Pátek 29. květen 2020 09:31
reklama
Admiral spread new
reklama
Bossa live trading
reklama
Admiral spread new

3 nejlepší světové dividendové akcie 2019

10.06.2019 16:59  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V dobách přetrvávajících nízkých úrokových sazeb nejsou dluhopisy a jiné podkladová aktiva s fixním příjmem velkým přínosem pro vaše investiční portfolio.

Pro investory, kteří hledají lepší alternativu není příliš široký výběr. Společnosti kótované na burze obvykle platí vyšší dividendy za své akcie než úrokové sazby dlouhodobých podnikových dluhopisů. V obdobích nízkých úrokových sazeb jsou akcie s vysokou dividendou stále populárnější a jsou považovány za nejlepší investiční variantu.

Pro investory, kteří hledají úroky neexistuje lepší alternativa než dividendové akcie. Nejde však jen o návratnost, ale také o stabilitu a udržitelnost. V následujícím článku naleznete 3 nejlepší světové dividendové akcie pro rok 2019.

V následujícím článku se dočtete:

 1. Pasivní příjem: cíl každého investora
 2. Čemu věnovat pozornost při výběru dividendových akcií
 3. „Klub“ dividendových aristokratů
 4. ETF se zaměřením na nejlepší dividendové výnosy na světě
 5. Nejlepší světové dividendové akcie v roce 2019
 6. Dividendové akcie u LYNX

 

5-nejlepších-světových-dividendových-akcií-2019

 

Pasivní příjem: cíl každého investora

Cílem prakticky každého investora je, aby mohl žit z pasivního příjmu, který mu generuje jeho investiční portfolio. To však vyžaduje vysoký kapitál, který má minimálně 6-7 cifer a to si mnoho soukromých investorů nemůže dovolit.

V každém případě je však možné zajistit si alespoň pasivní dodatečný příjem, protože inteligentně sestavené dividendové portfolio tento účel optimálně plní. S dobře sestaveným dividendovým portfoliem lze dosáhnout klidně návratnosti 4-5 % ročně po odečtení daní.

Například investiční kapitál ve výši 30 000 EUR ročně může generovat příjmy ve výši 1 200 EUR, což je alespoň přibližně 100 EUR měsíčně na vašem účtu. I když jsou pasivní zdroje příjmů v nízkých úrokových sazbách vzácné, stále můžete realizovat zajímavý příjem s dobře zvolenými dividendovými akciemi.

Navíc četné studie ukázaly, že společnosti, které dlouhodobě vyplácejí dividendy svým investorům, dosahují nejvyššího růstu hodnoty svých akcií. Společnosti, které dosahují trvalých zisků a zapojují své akcionáře do svého úspěchu, by měly patřit do každého úspěšného portfolia.

I v neklidných dobách na akciových trzích dividendy snižují cenová rizika.  To platí zejména pro akcie s vysokou návratností. Jedná se ve většině případů o středně rostoucí společnosti se zavedeným a stabilním podnikáním.

Čemu věnovat pozornost při výběru dividendových akcií

Historicky jsou společnosti, které vyplácejí dividendy, vystaveny nižším cenovým výkyvům než obecný akciový trh, což může být v případě kolapsu trhu velmi přínosné. V době krize (například finanční krize v roce 2008) jsou to především finančně zdravé společnosti, které jsou mnohem méně náchylné ke kolapsu než malé a střední podniky. Pro velké korporace je snazší, dokonce i v těžkých časech, získat kapitál.

Důležitou roli hrají také obchodní vyhlídky společnosti. Pokud jsou záporné, hrozí následující roky cenové ztráty. Indikátorem může být například právě snížení dividend nebo propouštění zaměstnanců.

Také se ujistěte, že neinvestujete do společností,jejichž hodnota dlouhodobě klesá. Kromě toho by investoři měli zkontrolovat, zda vyplácení dividend nezatěžuje aktivity společnosti. Provozní zisk na akcii by tedy měl být zpravidla vyšší než dividenda, a tudíž by měl vykazovat vysokou úroveň zisku.

Zvláště atraktivní z hlediska dividendy jsou cenné papíry velkých společností, které se mohou pochlubit stabilním obchodním modelem, předvídatelnými zisky a pevným peněžním tokem. Tyto společnosti s velkou pravděpodobností budou stabilně schopny vyplácet část zisků svým investorům.

Mělo by se jednat o společnosti fungující ve stabilních odvětvích, jako jsou telekomunikace, spotřební zboží, finance, pojišťovnictví, průmysl, či energetika.

Dividendové akcie jsou často cyklickější než růstové akcie, neboť předvídatelnost zisků je vyšší. Nevýhodou je však zpravidla mírnější či dokonce stagnující růst samotné hodnoty akcie.

„Klub“ dividendových aristokratů

5 nejlepších světových dividendových akcií 2019Existuje jen několik společností, kterým se delší dobu daří neustále zvyšovat dividendy vyplácené investorům. Pokud je americká společnost schopná nepřetržitě zvyšovat 25 po sobě jdoucích ročních dividend, je označena jako Dividend Aristocrat. Jedná se o zvláštní uznání za mimořádně silný dividendový výkon.

Vzhledem k tomu, že období 25 let zahrnuje menší či větší ekonomické krize, znamená to, že je společnost schopna fungovat i ve špatných ekonomických podmínkách.

Firmy, které si mohou dovolit zvýšit dividendy bez ohledu na hospodářský cyklus, se ukázaly jako velmi solidní obchodní model.

ETF se zaměřením na nejlepší dividendové výnosy na světě

Mezi blue chips patří společnosti jejichž dividendy léta rostou nebo jsou alespoň spolehlivě stabilní. Existuje ETF, který se specializuje právě na globální dividendové lídry.

SPDR S & P Global Dividend Aristocrats ETF (ISIN: IE00B9CQXS71 – Symbol: ZPRG – Měna: EUR) investuje od roku 2013 do světově nejlukrativnějších dividendových akcií a své dividendy vyplácí čtvrtletně.

ETF s kapitálovým objemem více než 300 milionů EUR je obchodovatelná v EUR na burze Xetra ve Stuttgartu.

Nejlepší světové dividendové akcie v roce 2019

3. Akcie AT&T: Dividendový šlechtic s návratností 6,7%

AT&T (ISIN: US00206R1023 – Symbol: T – Měna: USD) je jednou z největších a nejstarších telekomunikačních společností na světě. V roce 1877 Graham Bell vynalezl telefon a to je také rok, do kterého se datuje založení společnosti.

Dnes je AT&T předním poskytovatelem telefonních, datových a video telekomunikací, jakož i mobilních a internetových služeb pro podniky i fyzické osoby. Společnost funguje ve více než 220 státech.

Vzhledem k tomu, že tradiční telekomunikační činnost na internetu prochází významnými změnami (především se značně snižují zisky), společnost se v posledních letech stále více zaměřuje na mediální průmysl. V roce 2015 AT & T pořídila televizní satelitní operátor DIRECTV. V roce 2018 společnost koupila mediální skupinu Time Warner, která zahrnovala studia Warner Bros, CNN a HBO. Výsledkem je, že se společnost AT & T stále více stává mediální společností, která nabízí nejen komunikační služby, ale také související obsah.

Prodej společnosti AT&T za poslední tři roky vzrostl pouze o 2 %. Naopak zisk za stejné období vzrostl o 9 %. Konkrétně, základní zisk na akcii byl v loňském roce 3,52 USD, oproti předloňskému 3,05 USD. Pro běžný finanční rok se očekává pouze mírný nárůst zisku o 2 %. Přibližně 60 % zisku se rozdělí akcionářům. Kromě toho se společnost může započítávat do okruhu dividendových aristokratů. Jak bylo vysvětleno dříve, tento predikát znamená, že společnost nepřetržitě zvyšovala roční výši dividendy nejméně po dobu 25 let.

V současné době je čtvrtletní dividenda na akcii 0,51 USD, což činí přibližně 2,04 USD na akcii za rok. Při současné ceně akcií 30,50 USD to odpovídá velmi silnému dividendovému výnosu 6,7 %. Je nepravděpodobné, že by se společnost AT&T v nadcházejících letech odchýlila od své dividendové politiky, protože označení „dividendový šlechtic“ je samozřejmě také oceněním, které žádná společnost nechce ztratit.  I kdyby zisky rostly jen pomalu nebo stagnovaly, dividendy by měly být i nadále vysoké.

AT&T je ideální akcie pro lovce dividend. Telekomunikační gigant má svou velikostí obrovskou konkurenční výhodu a má příznivé cenové struktury. Přeorientování v mediálním sektoru by mělo otevřít nový růstový potenciál a nahradit tak případnou stagnaci v jiných oblastech podnikání.

Graf: Akcie AT&T; Zdroj: www.Tradingview.com

2. Akcie The Bank Novia Scotia: Spolehlivé dividendy od roku 1832

Impozantní historie dividend ukazuje The Bank of Novia Scotia (ISIN: CA0641491075 – Symbol: BNS – Currency: CAD). Finanční instituce z Toronta by mohla být nejlepším plátcem dividend na světě. Od svého založení v roce 1832 (před 186 lety) akcionáři banky dostávali dividendy každý rok bež vyjímky. Platby se většinou výrazně zvýšovaly. Za posledních 50 let společnost dokázala 46x zvýšit dividendu.

The Bank of Novia Scotia, třetí největší banka v Kanadě, je uvedena jako Scotiabank v zákaznickém provozu nebo jako Banque Scotia ve francouzsky mluvících částech Kanady. Společnost má více než 25 milionů klientů a je aktivní zejména v Severní Americe. Jinak je ale společnost aktivní ve více než 45 státech po celém světě. Scotiabank nabízí širokou škálu poradenství, produktů a služeb pro soukromé i obchodní zákazníky, jakož i správu aktiv a investiční bankovnictví.

V posledním fiskálním roce se tržby zvýšily o 6 % z 8,2 mld. USD na 8,7 mld. USD. Zisk vzrostl o 5 % z 6,49 USD na 6,82 USD. V současné době je v daném čtvrtletí distribuováno přibližně 0,87 CAD na akcii, extrapolováno na rok přibližně 3,48 CAD.  Při ceně akcie 71 USD je tedy dividendový výnos atraktivní na úrovni 4,9 %. Cena akcií také těží z rostoucích zisků. Během finanční krize v roce 2009 cena akcie klesla na 24 USD a od té doby neustále zvyšuje.

Graf: Akcie BNS; Zdroj: www.Tradingview.com

1. Akcie Royal Dutch Shell: Zvyšující se dividenda od roku 1945

Royal Dutch Shell (ISIN: GB00B03MLX29 – Symbol: RDSA – Měna: EUR) je jednou z největších energetických společností na světě v odvětví ropy a plynu. Společnost Shell, jejíž kořeny sahají do roku 1933, se zabývá výzkumnými a vývojovými projekty ve více než 70 zemích a je jedním z největších distributorů paliv a maziv na světě.

Skutečnost, že ceny ropy měly tendenci růst v loňském roce, měla na Royal Dutch Shell pozitivní vliv. Za celý rok 2018 se zisky z ropy a plynu zvýšily o 34 % na 21,4 miliardy USD a 2,58 USD na akcii (2,28 USD). Tržby vzrostly o 27% z 305 miliard USD. Analytici očekávají v následujícím roce mírný nárůst příjmů o 6,5 % na 2,75 USD.  Energetický gigant má také vynikající rozvahu. Vlastní kapitál činil k 31. lednu 2019 202,5 mld. USD, takže podíl vlastního kapitálu je mírně nad 50%.

Největší evropská ropná společnost od roku 1945 nepřetržitě zvyšuje výši svojí dividendy. Nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl v budoucnosti změnit. V současné době Royall Shell vyplácí čtvrtletní dividendu ve výši 0,47 USD na akcii. Dividendový výnos je momentálně 5,9 %.

Akcie společnosti Royal Dutch Shell jsou rozděleny do tříd A (ISIN: GB00B03MLX29) a B (ISIN: GB00B03MM408). Obě jsou rovnocenné akcie, které zcela odpovídají typu a rozsahu práv akcionářů, jako jsou hlasovací práva a nárok na dividendu. Rozdíl je pouze v daňovém zacházení s rozdělovanými dividendami. Akcie třídy A podléhají nizozemskému daňovému právu, a tedy srážce srážkové daně ve výši 15% z rozdělení dividend. Akcie třídy B na druhé straně podléhají daňovému právu Spojeného království, a proto nevedou k srážce srážkové daně z dividend.

Royal Dutch Shell má vynikající dividendovou historii, takže investoři mohou vždy počítat s vysokým výplatním poměrem.  V neposlední řadě proto, že se míra inflace od roku 2016 opět zvyšuje, odborníci také očekávají stabilní ceny ropy pro rok 2019, což je patrně nejdůležitější faktor pro Royal Dutch Shell.

Jako klasická dividendová akcie je hodnota akcie poměrně dobře zajištěna proti cenovým výkyvům spolehlivě vysokou dividendou. Pokud se cena ropy zotaví z nedávného poklesu cen, je zde také růstový potenciál samotné hodnoty akcie.  S dividendovým výnosem téměř 6 % je tato akcie v současné době oceněna velmi příznivě.

Graf: Akcie RDSA; Zdroj: www.Tradingview.com

Dividendové akcie u LYNX

Do dividendových akcií můžete u LYNX investovat z pohodlí svého domova prostřednictvím naší profesionální platformy.

Sledujte naše makroekonomické zpravodajství či frekventovanější WhatsApp mobilní zpravodajství.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi či forexem za příznivé poplatky.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty
 • 5 nejlepších dividendových ETF roku 2019
 • Nejlepší čínské akcie v roce 2019
 • 3 nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2019

The post 3 nejlepší světové dividendové akcie 2019 appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 3. ČÁST SERIÁLU FOREXOVÉHO OBCHODNÍKA: NEZAPOMÍNEJTE NA „DETAILY“
  V tomto pokračování seriálu věnovanému 6 klasickým důvodům, proč ztrácejí obchodníci na Forexu své peníze, navážeme na předchozí téma dalším podceňovaným aspektem, jež se u mnoha traderů projevu nejčastěji těsně před vstupem do pozice. I přes veškerou zkušenost a znalost trhu mnozí obchodníci zapomínají, si své signály pro vstup do obchodu dostatečně zkontrolovat a s vidinou blížící se příležitosti doslova skočí do obchodu, a přitom učiní základní chyby, které jinak dobře připravený obchod promění ve ztracenou příležitost.
 • 3 dni do kolapsu eura
  Asi ten najpovolanejší muž na svete v oblasti forexu, John...
 • 3 důležité události, 3 trhy pod drobnohledem
  Nejistota okolo Brexitu, italský rozpočet, růst amerických výnosů, slabá ekonomická data (ranní výsledky PMI v Evropě) - mnoho faktorů v poslední době hovoří proti euru. Ještě o něco horší výsledky přícházejí z USA, ale ani Trumpovy negativní poznámky o zvyšování sazeb Fedu nedokázaly pár EURUSD zastavit v poklesu k úrovni 1,14. Mohlo by to být pro euro ještě horší? Ve zkratce - ano. A hlavním faktorem bude zítřejší zasedání ECB. Banka v nedávné minulosti slíbila ukončit program QE do konce roku a signalizovala růst sazeb na podzim roku 2019. Měnová politika se ale může změnit velmi rychle a snížit tak nejistotu, která v současnosti euro trápí. Nicméně pro vzestup společné evropské měny je stěžejní, aby ECB pokračovala ve svém plánu utahování měnové politiky. Rozhodnutí ECB o sazbách je v plánu standardně ve čtvrtek ve 13:45, tisková konference Maria Draghiho začíná ve 14:30. Je možno ji sledovat na webu ECB živě.
 • 3 důvody proč by Apple mohl potěšit dnešními výsledky
  Téměř 16 % přidaly akcie Apple od posledního vyhlášení výsledků koncem ledna. Apple v posledních deseti výsledkových reportech překonal osmkrát odhady analytiků. Minulý kvartál Apple dokonce zveřejnil nejziskovější kvartál, jaký kdy jakákoliv veřejně obchodovaná společnost měla. Nyní mají analytici opět vysoká očekávání plynoucí z větších než očekávaných prodejů iPhone 6 Plus a také kvůli očekávanému momentu z Apple Watch.
 • 3 nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2019
  Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Z řady počítačových her se stal regulérní sport, který má své celebrity, šampionáty s cenami v řádech milionů USD a miliony fanoušků po celém světě.
 • 3 nejlepší anticyklické a defenzivní akcie roku 2019
  V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na stabilní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
 • 3 nejlepší biotechnologické akcie roku 2019
  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti lákají mnoho investorů. Populární u investorů LYNX jsou zejména akcie Biogen a Galapagos.
 • 3 nejlepší farmaceutické akcie pro rok 2019
  Globální trendy jsou hnacím motorem růstu ve farmaceutickém průmyslu. Farmaceutický průmysl za posledních deset let zaznamenal příkladný triumf. Jedním z důvodů je úspěch biotechnologie. Aplikace výsledků výzkumu genomu, jakož i zvyšující se znalosti o fungování mnoha patogenů vedly k obrovskému posílení inovací pro vývojáře léčiv. Onemocnění jako je například AIDS, hepatitida C a některé druhy rakoviny bude již pravděpodobně možné efektivně léčit během několika let.
 • 3 nejlepší internetové akcie současnosti
  Od roku 2018 se řada internetových akcií vyvíjela skvěle. Akcie u společností jako Twitter se od konce léta 2018 navýšily o + 99 %, akcie Match Group dokonce o + 218 % a akcie Grubhub zaznamenaly nárůst o + 114 %. Všechny tři akcie jsou stále vzrušujícími investicemi s obrovským potenciálem.
 • 3 nejlepší ropné akcie roku 2019
  Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení.
 • 3 nejlepší vanadiové akcie roku 2019
  Vanad je relativně neznámá surovina. Mnoho investorů však netuší, že se cena vanadia mezi lety 2016 a 2018 desetkrát zvýšila. Poslední dobou však cena vanadu značně propadla. Podívejte se blíže na tuto komoditu a zjistěte, jakým způsobem lze do vanadu investovat. V následujícím článku objevíte 3 nejlepší vanadiové akcie v roce 2019.
 • 3 nejzajímavější příběhy z Jackson Hole
  Jackson Hole je hlavní událostí léta pro centrální bankéře z celého světa. Sjezd samotný je plný několika zajímavých p...
 • 3 povzbuzení pro akciové trhy
  Akciové trhy slaví dobré dny a směrem nahoru je pohání několik faktorů. Nejdříve v neděli guvernér čínské lidové ...
 • 3Q GDP USA
  Třetí odhad ekonomického růstu třetího čtvrtletí v USA zaznamenal downgrade o 0,1 procentního bodu směrem dolů a ekonomika rostla v meziročním srovnání o 3,2 procenta oproti druhému odhadu 3,3 procenta.
 • 3Q očekávané výsledky firem USA
  Máme ještě pár dní do konce září, ale zářijová sezóna firemních kvartálních výsledků se již dostala do pohybu. Společnost CarMax (KMX), prodejce ojetých automobilů, obchodovaná širším v indexu S & P 500, v pátek zveřejnila čtvrtletní výsledky.
 • 3 scénáře CS pro americké hádky: Až -5 % HDP a -30 % akcie. Útěk do Philip Morris a farmacie?
  Odhadem o až 5procentním poklesu americké ekonomiky a třetinovém výklesu akciových trhů přispívají do diskus...
 • 3 trhy, které se vyplatí v tomto týdnu sledovat
  Přicházející makrodata z USA jsou nadále příznivá, ale nezdá se, že by členové FOMC přemýšleli o tom, že by sazby ponechali beze změny. Report HDP za 2Q bude tím nejdůležitějším před zasedáním americké centrální banky v příštím týdnu. Přestože by měl růst ekonomiky dle odhadů výrazně klesnout, rozhodnutí o sazbách by ovlivnit příliš neměl.
 • 3 trhy, které se vyplatí v tomto týdnu sledovat
  První červnový týden přinesl masivní zisky na akciové indexy a slabší americký dolar. Investoři se soustředili na možné snížení sazeb americké centrální banky Fed. Zde představujeme 3 trhy, které se v tomto týdnu vyplatí sledovat:
 • 3 zasedání centrálních bank v průběhu 24 hodin
  V průběhu nadcházejících ani ne 24 hodin nás čekají 3 zasedání centrálních bank. Jako první publikuje zprávu a výsledku sezení bankovní rady americká centrální banka Fed.
 • 30 let po Černém pondělí Fidelity International doporučuje nebýt pasivní
  19. října 1987 se akciové trhy po celém světě se zhroutily a investoři čelili nové šokující realitě. Tzv. Černé pondělí před 30 lety bylo prvním krachem na trhu, z kterého mohou být obviňovány automatické obchodní programy. „I v roce 2017 představuje automatizované obchodování potenciální nebezpečí,“ připouští James Bateman, CIO–Multi Asset ze společnosti Fidelity International.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live trading