Úterý 04. srpen 2020 15:51
reklama
Bossa live trading
reklama
Dukascopy
reklama
FP Markets

Tesla Motors – 5 zajímavostí automobilce Tesla

10.07.2020 14:40  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Tesla je jedním z nejskloňovanějších pojmů v automobilovém průmyslu. Přesto toho mnoho lidí o automobilové značce, která vyrábí auta budoucnosti a momentálně láme rekordy na burze, příliš mnoho neví.

Čím se tato mladá automobilka odlišuje od svých konkurentů a jak je možné, že i v současné situaci její akcie stoupají neohroženě nahoru? Přinášíme Vám tento článek, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět o investování do automobilky Tesla Motors. Jedná se o nebezpečně nafouklou bublinu, nebo stojí za nákup?

Akcie Tesla Motors

 1. Co je Tesla
 2. Historie Tesly
 3. Kam směřuje Tesla dále
 4. Akcie Tesla
 5. 5 zajímavostí o Tesle
 6. Obchodujte akcie Tesla u LYNX

Co je tesla

Společnost Tesla byla založena v roce 2003 Martinem Eberhardem a Marcem Tarpenningem. Teprve o rok později do společnosti nastoupil Elon Musk, který je dnešním CEO a bezpochyby tváří celé značky. Musk vypsal šek na 30 milionů dolarů, které do automobilky investoval ze svých soukromých prostředků. Tesla si stanovila za cíl uvádět na trh atraktivní elektrická vozidla. Dnes společnost Tesla nejen vyrábí plně elektrická vozidla, ale také neomezeně škálovatelné produkty pro výrobu a skladování čisté energie. „Tesla věří, že čím rychleji se svět změní z fosilních paliv na budoucnost bez emisí CO2, tím lépe.“

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Historie Tesly

První model Tesla Roadster byl představen v roce 2008, spolu s pokročilou technologií baterií společnosti Tesla a unikátním elektrickým pohonem. V roce 2010 proběhlo zveřejnění akcií společnosti Tesla na burze s cenou 17 USD za akcii Tesla. IPO přineslo společnosti další kapitál ve výši 226 milionů USD. V roce 2012 uveřejnila Tesla svojí vlajkovou loď, Model S. Za první rok se prodalo tohoto modelu cca 50 000 kusů. V roce 2015 rozšířila společnost Tesla svůj sortiment o model X, nejbezpečnější, nejrychlejší a nejschopnější SUV v historii, s pětihvězdičkovým bezpečnostním hodnocením v každé kategorii Národní správy bezpečnosti silničního provozu US.

Roky 2016 až 2018 byly pro Teslu a Elona Muska náročné. Byl zveřejněn dlouho očekávaný Model 3. Tesla však čelila zpožděním s dodávkamy díky problémům s výrobou dodavatelského řetězce. Na konci roku 2018 poslal Musk do světa tweet, který ho přivedl k trestnímu stíhání. S Modelem 3 chtěla Tesla dobýt větší část trhu s automobily. Nižší cena učinila automobil dostupným i pro širokou veřejnost. S novým modelem se prodeje společnosti Tesla prudce zvýšily,  částečně na úkor dražších modelů.

Ne o mnoho později společnost Tesla představila revoluční nákladní automobil s názvem Tesla Semi. Tento tahač byl navržen tak, aby ušetřili na nákladech na palivo více než 200 000 USD během milionu kilometrů. V roce 2019 společnost Tesla představila také model Y, SUV střední velikosti s až sedmi sedadly. Mimoto také odhalila kontroverzní Cybertruck, který je více univerzální než konvenční pick up truck a rychlejší než sportovní auto.

Začátkem roku 2019 začala Tesla vyrábět svá auta v Číně. Čína se svými 1,5 miliardami obyvatel je největším automobilovým trhem na světě. Navíc je možná navzdory očekáváním Čína největším trhem s luxusními automobily a elektrickými automobily. Ideální mix pro výrobce automobilů a Tesla toho dokázala mnohem rychleji, než se očekávalo. Akcionáři společnosti Tesla reagovali s velkým nadšením. V posledním čtvrtletí roku 2019 byl dokonce dosažen navzdory všem odhadům provozní zisk ve výši 359 milionů USD. Do té doby se společnost vždy snažila dostat z červených čísel, takže rok 2019 lze skutečně považovat za důležitý bod zvratu.

I v roce 2020 nadále společnost ví, jak vyniknout a nechat všechny tradiční výrobce automobilů daleko pozadu. Přes zavírání továren, celosvětové zpomalení ekonomiky a všem vládním opatřeníma jiným vládním opatřením vykázala Tesla v prvním čtvrtletí roku 2020 zisk 16 milionů dolarů. Zdá se, že vnímání investorů je jasné; Tesla má nebývalou konkurenční výhodu oproti jiným výrobcům automobilů. Tesla je vybavena špičkovou technologií EV a baterií, takže konkurenti se obvykle ani nepřibližují výkonu automobilů Tesla.

Čtěte také >> Akcie Nikola Motor – strmé zhodnocení akcí výrobce elektrických nákladních automobilů

Kam směřuje Tesla dále

Baterie a giga továrny

Elektrická auta ve skutečnosti nejsou ničím jiným než pojízdné baterie. Hlavním prvkem pro akumulátory a baterie je kombinace lithia a kobaltu, nazývaná jako lithium kobalt oxid. Lithiové baterie mají vysokou hustotu energie a dlouhou životnost. Nevýhodou lithiových baterií je však vysoká cena a riziko výbuchu a požáru v důsledku vysokých teplot. Baterie Tesly se již několikrát vznítily, technologie zdaleka není ještě dokonalá. Výzkum Tesly denně vylepšuje současnou generaci lithium-iontových baterií.

Také za tímto účelem společnost Tesla Motors vybudovala v Nevadě velkou továrnu na baterie. Tato giga-továrna byla uvedena do provozu již v lednu roku 2017. Továrny ve státě New York a Čína následovaly později.

Giga-továrna Tesly v Německu

V Evropě se také staví tato giga-továrna. V Německu byly poraženy tisíce borovic, aby se vytvořil první evropskou giga-továrnu amerického výrobce automobilů. Budova bude postavena na pozemku o rozloze 300 hektarů v lesní a jezerní oblasti asi 30 km jihovýchodně od německého hlavního města Berlína. Očekává se, že závod bude uveden do provozu v roce 2021 a Tesla slibuje, že tento závod poskytne 9 000 až 12 000 pracovních míst. V Texasu nebo v Oklahomě se plánují také nové výrobní linky určené pro model Cybertruck.

Solární střechy

1. srpna 2016 Tesla oznámila nákup akcií SolarCity za 2,6 miliardy dolarů. Tento obchod zachránil firmu SolarCity, která se dostala do finančních potíží. Po převzetí společnost Tesla postupně ukončila prodej SolarCity a místo instalace solárních panelů se více soustředila na zlepšování technologie ukládání energie do baterií. V roce 2017 již lidé mohli provádět rezervace solárních panelů pro svá auta, dodnes se však stále ještě nedodávají. Inovativní myšlenka narazila na několik překážek a výzkum a vývoj pokračuje dále. Musk uvedl, že panely se tolik opozdily, protože společnost chce zajistit, aby mohly zůstat na střeše 30 let, než je skutečně začnou instalovat svým zákazníkům. Technologie nicméně skýtá velký potenciál.

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

Akcie Tesla Motors

Cena akcie Tesla ohromuje mnoho investorů, cena za akcii nedávno překročila hranici 1 000 USD a během několika dnů prudce stoupla nad 1400 USD. Americká automobilka nedávno překonala tržní kapitalizaci Toyoty a stala se tak nejhodnotnější automobilkou na světě s hodnotou okolo 186 miliard dolarů.

Společnost Tesla má tržní hodnotu 250 miliard USD, přestože dosud neměla plně ziskový rok. Teslu proto není snadnné oceni. V roce 2017 byla společnost ve ztrátě 1,96 miliardy USD, v roce 2018 společnost ztratila 976 milionů USD a v roce 2019 byla ztráta 862 milionů USD. Dobrá zpráva je, že velikost ztráty se každým rokem zmenšuje. Na druhé straně prodej roste každoročně velmi rychle, a proto je Tesla skutečně obchodována jako růstová akcie.

V roce 2019 bylo prodáno 367 600 automobilů, což pro společnost znamenalo nový rekord. Bylo prodáno více automobilů než za období let 2017 a 2018 dohromady, zejména díky oblibě sedanu Model 3. Poslední dvě čtvrtletí roku 2019 byly již ziskové.

Také v prvním čtvrtletí roku 2020 překvapila společnost Tesla příjmy ve výši 5,99 miliard USD, provozním ziskem 283 milionů USD a čistým ziskem 16 milionů USD. Společnost zvýšila svou hrubou marži na působivých 25,5% a zakončila tak čtvrtletí s 8,1 miliardami dolarů v hotovosti. Přes koronovou krizi Tesla dokonce očekává, že v roce 2020 dodá 500 000 vozů. Podle společnosti není však jisté, jak rychle budou moci jejich dodavatelé po obnovení práce zvýšit výrobu. V důsledku koronové krize proto společnost neposkytla konkrétní prognózu zisku, ale očekává, že dosáhné vedoucího postavení v odvětví s ohledem na proovozní marží a ziskovosti. Podle konzervativního odhadu by letošní rok mohl generovat podobné tržby jako v roce 2019.

Tesla využívá obrovský prospěch z nárůstu elektro-mobility, ale konkurence také sílí. Tradiční výrobci automobilů začali již investovat miliardy dolarů do této oblasti. Tesla nyní musí prokázat, zda dokáže konkurenční tlak ustát a zvládne efektivně vyrábět ve velkém a také poskytovat kvalitní služby svým zákazníkům. Společnost má také velké plány pro vstup do sektoru nákladních automobilů. Zda uspěje, není jisté, stejně jako úspěch akcie Tesla. V každém případě je ve společnosti spousta potenciálu, a proto je v akcii Tesla hodně fantazie.

Graf Akcie Tesla

Graf akcie Tesla. Zdroj: LYNX Trading.

Tesla je více než klasická automobilka. Je to revoluce. Tesla nyní pracuje na svém dosud nejdostupnějším autě a plánuje tak zpřístupnit ještě více cenově dostupných produktů čím dál širší veřejnosti. Tímto způsobem společnost naplňuje svoji misi k čisté dopravě a čisté energii.

Čtěte také >> 3 nejlepší e-mobility akcie roku 2020

5 zajímavostí o Tesle

1) Teslu nezaložil Elon Musk

Společnost byla založena Martinem Eberhardem a Marcem Tarpenningem, ačkoliv současný generální ředitel Elon Musk vedl první investiční kolo v únoru 2004. V té době nastoupil jako předseda představenstva společnosti.

2) Tesla Motors byla založena mnohem dříve než před 10 lety

Společnost byla založena v již červenci 2003, ale v utajeném režimu fungovala až do července roku 2006, kdy odhalila Tesla Roadster, své první výrobní auto.

Roadsteru bylo vyrobeno pouze 2 500 kusů. Jednalo se o dvoumístný elektirkcý sportovní vůz. Koncem roku 2008 se prodával v omezeném počtu a výroba skončila koncem roku 2011.

3) Pouze 6 součástek Tesly Model S je nutné pravidelně servisovat

Těmi jsou čtyři pneumatiky a dva lišty stěračů. Občas konrolují servisní technici také stav baterie a hladinu chladicí kapaliny motoru.

Brzdové destičky? Také moc ne. Vzhledem k tomu, že se brždění provádí převážně regenerativním způsobem – přepnutím elektrického motoru na generátor, který dobije baterii, brzdové destičky na Tesle trvají nesmírně dlouhou dobu.

Žádné ventily, vačky, olejnice, klikové hřídele, řemeny, ozubená kola, spojky ani žádné další náročné poruchové součástky běžných automobilů v Tesle nehledejte.

4) Vláda USA půjčila automobilce Tesla 465 milionů dolarů

Společnost Tesla přijala v roce 2009 od státy Spojených států půjčku ve výši 465 milionů dolarů v rámci pomoci z finanční krize v programu Advanced Technology pro výrobu automobilů. Splatit tento úvěr se Tesle podařilo splatit o 9 let dříve, než bylo ujednáno a je také jediná americká automobilka, která půjčku vládě splatila.

5) Všechny patenty Tesla Motors jsou open source

Elon Musk v roce 2014 zvěřejnil příspěvek, kde uvádí, že veškeré patenty společnosti Tesla jsou otevřeným zdrojem (open source).V zásadě jsou zdarma k použití jinými výrobci automobilů.Musk věří, že uplatňování této filozofie posílí značku Tesla, spíše než omezí její technologický pokrok.Mise automobilky Tesla říká vše jasně:  „Posláním společnosti Tesla je urychlit světový přechod k udržitelné energii.“

Čtěte také >> IPO Nio: čínský výrobce elektrovozů se obchoduje na burze NYSE

Obchodujte akcie Tesla u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi Tesla přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread. Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálů.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty

Akcie Nikola Motor – strmé zhodnocení akcí výrobce elektrických nákladních automobilů

18. června 2020 | Akcie

Akcie výrobce kamionů poháněných vodíkovými články a elektrického pickupu vystřelila raketovým tempem směrem nahoru. Objevte příčiny tohoto fenoménu!

Číst dále

Teorie černé labutě – Co je to černá labuť a proč by se jí měli investoři obávat?

11. června 2020 | Akcie

Černá labuť a teorie černé labutě? Co to je černá labuť a proč by vás to mělo zajímat v roce 2020? ✅ Prozkoumejte nejznámější příklady černých labutí.

Číst dále

Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2020

04. června 2020 | Akcie

Jak investovat do bitcoinu a blockchainu v roce 2020. Objevte 3 akcie společností, které mohou z nárůstu ceny Bitcoinu profitovat.

Číst dále
Klíčová slova: Cena za akcii | Obchodník | Převodník měn | Intradenní obchodník | Obchodovat s akciemi | Akcie Nikola Motor | Nikola Motor | Akcie Nikola | Teorie černé labutě | Nikola | Bitcoinové a blockchainové akcie | Auta | Technologický pokrok | Tweet | Patenty | Model Y | Vláda USA | Práce | Vzdělávací webináře | Ekonomiky | Potenciál | Historie | Automobilka | Profitovat | WP | Guru | Vývoj | Ceny Bitcoinu | Provozní zisk | Akcie s LYNX | Obchodujte akcie | Akcie roku 2020 | Komunikace | Velikost ztráty | Nový rekord | Budoucnost | Černé labutě | Ztráta | Automobil | Investujte | Předseda | Americká automobilka | Na burze | Konkurenti | Miliardy | Generální ředitel | Předseda představenstva | Myšlenka | Obchod | Objem | Automobilky | Obchodujte | Cena akcie | Jak se stát lepším investorem | Akcie roku | Investujte do akcií | Blockchainové akcie | Objem obchodování | Akcie společnosti | Kobalt | Lithium | LYNX Trading | Investovat do Bitcoinu | Zpomalení ekonomiky | Příjmy | Krize | Poplatky | Tesla | Akcionáři | Ztráty | Miliardy dolarů | Energie | Úspěch | Burze | Úvěr | Tržby | ROCE | EV | Elon Musk | Zpráva | Webináře | Trh | Tesla Motors | Řízení rizika | Nákup akcií | Management | Jak investovat | Investiční | Graf | Eura | Černá labuť | Cena | Analýzy | Akcie Tesla Motors | Akcie Tesla | Ceny akcií | LYNX | Investovat | Obchodování s akciemi | Obchodovat | Zisk | Investoři | Finanční krize | Obchodování | USD | VaR | Trigger | Trading | Spread | Riziko | Portfolio | Open | NYSE | Margin | Investování | Investor | IPO | Futures | CFD | CEO | Bod | Zhodnocení | Akcie | Kapitál | Rizika | Akciové tipy | ETF | New York | Obchodní deník | USA | Čína | Money management |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Teplá zima ohřívá i trh práce
  Česká míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně poklesla o 0,1 procentního bodu na hodnotu 3,0 %. Jedná se o výsledek v souladu s naším očekáváním a mírně pod odhadem trhu. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání tak oproti lednu poklesl o 2 811 na aktuálních 207 298. Oproti stejnému měsíci loňského roku jich pak ubylo dokonce 11 871. Nezaměstnanost je tak v České republice nadále z historického pohledu extrémně nízká, když na jedno pracovní místo připadá v průměru 0,6 uchazeče. Únorový mírný pokles míry nezaměstnanosti je v tuzemských podmínkách běžným jevem, který souvisí s postupným oteplováním počasí, které tak umožňuje náběh aktivity některých povolání. Letošní rok pak tomuto vývoji nahrával mimořádně vysokými teplotami.
 • Teploty stoupají, sazby zůstávají stejné
  Bankovní rada se na dnešním zasedání bez překvapení rozhodla pro zachování úrokových sazeb beze změny. Repo sazba tak zůstává beze změny na 2,0 %. Situace v globální ekonomice je velmi nejistá. Americká centrální banka se podle všeho již chystá dokonce otočit kormidlem a sazby pravděpodobně začne snižovat. To se podle nás v Česku zatím nechystá. Domácí ekonomice se daří dobře a inflace se drží blízko horní hranice tolerančního pásma centrální banky. Kurz koruny sice v poslední době posílil, ale nejedná se o zisky, které by ČNB měly trápit. Naopak ještě zaostávají za prognózou centrální banky. Nebýt nejistot z venku české sazby by pravděpodobně již byly výše. Očekáváme, že dnešní tisková konference se bude nést spíše v holubičím duchu, kdy se bude zdůrazňovat křehká situace globální ekonomiky. Koruna by ještě dnes mohla umazat část svých zisků.
 • Termín ukončení kurzového závazku ČNB se přibližuje. Investoři to vědí a sázky na posílení koruny narůstají
  Poslední dobou se stále více množí dotazy na spekulaci s korunou, takže k našemu videu z loňského roku nabízím ještě menší update, který je rozhodně zapotřebí. Za posledních pár měsíců totiž situace na koruně nabrala rychlý spád.
 • Termopyly sa opakujú
  Začiatok obchodovania na forexe sa tento týždeň nesie v znamení...
 • Tesla
  Americký výrobce elektromobilů v posledním čtvrtletí loňského roku neudržel zisk a propadl se opět do ztráty 121,3 milionu dolarů. Tržby firmy se zvýšily meziročně o 88 procent na 2,28 miliardy dolarů.
 • Tesla atakuje nová historická maxima
  Tržní kapitalizace společnosti TESLA, která se proslavila výrobou elektromobilů, už téměř dosahuje hodnoty jako General Motors (GM) a Ford dohromady.
 • TESLA dokončuje největší lithium-iontovou baterii na Světě
  Tesla dokončila instalaci největšího lithium-iontového akumulátoru na světě a zapne jej v příštích dnech. 100-megawattová baterie v jižní Austrálii je navržena tak, aby zajistila bezpečnost státní elektrické sítě. Uchovává dostatek energie na napájení 30 000 domácností po dobu přibližně jedné hodiny.
 • Tesla chce využít růstovou vlnu. Má v plánu prodat další akcie
  Akcie výrobce elektromobilů Tesla se v posledním období vezou na zelené vlně díky pozitivnímu sentimentu investorů. Ten existuje jako důsledek dobrých zpráv ohledně oznámení, že společnost vykázala druhý kvartální zisk za sebou. Dle nejnovější zprávy se firma rozhodla tento faktor využít ve svůj prospěch nabídnutím dalších akcií k prodeji, z něhož plánuje získat 2,3 miliardy USD.
 • Tesla chce získat až 2,3 miliardy USD prodejem akcií a dluhopisů
  Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá získat až 2,3 miliardy dolarů (téměř 53 miliard Kč) prodejem nových akcií a dluhopisů. Oznámila to dnes firma. Dodala, že její generální ředitel Elon Musk má v úmyslu nakoupit nové akcie v hodnotě deseti milionů dolarů.
 • Tesla míří do indexu S&P 500
  „Burzovní hodnota společnosti Tesla je v současné době vyšší než součet hodnot společností Volkswagen, BMW, Daimler, General Motors a Ford,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Tesla odhalí na konci října elektrický tahač
  Společnost Tesla chystá velkou premiéru a na konci října odhalí svůj zbrusu nový elektrický tahač. Pokud investujete d...
 • Tesla propouští stovky zaměstnanců
  Výrobce luxusních vozidel Tesla Inc. propustil tento týden kolem 400 zaměstnanců, včetně společníků, team leaderů a supervizorů, řekl v pátek Reuters jeden z bývalých zaměstnanců.
 • Tesla předstihla Toyotu a je nejhodnotnější automobilkou světa
  Výrobce elektromobilů Tesla předstihl japonskou Toyotu a stal se nejhodnotnější automobilkou světa. Akcie Tesly si na počátku dnešního obchodování připsaly pět procent na 1133 dolarů (asi 26.800 Kč), a tržní cena společnosti tak stoupla na 209,47 miliardy dolarů. To je zhruba o šest miliard dolarů více, než si nyní cení investoři Toyotu.
 • Tesla roste nepodloženě
  Tesla Inc. v úterý v předobchodní fázi dosáhla hladiny 900 USD za akcii, od začátku roku již připsala 150 %. Podle kalkulací Tradecentrum je tento růst nepodložený, zcela ve shodě s dalšími domy, a vidíme zde prostor pro krátkou pozici od hladiny 1000USD. Gravitační síla pravděpodobně potáhne TESLA k testu magické hranice 1 tisíce dolarů a zde vidíme dominantní riziko pro další uptrend, protože mnoho investorů bude chtít realizovat profit, který je doposud pouze účetní. Skepticky se díváme na prohlášení mnoha celebrit z finančního průmyslu, které vykreslují z dnešního pohledu nereálné výkony firmy v budoucnu, a spíše se kloníme k názoru, že takto silné hlasy uměle ženou akcie nahoru, aby za lepší cenu mohli exitovat své pozice.
 • Tesla sníží mzdy, část pracovníků pošle na neplacenou dovolenou
  Americký výrobce elektromobilů Tesla kvůli koronaviru svým zaměstnancům dočasně sníží mzdy. Postradatelné pracovníky navíc pošle na neplacenou dovolenou, a to zřejmě do 4. května, kdy ve Spojených státech plánuje obnovit běžnou výrobu. Podle agentury Reuters a serveru televize CNBC to vyplývá z e-mailu, který firma zaslala zaměstnancům. Šéfem a spoluzakladatelem Tesly je americký podnikatel Elon Musk.
 • Tesla splnila cíl Elona Muska
  Společnost Tesla za 2. čtvrtletí dodala zákazníkům rekordní počet elektromobilů. Cíl, který si Elon Musk stanovil, byl dosažen. Navíc byl cíl výrazně překročen nad očekávání analytiků.
 • Tesla spouští internetový prodej na Model 3
  Automobilová společnost Tesla začne s internetovým prodejem Modelu 3 za 790 000 korun. Americká automobilka Tesla uvedla na trh základní verzi sedanu Model 3. Cena začíná na 35 000 dolarů, v přepočtu asi na 790 000 korunách. Společnost současně oznámila, že v rámci zvýšení poptávky a snížení nákladů na prodej přejde k výhradně internetovému prodeji.
 • Tesla, to není ani Amazon ani Apple
  Od začátku roku 2017 vystřelila Tesla o více než 66%, zatímco Ford se posouvá ke 2%. Avšak Ronnie Moas ze Standpoint Research si myslí, že období skvělých výkonů Tesly se blíží ke konci, zatímco Ford má stále prostor, kam směřovat. Moas tento týden upgradoval Forda na Buy z Hold a Teslu naopak posunul z Hold na Sell. Odhaduje, že Ford má více než 20% upside příští rok, včetně jeho robustních výnosů z dividend, zatímco Tesla dle něj padne alespoň o 20%.
 • Tesla v loňském roce zvýšila dodávky elektromobilů o polovinu
  Americký výrobce elektromobilů Tesla v loňském roce zvýšil dodávky zákazníkům o 50 procent na zhruba 367.500 vozů. Oznámila to dnes firma, jejímž šéfem a spoluzakladatelem je podnikatel Elon Musk. Výsledek je v souladu s podnikovou prognózou, podle které měly celoroční dodávky činit 360.000 až 400.000 vozů.
 • Tesla vystřídala GM na postu nejhodnotnější americké automobilky
  Výrobce elektromobilů Tesla díky překvapivě příznivým hospodářským výsledkům vystřídal firmu General Motors (GM) na postu největší americké automobilky z hlediska tržní hodnoty. Akcie Tesly uzavřely čtvrteční obchodování s nárůstem o téměř 18 procent. Tržní hodnota podniku tak dosáhla 53,7 miliardy dolarů (zhruba 1,24 bilionu korun), zatímco tržní hodnota GM činila 51,1 miliardy dolarů, napsala agentura DPA.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FP Markets