Na měnové frontě, klid. Dočasně ?!

Napsal:   Sekce: 

Je svět ve válce ? Myšleno v měnové. Pokud ano, co bude dál ?

Minulý týden FED rozhodl. Vzato válečnou terminologií, zahájil útok dělostřeleckou přípravou.  Následující měsíce bude pálit z děl větší  ráže.  Je zřejmé, že velké množství ekonomů, traderů a politiků si klade otázku co bude dál.

FED udělal na první pohled to nejlepší co mohl pro US ekonomiku udělat. Jednoduše řečeno, zvýší množství peněz - $ v ekonomice v domnění, že tyto peníze půjdou na rozvoj ekonomiky (banky budou více půjčovat firmám a občanům), dále se sníží kurz USD =  zlevnění vývozu z USA. Dále reálná hodnota US dluhu poklesne i když nominální bude nadále růst. To vše by dle FEDu mělo povzbudit US ekonomiku k většímu růstu a tím vytvořit i více pracovních míst v USA.

To je v USA, ale co v EU, Číně a dalších zemích ? Zdraží se vývoz do USA. Pravděpodobně opět ještě více posílí EUR (tím i CZK). Zdraží se ještě více komodity ( zlato, ropa, obiloviny, kovy atd.) Nejenom pod vlivem dalšího poklesu USD, ale i dalším přílivem financí do komodit.

Takže další pokles USD a růst EUR a GBP ? To by byl ideální stav. Ten většinou jen tak jednoduše nenastane.  Když vezmeme EU. Ta má problémy se zeměmi PIGS. Zadlužení těchto zemí není zdaleka vyřešeno. Do těchto zemí se sice nalily další eura a z Bruselu, Paříže a Berlína  se na tlačí na to aby země PIGS aby svoje dluhy řešily a šetřily. Je to skutečně to pravé ořechové. Neomezí takové šetření rozvoj těchto zemí a ty ( hlavně Řecko, Portugalsko a Irsko ?) stejně nakonec nebudou schopny dostát svým závazků a vyhlásí st. bankrot ?

Vůbec u  těchto zemí se neřešil základní problém. Tím je, že tyto státy vůbec nebyly připraveny na přechod z národních měn na euro !! To se týká  například i Italů. Když měli Liru, a měli nějaké problémy, co udělali ? Devalvovali ji. Co udělali Řekové s Drachnou - devalvovali ji. Tak bych mohl pokračovat Španělé s Pesem, ........... . Co můžou nyní  udělat s eurem - nic. Když potom na něco potřebovali finance, tak si půjčili eura. Za bezpečnost a stabilitu společné měny nenesly tyto země vlastně žádnou odpovědnost. Co jejich produktivita práce, konkurence schopnost, jejich vnitřní kázeň, vzdělanost v porovnání s Francií nebo s Německem ?  Nebe a dudy. EU má sice jednotnou měnu, ale ne vládu. Ne společnou fiskální politiku. Ne stejné daně, sociální politiku, stejné zákony (hlavně ekonomické), stejnou byrokracii, infrastrukturu a hlavně dril. Němec je vzdělaný, má tradici, je zvyklý tvrdě pracovat a poslouchat. Odpolední siesta v Německu ?  Nesmysl. Ale v Řecku, Španělsku, na jihu Itálie, Portugalsku ? Realita. Je historický nesmyl mít jednotnou měnu, ale ne stejnou vládu. To ostatně nefungovalo ani v koloniálních dobách. Některé země měli pro svoje kolonie speciální měnu oddělenou od domácí. A to těmto koloniím vládly !

Aby euro bylo skutečnou evropskou měnou, musí vzniknou evropský stát. Něco jako USE chcete-li. To nebude zdaleka tak snadné. Ekonomicky, historicky i národnostně.

Co hoši z Číny ? Odhaduje se, že Juan je dnes uměle podhodnocený o 20 - 25 % proti USD a o 30 - 35 % oproti EUR. Co by to s Čínskou ekonomikou udělalo, kdyby došlo ke zhodnocení Juanu o výše uvedená procenta ? Velké problémy a skutečnou krizi i v Číně ! Ostatně, ekonomické zprávy z Číny bych bral s velkou rezervou. To, že se ekonomika Číny přehřívá již nelze zatajit. Ale rozhodně bych Čínu nepodceňoval. Má velmi účinný nástroj na zvládnutí případných problémů. Totalitní systém vládnutí. Je to ale dvousečná zbraň. Kde není skutečná demokracie a svoboda není ani svobodný rozvoj = svobodný vývoj, bez toho nelze docílit pokroku ani v oblasti ekonomiky. Vnitrospolečenské problémy a disproporce mezi obyvatelstvem jsou v Číně obrovské. Čína se blíží k hranicím svého stínu a ten jak známo nelze překročit. Bez  politických a společenských změn se další rozvoj Číny zabrzdí a bude stagnovat. Co by ale skutečné a jasně patrné politické a společenské změny udělaly se zemí kde je více jak 1 miliarda lidí,  která nemá žádné demokratické kořeny ? Která je zvyklá urvat co kde může ? Kde např. v současnosti ekonomicky silnější skupina obyvatel raději mohutně kupuje zboží (asi ví proč) z Evropy než domácí ? (viz. struktůra směřování vývozu z EU)   Pro  vedení Číny to bude velké dilema jak tuto situaci řešit. Zatím to řeší drtivou expanzí. Ale i ta se dnes blíží ke svým pomyslným hranicí. Čína dnes začíná zasahovat do teritorií, které jsou v národním zájmu EU a hlavně USA.  To bude velký problém.

Tento týden budou špičky G20 zasedat v Soulu a jako hlavní téma bude tzv. měnová válka. Výsledek ? Řekl bych tzv. udržení pozic. Zákopová válka.  Nikdo o tom nechce mluvit a asi si to nechce ani připustit, že problém s údajnou měnovou válkou (Kolik jich už za uplynulých 2000 let bylo !! ) není jen ekonomický, ale hlavně politický .

President Obama je v Asii na 10-ti denní cestě. Hlavně se zajímá o Indii a Japonsko. Musí. Čína moc posílila. (Ta hledá lepší přístup do Jižní Ameriky, hlavně do Brazílie a do Evropy (podpis smlouvy v Paříži o dodávce 120 kusů Erbasů do Číny, nedávná návštěva presidenta Medvěděva v Číně, příslib finanční pomoci Řecku od Číny ) To jsou jen nejvíce viditelné kroky Číny. Jistě ne náhodné !!

Vše nasvědčuje tomu, že svět se začíná opět dělit. Čekají nás obchodní pře a války. Snad ne války opravdové. Je to nevyhnutelné neboť politikům musí jít přednostně o blaho vlastního obyvatelstva a teprve následně o ty ostatní ve světě. Vlastní obyvatelstvo jsou hlavně voliči a často brblají a sahají ke stávkám. Kromě Číny, tam musí všichni držet ústa a krok. To například v USA jen  tak jednoduše nejde. Demokrati minulý týden prohráli volby. Pan Obama zcela jistě bude chtít za dva roky opět kandidovat  na presidenta, ale zatím nic neukázal. Amíci jsou rozčarováni a začínají se poohlížet po jiném vůdci.  I proto bude muset president Obama  změnit rétoriku a navenek přitvrdit.  Bez ohledu na to co budou říkat v EU, v Číně, Světové bance či MMF. USA musí zůstat velmocí,  ať se někomu líbí či ne. Nerovnováha ve světě se lidstvu během 20. století dvakrát těžce nevyplatila.  

Je potřeba si uvědomit, že jsme stále v krizi. Jak část ekonomů, ale hlavně politici tuto krizi (která vlastně začala už okolo r. 2000 ) léčí ? Naléváním peněz do ekonomik jednotlivých států. Problémy se neřešily, spíše se jako buldozerem hrnuly před sebou. Ozdravná kůra bankrotů nenastala. Každá ekonomická krize je spíše politicko - ekonomický problém, než jen problém čistě ekonomický. Jednoduše řečeno,  politici (kteří částečně za tuto krizi můžou) se chtěli vyhnout hluboké krizi a tedy nezaměstnanosti – sociálních nepokojů, revolucím a následně i možné válce. Raději sáhli opět k tisknutí peněz a našli řešení v různých regulacích. To nepomůže. Jen to situaci okolo krize prodlouží. Očištění musí přijít. Je to ekonomická zákonitost mnohokrát za posledních 2000 let ověřená. Do doby skutečného očistění se krize bude stále projevovat. Začala vlastně v Jihovýchodní Asii, dále byla v Rusku, Japonsku, následně se projevila v USA a EU. Kdo tedy zbývá ? Kdo je nyní na řadě ? Čína.

.   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .

Vím, odbočil jsem od tématu FEDu, ale vše souvisí se vším. Chtěl jsem se jen pokusit o menší zhodnocení situace okolo měn a tím i naznačit, že další pád USD a posílení EUR na jeho úkor nemusí být vůbec tak jednoznačné, jak to ve středu večer vypadalo.  

Na trzích s měnami nastane liknavé období s pokusy obnovit růst EUR / USD směrem k 1,4500 a i s pokusy vybrat v tomto páru zisky a srazit cenu směrem k 1,3200. O dalším růstu v EUR / USD by se mohlo rozhodnout na R = cca 1,4210 - 1,4250, o větší poklesu se patrně rozhodne okolo silného S  = cca 1,3730.

 Ke grafu dolarového indexu. Je zřejmé, že DX se v týdenním grafu dostal na silnou trendovou čáru a v tomto grafu je dle RSI v divergenci. K obnovení dalšího poklesu by DX potřeboval výraznější růstovou korekci. O tu se ostatně v posledních dvou - třech dnech snaží. Jde mu to ztuha, neboť akciové indexy zůstaly v neutrálu a dnes se opět pokoušejí o růst  (podpora od FEDu je střednědobá a poměrně výrazná). To USD - DX opět oslabuje. Nicméně i v akciových indexech se stále více čeká na pořádnou korekci. Současný liknavý charakter trhu v US30 – DJIA  tomu začíná stále více nasvědčovat.

 

Přeji všem dobrý lov. 

Tom

graf dolarového indexu DXZ v TF W1

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Nadvláda býků pokračuje, americké akcie jsou na rekordech
  Americký akciový index S&P 500 během uplynulého týdne několikrát posunul historické maximum, na denní bázi ale posiloval spíše mírně. Čtvrteční pokles tak způsobil, že si za rekordy ozdobený týden index připsal jen 0,08 %.
 • Na jakém měnovém páru prodávat americký dolar?
  Konsenzus pro další pohyb úrokových sazeb ve Spojených státech vyznívá jasně pro jejich snížení. Páteční report o spotřebitelské inflaci tento trend jen potvrdil, když přišla slabší než očekávaná data. Americká centrální banka se tedy nemusí bát přestřelení inflačního cíle. Množí se tak komentáře a spekulace, které tvrdí, že dolar je na nynějších úrovních příliš vysoko vzhledem k tomu, že cyklus utahování měnové politiky v USA je v podstatě u konce.
 • Najväčšie chyby v tradingu – osobné skúsenosti
  Nedávno som napísal prvú časť o najväčších chybách v tradingu a dnes som sa rozhodol napísať pokračovanie, no s tým, že tieto nedostatky spojím s mojimi minulými skúsenosťami a ukážem tak na reálnych príkladoch, aké chyby som robil, i keď sú všeobecne známe. Verím, že môj reálny príbeh vám povie viac ako len otrepané všeobecné teórie. Ak sa v daných chybách nájdete, mohol by vám byť tento text nápomocný.
 • Najväčšie chyby v tradingu – osobné skúsenosti (2. časť)
  V tomto článku vám poviem o ďalších chybách pri obchodovaní na burze, ktoré robí veľký počet traderov, no predovšetkým, robil som ich ja. Ponúkam teda svoju skúsenosť. Ako sa hovorí, múdry sa učí z chýb druhých, poučte sa aj vy, ak na vás nasledujúce riadky budú platiť.
 • Najväčšie rozdiely medzi podielovými fondami a ETF
  Pre väčšinu investorov dáva zmysel držať rôzne portfólio investícii, no dokým nie ste ochotný skúsiť vybrať 20 rôznych akcií, tak sa budete skôr spoliehať na finančné produkty ako sú podielové fondy či ETF aby ste dosiahli diverzifikáciu. Aké sú teda hlavné rozdiely medzi týmito dvomi investičnými možnosťami?
 • Najväčší jednodňový pokles na Dow Jones (v bodoch)
  Po veľmi dlhom uptrende bez viac ako 5% korekcie sme sa konečne dočkali rovno 13% korekcie behom 7 obchodných dní a z toho 11% iba behom 3 dní! Dow Jones len behom 3 dní stratil približne 3000 bodov čo je v priemere 1000 bodov denne a zrovna včera (5.2.) bol najväčší pokles v histórií a to až 1700 bodov.
 • Najväčší rast na kryptomenách ešte len príde
  Kryptomeny existujú už približne 10 rokov a momentálne sú v mŕtvom stave keďže po obrovskom raste v roku 2017 prišiel útlm a trhy kryptomeny padli o 70 až 90% behom prvého pol roka 2018. Čo môžeme očakávať na najbližšie mesiace?
 • Na kávě s traderem - 1. část rozhovoru
  Dalo by se říci, že Michael A. není úplně konvenčním člověkem a o to méně ho lze považovat za konvenčního tradera. Jako aktivní horolezec, který donedávna trávil většinu roku ve skalách, s vlasy ve stylu Einsteina a ošlehanými rysy, má jinak posunuté hodnoty a priority. Ty mu dávají odlišný pohled na svět, než většině z nás „normálních“ lidí.
 • Na kávě s traderem - 2. část rozhovoru
  Pokračování rozhovoru s úspěšným traderem a klientem společnosti X-Trade Brokers (XTB).
 • Náklady na těžbu zlata klesají
  Při dlouhodobém výhledu zlata berou investoři v úvahu jeho omezené množství. S tím, jak je potřeba otevírat stále hůře dostupné doly, náklady na jeho těžbu spolu s cenou musí jít trendově nahoru, podobně jako u ropy. Úvaha zní logicky a k úbytku celosvětových těžitelných zásob zlata skutečně dochází. Nesmíme ale zapomenout, že zlato je kótováno v amerických dolarech. Vývoj kurzu USD tak dokáže s nabídkou pořádně zamíchat.
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7 tipů pro efektivní skalpování
  Dozvíte se, na co byste si měli dát pozor, co si důkladně promyslet a v jakých oblastech na sobě pracovat, abyste se stali ziskovým skalperem.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

Tomáš

Hodnocení autora:
Bližší informace o autorovi >>

Kategorie blogu

reklama
Bossa mentoring

Kurzy obchodování

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


říj
12

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky.

říj
19

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Lis
2

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
Bernstein Bank - seminar
reklama
reklama
Globtrex
reklama
Bernstein Bank - seminar