Pondělí 22. duben 2024 22:03
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna

04.04.2024 09:17  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování páru EUR/USD

Úroveň 1,0781 byla otestována v době růstu linie MACD od nuly. To vyvolalo nákupní signál, který vedl k růstu ceny o 29 pipů a aktualizaci cílové úrovně 1,0809.

Zpráva o tom, že index spotřebitelských cen a jádrové ceny v eurozóně klesly mnohem víc, než se očekávalo, nezpůsobila pokles eura, ale slabé údaje z USA, zvlášť pomalejší růst aktivity v sektoru služeb, vyvolaly výrazný výprodej dolaru, který vedl k posílení páru. Dnes vyjde několik statistik a slabé indikátory nejspíš stáhnou dolů euro, které začalo nabírat obrátky navzdory velmi reálnému snížení sazeb ECB na začátku letošního roku. V centru pozornosti účastníků trhu bude také index cen výrobců v eurozóně a zpráva z měnověpolitického zasedání ECB.

analytics660e4fac6e259.jpg

Pro long pozice:

Nakupujte, když euro dosáhne úrovně 1,0849 (zelená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 1,0890. K růstu dojde, pokud zprávy ukážou dobrý růst aktivity v sektoru služeb v zemích eurozóny.

Při nákupu dbejte na to, aby linie MACD ležela nad nulou nebo od ní stoupala. Euro lze nakupovat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,0822, ale linie MACD by měla být v přeprodané oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,0849 a 1,0890.

Pro short pozice:

Prodávejte, když euro dosáhne úrovně 1,0822 (červená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 1,0789. Tlak se zvýší v případě neúspěšné konsolidace kolem denního maxima.

Při prodeji dbejte na to, aby linie MACD ležela pod nulou nebo od ní klesala. Euro lze prodávat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,0849, ale linie MACD by měla být v překoupené oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,0822 a 1,0789.

analytics660e4fb147ef2.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie – vstupní cena, na které můžete pár EUR/USD nakupovat.

Tučná zelená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další růst nad touto úrovní je nepravděpodobný.

Tenká červená linie – vstupní cena, na které můžete pár EUR/USD prodávat.

Tučná červená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další pokles pod touto úrovní je nepravděpodobný.

Linie MACD – při vstupu na trh je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci musejí být při rozhodování o vstupu na trh velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší na trh nevstupovat a vyvarovat se tak prudkých výkyvů kurzu. Pokud se rozhodnete obchodovat v době zveřejňování zpráv, vždy zadávejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý vklad, zvlášť když nevyužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pokud chcete obchodovat úspěšně, potřebujete jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální tržní situace jsou pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátovou strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 29. února (americká seance)
  Před námi jsou údaje o výdajích na osobní spotřebu, výdajích domácností, úrovni příjmů, žádostech o podporu v nezaměstnanosti, chicagském PMI a očekávaných prodejích domů v USA. Pozitivní statistiky povedou k růstu poptávky po dolaru a volatility na trhu. Další růst dolaru by mohly vyvolat i výroky členů FOMC Raphaela Bostice a Loretty Mesterové.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 3. dubna
  Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0755 byla otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Hráči na trhu také ignorovali údaje o PMI z eurozóny a zprávu o inflaci z Německa, přestože vyšly mírně nad očekávání. Co se týká výroků představitelů Fedu, ukázaly tendenci k měkké politice v blízké budoucnosti, což oslabilo pozici dolaru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 3. dubna (americká seance)
  Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne byla otestována úroveň 1,0781 a zároveň se linie MACD začala pohybovat nahoru od nuly, což vyvolalo buy signál. Trhy teď čekají, jak se situace vyvine, zvlášť když jsou před nimi důležité údaje z USA.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 3. října (americká seance)
  Čekají nás nejnovější údaje amerického statistického úřadu o počtu volných pracovních míst a fluktuaci na trhu práce, stejně jako projev člena FOMC Raphaela Bostice. Pokud Bostic zaujme podobný postoj jako jeho kolegové a bude mluvit o dalším zvyšování sazeb, bude euro pokračovat v poklesu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 30. ledna
  Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři v pondělí přetrvával tlak na euro, vše v rámci klesajícího trendu pozorovaného v posledních několika lednových týdnech. Kupci nastoupili až po aktualizaci dalšího měsíčního minima, takže situace se mírně stabilizovala.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 30. listopadu (americká seance)
  Test úrovně 1,0958 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, což vyvolalo signál k prodeji. To spolu se slabými statistikami z Francie a Německa vedlo k poklesu ceny.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 30. srpna
  Euro testovalo úroveň 0,9953 v době, kdy se linie MACD teprve začínala pohybovat nad nulou, což bylo dobrým signálem k nákupu. To vedlo ke zvýšení ceny o více než 60 pipů, po kterém následoval test úrovně 1,0014. Výprodeje kolem této úrovně pak přinesly korekci o 20 pipů. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 31. ledna
  Úroveň 1,0835 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl sell signál, ale pár neklesl. Později dvakrát otestoval úroveň 1,0855, což vedlo k poklesu o 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 31. srpna
  Euro testovalo úroveň 1,0008 v době, kdy se linie MACD teprve začínala pohybovat nad nulou, což bylo dobrým signálem k nákupu. Ten vedl k nárůstu ceny o více než 40 pipů, po kterém následovala aktualizace týdenního maxima. Toto naznačuje pokračující poptávku po euru a pravděpodobné pokračování vzestupné korekce. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. března (americká seance)
  Prázdný makroekonomický kalendář bude dnes držet volatilitu trhu na stejné úrovni. A přestože promluví člen FOMC Patrick Harker, pak pokud neřekne něco nového, budou obchodníci jeho komentáře pravděpodobně ignorovat.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna (americká seance)
  Ačkoli pozitivní údaje v eurozóně pomohly kupcům, k aktivnímu pohybu nahoru v pokračování včerejšího vzestupného trendu nedošlo. Možná se tak stane po zveřejnění datz USA, zejména zpráv o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci. V centru pozornosti hráčů na trhu budou i projevy členů FOMC.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. května
  Pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,0495, což dalo trhu signál k prodeji. Linie MACD však byla daleko od nuly a omezila tím sestupný potenciál páru. Podobně byl omezen vzestupný potenciál, protože indikátor byl také daleko od nuly, když pár dosáhl úrovně 1,0525 a dal tím signál k nákupu. Po zbytek dne se neobjevil žádný další signál.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. ledna
  Fed minulý měsíc dospěl k závěru, že by bylo rozumné držet se restriktivního postoje, a zároveň zároveň připustil, že sazby pravděpodobně dosáhly vrcholu a do roku 2024 by měly být sníženy. To negativně ovlivnilo dolar a zapříčinilo ztrátu jeho pozice vůči euru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. ledna (americká seance)
  Poměrně dobré údaje o aktivitě v eurozóně zvětšily převahu kupců a umožnily euru cestu k atraktivním cenám. Obchodníci by ale měli být obezřetní zvlášť na současných maximech, protože nadcházející údaje o aktivitě v americkém sektoru služeb mohou ovlivnit rizikový sentiment. Jen velmi slabé údaje o PMI a prudký pokles počtu zaměstnaných v USA budou tlačit euro nahoru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. října (americká seance)
  K prvnímu testu úrovně 1,0457 došlo, když se linie MACD pohybovala od nuly dolů a vyvolala prodejní signál. K poklesu ceny ale na tomto páru nedošlo. Co se týká druhého testu, proběhl, když se linie MACD dostala do přeprodané oblasti, což spolu s poměrně dobrými údaji o PMI v eurozóně vyvolalo nákupní signál a vyústilo v růst páru o 40 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. září
  Test úrovně 1,0861 v pátek odpoledne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 25 pipů. Krátce nato se na trh vrátil tlak.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. září (americká seance)
  Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům vzhledem k nízké volatilitě trhu. Ta pravděpodobně přetrvá nebo se ještě zhorší odpoledne kvůli svátku a zavřeným trhům v USA. Co se týká projevu prezidentky ECB Christine Lagardeové, může euro podpořit a posílit vzestupnou korekci páru během americké seance.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 5. března (americká seance)
  Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Stalo se tak navzdory poměrně dobrým údajům o aktivitě v sektoru služeb zemí eurozóny. Odpoledne bude vše záviset na zprávě ISM o indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a změně objemu výrobních zakázek. Růst těchto indikátorů by mohl vést k poklesu páru EUR/USD a také ke značnému růstu volatility. Pokud budou výsledky odpovídat prognózám, trh bude vykazovat malou aktivitu, což bude pár držet v rámci kanálu. Směr trhu by mohl ovlivnit i projev člena FOMC Michaela S. Barra.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 5. dubna
  Údaje o aktivitě v sektoru služeb v zemích eurozóny vyšly dobře, zaostávala jen Itálie. Výsledkem byla situace, kdy kompozitní index PMI zůstal nad úrovní 50 bodů – ve prospěch eura. Nejistota představitelů Fedu týkající se dalších kroků ve věci úrokových sazeb ale obchodníkům dělala starosti, a tak byli dolaroví býci včera dál aktivní. Ačkoli nás čekají údaje o průmyslových zakázkách ve Francii a Německu a zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně, hráči na trhu je budou ignorovat, protože se budou soustředit spíše na údaje o americkém trhu práce.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 5. května
  Pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,0531, což dalo trhu signál k prodeji, ovšem linie MACD byla daleko od nuly a omezila tím sestupný potenciál páru. Druhé testování úrovně však vedlo k poklesu o 10 bodů, protože v té době byla linie MACD v překoupené oblasti. Třetí test mezitím vyvolal signál k nákupu, což vedlo k nárůstu páru o více než 30 bodů.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Fintokei
xPartners
IronFX
reklama
FTMO král