Sobota 24. únor 2024 09:47
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.02.2024 06:00  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza úterních obchodů:

EUR/USD v grafu 1H

analytics65c2603ad815e.jpg

Pár EUR/USD vykazoval v úterý slabou volatilitu a celkově vypadal, že není ochoten se hýbat. Na začátku dne se jeho cena pokusila o vzestupnou korekci, ale pak se znovu odrazila dolů. Tento obchodní den tedy můžeme ignorovat. Klesající trend přetrvává a my stále věříme v další pokles eura. Je ale důležité si uvědomit, že pár se nemůže a nebude každý den pohybovat jen v jednom směru. V úterý jsme viděli, že si dal pauzu, a ve středu může pokračovat v poklesu.

Pokud jde o makroekonomické události, můžeme vyzdvihnout zprávu o maloobchodních tržbách v eurozóně, která byla – podle očekávání – negativní, a dokonce ještě horší, než se očekávalo. Trh na ni zareagoval poměrně vlažně, jak jsme upozorňovali. Dále, na začátku týdne vystoupilo několik představitelů Evropské centrální banky, ale každý jen zmínil, že úrokové sazby mohou začít klesat v první polovině roku, což trh věděl už předtím.

EUR/USD v grafu 5M

analytics65c260423b203.jpg

V časovém rámci 5M se kolem úrovně 1,0733 vytvořil buy signál. Byl velmi nepřesný a těžce realizovatelný. Na konci dne jsme odstranili úroveň 1,0733 a přidali úroveň 1,0725. Celkově byl úterní pohyb slabý a bez trendů. Začátečníci se mohli pokusit na tento signál zareagovat, ale nejspíš nedosáhli žádného zisku ani neutrpěli ztrátu.

Tipy na středeční obchodování:

Pár EUR/USD vykazoval v grafu 1H pokles, protože výsledky zasedání FOMC byly jestřábí a údaje o trhu práce a nezaměstnanosti byly velmi silné. Uvažovali jsme, že by klesající trend mohl skončit, pokud by zprávy zklamaly, ale nestalo se tak. Zatím se tedy vše vyvíjí tak, jak jsme předpokládali. Euro je stále příliš překoupené a nepřiměřeně drahé.

Klíčové úrovně v grafu 5M jsou 1,0568, 1,0611–1,0618, 1,0668, 1,0725, 1,0767–1,0781, 1,0835, 1,0896–1,0904, 1,0940, 1,0971–1,0981, 1,1011, 1,1043, 1,1091. EU v úterý zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách a USA má prázdný kalendář událostí. Ve středu můžeme vyzdvihnout jen údaje o německé průmyslové produkci, zatímco americký ekonomický kalendář je relativně klidný. Po mimořádně zajímavém týdnu nás nejspíš čeká další nudný den. Věříme, že jednotná měna by mohla opět korigovat nahoru k úrovním 1,0781 a 1,0835. Dva odrazy od úrovně 1,0725 ukazují, že by ve středu bylo lepší zvážit long pozice, a prázdný kalendář událostí naznačuje nulový makroekonomický vliv na tržní sentiment.

Základní pravidla obchodování:

1) Síla signálu závisí na době, za kterou se vytvořil (odraz nebo průraz úrovně). Kratší doba formace znamená silnější signál.

2) Pokud byly po falešných signálech otevřeny na určité úrovni minimálně dva obchody, pak by měly být všechny následné signály poblíž této úrovně ignorovány.

3) Na plochém trhu může jakýkoli měnový pár vygenerovat mnoho falešných signálů nebo také nevygenerovat žádné. Plochý trend každopádně nenabízí nejlepší obchodní podmínky.

4) Obchody se otevírají v době mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, kdy by měly být všechny obchody manuálně uzavřeny.

5) V časovém rámci 30M jsou obchody založené na signálech MACD vhodné jen při značné volatilitě a zřetelném trendu, který je potvrzen buď trendovou linií, nebo trendovým kanálem.

6) Pokud leží dvě úrovně těsně u sebe (v rozmezí 5 až 15 pipů), měly by být považovány za zónu supportu nebo rezistence.

Jak číst grafy:

Úrovně supportu a rezistence mohou sloužit jako cíle nákupu nebo prodeje páru. Do jejich blízkosti lze umístit take profit.

Červené linie jsou kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.

Indikátor MACD (14, 22, 3), který zahrnuje histogram i signální linii, funguje jako pomocný nástroj a může být použit i jako zdroj signálu.

Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových zvratů proti převládajícímu trendu.

Začátečníci by si měli vždy pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval různými směry. V první polovině dne se obchodoval na vyšších úrovních, což nejspíš nemělo příčinu v makroekonomických údajích. Během americké seance se ale prudce obrátil, což také nejspíš nevyvolaly údaje nebo fundamenty. Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné významné zprávy, ale Bank of England oznámila výsledky svého zasedání, což ovlivnilo pohyb obou párů. Ohledně směru vývoje eura a libry ale nepanovala jasná shoda. BoE ponechala úrokové sazby beze změny. Pravděpodobně se tudíž nedočkáme souvislých čistě technických pohybů, jako je flat nebo korekce. Cena se poslední dobou obchoduje v omezeném cenovém pásmu, což naznačuje, že trh odpočívá.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 30. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se v úterý pokusil obnovit klesající pohyb, ale pak prudce vzrostl o 50–60 pipů. První polovina dne byla bez důležitých událostí a zpráv, ale pak byla po americkém úvodním zvonění zveřejněna zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst v USA. Tuto zprávu jsme zmínili a upozornili jsme, že výrazná odchylka od prognózy by mohla vyvolat reakci trhu. Počet volných pracovních míst činil v poslední pracovní den července 8,82 milionů, což bylo pod trhem očekávanými 9,46 miliony. Údaj za předchozí měsíc byl navíc revidován směrem dolů. Dolar se při okamžité reakci dostal pod prodejní tlak. A to je teprve první zpráva tohoto týdne o trhu práce. Pokud budou následující zprávy stejné, můžeme očekávat mnohem výraznější pokles dolaru.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. října. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval mírně nahoru. Podle všeho hodlá vytvořit další část býčí korekce. Každou z předchozích etap doprovázela krátkodobá vzestupná trendová linie. Mohlo by to tak být i tentokrát. Vezměte ale na vědomí, že tento týden je plný velmi důležitých událostí a zpráv, takže do konce týdne se pár může pohybovat kterýmkoli směrem.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se v průběhu středy dál obchodoval směrem dolů a den zakončil poblíž úrovně 1,0904. V podstatě jsme se po třídenním poklesu nedočkali ani menší korekce, ale nic hrozného se neděje. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené, a pokles jsme očekávali už před několika týdny. Jenže z různých důvodů nezačal – někdy se do cesty postavily makroekonomické podmínky, někdy fundamentální pozadí a někdy trh prostě odmítl pár prodávat, i když tomu nahrávaly téměř všechny faktory. Ani euro ale nemohlo růst donekonečna. Cena se nakonec usadila pod trendovou linií a viděli jsme první známky obratu trendu. Ten se aktuálně stále formuje a nikdo neřekl, že pokles má být pozvolný a slabý.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se v pátek obchodoval níž, ačkoli k takovému poklesu neměl významný důvod. Všimněte si, že ačkoli zpráva o nonfarm payrolls, důležitý ukazatel, překonala prognózy, měla na dolar negativní vliv kvůli revizi červencového údaje směrem dolů. Navíc výrazně stoupla nezaměstnanost. Zmínili jsme, že odchylka 0,1 % od prognózy by nebyla katastrofická, ale skutečný nárůst činil 0,3 %! Index ISM ve zpracovatelském průmyslu vzrostl, ale zůstal pod klíčovou úrovní 50,0. Obecně se domníváme, že dolar neměl k výrazné rally dostatečný důvod.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD prošel ve čtvrtek menší korekcí. Ve středu otestoval úroveň 1,0904 a jeho cena následně korigovala k úrovni 1,0971. Z technického hlediska byly oba pohyby téměř dokonalé. Volatilita páru ale činila zhruba 60 pipů, což je relativně málo. To znamená, že k výraznému pohybu nebo silné korekci nedošlo. 60 pipů je u eura v podstatě normální volatilita. Pár čtyři dny klesal a mírně korigoval a vše jde podle očekávání.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. října. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár EUR/USD vykazoval během středy pozoruhodně chaotické pohyby a proplouval mořem makroekonomických údajů. Bylo by nepraktické izolovat konkrétní zprávy, které by objasnily jeho intradenní pohyby. Například Evropská unie před polednem zveřejnila nejméně čtyři zprávy, byť druhořadé povahy, které společně dokázaly vyvolat reakci trhu. Zářijové indexy podnikatelské aktivity v sektoru služeb v Německu a Evropské unii mírně překonaly odhady, index cen výrobců zůstal neutrální, zatímco maloobchodní tržby zaostaly za prognózou.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD vykázal v pondělí volatilitu 37 pipů. Není v podstatě co dodat, protože všechno je jasné už z tohoto indikátoru. Kdyby pár přešlapoval celý den na místě, nemohli bychom oproti předchozím článkům vyvozovat žádné nové závěry. Přesto jsme vytvořili klesající trendovou linii. Ta byla dosud vcelku formální, protože samotný trend trval maximálně tři dny. Pokud přepneme na vyšší časové rámce, vidíme, že pohyby z poslední doby jsou poměrně chaotické a pár často mění směr. Stojíme za klesajícím pohybem a rádi bychom připomněli, že by mohl být pozvolný, s častými korekcemi a pullbacky.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD na začátku obchodního týdne ztratil vůči dolaru půdu pod nohama. A začal s tím už v pátek. Nekorigoval, ani se neodrazil. Trh prostě dál prodával eura a kupoval dolary. Makroekonomické a fundamentální pozadí bylo v pondělí poměrně slabé, i když dvě události si i tak zasluhovaly pozornost. Za prvé, index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor Spojených států, konkrétně pro americký sektor služeb. Za druhé, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. ISM index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor výrazně překonal prognózy, což podpořilo růst dolaru ve druhé polovině dne, a Powell ve svém projevu zachoval jestřábí rétoriku. Konkrétně zopakoval, že v březnu úrokové sazby nejspíš sníženy nebudou.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  V úterý se pár EUR/USD obchodoval s výrazně vyšší volatilitou. Důvody k tomu byly ale poměrně nejasné, protože k žádným významným událostem nedošlo. Podívejme se na to zblízka. Dopoledne podruhé vystoupila prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová, ale se stejným výsledkem jako v pondělí. Byly zveřejněny indexy PMI pro Německo a EU (finální hodnocení), které ale rozhodně nevyvíjely tlak na pokles eura. Index cen výrobců v EU také neměl vliv. Zdá se, že pokles mohl způsobit jen projev Lagardeové. Co tedy řekla?
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD ve středu zkusil pokračovat ve stejném pohybu, ale předtím prošel mírnou korekcí směrem nahoru. Pár se v podstatě několik hodin obchodoval směrem dolů, když Spojené státy zveřejnily PMI ve službách ISM. Jak jsme zmínili na začátku týdne, jedná se o hlavní bod dění tohoto týdne, vyvolal ale jen pětiminutový pohyb o 30 pipů. Index ISM vyšel nad očekávání a způsobil posílení dolaru. Jak ukazuje klesající trendová linie, klesající trend přetrvává a nedošlo k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD ve středu pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a den zakončil poblíž úrovně 1,0781. Odraz od ní by mohl znovu vyvolat pokles – čistě z technických důvodů. Jak ukazuje klesající trendová linie, přetrvává klesající trend. Zkušení i začínající obchodníci tak mohou očekávat další pokles eura.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února 2022. Obchodní tipy pro začátečníky.
  Pár euro/dolar se v pondělí kvůli prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojených státech i v eurozóně pohyboval do strany. Pokračoval tak korekční pohyb, který začal minulý pátek. Jde přitom o slabou korekci. Pár tudíž nedokázal dosáhnout pátečního minima. Obecně vzato se cena v pondělí pohybovala jen do strany. Volatilita byla navíc poměrně nízká. Neochota obchodníků prodávat tento instrument nebo fixovat zisky z long pozic působí trochu zvláštně, když uvážíme, že v tuto chvíli neexistují žádné důležité fundamenty, které by pár mohly tlačit nahoru. Vzestupná trendová linie nicméně současný rostoucí trend udržuje. Než se cena zkonsoliduje pod ní, měli bychom zvážit long pozice. Pár tedy v pondělí vykazoval jen netečný pohyb.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. září. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal s tlumenou volatilitou. Euro navzdory tlumenému pohybu do konce dne oslabilo a zdůraznilo tak přetrvávající medvědí trend. Jasně to vidíme na trendové linii. Dnes si obchodníci mohli všimnout dvou významných zpráv. Tou první byl třetí odhad HDP EU za 2. čtvrtletí. Už dříve jsme naznačili, že třetí odhad je významnější než druhý. Konečný růst činil +0,1 %, což je méně než +0,3 % z předchozího odhadu, a znamenal tak další neuspokojivý údaj z EU. Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti mezitím předčily očekávání a podpořily americký dolar. Euro mělo štěstí, že den nezakončilo výraznějšími ztrátami.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 9. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a znovu otestoval úroveň 1,0781. Odraz od ní by mohl oživit pohyb dolů, zvlášť proto, že je už druhý. Všimněte si, že downtrend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová linie. Začátečníci tedy mohou očekávat pokles eura.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se ve středu držel v bočním kanálu 1,2611–1,2787, což nepřekvapí. I když britská měna během dne prudce rostla, stále to nebylo dost na to, aby pár opustil flat pásmo. Pár vzrostl po zprávě americké ADP, která ukázala méně vytvořených pracovních pozic v soukromém sektoru, než se očekávalo.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 10. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD v úterý večer klesl. Příčinou nebyly fundamentální ani makroekonomické faktory. Pár se tedy už několik týdnů pohybuje v širokém bočním kanálu (jasně patrném v časovém rámci 4H), ale v grafu 1H se tyto pohyby jeví jako malé trendy. Aktuálně cena už několik dní vykazuje spíš býčí tendenci, ale v příštích dnech by mohla znovu zamířit k úrovni 1,2613.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Ani pár GBP/USD v pátek nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla pouhých 44 pipů, což ukazuje na absenci výraznějších pohybů. Situaci nemohla zachránit ani neplánovaná zpráva o inflaci v USA za prosinec v měsíčním vyjádření. Dolar se po této zprávě propadl o 20 pipů a denní pohyby tím skončily. Celkově britská libra po dvoudenním výrazném poklesu dál koriguje nahoru.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s mírným býčím sklonem. Relevantní zůstává klesající trendová linie, ale euro i libra se pohybovaly podobným způsobem. Ve Spojeném království a v USA nedošlo k žádným významným událostem nebo zprávám, které by měly znatelný vliv na aktivitu trhu. To jsme ale očekávali. Nejzajímavější události nás teprve čekají.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. června 2022
  Než pár GBP/USD nalezl podporu, klesl v pondělí zkraje asijské seance na úroveň 1,2260–70. Dosáhl prognózovaného cíle na úrovni 1,2350 a překonal ho o více než 100 pipů. Vidíme, že se v době psaní článku obchoduje poblíž úrovně 1,2300. Očekáváme, že bude stoupat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)