Úterý 29. listopad 2022 19:45
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Vantage krypto
reklama
Coinfy
reklama
Instaforex webinar krypto

IPO společnosti Signify Health, Inc. (zdravotnické služby doma)

Napsal:   Sekce: Akcie

Jistě někteří z vás čelili problému s dokončením pracovní neschopnosti, když musíte jít do nemocnice, i když jen s vysokou teplotou, kašlem a rýmou. Kromě toho některá chronická onemocnění nebo civilní traumata také vyžadují, abyste navštívili svého lékaře bez ohledu na to, jak špatně se můžete cítit.

I když mnoho z nich lze léčit doma, tak v USA a Evropské unii jsou za tyto služby problémy s platbami. Společnost Signify Health se rozhodla zjednodušit postupy domácí léčby a platby za zdravotní služby.


Společnost Signify Health Inc. Uskuteční 10. února 2021 prvotní veřejnou nabídku akcií (IPO) na burze v New Yorku (NYSE). S akciemi společnosti se začne obchodovat následující den, 11. února, pod burzovním tickerem SGFY. Společnost před pandemií COVID-19 vykazovala vynikající výsledky, a proto je o to zajímavější hovořit o jejím obchodním modelu podrobněji.

Byznys Signify Health

Signify Health, Inc. Byla založena v roce 2017 a v současné době zaměstnává více než 2100 lidí. Společnost se stala přední zdravotnickou platformou, která zavádí nejúčinnější analytiku a technologie pro pomoc pacientům.

Určuje, zda je nutné, aby byl pacient přijat do nemocnice, a hledá pro ně nejúčinnějšího a nejlevnějšího lékaře. Ve spolupráci s celostátní sítí poskytovatelů zdravotnických služeb nabízí Signify pacientům možnost zůstat doma v případě, že není nutné stacionární přijetí. Struktura společnosti po IPO je uvedena níže.


Mezi klienty společnosti patří několik vlád států, soukromé společnosti, systémy zdravotní péče a skupiny soukromých lékařů. Společnost Signify Health věří, že se společnost stala lídrem ve dvou rychle se rozvíjejících segmentech trhu zdravotnických služeb:

1. Domácí péče (některé epizody péče)

2. In-Home Health Evaluation (IHE).

Společnost například poskytuje správu v rámci Medicare Bundled Payment for Care Improvement Advanced („BPCI-A“) s rozpočtem v hodnotě 6,1 miliardy USD.

Díky platformě Signify se počet lidí propuštěných z akutních zdravotnických jednotek v roce 2019 zvýšil o 15%, zatímco počet opakovaných návštěv se snížil o 10%. V důsledku toho má vláda příležitost efektivně zeštíhlit fungování sektoru zdravotní péče v celé zemi. V roce 2019 se k platformě společnosti připojilo více než 1 milion domácností ve 47 různých programech zdravotní péče.

Signify Health plně analyzuje klinické, sociální a behaviorální faktory, které pomáhají řídit potřeby zákazníků a minimalizovat možné výdaje. Společnost vytváří zisk, když přiláká zákazníky do programu zdravotní péče, a díky jejím službám šetří peníze. Tímto způsobem je Signify zaměřena na výsledky.

Společnost zvyšuje svůj podíl na trhu rozšířením spolupráce s pojišťovnami, sociálními organizacemi a reportujícími zdravotnickými subjekty. Signify Health samozřejmě soutěží s ostatními společnostmi na trhu, vzhledem k jeho značnému objemu.

Trh a konkurenti společnosti Signify Health

Celkové výdaje na zdravotní péči v USA v roce 2019 činily přibližně 3,8 bilionu USD. Podle odhadů společnosti bude do roku 2025 vynaloženo 60–70% těchto peněz na zlepšení kvality a nákladů na zdravotní služby. Za 4 roky bude Signify fungovat na trhu s objemem 2 biliony USD pouze v USA.

Obchodní model společnosti prokázal rychlý růst. Od roku 2015 se počet ročních lékařských prohlídek sjednaných prostřednictvím platformy Signify zvýšil z 390 tis. na 1,1 mil. V roce 2019 s průměrnou roční mírou růstu 28,9%. Signify funguje v 26 z 50 nejlepších programů Medicare Advantage. Pokud jde o epizodní péči, růst je ještě působivější: z 24 tis. v rámci BPCI v roce 2014 na 215 tis. v BPCI-A do roku 2019.

Klíčovými konkurenty společnosti jsou:

 • UnitedHealth (UNH)
 • Change Healthcare (CHNG)
 • Humana (HUM)
 • Matrix Medical Network
 • Fusion5
 • Archway

Finanční výkonnost

Během posledního kola financování společnost obdržela od společnosti New Mountain Capital přibližně 960 milionů USD. V době IPO Signify Health negeneruje čistý zisk, proto věnujme pozornost dynamice výnosů společnosti.


Zisk společnosti za posledních 12 měsíců od data zprávy činil 550,4 milionu USD. Předpokládané příjmy pro rok 2020 jsou 568,04 milionu USD. Za tři čtvrtletí roku 2020 činily výnosy společnosti 417,1 USD, což je ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 nárůst o 13,2%. Za celý rok 2019 dosáhly výnosy společnosti Signify 501,8 USD, což je o 48,5% více než v roce 2018.

Jak můžeme vidět, tempo růstu loni zpomalilo. Průměrná míra růstu je však více než 30%, což je v pořádku pro mladé společnosti, které působí na trhu méně než 5 let.


Měli bychom také poznamenat, že čistá ztráta Signify Health má tendenci klesat. Za tři čtvrtletí roku 2019 činil tento ukazatel 20,5 milionu USD, což je o 25,8% více než ve stejném období roku 2020, což znamená pokles výdajů v době, kdy se zisky zvyšují. Pokud je vedení společnosti schopno udržet tuto dynamiku, může mít čistý zisk za 3 nebo 4 roky.

Společnost má na svých účtech hotovost 88 milionů USD s celkovými závazky v hodnotě 413 milionů USD. Majetek společnosti Signify se odhaduje na 1,5 miliardy USD.

Obecně je nutné věnovat pozornost růstu výdělků, hrubého zisku a peněžních toků z obchodních operací.

Silné a slabé stránky Signify Health

Nyní pojďme analyzovat všechny klady a zápory. Silnými stránkami společnosti jsou:

• Zkušený management

• Důvěryhodná značka a dlouhodobé vztahy se zákazníky.

• Společnost působí na trhu zdravotnických služeb v hodnotě přes 2 biliony dolarů.

• Pokročilá analytická platforma.

• Úspěšné případy spolupráce v rámci programů Medicare a Medicaid.

• Pozitivní zkušenosti se škálováním obchodního modelu.


Hlavní rizika investování do této společnosti jsou:

• Výdělky společnosti závisí na omezeném počtu zákazníků s vysokou hodnotou.

• Společnost je závislá na vládních zakázkách v hlavních zdravotnických programech, jako je BPCI-A.

• Společnost nevytváří čistý zisk ani nevyplácí dividendy.

• Tempo růstu výdělků se zpomaluje a může zůstat na stejné úrovni.

• Společnost závisí na legislativním rámci zdravotní péče a může mít značné ztráty, pokud se setká s obtížemi s přizpůsobováním se změnám.

Podrobnosti IPO a odhad kapitalizace Signify Health

Upisovatelé IPO jsou JP Morgan Securities LLC, Robert W. Baird & Co. Incorporated, William Blair & Company, LLC, Goldman Sachs & Co. LLC, Barclays Capital Inc., Deutsche Bank Securities Inc., BofA Securities, Inc., UBS Securities LLC a Piper Sandler & Co.

Signify Health plánuje prodat 23,5 milionu akcií za 17–19 USD za akcii za 423 milionů USD.

Peníze z IPO budou použity na rozšíření přítomnosti společnosti na trhu sloučením s menšími společnostmi. Podrobnosti nejsou zveřejněny. Po IPO se očekává, že kapitalizace společnosti bude 4,2 miliardy USD.

K posouzení růstového potenciálu akcií Signify Health použijeme poměr cena/prodeje (P/S Ratio). V okamžiku IPO je poměr 7,63 (4 200 / 550,5). Na trhu se zdravotnickými technologiemi může být poměr až 10, proto mohou akcie společnosti během období blokace dosáhnout 32%.

Tým RoboMarkets
info@robomarkets.cz
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Upozornění na rizika:

1.     Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.

2.     Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Investování do fyzických drahých kovů - 9.
  Dnes se budeme zabývat tím, kde a jak investiční a investičně-sběratelské mince ze zlata a stříbra nakupovat i na co si dát pozor.
 • Investování do vody aneb Colorado na suchu
  To, co mě přimělo napsat daný článek, byl rozhovor o investorovi, který vlastnil akcie vodních práv v jihozápadním Coloradu. Současné sucho v povodí řeky Colorado patří do čtvrté kategorie. To je označení, které by mělo nastat každých 50 až 100 let. V mých očích zajímavě kritická situace a zároveň mi při tom probíhal hlavou odraz na finančních trzích, proto jsem si udělal malý průzkum, se kterým se s vámi podělím. Podle Becky Ballingerové, která je asistentkou státního klimatologa v Coloradu, přesto povodí řeky Colorado zažilo za posledních 20 let 2000 až 2018 to byly tři sucha a čtvrté sucho je nyní v roce 2021. Ballingerová řekla, že sucha, která pozorujeme, jsou stále mnohem závažnější kvůli teplotní složce. Jsou teplejší. Investor, který držel akcie vodních práv měl velké dilema, zda si má nadále držet tato práva na vodu, která měla každá hodnotu asi 5 000 dolarů. Bylo jich celkem 25 přesně za 125 000 dolarů, nebo by je měla prodat? Byla to těžká otázka.
 • Investovanie do komodít
  Spôsobov ako obchodovať či investovať na finančných trhoch je mnoho, no každé finančné aktívum je niečím výnimočné. V čom sú iné komodity? Ak je človek dostatočne znalý, skúsený a trpezlivý, tak na nich môže robiť zaujímavé výnosy, pretože tak ako aj iné finančné aktíva, tak aj komodity sú cyklické a to znamená, že pri správnom načasovaní vstupu do trhu sa dá urobiť veľké zhodnotenie investície. Medzi komodity patrí napríklad ropa, zemný plyn, zlato, platina, kukurica, pšenica či bavlna. Ja sám som po páde ropy na negatívne hodnoty nakúpil ropné ETFko a urobil na tom zaujímavý zisk za mesiac 17%.
 • Investování je pro většinu největším obchodem v životě, tak je zapotřebí k tomu podle toho přistupovat
  Rozhovor na téma investice a trading s Tomášem Vrankou ze společnosti XTB.
 • Investování v recesi? Učte se od těch nejlepších v oboru již tuto sobotu!
  Online investiční konference 2022 se blíží! Již tuto sobotu 26. 11. od 13:00 vystoupí v živém vysílání na YouTube kanálu XTB přední odborníci českého i slovenského světa financí. Hlavním tématem je investování v době recese – řečníci se zaměří na aktuální stav trhů i ekonomiky a přidají svůj výhled na nadcházející rok(y).
 • Investovať do akcií alebo trejdovať forex?
  Na trhu je mnoho príležitostí, kam môžeme umiestniť svoje peniaze za účelom zisku. Patria medzi ne nehnuteľnosti, termínované vklady, akcie, dlhopisy, forex, zlato a iné. Avšak ak rozdelíme investorov na dve hlavné skupiny, rozdelíme ich na tých, ktorí vkladajú peniaze do akcií a tých do forexu. Akcioví sa volajú investori, forexoví sa nazývajú tradermi. Sto ľudí, sto chutí, preto si každý môže vybrať tie inštrumenty, ktoré mu viac vyhovujú. Základným motívom však je zarobiť čo najviac. Otázkou ale je, ktorá z týchto dvoch skupín má z historického hľadiska väčší potenciál zarobiť viac?
 • Investovať na akciovom trhu sa stále oplatí
  Akciové indexy rastú od dna už viac ako dva týždne a práve teraz je správny čas zamyslieť sa nad tým, ako dlho to bude trvať. Dosiahli sme už na dno aktuálnej krízy a budú indexy ďalej rásť alebo sa pozeráme na pascu pre býkov? Z pohľadu dlhodobého investovania to nemusí byť až tak kritické.
 • iPhone jako nástroj k tradingu - důležité aplikace
  Pokud vlastníte iPhone a chcete ho používat jako svůj tradingový nástroj, pak je tenhle článek určený právě vám.
 • IPO společnosti Dynasty Financial Partners - Platforma SaaS pro brokery
  Trend digitalizace podnikání je jasně vidět v mnoha oblastech, včetně finančního poradenství. A fakt, že se objevil outsourcing digitálních platforem tento proces významně podporuje.
 • IPO společnosti Rhodium Enterprises: Těžaři z Texasu
  V roce 2008 tehdy neznámý programátor pod pseudonymem Satoshi Nakamoto zveřejnil algoritmus pro vytvoření první kryptoměny na světě s názvem Bitcoin (BTC).
 • IPO společnosti Teads - Alternativa společnosti Google na reklamním trhu
  Trh digitální reklamy ovládají velké korporace, které vlastní sociální sítě, vyhledávače a cloudové služby. V důsledku toho můžeme pozorovat oligopolizaci tohoto odvětví.
 • Iracionalita akciových trhů nezná mezí
  Predikce měnových párů GBPUSD, EURJPY, USDCAD.
 • Irán je sud s pušným prachom
  Až nepochopiteľným sa stávajú posledné vyjadrenia Donalda Trumpa, ktorý sa snaží vypovedať Iránsku jadrovú dohodu o zastavení Iránskeho jadrového programu a má v úmysle na Irán zaviesť nové sankcie. Z hľadiska geopolitiky sa jedná o sud s pušným prachom.
 • I s nízkým procentem ziskových obchodů můžete mít vítěznou strategii
  Mnoho lidí si myslí, že úspěšný trader se liší od ostatních tím, že v 80 až 90 % případů odhadne chování trhu. V tomto článku vysvětlím, proč tomu tak nemusí vždy být. Ve skutečnosti zjistíte, že můžete dlouhodobě profitovat i v případě, že bude poměr vašich ziskových obchodů ke ztrátovým například jen 30:70.
 • Itálie, další Achillova pata eurozóny
  Po úspěšných francouzských prezidentských volbách si investoři vezmou na mušku Itálii. Pokud si někdo myslí, nebo jenom tajně doufá, že evropská ekonomika je po vítězství Emanuele Macrona mimo politické nebezpečí, pak je bohužel na omylu. Zdá se, že italské problémy jsou momentálně nejslabším článkem eurozóny a finanční trhy postupně zaměří veškerou svojí pozornost na politickou scénu v Římě, kde by se měly konat parlamentní volby nejpozději v květnu příštího roku.
 • Italská a španělská emise příjemně překvapily, euro koriguje své ztráty
  Evropská centrální banka včera ponechala sazby beze změny a na tiskové konferenci překvapila optimisticky laděným doprovodným komentářem.
 • Já chci také svoji vlastní měnu
  Dnešní svobodomyslná doba, podpořená technologiemi, které posouvají hranice možného stále dál a dál, vlévá mnoha lidem do žil tolik víry ve vlastního génia, že v sobě dokáží s absolutní lehkostí potlačit soudnost, pokoru a stud a snaží se světu dokázat, že jejich doposud zneuznané ego je zcela opodstatněně větší, než antarktický ledovec. Jsou to lidé, kteří jsou přesvědčeni o tom, že pokud by žili v roce 1492, objevili by Ameriku oni, nikoliv nějaký Krištof Kolumbus. A tak se stane, že čas od času někdo z nich přijde s nápadem, například na vytvoření vlastní měny. Ale nejedná se o nějaké papírky sloužící k nákupu nemovitostí v rámci jakési stolní hry. To skutečně ne. Vždyť přeci když už něco dělají, tak to musí ocenit celý svět, takže se zákonitě musí jednat o globální platidlo.
 • Já jsem fotbalista a já jsem trader
  Nedávno jsem psal příspěvek o podobnosti, kterou vidím mezi F1 a tradingem. Dnes bych to rád uchopil trochu motivačním způsobem a podíval se z velkého nadhledu na to, jak těžké je uspět jako fotbalista a jak „snadné“ je uspět jako trader. Já si totiž docela často říkám, že my se až příliš koncentrujeme na naši věc, tedy na grafy, zprávy a podobné atributy. Žijeme v bublině unikátnosti, které, podle nás, nikdo nerozumí, respektive my ji rozumíme nejlépe, ale současně se také často sami sebe ptáme, jak těžké je vlastně v tradingu uspět. A nechci slyšet odpor! Každý si tu otázku někdy položil a mnozí z nás opakovaně.
 • Jaká bude americká měnová politika pod vedením nového šéfa Fedu?
  Americký prezident Donald Trump po několika týdenních spekulacích zveřejnil jméno kandidáta na post šéfa americké centrální banky (Fed). Jerome H. Powell pravděpodobně nahradí ve funkci Janet Yellenovou, která končí v čele Fedu v únoru příštího roku. Powell není v americké centrální bance žádným nováčkem. Výběrem tohoto kandidáta vsadil Donald Trump na jistotu. Powell je členem bankovní rady Fedu od roku 2012. V průběhu svého 6letého působení kontinuálně podporoval kroky své předchůdkyně Janet Yellenové, v oblasti měnové politiky a finanční regulace. Proto se očekává, že bude v jejich šlépějích pokračovat.
 • Jaká bude měnová politika ECB v příštím roce?
  Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi famózně vyřešil složitou otázku. Jak odstavit ekonomiku eurozóny od programu kvantitativního uvolňování (QE) bez toho, aby utáhnul měnové podmínky v eurozóně a způsobil posílení eura. Po listopadovém zasedání bankovní rady oznámil, že od příštího roku budou sníženy nákupy aktiv na polovinu. ECB bude tedy do konce letošního roku nakupovat státní a komerční bondy v měsíčním objemu 60 miliard eur a od příštího roku se sníží objem nákupů na 30 miliard eur měsíčně, přičemž Mario Draghi na tiskové konferenci uvedl, že program bude trvat minimálně do září 2018. Jak již bylo avizováno několikrát, úrokové sazby zůstanou nezměněny po dobu trvání programu QE. Reakce trhu ukazuje, že Draghi zvládl listopadové vystoupení na jedničku. Naznačil konec programu QE bez toho, aby euro posílilo. Naopak euro od posledního zasedáni centrální banky oslabuje.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
virarosi krypto