Neděle 06. července 2025 04:59
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW

Daně z příjmů právnických osob

img

Deficit roste, ovšem drama se zatím nekoná

02.11.2020 Stav českých veřejných financí se i v říjnu podle očekávání zhoršil, když vykázal deficit na úrovni 274 mld. Kč. Ve srovnání se zářijovým výsledkem tak došlo k nárůstu „jen“ o zhruba 22 mld. Kč. Nadále tak platí, že tlak na rozpočet za prvních deset měsíců roku nebyl tak silný, jak vláda zřejmě očekávala, když plánovala za letošní rok půlbilionový schodek. Rezerva, kterou jí schválený rámec pro zbytek roku poskytuje, se ovšem pravděpodobně bude hodit, jelikož epidemie v Česku mezitím znovu nabrala na síle a vyžádá si tak bezpochyby další výdaje. Zatímco před příchodem druhého kola ekonomických restrikcí jsme přepokládali celkový letošní deficit bezpečně pod hranicí 400 mld. Kč, nyní se kloníme k tomu, že konečný účet za letošní úrok se bude pohybovat v blízkosti 450 mld. Kč.
img

Výnosy za 3. čtvrtletí odstartovaly slibně. Velká očekávání patřila Netflixu a Tesle

22.10.2020 Výnosy firem z indexu S&P 500 za 3. čtvrtletí jsou zatím lepší, než se čekalo. Technologický sektor vykazuje oproti loňskému roku zlepšení o téměř 10 %. Zůstáváme tak ohledně výnosů za 3. kvartál optimističtí, i když u některých až příliš populárních akcií nejspíš sem tam dojde k nějakému zaškobrtnutí. Společnosti Netflix a Tesla, které zveřejnili své výnosy včera, jsou letos zahrnuty do „amerického technologického byznysu“ a investoři do nich vkládají velká očekávání.
img

Prezidentské volby USA 2020 – jaký lze očakávat dopad na vývoj trhů?

21.10.2020 Americké prezidentské volby se blíží. V úterý 3. listopadu budeme vědět, zda Donald Trump obhájí svůj mandát, nebo zda jej převezme Joe Biden. Pro investory se samozřejmě jedná o vzrušující období. V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o amerických prezidentských volbách a jejich dopadu na akciové trhy.
img

Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií

15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.
img

Lepší vývoj státního rozpočtu nás vede k optimističtější naší prognózy

01.10.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních devíti měsících tohoto roku s deficitem 252,7 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je výsledek horší o 231,7 mld. Kč. Z pohledu zářijových i celoročních statistik se jedná o nejhlubší deficit v moderní historii země. Tempo jeho prohlubování je však méně než poloviční ve srovnání s jarními měsíci spojené s akutními náklady vlády.
img

Ozvěny trhu: Schodek rozpočtu může být méně než 400 miliard

10.09.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních osmi měsících tohoto roku s deficitem 230,3 miliardy korun. To je o 214,9 miliardy více než ve stejném období minulého roku. Z pohledu srpnových i celoročních statistik se jedná o nejhlubší deficit v moderní historii země. Překonává tak i doposud nejhorší rok 2009, kdy státní rozpočet skončil s pasivem 192,4 miliardy korun.
img

Státní rozpočet se dále propadá

01.09.2020 Srpen přinesl další prohloubení deficitu státního rozpočtu, který narostl z červencových 205,1 až na 230,3 mld. Kč a opět překonal dosavadní tuzemský rekord. Před rokem touto dobou činil z dnešního pohledu „pouhých“ 15 mld. Kč. Vzhledem k jarnímu rozsáhlému ekonomickému útlumu se ovšem jedná o očekávatelný vývoj, jelikož si záchranná ekonomická opatření logicky vyžádala navýšení výdajů, zatímco daňové příjmy utrpěly výpadek. Dosavadní plnění rozpočtu pak naznačuje, že pokud nedojde k opětovnému zavádění plošných restriktivních opatření, pak by schválený deficit ve výši 500 mld. Kč nakonec neměl být zapotřebí.
img

Státní rozpočet skončil za prvních sedm měsíců v deficitu 205,1 mld. Kč

03.08.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních sedmi měsících tohoto roku s deficitem 205,1 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je výsledek horší o 195,4 mld. Kč. Z pohledu červencových i celoročních statistik se jedná o nejhlubší deficit v moderní historii země. Překonává tak i doposud rekordní rok 2009, kdy státní rozpočet skončil s pasivem 192,4 mld. Kč. V relativním vyjádření však nebyl prozatím schodek roku 2009 překonán (3,6 % vs. 4,5 % HDP).
img

Stát vybral na daních v pololetí meziročně o 12,6 pct. méně

19.07.2020 Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení v prvním pololetí klesly meziročně o 12,6 procenta, tedy o 65,2 miliardy, na 454,2 miliardy korun. Na dani z přidané hodnoty (DPH) stát získal 188 miliard korun, meziročně o 12,2 miliardy korun méně. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral zhruba o 24,7 miliardy méně, celkem 74,4 miliardy korun. Vyplývá to z dat zveřejněných ministerstvem financí v rámci údajů o státním rozpočtu ke konci června.
img

Okénko trhu - Německá nezaměstnanost pomalu stoupá

01.07.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červnu polepšil o dalších 5,3 bodu na hodnotu 44,9 a naznačil postupující zlepšování podmínek v průmyslu. Zveřejněná skutečnost byla v souladu s naším i tržním odhadem. Z průzkumu nicméně vyplývá, že obchodní podmínky zůstávají i nadále náročné. Výrobní objemy pokračovaly v poklesu, jeho tempo však bylo oproti předchozím měsícům nižší. K tomu přispěla skutečnost, že řada firem rozjela výrobu a začala zpracovávat nedodělky. Nových zakázek se však stále nedostávalo.
img

Rozpočet se podle očekávání dál propadá

01.07.2020 První letošní pololetí si již stačilo vyžádat deficit hospodaření státu na úrovni 195,2 mld. Kč. Podobně jako v předchozích měsících se tak jedná o suverénně největší zaznamenaný schodek pro dané období, který se navíc bude v příštích měsících dále zvyšovat.Zatímco příjmová strana trpí ochromenou ekonomickou aktivitou, která tudíž negeneruje daňové výnosy, ta výdajová nese tíhu záchranných programů. Původně schválený celoroční schodek na úrovni 40 mld. Kč je dávno zapomenut a postupně byl zrevidován na 200 a posléze 300 mld. Kč. Aktuálně probíhají jednání o jeho dalším navýšení až na 500 mld. Kč, což podle nás bude již realitě s největší pravděpodobností blízké.
img

Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend

16.04.2020 Rok 2020 začal krizí na finančních trzích v důsledku pandemie koronaviru. Tato situace je pro investory velmi nepříjemná a vyhlídky do budoucnosti jsou v této napjaté době nejisté. Investoři, kteří chtějí těžit ze silného trhu s nemovitostmi, mají k dispozici velký výběr REIT.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020

04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
img

Státní rozpočet začal nový rok deficitem

03.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Výsledek z minulého roku byl výrazně lepší, když rozpočet skončil v plusu o 8,8 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu se i nadále daří výběru daně z příjmu fyzických osob a pojistnému na sociální a zdravotní pojištění. Na straně výdajů zaujme významný nárůst sociálních dávek vlivem zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. V lednu zároveň došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie.
img

Okénko trhu - PMI za leden potvrdily stoupající sentiment

03.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu se i nadále daří výběru daně z příjmu fyzických osob a pojistnému na sociální a zdravotní pojištění. Na straně výdajů zaujme významný nárůst sociálních dávek vlivem zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. V lednu zároveň došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Příjmová strana státního rozpočtu zaostávala oproti plánu již loni, a ani letos nebude situace příznivější. Ekonomika bude zpomalovat, což sníží výběr daní. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
C:\fakepath\irsko.jpg

Příjmy z firemních daní v Irsku stouply loni na nový rekord

05.01.2020 Rekordních 10,9 miliardy eur (276,2 miliardy Kč) vybralo v loňském roce Irsko od firem na daních. Částka představuje téměř pětinu všech vybraných daní. Proti plánu byly příjmy z firemních daní vyšší o 2,4 procenta, oznámilo v pátek irské ministerstvo financí.
img

Investice v závěru roku tradičně zrychlují

02.12.2019 Státní rozpočet za prvních jedenáct měsíců skončil v deficitu 38,6 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se jedná o zhoršení salda o 19 mld. Kč. Zároveň se také jedná o nejhorší listopadový výsledek od roku 2014, kdy byl deficit téměř dvojnásobný.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Deficit rozpočtu USA byl loni nejvyšší za sedm let

25.10.2019 Deficit rozpočtu americké vlády se v uplynulém fiskálním roce prohloubil na 984 miliard dolarů (22,7 bilionu Kč) ze 779 miliard USD v předchozím roce a byl nejvyšší za sedm let. Příjmy z daní sice vzrostly, tento růst ale překonaly vyšší rozpočtové výdaje a náklady na obsluhu dluhu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
img

Deficit rozpočtu se v září prohloubil na 21 mld. Kč

01.10.2019 Schodek rozpočtu zaznamenal nejvyšší zářijovou hodnotu od roku 2014, když dosáhl 21 mld. Kč. Aktuální výsledky potvrzují trend pozorovaný v předchozích měsících, a totiž že příjmy se nedaří plnit podle původního plánu. Zatímco v případě daně z příjmu právnických osob se oproti předchozím měsícům výběr zlepšil, ostatní daně znatelně zaostávají, když se např. na dani z příjmu fyzických osob po uplynutí tří čtvrtin rozpočtového období vybralo jen necelých 72 %. Ještě výraznější je manko u DPH, kde se nevybralo ani 70 % plánovaných příjmů. Naproti tomu výdaje státu plánovaného tempa dosahují, hlavně ty neinvestiční. U kapitálových výdajů pak evidujeme výdaje pod plánem, jak je u českého rozpočtu obvyklé.
img

Makroekonomický prehľad: V Európe rastú obavy z recesie

23.09.2019 Mierne zlepšenie prieskumov PMI v auguste zvýšilo nádej na oživenie hospodárstva medzi investormi, ktorí počítajú s kombináciou tlače nových peňazí od ECB a zlepšujúcich sa hospodárskych vyhliadok. Tieto nádeje sa práve prerušili, pretože predbežné európske PMI za september sú úplne hrozné. Oba indexy vo výrobe a službách sa v Nemecku a vo Francúzsku zhoršili a najdôležitejšie zo všetkých - nemecká výroba, klesla na strašidelných 41,4 bodov. Je to úroveň podobná recesii a po mesiacoch vznášania sa okolo 43 - 44 bodov je úplne jasné, že nejde o náhodu, ale o trvalé zhoršenie. Vďaka uvoľneniu menovej politiky, ktoré trhy už „započítali“, sa môžu investori prebudiť k myšlienke, že k tomu nedochádza bezdôvodne.
img

Okénko finančního trhu 1.7.2019

01.07.2019 Víkendový summit G20 nepřinesl žádné větší drama. Hlavní událostí summitu bylo bezpochyby setkání prezidentů z USA a Číny, jehož výsledek lze považovat za úspěšný. Obě strany se shodly, že obnoví jednání o nové obchodní dohodě. Ačkoliv ani jedna ze stran neodvolala stávající cla, nebyla uvalena ani žádná další. Zároveň americký prezident D. Trump povolil obnovu zásobení čínské firmy Huawei, avšak pouze v případech, kdy to neohrozí bezpečnost USA. Celkový postoj USA k této společnosti bude stanoven až na samý závěr vyjednávání. Na summitu ovšem proběhlo více významných setkání. Zástupce Saúdské Arábie a ruský prezident V. Putin se shodli na snížení těžby o 1,2 mil. barelů ropy denně na dalších šest měsíců s možným prodloužením až do března 2020. Přestože Rusko není součástí kartelu OPEC, zdá se, že nyní přebírá rozhodování. Summit byl zakončen společným prohlášením zúčastněných zemí. Vyzvali k podpoře volného a spravedlivého obchodního prostředí. Součástí závěrů je i závazek ochrany klimatu.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Inflační tlaky na obou březích Atlantiku

03.05.2019 Inflace v eurozóně v dubnu vykázala pouze dočasné zrychlení a v následujících měsících opět poklesne. Udržitelného růstu by se měla inflace v eurozóně dočkat až v závěru roku. Zato americký trh práce i nadále ukazuje, že je v solidní kondici. Míra nezaměstnanosti se opět vrací na svá minima a v následujících měsících bude dále klesat. Neutichají ani mzdové tlaky, které naopak dále akcelerují. ČNB podle očekávání zvýšila poprvé v tomto roce své úrokové sazby, nicméně rétorika bankovní rady zůstává neutrální. My očekáváme, že nejen slabší koruna donutí bankovní radu dále zvyšovat sazby už v létě.
img

Forex: ČNB i nadále očekává posílení koruny

02.05.2019 Tuzemská centrální banka podle očekávání zvýšila své úrokové sazby. S rozhodnutím byla představena i nová makroekonomická prognóza. Ta počítá oproti únoru s nižším růstem HDP domácí ekonomiky pro tento a příští rok, vyšší inflací a posilováním koruny. Naše prognóza však tak optimistická ohledně koruny není, což je podle našeho názoru jeden z důvodů pro další zvyšování úrokových sazeb ve druhé polovině roku. Trh reagoval na následnou tiskovou konferenci guvernéra J. Rusnoka tradičně negativně, když koruna oslabila ke 25,70 za euro.
img

Okénko finančního trhu 1.3.2019

01.03.2019 Podle zpřesněného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v závěru minulého roku mezičtvrtletně o 0,9 %,což znamená zrychlení o tři desetiny ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Meziroční tempo také zrychlilo na 2,8 %. V obou případech však statistika zaznamenala revizi směrem dolů o jednu desetinu procentního bodu. I tak lze stále hovořit o solidním růstu tuzemské ekonomiky. Za celý loňský rok dosáhl hospodářský růst 3 %. Největším tahounem ekonomiky zůstávají investice, zatímco růst spotřeby domácnosti mírně zpomalil. Rychlejšímu růstu však nejvíce napomáhá nižší negativní příspěvek zahraničního obchodu ve srovnání s předchozími kvartály. Nemalou měrou se na současném růstu ekonomiky podílela i spotřeba vládních institucí, která vzrostla v celoročním vyjádření nejrychleji od roku 2003. Česká ekonomika dosáhla na začátku minulého roku vrcholu svého hospodářského cyklu a začala postupně zpomalovat. I přes zpomalení tuzemské ekonomiky v předchozích dvou čtvrtletích je současné zrychlení pozitivním překvapením. Pro tento rok očekáváme průměrný růst ekonomiky 2,7 % a pro rok příští ještě o dvě desetiny nižší tempo.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2019

22.02.2019 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
img

Okénko finančního trhu 1.2.2019

01.02.2019 Český index nákupních manažerů ve výrobě v lednu dále poklesl o 0,7 b. na 49 bodů. Lednový ukazatel tak pokračoval v sestupném trendu ze závěru loňského roku a dosáhl svého minima za posledních šest let. Pokračující pokles indexu je dán snížením objemů výroby i nových zakázek, nově se přidal i pokles zaměstnanosti, ke kterému došlo poprvé od dubna 2013. Vlivem slabší poptávky poklesla výroba v lednu již druhý měsíc v řadě, tentokrát mírněji, přesto byl aktuální pokles druhý největší od prosince 2012. Dále se snížil objem nových zakázek, a to jak z domácí ekonomiky, tak ze zahraničí, což je dáno vzrůstajícím napětím na trzích vlivem stále častějších signálů o ekonomickém zpomalení. Index PMI soustavně klesá i v Německu a v celé eurozóně. České PMI se tak vyvíjí v souladu se zahraničními ukazateli. Poklesy těchto ukazatelů signalizují rizika pokračujícího zpomalování ekonomického růstu.
img

Okénko finančního trhu 3.1.2019

03.01.2019 Hospodaření státu skončilo v minulém roce v mírném přebytku 2,9 mld. Kč, po očištění o prostředky z Evropské unie by skončil rozpočet v mírném deficitu. Výsledek hospodaření státu byl přebytkový, přestože byl pro rok 2018 schválen rozpočet se schodkem 50 mld. Kč. Závěr roku bývá pro státní rozpočet tradičně horší, nicméně tento rok se podařilo státu tento jev potlačit vyšším výběrem daní. Nárůst zaznamenaly skoro všechny daně kromě daně z příjmu právnických osob. Ta reflektuje snižující marže firem a nárůst investic z důvodu nedostatečných kapacit a rostoucích mzdových nákladů. Pro příští rok však očekáváme, že příjmová strana státního rozpočtu už nebude tak příznivá vzhledem ke zpomalující ekonomice a rostoucím úrokovým sazbám.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Moscovici: Dočasné překročení deficitu Francie je tolerovatelné

13.12.2018 Případné překročení limitu rozpočtového deficitu Francie v příštím roce by mohlo být tolerovatelné, pokud bude jen dočasné. Uvedl to dnes ve francouzském Senátu evropský komisař pro hospodářské a finanční otázky, daně a cla Pierre Moscovici. Očekává se, že rozpočtový deficit Francie by příští rok mohl překročit tři procenta hrubého domácího produktu (HDP), protože prezident Emmanuel Macron slíbil protivládním demonstrantům ústupky, které vytvoří v rozpočtu díru deset miliard eur (258,4 miliardy Kč).
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.9.2018

04.09.2018 Akciové trhy rozvíjejících se ekonomik posledních pár dní silně ztrácí pod hrozbou nákazy krize z Turecka nebo Argentiny. Koruna prozatím zůstává stabilní a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/CZK 25,73. Nicméně negativní geopolitický sentiment ji v blízké době nedovolí přilepšit si.
img

Okénko finančního trhu 1.8.2018

01.08.2018 Stát hospodařil v prvních sedmi měsících tohoto roku s přebytkem 16,6 mld. Kč. Ve stejném období předchozího roku byl přebytek rozpočtu téměř 25 mld. Kč. Rozpočtový přebytek v sobě skrývá stále slabší investiční výdaje, které však postupně zrychlují a dohánějí původní plán. I ve srovnání s minulým rokem je vidět znatelné zlepšení v oblasti státních investic. Po očištění o EU fondy by byl rozpočet v deficitu 4,1 mld. Kč. Na příjmové straně zaostává pouze inkaso daně z příjmu právnických osob, které vzrostlo meziročně pouze o 2,6 %. Na jedné straně je to vinnou procesu podávání daňových přiznání, které bude pokračovat i v srpnu. Na straně druhé se však projevuje i pokles ziskovosti firem způsobený vyššími mzdovými náklady a cenami vstupů.
C:\fakepath\us-economy-downfall.jpg

Mzdy v soukromém sektoru USA rostly nejrychleji za 11 let

27.04.2018 Zaměstnancům v soukromém sektoru USA rostly v prvním čtvrtletí mzdy nejrychleji za 11 let. Ministerstvo práce dnes uvedlo, že jeho index nákladů práce ukázal, že mzdy v soukromém sektoru se za leden až březen ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšily o jedno procento, což byl nejvyšší růst od prvního čtvrtletí 2007, tedy před začátkem tzv. velké recese.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální vlna fúzí a akvizic je nejsilnější od začátku století

29.01.2018 Letošní začátek roku je ve znamení nejsilnější globální vlny fúzí a akvizic od internetového boomu "dotcom" firem v roce 2000. Jejich hodnota se v lednu podle údajů společnosti Dealogic, kterou cituje list Financial Times (FT), zatím vyšplhala na 273 miliard dolarů (5,6 bilionu Kč). Uzavírání obchodů napomáhá důvěra vyvolaná schválením daňové reformy ve Spojených státech, posilování světové ekonomiky a růst akciových trhů, píše list.
img

Dopady daňové reformy v USA

30.12.2017 Goldman Sachs varuje, že změna daňových zákonů prezidenta Trumpa připraví firmu o miliardy z jejího hospodářského výdělků.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump podepsal daňovou reformu

22.12.2017 Americký prezident Donald Trump dnes podepsal daňovou reformu, kterou tento týden schválil Kongres Spojených států. Daňové změny, které budou platit od ledna, jsou nejrozsáhlejší od dob prezidenta Ronalda Reagana, který vládl v 80. letech. Reforma, která mimo jiné snižuje daně z příjmu právnických osob na 21 procent z nynějších 35 procent a jednotlivcům umožňuje snížit daňový základ o dvojnásobek současného stavu, je jedním z pilířů Trumpova politického programu.
img

Kongres v USA schválil daňovou reformu

22.12.2017 Tento týden ve středu odhlasoval kongres Spojených států daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Ten označil přijetí za historický krok a velkou daňovou úlevu pro Američany. Jde o nejrozsáhlejší reformu daní posledních více než 30 let.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Růst ekonomiky USA ve 3Q zrychlil na 3,2 %

21.12.2017 Růst ekonomiky Spojených států ve třetím čtvrtletí zrychlil na 3,2 procenta z 3,1 procenta ve druhém kvartálu. Jeho tempo tak bylo nejprudší za více než dva roky. Oznámilo to dnes ministerstvo obchodu ve své konečné zprávě. Mírně tak opravilo svůj odhad z konce listopadu, podle kterého růst činil 3,3 procenta.
C:\fakepath\trump-dane.jpg

Kongres schválil Trumpovu daňovou reformu

20.12.2017 Kongres Spojených států dnes schválil rozsáhlou daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Návrh již v úterý přijala Sněmovna reprezentantů, Senát ale kvůli procedurálním pochybením musel následně odsouhlasit pozměněnou verzi, kterou dnes potvrdila také sněmovna, čímž schvalovací proces skončil. Zákon nyní zamíří k Trumpovi k podpisu. Prezident na twitteru přijetí reformy označil za historickou daňovou úlevu pro Američany.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Senát USA schválil pozměněnou verzi daňové reformy

20.12.2017 Senát amerického Kongresu schválil dnes s úpravami konečnou verzi daňové reformy. Pozměněnou verzi proto ještě musí opět schválit Sněmovna reprezentantů, která o ní má hlasovat ještě dnes. Podle agentury AP jde o nejrozsáhlejší daňovou reformu ve Spojených státech za více než 30 let.
C:\fakepath\usa.jpg

O Trumpově daňové reformě bude dnes hlasovat i Senát

19.12.2017 O radikální daňové reformě amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes bude vedle Sněmovny reprezentantů hlasovat také Senát. Oznámil to šéf republikánů v Senátu Mitch McConnell. Pokud Kongres, ve kterém mají republikáni většinu, reformu schválí, bude ji moci Trump ve středu podepsat, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-19122017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 19.12.2017

19.12.2017 Akcie ve Spojených státech včera stouply na nové rekordy. Akciím pomohla naděje na schválení nového amerického zákona o daňové reformě, která má snížit daně z příjmu právnických osob. Náladu podpořila i řada zpráv o fúzích a akvizicích.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik1.png

Ondřej Hartman: Týdenní FOREX komentář FXstreet.cz (18.12.2017)

18.12.2017 Minulý týden mi EUR/USD nabídl další ziskovou obchodní příležitost, kterou jsem dopředu zveřejnil v mém týdenním komentáři. Eurodolar totiž prolomil horní vstupní s/R zónu, čímž se aktivoval long obchod, který velmi rychle došel do svého prvního cíle, kde jsme mohli část pozice ukončit v zisku na Profit-Targetu 1 (PT1). O od tohoto místa se trh bohužel otočil zpět dolů a nedošel na PT2 a zbytek pozice tak skončila na nule na Break/Even. I přesto ale první polovina vydělala. Pokud jste v minulém týdnu také využili můj obchod ve svůj prospěch, tak gratuluji!
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Nemocný McCain se asi nezúčastní hlasování o daňové reformě

18.12.2017 Nemocný republikánský senátor John McCain se pravděpodobně nezúčastní úterního důležitého hlasování o daňové reformě. Až do ledna bude mimo Washington, informovala agentura Reuters. McCain trpící rakovinou mozku se mezitím vrátil domů do Arizony poté, co byl v uplynulých dnech hospitalizován s nespecifikovanou virovou nákazou.
C:\fakepath\usa 14122014.png

Republikáni představili konečný návrh daňové reformy v USA

17.12.2017 Republikáni v pátek představili konečnou podobu návrhu daňové reformy ve Spojených státech, která zahrnuje snížení daně z příjmu právnických osob na 21 procent z nynějších 35 procent. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\usa.jpg

Americký Senát schválil Trumpovu daňovou reformu

02.12.2017 Americký Senát dnes poměrem 51 ku 49 hlasům schválil daňovou reformu, kterou prosazuje republikánský prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob. Jde o největší změny v daňových předpisech od 80. let. Pro návrh přitom nehlasoval žádný ze senátorů za Demokratickou stranu, proti hlasoval také jeden republikán.
img

EUR/USD

11.11.2017 Měnový pár EUR/USD pravděpodobně najde podporu na úrovni 1.1605 a v pátek uzavřel pár obchodování na úrovni 1,166614. Pár dosáhl americké části obchodování high price na 1.1667 a minima na úrovni 1.1648. Euro v pátek posílilo proti dolaru na základě zpráv, že revize daní (Trumpova daňová reforma) v USA může být odložena až do roku 2019, brzdila nedávnou rally dolaru.
img

USD/CHF

10.11.2017  Měnový pár USD/CHF včera prudce klesl poté, co Senát USA potvrdil zpoždění snižování daní z příjmu právnických osob. Dvojice klesla na 0.99218 a v současné době obchoduje kolem 0.99540.
img

Nejistota ohledně daňové reformy oslabila Wall Street

10.11.2017 Akciové trhy v USA se tento týden trochu více rozhýbaly. Především ve čtvrtek se volatilita výrazně zvedla a trhy značně oslabily už v premarketu. V reguleérních obchodních hodinách pak ztrátu ještě umocnily a ztrácely více než 1 %.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Sněmovna reprezentantů bude o reformě daní hlasovat příští týden

10.11.2017 Sněmovna reprezentantů bude v příštím týdnu hlasovat o republikánském návrhu rozsáhlé daňové reformy, která má snížit korporátní daň z 35 na 20 procent. Včera to po jednání sněmovního výboru pro finanční zákonodárství, který plán změny daňového systému schválil, prohlásil vůdce republikánské většiny ve sněmovně Kevin McCarthy. Vedle sněmovního návrhu pracují na vlastním plánu daňové reformy i republikánští senátoři, kteří včera představili svou verzi. Jejich koncept se ale od toho sněmovního, který byl zveřejněn před týdnem, zásadně liší.
img

Americký dolar může sesadit z forexového trůnu odložení daňové reformy v USA

08.11.2017 Americký dolar drží pevně opratě měnového trhu. Měna Spojených států se totiž stále pohybuje v blízkosti čtyřměsíčních maxim ke koši hlavních světových měn a zatím nehodlá oslabit. A to i přes, měřeno středoevropským časem, ranní výkyvy kvůli čínským datům o vývozu a dovozu. Vývoj dolaru na forexovém trhu je ovlivněn očekáváním investorů ohledně nových informací o osudu daňové reformy v USA.
C:\fakepath\eurusd-08112017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.11.2017

08.11.2017 Akcie na newyorské burze včera táhly dolů společnosti Priceline a TripAdvisor, které předpověděly výrazný propad svých zisků v letošním posledním čtvrtletí. Burza ztrácela rovněž kvůli obavám investorů, že plán republikánů na snížení korporátní daně nebude schválen v navrhované podobě.
C:\fakepath\eurusd-07112017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 7.11.2017

07.11.2017 Akcie na newyorské burze včera vystoupily na nový rekord zejména díky obří nabídce společnosti Broadcom na koupi konkurenta Qualcomm. Trh podpořilo rovněž přesvědčení, že snížení korporátní daně, jaké navrhují republikáni, přinese firmám vyšší zisky.
C:\fakepath\dolar.jpg

Očekávaný návrh daňové reformy v USA počítá s výraznými škrty

02.11.2017 Republikánská strana dnes ve Sněmovně reprezentantů USA s denním zpožděním představila návrh první daňové reformy po třiceti letech. Předložený návrh americký daňový systém zjednodušuje, krátí daně firmám i střední třídě a postupně chce odbourat daň z nemovitostí, informují světové agentury. Republikáni se ale vzdali snahy o fiskální disciplínu, protože pokud by byl jejich návrh schválen, zvýšil by se v příštím desetiletí státní dluh Spojených států o 1,5 bilionu dolarů (33 bilionů Kč). Ten přitom v současnosti přesahuje 20 bilionů dolarů.
img

Přehled vývoje na trhu

02.11.2017 Market   • USA Republikáni představují daňový zákon, ale čeká je tvrdá práce. Trump jmenuje Jeromeho Powella, na ...
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německá obchodní komora zlepšila hospodářský výhled

20.10.2017 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) včera zlepšila odhad růstu německé ekonomiky. Letos se podle její nové prognózy hrubý domácí produkt zvýší o dvě procenta místo dříve předpovídaných 1,8 procenta. Příští rok počítá se zrychlením růstu na 2,2 procenta.
novy zeland 19122013.png

Růst novozélandské ekonomiky v 1. čtvrtletí zaostal za odhady

15.06.2017 Novozélandská ekonomika v prvním čtvrtletí nenaplnila očekávání a vykázala růst pouze o 0,5 procenta, navzdory velmi dobrému výkonu zemědělství. Důvodem je zejména pokles stavebnictví, první od června 2015, a slabší vývoz mlékárenského průmyslu. Uvedl to dnes tamní statistický úřad. Čtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) sice v porovnání s posledním loňským čtvrtletím o 0,1 procentního bodu zrychlil, výrazněji však zaostal za očekáváním.
img

Rozpočet: Letos poprvé v červených číslech

01.06.2017 Za prvních pět měsíců letošního roku stát hospodařil s deficitem 18,7 miliardy korun. Je to samozřejmě podstatně horší výsledek než loni, nicméně v loňském roce rozpočtu soustavně pomáhaly miliardy z fondů EU, které extrémně nadlepšily rozpočtové hospodaření a nakonec i „způsobily“ první rozpočtový přebytek od roku 1996.
francie.jpg

Francouzské a německé firmy jsou nejaktivnější za šest let

23.05.2017 Aktivita francouzských a německých soukromých firem byla v květnu nejvyšší za posledních šest let a překonala očekávání analytiků oslovených agenturou Reuters. Povzbudilo je celosvětové hospodářské oživení a ve Francii i zvolení Emmanuela Macrona francouzským prezidentem. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu společnosti IHS Markit.
irsko.jpg

Brexit negativně zasáhne irskou ekonomiku

12.05.2017 Rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii (takzvaný brexit) zasáhne irskou ekonomiku výrazně negativně, obchodní bariéry totiž poškodí tradiční sektory. Ve své dnešní zprávě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
EU staty.jpg

Ministry financí EU čeká debata o konsolidovaném základu daně

08.11.2016 Především daňová problematika bude v centru pozornosti ministrů financí států EU, kteří se dnes sejdou...
img

Fidelity International: Trump vs. Clintonová = vliv na kapitálové trhy

31.10.2016 Odborníci Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, se domnívají, že pokud by při prezidentských volbách 8. listopadu skutečně zvítězil Donald Trump, v krátkodobém horizontu by to přineslo pro kapitálové trhy USA větší rizika, než zvolení Hilary Clintonové. A to zejména vzhledem k vyšší míře nejistoty, která je s ním spojována. Zatímco podle analýzy Fidelity International je celkový vliv politiky prezidenta na makroekonomickou situaci a na trhy omezený, dopad na jednotlivé sektory a společnosti může být významný.
img

Apple na Slovensku platiť dane nemá

04.10.2016 V prípade 13-miliardovej „pokuty“ pre Apple sa miešajú jablká s hruškami. Na internetoch a v niektorých médiách sa rozvírila debata o tom, že Apple by mal platiť dane v každej krajine EÚ, kde predáva svoje tovary a služby. To je však v rozpore s princípmi jednotného trhu EÚ. Podľa neho môže spoločnosť predávať svoje produkty a služby vo všetkých krajinách EÚ, pričom zisky zdaňuje vo svojej domovskej krajine (v prípade spoločností mimo EÚ v krajine, kde má pobočku).
eu-de-reichstag.jpg

Německo nechce soutěž ve snižování daní

06.07.2016 Německo si nepřeje soutěž ve snižování daní v Evropě. Prohlásil to dnes německý ministr financí Wolfgang...
Brexit-poll-668624.jpg

Snížit firmám v Británii daně prý není dobrý nápad

05.07.2016 Plán britského ministra financí George Osborna snížit firmám v Británii daň z příjmu na méně než 15 procent není dobrý...
gbpusd-04072016-8.png

Forex: Libra k dolaru mírně zpevňuje

04.07.2016 Obchodování na forexových trzích je v úvodu nového týdne bez výraznějších změn, k čemuž přispívá zejména volný den ve Spojených státech. Kvůli oslavám Dne nezávislosti jsou tamní trhy zavřené. Mírně zpevňuje britská libra, která zůstává v blízkosti hodnot, na které spadla po referendu o dalším setrvání Británie v Evropské unii. Mírný růst zaznamenalo také euro k dolaru.
img

Návrat primitivní ekonomiky

17.11.2015 Léta chybné politiky nám způsobila problémy se závislostí na USD Silnější dolar omezuje budoucí růst, ceny komodit a ...
img

V září se schodek rozpočtu zvýšil minimálně, vývoj zůstává výrazně lepší než loni

01.10.2013 Schodek státního rozpočtu se během září zvýšil na 38,2 miliardy korun při celkových příjmech ve výši 806,4 mld. Kč. Op...
japonsko 13082013-2.png

Japonsko prý uvažuje o snížení firemní daně

13.08.2013 Japonský premiér Šinzó Abe uvažuje o snížení firemní daně. Chce tak firmám kompenzovat negativní dopad...
kypr 03042013.jpg

Agentura Fitch snížila rating Kypru

04.06.2013 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings včera večer snížila hodnocení schopnosti Kypru splácet své...
img

Další peníze pro Kypr od vkladatelů: O část peněz v kyperských bankách nakonec přijdou i pojišťovny a charity

22.04.2013 Kyperská vláda ve snaze získat další peníze rozšiřuje okruh subjektů, kterých se dotkne zdanění bank. O část vkladů v ...
kypr 03042013.jpg

EU a MMF nenavýší záchranný úvěr pro Kypr

12.04.2013 Evropská unie a Mezinárodní měnový fond nemohou zvýšit záchranný úvěr pro Kypr...
img

Kypr opět zmírnil omezení nad finančními transakcemi. Trojka více peněz dát nemůže

12.04.2013 Kypr dnes opět zmírnil omezení nad finančními transakcemi, která byla zavedena kvůli obavám z masového výběru vkladů. ...
img

Realita eurozóny: Každý sám za sebe

26.02.2013 Vývoj posledních měsíců ukazuje, že evropské země již necítí silnou vazbu k Evropě jako celku. Solidarita se zeměmi, k...
img

Ranní zprávy

27.07.2012 Evropa - Komentáře prezidenta ECB Maria Draghiho včera na trzích obnovily důvěr...
img

Po oznámení finanční pomoci Irsku akcie porostou

22.11.2010 Evropské akciové indexy otevřou v pondělí výše. Důvodem jsou zisky indexu S&P 500 v závěru pátečního ...
Související klíčová slova: Mark-to-Market | Fibo | Mezinárodní měnový fond | Ekonomické problémy | Zajímavé investiční příležitosti | Fio | Saldo hospodaření | LYNX | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Kapitálové toky | Bidenovo vítězství | Bruno Le Maire | Daňové reformy | Fiskální stimul | EUR | Egypt | Margin call | Veřejné finance | Výsledek hospodaření | RMB | Zkušenosti | Hospodářské problémy | Tempo růstu | Stimulační balíček | Alphabet | W.P. Carey | Vstupy | J&T | Počáteční marže | Koronavirové krize | Daňové povinnosti | Globální daňové dohody | Nárůst výdajů na obranu | Irská ekonomika | Škody po povodních | Obsluha státního dluhu | Obchodník | Blesk | Nákladové tlaky | Hlavní ekonom | Scott Bessent | Akciové trhy | František Táborský | Nová data | Zpracovatelský sektor | Prohloubení schodku | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Poplatky | Trend | BTC | Zisk ČEZ | Diverzifikace | Starter | Deficit hospodaření státu | Zdanění výnosů | Intesa Sanpaolo | Welltower (WELL) | Bank of Japan | Pokles sazeb | Agentura AFP | Dow Jones Industrial | Japonské firmy | Siemens Energy | Aktiva | USD/PLN | Geopolitické riziko | Statistiky | Severočeské doly | Korelace | Výkonnost společnosti | Podstoupení rizika | Globální miliardářská daň | Náklady na půjčky | Fiskální udržitelnost | Letošní rozpočet | Schodek státního rozpočtu | Nižší ceny | Pravděpodobnost | Inspirace | Energetika | Daně pro milionáře | WPC | Diverzifikované portfolio | AfD | Výnosy dluhopisů | Pojišťovna | FxPrimus | Zvýšení cel | Bilanční suma | Němečtí ekonomové | Komunita | Sazby daně | CZK | Ekonomická opatření | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Vládní opatření | Spořící účet | Bankovní statistika | Pokles indexu | Akcie Tesly | Utahování měnové politiky | Britská libra | Reality | Oběd zadarmo | Argos Capital | Royal Dutch Shell (RDSA) | Depozitní sazba | Snižování rozvahy Fedu | Ceny výrobců v eurozóně | Subdodávky | Evropská komise | Goldman Sachs | Mezinárodní ratingová agentura | Asijské trhy | Škoda Auto | Akcie Welltower | Krácení daní | PMI z Německa | Cronos Group | Obchodovat na burze | Mazars | Zahraniční politika | DeepMind | Celkový objem úvěrů | EU Tax Observatory | ČBA | ČSOB Data | Bidenova administrativa | Naše prognóza | USTR | Dolarový index | Cenné papíry a burzy | Snížení cen | Prosperity | Saxo | Úspěšnost svých obchodů | Snížení cen ropy | Růst zaměstnanosti | Investice do infrastruktury | PLN | Recese ve Spojených státech | Akcie švýcarské banky | Asijské měny | Vývoj hospodaření | Akcie REIT | Deflace | Efficiency | Relevance | Růst sazeb | Petr Fiala | Směrnice | Výhled | Thomas Jordan | Medvědí výhled | Akcie marihuany | J&T BANKA, a.s. | Uklidnění trhů | Akcie Welltower (WELL) | Firmy v ČR | Dění na finančních trzích | Výdaje | SREIT | CRFB | Forvis Mazars | W.P. Carey (WPC) | Makroekonomické statistiky | Výhled ekonomiky | Rostoucí ceny | Akciová společnost | NIM | Burza | Úrokové sazby | Charu Chanana | Vojenské výdaje | Minimální sazby daně | Daně z nemovitosti | Covidová pandemie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Globální konkurence | Ferrari | Dodatkové operace | Hospodářský růst USA | Základní úrokové sazby | Standard & Poor's 500 | Peter Garnry | Mimořádné daně | Německý DAX | Směřování měnové politiky | Poslanci Spolkového sněmu | Přijetí | Plzeňský Prazdroj, a. s. | New York | Asos | Monetární unie | Deficit rozpočtu USA | Čerpání evropských peněz | Pandemie COVID-19 | Ochranný mechanismus | Strach | Brexit | Čistý zisk ČEZ | Donohoe | Finanční otázky | O2 Czech Republic | Americké ministerstvo financí | Snížení úrokových sazeb | Růst cen | Daně ve Spojených státech | Zdanění nadnárodních společností | Vysoká inflace | Dividenda ČEZ | Daňové škrty | David Bradbury | Dnešní makroekonomické ukazatele | O2 Czech Republic a.s. | Tuzemská ekonomika | Rumunsko | Jakub Němec | Podpůrné programy | Vítězství Donalda Trumpa | Margin | Investing | Evropský automobilový sektor | Prezidentské volby USA | Státní kasa | REIT u LYNX | Dovoz do země | Tržní reakce | Dividendy | Salman Ahmed | Valorizace | Podnikání v ČR | Obchodní seance | Bydlení | Financial Times | Mathias Cormann | Podnikatelská důvěra | Akcie Volkswagenu | Příjmy státního rozpočtu | Bilance rozpočtu | Dominik Kovařík | Horší výsledky | Důchody | Zdražování cen | Analýzy | Derivátové produkty | ČSOB | ČSÚ | Nezaměstnanost | Vysoké riziko | Daňová pravidla | Vyšší daň | Investiční strategie fondů | Minimální daně z příjmu | Parlamentní volby | Vyšší dividenda | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Zdanění firem | Širší index S&P 500 | Bohumil Trampota | Přiznání k dani z příjmu | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zvyšování sazeb | Zdanění příjmů firem | DPFO | Tax Observatory | Americký prezident | Příkaz | Srážková daň | Black Lifes Matter | Nový rekord | Race to the bottom | Rozšíření produkce | WSJ | Dnešní statistiky | Návrat Donalda Trumpa | HSBC | Praní špinavých peněz | Míra úspor | Zvýšení základní úrokové sazby | HAS | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | Energetická infrastruktura | Irsko | Rychlý nárůst | Výkon domácí ekonomiky | Biotechnologická firma | Vývoj měnového páru | Bayer | Směrnice EU | Grifols | Breakout | Sociální sítě | Trumpová | Maloobchod | Dnešní datový kalendář | Ceny elektřiny | Daňové otázky | Výdaje státního rozpočtu | Hyundai Motor Manufacturing Czech | Jen Psakiová | Zaměstnanost | Čínský trh | Luna Foundation Guard | Rozpočtový rámec | EP Commodities, a.s. | Washington | Výrazný růst | Anualizovaný výnos | Náklady | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | ACA | Plán vlády | Hugo | Akcie ve Spojených státech | Nerovnost v majetku | Farmaceutika | Poradci Bílého domu | Spotřebitelské inflace | Sazba daně | Irské ministerstvo financí | Farmaceutická společnost | Burze | ICM | Zestátnění ČEZ | Složené úročení | Dow Jonesův index | ICM Broker | Medicare | Zahraniční vlády | Reserve Bank of Australia | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Mezinárodní tlak | Vládní dluh | Vít Hradil | Gap | Byznys | Aleš Sosnovský | Fiskální pravidla EU | Krevní plasmy | Akcie s LYNX | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Plán amerického prezidenta | T-Mobile Czech Republic a.s. | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Severočeské doly a.s. | Ekonomiky | Americké prezidentské volby | Dovoz z Číny | Země OPEC | Senátor Bernie Sanders | Philip Morris | Volatilita | Členové Evropské unie | Amazon | Maďarsko | Covid | Meziroční porovnání | Členové bankovní rady | Trh státních dluhopisů | Růst deficitu | Henkel | Klesající trend | Průmyslová produkce | Akcie s vysokými dividendami | Analytické služby | Investiční rozhodování | Pandemie koronaviru | Bohatí | Data Watch | Komerční banka, a.s. | ProSiebenSat.1 Media | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | Cenové hladiny | Burzy cenných papírů | Státní dluh | Akcionáři ČEZ | Průmyslová produkce v eurozóně | Commodities | Rozpočtový deficit USA | Snížení nákladů | Inflace | Výpadek příjmů | Více peněz | Peníze | Opční strategie | Odhodlání | Brent | FinTV.cz | Průmyslové podniky | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Stimul | Indikátor | Vedení společnosti | Očekávání | Společnost Alphabet | Daňové úlevy | Seznam největších plátců daně | Střední hodnota | Současný stav | Malé podniky | Odvetná cla | Harrisová | Inflační spirála | Daňové přiznání | Derivátový produkt | P/E | Technický výhled trhu | Graf ropy | Graf ropy WTI | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Investice do zdravotnictví | Zvýšení minimální mzdy | Ozvěny trhu | Aberdeen Global Premier Properties Fund | Timeframe | Zavedení globální minimální firemní daně | Průmysl | Majetek | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Měnový fond | Allianz | Financovat | Snižovat daně | Důvěryhodnost | Standard & Poor's | Rozsáhlé propouštění | Automobil | Institucionální likvidita | Výroba elektřiny | Jana Steckerová | Tlak na Rusko | Zásoby ropy | Americké volby | DeepSeek | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Breakout Trader | Základ daně | Vysoké ceny energií | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Řešení kriminality | Koruna | AFP | Příležitosti | CETIN a.s. | Akcie a ETF | Itálie | EUR/CZK | Hospodaření státu | Československá obchodní banka, a. s. | MiFID II | Německý export | Digitální věk | Lepší výsledky | Kalendář tento týden | Nižší daně | Sentiment na trhu | Prognóza | Alan Greenspan | Zdanění příjmů | Rozvoj umělé inteligence | Výrazný propad | Zavedení digitální daně | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Schválená dividenda | Jaderné energie | Roční míra inflace | Trh práce | Bariéra | Swiss | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Spotřebitelské úvěry | Získání kapitálu | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | Tempo poklesu | Akvizice | Spotřebitel | Válka | Populismus | Zpráva | Omezení imigrace | Ratingová agentura | Hyundai | Globální obchod | CapitalPanda | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Česká spořitelna, a.s. | Dumping | Vedoucí představitelé | Velká Británie | Objemy obchodování | Kamala Harrisová | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Kongres | Zásoby ropy v USA | IHS Markit | Hospodaření vlády | Technologické akcie | JPMorgan Chase | Negativní dopad | Ceny výrobců | Long | Chování | Investice do vodíku | Srážkové daně | Německé tovární objednávky | Americký index | EUR/PLN | Pracovní dokument | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | First Class | LYNX Trading | Zprávy z krypto průmyslu | Graf | Dolary | Akcie Netflixu | Tomáš Havránek | Investiční portfolio | Thyssenkrupp | AUD | Návrh rozpočtu | Obchodní příležitost | JOLTS | Podnikání na kapitálovém trhu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Investiční příležitosti 2020 | Meziroční růst | Korporátní daň | Tapering | Zdravotní péče | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | Sektor služeb | Drahé energie | Obchodujte americké akcie | Trh | Sezónnost | Centrální banky | Deficit rozpočtu | Výborné společnosti | Levné energie | Janet Yellenová | Kapitálové strategie | Příjmy země z firemních daní | Do Kwon | Friedrich Merz | Americká nezaměstnanost | Brexit bez dohody | Zdroje energie | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Platina | Obchodování na forexových trzích | Monetární politika | Míra zadlužení | Očekávání trhu | PwC | Turecko | SICAV | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Index | Dlouhodobý růst | Studie | Hedgeový fond | Futures | Měď | Daně pro bohaté | HUF | Webináře | Zveřejněná data | Profitabilnější | Evropské dividendové akcie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | David Marek | Velké zisky | MMF | Nabídka | USA | Zpřísnění měnové politiky | Forex průvodce | Eura | Penzijní fondy | Dobré výsledky | Český index nákupních manažerů | Závazek | Komise | Energetický a průmyslový holding, a.s. | Nejistoty | Opatření proti koronaviru | Snižování sazeb | Tržní kapitalizace | Federální vlády | Bílý dům | Kapitál | Železnice | Zvyšování mezd | Posílení | Daňový poradce | Agentura Reuters | Analytici z Wall Street | Althea Spinozzi | Trading | Daňové příjmy státu | Obrovské pohyby | Akcie W.P. Carey | Global X SuperDividend REIT ETF | ŠKODA AUTO a.s. | Inflace v eurozóně | Majitel | Rok 2020 | Hospodářský výsledek | Zpomalující růst zaměstnanosti | EP | S&P | IM2A | Unie | Výnosové křivky | Bidenův plán | Německá nezaměstnanost | Pokles reálné spotřeby | Zvolení Donalda Trumpa | Zpřesněný odhad | Lukáš Kovanda | Web3 | Sázky | FX Club | Implikovaná volatilita | Akciové indexy | Vice | České PMI | Ekonomický kalendář | Globální finanční krize | Bernie Sanders | Biofarmaceutické společnosti | Britský premiér | Ministr zahraničí | Země EU | Taper | Pozornost | Tereza Hrtúsová | Obchodní napětí | Energetická skupina | Wall Street Journal | Červnová inflace | Ocel | Treasuries | Ekonomický vývoj | Přehřátý trh práce | Raiffeisenbank a.s. | Rostoucí nerovnost v majetku | Bilion | Snížení DPH | Firemní daně | Komoditní měny | Očekávání analytiků | Globální minimální daň | Zahraniční firmy | MFČR | Ropa | CL | Opatření | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Celkové daňové příjmy | Volatility | Asie | Výsledky průzkumu | ROIC | Shell | SYRI | Zařízení | Globální minimální firemní daně | Proroctví | Luxent | Další růst | Obranný sektor | Závazky společnosti | Spotřební daně | Výše daně | Hyundai Motor Manufacturing | Pokračující pokles | Fiskální politiky | Zvýšit zisky | Group | Americká centrální banka | Peněžní toky | Prezident Trump | Vývoj státního rozpočtu | Společnosti | Snížení daně z příjmu | Ekologie | Měsíční data | Konglomerát | Ingredience | Automobilový sektor | BNP Paribas | Obnovitelné zdroje energie | Česká koruna | ČEZ, a. s. | Snižování inflace | Roche | Zajímavý výnos | Izrael | Český rozpočet | Wall Street Journal (WSJ) | DAX 40 | Program QE | Premiér Petr Fiala | Republikáni | Index Nasdaq Composite | Zajímavé příležitosti | Německý index | Ropa Brent | Začít obchodovat | Akcie W.P. Carey (WPC) | Zvyšování daně | Obchodní války | Trump v Davosu | Realitní kancelář | Meziroční míra inflace | Šéf švýcarské centrální banky | Vládní koalice | Jozo Perić | Bohatství | Ifo | Akciový index | Krátkodobé zisky | Řízení rizika | Offshore | Údaje ministerstva | Momentum | Index nákupních manažerů | Pandemie covidu | Koronavirová pandemie | Domácnosti | Hamás | Bitcoin | Polský zlotý | Americké státní dluhopisy | Minimální firemní daně | Nio | Škoda Auto a.s. | MONETA Money Bank, a.s. | Obchodní výsledky | Důvod k reformě | ISM index | Snižování úrokových sazeb | Research | Elektromobily | Vítězství Trumpa | Royal Dutch Shell | Strategie fondů | Indexové ETF | Gotham City | Veřejné investice | Ranní okénko | Podnikatelé | Moneta | Silnější euro | Spuštění automatického sdílení informací | Tovární objednávky | Pierre Moscovici | Dow Jones Industrial Average | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Největší ekonomika | Velcí obchodníci | Investice do akcií | Válka na Ukrajině | Francouzský CAC 40 | Marketingová komunikace | Závislost | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Americké technologické firmy | Platformy | Objem majetku | Prezident Donald Trump | Investice v závěru roku | Maloobchodní tržby | Analytici | Čistý zisk | Index nákladů práce | Trumpův návrat | Kandidáti | Pavel Klein | Stříbro | Mindset | Vyplácení dividend | ČSOB Data Watch | Manažerka | Dopady amerických voleb | Příjmy z firemních daní | Obchodovat | Kapitálové trhy | T-Mobile Czech Republic | Rozpočtový schodek | Antivirus | Norfolk Southern | Energetická skupina ČEZ | Alphabet (Google) | G7 | ProSiebenSat.1 | Pokles cen | Vysoké inflace | Vyšší sazby | Vzdělávací webináře | Finance | IIPR | Bývalý prezident | Kwasi Kwarteng | Přijetí eura | Pozemky | Zvyšování sazeb Fedu | Dividendový výnos | REIT ETF | ETF | Předseda SEC | RBI | Rozpočtové deficity | CDU/CSU a SPD | Nejhorší výsledek | Janet Yellen | Dluhopisy | Firma | UniCredit Bank Czech Republic | Obchodníci | Investujte do akcií | Poptávka | Uzavření trhů | Barclays | Bidenův infrastrukturální plán | Hang Seng | Investiční aktivita | Koncentrace | Bulharsko | Odpor | H413 | Dopady energetické krize | Německý index DAX | Gotham | Prezidentské volby ve Spojených státech | Forex 24 | Slovinsko | Příliv migrantů | Evropský parlament | British American Tobacco | Ministři financí zemí V4 | Trumpův plán | Technologické podniky | Členské státy | UBS | Rok 2025 | Softwarová společnost Microsoft | Podnikání | Úsilí | Zpomalení inflace | MIFID | Continental Barum s.r.o. | Problémy | | Imperial Brands | Lesy České republiky, s.p. | Svaz BDI | UBS Wealth Management | Francouzský ministr financí | CDU/CSU | Oslabení české koruny | Ex-dividend | Růst HDP | Index PMI | Komerční banka | Americká Komise pro cenné papíry | Finanční správa | Hospodaření státního rozpočtu | Oživení na americkém trhu práce | FinWeb | Maxim Manturov | ANZ | Oblast krevní plasmy | Continental Barum | Vyšší daně z těžby | Ekonomové | Softwarová společnost | Exclusive Properties | Česká národní banka (ČNB) | Spojené státy | Transakční náklady | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ole Hansen | Atraktivní příležitosti | Pařížské dohody | Cyklické akcie | Velké technologické firmy | Investování do akcií | Český stát | Rozpočtové schodky | Agentura Interfax | Windfall tax | Ropný a plynárenský průmysl | Silicon Valley | Kalifornie | Výkon dolaru | Podnikatelská nálada | Trumpovy plány | Volby | Slevy | Podpůrná opatření | Agentura Fitch | Cesta k úspěchu na burzovních trzích | Nejvyšší korporátní daň | Konkurenceschopnost | Platforma | Národní bezpečnost | Uvalení amerických cel | Americká obchodní komora | Facebook | Americké akcie | Velmi volatilní | Washington Post | Nový americký prezident | Plánování | Pohonné hmoty | Politika centrálních bank | Prognóza Ministerstva financí | Korporátní daň v EU | UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia | Objednávky | Investice do nemovitostí | Department of Government Efficiency | Forex jednoduše | Volatilní | Jan Brázda | Členské země EU | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Pokles objemu | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Válka mezi USA a Čínou | ETH/USD | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Konsolidace | Zdaněný zisk | Pokles cen energií | Míra inflace v ČR | Zprávy z krypto | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Prazdroj | Výrazné zvýšení daní | Americké vládní dluhopisy | Recese v USA | Recesia | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Ministryně financí Alena Schillerová | Jacobs | Objem obchodování | Dánové | Aktuální situace | Hensoldt | Gary Gensler | Míra nezaměstnanosti v Německu | Daň pro miliardáře | Fiskální politika | Manufacturing | Výnosy | Zvýšení daně | Abenomika | Měnový výbor | Změny daní | Výdělky | Zlotý | Pandemie covidu-19 | CHF USD | Gotham City Research | Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. | Denní volatilita | Implikované volatility | Fio banka, a.s. | Sazba daně z příjmů právnických osob | Značná rizika | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | Dluhové financování | Investiční strategie | Automobilka Škoda Auto | IBEX | Dividendová politika společnosti | Odliv kapitálu | Jurisdikce | Miliardy dolarů | Výkonnost společností | AI | ADP | Joe Biden | Analytik Komerční banky | Pojišťovnictví | Investiční doporučení | Vládní výdaje | Zbyněk Stanjura | Krátkodobý výhled | Prezidentské volby | Velké energetické společnosti | Miliardy korun | Vítězství | Těžiště rozpočtu | FTSE Russell | Růst mezd | Hrubý domácí produkt země | Automobilka | Break/Even | Stoupající sentiment | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Koronavirus | Odvětví | UCITS | Fiskální pravidla | Sazby | Deloitte | Inflace v České republice | Daň z příjmu | Akcie na newyorské burze | Británie | Růst výrobních cen | Ekonomické aktivity | Americký index S&P 500 | Zhoršení epidemické situace | České koruny | Nová sazba | Objem zakázek | Úvěrové linky | Kompenzace | MF | Komise v přenesené pravomoci | Celostátní daňové příjmy | Umělá inteligence | Zvýšení produkce | Obchodní komora | Úrok | Investovat | Komoditní | Nerozhodný výsledek | Přehřátý trh | Konsolidační balíček | Nesoulad | Prohlášení | Generální ředitel | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Avast Software | Regulátor | RDSA | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Renault | Průzkum | Firmy | Program Antivirus | United States Steel | Konzervativní unie | Energetický a průmyslový holding | Dopady pandemie | Zvýšení mezd | Nespokojenost | Studie Mazars | Stratég Saxo Bank | Short seller | Soupeření | Rozpočtový výhled | Globální zdanění firem | Daňové dohody | Farmaceutický sektor | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Obchodní model | Zdanění příjmů firem v ČR | Regulační prostředí | Životní náklady | David Štýbr | Finsko | Manažeři | Tlak na miliardáře | DAX30 CFD | Money management | Dopad na finanční trhy | PwC ČR | Avast Software s.r.o. | Platit daně | Repo sazby | Provozní zisk | Nejnovější zpráva OECD | Oslabení měny | Euro vůči americkému dolaru | Plány Fedu | Dealogic | Rodinné rozpočty | Odhad růstu HDP | Poměr P/E | Investování | Distribuce | Investice v Německu | Fed | Magnificent | Spotřebitelské výdaje v USA | Americká ministryně financí | María Jesús Monterová | Maďarský forint | Vliv na investice | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Seznam největších plátců daně za rok 2023 | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Gabriel Zucman | Dividendy ČEZ | Automobilový průmysl | Poradenské společnosti | Hry | Trhy | Daně z neočekávaných zisků | Akcie v USA | Dopad krize | Akcie Innovative Industrial Properties | Nejvyšší korporátní daň v EU | Výběr spotřební daně | Nárůst výdajů | Index nákupních manažerů ve výrobě | Energetická společnost ČEZ | Německé akcie | Ceny futures kontraktů | FTSE | Náměstek ministra financí | Cena indexu | Analytik České spořitelny | Investiční kritéria | Rizika | Luboš Růžička | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Fond | GCM Prime | ISM | Innovative Industrial Properties | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | Peter Cardillo | Dublin | Fitch | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Pivotní body | Nízký zdaněný zisk | Analýzy trhu | Úspory | Snížení spotřební daně | Pohyb kurzu libry | Excalibur Army | Investování v zahraničí | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Oblasti umělé inteligence | Cyklické sektory | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Poptávka po českých státních dluhopisech | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Daně z těžby | Riziková aktiva | Nejbohatší člověk | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Americký ekonom | Stagflace | Zkušený investor | CETIN | Ředitelka | Cenový vývoj | Plán obnovy | Paschal Donohoe | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Ondřej Hartman | Americký kongres | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Daně z kapitálových zisků | Tesla | ONE | Low | Stabilita | Španělsko | XTB Research | Státní rozpočty | Ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Nestlé | CAD | Odhady analytiků | Šoky způsobené brexitem | Podání přiznání k dani z příjmu | Swingové obchodování | Forvis Mazars v České republice | Zpráva OECD | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Akcie Grifols | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Velké firmy | ČNB minutes | Studie Forvis Mazars | Renk | Evropské trhy | Miliardářská daň | Jihoamerická země | Hospodaření | AWP | Sociální transfery | Zahraniční obchod | Riksbank | Dluhové krize | EUR/HUF | FXstreet | EBITDA | Reporty | Short seller Gotham | Obchod | Purple Trading | Soutěž ve snižování daní | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Bilance Fedu | Tradeři | Energetický regulační úřad | Velkoobchodní tržby | Hospodářské politiky | Volkswagen | AUD/USD | Hospodářský pokles | Světoví lídři | EK | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Pražský PX | Trinity | Právo | JPY | Zdravotní pojištění | E-mini | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Pivot | Continental | Pokles výnosů | Šéf společnosti | Hnutí ANO | Transakce | USDX | Lowe's | Šok | Finanční trh | Zvýšené volatility | Meta | Portfolio | Nástroj | GBP | Akciový analytik | NATO | Plyn | Placení daní | Mimořádná daň | Veřejný sektor | Vývoj dolaru | Životní úroveň | UCITS ETF | Index tokijské burzy | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Capital | Know-how | Inovace | WP | CZK/USD | Ceny | T-Mobile | Siemens | ETH | Financování | Recese | Pokles | Kompozitní index | Jak fungují akcie | Záloha | Realitní trh | FTSE 100 | Hargreaves Lansdown | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | DPH | Predikce | Softbank | P/E poměr | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Salesforce | Spotřební sektor | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Jeremy Hunt | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Futures na VIX | Investiční možnosti | Odborníci | Jak na obchodování | Rozvolnění | Zákonodárci | USD/EUR | E.ON | Průmyslové zboží | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Instituce | Propuštění | Sartorius | Forint | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | EV | Náklady na financování | Americký ADP report | Výnos | Zboží každodenní spotřeby | Miliardáři | eBook | ESG | Index DOW | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | CFD | 256/2004 | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Innogy | ERÚ | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Zastropování cen | Posílení koruny | Nadnárodní firmy | Časový limit | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | David Cameron | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Index CAC 40 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Váš kapitál | VIX | Jaromír Gec | Biliony dolarů | Obchodní deník | Čínské zboží | Pracovní místa | ACEA | Bez rizika | Akciové trhy v USA | Rishi Sunak | Funkční období | Zisk | Biotechnologie | Globální krize | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Katar | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Plynárenský průmysl | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Daně z příjmů fyzických osob | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Wolfgang Schäuble | Zajišťovny | Krátká pozice | Vklady | Obchodování | Komentář analytiků | Vzdělání | Společnost Shell | Úroky | Prezident | Eurostat | Růst inflace | Stellantis | Francouzský ministr | Prémie | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Reliance | Zprávy z trhů | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Šéf Tesly | Trigger | Údaje | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Eurodolar | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Akcie farmaceutických společností | Investiční společnost | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | ex | Snížení daní | Technologické firmy | Index CPI | Investiční nástroje | Celkový deficit | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Natixis | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Marže | Směřování | Aktivum | Zemědělci | Přenos | Společnost XTB | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | MDAX | Google | Miliardy eur | Tržby | Roční výnos | Celní úřad | Vysoké příjmy | Konsensus | AMEX | Dluhy | Euro STOXX | Světové války | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Guvernér | Trader | Expirace | Sociální síť | Dividenda | Peking | New York Times | Investiční výdaje | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Daňové zatížení | Protekcionismus | Ekonom | Akciové tipy | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Skokový nárůst | Akcie Netflix | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Zdanění | Index euro | Westpac | Objem investic | Politici | Obchodní bilance | Vládní deficit | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Freedom24 | Výprodej | Earnings per Share | Slovensko | Martin Gürtler | Vývoj trhu | JPMorgan | Salmán | Zdraví | Premiér Boris Johnson | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | Novinky | Investiční tipy | Jamie Dimon | Hyundai Motor | Stimuly | Volební vítězství | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Česká národní banka | Soukromí investoři | 1D | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Americké firmy | Životní styl | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Výběr daní | Akcie | Ukrajina a Rusko | Průmyslníci | Dramatický dopad | WELL | Investiční nástroj | 5G | Návratnost | Žebříček | Obchodovat s akciemi | Výhody | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Týdenní pivot | Automobilka Hyundai | Munich | Koš | Obchodní výhled | ONS | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | SPD | Index cen | Kanceláře | Světová ekonomika | Češi | Převis | Volby USA 2020 | ADP report | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | Zvýšení ziskovosti | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Index VIX | Price Action | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Airbnb | Kurz | Výsledky ČEZ | Daně | SOK | Výběry | Ministři | Tichomoří | DXY | Růst zisků | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Příjmy z firemních daní v Irsku | Veřejné služby | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Streamování videa | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Daňové ráje | Pokladniční poukázky | Hugo Boss | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Hodnota vašich investic | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Měnový výbor Fedu | JAR | Daňová politika | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Objem úvěrů | Potenciál | Zdravotnictví | Delivery Hero | Odveta | Automatizace | Rally | Investujte | Konkurence | Produkce energie | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Komoditní stratég | Obchodování akcií | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Indie | Bod | Fitch Ratings | Levice | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | ESM | Zisky | ECOFIN | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | Kurz eura | Akcie roku 2020 | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Fond kvalifikovaných investorů | Protipandemická opatření | Vítězství republikánů | J&T Banka | Výplata | Kontrakce | CAC 40 | PMI za leden | ODS | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | DIHK | Ukazatel | Členové Fedu | Reinvestice | Dlouhá pozice | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Zvýšení investic | Aurora Cannabis | Čínský celní úřad | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Finanční sektor | Prodej automobilů | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Akcie Shell | Cash flow | F-35 | Politico | Ekonomický institut | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Euro na dolar | Poradce | Signál | Snížení daně | Unicredit | S&P 500 Index | TABAK | Ukončení války | Mark Carney | UniCredit Bank | Zhodnocení | Zrušení daně | Organizace | Nervozita | Brands | 1 milion | Graf indexu | Česká spořitelna | Interfax | Britská vláda | Napětí mezi Čínou a USA | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | DAX30 | Air | Dividendová politika | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Celkové příjmy | Administrativa | DOGE | COVID-19 | Cenové tlaky | Korunový trh | Burzovní průvodce | Vývoz do USA | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Spekulativní investoři | Ekonomika USA | Americké společnosti | Volby USA | FDP | Elon Musk | ZEW | Munich Re | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Tučné zisky | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Španělská vláda | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Britské banky | Americké centrální banky | Sloučení | Příjmy | Fiskální rok | Investice do technologií | Investiční manažeři | Ekonomické dopady | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Dotace | Evropská unie | Guru | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Alena Schillerová | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Mexiko | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Riziko recese | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Mluvčí Bílého domu | Moore Czech Republic | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | Beta | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | OECD | CHF | Obnovitelné zdroje | Nízká nezaměstnanost | Zastropování cen elektřiny | Cronos | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Volby v USA | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Historická data | Prognóza ČNB | Maržový účet | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Růst tržeb | Skupina ČEZ | Japonský premiér | Cena | Maloobchodní prodeje | Plzeňský Prazdroj | Německo | Makroekonomické ukazatele | MJ | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Ekonomické aktivity v eurozóně | Americký trh | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | Nové úvěry | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Zpomalující růst | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | Daňová sazba | Fidelity International | Odvody | BDI | Evropské akciové indexy | Etherea | Analytik J&T Banky | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Zveřejnění zpráv | Bloomberg Economics | Prohloubení deficitu | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Akcie u LYNX | Předsednictví EU | Podnik | Zelené energie | Hliník | Merck | CEE Tax Guide | Debata | Kurzy měn | Nejbohatší člověk světa | Datový kalendář | Podhodnocený | Agentura DPA | Akcie společnosti | Statistiky z eurozóny | Obchodní válka | Kypr | Mercedes-Benz | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | SEC | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Úspěch | Portfolio manažeři | Investiční příležitosti | SEC Gary Gensler | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Bezpečnost | Terra | Holding | Důchodový systém | Banky | Daňové změny | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Země G7 | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Státní fond | FIXED | Paralýza | Návrh dividendy | Ministři financí eurozóny | Akcie NIO | Fundamenty | Netflix | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Správa | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Data ze Spojených států | Ministr financí | cTrader | Zlepšení | Čínský výrobce elektromobilů | Prezidentský kandidát | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Dlouhodobý investor | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | CAPEX | Americký Fed | Ratingové agentury | Vláda prezidenta Baracka Obamy | Pozice | Současná situace | Portfolia | Rozvahy Fedu | Xiaomi | Aktivity v eurozóně | Demokratické strany | Příprava | Saldo běžného účtu | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dlouhodobé důsledky | Komise pro cenné papíry a burzy | Americký ADP | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Slabší koruna | Market | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Oděvy | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Německé vlády | LSEG | Support | Výzkum a vývoj | FX | Rozvíjející se trhy | Bilion dolarů | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Inflace ve Španělsku | Finální odhad | Služby | Okénko finančního trhu | Americký průmysl | Marek Mora | Spotřební zboží | Tržní očekávání | OPEC | Evropští investoři | Ministryně financí | Broker | Magnificent 7 | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | Vizualizace | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Nákupy aktiv | Pokles průmyslové výroby | IHS | Spotřebitelé | Anton Siluanov | Tradiční měny | Automobilka Škoda | Výprodej akcií | Výkonný ředitel | Přecenění | Rostoucí výnosy | Fiskální impuls | Force | Investiční ředitel | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Hospodářské stimuly | Polsko | Čínská vláda | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Massachusetts | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Saxo Bank | Spotřebitelská poptávka | Velké banky | Nová vláda | Dluhové trhy | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Noviny | Snižování daní | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | Čínský výrobce | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Vývoj dolarového indexu | Český akciový trh | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Cestování | Sentiment indikátory | Významné změny | O2 | Kabinet | Zvýšení daní | Legislativa | Nové příležitosti | Počet nových žádostí o podporu | Libra k dolaru | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Vyšší úrokové sazby | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Agrofert | Praktické tipy | Globální vývoj | BMW | Nízké úrokové sazby | Čistá energie | Reálné spotřeby domácností | Just Eat Takeaway | Vývoj akcií | Cena ropy | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Regulační úřad | Earnings | CZ | Program nákupu aktiv | Tlak medvědů | Korporátní daně | Pokles investic | Pokles HDP | Rallye | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Období zvýšené volatility | Rakousko | Znovuzvolení | ANO | Finanční regulace | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Nemovitosti | Andrej Babiš | Provozní zisk před odpisy | Manažeři společnosti | USD/CHF | Arbitráže | Rok 2024 | Dividendové akcie | Kanada | Zestátnění | Pravidla EU | ISIN | Nejistota | Akcie roku | Den nezávislosti | Rizikové investice | Německý Ifo index | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Čeští investoři | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Opce | Vládní pomoc | Nvidia | Investment | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Makro | Analytik J&T | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Institut | HICP | NBP | Forward | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Vysoké dividendy | Inflační očekávání | Body | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Payrolls | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Vysoké zisky | Navýšení | Omikron | Americká cla | Negativní vývoj | Hodnoty měny | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Digitální daň | Zpracovatelský průmysl | REIT | Materiály | Poradci | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Schodek veřejných financí | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Ekonomické prostředí | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Norfolk | Americké vlády | Jerome Powell | Spartan Capital Securities | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Šíření koronaviru | EP Commodities | Nové údaje | Dynamika HDP | Banka | Země eurozóny | Vlastnictví | Polský zlotý a maďarský forint | Markit | Ceny ropy a plynu | Nadnárodní společnosti | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Vysoké školy | Poplatky za obchodování | Globální akcie | CNBC | SPX | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Disney | Strukturální problémy | Ocenění | V4 | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Daně z dividendy
Daně z kapitálových výnosů
Daně z kapitálových zisků
Daně z mimořádných zisků
Daně z německých akcií
Daně z nemovitosti
Daně z neočekávaných zisků
Daně z nerealizovaných zisků
Daně z příjmů
Daně z příjmů fyzických osob

Následující klíčová slova

Daně z příjmu pro lidi s vysokými příjmy
Daně z těžby
Daně z tradingu
Daně z tradingu a investic
Dang Kang International Group
Dang Kang International Group Limited
Dan Hanson
Dan Hart
Dani Brinke
Dani Brinker
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít