Ticker Tape by TradingView
Přehled vývoje GBP/USD dne 7. ledna: Britská libra roztahuje křídla

Měnový pár GBP/USD i v pondělí vykázal působivý růst, pro který neexistovaly žádné lokální důvody. Pár začal z ničeho nic růst během evropské obchodní seance a ještě před začátkem americké seance libra vzrostla o 120 pipsů. Částečně byl tento pohyb nespravedlivý, protože minulý čtvrtek libra také klesla o více než 120 pipsů, aniž by pro to existovaly lokální důvody. Rádi bychom však připomněli, že se stále nacházíme v klesajícím trendu. A v klesajícím trendu by nová kola poklesu neměla vyvolat žádné překvapení.
Širší otázky zní, proč libra v pondělí rostla a proč v pátek neklesla. V pátek byl americký index PMI ve službách ISM vyšší, než se očekávalo, nicméně libra začala v pondělí růst ještě před zveřejněním sekundárních zpráv. I přes zveřejnění těchto zpráv stále není jasné, proč trh libru nakupoval. Jediný relevantní údaj, druhý odhad PMI ve službách Spojeného království za prosinec, ukázal nižší než očekávanou hodnotu. V důsledku toho jsme v posledních třech dnech byli svědky rozporuplných a nelogických pohybů na trhu.
Na základě tohoto závěru můžeme vyvodit několik dalších závěrů. Zaprvé, trh mohl zahájit globální korekci, která bude trvat nejméně několik týdnů. Zadruhé, v blízké budoucnosti nemůžeme počítat s logickými pohyby páru. Tento týden bude v USA zveřejněno mnoho důležitých zpráv, reakce trhu na ně potvrdí nebo vyvrátí naše obavy. Pokud na základě silných dat ze zámoří opět dojde k růstu britské libry nebo čistě nominálnímu růstu dolaru, který bude okamžitě pokryt růstem libry, posílí to naše očekávání, že nastane fáze korekce.
Ačkoli může dojít i k několikatýdenní korekci, na našem střednědobém výhledu kurzu GBP/USD to nic nezmění. Nadále zastáváme názor, že britská měna nemá předpoklady pro střednědobý růst. Případná korekce by mohla posloužit jako příležitost k "vybití" indikátorů a oscilátorů, které se v posledních dvou měsících opakovaně dostávaly do oblasti přeprodanosti a vykazovaly býčí divergenci.
Podle našeho odhadu by se libra mohla zotavit k úrovni 1,2800; tento růst by však neznamenal začátek nového růstového trendu. Konkrétněji, co se týče hodinového časového rámce, by to mohlo být interpretováno jako nový vzestupný trend trvající dva až tři týdny. V denním časovém rámci a ještě více v týdenním grafu by však klesající trend zůstal neporušený. Domníváme se, že libra bude v roce 2025 pokračovat v poklesu, přičemž minimální cíl je stanoven na 1,1800 USD. A to je pouze minimální cíl pro britskou měnu, která nyní čelí vyhlídce, že Bank of England je připravena snížit sazby v tomto roce více než dvakrát.

Průměrná volatilita páru GBP/USD za posledních pět obchodních dní činí 110 pipsů, což je pro tento pár považováno za "průměr". Proto v úterý 7. ledna očekáváme, že se pár bude pohybovat mezi 1,2399 a 1,2619. Kanál vyšší lineární regrese směřuje dolů, což signalizuje medvědí trend. Ukazatel CCI opět vstoupil do oblasti přeprodanosti, ale jakýkoli přeprodaný stav v klesajícím trendu je pouze signálem ke korekci. Býčí divergence na tomto ukazateli také naznačovala korekci, která již byla dokončena.
Nejbližší úrovně supportu:
- S1 – 1,2451
- S2 – 1,2329
- S3 – 1,2207
Nejbližší úrovně rezistence:
- R1 – 1,2573
- R2 – 1,2695
- R3 – 1,2817
Obchodní doporučení:
Pár GBP/USD si zachovává klesající trend. Nadále se vyhýbáme dlouhým pozicím, jelikož se domníváme, že všechny faktory podporující růst britské měny již byly několikrát oceněny a žádné nové faktory další růst nepodporují. Pokud obchodujete "čistě" na základě technické analýzy, jsou možné dlouhé pozice s cíli na 1,2573 a 1,2619, pokud se cena usadí nad linií klouzavého průměru. Mnohem relevantnější zůstávají prodejní příkazy s cíli na 1,2399 a 1,2329, je však třeba počkat, až se cena usadí zpět pod klouzavým průměrem.
Vysvětlení k ilustracím:
Kanály lineární regrese pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba směřují stejně, naznačuje to silný trend.
Linie klouzavého průměru (nastavení: 20,0, vyhlazená) určuje krátkodobý trend a udává směr obchodování.
Úrovně Murray slouží jako cílové úrovně pro pohyby a korekce.
Úrovně volatility (červené čáry) představují pravděpodobné cenové rozpětí páru během příštích 24 hodin na základě aktuálních hodnot volatility.
Indikátor CCI: Pokud vstoupí do oblasti přeprodanosti (pod -250) nebo překoupenosti (nad +250), signalizuje blížící se obrat trendu opačným směrem.
Klíčová slova: GBP/USD | USA | Britská libra | Divergence | Sazby | Bank of England | CCI | Indikátor | Korekce | Měna | Měnový pár | Měny | Pozice | Rezistence | Trend | Ukazatel | Volatilita | Doporučení | USD | GBP | Obchodování | Býčí divergence | Britská měna | Obchodní seance | Index | Analýzy | Britské libry | Cena | Index PMI | Indikátor CCI | ISM | Libra | Trh | Volatility | Cenové rozpětí | ROCE | Dlouhé pozice | Přehled | Měnový pár GBP/USD | Očekávání | Reakce trhu | Lineární regrese | Obrat trendu | Technické analýzy | Americký index | Klesající trend | Medvědi | Britské měny | Medvědí trend | Další růst | Růst | PMI ve službách | Silný trend | Regrese | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Murray | Vzestupný trend | Vice | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Reakce trhů |
Čtěte více
-
Přehled vývoje GBP/USD dne 10. ledna: Nový den, nový pokles libry
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolném poklesu. Jak jsme včera konstatovali, pro středeční pokles libry neexistovaly žádné bezprostřední lokální důvody. Ze střednědobého pohledu a s ohledem na globální ekonomické pozadí je však důvodů pro tento pokles více než dost. V průběhu roku 2024 jsme neustále upozorňovali na řadu faktorů, které naznačovaly pokles libry, zejména po jejím neopodstatněném růstu. Taková situace nemohla trvat donekonečna a nyní jsme již čtvrtý měsíc po sobě svědky poklesu libry. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 13. června: Soud Donalda Trumpa nezastaví!
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu a téměř aktualizoval své tříleté maximum. Kotace se většinu dne pohybovaly kolem úrovně 1,36 a nepochybujeme, že tato hladina kupce dlouho nezadrží. Vše, co bylo uvedeno v článku o EUR/USD, platí i pro GBP/USD – a obecně pro všechny páry s americkým dolarem. Nezapomeňme: nejedná se o pokles eura nebo libry – to americký dolar vytrvale oslabuje. Bez "faktoru Trump" bychom pravděpodobně žádný růst neviděli. Stejně jako euro se i britská libra na začátku ledna připravovala na dlouhodobý pokles po silné korekci, ale Donald Trump obrátil celý devizový trh vzhůru nohama. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 13. listopadu. Libra si kope vlastní hrob
Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Ačkoli by se mohlo zdát, že tato fráze platí spíše pro euro, přesně odráží situaci libry. Včera jsme se zmínili, že se libra přibližuje ke svým dvěma nedávným lokálním minimům a pravděpodobně je prolomí. Přesně to se v úterý stalo. Britská měna sice nadále vykazuje pozoruhodnou odolnost vůči dolaru, ale stále více se snaží čelit objektivní realitě. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 15. listopadu. Britská libra se snaží zotavit
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zotavit a zaznamenal mírný růst. Tento nárůst byl však tak slabý a nevýrazný, že jej nelze klasifikovat ani jako korekci. Kromě pozdně večerního projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho se během dne ve Spojeném království neodehrály žádné významné události. Ve Spojených státech mezitím byly zveřejněny dvě sekundární zprávy: index cen výrobců, který vykázal neutrální výsledky, a zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která se blížila očekávání trhu. Ani jedna z těchto zpráv neměla potenciál vyvolat byť jen mírné oslabení dolaru. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 27. srpna. Americký dolar nikoho nezajímá. Dokud...
V pondělí se pár GBP/USD v první polovině dne ani nepokusil o korekci. Teprve v průběhu americké seance, kdy byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA, začaly na trhu určité pohyby. Nedá se však říci, že by dolar posílil. Situace je taková, že můžeme vyvodit stejné závěry jako v případě páru EUR/USD. Britská libra roste z jediného důvodu – trh čeká na první snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Jakmile k tomu dojde, trh může začít očekávat druhé snížení sazeb. Formálně by dolar mohl klesat ještě několik měsíců. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 28. srpna. Britská libra nevykazuje známky poklesu
V úterý pár GBP/USD opět vzrostl a dosáhl nového lokálního maxima. I přes absenci makroekonomických zpráv týkajících se dolaru nebo libry v úterý (stejně jako fundamentálních událostí) si trh našel důvody pro další prodej americké měny. Každý den bychom mohli psát to samé – dolar zcela nelogicky klesá. Nelogicky klesal i v první polovině roku, ale tehdy nebyl jeho růst tak výrazný. Nyní se americký dolar za pouhé tři týdny propadl o 600 pipsů. A přiznejme si upřímně – jaké události mohly takový pokles byť jen teoreticky vyvolat? -
Přehled vývoje GBP/USD dne 29. srpna. Libra nemůže před svým skonem popadnout dech
Pár GBP/USD ve středu také vykázal pohyb směrem dolů, ale libra přesto klesla mnohem méně než euro a mnohem více vzrostla. To však říkáme již od začátku roku. V zásadě vše, co bylo řečeno v článku o EUR/USD, platí i pro GBP/USD. Libra roste bez zjevného důvodu, přestože Bank of England začala uvolňovat měnovou politiku jako první, což bylo na začátku roku téměř nepředstavitelné. Taková je však objektivní realita. Proč tedy libra roste a dolar klesá? -
Přehled vývoje GBP/USD dne 30. srpna. Libra se snaží využít každé příležitosti
Pár GBP/USD ve čtvrtek opět zaznamenal mírný pokles. Tento pokles můžeme považovat za formální, neboť cena zůstává poblíž svého 2,5letého maxima. Můžeme 100pipsový retracement nazvat "korekcí", když libra jen za posledních několik týdnů vzrostla o 600 pipsů? Současný pohyb britské měny bychom tedy charakterizovali jako "stání na místě". Dokonce i euro dokázalo vykázat určitou korekci, ale libra ne! Na tuto skutečnost upozorňujeme již od začátku roku. Libra klesá jen zřídka; ve skutečnosti klesá mnohem méně často než euro. Jednoduše řečeno, pokud trh není nakloněn prodeji eura, je ještě méně nakloněn prodeji libry. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 31. července; libra před zasedáním Bank of England klesá
Domníváme se, že důvodem poklesu páru je jeho překoupenost, nadcházející snížení sazeb ze strany Bank of England a nepřiměřený růst, který vykazoval poslední tři měsíce. Opakovaně jsme se zmiňovali o tom, že růst tohoto páru byl nelogický, a možná nyní nastal čas, aby byla nastolena spravedlnost. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 5. listopadu. Libra nemůže nic dělat
Měnový pár GBP/USD vykázal v pátek poněkud neobvyklý pokles, po kterém v pondělí následoval přirozenější růst. Toto posilování britské měny však může skončit. Trh obnovil páteční fair value, ale další růst britské libry bude vyžadovat nové faktory a důvody. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 8. ledna: Britská libra rychle ztrácí dynamiku
Měnový pár GBP/USD se v úterý pokoušel pokračovat v růstu, ale nakonec se mu to nepodařilo. V pondělí se na trhu projevilo nadšení z nějaké události nebo očekávání jejího výskytu, ale v úterý se tento impuls zcela rozplynul. Domníváme se, že pondělní pohyb byl pouze technickou korekcí. Případně se mohlo jednat o reakci na vývoj inflace v Německu, přičemž libra jednoduše posilovala společně s eurem. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 9. dubna. Dezinformace, fámy, podvrhy a názory
Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval relativně klidně, ale pondělí přineslo na trhy pořádnou smršť. Už několik dní používáme v našich článcích výrazy jako "bouře", "chaos" a "šílenství" – ale ani ty plně nevystihují pondělní situaci. Kromě událostí, o kterých informovala světová média, se v pondělí objevilo také několik falešných zpráv. Trh je v panice, zmítá se ze strany na stranu – a někdo na šíření falešných informací dobře vydělává. Kdo to je, hádat nebudeme, ale máme své tipy. -
Přehled vývoje GBP/USD ke dni 24. září 2025
Měnový pár GBP/USD strávil většinu úterý na jednom místě. Ve Velké Británii byly včera zveřejněny indexy obchodní aktivity pro sektor služeb a výroby, ale vyvolaly pouze kolísání ceny na stejných úrovních. To je poměrně podivné, protože oba indexy obchodní aktivity v září nejen poklesly, ale také se ukázaly být výrazně pod prognózovanými hodnotami. Britská libra tedy měla v první polovině dne důvod k poklesu. Proč tedy libra nepokračovala v poklesu, když v předchozích dnech klesala tak aktivně? -
Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní přehled: dolar můžou zastavit pouze údaje Nonfarm Payrolls
Měnový pár GBP/USD se po prudkém čtvrtečním poklesu v pátek zotavil. Všechy důvody, které byly zmíněny v příslušném článku v souvislosti s poklesem eura, platí rovněž pro britskou libru. I libra zažila dlouhodobý vzestup trvající déle než dva roky, když trh ocenil budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Poté, když se libra stala nadměrně překoupenou a Fed přišel s prvním snížením sazeb, začal pokles tohoto páru, který trvá dodnes. Čtvrteční pohyb tak byl jednoduše pokračování nastoupeného trendu a nevyžadoval žádné další odůvodnění či vysvětlení. Trh už jich má více než dost. -
Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní výhled. Libra vystřelila do vesmíru
Pár GBP/USD v pátek prudce vystřelil nahoru po týdenním korečním poklesu. Během týdne jsme opakovaně zdůrazňovali, že šlo o technickou korekci. Před jejím začátkem pár rostl dva týdny a širší trend zůstává býčí. Cena se tedy pouze korigovala. Jedním ze signálů korekce byl report o vývoji inflace ve Spojeném království, který překonal prognózy. Jelikož inflace v UK roste už téměř rok, výrazně to snižuje pravděpodobnost dalšího snížení sazeb Bank of England, zejména poté, co letos už třikrát sazby snížila. Britská centrální banka tedy velmi pravděpodobně nebude v cyklu uvolňování pokračovat, zatímco od Fedu se očekává, že obnoví uvolňování na podzim a v roce 2026 jej zrychlí. Závěr je zřejmý: dolar prakticky nemá šanci na střednědobý růst. Trh však na inflační report z UK minulý týden reagoval jen minimálně, což posiluje naše přesvědčení, že pokles byl čistě technický. -
Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní výhled – O osudu dolaru rozhodne inflace v USA
Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátečním poklesu navzdory absenci významných makroekonomických nebo fundamentálních událostí. Důvody poklesu britské libry byly podobné těm, které ovlivnily euro. Jak už jsme uvedli dříve, závěry o zasedání FOMC by se neměly vyvozovat ihned po události, ale nejdříve 24 hodin poté. Co jsme viděli ve čtvrtek večer? Na trhu nedocházelo k téměř žádné aktivitě – jen drobný pokles dolaru a nedostatek významného zájmu. V pátek však dolar získal 70 pipsů. I když libra v posledních týdnech stagnuje, širší výhled se nemění. Hlavní je, že trh reagoval nákupem dolaru hned po zasedání Fedu. Britská libra měla potíže s významnější korekcí. Tyto dva faktory považujeme za velmi důležité. -
Přehled vývoje GBP/USD 12. srpna: Libru by mohly podpořit dvě zprávy o inflaci
Pár GBP/USD neprojevil ochotu se pohnout ani v pátek. Cena vyvinula korekci směrem ke klouzavému průměru, kde obchodní týden skončil. Za zmínku stojí, že britská libra klesá již tři a půl týdne v řadě, což je pro ni vzácné. Navíc minulý týden téměř nepřetržitě klesala vůči dolaru, zatímco mnoho jiných měn rostlo, což je také neobvyklé. Vzhledem k celkovému fundamentálnímu pozadí roku 2024 a celkovému technickému obrazu však není na poklesu britské měny nic překvapivého. Zatímco trh čeká (již sedm měsíců) na to, až Federální rezervní systém "na příštím zasedání sníží klíčovou sazbu", Bank of England již začala uvolňovat svou měnovou politiku, a to hned po Evropské centrální bance. Americký dolar tak má v současné době oproti euru a libře výhodu. Trh se bohužel soustředí pouze na slabá americká data a nadcházející snížení sazeb Fedu. Všechno ostatní je pro něj nezajímavé. -
Přehled vývoje GBP/USD. 17. září. Britská inflace už na libru nemá vliv
V úterý měnový pár GBP/USD pokračoval v růstu. Ráno byla zveřejněna data o nezaměstnanosti a mzdách v Británii, která však obchodníkům nabídla jen závěry bez praktického dopadu na jejich rozhodování. Například: míra nezaměstnanosti zůstala na 4,7 % – co si z toho můžeme odvodit? Nebo tempo růstu mezd mírně zpomalilo (ale zůstalo v mezích odhadů) – co z toho plyne? Vezme Bank of England tato čísla doopravdy vážně? -
Přehled vývoje GBP/USD 2. srpna; varovný výstřel od Bank of England
GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu, ale volatilita se navzdory zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému zvýšila jen mírně. Pohyby páru ve středu a ve čtvrtek mohly být úplně jiné. Proto se vždy zdržujeme vyvozování závěrů bezprostředně po zasedáních centrálních bank. Trh může na tyto události reagovat až 24 hodin a neměly by se dělat ukvapené závěry. Pár si pravděpodobně zachovává technický pokles způsobený překoupeným stavem libry. Pojďme si to rozebrat. -
Přehled vývoje GBP/USD 23. srpna. Nesmíme zapomínat ani na indexy podnikatelské aktivity
Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu. Někdo by mohl říci, že makroekonomické pozadí opět přálo britské měně, a z technického hlediska by měl pravdu. Ráno byly ve Velké Británii zveřejněny zprávy o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb a zpracovatelském průmyslu, které překonaly odhady odborníků. Není to dobrý důvod pro další nákupy libry? Někomu se tento pohyb zdá logický. My bychom však rádi položili jednoduchou otázku: Co když v příštím roce budou všechny zprávy ze Spojeného království silnější, než se předpokládalo, a ty z USA budou slabší? Vzrostl by kurz páru GBP/USD na 1,5? Na 1,7?
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Australské akciové indexy: Těžaři, banky a štědré dividendy (19. díl)
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Australské akciové indexy: Těžaři, banky a štědré dividendy (19. díl)
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
Člen Fedu John Williams
V USA skladování zemního plynu
V USA bankovní zátěžové testy (stres testy)
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA obchodní bilance za zboží
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Japonsku index CPI
Prezident USA Donald Trump
Člen Fedu John Williams
V USA skladování zemního plynu
V USA bankovní zátěžové testy (stres testy)
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA obchodní bilance za zboží
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Japonsku index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 25.6.2026
Aktuálně otevřené forex pozice 25.6.2026
Forex: Americký dolar třetí den posiluje a vystoupal se na 13měsíční maximum
Pražská burza poklesem o 1,51 pct smazala téměř celý růst za předchozí tři dny
Forex: Koruna oslabila k euru i dolaru
Forex sentiment 24.6.2026
Swingové obchodování EUR/USD 24.6.2026
Cena zlata se propadla pod 4000 USD za unci
EK: Česko plní tři ze čtyř kritérií pro zavedení eura
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 24.6.2026
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 25.6.2026
Aktuálně otevřené forex pozice 25.6.2026
Forex: Americký dolar třetí den posiluje a vystoupal se na 13měsíční maximum
Pražská burza poklesem o 1,51 pct smazala téměř celý růst za předchozí tři dny
Forex: Koruna oslabila k euru i dolaru
Forex sentiment 24.6.2026
Swingové obchodování EUR/USD 24.6.2026
Cena zlata se propadla pod 4000 USD za unci
EK: Česko plní tři ze čtyř kritérií pro zavedení eura
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 24.6.2026
Blogy uživatelů
Trader hodný sledovania: +11,000 $ v odmenách
Muskův největší produkt není raketa, ale příběh
Akciová analýza: Akciové trhy pod tlakem nového předsedy Fedu
Praktická ukázka: Expirace čekajících pokynů
Když všichni nakupují, bývá už často pozdě
Prop Trading bez časového limitu: Co to ve skutečnosti znamená pro tradery
Získajte $10,000 za 19€!
Umělá inteligence jako investiční příležitost: které firmy opravdu profitují?
INVESTIČNÍ GLOSA: Výkon 500 % za jediný rok. Intel láme rekordy, nově i díky Applu
Rozhodne Micron o osudu AI boomu? Akcie giganta lámou rekordy
Trader hodný sledovania: +11,000 $ v odmenách
Muskův největší produkt není raketa, ale příběh
Akciová analýza: Akciové trhy pod tlakem nového předsedy Fedu
Praktická ukázka: Expirace čekajících pokynů
Když všichni nakupují, bývá už často pozdě
Prop Trading bez časového limitu: Co to ve skutečnosti znamená pro tradery
Získajte $10,000 za 19€!
Umělá inteligence jako investiční příležitost: které firmy opravdu profitují?
INVESTIČNÍ GLOSA: Výkon 500 % za jediný rok. Intel láme rekordy, nově i díky Applu
Rozhodne Micron o osudu AI boomu? Akcie giganta lámou rekordy
Forexové online zpravodajství
Ryba: Cena zlata spadla pod 4000 dolarů. Trh reaguje na dolar i sazby
Denní shrnutí: Wall Street drží pozice, zatímco komodity se propadají kvůli jestřábímu Fedu (24.06.2026)
Super El Niño udeří: Jak zabezpečit své portfolio a profitovat z globálních klimatických změn?
Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
🟡 Zlato testuje hranici 4 000 USD
Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
Pražská burza přerušila růstovou sérii
USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
Ryba: Cena zlata spadla pod 4000 dolarů. Trh reaguje na dolar i sazby
Denní shrnutí: Wall Street drží pozice, zatímco komodity se propadají kvůli jestřábímu Fedu (24.06.2026)
Super El Niño udeří: Jak zabezpečit své portfolio a profitovat z globálních klimatických změn?
Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
🟡 Zlato testuje hranici 4 000 USD
Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
Pražská burza přerušila růstovou sérii
USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
BREAKING: Zásoby ropy dál klesají, cena WTI padá na nejnižší úroveň od března
Akciové indexy znovu klesají, VIX je nejvýše od amerických voleb
Proč je zlato při inflaci v USA 9,1 % pod 1 800 USD?
Ethereum hledá směr poblíž desetiměsíčního minima
Ekonomický kalendár: ECB minutes v centre pozornosti
Netflix přilákal 8,8 milionu nových předplatitelů a vyskočil o 15 %
EURUSD – na odporu 1.1840
Ranní shrnutí (25.02.2025)
Forex: Dolar před klíčovými daty slábne
BREAKING: Zásoby ropy v USA překvapivě vzrostly
BREAKING: Zásoby ropy dál klesají, cena WTI padá na nejnižší úroveň od března
Akciové indexy znovu klesají, VIX je nejvýše od amerických voleb
Proč je zlato při inflaci v USA 9,1 % pod 1 800 USD?
Ethereum hledá směr poblíž desetiměsíčního minima
Ekonomický kalendár: ECB minutes v centre pozornosti
Netflix přilákal 8,8 milionu nových předplatitelů a vyskočil o 15 %
EURUSD – na odporu 1.1840
Ranní shrnutí (25.02.2025)
Forex: Dolar před klíčovými daty slábne
BREAKING: Zásoby ropy v USA překvapivě vzrostly
Blogy uživatelů
Výměna v čele Fedu! Kdy půjdou sazby nahoru?
VIDEO: Obchodní příležitosti pro 30. týden
Social trading – ANO/NE a Proč?
Lze vydělat na Forex day tradingu?
Litecoin + AAVE: Co roste nejvíce na kryptoměnovém trhu
Středoevropské měny kralují forexu
Trading analýza indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD a GBP/USD
Obchodování cenových odrazů
Krypto šeptanda (18.4.2025)
Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
Výměna v čele Fedu! Kdy půjdou sazby nahoru?
VIDEO: Obchodní příležitosti pro 30. týden
Social trading – ANO/NE a Proč?
Lze vydělat na Forex day tradingu?
Litecoin + AAVE: Co roste nejvíce na kryptoměnovém trhu
Středoevropské měny kralují forexu
Trading analýza indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD a GBP/USD
Obchodování cenových odrazů
Krypto šeptanda (18.4.2025)
Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
Vzdělávací články
Jak na úspěšné obchodování praporkových formací
Kvantitativní analýza v prop tradingu
Fair Value Gap: Klíč k Odhalení Skrytých Příležitostí na Trzích
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Brexit – od minulosti k současnosti
Jak obchodovat USD/CNY? (2/2)
Jakých chyb se tradeři dopouštějí?
VIP zóna: Výsledky obchodování za květen
Únor 2026 byl velmi ziskový měsíc pro všechny klienty VIP zóny FXstreet.cz
Jak na úspěšné obchodování praporkových formací
Kvantitativní analýza v prop tradingu
Fair Value Gap: Klíč k Odhalení Skrytých Příležitostí na Trzích
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Brexit – od minulosti k současnosti
Jak obchodovat USD/CNY? (2/2)
Jakých chyb se tradeři dopouštějí?
VIP zóna: Výsledky obchodování za květen
Únor 2026 byl velmi ziskový měsíc pro všechny klienty VIP zóny FXstreet.cz
Tradingové analýzy a zprávy
Zlato - Intradenní výhled 13.7.2018
Ropa WTI - Intradenní výhled 9.12.2024
Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny
Forex: Shrnutí obchodování 1.7.2016
Forex: Deutsche Bank otevřela long na USD/CAD
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 13.6.2016
Dow Jones - Intradenní výhled 13.1.2023
Forex sentiment 27.12.2024
Index S&P 500 za poslední týden ztratil 1,5 %
Forex: Vítězové a poražení 3.4.2020
Zlato - Intradenní výhled 13.7.2018
Ropa WTI - Intradenní výhled 9.12.2024
Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny
Forex: Shrnutí obchodování 1.7.2016
Forex: Deutsche Bank otevřela long na USD/CAD
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 13.6.2016
Dow Jones - Intradenní výhled 13.1.2023
Forex sentiment 27.12.2024
Index S&P 500 za poslední týden ztratil 1,5 %
Forex: Vítězové a poražení 3.4.2020
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, AUD/NZD a EUR/CAD
Tato velká centrální banka začíná prodávat akcie
Money manažment a Lenny Kravitz
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 1.–7. prosince
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Býci zabrali a index S&P 500 se usadil uprostřed rozpětí
Akcie
Akciové indexy
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
EUR/USD
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, AUD/NZD a EUR/CAD
Tato velká centrální banka začíná prodávat akcie
Money manažment a Lenny Kravitz
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 1.–7. prosince
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Býci zabrali a index S&P 500 se usadil uprostřed rozpětí
Akcie
Akciové indexy
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box



