Úterý 13. května 2025 13:44
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
InstaForex
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Pokles eura

img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna

04.04.2024 Zpráva o tom, že index spotřebitelských cen a jádrové ceny v eurozóně klesly mnohem víc, než se očekávalo, nezpůsobila pokles eura, ale slabé údaje z USA, zvlášť pomalejší růst aktivity v sektoru služeb, vyvolaly výrazný výprodej dolaru, který vedl k posílení páru. Dnes vyjde několik statistik a slabé indikátory nejspíš stáhnou dolů euro, které začalo nabírat obrátky navzdory velmi reálnému snížení sazeb ECB na začátku letošního roku. V centru pozornosti účastníků trhu bude také index cen výrobců v eurozóně a zpráva z měnověpolitického zasedání ECB.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 4.–6. dubna 2024: nakupujte nad úrovní 1,0803 (Murray 2/8 – 200 EMA)

04.04.2024 Pár EUR/USD se obchoduje nad 21 SMA a 200 EMA. Po dosažení minima 1,0720 vidíme oživení. Výhled pro euroby mohl být pozitivní, pokud se euro dokáže v nadcházejících dnech konsolidovat nad úrovní 1,0803.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. a 3. dubna

02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci, v nedávných článcích jsem několikrát zopakoval, že očekávám pokles evropské měny a že trend je aktuálně medvědí. Jak vidíte, pár EUR/USD prodlužuje pokles. Cena pozvolna zaznamenává nižší maxima a minima. V tuto chvíli naprosto nic nenaznačuje konec medvědího trendu. Mnohé se ale může v průběhu tohoto týdne změnit, jak si řekneme v tomto článku.
img

Klíčové události 2. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

02.04.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. V pondělí však byly zveřejněny důležité údaje o americkém indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (ISM Manufacturing PMI), které vyvolaly výrazný pokles obou měnových párů. V úterý se žádných zásadních zpráv nedočkáme. Dnes tedy zdůrazníme index spotřebitelských cen v Německu a zprávu JOLTs o volných pracovních místech ve Spojených státech. První zpráva je důležitá, protože inflace může klesnout až na 2,2 %. Inflace v eurozóně v současné době dosahuje 2,6 %, ale pokles německé inflace by znamenal, že také inflace v EU bude nadále klesat. Čím více inflace klesne, tím blíže uvidíme první snížení sazeb Evropské centrální banky. Proto by tato zpráva mohla vyvolat nový pokles eura, což by bylo zcela logické. Zpráva JOLTs je zkrátka důležitá. Silná hodnota podpoří dolar, zatímco slabá podpoří euro a libru.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů)

27.03.2024 V ranní prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0834 a plánoval jsem dělat obchodní rozhodnutí na jejím základě. Podívejme se na 5minutový graf a rozeberme, co se v něm stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu vedly k prodejnímu signálu, ale jak vidíme v grafu, vzhledem k nízké volatilitě nedošlo k výraznému poklesu, což se očekávalo. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
img

EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 27. března. Euro nesplnilo výzvu

27.03.2024 Včera byl vygenerován pouze jeden signál pro vstup na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se na něm stalo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0834 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pár EUR/USD opravdu klesl, ale žádný falešný průraz se tam nevytvořil. Z tohoto důvodu se nevytvořily žádné vhodné body ke vstupu na trh. Odpolední růst k oblasti 1,0867 nám umožnil vstoupit na trh s short pozicemi. V důsledku toho měnový pár klesl o 30 pipů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.03.2024 Pár EUR/USD zahájil v pondělí býčí korekci, v naprostém souladu s aktuálním technickým obrazem. Klesající trendová linie zůstává relevantní, ale nachází se poměrně daleko od ceny. Úhel jejího sklonu je vcelku malý, takže pár může při přetrvávajícím klesajícím trendu projít výraznou korekcí. Domníváme se, že pondělí zcela splnilo očekávání, a to jak naše, tak některých obchodníků. Tentokrát jsme neměli tradiční "nudné pondělí", ale volatilita byla podle očekávání nízká a korekce po dvoudenním poklesu vypadala přirozeně. Byť jsme zvažovali možnost, že pár bude pokračovat v poklesu.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 22. března 2024

22.03.2024 Včerejší pokles eura o 58 pipů, který zrušil zisky společné měny ze středečního zasedání Federálního rezervního systému, byl poměrně překvapivý. Cena se vrátila do oblasti pod úrovní 1,0905, tzn. pod linii MACD, a oscilátor Marlin se znovu přiblížil k linii nula.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 21. března. Christine Lagardeová zachovává...

21.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu obnovil klesající pohyb, ale obchodoval se se stejnou minimální volatilitou jako předtím. V tomto článku se – jako tradičně – nebudeme zabývat výsledky zasedání Fedu ani reakcí trhu na ně. Domníváme se, že první dvě hodiny po zprávě Fedu trh často obchoduje impulzivně a nelogicky. Nezřídka pozorujeme pohyb jedním směrem bezprostředně po zasedání Fedu a pak se pár během následujících 10–20 hodin vrací na původní pozice. Proto věříme, že je třeba nechat trh uklidnit, analyzovat všechny získané informace a zjistit, jak reakce trhu ovlivňuje aktuální technický obraz.
img

Co sdělila Christine Lagardeová?

21.03.2024 Ve středu se ve Spojených státech i v Evropské unii odehrála spousta důležitých událostí. Dopoledne ve Frankfurtu vystoupila prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová, což způsobilo například pokles poptávky po euru. Připomenu, že jsem pokles eura čekal a vlnový pattern směřoval několik měsíců po sobě dolů. Trh ale s vytvořením předpokládané vlny 3 neboli C nespěchá. Aby snížil poptávku po euru, potřebuje neustálou podporu zpráv. A té se mu dostává!
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 20. března

20.03.2024 Ani tváří v tvář silným statistikám z USA a realitního trhu, jejichž ukazatele mnohé překvapily, se dolaru nedostalo potřebné podpory od hlavních hráčů, což vedlo k uzavírání pozic a korekci páru směrem nahoru. Stejně tak ani údaje o indexu podnikatelské nálady za Německo a eurozónu a index současné situace od institutu ZEW, ačkoli dopadly poměrně dobře, nevedly k růstu eura. Zdá se, že trh se snažil před dnešním zasedáním FOMC obnovit rovnováhu. Ještě předtím však budou zveřejněny údaje o cenách výrobců v Německu a spotřebitelské důvěře v eurozóně, po nichž bude následovat projev prezidentky ECB Christine Lagarde. Bude velmi zajímavé sledovat reakce na nedávné údaje o inflaci v eurozóně. Výrazný růst ani pokles eura však neočekávejte.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.03.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Na rozdíl od předchozích dnů mělo euro v pátek dobrý důvod k růstu. Celkově se vše odvíjelo od dvou amerických reportů: nonfarm payrolls a nezaměstnanosti. Přičemž ani jeden report nesplnil očekávání. Únorové nonfarm payrolls výrazně překonaly prognózy, takže začátečníci se mohou ptát: proč říkáme, že ani jeden report nesplnil prognózu? Je to proto, že lednový údaj pro nonfarm payrolls byl zároveň revidován směrem dolů o více než 100 000 osob. Míra nezaměstnanosti se také zvýšila o 0,2 % na 3,9 %, což trh vůbec nečekal. Pokles dolaru byl tudíž naprosto logický.
img

Klíčové události 7. března: fundamentální analýza pro začátečníky

07.03.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen několik makroekonomických událostí. Hlavní událostí dne bude zasedání Evropské centrální banky spolu s projevem prezidentky ECB Christine Lagardeové, kterým se budeme věnovat trochu později. Vyzdvihneme jen zprávu z USA o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva bude zřejmě ve stínu projevů Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Euro a libra znovu rostou a včera vykázaly pozitivní obchody. Není proto ani trochu jisté, že dolar dnes dokáže stoupat, byť ho budou podporovat zprávy.
img

Prognóza pro EUR/USD na 4. března 2024

04.03.2024 V pátek jsme na pozadí růstu indexu S&P 500 o 0,80 %, který stanovil rekordní hodnotu, růstu ropy o 2,19 % (WTI), zlata o 2,00 % a poklesu výnosů pětiletých státních dluhopisů ze 4,25 % na 4,16 % již nemohli očekávat pokles eura. Cena se vrátila nad úroveň 1,0825 a uzavřela den nad linií rovnováhy denního časového rámce.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 1. března

01.03.2024 Úroveň 1,0837 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o 13 pipů. Druhý test této úrovně, ke kterému došlo po zveřejnění amerického indexu PCE, vyústil v pokles o více než 30 pipů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.03.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal obstojný pohyb dolů (byť ne příliš silný), ale bez velkého významu. Jak dobře vidíme v grafu nahoře, pár se poslední jeden a půl týdne obchoduje v pásmu 1,0785 až 1,0888. I euro tedy prochází flat fází. Čtvrteční pokles páru nelze logicky vysvětlit. Německo ráno zveřejnilo několik zpráv, které euru neposkytly podporu. Někdo by se mohl ptát, co je špatně na tom, že euro se obchoduje směrem dolů. Problém je v tom, že euro začalo klesat už během americké seance, což naznačuje, že na vině nebyly údaje z Německa. I kdybychom předpokládali, že Američané začali na tyto zprávy reagovat, proč euro neklesalo hned při zahájení obchodní seance?
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.02.2024 Pár EUR/USD se ve středu pokusil zahájit nový klesající trend, ale neúspěšně. Středeční zpráva šla bohužel proti americkému dolaru, i když ji trh mohl ignorovat, protože ani zdaleka nebyla nejdůležitější. Druhý odhad HDP ve Spojených státech za čtvrté čtvrtletí se ukázal být o něco nižší, než trh očekával a předpovídal. Upřímně, nechápeme, proč byli kupci dolaru touto hodnotou tak zklamáni a ustupovali. Každopádně bude zveřejněn ještě jeden, třetí, finální odhad, který dotazy na růst americké ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí ukončí. Dolar ale kvůli této zprávě nedokázal dál stoupat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. února: Jednoduché tipy pro začátečníky

27.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval v pondělí velmi nízkou volatilitu. Na celý den byla naplánována jen jedna událost, která mohla vyvolat zájem trhu, a to projev Christine Lagardeové, který se konal později večer. Žádné výrazné skoky trhu se v té době neobjevily.
img

Co tento týden čekat od eura?

26.02.2024 Evropská měna strávila celý minulý týden ve fázi budování korekční vlny. Věřím, že neúspěšný pokus o průraz úrovně 1,0880, která odpovídá Fibonacciho hladině 61,8 %, ukazuje ochotu trhu vytvořit vlnu 3 v 3 neboli C. Pokud to tak opravdu je, mohly by kotace evropské měny příští týden znovu klesat. Je ale třeba pamatovat na zpravodajské pozadí, které má tendenci ovlivňovat tržní sentiment. Podívejme se proto na hlavní události následujících pěti dní.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. února (americká seance)

22.02.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0846 byla otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Prodej při odrazu od úrovně 1,0885 mezitím vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.02.2024 Pár EUR/USD celé úterý pokračoval v korekčním pohybu, který začal před týdnem. I když prorazil klesající trendovou linii, považujeme současný rostoucí pohyb za "korekci". Euro v posledních týdnech vcelku výrazně klesá, což odpovídá našim očekáváním, ale je trochu předčasné si myslet, že klesající trend skončil. Korekční fáze může trvat ještě několik dní, nebo dokonce týdnů, pak ale stále očekáváme obnovení klesajícího trendu. Obecně jsou cíle eura kolem úrovní 1,00–1,02.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 20. února

20.02.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0771 byla otestována v době prudkého poklesu linie MACD od nuly. Dnes budou zveřejněny údaje o bilanci běžného účtu ECB, které ale hráči na trhu mohou ignorovat, což by po včerejším neúspěšném pokusu o pokračování vzestupné korekci přineslo další pokles eura.
img

Členové ECB jsou dál v rozporu

19.02.2024 Euro zakončilo týden poblíž minim z poloviny listopadu. Nemohu říct, že jsme svědky výrazného poklesu eura, ale můžeme si všimnout několika důležitých bodů. Za prvé, obchodníco nedokázali prorazit úroveň 1,0786, která odpovídá Fibonacciho hladině 76,4 %. Za druhé, tvorba sestupné vlny 3 neboli C pokračuje. Za třetí, zpravodajské pozadí hrálo jak "pro" dolar, tak "proti" němu. Navzdory vcelku všímavé reakci trhu na ekonomické zprávy z tohoto týdne se trh stále soustředí na téma úrokových sazeb. Mnoho členů Rady guvernérů Evropské centrální banky navíc zastává na toto téma opačné názory.
img

Výhled pro EUR/USD na 16. února. Dolar náhle ustupuje

16.02.2024 EUR/USD ve čtvrtek provedl korekci směrem vzhůru a ke konci dne překonal kritickou hranici. Klesající trend v tuto chvíli zůstává zachován, ale pár často koriguje směrem vzhůru, takže prolomení linie Kijun-sen není signálem, který by ukazoval na začátek obratu býčího trendu. Včera měl trh dobrý důvod zbavit se dolaru (nebo vybrat zisky z krátkých pozic). Dvě z amerických zpráv se ukázaly být výrazně slabší, než se předpokládalo. Maloobchodní tržby se v lednu snížily o 0,8 %, zatímco prognózy předpovídaly maximálně pokles o 0,1 %, a průmyslová výroba klesla o 0,1 %, zatímco obchodníci očekávali její růst o 0,3–0,5 %.
img

Klíčové události 16. února: fundamentální analýza pro začátečníky

16.02.2024 V pátek nás čeká velké množství makroekonomických událostí. Celý týden byl vcelku informativní, a zatímco některé instrumenty dokázaly vykázat logické pohyby odpovídající aktuálnímu makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí, jiné ne. Mluvíme samozřejmě o euru a libře. Euro dál klesá, což naprosto odpovídá našim očekáváním, zatímco libra se dál pohybuje nevyzpytatelně v rámci omezeného cenového pásma.
img

Prognóza pro EUR/USD na 15. února 2024

15.02.2024 Euro nadále pozorně sleduje pohyby akciového trhu. Včera došlo ke korekci úterního poklesu indexu S&P 500, který vykázal nárůst o 0,96 %. Naše hlavní body jsme nastínili ve včerejším přehledu, takže dnes zaujímáme vyčkávací pozici.
img

EUR/USD. 13. února. Medvědi i býci vykazují slabost, zpráva o inflaci může situaci změnit

13.02.2024 Na měnovém páru EUR/USD došlo v pondělí k obratu ve prospěch americké měny a konsolidaci pod úrovní 1,0785. Tato konsolidace nám umožňuje předpokládat pokračování poklesu páru směrem ke korekční úrovni 100,0 % (1,0725), odkud před několika dny započal růstový proces. Býčím obchodníkům se v uplynulém týdnu nepodařilo prokázat záměry při formování nového trendu. Domnívám se, že převahu mají i nadále medvědi, což naznačuje, že pokles eura se může kdykoli obnovit.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 8.–10. února 2024: nakupujte nad úrovní 1,0740 (21 SMA – Murray 0/8)

09.02.2024 Na začátku americké seance se pár EUR/USD obchoduje kolem úrovně 1,0754 a klesá, předtím vyrovnal gap, který nechal na úrovni 1,0787, a našel rezistenci pod úrovní 1,08. Dnes se euro blíží k důležitému supportu u Murray 0/8 na úrovni 1,0742 a mohlo by přestat klesat. Je otázkou času, kdy přesně pár v této oblasti zareaguje.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 9. února

09.02.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0770 byla otestována v době silného poklesu linie MACD od nuly. Nákupy při odrazu na ceně 1,0746 mezitím vedly k růstu ceny o zhruba 20 pipů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 9. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a znovu otestoval úroveň 1,0781. Odraz od ní by mohl oživit pohyb dolů, zvlášť proto, že je už druhý. Všimněte si, že downtrend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová linie. Začátečníci tedy mohou očekávat pokles eura.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.02.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a den zakončil poblíž úrovně 1,0781. Odraz od ní by mohl znovu vyvolat pokles – čistě z technických důvodů. Jak ukazuje klesající trendová linie, přetrvává klesající trend. Zkušení i začínající obchodníci tak mohou očekávat další pokles eura.
img

EUR/USD. 7. února. Evropská měna je připravena na korekci

07.02.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý provedl retracement ke korekční úrovni 100,0 %, dosáhl úrovně 1,0725, odrazil se od ní a zahájil nový obrat ve prospěch evropské měny. Proces růstu tak dnes může pokračovat směrem k Fibonacciho úrovni 76,4 % (1,0823). Konsolidace kurzu páru pod úrovní 1,0725 bude působit ve prospěch americké měny, stejně jako obnovení poklesu směrem k úrovni 1,0644.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval v úterý slabou volatilitu a celkově vypadal, že není ochoten se hýbat. Na začátku dne se jeho cena pokusila o vzestupnou korekci, ale pak se znovu odrazila dolů. Tento obchodní den tedy můžeme ignorovat. Klesající trend přetrvává a my stále věříme v další pokles eura. Je ale důležité si uvědomit, že pár se nemůže a nebude každý den pohybovat jen v jednom směru. V úterý jsme viděli, že si dal pauzu, a ve středu může pokračovat v poklesu.
img

Ekonomika EU bude dál zpomalovat a úrokové sazby začnou klesat

07.02.2024 První dny nového týdne se euru příliš nevydařily. Pro nás ale byly dobré, protože jsem už dlouho říkal, že instrument začal formovat impulzivní klesající vlnu 3 neboli C s cíli pod číslem 5. Proto očekáváme, že euro klesne ještě alespoň o 400–500 bazických bodů. Takový pokles ale nepřichází jen tak – potřebuje konkrétní příčiny a důvody.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 6. února 2024

06.02.2024 Klesající pohyb libry, který lze nyní označit za trvalý pokles, je vázán výhradně na euro. Vlastní pokles eura je vyvolán slabými údaji o cenách výrobců, neboť index cen výrobců v eurozóně se v prosinci meziročně snížil o -10,6 %. To nejenže ukazuje, že inflace v eurozóně dále klesá, ale také to poukazuje na rostoucí riziko sklouznutí evropské ekonomiky do deflace spojené s jejím postupným vstupem do recese. V důsledku toho se zdá, že Evropská centrální banka bude nejen první klíčovou centrální bankou, která začne snižovat úrokové sazby, ale že tak učiní velmi rychle. Proto se úrokový nepoměr, který je již nyní ve prospěch dolaru, bude jen zvyšovat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.02.2024 Pár EUR/USD na začátku obchodního týdne ztratil vůči dolaru půdu pod nohama. A začal s tím už v pátek. Nekorigoval, ani se neodrazil. Trh prostě dál prodával eura a kupoval dolary. Makroekonomické a fundamentální pozadí bylo v pondělí poměrně slabé, i když dvě události si i tak zasluhovaly pozornost. Za prvé, index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor Spojených států, konkrétně pro americký sektor služeb. Za druhé, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. ISM index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor výrazně překonal prognózy, což podpořilo růst dolaru ve druhé polovině dne, a Powell ve svém projevu zachoval jestřábí rétoriku. Konkrétně zopakoval, že v březnu úrokové sazby nejspíš sníženy nebudou.
img

EUR/USD. 1. února. Údaje o inflaci podporují dolar

01.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu provedl růstový pohyb ke korekční úrovni 61,8 % (1,0883), odrazil se od ní a obrátil se ve prospěch americké měny a klesl pod Fibonacciho úroveň 76,4 % (1,0823). Konsolidace kotací pod touto úrovní umožňuje očekávat pokračování poklesu směrem k další korekční úrovni 100,0 % (1,0725). Uzavření kurzu páru dnes nad 1,0823 bude příznivé pro měnu EU a určitý růst směrem k 1,0883.
img

Klíčové události 1. února: fundamentální analýza pro začátečníky

01.02.2024 Na čtvrtek je naplánována celá řada makroekonomických událostí, ale pohyb obou měnových párů bude do značné míry závislý na fundamentálních událostech – zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Začněme ale ekonomickými zprávami. Ve čtvrtek budou zveřejněny výrobní indexy PMI a údaje o inflaci, obojí pro eurozónu. Podobné indexy zveřejní i Německo a Velká Británie. Jsou druhořadého významu a budou nepochybně ve stínu významnějších událostí.
img

Inflace v eurozóně je podle Lagardeové stále příliš vysoká

23.01.2024 Poptávka po euru pozvolna klesá, což považuji za potěšitelné. Rád bych připomněl, že podle aktuální vlnové analýzy by měl instrument EUR/USD přejít k tvorbě sestupné vlny 3 nebo C, která je impulzivní. Vyplývá z ní, že by euro mohlo klesnout minimálně k úrovni 1,0449, kde skončila konstrukce vlny 1 neboli A. Na základě toho očekávám pokles instrumentu nejméně o 450 bazických bodů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 16. ledna

16.01.2024 Měnový pár neotestoval žádné cenové úrovně, protože se kvůli nízké volatilitě trhu stále obchodoval v úzkém kanálu. Dnes ale budou zveřejněny údaje o CPI z Německa, které pokud prokážou nárůst, mohou vyvolat růst eura. Tlak se vrátí, pokud zprávy o podnikatelském sentimentu a současné situaci od ZEW pro Německo ukážou pokles. Vzhledem k tomu, že se korekce z minulého týdne chýlí ke konci, může hrozící pokles eura ovlivnit jen projev člena bankovní rady ECB Joachima Nagela.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.01.2024 Pár EUR/USD v úterý znovu vykazoval slabou volatilitu a boční pohyb. Zmínili jsme, že se cena poslední čtyři dny obchoduje v bočním kanálu 1,0904–1,0971. Jelikož se v pondělí večer odrazila od horní hranice tohoto kanálu, bylo rozumné očekávat pohyb ke spodní hranici. A právě ten jsme viděli.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 5. ledna

05.01.2024 Další pokles je omezený, protože úroveň 1,0945 byla otestována v době prudkého poklesu linie MACD od nuly. O trochu později proběhl další test, ale linie MACD vstoupila do překoupené oblasti a vyvolala tak signál k nákupu. Výsledkem byl růst ceny o více než 20 pipů.
img

Analýza páru EUR/USD na 9. 11. 2023. Euro nemá pevnou půdu pod nohama.

09.11.2023 Měnový pár EUR/USD ve středu pracoval s linií klouzavého průměru, ale nepodařilo se mu ji překonat. Odrazil se a udržuje korekční trend. Včera jsme v zásadě nezaznamenali žádný zajímavý nebo silný pohyb. Volatilita byla opět slabá, makroekonomické pozadí slabé a fundamentální pozadí zcela chybělo. Ze zpráv byly důležité pouze údaje o maloobchodních tržbách v Evropské unii, které byly dle předpokladů pod prognózami, a to je asi tak vše. Také měl proběhnout projev šéfa Federálního rezervního systému Jerome Powella, ale ve svém projevu se nedotkl témat inflace ani měnové politiky. Obchodníci proto po celý den prostě neměli na co reagovat.
img

Přehled páru GBP/USD. 12. 10. 2023. Odmítá Fed další zpřísnění?

12.10.2023 Ve středu měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém korekčním pohybu směrem nahoru, který opět nebyl ovlivněn makroekonomickými ani fundamentálními faktory. Dva lineární regresní kanály ukazují, že pár je stále v sestupném trendu. Kritičtějším signálem však byl trojitý vstup indikátoru CCI do přeprodaného území, po kterém prostě musela začít korekce směrem nahoru. To, co nyní pozorujeme, je tedy čistě technický růst britské měny. Celkový pokles libry za poslední dva měsíce se pohyboval kolem 1100 bodů, takže korekce by mohla být cca 500–550 bodů. V tuto chvíli se pár pohnul o 280 bodů, takže může vzrůst na úroveň 25 nebo 26 bez silné podpory zpravodajského pozadí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. října. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

05.10.2023 Měnový pár EUR/USD vykazoval během středy pozoruhodně chaotické pohyby a proplouval mořem makroekonomických údajů. Bylo by nepraktické izolovat konkrétní zprávy, které by objasnily jeho intradenní pohyby. Například Evropská unie před polednem zveřejnila nejméně čtyři zprávy, byť druhořadé povahy, které společně dokázaly vyvolat reakci trhu. Zářijové indexy podnikatelské aktivity v sektoru služeb v Německu a Evropské unii mírně překonaly odhady, index cen výrobců zůstal neutrální, zatímco maloobchodní tržby zaostaly za prognózou.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.09.2023 Pár EUR/USD klesá už sedmý den po sobě. Obecně vzato naše články každý den opakovaně začínáme slovy "dnes se pár opět propadl". Navzdory slabému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí v posledních dnech si trh každý den stále dokáže najít důvod k prodeji eura. A rádi bychom znovu připomněli, že tento scénář jsme předpovídali mnoho měsíců. Momentálně pár klesá k 5. úrovni, kterou jsme označili jako cíl. A stále nic nenasvědčuje konci tohoto trendu.
img

Klíčové události 14. září: fundamentální analýza pro začátečníky

14.09.2023 Čtvrtek nabídne vyvážený soubor makroekonomických událostí. Hlavním bodem bude zasedání Evropské centrální banky, konkrétně případné úpravy hlavní úrokové sazby. Názory na tuto událost se různí. Přibližně polovina odborníků předpokládá zvýšení sazby o 0,25 %, které by bylo vnímáno jako "jestřábí" krok. Druhá polovina předpokládá, že sazba zůstane beze změny, což by bylo vnímáno jako "holubičí" postoj. V prvním případě bychom mohli být svědky růstu eura a v druhém případě svědky poklesu. Začínajícím obchodníkům ale důrazně doporučujeme nepokoušet se předjímat zítřejší rozhodnutí ECB a pohyb měnového páru.Spojené státy zveřejní tři sekundární zprávy: maloobchodní tržby, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a index cen výrobců. Trh je může všechny přehlédnout, zvlášť pokud budou údaje v nich obsažené úzce korespondovat s prognózami. Německo ani Spojené království neplánují na čtvrtek žádné významné zprávy.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 7. září (americká seance)

07.09.2023 Test úrovně 1,0715, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vypadal jako dobrý signál k prodeji eura. K masivnímu výprodeji ale nedošlo navzdory přetrvávajícímu tlaku na trhu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.09.2023 Pár EUR/USD ve středu zkusil pokračovat ve stejném pohybu, ale předtím prošel mírnou korekcí směrem nahoru. Pár se v podstatě několik hodin obchodoval směrem dolů, když Spojené státy zveřejnily PMI ve službách ISM. Jak jsme zmínili na začátku týdne, jedná se o hlavní bod dění tohoto týdne, vyvolal ale jen pětiminutový pohyb o 30 pipů. Index ISM vyšel nad očekávání a způsobil posílení dolaru. Jak ukazuje klesající trendová linie, klesající trend přetrvává a nedošlo k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem.
img

Zajímavé i nepříliš zajímavé projevy členů Rady guvernérů ECB

06.09.2023 Obchodní týden začal zajímavě. Oba instrumenty se v pondělí obchodovaly s nízkou volatilitou, protože ekonomický kalendář byl téměř prázdný. Nicméně, v pondělí vystoupila prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová s projevem, ve kterém se vyvarovala náznaků, zda Evropská centrální banka příští týden úrokové sazby zvýší, nebo ponechá. Je možné, že projev Lagardeové vyvinul v úterý tlak na pokles eura a libry. Ačkoli nelze vyloučit ani tržní sentiment, protože oba instrumenty prodlužují svůj klesající trend.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.09.2023 V úterý se pár EUR/USD obchodoval s výrazně vyšší volatilitou. Důvody k tomu byly ale poměrně nejasné, protože k žádným významným událostem nedošlo. Podívejme se na to zblízka. Dopoledne podruhé vystoupila prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová, ale se stejným výsledkem jako v pondělí. Byly zveřejněny indexy PMI pro Německo a EU (finální hodnocení), které ale rozhodně nevyvíjely tlak na pokles eura. Index cen výrobců v EU také neměl vliv. Zdá se, že pokles mohl způsobit jen projev Lagardeové. Co tedy řekla?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 6. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.09.2023 I pár GBP/USD vykazoval v závěru úterního obchodování slušnou volatilitu a trochu nevyzpytatelné pohyby. Zatímco pokles eura je možné vysvětlit z fundamentálního hlediska, pokles libry je poměrně obtížné hodnotit. Opakovaně jsme zmiňovali, že ve střednědobém horizontu očekáváme klesající pohyb, ale na denní bázi máme snahu najít konkrétní důvody pohybu. To se vždy nedá; trh není povinen pohybovat párem jen tehdy, když pro to existují důvody, zprávy a události.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.09.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek nečekaně propadl. Nečekaně – na první pohled. Pokud se ale ponoříte hlouběji do makroekonomického pozadí, pochopíte, že posílení dolaru překvapivé nebylo. Všimněte si, že Německo ráno zveřejnilo dvě zprávy, které vyšly pod očekávání. Jde o žádosti o podporu v nezaměstnanosti a maloobchodní tržby.
img

Přehled páru EUR/USD na 31. 8. 2023. Inflace v EU může dále podpořit euro

31.08.2023 Ve středu pokračoval měnový pár EUR/USD ve vzestupném pohybu. Připomeňme si, že cena se o den dříve ustálila nad klouzavým průměrem, což byl důvod k předpokladu, že nastane změna trendu. Jen pro připomenutí, my jsme o víkendu také hovořili o možné korekci tento týden. Důvod je jednoduchý, tento týden bude zveřejněno mnoho skutečně důležitých statistik a reakce trhu může být nepředvídatelná. Je proto nemožné předpovídat pohyb páru nebo říci, že by dolar měl pokračovat ve svém růstu v rámci 1,5měsíčního trendu. Jak vidíme, první tři významné zprávy v USA tento týden selhaly, což vyvíjelo silný tlak na americkou měnu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 30. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.08.2023 Pár EUR/USD se v úterý pokusil obnovit klesající pohyb, ale pak prudce vzrostl o 50–60 pipů. První polovina dne byla bez důležitých událostí a zpráv, ale pak byla po americkém úvodním zvonění zveřejněna zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst v USA. Tuto zprávu jsme zmínili a upozornili jsme, že výrazná odchylka od prognózy by mohla vyvolat reakci trhu. Počet volných pracovních míst činil v poslední pracovní den července 8,82 milionů, což bylo pod trhem očekávanými 9,46 miliony. Údaj za předchozí měsíc byl navíc revidován směrem dolů. Dolar se při okamžité reakci dostal pod prodejní tlak. A to je teprve první zpráva tohoto týdne o trhu práce. Pokud budou následující zprávy stejné, můžeme očekávat mnohem výraznější pokles dolaru.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.08.2023 Pár EUR/USD vykázal v pondělí obchodování do strany s nízkou volatilitou. Obecně vzato není co analyzovat, protože pár se pohybem o pouhých 29 pipů dostal z nejnižšího na nejvyšší bod, a to při absenci významných ekonomických zpráv. Předpokládali jsme, že trh by mohl obchodovat v reakci na Powellův projev v Jackson Hole, ale nestalo se tak. Technický obrázek tedy zůstává beze změny.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.08.2023 Ve čtvrtek se pár EUR/USD pokusil prodloužit klesající pohyb. Jak vidíme, naše očekávání se stále naplňují, protože pár pomalu, ale jistě klesá. V tuto chvíli není patrný zřetelný trend. Přesněji řečeno, nepochybně jde o klesající trend, ale vzhledem ke slabému pohybu není možné určit trendovou linii nebo kanál. Byly zveřejněny jen dvě zprávy. Počet objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v USA byl výrazně pod prognózou (což je pro dolar špatné), ale pod prognózou byl zároveň i počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA (což je pro dolar dobré). Kumulativně dolar během dne posílil, což nás nepřekvapuje, protože jsme tento scénář předpokládali.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. srpna. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

24.08.2023 Měnový pár EUR/USD během ranního středečního obchodování prudce klesl, ale později během dne dokázal rychle oživit. Zrovna včera jsme upozorňovali na možnou volatilitu trhu v důsledku klíčových zpráv o obchodní aktivitě. Reakce ale nebyla tak intenzivní, jak by se dalo očekávat. Euro ráno ztratilo asi 50 pipů v rozmezí pouhých 5 minut. 50 pipů teď může vypadat jako hodně, ale v celkovém měřítku jde spíš o průměr.
img

Ekonomové věří, že FOMC ukončil zpřísňování

21.08.2023 Pozvolna a nenápadně jsme vstoupili do druhé poloviny roku 2023. Všechny tři centrální banky dál zvyšují sazby, všechny tři jsou u konce cyklu zpřísňování. Trh to chápe, ale pořád je velký rozdíl mezi jedním zvýšením sazeb navíc nebo třemi dalšími zvýšeními – což je v případě Bank of England klidně možné. Poslední dobou vyvstává mnoho otázek v souvislosti s úrokovou sazbou Federálního rezervního systému. Připomeňme, že od jara 2023 kolují zvěsti, že proces utahování měnové politiky už buď skončil, nebo se ke konci blíží. Každé další zasedání a každá další várka ekonomických zpráv ale ukazuje, že FOMC může ve zvyšování sazeb pokračovat. A pokaždé z jiných důvodů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.06.2023 Pár EUR/USD začal týden bez výraznějších pohybů, což nepřekvapí, protože pondělky bývají kvůli slabým cenovým pohybům často nudné. V průběhu dne se pár dostal na úroveň 1,0918, a dokonce se od ní odrazil, což naznačuje, že celkový trend na tomto měnovém páru se může změnit v medvědí. Předtím pár opustil vzestupný kanál a ještě víc tak ukázal větší pravděpodobnost klesajícího trendu v tomto týdnu. Jedinou významnou fundamentální událostí v eurozóně a Spojených státech byl projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové na summitu ECB v Sintře. Její projev se ale konal v pozdních nočních hodinách a nemohl nijak ovlivnit obchodování během dne. Celkově vzato nedošlo v pondělí k žádným dalším významným událostem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 23. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.06.2023 Fáze oživení páru EUR/USD skončila, protože pár zaznamenal spíš pokles než růst. Mohlo se stát, že obchodníci přecenili výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v Kongresu (které by podle našeho názoru měly být považovány za jestřábí), nebo mohlo jít o prostou technickou korekci, ale euro oslabilo a zůstává v rostoucím kanálu. Ačkoli tedy uptrend přetrvává, euro nemá potřebné zázemí pro další růst. To ale neznamená, že růst nemůže nebo nebude. Pár se stále může pohybovat jakýmkoli směrem, a to bez ohledu na fundamentální pozadí. Pokud to ale vezmeme v úvahu, pak jednotná měna nemá důvody k růstu. Stále očekáváme, že se pár bude držet pod rostoucím kanálem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.06.2023 Pár EUR/USD se v úterý obchodoval s nízkou volatilitou, ale v rámci vzestupného kanálu zůstal stabilní. Navzdory třídenní korekci se drží vzestupný trend. Pokud se cena usadí pod vzestupným kanálem, může tím naznačit změnu na sestupný trend, ale obchodovat byste měli opatrně. Pokud pár opustí kanál během flat fáze, nelze takový signál považovat za spolehlivý. Momentálně pozorujeme pohyb téměř ve flat trendu.
img

Ranní shrnutí (09.06.2023)

09.06.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše. S&P 500 si připsal 0,62 % na 4 294 bodů, Dow Jones se posunul o 0,50 % výše na 33 833 bodů a Nasdaq 100 přidal 1,27 % na 14 484 bodů. Russell 2000 klesl o 0,41 %, jelikož investoři vybírali zisky po dobré seanci předchozího dne.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 2. června? Analýza fundamentálních dat pro začínající obchodníky.

02.06.2023 V pátek bude zveřejněno jen několik makroekonomických zpráv, všechny ale velmi důležité. Evropská unie ani Velká Británie dnes nezveřejní žádná data. Všechny informace přijdou ze Spojených států. Budou zveřejněny tři zprávy, dvě z nich maximálního významu. Nonfarm payrolls ukazují počet pracovních míst vytvořených v daném měsíci mimo zemědělský sektor. Jedná se o klíčový indikátor trhu práce. V květnu bylo podle očekávání vytvořeno 180–190 tisíc pracovních míst. Jakékoli nižší číslo bude považováno za negativní.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.06.2023 Pár EUR/USD ve čtvrtek zahájil novou fázi vzestupného pohybu a potvrdil tak úmysl ukončit sestupný trend, který trval zhruba měsíc. V blízké budoucnosti by tedy pár mohl stoupat na základě technických faktorů. Fundamentální a makroekonomické pozadí bylo ve čtvrtek silné. Za prvé, eurozóna zveřejnila zprávu o inflaci za květen, která byla nakonec nižší, než už tak optimistické prognózy. Za druhé, projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové potvrdil nezbytnost dalšího zvyšování úrokových sazeb, protože inflace stále zůstává na neuspokojivých úrovních. Euro tedy mělo logický důvod k růstu. Zpráva o inflaci mohla vyvolat nový pokles eura, ale tato měna klesá už zhruba měsíc a podle všeho přišel čas na korekci. Mezi inflací a úrokovými sazbami navíc už není téměř žádná korelace. Údaje z USA neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv, i když mohly podpořit dolar.
img

Čemu věnovat pozornost 1. června? Přehled fundamentálních událostí.

01.06.2023 Ve čtvrtek nás čeká mnohem víc makrodat než v posledních třech dnech dohromady. Bude zveřejněna zpráva o inflaci v eurozóně, která určí pohyb eura a vyhlídky na zpřísnění měnové politiky Evropské centrální banky. V posledních dnech byly zveřejněny zprávy o inflaci v Německu, Francii, Španělsku a Itálii a každý údaj ukázal výrazné zpomalení. Lze proto předpokládat pokles indexu spotřebitelských cen v eurozóně. Trh očekává zpomalení na 6,3–6,5 % ročně. Případná nižší reálná hodnota by mohla vyvolat další pokles eura.
img

Pár EUR/USD obchoduje smíšeně, na trhy se vrací rizikový sentiment

30.05.2023 Dohoda o dluhovém stropu v USA zvedla rizikový sentiment. Americký dolar polevil, zatímco euro zůstalo rovněž utlumené, nebylo schopno vyvinout dynamiku a získat zpět své počáteční ztráty. Dolar zároveň vytrvale hledá cesty ze sestupné spirály.
img

Euro snižuje některé ztráty

19.05.2023 Pokles eura byl tak neúprosný, že dříve nebo později musela nastat pauza. Euro býci našli sílu udržet support na 1,076...
img

Euro snižuje některé ztráty

19.05.2023 Pokles eura byl tak neúprosný, že dříve nebo později musela nastat pauza. Euro býci našli sílu udržet support na 1,076 a zaútočit. Německý blue-chip index DAX, který dosáhl nového rekordu, euro podpořil. Díky tomu, že se německá ekonomika a ekonomika eurozóny vyhýbají recesi, klesají ceny plynu a Čína se zotavuje z pandemie, akciový trh přináší zisky. Bude to však stačit k zastavení poklesu hlavního měnového páru?
img

Čemu věnovat pozornost 17. května? Přehled fundamentálních událostí.

17.05.2023 Ve středu nás nečeká mnoho makro dat. Eurozóna zveřejní zprávu o inflaci za duben. Nenechte se ale mýlit, půjde jen o druhý odhad indikátoru a trh je už připraven na hodnotu 7 %. Odchylka od prognózy je možná, ale pravděpodobně nebude výrazná, pokud bude vůbec nějaká. A absence odchylky bude znamenat, že trh nemá na co reagovat.
img

Čemu věnovat pozornost 15. května? Přehled fundamentálních událostí.

15.05.2023 V pondělí nebudeme mít k dispozici téměř žádná makro data. Za zmínku stojí jen zpráva o průmyslové produkci v Evropské unii za březen, která bude podle prognóz odborníků velmi slabá. Průmyslová produkce ale není zpráva takového významu, aby na ni obchodníci čekali a aktivně ji zpracovávali. Můžeme být svědky slabé reakce, která ale sentiment obchodníků nejspíš neovlivní. A v průběhu dne nezveřejní žádné další zprávy ani Spojené státy, ani Velká Británie. Po pětidenním a třídenním poklesu mohou oba páry mírně korigovat směrem nahoru, ale obecně očekávám další pokles eura i libry.
img

EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 8. března. COT report. Euro dosáhlo nového měsíčního minima

08.03.2023 Obchodníci včera dostali několik signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. V minulosti jsem vás žádal, abyste se při rozhodování o době vstupu na trh soustředili na úroveň 1,0690. Růst a falešný průraz této úrovně přinesly signál k prodeji. Pár se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Průraz a usazení pod úrovní 1,0667 vygenerovaly v druhé části dne další signál k prodeji, což vyvolalo pokles o 60 pipů. Býkům se nepodařilo ubránit úroveň 1,0595 a její průraz a test směrem nahoru přinesly další short signál, který aktivoval pokles o 50 pipů.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 19. října 2022

19.10.2022 Pár EUR/USD dokázal vrátit 61 % poslední vlny poklesu, dosáhl hladiny 0,9861 a odraz v podobě vln ABC byl ukončen, takže přišel čas na pokles eura. Momentálně se nejbližší technický support nachází na hladinách 0,9806 a 0,9777. Nejbližší technickou rezistenci vidíme na hladinách 0,9901 a 0,9945. V dlouhodobějším horizontu se klíčová technická rezistence nachází na hladině 1,0389 (swingové maximum z 11. srpna), takže býky čeká ještě dlouhá cesta, než se potvrdí obrat klesajícího trendu. Sledujte prosím USDX, protože vztah mezi těmito dvěma trhy (EUR/USD a USDX) je nepřímo úměrný. Střednědobý a dlouhodobý výhled pro euro zůstává medvědí až do zřetelného průrazu swingového maxima na hladině 1,0389.
img

EUR/USD: I když se trůn dolarového krále otřásá, trh stále pochybuje o stabilitě eura.

06.10.2022 Podle výsledků úterního obchodování dolar oproti hlavním konkurentům zlevnil o téměř 1,4 %, což je největší propad za více než dva roky.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 5. října 2022

05.10.2022 Pár EUR/USD se odrazil od swingového minima na úrovni 0,9539 a vzrostl o 4,84 %, protože trh znovu testuje úroveň parity. Nejbližší technický support se nachází na úrovních 0,9945 a 0,9934 a další technická rezistence se nachází na úrovních 1,0051 a 1,0090. Z dlouhodobého hlediska se klíčová technická rezistence nachází na hladině 1,0389 (swingové maximum od 11. srpna), takže býci musí urazit ještě dlouhou cestu, než dojde k potvrzení obratu sestupného trendu. Sledujte prosím dolarový index, protože korelace těchto dvou trhů (EUR/USD a USDX) je zcela opačná. Střednědobý a dlouhodobý výhled eura zůstává medvědí, dokud nebude swingové maximum na úrovni 1,0389 jasně proraženo.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 30. září 2022

30.09.2022 Pár EUR/USD se odrazil od swingového minima na úrovni 0,9539 a blíží se klíčové krátkodobé technické rezistenci na úrovni 0,9867. Nejbližší technický support se nachází na úrovních 0,9812 a 0,9749. Z dlouhodobého hlediska se klíčová technická rezistence nachází na úrovni 1,0389 (swingové maximum od 11. srpna), takže býci musí urazit ještě dlouho cestu, než dojde k potvrzení obratu sestupného trendu. Sledujte prosím dolarový index, protože korelace mezi těmito dvěma trhy (EUR/USD a USDX) je zcela opačná. Krátkodobý výhled eura zůstává medvědí, dokud nebude jasně proraženo swingové maximum na úrovni 1,0389.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 27. září

27.09.2022 Údaje o německém podnikatelském prostředí, současné situaci a ekonomických očekáváních obchodníky zklamaly, v důsledku čehož byl růstový potenciál eura omezený. Projevy členů ECB byly trhy také ignorovány, protože neobsahovaly nic nového.
img

Různé ambice na páru EUR/USD: je důležité, aby dolar držel pozice a euro rozšířilo své hranice.

16.09.2022 Koncem týdne se nejzřetelněji projevila konfrontace mezi americkými a evropskými měnami. V páru EUR/USD není žádná zjevná konfrontace, ale snahy dolaru o konsolidaci v rámci stávajících hranic jsou přítomny. Zároveň se euro, překonávající přitažlivost klesajícího trendu, snaží rozšířit svou zónu vlivu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 14. září

14.09.2022 Euro testovalo úroveň 1,0160 v době, kdy byla linie MACD daleko od nuly, což omezilo růstový potenciál páru. O něco později pár testoval úroveň 1,0125, ale tentokrát se linie MACD zrovna začínala pohybovat pod nulou, což byl dobrý prodejní signál. Ten vedl k poklesu ceny o více než 130 pipů.
img

USD si udržuje svůj hvězdný růst

24.08.2022 Americký dolar udržuje svou vítěznou sérii. Před sympoziem v Jackson Hole dolar zastavil pokles. Neztratil však na síle. Euro se není schopno prosadit. Snaží se konsolidovat na současných nebo mírně vyšších úrovních. Jeho pokusy však byly neúspěšné.
C:\fakepath\trader-12082022-26-zm.jpg

Forex: Dolar posiluje, investoři zvažují zprávy o inflaci a vyjádření členů Fedu

12.08.2022 Americký dolar na závěr týdne posiluje. Obchodníci hodnotí na jedné straně údaje naznačující zmírnění inflace a na druhé straně komentáře představitelů centrální banky USA (Fed), podle kterých boj proti růstu cen ještě zdaleka neskočil. Za celý týden ale dolarový index ztrácí.
img

Předpověď pro pár EUR/USD na 6. července 2022

06.07.2022 Euro se včera propadlo o 158 bodů a nechalo tak nejbližší support na úrovni 1,0340 daleko za sebou. Pokles eura byl kvalitativní – k propadu došlo u všech hlavních burzovních hodnot: Dow Jones –0,42 %, EuroStoxx50 –2,68 %, ropa –8,34 % (WTI), výnos pětiletých amerických státních dluhopisů klesl z 2,91 % na 2,82 %.
img

Pár EUR/USD: plán na evropskou seanci 28. června. COT report. Euro dosáhlo nového týdenního maxima, ale nedaří se mu konsolidovat nad hladinou 1,0603.

28.06.2022 Podmínky pro otevření long pozic na páru EUR/USD: Obchodníci včera v druhé polovině dne obdrželi jen jeden signál ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a ujasněme si situaci na trhu. Předtím jsem vás žádal o pozornost pro hladinu 1,0603, na které se rozhodnote, kdy vstoupit na trh. V první části dne se kupující eura neúspěšně pokusili posunout cenu k maximu z minulého týdne na hladině 1,0603. Pár se ve výsledku na tuto hladinu nedostal a nevytvořil falešný průraz, který by obchodníkům mohl umožnit otevírat short pozice. Býci se během americké senace dokázali dostat k cíli, ale vzhledem k silným údajům z USA nekonsolidovali nad hladinou 1,0603. To vyvolalo falešný průraz a prodejní signál. Pár tak klesl zhruba o 25 pipů.
img

EUR/USD. Euro klesá uprostřed hrozící recese.

28.04.2022 Pád eura na pětileté minimum oživuje možnost, že měna dosáhne parity vůči dolaru poprvé za dvě desetiletí, protože obavy z recese eurozóny povzbuzují investory k medvědím obchodům. Ruské kroky k zastavení dodávek plynu Bulharsku a Polsku byly nejnovější ranou pro měnu, která je již nyní pod tlakem dvojitého protivětru rostoucího dolaru a rozsáhlých restrikcí v Číně, která je hlavním exportním trhem bloku. Německo a další evropské země by mohly být další v řadě na zavedení plynových omezení. Podle Kaspara Hense, senior manažera portfolia v Bluebay Asset Management v Londýně, by embargo na ruskou ropu a plyn mohlo poslat evropskou ekonomiku do recese dříve, než se očekávalo. Jednotná měna klesla na minimum 1,0514 USD vůči dolaru, což vedlo k dubnové ztrátě 4,5 %. Údaje o Německu, největší ekonomice eurozóny, ukázaly, že spotřebitelská důvěra je na historickém minimu a vláda prudce snížila své prognózy růstu pro 2022. Euro od roku 2008, kdy dosáhlo vrcholu na 1,6 dolaru, neustále klesá.
img

Přehled vývoje USD, EUR, GBP: Dolar bude pravděpodobně pokračovat v růstu, euro a libra zůstávají pod tlakem

21.03.2022 Kumulativní dlouhá pozice na dolaru za sledovaný týden poprvé od ledna vzrostla na 8,921 mld. USD, avšak přebytek nelze považovat za významný. Je ale možné, že jsme svědky změny trendu. Na dlouhodobé závěry je ještě brzy, protože rozhodující roli nehrál růst poptávky po dolaru, ale pokles eura, které za týden ztratilo 5,4 mld. EUR.
img

EUR/USD: Vítězství amerického dolaru neznamená pokles eura

04.01.2022 Americký dolar zahájil letošní rok pozitivně a táhl s sebou nahoru evropskou měnu, která je opět na pokraji poklesu. Zároveň se zdá, že nekončící nerovnováha na páru EUR/USD není nepříjemným nedorozuměním, ale důležitým krokem k jeho dalšímu vývoji.
img

Potenciál eura, dolaru a libry v roce 2022

28.12.2021 Nastal poslední týden roku a svět se připravuje na rok nový. Objemy obchodů jsou nízké, neplánují se žádné důležité události a makroekonomická vydání, takže euro nemá důvod opouštět stávající rozmezí, jak již bylo mnohokrát řečeno. Na druhou stranu může přispět i k silnému pohybu jakýmkoliv směrem.
img

Americký dolar čeká na překvapení

14.12.2021 Americkou měnu podporuje převaha "jestřábích" nálad mezi představiteli Fedu. Podle odborníků je regulátor připraven zpřísňovat měnovou politiku rychlejším tempem, než se očekávalo. V případě posílení "jestřábích" nálad představitelů Fedu získá americký dolar další podporu růstu.
img

Rakouský lockdown a ochota zavést povinné očkování vyvolaly výprodej v euru. Přehled USD, EUR a GBP.

22.11.2021 Poptávka po americkém dolaru roste po jestřábích komentářích místopředsedy Fedu Claridy a předsedy představenstva Wallera, kteří poznamenali, že "rychlejší snížení kvantitativního uvolňování by se mohlo vyplatit", přičemž Waller naznačil, že Fed bude mít flexibilitu v případě potřeby zvýšit sazby dříve. Stále není jasné, zda taková potřeba bude nebo ne, ale trhy dostaly jasný signál, že podpoří americký dolar.
C:\fakepath\trader-16112021-47-zm.jpg

Forex: Americký dolar po zprávě o vývoji maloobchodních tržeb posiluje

16.11.2021 Americký dolar dnes pokračuje v růstu a ke koši měn se dostal na novou nejvyšší hodnotu za 16 měsíců. Pomohly mu údaje o růstu maloobchodních tržeb v USA. Evropská měna naopak oslabuje kvůli obavám o ekonomický růst a zvyšování počtu případů nemoci covid-19.
C:\fakepath\EURCAD-daily-30112020.PNG

EUR/CAD - co stojí za pohybem tohoto měnového páru?

30.11.2020 Euro vůči kanadskému dolaru v letošním roce výrazně posílilo, přičemž veškeré zisky se koncentrovaly do přelomu února a března. Razantní uvolnění měnové politiky ve Spojených státech ale za tímto pohybem nehledejme, obě měny z páru EUR/CAD totiž reagují na zásadní změny v americké hospodářské politice víceméně stejně. Tím hlavním hybatelem eura vůči kanadskému dolaru je cena ropy.
img

Graf dne: Euro trpí, ale sázky na jeho růst jsou rekordní

17.02.2020 Společná evropská měna je v posledních týdnech pod tlakem. Na páru s americkým dolarem se pohybuje v blízkosti tříletých minim. Pokles eura však přitahuje sázky na jeho růst, které dle CFTC v minulém týdnu opět navýšily historický rekord. Net-long pozice velkých obchodníků se na futures Euro Fx dostaly až na 212 tisíc kontraktů. Pár EURUSD klesá s krátkými přestávkami už od začátku roku 2018. Do začátku minulého roku klesaly také sázky na jeho růst. Přestože od té doby začali velcí obchodníci opět eurové kontrakty nakupovat, euro dosud na tuto situaci nereagovalo. Společné evropské měně dlouhodobě škodí uvolněná měnová politika ECB a také hospodářské zpomalení, kterým si procházejí největší evropské ekonomiky. Z důvodů těsného propojení německé a čínské ekonomiky obchodníci bedlivě sledují vývoj situace okolo koronaviru.
img

Ranní komentář: Horší makrodata zvýšila šance na zásah ECB, Wall Street zakončila seanci na rekordech

25.07.2019 Nálada na finančních trzích zůstala také během středeční seance pozitivní. Investoři se nenechali rozrušit horšími makrodaty a také některými negativními zprávami z korporátního sektoru. Dle některých hlasů zvýšilo negativní makro pravděpodobnost rychlejšího uvolňování měnové politiky, což navýšilo očekávání na dnešní zasedání Evropské centrální banky.
img

Trhy s Danem: Trendová čiara zospodu pri poklese trhu

13.03.2019 V dnešnom blogu si napíšeme o spôsobe vstupu do trhu, ktorý funguje veľmi efektívne a s veľmi vysokou pravdepodobnosťou úspechu. Túto tržnú situáciu je dobré sledovať pre potencionálny vstup do trhu alebo práve naopak, pre možný výstup z trhu. Obchodovať proti tejto formácii je takmer istý stratový obchod. Táto formácia technickej analýzy sa dá efektívne využiť na všetkých časových rámcoch. Avšak stále platí to, že čím vyšší časový rámec, tým vyššia pravdepodobnosť úspechu.Takto to je u všetkých nástrojov technickej analýzy.
img

Technická analýza: Kolik času má koruna k nádechu?

25.01.2019  Euro tento týden vymazalo veškeré letošní tisky české koruny a zatlačilo ji zpět na úroveň 25,65 EURCZK. Hlavním viníkem je holubičí komentář jednoho z tuzemských centrálních bankéřů, který hovořil o pauze v dalším zvyšování úrokových sazeb.
img

Výhled Fidelity Int. na 2019 – růst inflace i trvání vlády býků

19.12.2018 Již deset let trvá nejdelší „býčí cesta“ v historii. Nyní se ale objevují výkyvy a volatilita napříč všemi světovými trhy. I když centrální banky pozorně sledují signály mzdové inflace, trhy jsou s růstem cen spíše spokojené. Co se týče investičních nástrojů a příležitostí, vidí James Bateman, CIO pro Multi Asset Fidelity International, jako bezpečné útočiště americké dluhopisy navázané na inflaci. „Jejich přitažlivost nyní stoupá. Sledujeme příležitosti u cyklických akcií a hlídáme investice v oblastech, jakými jsou třeba infrastruktura, obnovitelné zdroje energie nebo neutrální tržní strategie.“
img

"Odcházení" kancléřky Merkelové dneškem začalo. Co její konec bude znamenat, a to i pro českou ekonomiku?

29.10.2018 Éra Angely Merkelové na vrcholu německé politiky se chýlí ke konci. Na prosincovém zasedání CDU, kde se bude nové stranické vedení volit, už se kancléřka nebude ucházet o post šéfky partaje. V jejím čele stojí od dubna 2000. CDU je z kancléřčina rozhodnutí v šoku.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar dnes na forexových trzích stoupá

12.10.2018 Dolar dnes na forexových trzích zpevňuje. Podporuje ho důvěra investorů v ekonomiku Spojených států i pokles eura, které reagovalo na komentář prezidenta Evropské centrální banka (ECB) Maria Draghiho k vývoji inflace.
img

Italové rychle rozptýlili rozpočtové naděje. Tlak na dluhopisy i akcie je zpět

10.10.2018 Včerejší naděje, že by italská vláda mohla ustoupit v rozpočtové otázce, vzaly rychle za své s novými prohlášeními vicepremiérů. Matteo Salvini se nechal slyšet, že rozpočet se nezmění, a Luigi Di Maio dodal, že z rozpočtových plánů vláda nemůže couvnout. Salvini si je "absolutně jist", že spread italských a německých dluhopisů nedosáhne 400 bodů. Přispět k tomu chce přesvědčováním lidí k nákupu dluhu a vysvětlováním, že růst italské ekonomiky bude vyšší.
C:\fakepath\Obrazek2.png

Proč v tradingu neexistuje svatý grál

17.09.2018 Každý, kdo již strávil značnou dobu obchodováním na finančních trzích, vám řekne, že v tradingu žádný svatý grál neexistuje, kterým může být například nějaký indikátor, metoda či strategie, která obchodníkovi v každém obchodu přinese zisk, tedy že nebude mít žádnou ztrátu. Zkušení tradeři vám poví, že to je nesmysl a že ztráty jsou naprosto běžnou součástí tohoto byznysu. V dnešním článku se podíváme na tři důvody, proč svatý grál zkrátka neexistuje.
Související klíčová slova: Světové akcie | Zpráva o inflaci | Zpravodajské události | Seance volatilita | Fibo | Mezinárodní měnový fond | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Australská centrální banka | Bankéř | Ekonomické problémy | Úrovně retracementu | Commonwealth Foreign Exchange | Tempo růstu | Politická rozhodnutí | Finanční tituly | HSBC | Retracement | Jackson Hole | Index výdajů na osobní spotřebu | Řecko | Konec dolaru | Údaje z USA | MAE | Eurostoxx 50 | Kiwi | Take Profit | EUR | Mexická prezidentka | Margin call | Zkušenosti | Makroekonomika | Bank of China | Cenová hladina | Problémy Evropy | Vstupy | Malé zisky | Akciové trhy | EURIBOR | Časovaná bomba | Očekávané výsledky | Růst akciového trhu | Obchodník | Zpracovatelský sektor | Člen rady guvernérů | LIBOR | Pád dolaru | Inaugurace Donalda Trumpa | Cenový pohyb | Republikánský prezident | Rozkolísaný | Dny v týdnu | Trend | Bank of Japan | Likvidní trh | Budoucnost eura | Pokračování klesajícího trendu | Geopolitické konflikty | Zvýšení cel | Long pozice | Americký dolarový index | Americké investice | Kroky Fedu | Statistiky | Investiční banky | Ochranné příkazy | Agentura S&P | Další růst | SP500 | Společnost Crédit Agricole | Silný support | Boční kanál | Aktiva | Utahování měnové politiky | Citigroup | Příležitost k prodeji | EURJPY | Bezpečné útočiště | Nálada amerických spotřebitelů | Americká inflace | Trim Broker | Opačný trend | Situace na forexovém trhu | Americká zpráva | Nákupní pozice | Futures kontrakt | Korelace | Chování trhu | Index aktivity | Růst měnového páru EUR/USD | Analýza COT | Výrazný pohyb | Otevřené pozice | Ztráty peněz | Index strachu | Kolaps | Japonská měna | Klouzavé průměry | Úroveň rezistence | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cenné kovy | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Obchodní systém | Komunita | Vliv na trh | Cena amerického dolaru | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Pravděpodobnost | Michala Moravcová | Úsilí | ČEZ akcie | Údaje o maloobchodních tržbách | Optimismus investorů | Mezinárodní ratingová agentura | Šéf Fedu Jerome Powell | Skandinávské měny | ISM ve službách v USA | Lagardeová | Makroekonomické zprávy | Počet pracovních míst | Zpráva CFTC | Americké dluhopisy | Jak obchodovat měnový pár | Pokles indexu | Zero Hedge | Intradenní technická analýza | Týden na trhu | Britská libra | Rostoucí ceny | Reality | Výkyvy | Dovoz z USA | AUDCHF | Investiční soutěže | Prezident Spojených států | Depozitní sazba | Financial Times | NFP report | Přesnost | Goldman Sachs | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Nové obchody | Zlato a stříbro | Deflace | Zdraví ekonomiky | Index eura | Expanze | Investiční kapitál | Udržení inflace | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Nová all-time high | Oznámení | Burze | SSI index | ISM ve službách | Index spotřebitelské nálady | Vysoké inflace | Pokles měny | Důležité makroekonomické zprávy | Příležitosti k nákupu | Cenové výkyvy | Aktuální prognózy | Menší země | Cena libry | Makroekonomické statistiky | Plán obchodování pro EUR/USD | Zásoby plynu | Holubičí tón | Akcie dnes | Strach | Objemy obchodování | Evropská obchodní seance | Medvědí signály | Burza | Exchange | GDP | BlueBay | Růst zaměstnanosti | Výhled eura | Technické signály | Hlavní události | Americký akciový index | Spekulativní nárůst | Zavírací cena | Žádné časové omezení | Pokles dolaru | Rostoucí inflace | Červená linie | Směrnice | Organizace ADP | Konflikty | Medvědí výhled | Kurz čínské měny | Cla na EU | Rating AAA | Finanční instrumenty | Analýzy | Zprávy z USA | Karanténní opatření | Trading Hours | Profesionální obchodníci | Šéf německé centrální banky | Break-Even | Dolar dnes | Globální supervelmoci | Dovoz z Číny | Graf EURUSD | OCBC | Dnešní statistika z USA | Futures trhy | Výroky prezidenta | Hospodářský růst v EU | Graf EUR/USD | Proti trendu | Forex kurzy online | Bezpečnostní rizika | Potenciální obrat | Supervelmoci | Americký prezident | Růst cen | CitiFX | Krátkodobé trendy | Nová drachma | Standard & Poor's 500 | Základní úrokové sazby | Inflace v prosinci | CZK | ALL IN | Bollingerovo pásmo | Dovozní cla | Fed fund futures | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Tempo hospodářského růstu | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Snížení úrokových sazeb | Spekulativní pohyby | Pandemie COVID-19 | Krátkodobý rostoucí trend | Brexit | Vysoké riziko | Short signál | Nová historická maxima | Proražení | Pohyby trhu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Thomas Barkin | Chaos na finančních trzích | Vlnová analýza páru EUR/USD | Vlnové analýzy | Ekonomika Spojených států | Noční obchodování | Forex market | Pokračující expanze | Vývoj amerického dolaru | Fundamentální analýza pro začátečníky | Silné oživení | EIA | Postranní pohyb | Marka | Možnost dalšího poklesu | Svatý grál | Bluebay Asset Management | Sympozium | Větší ztráty | Důležité zprávy | PMI ve službách v eurozóně | Třetí vlna | Trumpová | Hodinový graf | Síla poklesu | Závislost | Swiss National Bank | Gap | Hlavní ekonom | Risk On | Alpari | Zelensky | Dolarový index | Česká měna | Sell | Evropská unie a Spojené státy | Opční bariéra | Vlnová analýza | Největší volatilita | Tržní reakce | Medvědí postoj | Nezaměstnanost | Dividendy | Zajištění zisků | Zmírnění inflace | Představitelé ECB | Směnný kurz dolaru | FX Concepts | Obchodní seance | Evropská měna | Posilování dolaru | Podnikatelská důvěra | Medvědí potenciál | Zisk z obchodu | Euroval | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | EURCHF | Současný stav | Širší index S&P 500 | Horší výsledky | Nové pozice | Příkaz | Oslabování eura | Strategie mean reversion | Ceny aktiv | Kurz eura dnes | Cenové rozpětí | Analytika | Bossa.cz | Omer Esiner | Jasný obchodní plán | John Williams | Korekční pohyb | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Kontraindikátor SSI | Rubl | Zvyšování sazeb | Data PMI | Vliv politiky | Kathy Lien | Dobré výsledky | Pokračování poklesu | Všichni účastníci trhu | USD index | Více obchodů | Irsko | Obchodní transakce | Podnikání | Pokles EUR/USD | EFSF | Reakce trhu na zprávu | Trendový kanál | EURCZK | HAS | Isabel Schnabelová | Pokles amerických akcií | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Krize v Německu | Pokračování medvědího trendu | Komoditní měny | Breakout | Výkon | Sankce | Ceny elektřiny | Dolary | Globální ekonomiky | Nabídka | Commerzbank dnes | Uptrend | Washington | Nákup dolaru | Michael Barr | Ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Aktivita trhu | Spotřebitelské inflace | Směnné kurzy | Výzkumy | Výnosy | Výprodeje | Průmyslová výroba eurozóny | Populismus | Bankéři | Inflace | Vybrané měny | Rabobank | Obchodní plán | Reserve Bank of Australia | Rozhodnutí centrálních bank | Akciový index | Medvědí signál | Nezaměstnanost v USA | CL | Obchodní příležitost | Tier 1 | Lepší výsledky | Cyklus zvyšování sazeb | Indexy aktivity | Spotřebitelský indikátor | Světové ceny ropy | Pohyb ceny | Úspěšné obchodování | Reakce trhu | Ekonomiky | Potenciální pokles | Odhodlání | Události v eurozóně | Donald Trump | Zprávy o inflaci | Země OPEC | Čínský jüan | Philip Morris | Volatilita | Nový trend | Maďarsko | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | První zvýšení sazeb | Carry trades | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Možné scénáře | Levels | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Euro dolů | Alfa Forex | Economist | Podmínky pro euro | Prodej dolaru | Medvědí fáze | Změny trendu | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Index ISM ve službách | Státní dluh | Sazby v USA | Net-long pozice | Významné riziko | Index podnikatelské aktivity | Přehled měnového páru | Japonská vláda | Centrální banky | Indikátory volatility | Potenciál růstu | Zveřejněné údaje | Peníze | Výrobní index | Foreign Exchange | Pravidla obchodování | CySEC | Brent | Velcí obchodníci | Prudký pokles | Nové podmínky | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Cla USA | Obchodní instrument | Očekávání | HDP ve Spojených státech | Odvetná cla | Obchodní pásmo | Futures na DAX | Flat | Cla na dovoz z USA | Klidné období | Ekonomika EU | Zavírání obchodů | Uzavírání pozic | Evropské burzy | Palladium | Index cen domů | Drachma | Vybírání zisků | Inflační riziko | Nomura | Příležitost k nákupu | CAD NOK | Denní minima | Ratingová agentura | Pohyby cen | NZDUSD | Špatná zpráva | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Harris | Trendové čáry | Timeframe | Průmysl | Ekonomické kalendáře | Americké ministerstvo práce | Míra nezaměstnanosti v EU | Plán obchodování | Obchodní týden | Vývoj měnového kurzu | Trumponomika | Evropské měny | Úzkost | Standard & Poor's | EUR/CAD | Výrazný růst | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Manažeři | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fio | Denní pokles | Silná rezistence | InstaForex | Zásoby ropy | Americké volby | Vysoké ceny energií | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Hedgeové fondy | Saxo | Úrovně Fibonacciho retracementu | Janet Yellenová | Technický výhled trhu | Obchodní signály | Platný signál | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Cena akcií Verizonu | Falešný průraz | Americký index | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Válka | Cable | Uvolnění měnové politiky | Signál obratu trendu | Německý export | Fundamentální analýza | Panama | BreakEven | Dnešní zprávy | Zvýšení tržní volatility | Jednání FOMC | Nejnovější údaje | Sentiment na trhu | Charles Schwab | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Výrazný propad | Nálada investorů | Americké prezidentské volby | Použití finanční páky | Asset management | Zvýšit zisky | Trh práce | Prezident Fedu | Změny cen | První obchodní den | Swiss | Dnešní seance | RBS | Rizikovější investice | xStation | Růst cen akcií | Data z USA | Aktuální kurzy měn | Graf | Tempo poklesu | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | IPO akcií | Standard Chartered | Bydlení | Základní pravidla obchodování | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Vývoj ceny ropy WTI | Americké výrobky | Pochybnosti | Zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Země EU | Býčí výhled | Prognóza vývoje měnového páru | Hrubý domácí produkt (HDP) | Dluhový strop USA | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Spike | Období vysoké volatility | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Pohyb kurzu | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Příkaz Take-Profit | Obrat trendu | Průraz trendové linie | IHS Markit | Nordea | Graf páru GBP/USD | CME FedWatch | Kritický týden | Kryptoměnový sektor | Klíčové události | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Volatility | DailyFX | Týdenní analýza | Exekutivní příkaz | Americká měna | Ceny výrobců | Long | Chování | Snižování sazeb | Trendová linie | Cyklus růstu | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Indikátor RSI | Evropská inflace | Nepředvídatelnost | Novozélandský dolar | Moody's | Geopolitická rizika | Futures euro | Zasedání centrálních bank | Kurz jednotné evropské měny | AUD | Dřevo | DJIA | Huw Pill | JOLTS | Inflace v eurozóně | Pohyby eura | Investiční výhled | Šéfka ECB | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Oslabování koruny | Energetická krize v Evropě | Opatření | Meziroční růst | EBay | Měnové stimuly | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Zprávy a události | Covid | Oslabení eura | Zprávy z ekonomiky | Výsledky voleb | Turecko | Vývoj kurzu | Derivát | Dnešní aukce | Baidu | Intradenní obchodování | Konsolidace | Trh | Australské akcie | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Lukáš Kovanda | Energetická závislost | Makroekonomické události | Czech Fund | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Centrální banky USA (Fed) | Očekáváná událost | Kurzy akcií | Průměrné mzdy | Americká sněmovna reprezentantů | Falešné signály | Řecká krize | Dollar Index | Fair Value | Open | Vytvoření býčí divergence | Představitelé Fedu | Ceny plynu | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Počáteční kapitál | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Události roku | Povinné očkování | Fáze konsolidace | Studie | Futures | Žádná korelace | Měď | AUD/JPY | Směnný kurz | Snižování inflace | Dolar roste | Sociální síť X | Medvědí tlak | Dnešní sentiment | MMF | Obchodník s měnami | Obchodní bilance eurozóny | Parlamentní volby | Forex live | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Pipy | Objednávky | Rovnováhy | Trumpovy vlády | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Plán obchodování EUR/USD | Kapitál | Světoví výrobci | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Devalvace | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | GBP/JPY | Bank of Canada | Podmínky na trhu | Včerejší obchodování | Projev Jeroma Powella | Nejdůležitější události | Zásady money managementu | Údaje o inflaci | Zpráva pro dolar | Forex leverage | Shanghai Composite | Obrat dolů | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | Akcie amerických bank | Řecké volby | S&P | Společnosti | Obchodní signál | Rozpad eurozóny | Koruna | Rok 2025 | Unie | Vice | Peter Kažimír | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Ekonomické ukazatele | Historické maximum | Sázky | Perpetuum mobile | Kurz dolaru | Nerovnováha | Akciové indexy | Panamský průplav | Momentum | Intradenní analýza | Možnost poklesu | Christine Lagardeová | Vývoj eura | Americké měny | Ekonomický kalendář | Zpráva Commitment of Traders | Fannie Mae | Zvolení Donalda Trumpa | Makroekonomické reporty | Fundamentální zprávy | Prezident Trump | Capital Markets | Postavení na trhu | Cyklické měny | Rady expertů | Pozitivní faktor | Wall Street Journal | Ocel | Problémy | Mary Dalyová | Anglie | Technická korekce | Číňané | Analytický tým | Rostoucí trendový kanál | Zpráva o vývoji inflace v USA | Cla na dovoz | Reakce trhů | Pohyb měnových párů | Prezident USA | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Znalost | Rekordní hodnoty | Patterny | Prodej dluhopisů | Migrace | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Negativní dopad | Jednoduché tipy pro začátečníky | Trh v rovnováze | Býčí obrat | Technické analýzy | Negativní zpráva | Joachim Nagel | Trumpův projev | Budoucnost | Trendlines | Americký výrobní sektor | Pokles ceny | Dolar vůči jenu | Platina | Pokračující pokles | Snížení poptávky | Mírný růst | Pokles kurzu eura | ANZ Bank | Kurz koruny | Saxo Capital Markets | Vysoká inflace | Správná rozhodnutí | Americká centrální banka | Christine Lagarde | NYSE Euronext | Case-Shiller | Otevřené obchody | Přesun výroby | Ústup inflace | Evropský automobilový průmysl | Prudká inflace | Globální finanční krize | Centrální banka Nového Zélandu | Časové omezení | Tržní sentiment | Česká koruna | Brokers | G10 | Růst cen v Německu | Vysoká volatilita | Benzín | Republikáni | Akciový derivát (equity derivate) | Prodejní příležitost | Prudký propad | Francouzská obchodní bilance | Pozornost | Ropa Brent | Začít obchodovat | Klesající trend | Švýcarská centrální banka | Obchodní války | Eskalace | Vyhlídky ekonomiky | Meziroční míra inflace | Slabé výsledky | Spekulace na pokles | Demo forex | Ifo | Stratégové | Inflační data ze Spojených států | Stabilní růst | Conference Board | Margin | Zboží z Mexika | Euro včera | Růst výnosů dluhopisů | Náklady | Oblasti rezistence | ECB dnes | Kolaps eura | Index nákupních manažerů | Členské země eurozóny | Domácnosti | Překoupené zóny | Cena komodit | Jednoduché tipy | Očekávaná data | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Kanadský dolar | RRR | Cena plynu | Pozornost obchodníků | Primární trend | Poptávka | FedWatch společnosti CME | Situace okolo koronaviru | Maloobchodní tržby | Ekonomické vyhlídky | ISM index | Komise pro futures trhy | Snižování úrokových sazeb | Oddělení forexu | Důvody pro posílení | Krize v Evropě | Odpor | Nastavení měnové politiky | Makroekonomická zpráva | Výrazný trend | Pravidla obchodního systému | Data o inflaci | Klaas Knot | Vítězství Trumpa | Twitter | Ontario | Zboží dlouhodobé spotřeby | Hladiny rezistence | Marketingová komunikace | Postavení USA | Pohyb trhu | 0x | Investoři dnes | Hang Seng | Zpomalení globální ekonomiky | Očekávání trhu | Klesající trendová linie | Obchodovat | Americké indexy | Video | Grónsko | Nárůst výnosů | Rostoucí trendová linie | Nákupy státních dluhopisů | Obchodní aktivita | Norsko | Regrese | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Dolar vůči japonskému jenu | Technická rezistence | Obchodování forexu | Fundamentální události | Equity | ERA | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Pár EUR/USD | Analytici | Aukce | Summit EU | Rakouský lockdown | Finance | Růst měnového páru | Cenový index | Inflace ve Francii | Intradenní výhled | Deutsche Bank | Stres | Kandidáti | Stříbro | Pozornost trhu | Přístup k informacím | TLTRO | Obchodníci | Nastavit stop-loss | EURGBP | Dobré obchodní signály | Claudia Sheinbaumová | Statistický úřad | Pokles cen | Ottawa | Trumpův impeachment | Monetární politika | Forex learning | Index PMI | Indikátor CCI | State Street | Uzavření trhů | Hedžový fond | Michigan | Zvyšování sazeb Fedu | Short squeeze | ETF | UTC | Základní pravidla systému obchodování | Bollingerova pásma | Klouzavý průměr | Větší pokles | Ropa | Lineární regrese | Firma | Výrazné pohyby | Omezení těžby | Forex learn | Poptávka po čipech | Zasedání Bank of England | Barclays | Vývoj kurzu eura | Trumpovo vítězství | Odvetná opatření | Úrokové politiky | JPMorgan Chase | Politické napětí | Bank of New York Mellon | SMA 200 | Alpari UK | Short pozice | Pokračování trendu | Makroekonomická data | Kurz domácí měny | Úrovně rezistence | Signál k nákupu | Austan Goolsbee | UBS | ANZ | Zpomalení inflace | Investiční cíle | Depozitní sazby | Komerční banka | Hranice kanálu | Janet Yellen | Globální inflace | Podnikání na kapitálovém trhu | Potenciál dalšího růstu | USA | Ekonomové | Technické korekce | Underweight | Spojené státy | Přední ekonomové | Pantheon Macroeconomics | Růst HDP | Zpomalení hospodářského růstu | Pandemie | Vliv na měnové páry | Euro vůči dolaru | Nálada na trhu | Začátek nové fáze | Výzva | Kalendář událostí | | Samsung | Kurzový zisk | Výkon dolaru | Volby | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Zvyšování úrokových sazeb | Růst akcií | Bankovní unie | Pohonné hmoty | Cenová akce | Spojené státy americké | Efektivní řízení | Dow Jones | Směr trhu | Kurz USD | Tržní pohyb | Důležitý support | Inflace v Evropské unii | Měna euro | Jak obchodovat | Velmi volatilní | Americká data | Nový týden | Indexy PMI | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Japonská ekonomika | Výrobní aktivita | Vývoj | Dnešní údaje | Příznivé údaje | Americké burzy | Výkon ekonomiky | Ekonomické faktory | Euro posiluje | Ekonomické časy | Úroková sazba | Časový rámec | Vliv na forexový trh | Potenciální obrat trendu | Dluhová krize | Dnešní kurz | AUD/NZD | Oznámení amerického prezidenta | HDP Francie | ECB Christine Lagardeová | Euro vůči americkému dolaru | Výroba v Německu | Analytici Bank of America | Demokraté a Republikáni | Investiční poradenství | Býčí divergence | Poptávka po dolaru | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Pohyby na trzích | Konkurenceschopnost | Směr trendů | Facebook | Americké akcie | Obchodní dohody | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Washington Post | Zasedání České národní banky | RISK-ON | Nový americký prezident | Snížení úrokové sazby | Býčí nebo medvědí | BRICS | Růst americké ekonomiky | Abenomika | Volatilní | BlueBay Asset Management | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Nízké sazby | Severomořská ropa Brent | Výdaje | Varování | OSN | Nová fáze | Zisky firem | Intervence | Trh s kryptoměnami | Spotřebitelská důvěra | Analýza makroekonomických zpráv | Indikátor Stochastic | Net-long | První odhad | Recesia | Měnové politiky | G20 | Nová cla | Joe Biden | Emoce na trhu | S&P/ASX 200 | FX Analyst | Dánové | Objem obchodování | Aktuální situace | Faktor Trump | Míra nezaměstnanosti v Německu | Denní volatilita | Manufacturing | Odvětví | Rozhodnutí o sazbách | Investiční doporučení | Prohlášení | Analýza Nasdaq | Měnový výbor | IBEX | Peněžní trhy | Uvolnit měnovou politiku | Vítězství Donalda Trumpa | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomická situace | Pracovní den | Odhad HDP | Kurzy online | Akcie evropských bank | Růstový potenciál | Trading | Dna | Impulzivní pohyby | CNY | Centrální bankéři | Pravidla systému obchodování | Overnight | Fio banka, a.s. | KOSPI | Hlavní měnové páry | Kapitálové rezervy | Dosáhnout zisku | Bilance ECB | Výsledek referenda | Poptávky po dolaru | Faktor Donalda Trumpa | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Fibonacci | Formace Shooting Star | Obchodní příležitosti | Silné hospodářské oživení | Belgie | Americké statistiky | Rozhodnutí centrální banky | Klesající trendový kanál | Žádosti o podporu v USA | ADP | Británie | Silný trend | Nesoulad | Obchodování eura | Přeprodané zóny | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Světové měny | Cenové pohyby | Intradenní strategie | Fabio Panetta | Tisková konference | Bankovní systém | Světové trhy | Forexoví obchodníci | Prezident ECB | Luis De Guindos | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Obchodní pozice | Zemědělství | Ekonomika Evropské unie | PMI ve výrobě | Patria | Silnější americký dolar | Otevření obchodu | České koruny | Krátkodobý výhled | UBS Global Wealth Management | Komise v přenesené pravomoci | Zprávy o trhu | Úrok | Investovat | Komoditní | Současný klesající trend | Snížení úrokových sazeb v USA | Hlavní pravidla | Překážky | Průmyslové objednávky | Sektor služeb | Akcie výrobce letadel Boeing | Supporty | Regulátor | Vlnový pattern v grafu | Počet nezaměstnaných | Obchodní dohoda | Boj s inflací | Mean reversion | Průzkum | Firmy | Páka | Multi Asset Fidelity International | Medvědí divergence | Agentura Moody's | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | HDP Německa | Index výrobních cen | Konec downtrendu | Panika | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Trades | Dolar včera | Vyšší ceny | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hypotéza | Odhady ekonomů | Commitments of Traders (COT) | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Investování | Forex live charts | Strategie ECB | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Index spotřebitelské důvěry | Bureau of Economic Analysis | Nejbližší support | UBS Global | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Prodejní signál | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Pohyby směrem dolů | Počet nezaměstnaných v Německu | Vývoj událostí | Poptávka v eurozóně | Akcie bank | Zadluženost | Trhy | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Emerging markets | Fluktuace | Nejbližší rezistence | FTSE | Významné úrovně | Tempo růstu britské ekonomiky | IPO Facebooku | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Vánoce | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | ISM | Globální trhy | Obchodujeme | Důležitá rezistence | Fitch | EURCAD | Pivotní body | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Zpomalování inflace | Nákup eura | Ukazatel volatility | Měnová politika ECB | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Velcí hráči | Kurz franku | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Řízení peněz | Prodávající | Fundamentální základ | xStation 5 | Scotiabank | Směr obchodů | Boris Vujčić | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | První obchod | Obnovení růstu | Investment Banking | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Renminbi | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | TradingEconomics | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Rizika globální | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | Tesla | Snížení sazeb Fedu | ONE | Americký akciový index S&P 500 | LeapRate | Euro finance | Prodej eura | Stabilita | Španělsko | Investiční soutěž | Odrazy | Nárůst volatility | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Futures euro FX | Forex kurzy | Otevření buy | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Deset nejbohatších lidí | Potenciál poklesu | Index spekulativního sentimentu | USDCHF | Druhá vlna | Mzdy | Full-time trader | Poradenství | Obchodování páru EUR/USD | SYRIZA | CAD | Sentiment trhu | Vlnový pattern | HDP EU | Deeskalace | Peněžní trh | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Zprávy z eurozóny | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | EURNZD | Raphael Bostic | Stav ekonomiky EU | Carry obchody | Sázet | Aktuální sentiment na trhu | Obchodování pro EUR/USD | Poptávka po bezpečných aktivech | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Riksbank | Snížení kvantitativního uvolňování | Severomořská ropa | Dluhové krize | Nákupy dolaru | Dolar k japonskému jenu | FXstreet | Reporty | Výrok Lagardeové | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Pips | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Tradeři | Intradenní pohyby | Nárůst long pozic | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | Hospodářské politiky | AUD/USD | Index relativní síly | Prezident Federální rezervní banky | Hospodářský pokles | Moving Average | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Konsolidace ceny | Německé dluhopisy | Trinity | MAM | MAST | Spotové ceny | ATH | Právo | Benchmarky | FIAT | JPY | Credit Suisse | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Binance | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Zvýšené volatility | Trend na trhu | Portfolio | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Karty | S&P/Case-Shiller | Vyšší úrok | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Americký regulátor | Risk | Nezaměstnanost v ČR | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | US akcie | CZK/USD | Ceny | Prognóza vývoje | Tržní pohyby | FRS | Financování | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | Kompozitní index | FTSE 100 | Mírná korekce | COT report | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Bundesbank | Trh nemovitostí | Proinflační | Swingové maximum | Centrální banka | FXCM | Předpovědi | Predikce | Doporučení k obchodování | Největší světová ekonomika | ASML | Jedno euro | WTI | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Obchodování v New Yorku | Státy EU | SMA | Divergence | Makroekonomické faktory | Uvolněné měnové | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Jan Tománek | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Zóny supportu | Aussie | USD/EUR | Webinář | Klima | Stratég | Dobrá data | Long signál | Současná cena | Instituce | USDCAD | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Ceny zlata | Plodiny | Blue-chip | Commerzbank | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Oživení akcií | Výnos | Global Wealth Management | Výnosy z dluhopisů | Obchodování GBP/USD | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | Dobře definovaný obchodní plán | IHNED | ČEZ | Frank | Počet nakažených | Patria Forex | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | CEO | 256/2004 | Dvojitý vrchol | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Nové sankce | Vhodné podmínky | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Konkrétní cíle | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Šinzó Abe | Ceny energií | Zboží z Číny | Cena akcií | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | RUB | Výběr zisků | Výhled pro zlato | Oficiální údaje | BOSSA | Největší světové ekonomiky | Jestřábí postoj | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Protistrana | FRA | Vlna poklesu | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | Funkční období | Zisk | ČNB | Bank of England | Overweight | PCE index | EURUSD | Den D | Pozitiva | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Vklady | Obchodování | Býčí sentiment | Falešné proražení | Posílení dolaru | Úroky | PetroChina | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Růst inflace | Pokles hodnoty | Cena mědi | Jednotné měny | Easing | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Souhrnný index nákupních manažerů | Prémie | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Evropa | Olej | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Údaje o vývoji HDP | Zprávy z trhů | Bailout | Kupující | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Směnný kurz eura | Údaje | Silná rally | Potenciální změny | Hospodářský růst v eurozóně | Michelle Bowmanová | Automobilky | Návrat poptávky | Inflace v Evropě | Rothschild | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Biden | Finanční krize | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Profit Target | Britská měna | Běžný účet | Aktuální sentiment | Snížení daní | Index CPI | Segment trhu | xStation5 | IronFX | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Statistika z USA | Natixis | Japonsko | Exxon | Úroveň parity | Historické rekordy | ABN | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | EURSEK | Tržní situace | Výrazné cenové pohyby | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Bid | TopForex | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | Merrill Lynch | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment spotřebitelů | Kamala Harris | Růst dolaru | Vybírat zisky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Impeachment | Konsensus | Pozitivní výsledek | Euro STOXX | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Tržní fundamenty | Inflace v ČR | Guvernér | Trader | Jasný směr | Americké akciové trhy | Sociální síť | Peking | GfK | Resistance | Záhada | Aliance | Výrobní aktivity | HDP | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | Investování je rizikové | Obratu trhu | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | NEST | Fibonacciho úrovně | Westpac | HCOB | Natixis Investment Managers | Politici | USD/CAD | DJ30 | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Nejnovější údaje o inflaci | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Zápis ze zasedání FOMC | Slovensko | Vstupní signály | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | FX trh | Zklamání investorů | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | Westpac Banking | ČTK | Lehman Brothers | Růst inflace v USA | Novinky | KPMG | Session | Ztráty | Americká seance | Česká národní banka | Merkelová | Americký ISM | 1D | VIAC | Zprávy z Německa | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Dnešní události | Růst průměrné mzdy | Philip Lane | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Úvěr | Pozitivní momentum | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Přísná měnová politika | Akcie | Medvědí trend | Currency | Grexit | Index dolaru | Prodejní pozice | Cílová cena | Fundamentální výhled | Kupci | Nižší úrokové sazby | All Time High | Největší ekonomiky | Investiční nástroj | Société Générale | Rates | John Hardy | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Železná ruda | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Nastavení Stop-Lossu | Institut ZEW | Downgrade | Týdenní pivot | Napětí na trzích | Asijské seance | Obchodní výhled | AAA | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Buy signály | Index cen | Světová ekonomika | Změny na trhu | Alternativní investice | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Růst v eurozóně | Price Action | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Největší propad | Marlin | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Globální recese | Maloobchodní tržby v Německu | SSI | Euro k americkému dolaru | Kurz | Pokles pod paritu | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Commonwealth Bank | Makrokalendář | Jádrová inflace | Oscilátor Marlin | Barack Obama | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Americký prezident Joe Biden | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Ekonomický vliv | Japonské akcie | Seance v USA | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Údaj o HDP | Silnější dolar | Rychlý růst | Ekonomické fórum | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Členství v EU | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Švédská koruna | Nezávislost | Komunikace | Důvody k nákupu | Skupina Saxo Bank | Americká politika | Bod | HighSky Brokers | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Tipy pro začínající | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Delta | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Podíl na zisku | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Akcie klesají | Důvěra | Risk Off | WHO | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Dlouhá pozice | Index MSCI | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | AUDJPY | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Patria.cz | Ekonomický institut | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Číst grafy | Nové žádosti o podporu | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Možnost dalšího růstu | Partneři | Ukončení války | Mark Carney | Objem nákupů | Špatná data | Britské měny | Tržby v Německu | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | Leverage | Services | Federální rezervní systém (FED) | Negativní sentiment | Jižní Korea | Média | Engulfing | Výsledková sezóna | Forexové obchodování | Tranše | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Dosažení zisku | Přetrvávající vysoká inflace | Trendový indikátor | COVID-19 | Béžová kniha | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Obchodní dny | Nikkei | Konvergence | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Zbohatnutí | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Britské banky | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Investiční manažeři | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | XM | Evropská unie | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Obchodovanie | Komoditní trhy | Neuspokojivé výsledky | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Časový plán | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Riziko recese | Střednědobý výhled | Stimulační opatření | US dollar | HDP eurozóny | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Nižší maxima | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Vývoje kurzu | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | Tým InstaForex | OECD | Rozbor | Odhadovaná cena | CHF | Měnový trh | HDP USA | Index Nikkei | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | BK Asset Management | James Bullard | Otočení trendu | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | National Australia Bank | Nikkei225 | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Hladina supportu | JDE | Podpora | Ministři financí | Definovaný obchodní plán | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Spojené království | Evropský regulátor | Mexické peso | Cena | Obchodování GBP | EU a USA | Příkaz stop-loss | NYMEX | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | EURAUD | Upozornění | Apple | Příkaz Stop | Obchodní partner | Steen Jakobsen | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Arnault | Prime | DOT | CME Group | Close | Kurzy | Partners | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Drahé kovy | Jefferies | All-time high | Bernard Arnault | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | DAX | Data z pracovního trhu | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Poměr RRR | Hliník | Fibonacciho retracement | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Podhodnocený | Agentura DPA | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Kypr | Báze | Zastavení dodávek | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Slabé euro | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Energetické krize | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | Intel | Nový býčí trh | LTRO | Likvidita | Cíle | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Likvidní | Banky | Předčasné volby | Buy | Francouzské akcie | DAX 30 | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | I-Trader | Vlády | Americká vláda | CBOT | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Síť X | Šance | Investiční instrumenty | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Aktivita obchodníků | PMI v eurozóně | Správa | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | Dobrá čísla | Měnové politiky v USA | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Intervenovat | Bavlna | Analytici banky | Zastavení poklesu | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | OCI | Aktivity v eurozóně | Pullback | Inflace v EU | Reálná hodnota | TTF | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Binance.US | Inflační report | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Robert Habeck | Hedge | Market | Měnový index | Cenné papíry | Henry Hub | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Německé vlády | Medvědí trh | Otevřená pozice | Support | General Electric | Dluhový strop | Ekonomické statistiky | Důležité informace | FX | Rozvíjející se trhy | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Western Union Business Solutions | Cenové indexy | Finální odhad | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Jak číst grafy | Broker | Oscilátor RSI | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Alcoa | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Dění na trhu | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Růst libry | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Program nákupů dluhopisů | Nákupní příležitosti | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Americký dolar včera | Investment Managers | Politika Fedu | Polsko | Retracementy | Šéfové | Zastavení dodávek plynu | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Projekce | Centrální banka USA | Saxo Bank | Hlavní zprávy | Jasné signály | Zpráva COT | Multi-Asset obchodování | Klíčový support | W1 | Ichimoku | Pozice dolaru | Velké banky | Průmyslové aktivity | Obchodujte | BofA Global Research | Nařízení | Zavedení eura | Měny rozvíjejících se trhů | Budoucí pohyby | Ropy | Prudké pohyby | Struktura | ABN Amro | Macquarie | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Holubičí rétorika | DIW | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | USD | Kamala | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Tištění peněz | Síla amerického dolaru | Dnešní statistika | Peso | Významné změny | Americký dolar dnes | Růst aktivity | Emoce | Obchodování s měnami | Legislativa | Kurz jüanu | Jak trh reaguje | Loonie | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Trendové pohyby | Silný dolar | Tvůrci trhu | BMW | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Průraz | Australský dolar | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Dezinflace | Přeprodání | HighSky | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Významné zprávy | Objemy obchodů | Graf páru | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Markets | USD/CHF | Významné pohyby | Oblast supportu | Rok 2024 | Další rozvoj | Kanada | COT (Commitment of Traders) | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Standard & Poor's (S&P) | Apreciace | Monetizovat | Německý Ifo index | Akcie IBM | Makroekonomický kalendář | Opce | Eurobondy | Výhled pro EUR/USD | Investment | Take-Profit | ING | Britský regulátor | Federal Reserve | Česká republika | Technické patterny | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Break Even | BofA | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | Kurz švýcarského franku | Klíčový faktor | Blue chips | Ceny v eurozóně | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Švédsko | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Institut | Stoxx 600 | Sazby ECB | Propad cen komodit | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Velikost pozice | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Makroekonomické data | Body | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Korekční fáze | Růst produktivity | Evropské země | Obilniny | Payrolls | Holubičí postoj | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | ABC | Vysoké zisky | Lot | Kupón | Omikron | Referendum | Forex liquidity | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Úroveň supportu | Silné euro | Společná evropská měna | Pimco | Časové rámce | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | Western Union | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Nejistoty na trzích | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Klesající dolar | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Uhlí | Rizikový apetit | Trend klesající | Investovat peníze | Investor | Nákup dluhopisů | Stochastic | USD/JPY | Put | Dvojité dno | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Strategy Research | Nové údaje | Strukturální změny | Banka | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Stav americké ekonomiky | Markit | Podnikatelské klima | Cenový index výdajů | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Jihokorejské akcie | Baker Hughes | Pohyb dolaru | CNBC | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Richmond | Německá inflace | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Pokles dolarového indexu
Pokles dolaru
Pokles domácí měny
Pokles dovozů
Pokles důvěry
Pokles ekonomické aktivity
Pokles ekonomik
Pokles ekonomik eurozóny
Pokles ekonomiky
Pokles ekonomiky v Německu

Následující klíčová slova

Pokles EUR/CZK
Pokles EUR/USD
Pokles evropské ekonomiky
Pokles exportu
Pokles Facebooku
Pokles HDP
Pokles hodnoty
Pokles hodnoty akcií
Pokles hodnoty bankovek
Pokles hodnoty domácí měny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít