Czech Fund

Státní rozpočet vykazuje nejhorší lednové plnění od roku 2003, od dob premiéra Špidly. Přitom koronavirus může letos hospodaření dále a zcela již nečekaně zhoršit
03.02.2020 Lednové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře od roku 2003. Výsledkem je totiž schodek ve výši osmi miliard korun. Hůře státní kasa hospodařila naposledy před sedmnácti lety, za vlády premiéra Vladimíra Špidly z ČSSD. Dokonce i během let, kdy česká ekonomika pociťovala neblahý efekt světové finanční krize, dopadalo lednové hospodaření státní kasy lépe než to letošní. V roce 2003 činil lednový schodek 10,4 miliardy korun.

Český průmysl se boji koronaviru, hrozí rozsáhlejší propouštění
03.02.2020 Provozní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu byly v lednu lepší, než trh čekal. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu, který představuje klíčový předstihový ukazatel kondice české výrobní sféry, v lednu vzrostl o 1,6 bodu na hodnotu 45,2. Předčil tak očekávání trhu o 0,6 bodu. Hodnota pod úrovní padesáti bodu však představuje zhoršování podmínek. Příslušný index ji vykazuje nepřetržitě už více než rok.

Čínské akcie dnes kvůli koronaviru masivně padaly, „akciová nákaza“ se ale dále nešíří. Čeští řidiči se mohou těšit na levnější pohonné hmoty, jejich zlevňování kvůli čínské infekci ještě zrychlí
03.02.2020 Čínské akciové trhy se při pondělním obchodování propadly nejvýrazněji od léta 2015, kdy splaskla tehdejší bublina. Například klíčový burzovní ukazatel šanghajské burzy, index Shanghai Composite, se propadl o necelých osm procent, když po otevření klesal dokonce o takřka devět procent. Index CSI 300, který zahrnuje nejdůležitější tituly burz v Šanghaji a Šen-čenu, klesal po otevření o více devět procent, tedy nejvýrazněji od „šanghajského překvapení“ února 2007, které předznamenalo příchod světové finanční krize.

Koronavir udeřil i na čínské burzy, propadají se nejvýrazněji od roku 2015. OPEC kvůli pádu ceny ropy zřejmě svolá nouzové zasedání
03.02.2020 Čínské akciové trhy se po zahájení pondělního obchodování propadly nejvýrazněji od roku 2015, kdy splaskla tehdejší bublina. Například klíčový burzovní ukazatel šanghajské burzy, index Shanghai Composite, se po otevření propadl o necelých devět procent. Suroviny jako železná ruda, ropa, měď či palmový olej se propadly v rozsahu odpovídajícím maximálnímu dennímu limitu.

Eurozóna je na tom ekonomicky nejhůře za sedm let. Letošní hrozbou jí je koronavir a Trump
31.01.2020 Eurozóna je na tom ekonomicky nejhůře od krize před sedmi lety, dolů ji teď stahují, celkem nečekaně, hlavně Francie a Itálie.

Lék na koronavir bude až za více než rok, varuje švýcarský farmaceutický gigant. Proč za tak dlouho?
31.01.2020 Šéf švýcarského farmaceutického gigantu Novartis předpokládá, že účinná vakcína na v současnosti se rapidně šířící koronavirové onemocnění bude k dispozici až za více než dvanáct měsíců. Vas Narasimhan to uvedl v rozhovoru pro televizi CNBC. Do té doby mohou být šířící se nákazou fatálně ohroženi zejména lidé, kteří již trpí některou z chorob typu hypertenze či cukrovky a jejichž imunita je oslabena.

Avast zatím investory neuklidnil. Rychlé zavření Jumpshotu nepomohlo a jeho akcie dnes dále výrazně padají, mají svůj nejhorší týden od vstupu firmy na burzu
30.01.2020 Akcie antivirové společnosti Avast zažívají nejhorší týden od vstupu firmy na burzu v květnu 2018. Během dnešního obchodování se zatím na londýnském parketu propadají o necelých osm procent. To odpovídá zhruba 24procentnímu poklesu od začátku tohoto týdne.

Koronavirus zlevňuje Čechům benzín i naftu. Celkově ale každého z nich nejspíše připraví až o více než tři tisíce korun – za předpokladu, že se nákaza významněji nerozšíří mimo Čínu
30.01.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu navázaly na zlevňování z týdne předchozího. Benzín zlevnil o šest haléřů na litr, nafta o osm, takže se benzín aktuálně prodává za průměrnou cenu 32,26 koruny za litr, zatímco nafta za 31,95 koruny za litr.

Boeing skončil loni poprvé za takřka čtvrtstoletí ve ztrátě. Leteckým přepravcům kromě jeho problémových letadel ztrpčuje život i koronavirus
29.01.2020 Letečtí přepravci před sebou mají další náročný rok. Hned v jeho úvodu na ně neblaze doléhá šíření koronavirové nákazy. Navíc mnohé z nich stále svírá nejistota, kdy se se vrátí do vzduchu problémové stroje Boeing 737 Max, uzemněné od loňského března.

Už pozítří nastane brexit
29.01.2020 Již pozítří tu je brexit. Británie po skoro půlstoletí odejde z Evropské unie. Přesně se tak stane v pátek o půlnoci středoevropského času (v Británii bude tou dobou 23:00 hodin). Do konce roku 2020 ale ještě platí přechodné období. Co tedy pozítřejší brexit v praxi znamená pro jednotlivé skupiny Čechů?

Analytik: Pokud bude koronavirus jako SARS, ztráty budou 100 mld. USD
28.01.2020 Pokud nabude infekce koronavirem rozměrů epidemie SARS z roku 2003, světová ekonomika nebude tratit více než 100 miliard dolarů (2,29 bilionu Kč). ČTK to dnes řekl analytik skupiny Natland Petr Bartoň. Jde o hodnotu, kterou americká ekonomika vyprodukuje zhruba za 44 hodin, dodal.

Jak koronavirus zasáhne českou ekonomiku? Způsobí tu propouštění?
28.01.2020 Zpomalení čínské ekonomiky o jeden procentní bod vyvolává zpomalení ekonomik střední a východní Evropy v rozsahu od 0,25 do 0,3 procentního bodu, vyplývá z výpočtu České národní banky. Pokud by tedy například šíření nákazy koronavirem vedlo ke zpomalení čínské ekonomiky z šesti- na pětiprocentní roční růst, tj. o jeden procentní bod, Česko musí počítat s tím, že neporoste tempem 2,2 procenta, nýbrž tempem 1,9 procenta.

Při hlasování o zahájení intervencí byl v roce 2013 „jazýčkem na vahách“ Hampl, vyplývá z dnes zveřejněných protokolů ČNB
27.01.2020 Česká národní banka dnes zveřejnila protokoly z měnověpolitických jednání bankovní rady během roku 2013. V listopadu toho roku přitom bankovní rada ČNB rozhodla o zahájení intervence za slabší korunu. Tu například Eva Zamrazilová, nynější předsedkyně Národní rozpočtové rady, zpětně, podle svých letošních slov, považuje „za jednoznačně nejdůležitější ekonomickou událost posledních deseti let“, alespoň tedy v ČR. V listopadu 2013, ještě coby členka bankovní rady ČNB, pro spuštění intervence ruku nezvedla. Stejně jako kolegové Kamil Janáček a Pavel Řežábek.

Koronavirus děsí trhy, zlato citelně zdražuje, koruna oslabuje, ropa padá. V Číně odkládají otevření burz
27.01.2020 Cena zlata v korunách dnes ráno přeskočila úroveň 36 230 Kč za troyskou unci. Drahý kov se tak opět přibližuje svému dějinnému maximu. Na ně vystoupal loni v září, kdy se prodával za necelých 36 600 korun.

Koronavirus je v Evropě, trhy nervózní. Koruna oslabuje, akcie firem jako Burberry také, zlato jde naopak vzhůru
26.01.2020 Na světové burzy a trhy se vrátila nervozita kvůli šíření nákazy novým typem čínského koronaviru. Nákaza už se rozšířila na čtyři kontinenty: kromě Asie a Severní Ameriky také do Austrálie a do Evropy, konkrétně včera do Francie.

Šíření koronaviru sráží korunu na měsíční minimum vůči dolaru, akcie padají, trhy jsou opět nervózní
24.01.2020 Na trhy se v pátek odpoledne středoevropského času vrací nervozita kvůli šíření nákazy novým typem čínského koronaviru. Ve Spojených státech byl právě – zatím neoficiálně – oznámen třetí případ nakažení touto infekcí. Zpráva poslala hlavní ukazatel amerického akciového trhu, index Standard & Poor’s 500, na jeho denní minimum.

Na Čechy dolehlo lednové zdražování. Důvěra v českou ekonomiku je nejníže od léta 2014
24.01.2020 Důvěra v českou ekonomiku v lednu oslabila z prosincových 99,1 bodu na 98,1 bodu, a dostala se tak na nejnižší úroveň od léta 2014. Hlavní příčinou byl pokles důvěry spotřebitelů.

Proč se nákaza koronavirem šíří zrovna z Wu-chanu? Čína má jiné priority než hygienu, lidé si tam nedůvěřují
23.01.2020 Svět opět čelí hrozbě globální pandemie. Zatím si nákaza koronavirem vyžádala sedmnáct obětí, nakažených jsou však možná už tisíce. Šíří se z čínského města Wu-chan, které je technologickým hubem vnitrozemské Číny a sídlem jedné z neprestižnějších tamních technických univerzit. Je to město lidnatější než New York nebo Londýn a od dneška též město v karanténě. A v chaosu a v panice. Zůstává otázkou, zda se šíření nákazy podaří zastavit, či zda přeroste v potenciálně celosvětovou pandemii.

Šířící se nákaza koronavirem zlevní Čechům benzín i naftu. Ohnisko nákazy, město Wu-chan, větší než New York, už je v karanténě – a v chaosu
23.01.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zvrátily předchozí zdražující tendenci a zlevnily. Už totiž plně absorbovaly více než osmiprocentní prosincové zdražení ropy na světových trzích. Benzín i nafta zlevnily shodně o šest haléřů na litr, na průměrnou cenu 32,32, resp. 32,03 koruny za litr.

Zelené centrální banky a zelení miliardáři: Koho bude letošní Davos dávat nejspíše za vzor
22.01.2020 Probíhajícímu Světovému ekonomickému fóru v Davosu více než kdy jindy v jeho padesátileté historii dominují environmentální témata. Jedná se však stále o ekonomické fórum, nikoli o sjezd ekologů či čistě environmentálních aktivistů. Na fórum zavítá třeba 119 světových miliardářů nebo centrální bankéři.

Škody Smartwings narůstají, Boeing opět odkládá návrat Maxů do vzduchu. Výzvu pro Smartwings může představovat i aktuální šíření nákazy koronavirem, které má ovšem alespoň potenciál zlevnit i českým řidičům benzín a naftu
22.01.2020 Akcie výrobce letadel Boeing se včera propadly na své minimum za poslední více než rok. Naposledy byla jejich cena nižší na samém začátku roku 2019, kdy ovšem na trzích dozníval panický výprodej z konce roku 2018, takže stlačené byly ceny akcií obecněji, nikoli pouze těch Boeingu.

Se zlevňováním hypoték v ČR je definitivně konec, levnější než teď už letos patrně nebudou. Letos navíc ČNB zřejmě zpřísní podmínky jejich poskytování, takže v Praze bude běžně třeba „dát na dřevo“ ze svého až dva miliony korun
22.01.2020 Hypotéky v Česku v prosinci dále zlevnily, i když jen mírně. Levnější už ale nebudou, naopak – jejich průměrná sazba teď poroste. V prosinci se průměrná sazba hypoték – Fincentrum Hypoindex – snížila tak jako mezi říjnem a listopadem o jedinou desetinku procentního bodu, z úrovně 2,35 procenta na 2,34 procenta. Levnější byly hypotéky naposledy v lednu 2018. Loni od srpna do prosince pak průměrná sazba hypoték klesla o více než čtvrtinu procentního bodu, tedy poměrně výrazně.

Forex: Koruna mírně posílila k euru, dál tak vylepšila sedmiletá maxima
21.01.2020 Koruna dnes mírně posílila k euru a dál vylepšila sedmiletá maxima. V 17:00 se obchodovala na 25,08 Kč/EUR, proti pondělnímu závěru si tak polepšila o dva haléře. Během odpoledne se ale podle serveru Patria.cz krátce dostala až na 25,046 Kč/EUR. Česká měna dnes zpevnila i k dolaru, uzavírala na 22,60 Kč/USD, tedy o pět haléřů silnější než v pondělí.

Trumpův projev v Davosu pomohl koruně k dalšímu zpevnění. Je opět blízko svých maxim za celé období od přelomu let 2012 a 2013
21.01.2020 Koruna dnes posiluje jak vůči euru, tak dolaru. Vůči jednotné evropské měně zpevňuje do blízkosti svých maxim za celé období od přelomu let 2012 a 2013. Dnes se opět dostala pod úroveň 25,10, když se prodávala i za 25,07. Pod úrovní 25 korun za euro se ocitla naposledy v říjnu 2012. Nyní je prolomení této hranice velmi blízko a rozhodně jej nelze vyloučit, byť sázet na trvalejší setrvání kursu pod touto hranicí už je mnohem odvážnější.

Má smysl sloučení ministerstev průmysl a obchodu a dopravy? Málokomu by něco takového u Babiše „prošlo“ jeho pravé ruce Havlíčkovi
21.01.2020 Sloučení ministerstev dopravy a průmysl a obchodu dnes dává smysl více než kdy jindy. Česká republika se zavázala dosáhnout do roku 2050 uhlíkové neutrality. To znamená, že musí učinit rozsáhlá a nákladná příslušná opatření jak v oblasti průmyslové, tak i energetické a dopravní. Průmysl, energetika i doprava patří ke klíčovým emitentům oxidu uhličitého a společný, provázaný postup při dekarbonizaci ekonomiky může být nejúčinnější právě „z pod jedné střechy“.

Letošnímu Davosu bude absolutně dominovat klima, silnější slovo než kdy jindy budou mít ženy a teenageři
21.01.2020 Letošnímu Světovému ekonomickému fóru v Davosu, které dnes začíná, budou více než kdy jindy v jeho padesátileté historii dominovat environmentální témata. Jestliže se loni někteří ušklíbli, že setkání hlav států, miliardářů (letos těch dolarových bude 119), šéfů nadnárodních podniků a aktivistických teenagerů (letos jich bude 10, včetně Grety Thunbergové) ve švýcarském alpském středisku by se mohlo přejmenovat na „Světové environmentální fórum“, letos to platí ještě více.

Trump hrozí obchodní válkou už i Česku. Kvůli digitální dani
20.01.2020 Česká republika rozšiřuje okruh zemí, jimž Spojené státy hrozí obchodní válkou. Důvodem je česká podoba digitální daně, kterou loni v listopadu schválila vláda. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny.

Česká republika je po šesti letech nejinovativnější ekonomikou Visegrádské skupiny, v předvečer „Davosu“ jde o nepochybně dobrou zprávu
19.01.2020 Česko si pro letošní rok polepšilo v mezinárodním žebříčku inovativnosti, jejž každoročně sestavuje agentura Bloomberg. Celkově v žebříčku Bloomberg Innovation Index získalo 70 bodů a posunulo se z loňského 25. místa na světě na příčku 24. O jednu pozici tak nyní překonává Polsko, což značí, že je nejinovativnější ekonomikou Visegrádské skupiny. To se zatím Česku podařilo jen jednou, v roce 2014. Bloomberg daný žebříček sestavuje od roku 2013 (viz graf níže).

V Česku opět řádí ptačí chřipka. Během posledního šíření nákazy zdražila vejce v obchodech o 25 %
19.01.2020 V Česku po třech letech opět řádí vysoce nakažlivá ptačí chřipka. Nelze vyloučit zdražování vajec nebo drůbežího masa, bude ovšem záležet na rozsahu nákazy, a to jak v ČR, tak v Evropě.

Česko se zlepšilo v čerpání peněz z fondů EU. Má po dlouhé době proplacen objem, který je v rámci EU nadprůměrný
19.01.2020 Česko v posledním čtvrtletí roku 2019 zlepšilo stav svého čerpání prostředků z fondů EU. Aktuálně má proplaceno už 40 procent dotací určených na programové období let 2014 až 2020. Jedná se o necelých 243 miliard. Česká republika tak má proplacen v rámci EU mírně nadprůměrný objem prostředků. To je ovšem výrazný posun, neboť prakticky po celé běžící programové období v proplácení peněz z evropských fondů za průměrem EU zaostávala. Nyní má proplacen vyšší podíl prostředků než třeba Nizozemsko či Belgie.

Stravenky zrušme, pomůže to celé ekonomice. Odbory se pletou
17.01.2020 Ministerstvo financí chce nabídnout zaměstnavatelům, aby místo stravenek dávali zaměstnancům rovnou nezdaněné peníze. Samozřejmě v odpovídajícím množství, tedy v množství limitovaném. Pokud by návrh prošel, zvýšila by se míra spotřebitelské volby. A to v konečném důsledku svědčí ekonomice jako celku, neboť každý člověk sám nejlépe ví, co s vlastními penězi dělat. Zda je utratit za jídlo v restauraci, či za něco jiného. Proti jsou však odbory, kteří dnes premiéra přesvědčovali, aby se takzvaný stravenkový paušál nezaváděl.

Nájemné v Česku dramaticky roste, druhým nejrychlejším tempem v EU. Zdražovat bude i letos
17.01.2020 V Česku v uplynulých dvanácti letech rostly nájmy zhruba čtyřikrát rychleji než v EU jako celku. V loňském třetím čtvrtletí zdražovaly české nemovitosti dvojnásobným meziročním tempem v porovnání s EU. Takto citelný dlouhodobý i krátkodobý cen nemovitostí i nájmů představuje rostoucí sociální problém s dopadem na porodnost a také samotnou udržitelnost českých veřejných financí v budoucnu. Klíčovým důvodem neutěšeného stavu je zdlouhavý proces získání stavebního povolení.

Epidemie afrického moru prasat zdražuje v Česku prasata i vepřové, růst cen emisních povolenek zase elektřinu. Česká národní banka ale kvůli tomu úroky zvyšovat nebude
16.01.2020 V tuzemské výrobní sféře v prosinci polevovaly cenové tlaky v oblasti zemědělské produkce, zejména v rostlinné výrobě. Naopak poměrně silné cenové tlaky jsou patrné ve stavebnictví, v zemědělské živočišné produkci i v oblasti služeb. Tyto cenové tlaky však v souhrnu nedosahují takové dynamiky, aby ve výhledu podněcovaly růst spotřebitelských cen, který by Českou národní banku na jejím nadcházejícím měnověpolitickém zasedání měl nutně přimět ke zvýšení základní úrokové sazby.

Pohonné hmoty v Česku zdražují. Budou ale zlevňovat, a to díky sílící koruně a zlevňující ropě
16.01.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zmírnily svůj předchozí cenový nárůst. Už v zásadě absorbovaly více než osmiprocentní prosincové zdražení ropy na světových trzích. Jak zdražení benzínu, tak nafty bylo v uplynulém týdnu jen mírné. Zatímco během prvního letošního týdne zdražovaly benzín i nafta zhruba o 35 haléřů na litr, minulý týden vzrostla cena benzínu o tři haléře na cenu 32,38 koruny za litr, kdežto cena nafty vzrostla o šest haléřů na 32,09 koruny za litr.

Koruna dnes odpoledne prolomila úroveň 25,10 za euro, poprvé za více než sedm let, americké akcie jsou na dějinném maximu. Bezprostředním důvodem je očekávání podpisu dílčí obchodní dohody USA a Číny
15.01.2020 Koruna dnes odpoledne středoevropského času zhodnotila na svoji nejsilnější úroveň vůči euru od začátku roku 2013. Během obchodování poprvé od 2. ledna 2013 prolomila úroveň 25,10 a zpevnila až na 25,089, plyne z dat terminálu Bloomberg. Dostala se tedy také na svoji nejsilnější hodnotu vůči jednotné evropské měně od ukončení intervenčního režimu České národní banky, k němuž došlo počátkem dubna 2017. Za uplynulých třicet dní koruna posílila vůči euru zhruba o čtyřicet haléřů, z úrovní kolem 25,50 za euro právě na dnešní úrovně kolem 25,10.

Analytici: Koruna sílí díky vývoji ve světě a rostoucí inflaci
15.01.2020 Posilující koruna těží z lepší nálady na trhu, který očekává uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou, a z růstu inflace v tuzemsku, jenž vrátil do hry možný růst úrokových sazeb v ČR, shodli se analytici oslovení ČTK. Českou měnu podle nich kupují investoři ze spekulativních důvodů. Koruna dnes k euru zpevnila na nejsilnější úroveň za sedm let 25,11 Kč/EUR. Dostala se tak i na nejsilnější hodnotu vůči jednotné evropské měně od ukončení intervenčního režimu ČNB z dubna 2017.

Tři čtvrtiny německých firem nejsou výhledově konkurenceschopné. Německo má problém – a my s ním
15.01.2020 Německá vláda tento týden oznámila, že má historicky rekordní rozpočtový přebytek. Za rok 2019 činí 13,5 miliardy eur čili takřka 340 miliard korun. Na první pohled se tedy zdá, že náš západní soused je na tom výjimečně dobře.

Koruna je nečekaně nejsilnější za více než sedm let, elektronika by mohla zlevnit až o 25 %
15.01.2020 Koruna je nejsilnější za více než sedm let. Jednoduše řečeno, je to hlavně proto, že za uložení peněz v korunách lze získat výrazně vyšší úrok než za uložení peněz v eurech. Tyto nůžky se přitom dále rozevřely koncem loňského roku, kdy Evropská centrální banka opět začala tisknout eura ve velkém, znehodnocovat je, a dále tak tlačit na snížení úroku na euru. Zároveň v Česku citelně rostly ceny. Zdražování se protáhlo do roku 2020, kvůli růstu spotřební daně na tvrdý alkohol či tabák, úpravě řady ceníků směrem nahoru, například v případě elektřiny pro domácnosti či vodného a stočného, k níž došlo s příchodem roku 2020. Dále letos pokračuje zdražování potravin typu vepřového či cukru, takže se zvyšuje pravděpodobnost, že Česká národní banka bude muset „přehřívající“ se ekonomiku zchladit. A to udělá právě zvýšením úroků, které nastavuje. Toto zvýšení úroků dále zvýší výhodnost ukládání peněz v koruně, což české i mezinárodní investory povede k tomu, aby korunu dále pořizovali, což vyžene její kurs výše, možná dokonce prolomí hranici 25 korun za jedno euro. Toto vše platí, pokud vydrží příznivé podmínky ve světě, tj. pokud se nestupňuje americko-čínská obchodní válka nebo třeba napětí na Blízkém východě, či pokud nedorazí nějaká nečekaně špatná makroekonomická zpráva z tuzemska, ale zejména ze světa.

Koruna dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za 7 let
15.01.2020 Koruna dnes dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za sedm let. Krátce před 10:00 se česká měna podle serveru Patria.cz obchodovala na 25,11 Kč/EUR, a dostala se tedy také na svoji nejsilnější hodnotu vůči jednotné evropské měně od ukončení intervenčního režimu České národní banky (ČNB) v dubnu 2017.

Koruna dnes zhodnotila na svoji nejsilnější úroveň vůči euru za sedm let. Pomáhá ji výraznější než předpokládaná inflace, ale i očekávání podpisu dílčí dohody USA a Číny
15.01.2020 Koruna dnes dopoledne středoevropského času zhodnotila na svoji nejsilnější úroveň vůči euru od začátku roku 2013. Dostala se tedy také na svoji nejsilnější hodnotu vůči jednotné evropské měně od ukončení intervenčního režimu České národní banky, k němuž došlo počátkem dubna 2017.

Koruna dnes ráno prolomila úroveň 25,20 vůči euru, poprvé od února 2018. Pomohla ji výraznější než předpokládaná inflace, ale i očekávání zítřejšího podpisu dílčí dohody USA a Číny
14.01.2020 Koruna dnes brzy ráno středoevropského času zhodnotila na nejsilnější úroveň od 7. února 2018, když se euro prodávalo i za 25,197 koruny. Koruna tak poprvé za takřka dva roky prolomila úroveň 25,20 za euro. S výjimkou několika dní během právě prvního únorového týdne roku 2018 nebyla od ukončení intervenčního režimu České národní banky v dubnu 2017 koruna nikdy vůči euru tak silná jako právě dnes.

Česko má nejnižší dluh za posledních deset let
14.01.2020 Veřejné zadlužení České republiky se daří držet víceméně stabilizované již sedm let. Potvrzují to dnešní čísla Českého statistického úřadu k dluhu a deficitu vládních institucí ve třetím loňském čtvrtletí. Dluh vládních institucí mezičtvrtletně klesl na 1783,5 miliardy korun. Jeho krátkodobé výkyvy však nejsou podstatné, jelikož odráží třeba jen časování splatností jednotlivých dluhopisů ČR či naopak jejich emisní kalendář.

Koruna dnes odpoledne zhodnotila na nejsilnější úroveň vůči euru od února 2018. Pomohla ji výraznější než očekávaná inflace, ale i zmírnění napětí mezi USA a Íránem
13.01.2020 Koruna dnes odpoledne středoevropského času zhodnotila na nejsilnější úroveň od 7. února 2018, tedy za takřka dva roky, když se euro prodávalo i za 25,211 koruny. S výjimkou právě prvního únorového týdne roku 2018 nebyla od ukončení intervenčního režimu České národní banky v dubnu 2017 koruna nikdy vůči euru tak silná jako právě dnes.

Češi v listopadu navýšili své útraty méně, než se čekalo. Utrácí ovšem stále solidně, jejich nákupní apetýt zeslábne letos, i kvůli obavě z propouštění
13.01.2020 Češi stále nakupují docela s gustem, od oblečení přes mobily až po elektroniku. Jejich útraty táhnou ekonomiku, jisté ochlazení však již přichází. Růst maloobchodních tržeb v listopadu 2019 opět úplně nenaplnil očekávání analytiků, byť za střední hodnotou jejich odhadu meziročního růstu ve výši tří procent zaostal jen nepatrně.

V Česku zdražuje nejvýrazněji od roku 2012. Citelně rostou ceny bydlení, elektřiny, vepřového, cukru či tvrdého alkoholu
13.01.2020 Zdražující bydlení, elektřina, ale také třeba vepřové, cukr nebo tvrdá alkohol, to vše vede ke nejvýraznějšímu zdražování v ČR od roku 2012. Poměrně rychlý růst cen zpevňuje korunu, protože zvyšuje pravděpodobnost, že Česká národní banka zvýší úrokové sazby již poměrně brzy.

Češi loni rekordně utráceli za alkohol, takřka 90 miliard korun. Za čtvrtstoletí narostly jejich výdaje za alkohol na dvojnásobek
12.01.2020 V roce 2018 utratili Češi za alkoholické nápoje rekordní sumu. Za pivo, víno a lihoviny dali při svých nákupech v obchodech celkem 85,9 miliardy korun, plyne z aktuálních údajů Eurostatu. V roce 2017 to přitom bylo 81,8 miliardy korun.

Zdražování v Česku je nejprudší od roku 2012. Roste pravděpodobnost, že Česká národní banka zvýší brzy úroky
12.01.2020 Míra inflace vykázala v prosinci dle našeho předpokladu úroveň 3,1 procenta meziročně, tempo růstu spotřebitelských cen tak zůstalo na listopadové úrovni, která byla nejvyšší od roku 2012. Zdražování tak v posledních měsících roku 2019 bylo nejrychlejší za více než sedm let a se vstupem do roku 2020 se situace nezmění - citelný růst cen pokračuje, i kvůli zavedení spotřební daně z tabáku či alkoholu a dalším novoročním změnám.

Průmysl se propadá rychleji, než se čekalo, propouštění hrozí stále akutněji
10.01.2020 Listopadový propad tuzemského průmyslu byl ještě výraznější, než trh předpokládal. Není divu. Provozní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se koncem loňského roku zhoršovaly, jako po celý loňský rok. Zhoršování podmínek probíhalo v posledních měsících roku 2019 prudčeji než po zbylou většinu roku. Česko zkrátka přestalo být „imunní“ vůči zhoršování mezinárodních ekonomických podmínek. Prudčeji než loni v listopadu se provozní podmínky v tuzemském průmyslu zhoršovaly naposledy v krizovém roce 2009.

Češi zatím příliš nespoří na horší časy, krize se nebojí
10.01.2020 Míra úspor českých domácností vykázala v loňském třetím čtvrtletí úroveň 9,6 procenta, vyplývá z dnešních údajů ČSÚ. Jinými slovy, Češi během období července až září 2019 průměrně uspořili necelou desetinu peněz, které jim v kapse z příjmu zbývaly po zaplacení daní a případném přijetí sociálních dávek. To je znatelně méně než v letech 2014 až 2016, kdy si po proběhlé krizi vytvářeli „polštář úspor“, případně ještě žili v živé vzpomínce na krizová léta, což umocňovalo jejich opatrností motivaci k tvorbě úspor a šetrnějšímu přístupu ke spotřebě. S příchodem roku 2017 ale toto jejich chování vzalo v jisté míře za své a od té doby jsou Češi ve svých výdajích „uvolněnější“, resp. v tvorbě úspor nejsou tak důslední. Jejich obava ze ztráty zaměstnání je stále nízká, stejně jako obava ze zhoršení vlastní finanční situace. Krize se zkrátka Češi stále nebojí.

Pohonné hmoty v Česku citelně zdražují, prodejci „dohánějí“ prosincové zdražení ropy. Pokud Írán zablokuje Hormuzský průliv, čeští řidiči mohou platit za benzín i 35 korun za litr a více
10.01.2020 S příchodem roku 2020 začaly v Česku citelněji zdražovat pohonné hmoty. V uplynulém týdnu zdražil jak benzín, tak nafta o 36 haléřů na 32,36, resp. 32,05 koruny za litr. Pohonné hmoty jsou tak nyní nejdražší od loňského října.

České zemědělství prohlubuje schodek zahraničního obchodu, některé potraviny letos zdraží až o dvacet procent
09.01.2020 Zpráva Mze: "Celková produkce českého zemědělství v roce 2019 vzrostla na 151 miliard korun. Ve srovnání s předešlým rokem je to o 9 miliard více. Vzrostl i čistý důchod zemědělského sektoru, zemědělcům však zároveň stouply náklady o 6 miliard na 175 miliard korun."

Zahraniční obchod ČR přichází o imunitu vůči zavádění cel, novou výzvou se mu v roce 2020 může stát sílící koruna
09.01.2020 Zahraniční obchod ČR v listopadu 2019 zaostal za očekáváním trhu. V národním pojetí vykázala jeho bilance přebytek 10,2 miliardy korun, přičemž trh ve střední hodnotě analytických dohadů počítal s výsledkem 16,5 miliardy korun.

Český trh práce má za sebou historicky úspěšný rok 2019, překonal trh práce japonský i německý a podal nejlepší výkon od 90. let, od přechodu z centrálně plánované na tržní ekonomiku
09.01.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR sice v prosinci dle očekávání stoupla z 2,6 na 2,9 procenta, avšak celý rok zakončuje jako nejnižší nejen v rámci zemí Evropské unie, ale také mezi státy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD. Trh práce v Česku svým výkonem loni překonal i „učebnicově“ výkonné trhy práce, jako je ten japonský či německý. Poprvé od 90. let také prosincová míra nezaměstnanosti v ČR vykazuje hodnotu nižší než tříprocentní. Korunuje tak rok, jenž byl z hlediska vývoje na trhu práce v ČR nejúspěšnější v celém období od transformace tuzemské ekonomiky z centrálně plánované, socialistické ekonomiky, v jejímž rámci byla nezaměstnanost jednotlivce trestným činem příživnictví, na ekonomiku tržní. To je další historický milník českého trhu práce roku 2019.

Pohonné hmoty v Česku citelně zdražují, prodejci „dohánějí“ prosincové zdražení ropy. Pokud Írán zablokuje Hormuzský průliv, čeští řidiči mohou platit za benzín i 35 korun za litr a více
09.01.2020 S příchodem roku 2020 začaly v Česku citelněji zdražovat pohonné hmoty. Benzín i nafta se tak nyní prodávají o zhruba 40 haléřů na litr dráže než na Silvestra 2019. Prodejci pohonných hmot s obvyklým zpožděním reagují na růst cen ropy. K tomu docházelo i během loňského prosince. Podle nejnovějších dat CCS stojí litr benzínu 32,31 koruny a litr nafty vyjde na 31,97 koruny.

Koruna dnes v podvečer zhodnotila na nejsilnější úroveň vůči euru od února 2018. Příznivě reagovala na Trumpovu tiskovou konferenci
08.01.2020 Koruna dnes v podvečer středoevropského času zhodnotila na nejsilnější úroveň od 8. února 2018, tedy za takřka dva roky, když se euro prodávalo i za méně než 25,22 koruny. S výjimkou právě prvního únorového týdne roku 2018 nebyla od ukončení intervenčního režimu České národní banky v dubnu 2017 koruna nikdy vůči euru tak silná jako právě dnes.

Ropa za 100 dolarů za barel?
08.01.2020 S příchodem roku 2020 začaly v Česku citelněji zdražovat pohonné hmoty. Benzín i nafta se tak nyní prodávají o zhruba 40 haléřů na litr dráže než na Silvestra 2019. Prodejci pohonných hmot s obvyklým zpožděním reagují na růst cen ropy. K tomu docházelo i během loňského prosince.

Koruna dnes zhodnotila na nejsilnější úroveň za skoro dva roky, zlevnit by mohla třeba elektronika
08.01.2020 Nečekané letošní posilování koruny, které pokračuje tváří v tvář stupňování napětí mezi USA a Íránem, svědčí o tom, že trhy zatím nevěří, že se situace na Blízkém východě „vymkne kontrole“. Nevěří ve vojenský střet obou znesvářených zemí a už vůbec nevěří třeba v třetí světovou válku. Koruna sílí, neboť trhy naopak věří v to, že letošní rok bude ekonomicky příznivý. Konkrétně míní, že jak německá ekonomika, tak ekonomika eurozóny letos budou podávat už zase poměrně solidní výkon, že žádné nepříjemné překvapení nepřichystá ani dění kolem brexitu a konečně že USA nezabřednou do války s Íránem, ani neprohloubí obchodní válku s Čínou. V takovém případě totiž bude koruna těžit z růstu apetýtu investorů po rizikovějších aktivech a také z toho, že nůžky úrokových sazeb v Česku a v eurozóně jsou rozevřeny do široka, nejvýrazněji od začátku milénia. To zatraktivňuje korunové úložky před eurovými a zvyšuje zájem právě o českou měnu.

Íránské balistické střely dnes „vystřelily výše“ zlato, palladium či bitcoin
08.01.2020 Více než tucet balistických střel, které Írán odpálil na irácké základny, vynášejí dnes výše zlato či bitcoin, ale i další aktiva vnímaná z větší či menší míry jako takzvaná bezpečná útočiště. V iráckých základnách jsou soustředěni i američtí vojáci, takže útok Íránu je vnímán jako součást jeho odvety za zabití elitního generála Solejmáního rukou Američanů z minulého týdne.

Požáry v Austrálii zatím napáchaly škody za 40 miliard korun, tamní centrální banka i kvůli nim zřejmě sníží úrokové sazby
07.01.2020 Rozsáhlé požáry, které v současnosti devastují část australského území, napáchaly dosud škodu za až 2,5 miliardy australských dolarů, v přepočtu tedy za takřka čtyřicet miliard korun. Příští měsíc zřejmě australskou centrální banku přimějí k tomu, aby opět přikročila ke snížení základní úrokové sazby. Požáry nejsou jediným důvodem pravděpodobného uvolnění měnové politiky, avšak jsou dalším podstatným argumentem pro něj. Klíčovým důvodem je slábnoucí spotřebitelská poptávka. Jenže požáry přispívají k dalšímu zhoršení spotřebitelské nálady a k dalšímu poklesu ochoty Australanů utrácet.

Koruna je vůči euru nejsilnější od dubna 2018. Zůstává imunní vůči situaci na Blízkém východě a i k dolaru posiluje k mnohaměsíčním maximům
06.01.2020 Koruna dnes vůči euru zhodnotila na svoji nejsilnější úroveň od dubna 2018. Poprvé od té doby se dostala pod úroveň 25,30 koruny za euro. Koruna posilovala i vůči dolaru, zhodnotila vůči němu dnes na svoji nejsilnější úroveň od loňského července. Poprvé od té doby se dostala pod úroveň 22,60 koruny za dolar.

Zlato i ropa dnes citelně zdražují, kvůli napětí mezi USA a Íránem
06.01.2020 V reakci na zostření napětí mezi Spojenými státy a Íránem dnes citelně zdražují zlato i ropa. Koruna po přechodném oslabení vůči euru své dnešní ztráty v podstatě umazala.

Propuká třetí světová válka, nebo ne? Trhy se kloní k druhému, zatím
05.01.2020 Smrt elitního íránského generála Solejmáního z rukou Američanů sice burzovním obchodníkům před víkendem poněkud „pocuchala nervy“, avšak žádný rapidní příval nervozity, či dokonce panické výprodeje nezpůsobila. Na burzách totiž zpětně převládlo přesvědčení, že ze strany USA nejde o zcela nepředvídaný, naprosto tedy šokující tah, ale o vlastně předpokládatelnou odezvu na poslední dobou stupňující se íránské provokace. Mezi ně patří i například útok na saúdskoarabská ropná zařízení z poloviny loňského září, který na trhu s ropou přechodně způsobil paniku.

Babiš se může radovat, důchodový systém ČR skončil za rok 2019 v přebytku. Od roku 2000 je ale v celkovém schodku skoro 360 miliard
05.01.2020 Hospodaření důchodového pojištění skončilo za rok 2019 v přebytku. Přebytek by měl činit zhruba 16,2 miliardy korun. Vyplývá to z výsledku hospodaření státního rozpočtu v roce 2019 a jeho jednotlivých položek, které včera zveřejnilo ministerstvo financí.

Češi loni rekordně utráceli v restauracích, hospodách a kavárnách, a sice přes 175 miliard korun, tedy o 100 miliard více než roku 2000. Doma si vaří stále méně
05.01.2020 V roce 2018 utratili Češi za stravování mimo domov historicky rekordní sumu. V restauracích, kavárnách, po hospodách a v dalších veřejných stravovacích zařízeních nechali ten rok přes 168 miliard korun, vyplývá z nových údajů Eurostatu. V roce 2017 to přitom bylo necelých 161 miliard korun a rok dříve bezmála 148 miliard.

Loňské hospodaření vlády spadlo do schodku předně kvůli slabšímu výběru daní, zejména DPH. Opoziční kritika „vysátí“ privatizačního účtu ale nemá opodstatnění, stejně jako samotný schodek
03.01.2020 Ministerstvo financí dnes oznámilo výsledek hospodaření státního rozpočtu za rok 2019. Celkový výsledek pokladního plnění skončil v „červených číslech“, jelikož státní pokladna vykázala schodek 28,5 miliardy korun. Jedná se tak o lepší výsledek, než jaký během roku 2019 očekávala minimálně část trhu (počítalo se až se čtyřicetimiliardovým schodkem). Zároveň jde o nejhorší výsledek hospodaření státní kasy od roku 2015. Pro takový výsledek se vzhledem k solidnímu výkonu tuzemské ekonomiky v loňském roce a nejnižší míře nezaměstnanosti v EU i v OECD i vzhledem k ne až tak slavné investiční činnosti vlády jen těžko hledá ekonomické opodstatnění.

Americký útok na íránské cíle v Iráku citelně zdražuje ropu
03.01.2020 Cena ropy typu Brent dnes vzrostla na své maximum od 17. září loňského roku, kdy během panické situace bezprostředně po útocích na saúdskoarabská ropná zařízení ještě přesahovala úroveň 69 dolarů za barel. Nad tuto úroveň se od té doby nedostala, až dnes. Dnes zatím dosáhla nejvýše úrovně 69,16 dolaru za barel, ale je možné, že během dne tuto hodnotu ještě překoná.

Ministerstvo financí loni hospodařilo se zbytečným schodkem, zároveň ale opozici zbytečně nahrává na smeč. Opoziční kritika „vysátí“ privatizačního účtu nemá opodstatnění, stejně jako schodek
03.01.2020 Ministerstvo financí loni hospodařilo se zbytečným schodkem, zárroveň však opozici zbytečně nahrává na smeč. Opoziční kritika údajného Ministerstvo financí dnes podle všeho oznámí schodek ve výši zhruba třiceti miliard korun. Půjde tak o lepší výsledek, než jaký během roku 2019 očekávala minimálně část trhu. Zároveň půjde o nejhorší výsledek hospodaření státní kasy od roku 2015, pro který se vzhledem k solidnímu výkonu tuzemské ekonomiky v loňském roce a nejnižší míře nezaměstnanosti v EU i v OECD i nepříliš slavné investiční činnosti vlády jen těžko hledá ekonomické opodstatnění.

Podmínky v tuzemském průmyslu se nadále prudce zhoršují, podniky musí propouštět
02.01.2020 Provozní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se v prosinci zhoršovaly, jako po celý loňský rok. Jednalo se přitom navíc o jedno z nejprudších zhoršování situace v roce 2019, hůře bylo loni už jen v červenci a v listopadu. Prudčeji než loni červenci, listopadu a prosinci se provozní podmínky v tuzemském průmyslu zhoršovaly naposledy v krizovém roce 2009.

Benzín na Nový rok zdražil nejvýrazněji za skoro pět let, je však pro Čechy vzhledem ke mzdě nejlevnější v historii ČR – a tento trend vydrží i v roce 2020. Čechy teď vyjde benzín levněji než Slováky, ve Španělsku je nafta levnější než v ČR
02.01.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět stouply. Zvláště výrazně vzrostly na Nový rok. Benzín Natural 95 včera zdražil ze dne na den o 25 haléřů na litr, nafta pak za jediný den hned o dvacet haléřů na litr. V případě benzínu se jedná o nejvýraznější jednodenní zdražení za celé období od února 2015, tedy za posledních skoro pět let. Markantní novoroční zdražení „ze dne den“ je však v posledních letech poměrně obvyklým úkazem. Prodejci pohonných hmot totiž k 1. lednu naráz upravují svůj ceník, snaží se využít obecnějšího zdražování či navyšování daní a poplatků v ekonomice, jež je s příchodem roku běžné, a navyšují své marže.

Výnosy státních dluhopisů budou letos podle odhadů spíše klesat
01.01.2020 Výnosy českých státních dluhopisů v letošním roce spíše mírně klesnou. Vyplývá to z odhadů většiny analytiků oslovených ČTK. Důvodem bude zhoršení ekonomické situace. Někteří ekonomové ovšem očekávají mírný nárůst výnosů s tím, že se mezi investory zmírní obavy ohledně vývoje světové ekonomiky.

Loni v korunách zvláště vydělávaly řecké či ruské akcie, dále třeba bitcoin; palladium a zlato dosáhly historického maxima. Nafta v ČR během roku 2019 zlevnila navzdory zdražení ropy a oslabení koruny k dolaru
01.01.2020 V loňském roce po přepočtu do korun nejvýrazněji rostla řecká, ruská, novozélandská, americká a rumunská burza. V korunovém vyjádření hlavní indexy těchto burz přidaly po řadě 47,7 procenta, 46,1 procenta, 33,2 procenta, 29,9 procenta a konečně 29,8 procenta. Pokud vezmeme v potaz nejen hlavní burzovní indexy (jakým je třeba v případě burzy americké ukazatel Standard & Poor’s 500), ale také indexy ostatní, pořadí se poněkud změní.

Koruna letos oslabila k dolaru a posílila vůči euru
31.12.2019 Česká koruna v průběhu roku 2019 mírně oslabila k dolaru o 1,3 procenta na 22,60 Kč/USD. Vůči euru naopak posílila o více než procento na 25,40 Kč/EUR. Výrazněji ztratila proti britské libře, významně zpevnila naopak k turecké liře. ČTK to dnes řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Jaroslav Tupý. Kurz koruny podstatně oslabil k ukrajinské hřivně.

Češi se chovají jako Bridget Jonesová. Na nesplněném novoročním předsevzetí „zhubnout“ promrhají stovky milionů korun
31.12.2019 „Sobota, 31. prosince. Novoroční předsevzetí,“ zapisuje si Bridget Jonesová do deníku a pokračuje: „BUDU chodit do posilovny třikrát týdně – a nejen, abych si mohla koupit sendvič.“ V pokračování Deníku Bridget Jonesové hrdinka odhaluje, kolik zůstala předsevzetí dlužna. „Pondělí, 28. dubna,“ nadepisuje stránku, „Letošní počet návštěv posilovny: 1, cena roční permanentky: 370 liber; cena jedné návštěvy posilovny: 123 liber.“

Prodejci sektů a šumivého vína letos vyhlíží rekordní rok. Rostoucí prodeje „bublinek“ přilepší i státní kase, stát se však na víně stále připravuje o miliardy korun
30.12.2019 Do prodeje na českém trhu se loni dostalo 166 572 hektolitrů šumivých vín. To odpovídá 7,6 procenta celkového objemu prodávaného vína a takzvaných vinných meziproduktů, jakým je například burčák. Šumivá vína se mezi Čechy těší rostoucí oblibě. Například společnost Bohemia Sekt loni prodala více než osmnáct milionů lahví sektu a šumivých vín, meziročně o dvanáct procent více. Překonala tak i do té doby rekordní rok 1999, kdy lidé slavili příchod nového milénia.

V roce 2020 bude zdražovat vše od vepřového, přes elektřinu a služby po nájmy. Mzdy ale porostou také
29.12.2019 V prvních měsících roku setrvá tempo růstu cenové hladiny spotřebitelských cen v ČR v blízkosti tříprocentní hranice. Nelze vyloučit opětovné „přestřelování“ této horní meze tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky. A pokud budou mezinárodní podmínky příznivé, nelze vyloučit ani zásah České národní banky, v podobě zvýšení klíčových úrokových sazeb.

Nálada českých spotřebitelů se v prosinci zlepšila meziměsíčně nejvýrazněji za více než pět let, obchodníci tedy mohou čekat rekordní tržby z povánočních výprodejů
27.12.2019 Důvěra českých spotřebitelů se v prosinci v porovnání s listopadem poměrně citelně zvýšila. Hodnota příslušného indexu meziměsíčně stoupla o 2,8 bodu, nejvýrazněji od listopadu 2014, tedy za více než pět let. Důvěra spotřebitelů je nyní nejvyšší od letošního srpna. Obchodníci tedy mohou vyhlížet vysoké tržby i během povánočních výprodejů. Z prosincového šetření Českého statistického úřadu plyne, že se pro nadcházející období snížily obavy spotřebitelů z jejich vlastní finanční situace, oproti listopadu také klesla jejich obava z růstu cen.

Pohonné hmoty přes Vánoce podražily, jsou však pro Čechy vzhledem ke mzdě nejlevnější v historii ČR – a tento trend vydrží i v roce 2020. Čechy teď vyjde benzín levněji než Slováky, ve Španělsku je nafta levnější než v ČR
27.12.2019 Ceny pohonných hmot v ČR přes Vánoce stouply, a to po několika týdnech mírného, postupného poklesu. Řidiči se ale žádného dramatického zdražování v roce 2020 obávat nemusejí. Od začátku prosince ropa Brent zdražila na světových trzích o 11,5 procenta, nejvýrazněji od ledna, a prodejci toto zdražení v uplynulém týdnu promítli do cen pohonných hmot v Česku.

Šéf Boingu končí, Smartwings budou rády, když se letadla 737 Max vrátí do vzduchu před prázdninami 2020
23.12.2019 Akcie výrobce letadel Boeing dnes po zahájení obchodování v USA zamířily strmě vzhůru, pak ale část svého zisku umazaly a nyní jsou o něco více než dvě procenta výše v porovnání s koncem pátečního obchodování. Trh tak pozitivně přijal dnešní zprávu, že nejvyšší šéf Boeingu Dennis Muilenburg v lednu skončí. Muilenburgovi „zlomila vaz“ hlavně celosvětově ostře sledovaná kauza problémových letadel Boeing 737 Max, která jsou od března mimo provoz v důsledku svých dvou fatálních nehod.

Ceny nemovitostí i nájmů porostou i v roce 2020, o pět procent
22.12.2019 Ceny nemovitostí a nájmů v ČR porostou i v příštím roce. Klíčovým důvodem bude pokračující růst kupní síly obyvatelstva ČR a nadále omezená nabídka nemovitostí, daná zejména jejich příliš pomalou, legislativně brzděnou výstavbou.

Zlato letos dosáhlo nejvyšší korunové ceny v dějinách, bitcoin vzrostl o skoro sto procent. Na burzách bylo letos větším uměním o peníze přijít, než je vydělat
22.12.2019 Pokud v posledních dnech roku nedojde k nečekanému zvratu, investoři po celém světě, včetně Česka, zaznamenají nejlepší výnos svých investic za poslední desetiletí. Takřka všechno v letošním roce vydělávalo, tedy samozřejmě kromě vkladů na bankovních účtech.

Koruna letos ze všech měn světa nejvíce oslabila vůči ukrajinské hřivně
20.12.2019 Ze všech světových měn letos vůči koruně nejvíce posílila ukrajinská hřivna. Od 1. ledna do 20. prosince zpevnila vůči české měně o více než 21 procent. Ještě v první půli ledna bylo možné za korunu pořídit bezmála 1,27 hřivny, nyní už ani ne 1,02 hřivny. Druhé místo obsazuje ruský rubl. Vůči němu koruna za stejné období ztrácí bezmála čtrnáct procent. Posilování dalších dvou měn v pořadí pak letos nedělalo radost mnohým z tuzemských „dovolenkářů“. Vůči egyptské libře ztratila koruna rovněž necelých čtrnáct procent a v porovnání s thajským bahtem pak necelých deset procent. Během letoška tak kvůli tomu Čechům citelně zdražila dovolená v Egyptě a Thajsku.

Pohonné hmoty do konce roku podraží, hlasování o Trumpově odvolání dnes ale trhy příliš nehýbe. Čechy vyjde benzín levněji než Slováky, ve Španělsku je nafta levnější než v ČR
19.12.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět mírně klesly, řidiči se však musí připravit na zdražování. Skutečnost, že americká Sněmovna reprezentantů odhlasovala odvolání prezidenta Donalda Trumpa z funkce, dnes trhy přijaly celkem klidně, nicméně ropa zdražuje delší dobu, po celý prosinec. Od začátku prosince ropa zdražila na světových trzích o 8,5 procenta a ještě před koncem letošního roku promítnou prodejci pohonných hmot toto zdražení také do cen benzínu a nafty v Česku.

Česká národní banka si se změnou sazeb i dnes dává pauzu. Přestávku mají i další centrální banky v regionu, česká koruna z regionálních měn vůči euru letos posiluje nejvýrazněji
18.12.2019 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním měnověpolitickém zasedání dle očekávání ponechala klíčové úrokové sazby na stávající úrovni. Dnešní jednání zjevně nebylo tak bouřlivé jako to minulé, listopadové, jehož výsledek musel být zveřejněn se zpožděním oproti řádnému termínu.

Smartwings nakonec může odstavení Boeingů 737 MAX vyjít minimálně na 2,5 miliardy korun. Bude velkou výzvou, aby se letadla v Česku vrátila do vzduchu před letními prázdninami 2020
18.12.2019 Celkem minimálně na 2,5 miliardy korun. Na tolik se nejpravděpodobněji vyšplhají náklady tuzemského leteckého přepravce Smartwings spojené s uzemněním problémových letadel Boeing 737 MAX. Ke konci roku budou náklady činit 1,5 miliardy korun, ovšem realisticky se nedá příliš předpokládat, že by se problémová letadla vrátila do vzduchu před polovinou roku 2020. Odhad společnosti Smartwings, že vzlétnou už v květnu příštího roku, je zřejmě až příliš optimistický.

Se zlevňováním hypoték v ČR je konec, příští rok navíc ČNB zřejmě zpřísní podmínky jejich poskytování. V Praze bude běžně třeba „dát na dřevo“ ze svého až dva miliony korun
18.12.2019 Hypotéky v Česku v listopadu dále zlevnily, i když jen mírně. Levnější už ale jen tak nebudou. V listopadu se průměrná sazba hypoték – Fincentrum Hypoindex – propadla z říjnové úrovně 2,36 procenta na 2,35 procenta. Levnější byly hypotéky naposledy v lednu 2018. Letos od srpna do listopadu pak průměrná sazba hypoték klesla o více než čtvrtinu procentního bodu, tedy poměrně výrazně.

Babišův Národní investiční plán má svůj smysl, bez ohledu na to, že ponechává stranou otázku financování
17.12.2019 Národní investiční plán premiéra Andreje Babiše je prý katalogem projektů, ničím více. Tato kritika je v posledních hodinách, poté, co byl NIP včera zveřejněn, poměrně častá. Přitom paradoxně sám Babiš uvádí, že jde o svého druhu „databázi“ projektů. Takže zmíněná kritika se tak trochu „vlamuje do otevřených dveří“. Poměrně hojně kritizováno je také to, že bez zajištění otázky financování nemá celý soupis, onen katalog, vlastně valného smyslu. Kritici však musí dobře vědět, že mít zajištěno financování někdy až na desetiletí dopředu je bláhové. Vždyť zatím nevíme například ani to, s jakými prostředky může Česko počítat v nadcházejícím programovém období EU.

Přerušení výroby boeingů je špatnou zprávou pro Trumpa
17.12.2019 Přerušení výroby letadel Boeing 737 Max není dobrou zprávou pro amerického prezidenta Donalda Trumpa. V prvním letošním čtvrtletí, kdy zastavení produkce nastane, totiž kvůli němu dojde k poklesu výkonu celé americké ekonomiky. Přerušení výroby v příslušném čtvrtletí sníží anualizovaný čtvrtletní růst hrubého domácího produktu dle odhadů o 0,6 až jeden procentní bod.

Česká národní banka zítra úrokové sazby nezvýší
17.12.2019 Bankovní rada České národní banky na svém měnověpolitickém zasedání příští týden ve středu ponechá klíčové úrokové sazby na stávající úrovni, ačkoli její rozhodnutí nebude jednomyslné. Lze očekávat minimálně dva disentní hlasy. Jednání zřejmě bude patřit k těm náročnějším. Už při listopadovém zasedání se vyskytly dva disentní hlasy, přičemž listopadová inflace předčila prognózu centrální banky, když tempo růstu spotřebitelských cen poprvé od roku 2012 překročilo horní mez tolerančního pásma inflačního cílování ve výši tří procent. Domácí inflační tlaky však podle většiny bankovní rady budou na horizontu měnové politiky, tj. během následujících 18 měsíců, vyvažovány protiinflačními tlaky, přicházejícími zejména ze zahraničí. Mezinárodní trhy totiž stále ochromuje nejistota plynoucí z celní války USA a Číny nebo stále nedořešeného brexitu. Skutečnost, že oba tyto děje se nyní dočkávají svého alespoň částečného rozuzlení, které způsobuje jisté opadnutí zmíněné nejistoty, bude disentéry v bankovní radě ČNB připomínána coby argument pro zvýšení základní úrokové sazby.

Národní investiční plán počítá s „brněnským metrem“, naopak vodní koridor Dunaj – Odra – Labe upozaďuje
16.12.2019 Je dobře, že vláda České republiky dala dohromady Národní investiční plán. Kamenem úrazu vládního investování je už řadu let spíše nedostatečná připravenost projektů než financování. Problematika jejich financování bývá zpravidla až druhotná. Což se projevuje například obtížemi s čerpáním peněz z fondů EU, resp. opakující se hrozbou jejich nedočerpání. „Peníze se jsou, ale projekty ne,“ stěžují si často politici či odpovědní úředníci a experti nejrůznějších úrovní rozhodování.

Národní investiční plán Babišovy vlády snad vyřeší letitý problém „Peníze jsou, ale projekty ne“
16.12.2019 Je dobře, že vláda České republiky dala dohromady Národní investiční plán. Kamenem úrazu vládního investování je už řadu let spíše nedostatečná připravenost projektů než financování. Problematika jejich financování bývá zpravidla až druhotná. Což se projevuje například obtížemi s čerpáním peněz z fondů EU, resp. opakující se hrozbou jejich nedočerpání. „Peníze jsou, ale projekty ne,“ stěžují si často politici či odpovědní úředníci a experti nejrůznějších úrovní rozhodování.

Epidemie afrického moru prasat zdražuje v Česku prasata i vepřové, růst cen emisních povolenek zase elektřinu. Česká národní banka ale nezasáhne
16.12.2019 V tuzemské výrobní sféře v listopadu polevovaly cenové tlaky v oblasti zemědělské produkce, zejména v rostlinné výrobě, a také v průmyslu. Naopak poměrně silné cenové tlaky jsou patrné ve stavebnictví, v zemědělské živočišné produkci a v jisté míře v oblasti služeb. Tyto cenové tlaky však v souhrnu nedosahují takové dynamiky, aby ve výhledu podněcovaly růst spotřebitelských cen, který by Českou národní banku na jejím měnověpolitickém zasedání tuto středu přiměl ke zvýšení základní úrokové sazby.

Čína naznačila, že by kvůli zákazu Huawei mohla zakročit proti německým autům. Takový krok by měl dopad i na český automobilový sektor
15.12.2019 S dílčím smírem USA a Číny, který se podařilo dojednat během tohoto týdne, obchodní rozmíšky zjevně nekončí. Čína ústy svého velvyslance včera pohrozila Německu odvetnými opatřeními, pokud Berlín vyřadí společnost Huawei jako možného dodavatele technologie pro sítě páté generace (5G). Zmínila miliony aut, které Německo do Číny vyváží. Pokud by Čína podnikla kroky vůči německým automobilům, neblaze to poznamená také český automobilový sektor.

Forex: Koruna zpevnila k euru i dolaru, propadla se ale vůči libře
13.12.2019 Koruna dnes mírně zpevnila k euru a dolaru. Vůči jednotné evropské měně si od čtvrtečního podvečera polepšila o dva haléře na 25,50 Kč/EUR, k dolaru zpevnila o čtyři haléře na 22,90 Kč/USD. Naopak vůči libře česká měna po oznámení výsledků čtvrtečních voleb v Británii oslabila o 45 haléřů na 30,56 Kč/GBP. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Čína a následně i Trump potvrdili dílčí dohodu v celní válce, sója vzrostla. Nejistota v jisté míře přetrvává, ale i tak jde o průlom, příznivý i pro Česko
13.12.2019 Čína dnes odpoledne středoevropského času potvrdila, že se se Spojenými státy dohodla na znění dílčí obchodní úmluvy obou zemí. V podstatě je tím završeno dojednávání první fáze této úmluvy, která má podle čínské strany devět oddílů. Přičemž by měly následovat dvě další fáze. Fáze druhá, která ale bude náročnější na vyjednávání, by podle tweetu amerického prezidenta Donalda Trumpa měla začít „okamžitě“, nebude se tedy čekat na povolební čas.

Koruna je k libře nejslabší od května 2017, akcie posilují
13.12.2019 Koruna dnes citelně oslabuje vůči britské libře, kterou žene vzhůru optimismus plynoucí z výsledku čtvrtečních parlamentních voleb na ostrovech. Koruna po 10:00 vůči britské měně oslabuje o zhruba 1,2 procenta. Je vůči libře nejslabší od května 2017, řekl ČTK analytik Czech Fund Lukáš Kovanda. Konzervativci ve volbách získali absolutní většinu ve sněmovně, je proto takřka jisté, že Británie v lednu 2020 opustí EU.

Koruna vůči libře prudce oslabuje, padá nejníže od května 2017. Výsledek včerejších voleb v Británii trhy vítají, v Česku by měl zachránit 36 tisíc pracovních míst
13.12.2019 Koruna dnes prudce oslabuje vůči britské libře, kterou žene vzhůru optimismus plynoucí z výsledku včerejších parlamentních voleb na ostrovech. Koruna vůči britské měně oslabuje o zhruba dvě procenta. Je vůči libře nejslabší od května 2017. V posledních třech měsících, tj. od poloviny září, žádná jiná měna na světě neposílila vůči koruně tolik jako libra, o zhruba 5,5 procenta. Za posledních šest měsíců pak, co se zpevnění vůči koruně týče, překonává libru jedině ukrajinská hřivna. Ještě letos v srpnu se britská měna prodávala za méně než 27,80 koruny, teď už stojí o takřka tři koruny více, přes 30,70 koruny.

USA a Čína jsou dosud nejblíže alespoň dílčí obchodní úmluvě, čeká se na Trumpa. Dnešní optimismus v USA také definitivně ukončil finanční krizi
12.12.2019 Obchodní zmocněnci Spojených států se dnes s čínskou protistranou dohodli na znění první fáze vzájemné obchodní úmluvy. Znění však ještě musí schválit americký prezident Donald Trump. Stát by se tak mělo ještě dnes. Obchodní zmocněnci se s ním sejdou odpoledne newyorského času. Už dříve dnes Trump tweetoval, že Spojené státy a Čína jsou „velmi blízko“ podpisu „významné“ obchodní dohody. „Chtějí ji, no a my také,“ napsal Trump následně na svém twitterovém účtu.

Pohonné hmoty jsou nejlevnější za osm měsíců. Za to, že podnik Saudi Aramco dnes jako první v historii překonal dvoubilionové ohodnocení, připlácí ovšem i český řidič
12.12.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět mírně klesly. Benzín zlevnil o šest haléřů na průměrnou cenu 32,05 koruny za litr, což je jeho nejnižší cena za posledních více než osm měsíců. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila o čtyři haléře, na 31,67 koruny za litr. Je tak nejlevnější taktéž začátku dubna. V příštím týdnu je třeba počítat se stagnací cen. Cena ropy Brent v uplynulém týdnu dosáhla své nejvyšší úrovně od zářijových útoků na saúdskoarabská ropná zařízení. Barel Brentu přesáhl cenovou úroveň 64,60 dolaru. Mírně zdražující ropu tlumí zlehka posilující česká koruna, která za poslední měsíc zpevnila vůči dolaru o zhruba třicet haléřů.

O 200 miliard dolarů vyšší hodnota během okamžiku, vstup podniku Saudi Aramco na burzu nemohl dopadnout lépe. V Rijádu se dnes píšou dějiny burzovního obchodování
11.12.2019 Dnes se píše další kapitola historie burzovního obchodování. A zatím zlatým písmem. Začíná se obchodovat s akciemi ropného podniku Saudi Aramco. Jedná se o největší primární úpis akcií dějin. A vypadá to s ním znamenitě. Akcie podniku dnes na rijádské burze rychle poskočily o deset procent, čímž dosáhly denního limitu. Tržní hodnota podniku tím pádem vzrostla na 1,88 bilionu dolarů, přičemž nelze vyloučit, že již zítra docílí psychologické úrovně dvou bilionů dolarů. Tím by podnik pokořil další metu dějin burzovního obchodování, neboť takovou hodnotu nikdy žádná burzovně obchodovaná společnost neměla.

Úspěch Roxette na americkém trhu předznamenal digitální věk, v němž tržní síla hudebních vydavatelství slábne
10.12.2019 Roxette, švédské duo populární hudby, se dnešním úmrtím Marie Fredrikssonové „navždy rozpadá“. Během své kariéry proslulo v podstatné části světa, prodalo 75 až 80 milionů hudebních nosičů. Jeho vstup na americký trh koncem 80. let přitom předznamenal trend současného digitálního věku, kdy o finančním úspěchu v popkultuře globalizované ekonomiky rozhodují poněkud jiné faktory a poněkud jiní hráči, než bývalo zvykem.
Související klíčová slova:
Premiér Andrej Babiš | Čína a USA | Český průmysl | Italský premiér Giuseppe Conte | Společnost Facebook | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Výdaje | Kolaps cen ropy | Míra nezaměstnanosti v ČR | Silnější koruna | Ojetiny | Bankéř | MAE | Americký ministr obchodu | Zdražuje zlato | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Brookings Institution | Kč/EUR | Daňové reformy | Krizové opatření vlády | EUR | Veřejné finance | Kiwi | Výsledek hospodaření | Zkušenosti | Čínský průmysl | Cenová hladina | Řecko | Tempo růstu | Nálada českých spotřebitelů | Koruna zpevnila | Alphabet | Vstupy | Koronavirové krize | Akciové trhy | Podpora živnostníků | Značka Apple | Makroekonomie epidemie | Primární emise | Devizoví obchodníci | Světové akcie | Deflace | Amazon | Zpravodajský server | Roman Řezníček | Opětovný pokles | Nulový úrok | Konsorcium | Fond obnovy EU | Celosvětový dluh | Hlavní ekonom | Celkový zisk | Trend | BTC | Finanční injekce | Uvolnění limitů | Kurz koruny k dolaru | Čeští miliardáři | Dluh vlád | Mezinárodní měnový fond | Muhammad bin Salmán | Podnikatel | Podnikové dluhopisy | Podíl na trhu | Hluboká recese | Ekonomika po koronaviru | Japonská měna | Poplatky | Burza v Miláně | Agentura S&P | Statistiky | Akcie dnes | Pokles sazeb | Zadlužení České republiky | Bezpečné útočiště | Protiinflační tlaky | Akcie společnosti Macy’s | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Diverzifikace | Aktiva | Citigroup | Investice do zlata | Investiční banky | DRFG Telco | Letecké společnosti | Ceny zeleniny a ovoce | Zelené centrální banky | Index strachu | Moore CZ | Splasknutí bubliny | Schodek státního rozpočtu | Dopravci v Evropě | Unce zlata | Situace na světovém trhu | IG Markets | Pravděpodobnost | Úřad práce | Arizona | Nadprodukce | Investiční firma | Výnosy dluhopisů | Index PX | Pojišťovna | Rozpočet EU | Akcie americké automobilky | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Ošetřovné | Evropská komise | Komunita | Strach | CZK | Zdražující bydlení | Plátcovství DPH | Dnešní údaje | Růst akcií | Vládní opatření | Patria Finance | Organizace zemí vyvážejících ropu | Imperial College | Akcie Tesly | Utahování měnové politiky | Premiér Mark Rutte | Britská libra | Výkyvy | Lagardeová | Stephen Innes | WhatsApp | Tuzemský průmysl | Fond obnovy | Nákup akcií | Oslabování měny | Goldman Sachs | Američtí vojáci | Rozvojové ekonomiky | Konec hotovosti | Americké dluhopisy | Podpora ekonomice | Podnikový dluh | Schůzka skupiny OPEC | Asijské trhy | Lídři zemí Evropské unie | Škoda Auto | Nafta v ČR | Zvýšení účinnosti | Americké podniky | Přiznání k dani z příjmu | Lubomír Lízal | Naše prognóza | Obnovení rovnováhy na trhu | Nejziskovější firma světa | Geopolitické napětí | Snižování stavů zaměstnanců | Andrej Babiš (ANO) | Globální žebříček burz | Labouristé | Země skupiny G20 | Lockheed Martin | Český statistický úřad | Saúdská Arábie | Ekonomika Německa | Home Credit | USTR | Asijské obchodování | Ethereum | Administrativa prezidenta | Cena palivového dříví | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Pokles ceny ropy | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Špatná nálada | Růst čínských akcií | Expanze | Epidemie SARS | Čínský prezident | Bydlení v ČR | Výsledek včerejších voleb | Čerpací stanice v ČR | Pokles dolaru | Růst sazeb | Český rozhlas | Aleš Sosnovský | Ceny kryptoměn | BVDF | Exchange | Výhled | Analýzy | Finanční centrum | WTO | E-shopy | Asijské akcie | Uber Eats | Inflační cíle | KLDR | Cena pohonných hmot | Výsledek britských voleb | Chilské peso | Exploze v Bejrútu | Online obchodování | Kontrakt na WTI | Nejbohatší Evropan | Největší akciové burzy světa | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Prudce zlevňující ropa | Výkon českého průmyslu | Snížení úrokové sazby | Vzestup inflace | Chytrý Honza | Burza | Úrokové sazby | Kryptoměna Bitcoin | Zájem o investování | Ferrari | Afrika | Základní úrokové sazby | Inflace v prosinci | Podpůrné programy | Nizozemsko | New York | Francouzský konglomerát | Čerpání evropských peněz | Pandemie COVID-19 | Brexit | Cena dříví v ČR | Propad cen | Světové obchodní války | Bezrealitky.cz | Ekonomiky v eurozóně | Americké ministerstvo financí | Průměrná úroková sazba | Michael McCarthy | Index Athex Composite | Britské podniky | Snížení úrokových sazeb | Peníze z vrtulníku | Růst cen | Objem pomoci státu | Fox News | Infekce koronavirem | European Metals Holdings (EMH) | České vlády | Dividenda ČEZ | Overnight | Bankovní rada ČNB | Největší burzovní krach | Vladimír Pikora | Tuzemská ekonomika | Digitální měna | Trpělivost | Situace na trhu s ropou | Výnosy desetiletých dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Zahraniční obchod ČR | Koronavir | Představitelé Fedu | Koronavirová nákaza | Státní kasa | Zlatý důl | Bydlení | Regulační orgán | Cíl ČNB | Podmínky v tuzemském průmyslu | Dow Jonesův akciový index | Nobelova cena za ekonomii | Dividendy | Čerpání peněz z fondů | Hnutí OLaNO | Analytik Raiffeisen | Bulgari | Italský dluh | Propad cen ropy | Odložené olympijské hry | Epidemie afrického moru | Financial Times | Posilování dolaru | Uvolnění měnové politiky | Lék na COVID-19 | Neomezené kvantitativní uvolňování | Výsledková sezóna v USA | BrandZ | Důchody | CMC Markets | ČSOB | ČSÚ | Olympijské hry v Tokiu | Analytici Next Finance | Ukazatel amerických burz | Nezaměstnanost | Západoevropské akcie | Natland | Pohonné hmoty v Česku | Cenové rozpětí | Ropná válka | Akcie Avastu | Boháči | Parlamentní volby | Měna Facebooku | Daň z nabytí nemovitosti | Sílící koruna | Růst cen ve výrobě | Nové digitální měny | Míra nezaměstnanosti v březnu | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Akciové bubliny | Záporný úrok | Zvyšování sazeb | Veřejně obchodované fondy | Americký prezident | Životní minimum | Daniel Křetínský | Kč/USD | Světový trh s ropou | Bitstamp | HSBC | Dluh státu | Praní špinavých peněz | Krize v Hong Kongu | Dnes ČNB | Útlum ekonomiky | Levná ropa | Uber | Ukazatel rozkolísanosti | Britské akcie | Irsko | Jeff Bezos | Finanční dopady koronaviru | Světové burzy | Vývoj měnového páru | Ceny emisních povolenek | Nejznámější kryptoměna | Akciové propady | Růst daní | Sociální sítě | Maloobchod | Znehodnocování měn | Snižování úroků v USA | Ceny elektřiny | Vývoj ceny ropy WTI | Anomálie na trhu | Zaměstnanost | Panama papers | Průmyslové podniky | České nemovitosti | Průmyslové recese | Washington | Národní investiční plán | Americké rafinerie | Daně z příjmů | Hugo | Byznys | Ekonomické zpomalení | Dnešní zprávy | Historická zkušenost | Vicepremiér | Míra inflace v dubnu | Burze | Rabobank | Dow Jonesův index | VIG | eKasa | Vybírání zisků | Otřesy na finančních trzích | Letecká skupina Smartwings | Karanténní opatření | Vít Hradil | Coinbase | Květnový kontrakt na WTI | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Bridget Jonesová | Alibaba | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Garance | Černé pondělí | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Kursy | Ekonomiky | Úrokové swapy | České banky | Důchodový systém ČR | Nárůst cen ropy | AVANT investiční společnost | Podnikatelé a firmy | Česká měna | Analytik Wood and Company | Philip Morris | Maďarsko | Covid | Infekce X | Sloučení ministerstev | Členové bankovní rady | Záchrana Smartwings | Český trh práce | Oberbank | Průmyslová produkce | Macron | Finlord | Pandemie koronaviru | Bohatí | Petr Bartoň | Válka měnová | Pokles ceny | Cena železné rudy | Bezdůvodné vrácení zboží | Donald Trump | Viceguvernéři | Cenové hladiny | Obchodování s termínovými kontrakty | Státní dluh | Daň z nabytí | Inflace | Dluh vlád jednotlivých zemí | Více peněz | Zveřejněné údaje | Peníze | Bill Gates | Australské akcie | Wood and Company | Hongkongská ekonomika | Fincentrum Hypoindex | Odhodlání | Přední ekonomové | Česká kina | Brent | Globtrex.com | Stavební produkce | Rozpočtový přebytek | Politika | Ceny pohonných hmot | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Šéf Boingu | Státy eurozóny | Odvetná cla | Koruna sílí | Schodek zahraničního obchodu | Nálada na světových trzích | Expert | Odchod z EU | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Světové finanční trhy | Státní pomoc | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Ukončení obchodní války | Theresa Mayová | Platina | Rozhodnutí čínské vlády | Společnost Wirecard | Růst globální ekonomiky | Burzovně obchodované fondy | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Reakce trhu | Burzy po celém světě | Alternativa oficiálních měn | Průmysl | Egyptská libra | Výrazný vzestup | Cena Brentu | Bilionový program | Šíření onemocnění | Hypotéky v Česku | Obchodní týden | Majetek | Evropské měny | Financovat | Miroslav Novák | Automobil | Blockchain | Akciová burza | Předčasné splacení hypotéky | Zdražovat | Snižování úroků | Výpadek čínské výroby | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Kenetic Capital | Situace na trzích | Dovoz ropy | Listopadová inflace | Růst | Vývoj české ekonomiky | Kristalina Georgievová | Koruna | Zlevňování benzínu | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Hospodaření státu | Klíčový ukazatel | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Akcie firmy | Poplatek | Ratingové hodnocení | Realitní bubliny | Digitální věk | Drobní investoři | Světové finanční krize | Nový typ koronaviru | Bisnode | Americká společnost Apple | Snižování cen | Hlediska technické analýzy | Ipsos | Německé firmy | Obchodní model WeWorku | Nižší daně | Charles Schwab | Prognóza | AVANT | Rozvoj umělé inteligence | Zavedení digitální daně | Propad cen nemovitostí | Shanghai Composite | Asset management | Úrokový swap | Hrubý domácí produkt země | Trh práce | DRFG | Swiss | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Měnové manipulace | Veřejný dluh | Volby v Británii | Akcie CETV | Třetí světová válka | Zahraniční obchod České republiky | Panika kolem koronaviru | Eurodluhová unie | Akvizice | Spotřebitel | Zpráva | Světová válka | Zafixovaný produkt | Pomoc ekonomice | Shazování peněz z vrtulníku | Ratingová agentura | Hyundai | Patrik Tkáč | Největší burzovní krach dějin | Znehodnocení koruny | Sazby hypoték | Denominace | Koronavirová krize | Velká Británie | Zlato.cz | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | Ropa cena | IHS Markit | Nordea | Heritage Foundation | Ropný trh | Cena bitcoinu | Velká krize | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Sanford C. Bernstein | BitStock | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Zahrnutí inflace | Očekávání trhu | Lira | Akcie Boeingu | Koruna posílila | Historický pád cen | Skupina Home Credit | Graf | E15 | Geopolitická rizika | Dolary | Investiční horizont | Národní ekonomická rada vlády | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Cla na americké zboží | Nejbohatší lidé světa | Těžba břidličných producentů ropy | JS Global | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Oslabování koruny | Jumpshot | Hranice měnové politiky | Perpetuum mobile | Exxon Mobil | Dění na akciových trzích | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Olympijské hry | Globální hrozby | Google Pay | Evropský statistický úřad Eurostat | Oxford Economics | Nezaměstnanost v USA | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Centrální banky | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | KDU-ČSL | Ukrajinská hřivna | Zkušenost | Lipow Oil Associates | Podání daňového přiznání | MSCI | Argentinské peso | Cestovní ruch | Uložení peněz | Brexit bez dohody | Kvantitativní uvolňování ČNB | Silné cenové tlaky | Slabé měny | E*Trade | Open | CMC | Wood & Company | PwC | Turecko | Tedros Adhanom | Americké dolary | SICAV | Primární emise akcií | Kapitálový trh | Ekonomický přínos | Index | Skupina LVMH | Studie | Měď | Obří exploze v Bejrútu | Vládní podpory | České výnosy | Zveřejněná data | Trading | David Marek | Vyšší poptávka | Elektřina | Zdražování v Česku | MMF | Nabídka | Čínský akciový trh | USA | Výrobní ceny | Společnost ChytrýHonza.cz | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Schůzka skupiny OPEC+ | Snižování sazeb | Bankovky | Tržní kapitalizace | Maloobchodní tržby v ČR | Zrušení hotovosti | Bílý dům | Kapitál | Jiří Rusnok | Posílení | Rijád | Období nejistoty | České zlaté rezervy | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Rubl | Obiloviny | Mzda v ČR | Skupina OPEC+ | Boom čínských investic | Inflace v eurozóně | Majitel | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Padající dolar | Docomo | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Německé potraviny | Konglomerát LVMH | Světová pandemie | Unie | Airbus | Výnosové křivky | Cena ropy dnes | Hedgeové fondy | Karel Gott | Zpřesněný odhad | Thunbergová | Lukáš Kovanda | Státní pomoc aerolinkám | Sázky | Akcie Amazon | Výroba v Číně | Investiční plány | Christine Lagardeová | American Airlines | Digitální měna Facebooku | Soukromý sektor | Střadatelé | Globální finanční krize | Pozornost | Ropa | Bernie Sanders | Biofarmaceutické společnosti | Britský premiér | Fannie Mae | Ministr zahraničí | NTT | Země EU | Slábnutí koruny | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Úroda | Pokles sazeb hypoték | IEA | Ekonomický vývoj | Dánská koruna | Rozpočtová politika | Historie burzovního obchodování | Chod firem | Nejlevnější hypotéky | EUR/GBP | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Zahraniční firmy | Nejrozšířenější kryptoměna | Deficit | Rekordní hodnoty | Index Stoxx 600 | Banka KfW | Ceny Bitcoinu | Proroctví | Nobelovy ceny za ekonomii | Hudebních vydavatelství | Technické analýzy | Sebastian Kurz | Měsíční mzda | Americká měna | Kč/GBP | Angela Merkelová | Další růst | Lídři EU | Kurz dolaru | Hlavní ekonomka | Akcioví obchodníci | Hongkongská burza | Trumpův projev | Budoucnost | Hlubší schodek | Virus | Strach a panika | AxiCorp | Spotřební daně | Cukr | Nejbohatší lidé | Pozitivní impulz | E-Trade | Vlastní nemovitost | Americká banka | Index Hang Seng | Tuzemské banky | Izrael | Americká centrální banka | Prezident Trump | Ukončení intervencí | COVID III | Jana Maláčová | Společnosti | Invia | Americké biofarmaceutické společnosti | Konglomerát | Vir | Vývoj kolem brexitu | Altcoiny | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Roxette | Česká koruna | Výroba aut | Zahájení intervencí | NICE | Akciový propad | Benzín | Twitter | Prudký propad | Webináře | Cena stříbra | Nominální úrok | Útok na největší ropný areál | Hluboké průmyslové recese | Současné trhy | Úroda obilovin | Volná pracovní místa | Vedení ČEZ | Ropa Brent | Sulejmáního smrt | Zvýšení sazeb ČNB | Ekonom UniCredit Bank | Steve Jobs | Termínové kontrakty | Obchodní války | ING Bank Jakub Seidler | Zlato jako investice | Hypoteční banka | Devizové intervence | Analytik skupiny | Bohatství | Propad průmyslu | Ministerstvo financí ČR | Akciový index | Hospodářské dějiny | Standard Chartered | Účast akcionářů | Momentum | Podnikání | Hormuzský průliv | ChytrýHonza.cz | Balík české vlády | Index nákupních manažerů | Krach Wirecardu | Měna Bitcoin | Miroslav Singer | Pojišťovna VIG | Domácnosti | Erste Group | Zájem o digitální měny | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Polský zlotý | Srbsko-americký ekonom | Hospodářský vzestup | NAFTA | Propady cen | Cena zlata dnes | Ceny hliníku | Závislost | Panikařící světové trhy | Druhá největší ekonomika světa | Hrubý domácí produkt České republiky | Nejziskovější | Czech Development Fund SICAV | Růst cen zlata | Šíření viru | Vladimír Tomšík | Snižování úrokových sazeb | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Důvěra v průmysl eurozóny | Zisk společnosti | Rozhodnutí ČNB | Inovátorovo dilema | Průměrná hrubá měsíční mzda | Světové centrální banky | Kurz koruny | Šíření nového koronaviru | Analytik Raiffeisenbank | Ripple | Vývoj na světových trzích | CDF | FTSE 250 | Exim Tours | Výsledek rakouských voleb | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Royal Dutch Shell | Čínský koronavirus | Vývoz do Británie | Czech Development Fund SICAV (CDF) | Dluhová unie | Letošní úroda obilovin | Pozitivní zpráva | Dění kolem brexitu | Křetínský | Investiční činnost | Hospodaření důchodového pojištění | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Podnikatelé | Zpomalení globální ekonomiky | Patria Online | Mezinárodní instituce | Štěpán Hájek | Ajťáci | Historický pád cen ropy | Vývoj inflace | Mervyn King | Oslabování kurzu české měny | WeWork | Fortune | Tovární objednávky | Volby | Digitální zlato | Burzy padají | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Největší ekonomika | Server BBC | Golden Gate CZ | Dodávky ropy | Purple Trading Štěpán Hájek | Přímé zahraniční investice | Nájemné v Česku | Výroba zmrzliny v ČR | Mezinárodní finanční instituce | Norsko | Dostupnost bydlení v ČR | Zpomalování čínské ekonomiky | Twisto | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Znalost | Investiční plán | Equity | Prezident Donald Trump | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | New Deal | Analytici | Henry Kissinger | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Trumpův tweet | Aukce | Cena barelu ropy | Analytika | Hodnota všech kryptoměn | BH Securities | Celkový globální dluh | Kurz kybernetické měny | Odvrácení rizika | Kapitálové trhy | Stříbro | Globální dluh | Moskva | Nejnižší dluh | Zájem o hypotéky | ATFX | Elektřina v ČR | Zkušenost s investováním | Obchodovat | Růst cen v Česku | Skupina OPEC | Finanční instituce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Louis Vuitton Moet Hennessy | Kamil Janáček | Prostor pro další růst | G7 | Pokles cen | Hlavní finanční ukazatele | Požáry v Austrálii | Společnost Macy’s | Finance | Výsledky slovenských voleb | Broker Consulting Index | Pozornost trhu | Nejziskovější firma | Přijetí eura | Čínské akciové trhy | Rekord v rychlosti bohatnutí | Bankovní rada České národní banky | AT Global Markets | Úder koronaviru | Pohonné hmoty v ČR | Michal Skořepa | Dluhopisy | Firma | Pomoc státu firmám | Předčasné volby v Británii | Ropná cenová válka | Obchodníci | Výnosy českých státních dluhopisů | Poptávka | Burzovní krach | Investování do honorářů | Barclays | Hang Seng | Stroj na peníze | Bulharsko | Odpor | Červnový kontrakt | Propad sentimentu | Obchodníci s ropou | Pavel Sobíšek | Zpomalení české ekonomiky | Šok na trhu | Poskytnutí slevy | Snížení úroků | Burzovní den | West Texas Intermediate (WTI) | PCmag | Zrušení karenční doby | Řecká burza | Africké země | Omezení těžby | Objem pomoci státu firmám | Statistici | Členské státy | UBS | Bankéři | Video | Helena Horská | Evropská dluhová unie | Tržní hodnota Tesly | Členské státy EU | Bitcoiny | Problémy | Obchodní platforma E-Trade | Dolar vůči koruně | Komerční banka | USA a Čína | Raiffeisenbank Vít Hradil | Propad koruny | Kanadský dolar | Zpomalení světové ekonomiky | Statistický úřad | Litecoin | Sazba hypotečních úvěrů | Oslabení české koruny | Růst HDP | Menší poptávka | Provozní zisk EBITDA | Euro vůči dolaru | Koruna oslabuje | Akcie na pražské burze | Důvěra v českou ekonomiku | Hospodaření státního rozpočtu | Napětí mezi USA a Íránem | Celní válka | Sázka | Čínské zahraniční investice | Trumpův projev v Davosu | Výroba zmrzliny | ANZ | Největší obchod | Spekulace na pokles | Akcie podniku | ING Bank | Aranmka | Poskytování úvěrů | Poskytování hypoték | Analytik ČSOB | Deutsche Bank | Ekonomové | Japonská ekonomika | Regulace ceny | Bankovní sektorová daň | Zavření škol | Asijské akcie dnes | Boeing | Spojené státy | Česká ekonomika letos | Kurz dolarů | Nové kryptoměny | Vývoj | Finanční aktiva | Digitální měna Libra | Americké burzy | Dlužníci | Euro posiluje | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Investování do akcií | Paul Krugman | Český stát | Rekordní propad | Propad české ekonomiky | Dluhová krize | BIS | Rakouský kancléř | Tržní hráči | O2 eKasa | Ceny benzínu | Lucembursko | Intervence centrální banky | Ekonomický poradce | MFTEL | Podpůrná opatření | Finanční ukazatele | Účinný lék | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | České mzdy | Ipex Bank | Platforma | Premiér Giuseppe Conte | Ropná zařízení | Ministryně financí Alena Schillerová | Zvyšování úrokových sazeb | Smartwings koronavirus | Akcie padají | Americké akcie | Facebook | Průmysl a stavebnictví | Snížení základní úrokové sazby | FibreNet | Guggenheim Partners | Nemovitosti v ČR | Zasedání České národní banky | Devizové rezervy ČNB | Španělé | Oslabování libry | ChytrýHonza | Pohonné hmoty | Odliv zahraničního kapitálu | Akcie Applu | České měny | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Kotační výbor | Členské země EU | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Státní rozvojová banka | Luxusní branže | Bankovní unie | OSN | Žebříček burz | Zisky firem | Intervence | Světové obchodní organizace | Vrácení zboží e-shopu | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Michal Brožka | Konsolidace | Míra inflace v ČR | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Další vývoj | Obchodní centra | West Texas Intermediate | ČMZRB | Dění ve světě | Historie | Měnové politiky | G20 | Mark Rutte | Finanční služby | Německé banky | Summit EU | Oslabování čínské měny | CSI 300 | Onemocnění | Zelení miliardáři | Akcie Amazonu | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Americká centrální banka FED | Evropská rada | Stravenkový paušál | Natland Petr Bartoň | Obchodní dohody | Španělská chřipka | Výnosy | Hypoindex | Spojené státy a Čína | Bernstein | Analytik Czech Fund | Londýnský index FTSE 100 | Ropné království | Důsledky epidemie | Nové peníze | Brigádníci | Akcenta Miroslav Novák | Italský premiér | Měšec.cz | Vojtěch Benda | Ekonomická situace | Schodek rozpočtu ČR | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Čerpání peněz | Cena dříví | Penzijní fond | Martin Stránský | Propad burz | KOSPI | Dluhopis | Index FTSE 100 | Dow Jones | Kapitálové rezervy | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Americká administrativa | Ekonom Jan Švejnar | Úrok na bankovním účtu | Výsledek referenda | Fio | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Šíření nákazy | Historicky největší obchod | Centrální bankéři | Stravenky | První zkušenost s investováním | Burzovní ukazatel | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | Ústup strachu z koronaviru | Druhá vlna pandemie | Analytik Komerční banky | Izraelská vláda | Citelné zdražování | Textilka PFNonwovens | JS Global Lifestyle Company | Nejsilnější ekonomiky světa | Dlouhodobé dluhopisy | CREIF | Nemovitostní fond | Prezidentské volby | Boris Tomčiak | Světová finanční krize | České e-shopy | Propad ceny | Miliardy korun | LVMH | Vývoz do Německa | Dějiny burzovního obchodování | Tržní cena | DRFG ENERGY | Kraken | Přeshraniční obchod | Exministr zahraničí | Platformy pro obchodování | Růst mezd | Krach cestovky Thomas Cook | Hurikán Dorian | Automobilka | Akcie výrobce letadel | Atraktivita drahých kovů | Reálné ekonomiky | Koronavirus | KfW | Belgie | Posilování koruny | Zombifikace | Nákupy dluhopisů | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Deloitte | Babišova vláda | Daň z příjmu | Lufthansa | Zdroj příjmů | Patria | Británie | Ekonomické aktivity | Levnější půjčky | Propad průmyslové výroby | Americké automobilky | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) | České koruny | Švýcarská banka | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | MF | Prohlášení | Protesty v Hong Kongu | Obchodní komora | Bilionový program vlády | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Dodatečný kapitál | Francouzský ministr financí | Průmysl eurozóny | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | PPF | Antivirové společnosti | Nesoulad | Steven Mnuchin | Ropné cenové války | Světové trhy | Letečtí dopravci v Evropě | Ruské akcie | Generální ředitel | Africký mor | Ether | Obavy z globální hospodářské recese | Hotovost | Akcie výrobce letadel Boeing | Ekonomické sankce | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Ceny nemovitostí v ČR | Berlín | Růst cen v ČR | Průzkum | Firmy | České zemědělství | Čistá úroková marže | Polská ekonomika | Vývoj akcií EMH | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Tvrdý brexit | Růst cen domů a bytů | Soudní dvůr | Slábnutí čínské měny | Snížení průmyslové aktivity | Růst cen ropy | Dopad koronaviru na ekonomiku | Panika | Generali Investments CEE | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Napětí mezi USA a Čínou | Obchodní model | Systém stravenek | Zájem investorů | Cena ropy brent | Banka Creditas | Air France | Euro dnes | Aramco | Akcie Kofoly | Letečtí dopravci | Zásah centrálních bank | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Pomoc aerolinkám Smartwings | Provozní zisk | Ekonomický propad | Odhady ekonomů | Obchodní přebytky | Skladování ropy | Oslabení měny | Objem čínských investic | Bulharská měna | Investování | Měsíční mzda v ČR | Přední světoví těžaři | Distribuce | Fed | Zajištění proti kurzovému riziku | Maďarský forint | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie australské společnosti | NASDAQ 100 | Úrok na českých dluhopisech | Reálná měsíční mzda | Boris Johnson | Hodnota značky | Turistický ruch v ČR | Světové ekonomické fórum | Podíl českých potravin | Trumpovo dilema | Automobilový průmysl | Rozpočtovaný schodek | Generali Investments | Česká vláda | Poradenské společnosti | Skupina DRFG | Největší ropný areál světa | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie v USA | Dopad krize | Pavel Zahradil | Otázka za miliony | Kurzový závazek | Obava České národní banky | Cestovní kanceláře v ČR | Státní dluh ČR | Walmart | Epidemie afrického moru prasat | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | FTSE | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Německý ústavní soud | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Rizika | Odložení olympiády | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | Peter Hlaváč | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Lék na onemocnění covid-19 | Fitch | Pšenice | Bohatí jedinci | Czech Real Estate Investment | Americké banky | Nemovitý majetek | Jan Švejnar | Úspory | Poslanecká sněmovna | Schodek 300 miliard | Oslabení čínské měny | Bitcoin a další kryptoměny | Dánsko | Velcí hráči | Měna libra | Prodávající | Technologický trh Nasdaq | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Kontrakty na sójové boby | OLaNO | Penzijní společnosti | Ed Sheeran | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Turistický ruch v České republice | Čínské burzy | Mojmír Hampl | Živnostník | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | CEE | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Zadlužení Číny | Záporné úrokové sazby | Světová ekonomická krize | ONE | Low | MSCI All-Country | Qantas | Španělsko | Hypoteční bankéři | Brookings | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Německá státní rozvojová banka | Branko Milanović | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Zboží z čínských e-shopů | Druhá vlna | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Nejdražší firma světa | Zlepšení nálady | SYRIZA | Pád cen ropy | General Motors | Cenové války | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Akcie antivirové společnosti | Termínový kontrakt | Podání přiznání k dani z příjmu | Smartwings | Vstup Uberu na burzu | Rozvojová banka KfW | Strach na světových burzách | Politická krize v Hong Kongu | Pavel Řežábek | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Akcionáři | Výsledek senátních voleb | Ruský rubl | Rumunská měna | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Ekonomický náraz | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Ipex | Riziko jeho bankrotu | Carry obchody | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Chudší evropské méně | FAANG | Posilování české koruny | Cena ropy aktuálně | Hospodaření | Finanční regulátor | Návrh státní rozpočtu | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Dluhové krize | Ekonomické výsledky | Cenné papíry Komerční banky | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | EBITDA | Panika na světových trzích | Burzy celého světa | Orkán Sabine | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Monetární opatření | Bilance Fedu | Trumpův zákaz cestování | Platební karty Wirecardu | Cena ropy v korunách | Cenový pokles | Volkswagen | Nová auta | Index MSCI All-Country | Pracovní trh | Greta Thunbergová | Investování ve fondech | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | EMH | Nájemné | Capitalinked | FIAT | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Telco | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | SARS | MSCI World Index | Slabá koruna | Šéf společnosti | Soudní dvůr EU | Transakce | Šok | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Akcie O2 | Inovace | STAR | J.P. Morgan | Ceny | Tisk peněz | Obchodování s bitcoinem | Objem zlata | Čekací doba | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Global Markets | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | Kompozitní index | Realitní trh | FTSE 100 | Brand Finance | Realitní společnosti | Války | Impuls | Rizikový kapitál | Čínské měny | Snižování stavů | Dopravci | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | DPH | Italové | Jedno euro | WTI | Levné peníze | ČNB Jiří Rusnok | Státy EU | Nizozemský premiér | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Cla na čínské zboží | Libra | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Trump dnes | TPCA | Auditor | E.ON | Webinář | Výsledek voleb | Erste Bank | Forint | Důchod | Anomálie | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Živobytí | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | Donald Trump dnes | České akcie | Miliardáři | FTSE/MIB | eBook | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | ERM | Počet nakažených | Index Nasdaq | Nájmy | European Metals Holdings | Index strachu VIX | Ekonomická krize | Šéf ECB | Marian Jurečka | Přebytek ropy | 4fin | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ministryně práce | Hongkong | Ceny akcií | Cílování inflace | Cena akcií | GBP/USD | Giuseppe Conte | Vzácné kovy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Dopad koronaviru | Propad poptávky | Sója | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Akcionář | Čínské zboží | Káva | Bez rizika | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | FedEx | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Huawei | Makléři | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Avast | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Certifikát | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | PetroChina | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Cena mědi | Finanční pomoc | Ekonom ING | Hypoteční trh | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Ceny ropy | Bailout | Akcie Facebooku | Francie | Údaje | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Inflační vývoj | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Vláda ČR | Britská měna | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Finančnictví | PRIBOR | Japonsko | TD Ameritrade | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | Marže | Internetové firmy | Arbitráž | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Aktivum | Přenos | Propad akcií | Finanční svět | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Finanční systém | Roční výnos | Rozvojová banka | Kurs koruny k euru | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Záhada | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | HDP | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Radim Krejčí | Čínská měna | Globální investoři | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Obchodní bilance | Loterie | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Odklad hypoték | Slovensko | PFNonwovens | Vývoj trhu | Paul Volcker | Hřivna | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Předsevzetí | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Západoevropské trhy | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Norská koruna | Grexit | Cílová cena | Měnové podmínky | Mzda | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | 5G | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Američtí zákonodárci | City | Black Friday | Makléř | Zakladatel Amazonu | Louis Vuitton | Koš | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | SPD | BBVA | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Nižší DPH | Největší propad | Skupina PPF | Emmanuel Macron | Koronakrize | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Airbnb | Kurz | Výsledky ČEZ | Druhá největší ekonomika | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Růst zisků | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | Sázkaři | Intermediate | Daňové ráje | Snížení těžby | Jiné měny | Hugo Boss | Japonské akcie | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Palivové dříví | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Ekonomické fórum | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Bear | Investice | Časopis Forbes | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Stravenkové firmy | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Členství v EU | Berenberg | Kapitalizace | Komunikace | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Genesis | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Akcie klesají | Pád akcií | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | ODS | Davos | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Burzy | Standard Oil | Oslabování české měny | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Hyperinflace | Rusko | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Úbytek | České firmy | Unicredit | Volné peníze | Řízení rizik | Petr Dufek | Italská ekonomika | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Radomír Jáč | Mark Carney | UniCredit Bank | Lék na koronavir | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Společnost IHS Markit | Britská vláda | Eva Zamrazilová | BaFin | Fischer | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Paládium | Nižší poptávka | Toyota | Odložení brexitu | Makroekonomické analýzy | COVID-19 | Cenové tlaky | Brusel | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Bitcoinový fond | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Znárodnění | Ministryně práce a sociálních věcí | Bloomberg | Zhoršování situace | Trh kryptoměn | Finanční skupina | Evropská unie | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Run na zlato | Míra | Slabý dolar | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Audi | Květnový kontrakt | Výrazný pokles | Makroekonomie | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Summit G7 | Panevropský index STOXX 600 | Ptačí chřipka | Rosněfť | Spekulant | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | Makléř Wood & Company | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Thomas Cook | Sójové boby | Guvernér banky | OECD | Hrozí krach | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Těžba ropy | Akcie firem | Volby v USA | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | Letecká skupina | QE | MT4 | Starteepo | Snížení těžby ropy | Evropský regulátor | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Bertelsmann Stiftung | Čeští spotřebitelé | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Arnault | Prime | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Partners | Sázkové kanceláře | Německá kancléřka | Ekonomická data | Silnější kurz | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Bookmakeři | Bernard Arnault | Krach cestovky | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | Hrubá měsíční mzda v ČR | DAX | Erste | Ceny zeleniny | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Debata | Agentura DPA | Akcie společnosti | Londýnský index | Obchodní válka | Kypr | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Strategické partnerství | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Finanční situace | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Evropské akciové trhy | Strach z koronaviru | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Protikoronavirová opatření | Likvidita | ČNB dnes | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | EET | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Důchodový systém | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | Produktivita práce | I-Trader | Americká vláda | Investiční společnosti | Investiční skupina | Státní fond | Bilance zahraničního obchodu | Zkušení investoři | Bankrot | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Černá labuť | Wall Street | Průlom | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Horší časy | Kontrakt | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Příprava | Štěpán Křeček | Soudní řízení | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Hodnota Tesly | Jakub Seidler | Petr Kellner | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Valná hromada | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Živnostníci | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Texas | Trumpova cla | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Africký mor prasat | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | OPEC | Měnové války | Ministryně financí | Broker | Fio banka | Sentiment | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Equa Bank | Alternativní taxislužby | Největší pokles | Objem ropy | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Akcenta | Výprodej akcií | HCBV | Výkonný ředitel | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Tržní podíl LVMH | Politika Fedu | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Čínská vláda | Startup WeWork | Jeden dolar | Ceny potravin | Německá společnost | Rezistence | Březnová data | Auta | Centrální banka USA | Velké banky | Noviny | Bond | Zdražování | Ropy | IPO | Zisk EBITDA | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Nákaza koronavirem | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Cena americké ropy | Cestování | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Split | O2 | Contango | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Legislativa | PayPal | Čínské úřady | Ekonomické recese | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | BMW | Dluhopisové fondy | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Hlavní ekonom ING | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Kupní síla | Ceny nafty | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | New York Stock Exchange | Bohatí lidé | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Koruna vůči libře | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | Paušální daň | Pokles eura | Vývoz do Číny | Bitcoin dnes | Americká společnost | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Odhad růstu světové ekonomiky | Nová Čína | Levnější ropa | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Stav nouze | Broker Consulting | Rizikové investice | Kryptoměna | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Nejvýraznější pokles | Vládní pomoc | Investment | ING | Zahraniční investice | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Germanwings | Švédsko | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Opatření vlády | Růst cen domů | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Cena akcií ČEZ | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Rozpočtové politiky | Hypotéka na celý život | Parita | Pozice ČNB | Stavební výroba | Soběstačnost | Vyšší daně | Evropské země | Fiskální balík | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Lot | Nafukování realitní bubliny | MPSV | Referendum | Americká cla | Český automobilový sektor | Cena niklu | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Digitální daň | Těžba kryptoměn | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Roadshow | Cushing | MasterCard | Teroristický útok | Poptávky po ropě | Warner Music | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Virtuální mince | Setrvání Británie v EU | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Jestřáb | Šíření koronaviru | Banka | Saudi Aramco | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Tchaj-wan | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Markit | Američané | Jihokorejské akcie | Banka UBS | Globální akcie | Olaf Scholz | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot