Neděle 28. duben 2024 13:45
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král

Fundamentální pozadí

img

Tři scénáře záchrany JPY před dalším poklesem

28.06.2023 Japonský jen oslabil od začátku roku vůči americkému dolaru o více než 8 %. Pozice jenu byla v posledním měsíci zvlášť otřesena – přispěla k tomu rostoucí očekávání trhu ohledně prohlubujícího se rozdílu v úrokových sazbách mezi Japonskem a Spojenými státy. Přijme Tokio opatření k záchraně jenu, nebo slabá měna nutně nemusí být negativním faktorem pro japonskou ekonomiku?
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 23. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.06.2023 Fáze oživení páru EUR/USD skončila, protože pár zaznamenal spíš pokles než růst. Mohlo se stát, že obchodníci přecenili výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v Kongresu (které by podle našeho názoru měly být považovány za jestřábí), nebo mohlo jít o prostou technickou korekci, ale euro oslabilo a zůstává v rostoucím kanálu. Ačkoli tedy uptrend přetrvává, euro nemá potřebné zázemí pro další růst. To ale neznamená, že růst nemůže nebo nebude. Pár se stále může pohybovat jakýmkoli směrem, a to bez ohledu na fundamentální pozadí. Pokud to ale vezmeme v úvahu, pak jednotná měna nemá důvody k růstu. Stále očekáváme, že se pár bude držet pod rostoucím kanálem.
img

AUD/USD: Australský dolar ztrácí pozice

20.06.2023 Zápis z červnového zasedání RBA měl na australskou měnu negativní dopad. Ukázal, že členové centrální banky zvažovali dva scénáře: zvýšení sazeb o 25 bodů a zachování současného stavu. Rezervní banka nakonec parametry měnové politiky ještě víc zpřísnila kvůli přesvědčivějším argumentům ve prospěch dalšího zvýšení sazeb. Z dokumentu ale vyplývá, že tyto argumenty byly jemně vyvážené. Opatrné formulace v zápisu neuspokojily kupce páru AUD/USD a vyústily v současný test úrovně 0,67 (ačkoli se australský dolar v pátek pokusil překonat cílovou hladinu 0,6900).
img

Přehled páru GBP/USD. 20. 6. 2023. Libra je před zasedáním Bank of England ve skvělé náladě

20.06.2023 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí mírnou korekci, ale zůstal v silném, krátkodobém, rostoucím trendu. Současné trendové období vyvolává mnoho otázek, jak jsme již dříve diskutovali. Takový explozivní růst, připomínající bitcoin, často slouží jako předzvěst dlouhodobého poklesu. Obchodníci využívají poslední šance na nákup naplno, ale brzy začnou vybírat zisky na dlouhých pozicích, což bude předzvěst nového sestupného trendu. Samozřejmě je to jen hypotéza a každá hypotéza vyžaduje potvrzení. Prozatím nejsou žádná potvrzení k dispozici. Upozorňujeme však obchodníky: i krátkodobě vykazuje libra tak silný růst, že musí být více konzistentní s makroekonomickým a fundamentálním pozadím.
img

Týdenní přehled EUR/USD: Powellův "2denní maraton" udává tón obchodování

19.06.2023 Nejvýznamnější červnové události na páru EUR/USD jsou tedy za námi. Minulý týden jsme se dozvěděli, že: a) inflace v USA postupně zpomaluje; b) Federální rezervní systém pozastavil proces zpřísňování měnové politiky, ale připustil budoucí zvýšení sazeb; c) Evropská centrální banka si i přes zpomalení inflace v eurozóně zachovala jestřábí postoj. V důsledku toho je celkové skóre ve prospěch eura.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.06.2023 Pár EUR/USD ve čtvrtek zahájil novou fázi vzestupného pohybu a potvrdil tak úmysl ukončit sestupný trend, který trval zhruba měsíc. V blízké budoucnosti by tedy pár mohl stoupat na základě technických faktorů. Fundamentální a makroekonomické pozadí bylo ve čtvrtek silné. Za prvé, eurozóna zveřejnila zprávu o inflaci za květen, která byla nakonec nižší, než už tak optimistické prognózy. Za druhé, projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové potvrdil nezbytnost dalšího zvyšování úrokových sazeb, protože inflace stále zůstává na neuspokojivých úrovních. Euro tedy mělo logický důvod k růstu. Zpráva o inflaci mohla vyvolat nový pokles eura, ale tato měna klesá už zhruba měsíc a podle všeho přišel čas na korekci. Mezi inflací a úrokovými sazbami navíc už není téměř žádná korelace. Údaje z USA neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv, i když mohly podpořit dolar.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.06.2023 Pár GBP/USD ve čtvrtek překonal druhou klesající trendovou linii po sobě a naznačil tak posun k uptrendu. Všimněte si, že britská libra měla oproti euru mnohem méně důvodů k růstu, a přesto nakonec vzrostla mnohem výrazněji. Makroekonomické a fundamentální pozadí pro euro mělo vlastní faktory, zatímco britská libra měla k dispozici jen PMI ve výrobě, který měl neutrální hodnotu a nedokázal vyvolat silný růst.
img

USD/JPY: Kam tento pár směřuje?

31.05.2023 Pár USD/JPY padá už druhý den po sobě. Na pozadí klesajících výnosů amerických státních dluhopisů se dolaroví býci po nedávné rally rozhodli vybrat část svých zisků.
img

Týdenní přehled: Nonfarm payrolls, evropská inflace a

29.05.2023 Ekonomický kalendář na tento týden je plný důležitých událostí nejen makroekonomické, ale i politické povahy. Obchodníci s dolarovými páry se soustředí na limit amerického dluhu. Podle všeho se blíží vyvrcholení vleklého politického dramatu, jehož středobodem je potenciální platební neschopnost.
img

Čemu věnovat pozornost 5. května? Přehled fundamentálních událostí.

05.05.2023 V pátek nás čeká spousta makro dat. Celý týden byl vcelku dobře nasycený fundamentálními a makroekonomickými událostmi, dokonce jsme i trochu překvapeni, že pár EUR/USD vykazuje tak nízkou volatilitu. Obecně jsme zaznamenali výrazný pohyb jen včera, ale vraťme se k poslednímu obchodnímu dni týdne.
img

Zasedání Fedu Bitcoin prakticky neovlivnilo

04.05.2023 Bitcoin se "uklidnil" okolo úrovně 29 750 USD. Vzestupný trend pokračuje, ale kryptoměně se nepodařilo s jistotou zmíněnou úroveň překonat. Učinila již několik pokusů, které musí být viditelné 24hodinovém časovém rámci. Na 4hodinovém je to prostě dokonalé. Bitcoin se nachází uvnitř bočního kanálu po dobu několika týdnů, což plně potvrzuje náš předpoklad o povaze jeho pohybu. Připomeňme, že je to vyjádřeno frází "silný růst/pokles, pak několik týdnů/měsíců stagnace". Korekce jsou slabé a vzestupná trendová linie udržuje "býčí" trend. Cena je od ní dostatečně daleko, takže i když začne silná korekce, vzestupný trend bude stále zachován.
img

EUR/USD. Přehled na 27. 4. 2023. Hitparáda nelogičnosti pokračuje.

27.04.2023 Ve středu měnový pár EUR/USD opět vykázal stoupající pohyb. Den předtím se pár konsolidoval pod hranicí klouzavého průměru, ukazatel CCI již dvakrát vstoupil do překoupené oblasti (což se stává velmi zřídka) a včera nebyly důvody k růstu eura. Ale právě proto evropská měna rostla. Již několik týdnů, téměř každý den, mluvíme o nelogičnosti současného pohybu.
img

NZD/USD: "Kiwi" pod tlakem uprostřed zpomalující novozélandské inflace

20.04.2023 Měnový pár NZD/USD dnes aktualizoval čtyřtýdenní cenové minimum a dosáhl 0,6144. Prodejcům NZD/USD se nepodařilo překonat úroveň supportu 0,6150 (spodní linie indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1), po čemž následoval pokles ceny. Obecně ale zůstává pár medvědí, protože dnešní zpráva je do značné míry rozhodujícím faktorem, především v kontextu dalších vyhlídek na zpřísnění měnové politiky ze strany Reserve Bank of New Zealand.
img

GBP/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Libra a euro se nadále obchodují v prázdném kalendáři téměř synchronně.

30.03.2023 Ve středu strávil měnový pár GBP/USD téměř celý den poblíž klíčové Murrayovy úrovně "6/8" (1,2329). Pohyb nahoru naposledy skončil poblíž této úrovně a odraz z ní by mohl vyvolat nový pád v páru, což je podle nás nejpravděpodobnější výsledek. Ještě více než euro v poslední době vzrostla cena libry. Vzhledem k tomu, že Bank of England může objektivně zvýšit svou sazbu nad sazbu Fedu v roce 2023, problém může spočívat v očekávání trhu a sazeb. Trh však může takovou možnost zahrnout do současného směnného kurzu páru. Ale i v tomto případě již libra nadměrně vzrostla a na 24hodinovém TF se stále obchoduje ve vedlejším kanálu mezi 1,1840 a 1,2440. Výsledkem je, že i takový silný pohyb, jaký jsme v poslední době viděli, postrádá smysl. Nic víc než série "swingů" v bočním kanálu.
img

EUR/USD: IFO indexy, stávka v Německu a budoucí zprávy o inflaci

27.03.2023 EUR/USD se na začátku nového obchodního týdne obchoduje v rámci 7. úrovně za rozporuplného fundamentálního prostředí. Na jedné straně dochází ke zlepšení rizikového sentimentu na trzích: německé indexy IFO vyšly v zelené zóně a zkrachovalá americká banka Silicon Valley Bank nečekaně rychle našla kupce, protože společnost First Citizens Bank & Trust Company souhlasila s nákupem všech vkladů a úvěrů SVB. Největší stávka dnes naopak začala v Německu, což negovalo optimistické odhady IFO.
img

EUR/USD. Jestřábi roztáhli křídla. Šéf Fedu podpořil dolar

08.03.2023 Šéf americké centrální banky Jerome Powell poskytl americké měně významnou podporu. Ve včerejším projevu v americkém Kongresu řekl, že Fed je připraven zrychlit tempo zvyšování úrokových sazeb "pokud to bude nutné". Zároveň naznačil, že konečná úroveň sazby bude vyšší, než se dosud předpokládalo. Na pozadí takové rétoriky dolar posílil svou pozici na celém trhu a pár EUR/USD konsolidoval v rámci čísla 5.
img

GBP/USD. Přehled na 7. 3. 2023. Náhled týdne. Americké Nonfarm Payrolls a projevy Jeroma Powella

07.03.2023 Během několika předchozích týdnů se měnový pár GBP/USD nacházel ve swingovém módu. 4hodinový časový rámec to dokazuje zcela evidentně a od pondělí se situace v obchodování vůbec nezměnila. Pár však během dne vykazoval výraznou volatilitu 55 bodů a odmítl se pohnout. Přesto neexistovaly žádné fundamentální důvody pro to, aby se britská libra výrazně pohnula, a v pondělí byl boční trend. Budeme tedy předpokládat, že vše proběhlo podle plánu. Bez ohledu na podkladové fundamentální prostředí nebo makroekonomické podmínky je realistické předpokládat, že cena bude pokračovat v pohybu nahoru poté, co se zotaví z dolní hranice postranního kanálu nebo Murrayovy úrovně 1,1932. Protože dnes nebudou žádné významné zprávy, myslíme si, že růst páru bude pokračovat. Máme však indikátor Heiken Ashi, který bezchybně identifikuje místní zvraty.
img

Bitcoin znovu neúspěšně atakoval hranici 25 000 dolarů a začal klesat: obnoví se vzestupný pohyb?

22.02.2023 Trh se po pátečním silném býčím impulsu těšil na nový obchodní týden. Bitcoin ve výsledku dosáhl úrovně 24 500 dolarů a postupně se blížil k finální konsolidaci nad 25 000 dolary. Po výsledcích z 21. února ale zůstává úroveň 25 000 dolarů nedotčena a bitcoin častěji klesá.
img

Mike Novogratz: Bitcoin nakonec dosáhne 500 000 dolarů, ale ne v dohledné době.

31.01.2023 Bitcoin se ve 4hodinovém rámci sebevědomě pohybuje na úrovni 24 350 USD. Jak ale nyní vidíme u eura, v posledních dnech došlo ve vzestupném trendu k pauze. Mějte na paměti, že euro a bitcoin jsou aktuálně v podobné situaci. Na rozdíl od dolaru je euro vnímáno jako nebezpečná měna, zatímco bitcoin je nejrizikovější formou investování. Obě tato aktiva klesla, když Fed a další centrální banky po celém světě začaly aktivně zvyšovat sazby. Obě aktiva jsou nyní aktivnější s tím, jak se blíží konec zpřísňování měnové politiky.
img

EUR/USD: Dolar opět v nemilosti, zatímco euro nabírá obrátky

23.01.2023 Pár EUR/USD otestoval na začátku nového obchodního týdne poprvé od loňského dubna číslo 9. Příčinou takové cenové dynamiky je nejen oslabení americké měny (dolarový index zahájil obchodování s gapem směrem dolů), ale i posílení eura (což dosvědčují hlavní křížové páry s eurem). Takové fundamentální pozadí umožňuje býkům páru EUR/USD pohyb k horní linii indikátoru Bollingerova pásma v časovém rámci D1, která aktuálně odpovídá hranici 1,0950. Překonání této úrovně rezistence otevře obchodníkům cestu k číslu 10.
img

CryptoCompare: V roce 2023 budou v sektoru kryptoměn další bankroty.

28.12.2022 V časovém rámci 4H se bitcoin očividně vychýlil pod vzestupnou trendovou linii, celkově se ale po posledním propadu pohybuje hlavně do strany. A přesně toto jsme předpokládali. Nezapomeňte, že při obchodování bitcoinu v roce 2022 se bude používat obchodní strategie "kolaps – flat – kolaps". Ve výsledku vidíme nyní navzdory překonání trendové linie dlouhý flat.
img

JP Morgan: bitcoin se v "digitální zlato" nezměnil

28.12.2022 Cena kryptoměny bitcoin zůstává pod úrovní 18 500 dolarů neměnná. Připomeňme, že se jedná o přesný popis scénáře, který jsme už mnohokrát probírali, takže vše probíhá podle očekávání. "Bitcoin" může v současnosti zůstat flat ještě několik týdnů nebo měsíců, ale nakonec – jak předpokládáme – se propadne přinejmenším na úroveň 12 426 dolarů.
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne od 26. 12. 2022 do 1. 1. 2023

26.12.2022 Už je to tu, nový rok 2023 je za dveřmi! Tento týden nás mnoho makrodat nečeká. Objemy obchodování budou výrazně nižší a od soboty 31. prosince do neděle 1. ledna bude svět slavit Nový rok. Investoři ale mohou v prvních lednových dnech obnovit aktivitu. Připomínáme, že v prvních dnech nového roku se často objeví nové a dlouhodobé trendy.
img

EUR/USD. Jerome Powell, evropská inflace, zpráva ADP

01.12.2022 Střed obchodního týdne byl ve znamení zvýšené volatility. Nabitý ekonomický kalendář ve středu udržoval obchodníky s dolarovými páry, včetně páru euro-dolar, v dobré kondici. Pár EUR/USD dokázal aktualizovat své vícedenní minimum (1,0292) a posunout se až na číslo 4. I přes prudké výkyvy však zůstává situace stejná: problém obchodníků EUR/USD zůstal nevyřešen.
img

EUR/USD. Euro má dva problémy – Lagardeovou a Čínu

29.11.2022 Další pokus o útok na 4. úroveň skončil neúspěchem. V pondělí býci EUR/USD dosáhli pětiměsíčního maxima na 1,0498. Na této úrovni však pár nezůstal dlouho – cena během americké seance klesla a obchodní den zakončila na 1,0340. Pokud byl impulzivní růst nepřiměřený a neobvyklý (navzdory zprávám z Číny), pak sestupnou dynamiku vyvolala zcela konkrétní osoba – prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová.
img

GBP/USD: Tak atraktivní a nebezpečná libra

17.10.2022 Medvědům na páru GBP/USD se minulý týden nepodařilo překonat rozhodující úroveň supportu 1,1000. Přes všechny vynaložené pokusy tato cenová bariéra odolala a nedovolila páru přejít do oblasti čísel 9–8. V důsledku toho se iniciativy chopili kupující, kteří zorganizovali 300bodový korekční růst. Vzestupná rally však také uvázla poměrně rychle: býci GBP/USD se nedokázali prosadit na 13. úrovni a ukončili obchodní týden na 1,1176. Hlavním dilematem nadcházejících dnů je proto jednoduše: budou obchodníci schopni zopakovat vzestupný pohyb, nebo budou nuceni vrátit se na úroveň supportu 1,1000?
img

AUD/USD. Zpráva o australském trhu práce vykazuje červená čísla a AUD zůstává pod tlakem

15.09.2022 Australský dolar je vůči americkému dolaru nadále pod silným tlakem. V úterý se pár AUD/USD propadl o téměř 200 pipů během několika hodin při všeobecném posilování dolaru. AUD opět prokázal svou zranitelnost, protože se minulý týden během rostoucí korekce pohyboval směrem nahoru. Nepodařilo se mu však vzrůst výše. Během jediného dne prudce klesl na 0,6700 z 0,6900.
img

EUR/USD: Čekání na rozhodující prezidentské debaty ve Francii a pokrok v mírových rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou

20.04.2022 Číslo 7 se ukázalo být tvrdým oříškem pro medvědy páru EUR/USD. Od minulého pátku se prodejci snaží prosadit pod hranicí 1,0800, ale marně – jakmile tuto úroveň supportu překročí, sestupná hybná síla odezní. Obchodníci berou zisky a otevírají dlouhé pozice, projevují nadměrnou opatrnost v oblasti dvouletých cenových minim. Výsledkem je, že pár ve skutečnosti čeká v rozsahu 100 bodů 1,0760-1,0860. Ceny jsou volatilní, pár se střídavě odráží od horní a spodní hranice koridoru.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 37. Ropa a americký akciový trh klesají, plyn roste.

01.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily ve čtvrtek poklesem. Po nejsilnějším dvoutýdenním růstu tak klesají již druhý den. Z našeho pohledu je velmi důležité, že všechny tři indexy v posledních týdnech zkorigovaly na dřívější lokální maxima. Pokud tedy v jejich blízkosti přijde obrat dolů, můžeme předpokládat, že jsme právě byli svědky silného cyklu korekce proti korekci. Připomeňme, že současné fundamentální pozadí nepodporuje kupce akcií žádných společností. Všechno stále souvisí s toutéž politikou Fedu a geopolitickým konfliktem na Ukrajině. Fed se nevzdává plánů na několikero zvýšení základní úrokové sazby a v létě se chystá zahájit uvolňování své bilance. Z našeho pohledu může být započatý cyklus zpřísňování měnové politiky jedním z nejsilnějších za několik posledních dekád. A vidět růst akciového trhu v takových podmínkách je opravdu zvláštní.
img

Pár GBP/USD se kvůli Baileyho "holubičím" tezím zhroutil

29.03.2022 Pár GBP/USD negativně zareagoval na holubičí a nerozhodné komentáře guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho. Před týdnem se kupující páru GBP/USD blížili k hranici 33. čísla, zatímco včera se pár propadl do oblasti 30. cenové hladiny. Oslabení britské měny se časově shodovalo s posilováním dolaru, který začal být znovu velmi poptávaný coby ochranný nástroj. Geopolitická nestabilita umožňuje dolarovým býkům zůstat nad vodou a ignorovat všechny ostatní fundamentální faktory. Libra ale Baileyho prohlášení ignorovat nemohla.
img

Glassnode: velcí investoři prodávají více bitcoinů

21.03.2022 Na 4hodinovém časovém rámci se technický obraz bitcoinu za poslední den nezměnil. Kryptoměna se stále nachází mírně nad formálním trojúhelníkem, ale zároveň nemůže pokračovat v růstu. Obecně se nachází uvnitř bočního kanálu 34 267–45 408 USD, což je důležitější bod. Ani v následujících dnech tedy nebude možné předpovědět, kam se bitcoin posune. Ani indikátor Ichimoku nyní neposkytuje žádné předpovědi, jelikož pohyb z posledních týdnů se velmi podobá flat trendu.
img

GBP/USD. Pár se ocitl na křižovatce: v Bank of England se objevil "disident", dolar se řídí geopolitikou

18.03.2022 Libra na páru s dolarem dnes vykazuje zvýšenou volatilitu: denní maximum se ustálilo na 1,3210 a minimum na 1,3087. Tato cenová dynamika je způsobena několika fundamentálními faktory. Zaprvé, britská měna prudce reagovala na výsledky březnového zasedání Bank of England. Centrální banka na jedné straně zvýšila úrokovou sazbu, čímž pokračovala ve zpřísňování parametrů měnové politiky. Na druhé straně však dnešní zasedání odhalilo rozkol v táboře Výboru pro měnovou politiku. Tato okolnost vyvinula nejsilnější tlak na libru, která se během několika minut propadla o více než 100 bodů.
img

Bitcoin na pozadí zvýšení sazeb Fedu mírně vzrostl

17.03.2022 Federální rezervní systém včera poprvé po třech letech rozhodl o zvýšení úrokových sazeb o 0,25 % a zároveň oznámil dalších 6 zvýšení v tomto roce. Jerome Powell navíc poznamenal, že hlavním cílem Fedu je nyní cenová stabilita, takže do boje proti vysoké inflaci se vrhají všechny prostředky a metody. Powell také poznamenal, že na příštím zasedání může být rozhodnuto o zahájení prodeje státních a hypotečních dluhopisů, kterých se v rozvaze banky nahromadilo téměř 9 bil. USD. Všechna tato opatření znamenají zpřísnění měnové politiky. Jak jsme již mnohokrát uvedli, jakékoli zpřísnění měnové politiky je potenciálně negativním faktorem pro kryptoměny a akciové trhy, stejně jako pro jakákoli jiná riziková aktiva. Včera však reakce trhů nebyla zcela jednoznačná. Bitcoin rostl, americký akciový trh rostl, dolar klesal. Domníváme se, že to zaprvé není zcela logické a zadruhé, že trh mohl zvýšení sazeb o 0,25 % získat zpět s předstihem, protože nikdo nepochyboval o tom, že ke zvýšení opravdu dojde. Nicméně pro bitcoin vše výše uvedené prakticky nemění obraz toho, co se děje. V roce 2022 Fed v každém případě zpřísní měnovou politiku. Jedinou otázkou zůstává, jakým tempem. Tak či onak však poptávka po rizikových aktivech může a měla by klesnout. To samozřejmě nyní neznamená, že by se měl bitcoin v příštích několika letech propadnout na 10 000 USD a obchodovat tam. Nicméně chceme upozornit na to, že fundamentální pozadí pro něj zůstává negativní.
img

EUR/USD. V centru pozornosti je opět geopolitika

21.02.2022 Makroekonomické základy konečně ustoupily do pozadí. Například dnes obchodníci páru EUR/USD ignorovali rozporuplné zprávy PMI. Indexy podnikatelské aktivity ve zpracovatelském sektoru (německém i celoevropském) se dostaly do "červené zóny", odrážející zpomalení v této oblasti ekonomiky. Ale v sektoru služeb byla naopak zaznamenána pozitivní dynamika, a to jak v Německu, tak v celé Evropě. Účastníci trhu však tomuto zveřejnění nevěnovali žádnou pozornost - pár dnes reaguje pouze na tok zpráv geopolitického charakteru.
img

EUR/USD. Mimořádné zasedání Fedu, geopolitika a projev Lagardeové

14.02.2022 Pár EUR/USD se dnes pomalu pokusil o korekci směrem vzhůru. Cena, která je zjevně pod tlakem, vykazuje nízkou volatilitu. Fundamentální pozadí z celkového hlediska prospívá americké měně, a tak se jako prioritní jeví scénář dalšího poklesu páru. Medvědi tohoto hlavního měnového páru stojí na straně rekordního růstu inflace v USA, růstu antirizikového sentimentu, posilování jestřábích očekávání ve věci kroků Fedu a současného zesilování holubičího sentimentu ve věci dalších kroků ECB. Kupující tohoto páru se mohou spoléhat jen na dočasné oslabení amerického dolaru, protože euro samo nemá téměř žádné důvody k růstu. Predikce obchodníků po výsledcích únorového zasedání ECB se minulý čtvrtek zhroutily, když byla Christine Lagardeová proti zpřísňování měnové politiky. Býci páru EUR/USD tudíž nedokázali z vlastních sil nic a musejí sledovat americkou měnu.
img

Souboj titánů: Dolarový král odchází do zákulisí a na pódiu září zlato. Past na býky, nebo udržitelný trend?

09.02.2022 Trhy se kvůli absenci silného katalyzátoru těžko rozhodují, hlavní měnové páry se nadále obchodují v rámci nedávných úrovní. Dolaru se nikdy nepodařilo získat zpět své postavení krále růstu, a to navzdory silným údajům o trhu práce, očekávané rekordní inflaci, jestřábímu postoji Federálního rezervního systému a růstu výnosů státních dluhopisů. Jeden by si řekl: no, a co je ještě potřeba k návratu k růstové dynamice?
img

EUR/JPY. Vzrušení kvůli Ukrajině: japonský jen slízl smetanu

27.01.2022 Obchodování dolarových párů je dnes riskantní: výsledky lednového zasedání Federálního rezervního systému mohou poopravit fundamentální obraz a posílit či oslabit pozici americké měny. Neměli bychom zapomínat ani na rizika falešných cenových pohybů, zvlášť v krátkém období mezi zveřejněním závěrečného komuniké a tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeroma Powella.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 26. ledna 2022

26.01.2022 Bitcoin v uplynulém týdnu udělal přesně to, co se od něj očekávalo. Lze připomenout, že stále očekáváme, že kryptoměna bude tento měsíc pokračovat v poklesu, protože fundamentální pozadí pro ni zůstalo velmi slabé a počítání vln naznačovalo další formování sestupné vlny c. Nyní je třeba doufat, že se celá sestupná část trendu ukáže jako třívlnová, a nikoliv pětivlnová. V prvním případě budeme moci počítat s ukončením poklesu poblíž 34 322 USD, které se kryptoměně právě včera nepodařilo prolomit, nebo poblíž 29 068 USD, což odpovídá minimu z loňského léta. Pokud současné počítání vln nenabude složitější podoby, pak má bitcoin dobrou šanci pokles zastavit.
img

Přehled páru GBP/USD. 19. ledna Nikoho nezajímá Bank of England, všechny zajímá rezignace Borise Johnsona.

19.01.2022 Měnový pár GBP/USD v úterý prolomil hranici klouzavého průměru. Zprávy o nezaměstnanosti a mzdách samozřejmě nelze považovat za důležité a britské statistiky nelze považovat za důležitější než ty americké. Jinými slovy, trhy mnohem pravděpodobněji a horlivěji zpracovávají americká data než ta britská. Skutečnost, že britské zprávy byly včera ignorovány nás nepřekvapuje. Z technického hlediska se již dva týdny schyluje k pádu britské libry. Připomeňme (a to je vidět na obrázku výše), že pár libra/dolar vykázal za poslední měsíc působivý růst, během kterého dokázal zdražit zhruba o 600 bodů.
img

AUD/USD. Australský dolar následuje svůj americký protějšek

18.01.2022 Americký dolar nadále postupně získává na síle a přepisuje výhled hlavních dolarových párů. Následuje výnosy státních dluhopisů, které naopak lámou několikaměsíční rekordy. Zejména výnos desetiletých státních dluhopisů dnes dosáhl ročního maxima (1,852 %), což odráží náladu investorů ohledně dalších kroků Fedu. Minulý týden, jen několik dní před oznámením "režimu mlčení", se mnozí představitelé Fedu vyjadřovali "jestřábím" tónem. Někteří z nich uvedli, že první kolo zvyšování sazeb by mělo být provedeno v březnu, zatímco jiní dodali, že očekávají tři nebo čtyři zvýšení do konce letošního roku. Vzhledem k tomu se americké akciové indexy dostaly pod tlak, zatímco výnosy státních dluhopisů začaly postupně (ale jistě) růst.
img

AUD/USD. Australský dolar nedokázal využít poklesu amerického dolaru

14.01.2022 Kupující na páru AUD/USD se chovají poměrně skromně a nerozhodně navzdory celkovému oslabení amerického dolaru. Za zmínku stojí, že americká měna klesla o více než 200 bodů v páru s frankem a librou, o téměř 300 bodů v páru s japonským jenem a o téměř 400 bodů s kanadským dolarem. Australská měna naopak v důsledku devalvace amerického dolaru vzrostla pouze o 100 bodů a růstový impuls se v tuto chvíli vlastně zastavil. Včera kupující AUD/USD zaútočili na oblast 0,73, ale dokázali otestovat pouze úroveň rezistence 0,7310 (horní linie ukazatele BB na denním grafu), načež ustoupili a klesli do oblasti 0,7280–0,7300.
img

EUR/USD. Trh ignoruje jestřábí signály Fedu

13.01.2022 Měnový pár EUR/USD dnes překonal úroveň 1,1450 a obchodoval se mírně výše. Nelogická reakce obchodníků na zveřejnění silné inflace naznačuje, že máme co do činění s korekčním pullbackem, který byl vyvolán nerozhodným projevem předsedy Fedu v Senátu. Domníváme se však, že jde o poměrně slabý argument pro oslabení amerického dolaru. Jerome Powell není a nikdy nebyl nápadně jestřábí. Jeho rétorika byla téměř vždy opatrná a obezřetná, zatímco mnozí jeho kolegové v poslední době postupně zpřísňují rétoriku. Jestliže dříve existovaly pouze nesmělé předpoklady o vyhlídkách na zpřísnění měnové politiky, pak dnes se objevují sebevědomé signály, že sazba Fedu bude letos zvýšena třikrát až čtyřikrát. Takové informace zaznívají stále častěji včetně včerejších holubičích představitelů Fedu. Zaznamenaný růst prosincové americké inflace posílil důvěru, že americký regulátor bude letos jednat rozhodně a agresivně.
img

Přehled páru GBP/USD na 11. 1. 2022. Velká Británie nadále boří smutné koronavirové anti-rekordy.

11.01.2022 Měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil nové kolo korekcí, přičemž se nadále nacházel nad hranicí klouzavého průměru. Vzestupný trend tedy přetrvává. Udržuje se tři týdny, během kterých britská libra přidala asi 400 bodů. Každá pohádka však dříve nebo později skončí. Libra reagovala na prosincové rozhodnutí Bank of England zvýšit sazbu o 0,15 %, ale nyní je potřeba se alespoň trochu korigovat. Signálem pro korekci bude překonání linie klouzavého průměru.
img

Předpověď pro GBP/USD na 10. 1. 2022. Nové koronavirové antirekordy.

10.01.2022 Podle hodinového grafu pár GBP/USD v pátek provedl odraz od spodní hranice vzestupného koridoru a obnovil proces růstu ve směru korekční úrovně 76,4 % (1,3675), čímž rovněž dokončil uzavření nad Fibo úroveň 61,8 % (1,3576). Proces růstu tak může tento týden pokračovat. Euro a libra se nyní obchodují zcela odlišně, takže libra může klidně pokračovat v růstu, zatímco euro stojí měsíc a půl na jednom místě. Fixace kurzu páru pod vzestupným koridorem bude zároveň působit ve prospěch americké měny a začátku nového, možná dlouhodobého propadu k úrovním 1,3497 a 1,3418. Informační pozadí v pátek bylo téměř zcela totožné s párem euro/dolar. Ve Spojeném království nebyla žádná zpráva o inflaci. Ale každopádně se obchodníci dívali jen na americká data, takže dolar rostl stejným způsobem na základě slabých výplat v Americe. Všechny ostatní zprávy, i když byly také dost důležité, byly ignorovány.
img

GoldMan Sachs – 100 000 USD za minci; Peter Brandt – 30 000 USD za minci!

10.01.2022 Bitcoin během víkendu (kryptoměnový trh je otevřen) nevykazoval silné pohyby. V podstatě můžeme zaznamenat pouze druhý test úrovně 40 746 USD, který považujeme za velmi silný a dokonce trendotvorný. Jinými slovy, pokud bitcoin odolá náporu medvědů, může se vrátit do "býčího" trendu. Možná ne na dlouho, protože fundamentální pozadí stále není na straně bitcoinu, ale přesto. Pokud bude tato úroveň překonána, pak se otevře cesta až k úrovni 31 100 USD.
img

AUD/USD. Australský omikron a slibná zpráva ADP

07.01.2022 Australský dolar v páru s americkou měnou dnes aktualizoval dvoutýdenní minimum na úrovni 0,7147. Pár AUD/USD klesá již druhý den po sobě na pozadí všeobecného posilování dolaru a slabých pozic australského dolaru. Australský dolar je pod tlakem hned několika fundamentálních faktorů, které jsou ve skutečnosti vzájemně propojeny. Na vině je omikron, který se v poslední době aktivně šíří napříč zeleným kontinentem. Vzhledem k převládajícímu fundamentálnímu pozadí je nyní riskantní hovořit o dlouhých pozicích: je vhodné využít pullbacků AUD/USD směrem vzhůru jako záminky k otevření krátkých pozic. Ve střednědobém horizontu zůstane pár pod tlakem, zejména pokud se zítřejší zprávy o nezemědělském sektoru ocitnou v zeleném pásmu. Vše se však bude řešit popořadě.
img

USD/CAD: Kanadský dolar čeká na páteční zprávy

05.01.2022 Kanadský dolar spárovaný s americkou měnou na konci loňského roku prudce posílil: za pouhých pár dní posílil CAD svou pozici o více než 200 bodů. Pár USD/CAD klesl z 1,2830 na 1,2620. Začátkem letošního roku však medvědi povolili. Tato skutečnost umožnila býkům páru vystoupat do oblasti 27. úrovně, v rámci které se nyní obchoduje.
img

Náhled na prosincové zasedání Fedu

15.12.2021 Na měnovém trhu se dnes očekává zvýšení volatility, protože Fed na konci americké obchodní seance shrne výsledky svého prosincového zasedání a oznámí své rozhodnutí o výhledu měnové politiky.Jedná se jednoznačně o nejdůležitější událost v životě dolarových párů. Dnešní verdikt Fedu může určit vektor pohybu americké měny na několik týdnů (nebo dokonce měsíců) dopředu. Obchodníci jsou na amerického regulátora příliš nároční: podle jejich názoru by členové výboru měli dnes nejen schválit předčasné ukončení QE, ale také oznámit dvojnásobné (nebo dokonce trojnásobné) zvýšení úrokové sazby během příštího roku. Takovým jestřábím požadavkům Fed zpravidla nevyhoví – alespoň ne v očekávaném objemu. Riziko oslabení amerického dolaru je proto dnes poměrně vysoké, a to i v případě, že Federální rezervní systém oznámí urychlení redukce stimulačního programu, což je velmi pravděpodobné. Toto rozhodnutí by mělo jít ruku v ruce s oznámením agresivního zpřísnění měnové politiky v roce 2022. Pouze v tomto případě bude americký dolar schopen zorganizovat další rozsáhlou rally.
img

GBP/USD. Libra a omikron.

09.12.2021 Pár GBP/USD včera aktualizoval další letošní cenové minimum. Je zajímavé, že hodnota libry klesla i na pozadí nejistých pozic americké měny. Dolarový index se po dočasném růstu znovu začal propadat, a odrážel tak slabou poptávku po americkém dolaru. Pár GBP/USD nicméně včera vykázal impulzivní pokles o 100 bodů, a to především kvůli devalvaci britské měny.
img

EUR/USD. "Jestřábí sbor" Fedu a faktor omikron

06.12.2021 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na hladině 1,1315, tedy o 100 bodů výš, než byla pondělní otevírací cena. To je pro jeho býky velmi malý úspěch, když uvážíme, že cena se během týdne "procházela" v širokém rozpětí, jehož spodní hranice odpovídala značce 1,1235 a horní hranice značce 1,1380. Jak vidíte, ani medvědi, ani býci nedokázali rozvinout pohyb dolů nebo nahoru. Obchodníci otevírali krátké pozice při prudkých vzestupech, respektive dlouhé pozice při poklesech ceny.
img

Přehled páru EUR/USD - 30. 11. 2021. Omikron přichází, ale devizový trh je stále klidný

30.11.2021 Měnový pár EUR/USD byl v pondělí upraven proti korekci. Co se stalo v posledních dnech? Evropská měna našla sílu získat zpět malou část dříve ztracených pozic a dostat se nad linii klouzavého průměru. To už na jednu stranu znamená úspěch, protože v posledních týdnech většinou klesal.
img

Přehled páru GBP/USD. 25. 11. 2021. Uplynul rok a Velká Británie a EU jsou stále v jednání. Rétorika Maroše Šefčoviče se nemění.

25.11.2021 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pomalém a trvalém poklesu také ve středu. Navíc to začalo ráno, kdy ve Spojeném království nebyly žádné důležité publikace a události. Účastníci trhu se tak v zásadě nyní zaměřují na prodej eura a libry a také na nákupy dolaru. Aby se drželi této strategie, nepotřebují teď ani silný, nápomocný dolar, základ nebo makroekonomii. Britská měna tak pokračuje ve svém znehodnocování vůči dolaru a můžeme jen hádat, jak dlouho ještě bude pokračovat. Připomeňme, že po tři čtvrtletí roku 2021 projevoval pár libra/dolar neochotu klesat.
img

EUR/USD. Vlna covid-19 v Evropě, holubičí rétorika ECB a Powellovo nové funkční období

23.11.2021 Medvědí trend pokračuje: měnový pár EUR/USD se systematicky a konzistentně pohybuje směrem k základně 12. značky a aktualizuje roční minima. Momentálně se nejbližší úroveň supportu nachází na úrovni 1,1200 (spodní linie ukazatele Bollinger Bands na časovém rámci D1). Co se týče dlouhodobých vyhlídek, odborníci stále častěji volají po cíli na úrovni 1,10. Pár se propadá již pátý týden v řadě a impulzivně se propadl o téměř 400 b.
img

Graf dne: OIL.WTI (03.08.2021)

03.08.2021 Cena ropy se včera odpoledne propadla. Benchmarky Brent a WTI klesly o více než 3 % během dvou hodin. Jednoznačný důvod poklesu se hledá jen obtížně. Fundamentální pozadí pro nižší ceny je spojeno s šířením mutace Delta, která vede k zavádění nejen ekonomických restrikcí po celém světě a má negativní dopad na poptávku po ropě. Poslední zprávy z Číny a Austrálie jsou zvláště zneklidňující. Čína zavádí restrikce na cestování a části Austrálie se už týdny nacházejí v lockdownu. Nemocnice v Japonsku jsou přetížené, volná lůžková kapacita začíná docházet. Trhy se soustředí na pravděpodobnost podobného vývoje v Evropě a USA v následujících týdnech či měsících. V případě tohoto scénáře by se ropa mohla ocitnout pod sílícím tlakem.
C:\fakepath\forex-trader-12022021.jpg

Psychologie obchodního přístupu

12.02.2021 Jistě jste ve svém životě zaznamenali mnoho zkušeností s tím, že pokud jste něco dělali s nadšením a vášní, dařilo se vám v tom dosahovat znamenitých výsledků. Pokud jste naopak něco dělali s nechutí a vlastním sebezapřením, často to nepřinášelo ve výsledku žádné výraznější benefity. Jako trader jste si vybrali zajímavou a rozmanitou činnost, nicméně již od začátku byste se měli nadchnout pro všechny její aspekty, jako jsou obchodní plán, obchodní deník apod. Je potřeba znát své cíle a užívat si nejen jejich plnění, ale také plánování.
C:\fakepath\forex-trader.jpg

Čím jsou ovlivněny cykly na forexu?

04.12.2020 Nejúspěšnější obchodníci na forexu věří, že trhy mají své cykly. Cyklus na trhu je výsledkem lidského chování, které je vrozené. V důsledku toho se zdá, že se trendy na trzích opakují. Pokud obchodník dokáže tyto trendy zmapovat a předvídat budoucí pohyby, může se obchodování na forexu stát jeho živobytím. Klíčové je rozpoznání různých fází na trhu a především toho, ve které fázi trhu se právě nacházíme. V tomto článku vysvětlíme 4 různé fáze obchodního cyklu a podíváme se také na to, jak může obchodník použít tyto informace k uskutečnění ziskových obchodů.
C:\fakepath\tulipan.png

Tulipánová horečka roku 1637

10.07.2020 Jedním z nejvíce fascinujících aspektů lidského chování je naše tendence k pohlcení davem a následné ztrátě logického uvažování. Mnohokrát jsme tak nadšení, že náš smysl pro realitu a naše racionální myšlení je ohroženo. V tomto článku bude popsána jedna z prvních velkých bublin na finančním trhu - Tulipánová horečka. Historie se opakuje a lidská mentalita a uvažování se zdá být v čase neměnné. Čtěte tedy následující řádky pozorně a snažte se v nich hledat paralelu s dnešními bublinami na finančních trzích a najít poučení pro vaše obchodní seance.
Související klíčová slova: Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | XAU/USD | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Bundesbank | CCI | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Denní obchodování | Devalvace | Devizový trh | Nesoulad | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fair Value | Fed | Finanční trhy | Flat | Futures | G7 | Grafy | High | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Investiční fond | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Korekce | Kotace | Kotovaná měna | Krátká pozice | Kurz | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | Makro data | Risk | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oscilátor | Parita | Pozice | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Standard & Poor's 500 | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Tržní cena | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zlato | Časový rámec | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | CCI indikátor | Shanghai Composite | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Britská měna | Break-Even | Kurz dolaru | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Investiční banky | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Index strachu | Swingové obchodování | BTC | Donald Trump | Burzy | Dukascopy | Wall Street Journal | Bankrot | Obchodníci | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Australská měna | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena barelu ropy | Cena libry | Cena ropy brent | Conference Board | Černá labuť | Dnešní události | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro měna | Evropská měna | Evropské měny | Finanční služby | Fiskální rok | Forexu | Frank | Graf | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota akcií | Ichimoku | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | JP Morgan | Komodita | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz libry | Libra | Libra šterlinků | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Markets | Měna dolar | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Pokles eura | Pro investory | Prodej eura | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnný kurz dolaru | Société Générale | SPX | Stochastický oscilátor | Stochastický | Surová ropa | Trh | Tržní hodnota | USD graf | Velká Británie | Volatility | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | Benzín | Buy | Christine Lagarde | Indie | MIC | Obchodní den | Range | Redukce | ROCE | Sell | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | Tržby | Zaměstnanost | QE | Miliardář | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | COT | Velcí hráči | 1 milion | Graf EUR/USD | TD Securities | Sky News | Jackson Hole | KPMG | RBC Capital Markets | CNN | NATO | RBC Capital | BBC | Dai-ichi Life Research Institute | Technické indikátory | The Guardian | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Obchodníci na forexu | Technický výhled | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Zasedání centrálních bank | Úspěch | Euro vůči dolaru | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Energie | Prezident Fedu | Sentiment trhu | Přehled | Klid | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Obchodní signály | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Úřad pro energetické informace (EIA) | Fundamentální faktory | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Britská centrální banka | Turbulence na trzích | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Algoritmus | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Pád libry | Agentura Bloomberg | Hlavní indexy | Britský ministr financí | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Kryptoměny | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Index SPX | Člen rady guvernérů | Představitel ECB | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Payrolls | Mzdy | Slabé euro | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Dosahovat zisku | Vyhlídky eurozóny | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zprávy a události | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Ziskové obchodování | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | CME FedWatch | MUFG | Silicon Valley Bank | Cryptocompare | Makroekonomické zprávy | Americký akciový trh | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | Digitální zlato | Jerome Powell | Růst bitcoinu | Altcoiny | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Obchodní týden | Posilování dolaru | Podniky | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Trendové čáry | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Slabost dolaru | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Obchodní signál | Zvýšení mezd | Daňové reformy | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Oživení trhu | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Obchodní přístup | Skalpování | Způsob obchodování | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Obchodování GBP | Evropský regulátor | Rekordní růst | Začínající obchodníci | Inflační očekávání | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Vyšší mzdy | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | Finanční svět | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Prezidentka ECB | FedWatch Tool | Pokles dolaru | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | ISM index | Růst mezd | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | LPR | Centrální banka Nového Zélandu | Pohyb měnových párů | Snížení daní | Vstup do LONG pozice | Obchodování EUR/USD | Stav ekonomiky | Vývoz ropy | Stav trhu práce | Obchodujte | Nákupní příkazy | Hospodářské krize | Světové akciové indexy | Čistý zisk | Deficit | Ceny benzínu | Lineární regrese | Patterny | Snížení úrokové sazby | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Hypotéza | Histogram | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Ekonomiky eurozóny | CPI v eurozóně | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Risk-off | Kroky Bank of England | Růst cen | Studie | Bilance | Index DOW | Co bude | Generální ředitel | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Philip Lowe | Vyhlídky | Průzkumy | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | Americká data | Pozornost obchodníků | Oblast supportu | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Outsider | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | Mario Centeno | Drahý kov | Gabriel Štefaňák | Impuls | Zasedání RBA | Výrazný pokles | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Velikost pozice | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Inflace v listopadu | Problémy | Růstový impuls | Cvičení | Člen bankovní rady | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | Celkový zisk | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Zavedení cel | Moskva | Nejdůležitější ekonomické události | Míra | Německý PMI | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Regulátoři | xStation5 | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Bydlení | První obchod | Ztráta | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Evropské PMI | Americký index | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Růst poptávky | Černé labutě | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Washington | Von der Leyenová | RBA | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Zpráva COT | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Iniciativa | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Bankroty | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Zájem o dolar | Ceny energií | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Anglie | Severní Irsko | Trhy | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Americký kongres | Provozní zisk | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Zpomalení růstu | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | Sazby beze změny | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Falešný signál | Americké banky | Mezinárodní finanční instituce | Zasedání RBNZ | Medvědi | Prodávající | Dolarové páry | Americká inflace | Ichimoku Cloud | COVID-19 | Britské měny | Posílení libry | Pokračování poklesu | OIL.WTI | PMI ze sektoru služeb | Údaje z USA | FedWatch | Šéfka ECB | Výskyt koronaviru | Průměrná mzda | Stabilita | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Ceny nafty | Mzda | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Nástroje měnové politiky | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Program nákupu aktiv | Index strachu VIX | Bankovky | Mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Kabinet | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Důležitý support | Inflace v EU | Spotřebitelé | Směr trendů | Historie se opakuje | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění | Další pokles | Komentátor | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Graf dne | Další růst | Růst | Kevin McCarthy | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnost | Karanténa | Inflace zpomaluje | Izrael | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Index DXY | Války | Organizace | Obchodovat na základě technické analýzy | Potenciál poklesu | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Práce | Výraznější pokles | Podíl na trhu | Údaje | Mexiko | Tvrdohlavost | Dolar australský | CBS | Ministři | Nárůst nezaměstnanosti | Hlavní měnové páry | Snížení produkce | Inflace v březnu | Úspory | Býčí vyhlídky | Statistiky | Vzrušení | USD za barel | Risk-off sentiment | Nizozemsko | Debata | Jak trh reaguje | PMI ve službách | Posílení | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Cestování | Sazba Fedu | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Robert Holzmann | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Vývoz | Dosáhnout zisku | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Devalvace amerického dolaru | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Dluhy | ONE | Sektor služeb | Býčí scénář | Medvědí scénář | Růst Bitcoinů | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Vrcholní představitelé | Klesající trendová linie | Proti trendu | JDE | Unie | Setkání lídrů | Překoupené zóny | Průraz | Bývalý prezident | Chování trhu | Výrobní PMI | Gambling | Zvyšování mezd | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Tempo poklesu | Mário Centeno | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Maroš Šefčovič | Místopředseda Evropské komise | Globální poptávka | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Rostoucí trend | HDP EU | Skalpeři | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Bezpečný dolar | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Analytické společnosti | Tiff Macklem | Nastavení Stop-Lossu | Ukrajinský prezident | MAM | Pesimistické scénáře | Sony | Tulipánová horečka | Tulipánová mánie | Carolus Clusius | Tulipány | Pěstovat tulipány | Tulipánoví brokeři | Semper Augustus | Tulipánové cibule | Tulipánová aktiva | Kolaps na tulipánovém trhu | Nizozemská vláda | Životní úspory | Nový trend | Úspěchy | Silicon Valley | Šance | Ceny | Krátkodobé trendy | Kolaps | Američtí politici | Trendové pohyby | PlanB | Korekční fáze | Silný trend | Alternativa ke zlatu | Dolarový pár | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Čínská společnost | Odhad růstu HDP | Komplexní analýzy | Důvěra | Obnovení růstu | Alexandr Lukašenko | Philip Lane | Významné události | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Zprávy z USA | Kryptoměnový trh | Výrobní sektor | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Typ obchodování | Brexitové dohody | Odborníci | Signál ke vstupu | Prognóza Fedu | Nvidia | Budoucí vývoj | Politici | Epidemiologické situace | Prezidentské kampaně | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pablo Hernández de Cos | Pokles průmyslové výroby | Lockdown | Americké měny | Klíčový okamžik | Epidemiologická situace | Embargo | Pokles indexu | Geopolitické faktory | Pokles EUR/USD | Itochu | Trend oslabování | Oslabování amerického dolaru | Průmysl v eurozóně | Číst grafy | Snižování daní | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Růst amerického HDP | Cykly na forexu | Rovnováha na trhu | Pohyb v rangi | Proražení | Odmítnutí ceny | Proobchodování | Očkování | Lael Brainardová | Aktivita investorů | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Plný úvazek | Částečný úvazek | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Denní rutiny | Růst ceny | PMI ve výrobě | DOT | Dlouhodobé obchodování | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | CARA | Příkaz stop-loss | Situace na trhu | Pravidla obchodování | Intradenní pohyby | Mark Cuban | Dialog | FTX | Kov | Sklapování | Obchodní přístupy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Pozice spekulantů | Růstový trend | James Bullard | Manufacturing PMI | Sentiment investorů | Míra inflace v Německu | Oživení americké ekonomiky | Pohyb trhu | Výrazný pohyb | Silný růst | Analýza EUR/USD | Výrazný růst | CryptoQuant | Holubičí tón | Ceny železné rudy | Výhled pro EUR/USD | Přeprodané zóny | Nejvyšší růst | Data o inflaci | Krypto trh | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Nárůst objemů | Boční trend | Přeprodané oblasti | Meziměsíční inflace | Cenové úrovně | Hladiny supportu | Těžaři | Oslabení | PCE index | První zvýšení sazeb | Tržní hodnota akcií | Sektor služeb v USA | Fundamentální hodnota | Dlouhodobé obchody | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Těžaři bitcoinu | Trend klesající | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Jednotné měny | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Významné zprávy | Obchodování na trhu | Důležité makroekonomické zprávy | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Deficit nabídky | Cenové stability | Síla dolaru | Obchodníci dnes | Odraz ceny | Sazby daně | Nákupní příležitost | Pohyb dolaru | Jádrový PCE inflační index | PCE inflační index | Inflační index | Spotové ceny | UST | Rada guvernérů | Americký trh | Mutace delta | Recese americké ekonomiky | Současný trend | Odvětví | Jednání ECB | Načasování | Rekord | Dopad na sentiment | Nedostatek zboží | Štěstí | Náhoda | Chování | Vnímání | Důležité zprávy | Základní sazby | Objem HDP | Cena kryptoměny | Cena kryptoměny bitcoin | Signály Fedu | Klíčové makroekonomické ukazatele | První odhad | Esther Georgeová | Funkční období | Koronavirus ve Velké Británii | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Prezident Fedu v Dallasu | Národní měny | Guardian | Opatření | Signály z Fedu | Dna | Evergrande | Katastrofy | ANO | RBC | Vysoká poptávka | Čínský index | Etherea | Zvýšení dluhového limitu | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Posilování amerického dolaru | Regrese | Nejnovější zprávy | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Pravidla hry | Změny na trhu | Zdravotnictví | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Dodávky z Ruska | Peter Brandt | Obchodník Peter Brandt | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Krypto průmysl | MAST | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Lockdowny | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bezpečná aktiva | Omikron | Skutečný výsledek | Zvýšené úrokové sazby | Zveřejnění zprávy | | Varianty covidu | Kmen omikron | Rozšíření | Informace z kryptoměnového trhu | Liz Trussová | Počet případů koronaviru | Obchodní tipy | Joachim Nagel | Euro-dolar | Hráči na trhu | Volatilita páru EUR/USD | Dlouhodobé trendy | Celkový sentiment | Hodnoty měny | CME FedWatch Tool | Mike Novogratz | Předpokládaný růst | Doporučení k obchodování | Růst inflace v USA | Ceny domů | Hry | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Daňová sazba | Analýza páru EUR/USD | Murray | Silvergate Capital | Klaas Knot | Rollback | Futures na S&P 500 | St. Louis | Vojenský konflikt | Index PCE | Japonský Nikkei 225 | Pokles inflace | Verbální intervence | Inflace v Japonsku | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Celkový trend | Le Penová | Marine Le Penová | Správa | Vzestupný trend | Rekordní inflace | Korekční pohyb | Boj s inflací | Konsolidace ceny | Huw Pill | Oblasti supportu | Dow Jones Industrial Average | Christopher Waller | Peter Kažimír | Snížení inflace | Kroky Fedu | Životní náklady | Změna trendu | Cenový strop | Nárůst zásob | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Prime | Neuspokojivé výsledky | Překoupené oblasti | Britský regulátor | Zpráva o inflaci | Upozornění | Pohyby na trhu | Současná situace | Thomas Barkin | Velký zisk | Premiérka Liz Trussová | EU a USA | Zveřejnění zpráv | Obraty | Odrazy | Masato Kanda | Kwasi Kwarteng | Glassnode | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Mary Dalyová | Měnová intervence | Jeremy Hunt | Patrick Harker | Snížení produkce ropy | FTT | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Vysoké inflace | Potenciál dalšího růstu | Ministr financí Jeremy Hunt | Rafinerie | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Stav trhů | Proces obchodování | Line | Index cen výrobců | Varování | Hospodářský pokles | Růstový potenciál | GlassNode | Jestřábí tlak | Právo | Energetický index | Nejdůležitější události | Další posilování | Výprodeje | Kryptoprůmysl | Silvergate | Rizikový sentiment | OCI | Cenové minimum | Pokračující pokles | Past na býky | Kazuo Ueda | Raphael Bostic | Zajímavé pohyby | SVB | Signature Bank | Americký regulátor | Válka | Optimistický sentiment | Americké úřady | Spojení | Vyšší ceny | Překážky | JOLTS | Člen Rady guvernérů Fedu | Nerozhodnost | Evropská unie a Spojené státy | Inflace ve Spojeném království | Rychlost | Ministerstvo obchodu USA | Pozitivní signál | Zvýšení dluhového stropu | Michelle Bowmanová | Členka rady guvernérů | Komuniké | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Předseda sněmovny | Transparentní | Zvýšení sazeb Fedu | Směřování | Inflace v Austrálii | Signature | Vítězství nad inflací | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | Ekonom Evropské centrální banky | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Finanční podmínky | Přehled měnového páru | Členka Rady guvernérů | Graf měnového páru | News | Měnové intervence | Kupující | Japonské úřady | Předstihový ukazatel | Nadšení | Skepse | Růst libry | Slovní intervence | Konec trendu | Michael Barr | Japonské vlády | Ukazatel inflace | Býčí rally | Příležitost k prodeji | Obchodování GBP/USD | Důvody pro posílení | Makroekonomické faktory | Údaje ISM | Uzavření obchodu | Austan Goolsbee | Slabé výsledky | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | D1 | Isabel Schnabelová | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Analýza fundamentálních událostí | Snížení úrokových sazeb v USA | Plán obchodování | Plán obchodování EUR/USD | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Výborné vyhlídky | Jestřábí postoj | Olej | Technologický gigant | Vybrat zisk | Současný stav | Důležité informace | Události v eurozóně | Hlasovací právo | Tvůrci trhu | Fáze růstu | Nová fáze | Reakce trhů | Zprávy o nezaměstnanosti | Výhled pro GBP/USD
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Fundamentální divergence
Fundamentální faktory
Fundamentální hodnota
Fundamentální hodnota kryptoměn
Fundamentální impuls
Fundamentální informace
Fundamentální i technická analýza
Fundamentální náhled
Fundamentální obchodník
Fundamentální pohled

Následující klíčová slova

Fundamentální ukazatele
Fundamentální úrovně
Fundamentální valuace
Fundamentální vs. Technická analýza
Fundamentální výhled
Fundamentální základ
Fundamentální zprávy
Fundamentální zprávy z USA
Fundament ČEZu
Fundament pro začátečníky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít