 206 miliard dolarů. Následuje Google s hodnotou značky 168 miliard a třetí je Microsoft se 125 miliardami dolarů. Vyplývá to z nového žebříčku, který sestavuje časopis Forbes.

Koruna citelně oslabuje. Vůči dolaru je nejníže za poslední dva roky, i kvůli nadcházejícímu odstoupení britské premiérky Mayové
24.05.2019 Před dovolenými to není dobrá zpráva. Koruna včera oslabila na svoji nejslabší úroveň vůči americkému dolaru prakticky za poslední takřka dva roky. Nyní se dolar prodává za 23,12 koruny. Povážlivě česká měna slábne také vůči euru. Nyní se euro prodává za 25,86, tedy koruně je vůči jednotné měně v podstatě na své letošní nejnižší úrovni. Důvodem jsou horšící se vyhlídky české ekonomiky, kterou investoři vnímají jako rizikovější, pročež z ní kvůli zhoršení mezinárodních ekonomických podmínek rychleji stahují svůj kapitál.

Benzín od února zdražil už o více než deset procent. I kvůli slábnoucí koruně, která je vůči dolaru nejníže za poslední takřka dva roky
23.05.2019 Zdražování pohonných hmot v uplynulém týdnu zvolna pokračovalo. Benzín zdražil o jedenáct haléřů na 33,39 koruny za litr, zatímco nafta o osm haléřů na 32,57 koruny za litr. Benzín se tak prodává za nejvyšší cenu od loňského listopadu, kdežto nafta je nejdražší od loňského prosince. Od svého letošního cenového dna v polovině února zdražil benzín již o 10,1 procenta, neboli o více než tři koruny na litr.

Čína ovládá světovou produkci vzácných kovů, lithia či kobaltu. V krajním případě může způsobit obdobu ropného šoku 70. let
22.05.2019 Čína má po ruce několik ekonomických zbraní, kterými nyní může „kontrovat“ úderu, který jí a jejím firmám v čele s Huawei uštědřuje administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mezi ty klíčové patří čínská měna a čínské nerostné bohatství. Ani s jednou z těchto zbraní to však není tak úplně jednoduché.

OECD zhoršuje odhad růstu české ekonomiky. Tváří v tvář eskalaci obchodní války a opětovně zesílené hrozbě tvrdého brexitu je ještě optimistická
21.05.2019 Růst české ekonomiky letos podle aktuální prognózy OECD zpomalí na 2,6 procenta. OECD se tak připojuje k dalším institucím, českým i mezinárodním, které dále snižují odhad letošního růstu. Pravděpodobně se ze strany některé z významných institucí nejedená o poslední snížení odhadu růstu české ekonomiky v letošním roce. Odhad OECD je vlastně ještě docela optimistický a zřejmě plně nereflektuje aktuální vyhrocení obchodní války mezi USA a Čínou.

„Google vs. Huawei“. A evropské země zavádějí digitální daň
21.05.2019 Trumpova administrativa vytahuje kanón. Na Čínu udeřila dalšími cly. Chystá se brzy zatížit cly celý čínský dovoz. A zejména: „jde po krku“ konkrétním čínským firmám, zejména Huawei. Firmám, které Washington nazře jakožto bezpečnostní hrozbu pro Spojené státy, bude napříště upřena možnost Americe své zboží prodávat. To zaprvé. Zadruhé, Trump dává zmíněnou Huawei na černou listinu. To v praxi značí, že firma nebude moci od amerických společností nakupovat klíčové komponenty svých výrobků. První už ruší své dodávky a podporu Huaweii, ať jde o dodavatele čipů typu Qulacommu nebo dodavatele softwaru typu Googlu.

Kryptoměna bitcoin dramaticky zdražuje. Může překonat i dosavadní rekord 20 tisíc dolarů za kus
15.05.2019 Kryptoměna bitcoin včera zdražila na svoji nejvyšší cenovou úroveň od poloviny loňských prázdnin. Za uplynulé dva měsíce zdražila o více než sto procent, na včerejší maximum přesahující 8300 dolarů. Zvýšený zájem o něj projevují i Češi, kteří jej mohou nakupovat ve stovkách „trafik“, tedy prodejen tisku a tabáku, po celé České republice. Bitcoin zdražuje z několika důvodů, které se částečně prolínají.

Obchodní válka zpomaluje českou ekonomiku, ale mohlo být i hůř. ČR však roste ani ne polovičním tempem v porovnání s Maďary, zaostává i za Slováky
15.05.2019 Tempo růstu české ekonomiky v prvním letošním čtvrtletí meziročně zvolnilo, když vykázalo úroveň 2,5 procenta. Oproti poslednímu čtvrtletí roku 2018, v němž ekonomika meziročně rostla tempem 2,6 procenta, došlo v období od letošního ledna do března pravděpodobně ke zvolnění meziroční dynamiky růstu spotřeby domácností, investic i vládních výdajů, přičemž záporný příspěvek zahraničního obchodu se navýšil. Maloobchodní tržby zůstaly na silné úrovni, zároveň je ovšem patrný pomalejší letošní rozjezd vládních investic. Detailnější informace budeme mít k dispozici koncem měsíce, kdy se také dnešní předběžný odhad v rámci upřesnění může změnit, a to oběma směry.

ČEZ navrhuje nečekaně nízkou dividendu, Česká pošta je poprvé v historii ve ztrátě a Mezinárodní měnový fond zhoršuje odhad růst české ekonomiky
14.05.2019 Zaprvé, společnost ČEZ, jejímž většinovým, takřka sedmdesátiprocentním vlastníkem stát je, zaskočila trh nízkým návrhem dividendy. Společnost chce akcionářům rozdělit ze svého zisku pouze 24 korun na jednu akcii. Naposledy nižší dividendu vyplácela v roce 2007, kdy činila dvacet korun na akcii. V roce 2010 činila dividenda 53 korun na akcii a od té doby se postupně snižuje právě až na dnes navrženou, ani ne poloviční úroveň. Stát by měl na základě dnešního návrhu dostat z ČEZ pouze něco málo přes devět miliard korun. Loni přitom inkasoval takřka o tři a půl miliardy více, když mu ČEZ poslal 12,4 miliardy korun. Citelné snížení dividendy, vyšší, než s jakým trh počítal, je překvapivé i ve světle rostoucích cen elektřiny. Cena elektřiny domácnostem roste meziročně o více než deset procent. Další zdražování přitom přijde už letos a v dalších letech.

Americko-čínská obchodní válka jde do vyšších obrátek. To by Trumpa mohlo odradit od uvalení nových cel na Evropskou unii
13.05.2019 Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou jde dneškem do ještě vyšších obrátek. Čína oznámila, že podnikne odvetná opatření v podobě uvedení nových cel na dovoz z USA v ročním objemu 60 miliard dolarů. Akciové trhy reagují propadem, v Americe nejvíce klesají akcie firem jako Apple, Boeing, Caterpillar nebo Nike. Další eskalace americko-čínsko obchodní válku má ale minimálně jednu výhodu. Trumpa dost možná odradí od toho, aby uvalil svá cla na zboží z Evropskoé unie, zejména na německá auta, jež mu dlouho leží v žaludku.

Na čem se letos nejvíc vydělává? Na bitcoinu
13.05.2019 Bitcoin opět nabírá dech. A pořádně! V neděli jeho cena vystoupala až nad 7500 dolarů za kus. To značí více než stoprocentní zhodnocení od začátku letošního roku. Nejpoužívanější a nejvíce kapitalizovaná kryptoměna se tak ocitla na své nejvyšší cenové úrovni od začátku loňského srpna.

Obchodní válka zpomaluje českou ekonomiku. Ta letos roste opět citelně pomaleji než ekonomika polská, maďarská i slovenská
12.05.2019 Tempo růstu české ekonomiky v prvním letošním čtvrtletí dle našeho předpokladu meziročně zvolnilo, když vykázalo úroveň 2,4 procenta. Oproti poslednímu čtvrtletí roku 2018, v němž ekonomika meziročně rostla tempem 2,6 procenta, došlo v období od letošního ledna do března ke zvolnění meziroční dynamiky růstu spotřeby domácností, investic i vládních výdajů, přičemž záporný příspěvek zahraničního obchodu se navýšil. Maloobchodní tržby zůstaly na silné úrovni, zároveň je ovšem patrný pomalejší letošní rozjezd vládních investic.

Trump dále vyostřuje obchodní válku
12.05.2019 Americký prezident Donald Trump dále vyostřuje průběh obchodní války s Čínou. Dává nyní druhé největší světové ekonomice měsíční lhůtu, aby přistoupila na požadavky americké strany, jinak uvalí 25procentní cla na její veškerý dovoz do USA.

Trump naplnil hrozbu, navýšil cla, poškozeno bude i Česko. Peking chystá protiútok, zatím na jeho pokyn státní fondy vykupují akcie
10.05.2019 Americký prezident Donald Trump dnes ráno středoevropského času naplnil svoji hrozbu a zvýšil cla na čínský dovoz v objemu 200 miliard dolarů ročně. Nová cla se týkají více než 5700 položek, včetně vánočních ozdob nebo dětských autosedaček.

Ropa na světovém trhu zlevňuje
09.05.2019 Ropa na světovém trhu zlevňuje, pohonné hmoty v Česku zdražují. Prodejci pohonných hmot v ČR nafukují své marže. Zdražování pohonných hmot v uplynulém týdnu bylo opět markantní. Benzín zdražil o 22 haléřů na 33,16 koruny za litr, zatímco nafta o 17 haléřů na 32,43 koruny za litr. Benzín se tak prodává za nejvyšší cenu od loňského listopadu, kdežto nafta je nejdražší od loňského prosince. Od svého letošního cenového dna v polovině února zdražil benzín již o 9,3 procenta.

Syn prince Harryho a vévodkyně Meghan „vynese“ 2,2 miliardy korun. Princ George byl v roce 2013 o poznání výnosnější, britské ekonomice zajistil 7,5 miliardy korun
07.05.2019 Narození královského potomka má příznivý dopad na britskou ekonomiku. Pravidelně jej vyčísluje britské Středisko maloobchodního výzkumu. Nejinak tom je i v případě včera narozeného chlapečka, „Baby Sussex“, prvorozeného syna prince Harryho a vévodkyně Meghan. Šťastná událost vynese britské ekonomice podle Střediska maloobchodního výzkumu bezprostředně v přepočtu dle aktuálního kursu asi 2,2 miliardy korun.

Světové trhy jsou v šoku, hrozba krize v ČR se zvyšuje. Trump „hodil vidle“ do jednání s Číňany
06.05.2019 Čínská měna dnes oslabila nejvýrazněji za poslední tři roky, asijské akciové trhy se propadly, například ten šanghajský nejvíce od října 2018, a termínové kontrakty na dnešní americké akciové obchodování padají též. Dnes lze očekávat celosvětový burzovní „výplach“. Jedná se o výsledek včerejšího tweetování amerického prezidenta Donalda Trumpa. Šéf Bílého domu na Twitteru oznámil, že od pátku uvalí na čínský dovoz do USA další cla. Jednání s Číňany o smíru ve vzájemné celní válce dvou největších světových ekonomik se totiž podle něj až příliš vlečou.

Analytici: ČNB už letos úrokové sazby zvyšovat nebude
02.05.2019 Dnešní zvýšení úrokových sazeb České národní banky je podle většiny analytiku letos poslední. Hlavním důvodem rozhodnutí bankovní rady je vysoký růst inflace, která by však podle prognóz měla zpomalovat, vyplývá z komentářů analytiků pro ČTK. Přes navýšení sazeb zdražování hypoték neočekávají.

Česká národní banka zvyšuje sazby nejvýše za posledních více než deset let
02.05.2019 Máme za sebou jedno z nejnapínavějších zasedání bankovní rady ČNB posledních let. Vůbec to nebylo jednoznačné. Bankovní rada ČNB se – v souladu s očekáváním trhu – i kvůli závěrům nové prognózy světového i domácího makroekonomického vývoje rozhodla sazby zvýšit. Základní sazba, dvoutýdenní repo sazba, se tak ocitá nejvýše od začátku února roku 2009. Úvěry by tak čistě z tohoto důvodu měly být v Česku nejdražší v posledním desetiletí. Do hry však vstoupí také jiné faktory, jako jsou například obří devizové rezervy ČNB, vzniklé v důsledku intervence ČNB z let 2013 až 2017. Ty budou sazby například u hypoték držet kolem stávající úrovně tří procent., stejně jako je tam bude držet zatím stále dosti nejistý mezinárodní ekonomický vývoj.

Další varování pro českou ekonomiku. Podmínky v průmyslové výrobě v ČR se v dubnu prudce zhoršily, citelně zaostaly za očekáváním
02.05.2019 Provozní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se v dubnu citelně zhoršily. S tak špatným výsledkem trh nepočítal.

Bankovní sektorová daň může ochromit českou ekonomiku. Německá zkušenost varuje
29.04.2019 Vládní politici resuscitují návrh zvláštní bankovní daně. Navíc chtějí podobnou daň i pro mobilní operátory. Věcí se bude zabývat premiér. Sociální demokraté říkají, že by bankovní daň mohla vynést jedenáct miliard korun. Nezapočítávají ale náklady.

ČNB ve čtvrtek sazby nezvýší. Ale bude to těsné
28.04.2019 Příští týden nás čeká jedno z nejnapínavějších zasedání bankovní rady ČNB posledních let. Vůbec to nebude jednoznačné.

Americká ekonomika roste rychleji, než se čekalo. Na první pohled super, ale...
26.04.2019 Růst americké ekonomiky podle dnešního prvního odhadu překonal jak očekávání trhu, tak prognózu americké centrální banky. Lze jej tedy hodnotit příznivě, ačkoli „pod povrchem“ je několik varovných znaků.

Překvapení. Řecká burza je nejvýnosnějším akciovým trhem letošního roku
25.04.2019 Globální žebříček burz, které letos nejlépe zhodnocují peníze investorů, má nečekaného vítěze. Athénskou burzu. Její klíčový burzovní ukazatel, index Athex Composite, dnes krátce před polednem zhodnocoval oproti situaci na Nový rok o 26 procent (viz graf níže). Žádný jiný z hlavních indexů světových burz letos neposkytuje investorům takové zhodnocení.

Americké akcie dnes pokořily historický uzavírací rekord
23.04.2019 Klíčový ukazatel amerických akcií, index Standard & Poor’s 500, během dnešního obchodování překonal svůj historický uzavírací rekord. Důvodem jsou lepší než očekávané výsledky amerických firem v letošním prvním čtvrtletí. Ty zatím naznačují, že podnikové sféře v USA se daří, a to navzdory obavám ze zpomalování ekonomiky.

Ropa prudce zdražuje
22.04.2019 Ropa na Velikonoční pondělí prudce zdražuje. Nejvýrazněji od letošního ledna. Severomořská ropa Brent se tak ocitla na nejvyšší cenové úrovni od začátku loňského listopadu, když se dnes jeden její barel prodával i za více než 74 dolarů. Od začátku letošního roku Brent již zdražil o zhruba 37 procent. Zdražování kvůli tomu pociťují i čeští motoristé. Například benzín Natural 95 od svého letošního dna, na něž klesl v polovině února, zdražil do včerejška o 7,5 procenta. Zdražování pohonných hmot přispělo k tomu, že míra spotřebitelské inflace v březnu vystoupala na úroveň tří procent, nejvýše od roku 2012.

Ceny paliv stoupají. Lidé jezdí tankovat za hranice.
18.04.2019 Průměrné ceny pohonných hmot u nás prudce stoupají. Benzin během týdne zdražil o 31 haléřů na 32,55 koruny za litr. Nafta stojí v průměru 31,85 koruny za litr a cena stoupla za týden 15 haléřů.

Ještě horší, než se čekalo. Německo opět snižuje svůj odhad letošního ekonomického růstu, pro příští rok se spoléhá na Čínu
17.04.2019 Německá vláda dnes dle očekávání snížila svůj odhad růstu nejsilnější evropské ekonomiky. Německé hospodářství podle ní letos poroste pouze tempem 0,5 procenta. Jedná se o další citelné snížení odhadu růstu. V lednu německé ministerstvo hospodářství redukovalo svůj odhadu růstu ekonomiky v roce 2019 z podzimní úrovně 1,8 procenta na rovné procento. Rok starý odhad pak dokonce počítal s letošním růstem ve výši 2,1 procenta. Nyní tedy následuje další, již několikáté snížení odhadu.

Zvyšuje se pravděpodobnost, že Česká národní banka zvýší sazby
16.04.2019 Poměrně citelné inflační tlaky byly v březnu patrné v oblasti produkce napříč ekonomikou. Zejména kvůli loňské neúrodě, způsobené suchým a teplým počasím, druhý měsíc znatelně, meziročně více než osmiprocentním tempem, rostly ceny zemědělských výrobců. Táhne je zdražování producentů v oblasti rostlinné výroby. Dramaticky rostou ceny zeleniny, například cibule, nebo brambor. Poměrně markantní je rovněž zdražení obilovin, které se pak přenáší do pětiprocentního meziročního růstu cen pekárenských a cukrářských výrobků. Zrychlení inflačních tlaků lze navíc v příštích měsících očekávat také v oblasti živočišné produkce, která v březnu meziročně v zásadě stagnovala. Kvůli epidemii afrického moru prasat v Číně lze totiž očekávat až pětinové zdražení vepřového, které se v jisté míře promítne do zdražení dalších živočišných výrobků.

Češi opouštějí daňové ráje, nechtějí být na „blacklistu“
15.04.2019 České firmy ve velkém začaly opouštět daňové ráje. Za první letošní čtvrtletí se jejich počet snížil o 259, což je větší pokles než za celý rok 2018, 2017 i 2016. Vyplývá to z dnešních informací poradenské společnosti Bisnode. Ve zrychleném tempu tak pokračuje proces, který započal v polovině probíhajícího desetiletí a který spočívá v „odlivu“ českých firem z daňových rájů.

Výsledková sezóna v USA začala v nečekaně velkém stylu, akcie vystoupaly blízko dějinných maxim. Náladu však trhům může vzít Brusel, který Americe hrozí odvetnými cly
12.04.2019 Výsledková sezóna v USA dnes nečekaně začala ve velkém stylu. Akcie největší americké banky, JP Morgan Chase, vylétly po zahájení pátečního obchodování o více než čtyři procenta poté, co ústav oznámil hospodářské výsledky za první letošní čtvrtletí, které ve většině ohledů předčily očekávání analytiků. Banka vykázala citelný nárůst zisku, rekordní čistý úrokový výnos, přičemž její čistá úroková marže dosáhla sedmiletého maxima. Celkem se dařilo i čtvrté největší americké bance, ústavu Well Fargo. Ta zaznamenala lepší než předpokládané tržby.

Uber před vstupem na burzu uvedl, že možná nikdy nebude v zisku
12.04.2019 Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies před vstupem na burzu uvedl, že možná nikdy nebude v zisku. Společnost, která v uplynulém desetiletí zrevolucionalizovala osobní dopravu, zaznamenala zpomalení dříve prudkého růstu. Vyplývá to ze zprávy o hospodaření, kterou americká společnost ve čtvrtek předložila Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Obří ztráta míří na burzu. S akciemi Uberu se začne obchodovat příští měsíc, osud Lyftu varuje
12.04.2019 Uber míří na burzu. A záměrem mu je získat primárním úpisem akcií zhruba deset miliard dolarů. S akciemi společnosti, známé zejména svojí ikonickou přepravní on-line platformou, by se mělo začít obchodovat letos v květnu. Nyní Uber uspořádá roadshow, během níž bude oslovovat potenciální investory.

Prodloužení brexitu omezí investice a obchod v Evropě
11.04.2019 Prodlužování brexitu bude brzdit investice a obchod v Evropě a navíc budou přetrvávat nejistoty ohledně dalšího vývoje ekonomiky. Vyplývá to z vyjádření analytiků. Odložení brexitu může mimo jiné více zdražit elektřinu kvůli růstu cen emisních povolenek.

Brexit se odkládá
11.04.2019 Vystoupení Británie z Evropské unie se zřejmě opět odloží, a to až na 31. října 2019. Zástupci Británie a zbytku Evropské unie se na tom v noci na dnešek dohodli na bruselském summitu. V červnu by mělo dojít k vyhodnocení dosavadního pokroku v přípravě vystoupení.

Prudké zdražování benzínu nekončí. Benzín zdražuje citelněji než ropa
11.04.2019 Cena benzínu u českých čerpacích stanic v uplynulém týdnu opět citelně vylétla vzhůru. Litr benzínu Natural 95 podražil za sedm dní o 62 haléřů. Naproti tomu cena nafty stoupla v uplynulém týdnu jen o dvanáct haléřů na litr. Nyní se litr benzínu prodává u českých čerpacích stanic průměrně za 32,24 koruny za litr, zatímco nafta stojí 31,70 koruny za litr.

Zdražuje se nejrychlejším tempem za 6 let
10.04.2019 České domácnosti si sáhnou hlouběji do kapsy. Nejvíce stoupá cena paliva, elektřiny, ale i potravin, jako je pečivo, máslo a zelenina. Zdražuje se nejrychlejším tempem za posledních 6 let.

Čínský zákaz těžby bitcoinu může vést k růstu jeho ceny, těžba by se přesunula do jiných zemí
09.04.2019 Pokud by čínské úřady opravdu přistoupily k zákazu těžby kryptoměn, bude to znamenat konec činnosti příslušných těžařů a přesunutí těžebních kapacit do jiných zemí. Čína v současné době těžbě kryptoměn celosvětově dominuje.

Trump hrozí Evropě novými cly. Důvodem je Boeing
09.04.2019 Trumpově administrativě dochází trpělivost s Evropskou unií. Ve hře je opět poslední dobou tolikrát skloňovaný Boeing. A v hře je také další hojně zmiňované téma uplynulých měsíců: dodatečná cla. Vskutku, Trump hrozí Bruselu zavedením dodatečných cel na zboží dovážené z EU v ročním objemu zhruba 11 miliard dolarů (dodatečná cla mají být uvalena na rozličné zboží, od vrtulníků, přes motocykly, po sýr či víno). Američanům totiž vadí, že úhlavní rival Boeingu, společnost Airbus, má získávat výhodu v konkurenčním boji díky miliardám dolarů státních subvencí. Hrozbou nových cel chtějí EU přimět k tomu, aby praxi subvencování Airbusu opustila.

Analytici: Bitcoin v příštích měsících výrazně neporoste
03.04.2019 Kurz kybernetické měny bitcoin nebude v příštích týdnech a měsících výrazně růst. Jeho vývoj je nahodilý a velice kolísavý, což nahrává spekulantům, shodli se dnes analytici oslovení ČTK. Hodnota bitcoinu se v úterý na krátkou dobu zvýšila o pětinu a poprvé od poloviny loňského listopadu překonala hranici 5000 dolarů (115.000 Kč). Dnes cena bitcoinu vzrostla o pět procent na 5028 dolarů.

Hodnota bitcoinu dnes překročila 5000 USD
02.04.2019 Hodnota kybernetické měny bitcoin se dnes na krátkou dobu zvýšila o zhruba 20 procent a poprvé od poloviny loňského listopadu překonala hranici 5000 dolarů (zhruba 115.000 Kč). O příčinách prudkého růstu se spekuluje, někteří analytici například hovoří o velké objednávce anonymního kupce, která spustila vlnu dalších transakcí. Spolu s bitcoinem zpevnily i další digitální měny a ukončily tak tři měsíce stability na trhu, jehož hodnota se pohybuje kolem 160 miliard dolarů, píše server agentury Bloomberg.

Bitcoin opět na výsluní, během hodinky na něj dnes „padla“ čtvrtina českého rozpočtu. Kvůli aprílovému žertíku?
02.04.2019 Nejznámější kryptoměna bitcoin je opět středem pozornosti. Dnes zhodnotila až o 23 procent, na nejvyšší úroveň od loňského listopadu. Během necelé hodiny do ní lidé investovali v přepočtu takřka 400 miliard korun, tedy více než čtvrtinu českého státního rozpočtu.

Podmínky v českém i německém průmyslu se dramaticky zhoršují, Peking ale nabízí naději
01.04.2019 Čínský průmysl zakašle (1), německý průmysl kvůli tomu chytne chřipku (2), kterou záhy nakazí i průmysl český (3). Tak to dnes chodí. Naštěstí Čína se, zdá se z víkendových dat, ze své rýmy zotavuje (4). Což je první předpoklad, aby se své chřipky zbavilo i Německo a Česko. (Čísla v závorce se vztahují ke grafu níže).

Čínský průmysl nečekaně posílil, což je dobrá zpráva i pro Česko. Investičním ternem letošního první čtvrtletí byly čínské akcie a ropa
01.04.2019 O víkendu dorazily překvapivě dobré ekonomické zprávy z Číny. Druhá největší ekonomika světa se podle všeho stabilizuje, což je příznivé nejen pro její asijské obchodní partnery, leč i pro země jako Německo nebo zprostředkovaně Česko. Čínská ekonomická stabilizace ovšem také protahuje růst na ropném trhu, takže čeští řidiči se musí připravit na zdražování pohonných hmot.

„Čaputová je vším, čím není Orbán.“ Mezinárodní investoři vítají výsledek slovenských prezidentských voleb
31.03.2019 Vítězství Zuzany Čaputové v prezidentském klání na Slovensku je z hlediska mezinárodních trhů dobrou zprávou. Nutno však říci, že by je nijak výrazně neznejistil ani triumf Maroše Šefčoviče. Kandidáti, jejichž vítězství by trhy vnímaly se znepokojením, vypadli už v prvním kole. Šlo například o Štefana Harabina nebo Mariána Kotlebu.

Koruna letos turistům radost nedělá. Slábne vůči většině jiných měn, z měn vyhledávaných turistických destinací sílí jen proti turecké liře
31.03.2019 Špatná zpráva pro české turisty. Pomalu se blíží doba dovolených a koruna zatím letos podává matný výkon. Za první tři měsíce letošního roku dokázala z přibližně 140 světových měn posílit pouze vůči necelé dvacítce z nich. Z měn vyhledávaných turistických destinací zpevňuje prakticky jenom vůči turecké liře, a to o 2,6 procenta. Jen o trochu lepší je její výkon za posledních dvanáct měsíců. To si připisuje zhodnocení vůči necelé třicítce měn z oněch 140. Od konce loňského března dokázala koruna z měn oblíbených turistických destinací posílit o více než pětinu vůči zmíněné turecké liře, o zhruba desetinu vůči tuniskému dináru a o přibližně procento vůči srílanské rupii.

Trhy se nadále přiklánějí k posunutí brexitu
29.03.2019 Světové finanční trhy se nyní přikládají spíše k variantě dlouhého odkladu vystoupení Velké Británie z EU než brexitu bez dohody. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Libra po dnešním třetím odmítnutí dohody britským parlamentem oslabila, poté však ztráty zcela smazala. A je silnější, než byla v prosinci nebo po převážnou část ledna či února, reagoval pro ČTK hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda.

Trhy mají (alespoň trochu) jasno: měkký brexit a žádný brexit jsou i po dnešku pravděpodobnější než tvrdý brexit
29.03.2019 Třetí neúspěch premiérky Mayové a jejího návrhu brexitu se očekával. Pro trhy to nijak výrazné překvapení není. O tom svědčí i to, že libra se sice v reakci na hlasování vůči dolaru propadla, ale pak svoji ztrátu prakticky zcela umazala. Po dnešním hlasování se zužuje okruh variant a termínů dalšího vývoje, a trhy tak čelí jasnějšímu nástinu dalších možných variant. Důležité je nyní datum 12. dubna, do kdy se Británie musí rozhodnout, zda vystoupí z Evropské unie bez dohody, nebo zda požádá Brusel o odklad brexitu, pravděpodobně do konce roku, nebo dokonce až na termín v horizontu dvou let.

Přepravní platforma Lyft veleúspěšně vstoupila na burzu. Je to výzva pro Uber, ale ne nutně znak dobrých vyhlídek americké ekonomiky
29.03.2019 On-line přepravní platforma Lyft včera veleúspěšně vstoupila na burzu. V primární emisi dokázala své akcie upsat za cenu 72 dolarů za kus. To přitom byla horní hranice již navýšeného cenového pásma pro jejich úvodní nabídku. Původně totiž společnost plánovala nabízet primárně své akcie za cenu v rozpětí od 62 do 68 dolarů za kus.

ČNB sazby nemění, bojí se vývoje v zahraničí
28.03.2019 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním měnověpolitickém zasedání ponechala klíčové úrokové sazby na stávající úrovni. V bankovní radě převážil „holubičí“ pohled, který nyní zvláště obezřetně posuzuje nepolevující zahraniční rizika.

V minulém týdnu zdražil benzín mnohem výrazněji než nafta. Neklamný to znak, že končí zima
28.03.2019 Pohonné hmoty v Česku v minulém týdnu opět zdražily, nafta však výrazně méně než benzín. Benzín Natural 95 v posledních sedmi dnech zdražil o osmnáct haléřů na 30,93 koruny za litr. Cena nafty stoupla pouze o dva haléře na 31,49 koruny za litr.

Mayová padá, libra stoupá. Trhy si pohrávají a nadějí na ještě měkčí brexit nebo druhé referendum
26.03.2019 Mayová padá, libra stoupá. Poté, co britský parlament včera večer převzal kontrolu nad procesem brexitu, britská měna nejprve oslabila, ale poté poměrně rapidním zpevněním více než umazala svoji předchozí ztrátu. Devizoví obchodníci vstřebávají stále velmi nepřehlednou situaci kolem vystoupení Británie z Evropské unie. Nejnověji jim ale vychází, že pravděpodobnost tvrdého brexitu, kterého se děsí nejvíce, po včerejšku opět o něco klesla. Proto dnes po sedmé ranní středoevropského času britská měna dokonce posilovala. Také růst indexu V2X, který měří kolísavost trhů v eurozóně, aktuálně ustal. To svědčí o tom, že evropské trhy se přece jenom poněkud uklidnily. Napětí částečně opadlo. Byť za to může i vývoj v jiných částech světa, je zjevné, že převzetí kontroly nad brexitem ze strany britského parlamentu vnímá trh s určitou nadějí.

Brexit po včerejšku: z frašky je nastavovaná mýdlová opera. Trhy věří v měkký brexit
22.03.2019 Příběh brexitu se po včerejšku změnil z frašky na nastavovanou mýdlovou operu. Obě strany „rozvodového řízení“ se chovají jako by si rozvod sice odkývly, avšak záhy shledaly, že bez sebe prostě neumí žít. A chtějí rozhodnutí zvrátit. Ovšem jen tak, aby přitom neztratily tvář. Což je v tomto případě nemožné.

ČEZ loni zavrávoral, čeká jej však dobrá budoucnost. Pomůžou mu drahé emise i konec německých elektráren
19.03.2019 Ziskovost společnosti ČEZ loni zaostala jak za očekáváním trhu, tak firmy samotné. ČEZ svůj provozní zisk (EBITDA) za loňský rok odhadoval na úrovni 50 až 51 miliard, dosáhl však jen zisku 49,5 miliardy. Čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy se snížil meziročně o 37 procent na 13,1 miliardy, zatímco trh předpokládal pokles na 13,8 miliardy. Horší, než nač trh sázel, bylo hospodaření ČEZ i v samotném posledním čtvrtletí roku 2018. Akcie ČEZ v reakci na zveřejnění výsledků nejprve reagovaly poklesem až o 0,8 procenta, poté ztrátu umazaly a pohybují s v mírně růstovém pásmu.

Jak vidí brexit finanční trhy a investoři: celkem pozitivně, největší šanci teď dávají měkkému brexitu a druhému referendu
18.03.2019 Evropské akcie v pátek zakončily obchodování na nejvyšší cenové úrovni za uplynulých pět měsíců. Kromě naděje na zmírnění či smír v obchodní válce USA a Číny byl důvodem růstu evropských akcií také vývoj na britských ostrovech.

Dvě největší německé banky chystají sloučení, odbory i akcionáři se děsí
18.03.2019 Dvě největší německé banky chystají sloučení. Desetitisícům jejich stávajících zaměstnanců proto hrozí vyhazov. Možnému sloučení Deutsche Bank a Commerzbank, ústavů založených shodou okolností ve stejném roce 1870, nebude německá vláda bránit. Sama je k takovému kroku pobízí, protože v době další ekonomické krize už nechce, aby se německé firmy a podniky musely spoléhat na zahraniční bankovní domy.

Mezinárodní investoři vítají výsledek prvního kola slovenských voleb
17.03.2019 Výsledek prvního kola slovenských voleb je pro mezinárodní trhy dobrou zprávou. Do druhého kola se dostávají kandidáti – Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič –, kteří nezpochybňují ani nekritizují členství Slovenska v mezinárodních strukturách, jako je EU, NATO či eurozóna.

Na úhradu měsíčních škod Smartwings loni Boeing vydělával každé necelé čtyři hodiny. I proto jeho akcie po Trumpově uzemnění
14.03.2019 Americký prezident Donald Trump včera večer oznámil, že i Spojené státy se přidávají k většině zemí, které uzemní letadlo Boeing 737 MAX 8. Akcie Boeingu ale po jeho oznámení překvapivě posílily. Podstatná část trhu přitom mínila, že americké uzemnění letadel „uzemní“ právě také akcie věhlasného výrobce letadel. Jenže žádný volný pád ani náhodou nenastal. Navzdory mediální vřavě kvůli dvěma haváriím uvedeného typu boeingu v poměrně krátkém časovém sledu přidávají akcie výrobce letadel jen za letošní rok šestnáct procent.

Ropa se právě nyní prodává za letošní nejvyšší cenu
14.03.2019 Pohonné hmoty v minulém týdnu opět zdražily, a to v podobném rozsahu jako předtím o týden dříve. Benzín Natural 95 v posledních sedmi dnech zdražil o jedenáct haléřů na 30,69 koruny za litr. Cena nafty stoupla o čtrnáct haléřů na 31,43 koruny za litr.

Akcie Boeingu padají, ale zatím ne fatálně. Pomáhá jim postoj amerického Úřadu pro letectví a do jisté míry také samotného prezidenta Trumpa
13.03.2019 Akcie výrobce letadel Boeing dosáhly svého historického cenového maxima letos 1. března, kdy obchodování uzavřely na cenové úrovni více než 440 dolarů za akcii. Od té doby se propadají, v letošním týdnu pak zvláště znatelně. Včera uzavíraly na cenové úrovni zhruba 375 dolarů za akcii. To ale je stále více, než kolik akcie Boeingu stála prakticky po celá dlouhá desetiletí, po něž se s titulem na burze obchoduje.

Citelné zdražování trápí Čechy i nadále
11.03.2019 Míra inflace vykázala v únoru v meziročním vyjádření úroveň 2,7 procenta. Jako v lednu tak opět převýšila hodnotu z aktuální prognózy České národní banky. Ta odpovídá 2,4 procenta. Inflace tedy dále zrychluje oproti lednu, kdy už přitom svojí razancí překvapila. Mnohé příčiny únorového růstu cen byly patrné už v lednu.

ČNB se rozhodla neměnit sazbu proticyklické kapitálové rezervy
07.03.2019 ČNB se podle dnes zveřejněného stanoviska rozhodla neměnit sazbu proticyklické kapitálové rezervy. Nedojde tedy v tomto ohledu ke zpřísnění ani uvolnění úvěrových podmínek, což kromě jiného reflektuje ochlazení dynamiky v oblasti cen nemovitostí, ale i hypotečních úvěrů.

Babiš veze Trumpovi dobré zprávy. Deficit zahraničního obchodu ČR s USA byl loni nejvyšší minimálně od roku 2005
06.03.2019 K návštěvě Spojených států si premiér Andrej Babiš těžko mohl vybrat lepší čas. Alespoň tedy z pohledu vzájemné obchodní bilance České republiky a Spojených států. Jenže právě obchodní bilance, tedy výše schodku či naopak přebytku ze zahraničního obchodu, je klíčovým ukazatelem, který zajímá amerického prezidenta Donalda Trumpa. S ním se Babiš setká během druhého dne své návštěvy v USA, ve čtvrtek 7. 3. krátce před osmou hodinou večerní středoevropského času.

Velké trable ve velké Číně. Peking čelí - nejnověji snížením DPH - zrychlujícímu úbytku pracovní síly, dluhu i clům
05.03.2019 Čínská vláda letos počítá s dalším zpomalením růstu druhé největší světové ekonomiky. Ta by měla letos růst v pásmu od šesti do 6,5 procenta. Čínská ekonomika tak letos pravděpodobně poroste nejpomaleji za celé období od roku 1990, kdy expandovala tempem 3,9 procenta. Zpomalení čínského růstu souvisí s několika dlouhodobými faktory a také s několika krátkodobějšími.

Trump v pátek další cla na Čínu neuvalí, jak plánoval. Trhy ale zatím nevěří, že už s obchodním válčením s Pekingem nadobro skončil
25.02.2019 Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek středoevropského času rozhodl o prodloužení příměří v obchodní válce s Čínou. To znamená, že v pátek žádná dodatečná cla na čínské zboží neuvalí. Trhy si oddechly. Je to z jejich hlediska nepochybně dobrá zpráva, jakkoli je stále na místě značná míra střízlivosti. Pořád se toho může hodně pokazit.

Vlády jednotlivých zemí světa celkově dluží už skoro 50 bilionů dolarů, celkový globální dluh nadále láme historické rekordy
21.02.2019 Souhrnný dluh vlád jednotlivých zemí dosáhne letos podle agentury Standard & Poor’s hodnoty padesáti bilionů dolarů. To představuje šestiprocentní nárůst oproti roku 2018. V loňském roce přitom světové dluhy lámaly další rekordy. V prvním čtvrtletí 2018 vystoupal celkový globální dluh – zahrnující nejen souhrnný dluh vlád, ale i souhrnný dluh domácností a podniků – na 248 bilionů dolarů. To je jeho historicky rekordní úroveň. Nyní tento celkový globální dluh činí zhruba 244 bilionů dolarů.

Zrušení hotovosti by navýšilo daň z držení peněz. Pro politiky jde o lákavý krok, k němuž však zřejmě nenajdou odvahu
20.02.2019 Úplné zrušení hotovosti není realistické. Ostatně, nebudou si jej přát ani sami politici, kteří o něm musí v konečné instanci rozhodnout. A nemusí to být jen kvůli možné a pověstné korupci prostřednictvím štosů bankovek v igelitce. Jak by třeba platili za šperky milenkám? Plně bezhotovostní ekonomika prostě znamená také to, že o každé finanční transakci se vždy bude moci nezávisle na účastnících té transakce – včetně koupě šperku pro milenku – dozvědět třetí strana. S hotovostí takové riziko nehrozí. Tím ale není řečeno, že hotovosti nebude ubývat. Bude. Ideálně by ale měla mizet postupně a přirozeně. Stejně jako dnes postupně a přirozeně mizí telefonní budky s pevnou linkou. Telefonní budky jsou střídány nejen mobily. V posledních letech je nahrazují také internet a platformy jako Skype, Whatsapp, Viber nebo Facetime. Podobně, jako je tomu u volání, tomu je a bude v případě placení. Platební karty budou jakožto náhrada hotovosti nejdříve dominovat. Ale jiné platební metody, ať platba mobilem typu Apple Pay nebo třeba kryptoměny si postupně budou získávat popularitu zejména u mladé generace. Tyto nové metody budou v rostoucí míře využívány po boku platebních karet. Stejně jako Skype, Whatsapp, Viber či Facetime dnes doplňuje telefonování zprostředkované sítěmi klasických mobilních operátorů. Jednoho dne ovšem placení mobilem nebo kryptoměnami vytlačí platební karty. V případě kryptoměn si lidé řeknou, proč mají vlastně platit zprostředkovateli – bance či karetní společnosti –, když už žádného takového zprostředkovatele nebude třeba.

ČNB sazby nemění, po bouřlivém jednání převážil strach z neblahého vývoje v zahraničí
07.02.2019 Bankovní rada České národní banky se dnes rozhodla ponechat klíčové úrokové sazby beze změny. Stalo se tak zjevně po náročné debatě. O hodinu totiž bylo posunuto oznámení jejího výsledku, což se stalo poprvé za více než šest let. Náročnost debaty odráží náročnost situace, ve které se nyní centrální bankéři nacházejí. Na jedné straně registrují nadále solidní stav české ekonomiky, zejména pak stále poměrně napjatý trh práce. Na straně druhé ovšem nemohou nevidět poměrně citelné zhoršování ekonomické situace v zahraničí.

Český průmysl padá do mizérie, začíná se propouštět, a nebezpečně chřadne i průmysl německý
01.02.2019 Český průmysl padá do mizérie. Podmínky v něm se v lednu druhý měsíc v řadě zhoršily. Poprvé za šest let průmyslové podniky propouští. Důvodem je pokles objemu výroby a nových zakázek. Český průmysl doplácí z velké části na neblahý zahraniční vývoj. Částečně si ale za méně zakázek můžeme sami. Z důvodu až přílišného růstu mezd napříč ekonomikou totiž průmysl ztrácí konkurenceschopnost.

Česko i v posledním čtvrtletí loňského roku mělo nejnižší nezaměstnanost v celé OECD, nechalo za sebou Island i Japonsko
31.01.2019 Míra nezaměstnanosti ve sledování ČSÚ vykázala v prosinci zvýšení své úrovně, a to z listopadové rekordně nízké hodnoty 1,9 procenta na 2,2 procenta.. Naposledy mezi listopadem a prosincem vzrostla v roce 2011. Jedná se tedy o neklamný znak toho, že našla své dno a dále již klesat nebude.

Výsledky Applu dobrý, ale… Peking spěchá, aby uchlácholil Trumpa, což může poškodit i Česko
30.01.2019 Pokud se Američané udobří s Číňany a jejich obchodní válka skončí, svět ještě zdaleka vyhráno nemá. Další na ráně bude Evropa, Českou republiku nevyjímaje. Největší hrozbu Babišově vládě stále ztělesňuje Trump.

Venezuelu drtí další sankce, ropa zdražuje
29.01.2019 Ropa dnes na světových trzích zdražila. Stalo se tak hlavně kvůli sankcím, které Washington uvalil na venezuelský státní ropný podnik PDSVA. Trh se obává, že sankce sníží export venezuelské ropy. Na místě tedy může být také obava ze zdražování pohonných hmot v České republiky. Nic takového ale zatím nehrozí. Jak benzín, tak nafta v ČR nadále pokračují ve svém cenovém poklesu, který započal loni v říjnu, resp. v listopadu. Předevčírem benzín Natural 95 zlevnil na úroveň 30,72 koruny, nejníže od loňského dubna. Cena nafty zase klesla na 31,14 koruny, čili nejníže od loňského května.

PPF převzala O2 před pěti lety. Akcie od té doby spíše zaostávaly za očekáváním, i když nijak dramaticky
27.01.2019 Největší tuzemská telekomunikační firma O2 Czech Republic pět let po ovládnutí investiční skupinou PPF drží vysoké tržby i ziskovost. Hospodaření by se navíc mohlo v příštích letech dále mírně zlepšovat. Úspěšné bylo i oddělení sítí do nově vytvořené firmy CETIN. PPF dokončila převzetí většinového podílu v telekomunikační firmě před pěti lety, 28. ledna 2014.

Trump letošní Davos vynechává, bude mu ale hodně pískat v uších
21.01.2019 Letošní Světové ekonomické fórum v Davosu, které se koná tento týden, se musí obejít bez účasti osoby, o níž se tam bude bezesporu nejčastěji diskutovat. Řeč je o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. On a další klíčoví muži americké administrativy – jako ministr financí Steven Mnuchin nebo obchodní zmocněnec Robert Lighthizer – nedorazí oficiálně kvůli částečné odstávce americké vlády, takzvanému shutdownu.

Čínská ekonomika zpomaluje, a to i kvůli obchodní válce. Trhy žijí nadějí, že i proto se podaří obchodní válku alespoň zmírnit
21.01.2019 Čínská ekonomika loni zpomalila. A letos zpomalí zase, zřejmě na 6,1 procenta. Nadějí je, že by mělo jít nakonec přece jenom o měkké přistání druhé nejsilnější světové ekonomiky. V roce 2018 vykázala Čína růst 6,6 procenta, expandovala tedy nejpomalejším tempem od roku 1990. V roce 1990 přidala jen 3,9 procenta. V letech 1992 až 1995 ale už růst ekonomiky soustavně přesahoval deset procent. To samé se pak Číně podařilo díky vstupu do Světové obchodní organizace v roce 2001 – v letech 2003 až 2007 taktéž rostla soustavně dvojciferným tempem. V roce 2007 dokonce o dnes již stěží uvěřitelných – a stěží opakovatelných – 14,2 procenta.

Mayová katastrofálně prohrála. Dohoda o brexitu je teď v podstatě mrtvá
16.01.2019 Britská premiérka Theresa Mayová utrpěla v úterý večer historickou porážku – nejvýraznější porážku vládního kabinetu za poslední století. Plán vystoupení Británie z Evropské unie, který hájila, je tím v podstatě mrtvý. Neúspěch Mayové se čekal, bookmakeři sázkových kanceláří mu přičítali pravděpodobnost zhruba 97 procent a připraveny na něj byly do značné míry i trhy. Omračující je ovšem porážka i tak, a to kvůli počtu poslanců, kteří hlasovali proti. Jejich počet převyšuje o 230 počet těch, kteří hlasovali pro návrh. Takové číslo je na horní hranici těch odhadů, které byly z hlediska Mayové vůbec nejpesimističtější. Zároveň tak výrazná porážka nedává příliš šancí, že by mohl být na půdorysu stávající dohody učiněn ještě nějaký kompromis mezi Bruselem a Londýnem.

Analytici: Trhy nejsou před hlasováním o brexitu příliš nervózní
15.01.2019 Finanční trhy zatím nevykazují velkou nervozitu před hlasováním o dohodě o brexitu, které se bude konat dnes večer v britském Parlamentu. Lehké oslabování libry vůči dolaru z dnešního rána považuje analytik Patria Finance Tomáš Vlk spíše za poptávku po americké měně. Určitou nervozitu na trzích připouští analytik Czech Fund Lukáš Kovanda. Trhy budou podle analytiků hlavně sledovat, jak velká bude očekávaná porážka premiérky Theresy Mayové.

Německá ekonomika se zadrhává, Čína chřadne. Hrozí krize? Zatím ne, situaci mají plně v rukou politici, na rozdíl od doby před deseti lety
15.01.2019 Zpomalení německé ekonomiky není nečekané. Může za něj zadrhnutí evropského automobilového trhu, obchodní válka mezi USA a Čínou a částečně také nejistota spjatá s brexitem. To všechno jsou ale spíše politické a regulatorní příčiny než příčiny fundamentálně ekonomické. Proto německé zpomalení může být stále jen přechodné. Musí se ovšem co nejrychleji zmírnit tenze ve světovém obchodě, napětí mezi Británií a zbytkem EU musí taktéž polevit a Evropská komise a další unijní struktury by měly vzít vážně v potaz právě i zadrhnutí německého automobilového průmyslu. To totiž pomohly přivodit náročné emisní testy. Přičemž se chytají další přísné emisní limity, které evropský automobilový průmysl činí ve světovém měřítku méně konkurenceschopný.

Mayová dnes jde na porážku, mají jasno burzy. Trhy budou napjatě sledovat, jak propastná porážka bude a jak rychle Mayová přijde s plánem B
15.01.2019 Britská premiérka Theresa Mayová dnes večer britského času s velkou pravděpodobností nezíská souhlas parlamentu pro svůj plán vystoupení Británie z Evropské unie. Co se bude dít dále a jak zareagují burzy?

Zájem firem o zajištění proti kurzovému riziku slábne
13.01.2019 Zájem českých firem o zajištění proti kurzovému riziku české koruny slábne. Důvodem je oslabování kurzu české měny a postupný přechod firem na účtování v eurech. Více než polovina exportérů (56 pct) se proti kurzovému riziku v letošním roce již zajistila nebo se hodlá zajistit. Dalších 19 procent využívá tzv. přirozeného zajištění, kdy příjmy a výdaje jsou ve stejné měně. Jen osm procent se nechystá zajistit se vůbec a 17 procent čeká, co přijde. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Asociace exportérů a Raiffeisenbank.

Benzín i nafta jsou ve volném pádu. Zlevňují o desítky haléřů týdně - a nekončí
10.01.2019 Pohonné hmoty svým zlevňováním reagují na propad cen ropy na světových trzích, k němuž došlo zhruba od poloviny prosince do Vánoc loňského roku. Ropa Brent během necelých dvou týdnů tehdy zlevnila o více než deset dolarů na barel, z úrovně nad šedesáti dolary za barel na zhruba padesát dolarů za barel.

Akcie už zase rostou. Trhy sázejí na to, že Trump chce z obchodní války vycouvat
09.01.2019 Asijské akcie během dnešního obchodování vystoupaly na maxima za celé období posledních více než tří týdnů. Světové akcie – nejen ty asijské – v posledních dnech ženou vzhůru dva důvody. Prvním je opatrnější přístup ke zvyšování úrokových sazeb v USA, který už minulý týden signalizoval šéf americké centrální banky Jerome Powell. Druhým pak nejnovější vývoj v jednáních mezi USA a Čínou o možné deeskalaci napětí ve vzájemných obchodních vztazích.

Jak se v roce 2019 bude dařit akciím (a kterým) ovlivní ponejvíce tři konkrétní osoby: Donald Trump, Si Ťin-pching a Jerome Powell
07.01.2019 Dění na akciových trzích v roce 2019 bude ve velké míře odvislé od toho, jak se zachovají dvě konkrétní osoby. Americký prezident Donald Trump a šéf americké centrální banky Jerome Powell. Trump je stále rozhořčenější z Powellových aktuálních kroků. Nelíbí se mu, že americká centrální banka navzdory poměrně nízké inflaci pokračuje ve zvyšování úrokových sazeb. Vyšší úrokové sazby totiž nepřejí akciovým trhům. Trump se bojí, že s pokračujícími propady akcií klesne jeho popularita u voličů, kteří mají v akciích podstatnou část majetku, a to nakonec zásadně ohrozí jeho šanci na znovuzvolení v roce 2020.

Apple padá jako hruška, Trump zjišťuje, že se střelil do nohy, a Čína slaví
04.01.2019 Apple těžce krvácí. Ikonická společnost ztratila od začátku října 452 miliard dolarů ze své tržní hodnoty. V přepočtu odpovídá tato suma částce přesahující deset bilionů korun. Je to tedy zhruba dvojnásobek ročního hrubého domácího produktu České republiky.

Na den přesně před deseti lety se zrodil bitcoin. Zažil vzlety i krachy, jeho dny ale sečteny nejsou
03.01.2019 Přesně před deseti lety se fakticky zrodil bitcoin. Tedy průkopnická kryptoměna, jež se dočkala stovek napodobenin, ale do dnešních dní si mezi nimi uchovala zřetelně dominantní postavení. K dnešnímu dni existují více než dvě tisícovky kryptoměn. Jejich souhrnná tržní hodnota činí 133,3 miliardy dolarů, přičemž tržní hodnota samotného bitcoinu představuje 51 procent této sumy.

Strach z globálního ekonomického zpomalení sráží ceny ropy a tedy i pohonných hmot
03.01.2019 Pohonné hmoty dělají hned zkraje roku řidičům radost. Dále citelně zlevňují, a navazují tak na trend sklonku roku minulého. Benzín Natural 95 zlevnil v uplynulém týdnu o 25 haléřů na 31,70 koruny. Cena nafty klesla za stejnou dobu dokonce o 31 haléřů na 32,23 koruny. Jak benzín, tak nafta tak v uplynulém týdnu zlevnily na nejnižší cenovou úroveň od května 2018.

Hrozba pokračující obchodní války a tvrdého brexitu stahuje dolů český i německý průmysl
02.01.2019 Zatímco do roku 2018 vstoupil český průmysl pravou nohou a se vší parádou, vystupuje z něj nohou levou a s velkou výstrahou pro rok 2019. Předstihový ukazatel provozních podmínek tuzemského zpracovatelského průmyslu – který zpracovává společnost Markit – ohlásil za prosinec 2018 svůj první pokles od července 2016. To znamená, že podmínky v průmyslové výrobě v ČR se poprvé za takřka dva a půl roku zhoršily. Klíčovým důvodem jejich zhoršení je ztráta dynamiky ekonomické aktivity Německu a v eurozóně.

Cena bitcoinu letos klesla o 75 procent
31.12.2018 Vývoj ceny bitcoinu v letošním roce se dá podle analytiků oslovených ČTK nazvat splasknutím bubliny. Cena kryptoměny propadla o 75 procent. Kybernetická měna bitcoin slaví deset let vzniku.

Benzín i nafta v ČR dále zlevní. Vánoční „kotrmelce na světových burzách nebudou mít na cenu bezprostřední vliv
27.12.2018 Ceny pohonných hmot i přes Vánoce klesaly, i když již pomalejším tempem než v týdnu předchozím. Litr benzínu Natrural 95 zlevnil o 19 haléřů na 31,95 koruny. V uplynulém týdnu se dostal pod úroveň 32 korun poprvé od letošního května. Litr nafty zlevnil za posledních sedm dní o 12 haléřů na 32,54 koruny. Důvodem je pokračující pád cen ropy.

ČNB ponechává sazby beze změny, kvůli slabší inflaci. Hypotéky však zdražují nejrychleji za posledních deset let
20.12.2018 Na posledním letošním řádném měnověpolitickém zasedání České národní banky se její bankovní rada rozhodla ponechat sazby na stávajících úrovních. Základní sazba tak setrvává na úrovni 1,75 procenta.

Ropa v uplynulých týdnech zlevnila o skoro 35 procent
20.12.2018 Zlevňování pohonných hmot v ČR v minulém týdnu dále nabralo obrátkách. Dodavatelé a prodejci se totiž zbavili zásob pořízených za vyšší cenu a také je konkurenční boj mezi benzínovými pumpami přiměl snížit své marže tak, aby více odrážely aktuální propad cen ropy na světových trzích. Cena ropy Brent se po dosažení svého mnohaletého maxima počátkem října propadla o takřka pětatřicet procent. Přitom benzín Natural 95 zlevnil u českých čerpacích stanic oproti svému říjnovému mnohaletému maximu pouze o pět procent (z 33,83 koruny za litr na 32,14), kdežto cena nafty se oproti svému listopadovému mnohaletému maximu zatím snížila jen o 3,3 procenta (z 33,78 koruny za litr na 32,66). Nutno však říci, že cena ropy je pouze jednou ze složek konečné ceny pohonných hmot. Dalšími složkami jsou DPH a spotřební daň či výše zmíněné marže. I pokud by ropa zlevnila na cenu nula korun, litr benzínu by čistě kvůli daním stál přibližně šestnáct korun a litr nafty zase třináct.

Žluté vesty v Paříži bojovali i za Řím. Úspěšně
19.12.2018 Evropská komise dnes rozhodla, že s Itálií nezahájí řízení kvůli nadměrnému rozpočtovému schodku. Bruselu prý postačují stávající ústupky Říma. Evropská komise ale zjevně změkčila svoji razanci vůči Itálii i kvůli bouřím takzvaných žlutých vest v sousední Francii.

Druhé referendum o brexitu?
16.12.2018 Pravděpodobnost vypsání druhého referenda o brexitu nebyla dosud nikdy tak vysoká jako v těchto dnech. Důvodem je vnitropolitický chaos v Británii. Konkrétně to, že žádná z možností, které jsou nyní na stole, nemusí získat dostatečnou podporu britského parlamentu. V takovém případě by politici dost možná přenesli odpovědnost za kruciální rozhodnutí opět na lid.

ČNB nechá ve čtvrtek podle analytiků sazby beze změny
16.12.2018 Bankovní rada České národní banky na svém jednání 20. prosince nechá úrokové sazby zřejmě beze změny. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Ke zvýšení sazeb i přes slabší kurz koruny podle nich rada přistoupí až na únorovém zasedání.

Ukončení programu odkupu aktiv ze strany Evropské centrální banky je pro českou ekonomiku převážně pozitivní zprávou
13.12.2018 Dnes oznámené ukončení nákupů dluhopisů ze strany Evropské centrální banky je pro českou ekonomiku převážně pozitivní zprávou. Jde o první krok vstříc znormálnění měnové politiky eurozóny, s níž je česká ekonomika obchodně i finančně silně propojená.

Česká národní banka příští týden sazby zřejmě nezvýší
13.12.2018 Příští týden ve čtvrtek se koná poslední letošní řádné měnověpolitické zasedání České národní banky. Bankovní rada se pravděpodobně rozhodne tentokrát ponechat sazby na stávajících úrovních. Základní sazba tak setrvá na úrovni 1,75 procenta.

Ropa v uplynulých týdnech zlevnila o 30 procent, ale pohonné hmoty v ČR zlevnily jen o tři procenta. Jejich zlevňování bude pokračovat
13.12.2018 Zlevňování pohonných hmot v ČR v minulém týdnu pokračovalo ve vysokých obrátkách. Dodavatelé a prodejci se totiž zbavili zásob pořízených za vyšší cenu a také je konkurenční boj mezi benzínovými pumpami přiměl snížit své marže tak, aby více odrážely aktuální propad cen ropy na světových trzích. Cena ropy Brent se po dosažení svého mnohaletého maxima počátkem října propadla o zhruba třicet procent. Přitom benzín Natural 95 zlevnil u českých čerpacích stanic oproti svému říjnovému mnohaletému maximu pouze o čtyři procenta (z 33,83 koruny za litr na 32,49), kdežto cena nafty se oproti svému listopadovému mnohaletému maximu zatím snížila jen o 2,4 procenta (z 33,78 koruny za litr na 32,97). Nutno však říci, že cena ropy je pouze jednou ze složek konečné ceny pohonných hmot. Dalšími složkami jsou DPH a spotřební daň či výše zmíněné marže. I pokud by ropa zlevnila na cenu nula korun, litr benzínu by čistě kvůli daním stál přibližně šestnáct korun a litr nafty zase třináct.
Související klíčová slova:
Italský premiér Giuseppe Conte | Asijské obchodování | Čína a USA | Standard Chartered | Bankovky | Čínský průmysl | Premiér Andrej Babiš | Český průmysl | Bankéř | Tempo růstu | Společnost Facebook | Stravenkový paušál | HSBC | Investiční firma | Jackson Hole | Podnikatel | Vládní dluhopisy | Řecko | Podpora živnostníků | Silnější koruna | Devizoví obchodníci | MAE | Výsledek hospodaření | Zvýšení účinnosti | Ekonomiky v eurozóně | Kiwi | Koruna zpevnila | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Brookings Institution | Daňové reformy | Kč/EUR | EUR | Krizové opatření vlády | Obchodní komora | Podnikové dluhopisy | Zkušenosti | Cenová hladina | Fond obnovy EU | Světové akcie | Úřad práce | Konsorcium | Alphabet | Nadprodukce | Vstupy | Akciové trhy | Investiční činnost | Bulgari | Koronavirové krize | Rozpočtový přebytek | Makroekonomie epidemie | Primární emise | Opětovný pokles | Kurz koruny k dolaru | Celosvětový dluh | Dluh vlád | Zpravodajský server | Zdražuje zlato | Veřejné finance | Premiér Mark Rutte | Značka Apple | Pokles sazeb | Cena palivového dříví | Celkový zisk | Trend | Uvolnění limitů | Finanční injekce | Zelené centrální banky | BTC | Mezinárodní měnový fond | Škoda Auto | Ekonomika po koronaviru | Statistiky | Patria Finance | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Investiční banky | Agentura S&P | Další růst | Akcie na pražské burze | IG Markets | Zadlužení České republiky | Hluboká recese | Vzestup inflace | Protiinflační tlaky | Akcie společnosti Macy’s | Zdražující bydlení | Aktiva | Letecké společnosti | Ojetiny | Utahování měnové politiky | Citigroup | Bezpečné útočiště | Kolaps cen ropy | Analytik Czech Fund | Organizace zemí vyvážejících ropu | Evropská komise | Index strachu | Závislost | Japonská měna | Lockheed Martin | Schodek státního rozpočtu | Splasknutí bubliny | Unce zlata | Situace na světovém trhu | Špatná nálada | Investování do akcií | Pojišťovna | Komunita | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Index PX | Burza v Miláně | Wood & Company | Analýzy | Pravděpodobnost | Rozpočet EU | Tuzemská ekonomika | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Graf | Míra nezaměstnanosti v ČR | Šéf Fedu Jerome Powell | Lagardeová | Šéf Boingu | Byznys | Vládní opatření | Globální žebříček burz | Arizona | Země skupiny G20 | Podíl na trhu | Ethereum | Americké dluhopisy | Výsledek včerejších voleb | Růst sazeb | Akcie Tesly | Nafta v ČR | Tuzemský průmysl | Britská libra | Exchange | Poplatky | Výkyvy | Fond obnovy | Stephen Innes | Ceny zeleniny a ovoce | Administrativa prezidenta | Asijské akcie | Financial Times | Posilování dolaru | Mark Rutte | Český statistický úřad | Oslabování měny | Největší akciové burzy světa | Goldman Sachs | Výkon českého průmyslu | Konec hotovosti | Deflace | Schůzka skupiny OPEC | Asijské trhy | Lídři zemí Evropské unie | Ekonomické aktivity | Český rozhlas | Inflační cíle | Výrazný vzestup | Expanze | Americké podniky | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | Burze | E-shopy | Letecká skupina Smartwings | Labouristé | Bydlení v ČR | Čerpání evropských peněz | Propad cen | Ekonomika Německa | Home Credit | Přiznání k dani z příjmu | Obnovení rovnováhy na trhu | Ošetřovné | Finanční centrum | Epidemie SARS | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Akcie dnes | Strach | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Čerpací stanice v ČR | Růst čínských akcií | Podpora ekonomice | Burza | Akcie výrobce letadel | Exploze v Bejrútu | Analytik Raiffeisen | eKasa | Rozvojové ekonomiky | Fox News | Lubomír Lízal | Inflace v prosinci | Podnikový dluh | Dluh státu | Akcie Avastu | Pokles dolaru | Podnikatelé a firmy | Základní úrokové sazby | Ipex Bank | Nulový úrok | Koronavirová nákaza | Podpůrné programy | Měnové manipulace | BVDF | Americké rafinerie | Plátcovství DPH | MFTEL | Více peněz | WTO | Imperial College | Afrika | Levná ropa | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Anomálie na trhu | Twisto | Světové obchodní války | Uber Eats | Pokles ceny ropy | KLDR | Karanténní opatření | Nejbohatší lidé světa | Výsledek britských voleb | Celní válka | Dnes ČNB | Tedros Adhanom | Zájem o investování | Online obchodování | Státní kasa | Nejbohatší Evropan | Prudce zlevňující ropa | Černé pondělí | Američtí vojáci | Helena Horská | Regulační orgán | Růst daní | Cena pohonných hmot | Analytik skupiny | Sazby hypoték | Americký prezident | Růst cen | Ferrari | CZK | Zahraniční obchod ČR | Situace na trhu s ropou | Nizozemsko | New York | Snižování stavů zaměstnanců | Kryptoměna Bitcoin | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Michael McCarthy | Nejznámější kryptoměna | Důchody | Nálada českých spotřebitelů | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Brexit | Vývoj měnového páru | Rubl | Luxusní branže | Bezrealitky.cz | Americké ministerstvo financí | Index Athex Composite | Peníze z vrtulníku | Infekce koronavirem | Inflace | Objem pomoci státu | Daň z nabytí nemovitosti | Ukrajinská hřivna | Otřesy na finančních trzích | Jumpshot | České vlády | Raiffeisenbank Vít Hradil | Dividenda ČEZ | Největší burzovní krach | Vladimír Pikora | Ceny kryptoměn | Ukazatel amerických burz | Digitální měna | Hlavní ekonom | Výnosy desetiletých dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Zlatý důl | Hugo | Česká měna | Měna Facebooku | Cíl ČNB | Garance | Dow Jonesův akciový index | Boháči | Fortune | Nezaměstnanost | Dividendy | Pomoc ekonomice | Vicepremiér | Česká kina | Hnutí OLaNO | BrandZ | Odložené olympijské hry | Epidemie afrického moru | Infekce X | Propad cen ropy | Lék na COVID-19 | Jeff Bezos | Výsledková sezóna v USA | Květnový kontrakt na WTI | ČSOB | Míra inflace v dubnu | CMC Markets | ČSÚ | Ceny emisních povolenek | Úrokové swapy | Bankéři | Pohonné hmoty v Česku | Biofarmaceutické společnosti | Cenové rozpětí | Analytika | Hongkongská ekonomika | České banky | Útlum ekonomiky | VIG | Sílící koruna | Dow Jonesův index | Výhled | Míra nezaměstnanosti v březnu | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Thunbergová | Spotřební daně | Wood and Company | Chytrý Honza | Životní minimum | Daniel Křetínský | Výnosy | Konsolidace | Vít Hradil | Macron | JS Global Lifestyle Company | Světový trh s ropou | Bitstamp | Nemovitosti v ČR | Britské akcie | Irsko | Hospodaření důchodového pojištění | Podnikání | Nárůst cen ropy | Kč/USD | Pandemie koronaviru | Vojtěch Benda | Maloobchodní tržby v ČR | Uber | Ukazatel rozkolísanosti | AxiCorp | Americký ministr obchodu | Finanční dopady koronaviru | Zpomalování čínské ekonomiky | Italský dluh | Bohatí | Nobelova cena za ekonomii | Maloobchod | Znehodnocování měn | Snižování úroků v USA | Chilské peso | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Summit EU | Dolary | Rozhodnutí čínské vlády | Panama papers | Mervyn King | AVANT | Globální ekonomiky | Nabídka | Průmyslové recese | Washington | Členské státy EU | Historická zkušenost | Období nejistoty | Zavedení digitální daně | Bisnode | Nejziskovější firma světa | Rabobank | Jana Maláčová | Světové burzy | České nemovitosti | LVMH | Akciový index | Alibaba | Nezaměstnanost v USA | Burzy po celém světě | Akcioví obchodníci | Dovoz ropy | Bridget Jonesová | European Metals Holdings (EMH) | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Praní špinavých peněz | Bydlení | Ceny pohonných hmot | Německé potraviny | Analytici Next Finance | Aleš Sosnovský | Ceny hliníku | Akciové bubliny | Světové ceny ropy | Vyšší poptávka | Nejbohatší lidé | American Airlines | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Reakce trhu | Ekonomiky | Snižování úroků | Odhodlání | Donald Trump | AVANT investiční společnost | Koronavir | Argentinské peso | Vývoj kolem brexitu | Poplatek | Maďarsko | Historický pád cen | Obchodování s termínovými kontrakty | Sloučení ministerstev | Členové bankovní rady | Záchrana Smartwings | Brexit bez dohody | Český trh práce | ATFX | Průmyslová produkce | Dění na akciových trzích | Moore CZ | Petr Bartoň | Oberbank | Cena železné rudy | Bezdůvodné vrácení zboží | Viceguvernéři | Cenové hladiny | Státní dluh | Skupina LVMH | Airbus | David Marek | Centrální banky | Znehodnocení koruny | Dluh vlád jednotlivých zemí | Platina | Zveřejněné údaje | Peníze | Zpráva | Bill Gates | Trpělivost | Brent | Globtrex.com | Stavební produkce | Fio | Zlevňování benzínu | Zlato.cz | Kenetic Capital | Bilionový program | Politika | Exxon Mobil | Očekávání | Daňové úlevy | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Cena žlutého kovu | Státy eurozóny | Odvetná cla | Sociální sítě | Schodek zahraničního obchodu | Expert | Akciové propady | Natland | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Státní pomoc | Světové finanční trhy | Lipow Oil Associates | Vybírání zisků | Ukončení obchodní války | Ratingová agentura | Theresa Mayová | Společnost Wirecard | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Ipsos | Banka KfW | Alternativa oficiálních měn | Průmysl | Cena Brentu | Purple Trading Štěpán Hájek | Šíření onemocnění | Hypotéky v Česku | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodní týden | Majetek | Evropské měny | Financovat | Výnosy českých státních dluhopisů | Automobil | Ukončení intervencí | Blockchain | Odvrácení rizika | Akciová burza | Nejrozšířenější kryptoměna | Zdražovat | Výpadek čínské výroby | Politická nejistota | Dolar vůči koruně | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Letečtí dopravci v Evropě | Sebastian Kurz | Růst | Vývoj české ekonomiky | Kristalina Georgievová | Pokles sazeb hypoték | Historie | E*Trade | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Klíčový ukazatel | Zaměstnanost | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Bankovní unie | Akcie firmy | Britské podniky | Ratingové hodnocení | Uvolnění měnové politiky | Realitní bubliny | Digitální věk | Drobní investoři | Nový typ koronaviru | Světové finanční krize | Americká společnost Apple | Konglomerát LVMH | Hlediska technické analýzy | Dnešní zprávy | Německé firmy | Obchodní model WeWorku | Nižší daně | Charles Schwab | Prognóza | Zahájení intervencí | Rozvoj umělé inteligence | Úroda obilovin | Odchod z EU | Volná pracovní místa | Asset management | Trh práce | Swiss | Padající dolar | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Veřejný dluh | Volby v Británii | Zahraniční obchod České republiky | Eurodluhová unie | Ropná válka | Akvizice | Spotřebitel | Štěpán Hájek | Světová válka | Hranice měnové politiky | Zafixovaný produkt | Země EU | Hyundai | Krize v Hong Kongu | Největší burzovní krach dějin | Izrael | Podmínky v tuzemském průmyslu | Oslabování kurzu české měny | Ekonomické zpomalení | Koronavirová krize | Velká Británie | Lídři EU | Západoevropské akcie | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | IHS Markit | Hospodářský vzestup | Nejlevnější hypotéky | Nordea | Kč/GBP | Panikařící světové trhy | Předčasné splacení hypotéky | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Ropný trh | Cena bitcoinu | Steve Jobs | Národní investiční plán | Velká krize | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Silné cenové tlaky | Zpomalení ekonomiky | BitStock | Ropné společnosti | Pozitivní zpráva | Hospodaření státu | Termínové kontrakty | Zahrnutí inflace | Lira | Koruna posílila | Vedení ČEZ | Skupina Home Credit | E15 | Geopolitická rizika | Patrik Tkáč | Národní ekonomická rada vlády | Cla na americké zboží | Inflace v eurozóně | Těžba břidličných producentů ropy | JS Global | Snižování cen | Akcie Kofoly | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Oslabování koruny | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Sanford C. Bernstein | Kontrakt na WTI | Evropský statistický úřad Eurostat | Strach a panika | Zpřesněný odhad | Koruna sílí | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Olympijské hry | Globální hrozby | Google Pay | Oxford Economics | Covid | Turecko | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Listopadová inflace | Australské akcie | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | KDU-ČSL | Americké dolary | Kursy | Zkušenost | Podání daňového přiznání | MSCI | Schůzka skupiny OPEC+ | Čerpání peněz z fondů | Cestovní ruch | Uložení peněz | Kvantitativní uvolňování ČNB | Letošní úroda obilovin | Slabé měny | Coinbase | Obří exploze v Bejrútu | Koruna oslabuje | Open | CMC | Představitelé Fedu | PwC | Důchodový systém ČR | SICAV | Primární emise akcií | Sazba hypotečních úvěrů | Kapitálový trh | Ekonomický přínos | Index | Studie | Měď | Vládní podpory | Poskytování hypoték | Nové digitální měny | Elektřina | Zdražování v Česku | MMF | Čínský akciový trh | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Zrušení hotovosti | Bílý dům | Kapitál | Francouzský ministr financí | Jiří Rusnok | Posílení | Rijád | České zlaté rezervy | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Boom čínských investic | Proroctví | Zlato jako investice | Majitel | Shanghai Composite | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Společnosti | Válka měnová | Koruna | Unie | Výnosové křivky | Karel Gott | Sázky | Čínský prezident | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Perpetuum mobile | Kurz dolaru | Výroba v Číně | Akcie Amazon | Naše prognóza | Momentum | Christine Lagardeová | Digitální měna Facebooku | E-Trade | Soukromý sektor | Střadatelé | Bernie Sanders | Britský premiér | Fannie Mae | NTT | Shazování peněz z vrtulníku | Prezident Trump | Slábnutí koruny | Pojišťovna VIG | Obchodní napětí | Zahraniční firmy | Wall Street Journal | Úroda | Dodávky ropy | Problémy | Hlavní ekonomka | Docomo | IEA | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Dánská koruna | Rozpočtová politika | Historie burzovního obchodování | Investiční horizont | Chod firem | EUR/GBP | Úrokový swap | Očekávání analytiků | Znalost | Rekordní hodnoty | Deficit | Výsledek rakouských voleb | Burzy padají | Dluhová unie | Nominální úrok | Index Stoxx 600 | Ceny Bitcoinu | Americké biofarmaceutické společnosti | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | DRFG Telco | Akcie Boeingu | G7 | Měsíční mzda | Angela Merkelová | Trumpův projev | Budoucnost | Hlubší schodek | Pokles ceny | Cukr | Investiční plány | Virus | Pozitivní impulz | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Kartel OPEC | NICE | Americká banka | Index Hang Seng | Kurz koruny | Vysoká inflace | Tuzemské banky | Americká centrální banka | Finlord | Invia | COVID III | Zájem o digitální měny | Křetínský | Výroba aut | Vir | WeWork | Altcoiny | Automobilový sektor | Globální finanční krize | BNP Paribas | Hospodářská politika | Roxette | Česká koruna | Daně z příjmů | Akciový propad | Benzín | Hrubý domácí produkt České republiky | Louis Vuitton Moet Hennessy | ING Bank Jakub Seidler | Prudký propad | Egyptská libra | Útok na největší ropný areál | Hluboké průmyslové recese | Miroslav Singer | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Sulejmáního smrt | Server BBC | Neomezené kvantitativní uvolňování | Zvýšení sazeb ČNB | Ekonom UniCredit Bank | Obchodní války | Stroj na peníze | FTSE 250 | Hypoteční banka | Devizové intervence | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Spekulace na pokles | Mezinárodní instituce | Hospodářské dějiny | Royal Dutch Shell | Erste Group | Vývoj inflace | Polský zlotý | Současné trhy | Účast akcionářů | Rozhodnutí ČNB | Čínský koronavirus | ChytrýHonza.cz | Krach Wirecardu | Index nákupních manažerů | Růst cen zlata | Světová pandemie | Ripple | Celkový globální dluh | Měna Bitcoin | Americká měna | Trumpův tweet | Fincentrum Hypoindex | Domácnosti | Čeští miliardáři | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Srbsko-americký ekonom | Kanadský dolar | Poptávka | Cena zlata dnes | Propad průmyslu | Citelné zdražování | Světové centrální banky | USA a Čína | Druhá největší ekonomika světa | Video | Nejziskovější | Španělé | Elektřina v ČR | Mezinárodní finanční instituce | Maloobchodní tržby | Konglomerát | Czech Development Fund SICAV | Šíření viru | Vladimír Tomšík | Dopravci v Evropě | Zisk společnosti | Důvěra v průmysl eurozóny | Inovátorovo dilema | Cena ropy dnes | Dění kolem brexitu | Vývoj cen ropy | Daň z nabytí | Šíření nového koronaviru | Analytik Raiffeisenbank | Snižování úrokových sazeb | Vývoj na světových trzích | Nákup akcií | CDF | Odpor | Exim Tours | NAFTA | Vývoz do Británie | Czech Development Fund SICAV (CDF) | Twitter | New Deal | Ministr zahraničí | Burzovně obchodované fondy | Hang Seng | Zpomalení globální ekonomiky | Patria Online | Objem pomoci státu firmám | Kapitálové trhy | Ajťáci | Historický pád cen ropy | Očekávání trhu | Miroslav Novák | Tovární objednávky | Obchodovat | Digitální zlato | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Největší ekonomika | Golden Gate CZ | Hongkongská burza | Přímé zahraniční investice | Nájemné v Česku | Norsko | Finance | Přední ekonomové | Hodnota všech kryptoměn | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | AT Global Markets | Rekord v rychlosti bohatnutí | Francouzský konglomerát | Investiční plán | Equity | Moskva | Prezident Donald Trump | Růst cen v Česku | Tržní hráči | Analytici | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Vlastní nemovitost | Aukce | Zkušenost s investováním | Růst akcií | Nejziskovější firma | Úder koronaviru | Deutsche Bank | Burzovní krach | Nové kryptoměny | Stříbro | Globální dluh | Pozornost trhu | Nejnižší dluh | Předčasné volby v Británii | Henry Kissinger | Zájem o hypotéky | Andrej Babiš (ANO) | Heritage Foundation | Michal Skořepa | Hypoindex | Bankovní rada České národní banky | Finanční instituce | Prostor pro další růst | Požáry v Austrálii | Pavel Sobíšek | Statistický úřad | Pokles cen | Zrušení karenční doby | Hlavní finanční ukazatele | České výnosy | Dlužníci | Společnost Macy’s | Výsledky slovenských voleb | Broker Consulting Index | Africké země | Přijetí eura | BH Securities | Premiér Giuseppe Conte | Webináře | Pohonné hmoty v ČR | Ropa | Firma | Pomoc státu firmám | Omezení těžby | Propad sentimentu | Ropná cenová válka | Provozní zisk EBITDA | Investování do honorářů | Barclays | Bulharsko | Hormuzský průliv | Olympijské hry v Tokiu | Červnový kontrakt | Hudebních vydavatelství | Obchodníci s ropou | Zpomalení české ekonomiky | ING Bank | Poskytnutí slevy | Burzovní den | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | PCmag | Řecká burza | Průměrná hrubá měsíční mzda | Menší poptávka | Cena barelu ropy | Litecoin | Dodatečný kapitál | Propad koruny | Statistici | Členské státy | UBS | Lucembursko | ANZ | Oslabení české koruny | Evropská dluhová unie | Bitcoiny | Komerční banka | Obchodní platforma E-Trade | Zvýšení limitu plátcovství DPH | USA | Spojené státy | Kamil Janáček | Zavření škol | Šok na trhu | Zpomalení světové ekonomiky | České mzdy | Ekonomové | Růst HDP | Ekonomický poradce | Aranmka | Pandemie | Balík české vlády | Cena stříbra | Euro vůči dolaru | Platforma | Oslabování libry | Hospodaření státního rozpočtu | Napětí mezi USA a Íránem | Sázka | Čínské zahraniční investice | BIS | Rekordní propad | Trumpův projev v Davosu | Výroba zmrzliny | Poskytování úvěrů | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Akcie podniku | Asijské akcie dnes | Ceny benzínu | Pohonné hmoty | Intervence centrální banky | Dow Jones | Odliv zahraničního kapitálu | Regulace ceny | Guggenheim Partners | Bankovní sektorová daň | Propad české ekonomiky | Akcie americké automobilky | Boeing | Česká ekonomika letos | Průmysl a stavebnictví | Kotační výbor | Kurz dolarů | Japonská ekonomika | Státní rozvojová banka | Rakouský kancléř | Společnost ChytrýHonza.cz | Vývoj | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Digitální měna Libra | Americké burzy | Investice do zlata | Euro posiluje | Největší obchod | Vyhlídky americké ekonomiky | Nové peníze | Úroková sazba | Paul Krugman | Analytik ČSOB | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Český stát | Dluhová krize | Snížení základní úrokové sazby | Záporný úrok | Nálada na světových trzích | O2 eKasa | Michal Brožka | Podpůrná opatření | Finanční ukazatele | Účinný lék | Agentura Fitch | Ropné království | Nadhodnocení | Tržní hodnota Tesly | Konkurenceschopnost | Obchodní dohody | Ropná zařízení | Smartwings koronavirus | Akcie padají | Facebook | Americké akcie | Německé banky | FibreNet | Propady cen | Zasedání České národní banky | Cena dříví v ČR | Výdaje | Propad cen nemovitostí | ChytrýHonza | Snížení úrokové sazby | Akcie Applu | České měny | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Denominace | Členské země EU | Španělská chřipka | Evropská rada | Úrokové sazby | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Prohlášení | OSN | Žebříček burz | Zisky firem | Intervence | Dostupnost bydlení v ČR | Světové obchodní organizace | Historicky největší obchod | Důsledky epidemie | Vrácení zboží e-shopu | Spotřebitelská důvěra | DRFG | Míra inflace v ČR | Další vývoj | Obchodní centra | West Texas Intermediate | Akcie CETV | Textilka PFNonwovens | ČMZRB | Dění ve světě | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Ekonom Jan Švejnar | Oslabování čínské měny | CSI 300 | Onemocnění | Zelení miliardáři | Akcie Amazonu | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Šíření nákazy | Úrok na bankovním účtu | Ministryně financí Alena Schillerová | Zásah centrálních bank | Natland Petr Bartoň | Devizové rezervy ČNB | Ropa cena | Spojené státy a Čína | Bernstein | Londýnský index FTSE 100 | Brigádníci | Cena dříví | Akcenta Miroslav Novák | Italský premiér | Měšec.cz | Schodek rozpočtu ČR | Ekonomická situace | Izraelská vláda | Snížení úroků | MF | Ekonomický sentiment | Euro Stoxx 600 | Cenová válka | Čerpání peněz | Trading | Penzijní fond | Martin Stránský | Propad burz | Centrální bankéři | Overnight | KOSPI | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | České e-shopy | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Americká administrativa | Tržní cena | Výsledek referenda | Belgie | Americká centrální banka FED | Vývoz do Německa | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Státní pomoc aerolinkám | Atraktivita drahých kovů | Čistá úroková marže | Přeshraniční obchod | Stravenky | První zkušenost s investováním | Analytik Wood and Company | Zombifikace | Koronavirus | Burzovní ukazatel | Odliv kapitálu | Veřejně obchodované fondy | KfW | Deloitte | Propad průmyslové výroby | Miliardy dolarů | Ústup strachu z koronaviru | Hrubý domácí produkt země | Druhá vlna pandemie | Británie | Světové trhy | Analytik Komerční banky | Nesoulad | Obchodní model | Protesty v Hong Kongu | Nejsilnější ekonomiky světa | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Dlouhodobé dluhopisy | CREIF | Nemovitostní fond | Prezidentské volby | Kurz kybernetické měny | Boris Tomčiak | Světová finanční krize | PPF | Miliardy korun | Propad ceny | Dluhopis | Průmysl eurozóny | Dějiny burzovního obchodování | DRFG ENERGY | Kraken | Exministr zahraničí | Platformy pro obchodování | Muhammad bin Salmán | Růst mezd | Krach cestovky Thomas Cook | Hurikán Dorian | Automobilka | Dopad koronaviru na ekonomiku | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Systém stravenek | Mezinárodní ratingové agentury | WhatsApp | Soudní dvůr | Babišova vláda | Dopady pandemie | Zemědělství | Daň z příjmu | Lufthansa | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Americké automobilky | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) | České koruny | Švýcarská banka | Levnější půjčky | Zdroj příjmů | Bilionový program vlády | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Panika kolem koronaviru | Třetí světová válka | Zasedání OPEC | Úrok | Amazon | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | Antivirové společnosti | Steven Mnuchin | USTR | Generální ředitel | Africký mor | Ether | Obavy z globální hospodářské recese | Růst cen ve výrobě | Hotovost | Akcie výrobce letadel Boeing | Ruské akcie | Generali Investments CEE | Regulátor | Ekonomické sankce | Čeští centrální bankéři | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Letečtí dopravci | Ceny nemovitostí v ČR | Berlín | Růst cen v ČR | Průzkum | Průmyslové podniky | Firmy | České zemědělství | Polská ekonomika | Ropné cenové války | Vývoj akcií EMH | Inflace v Česku | Roman Řezníček | Tvrdý brexit | Růst cen domů a bytů | Slábnutí čínské měny | Snížení průmyslové aktivity | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Reálné mzdy | Napětí mezi USA a Čínou | Výroba zmrzliny v ČR | Zájem investorů | Cena ropy brent | Banka Creditas | Air France | Euro dnes | Aramco | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Pomoc aerolinkám Smartwings | Provozní zisk | Ekonomický propad | Odhady ekonomů | Obchodní přebytky | Skladování ropy | Oslabení měny | Objem čínských investic | Bulharská měna | Investování | Měsíční mzda v ČR | Přední světoví těžaři | Distribuce | Fed | Zajištění proti kurzovému riziku | Maďarský forint | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie australské společnosti | NASDAQ 100 | Úrok na českých dluhopisech | Reálná měsíční mzda | Boris Johnson | Hodnota značky | Turistický ruch v ČR | Světové ekonomické fórum | Podíl českých potravin | Trumpovo dilema | Automobilový průmysl | Rozpočtovaný schodek | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Skupina DRFG | Největší ropný areál světa | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie v USA | Dopad krize | Pavel Zahradil | Otázka za miliony | Kurzový závazek | Obava České národní banky | Cestovní kanceláře v ČR | Státní dluh ČR | Walmart | Epidemie afrického moru prasat | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | FTSE | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Německý ústavní soud | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Rizika | Odložení olympiády | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | Peter Hlaváč | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Lék na onemocnění covid-19 | Fitch | Bohatí jedinci | Pšenice | Czech Real Estate Investment | Americké banky | Nemovitý majetek | Jan Švejnar | Úspory | Poslanecká sněmovna | Schodek 300 miliard | Oslabení čínské měny | Bitcoin a další kryptoměny | Dánsko | Velcí hráči | Měna libra | Prodávající | Technologický trh Nasdaq | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Kontrakty na sójové boby | OLaNO | Penzijní společnosti | Ed Sheeran | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Turistický ruch v České republice | Čínské burzy | Mojmír Hampl | Živnostník | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | CEE | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Zadlužení Číny | Záporné úrokové sazby | Světová ekonomická krize | ONE | Low | MSCI All-Country | Qantas | Španělsko | Hypoteční bankéři | Brookings | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Německá státní rozvojová banka | Branko Milanović | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Zboží z čínských e-shopů | Druhá vlna | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Nejdražší firma světa | Zlepšení nálady | SYRIZA | Pád cen ropy | General Motors | Cenové války | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Akcie antivirové společnosti | Termínový kontrakt | Podání přiznání k dani z příjmu | Smartwings | Vstup Uberu na burzu | Rozvojová banka KfW | Strach na světových burzách | Politická krize v Hong Kongu | Pavel Řežábek | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Akcionáři | Výsledek senátních voleb | Ruský rubl | Rumunská měna | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Ekonomický náraz | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Ipex | Riziko jeho bankrotu | Carry obchody | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Chudší evropské méně | FAANG | Posilování české koruny | Cena ropy aktuálně | Hospodaření | Finanční regulátor | Návrh státní rozpočtu | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Dluhové krize | Ekonomické výsledky | Cenné papíry Komerční banky | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | EBITDA | Panika na světových trzích | Burzy celého světa | Orkán Sabine | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Monetární opatření | Bilance Fedu | Trumpův zákaz cestování | Platební karty Wirecardu | Cena ropy v korunách | Cenový pokles | Volkswagen | Nová auta | Index MSCI All-Country | Pracovní trh | Greta Thunbergová | Investování ve fondech | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | EMH | Nájemné | Capitalinked | FIAT | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Telco | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | SARS | MSCI World Index | Slabá koruna | Šéf společnosti | Soudní dvůr EU | Transakce | Šok | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Akcie O2 | Inovace | STAR | J.P. Morgan | Ceny | Tisk peněz | Obchodování s bitcoinem | Objem zlata | Čekací doba | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Global Markets | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | Kompozitní index | Realitní trh | FTSE 100 | Brand Finance | Realitní společnosti | Války | Rizikový kapitál | Impuls | Čínské měny | Snižování stavů | Dopravci | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | DPH | Italové | Jedno euro | WTI | Levné peníze | ČNB Jiří Rusnok | Státy EU | Nizozemský premiér | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Cla na čínské zboží | Libra | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Trump dnes | TPCA | Auditor | E.ON | Webinář | Výsledek voleb | Erste Bank | Forint | Důchod | Anomálie | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Živobytí | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | Donald Trump dnes | České akcie | Miliardáři | FTSE/MIB | eBook | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | ERM | Zlevnění ropy | Počet nakažených | Index Nasdaq | Nájmy | European Metals Holdings | Index strachu VIX | Ekonomická krize | Šéf ECB | Marian Jurečka | Přebytek ropy | 4fin | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ministryně práce | Hongkong | Ceny akcií | Cílování inflace | Cena akcií | GBP/USD | Giuseppe Conte | Vzácné kovy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Dopad koronaviru | Propad poptávky | Sója | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Akcionář | Čínské zboží | Káva | Bez rizika | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | AT&T | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | FedEx | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Huawei | Makléři | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Avast | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Certifikát | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | PetroChina | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Cena mědi | Finanční pomoc | Ekonom ING | Hypoteční trh | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Ceny ropy | Bailout | Akcie Facebooku | Francie | Údaje | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Inflační vývoj | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | Vláda ČR | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Finančnictví | PRIBOR | Japonsko | TD Ameritrade | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | Marže | Internetové firmy | Arbitráž | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Aktivum | Přenos | Propad akcií | Finanční svět | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Finanční systém | Roční výnos | Rozvojová banka | Kurs koruny k euru | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Záhada | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | HDP | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Radim Krejčí | Čínská měna | Globální investoři | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Obchodní bilance | Loterie | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Odklad hypoték | Slovensko | PFNonwovens | Vývoj trhu | Paul Volcker | Hřivna | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Předsevzetí | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Západoevropské trhy | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Norská koruna | Grexit | Cílová cena | Měnové podmínky | Mzda | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | 5G | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Američtí zákonodárci | City | Black Friday | Makléř | Zakladatel Amazonu | Louis Vuitton | Koš | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | SPD | BBVA | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Nižší DPH | Největší propad | Skupina PPF | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Pokles úroků | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Výsledky ČEZ | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Růst zisků | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | Sázkaři | Intermediate | Daňové ráje | Snížení těžby | Jiné měny | Hugo Boss | Japonské akcie | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Palivové dříví | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Ekonomické fórum | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Bear | Investice | Časopis Forbes | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Stravenkové firmy | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Členství v EU | Berenberg | Kapitalizace | Komunikace | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Genesis | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Akcie klesají | Pád akcií | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | ODS | Davos | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Burzy | Standard Oil | Oslabování české měny | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Hyperinflace | Rusko | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Úbytek | České firmy | Unicredit | Volné peníze | Řízení rizik | Petr Dufek | Italská ekonomika | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Radomír Jáč | Mark Carney | UniCredit Bank | Lék na koronavir | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Společnost IHS Markit | Britská vláda | Eva Zamrazilová | BaFin | Fischer | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Paládium | Nižší poptávka | Toyota | Odložení brexitu | Makroekonomické analýzy | COVID-19 | Cenové tlaky | Brusel | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Bitcoinový fond | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Znárodnění | Ministryně práce a sociálních věcí | Bloomberg | Zhoršování situace | Trh kryptoměn | Finanční skupina | Evropská unie | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Run na zlato | Míra | Slabý dolar | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Audi | Květnový kontrakt | Výrazný pokles | Makroekonomie | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Summit G7 | Panevropský index STOXX 600 | Ptačí chřipka | Rosněfť | Spekulant | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | Makléř Wood & Company | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Thomas Cook | Sójové boby | Guvernér banky | OECD | Hrozí krach | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Akcie firem | Těžba ropy | Volby v USA | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | Letecká skupina | QE | MT4 | Starteepo | Snížení těžby ropy | Evropský regulátor | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Bertelsmann Stiftung | Čeští spotřebitelé | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Arnault | Prime | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Partners | Sázkové kanceláře | Německá kancléřka | Ekonomická data | Silnější kurz | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Bookmakeři | Bernard Arnault | Krach cestovky | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | Hrubá měsíční mzda v ČR | DAX | Erste | Ceny zeleniny | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Debata | Agentura DPA | Akcie společnosti | Londýnský index | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Strategické partnerství | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Finanční situace | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Evropské akciové trhy | Strach z koronaviru | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Protikoronavirová opatření | Likvidita | ČNB dnes | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | EET | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Důchodový systém | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | Produktivita práce | I-Trader | Americká vláda | Investiční společnosti | Investiční skupina | Státní fond | Bilance zahraničního obchodu | Zkušení investoři | Bankrot | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Černá labuť | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Horší časy | Kontrakt | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Příprava | Štěpán Křeček | Soudní řízení | Creditas | Chevron | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Hodnota Tesly | Jakub Seidler | Petr Kellner | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Valná hromada | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Živnostníci | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Texas | Trumpova cla | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Import | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Africký mor prasat | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Broker | Fio banka | Sentiment | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Equa Bank | Alternativní taxislužby | Největší pokles | Objem ropy | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Akcenta | Výprodej akcií | HCBV | Výkonný ředitel | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Tržní podíl LVMH | Politika Fedu | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Čínská vláda | Startup WeWork | Jeden dolar | Ceny potravin | Německá společnost | Rezistence | Březnová data | Auta | Centrální banka USA | Velké banky | Noviny | Bond | Zdražování | Ropy | IPO | Zisk EBITDA | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Nákaza koronavirem | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Cena americké ropy | Cestování | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Split | O2 | Contango | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Legislativa | PayPal | Čínské úřady | Ekonomické recese | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | BMW | Dluhopisové fondy | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Hlavní ekonom ING | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Kupní síla | Ceny nafty | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | New York Stock Exchange | Bohatí lidé | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Koruna vůči libře | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | Paušální daň | Pokles eura | Vývoz do Číny | Bitcoin dnes | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Odhad růstu světové ekonomiky | Nová Čína | Levnější ropa | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Stav nouze | Broker Consulting | Rizikové investice | Kryptoměna | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Nejvýraznější pokles | Vládní pomoc | Investment | ING | Zahraniční investice | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Germanwings | Švédsko | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Opatření vlády | Měnová politika | Růst cen domů | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Cena akcií ČEZ | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Rozpočtové politiky | Hypotéka na celý život | Parita | Pozice ČNB | Stavební výroba | Soběstačnost | Vyšší daně | Evropské země | Fiskální balík | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Lot | Nafukování realitní bubliny | MPSV | Referendum | Americká cla | Český automobilový sektor | Cena niklu | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Digitální daň | Těžba kryptoměn | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Roadshow | Cushing | MasterCard | Teroristický útok | Poptávky po ropě | Warner Music | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Virtuální mince | Setrvání Británie v EU | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Jestřáb | Šíření koronaviru | Banka | Saudi Aramco | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Země eurozóny | Tchaj-wan | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Markit | Američané | Jihokorejské akcie | Banka UBS | Globální akcie | Olaf Scholz | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot