Středa 18. září 2019 09:34
reklama
3cAnalysis
reklama
Purple Trading ALFA
reklama

Stříbro v roce 2019 – navrátí se býčí trend?

10.05.2019 15:51  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Cena stříbra v roce 2019

Může stříbro v roce 2019 zažít silný nárůst, jako tomu bylo v letech 2008 a 2011, kdy se jeho hodnota více než zpětinásobila? Nebo medvědi přeruší pokus o dokončení uptrendu a zisky můžeme očekávat v krátkých pozicích?

Cena stříbra se určuje na volném trhu. Poměr nabídky a poptávky po stříbře samozřejmě hraje klíčovou roli, ale často je cena stříbra formována na základě čistých spekulací.

Zda stříbro v roce 2019 ovládnou býci záleží na mnoha faktorech.

V následujícím článku se podíváme, co můžeme očekávat od stříbrného trhu v následujícím roce.

V následujícím článku se dozvíte

 1. Nepříznivé podmínky nahrávají stříbru do karet
 2. Zůstaňte nezaujatí – předpojaté názory ohrožují zisky
 3. Měnový aspekt by neměl být podcěňován
 4. Stříbro v roce 2019 – technická analýza
 5. Akcie těžařů stříbra – zajímavé investiční příležitosti
 6. Investice do stříbra u LYNX
 

Nepříznivé podmínky nahrávají stříbru do karet.


Asie, USA a eurozóna přecházejí do recese. Nejistota kolem brexitu stále přetrvává, ale stále reálněji vypadá, že dojde k tvrdému brexitu bez dohody s EU. Trumpovy projekty v USA jsou na bodu mrazu a za posledních několik měsíců se prakticky nepohnuly. Zadlužení USA překračuje předchozí úrovně a obchodní deficit se zvyšuje. Dohoda o ukončení obchodní války s Čínou je také v nedohlednu.

Všechny tyto negativní faktory přirozeně ústí v řadu ekonomických změn: hrubý domácí produkt se snižuje a stejně tak jsou nižší i zisky společností. Během kritických období na akciových trzích se investoři obecně přesouvají k bezpečnějším alternativám – defenzivnějším akciím, dluhopisům a především drahým kovům.

Zůstaňte nezaujatí – předpojaté názory ohrožují zisky.

Můžeme předpokládat, že se skutečně blíží ekonomická krize? A pokud ano, je býčí trend na stříbrném trhu jistý? Odpověď na obě otázky je „ne“. Jistého ohledně prognózy stříbra není prakticky nic. Proto je naprosto nezbytné nesázet stoprocentně vše na jeden scénář.

Cena stříbra je velmi volatilní. Investoři by tudíž měli zůstat nad věcí a reagovat flexibilně.

Měnový aspekt by neměl být podceňován


Stříbro, stejně jako všechny komodity, se počítá v USD. Základním měřítkem je cena trojské unce stříbra v USD. Cena trojské unce stříbra v EUR tedy mimo jiné závisí i na aktuálním kurzu EUR.USD. Pro evropské investory je tedy také důležité sledovat vývoj tohoto měnového páru. Pokud by totiž USD znehodnocoval oproti EUR, bylo by to nepříznivé pro dlouhodobé obchody. Naopak, pokud by dolar posilovat, generuje tak i dodatečný vedlejší příjem.

Během posledních několika let mělo EUR tendenci oslabovat, tzn. USD stojí za to více z pohledu evropských investorů. Zejména v roce 2014 se USD posunul výše, což posílilo dlouhé pozice na stříbře. Za posledních 5 let však cena stříbra ztratila téměř 30 % v USD, ale jen asi 13 % v EUR.

Investovat do stříbra se tedy doporučuje v době, kdy EUR.USD klesá, což znamená, že USD získává na hodnotě. Krátké pozice na stříbře jsou však odlišné. Pokud oslabuje USD vůči EUR, zpravidla oslabuje i stříbro vůči EUR.

Čtěte také: Zlato v roce 2019 – Vítěz mezi drahými kovy?

Stříbro v roce 2019 – technická analýza

Odhadovat vývoj ceny stříbra na dlouhou dobu dopředu je velmi obtížné. Když se podíváme na graf ceny stříbra na střednědobé a krátkodobé úrovni, je zřejmé, že je zatím velmi nejasné, kterým směrem se trend vydá.

Ve střednědobé analýze na týdenním grafu je patrné, že pokusy o prolomení supportu byly opakovaně neúspěšné po dobu několika let. I tak, se ale medvědi drží ve hře. Základ pro rally na stříbře má momentálně solidní základ. Je ale lepší počkat na nějaký zřetelný vstupní signál.

Cena stříbra je od září 2017 v poklesu. Teprve na konci letošního února proběhl silnější pokus o prolomení, který byl však energicky odražen. Významný vstupní signál do býčího trendu lze vidět na ceně 16,25 USD.

Naopak je potřeba věnovat pozornost supportu na ceně 15 USD. Pokud bude tato podpora proražena, cesta dolů pro medvědy bude volná. A protože u stříbra je obecně mnoho krátkých obchodníků, cena může výrazně oslabit.

SILVER Chart by TradingView

Akcie těžařů stříbra – Zajímavé investiční příležitosti

Stejně jako u zlata a jiných drahých kovů, i akcie společností, které produkují, či zpracovávají stříbro, mohou být pro investory zajímavou investiční příležitostí. Tyto akcie jsou však zpravidla velmi volatilní – dokonce více než samotné stříbro. Investice do akcií těžařů stříbra je proto doporučena pro zkušené investory, kteří dobře zvládají riziko.

I sebemenší změna ceny stříbra může mít fatální dopad na hodnotu akcií.

Více si můžete přečíst v článku:Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2019.

Investice do stříbra u LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, u společnosti LYNX máte široké možnosti, jak investovat do stříbra. S LYNX můžete navíc obchodovat nejen akcie, ale i ETF, futures, opce, forex či CFD za příznivé poplatky s přístupem na více než 100 světových burz ve více než 30 státech.

Obchodovat můžete z pohodlí svého domova prostřednictvím naší profesionální platformy.

Sledujte naše makroekonomické zpravodajství či frekventovanější WhatsApp mobilní zpravodajství, abyste včas zaregistrovali důležité události na kapitálových trzích.

Můžete také využít nejrůznější konverze z více než 130 světových měn.

Investujte do stříbra s LYNX

Čtěte také

 • Investice do zlata: Praktický průvodce & 5 důvodů proč si vybrat zlato
 • Investice do palladia – 3 nejlepší palladiové akcie roku 2019
 • Obchodování platiny: Nejlepší platinové akcie roku 2019

The post Stříbro v roce 2019 – navrátí se býčí trend? appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Stříbro – denní komentář
  Po zhruba týdnu bychom se rádi vrátili k poslednímu popisovanému vývoji na ko...
 • Stříbro: dlouho přehlížená komodita, které svítá na lepší časy?
  Aktuální vývoj globální ekonomiky a očekávaný nárůst poptávky díky některým technologiím, nahrávají po letech zotavení cen stříbra ze současných nízkých úrovní.
 • Stříbro dohání růst zlata. Cenový rozdíl je i tak největší za 3 roky
  Stříbro se v posledních týdnech vzpamatovává z výrazného propadu na konci června, i když o něco pomaleji než...
 • Stříbro dosedá na důležitý support. Dlouhodobý výhled ale zase tak špatný být nemusí
  Býci na drahých kovech to v poslední době nemají jednoduché. Světová ekonomika roste a nejeví žádné známky zpomalení, trhy počítají s pozvolným zvyšováním sazeb a výnosy jsou výrazně nad úrovněmi z poloviny letošního roku. Do toho všeho vstupuje extrémně nízká implikovaná volatilita, nízká úroveň rizikových přirážek a nepolevující příliv kapitálu na akciové trhy, který vyhnal cenu amerických indexů letos až o 20 % výše. To všechno výrazně podrývá poptávku po klasických bezpečných přístavech a tedy i po drahých kovech.
 • Stříbro klesá na dosah 14 dolarů za unci, akcie po včerejším růstu konsolidují
  Po včerejším růstu dnes evropské akcie zahájily středeční seanci pádem a i když  některé indexy již dokázaly od rána z...
 • Stříbro – krátkodobý výhled
  Cena nyní zápolí blízko ke svým hlavním rovnovážným průměrům 100 a 200-MA. ...
 • Stříbro má za sebou extrémní růst na 10M maxima, daří se také dalším drahým kovům
  Stříbro se utrhlo ze řetězu a po několikaletých ztrátách se blýská na lepší časy. Zatím každý měsíc v tomto roce dokázalo růst a duben se zatím chlubí nejvyšším přírůstkem (10,3 %). Stříbru pomáhá změna sentimentu na komoditách, kam s nadějí na pozitivní vývoj v Číně vstupují velcí hráči. Daří se také dalším drahým kovům.
 • Stříbro od začátku týdne již +4,5 %. Akciím se opět daří
  Zatím to vypadá na ticho před bouří, tak uvidíme, zda bouře skutečně dorazí. Nálada na trzích je během středeční seance stabilní a možná i lehce optimistická, když dnes evropské indexy znovu opatrně likvidují své dřívější ztráty. Německý DAX přidává další procento a na standardních objemech roste až přes hranici 10 500 euro. Tři dny trvající růst na německých akciích tak začíná vypadat zajímavě a evropské indexy zdá se konečně získávají pevnější půdu pod nohama. Znovu se tak potvrzuje, že jakýkoli pád akcií stojí na velmi křehkých základech a přestože medvědi ještě nemuseli říct poslední slovo, další pád akciových trhů bez zjevného fundmanetu budeme i nadále považovat za pouze technickou korekci a příležitost k zajímavějšímu vstupu do dlouhé pozice.
 • Stříbro roste po dobrých čínských datech
  Komodity se obchodovaly v zisku v pondělí ráno a stříbro se nacházelo v plusu cca 0.60% během Londýnské seance, ...
 • Stříbro se chopí svojí šance. Dosáhlo nejvyšší hodnoty od začátku roku
  Drahý kov v podobě stříbra od začátku roku vykazoval poměrně slabý výkon. Ukazatel jeho hodnoty vůči zlatu Gold to Silver Ratio atakoval maximum za posledních 26 let. I když situace pro bílý kov nevypadala příliš pozitivně, stačil necelý měsíc a “levnější” varianta žlutého protějšku ukazuje investorům svoji sílu.
 • Stříbro v trojúhelníkové formaci se silným supportem, TA H1
  Drahé kovy v pondělí zkorigovaly část svých dřívějších zisků a od včerejška čekají na nový impuls. Boční trend na H1 g...
 • Stříbro zřejmě čeká další pád, ne však hned?
  U popisu vývoje ceny stříbra se nevyhneme nutné interpretaci klesajícího tren...
 • Stříbro zůstává v klesajícím trendu
  Stříbro v úterý ráno ztrácelo další 1% a drahý kov se sesunul zpět pod úroveň 15.50 během Londýnské seance. Sentiment vypadá být stále velmi negativní na drahé kovy. Zlato bylo dole o 0.25% a obchodovalo se kolem 1,210 USD.
 • Stříbro – Aktuální cena
  Stříbro na začátku tohoto týdne konečně překonalo dlouho neporazitelnou hodnotu 17 USD. Ovšem hned, jak jej překročilo, zase zpátky spadlo pod tuto hranici. V současnosti se stříbro obchoduje za 16,984 USD.
 • Stříbro – Aktuální cena a růst importu do Indie
  Světový hlad po drahých kovech neutuchá. Lednové a únorové importy stříbra do Indie se zvýšily o 67 % oproti stejnému období v roce 2017. Indie dovezla v lednu a únoru 2018 cca 882 tun stříbra (cca 28 357 733 Oz).
 • Stříbro – Aktuální cena 16.459 USD
  Stříbro mírně pokleslo na aktuální hodnotu 16,459 USD. Neznamená to ovšem žádný radikální pokles. Pouze mírně jeho cena sestoupila. Ve střednědobém horizontu by mělo postoupit až k hodnotě 16,6 USD za trojskou unci. Z dlouhodobého hlediska potom čekáme silné posílení.
 • Stříbro – Aktuální cena 16,727 USD
  Stříbro je žhavým kandidátem pro největší letošní překvapení. Aktuálně se sice trojská unce obchoduje za 16,727 USD, ale odborníci očekávají jeho skokový nárůst. Do konce roku by mělo zvýšit cenu několikanásobně. Aktuálně je tak dle některých ideální příležitost pro investice do stříbra. Ty by jen do konce roku měly přinést první výnosy. Uvidíme tedy, zda se předpovědi odborníků vyplní.
 • Stříbro – Aktuální cena 17,20 USD
  V posledních dnech cena stříbra vyjádřená v korunách mírně klesá. Důvodem je posilování české měny a oslabování amerického dolaru. Vliv má také uklidnění politické situace v Evropě po několika klíčových volbách. Investoři proto nyní využívají příležitosti a nakupují fyzické stříbro za příznivé ceny. Rok 2017 označují rokem velkých příležitostí.
 • Stříbro – Aktuální růst
  Stříbro jde v posledních dnech nahoru. Jelikož se stříbro stalo v minulosti “méně viditelné” než zlato, někteří investoři se od něho odvrátili. V současnosti se ale k němu spousta z nich postupně vrací. Aktuálně se stříbro obchoduje za 16.649 USD za trojskou unci, což je opět nárůst oproti ceně minulý týden. V následujících hodinách a dnech očekáváme další růst. Celkově může letos cena stříbra významně vzrůst.
 • Stříbro – Cena 16,646 USD za unci
  Jen za měsíc pokleslo stříbro o 1,5 dolarů za trojskou unci. V současnosti se obchoduje za 16,646 USD a jeho cena ještě dále poklesne. Odborníci předpokládají, že stříbro v nejbližších dnech atakuje hranici 16 USD za trojskou unci. Jakmile tuto úroveň dosáhne, nastanou dva nejpravděpodobnější scénáře. Buď se stříbro zpátky vyšvihne nad hodnotu 16,5 USD za trojskou unci a bude dále růst, anebo poklesne až k 15,5 USD za trojskou unci. Názory odborníků se v této otázce rozchází, a proto počkáme na reálný vývoj této komodity.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama