Čtvrtek 20. června 2024 05:38
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei léto akce

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 27. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se snaží pokračovat v růstu

27.05.2024 13:57  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného proražení tam vyvolaly signál k prodeji eura, který v době psaní tohoto článku zapříčinil pouze 10bodový pokles páru. Odpoledne byl technický obrázek revidován.

analytics66546be2d3ecb.jpg

K otevření dlouhých (long) pozic na EURUSD potřebujete:

Jelikož kupující překonali dnešní dopolední rezistenci na úrovni 1,0861, pozornost se přesunula ke zcela novým úrovním. Německá data udržovala trh v rovnováze, neboť indexy IFO vykazovaly rozporuplnou dynamiku. Ve druhé polovině však nebudou k dispozici žádné statistiky ze Spojených států, takže kupující eura mohou nadále hrát prodávajícím na nervy. Za současné situace však pro mě bude optimální strategií nákup při poklesu 1,0846 – supportu vytvořeného na konci první poloviny dne. Tam ale otevřu dlouhé (long) pozice až po vytvoření falešného proražení, které bude vhodnou možností pro vstup do trhu na základě růstu a otestování nové rezistence 1,0874. Proražení a aktualizace tohoto rozpětí shora dolů umožní páru posílit a dá mu možnost vybudovat nový rostoucí trend a prorazit k 1,0894. Nejvzdálenějším cílem bude maximum 1,0918, na kterém zaznamenám zisky. S možností poklesu EUR/USD a nedostatečné aktivity v oblasti 1,0846 v odpoledních hodinách, kdy na straně kupujících budou hrát také klouzavé průměry, se na trh vrátí tlak, který povede k výraznějšímu poklesu páru do oblasti 1,0820. Tam také vstoupím až po vytvoření falešného proražení. Při odrazu od 1,0796 plánuji okamžitě otevřít dlouhé pozice s cílem korekce směrem vzhůru o 30–35 bodů během dne.

K otevření krátkých (short) pozic na EURUSD potřebujete:

Prodávající mají šanci dostat trh zpět pod svou kontrolu, ale nejprve by bylo dobré, kdyby se prosadili v oblasti rezistence 1,0874, kam pár nyní směřuje. Obdobně jako jsem popsal výše, pouze falešné proražení této oblasti vytvoří vstupní bod do nových krátkých (short) pozic s vyhlídkou na pokles eura a aktualizaci supportu 1,0846, který se býkům podařilo během evropského obchodování udržet. Proražení a konsolidace pod tímto rozpětím a reverzní test dna přinese další prodejní bod s tím, že se pár přesune k minimu 1,0820, kde očekávám aktivnější projev kupujících. Nejvzdálenějším cílem bude minimum 1,0796, na kterém zaznamenám zisky. V případě odpoledního pohybu EUR/USD směrem vzhůru a nepřítomnosti medvědů na úrovni 1,0874 si budou moci získat trh zpět kupující. V takovém případě odložím prodeje až na další test rezistence na 1,0894. Tam budu také prodávat, ale až po neúspěšné konsolidaci. Krátké pozice plánuji otevřít okamžitě po odrazu od 1,0918 s cílem korekce směrem dolů o 30–35 bodů.

analytics66546be849f2d.jpg

Zpráva COT (Commitment of Traders) ze 14. května ukázala nárůst dlouhých (long) pozic a snížení krátkých (short). Je zřejmé, že nedávná prohlášení představitelů Evropské centrální banky ohledně možných scénářů snižování úrokových sazeb, stejně jako dobré údaje naznačující pokračující zpomalování cenových tlaků v regionu, byly interpretovány ve prospěch nákupu rizikových aktiv. Nižší sazby však mohou vyvíjet tlak na euro. Nyní však všichni hovoří spíše o nutnosti obnovit ekonomiku její stimulací tak, aby byl v případě zmírnění nákladů na půjčky ve střednědobém horizontu zajištěn růst eura. Zpráva COT uvádí, že dlouhé neziskové pozice se zvýšily o 7 804 na 178 398, zatímco krátké neziskové pozice se propadly o 4 761 na 161 243. V důsledku toho se spread mezi dlouhými a krátkými pozicemi snížil o 1 089.

analytics66546bed70e60.jpg

Signály indikátorů:

Klouzavé průměry

Obchodování probíhá nad 30denním a 50denním klouzavým průměrem, což naznačuje další růst páru.

Poznámka: Perioda a ceny klouzavých průměrů uvažované autorem jsou v hodinovém grafu H1 a liší se od klasických denních klouzavých průměrů v grafu D1.

Bollingerova pásma

V případě poklesu poslouží jako support spodní hranice ukazatele okolo 1,0840.

Popisy indikátorů:

 • Klouzavý průměr: Určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 50, v grafu vyznačen žlutě.
 • Klouzavý průměr: Určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 30, v grafu vyznačen zeleně.
 • MACD (Konvergence/divergence klouzavých průměrů): Rychlý EMA perioda 12, pomalý EMA perioda 26, SMA perioda 9.
 • Bollingerova pásma: perioda 20.
 • Nekomerční obchodníci jsou spekulanti, jako jsou individuální obchodníci, hedgeové fondy a velké instituce, kteří využívají trh s futures ke spekulativním účelům a splňují určité požadavky.
 • Dlouhé nekomerční pozice: Celkové dlouhé otevřené pozice nekomerčních obchodníků.
 • Krátké nekomerční pozice: Celkové krátké otevřené pozice nekomerčních obchodníků.
 • Celková čistá nekomerční pozice: Rozdíl mezi krátkými a dlouhými pozicemi nekomerčních obchodníků.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • EURUSD: Pár ve ztrátě, testuje 1.20
  Zelená bankovka se obchodovala v mírném zisku v pondělí ráno a EURUSD pár byl ve ztrátě cca 0.25% během Londýnské seance, přičemž se pohyboval kolem úrovně 1.20. Toto je silný psychologický level a býci by měly usilovat o jeho ubránění.
 • EURUSD: pár zaseknutý v úzkém pásmu
  EURUSD pár se obchodoval v zisku cca 0.25% v úterý ráno a dostal se těsně nad 1.18 během Londýnské seance.
 • EURUSD: Pár zatím konsoliduje, čeká na makro data
  EURUSD pár se obchodoval v mírném plusu ve středu ráno a pohyboval se kolem úrovně 1.1750 během Londýnské seance. Investoři se připravují na vysokou volatilitu, která by měla přijít dnes odpoledne kvůli nabitému ekonomickému kalendáři.
 • EURUSD: Pár znovu ve ztrátě po slabých německých číslech
  EURUSD pár se obchodoval v minusu cca 0.30% během Londýnské seance v pondělí a spadl během rána k úrovni 1.1920. Americký dolar posiloval vůči všem hlavním světovým měnám.
 • EURUSD: Pár zpět nad 1.18 před FOMC minutes
  Zelená bankovka se v úterý dostala pod prodejní tlak a EURUSD pár se vyšvihl zpět nad úroveň 1.18, kde se obchodoval i během Londýnské seance ve středu, přidávajíc intradenně 0.15%.
 • EUR/USD: Pauza po Powellově projevu, zprávě ADP a před zprávou Nonfarm Payrolls
  EUR/USD se konsolidoval v rámci pátého čísla díky Jerome Powellovi, který v americkém Kongresu vyjádřil jestřábí rétoriku.Ale i přes sílící medvědí nálady v páru se prodejcům nepodařilo překonat úroveň supportu 1,0520, která odpovídá spodní linii indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1. Je to důležitá cenová úroveň, jejíž překonání vám otevře cestu do oblasti čísla 4. Obchodníci samozřejmě potřebují další informační impuls pro další sestup. Takovým impulsem by mohla být únorová zpráva Nonfarm Payrolls, která vyjde zítra, 10. března.
 • EUR/USD: plán evropské seance na 21. 7. 2022. Zprávy COT. Euro se po zasedání ECB připravuje na nový růst
  Včera bylo vytvořeno několik signálů pro vstup na trh. Pojďme se podívat na 5minutový graf a uvidíme, co se stalo. V ranní předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,0265 a poradil vám, abyste se rozhodli o vstupu na trh. Růst eura byl relativně krátkodobý. Vytvoření falešného průlomu na 1,0265 a návrat pod tuto úroveň – to vše vedlo k vynikajícímu prodejnímu signálu a následně k velkému výprodeji do oblasti 1,0175, což nám poskytlo zisk v hodnotě 90 bodů. Technický obrázek se odpoledne částečně změnil. Po drobné korekci a zotavení páru do oblasti 1,0225 začali být medvědi opět aktivnější a falešný průlom na této úrovni vedl k dalšímu prodejnímu signálu, který vyústil v jeden pokles o 70 bodů.
 • EUR/USD: plán na evropskou seanci 11. listopadu. COT reporty. Euro se na pozadí klesající inflace v USA vyšplhalo na úroveň 1,0200
  Obchodníci včera obdrželi několik zajímavých signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a zjistěme, k čemu došlo. Dříve jsem vás žádal, abyste se při rozhodnutí, kdy vstoupit na trh, soustředili na úroveň 0,9975. Pokles na tuto úroveň a její následný průraz proběhly bez jejího opětovného testování směrem nahoru, a neumožnily nám tudíž otevírat short pozice. To nejzajímavější se odehrálo v druhé polovině dne po zveřejnění údajů o poklesu inflace v USA. Euro spěchalo nahoru a falešný průraz v oblasti 1,0136 přinesl signál k průrazu, ale nevyústil ve výraznější klesající pohyb. Po korekci o 20 pipsů býci prorazili a znovu otestovali úroveň 1,0136 shora dolů, vygenerovali tak nákupní signál v trendu a vyvolali další růst o 50 pipsů. Falešný průraz poblíž další rezistence na úrovni 1,0182 poskytl vynikající bod pro vstup na short pozice, v důsledku čehož pár korigoval zpět k úrovni 1,0136, kde se býci opět pustili do práce a vygenerovali druhý nákupní signál. Tentokrát činil pohyb nahoru více než 80 bodů.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 14. května (analýza dopoledního obchodování). Euru se po zveřejnění německých údajů podařilo vrátit k růstu
  Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0778 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo: pokles a vytvoření falešného proražení poskytlo vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, což mělo za následek růst páru o více než 20 bodů, což představuje velkou část celkové dnešní volatilitě na trhu. Vzhledem k tomu, že se nadále obchodovalo v rámci bočního kanálu, technický obrázek nebyl ve druhé polovině dne revidován.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 23. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0819
  Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0819 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly nákupní signál, což vedlo k růstu páru o více než 30 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstal nezměněn, protože na trhu nedošlo k žádným výrazným změnám.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 29. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se pohybuje v kanálu
  Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0842 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k poklesu, ale ten nedokázal vytvořit falešné proražení, takže nebylo možné získat jasný signál ke vstupu do trhu. V tomto ohledu byl technický obrázek odpoledne revidován.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 4. června (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se postupně vrací
  Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0883 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Proražení a reverzní test této oblasti byly signálem k prodeji, což v době psaní tohoto článku vedlo k poklesu o 10 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 5. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se po zveřejnění údajů o indexu PMI vrátilo k poklesu
  Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom pochopili, co se tam stalo. Navzdory slabým údajům z eurozóny a poklesu páru jsme se k otestování úrovně 1,0861 nedostali. Nízká volatilita před důležitými statistikami z USA a zítřejším zasedáním ECB se zdá být oprávněná. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
 • EUR/USD: Plán obchodování během americké seance dne 7. června (analýza dopoledního obchodování). Trh práce se může stát pro dolar problémem
  Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0888 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly výborný signál k nákupu eura, ale kupující se zřejmě rozhodli před zveřejněním důležitých údajů z USA nepospíchat. Po růstu o 10 bodů se obchodování opět přesunulo do oblasti 1,0878. V důsledku toho padlo rozhodnutí opustit trh a vyčkat na zveřejnění důležitých údajů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne je třeba ještě upravit.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 17. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se pokouší překonat úroveň 1,0710
  Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0710 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného proražení této úrovně byly signálem k prodeji eura dále podél trendu. Jak je však z grafu patrné, v době psaní této prognózy ještě nedošlo k odpovídajícímu pohybu směrem dolů. Ve druhé polovině dne nebyl technický obraz revidován.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 2. května (analýza dopoledního obchodování). Euro nakoupeno kolem 1,0700
  Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0700 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu vedly k vytvoření signálu k nákupu eura, ale k výraznému růstu páru nedošlo. Technický obrázek je třeba pro druhou polovinu dne ještě revidovat.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 21. května (analýza dopoledního obchodování). Euro dosáhlo úrovně 1,0870
  Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,0869 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Pojďme se podívat na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k růstu k této úrovni, ale nikdy se zde nevytvořilo falešné proražení. Je zřejmé, že na základě této úrovně zatím není možné vstoupit do prodejních pozic, takže se celé vyústění odkládá na odpoledne. Zároveň jsem nerevidoval technický obrázek.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se zvýšil
  Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0845 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení zde dalo signál k nákupu, který však nikdy nedosáhl růstu, což vedlo ke ztrátám. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 10. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale nevyšlo jim to
  Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,0753 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení nám umožnily získat signál k nákupu eura, což vedlo k pohybu o téměř 20 bodů. Zcela předvídatelně se však následně tlak na euro vrátil a úroveň byla na prolomena na druhý pokus. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
 • EUR/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)
  Ve své dopolední prognóze jsem vyzdvihl úroveň 1,0879 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení na této úrovni nám poskytly vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, které navázaly na včerejší trend. Jak však můžete vidět v grafu, očekávaný prudký růst eura se nedostavil. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI