Čtvrtek 26. květen 2022 08:08
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets
reklama
Instaforex webinar cerven
reklama
XTB analyticke forum

Investice do zlata: 4 nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2021!

07.01.2021 08:42  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Lidstvo je fascinováno zlatem již po staletí. Využívá se při výrobě šperků, v elektronice i jako platidlo. Investice do zlata přitahuje obchodníky samozřejmě i v roce 2021. Zejména po slibném předchozím roku, kdy cena zlata dosáhla svých historických maxim.

Mnoho investorů přitom našlo zalíbení v akciích společností, které zlato těží . Akciím těžařských společností se pochopitelně obvykle daří, když jde cena tohoto drahého kovu nahoru.

Aktuální cena zlata se nachází v býčím trendu, který započal již koncem roku 2018. Proto je dobré podívat se na nejlukrativnější investiční příležitosti do těžařských společností.

V článku si přiblížíme akcie zlatých těžařů a prozradíme vám důležité faktory, které byste při výběru akcií těchto společností měli zohlednit.

Podíváme se na aktuální vývoj ceny zlata z hlediska technické analýzy a představíme si nejlepší akcie a ETF, které mohou být zajímavou investiční příležitostí do zlata v roce 2021!

Zlaté akcie

V následujícím článku se dočtete:

 1. Co je to zlato?
 2. Co jsou akcie zlatých těžařů?
 3. Důležité faktory při výběru akcií těžařů zlata
 4. Aktuální technická analýza ceny zlata
 5. Zlaté ETF jako efektivní diverzifikace do akcií těžařů
 6. Nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2021
 7. Obchodujte akcie zlatých těžařů u LYNX

Co je to zlato?

Zlato je snad nejdůležitějším drahým kovem na světě. Jedná se o velmi vzácný prvek, který po staletí sloužil jako platební prostředek a symbol prestiže. Až do poloviny 20. století našeho letopočtu bylo široce využíváno k výrobě mincí.

Jde o vzácný kov, který nelze synteticky vyrobit. Ve skutečnosti je všechno zlato na Zemi přítomno již od vzniku samotné planety.

Často se nachází hluboko v zemi a mnoho zásob ještě nebylo nalezeno. Na světě existuje více než 3000 společností, které se zabývají lokalizací zlatých ložisek a následnou těžbou.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Co jsou akcie zlatých těžařů?

Akcie těžařů zlata jsou akcie společností, které se aktivně podílejí na lokalizaci zlatých ložisek v zemi. Těžba zlata je velmi nákladná.

Společnosti musí běžně platit zaměstnance, stroje, zařízení, povolení, administrativu a mnoho dalších položek. Rozhodujícím faktorem je cena zlata.

Příjmy firem těžících zlato pochází z produkce tohoto kovu samotného. Na cenu zlata však nemají vliv. Jediným způsobem, jakým může společnost zvýšit své zisky, je zvýšení objemu těžby zlata. Případně snížení nákladů na jeho těžbu.

Za účelem úspory nákladů jsou malé těžební společnosti neustále skupovány většími hráči. Tento trend vedl ke vzniku několika obrovských hráčů na trhu, kteří často pracují mnohem levněji a efektivněji než menší konkurenti.

Akcie těžařů zlata jsou na ceně tohoto drahého kovu do určité míry závislé. Pokud cena roste, roste i hodnota akcií. Pokud cena klesá, nedaří se obvykle ani akciím.

Čtete  také >>Investice do komodit – velký průvodce obchodováním s komoditami

Pro mnoho obchodníků je investice do zlata samotného méně lákavá než třeba právě investice do akcií těžařských společností. Lesklý kov negeneruje žádnou dividendu. Také je velmi obtížné určit vnitřní hodnotu tohoto vzácného kovu.

Vedle výrobních nákladů je cena silně závislá na nabídce a poptávce. Při investici do zlata tak hrají svou roli i makroekonomické události a hospodářské cykly.

Zlatu se často daří v obdobích hospodářských krizí a v dobách, kdy ve finančním světě panuje nejistota nebo panika.

Důležité faktory při výběru akcií těžařů zlata

Dluhy:

U akcií těžařů zlata je důležité zjistit, jaký má daná společnost aktuálně dluh. Poměr dluhu k vlastnímu kapitálu je pro společnosti působící na komoditním trhu důležitý faktor, který vypovídá o solventnosti dané společnosti.

Cena zlata může prudce kolísat a společnost musí být dostatečně solventní, aby mohla plnit všechny (platební) závazky i v méně příznivém období.

Rezervy:

Společnost těžící zlato musí mít také velké finanční rezervy. Vedle dostatku kapitálu je dobré zohlednit také kvalitu a množství zlatých dolů, které má společnost k dispozici.

Čtete  také >> Investice do vody: 3 zajímavé akcie pro vaše portfolio

Hotovostní náklady a AISC (All-in-Sustaining-Costs = náklady na trvalé udržení):

Peněžní náklady a poměr AISC jsou důležité fundamentální ukazatele o dané akcii těžaře zlata. Jedná se o ukazatel, který vypovídá mnoho o kontinuitě společnosti při určité ceně zlata.

Hotovostní cena označuje, jak vysoká cena zlata je nezbytná k pokrytí nákladů na produkci daného těžaře. Jedná se například o mzdy, licenční poplatky, energie, spotřebu, náklady na dopravu atd.

Při pohledu na průměr společností působících v odvětví zlata se dostáváme k ceně zlata přibližně $ 600 za unci.

AISC je ukazatel v odvětví těžby zlata, který se používá od roku 2013 a poskytuje transparentnější a jasnější představu o nákladech, které jsou potřeba uhradit, aby mohla daná společnost provozovat své aktivity.

Aktuální technická analýza ceny zlata

Podíváme-li se na dlouhodobý graf spotové ceny zlata za posledních 9 let, vidíme, že se odehrály velmi zajímavé věci. V polovině roku 2013 cena zlata značně poklesla a až do začátku roku 2019 se trend pohyboval do strany.

V létě 2019 došlo k proražení významné rezistence a započal silný býčí trend. Svého historického maxima dosáhla cena zlata 6. srpna 2020, kdy se obchodovalo na hodnotě $ 2075.

 

Týdenní graf spotové ceny zlata (XAUUSD)od ledna 2011 až do konce roku 2020. Zdroj: LYNX Trading.com.

Poté došlo k mírnému poklesu, ale cena se odrazila od důležitého supportu $ 1800 a pokračovala v růstu. V současné chvíli se zlato obchoduje kolem $ 1950. Pokud bude nastolený trend pokračovat, můžeme očekávat otestování historického maxima ze srpna 2020.

Zlaté ETF jako efektivní diverzifikace do akcií těžařů

Prostřednictvím ETF můžete snadno investovat do celého balíku akcií. UEITS ETF (GDX) VanEck Vectors Gold Miners UCITS (ISIN: IE00BQQP9F84– Symbol: GDX– Měna: USD) investuje do největších kótovaných společností na světě, které se zabývají primárně těžbou zlata a stříbra a sleduje primárně NYSE Arca Gold Miners Index (GDMNTR).

Týdenní graf GDX od července 2015 až do konce roku 2020. Zdroj: LYNX Trading.com.

Tento ETF nevyplácí dividendy, ale reinvestuje je.  Některé z největších pozic tohoto fondu se nachází ve společnostech Newmont Mining, Barrick Gold, Franco Nevada a Wheaton Precious Metals. S tímto nebo jiným podobným ETF můžete snadno investovat do nejlepších akcií těžařů zlata.

Akcie těžařů zlata

Nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2021

Jelikož zlatý trend je v silné býčí fázi, je správný čas naskočit na rozjetý vlak a svést se na tomto rostoucím trendu. Níže vám představíme 3 nejlepší akcie těžařů zlata pro rok 2021.

Akcie Newmont Goldcorp (NEM)

Newmont Mining (ISIN: US6516391066– Symbol: NEM – Měna: USD) převzala v roce 2019 společnost Canades Goldcorp a stala se největší těžařskou společností na světě. Společnost má tržní kapitalizaci přes $ 50 miliard a více než 24 000 zaměstnanců.

Newmont Goldcorp je v indexu S&P 500. Společnost má portfolio zlatých dolů v USA, Austrálii, Ghaně, Peru a Surinamu. V roce 2019 byla schopna prodloužit životnost důležitého dolu v Austrálii až do roku 2040. Kromě zlata těží také měď a stříbro.

Podle generálního ředitele společnosti dosáhla Newmont Goldcorp v roce 2019 velkého pokroku. Akciová cena společnosti Newmont Goldcorp, stejně jako cena zlata, v posledních měsících výrazně vzrostla.

Týdenní graf NEM od dubna 2015 až do konce roku 2020. Zdroj: LYNX Trading.com.

Silné oživení ceny zlata v roce 2019 zajistilo samozřejmě silný rok. Společnost vyprodukovala 6,3 milionu uncí zlata, což je o 1,2 milionu uncí více než v roce 2018. Toto zlato bylo vytěženo v průměru za $ 966 za unci (AISC).

Díky inovacím je Newmont Goldcorp schopna těžit zlato stále levněji. Společnost například v některých dolech nedávno zavedla samoříditelné vozíky.

Čtete také >>Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!

Newmont Goldcorp vygenerovala v roce 2019 zisk téměř $ 1,4 miliardy, což je téměř dvojnásobek zisku z roku 2018. Zároveň byla společnost schopna splatit dluh ve výši $ 1,2 miliardy, takže poměr dluhu k akciím pokračuje v klesajícím trendu. V neposlední řadě byla společnost schopna výrazně zlepšit interní bezpečností postupy.

Za 3. čtvrtletí roku 2020 se podařilo vytěžit 1,5 milionu uncí, což je o 6 % méně než za stejné období minulý rok, za což mohla pandemie koronaviru. Výtěžnost (AISC) za 3. čtvrtletí 2020 byla $ 1,020, což je nejlepší výsledek za rok 2020, který byl silně ovlivněn již zmíněnou pandemií. Dividenda vzrostla na $ 0,25 za akcii.

Akcie Barrick Gold (ABX)

Po Newmont Goldcorp je Barrick Gold (ISIN: CA0679011084– Symbol: ABX– Měna: USD) nejznámější a největší těžební společností na světě. Tato těžařská společnost se také díky řadě zdařilých akvizic dokázala prosadit na vysoce konkurenčním trhu.

V roce 2019 proběhla akvizice společnosti Randgold Resources, která vlastnila několik gigantických těžebních komplexů. Výsledkem je, že společnost je nyní zapsána na 2 důležitých burzách. Na NYSE se společnost obchoduje v USD pod symbolem GOLD a na kanadské burze se akcie obchodují v CAD a lze je najít pod tickerem TSX.

Barrick Gold těží kromě zlata také stříbro a měď. Společnost vlastní doly v Kanadě, USA, Peru, Argentině, Austrálii a Dominikánské republice. Obrovský a lukrativní důl v Nevadě je provozován společně s výše diskutovanou Newmont Goldcorp.

Týdenní graf GOLD od února 2019 až do konce roku 2020. Zdroj: LYNX Trading.com.

V roce 2019 vytěžila společnost 5,5 milionu uncí zlata. Barrick Gold má jedny z nejnižších hotovostních nákladů v oboru. Náklady (AISC) na produkci jedné unce zlata ve výši $ 894 byly v roce 2019 o více než 10 % vyšší než v předešlém roce, ale stále patří k nejnižším v tomto odvětví.

Společnost vygenerovala v roce 2019 čistý zisk $ 3,96 miliardy a obrat $ 9,7 miliardy. V důsledku prudkého nárůstu ceny zlata a akvizice společnosti Randgold vzrostl v roce 2019 volný cash flow z $ 365 milionů na více než $ 1,1 miliardy. Dividenda byla zvýšena na $ 0,20.

Za 3. čtvrtletí 2020 se v důsledku nárůstu ceny zlata podařilo zvýšit provozní cash flow na $ 1,9 miliardy a volné cash flow $ 1,3 miliardy. Čistý příjem činil $ 882 milionů, což je pokles o 61,26 % za stejné období loňského roku.

Akcie Wesdome Gold Mines (WDO)

Společnost z Kanady se zaměřuje primárně na těžbu zlata. Wesdome Gold Mines (ISIN: CA95083R1001– Symbol: WDO – Měna: USD) byla založena v roce 1976 za účelem lokalizace zlata v oblasti Wesdome ve Val d’Or.

Společnost byla v posledních letech mimořádně úspěšná. Wesdome Gold Mines má nyní hodnotu přes $ 1,55 miliardy. V porovnání se 2 výše zmíněnými tituly se tedy jedná o poměrně malého hráče. Právě tento druh akcií může vykazovat velké pohyby.

Týdenní graf WDO od června 2015 až do konce roku 2020. Zdroj: LYNX Trading.com.

Zisky se v roce 2019 blížily k $ 41 milionům. Provozní cash flow za 3. čtvrtletí roku 2020 bylo $ 25,5 milionů a volné cash flow $ 3,2 milionů. Náklady (AISC) na produkci jedné unce zlata byly ve výši $ 1,395.

Obrat za toto období činil $ 55 milionů, což je o 19,7 % více než za stejné období minulý rok.

Akcie Corvus Gold (KOR)

Tato malá těžební společnost sídlí v Kanadě, ale cílová oblast aktivit je primárně Nevada. Corvus Gold (ISIN: CA2210131058– Symbol: KOR – Měna: USD) je velmi malý hráč, ale je veden zkušeným manažerským týmem.

Společnost má hodnotu přes $ 400 milionů a bezpochyby se jedná o nejspekulativnější investici z našeho seznamu. Cena akcií Corvus Gold v posledních několika letech prudce posílila.

Společnost je aktivní v několika projektech a očekává se, že v blízké budoucnosti získá přístup k velkým ložiskům zlata a stříbra. Projekty jsou převážně v raných stádiích průzkumu.

Výzkum ukazuje, že v Nevadě se stále nachází velké množství zlata. Corvus Gold se silně zaměřuje na oblast Greater Bullfrog Gold District v Nevadě, kde působí několik společností.

Týdenní graf KOR od června 2012 až do konce roku 2020. Zdroj: LYNX Trading.com.

Obchodujte akcie zlatých těžařů u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi těžařů zlata přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread. Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálů.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty
Investice do stříbra

Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020

24. července 2020 | Akcie

Jak na investice do stříbra v roce 2020? Investovat do stříbra lze i pomocí akciíí těžařů stříbra. ✅ Objevte 3 nejlepší stříbrné akcie současnosti.

Číst dále
Investice do palladia

2 nejlepší palladiové akcie roku 2021

30. března 2020 | Akcie

Cena palladia je momentálně na svých historických maximech. Víte, že palladium je dražší než zlato? ✅ Objevte 2 nejlepší palladiové akcie v roce 2020.

Číst dále
Komoditní spready

Komoditní spready: Praktický průvodce pro obchodování

19. února 2020 | Burzovní průvodce

Praktický průvodce pro obchodování komoditních spreadů od začátku až po samotné obchodování. ✅ Objevte, co to jsou komoditní spready.

Číst dále


Klíčová slova: Obchodovat s akciemi | Obchodník | Převodník měn | Obchodování s akciemi | Intradenní obchodník | Technická analýza ceny zlata | Akcie Newmont Goldcorp | Analýza ceny zlata | Aktuální technická analýza ceny zlata | Investice do vody | Proražení | Praktické tipy | Newmont | Inspirace | Analýza ceny | Franco Nevada | Corvus Gold (KOR) | Akcie Corvus Gold | Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Akcie Wesdome Gold Mines | Barrick Gold (ABX) | Newmont Goldcorp | Newmont Goldcorp (NEM) | Akcie Newmont Goldcorp (NEM) | Wheaton Precious Metals | Akcie těžařů | Ceny | Snížení nákladů | Nevada | Býčí trend | JDE | Dluhy | Úspory | Vzdělávací webináře | Nejlepší palladiové akcie | WP | Vývoj | Akcie v roce 2020 | Aktuální technická analýza | Pandemie | Pandemie koronaviru | Pokles | Akcie s LYNX | Obchodujte akcie | Komunikace | Ukazatele | Akcie těžařů stříbra | Nejlepší akcie | Investujte | Goldcorp | Newmont Mining | Prohlášení | Konkurenti | Finanční rezervy | Miliardy | Hlediska technické analýzy | Technické analýzy | Objem | Čistý zisk | Obchodujte | Akcie Barrick Gold | Akcií těžařů | Zlaté ETF | Jak se stát lepším investorem | Akcie roku | Investujte do akcií | UCITS | Burzovní průvodce | Akcie a ETF | Palladiové akcie | Objem obchodování | Akcie společnosti | LYNX Trading | Palladium | Cena palladia | Aktuální cena | Čistý příjem | Příjmy | Mzdy | Poplatky | Nejistota | S&P | Aktuální vývoj | Přehled | Energie | Fundamentální ukazatele | Kurz EUR/USD | Barrick Gold | Burze | ROCE | Měď | Zisky | Webináře | Vývoj ceny zlata | Unce zlata | Řízení rizika | Prognóza | Management | Kurz EUR | Komoditní | Investiční | Investice do zlata | Investice do stříbra | Investice do komodit | Investice do akcií | Hodnota akcií | Graf | Eura | Ceny zlata | Cena akcií | Cena | Analýzy | Aktuální cena zlata | Index | Ceny akcií | Komoditní spready | LYNX | Investovat | Obchodovat | Gold | Panika | Zisk | Makroekonomické události | Vývoj ceny | Investiční příležitosti | Cena zlata | Obchodování | CAD | USD | EUR | Zlato | VaR | Ukazatel | Trigger | Trend | Trading | Spread | S&P 500 | Rezistence | Portfolio | NYSE | Měna | Margin | Kurz | Investování | Investor | Investice | ISIN | Futures | Dividenda | Diverzifikace | Cash flow | CFD | Analýza | Akvizice | Akcie | Spready | Rizika | Akciové tipy | Daně | Dividendy | ETF | Obchodní deník | USA | EUR/USD | Stříbro | Money management | Technická analýza |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie
  Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním...
 • Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie
  Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k výbušnému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako investiční příležitost se stává stále zajímavější.
 • Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie roku 2020
  Vodíkové akcie jsou stále populárnější a jejich ceny rostou. Lidstvo dlouhodobě hledá čistší alternativy k běžným fosilním palivům. Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k raketovému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako forma investice do vodíku se stávají stále zajímavější.
 • Investice do vody: 3 zajímavé akcie pro vaše portfolio
  O akcie společností, které se angažují ve vodním sektoru, je mezi investory stále větší zájem. Populační růst v kombinaci se změnou klimatu a dalšími faktory způsobují, že pitná voda začíná být z dlouhodobého hlediska nedostatkovým zbožím.
 • Investice do vzácných kovů není jenom o zlatě
  Zlato v posledních měsících velmi posilovalo, za třetí kvartál zhruba o 8 %, meziročně dokonce o celých 26 %. Jeho hlavní výhodou však stále zůstává uchování hodnoty bez dramatických výkyvů v dlouhodobém horizontu. Neocenitelné je zejména v časech recese a hospodářských krizí, proto si stále drží prestižní nálepku bezpečného přístavu. Zlato však není jediný drahý kov, který je v hledáčku investorů na komoditních trzích. Mezi investiční hvězdy vzácných kovů patří bezesporu palladium (letošní číslo jedna v komoditách), platina a nesmíme opomíjet ani stříbro.
 • Investice do zlata nebo do zlatých těžařů?
  Čas od času dostanu otázku na zlato. Jestli je to dobrá investice, kdy investovat do fyzického zlata, kdy do papírového a podobně. Včera se mě ale jeden z našich čtenářů zeptal, co je podle mého názoru lepší. Zda investice do zlata, nebo do zlatých těžařů. Napadlo, mě že bych to mohl trochu rozebrat i tady na xPulsu.
 • Investice do zlata – nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2020
  Akcie těžařů zlata jsou mezi investory velmi oblíbené. Zlatý trend dlouhodobě nedosahoval dobrých výsledků, ale od roku 2019 se situace změnila a býci přebrali kontrolu. Akcie těžařů zlata mohou nesmírně profitovat z nové zlaté rally. V následujícím článku se podíváme na vše, co potřebujete jako investor vědět o zlatě a představíme vám nejzajímavější zlaté akcie pro rok 2020.
 • Investice do zlata: Praktický průvodce & 5 důvodů proč si vybrat zlato
  Možná držíte nějaké akcie a nyní, když došlo k sérii propadů, uvažujete o širší diverzifikaci a dalším zajištění. Jedním ze způsobů, jak své portfolio diverzifikovat, je investice do zlata, protože zlato má zpravidla negativní korelaci k akciovým trhům.
 • Investice do zlata prudce rostou kvůli obavám z inflace
  Množství investic do zlata prostřednictvím instrumentů ETF a ETP pokračuje v prudkém růstu.
 • Investice do zlata v roce 2019
  Cena zlata se v minulém roce v dolarovém vyjádření nezměnila. Letos by podle Světové rady pro zlato – WGC, mělo zlato mít lepší zhodnocení zejména z následujících důvodů.
 • Investice pro radost aneb Vydělat se dá i na rumu či kabelkách
  Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. Ukazuje se ale, že bychom potřebovali zapojit trochu fantazie. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit část svých peněz.
 • Investice v době inflačního tlaku. Nový report od XTB.
  Proč je inflace důležitá? Zvýší se míra inflace ještě více? Jaké ukazatele inflace je potřeba sledovat a které instrumenty mohou být přirozeným zajištěním proti inflaci? Těmito a mnoha dalšími otázkami souvisejícími s investováním během vysokého inflačního tlaku se zabývá nejnovější report od analytiků XTB.
 • Investice: vloni motor, letos brzda
  Posledních několik vydání našeho čtvrtletníku Ekonomické výhledy se neslo ve znamení titulů Chuť utrácet domácnosti neopustí, 2016: třetí rok bez inflace či před rokem publikovaný Růst mezd: později, ale přece. S odstupem času můžeme konstatovat, že se na těchto závěrech v zásadě nic nemění. Ekonomický růst je natolik robustní, že rekordní zaměstnanost se dále zvyšuje a trh práce začíná narážet na své limity. Výsledkem je stále větší tlak na růst nominálních mezd. Ten letos bude atakovat čtyřprocentní růst. Vyplňuje se i nízkoinflační scénář, což znamená i vysoký růst reálných mezd.
 • Investice v Patrii nově součástí portálu ČSOB Investice
  Jedním z jasných trendů moderního světa financí je mít přístup ke svému investovanému a uloženému majetku i možnost obchodovat na finančních trzích rychle, přehledně, jednoduše, odkudkoliv a ideálně prostřednictvím jediného portálu. Z tohoto důvodu obchodník s cennými papíry Patria Finance připravil pro své klienty a zároveň klienty ČSOB možnost detailního přehledu nad svými investicemi prostřednictvím portálu ČSOB Investice.
 • Investice vrací úder
  Česká ekonomika zrychluje: Česká ekonomika vstoupila do fáze pozdní expanze a její ekonomický růst zrychluje. Letos by měl dosáhnout druhé nejrychlejší dynamiky za posledních deset let. Příští rok sice mírně zpomalí, ale zejména investiční boom ho stále udrží na velmi slušných úrovních.
 • Investice v roce 2018
  Globální ekonomické oživení pokračuje a je silně synchronizováno napříč světovými regiony. Aktuálně tak probíhá nejsilnější globální ekonomický růst od globální finanční krize z let 2007-2009. Inflace zůstává slabá, pod inflačními cíli klíčových centrálních bank, a to i přes velice nízkou míru nezaměstnanosti napříč světovou ekonomikou. Klíčové centrální banky proto zůstávají opatrné a měnovou politiku budou normalizovat velice pomalu a graduálně.
 • Investice v roce 2018
  Někteří odborníci se domnívají, že je v současné době sázka na akcie příliš riskantní, protože jsou světové indexy blízko historicky nejvyšším hodnotám.
 • Investice v roce 2019: TOP 5 vítězů a TOP 5 poražených
  Podle odvětví se v roce 2019 nejlépe investice zhodnocovaly v informačních technologiích, kde rostly o více než 50 %. Nejrůstovějším, díky 78% růstu, byl podsektor výroby telefonů, osobních počítačů, serverů a počítačových komponent. Ukazuje to analýza Olívie Lacenové, analytičky brokera TopForex.
 • Investice v závěru roku tradičně zrychlují
  Státní rozpočet za prvních jedenáct měsíců skončil v deficitu 38,6 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se jedná o zhoršení salda o 19 mld. Kč. Zároveň se také jedná o nejhorší listopadový výsledek od roku 2014, kdy byl deficit téměř dvojnásobný.
 • Investice ZET: Nový pořad o investování v českém éteru
  Od pondělí 3. června 2013 mají drobní investoři možnost naladit na Rádiu ZET specializovaný pořad o investování...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
LYNX
Brokerjet
iFOREX
reklama
Instaforex webinar cerven