TLTRO

Nakopne ECB korunu?
09.09.2019 Česká měna zahajovala minulý týden na hodnotě EUR/CZK 25,95, tedy nejslabší od konce listopadu 2018. V průběhu týdne postupně posilovala a to jak vlivem vesměs pozitivních zpráv z domova (slušné PMI, růst mezd, maloobchodu i průmyslu), tak i ze Spojeného království. Tamním poslancům se totiž podařilo dosáhnout dílčích vítězství proti premiéru Johnsonovi, když prozatím alespoň zdánlivě snížili pravděpodobnost divokého brexitu. Toto uklidnění ovšem není trvalé a navíc zprávy z německé ekonomiky byly spíše horšího vyznění. Koruna tak stihla posílit pouze do blízkosti EUR/CZK 25,86.

Okénko trhu - ECB přistoupí k dalšímu uvolnění měnové politiky
09.09.2019 Podíl nezaměstnaných osob podle metodiky MPSV byl v srpnu 2,7 %, což je stejně jako v červenci. Celkový počet nezaměstnaných lehce poklesl pod 205 tisíc, zároveň se počet volných pracovních míst dále zvýšil o více než čtyři tisíce a poprvé překročil 350 tisíc. Tento nesoulad odráží přetrvávající napjatou situaci na trhu práce. Vrchol hospodářského cyklu již máme za sebou a v ekonomice začínáme pozorovat známky postupného zpomalování. Ty jsou patrné zejména v průmyslu u exportně orientovaných podniků, které jsou nejvíce vystaveni ochabující zahraniční poptávce. Naopak domácí poptávka zůstává silná, což se projevuje nedostatkem pracovní síly v terciálním sektoru. Náš předchozí odhad průměrné letošní nezaměstnanosti na úrovni 3,1 % tak bude revidován na ještě nižší úrovně.

Ranní nadhoz finančních trhů 9.9.2019
09.09.2019 Na čínském zahraničním obchodě se začínají výrazněji podepisovat obchodní války s USA. Srpnový výsledek ukázal, že bilance se propadla o více než 10 mld. dolarů, a dopadla tak výrazně hůře, než očekával trh. Na vině je především výrazný propad vývozu, který zaznamenal meziroční pokles o jedno procento (počítáno z objemů v USD). Zároveň se však Číně daří snižovat také dovoz a to o více než pět procent (počítáno z objemů v USD).

Akcie i dluhopisy se těší na nižší sazby ECB. Euro tolik nadšené není
25.07.2019 Přestože i dnes máme na programu dlouhou řádku důležitých firemních výsledků, je jasné, co bude událostí číslo jedna. Od měnového zasedání ECB si finanční trhy jasně slibují snížení úrokových sazeb pravděpodobně doplněné i o nové QE. Otázkou je pouze rozsah a načasování, kdy nové kroky přijdou.

Rozbřesk: Klíčové posty obsazeny: co přinese Lagardeová do vedení ECB?
03.07.2019 “Všechno musí být jednou poprvé“, odpověděla Angela Merkelová na otázku, zda nebude nové šéfce ECB Christine Lagardeové na obtíž absence jakýchkoliv zkušeností s měnovou politikou. A podobně pozitivně přijmou pravděpodobně její jmenování i trhy.

Fidelity International: Riziková aktiva pod tlakem
20.06.2019 V červnovém výhledu vysvětluje Andrea Iannelli, ředitel investic společnosti Fidelity International, proč bychom měli být tento měsíc obezřetní a pozorně sledovat obchodní války a politická napětí související s FEDem, ECB a Brexitem.

Koruna má za sebou úspěšný týden
10.06.2019 Česká měna oproti euru za uplynulý týden posílila o 25 haléřů, tedy téměř 1 %, a momentálně se obchoduje jen lehce nad úrovní 26,60 EUR/CZK, což je nejsilnější hodnota od dubna loňského roku. Vzhledem k tomu, že velice podobným vývojem si prošly i měny okolních států, lze se domnívat, že na korunu působily spíše vnější nežli domácí vlivy.

Ranní nadhoz finančních trhů 7.6.2019
07.06.2019 ECB podle očekávání ponechala dosavadní nastavení úrokových sazeb. V komentáři zmínila, že sazby zůstanou na současných úrovních přinejmenším do poloviny příštího roku nebo i dále (původně do konce tohoto roku). Zároveň bude ECB v plném rozsahu pokračovat v nákupu aktiv. Ohledně TLTRO III, programu levných půjček pro banky, jsme se dozvěděli jen, že úroková sazba u těchto operací bude o 10 bazických bodů výše než průměrná sazba během programu TLTRO.

ECB posunula termín případného zvýšení sazeb
06.06.2019 Evropská centrální banka (ECB) o šest měsíců posunula termín případného prvního zvýšení základních úrokových sazeb od finanční krize. Po zasedání Rady guvernérů ECB dnes také oznámila, že bude nadále platit bankám za to, že budou poskytovat úvěry. Vyhlídky růstu globální ekonomiky se totiž dál zhoršují. Základní úrokové sazby ECB podle očekávání nechala na rekordních minimech, k jejich prvnímu zvýšení ale nesáhne dřív než na konci prvního pololetí 2020. Banka také zveřejnila podrobnosti o podmínkách nové nabídky levných úvěrů soukromému finančnímu sektoru.

ECB dostatečnou podporu nedodala, Trump znovu hrozí a dobrá tržní nálada je pryč
06.06.2019 Evropská centrální banka nezměnila sazby a natáhla očekávané období stabilních sazeb až do poloviny příštího roku. To moc nepřekvapí. Banka mírně zhoršila prognózu pro inflaci a růst na příští dva roky, přičemž dál zmiňuje rizika směrem dolů. Uvádí také nižší inflační očekávání, která podle nás měla na úpravu výhledu sazeb důležitý vliv.

Akciové trhy nesou nelibě nedostatek podpory z ECB
06.06.2019 Guvernér ECB Mario Draghi dnes zklamal obchodníky s akciemi, které po jeho vystoupení obrátily pozitivní směr. Eurodolar naopak roste nad úroveň 1,13. Německý index je obvykle citlivý na informace z ECB a dnes to plnou měrou potvrdil - klesl o cca 170 ticků z denních maxim na minima kvůli absenci holubičích náznaků v průběhu tiskové konference. Podmínky TLTRO byly oceněny v růstu depozitní sazby o 10 bps. Nejsou tak výhodné, jak někteří obchodníci očekávali.

Okénko finančního trhu 6.6.2019
06.06.2019 ECB podle očekávání ponechala dosavadní nastavení úrokových sazeb. V komentáři zmínila, že sazby zůstanou na současných úrovních přinejmenším do poloviny příštího roku nebo i dále, pokud to nezajistí růst inflace do blízkosti dvou procent. Tímto novým vyjádřením posunula stabilitu nastavení sazeb o dalšího půl roku. Zároveň bude ECB v plném rozsahu pokračovat v nákupu aktiv. Co se týká nového programu TLTRO III banka oznámila, že úroková sazba u těchto operací bude o 10 basických bodů výše než průměrná sazba během programu TLTRO. Spolu s rozhodnutím byla zveřejněna i nová makroekonomická prognóza, která o desetinu zvýšila letošní hospodářský i cenový růst, naopak pro příští rok byly obě veličiny korigovány mírně směrem dolů. Bezprostředně po zveřejnění rozhodnutí ECB začal kurz eura posilovat vůči americkému dolaru až o 0,7 %, v průběhu následné tiskové konference došlo k určité korekci.

ECB neublížila ani nepotěšila
06.06.2019 Evropská centrální banka na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní refinanční sazba zůstává na 0,00 % a depositní sazba na -0,40 %.

ECB ponechala sadzby bez zmeny a zverejnila podrobnosti o TLTRO programe
06.06.2019 Nové kolo TLTRO úverov bolo ocenené hlavnou refinančnou sadzbou ECB + 10 bp. ECB sa vyjadrila, že TLTRO sadzba môže byť taká nízka, ako depozitná sadzba ECB + 10 bp. Ako sa vo všeobecnosti očakávalo, ECB ponechala náklady na úvery a pôžičky na súčasných úrovniach. Okrem toho, centrálna banka zverejnila podrobnosti o novom programe TLTRO. Podrobnosti však boli miernym sklamaním, pretože existovali špekulácie o ešte nižších sadzbách. Euro posilňuje, keďže ECB vylúčila možnosť zníženia úrokových sadzieb v priebehu budúceho roka

Trhů se drží dobrá nálada. Dodá ECB dostatečnou podporu?
06.06.2019 Americký prezident říká, že by mohl uvalit cla aspoň na dalších 300 mld. USD čínského zboží. Na druhou stranu ale připomněl podobně jako před časem, že se Čína chce dohodnout a že se v jednáních dějí "zajímavé věci". Stejně tak se podle Trumpa strašně moc chce dohodnout Mexiko. Ve výsledku si tak finanční trhy těmito poznámkami nenechaly zkazit náladu.

Rozbřesk: Ropa hlásí medvědí trh. Na jak dlouho?
06.06.2019 Rok 2019 se nezadržitelně řítí do své druhé poloviny, cena ropy se však vrátila tam, kde tento rok startovala. V posledních týdnech si totiž ropa Brent připisuje jednu ztrátu za druhou, přičemž včera se její cena propadla dokonce až k hranici 60 dolarů za barel. V porovnání s dubnovými maximy se jedná již o 20% pokles, což znamená jediné - ropný trh se po čase opět ocitl v medvědím teritoriu.

Kam se řítí americký dolar?
05.06.2019 Nedávný kolaps výnosů amerických dluhopisů nedokázal americký dolar příliš oslabit. Pondělní prodej USD byl už závažnější a mohl být vyvolán oznámením, že americký antimonopolní úřad zahajuje vyšetřování amerických internetových monopolů.

ECB odtajní, jak bude vypadat program TLTRO3
05.06.2019 Hlavním tématem na čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky bude program TLTRO3, skrze který ECB poskytne bankovnímu sektoru další dávku likvidity. Podle našich odhadů však program již nebude tak štědrý jako ten minulý a ani ze strany komerčních bank o něj nebude tak velký zájem. Úrokové sazby zůstanou beze změny podle naší prognózy nejen po zbytek letošního roku (jak avizuje ECB), ale až do září roku příštího. Poté však nepřijde na řadu zvýšení sazeb, ale naopak snížení depozitní sazby o dalších 10 bb. Na přetřes může ve čtvrtek přijít i zavedení tzv. „tiered interest rate“. Reálné kroky v tomto směru však nečekáme. Nová prognóza z dílny ECB může ukázat mírnou revizi růstu HDP směrem nahoru.

Powell bude jednat, aby udržel růst. Americké dluhopisy padají, akcie míří vzhůru
04.06.2019 Začátek úterního obchodování byl sice na hlavních trzích rozpačitý a ne úplně konsistentní, ale během dne se sentiment jasně překlopil pozitivním směrem. Sledujeme to na akciích v Evropě i Americe, které vykazují pěkné zisky. Zájem o riziko na druhou stranu znamená prodeje amerických dluhopisů, jejichž výnosy dnes značně rostou. Výnosy v Evropě ovšem klesají, zlato se drží v plusu a ropa se tak tak konsoliduje. Celkově tedy vývoj na trzích nejde úplně dohromady a mísí se v něm jednak vliv hlavních témat, ale pravděpodobně také prosté úpravy pozic po předchozím otřesu.

Forex: Korunou hýbe svět – sledovat budeme zasedání ECB
03.06.2019 Tento týden nás čeká měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. To by nemělo přinést žádné výraznější překvapení. ECB již na březnovém zasedání posunula očekávání prvního zvýšení sazeb za hranici tohoto roku a ani neočekáváme, že bychom se dočkali změny v rétorice. Zároveň by prezident ECB měl učinit přítrž spekulacím souvisejícím s potenciálním snížením sazeb. Je zřejmé, že ačkoliv eurozóna zpomaluje a inflace ani zdaleka nedosahuje cílových hodnot, ECB se bude držet spíše podpůrných programů. Proto ve středu pozornosti bude především vyjádření o detailech nově navrženého programu TLTRO III (program levných půjček pro bankovní sektor). Ty budou zřejmě nabízeny bankám s negativním úrokem.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.6.2019
03.06.2019 Finančním trhem stále budou hýbat očekávání či nové zprávy související s obchodními válkami. Donald Trump dnes zavítá do Londýna, takže lze očekávat i svérázné výroky směrem k vyjednáváním o brexitu, která stále probíhají. Kromě toho se stupňuje tlak na Huawei.

Ranní nadhoz finančních trhů 3.6.2019
03.06.2019 Přímočará strategie amerického prezidenta D. Trumpa se zdá býti úspěšná. Jak Čína, tak Mexiko signalizují ochotu spolupracovat a začít s USA jednat. Čína vyjádřila ochotu zaměřit se na spolupráci s Amerikou, aby společnými silami nalezli řešení jejich vypjaté situace. Z Mexika do USA míří delegace, která má za úkol prodiskutovat tamní migrační krizi. Avšak americký prezident nemá zájem s Mexikem jednat. Podle něj Mexiko může během jediného dne přijmout taková opatření, aby krizi vyřešili, samozřejmě za předpokladu, že chtějí.

Rozbřesk: Jak zareaguje ECB na padající inflační očekávání?
03.06.2019 Tento týden bude mít ECB opět těžkou úlohu. S tím, jak se kotel plný globálních nejistot blíží k bodu varu, roste na centrální bankéře tlak, aby reagovali. Zatímco v USA rostou dramaticky sázky na pokles sazeb - trhy už věří trojitému snížení sazeb do roka - v eurozóně není moc na co vsadit. Zbrojní arsenál je prakticky vybraný a manévrovací prostor ECB minimální -to se ostatně ukáže i tento týden po čtvrtečním zasedání.

Okénko finančního trhu 23.4.2019
23.04.2019 ECB studuje možnosti zavedení tzv. „tiered interest rate“, aby zmírnila komerčním bankám nepříznivou situaci. Současné negativní sazby totiž znamenají, že banky platí ECB za bezpečné ukládání své přebytečné likvidity. Zavedení „tiered interest rate“ by komerčním bankám umožnilo redukovat jejich náklady spojené s touto operací. Zároveň by mělo přispět ke zvýšení ziskovosti bank, která bývá ohrožena při zpomalení ekonomického růstu. Prozatím jsou různé možnosti a nastavení tiered interest rate ve stádiu zkoumání. Analytici ECB se snaží najít smysluplný mechanismus, který by navrátil bankám aspoň část ze sumy, kterou ECB vybere na úrocích od komerčních bank.

Finanční trhy hledají jednotící myšlenku, ropa ještě využívá obnovení sankcí
23.04.2019 Úterní obchodování v Evropě se rozjíždí bez jasného směru či jednotného tématu. Ropa ještě využívá k mírným ziskům poslední zprávy o plném obnovení amerických sankcí, ale dluhopisy jsou nerozhodné při mírném nárůstu výnosů a akcie v Evropě od začátku nasbíraly drobné ztráty.

7 dní s korunou: Inflační tlaky v domácí ekonomice dále narostly
15.04.2019 Minulý týden ve středu se konalo měnověpolitické jednání ECB. Podle očekávání nedošlo k žádné změně v nastavení úrokových sazeb, stejně tak ECB nezměnila ani další nekonvenční nástroje měnového uvolňování. Podrobnosti nového programu poskytování levných úvěrů bankovnímu sektoru (TLTRO), který by měl začít fungovat od září, budou zveřejněny později. Příliš se nezměnilo ani hodnocení ekonomického vývoje v eurozóně. Na prognóze se očekává slabý ekonomický růst, inflační tlaky jsou utlumené, tedy růst spotřebitelských cen bude setrvávat výrazně pod cílem centrální banky, a to i v následujících letech.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.4.2019
15.04.2019 Co se makrodat týče, tak hlavní pozornost tento týden získají předstihové indikátory. Především PMI index z výroby, kde se čeká v dubnu zlepšení na 52,8 bodu z předchozích 52,4 b. Dále pozornost získá výsledek maloobchodu (po únorovém poklesu se čeká růst o 1,0 % m/m) a průmyslu (medián +0,2 % m/m) za březen.

Akcie pod tlakem, eurodolar po propadu zpět
11.04.2019 Hlavní finanční trhy jsou po jednosměrném pohybu vzhůru trochu nerozhodné a směry střídají. Čtvrteční dopoledne přináší akciím v Evropě ztráty v návaznosti na negativní vývoj v Asii. Krom toho ale mírně klesají také dluhopisy v jádru eurozóny, zatímco ty periferní si na cenách trochu polepšily. Eurodolar zvládl ještě včera smazat ztráty nasbírané po ECB a dnes se opět vydává nahoru na 1,1285. Ropa koriguje zisky společně s akciemi.

Forex: Odklad brexitu a holubice na obou březích Atlantiku
11.04.2019 Dnešní kalendář nabízí pouze stagnaci amerických průmyslových cen. Na politickém poli bude pokračovat jednání o brexitu na britské půdě. Zásadní bude nalezení shody s tamní opozicí, a zda se Velká Británie zúčastní květnových voleb do Evropského parlamentu.

Ranní komentář: Výhled pro sazby v Evropě a v USA po včerejšku beze změny, nálada na trzích také
11.04.2019 Včerejší seance přinesla hned několik důležitých fundamentů, jejichž dopad na finanční trhy byl ve finále ale poměrně malý. ECB ponechala sazby beze změny a detaily jejího TLTRO programu si nechala až na některé z dalších zasedání. Riziko recese je podle ní mírné, takže se výhled pro vývoj evropských sazeb po včerejšku výrazně nezměnil. Stejné platí také pro USA, odkud včera přišla inflace a zápis z březnového zasedání Fedu. Nálada na trzích tak zůstává i nadále stabilizovaná a většina finančních aktiv si své pozice drží. Trhy čekají na nový impuls, který ale v tomto týdnu, kvůli absenci dalších důležitých fundamentů, pravděpodobně nepřijde. Dnes pozor hlavně na projevy amerických centrálních bankéřů.

Forex: Holubice na obou březích Atlantiku
10.04.2019 Spotřebitelská inflace v březnu zrychlila na rovná 3 %, čímž se dostala na horní hranici tolerančního pásma. Očekávání trhu tak bylo překonáno o dvě desetiny a ČNB ve své únorové prognóze předpokládala březnovou inflaci dokonce až o tři desetiny níže. Proinflační tlaky tak zůstávají silné. Nicméně to automaticky neznamená, že sazby se budou v květnu zvyšovat. Rozhodující bude, jestli se alespoň trochu podaří rozptýlit nejistotu ohledně vnějšího prostředí. Očekáváme, že se inflace ještě v dubnu udrží poblíž tří procent a následně začne zpomalovat. Koruna na zveřejnění reagovala mírným posílením.

Evropská centrální banka je ve vyčkávacím módu
10.04.2019 ECB na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 0,00 % (refinanční sazba) a -0,40 % (depozitní sazba). ECB nadále očekává, že do konce letošního roku se úrokové sazby nezmění. Nic jiného se ani nečekalo.

ECB zklamala evropské banky. Výnosy dluhopisů tlačí dolů navíc i americká data
10.04.2019 Zasedání ECB nijak nepřekvapilo v základních bodech o výhledu úrokových sazeb nebo ekonomiky. Banka zůstává u svého postoje, že minimálně do konce letošního roku nechá sazby beze změny. Rizika pro ekonomiku jsou podle ní převážně negativní. Za lehké zklamání můžeme označit absenci detailů k programu TLTRO a odstupňování depozitní sazby. ECB teprve zváží, zda efekt záporných sazeb na ziskovost bank a potažmo úvěrování potřebuje nějak kompenzovat. Zatím v této otázce vyčkává, což je trochu zklamání. Celkem logicky se nejvíce podepisuje na akciích západoevropských bank, které dnes padají. Vedle toho ale klesají rovněž výnosy v eurozóně, když se trh ujistil, že zpřísnění měnové politiky určitě není na obzoru. Z trhu OIS přitom spekulace o vyšších sazbách zmizely teprve koncem března.

ECB poslala výnosy na EÚ dlhopisoch nadol
10.04.2019 Európske akciové indexy sa po zasadaní ECB vyvíjali zmiešane. Talianske akcie zaznamenali pokles, zatiaľ čo nemecký DAX zaznamenal najvýraznejší nárast. Zasadnutie ECB neprinieslo nič nové. Centrálna banka ponechala úrokové sadzby bez zmeny, pričom potvrdila predchádzajúce očakávania vývoja úrokových sadzbieb, ktoré ostanú bez zmeny počas celého roka 2019. Trhy očakávali nové informácie ohľadom nového kola TLTRO úverov, avšak Draghi povedal, že informácie ohľadom TLTRO budú zverejnené na nasledujúcom zasadaní. Európska spoločná mena, ako aj výnosy európskych dlhopisov sa dostali pod tlak.

Euro před rozhodnutím o sazbách ECB posiluje
10.04.2019 EURUSD pokračuje v růstu už třetí den v řadě. Obchodníci vyčkávají na rozhodnutí o sazbách ECB ve 13:45 a hlavně na tiskovou konferenci guvernéra Maria Draghiho, která je na programu od 14:30. Trh se bude soustředit na informace o úvěrovém programu TLTRO a další náznaky možného uvolňování měnové politiky do konce roku. Hlavní rezistence na páru EURUSD se nachází až na hladině 1,1430. Obchodníci se dnes také zaměří na americkou inflaci (14:30) a také na zápis z posledního zasedání FOMC (20:00).

Trhy se zbavují včerejší nervozity, na programu informace z ECB, summitu EU a Fedu
10.04.2019 Česká inflace za březen zrychlila a překonala i tržní odhady. 3procentní růst cen je na hraně tolerančního pásma ČNB. Banka ve skutečnosti není pod velkým tlakem reagovat, neboť inflace kvůli efektu srovnávací báze opět poklesne, ale na trhu přece jen mohou trochu sílit očekávání, že domácí úrokové sazby opět vzrostou. Koruna zatím reaguje minimálně a vůči euru se obchoduje na 25,62, reakce však může přijít i opožděně v průběhu dne.

Ranní nadhoz finančních trhů 10.4.2019
10.04.2019 Ministerstvo financi zveřejnilo novou prognózu pro následující dva roky. V té zdůrazňuje, že globální expanze již ztrácí na sile a předpovědi ekonomického růstu se začínají snižovat pro většinu největších světových ekonomik. S ohledem na tento fakt MF snížilo očekávaný růst tuzemské ekonomiky na 2,4 % pro tento rok a pro rok příští očekává udržení tohoto tempa. Ekonomický růst by měl být i v následujících dvou letech hnán především spotřebou domácností, která je podporována nadále silným růstem mezd.

Akciové trhy pod tlakem horšího globálního růstu a celních bariér
10.04.2019 Americké akciové trhy uzavřely úterní seanci v červeném. Technologický Nasdaq i index S&P 500 klesly oproti pondělku o 0,6 % a průmyslový Dow Jones přišel o 0,7 %. V sektorovém rozložení bylo zrealizováno nejvíce prodejních pokynů právě u průmyslových podniků, jejichž akcie spadly o 1,4 %. Zájem investorů byl cítit u defenzivních akcií společností působících v síťových odvětvích, které nakonec uzavřely s čtvrtprocentním ziskem.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Nové kolo jednání EU o brexitu začíná
10.04.2019 Evropská centrální banka bude na dnešním zasedání jednat o podmínkách a načasování programu TLTRO. Zároveň se sejde Evropská rada, aby projednala další kroky okolo brexitu. Z dat zaujme tuzemská inflace, která v březnu o desetinu zrychlila.

Okénko finančního trhu 9.4.2019
09.04.2019 Americká administrativa hrozí uvalením cel na některé evropské zboží. Prozatím by se jednalo například o vrtulníky, sýr, víno a motocykly, nicméně do hry by mohla vrátit již v minulosti uvažovaná cla na dovážené automobily, což by evropský průmysl zasáhlo výrazněji. Američanům se nelíbí podpora, kterou evropská administrativa poskytuje výrobci letadel Airbus, a proto uvažují o odvetném uvalení cel na výše zmíněné evropské zboží v souhrnné hodnotě 11 mld. USD. Tato hodnota je relativně malá ve srovnání s obchodním konfliktem s Čínou, avšak hlavní nebezpečí vidíme v možné eskalaci konfliktu a zavádění významnějších a současně škodlivějších opatření. Tato akce není ze strany USA jednostranná, ale zatím se realizuje v rámci ujednání WTO. V zájmu obou stran však je nalézt nějaké přátelské řešení, protože možný konflikt by v každém případě znamenal ztráty pro obě strany.

Forex: Kurz koruny dohnal ztráty ze závěru března
08.04.2019 Hlavní měnově politickou událostí tohoto týdne bude středeční zasedání ECB. Nicméně neočekáváme, že by výsledky z této schůzky měly znamenat nějakou výraznější změnu ani z hlediska nastavení úrokových sazeb, ani co se týká poskytování levných úvěrů bankovnímu sektoru (TLTRO). V centru pozornosti tak budou spíše případné komentáře ohledně posledních ukazatelů i dalších možných rizik vývoje ekonomiky. Nicméně nepředpokládáme, že by ECB měla výrazněji měnit svou rétoriku i hodnocení ekonomického vývoje. I přes to, že některé ukazatele skončily pod očekáváními (jádrová inflace, průmyslová produkce), vykazuje ekonomika eurozóny jisté známky stabilizace a k dalšímu dramatickému zhoršování by už nemělo docházet. Tržní úrokové sazby i dluhopisy se již přizpůsobily před měsícem oznámenému setrvání klíčové sazby na nulových hodnotách až do konce letošního roku. Podle většinového názoru by však k prvnímu zvýšení sazeb mělo dojít až v roce 2021. Vlivem určité stabilizace ekonomické situace v eurozóně jsou výnosy německých 10ti-letých dluhopisů opět slabě pozitivní.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 08.04.2019
08.04.2019 Data „v zádech“ jsou aktuálně dobrá a sentiment trhu vylepšen opětovným ujištěním Trumpa, že dohoda s Čínou je blízko (konkrétně po jednání z minulého týdne uvedl, že uzavření dohody by mělo nastat do čtyř týdnů).

Týdenní zpráva z FOREX trhu: EU odmítne prodloužení termínu brexitu navržené premiérkou Mayovou
08.04.2019 Tento týden bude na programu další diskuze o brexitu. Zatímco ve Velké Británii se zatím ledy nehýbou, Evropská rada podle nás odmítne žádost o další prodloužení termínu odchodu. Brexit zastíní i zasedání ECB, které bude projednávat další pokračování programu TLTRO. Z dat se zaměříme zejména na americkou inflaci.

Ranní nadhoz finančních trhů 8.4.2019
08.04.2019 Týden započne sadou tuzemských statistik. V únoru by se meziroční dynamika průmyslové výroby měla navrátit do kladných hodnot zejména díky nízké srovnávací základně z minulého roku. Publikované předstihové ukazatele (PMI, ČSÚ) vykazují další poklesy a rovněž se dále zhoršuje situace v zemích našich hlavních obchodních partnerů, takže budoucí vyhlídky nejsou příznivé.

Ekonomický kalendář: Co ukáže zápis ze zasedání ECB?
04.04.2019 V březnu ECB rozhodla o spuštění nových dlouhodobých refinančních operací TLTRO, které by měly začít v září pomáhat zpomalující ekonomice eurozóny. ECB zároveň oznámila záměr pokračovat v reinvestování dluhopisů, které drží do splatnosti a které nakoupila v rámci kvantitativního uvolňování. Dnes zveřejní dokument, který nabídne více informací o důvodech, které banku vedly k tomuto rozhodnutí. Jeho součástí budou také komentáře k aktuální ekonomické situaci a výhledu. Přestože se nejedná o častý market mover na euru, čas od času tento zápis evropskou měnu rozvlnit dokáže.

Centrální banky budou nejspíš opět odkládat zvyšování sazeb
02.04.2019 Jak už jsme dříve odhadovali, ECB pravděpodobně odloží zvyšování sazeb, přestože prvotní plán směřoval na léto 2019 a následně pak na konec roku. Špatné výsledky a pokračující negativní makroekonomická data se stále zhoršujícími prognózami, tento nástroj dále oddalují.

Centrální banky budou nejspíš opět odkládat zvyšování sazeb
01.04.2019 Jak už jsme dříve odhadovali, ECB pravděpodobně odloží zvyšování sazeb, přestože prvotní plán směřoval na léto 2019 a následně pak na konec roku. Špatné výsledky a pokračující negativní makroekonomická data se stále zhoršujícími prognózami, tento nástroj dále oddalují.

RBNZ je připravena snižovat úrokové sazby. ČNB je naopak zdrženlivá
29.03.2019 Olli Rehn z ECB v pondělí konstatoval, že zpomalení ekonomiky se zdá, bude trvat déle než se předpokládalo. Podle bankéře by se záporné sazby neměly stát novým normálem. Dále se Rehn zmínil, že o podrobnostech TLTRO by mělo být rozhodnuto ještě před začátkem září. Za největší krátkodobé riziko pro eurozónu bankéř považuje neřízený brexit (brexit bez dohody).

Co očekávat od zasedání Fedu?
19.03.2019 Takzvaný "Fed put" je jedním z důležitých faktorů tohoto roku. Obchodníci zkrátka počítají s tím, že v případě problémů by se Fed vydal do boje. Zpomalení globální ekonomiky změnilo očekávání dalšího vývoje měnové politiky v USA, což pomohlo akciovým trhům a naopak zastavilo posilování amerického dolaru. Budeme čekat na zmínky a informace o tom, zda se něco změnilo na holubičím přístupu, se kterým Fed přišel na počátku roku. V této krátké analýze nastíníme, co bychom mohli zítra čekat a podíváme se na možné reakce na US500 a EURUSD.

OECD k centrálním bankám: Uklidněte situaci v ekonomice
14.03.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) minulý týden výrazně snížila svoji ekonomickou prognózu. V té souvislosti vyzvala centrální banky, aby naznačily trhem, že nízké sazby zůstanou v platnosti déle, než se doposud očekávalo. Nejdůležitější však je, že kromě monetárních stimulů se vyslovila i za strukturální reformy, ale také za koordinovanou fiskální podporu.

ECB propadá panice
11.03.2019 Růst v eurozóně se hroutí, polarizace politiky eurozóny jen přispívá ke všeobecnému trápení a ECB to hodlá řešit tím, že bankám předhodí další peníze. To nic nevyřeší – a den zúčtování se blíží.

NFP skončili sklamaním
08.03.2019 Tento týždeň bol negatívny pre akciové trhy. Európska centrálna banka síce opätovne zaviedla program TLTRO. Otázkou však je, do akej miery program lacného financovania pre banky môže podporiť hospodársky rast, keď rozdiel medzi trhovými úrokovými sadzbami a MRO je minimálny. Ponechanie úrokových sadzieb na nezmenenej úrovni minimálne do konca roka 2019 v kombinácii s TLTRO vytvorili pozitívne prostredie pre rast akciových trhov, avšak zníženie výhľadu hospodárskeho rastu eurozóny, ako aj inflačné očakávania prekonali tieto pozitívne vplyvy, na čo trhy reagovali poklesom.

Ze zasedání ECB vyplynulo, že letos nedojde k hiku, EUR/USD zareagoval poklesem
08.03.2019 V pondělí Trump opět kritizoval Fed ohledně zvyšování sazeb, když na svém twitterovém účtu uvedl, že zvyšování sazeb vede k silnému dolaru, což škodí americké ekonomice. Tato slovní intervence ze strany amerického prezidenta však neměla vliv na USD, a tak se zdá, že obchodníci přestávají brát prezidentovi slova na váhu.

Centrální banky se připravují na nejhorší
08.03.2019 Centrální banky si začínají uvědomovat, že se ekonomika dostává do poslední fáze hospodářského cyklu, kontrakce. FED již koncem roku začal krotit svůj původní záměr postupně zvyšovat úrokové sazby a v letošním roce již nepočítá ani s jedním zvýšením. Minimálně jedno zvýšení úrokových sazeb měla v letošním roce v plánu ECB i to je už minulost. Na svém posledním zasedání zmínila, že počítá s ponecháním aktuálních sazeb na stávajících úrovních do konce letošního roku. V Austrálii nebo na Novém Zélandu dokonce uvažují nad snížením úrokových sazeb, aby podpořily hospodářský růst.

Komentář Anny Stupnytské, hlavní ekonomky Fidelity International, ke schůzce ECB
08.03.2019 Jak se očekávalo, ECB nechala úrokové míry po včerejší schůzce nezměněné. Oznámení cílených dlouhodobých refinančních operací (TLTRO) bylo také očekáváno, ačkoliv detaily, které byly zmíněny v prohlášení, nebyly před schůzkou trhem předpokládány.

Ranní nadhoz finančních trhů 8.3.2019
08.03.2019 Evropská centrální banka po včerejším měnověpolitickém jednání dle očekávání nechala sazby nezměněné. Rada guvernérů také upravila očekávání prvního zvýšení sazeb z poloviny léta 2019 až na konec tohoto roku. Dále ECB bude i nadále reinvestovat jistiny ze splatných cenných papírů a k tomuto se počínaje zářím přidá nový program finančních transakcí tzv. TLTRO, který má zaručit příznivé úvěrové podmínky.

ECB znížila odhad rastu eurozóny
07.03.2019 Európska centrálna banka ponechala kľúčové úrokové sadzby bez zmeny. Európske banky dostanú ďalšiu finančnú injekciu. Nová séria dlhodobých refinančných operácií (TLTRO 3) sa začne v septembri tohto roka a bude pokračovať do marca 2021. „Tieto operácie umožnia udržať priaznivé úverové podmienky a sprostredkujú hladký prenos menovej politiky,“ povedal vo svojom úvodnom vyhlásení po zasadaní Rady guvernérov šéf ECB Mario Draghi.

Zhoršení výhledu ECB trhy ranilo, příslib podpory byl malou náplastí
07.03.2019 Jednání ECB potvrdilo pozici jedné z klíčových událostí. Z banky jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, ale nejzásadnější bylo asi zhoršení prognózy. To sice ve světle nových dat musel trh čekat, ale vypadá to, že nebyl připraven na tak výrazné posunutí odhadů dolů. Letos by podle ECB měl růst HDP eurozóny pouze o 1,1 procenta a příští rok o 1,6 procenta. V souvislosti s tím pak banka srazila odhad letošní inflace až na 1,2 a příští rok čeká růst cen pouze o 1,5 procenta. Sám prezident ECB změnu prognózy označil za podstatnou, čímž nové údaje ještě podtrhl.

Evropská centrální banka se snaží ukázat, že jedná, když je potřeba
07.03.2019 Dnešní zasedání Evropské centrální banky nepřineslo dle očekávání změnu úrokových sazeb (refinanční sazba na 0,00 % a depositní sazba na -0,400 %), ale přesto ukázala trochu větší ochotu podpořit ekonomiku, než se čekalo. ECB posunula termín, ve kterém nehodlá zvyšovat sazby až do konce letošního roku, zatímco doposud uváděla léto 2019. Navíc oznámila, že v září 2019 spustí další dodávky dlouhodobé likvidity bankám (TLTRO – III).

ECB bankám poskytne víc úvěrů
07.03.2019 Evropská centrální banka (ECB) základní úrokové sazby letos nezvýší, ke zpřísnění měnové politiky přistoupí nejdříve příští rok. Na dnešním zasedání o tom rozhodla Rada guvernérů ECB. Banka také od září spustí nový úvěrový program TLTRO-III, který bude v platnosti alespoň do března 2021 a jehož smyslem je poskytnout bankám v eurozóně více dlouhodobých úvěrů. ECB rovněž zhoršila výhled ekonomického růstu a inflace eurozóny na letošní rok.

Okénko finančního trhu 7.3.2019
07.03.2019 Evropská centrální banka po dnešním měnověpolitickém jednání dle očekávání nechala sazby nezměněné. Rada guvernérů upravila očekávání prvního zvýšení sazeb z poloviny léta až na konec tohoto roku. Přesto se očekávání trhu ohledně prvního zvýšení sazeb posunulo z podzimu 2019 až na polovinu roku 2020. ECB bude i nadále reinvestovat jistiny ze splatných cenných papírů a k tomuto se počínaje zářím přidá nový program úvěrů pro bankovní sektor tzv. TLTRO (targeted longer-term refinancing operations), který má zaručit příznivé úvěrové podmínky. V refinancování aktiv hodlá ECB pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné k udržení příznivých likviditních podmínek a udržení inflace poblíž dvouprocentního cíle. Znovuzavedení kvantitativního uvolňování nebylo předmětem dnešní diskuze. ECB ve své nové prognóze přehodnotila svá očekávání ohledně budoucího vývoje evropské ekonomiky směrem dolů. Letos počítá centrální banka s růstem ekonomiky na úrovni 1,1 %, pro rok příští pak 1,6 %. Prezident M. Draghi zdůraznil, že ekonomika eurozóny se i nadále pohybuje v pásmu expanze, její růst však začal zpomalovat. Inflace se tento rok bude dle nové prognózy pohybovat v průměru okolo 1,2 %, což je výrazně pod cílem ECB. Pro následující roky očekává centrální banka pomalou konvergenci k jejich cílové hodnotě.

Evropská centrální banka dodala více, než se čekalo
07.03.2019 Evropská centrální banka v souladu s očekáváním na dnešním zasedání úrokové sazby nezměnila. Hlavní refinanční sazba zůstává na 0,00 % a depositní sazba na -0,400 %.

ECB letos úroky nezvýší
07.03.2019 Evropská centrální banka (ECB) základní úrokové sazby letos nezvýší, ke zpřísnění měnové politiky přistoupí nejdříve příští rok. Na dnešním zasedání o tom rozhodla Rada guvernérů ECB. Banka také od září spustí nový program TLTRO-III, který bude v platnosti alespoň do března 2021 a jehož smyslem je poskytnout bankám v eurozóně více dlouhodobých úvěrů.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.03.2019 1) Evropská centrální banka (ECB) na březnovém zasedání podle očekávání rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na 0 %, zápůjční sazby na 0,25 % a depozitní sazby na -0,4 %. Změnila ale výhled vývoje sazeb, nově mají zůstat na stávajících úrovních minimálně do konce roku. Banka hodlá pokračovat v reinvesticích peněz získaných z prodeje maturujících dluhopisů ze své bilance. V září plánuje spustit třetí kolo aukcí dvouletých úvěrů pro banky (TLTRO-III) ve snaze podpořit úvěrovou, a tedy i ekonomickou aktivitu v zemích eurozóny. Tento program potrvá do března 2021.

Jedna hodina do kľúčovej konferencie ECB
07.03.2019 ECB počas dnešnej konferencie, ktorá začne 14:30, pravdepodobne oznámi finančný program TLTRO na podporu ekonomiky. Trhy toto oznámenie očakávajú. EURUSD sa obchoduje na úrovni 1,13 a DE30 zaznamenal mierny pokles k úrovni 11530 bodov.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Zasedání ECB se ponese v holubičím tónu
07.03.2019 Událostí dne je beze sporu zasedání Evropské centrální banky. To se pravděpodobně ponese v holubičím tónu, představena bude nová prognóza a nejspíše také dojde i na další osud programu TLTRO. Avšak podobně jako polská centrální banka, která zasedala včera, ponechá i ECB své sazby nezměněné.

Dnes zasedá ECB: Trh čeká zhoršení výhledu a více informací o nových půjčkách pro banky
07.03.2019 Níže nabízíme stručný pohled na to, co dnes můžeme čekat od ECB, co od ní čeká trh a jaký může mít její rozhodnutí dopad na euro.

Rozbřesk: Co dnes čekat od ECB?
07.03.2019 Na dnešním zasedání ECB bude klíčové sledovat tři věci. Za prvé, jak výrazně sníží centrální banka svou prognózu. Ve světle slabého konce roku 2018, kdy Itálie upadla do recese a Německo jen těsně uteklo “hrobníkovi z lopaty”, nevypadá ani start do nového roku zatím nijak optimisticky. Podnikatelské nálady se sice stabilizovaly, ale zůstávají v blízkosti mnohaměsíčních minim, a to zejména v průmyslu. ECB proto může výrazněji snížit odhad růstu na tento rok z dosavadních 1,7 % (náš aktuální odhad 1,1 %), klíčové však bude, zda půjde viditelně dolů i růstový výhled na rok 2020. V takovém případě by pravděpodobně musel dostát výraznějších změn i “optimistický” inflační výhled, který dnes počítá s nárůstem jádrové inflace z 1 % na 1,4 % letos a na 1,6 % v příštím roce. To by byla pro eurové sazby a euro sama o sobě lehce negativní zpráva.

Euro je na dně
07.03.2019 Záplava negativních komentářů, snižování odhadů růstu HDP i odklad zvýšení úrokových sazeb na rok 2020. Taková je nyní nálada v eurozóně, kde konec kvantitativního uvolňování ani mírné utažení finančních podmínek nepomohly euru na vyšší úrovně.

Kanadská centrálna banka ponechala úrokové sadzby na úrovni 1,75%
06.03.2019 Kanadská centrálna banka ponechala úrokové sadzby v súlade s očakávaniami na úrovni 1,75%. Zdá sa, že BOC udrží sadzby bez zmeny dlhšie ako sa pôvodne očakávalo. Hlavným dôvodom je výraznejšie oslabovanie hospodárskeho rastu, ako sa na poslednom zasadnutí (január) pôvodne očakávalo. Za slabší hospodársky rast sa podpísalo najmä spomaľovanie spotrebiteľských výdavkov a ochladzovanie na trhu nehnuteľností. Za spomaľovaním rastu môžu stáť aj nižšie ceny ropy na začiatku roka 2019.

Uvidíme veľký pohyb na EURUSD?
06.03.2019 Menový pár EURUSD sa už dlhší čas obchoduje v pásme 1,12-1,13. Tento týždeň môže dôjsť k vymaneniu sa z pásma, keďže máme pred sebou zasadanie ECB a NFP dáta – počet nových pracovných miest mimo poľnohospodárstva.

Spekulace o ECB gradují a pomáhají dluhopisům. Akcie pod lehkým tlakem
06.03.2019 Soustředění na ECB graduje a na trzích se před jednáním objevují spekulace, které však v zásadě nevybočují z očekávání. Bankéři mají podle zdrojů Bloombergu debatovat o podmínkách nového kola TLTRO. Vedle toho sníží prognózu inflace i růstu ekonomiky tak, aby ospravedlnila prodloužení tohoto programu. Z našeho pohledu s tím lze souhlasit, otázkou jsou konkrétní čísla z nové prognózy a nastavení dodávek likvidity. Teprve tyto informace by trhům měly ukazovat směr, jenže se je dozvíme až zítra (v druhém případě možná i později).

Vyšší sazby v eurozóně přinese až Ježíšek
06.03.2019 Zítra zasedá ECB a máme se tentokrát na co těšit. ECB totiž podle našeho názoru buď rovnou oznámí a nebo alespoň naznačí, že program TLTRO bude prodloužen. Napumpuje tak další likviditu do bankovního sektoru a zároveň zabrání snížení své bilanční sumy. Tu se bude podle nás snažit držet beze změny nejméně do poloviny roku 2020. Změnu očekáváme i ve výhledu na úrokové sazby. Doposud měly sazby podle ECB zůstat na stávající úrovni i v průběhu léta. Tento horizont se zřejmě ještě o tři měsíce posune. Očekávání prvního růstu úroků jsme změnili i my. Zvýšení depozitní sazby o 15 bb už nečekáme v září, ale až v prosinci. Výrazné změny tentokrát dozná i prognóza ECB.

ECB - Komentář CYRRUS
05.03.2019 Ve čtvrtek 7. března proběhne měnově-politické zasedání Evropské centrální banky. V 13:45 budou vyhlášeny měnově-politické sazby, vydáno prohlášení a v 14:30 začne tisková konference.

Dvourychlostní Evropa se stává realitou
05.03.2019 Rozšiřující se ekonomická propast mezi jádrem a periferií eurozóny znamená, že politická intervence je nevyhnutelná. Můžeme předpokládat, že se ke slovu opět dostane náš starý známý – cílené dlouhodobější refinanční operace (TLTRO), možná doplněné o pár inovativních opatření.

Odložení zvyšování sazeb ECB
04.03.2019 Tým RBI před pár dny přistoupil k radikální změně výhledu pro měnovou politiku ECB. Tento čtvrtek proběhne jednání bankovní rady včetně zveřejnění nové prognózy centrální banky. Očekáváme, že dojde ke snížení prognózy hospodářského růstu eurozóny a spotřebitelské inflace pro následující roky. Tomu nasvědčují poslední statistiky, ale i nedávná prohlášení jednotlivých členů bankovní rady. ECB se tak bude snažit i nadále držet očekávání trhu na co nejnižších úrovních. Proto očekáváme, že první zvýšení úrokových sazeb, které je v současnosti naplánováno na září, bude na tomto zasedání odloženo minimálně do konce tohoto roku. Zároveň také proběhne debata o možném spuštění nového programu úvěrů pro banky (místo původního programu TLTRO). Možná se dočkáme i jeho schválení, nicméně konkrétní podmínky nových úvěrů budou podle našeho názoru představeny později.

Rozbřesk: ECB tento týden razantně sníží odhad růstu…
04.03.2019 Zatímco americký Fed dal v posledních týdnech poměrně jasně najevo, že vyšší inflace ho nějakou dobu nebude trápit a na další zvyšování sazeb si počká, ECB si s inflací nemusí lámat hlavu. Tedy přesněji řečeno s vysokou inflací, ta nízká ji bohužel opět trápí. Aktuálně se pohybuje pod 2%ním cílem, nad který se v posledních šesti letech dostala vzhůru pouze sedmkrát. To by samo o sobě nemusel být problém, protože jádrová inflace (očištěná o volatilní energie a potraviny) je stabilní v okolí 1 % a ECB věří, že ji solidní ekonomické výkony a napjatější trh práce časem posunou výše.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Holubičí ECB naznačí, jak to bude s TLTRO3
04.03.2019 I tento týden budeme na pozadí sledovat probíhající jednání mezi USA a Čínou a pokračovat bude i sága brexit. Z dalších geopolitických událostí se již zítra pozornost zaměří na začátek jednání nejvyššího stranického vedení v Číně. To bude i nadále usilovat o stabilní růst při postupném prosazování strukturálních reforem. Nicméně vzhledem ke ztrátě dynamiky v poslední době lze očekávat i snahu o expanzivnější hospodářskou politiku. Holubičí postoj lze předpokládat od čtvrtečního zasedání ECB.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Americká ekonomika v závěru roku lapala po dechu
28.02.2019 Dnes se konečně dozvíme, jak si vedla americká ekonomika v závěru roku. Jelikož první čtení bylo kvůli shutdownu odloženo, dozvíme se také hned, co za touto dynamikou stojí. Struktura ekonomického růstu za poslední čtvrtletí loňského roku bude zveřejněna také u českých severních sousedů.

Co plánuji obchodovat a jaké držím pozice?
22.02.2019 Ropě WTI se opravdu povedlo uzavřít minulý týden nad veledůležitou technickou úrovní 54,50 USD +/- (střednědobý breaklevel). Po celý tento týden se cena této komodity s rezervou udržuje nad ní a ukazuje ochotu ještě dále posílit. Dnes se intradenně obchoduje i výrazněji nad úrovní 57,00 USD.

FOMC: k ukončení kvantitativního utahování by mohlo dojít ještě letos
22.02.2019 Z EBC jsme se dočkali vystoupení několika členů bankovní rady. Olli Rehn konstatoval, že o novém programu TLTRO (poskytování bankám dlouhodobé úvěry) se nejspíše bude diskutovat na dalším zasedání centrální banky. Dále zmínil, že pokud růst v eurozóně ještě více zpomalí, tak ECB nebude váhat použít všechny nástroje, které má k dispozici.

Ozvěny trhu: Fed zvyšování sazeb ukončil, ECB začne koncem roku
20.02.2019 První letošní jednání centrálních bankéřů na obou stranách Atlantického oceánu optimismem rozhodně nehýřilo. Spíše tomu bylo naopak a o dalším utahování měnové politiky v podobě vyšších úrokových sazeb si můžeme nechat jenom zdát.

Optimistický závěr týdne podpořil Trump. Akcie navyšují zisky
15.02.2019 Páteční ráno bylo na hlavních trzích poměrně nevýrazné, ale přes den převládl optimismus, který tak charakterizuje i samotný závěr tohoto týdne. V Pekingu skončilo další kolo jednání mezi Čínou a USA a podle obou stran je postup dobrý. Hned příští týden se vyjednavači přesunou do Washingtonu a na trzích mezitím stoupají očekávání příznivého výsledku.

Komentář Fidelity International: Evropská centrální banka hraje o čas
25.01.2019 „ECB včera ponechala všechny nástroje monetární politiky nastavené stejně a pokračuje v průběžných reinvesticích dluhopisů z programu kvantitativního uvolňování, které následovaly „po delší době po prvním zvyšování úrokových sazeb“. Další růst sazeb pravděpodobně nepřijde dříve než v létě roku 2019.“

Forex: ECB vidí rizika na straně nižšího růstu, riziko recese je ale malé
25.01.2019 ECB včera nepřekvapila, rizika prognózy jsou hlavně ve světle nejistoty kolem geopolitiky za straně nižšího růstu. Náladu by dnes mohl hráčům na trhu spravit německý Ifo index. Amerických dat objednávek zboží dlouhodobé spotřeby či prodeje nových domů se kvůli zavřeným federálním úřadům dnes nedočkáme.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Řešení rébusu brexitu stále v nedohlednu
21.01.2019 Řada předstihových indikátorů z eurozóny ukáže, jakým směrem vykročily země do nového roku. Hlavně německá ekonomika by měla ukázat, že podzimní škobrtnutí bylo opravdu jen dočasné. Řešení rébusu brexitu zůstane i tento týden v nedohlednu. Americká data jsou nadále paralyzována zavřenými úřady, a to již pátý týden.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Američané si v listopadu zautráceli
14.12.2018 Tradiční listopadové slevy zřejmě podpořily americké maloobchodní tržby. Ty by v kontrolní skupině měly meziměsíčně vzrůst o více než jedno procento. Mírně polepšit by si měly i prosincové indikátory PMI z oblasti eurozóny. Český běžný účet se po třech měsících propadů vrátí do kladných čísel.

ECB končí s programem kvantitativního uvolňování
13.12.2018 Po necelých čtyřech letech ECB ukončila program kvantitativního uvolňování. Prostředky získané z maturujících dluhopisů však bude podle Maria Draghiho nadále reinvestovat, a to „po delší období po prvním zvýšení úrokových sazeb“. Ty podle ECB zůstanou beze změny i v průběhu léta příštího roku. My očekáváme první utažení měnových podmínek v září 2019. Zároveň podle našeho názoru ECB přistoupí ke spuštění programu TLTRO3. Toto rozhodnutí však nepadne dříve než na jaře příštího roku. Prognóza ECB výrazných změn nedoznala. Rizika se však podle M. Draghiho koncentrují na nižší straně.

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2019
04.12.2018 Čeho se dočkáme v příštím roce? Recese v Německu, finanční injekce od Apple pro potápějící se Teslu, odchod Jerome Powella z pozice guvernéra Fedu nebo jmenování Jeremyho Corbyna britským premiérem a pád měnového páru GBP/USD až na paritu? Společnost Saxo Bank zveřejnila svých 10 šokujících předpovědí pro rok 2019. Předpovědi se zaměřují na sérii nepravděpodobných, a proto podhodnocených událostí, které by mohly na finančních trzích vyvolat vlnu paniky. Tyto předpovědi nejsou oficiální prognózy Saxo Bank, ale jde o varování před možným nesprávným sdílením rizik investory.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Americká ekonomika i ve třetím čtvrtletí pokračovala ve slušném růstu
26.10.2018 Včerejší zasedání ECB oslabilo euro proti dolaru. Dnešní čísla zisky americké měny potvrdí, když ukáží, že americká ekonomika ve třetím čtvrtletí dále slušně rostla. Motorem je stále soukromá spotřeba. Další zajímavé údaje ze světa nejsou v plánu. Regionální kalendář je pak úplně prázdný.

Obrázky dňa: Zásoby všetkých ropných produktov v USA zaznamenali jeden z najvyšších rastov v histórii
07.06.2018 Report z amerického ropného trhu ukázal rast zásob o 2,1 mil. Aj napriek tomu, že sa čakal pokles o 2 mil., to až také katastrofálne číslo to nebolo. Keď však k zásobám ropy prirátame zásoby palív, tak spolu rástli zásoby o takmer 16 mil. barelov. To je vôbec jeden z najväčších rastov v histórii. Keď k tomu pripočítame očakávané zvýšenie ťažby OPECu a Ruska v reakcii na Irán, tak pre ropu aktuálne nie je najlepšie prostredie (@JavierBlas2):

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.03.2017 1) Ve čtvrtek se konala poslední aukce v rámci programu TLTRO II, který Evropská centrální banka (ECB) zavedla, aby podpořila likviditu evropského bankovního sektoru. Banky si v aukci přišly pro 233 miliard EUR, trh čekal pouze o něco více než 100 miliard EUR.

Fundamentální analýza: PMI indikátory v eurozóně - ekonomický výkon je robustní
24.03.2017 Data v Evropě či USA by měla potvrdit solidní vývoj ekonomik v poslední době. Politická vyjádření v Evropě se dnes budou vztahovat k víkendovému summitu o budoucnosti Evropy. V USA dnes proběhnou další vystoupení představitelů Fedu, která prozatím nepřinesla žádné nové informace.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 24.3.2017
24.03.2017 ECB finální dodávka likvidity v rámci programu TLTRO II přitáhla vysokou poptávku 233,47 mld. EUR, když medián odhadů ukazoval 110 mld. (nejistota odhadů ale byla vysoká v rozpětí 30 mld. – 750 mld. eur)

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 23.3.2017
23.03.2017 Vojtěch Benda z ČNB včera zopakoval, že ukončení intervenčního režimu je pravděpodobné v polovině roku. ČNB nemůže dle Bendy sdělit datum exitu předem, protože ho sama nezná. „Provedení exitu bude jasně oznámeno, jakmile nastane“, dodal Benda.

Poslední šance na získání likvidity v rámci TLTRO II vyvolá mezi bankami zájem
23.03.2017 ECB dnes naposledy dodá bankovnímu sektoru likviditu v rámci programu TLTRO II. Očekáváme dodání likvidity v čistém vyjádření ve výši 100 mld. EUR. Ekonomický kalendář zůstává i nadále slabší. Ze Spojených stát se dočkáme růstu prodejů nových domů za únor. Německá spotřebitelská důvěra by měla v podstatě stagnovat, za celou eurozónu se obáváme určitého zhoršení. Nezaměstnanost v Polsku by měla dále klesnout.

Obrázky dňa: Britská inflácia je o slabej GBP. Vrchol by mala dosiahnuť na jeseň a potom prudko klesnúť
22.03.2017 K včerajšiemu nečakanému prudkému zrýchleniu britskej inflácie – trochu sa to preháňa, je to o jednorazových faktoroch. Po prvé ako všade vo svete, o medziročnom raste cien ropy (ktorý sa onedlho začne zmenšovať) a po druhé o oslabení libry po referende o vystúpení z EÚ. Graf nižšie ukazuje vzťah medzi medziročnou zmenou libry a jadrovou infláciou. Pekne je vidno, že jej hlavným determinantom je hodnota libry, teda cena importov. Tento vzťah ukazuje, že vrchol by jadrová inflácia mala dosiahnuť niekedy na jeseň v pásme 2,5 až 3% a potom sa tento efekt začne rozpadať. Bol by som teda opatrný s agrumentom, že libru nahor vytlačí inflácia a utiahnutejšia politika Bank of England. Podľa mňa to bude skôr to, že sa nedostavia negatívne efekty BrExitu a BoE začne normalizovať politiku. Na to si však ešte budeme musieť počkať (@samueltombs):

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - ČNB nastiňuje exit, Fed zvýšil sazby a dolar oslabuje
20.03.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,08, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,34. EUR/CZK forwardové body na horizont 12 měsíců se nacházejí stále poblíž -230 bodů.

Fundamentální analýza: Finální aukce TLTRO II přiláká zájem ve výši 100 mld. EUR
20.03.2017 Kalendář ekonomických data bude tento týden spíše volnější. Pozornost se tedy zaměří na zasedání euroskupiny, která bude tlačit na Řecko, Itálii a Španělsko, aby dostály svým závazkům. Ve čtvrtek se bude konat finální aukce programu TLTRO II, který by měl do bankovního systému Evropy nalít 100 mld. EUR. Summit EU o víkendu bude slavit výročí Římských smluv a diskutovat budoucnost Evropy.

ECB: Konec kvantitativního uvolňování je tu
15.03.2017 Pokud někdy budeme pátrat po datu začátku konce ultravolného měnově-politického desetiletí v Eurozóně, pak horkým kandidátem na odpověď bude březen 2017. A nebylo to v duchu (trhy přifouknuté ale přece jenom explicitnější) řeči Bernankeho z května / června 2013, kterou ohlásil postupné snižování odkupů aktiv („tapering“) a kterou odstartoval masivní výprodej dluhopisů, ale drobným, opatrným prvním krokem k eventuálnímu ukončení bezprecedentní měnově-politické ofenzivy, jímž nedávno skončené zasedání ECB bylo.
Související klíčová slova:
Kurz eura a dolaru | Eurostoxx 50 | Fibo | Český průmysl | FDA | Mezinárodní měnový fond | Dopady inflace | Helicopter money | Australská centrální banka | Bankéř | Role ECB | Tempo růstu | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Člen ECB | HSBC | LYNX | Jackson Hole | Do čeho investovat | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Řecko | Refinitiv | Apetit k riziku | Kiwi | FAZ | Overbalance | Deutsche Lufthansa | EUR | Vysoké valuace | Zkušenosti | Makroekonomika | Cenová hladina | Alphabet | Problémy Evropy | Vstupy | Akciové trhy | US2000 | Koronavirové krize | Měnový kurz | Očekávané výsledky | Pozitivní vliv | Pfizer | Obchodník | Zpracovatelský sektor | Člen rady guvernérů | Měnový pár EUR/CZK | Německý vývoz | Situace v eurozóně | Indexy S&P | Cenový pohyb | Oživení poptávky | Fungování trhů | Pokles sazeb | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Korunové instrumenty | Finanční injekce | Stimulační balíček | Výrobní PMI | Dění na světových burzách | Poškodit ekonomiku | Statistiky | PLATINUM | Oblasti likvidity | Specializace Finance | Další růst | Společnost Crédit Agricole | Aktiva | USD/PLN | Utahování měnové politiky | Citigroup | EURJPY | Bezpečné útočiště | Hlavní centrální banky | Berkshire Hathaway | Měnové zasedání | Záporné sazby | Zvýšení sazeb Fedu | Intesa Sanpaolo | Korelace | PLN | Střední Evropa | Evropská komise | Investing | Kolaps | Špatná nálada | Analytická práce | Zveřejnění výsledků | Klouzavé průměry | Opatření ECB | Upvest | Zasedání ECB | Oživení poptávky po službách | Dodávání likvidity | Unilever | Výnosy dluhopisů | Pravděpodobnost | Rozpočet EU | Michala Moravcová | Úsilí | Bilanční suma | Cenové stability | Kurzotvorný faktor | Forwardový kurz | Jak obchodovat forex | Lagardeová | Tweety Donalda Trumpa | Německé ceny výrobců | Investice do akciových titulů | Ethereum | Americké dluhopisy | Pokles indexu | Růst sazeb | Tuzemský průmysl | Britská libra | Rostoucí ceny | Oblast fiskální politiky | Poplatky | Globální dění | Fond obnovy | BinckBank | Asijské akcie | Depozitní sazba | APP | NFP report | Růstová portfolia | Goldman Sachs | Deflace | Asijské trhy | Ekonomické aktivity | Mimořádné daně | Inflační cíle | Expanze | Německý DAX | Saúdská Arábie | Šéf Fedu Powell | Burze | Nová data | Indikátory důvěry Evropské komise | František Táborský | Vysoké inflace | Propad cen | Vývoj finančních instrumentů | EONIA | Cena zlata | Výprodeje dluhopisů | Deflační tlaky | Akcie dnes | Strach | Burza | Vratislav Zámiš | Následky krize | Walgreens | Americký akciový index | TNOTE | Rostoucí inflace | Podpůrné programy | Spotřební koš | Transparentní řešení | Thomas Jordan | Gold | WTO | Analýzy | Eurosystém | Varta | Rakouský ministr | Dnes ČNB | Devizové trhy | Graf EURUSD | Ministerstvo financí České republiky | Raiffeisenbank a.s. | Výhled ekonomiky | Vývoj na trzích | Kurzová volatilita | Graf EUR/USD | ČNB euro | Výsledkové sezóny | Americký prezident | Růst cen | Mayr-Melnhof | Základní úrokové sazby | CZK | Zvýšení základní úrokové sazby | MFF | Přijetí | New York | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Nejznámější kryptoměna | Krátkodobé dluhopisy | Nástroje měnové politiky | Brexit | Implikace | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Vývoj libry | Americké ministerstvo financí | Dopady obchodní války | Nové nástroje | Regionální měny | EIA | Inflace | Technická analýza EUR/USD | CFA Institute | Další regulace | Société Générale Group | NZD/USD | AXA | Hlavní ekonom | MFČR | Dolarový index | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Euro dolar | Česká měna | Sell | Prognózy českého hospodářství | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Dividendy | Americké výnosy | Breaking | Představitelé ECB | Náklady na obsluhu dluhu | Odborné přednášky | Pohled na akciové trhy | Michal Stupavský | Evropská měna | Podnikatelská důvěra | Prodeje nových aut | EURCHF | Kurzovní lístky | ČSOB | Ukrajinská krize | Výsledky firem | ČSÚ | Oslabování eura | BP | Aktivity v Číně | Analytika | Bossa.cz | Guvernér Fedu | Útlum ekonomiky | Rozhodnutí ECB o sazbách | VIG | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Výroba v eurozóně | Míra úspor | Rubl | Forward guidance | Vakcinace | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Iva Palusková | Pokladniční poukázka | Výnosy | Dobré výsledky | Vít Hradil | Irsko | Podnikání | Graf vývoje | EURCZK | Depozitní úroková sazba | Uber | Coca-Cola | Prodloužení těžebních škrtů | Komoditní měny | Úrokové swapy | Maloobchod | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Pád měnového páru GBP/USD | Summit EU | Ursula von der Leyen | Dolary | Kurzový vývoj eura | Globální ekonomiky | TLTRO4 | Nabídka | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | TLTRO3 | Celosvětová recese | Zasedání FOMC | Credit Agricole SA | Data z USA | Období nejistoty | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | United Technologies | Data o vývoji HDP | Bankéři | Fiskální politiky | Zvyšování mezd | Vybrané měny | LVMH | UnitedHealth Group | Snižování nákupu aktiv | Reserve Bank of Australia | Rozhodnutí centrálních bank | Akciový index | CL | Názory na měnovou politiku | Oslabování kurzu koruny | Obchodní příležitost | Tier 1 | Aktuální kurz eur | Ceny pohonných hmot | Modelování výnosové křivky | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Investice do reálných aktiv | Reakce trhu | Ekonomiky | Odhodlání | Dnešní makroekonomické ukazatele | Donald Trump | Odraz na finančních trzích | Ranní okénko | CISCO | Země OPEC | PLN/EUR | Řešení energetické krize | Zasedání FED | Volatilita | Poplatek | Maďarsko | CBRT | Spotový trh | První zvýšení sazeb | Carry trades | Trh státních dluhopisů | Vývoj eura vůči dolaru | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Kurz měn | Nastavení úrokových sazeb | Economist | České výnosy | Předpovědi Saxo Bank | Kurzová volatilita eura | Státní dluh | Předstihové indikátory | Airbus | Centrální banky | Peníze | Zpráva | Výrobní index | Strop pro výnosy | Trpělivost | Brent | HUF | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Očekávání | Kurz EUR/CZK | Schodek zahraničního obchodu | NN Group | RWE | Nákup EUR | Zpomalení čínské ekonomiky | Palladium | Index cen domů | Příležitost k nákupu | CAD NOK | Cisco Systems | NZDUSD | Sentix index | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Zvýšení inflačního cíle | Fosilní paliva | Ozvěny trhu | Průmysl | Transparentní | Války na Ukrajině | Deprese | Vývoj měnového kurzu | Nakupovat akcie | Allianz | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Kurz libry graf | Býčí signál | EUR/CAD | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Prague Economic Papers | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Inflace spotřebitelských cen | Saxo | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | CZK/EUR | Růst | Očekávaná reakce | Data z čínské reálné ekonomiky | Americké HDP | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Neckline | HKD | Zaměstnanost | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Válka | Uvolnění měnové politiky | Fundamentální analýza | Nový rekord | Hlediska technické analýzy | Jednání FOMC | Prognóza | Výnosová křivka | Měnový pár USD/JPY | Obligace | Trh práce | Prezident Fedu | Potenciál pro růst | Swiss | xStation | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Swapová křivka | Graf | Aktuální kurz EUR USD | Allianz Trade | Standard Chartered | Bydlení | American Airlines | Český rozpočet | Štěpán Hájek | Země EU | Wolters Kluwer | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářské recese | Kurz české měny | Objem obchodů | Ekonomické indikátory | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Nordea | Technologické akcie | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Ropný trh | Volatility | Nike | Nová prognóza ECB | Ceny výrobců | Long | Snižování sazeb | Cyklus růstu | Tržní úrokové sazby | Zpomalení ekonomiky | Pozitivní zpráva | Evergrande | Lira | Koruna posílila | Novozélandský dolar | LYNX Trading | Aktuální obchodní příležitosti | Strach z druhé vlny | Thyssenkrupp | AUD | Eurozóna stimuly | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Inflace v eurozóně | Index SPX | CHF EUR | Portál FXstreet.cz | Šéfka ECB | Caterpillar | S&P500 | Expanzivní měnová politika | Opatření | Meziroční růst | EBay | Měnové stimuly | Tapering | Oxford Economics | Covid | Oslabení eura | Vývoj kurzu | OIL.WTI | Sázky na pokles | Dnešní aukce | Měny v regionu | Konsolidace | Trh | Income Fund | Prezidenti a premiéři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MSCI | EMU | Americká sněmovna reprezentantů | Hospodářství Velké Británie | Open | Index | Makroprognózy | Studie | Data z reálné ekonomiky | Futures | Maturity | Měď | Bunds | Zavedení dovozních cel | AUD/JPY | Akciová rally | Směnný kurz | Akademické aktivity | Technická recese | Zpomalení v Číně | MMF | Kolaps dolaru | Skupování aktiv | Odliv dividend | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Nárůst počtu nově nakažených | Tržní kapitalizace | Videokonference | Bílý dům | Kapitál | Jiří Rusnok | Posílení | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Bank of Canada | Včerejší obchodování | Údaje o inflaci | Akcie amerických bank | Klimatické změny | EP | S&P | Společnosti | Akciové trhy v Evropě | Big Tech | Koruna | Limit pro nákup dluhopisů | Unie | Vice | Výnosové křivky | Obchodníci s měnami | Inflace ve Spojených státech | VOLX | Důvěra investorů | Omezení dodávek | Sázky | Akciové indexy | Naše prognóza | Momentum | Kurzový vývoj | Kapitálové požadavky | Christine Lagardeová | Vývoj eura | Shell | Americké měny | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Britský premiér | Prezident Trump | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Problémy | Swing | VŠE v Praze | Souhrn finančních trhů | IEA | Ekonomický vývoj | Investice do solární energie | Podnikatelé | Analytický tým | ETF na kryptoměny | EUR/GBP | Kurzotvorný obchod | Očekávání analytiků | Nová prognóza | Rozpočtový rámec | Marathon | Prodej dluhopisů | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | Negativní dopad | BREAKING | Index Stoxx 600 | Investice do podnikání | Americké hospodářství | Pokles korunových úrokových sazeb | Technické analýzy | Řízení rizika | Angela Merkelová | Budoucnost | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daň z nadměrných zisků | Kurzovní kalkulačka | Rada guvernérů | Odchod z EU | LIBOR | Kartel OPEC | Polská inflace | Kurz koruny | Vysoká inflace | Americká centrální banka | Přehled o dění na světových burzách | Kurz měn online | Automobilový sektor | Globální finanční krize | BNP Paribas | Hospodářská politika | Tržní sentiment | Česká koruna | G10 | Dlouhodobý support | Cíl cenové stability | Benzín | Republikáni | Riskovat na trzích | Dopady války na Ukrajině | Asijské indexy | Program QE | Uvolněné fiskální politiky | HDP Ruska | Pozornost | Ropa Brent | Švýcarská centrální banka | Surové ropy | Obchodní války | Hodnotové akcie | Solární energie | Vzdělávací webináře | Bohatství | Odliv zahraničního kapitálu | Evropská opatření | Obrovské ztráty | Ifo | Stratégové | Royal Dutch Shell | Offshore | Vývoj inflace | Polský zlotý | Korunové sazby | Conference Board | Margin | Jednání ECB | TLTRO III | Euro včera | Fiskální pomoc | ECB dnes | Úvěrové podmínky | Index nákupních manažerů | Americká měna | Tomáš Kudla | Akcie obchodované na pražské burze | Patrik Mackových | Domácnosti | Ropné fundamenty | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Makroekonomická data | Kanadský dolar | Kurz peněz | Poptávka | Obchodovat forex | USA a Čína | Balance | Pandemický program | Euro graf | MRO | Maloobchodní tržby | Crowdfundingové platformy | Applied Materials | Vývoj cen ropy | Obchodování na zámořských trzích | Tržní nálada | Polská vláda | Snižování úrokových sazeb | Oddělení forexu | Odpor | Nastavení měnové politiky | Standardní daň | Twitter | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ministr zahraničí | Marketingová komunikace | Zpomalení globální ekonomiky | Program OMT | Očekávání trhu | Negativní účinky | Nárůst výnosů | BayernLB | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Vládní koalice | Video | Válka na Ukrajině | Finance | 7 dní s korunou | Spotřebitelské ceny v eurozóně | MIFID | Vývoj války | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Mimořádný zisk | Speciální daň | Obchodování forexu | Equity | Korporátní dluhopisy | Pár EUR/USD | Investiční bankovnictví | Analytici | Damoklův meč | Čistý zisk | Aukce | Tiering | Deutsche Bank | Stres | Pozornost trhu | Obchodníci | Očekávaná reakce centrální banky | Finanční instituce | Prostor pro další růst | Vyšší sazby | EURGBP | Statistický úřad | Pokles cen | Prezidentka Christine Lagardeová | Christine Lagardová | Monetární politika | Index PMI | Kurzy měn online | Short squeeze | ETF | RBI | Webináře | Klouzavý průměr | PMI index | Ropa | Firma | Prostor pro pokles | EUR USD | Korelace měn | Barclays | JPMorgan Chase | Volatilita eura | Přední finanční instituce | Inflační výhled | Kurz domácí měny | Snížení ekonomické aktivity | Úrokové prostředí | UBS | Depozitní sazby | Komerční banka | Vývoj kurzu EUR/USD | Predikce finančních trhů | Janet Yellen | Dolarové zisky | Dividendový výnos | Podnikání na kapitálovém trhu | Kurz měna | USA | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomové | Spojené státy | Růst HDP | Pandemie | Korekce na akciových indexech | Poskytování likvidity | Euro vůči dolaru | 3М | Bezpečné dluhopisy | Kurz libry | Silný fundament | Conseq Investment Management | Sázka | Česká národní banka (ČNB) | Portfolio fondu | Poskytování úvěrů | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Růst akcií | Konvergenční proces | Budoucnost EU | Dow Jones | Kurz eura online | Výrobní inflace | Důležitý support | Boeing | Jak obchodovat | Velmi volatilní | Americká data | Pozice ekonomiky | Indexy PMI | Cyklus utahování měnové politiky | Japonská ekonomika | ASML Holding NV | Vývoj | Americké burzy | Euro posiluje | Christopher Dembik | Úroková sazba | COTTON | Hodnota dolaru | Akciový index DAX | Kurz euro Komerční banka | Nastavení sazeb | ECB Christine Lagardeová | Demokraté a Republikáni | Investiční poradenství | Býčí divergence | Poptávka po dolaru | Rizikové averze | Člen bankovní rady | Labouristická strana | Dnešní ekonomický kalendář | Facebook | Americké akcie | Obchodní dohody | Michal Brožka | České měny | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Volatilní | Německé hospodářství | Evropská rada | Úrokové sazby | EUR/USD | Výdaje | Pin Bar | Zasedání Rady guvernérů | Intervence | Konflikt Rusko/Ukrajina | Konflikt na Ukrajině | Normalizace měnové politiky | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Pfizer a BioNTech | Další vývoj | Makroekonomické strategie | Měnové politiky | G20 | Rozdělená Evropa | Joe Biden | S&P/ASX 200 | Finanční domy | Ceny akcií bankovních domů | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Aktuální situace | Mimořádné dividendy | Fiskální politika | Manufacturing | Odvětví | Rozhodnutí o sazbách | Investiční doporučení | Prohlášení | Měnový výbor | Zlotý | Peněžní trhy | Kryptoměnový svět | Ekonomická situace | Odhad HDP | Euro Stoxx 600 | Akcie evropských bank | Cenová válka | Sanofi | Trading | Dna | Jeremy Corbyn | Snížení úroků | CNY | Centrální bankéři | KOSPI | Japonský ministr financí | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Bilance ECB | Výsledek referenda | Kurz eura vývoj | Investiční strategie | Kurz euro dolar | Bezpečný přístav | Obchodní příležitosti | Belgie | Koronavirus | Pakt stability | Nervozita na finančních trzích | Británie | Druhá vlna pandemie | Daimler | Zhoršení epidemické situace | Nesoulad | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Silná koruna | Světové měny | Cenové pohyby | Propad ceny | Volvo | Dluhopis | Tisková konference | Bankovní systém | Úvěrová krize | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Kurz eura valuta | Reálné ekonomiky | Ekonomika ve světě | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Soudní dvůr | GBP/EUR | Daň z příjmu | Lufthansa | Bankovní prázdniny | Patria | Dopad koronaviru na ekonomiku | Cenový skok | České koruny | Modelový aparát | Komise v přenesené pravomoci | Američtí politici | Nové peníze | Úrok | Investovat | Komoditní | Výnosy bondů | Amazon | Evropská data | Ekonomické oživení | Hotovost | Průmyslové objednávky | Sektor služeb | Investiční fondy | Čínské exporty | Čeští centrální bankéři | Program skupování aktiv | Průzkum | Firmy | Emerging market měny | Polská ekonomika | Dluhopisy Itálie | Budoucí vývoj | Index výrobních cen | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Nezávislost centrální banky | Zájem investorů | Cena ropy brent | Aramco | Money management | Dopad na finanční trhy | Kroky centrálních bank | Platit daně | Ekonomický propad | Oslabení měny | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Investování | Hospodaření firem | Strategie ECB | Distribuce | Optimismus na globálních trzích | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Spotřebitelské výdaje v USA | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Maďarský forint | Globální rizika | Dnešní fundamenty | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Hry | CORN | Akcie bank | Trhy | Trade | Banky v eurozóně | Monetizace | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Walmart | HNonline.sk | FTSE | Vývoj USD | Německý ústavní soud | Rostoucí příjmy | Měnové trhy | Utahování měnových podmínek | Přehled o dění | Oscilátor | Rizika | Luboš Růžička | Rada ČNB | Počty žadatelů o podporu | Eurozóna | Portugalsko | Ropné firmy | Fond | ISM | Velký růst | Kurz EUR USD | Zvýšení volatility | Indexy pohyb | Měnověpolitické zasedání | Zpřísňováním měnové politiky | Záchranný program | Dodání likvidity | Postavení dolaru | Americké banky | Depozitní úrokové sazby | Dluhopisový trh | Objem poskytnutých úvěrů | Úspory | Měnová politika ECB | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Verizon Communications | Rostoucí mzdy | Zasedání centrální banky | Výprodeje akcií | Investment Banking | Riziková aktiva | Kurz euro libra | Růst ekonomiky | Ředitelka | UnitedHealth | Cenový vývoj | Kurz euro KB | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Holubice | Americký kongres | Návrh záchranného fondu | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | XTB Research | Index průmyslové výroby | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Kurz eura střed | USDCHF | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | SYRIZA | Evropský průmysl | Finanční ústavy | CAD | Omezování nákupů aktiv | Růst ekonomiky eurozóny | Sentiment trhu | Shares | Kurzotvorná informace | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Peněžní trh | Americká ropa WTI | EURTRY | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | Tematické analýzy | Zpřísňování měnové politiky | Politika centrální banky | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Riksbank | Dividendové výnosy | Kurz euro graf | Dluhové krize | USD/SEK | EUR/HUF | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Kurz měn graf | Obchod | Investoři a obchodníci | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Volkswagen | Daně z mimořádných zisků | AUD/USD | Long Term | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Trh cenných papírů | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | MAM | JPY | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Pivot | Pokles výnosů | RSI | Bank of America | Úroková sazba ECB | Transakce | Šok | Úvěrová aktivita | Evropské obchodování | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Portfolio | Carry trading | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | Akciový analytik | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | INSEE | Německá ekonomika | Čína | Risk | Inovace | STAR | WP | CZK/USD | Ceny | Akcie Sony | Forexový obchodník | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Ben Bernanke | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Finanční operace | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | ASML | WTI | USD/RUB | Infekce Covid | Stavební povolení | Fed index | Restriktivní opatření | Globální index | Státy EU | SMA | Biliony | Divergence | Mizuho | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Souhrnný indikátor | Odborníci | Tradingový portál | Aussie | USD/EUR | E.ON | Sentix | Výsledek voleb | Prodeje automobilů | Kurzové riziko | Instituce | SXXP | USDCAD | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Říjnová inflace | Liz Trussová | Předseda představenstva | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Inflační krize | Výnos | České akcie | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | CFD | Benchmark | Pasiva | US30 | Domácí měna | Šéf ECB | Rozhovor | Spotřeba domácností | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Vývoj globální poptávky | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Rostoucí ceny energií | Ceny akcií | Ceny energií | Ahold Delhaize | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | ASX | Inflační cíl | Mizuho Securities | Obchodování EUR/USD | VIX | Skokové posílení | Mezibankovní | RUB | Dopad koronaviru | Německý index IFO | Výhled pro zlato | BOSSA | Euforie | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Vyhlídky eurozóny | Očekávané Earnings | Akcionář | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Akciové trhy v USA | Vyšší hodnoty | Funkční období | Vedení ECB | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | Den D | Nová bankovní rada | Demokraté | Spekulovat | Swapy | CFD kontrakty | Středoevropské měny | Bezpečný dolar | Avast | Hospodářské dopady | Rating | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Zůstatek | Konstrukce portfolia | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Vzdělání | Nové prognózy | Očekávaný vývoj | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | COCOA | Jednotné měny | WHEAT | TRY | Prémie | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Reakce centrální banky | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | Směnný kurz eura | Trigger | GBP/NZD | Údaje | Hlavní měny | Hospodářský růst v eurozóně | Převodník měn | Automobilky | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Ekonomické události | Inflační vývoj | CAD/JPY | Eurodolar | Biden | Italská vláda | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | ex | Snížení daní | Klesající tendence | Medián | Index CPI | xStation5 | IronFX | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Visa | Grafy | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Finanční svět | CARA | Merrill Lynch | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Portfolio manager | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Obchodování forex | Časový horizont | Konsensus | Vládní politika | Dluhy | Verbální intervence | Euro STOXX | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Americké akciové trhy | Dividenda | GfK | Philadelphia Fed index | Světové události | UniCredit SpA | Řemeslo | Spready | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Načasování | Výsledky za Q1 | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | JP Morgan | Ohlédnutí | Čínská měna | Westpac | Pandemická situace | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Trhy v USA | Načasování obchodu | Air Liquide | Hospodářský cyklus | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Tomáš Holub | Analytik finančních trhů | Vývoj trhu | JPMorgan | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | ČTK | Lehman Brothers | Infineon | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Merkelová | Česká inflace | Brazilský real | Crédit Agricole | Záchranný balík | Philip Lane | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Úvěr | Meziroční inflace | Japonský jen | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Coffee | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Akcie | Norská koruna | Grexit | Průmyslníci | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Mzda | Daňový balíček | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | Nový Zéland | Société Générale | Rates | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Ropné měny | Black Friday | Koš | Býčí trend | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | USDJPY | Index VIX | Růst v eurozóně | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Prostor k růstu | Sněmovna reprezentantů | Zásoby zemního plynu | Koronakrize | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Prognózy | Globální recese | Kurz | Daně | Makrokalendář | Globální růst | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Obchodní rozhovory | Růst trhu | Biogen | Silnější dolar | Vlna výprodejů | Bankovní rada | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Zákaz cestování | Kevin Tran Nguyen | Big tech | Rally | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Vládní bondy | Komunikace | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Americké futures | Indie | Bod | Call opce | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Cyrrus | Účet platební bilance | Fondy | Johnson & Johnson | Německý akciový index DAX | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | České dluhopisy | Kontrakce | CAC 40 | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Exotické měny | Měny | Profitovat | Bankovní domy | AUDJPY | DE30 | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | CIBC | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Výraznější impuls | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | Unicredit | GBPUSD | PinBar | SUGAR | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Pro tradery | SOYBEAN | Britská vláda | Fundament | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Tranše | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Nižší poptávka | Resistence | Odložení brexitu | Makroekonomické analýzy | Přetrvávající vysoká inflace | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Brusel | Dluhopisové výnosy | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Nikkei | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Bondy | Prodej | Znárodnění | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Zhoršování situace | Guvernér centrální banky | ADR | Německé ceny | Třída aktiv | Akcie v Asii | Evropská unie | Britský ministr financí | Ústavní soud | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | University of Michigan | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Monopoly | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Obchodování s korunou | Americký výrobce | Spekulant | Firemní investice | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Krize | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | Rezervy bank | Měnové otázky | OECD | CHF | Měnový trh | HDP USA | Oslabení koruny | Zprávy o vakcíně | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | Volby v USA | AUD/CAD | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Problémy s dodavatelskými řetězci | Podpora | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Amundi | Světová banka | Cena | Vystoupení z EU | Očekávané výnosy | Apache | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Výsledky bank | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Načasování obchodů | Snížení sazeb | Nové úvěry | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Spekulace na růst | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Ekonomická data z USA | Premiérka Liz Trussová | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | DAX | Infineon Technologies | Erste | Forexu | Merck | Debata | Kurzy měn | Reputace | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Sony | Fiskální stimuly | EUR/SEK | Indikátor důvěry | Báze | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Slabé euro | Geopolitika | CFA | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | EUR/TRY | Energetické krize | Utaženější měnové politiky | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | Depozitní sazba ECB | LTRO | Likvidita | Cíle | Prognóza ECB | Novozélandská centrální banka | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Forex trading | Repo sazba | Maloobchodní prodej | Evropský akciový trh | Likvidní | Banky | BlackRock | Buy | Česká průmyslová výroba | Akcie ČEZ | Daňové změny | Produktivita práce | Automotive | Americká vláda | ECN broker | Širší trh | Kotace | Šance | Investiční instrumenty | Biliony USD | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Zisk na akcii | Rozdělení zisku | Správa | Wall Street | ING Groep NV | Průlom | Forexové obchody | Instrumenty | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | ČR | Vivendi | Horší časy | XTB | Dlouhodobý investor | Kurz EURUSD | CAPEX | Intervenovat | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Solidní výsledky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Německá průmyslová výroba | Mzdový růst | Pullback | Market Maker | Příprava | LES | Dlouhé pozice | Chevron | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Obchodní ředitel | Market | Měnová autorita | Silný výhled | Cenné papíry | PMI indexy | Bankrot Řecka | Theresa May | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Support | General Electric | Accenture | Valná hromada | Cenný papír | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Nové dluhopisy | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Obchodní aktivity | Energetické trhy | Investiční banka | Chuť riskovat | Lednová inflace | Okénko finančního trhu | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Peněžní zásoby | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Nízká volatilita | Experti | Alcoa | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Vývoj měnové politiky | Karanténa | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Negativní data | Politika Fedu | Polsko | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Projekce | Saxo Bank | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Klíčový support | Vakcíny proti koronaviru | Velké banky | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Bond | Další růst sazeb | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Makroekonomická situace | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Úročení | USD | Zveřejnění zprávy | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Makroekonomická analýza | Turbulence na finančních trzích | Loonie | Technologické tituly | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | Investing.com | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Praktické tipy | Silný dolar | BMW | 3M | Obchodní smlouvy | Svět kryptoměn | Růst cen v eurozóně | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Co se děje na finančních trzích | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Americký maloobchod | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Earnings | CZ | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Rakousko | Trh s futures | ANO | Pokles eura | Výhled na příští rok | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Ebury | Stimulační program | Markets | USD/CHF | Repo operace | Kanada | Nejistota | HDP v eurozóně | Apreciace | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Opce | Investment | ING | Dluhový trh | Zahraniční investice | Ceny komodit | Indexy | Kurz CZK | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Kurz eura vůči dolaru | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Vinci | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Forward | Měnová politika | Alokace | Vývoj války na Ukrajině | Ziskovost | Doporučení | ECN | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Makroekonomické data | Zvýšení inflace | Stavební výroba | Fiskální balík | Payrolls | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Averze vůči riziku | Referendum | Hodnoty měny | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Černé zlato | ASX 200 | KBC | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | Tržní ocenění | Forex obchodování | PMI ve službách | Obchodní hodiny | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Applied Materials | Jak investovat | Kurz euro | Schodek veřejných financí | Základní sazba | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Intradenní obchodník | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Put | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Strategy Research | Světové akciové indexy | Dynamika HDP | Strukturální změny | Saudi Aramco | Banka | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Markit | Významné události | Američané | Indikátor ekonomického sentimentu | Graf dne | Nízká inflace | Baker Hughes | Globální akcie | Enel | Pohyb dolaru | CNBC | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Jihoafrický rand | Disney | Ocenění | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot
|
|