Sobota 15. června 2024 14:09
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 11. dubna (seance v USA)

11.04.2024 15:10  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování GBP/USD

K otestování úrovně 1,2552 došlo v době, kdy linie MACD stoupala od nuly. To vyvolalo nákupní signál, ale po zvýšení o 15 pipsů se tlak na pár rychle vrátil.

Před námi jsou údaje o indexu cen výrobců v USA a žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Růst prvního z nich a pokles druhého pravděpodobně povede k novému výprodeji GBP/USD. Jestřábí prohlášení členů FOMC budou rovněž nakloněna dolaru. Prudký pokles eura po zasedání ECB by mohl stáhnout dolů i libru.

analytics6617cf4398a2e.jpg

Pro dlouhé (long) pozice:

Nakupujte, jakmile libra dosáhne 1,2552 (zelená linie v grafu), a zisk vyberte na ceně 1,2593 (tlustá zelená linie v grafu). K růstu dojde v případě prudkého poklesu americké inflace.

Při nákupu dbejte na to, aby linie MACD ležela nad nulou nebo od ní stoupala. Libru můžete nakoupit také po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,2529, ale linie MACD by se měla nacházet v přeprodané oblasti, protože jen tak se trh obrátí směrem k 1,2552 a 1,2593.

Pro krátké (short) pozice:

Prodávejte, jakmile libra dosáhne úrovně 1,2529 (červená linie v grafu), a zisk vyberte na ceně 1,2466. Tlak bude přetrvávat na pozadí silných údajů o růstu cen v USA.

Při prodeji dbejte na to, aby linie MACD ležela pod nulou nebo od ní klesala. Libru můžete prodat také po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,2552, avšak linie MACD by se měla nacházet v překoupené oblasti, jelikož pouze tak se trh obrátím směrem k 1,2529 a 1,2466.

analytics6617cf484b406.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie – vstupní cena, za kterou můžete GBP/USD koupit

Tlustá zelená linie – odhadovaná cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně vybrat zisky, protože další růst nad tuto úroveň je nepravděpodobný

Tenká červená linie – vstupní cena, za kterou můžete GBP/USD prodat

Tlustá červená linie – odhadovaná cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně vybrat zisky, protože další pokles pod tuto úroveň je nepravděpodobný

Linie MACD – při vstupu do trhu je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi

Důležité: Začínající obchodníci musí být při rozhodování o vstupu do trhu velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší držet se mimo trh, abyste se vyhnuli prudkým fluktuacím sazeb. Pokud se rozhodnete obchodovat během zveřejňování zpráv, pak vždy zadejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez zadání stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý svůj vklad, zejména pokud nepoužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pro úspěšné obchodování musíte mít jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální situace na trhu je pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátová strategie.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 13. března (americká obchodní seance)
  Trh ignoroval zveřejněné údaje z Německa a eurozóny. A vzhledem k dnešnímu prázdnému makroekonomickému kalendáři bude dnešní obchodování pravděpodobně velmi zdrženlivé.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 19. března
  Údaje o inflaci v eurozóně neměly na dynamiku trhu vliv a odpoledne se na pár vrátil tlak. Dnes se můžeme dočkat dalšího poklesu, neboť slabé zprávy o podnikatelské náladě a současné situaci od ZEW posílí tlak na euro, což povede k dalšímu masivnímu výprodeji v rámci pokračování klesajícího trendu. Měkký tón viceprezidenta ECB Luise de Guindose rovněž povede k poklesu EUR/USD.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 19. března (seance v USA)
  Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0860 došlo během prudkého poklesu linie MACD od nuly. Trend však zůstal medvědí, a to i na pozadí poměrně slušných statistik indexů ZEW pro Německo a eurozónu.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 2. dubna (seance v USA)
  Na měnovém páru nedošlo k žádným cenovým testům z důvodu nízké volatility na trhu. Euro však po zveřejnění údajů o výrobní aktivitě zemí eurozóny vzrostlo, i když ukazatele nevykázaly nic pozitivního. Podle nich aktivita nadále klesá, jen pomalejším tempem. To bude mít negativní dopad na HDP.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 20. března
  Ani tváří v tvář silným statistikám z USA a realitního trhu, jejichž ukazatele mnohé překvapily, se dolaru nedostalo potřebné podpory od hlavních hráčů, což vedlo k uzavírání pozic a korekci páru směrem nahoru. Stejně tak ani údaje o indexu podnikatelské nálady za Německo a eurozónu a index současné situace od institutu ZEW, ačkoli dopadly poměrně dobře, nevedly k růstu eura. Zdá se, že trh se snažil před dnešním zasedáním FOMC obnovit rovnováhu. Ještě předtím však budou zveřejněny údaje o cenách výrobců v Německu a spotřebitelské důvěře v eurozóně, po nichž bude následovat projev prezidentky ECB Christine Lagarde. Bude velmi zajímavé sledovat reakce na nedávné údaje o inflaci v eurozóně. Výrazný růst ani pokles eura však neočekávejte.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 20. března (seance v USA)
  Trhy ignorovaly komentáře prezidentky ECB Christine Lagarde, protože čekají na daleko důležitější statistiky. Rozhodnutí FOMC o hlavní úrokové sazbě, doprovodné prohlášení a ekonomická prognóza by mohly vést buď k poklesu eura, nebo k posílení jeho pozice vůči dolaru. Tisková konference předsedy Fedu Jeromea Powella bude hlavním motorem pohybu trhu.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 21. března
  Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0857 došlo během prudkého vzestupu linie MACD od nuly. Po zveřejnění rozhodnutí Fedu pak na trhu vznikl dobrý pohyb, který s sebou přinesl zisk ve výši přibližně 50 pipsů.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 22. března
  Slabé údaje indexu PMI v eurozóně vedly k poklesu páru, který pokračoval na pozadí silných zpráv z amerického trhu s nemovitostmi. Výprodej dnes ještě prohloubí zklamání z údajů o podnikatelském klimatu, hodnocení současné situace a ekonomických očekávání z IFO. Dobrou volatilitu na trhu udrží projev člena bankovní rady ECB Joachima Nagela a summit eurozóny.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD 8. března
  K otestování úrovně 1,0886 došlo během poklesu linie MACD od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o 15 pipsů. O něco později došlo k dalšímu testu, tentokrát na úrovni 1,0907 a při posunu linie MACD od nuly směrem nahoru. To vedlo k růstu o více než 40 pipsů.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD 8. března
  Analýza obchodů a tipy na obchodování měnového páru EUR/USDK otestování úrovně 1,0886 došlo během poklesu linie MACD o...
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna
  Dobré výsledky indexu nákupních manažerů ve výrobním sektoru Spojeného království umožnily kupujícím navýšit své pozice, což vedlo k mírné korekci GBP/USD. Ta by mohla pokračovat i dnes za předpokladu, že býčí aktivita vzroste kolem denního maxima. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři by se však neúspěšný pokus o růst mohl změnit v masivní výprodej.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna
  Dobré výsledky indexu nákupních manažerů ve výrobním sektoru Spojeného království umožnily kupujícím navýšit své pozice, což vedlo k mírné korekci GBP/USD. Ta by mohla pokračovat i dnes za předpokladu, že býčí aktivita vzroste kolem denního maxima. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři by se však neúspěšný pokus o růst mohl změnit v masivní výprodej.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna (seance v USA)
  Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2564 došlo během prudkého poklesu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal nákupní signál, což vedlo k růstu ceny o téměř 20 pipsů. Volatilitu trhu ovlivnil prázdný makroekonomický kalendář.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 4. dubna (seance v USA)
  Údaje o aktivitě v britském sektoru služeb nesplnily očekávání, což omezilo růstový potenciál páru. Odpoledne budou zveřejněny zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci v USA, přičemž silné údaje povedou k růstu dolaru a poklesu libry. V centru pozornosti hráčů na trhu budou také projevy členů FOMC, přičemž poptávka po páru se velmi rychle vrátí, pokud zmíní potřebu snížit úrokové sazby.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 8. dubna
  K otestování úrovně 1,2613 došlo v době, kdy se linie MACD posunula od nuly směrem dolů. To spolu se silnými údaji z USA vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 40 pipsů.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 11. března
  K otestování úrovně 1,2814 došlo v okamžiku, kdy se linie MACD posunula od nuly směrem nahoru. To vyvolalo nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 40 pipsů. Pár dosáhl cílové úrovně 1,2859.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 13. března (americká obchodní seance)
  K otestování úrovně 1,2779 došlo v době, kdy se linie MACD začala pohybovat směrem dolů od nuly. To vyvolalo prodejní signál, ale k prudkému poklesu ceny nedošlo.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 14. března
  Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2801 došlo v době, kdy se linie MACD posunula poměrně prudce dolů směrem od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD pohybovala v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To vedlo k poklesu ceny o 12 pipsů.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 20. března
  K prudkému obratu trhu došlo i po zveřejnění silných statistik z USA. To se může opakovat i dnes, pokud nadcházející údaje o indexu spotřebitelských cen, indexu cen výrobců a indexu maloobchodních cen ve Velké Británii vykáží pokles. V opačném případě vyvolá rostoucí inflace nové nákupy GBP/USD, i když nebudou mít dlouhého trvání, zejména před zasedáním FOMC.
 • Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 20. března (seance v USA)
  Cenový tlak ve Spojeném království se nadále snižoval, což vedlo k oslabení libry. Tento stav by mohl pokračovat i po zveřejnění rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, jeho doprovodného prohlášení a ekonomické prognózy. Avšak v případě, že předseda Fedu Jerome Powell zmíní možnost snížení sazeb, libra prudce vzroste, což povede k růstu páru.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept