Pátek 03. květen 2024 22:27
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost

OIL.WTI

img

Ropa se díky zvěstem o snížení těžby odráží ode dna

28.11.2022 OIL.WTI smazala počáteční ztráty poté, co Eurasia Group informovala, že OPEC+ bude příští týden "vážně zvažovat" snížení produkce, nicméně zatím se jedná pouze o nepotvrzené spekulace.
img

OIL.WTI maže dříve nabyté zisky

25.11.2022 Ropa WTI neudržela býčí dynamiku a zakončí týden o více než 2 % níže, protože obavy z pandemické situace v Číně a zprávy o vysokém cenovém limitu pro ruskou ropu ze strany zemí G7 zmírnily obavy o dodávky.  Trhy hodnotí cenový strop v rozmezí 65-70 dolarů za barel, což je více než současné ceny ropy Urals, a rozptylují tak obavy, že by se Rusko mstilo snížením dodávek. Přesto investoři zůstávají opatrní před zákazem Evropské unie na ruskou ropu 5. prosince a také před zasedáním OPEC+ 4. prosince. Z technického hlediska se cena opět blíží ke klíčové podpoře na úrovni 76,20 USD, která je vyznačena spodní hranicí struktury 1:1 a 78,6% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny zahájené na konci listopadu 2021. Pokud dojde k prolomení směrem dolů, může se pokles prohloubit směrem k lokálnímu supportu na úrovni 68,00 USD. Na druhou stranu, pokud se nálada na trhu zlepší, může být zahájena korekce směrem vzhůru k lokální rezistenci na úrovni 81,20 USD. 
img

Ekonomický kalendář: Nízké objemy z Wall Street, projevy členů ECB

25.11.2022 Indexy evropského akciového trhu jsou nastaveny na vyšší otevření s futures na DAX přibližně 40 bodů nad včerejším close. Sentiment podpořila mírně lepší než očekávaná hodnota německého HDP za 3. čtvrtletí. Revize ukázala mezičtvrtletní růst o 0,4 % ve srovnání s 0,3 % mezičtvrtletně v bleskové verzi. Meziroční růst dosáhl 1,2 % z 1,1 % v prvním vydání.
img

Ekonomický kalendář: Díkůvzdání v USA, zápis z ECB

24.11.2022 Trh s futures ukazuje na mírně vyšší otevření hlavních evropských indexů. Americké indexy včera posílily díky poněkud holubičímu zápisu z FOMC, ale v žádný větší a dlouhodobější pohyb se to nepromítlo, alespoň zatím ne. Indexy z asijsko-pacifického regionu se dnes také obchodovaly výše, ale akcie z druhé největší světové ekonomiky zaostávaly poté, co Čína oznámila nový rekord v počtu nových oficiálních případů Covid.  AUD a JPY jsou nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco CAD a USD nejvíce zaostávají.
img

BREAKING: Ropa po údajích o zásobách DOE mírně klesá

23.11.2022 Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky se nepodařilo vyvolat velké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy klesly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu vzrostly více, než se očekávalo. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože na rozdíl od odhadů analytiků ukázaly velký nárůst.
img

Ropa klesá, protože EU zvažuje zastropování ruských cen na 65-70 dolarů

23.11.2022 Ropa dnes v evropském obchodování klesá v důsledku zpráv, že Evropská unie zvažuje stanovení cenového limitu pro ruskou ropu v rozmezí 65-70 dolarů za barel. Takové rozhodnutí by bylo v souladu se včerejšími zprávami v médiích, podle kterých by cenový strop mohl být stanoven na 60 nebo dokonce až na 70 dolarů za barel. Mezi členskými zeměmi EU však přetrvávají neshody a rozhodnutí o cenovém stropu musí být jednomyslné, pokud jej má EU přijmout. Zajímavé je, že omezení cen na 65-70 dolarů za barel by neomezilo ceny ruské ropy, protože ruská benchmarková cena ropy Urals se v současné době obchoduje se slevou více než 20 dolarů za barel ve srovnání s benchmarkem ropy Brent. Pokud by však bylo zavedeno, omezilo by cenu ruské ropy v případě možného růstu cen.
img

BREAKING: Ropa prudce roste, protože Západ plánuje zavést cenový strop na ruskou ropu

22.11.2022 Ceny ropy v úterý vzrostly kolem 2 %, protože WSJ oznámila, že G7 a EU plánují zítra zavést strop na ceny ruské ropy, aby potrestaly Kreml za jeho invazi na Ukrajinu. Cena by mohla v regionu oscilovat od 60 dolarů za barel až po 70 dolarů za barel. Nicméně spory mezi členy EU stále mohou bránit schválení.
img

Ranné zhrnutie (22.11.2022)

22.11.2022 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie, pričom technologické akcie mali podpriemernú výkonnosť. S&P 500 klesol o 0,39 %, Dow Jones sa posunul o 0,13 % nižšie a Nasdaq klesol o 1,09 %. Russell 2000 klesol o 0,57 %.
img

Ropa se po komentářích saúdských představitelů odrazila

21.11.2022 Ceny ropy zahájily masivní oživení poté, co saúdští představitelé popřeli dřívější zprávy WSJ týkající se zvýšení produkce ropy OPEC+. Saúdský ministr energetiky Abdulaziz řekl Státní tiskové agentuře, že současné snížení o 2 miliony bpd bude zachováno do konce roku 2023. Zdůraznil, že kartel je připraven zasáhnout, pokud budou zapotřebí dodatečná opatření k vyrovnání nabídky a poptávky. je všeobecně známo, že OPEC+ před zasedáním neprobírá žádná rozhodnutí.
img

🛢Ropa WTI se propadá📉

21.11.2022 Cena ropy WTI v pondělí klesla o téměř 4 % poté, co WSJ informoval, že OPEC údajně zvažuje zvýšení produkce až o 500 000 b/d. Zasedání OPEC+ se uskuteční 4. prosince. Na začátku seance tlačily na ceny ropy zprávy z Číny. Čína o víkendu oznámila první úmrtí související s výskytem chřipky za téměř šest měsíců, zatímco v pondělí byly v některých oblastech zavedeny lokální výluky, protože největší světový dovozce ropy se nadále potýká s obnoveným výskytem chřipky.
img

🛢OIL.WTI prodlužuje výprodej 📉

18.11.2022 Ceny ropy v pátek rozšířily svůj pohyb směrem dolů, když oslabující výhled poptávky zastínil obavy na straně nabídky. Podle serveru oilprice.com Čína údajně požádala Saúdy, aby v prosinci dodávali méně ropy, pravděpodobně kvůli zhoršujícímu se výhledu koronárního systému v druhé největší světové ekonomice. Také čerstvé jestřábí komentáře několika členů FEDu vyvolaly další obavy, že agresivní zpřísňování měnové politiky ze strany hlavních centrálních bank by mohlo uvrhnout světovou ekonomiku do recese.  Přesto jsou vyhlídky na nabídku s blížící se zimou nejisté, protože Evropská unie údajně plánuje ve středu stanovit cenový strop pro ruskou ropu, zatímco OPEC by měl udržovat ropné trhy v napjatém stavu
img

Graf dňa - OIL.WTI (18.11.2022)

18.11.2022 Ropa včera klesla o viac ako 3 % kvôli pretrvávajúcim obavám, že globálna ekonomika smeruje k recesii, ktorá bude mať za následok pokles dopytu. Silnejší americký dolár tiež vytvára tlak na ceny ropy. Okrem toho máme zmiernenie geopolitického napätia, keďže NATO rozhodlo, že raketu, ktorá pristála v Poľsku, ktoré je členom NATO, nevystrelilo Rusko, ale bola to raketa ukrajinskej protivzdušnej obrany, ktorá sa nedokázala zničiť po zachytení ruskej rakety. Obavy, že Rusko zaútočilo na pôdu NATO, vyvolali začiatkom tohto týždňa vzostup ropy a tento impulz bol úplne zvrátený po tom, čo sa zistilo, že vojenský konflikt NATO-Rusko je mimo stola, aspoň zatiaľ.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy se snížily více než se očekávalo

16.11.2022 Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo určité pohyby na trhu s ropou. Hrubé zásoby klesly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu vzrostly více, než se očekávalo. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože v rozporu s očekáváním trhu ukázaly velký nárůst.
img

Graf dne - OIL.WTI (16.11.2022)

16.11.2022 Ropa včera vyskočila v reakci na zprávy, že ruské rakety zasáhly území Ukrajiny a zasáhly také vesnici v Polsku, které je členem NATO. Zatím zůstává nejisté, co se skutečně stalo. Zatímco ruský úder na půdu NATO by byl masivní eskalací a pravděpodobně by zaznamenal prudký nárůst cen ropy, obchodníci s ropou by si měli být vědomi, že to není jediný důvod včerejšího nárůstu ceny.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy se zvýšily více než se očekávalo

09.11.2022 Zveřejnění dnešní zprávy amerického ministerstva energetiky se nepodařilo vyvolat velké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy vzrostly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu klesly méně než odhad trhu. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože vykázaly menší pokles ve srovnání s očekáváním trhu a včerejším vydáním API.
img

Ranní shrnutí (07.11.2022)

07.11.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během první seance nového týdne obchodovaly výše. Nikkei si připsal 1,2 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,6 % výše a Kospi přidal 1 %. Indexy z Číny se obchodovaly v podstatném zisku, Hang Seng vzrostl o 3 %.
img

Zlomení: Ropa WTI vzrostla o 4,5 %

04.11.2022 Během páteční seance vzrostla cena OIL.WTI o 4,5 %, což souvisí s oslabením amerického dolaru a pozitivními zprávami z Číny. Z technického hlediska cena vyskočila nad horní hranici vzestupného kanálu, což v minulosti působilo jako významný odpor. Pokud převládne současný sentiment, je možné, že se pohyb nahoru rozšíří směrem k další rezistenci na 93,50 USD, kde se nacházejí maxima z 10. října. Na druhou stranu, pokud se prodejcům podaří znovu získat kontrolu, může být spuštěna korekce směrem dolů směrem ke spodní hranici kanálu.
img

BREAKING: Ropa po týdenních údajích o zásobách v USA mírně vzrostla

26.10.2022 Zveřejnění zprávy od amerického ministerstva energetiky způsobilo na trhu s ropou drobné pohyby. Hrubé zásoby vzrostly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu klesly více, než se očekávalo. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože v rozporu s očekáváním trhu ukázaly malý nárůst.
img

BREAKING: Ropa mírně klesá po týdenních údajích o zásobách v USA

19.10.2022 Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo určité pohyby na trhu s ropou. Ropa neočekávaně klesla, zatímco zásoby benzínu klesly méně, než se očekávalo. V údajích o zásobách destilátů došlo k překvapení, protože v rozporu s očekáváním trhu a včerejším vydáním rozhraní API ukázaly sestavení
img

🛢WTI se propadá téměř o 4 %📉

18.10.2022 Cena OIL.WTI se prudce stáhla ze svých denních maxim 85,5 USD, protože obavy z poptávky ovlivňovaly sentiment trhu. Investoři se stále více obávají zhoršujících se vyhlídek růstu a poptávky při zhoršujících se makroekonomických podmínek, včetně vysoké inflace a utahování měnové politiky. Pochybnosti ohledně výhledu čínské poptávky po palivech tento týden vzrostly poté, co největší světový dovozce ropy odložil zveřejnění údajů o HDP za 3. čtvrtletí 2022 a měsíčních údajů o aktivitě za září. Čínský prezident Si Ťin-pching včera během svých projevů na stranickém sjezdu ocenil politiku země vůči nulovému Covidu, což může být předzvěstí dalšího přerušení výroby, pokud se pandemická situace nezlepší. Snížení cen pod cenu vyvolalo rostoucí obavy z přísnějších globálních dodávek, protože OPEC a jeho spojenci, včetně Ruska, souhlasili s dalším snížením produkce před embargem Evropské unie na ruskou ropu. Mezitím agentura Bloomberg uvedla, že Bílý dům může tento týden učinit další oznámení SPR, což vytváří další tlak na ceny. Z technického hlediska cena OIL.WTI aktuálně testuje hlavní support na 81,75 USD za barel, což je poznamenáno předchozími cenovými reakcemi. Pokud by došlo k proražení níže, pohyb dolů se může prohloubit směrem k zářijovým minimům na 76,20 USD, kde se nachází spodní hranice struktury 1:1.
img

Trhy vymazávají dřívější zisky💥

14.10.2022 Po včerejších silných ziscích na akciovém trhu dnes vidíme zhoršení sentimentu. Již po začátku americké seance zaznamenala Wall Street prodejní tlak a pohyb dolů se zrychlil poté, co data UoM ukázala zvýšení inflačních očekávání. Aktuálně Nasdaq (US100) ztrácí více než 1 % a cena se opět vrátila pod průměr EMA100. Pokud se aktuální sentiment nezmění, není vyloučen pohyb k úrovni 10775 bodů, kde je podpora od 61,8% Fibonacciho retracementu poslední vzestupné vlny.
img

Ropa WTI pokračuje v sestupném pohybu

12.10.2022 Ropa WTI prodlužuje ztráty do třetího dne bez jakýchkoli jasných katalyzátorů. Výprodej zrychlil po slabém čtení PPI při silnějším USD. OPEC ve své říjnové zprávě odhalil, že poptávka po ropě se v roce 2022 zvýší o 2,64 milionu barelů denně, neboli 2,7 %, což je o 460 000 barelů denně méně než v předchozí prognóze. Bylo to počtvrté, co skupina snížila prognózu poptávky po ropě. Kartel také snížil svou předpověď pro rok 2023 o 360 000 bpd na 102,02 milionů bpd. Revize směrem dolů následuje po kroku OPEC+ z minulého týdne, aby dosáhl největšího snížení těžby od roku 2020. Zpráva také ukázala, že těžba OPEC v září vzrostla o 146 000 bpd na 29,77 mil. bpd v čele se Saúdskou Arábií a Nigérií. Kartel nicméně produkuje mnohem méně, než požaduje dohoda OPEC+, a to při nedostatku investic.
img

Ropa je kvůli obavám o poptávku pod tlakem

11.10.2022 Cena ropy WTI klesla o více než 2,5 % a rozšířila tak pokles z nedávného maxima 93 USD kvůli sílícímu dolaru a obavám z globální poptávky. USD nadále posiluje, protože trhy věří, že Fed bude prosazovat své agresivní plány na zpřísnění, čímž zdraží ropu za dolarovou cenu pro kupce držící jiné měny.
img

Ranní shrnutí (07.10.2022)

07.10.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. S&P 500 klesl o 1,02 %, Dow Jones klesl o 1,15 % a Nasdaq ztratil 0,68 %. Russell 2000 klesl o 0,60 %.
img

Graf dne: OIL.WTI (06.10.2022)

06.10.2022 Ropa WTI se ve čtvrtek obchoduje v blízkosti $88 za barel. Jen za poslední týden cena vzrostla o více než 10 % v očekávání snížení kvót OPEC+. Organizace se nakonec včera rozhodla pro pokles kvót o 2 mil. barelů denně. Jedná se o nejvyšší pokles od počátku pandemie. Včera cena ropy prorazila nad hlavní rezistenci v blízkosti $87,60, která je definována horní limitou lokální 1:1 struktury, klesající trendovou čárou a 61,8 % Fibo retracementu rostoucí vlny s počátkem v prosinci 2021. Pokud se cena udrží nad touto úrovní, tak můžeme čekat akceleraci růstu k další rezistenci na $92,75.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy nečekaně padají

05.10.2022 Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo určité pohyby na trhu s ropou. Hrubé zásoby nečekaně klesly, zatímco zásoby benzínu klesly více, než se čekalo. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože ukázaly velký pokles.
img

Ropa vyskočila téměř o 4,0 %, protože OPEC zvažuje snížení produkce o 2 miliony barelů denně

04.10.2022 Ceny ropy vzrostly téměř o 4 % po zprávě, že OPEC bere v úvahu snížení produkce až o 2 miliony barelů denně, ačkoli dopad na globální nabídku by mohl být podle agentury Bloomberg menší. Skupina velkých producentů se má ve středu sejít ve Vídni. Dříve se očekávalo, že kartel sníží produkci o více než 1 milion barelů denně s možností dalších dobrovolných omezení jednotlivými členy. Pokud dojde k omezení produkce o 2 miliony, pak by to odráželo obavy OPEC, že globální ekonomika zpomaluje.
img

Graf dne: OIL.WTI (03.10.2022)

03.10.2022 Ropa dnes vykazuje velké zisky. Brent i WTI se obchodují o 4 % výše. Rally vyvolaly zprávy v médiích, které naznačovaly, že OPEC+ může na zasedání tento týden (5. října 2022) rozhodnout o výrazném snížení produkce. Média se nyní soustředí na snížení denní produkce o 1 milion barelů, přičemž někteří dokonce naznačují, že by se mohlo jednat až o snížení kvót o 1,5 milionu barelů.
img

WTI se pohybuje pod 80 USD za barel

30.09.2022 Ceny ropy na začátku americké seance prudce klesly. Zdá se, že zveřejnění zprávy o inflaci PCE, která ukázala rostoucí cenový tlak, spíše snižuje šance na další „pivot“ ze strany Fedu.
img

BREAKING: Cena ropy stúpa po týždenných údajoch o zásobách z USA

28.09.2022 Zverejnenie oboch správ z amerického ministerstva energetiky spôsobilo určité pohyby na trhu s ropou. Zásoby neočakávane klesli, kým zásoby benzínu klesli viac, než sa očakávalo. V údajoch o zásobách destilátov došlo k prekvapeniu, pretože na rozdiel od včerajšieho vydania rozhrania API vykázali väčší pokles, ako sa očakávalo.
img

BREAKING: Ropa po týdenních údajích o zásobách klesá

14.09.2022 Zveřejnění obou zpráv amerického ministerstva energetiky způsobilo na trhu s ropou drobné pohyby. Zásoby ropy vyskočily více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu klesly více, než kolik činil odhad analytiků. V údajích o zásobách destilátů došlo k překvapení, protože ve srovnání s očekáváním trhu a včerejším vydáním rozhraní API ukázaly větší sestavení
img

BREAKING: Americké zásoby ropy neočekávaně rostou

08.09.2022 Zveřejnění dnešní zprávy amerického ministerstva energetiky nedokázalo vyvolat velké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy a benzinu neočekávaně vzrostly a v údajích o zásobách destilátů došlo k překvapení, protože v rozporu s očekáváním trhu a včerejším vydáním rozhraní API vykazovaly menší objem.
img

Ropa je nejníže od letošního ledna

07.09.2022 Cena OIL.WTI ve středu klesla pod 84 dolarů za barel, nejníže od ledna, protože obavy z nižší globální poptávky zastínily varování prezidenta Putina o potenciálním stažení všech forem ruské energie. Neuspokojivá data z Číny a obnovená omezení v několika městech vedou k dalším ekonomickým škodám a útlumu ve spotřebě paliv. Podle dnešních údajů se čínský dovoz ropy v srpnu oproti předchozímu roku propadl o 9,4 %. Mezitím zpřísnění finančních podmínek ve velkých ekonomikách a silnější dolar vyvolaly další tlak na ceny ropy. Z technického hlediska cena prorazila pod klíčový support na 85,50 USD, což je označeno spodní hranicí struktury 1:1 a předchozími cenovými reakcemi. Pokud převládne současný sentiment, může se pohyb směrem dolů prohloubit směrem k další velké podpoře na 76,50 USD, což se shoduje s 61,8% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny zahájené v prosinci 2021.
img

Ekonomický kalendár: Európske energetické problémy a sviatok v USA

05.09.2022 Futures trhy poukazujú na masívne medvedie cenové medzery na začiatku dnešnej seansy. Precenenie v piatok spustil Gazprom, ktorý oznámil, že toky plynu do Európy cez plynovod Nord Stream I budú na neurčito zastavené. DAX je nastavený na pokles o približne 400 bodov na začiatku dnešného obchodovania. Euro tiež oslabuje, keďže EURUSD prvýkrát za 20 rokov klesol pod úroveň 0,99.
img

Ranní shrnutí (26.08.2022)

26.08.2022 Americké indexy si včera prošly solidní seancí a všechny hlavní benchmarky Wall Street zaznamenaly výrazné zisky. S&P 500 si připsal 1,41 %, Dow Jones se posunul o 0,98 % výše a Nasdaq vyskočil o 1,67 %. Russell 2000 získal 1,52 %.
img

Slabá čínská ekonomická data vyvíjejí tlak na akcie těžařů ropy

15.08.2022 Akcie těžařů ropy se během pondělní seance propadly v reakci na slabší než očekávaná ekonomická data. Zveřejnění čínských dat o průmyslové produkci a maloobchodních tržbách má za následek odliv kapitálu z rizikových aktiv, kvůli obavám z dalšího ekonomického zpomalení. Zatímco analytici očekávali růst čínského maloobchodu meziročně o 5 %, dosaženo bylo pouze 2,7% meziročního růstu. K negativnímu sentimentu na trhu přispělo i zveřejnění nižších než očekávaných výsledků čínské průmyslové produkce (3,8 % YoY vs očekávání 4,5 % YoY). Dle analytiků Goldman Sachs se obnova ekonomiky od dubnového a květnového čínského lockdownu zastavila a v červenci dokonce mírně obrátila.
img

BREAKING: Ropa klesla o více než 4 %

15.08.2022 Ropa WTI (OIL.WTI) v pondělí prudce klesla poté, co byla zveřejněna slabší data z Číny, která vyvolala obavy z poptávky. Růst průmyslové produkce největšího světového importéra ropy zklamal, což poukazuje na pomalé oživení. Mezitím se objevily naděje na další dodávky z Íránu poté, co státní IRNA prohlásila, že by mohla přijmout nabídku EU na oživení jaderné dohody. Mimo jiné Saudi Aramco včera oznámila, že je ochotna zvýšit denní produkci ropy na maximální kapacitu, tedy na 12 mil. barelů denně, pokud to dostane jako nařízení saúdskoarabské vlády. Cena ropy WTI (OIL.WTI) se po oznámení této zprávy propadla pod 88 USD za barel a nyní testuje nedávná minima. Pokud dojde k prolomení níže, sestupný pohyb by mohl zrychlit.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy nečekaně rostou

03.08.2022 Zveřejnění obou zpráv amerického ministerstva energetiky nedokázalo vyvolat výraznější pohyby na trhu. Zásoby ropy i benzínu nečekaně vzrostly, zatímco destiláty vykázaly velký pokles oproti očekávání trhu a nad rámec včerejšího API.
img

BREAKING: Ropa roste po zprávě DOE o zásobách

27.07.2022 Týdenní report ministerstva energetiky o zásobách ropy byl vydán v 16:30. Zpráva potvrdila to, co bylo naznačeno již ve včerejším API reportu, čímž byl velký pokles zásob ropy, benzínu a destilátů. Jelikož se zpráva moc neodchýlila od API, nebylo možné sledovat větší pohyby na trhu.
img

Graf dne - OIL.WTI (22.07.2022)

22.07.2022 Ropa se na začátku standardní evropské seance obchodovala v zisku, ale sentiment se změnil po zveřejnění flash indexů PMI za červenec z Francie a Německa. Indexy zpracovatelského průmyslu z obou hlavních evropských ekonomik klesly pod hranici 50, což naznačuje pokles celého sektoru. PMI ve zpracovatelském průmyslu pro celou eurozónu rovněž klesl do oblasti kontrakce, z 52,1 na 49,6 v červenci (oček. 51,0). Recese v Evropě se stává stále reálnějším rizikem. Evropskou ekonomiku ohrožuje plynová krize a zpřísňování měnové politiky ECB. Cena ropy na tato data reaguje, protože recese by pravděpodobně vedla k poklesu poptávky.
img

BREAKING: Ropa po týdenních údajích o zásobách klesá

20.07.2022 Zveřejnění obou zpráv amerického ministerstva energetiky způsobilo pohyby trhu s ropou. Zásoby ropy neočekávaně poklesly, zatímco se zásoby benzínu zvýšily. Údaje o zásobách destilátů poklesly, protože nesplnily očekávání trhu.
img

Ranní shrnutí (18.07.2022)

18.07.2022 Akciové indexy z asijsko-pacifického regionu se na začátku nového týdne obchodovaly na vyšších úrovních. Nikkei si připsal 0,5 %, S&P/ASX 200 vyskočil o 1 % a Kospi posílil o 1,8 %. Indexy z Číny se obchodovaly o 0,8-2,7 % výše.
img

Biden opustí Saúdskou Arábii bez dohody

15.07.2022 Investoři netrpělivě očekávali návštěvu amerického prezidenta Joea Bidena v Súdské Arábii a pevně doufali v prolomení trhu s ropou. Ukazuje se však, že očekávání byla přehnaná. S největší pravděpodobností k vytvoření nabídky ani jednou stranou nedojde. Američtí představitelé dávají najevo, že neočekávají skokový nárůst těžby a čekají na závěr zasedání OPEC+, který by měl být zveřejněn 3.srpna. Analytici z daného regionu odhadují, že rozhodnutí o zvýšení produkce nebude jen na Saúdské Arábii, ale i na ostatních členech kartelu. Co je dále nutno vědět o trhu s ropou?
img

Ranní shrnutí (15.07.2022)

15.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,30 %, Dow Jones klesl o 0,46 % a Russell 2000 klesl o 1,07 %. Nasdaq nakonec přidal 0,03 %.
img

BREAKING: Ropa padá po zveřejnění DOE reportu

13.07.2022 Zveřejnění obou reportů amerického ministerstva energetiky způsobilo další pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy a benzínu neočekávaně vzrostly. O překvapení se postaraly i zásoby destilátů.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy nečekaně rostou

07.07.2022 Ceny ropy během čtvrteční seance prudce vzrostly, i přestože dnešní zpráva amerického ministerstva energetiky tento růst nepodpořila. Zásoby ropy vzrostly neočekávaným tempem, zatímco zásoby benzínu se snížily více, než se čekalo. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože v rozporu s očekáváním trhu vykázaly solidní pokles.
img

Ranné zhrnutie (07.07.2022)

07.07.2022 Americké indexy sa včera obchodovali väčšinou vyššie. S&P 500 si pripísal 0,36 %, Dow Jones sa posunul o 0,23 % vyššie a Nasdaq pridal 0,35 %. Russell 2000 klesol o 0,79 %.
img

Ekonomický kalendár: Americkí obchodníci oslavujú Deň nezávislosti

04.07.2022 Európske futures trhy dnes poukazujú na vyššie otvorenie seansy na starom kontinente. Termínované obchody na DAXe sa obchodujú viac ako 100 bodov nad piatkovou uzatváracou cenou. Nálady počas ázijskej seansy boli skôr pozitívne a udali tón vyššiemu otvoreniu seansy v Európe. Obchodníci by však mali mať na pamäti, že americkí investori sú dnes mimo trhov, keďže oslavujú sviatok Dňa nezávislosti. Niektoré trhy budú mať preto skrátené obchodné hodiny alebo sa nebudú obchodovať vôbec. Očakáva sa tiež pokles celkovej likvidity. Vzhľadom na to, že v dnešnom ekonomickom kalendári chýbajú kľúčové správy, môže sa pred nami objaviť deň bez udalostí.
img

🛢Ropa roste o 3 %

01.07.2022 Ropa WTI a Brent rostou během dnešní seance o přibližně 3 % poté, co data OPEC ukazují propad v produkci ve srovnání s květnovými údaji o cca 100 000 barelů denně. Nynější produkce dosahuje 28,52 milionů barelů denně. Plnění dohody OPEC+ o snížení těžby na červen v současnosti činí 253 %, což je nárůst ze 178 %. Znamená to tedy, že nwní možné zvýšit produkci o přibližně 400 000 barelů denně, jak se původně očekávalo.
img

Cena ropy se po deklaracích z USA stahuje zpět

29.06.2022 Deklarace z USA tlačí cenu ropy dolů. Je nutno podotknout, že zásoby ropy klesají a snižují se o 1 milion barelů denně. Existuje šance, že i státy, které mají kapacitu, nebudou moci zvyšovat produkci, protože aktuální množství těžby i zracovávání ropy v USA se blíží historickým maximům. Trh s ropou je velmi napjatý.
img

Ropa prudce roste po diskusi G7 o nových sankcích vůči Rusku

27.06.2022 Ropa WTI během dnešní seance smazala ztráty a vyskočila na 109 USD za barel poté, co lídři G7 oznámili pokračující podporu Ukrajiny. Během zasedání byla zmínka i o mechanismu cenového stropu na ruskou ropu, což by mělo snížit schopnost Kremlu financovat válku. OPEC+ snížil svůj odhad na přebytek ropy v roce 2022 z původního 1,4 mbpd na 1,0 mbpd. V následujících dnech bude znovu zahájeno nepřímé vyjednávání mezi USA a Íránem, kde bude EU působit jako prostředník. EIA prohlásila, že navzdory dřívějším oznámením nezveřejní údaje o zásobách ropy v USA z důvodu problémů s hardware a servery.
img

Graf dne: OIL.WTI (24.06.2022)

24.06.2022 Futures na ropu WTI se v pátek obchodují poblíž 104 dolarů za barel a jsou na dobré cestě zaznamenat ztrátu již druhý týden v řadě, a to kvůli obavám, že jestřábí postoj hlavních centrálních bank zaměřený na omezení prudce rostoucí inflace, by mohl vést ke globální recesi, která by poškodila poptávku po ropě. Na druhou stranu globální zásoby ropy a paliva zůstávají omezené. Navzdory souhlasu se zvýšením produkce odpovídající 7 % denní celosvětové poptávky v červenci a srpnu, se OPEC+ snaží dosáhnout svých cílů zvýšení kvůli nedostatečným investicím do ropných polí některými členy a ztrátě ruských dodávek. Navíc včerejší mimořádné setkání mezi lídry ropného průmyslu a americkou ministryní energetiky Jennifer Granholmovou za účelem snížení cen plynu a zvýšení domácích dodávek ropy bylo konstruktivní, ale nepřineslo zásadní průlom, nicméně obě strany se dohodly na spolupráci. Cena OIL.WTI se obchoduje v těsném rozmezí mezi sestupnou trendovou linií a supportem na 103,55 USD, což se vyznačuje 38,2% Fibonacciho retracementem. Prolomení jedné z těchto úrovní by mohlo vést k větším cenovým pohybům.
img

Ranné zhrnutie (23.06.2022)

23.06.2022 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 0,13 %, Dow Jones a Nasdaq klesli o 0,15 % a Russell 2000 klesol o 0,22 %.
img

🛢Ropa klesá téměř 7%!

22.06.2022 Ceny ropy znovu začaly velmi silně klesat po silné korekci na konci minulého týdne. Ropa ztrácí téměř 7 % a WTI poprvé od konce prosince klesá pod 100denní průměr. Navíc většina zisků způsobených válkou na Ukrajině již byla vymazána. Ropa ztrácí kvůli obavám z recese a plánům americké administrativy, která zvažuje pozastavit daně z pohonných hmot na 3 měsíce, což by povzbudilo producenty ke zvýšení produkce a zpracování ropy. V tuto chvíli však ropný sektor není s dočasnými řešeními příliš spokojen a chce deklarace, které zajistí existenci sektoru v dlouhodobém horizontu. Připomeňme, že to byla především rozhodnutí administrativy, která vedla k výraznému poklesu zpracovatelské kapacity v USA (přes 1 mbd).
img

Ekonomický kalendář: Prázdný kalendář, svátek v USA

20.06.2022 Futures trhy dnes naznačují na mírně vyšší otevření evropských burz, a to i přes dnešní smíšenou asijskou seanci. Kryptoměny se snaží vzpamatovat z nedávných poklesů, ačkoli bitcoin se nadále obchoduje pod hranicí 20 000 USD. Rizikovou averzi lze zaznamenat na devizovém trhu s bezpečnými přístavy, jako je USD nebo CHF, zatímco komoditní měny, jako je AUD a NZD, rostou.
img

📉 Ropa WTI ztrácí téměř 5 %!

17.06.2022 Američané hodlají zachovat sankce na export ropy a ropných produktů z Íránu. Dle analytiků se musí trh soustředit na zvýšení ziskovosti.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy výrazně rostou

15.06.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky nedokázala vyvolat velké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy se neočekávaně zvýšily, zatímco zásoby benzínu klesly.
img

Ranní shrnutí (08.06.2022)

08.06.2022 Americké indexy dokázaly vymazat brzký pokles a zakončit včerejší obchodování v zisku. S&P 500 přidal 0,95 %, Nasdaq se posunul o 0,94 % výše a Dow Jones si připsal 0,80 %. Russell 2000 vyskočil o 1,57 %.
img

Ranné zhrnutie (06.06.2022)

06.06.2022 Indexy z ázijsko-pacifickej oblasti sa začiatkom nového týždňa obchodovali vyššie. Nikkei si pripísal 0,6 %, Kospi pridal 0,4 % a indexy z Číny sa obchodovali až o 2 % vyššie. S&P/ASX 200 zaostával a klesol o 0,5 %.
img

BREAKING: Zásoby ropy v USA klesly nad očekávání

02.06.2022 Report zásob ropy DoE z USA ukázal na výrazný pokles zásob ropy. Překvapivě klesly také zásoby benzínu. Naopak vzestup zaznamenaly zásoby ropy v oklahomském Cushingu.
img

BREAKING: OPEC+ zvýší v červenci a v srpnu produkci o 648 tis. barelů

02.06.2022 Cena ropy vymazala dřívější zisky a naopak začala prudce růst poté, co se OPEC+ dohodl na zvýšení těžby o 648 tis. barelů ropy denně v červenci a v srpnu. Organizace neoznámila žádné další zvýšení, které by kompenzovalo výpadek ruské produkce. Dřívější zprávy naznačovaly, že členové kartelu zvažují okamžitý růst produkce Saúdské Arábie a UAE. Včera se také objevily zprávy, že někteří členové OPEC+ zvažují vyloučení Ruska z organizace, protože nenaplňuje stanovené kvóty.
img

Ranní shrnutí (02.06.2022)

02.06.2022 Americké indexy zaznamenaly druhou slabší seanci v řadě. S&P 500 klesl o 0,75 %, Dow Jones se posunul níže o 0,54 % a Nasdaq klesl o 0,72 %. Russell 2000 klesl o 0,49 %.
img

Graf dne: OIL.WTI (31.05.2022)

31.05.2022 Embargo EU na ruskou ropu je dnes ráno největší story finančních trhů. Členové Evropské unie se konečně shodli na podobě embarga. EU rozhodla o zákazu ruského námořního dovozu ropy, který tvoří přibližně dvě třetiny celkového importu ruské ropy do EU. Byla udělena výjimka pro import ropy ropovody kvůli zamítavému postoji Maďarska. Zákaz dovozu ropy z Ruska po moři vstoupí v platnost do šesti měsíců a zákaz dovozu ropných derivátů po moři vstoupí v platnost do osmi měsíců. Přestože tok ropy ropovodem Družba byl osvobozen od embarga, tak Polsko a Německo, země napojené na severní větev ropovodu, se zavázaly snížit dovoz ruské ropy na nulu. To znamená, že by Evropská unie měla do konce roku snížit celkový dovoz ruské ropy a ropných derivátů o 90 %.
img

Ranní shrnutí (30.05.2022)

30.05.2022 Rizikový sentiment bylo možné zaznamenat znovu dnes během asijské seance. Nikkei si připsal 2,3 %, S&P/ASX 200 se posunul o 1,3 % výše a Kospi přidal 1,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 2 % výše.
img

⛽ Ropa koriguje díky zpoždění embarga

27.05.2022 Ropa se po dnešních ranních ziscích dostává do záporu, před polednem si však sáhla na téměř 115 USD za benchmark WTI. Poslední zprávy naznačují, že celý proces uvalení embarga na ruskou ropu ze strany zemí EU se zpozdil. Kromě toho další zprávy hovoří o rekordních dodávkách ruské ropy do Číny. Cena ropy po negativních zprávách koriguje.
img

Zásoby ropy klesly pod očekávání

25.05.2022 Report zásob ropy DoE z USA nezpůsobil výrazné pohyby na trzích. Zásoby ropy a benzínu klesly pod očekávání. Zásoby destilovaných paliv vzrostly naopak více, než se čekalo.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy neočakávane klesli

18.05.2022 Správa amerického ministerstva energetiky nedokázala spustiť veľké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy neočakávane klesli, kým zásoby benzínu klesli viac, než sa očakávalo. Údaje o zásobách destilátov prekvapili, keďže boli v rozpore s očakávaniami trhu a ukázali na veľký nárast.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy nečekaně rostou

11.05.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky způsobila pohyby na trhu s ropou, jelikož zásoby ropy a benzínu neočekávaně vzrostly.
img

Ranné zhrnutie (11.05.2022)

11.05.2022 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie zmiešane. S&P 500 si pripísal 0,25 %, Dow Jones sa posunul o 0,26 % nižšie a Nasdaq pridal 0,98 %.
img

BREAKING: WTI prelomila podporu na úrovni 100 $!

10.05.2022 Dnešná obchodná seansa prináša pokračovanie poklesu cien ropy v reakcii na obavy z recesie, prekážky zákazu Európskej únie voči ruskej rope a šírenie vírusu COVID-19 v Číne, ktoré spôsobili výpredaje na finančných trhoch.
img

BREAKING: Ropa zaznamenala pokles po náraste zásob v USA

04.05.2022 Oči obchodníkov s ropou sa dnes obracajú na Európu, keďže Európska únia diskutuje o podobe hroziaceho embarga na ruskú ropu. Toto je hlavný strednodobý a dlhodobý faktor, ktorý tlačí na rast cien ropy. Uprostred rozhovorov na takejto vysokej úrovni je ľahké prehliadnuť ďalší faktor cien ropy s krátkodobejšími dôsledkami na ceny – týždennú správu Ministerstva energetiky USA o úrovni zásob ropy a ropných derivátov. Report vôbec nenaplnil odhady API zverejnené včera večer.
img

BREAKING: Ropa roste po zprávách o možném embargu na dovoz ruské ropy do Evropy

28.04.2022 Cena ropy ve čtvrtek vyskočila po zprávě, že by EU mohla zastavit dovoz ruské ropy poté, co Německo údajně upustilo od své opozice vůči takovému kroku. Ministr hospodářství Robert Habeck tento týden oznámil, že Německu se již podařilo snížit závislost na ruských dodávkách do té míry, že by mohl být zaveden úplný zákaz dovozu. Připomínáme, že podobné rozhodnutí již přijaly USA a Británie.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy rastú menej, než sa očakávalo

27.04.2022 Správa amerického ministerstva energetiky spôsobila určité pohyby na trhu s ropou. Zásoby vzrástli menej, než sa očakávalo, zatiaľ čo zásoby benzínu neočakávane klesli. Údaje o zásobách destilátov prekvapili, pretože ukázali väčší pokles, ako sa očakávalo.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy nečekaně klesly

20.04.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky způsobila volatilitu na trhu s ropou. Zásoby ropy neočekávaně klesly, zatímco zásoby benzínu klesly méně, než se očekávalo.
img

BREAKING: Ropa klesá po zveřejnění zásob DoE v USA

13.04.2022 Report amerického Department of Energy způsobil určitou volatilitu na ropných trzích. Zásoby ropy prudce vzrostly, nicméně zásoby benzínu klesly více, než se čekalo. Překvapením byl také prudký pokles zásob destilovaných paliv.
img

Brent znovu pod $100 ❗

11.04.2022 Cena ropy se na začátku nového týdne dostává znovu pod tlak. Brent (OIL) i WTI (OIL.WTI) se dnes obchodují o více než 3 % níže. Nejpravděpodobnějším důvodem poklesu je zhoršující se pandemická situace v Číně. Lockdowny uvalené na Šanghaj, hlavní průmyslové středisko Číny, nedokázaly omezit šíření koronaviru a město nadále hlásí více nových případů. Vzhledem k čínské politice nulové tolerance při zvládání pandemie, takový vývoj nevykresluje jasný obraz a naznačuje, že omezení budou platit déle. Omezení má dopad na ekonomickou aktivitu v zemi a má negativní dopad na poptávku po ropě. Další důkaz o čínském ekonomickém napětí nabídla dnes jihokorejská exportní data. Zatímco celkový jihokorejský export za prvních 10 dubnových dnů meziročně rostl o 17,7 % (po očištění od pracovních dnů), vývoz do Číny byl meziročně o 3,4 % nižší. To je celkem neobvyklé a říká se, že je to další známka zpomalení způsobeného Covidem v Číně.
img

Ranné zhrnutie (07.04.2022)

07.04.2022 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie po zverejnení FOMC minutes. S&P 500 klesol o 0,97 %, Dow Jones sa posunul o 0,42 % nižšie a Nasdaq klesol o 2,22 %. Russell 2000 klesol o 1,42 %
img

BREAKING: Americké zásoby ropy zaznamenali neočakávaný nárast

06.04.2022 Správa Ministerstva energetiky USA nedokázala spustiť veľké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy neočakávane vzrástli, zatiaľ čo zásoby benzínu prudko klesli. Prekvapenie bolo aj v údajoch o zásobách destilátov, ktoré zaznamenali výraznejší nárast ako sa očakávalo.
img

USA uvolní z rezerv nejvíce ropy v historii

31.03.2022 Bílý dům potvrdil dřívější spekulace o uvolnění 1 mil. barelů ropy denně ze strategických rezerv v období následujících 6 měsíců. Hlavním důvodem je tlak na snížení cen ropy a boj proti inflaci. Celkem by mělo být rozpuštěno 180 mil. barelů ropy. Jedná se o nejvyšší uvolnění rezerv v historii. Americký ropný benchmark WTI (OIL.WTI) reagoval poklesem, nicméně býci rychle převzali kontrolu a cena se vrátila k lokální rezistenci na $104,15.
img

Ranní shrnutí (31.03.2022)

31.03.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže, jelikož optimismus ohledně rusko-ukrajinských mírových rozhovorů vyprchal. S&P 500 klesl o 0,63 %, Dow Jones klesl o 0,19 % a Nasdaq se propadl o 1,21 %. Russell 2000 klesl téměř o 2 %.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy klesly více, než se očekávalo

30.03.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky nedokázala způsobit větší pohyby na trhu s ropou. Hrubé zásoby klesly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu neočekávaně vzrostly. K překvapení došlo také v údajích o zásobách destilátů, na rozdíl od očekávání trhu a včerejšího vydání API ukázaly velký nárůst.
img

⛽ Ropa klesá o více jak 4 %

28.03.2022 Silný pohyb směrem dolů nůžeme vidět od začátku týdne na trhu s ropou. WTI i Brent se obchodují o 4 % níže. Pokles je podporován zprávami o karanténě uvalené v hlavním čínském finančním a průmyslovém centru – Šanghaji. Šanghaj je také jedním z nejdůležitějších čínských obchodních center, ale obchodní činnost nemusí být tak ovlivněna, protože se očekává, že přístavy zůstanou otevřené. Toto je další důležité ekonomické centrum, které bylo uvedeno do lockdownu, což zdůrazňuje, že Covid se v Číně vymyká kontrole. To je riziko pro globální ekonomiku, protože zpomalení v Číně pravděpodobně omezí ekonomickou aktivitu i v jiných částech světa. Polovina Šanghaje byla uzavřena do začátku dubna, zatímco druhá polovina bude umístěna do 5denního lockdownu na začátku dubna. Kromě ropy dnes klesly také čínské indexy a měď (kolem 1 %).
img

Ranné zhrnutie (25.03.2022)

25.03.2022 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie vyššie. S&P 500 si pripísal 1,43 %, Dow Jones sa posunul o 1,02 % vyššie a Nasdaq vzrástol o 1,93 %. Small-cap Russell 2000 získal 1,13 %.
img

Ranní shrnutí (24.03.2022)

24.03.2022 Americké indexy zakončily seanci ve ztrátě a navázaly tak na předchozí pokles v Evropě. S&P 500 ztratil 1,23 %, Dow Jones klesl o 1,29 % a Nasdaq ztratil 1,32 %. Russell 2000 propadl o 1,73 %.
img

BREAKING: Zásoby ropy v USA nečakane klesli

23.03.2022 Správa amerického ministerstva energetiky nedokázala spustiť veľké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy nečakane klesli, zatiaľ čo zásoby benzínu a destilátov klesli viac, ako sa očakávalo.
img

Ropa vzrástla o takmer 5 dolárov za barel

23.03.2022 Býci opäť získali kontrolu nad trhom s ropou a po krátkej celodennej prestávke obnovili rastový trend. Hlavným ťahúňom pohybov na trhu je potenciál zákazu ruských energetických komodít členmi Európskej únie. Keďže však niektoré krajiny ako Maďarsko alebo Taliansko sú proti takémuto kroku, rýchly odchod ruskej ropy z trhov EÚ je nepravdepodobný.
img

📈 Ropa WTI sa blíži k 110 dolárom🛢

21.03.2022 Futures na ropu WTI (OIL.WTI) začiatkom týždňa vyskočili takmer o 5 %, čím sa rozšírili zisky na tretiu seansu za sebou, keďže mierové rozhovory medzi Ukrajinou a Ruskom ukázali len malý náznak pokroku, zatiaľ čo veľkí producenti ropy mali problém splniť svoje pridelené kvóty na základe zmluvy o dodávkach. V médiách sa začali šíriť správy o tom, že krajiny EÚ vedú diskusiu o možnosti úplného embargu ruskej ropy. Rozhodnutie by mohlo prísť už tento týždeň a embargo by bolo súčasťou piateho sankčného balíka EÚ. Nárast prichádza napriek ďalším pokrokom jadrovej dohody s Iránom a rastúcemu počtu nových prípadov Covid v Číne.
img

Graf dne: Brent (21.03.2022)

21.03.2022 Začátek nového týdne na evropských akciových trzích probíhá v poklidu a bez výrazných změn oproti pátečnímu závěru. Nicméně to samé neplatí pro trh s ropou, kde jsme svědky výrazného nárůstu Brentu i WTI. Brent (OIL) se obchoduje v zisku více než 4 % a cena prorazila nad $109 za barel. Texaský benchmark WTI (OIL.WTI) vyskočil o více než 3 % a blíží se $108. Důvodem růstu jsou zprávy, že EU země zvažují zákaz importu ruské ropy, který by mohl být vyhlášen už v tomto týdnu. Rusko by v reakci mohlo omezit export zemního plynu, nicméně je zároveň závislé na příjmech z dovozu surovin.
img

Ranné zhrnutie (21.03.2022)

21.03.2022 Indexy z Ázie sa začiatkom nového týždňa obchodovali väčšinou nižšie. S&P/ASX 200 klesol o 0,22 %, Kospi klesol o 0,8 % a indexy z Číny sa obchodovali o 0,1 až 1,0 % nižšie. Nikkei sa obchodoval o 0,6 % vyššie.
img

Graf dne: OIL.WTI (15.03.2022)

15.03.2022 Pokles na trhu s ropou pokračuje, Brent se dnes blíží 100 USD za barel a WTI se obchoduje poblíž 97 USD za barel. Pokles trhu s ropou byl zpočátku zdůvodňován optimističtějšími komentáři k rusko-ukrajinským rozhovorům. Skutečný důvod poklesu však může být jiný. Čína čelí opětovnému propuknutí pandemie Covid. Čína oznámila 5 280 nových případů onemocnění Covid ve srovnání s 1 437 den předtím. Vzhledem k tomu, že země zvolila pro boj s Covidem politiku nulové tolerance, v některých městech již byly znovu zavedeny lockdowny. Pokles cen ropy může být způsoben očekávaným poklesem poptávky v Číně.
img

🛢Ropa WTI testuje 100 dolarů📉

14.03.2022 Ceny ropy během dnešního obchodování prudce klesly a dosáhly nejnižší úrovně od začátku března díky naději na diplomatické řešení rusko-ukrajinské války a lockdownům v Číně. Ukrajinští představitelé uvedli, že zahájili „tvrdá“ jednání o příměří, okamžitém stažení jednotek a bezpečnostních zárukách s Kremlem, přestože ruské jednotky pokračují v ofenzivě. Mezitím se epidemiologická situace v Číně opět zhoršila. Pekingské úřady dnes plně uzavřely město Shenzhen, které je největší technologicky vyspělou oblastí. Tato situace může vést k poklesu poptávky v důsledku zastavení výroby. Tlak vyvolal i postoj Indie, která oznámila, že zvažuje uvolnění ropných záso a také vyšší koncentraci pohonných hmot z Ruska.
img

Ranné zhrnutie (14.03.2022)

14.03.2022 Akcie v Ázii sa obchodovali zmiešane. Nikkei si pripísal 0,6 %, S&P/ASX 200 si pripísal 1,2 %, zatiaľ čo Kospi sa posunul o 0,6 % nižšie. Indexy z Číny klesli o 2,2 až 4,0 % po tom, čo sa Shenzhen dostal do karantény.
img

Zásoby ropy v USA klesly nad očekávání

09.03.2022 Report stavu zásob amerického Department of Energy (DoE) neměl na trh s ropou výrazný dopad.
img

BREAKING: Spojené státy přeruší hospodářské kontakty s Ruskem, Evropa se chce odpoutat od ruské energie

07.03.2022 Předsedové obou stran obchodního výboru sněmovny a Senátu oznámili změnu legislativy, která zastaví pravidelné obchodní vztahy s Ruskem a Běloruskem, včetně importu energie. Politici EU mezitím zveřejnili návrh deklarace, ve které souhlasí s postupným snížením závislosti na dovozu ruského plynu, ropy a uhlí a s urychlením rozvoje obnovitelných zdrojů energie, což posílí propojení evropských plynárenských a elektrických sítí. Lídři EU hovořili také o výrobě čipů, fiskálních politikách nebo potravinové bezpečnosti. Žádný zákaz dovozu ruské energie bohužel vyhlášen nebyl.
img

Graf dňa - OIL.WTI (04.03.2022)

04.03.2022 Ceny ropy rástli od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Ropa zaznamenala nárast, pretože investori sa obávali, že konflikt naruší ruský export ropy. Zatiaľ čo k takýmto narušeniam zatiaľ nedošlo, niektoré spoločnosti sa rozhodli zaviesť sankcie. Maersk oznámil, že jeho flotila sa nebude plaviť do a z ruských prístavov. MSC a CMA CGM tiež uviedli, že zastavia rezervácie ruského nákladu. Tieto tri spoločnosti sú najväčšími svetovými hráčmi v oblasti globálnej námornej lodnej dopravy a nedostupnosť týchto plavidiel v Rusku môže výrazne ovplyvniť jej schopnosť vyvážať a dovážať. WTI včera dosiahla viacročné maximá v blízkosti 116,50 USD za barel.
img

🛢Ropa WTI nad $104 za barel!

01.03.2022 Futures na ropu WTI vyskočily o více než 9,0 % na více než 104 USD za barel, což znamená nejvyšší úroveň od roku 2014. Investoři zůstávají znepokojeni kvůli možnosti narušení dodávek ze strany klíčového exportéra Ruska kvůli eskalaci situace na Ukrajině. Rusko vyváží přibližně 5 milionů barelů ropy denně. Jedná se o největší zdroj příjmů pro ruský rozpočet (více než příjmy z plynu nebo uhlí). Na Rusko byly uvaleny silné ekonomické sankce, které již způsobují logistické potíže. Účastníci trhu uvádějí, že někteří obchodníci mají problémy s platbou za ruskou ropu, tankery odmítají dodávat ruskou ropu, nebo některé přístavy (včetně britských) blokují přístup ruským lodím. OPEC navíc naznačuje, že snižuje prognózu převisu nabídky na trhu. Plnění dohody o omezení produkce ropy se navíc v únoru zvýšilo na 136 % z lednových 132 %.
img

📊 Indexy klesají a ropa dále roste

01.03.2022 Zatímco hlavní evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování téměř beze změny, stabilizace dlouho nevydržela a poslala indexy níže. Indexy z Německa, Francie a Nizozemska se dnes obchodují o 1,0-1,5 % níže. Brent vyskočil zpět nad 100 dolarů, zatímco WTI se blíží této psychologické úrovni. Sentiment nadále negativně ovlivňuje pokračující válka na Ukrajině. Západní rozvědka vidí riziko, že se Rusové stanou násilnějšími, a to kvůli počátečním neúspěchům a pomalému postupu jejich invaze. Objevily se nové zprávy o ostřelování obytných čtvrtí v ukrajinských městech. Kromě toho ukrajinské úřady oznámily, že běloruští vojáci překročili hranice, přestože Lukašenko jen několik hodin předtím ujistil, že se Bělorusko nepřipojí k ruským vojákům na Ukrajině. Západní země mezitím pokračují v uvalování nových sankcí na Rusko. Společnosti nadále přerušují vztahy s Ruskem. Maersk, největší lodní společnost na světě, dnes oznámila, že její masivní flotila více než 700 lodí, nezakotví v ruských přístavech.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy rastú viac, ako sa očakávalo

24.02.2022 Správa Ministerstva energetiky USA nedokázala spustiť veľké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy vzrástli viac, ako sa očakávalo, zatiaľ čo zásoby benzínu klesli menej, než analytici očakávali.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na PMI z Evropy, Severní Amerika hlásí svátek

21.02.2022 Evropské indexy by dnes měly otevřít do pozitivního teritoria. Americké a evropské futures indexy vzrostly v reakci na zprávy o summitu k situaci okolo Ukrajiny. Dnes na trzích čekáme sníženou volatilitu, protože američtí i kanadští obchodníci si díky státnímu svátku prodlužují víkend. Níže naleznete dnešní pozměněné obchodní hodiny dotčených instrumentů. Hned ráno se obchodníci zaměří na výsledky flash indexů PMI. Nejvyšší dopad má obvykle report z Německa, který je na programu v 9:30.
img

Graf dňa - OIL.WTI (17.02.2022)

17.02.2022 Ceny ropy včera v neskorých večerných hodinách klesli vďaka správe, že dosiahnutie iránskej jadrovej dohody je vzdialené len niekoľko dní. Spojené štáty, Čína a Francúzsko boli pozitívne v tom, že čoskoro možno dosiahnuť dohodu a uviedli, že teraz všetko závisí od Iránu. Návrat iránskej ropy na svetové trhy by mohol výrazne podporiť globálne dodávky ropy. V reakcii na tieto správy klesli ceny ropy v priebehu 5 hodín o približne 5 %. Situácia sa však dnes ráno zmenila so správami o bojoch vo východnej časti Ukrajiny. Keďže situácia je čoraz napätejšia, narastajú obavy o bezpečnosť dodávok a exportu ruskej ropy. Väčšinu včerajších strát sa už podarilo vyrovnať a WTI sa opäť dostala na úroveň 91 USD za barel.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Nový Zéland | Price Action | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Fibonacci | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Síla měn | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/NOK | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Burza | Buy Limit | Buy Stop | CFD | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hlava a ramena | IFO index | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurzy měn | Likvidita | Long | Loonie | Lot | Low | MIFID | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodník | Open | Čekající příkazy | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Realizovat zisk | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Spread | Stop Out | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Take Profit | Trader | Trading | Trailing stop loss | Trend | Trendová čára | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | WTO | Wall Street | YTD | Zisk na akcii | Zlato | Časový rámec | Černý pátek | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Globální ekonomika | PBOC | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Rollover | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Contract for Difference | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Gold | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Contracts for difference | Financování | Investovat | Makro | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Semináře | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Odpor | Podpora | Průlom | Uzavření pozice | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | CAC40 | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Conference Board | DAX 30 | Denník | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Forexu | Graf | Graf EURUSD | Graf ropa | Hang Seng | HDP USA | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investování do akcií | Investování do komodit | ISM | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jiří Tyleček | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Kurzy | Maďarsko | Market | Markets | Nejlepší investice | Největší světové ekonomiky | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Paládium | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Řízení rizik | Signály | Směnné kurzy | Shares | Stoxx | Světové ceny ropy | Světové měny | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Velká Británie | Výběr brokera | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EIA | Benzín | Komise pro cenné papíry | Put | Buy | Diskont | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Peněžní trhy | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Kontraktní měsíc | Volby | Futures trhy | Genesis | Cukr | USD/HUF | 1 milion | Burze | Commodities | Aramco | Bank of New York Mellon | Bankovní sektor | Sentix | Baker Hughes | Členové OPEC | TLTRO | NATO | Barrick Gold | Washington Post | Sója | The Guardian | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Short squeeze | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Podnikání | Averze k riziku | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Plodiny | Energie | Earnings | Sentiment trhu | BlackRock | Přehled | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Glencore | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IBEX | Program nákupu dluhopisů | Deutsche Börse | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Hlavní indexy | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Dnešní ekonomický kalendář | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | Index Nikkei | DAX30 | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Výhled | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Britská vláda | Exxon | Chevron | Mzdy | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Ministr obchodu | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Velké zisky | FTSE MIB | Světové trhy | Americké velkoobchodní tržby | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Ekonomické údaje | Odliv kapitálu | Čínský statistický úřad | Příjmy | Indexy PMI | Údaje o inflaci | xStation | ČTK | Japonský Nikkei | Jihokorejský KOSPI | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Očekávání | Politico | Investec | Index KOSPI | Rystad Energy | Vývoj ceny hliníku | Směnné kurzy měn | Ceny pšenice | Bitcoin rally | Ceny hliníku | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | MiFID II | Backwardation | ETH | ETC | XRP | Vývoj ceny pšenice | Index S&P/ASX 200 | Binance | Asijské trhy | Vzácné kovy | Kryptoměnové burzy | Obchodování Futures | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | Očekávání investorů | EOS | Bitcoiny | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Členové Evropské unie | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Obchodníci s ropou | Ostatní investice | Pokles ceny | Geopolitika | Norges Bank | Zasedání OPEC | Těžba OPEC | Trendové čáry | Růst amerických výnosů | Trhy v USA | Trh s ropou | Silnější dolar | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Jiné měny | Výkonnost akcií | Tlak na akcie | Prezident Trump | Pohyby na trzích | Ceny kryptoměn | Španělský IBEX | Silnější americký dolar | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Akciová rally | Majetek | Velké riziko | Ceny zemního plynu | Cena komodity | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Ropovod | Slabší dolar | Růst cen ropy | GDPNow | Sójové boby | Obiloviny | Riziko recese | Začít obchodovat | Protesty v Hong Kongu | DE30 | Snížení sazeb | Fibo retracement | Klienti brokerů | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Ceny niklu | Medvědí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Coffee | Ripple Labs | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | Obavy z recese | CFD na komodity | Růst mezd | NGAS | US500 | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | iShares | Ceny palladia | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Geopolitické riziko | Zerohedge | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | RISK-ON | Růst čínského HDP | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Vysoká likvidita | Huawei | US30 | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | IOT | Obchod s ropou | LNG | Objem | Dvojitý vrchol | Bílý dům | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zrušení cel | Trh práce | Čínský export | Obchodní dohody | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Inflace v USA | Růst průmyslové výroby | Recese v Evropě | Technologický index | Období nejistoty | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | BAT | Risk-off | UnitedHealth | Pfizer | Svíčková formace | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Ekologie | ROTE | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Den díkůvzdání | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Trendová linie | FT | Zveřejněná data | CHNComp | HKComp | KOSP200 | Financovat | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | 4GLD | Napětí mezi USA a Čínou | ADP | HUF | PLN | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | USDIDX | ABC | Výrazný pokles | Klesající trendové čáry | Čínský vývoz | Velikost pozice | Řídit riziko | Zvýšená volatilita | Špatná nálada | Hlavní trend | Klíčová rezistence | Klíčový support | Problémy | COPPER | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Cenové formace | Protekcionismus | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Prezident Světové banky | David Malpass | Nord Stream | IAG | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Nabídka a poptávka | Ředitelka | Eurokomisař | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Disney | Ministr hospodářství | Nejbližší support | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Údaje z Číny | Ztráta | BREAKING | Stratég | KCNA | Koruna posílila | Peking | US100 | Index US100 | Americký index | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Američtí vojáci | Růst poptávky | Eskalace konfliktu | Američané | Internetoví giganti | Netflix | NFLX | Washington | Ceny ropy dnes | O2 | Raketové útoky | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | Ropa typu Brent | Poradenství | Nový rekord | Ukazatele | Cena paládia | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Ceny energií | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Obchodní vztahy | Wales | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Pohyby cen | Změny cen | Akciové trhy v Číně | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | SPA35 | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Japonský jen (JPY) | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Trhy v Číně | BP | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | TNOTE | Natural Gas | Obchodovanie | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Trendové indikátory | Politika centrálních bank | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Německý HDP | Tým XTB | Pokračování poklesu | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Údaje z USA | ITA40 | Data PMI | Americký Fed | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Toyota | Vývoj | HSCEI | Nová data | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Snížení těžby | Výkyvy | Světový trh s ropou | Změny trendu | Čínské exporty | VOLX | Lídři EU | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Hlavní měny | IBEX 35 | Nifty 50 | Masivní nákupy | Mince | Buy the dip | Dostatek likvidity | Další vývoj | Íránská ropa | Nákupy akcií | Stimuly | Americká seance | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Asijská seance | Společnost Saudi Aramco | Posílení ekonomiky | Důležitý support | New York Times | Obavy trhu | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Aktuální situace | Spiegel | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Pokles cen komodit | Americké ministerstvo energetiky | Texas | Další pokles | Situace v Číně | UNA | Jordánsko | Kroky centrálních bank | Kongres | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Páka | Průmyslové komodity | Posílení amerického dolaru | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Sněmovna reprezentantů | Graf dne | Růst | Kevin McCarthy | Signál | Americká banka | Banka JPMorgan | Potenciál | Platební neschopnosti | Rozsáhlé propouštění | Historické pohyby | Ekonomické ukazatele | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Alžírsko | Války | Poradce | Organizace | Saúdové | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Výprodej ropy | Vláda USA | Podíl na trhu | Údaje | Skupina OPEC | Průmyslová produkce v únoru | Raketový útok | Eni | Cushing | Situace na ropě | UnitedHealth Group | CDC | Ministři | Pomalé oživení | Tajné služby | Snížení produkce | Výpadky | Index US500 | Pokračování rostoucího trendu | Výhled poptávky po ropě | Procter & Gamble | Statistiky | Vzrušení | USD za barel | Američtí těžaři | Rizikové averze | USO | Červnový kontrakt | S&P500 | Mimořádný rollover | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Měny zemí | Oilprice | Oilprice.com | Mimořádná situace | CFD kontrakty XTB | ETF USO | Cenové pohyby | Abnormální cenové pohyby | Tržní likvidity | Super contango | Aktivní kontrakt | Expirace kontraktu | Kontraktní měsíce | Následující kontraktní měsíce | Fond USO | Kontrakty XTB | CBRT | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Tweety | Surové ropy | Evropské indexy | Posílení | WEI | Joe Biden | Grayscale | Očekávané výsledky | Cestování | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Ropa roste | Blízký východ | Dopravci | Kanadská obchodní bilance | Růst výnosů | Maloobchodní tržby v eurozóně | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Velikost pozic | Australský premiér | Australská ekonomika | Snižování cen | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Kontrakce | Pokles dovozů | Průmyslové kovy | Hlavní kryptoměny | Dopad na cenu | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | Velké peníze | CL | Moderna | Klíčové oblasti | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Kupci | Urals | Renault | Umělé inteligence | JDE | Unie | FRA40 | EU50 | Salesforce | Novatek | Japonské maloobchodní tržby | Průraz | Výrobní PMI | PEPP | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Rally na ropě | Nikola | Index Nikkei 225 | Oklahoma | Nestlé | Negativní výhled | Rostoucí trend | Covid | Den nezávislosti | Exporty | Novavax | Marko Kolanovic | Fundamentální pozadí | Potenciální zisky | Zdroj příjmů | Větší pozice | Ceny kávy | Šance | SAE | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Malé zisky | Společnost XTB | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Nižší poptávka | Mírná korekce | Anglogold Ashanti | Nikl | Komoditní akcie | Odveta | Důvěra | Caixin | Erdogan | Turecký prezident | Oživení poptávky | Obchodní hodiny | Analytik XTB | Pandemická situace | Rystad | Trh s futures | Býčí formace | Zvýšení daní | Kryptotrh | Výrobní index | DIA | Ceny mědi | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Nákupní centra | Ceny sójových bobů | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Technický signál | Pandemie v Evropě | Politici | Diverzifikovat | Ropovody | Micron | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Česká republika | Tržby v eurozóně | Lockdown | Měnový fond | NED25 | AEX | Libye | CPI v USA | Epidemiologická situace | Embargo | CZKCASH | Pád ropy | Nařízení | Newmont | Zásoby benzinu | GS | Ropný tanker | Obchodování s futures | Futures na ropu | Bed Bath & Beyond | XOM | CVX | PFE | Zveřejnění výsledků | RBAG | Straits Times | Ruské společnosti | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Vakcína Pfizer | Vakcína Pfizer/BionTech | PFE.US | Obchodní politika | WASDE | Online investiční konference | Producent ropy | Ministerstvo energetiky | Proražení | Životní prostředí | GameStop | Futures na DAX | Deutsche Boerse | Změny úrokových sazeb | Očkování | LEN | Rozpočtové deficity | GS.US | US2000 | Futures na ropu WTI | Růst průmyslové produkce | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Index DE30 | Pokles zásob | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Německá inflace | Rio Tinto | Nové restrikce | Zpomalující inflace | Ceny cukru | Dopad na trhy | CARA | MJ | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Situace na trhu | Streamovací služby | Petroleum Status Report | EIA Petroleum Status Report | DAX (DE30) | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Klíčové faktory | Výrobní aktivity | Nasdaq (US100) | Cenový gap | Akcie společnosti GameStop | Dnešní seance | Brent (OIL) | MIB | HAS | UNH | Maersk | Předpověď ceny | FTX | Tweety Elona Muska | Zinek | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Den prezidentů | Trendové linie | FOMC minutes | Cena WTI Crude Oil | WTI Crude Oil | PMI indexy | Manufacturing PMI | ZINC | Celosvětová poptávka | Zlatý kříž | Investoři a obchodníci | Terra | XOM.US | Výrazný pohyb | Nakoupit ropu | Posilování USD | RUS50 | Ministerstvo financí USA | Prezident Erdogan | Suezský průplav | xStation 5 | Pohyb ceny | ISM ve službách | Data o inflaci | Goldman Sachs (GS.US) | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Ark | Formace kladivo | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | NFLX.US | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Větší zisky | Futures na americké indexy | JAP225 | Pandemie COVID | Prezident USA Biden | USA Biden | Analytické fórum | Těžaři | API | Oslabení | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Prodej | Mali | Změny ceny | Zvládání pandemie | Vliv na trh | Významné zprávy | Report ADP | Zvyšování těžby | Obchodníci dnes | Odraz ceny | Spojené arabské emiráty | Hliník | UST | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | PG | Mutace delta | Odvětví | Jednání ECB | BHP | Omezené dodávky | Rekord | Současné ceny | CAR | Dnešní report | Chování | Pocity | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ropa OIL.WTI | VIAC | Trh práce v USA | Páteční NFP | Páteční NFP report | Důležité zprávy | Index Sentix | Infrastrukturní zákon | Rozpočtové příjmy | Index Russell | Americká ministryně financí | ASX | Indexy v Číně | Dodávky plynu do Evropy | ECB minutes | Bloomberg News | Společnosti | Guardian | Neúspěch | Opatření | Dna | Hurikán Ida | Katastrofy | Uhlí | Eurokomisař Gentiloni | Novozélandský premiér | Covidové restrikce | Ruský rozpočet | Ceny plynu | 100 SMA | Etherea | Řízení kapitálu | UK100 | Ceny NATGAS | Gamble | Globální ekonomické aktivity | JMMC | Posilování amerického dolaru | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Dmitrij Peskov | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Bank of America (BAC.US) | BAC.US | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | Procter & Gamble (PG.US) | Netflix (NFLX.US) | Bank of New York Mellon (BK.US) | Zdravotnictví | Obilí | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Polygon | Barrick Gold (GOLD.US) | Držitelé Bitcoinu | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Výsledky společnosti | Měny G10 | Guvernér BoE | Target | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | TIM | Avalanche | Svátek v USA | Uvolnění rezerv | Omikron | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Mutace omicron | | CMA | Kazachstán | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Bidenova administrativa | Vliv na ceny | Plynová krize | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Ocel | Ruský plyn | Business Outlook | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Nový týden | Analytici XTB | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Severní Korea | ALUMINIUM | Člen ECB | TRIP | Ukrajinské síly | Vojenský konflikt | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Prezident Putin | Ruská armáda | Mezinárodní vztahy | Západní společnosti | EMISS | Prima | Narušení dodávek | Pokles inflace | Hospodářské kontakty | Vývoj ceny niklu | Tlak na Rusko | NICKEL | Západní sankce | APP | Uvalení sankcí | Britský FTSE | Vyloučení Ruska | Geopolitické události | Obchodní náklady | Covid v Číně | Zastavení dodávek | Ropa Brent (OIL) | KUSAMA | Strategie pro obchodování | Pohyby trhu | Inflační data | Správa | Waves | GMT | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Zákonodárci | Cena dnes | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | NEM.US | Nákupní aktivita | Embargo na ruskou ropu | Rostoucí ceny energií | Occidental | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | PLATINUM | Špatná výkonnost | ApeCoin | RIO.UK | Rio Tinto (RIO.UK) | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Marketingová komunikace | Hnutí pěti hvězd | Centrum | Pentagon | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | Prime | Eurasia Group | Eurasia | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Cykličnost | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Pohyby na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Akcie společnosti Chevron | Topné oleje | Powell dnes | Cena OIL.WTI | Oslabení USD | Energetické komodity | Cenové limity | Ruské ropy | IoT | Velké pohyby na trhu | Exxon Mobil (XOM.US) | Gabon | Omán | Americká ropa | Tupperware | Tupperware (TUP.US) | TUP.US | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční konference 2022 | Konference 2022 | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Energetické problémy | Ruské rakety | OilPrice | Pokles trhů | Investiční rizika | Zprávy z ropného trhu | Národní bezpečnost | Západní země | Vývoj ceny bavlny | Index cen výrobců | HSI | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | TC Energy | Společnost TC Energy | Hospodářský pokles | ETFs | Odliv prostředků | Začínající investoři | Technické nastavení | Produkce ropy a plynu | AUS200 | OCI | Společnost Disney | Nové příležitosti | Média | Zajímavé pohyby | Nová data o inflaci | First Republic | First Republic Bank | Válka | Americké úřady | Spojení | Vyšší ceny | Cenové dno | JOLTS | Investování u XTB | Závazek | Chování obchodníků | Nejisté situace | Vale | Zákaz vývozu | Poptávka v Číně | Oblasti konsolidace | Vice | Platební neschopnosti USA | Předseda sněmovny | IGLN.UK | IGLN | Společnost Nvidia | Ceny platiny | Potenciální ztráty | Ceny obilí | Vývozní omezení | DNO | Futures na evropské indexy | Nový meme stock | Apellis Pharmaceuticals | Apellis Pharmaceuticals Inc. | Apellis Pharmaceuticals Inc (APLS.US) | APLS.US | WTI (OIL.WTI) | Kukuřice (CORN) | Denní graf USD/NOK | Denní graf USD/HUF | Syfovre | Nejzajímavější tržní pohyby | Tržní pohyby | Tržní pohyby v červenci | Pohyby v červenci | Americké investice | Country Garden | Trh s komoditami | Hamás | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Obchodování a investování | Eskalace na Blízkém východě | Eskalace | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | ETF na bitcoin | Testovací účet | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Terminál | iOS | Android | Platformy | Portfólia | Klíčové události | Možnost obchodovat | D1 | Možnost realizovat zisk | Průmyslové účely | Pobřeží slonoviny | Hodnota měny | Strategie obchodování | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Zlato - Vývoj ceny zlata | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Platina - Vývoj ceny platiny | Palladium - Vývoj ceny palladia | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Měď - Vývoj ceny mědi | Ceny ropy WTI | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Káva - Vývoj ceny kávy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Ceny bavlny | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Sója - Vývoj ceny sóji | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ropa WTI - Vývoj ceny | Ropa Brent - Vývoj ceny | Zemní plyn - Vývoj ceny | Zlato - Vývoj ceny | Stříbro - Vývoj ceny | Platina - Vývoj ceny | Palladium - Vývoj ceny | Hliník - Vývoj ceny | Měď - Vývoj ceny | Nikl - Vývoj ceny | Káva - Vývoj ceny | Cukr - Vývoj ceny | Kakao - Vývoj ceny | Pšenice - Vývoj ceny | Kukuřice - Vývoj ceny | Bavlna - Vývoj ceny | Sója - Vývoj ceny | Zinek - Vývoj ceny | Nakupovat | Commodity | Hospodářská zvířata | Hurikány | Sucha | Obchodování se zemědělskými komoditami | Obchodování na komoditním trhu | Obchodujeme komodity | Rozložení investic | Správná diverzifikace | Snížit riziko | CFD traděři | Kompletní průvodce | Průvodce komoditním trhem | Investování a obchodování | Investování a obchodování na komoditním trhu | Typ tradingu | Typ tradingu a investice | Obchodování a investování do akcií | Typy komodit | Co ovlivňuje ceny komodit? | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Nabídka a poptávka komodit | Povětrnostní podmínky | Náklady na těžbu | Politika centrálních bank a geopolitika | Ceny většiny komodit | Strategie pro obchodování s komoditami | Strategie Trend Swing | Trend Swing | Kontrariánství | Spread strategie | Budoucí trendy | Vývoj technologií | Zeměpis a geopolitika | Zeměpis | Trendy na trhu | Investiční rozpočet | Obranné příkazy | Ochranné příkazy | Defenzivní příkazy | Investování do různých komodit | Složitější řízení | Obchodování s CFD na komodity | Long / Short | Komodity na trading | Komodity na trading platformě | LEANHOGS | CATTLE | Nízké obchodní náklady | Náklady spojené se skladováním surovin | Náklady spojené se skladováním | Obchodování s nástroji CFD | CFD obchodníci | Možnosti investování do komodit | BP (BP.UK) | BHP Billiton (BHP.US) | Vale (VALE.US) | Freeport McMoran (FCX.US) | Freeport McMoran | FCX.US | Newmont (NEM.US) | Anglogold Ashanti (AU.US) | AU.US | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | iShares Physical Gold | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | iShares Physical Silver | ISLN.UK | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | 4GLD.DE | ISLN | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | iShares Commodity Diversified Swap | ICOM.UK | ETF WTI Crude Oil | OD7F | OD7F.DE | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | iShares Oil & Gas Exploration & Production | IOGP.UK | IOGP | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | SXEPEX.UK | SXEPEX | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | ETFS Natural Gas | NGAS.UK | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | XOP.US | XOP | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | ETF Industrial Metals | AIGI.UK | AIGI | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | CIND.UK | CIND | DIA.US | Rozdílové smlouvy (CFD) | Komodity - časté otázky | Jaké komodity obchodovat? | Jak začít s komodity? | Jaká rizika číhají na komodity? | Jak vydělat na poklesu komodit? | Jak vydělat na poklesu | Jsou komodity dobrou investicí? | Velké peníze na komoditách | Co je to CFD? | Historické pohyby cen | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Pohyby cen indexu S&P 500 | Využití dlouhodobých trendů | Obchodováním s futures | Obchodováním s futures kontrakty | Technologický vývoj | Investoři na akciovém trhu | Skladování fyzických komodit | Specifický typ tradingu | Svět komodit | Ceny ropy WTI a zlata | Skladování komodit | Silná ekonomika | Správa otevřených pozic | Sázka na pokles ceny | Sázka na pokles | Krátký prodej
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Ochrany před ztrátou
Ochromení vládních financí
Ochutnávka fundamentální analýzy
Och Ziff
OIBDA
Oil inventories
Oil Majors
OilPrice
Oilprice
Oilprice.com

Následující klíčová slova

OIV
Ojeté vozy
Ojetiny
Okasan Securities
OKAY Holding
OKB
OKD
Okénko finančního trhu
Okénko trhu
OKEx
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít