Statistici

Spotřebitelské ceny v květnu stouply meziročně o 2,9 pct.
10.06.2020 Meziroční inflace v květnu klesla na 2,9 procenta z dubnových 3,2 procenta. Proti dubnu spotřebitelské ceny stouply o 0,4 procenta. Zdražily zejména potraviny nebo elektřina. Naopak ceny pohonných hmot klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Vývoz ropy ze Saúdské Arábie klesl o 11 miliard dolarů
08.06.2020 Hodnota ropy vyvezené ze Saúdské Arábie se kvůli citelnému propadu cen v prvním čtvrtletí meziročně snížila o 21,9 procenta a dosáhla 40 miliard dolarů (943 miliard Kč). To odpovídá poklesu o 11 miliard dolarů, informovala včera agentura Reuters. Cena severomořské ropy Brent se v prvních třech měsících roku propadla kvůli koronavirové krizi a následkem cenové války mezi Saúdskou Arábií a Ruskem o více než 60 procent.

Průmyslová výroba v Německu v dubnu rekordně klesla
08.06.2020 Průmyslová výroba v Německu v dubnu kvůli koronavirové pandemii zaznamenala rekordní propad. Ve srovnání s předchozím měsícem klesla o 17,9 procenta, v meziročním srovnání pak o 25,3 procenta. To je nejvíce od znovusjednocení země, respektive od ledna 1991, kdy se tyto údaje za celou zemi začaly znovu sledovat. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.

Špatné zprávy ruští statistici teď publikují pod příkrovem noci
03.06.2020 Ruské úřady začaly zveřejňovat statistické údaje až pozdě v noci, protože vláda si nepřeje přitahovat pozornost "ke špatným číslům" v době pandemie, upozornila nyní ruská média. Na zveřejňování makroekonomických údajů "pod příkrovem noci" jako první poukázala agentura Reuters ve svém ruskojazyčném servisu.

Česká ekonomika klesla v 1. čtvrtletí meziročně o dvě procenta
02.06.2020 Česká ekonomika klesla podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) v 1. čtvrtletí meziročně o dvě procenta a mezičtvrtletně o 3,3 procenta. První odhady z poloviny května přitom hovořily o meziročním snížení o 2,2 procenta a mezičtvrtletním o 3,6 procenta. Navzdory revizi ale stále jde o největší pokles české ekonomiky od začátku roku 2010, uvedl dnes ČSÚ.

Ekonomika chřadne. Roste nezaměstnanost a stát se zadlužuje
02.06.2020 „Opatření proti šíření koronaviru poničila naši ekonomiku. Na trhu práce narůstá nezaměstnanost a některým lidem se propadá životní úroveň. Stát se masivně zadlužuje a řada podniků balancuje na hraně bankrotu. Pandemie koronaviru pravděpodobně vyvolá největší ekonomickou krizi v novodobých dějinách České republiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Švédská ekonomika v 1. čtvrtletí navzdory koronaviru vzrostla
29.05.2020 Švédská ekonomika v letošním prvním čtvrtletí navzdory šíření koronaviru mírně vzrostla. Vyplývá to ze zpřesněných údajů švédského statistického úřadu. Tato skandinávská země k boji proti koronaviru přistupuje liberálněji než většina dalších států.

Maloobchodní tržby v Německu klesly méně, než se čekalo
29.05.2020 Maloobchodní tržby v Německu se v dubnu snížily nejvíce od roku 2007, ale výrazně méně, než se čekalo. Meziměsíčně klesly o 5,3 procenta, čekal se ovšem pokles o 12 procent. Meziroční pokles činil 6,5 procenta, analytici odhadovali 14,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Čísla dokládají relativní odolnost největší evropské ekonomiky v koronavirové krizi, napsala agentura Reuters.

Počet žádostí o podporu v USA byl za týden opět nad dvěma miliony
28.05.2020 O podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden požádalo dalších více než 2,1 milionu lidí. Počet nových žádostí tak sice opět klesl - ve srovnání s 2,45 milionu v předchozím týdnu - ale už desátý týden po sobě zůstává nad dvěma miliony. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce, které současně zpřesnilo směrem nahoru údaj za předchozí týden. Od poloviny března, tedy od začátku krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem, přišlo v USA o práci už 41 milionů lidí.

Inflace v Německu v květnu dále zpomalila na 0,5 procenta
28.05.2020 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v květnu dále zpomalilo na 0,5 procenta z dubnových 0,8 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Inflace v Německu se tak ještě více vzdálila od cíle Evropské centrální banky (ECB).

Francouzská ekonomika by ve 2. čtvrtletí mohla klesnout o 20 pct.
27.05.2020 Francouzská ekonomika by ve druhém čtvrtletí mohla kvůli koronaviru klesnout ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 20 procent. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE. Druhá největší ekonomika eurozóny se tak ve druhém čtvrtletí zřejmě propadne do recese, když v prvním čtvrtletí se hrubý domácí produkt snížil o 5,8 procenta.

Důvěra v ekonomiku v květnu po předchozím propadu mírně vzrostla
25.05.2020 Důvěra v ekonomiku se v květnu po dosud největším propadu v předchozím měsíci zvýšila o 0,3 bodu na 75,1 bodu, dál ale zůstává hluboko pod dlouhodobým průměrem. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Opět klesla důvěra mezi podnikateli, kteří kvůli koronavirové krizi nadále čelí podle statistiků velkému poklesu poptávky. Naopak spotřebitelé byli proti dubnu optimističtější.

Německá ekonomika klesla o 2,2 procenta, je v recesi
25.05.2020 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla kvůli koronavirové krizi proti předchozím třem měsícům o 2,2 procenta, nejvíce od globální finanční krize v roce 2009. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje. Protože v předchozím čtvrtletí vykázala největší evropská ekonomika pokles o 0,1 procenta, je nyní v recesi, která se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí ekonomického poklesu za sebou.

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla nejvíce od roku 2009
15.05.2020 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla proti předchozím třem měsícům o 2,2 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil německý statistický úřad. Jde o nejhlubší propad od globální finanční krize v roce 2009. Na vině je šíření koronaviru a s ním spojená omezení, která nařídila vláda. V předchozím čtvrtletí ekonomika vykázala pokles o 0,1 procenta, takže je nyní v recesi.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Dnešní data potvrdí pokles české ekonomiky v prvním čtvrtletí
15.05.2020 Dnes se dočkáme předběžných odhadů vývoje HDP v prvním čtvrtletí letošního roku. Mimo České republiky budou zveřejněna čísla také pro Německo, Polsko a Maďarsko. Ve všech těchto ekonomikách je vlivem koronaviru očekáván mezičtvrtletní pokles hrubého domácího produktu. Největší z nich zaznamená pravděpodobně ČR, která přistoupila k restriktivním opatřením jako první. My odhadujeme mezičtvrtletní pokles v domácí ekonomice na 7,6 %.

Česká ekonomika ve svěrací kazajce
15.05.2020 „Pandemická opatření poničila naši ekonomiku. Do budoucna lze očekávat růst nezaměstnanosti a výrazné zpomalení růstu mezd. Mnozí lidé budou odkázáni na pomoc státu a výrazně se jim propadne životní úroveň,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

ČNB první test zvládla. Přistoupí k nekonvenční měnové politice?
14.05.2020 V dubnu se spotřebitelské ceny podle Českého statistického úřadu oproti loňsku zvýšily o 3,2 %. Ve srovnání s březnovými 3,4 % tak meziroční inflace mírně poklesla. Výrazně zdražovaly zejména potraviny, což nepřekvapí nikoho, kdo se při nákupu trochu rozhlédl v oddělení ovoce a zeleniny. Za tím stojí nejen nižší úroda, ale i problémy se sklizní kvůli nedostatku zahraničních pracovníků. Dalším důvodem je i možná změna stravovacích návyků obyvatel, kteří se v současné době stravují hlavně doma.

Britská ekonomika klesla nejvíce od finanční krize v roce 2008
13.05.2020 Britská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o dvě procenta. To je nejhlubší propad od konce roku 2008, tedy od globální finanční krize. Důvodem jsou omezení zavedená kvůli epidemii způsobené koronavirem. V samotném březnu se hrubý domácí produkt (HDP) proti únoru snížil o rekordních 5,8 procenta, oznámil to dnes britský statistický úřad.

Dnes odpoledne se budou psát hospodářské dějiny, v USA zveřejní katastrofální čísla z trhu práce. Akcie však přesto rostou, jak to?
08.05.2020 Dnes ve 14:30 středoevropského času se budou psát hospodářské dějiny. Temným písmem. V USA tamní statistici práce vydají dubnová čísla k nárůstu počtu lidí bez práce. Analytici v konsensu předpokládají, že během dubna přišlo o práci 22 milionů obyvatel USA (viz graf níže). V celém období od roku 1938 nastal dosud nejhlubší propad v září 1945. V souvislosti s poválečnou demobilizací tehdy přišly přechodně o práci takřka dva miliony Američanů. Propad, který se čeká dnes, tak bude jedenáctkrát hlubší než tento dosavadní demobilizační rekord.

Meziroční inflace v Německu v dubnu klesla nejníže od roku 2016
29.04.2020 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v dubnu zpomalilo na 0,8 procenta z březnových 1,3 procenta. Inflace je tak nejníže od listopadu 2016. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Inflace v Německu se tak ještě více vzdálila od cíle Evropské centrální banky (ECB).

Důvěra v českou ekonomiku v dubnu klesla o rekordních 19,6 bodu
24.04.2020 Důvěra v českou ekonomiku zaznamenala v dubnu největší pokles od začátku sledování Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Klesla o 19,6 bodu na 74,8 bodu. Pod osmdesátibodovou hranici spadl indikátor důvěry naposledy v březnu 2009, tedy v době vrcholící finanční krize. Důvěra v dubnu rekordně poklesla mezi podnikateli i spotřebiteli. Důvodem je strach z pandemie koronaviru, uvedli statistici. Důvěru v ekonomiku ČSÚ sleduje od roku 1993, začínal ale s jinou metodikou, než kterou používá nyní.

Spotřebitelské ceny v USA v březnu klesly nejvíce za pět let
10.04.2020 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech se v březnu po únorovém nárůstu o 0,1 procenta meziměsíčně o 0,4 procenta snížily. Je to největší pokles od ledna 2015, vyplynulo z dnešních údajů amerického ministerstva práce. Kvůli slabší poptávce po některých druzích zboží a služeb se v budoucnu čeká další zlevňování, napsala agentura Reuters.

Česká ekonomika před příchodem koronaviru zažívala skvělé časy
31.03.2020 „V případě, že restriktivní opatření proti šíření koronaviru budou dusit naši ekonomiku po celé druhé čtvrtletí letošního roku, odhadujeme, že za celý letošní rok dojde k propadu hrubého domácího produktu o 7,5 procenta,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

INSEE: Ekonomická aktivita ve Francii je na 65 procentech normálu
26.03.2020 Aktivita domácností i soukromého sektoru jsou ve Francii v důsledku opatření proti dalšímu šíření koronaviru pouze na 65 procentech běžného stavu. Uvedl to dnes francouzský statistický úřad INSEE. Jeho index podnikatelské důvěry zaznamenal v březnu nejprudší propad od roku 1980, kdy se začal zveřejňovat.

Důvěra v českou ekonomiku klesla o 3,2 bodu na 94,4 bodu
20.03.2020 Důvěra v českou ekonomiku v březnu meziměsíčně klesla o 3,2 bodu na 94,4 bodu, nejvíce od listopadu 2011. Níže byl indikátor důvěry naposledy v říjnu 2013. Proti únoru byli skeptičtější spotřebitelé i podnikatelé. S předstihem o tom dnes informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Data z konjunkturálního průzkumu představují první signál o dopadu opatření v souvislosti se šířením koronaviru na národní hospodářství.

Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří
20.03.2020 Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří . Důvěra v českou ekonomiku je v tomto měsíci nejslabší od října 2013, tedy za 6,5 roku. Příslušný ukazatel důvěry v ekonomiku přitom mezi letošním únorem a březnem ztratil 3,2 bodu, takže meziměsíční pokles důvěry v ekonomiku je v březnu nejvýraznější od února roku 2009. Tehdy česká ekonomika utrpěla „náraz“ v důsledku vrcholící světové finanční krize.

Ekonomika EU na konci roku vzrostla víc, než se čekalo
10.03.2020 Ekonomika Evropské unie ve čtvrtém čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů vzrostla proti předchozím třem měsícům o 0,2 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat, data už nezahrnují Británii. Je to lepší výsledek, než uváděl první rychlý odhad, podle něhož růst činil pouze 0,1 procenta. I tak je ale růst pomalejší než ve třetím čtvrtletí, kdy činil 0,4 procenta.

Export z Německa do Číny začátkem roku výrazně klesl
09.03.2020 Objem vývozu z Německa do Číny v lednu meziročně klesl o 6,5 procenta, zatímco dovoz klesl o půl procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Propad vývozu ale podle nich ještě nelze vysvětlit dopady šíření koronaviru. Za leden klesl i celkový vývoz.

Forex: Koruna dnes zpevnila vůči euru i dolaru
03.03.2020 Česká měna dnes zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru koruna posílila o 22 haléřů a okolo 17:00 se obchodovala za 25,34 Kč/EUR, k dolaru si polepšila o 31 haléřů na 22,66 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Český průmysl se začíná stabilizovat. Úder koronaviru ale teprve přijde
02.03.2020 Český průmysl se začíná stabilizovat. Úder koronaviru ale teprve přijde. Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se sice i v únoru nadále zhoršovaly, avšak nejpomalejším tempem od loňského května. Příslušný předstihový ukazatel společnosti Markit, zachycující pohled nákupních manažerů v českém zpracovatelském průmyslu, vykázal v únoru hodnotu 46,5 bodu. Hodnota pod úrovní padesáti bodů znamená zhoršování podmínek. Naposledy se podmínky zlepšovaly, tj. hodnota byla vyšší padesáti bodů, v listopadu 2018. Únorový vývoj tak signalizuje začátek stabilizace českého průmyslu, který právě od konce roku 2018 ztrácí na výrobní dynamice. Únorová čísla však ještě plně nezachycují „náraz“, který svtovému průmyslu způsobuje šíření koronavirové nákazy, zejména pak související únorové zavření až padesáti procent výrobní kapacity, tj. továren a závodů, v Číně.

Trhy teď sází na masivní zásah centrálních bank, jinak hrozí kvůli koronaviru jejich kolaps
02.03.2020 Trhy se po katastrofálním minulém týdnu, nejhorším od roku 2008, „otřepaly“. Koronavirová panika polevuje. Ale jen díky sázce burz, že do hry vstoupí světově významné centrální banky a začnou poskytovat extra likviditu čili tisknout dodatečné miliardy dolarů, eur či jenů.

V Německu v únoru překvapivě ubylo lidí bez práce
28.02.2020 V Německu v únoru překvapivě ubylo lidí bez práce, jejich počet se snížil zhruba o 10.000 na 2,26 milionu. Míra nezaměstnanosti zůstala na pěti procentech a zůstává nejníže od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.

Akciové trhy s výnosy po krátkém nadechnutí opět klesají
25.02.2020 Optimismus na evropských akciových trzích neměl dnes dlouhého trvání a podobný vývoj sledujeme i na Wall Street. Všechny tři hlavní akciové indexy otevřely v plusu, zájem o riziko ale do hodiny po otevření Wall Street opadl.

Rozbřesk: Německý HDP stagnuje. Takže teď indexy aktivity
17.02.2020 Německý HDP podle očekávání skončil hůř, než statistici původně očekávali. Na konci roku stagnoval. Je to především důsledek hlubokého propadu průmyslu ke konci roku 2019. Jeho pád byl nejrychlejší za posledních deset let, a to ještě před tím než se na scénu dostal koronavirus. Slabý výkon Německa ve čtvrtém kvartále ovšem do jisté míry souvisí s vyprcháváním jednorázových pozitivních impulsů z podzimu 2019, kdy se řada britských firem předzásobovala kvůli strachu z divokého brexitu a pomáhala tak dočasně průmyslu ke stabilizaci. To ostatně potvrzují i komentáře německých statistiků, které ukazují na negativní příspěvek zahraničního obchodu.

Forex: Koruna dnes posílila k euru, dopoledne opět vylepšila rekord
14.02.2020 Koruna dnes k oběma světovým měnám mírně posílila. V 17:00 se česká měna vůči euru obchodovala za 24,87 Kč/EUR, proti čtvrtečnímu závěru tak posílila o dva haléře. Dopoledne ale po zveřejnění lednové inflace posílila až na 24,77 Kč/EUR, a byla tak nejsilnější od poloviny října 2012. K dolaru dnes koruna posílila o haléř na 22,93 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Inflace v lednu byla nejvyšší za posledních téměř osm let
14.02.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zrychlil na 3,6 procenta z prosincových 3,2 procenta. Jde o nejvyšší meziroční růst cen od března 2012. Růst inflace ovlivnilo hlavně zdražování potravin, alkoholu a bydlení. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali stagnaci cen na 3,2 procenta.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když investoři soustředili svou pozornost na zprávy týkající se šíření čínského koronaviru. Čekalo se také na zveřejnění čínské bilance zahraničního obchodu za leden, která však byla odložena a vyjde zároveň s únorovou statistikou.

Průmyslová výroba v Německu klesla nejvíce od ledna 2009
07.02.2020 Průmyslová výroba v Německu v prosinci vykázala největší pokles od ledna 2009, ve srovnání s předchozím měsícem se snížila o 3,5 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Statistici také uvedli, že se v prosinci v meziročním srovnání snížil přebytek zahraničního obchodu.

Lidé si neodkládají peníze na horší časy
10.01.2020 „Češi málo spoří a dodatečně vydělané peníze utrácí. Takové chování je neodpovědné a může se lidem vymstít v případě zhoršení ekonomických podmínek,“ upozorňuje hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Forex: Koruna je nadále silná k euru, na dolar ztrácí
07.01.2020 Koruna dnes mírně oslabila k euru, udržela se ale pod 25,30 Kč/EUR a zůstává nejsilnější od dubna 2018. Na dolar ztratila česká měna 11 haléřů, když dnes v podvečer se obchodovala v kurzu 22,67 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Britská ekonomika přidala 0,4 procenta, překonala odhady
20.12.2019 Britský hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí stoupl ve srovnání s druhým kvartálem o 0,4 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad ve své konečné zprávě. Upravil tak svůj odhad růstu ekonomiky z listopadu, který ještě udával hodnotu jen 0,3 procenta. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že úřad ponechá údaj beze změny.

Export z Německa se v říjnu překvapivě zvýšil o 1,2 procenta
09.12.2019 Německý export se v říjnu podle sezonně upravených údajů nečekaně zvýšil o 1,2 procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Příznivé údaje přicházejí v době obav z recese německé ekonomiky v důsledku útlumu v průmyslu. Minulý týden statistici oznámili, že průmyslová výroba v Německu v říjnu klesla o 1,7 procenta, což bylo pro analytiky rovněž překvapivé.

Průmyslová výroba v Německu v říjnu nečekaně klesla
06.12.2019 Průmyslová výroba v Německu v říjnu nečekaně klesla, proti září se snížila o 1,7 procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Analytici přitom očekávali, že se pokles zastaví a výroba vykáže růst o 0,1 procenta. Údaje signalizují přetrvávající útlum v německém průmyslu, situace by se ale podle ministerstva hospodářství měla v příštích měsících stabilizovat. Výrazně se v říjnu snížila hlavně výroba kapitálového zboží.

Forex: Koruna v závěru týdne posílila k dolaru i euru
29.11.2019 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světový měnám. K euru zpevnila o dva haléře na 25,55 Kč/EUR, k dolaru získala šest haléřů a kolem 17:00 se obchodovala za 23,17 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Inflace v Německu v listopadu zrychlila na 1,2 procenta
28.11.2019 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v listopadu zrychlilo na 1,2 procenta z říjnových 0,9 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Sedmý měsíc za sebou tak inflace zůstala pod cílem Evropské centrální banky (ECB).

Statistici potvrdili, že Německo se ve 3. kvartálu vyhnulo recesi
22.11.2019 Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýšil o 0,1 procenta oproti předchozím třem měsícům. Potvrdily to konečné údaje, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Statistici potvrdí slabý růst hospodářství eurozóny v posledním čtvrtletí 2018
14.02.2019 Dnešek je dnem HDP v Evropě. Čísla za eurozónu by měla vykázat nepatrný mezičtvrtletní růst. Zpomalení podle všeho zaznamenali i statistici v Polsku a Maďarsku. Americká čísla oproti tomu ukážou, že soukromá spotřeba v největší světové ekonomice je i nadále silná.

Forex: Statistici překvapili přehodnocením českého HDP
30.11.2018 Poté, co předběžný odhad českého HDP za třetí čtvrtletí zklamal trh slabým růstem, dnešní zpřesněný odhad špatný dojem z výkonu české ekonomiky napravil. Ukázalo se, že HDP oproti předchozímu čtvrtletí přidal 0,6 %. Přispěly k tomu rostoucí investice a domácí spotřeba. Naopak čistý vývoz držel dynamiku českého hospodářství zkrátka. V tom se projevilo zahraniční zpomalení, zejména pokles v Německu, na které je česká ekonomika silně navázaná. Ostatní středoevropské ekonomiky přitom rostou mnohem rychleji, jejich mezičtvrtletní dynamika v Polsku Maďarsku i na Slovensku přesahují 1 %.

Míra inflace v Německu v listopadu zpomalila na 2,2 procenta
29.11.2018 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie zpomalilo v listopadu na 2,2 procenta z říjnových 2,4 procenta. Vyplývá to z prvního rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Tempo růstu však bylo pomalejší, než čekali analytici.

Fundamentální analýza: Dnešní evropská data poukáží na stále solidní růst v eurozóně
24.04.2018 Po včerejších uklidňujících PMI z Německa, Francie i eurozóny jako celku se dnes za duben dočkáme německého Ifo indexu podnikatelské důvěry. I když zřejmě ještě o něco klesne, propad již nebude tak výrazný jako v předchozích dvou měsících a poukáže na stále více než solidní růst německé ekonomiky. Pozitivní trendy na evropském úvěrovém trhu by měl odhalit průzkum ECB. Z politiky bude klíčové dnešní setkání amerického a francouzského prezidenta. Z ekonomických témat nás bude zajímat, jak to bude s dovozním clem na ocel a hliník pro země EU po vypršení výjimky 1. května.

Nezaměstnanost ve Francii ve 4Q klesla
15.02.2018 Míra nezaměstnanosti ve Francii klesla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku na 8,9 procenta z 9,6 procenta v předchozích třech měsících. Pod devíti procenty je poprvé od prvního kvartálu roku 2009 a zároveň je pokles o 0,7 procentního bodu nejprudší od vypuknutí finanční krize v roce 2008. Údaje dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE.

Inflace v Německu v prosinci mírně zpomalila
29.12.2017 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie zpomalilo v prosinci na 1,7 procenta z listopadových 1,8 procenta. Za celý rok průměrná inflace činila 1,7 procenta, výrazně tak zrychlila z 0,4 procenta v roce 2016. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Důvěra v ekonomiku ČR v listopadu po čtyřměsíčním růstu klesla
24.11.2017 Důvěra v českou ekonomiku v listopadu po předchozím čtyřměsíčním růstu klesla. Proti říjnu se snížila o 0,3 bodu na 99,0 bodu, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ). U spotřebitelů sice důvěra v hospodářství stoupla, ale snížila se u podnikatelů. Meziročně důvěra celkově klesla také o 0,3 bodu.

Meziroční inflace v Německu v říjnu zpomalila na 1,5 procenta
30.10.2017 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie zpomalilo v říjnu na 1,5 procenta ze zářijových 1,8 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Inflace v Německu tak zůstává pod limitem stanoveným Evropskou centrální bankou (ECB) jako strop cenové stability a podporuje rozhodnutí centrální banky začít s omezováním stimulačního programu velmi pomalu.

FOREX: Silná evropská data budou společnou evropskou měnu dále podporovat
29.08.2017 Po včerejším londýnském svátku se dnes vrátí obchodníci na trhy. Silné euro dnes dále podpoří rekordní německá spotřebitelská důvěra a opětovný vzestup francouzských spotřebitelských výdajů. Na rozdíl od tržního konsensu vidíme zlepšení spotřebitelské důvěry i v USA. Středoevropský ekonomický kalendář je dnes prázdný.

Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem
13.06.2016 Největší portál o forexovém obchodování v České republice a na Slovensku FXstreet.cz vám přináší rozhovor s viceguvernérem České národní banky (ČNB) Mojmírem Hamplem. Povídali jsme si například o tom, jak se ČNB staví k často kritizovaným intervencím nebo kde by se mohla česká koruna po ukončení intervenčního režimu pohybovat. Mojmír Hampl v rozhovoru také odhalí, jak samotné devizové intervence Českou národní bankou probíhají.

Tvorba pracovních míst v USA je silná
07.08.2015 Americká ekonomika pokračovala minulý měsíc v relativně silné tvorbě pracovních míst a obnovil se růst...

Německý rozpočet skončil v přebytku
01.09.2014 Německo v pololetí hospodařilo s přebytkem asi 1,1 procenta hrubého domácího produktu. Předběžné údaje dnes zveřejnil tamní spolkový statistický úřad. Údaje tak ukazují na solidní kondici veřejných financí Německa, které by podle některých hlasů mělo zvýšit výdaje, aby podpořilo stagnující evropskou ekonomiku. Statistici dnes také potvrdili, že německá ekonomika na jaře klesla.

Meziroční inflace v Německu roste na 1,3 %
29.04.2014 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v dubnu zrychlilo na 1,3 procenta z jednoho procenta v předešlém měsíci, na odhady ale nedosáhlo. Vyplývá to z dnešních předběžných údajů německých statistiků. Data by podle agentury Reuters mohla pomoci zvýšit dubnový údaj za celou eurozónu a snížit tlak na Evropskou centrální banku (ECB), aby podnikla kroky proti nebezpečně nízké inflaci v zemích eura.

Meziroční inflace v Německu zvolnila na 1 %
28.03.2014 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v březnu zpomalilo na jedno procento z 1,2 procenta v předešlém měsíci. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Důvodem nižší inflace je pokles cen energií, které se snížily o 1,6 procenta. Ceny potravin se naopak zvýšily.

Lednová Inflace v eurozóně stabilní na 0,8 %
24.02.2014 Míra meziroční inflace v eurozóně se v lednu nezměnila a zůstala stabilní na 0,8 procenta. Evropský statistický úřad Eurostat tak dnes upravil svůj původní rychlý odhad, který ukazoval další mírné snížení inflace. V celé EU byla meziroční inflace v lednu na 0,9 procenta, proti prosinci se tak snížila o 0,1 procentního bodu. V případě České republiky Eurostat uvádí meziroční míru inflace na úrovni 0,3 procenta.

Míra nezaměstnanosti v Řecku téměř 27 %
11.07.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku v dubnu stoupla na 26,9 procenta z březnových 26,8 procenta. Dostala se tak na nejvyšší úroveň od roku 2006, kdy začali statistici tyto údaje zveřejňovat. Oznámil to dnes řecký statistický úřad ELSTAT. Nepříznivý vývoj na trhu práce odráží vleklou hospodářskou recesi, ke které přispívají úsporná opatření vlády, píše agentura Reuters.

Inflace v Německu stoupla na 2,1 procenta
15.01.2013 Meziroční míra inflace v Německu stoupla v prosinci na 2,1 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem...
Související klíčová slova:
Ojetiny | Český průmysl | Akcie včera | Objem vývozu z Německa | Mezinárodní měnový fond | Dění v USA | Celková průmyslová výroba | Národní sdružení (RN) | Sněmovní volby | Pokles životní úrovně | Pavel Kohout | Majstrštyk | Nákupní centra | Saldo hospodaření | Energetické firmy | Programování | Počet nakažených koronavirem | Developeři | Jackson Hole | Historie | Deficit veřejných financí | Uzavírání ekonomiky | Dopady inflace | Long pozice | Silnější koruna | Svaz německého průmyslu (BDI) | Bruno Le Maire | Kč/EUR | Index CSI300 | Odhad vývoje ekonomiky | EUR | Zkušenosti | Hospodářské problémy | Cenová hladina | Řecko | Tempo růstu | Alphabet | Pokles kurzu čínského jüanu | Vstupy | Koronavirové krize | Ekonomické dopady koronaviru | Průmyslová výroba v lednu | Spolkový statistický úřad | Dominik Rusinko | Pozitivní vliv | Analytik Cyrrusu | Vojtěch Benda | Sekce měnové | Obchodník | Hlavní ekonom | Akciové trhy | Vykreslené svíčky | František Táborský | Republikánský prezident | Nová data | Zpracovatelský sektor | Mišustin | Čtvrtletní pokles | Poplatky | Trend | Oživení německé ekonomiky | Ceny rýže | Fondy obchodované na burze | Situace v eurozóně | Proočkování populace | Šíření nemoci COVID-19 | Podnikové dluhopisy | Cenové stability | Bank of Japan | Měnový pár EUR/CZK | Pokles sazeb | Zadlužení České republiky | Byty v ČR | Bezpečné útočiště | USD/PLN | Nositel Nobelovy ceny | Hospodářský růst v Německu | Statistiky | Investiční banky | Vedoucí pracovníci | Inflace v září | Zpomalováním růstu | Podstoupení rizika | Střední Evropa | Ztráty peněz | RDDT | Tomáš Lébl | Schodek státního rozpočtu | Kolísání kurzu | Nižší ceny | Pravděpodobnost | Počet nezaměstnaných | Úřad práce | Hodnota dánské farmaceutické společnosti | Zveřejnění výsledků | Sazba hypoték | Obchodní systém | Širší index | Philadelphia Semiconductor | Ruské invaze na Ukrajinu | Situace kolem šíření koronaviru | Dovoz aut | Nejistoty na finančních trzích | Nové obchodní instrumenty | Bilanční suma | Ekonomika Spojených států | Vývoj míry nezaměstnanosti | Sazby daně | Italský statistický úřad | CZK | Dluh vlád | Vládní opatření | Global Forex | Patria Finance | Oživení poptávky | Srbsko | Organizace zemí vyvážejících ropu | Index ekonomické nálady | Cíl hospodářského růstu | Utahování měnové politiky | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Výkyvy | Lagardeová | Statistický odbor japonské vlády | Petr Kymlička | Čína a Spojené státy | Institut německého hospodářství | Tuzemský průmysl | Backtestovat | Přesnost | LFI | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Regionální měny | Pokles nezaměstnanosti | Celkový DD | Britský hrubý domácí produkt | Asijské trhy | Loňská srovnávací základna | Škoda Auto | Německý rozpočet | Růst ekonomiky EU | Hospodářství EU | Ošetřovné | Berkshire Hathaway | Zpřesněná data | Administrativa amerického prezidenta | Alexandr Novak | PMI z Německa | Investice do obrany | Zdraví ekonomiky | Japonská měnová autorita | Inflace v Německu v prosinci | Inflace v Německu v květnu | Výzkumný institut | Ceny surových diamantů | Český statistický úřad | Statistika z amerického trhu práce | ČBA | Saúdská Arábie | Zprávy z USA | Colt CZ Group SE | Švédská ekonomika | Aktuální prognózy | Dolarový index | Geopolitické napětí | Snížení cen | Nvidia dnes | Marc Chandler | Clo na dovoz | Nejvyšší inflace | Koncern Volkswagen | Expanze | Růst průmyslové produkce | Vstup do obchodu | Měna euro | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Čínský prezident | Investice do infrastruktury | PLN | Převrácená výnosová křivka | Akcie společnosti Arm | Britská média | Deflace | Základní úrokové sazby ČNB | Meziroční inflace v Německu | Zastropování cen energií | Analytik společnosti XTB | Růst sazeb | Spotřební koš | Petr Fiala | Plány Německa | Estonsko | Výhled | E-shopy | Vratislav Zámiš | Cena nejznámější kryptoměny | Tvorba pracovních míst | Negativní účinky | Šéf německé centrální banky | Brian Price | Výdaje | Objem průmyslových zakázek | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Hlavní ekonom XTB | Výhled ekonomiky | Vzestup inflace | NIM | Burza | Úrokové sazby | Hrubý národní důchod | Hrubý domácí produkt (HDP) | Meziroční inflace v ČR | Základní úrokové sazby | Proti trendu | Inflace v prosinci | Maďarská vláda | Propad české ekonomiky | Německý DAX | Přijetí | Export z Německa | Nizozemsko | Volby do Poslanecké sněmovny | Změny HDP | Dolar dnes | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Snížení úrokové sazby | Strach | Obchodní plán | Brexit | Německé instituty | Výkon amerického dolaru | Nejvyšší nezaměstnanost | Tržní hodnota dánské farmaceutické společnosti | Velcí investoři | Slovo backtesting | Deficit obchodní bilance Spojených států | Andrew Kenningham | Obavy investorů | Akcie dnes | Jiří Cihlář | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Ekonom BH Securities | Analytik forexových trhů | Mimořádný růst | Vysoká inflace | České vlády | Status bezpečné měny | Bankovní rada ČNB | Pozitivní sentiment | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vladimír Pikora | Tuzemská ekonomika | Rumunsko | Trpělivost | Průmyslová výroba v září | Investing | Představitelé Fedu | Člen rady guvernérů | Marvell | Růst nezaměstnanosti | Cíl ČNB | Tržní reakce | Commonwealth Financial Network | Tržby obchodníků | Čerpání peněz z fondů | Valorizace | Vybírání zisků | Klid před bouří | Propad cen ropy | Budoucí vládní koalice | Zmírnění inflace | Bydlení | Financial Times | Hrubý domácí produkt České republiky | Podnikatelská důvěra | Sentiment na trzích | Velkoobchodní cena plynu | Rheinische Post | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Ruská invaze na Ukrajinu | Důchody | Tuzemská měna | Burzy v Evropě | ČNB Jakub Holas | Analýzy | Prop firmy velké peníze | ČSOB | ČSÚ | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nezaměstnanost | Hafize Gaye Erkanová | Nepodrobená Francie (LFI) | Hodnota HDP | Parlamentní volby | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Míra inflace v EU | Rosstat | Širší index S&P 500 | Ranní zpráva pro tradery | Úročení spořicích účtů | Hlavní události | ČNB Eva Zamrazilová | Zvyšování sazeb | Nominální dluh | Bybit | Americký prezident | Vývoj cen akcií | Kč/USD | Posílení středoevropských měn | Hospodářský růst Německa | Inflace v Maďarsku | Dnešní statistiky | Diskreční obchodování | Praní špinavých peněz | Tempo hospodářského růstu | Růst úroků | Míra úspor | Zvýšení základní úrokové sazby | Dnes ČNB | RTL | Prop Trading výzva | Německá spotřebitelská důvěra | Irsko | Jeff Bezos | Vývoj měnového páru | Akcie výrobce elektromobilů | Breakout | Curve fitting | Drahé komodity | Trumpová | Maloobchod | Ceny cukru | Obchodování na prop účtu | Ceny elektřiny | XTB Pavel Peterka | ZEW Achim Wambach | Vývoj ceny ropy WTI | Index šanghajské burzy Shanghai Composite | Zaměstnanost | Produkce energií | Rozpočtový rámec | Propad investic | Norská ekonomika | Výrazný růst | Náklady | Peter Virovacz | Aktuální hodnoty měny | Plán vlády | Zájem o akcie americké společnosti Reddit | Dnešní zprávy | Spotřebitelské inflace | Evropská měna | Handelsblatt | Burze | Rušení pracovních míst | Karl Schamotta | Hospodářské dopady pandemie | Dow Jonesův index | Valuace firmy | Viceguvernér ČNB | Vývoj důvěry v ekonomiku | Index Philadelphia | Karanténní opatření | Natland | Ruská ekonomika | Vít Hradil | Investiční platforma | KfW | Vakcinace | Nabídka nemovitostí | Ruth Brandová | Portu | Růst Německa | Úřad Eurostat | Citelná inflace | United Airlines Holdings | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zásah centrálních bank | Růst indické ekonomiky | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ekonomiky | Nárůst cen ropy | Thomas Gitzel | Růst německé ekonomiky | Analytik skupiny AXA | Výkon | Institut DIW | Růst ekonomiky USA | Inflace v Japonsku | Čínský jüan | Česká měna | PLN/EUR | Volatilita | Amazon | DZ Bank | Maďarsko | Covid | Ministerstvo práce | Výsledky firem | Členové bankovní rady | Prezident institutu | Klesající trend | Průmyslová produkce | Macron | Pandemie koronaviru | Petr Bartoň | Pokles ceny | Turecký statistický úřad | MIT Sloan School of Management | Japonská vláda | Donald Trump | Bilion eur | Cenové hladiny | Petr Fiala (ODS) | Zisk čínských průmyslových firem | IOBE | Významné riziko | Inflace | Více peněz | Indexy aktivity | Peníze | Impulz | Zveřejněné údaje | $Trump | Vývoz ropy | Výrobní index | Fincentrum Hypoindex | Odhodlání | Brent | Rozpočtový přebytek | Čínský dovoz | Epidemická situace | Průmyslové podniky | Prudký pokles | Politika | Obchodní přebytek Německa | HUF/EUR | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Jüan | Očekávání | Cena žlutého kovu | Střední hodnota | Cenná informace | Schodek zahraničního obchodu | Roční zhodnocení | Ekonomika EU | Nákup EUR | Shanghai Composite | Ministr hospodářství | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Norská centrální banka | Fondy obchodované na burze (ETF) | Hospodářské svazy | První odhad HDP | Zvýšení sazeb | Reakce trhu | Boom | Napadení Ukrajiny | Oznámení amerického prezidenta | Ozvěny trhu | Emise oxidu uhličitého | Průmysl | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Míra nezaměstnanosti v EU | Podnikatelské investice | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Majetek | Základní sazby | Měnový fond | Německá průmyslová a obchodní komora | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Miroslav Novák | Rozsáhlé propouštění | Automobil | Akcie společnosti Symbotic | Výroba elektřiny | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Globální ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | Údaje Eurostatu | Vysoké ceny energií | CZK/EUR | Listopadová inflace | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Ceny bydlení | Koruna | Pomalé oživení | Institut IOBE | AFP | Nominální úročení | Příležitosti | Cenový šok | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Nárůst cen | Míra inflace v Turecku | Akcie firmy | Poplatek | Německý export | Nový typ koronaviru | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Snižování úroků | Lepší výsledky | Index agentury Bloomberg | Snižování cen | Počet lidí bez práce | Prognóza | Výnosová křivka | Tempo ekonomického růstu | Souhrnný index | Ekonom XTB | Analytik České bankovní asociace | Roční míra inflace | Trh práce | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Výhled české ekonomiky | Aktuální kurzy měn | Starmer | Německé hospodářské instituty | Tempo poklesu | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Časový úsek | České HDP | Válka | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Analytik forexového trhu | Pomoc ekonomice | Investice do podnikání | Investiční analytik | Hospodářské recese | Sazby hypoték | Odvětví vyspělých technologií | Koronavirová krize | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Challenge | Surové ropy | Čínský HDP | Nordea | Negativní dopad | Ropný trh | Kielský institut | Nike | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Období poklesu | Ceny výrobců | Očkování proti covidu-19 | Long | Chování | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | DAI | Vliv inflace | Zadlužení země | Nevýhody backtestingu | Americký index | Lira | Koruna posílila | Finanční metropole | Graf | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | Tomáš Havránek | Britská premiérka Liz Trussová | AUD | Dřevo | Podnikání na kapitálovém trhu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Nominální hodnota | Perpetuum mobile | EURCZK | Posílení české měny | Breakout strategie | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Achim Wambach | Erkanová | Rychlost inflace | Evropský statistický úřad Eurostat | Zdravotní péče | Ipsos | Výsledky voleb | Sektor služeb | Vývoj kurzu | Drahé energie | Nezaměstnanost v USA | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Financial Network | Trh | Reálný HDP | Sezónnost | Podnikatelská důvěra v Německu | Centrální banky | Deficit rozpočtu | EUR kurz | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Financial Times (FT) | Michail Mišustin | Zkušenost | Marka | EMU | Cestovní ruch | Šéfka ECB | Nižší náklady na úvěry | Ukončení měnových intervencí | Oživení české ekonomiky | Prop firmy | Britské hospodářství | Fialova vláda | Ruský prezident | Míra zadlužení | Automatický obchodní systém | Očekávání trhu | Simulace obchodování | Ceny plynu | PwC | Turecko | Ekonom společnosti | Celní politika | Demo trading | Prezident USA | Index | Vývoz do zemí EU | Studie | Futures | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Posílení kurzu | HUF | Zveřejněná data | Monex | David Marek | Vyšší poptávka | Elektřina | Klasický účet | MMF | Nabídka | Čínský akciový trh | USA | Výrobní ceny | Globální poptávka | Hypotéky v ČR | Ruský premiér | Financial stability board | Jednání ČNB | Eura | Dobré výsledky | Závazek | Komise | Nejistoty | Opatření proti koronaviru | Snižování sazeb | Obchodování na live účtu | Petr Král | Ředitel odboru komunikace | Federální vlády | Byty v Praze | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Testování strategie | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Chemický průmysl | Platební neschopnost | Švédská centrální banka | Podmínky na trhu | Povzbuzení ekonomiky | Včerejší obchodování | Poptávka USA | Mzda v ČR | Trading | Rozpočtový rok | Deficit a dluh | Nejdůležitější události | TRUTH | Inflace v eurozóně | Týdenní shrnutí | Inflační tlaky v české ekonomice | Klimatické změny | Index STOXX Europe | Ústup inflace | Sentiment investorů | Nasdaq v New Yorku | Předstihové indikátory | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Akciové trhy v Evropě | Americké ministerstvo obchodu | Unie | Chování obchodníků | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Hospodářské problémy Německa | Ministerstvo obchodu | Důvěra investorů | Zpřesněný odhad | Iris Pangová | Lukáš Kovanda | Trumpova obchodní politika | Americká mincovna | Sázky | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Ztrátové obchody | Odhad vývoje HDP | Diskreční trading | Akciové indexy | Měnový výbor ECB | CitFin | Vice | Analytici ČSOB | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Změny ve strategii | Bitcoinové fondy obchodované na burze | Komoditní index | Ekonomický kalendář | Švýcarská centrální banka | Tržní podmínky | Střadatelé | Globální finanční krize | Britský premiér | Obrat velkých německých podniků | Řetězec | AXA ČR | Země EU | Pozornost | Setkání ministrů financí EU | Červnová inflace | Rada guvernérů Evropské centrální banky | PNČ | IEA | Ekonomický vývoj | Britský hrubý domácí produkt (HDP) | Raiffeisenbank a.s. | Reakce trhů | Bilion | Rozpočtová politika | CoinDesk | Snížení DPH | Očekávání analytiků | Harmonizovaná inflace | Ropa | CL | Opatření | Migrace | Deficit | Asie | Ceny na čerpacích stanicích | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Čínská armáda | Rekordní hodnoty | SYRI | Zařízení | Komunikace ČNB | Problémy Německa | Banka KfW | Lars Feld | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | Ekonomika Evropské unie | Joachim Nagel | Měsíční mzda | Americká měna | Další růst | Nejnovější makroekonomické údaje | Hlavní ekonomka | Oslabení kurzu | Index londýnské burzy | Odliv dividend | Význam backtestingu | Skutečné tržní podmínky | Spotřební daně | Cukr | Zavádění cel | Volby do Spolkového sněmu | Počet pracovních míst | Společnost Yandex | Švédská vláda | Ceny zemědělských výrobců | Pozitivní impulz | Pokračující pokles | Kakao | Softwarový gigant | Index Hang Seng | Měnověpolitické operace | Tuzemské banky | Americká centrální banka | Prezident Trump | Czech Fund | Zakázky německého průmyslu | Společnosti | Hlavní akciové indexy | Měsíční data | Index pařížské burzy | Stagnace poptávky | Kielský institut pro světové hospodářství | Znovusjednocení země | Americké měny | Fukušima | Ingredience | BNP Paribas | Česká koruna | Snižování inflace | Zahájení intervencí | Izrael | Benzín | Samou | Míra inflace v Maďarsku | Dopady války na Ukrajině | Twitter | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | Oblečení | Ziskové marže | Index Nasdaq Composite | Setkání ministrů financí | Opatření proti šíření nemoci | Ropa Brent | Politika amerického prezidenta | Opatření proti šíření koronaviru | HDP na obyvatele | Virus | Obchodní války | Nezaměstnanost v Británii | Hospodaření vládních institucí | Burzovní statistiky | Německý hospodářský institut | Meziroční míra inflace | Vládní koalice | Devizové intervence | Medtronic | Měsíční průzkum | Analytik skupiny | Bohatství | Ifo | Hospodářské dějiny | Lesnictví | Jihoevropské země | Důvěra spotřebitelů | Nomura | USDCZK | Nejnovější údaje | Jakub Holas | Prognóza České národní banky (ČNB) | Euro včera | Statistické údaje | Momentum | Commonwealth Financial | Ruská internetová společnost | Evropské investiční banky | Index nákupních manažerů | Pandemie covidu | Kurz české měny | Vývoj mezd | Nepodrobená Francie | Opatřením na podporu ekonomiky | Federální rezervní banka | Investiční platforma Portu | Rada guvernérů | Nový rozpočtový rok | Domácnosti | Míra úspor domácností | Růst v letošním roce | Erste Group | Hamás | Růst vývozu | Export německého průmyslu | Bitcoin | Polský zlotý | Cena plynu | Dluh vládních institucí | Druhá největší ekonomika světa | Dna | Americké akcie včera | ISM index | Sazba ČNB | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Rozhodnutí ČNB | Průměrná hrubá měsíční mzda | Inflace v Turecku | Kurz koruny | Zdražování potravin | Šíření nového koronaviru | Záporné nominální úročení | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Celková inflace | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Prognóza České národní banky | Růst polské ekonomiky | Růst EU | Data o inflaci | Elektromobily | NAFTA | Pozitivní zpráva | Ranní okénko | Ceny zemního plynu | Technologický index Nasdaq | Podnikatelé | Pandemická opatření | Ceny obilovin | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Patria Online | Ředitel odboru komunikace ČNB | Štěpán Hájek | Vývoj inflace | Chris Turner | Ruští statistici | Americké indexy | Počet žádostí o podporu v USA | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Počet žádostí o podporu | Největší ekonomika | Server BBC | Válka na Ukrajině | Norsko | Závislost | Mezinárodní organizace práce | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Znalost | Platformy | Nastavení sazeb | Prezident Donald Trump | Ekonomický institut Ifo | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Nezaměstnanost ve Francii | Analytici | Čistý zisk | Occidental | Aukce | Peter Altmaier | BH Securities | Čínský prezident Si Ťin-pching | Větší pokles | Největší evropská ekonomika | Invaze | Inflace ve Francii | Moskva | Zájem o hypotéky | Dnešní údaje | Obchodovat | Růst cen v Česku | Cla na dovoz | Philadelphia SE | Prostor pro další růst | Rozpočtový schodek | Antivirus | G7 | Pokles cen | Carsten Brzeski | Vysoké inflace | Centrální banky ve střední Evropě | Optimalizace na historických datech | Nákupní apetit | Finance | State Street | Přijetí eura | ETF | Podstoupit riziko | RBI | Bankovní rada České národní banky | Francouzský statistický úřad INSEE | Dluhopisy | Analytika | Firma | Obchodníci | Poptávka | Nárůst nakažených koronavirem | Hang Seng | Analytik Portu | Investiční aktivita | Zboží dlouhodobé spotřeby | Bulharsko | Energetické podniky | Investice do obrany a infrastruktury | Následky pandemie | Čínské akciové trhy | Pavel Sobíšek | Zájem o akcie | West Texas Intermediate (WTI) | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Spolkové ministerstvo hospodářství | Tempo růstu americké ekonomiky | Nastavení měnové politiky | Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) | Hospodářské instituty | Evropský parlament | Rok 2025 | Ceny uranu | Podnikání | Úsilí | Zpomalení inflace | Bankéři | Nejdůležitější obchodní partner | AXA | Výsledky z testování | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Problémy | Výhled německé ekonomiky | 3М | Hrubý domácí produkt Německa | Backtest | Statistický úřad | UxC | Nezaměstnanost v EU | TRUTH social | CDU/CSU | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | ZEN | Komerční banka | Euro vůči dolaru | Průzkum statistického úřadu | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hodnota zmrazených ruských aktiv | Hospodaření státního rozpočtu | Šíření nemoci | PMI index | Dluh zemí eurozóny | Poptávka po zlatě | Vývoj hrubého domácího produktu | Spekulace na pokles | ING Bank | Poskytování hypoték | Reuters analytik | Ekonomové | Uvolňování opatření proti koronaviru | Zpomalení hospodářského růstu | Ceny nájmů | Obrat v trendu | Česká národní banka (ČNB) | Christine Lagarde | Boeing | Spojené státy | Česká ekonomika letos | Index Philadelphia Semiconductor | Česká legislativa | Vývoj | Drahota | Šéfka EK | Výkon ekonomiky | IW | Úroková sazba | Co je to paper trading? | Paul Krugman | Sazby v eurozóně | Agentura Interfax | Meziroční inflace v září | Strategie na demo účtu | Kalifornie | Výkon dolaru | Index londýnské burzy FTSE | Výzva | Masivní propad | Podnikatelská nálada | Počet obyvatel | Odchod z Ruska | Aktivní investování | Ceny benzínu | Volby | Růst poptávky po ropě | Rekordní propad | Vláda v Berlíně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Podpůrná opatření | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Labouristická strana | INSEAD | Platforma | Japonská ekonomika | Prop Trading | Evropský statistický úřad | Americké akcie | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Vytvoření fondu | Ruská centrální banka | Snížení základní úrokové sazby | Zasedání České národní banky | Inflace v Evropské unii | Erdogan | Akcie třiceti předních amerických podniků | Důvěra domácností | Struktura HDP | Pohonné hmoty | Průmysl a stavebnictví | Impulzy k posílení | Výsledky testování | České měny | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Investice do nemovitostí | Roční tržby | Záporný úrok | Symbotic | Data z průmyslu | Úrokové sazby ve Spojených státech | Naše hospodářství | Dnes na forexovém trhu | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Ceny v zemědělství | Volatilní | Sankce | Americké státy | Zvyšování úrokových sazeb | Oslabení koruny vůči euru | Technologický index | EUR/USD | Měsíční příjem | Státní rozvojová banka | Intervence | Slabá čísla | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Konsolidace | Pokles cen energií | Další vývoj | Obchodní centra | Dnes zveřejněná data | První odhad | West Texas Intermediate | Snížení úroků | Běžné spoření | Úroková sazba v eurozóně | Výroba v Německu | Ekonomická recese | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Měnové politiky | Michal Brožka | Plánované obchody pro EUR/USD | Osobní počítače | Nabídka a poptávka | Vývoj měnového páru USD/CNH | Bitcoinové fondy | CSI 300 | Řecká ekonomika | Sazby ČNB | Tesla a Alphabet | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Německé hospodářství | Člen bankovní rady | Natland Petr Bartoň | Nevýhody | Makrozprávy | Výnosy | Měnový výbor | Výdělky | Zlotý | Spojené státy a Čína | Cíl Evropské centrální banky | Nejvyšší deficit | Pandemie covidu-19 | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Manuální backtestování | PDZ | Akcenta Miroslav Novák | Uvolnit měnovou politiku | Hlavní index čínských akcií | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Prezident Erdogan | Hypoindex | Ekonomický sentiment | Čerpání peněz | Hongkongský index Hang Seng | Viceguvernérka České národní banky | Důsledky epidemie | Peníze uložené | Paper (demo) trading | Strategie Ondřeje Hartmana | Evropské velmoci | Úrokové sazby České národní banky | Podnikové investice | Investiční strategie | Automobilka Škoda Auto | Ekonomka ING | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Co je to backtesting? | Částečný úvazek | Národní banka | Ifo Clemens Fuest | Pokles průmyslu | Výrobce elektromobilů Tesla | CNY | Centrální bankéři | Demografické změny | Rozhodnutí centrální banky | Průmysl v březnu | Cena nejznámější kryptoměny bitcoin | Pohyby na grafu | Odliv kapitálu | Backtestování | Ceny komodit na světových trzích | Nobelovy ceny | Next Finance Vladimír Pikora | Protiinflační kroky | Miliardy dolarů | Šíření nákazy | Nervozita na finančních trzích | ADP | Odbor japonské vlády | Pracovní den | Joe Biden | Druhá vlna pandemie | Celosvětová poptávka po zlatě | ESA 2010 | Analytik Komerční banky | Pojišťovnictví | Global forex | DLT | Prop účet | Vládní výdaje | Obilí | Ceny v dopravě | Prezidentské volby | Silná koruna | Cenové pohyby | Světová finanční krize | Miliardy korun | Světový obchod | LVMH | Vítězství | Bankovní systém | Nejhlubší propad ekonomiky | Obchodní příležitosti | Platební bilance | Comfort Finance Group | Růst mezd | Automobilka | Snížení inflace | Koronavirus | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Belgie | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Ruské ministerstvo hospodářství | Sazby | Deloitte | Inflace v České republice | Babišova vláda | GBP/EUR | Invaze ruských vojsk | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Daň z příjmu | Růst průmyslové výroby | Británie | Patria | Růst výrobních cen | Ekonomické aktivity | Objem zakázek v německém průmyslu | Jeden cent | Americký index S&P 500 | Objem zakázek | Výhody a nevýhody backtestingu | Investoři i analytici | Obchodní komora | Sedm statečných | Míra nezaměstnanosti v Británii | Dovoz do USA | Úrok | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Přidaná hodnota | Ministerstvo hospodářství | Prohlášení | Evropská data | Diskreční backtestování | Ekonomické oživení | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Mezinárodní agentura pro energii | Překážky | Protiinflační opatření | Mzdy v Česku | Čeští centrální bankéři | Úvěrová aktivita v eurozóně | Důvěra v českou ekonomiku | State Street Associate | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Konzervativní unie | Dovozní clo | AXA ČR a SR | Polská ekonomika | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Nespokojenost | Robert Novoměstský | Rozpočtový schodek Německa | Live účet | Letní turistická sezona | HDP Německa | Index výrobních cen | Panika | Práce v EU | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Zpětné testování v čase | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Nálada v ekonomice | Životní náklady | Práce z domova | Banka Creditas | Dolar včera | Vyšší ceny | Růst průmyslové výroby v EU | Euro dnes | VP Bank | Průmyslová výroba v EU | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Výhled růstu ekonomiky | Helen Givenová | Generali Investments CEE | Euro vůči americkému dolaru | Odvětví cestovního ruchu | Podíl nezaměstnaných | Export z Německa do Číny | Investování | Pohyb koruny | Míra inflace ve Francii | Fed | Euroskupina | Viceguvernérka ČNB | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Vliv na investice | Guvernér francouzské centrální banky | Nové těžby ropy | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Celosvětová poptávka | Důvěra v ekonomiku v květnu | Automobilový průmysl | Generali Investments | Česká vláda | Dílčí index | Novo Nordisk | Míra inflace v únoru | Si Ťin-pching | Trhy | Banky v eurozóně | Kurzový závazek | Jiří Tyleček | Rachel Reevesová | DPH u elektřiny | Mezinárodní investoři | FTSE | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Rizika | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Testování strategie na demo účtu | Fond | Cena benzínu | ISM | Alexander Krüger | Meziroční změny HDP | Pokles dovozů | Index inflace | Fitch | Nárůst tržeb | Kancléř Olaf Scholz | HDP v Evropě | Obchodní parametry | Nemovitý majetek | Zpomalování inflace | Celkový výsledek | Úspory | Bytová výstavba | Negativní sentiment investorů | Pokles cen akcií | Předkrizové úrovně | Dánsko | Akcie výrobce čipů Nvidia | Ekonomická aktivita ve Francii | Konfluence | Nominální růst | Rostoucí mzdy | Zvyšovat risk | Cyklické sektory | Představitelé centrální banky | Slabší prodej aut | CVVM | Vývoj německého hospodářství | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | PMI indikátor | Přílišná optimalizace | Country Garden | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | PAP | Ředitelka | Cenový vývoj | Britská ministryně | Obchodování na prop účtech | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Ondřej Hartman | Obchodní řetězce | Banky v EU | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Tesla | Dovoz z Ruska | Britská premiérka | Finanční polštář | David Vagenknecht | Příjmy domácností | Španělsko | Solidní růst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Průměrná sazba hypoték | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Národní sdružení | Zlepšení nálady | Ideální obchodní parametry | ICT | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Aktuální Price Action | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prezident Ifo | Měnová krize | Rozvojová banka KfW | Makroekonomická prognóza | Na burze | Dopady krize | Obrat velkých německých firem | Akcionáři | Analytička | Společnost | Spotřebitelské ceny v USA | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Advanced Micro Devices | Důvěra v českou ekonomiku v dubnu | Ziskové obchodní příležitosti | Evropské trhy | Výhled vývoje ekonomiky | IWH | Meziroční inflace v eurozóně | Maloobchodní sektor | Ekonom Ifo | Sázet | Meziroční růst HDP | Příměří na Ukrajině | Květnová inflace | Hospodaření | Nová lidová fronta | Zahraniční obchod | Ztráta | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Indikátory sentimentu | Obchodní modely | Dolar k japonskému jenu | Ekonomické výsledky | Růst výroby | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Obchod | Purple Trading | Obchodní přebytek | Odhad růstu hrubého domácího produktu | Ceny ropy Brent | Energetický regulační úřad | Volkswagen | Zotavování německé ekonomiky | Mnichovský ekonomický institut Ifo | AUD/USD | Next Finance Markéta Šichtařová | Chudoba | Hospodářský pokles | Internetové obchody | Tomáš Vlk | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Analytik | Emise | Trinity | Nájemné | JPY | Budapešť | FT | Citi | Pokles výnosů | AOS | Cenový strop | USDX | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Evropské obchodování | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | Plyn | Vývoj dolaru | Životní úroveň | INSEE | Lukáš Raška | ISM indexy | Německá ekonomika | Čína | Capital | Risk | Nezaměstnanost v ČR | CZK/USD | Pocity | Ceny | Turistická sezona | Financování | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Hrozba recese | Recese | Pokles | Akcie americké společnosti | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Ruské úřady | Meziměsíční inflace | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | Kryptoaktiva | Novo | USD/TRY | WTI | Objem objednávek | ČNB Jiří Rusnok | Restriktivní opatření | Radek Zalubil | Největší ekonomika světa | Instituty | Cla na čínské zboží | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Libra | Truth Social | Souhrnný indikátor | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | TPCA | Průmyslový sektor | USD/EUR | Ekonom Komerční banky | Nejvyšší růst | Průmyslové zboží | Výsledek voleb | Klima | Broadcom | Instituce | Forint | Americké akcie dnes | Důchod | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Cena cukru | Živobytí | Říjnová inflace | Liz Trussová | Plodiny | Vlastní účet | Commerzbank | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Pokles ekonomiky | Růst cen energií | Prognostici | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Index Nasdaq | Paper trading | Nájmy | Optimalizace | Ekonomická krize | LBBW | Trinity Bank | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Zhoršení výhledu | ERÚ | Dlouhodobý trend | Vývoj měnového páru EUR/USD | Izraelská ekonomika | Zastropování cen | Posílení koruny | Miliardy USD | Míra inflace v Británii | Stoxx Europe 600 | Forex trader | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Cílování inflace | S/R zóny | Energetická krize | GBP/USD | Váš kapitál | Internetový gigant | Inflační cíl | Skokové posílení | Dopad koronaviru | Jaromír Gec | Írán | Rychlý růst cen | Výhody a nevýhody | Očkování proti covidu | McKinsey | Index STOXX Europe 600 | Švýcarská centrální banka (SNB) | Čínské zboží | Pracovní místa | Káva | Bez rizika | Ukrajinská ekonomika | Německé HDP | Tržní hodnota | Rishi Sunak | Extrémní růst | Vyšší hodnoty | Funkční období | Část zisků | Zisk | Klaus Wohlrabe | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Data ČSÚ | Mimořádná opatření | Důvěra v ekonomiku eurozóny | PCE index | EURUSD | Pokles kurzu | Den D | Spekulovat | Christian Lindner | Jan Kubíček | Makléři | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Aktuální kurzy | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Největší firmy | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Úroky | Účet prop firmy | Cenový růst | Prezident | Eurostat | Úsporný tarif | Růst inflace | Ekonom ING | Jednotná evropská měna | TRY | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Údaje o vývoji HDP | Mutace delta | Nový výhled | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Maso | Spoření | Automobilky | Srovnávací základna | List Financial Times | Omezení pohybu | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Spolková vláda | Obchody | Profit Target | Běžný účet | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Medián | Index CPI | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zpětné testování | Natixis | Začátečník | Zpráva pro tradery | Roční maximum | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Výrazné cenové pohyby | Hospodářský institut Ifo | Nový koronavirus | Inflace v říjnu | Posílení kurzu koruny | Japonská centrální banka | Velké peníze | Propad akcií | Vývoj měnového páru USD/TRY | Pokles spotřebitelských cen | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | Chorvatsko | Dobré zprávy | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Nové zakázky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Rozvojová banka | Kurs koruny k euru | Destatis | Konsensus | Amazon Jeff Bezos | ERM II | Pozitivní výsledek | Costco | Euro STOXX | Prodej aut | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Investiční produkty | Guvernér | Trader | Cizí měny | Sociální síť | Nomura Securities | Peking | GfK | Záhada | Aliance | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Spready | HDP | Technology | Důvěra v Německu | Hospodářské vyhlídky | Východní Evropa | Dopady vysokých úrokových sazeb | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Demo účet | Ekonomka | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Klid | Zpomalení růstu | Zdanění | Index euro | Eskalace napětí | Pandemická situace | Průměrná cena | Politici | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Výhled na letošní rok | Známky oživení | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | IfW | Slovensko | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Realitní sektor | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | KPMG | Trading Economics | Odhad letošního růstu | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Dekarbonizace | Osobní výdaje | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Obchodní omezení | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Pozitivní sentiment na trzích | Prodejní ceny | Index čínských akcií | Japonský jen | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Akcie | Důvěra v ekonomiku ČR | Inflace v eurozóně v červnu | Měnové podmínky | Mzda | Pavel Peterka | NERV | Société Générale | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Institut ZEW | Propad indexu | Black Friday | Zrychlení růstu | Koš | Český HDP | AAA | Tržby v maloobchodě | ONS | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | SPD | Švýcarská vláda | Index cen | Kanceláře | Světová ekonomika | Češi | Německé ministerstvo hospodářství | Tuzemské hospodářství | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Růst v eurozóně | Price Action | Bankovní společnost | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Čas jsou peníze | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Pokles vývozu | Výplach | Exekuce | Colt CZ Group | Prognózy | Zvyšování cen | Maloobchodní tržby v Německu | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | SOK | DNO | Ministři | Dnešní zpráva | Tichomoří | Růst zisků | Asijské burzy | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Ceny bytů | Snížení těžby | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | BHS | Zdražování energií | Imbalance | Rychlý růst | Typ investorů | Sport | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Keir Starmer | Microsoft | Pro investory | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Kevin Tran Nguyen | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Členství v EU | Konkurence | Pokles inflace | Produkce energie | Vyjádření analytiků | Domácí data | Komunikace | Kazuo Ueda | HDP v EU | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Indie | Bod | Hospodářská recese | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Makrodata | Slovo recese | Zisky | ECOFIN | Ruská vojska | Soukromá spotřeba | Zpřesněné údaje | Dražší energie | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Cyrrus | Účet platební bilance | Fondy | Comfort Finance | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Backtesting | WHO | Protipandemická opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Úročení vkladů | Kontrakce | CAC 40 | Očekávání ČNB | ODS | Výhled do budoucna | DIHK | Bannockburn Global Forex | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Tvorba pracovních míst v USA | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | CSI300 | Patria.cz | Ekonomický institut | Export | Hyperinflace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Vývoj ceny ropy | Snížení daně | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Úbytek | České firmy | Unicredit | Petr Dufek | Italská ekonomika | Měnová situace | TABAK | Covidové pandemie | Radomír Jáč | BHS Štěpán Křeček | Zvýšení úroků | Izraelská centrální banka | Tržby v Německu | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny stavebních prací | Pro tradery | Česká spořitelna | Interfax | Praha | Neúspěch | Velikonoce | Britská vláda | Úřad INSEE | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Média | Bankovní společnosti | Valuace | Lednový efekt | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Bankovní skupiny | Celkové příjmy | Nižší poptávka | Home office | Administrativa | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Volatilita na forexu | Brusel | NFP | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Hypotéky | Next Finance | Rekordní růst | Vývoz do USA | Nikkei | Konvergence | Ekonomika USA | Americké společnosti | Dubnová čísla | Růst britské ekonomiky | Průmyslová výroba v Německu | FDP | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Evaluace | Mozek | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Monex USA | Investiční | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Recep Tayyip Erdogan | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Kurzarbeit | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Akcie v Evropě | Inflace v červenci | Rozvoj | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Aktuální inflace | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Druhy ropy | Míra | Colt | Kolínská automobilka | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Reálná mzda | LNG | Corpay | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Tržní ceny | Riziko recese | Firemní investice | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Moore Czech Republic | Předčasné parlamentní volby | Index šanghajské burzy | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Akcie výrobce čipů | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Short | Andrew Bailey | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | Míra zisku | Novela zákona | Spotřebitelské ceny v Číně | Růst dovozu | OECD | CHF | Ekonomická důvěra | Index Nikkei | USD/CNH | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Průmyslová výroba v ČR | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Inflace v únoru | Německý HDP | Akcie firem | Koruny vůči euru | Zakladatel | Turecký prezident | Útlum aktivity | Hospodářské výsledky firem | Inflace v Británii | Volby v USA | Drawdown | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Historická data | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | MT4 | Důvěra v průmyslu | Snížení těžby ropy | Cena | Deutsche Bahn | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | Markéta Šichtařová | Německá vláda | ILO | Německo | Útok na Ukrajinu | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Obchodní partner | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Arm | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Slabší euro | Zpomalující růst | Ekonomické údaje | Rozvolnění protipandemických opatření | Situace na trhu | Přehled kurzů | Kurz eura k americkému dolaru | Silnější kurz | Inflace v listopadu | Francouzský statistický úřad | Zastavení výroby | Next | Rozhodnutí bankovní rady | Jefferies | BDI | Premiérka Liz Trussová | Tempo inflace | Nižší výdaje | Co bude | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Zbrojovky | Erste | Ceny zeleniny | Podnik | Forexu | Kurzy měn | Server CNBC | Agentura DPA | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Kypr | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Plánované obchody | Ekonomické teorie | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Impulzy | Schodek | Indikátory | Kultura | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Práce | Navyšování cen | Internetová společnost | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Repo sazba | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Pokles německé ekonomiky | Banky | Předčasné volby | Ceny v Česku | Buy | Hodně peněz | Obchodní podmínky | Vypuknutí pandemie | Automotive | Vlády | Americká vláda | Rychlost | Malý prostor | Šance | Investiční platformy | Ruská vláda | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Bankrot | Zisk na akcii | Záložna | Wall Street | Ministr financí Jeremy Hunt | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Jan Bureš | Sazby Fedu | ČR | Horší časy | XTB | Freedom Financial Services | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Analytici banky | Solidní výsledky | Zastavení poklesu | Americký Fed | Čínské akcie | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Finance Group | Mzdový růst | Příprava | Inflace v EU | Štěpán Křeček | Creditas | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Robert Habeck | Jakub Seidler | Červencová inflace | Čokoláda | Měnová autorita | Demo obchodování | Oděvy | Cenné papíry | Bankrot Řecka | ČNB Petr Král | Přijmout euro | Stoxx | Německé vlády | LSEG | Indická ekonomika | Marvell Technology | Vývoj HDP | Průměrná mzda | Yandex | Farmaceutické společnosti | FX | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Inflace ve Španělsku | Import | Mluvčí | Londýnské burzy | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Marek Mora | Litva | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | OPEC | Ministryně financí | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Experti | Jaroslav Tupý | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Indikátory důvěry | Největší pokles | Occidental Petroleum | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelé | Akcenta | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Automobilka Škoda | Míra inflace v Evropské unii | Přecenění | Karanténa | Míra inflace v Polsku | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Růst hrubého domácího produktu | Americký dolar včera | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Reddit | Ceny potravin | Nikkei 225 | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Auta | Projekce | Centrální banka USA | Stav hospodářství | Analytici společnosti | Inflace v březnu | Spotřebitelská poptávka | Nová vláda | Základní úrok | Obchodujte | Snižování daní | Zdražování | Ropy | Čokolády | Struktura | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zvolený prezident | Obchodování dnes | Maloobchodní tržby v listopadu | Dnešní obchodování | Předseda | Výsledek HDP | Škoda | Hospodářské výsledky | DIW | Pohyby kurzu | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Úročení | Inflace v lednu | USD | Bannockburn | Světové hospodářství | Vývoj dolarového indexu | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cestování | Dnešní statistika | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | ING Jakub Seidler | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Legislativa | Kurz jüanu | Rostoucí životní náklady | Japonské vlády | Technologické tituly | Buy obchod | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | Hlavní ekonom ING | Viceguvernérka | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Situace v průmyslu | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Poptávka v Číně | Regulační úřad | Kupní síla | CZ | Výrobce letadel | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vývoz do Číny | Setkání ministrů financí eurozóny | Bitcoin dnes | Hospodářské oživení | Agentura AP | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | USD/CHF | Spotřebitelské ceny v Británii | Růst spotřebitelských cen v Německu | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | USA Donald Trump | Time-Frame | Francouzská vláda | Rok 2024 | Výrobce čipů Nvidia | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Jan Čermák | Akcie na evropských trzích | Německý Ifo index | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Nejvýraznější pokles | Nvidia | Český maloobchod | ING | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | Vývoj kurzu koruny | Americký dolar | Počet obchodů | Kurz eura vůči dolaru | Blue chips | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Rekordní růst ekonomiky | ECB | Institut | HICP | Nižší ceny ropy | Voda | Ekonomiky eurozóny | XTB Štěpán Hájek | Vývoz z Německa | Růst ceny | Opatření vlády | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Přerušení dodávek ruského plynu | Největší ekonomika eurozóny | Body | Zvýšení inflace | Stavební výroba | ROCE | Spekulace | Paradox | HDP v ČR | Dovozní ceny | Konjukturální průzkum | Americká cla | Negativní vývoj | Výhody a nevýhody | Hodnoty měny | Denní drawdown | Údaje o nezaměstnanosti | Clemens Fuest | Konzervativci | Mnichovský ekonomický institut | EU | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ARM | Silné euro | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Inflační vlna | Spekulanti | MasterCard | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Slábnoucí americký dolar | MOL | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Americký softwarový gigant | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | Bloky | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Spotřebitelské ceny v ČR | Nové údaje | Banka | Země eurozóny | Vlastnictví | Obchodování na demo účtu | Polský zlotý a maďarský forint | Markit | Podnikatelské klima | Američané | Počet zaměstnaných | Philadelphia SE Semiconductor | Olaf Scholz | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Další pokles | Domácí průmysl | Spotřebitelské ceny | Německá inflace | Strukturální problémy | V4 | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot