Čtvrtek 09. květen 2024 19:46
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král

Investiční aktivita

img

Výroba se nesměle odráží ode dna

01.06.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v květnu polepšil o 4,5 bodu na hodnotu 39,6 a naznačil tak mírné zlepšení podmínek v průmyslu. Data nicméně ukázala na pokračující pokles objemů výroby i nových zakázek následkem propadu poptávky způsobeného pandemií koronaviru. Tržní očekávání byla mírně pesimističtější, když počítala s růstem indexu jen na 38,5 bodu. Karanténní opatření na trzích našich hlavních obchodních partnerů výrazně omezovala příliv zakázek ze zahraničí. Nevyužité kapacity pak přiměly firmy k redukci pracovních sil, a to i přes vládní programy na podporu zaměstnanosti. Úbytek pracovních sil tak pokračoval druhým nejrychlejším tempem od července 2009. Pokles zaměstnanosti navíc svědčí o pesimistickém výhledu a pokračující nejistotě. V rámci udržení a získání klientů výrobci v květnu opět snížili své ceny.
img

Ranní nadhoz - výrobní PMI naznačí pro květen mírné zlepšení

01.06.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v květnu meziměsíčně klesly o 0,1%, což znamenalo další zvolnění meziroční inflace o 0,2 p.b. na 0,1%. Zveřejněné údaje byly v souladu s očekáváním analytiků. Pokles inflace až téměř k nulové hladině znamenal další vzdálení se od cíle Evropské centrální banky, který je nastaven na úroveň těsně pod 2 %. Jádrová složka cen po vyloučení potravin a energií dosáhla 1,1%, tedy stejné hodnoty jako v dubnu.
img

Okénko trhu - předstihové ukazatele se nesměle zlepšují

25.05.2020 Český statistický úřad dnes publikoval údaje o indikátorech důvěry za květen. Z výsledků konjunkturálního průzkumu vyplývá, že souhrnný indikátor ekonomické důvěry si oproti dubnu polepšil o 0,3 bodu na hodnotu 75,1. Úroveň ukazatele se však stále nalézá poblíž historicky minimálních hodnot. Co se týká dílčích složek, tak u podnikatelů klesl indikátor o dalších 2,2 bodu na 71,6, naopak sentiment spotřebitelů poskočil o 11,8 bodu a dosáhl 91,9. Největší skepse mezi podnikateli nadále panuje v sektoru služeb, když tento subindex odepsal v květnu další 5,5 bodu, čímž spadl na 65. Naopak lehce se zvedl sentiment v průmyslu a obchodě, zlepšení těchto ukazatelů v řádu desetin však zdaleka nestačí kompenzovat předchozí dramatické propady. Podstatně lépe vypadá situace ve stavebnictví, kde se index, i přes dílčí poklesy v posledních měsících, stále drží na řádově podstatně vyšších hodnotách přes 104 bodů. V květnovém průzkumu pak překvapil zejména nárůst důvěry u spotřebitelů, když tento dílčí index poskočil o téměř 12 bodů. Oproti dubnu se snížily obavy respondentů ze zhoršení jejich ekonomické situace, slaběji pak vnímali i riziko zhoršení finanční situace, či ztráty zaměstnání.
img

Zub koronaviru se nevyhnul ani zahraničnímu obchodu

07.05.2020 Zahraniční obchod za březen zaostal za našimi i tržními očekáváními. Náš odhad počítal s přebytkem na úrovni 20 miliard korun, výsledné číslo však bylo pouze 3,1 mld. CZK. Ve srovnání s loňským rokem je tak saldo o 12,6 mld. nižší. Příčiny není nutné složitě hledat, za zhoršením stojí koronavirus. Ten se podepsal především na saldu s motorovými vozidly, které se snížilo o 12,9 mld. CZK. A to automobilky stály v uvozovkách pouze druhou polovinu března. V dubnu tedy bude propad v tomto segmentu pravděpodobně ještě mnohem hlubší. Saldo obchodní bilance se ale zhoršilo i v dalších segmentech, jako například u elektrických zařízení (o 3,9 mld. CZK), strojů a zařízení (o 2,2 mld. CZK), či farmaceutických výrobků (o 3,1 mld. CZK). Naopak příznivě na celkovou bilanci působil nižší deficit zahraničního obchodu s ropou a zemním plynem (o 5,5 mld. CZK). Cena ropy se v březnu propadla z únorových 50-55 USD za barel až pod 30 dolarů za barel v březnu. Kromě ceny saldo navíc vylepšuje i nižší potřeba ropu dovážet z důvodu uzavření řady průmyslových podniků.
img

Dolar ráno slábne. USA sdělí propad ekonomiky a zasedá Fed

29.04.2020 Dnešek přinese kromě další sady firemních výsledků také předběžný údaj o americkém HDP za první kvartál. To už bylo zasaženo opatřeními proti koronaviru, a třebaže šlo vlastně jen o dva poslední týdny, dopad na ekonomiku byl zřejmě dost velký. Za 1Q pravděpodobně vykáže další pokles investiční aktivita, útlum uvidíme v zahraničním obchodě, ale silně na HDP dolehne i klíčová položka - spotřeba. Pokles ekonomiky se odhaduje na 4 procenta (tradičně v mezikvartálním anualizovaném pojetí).
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: ECB zacílí na koronavirus, prostor snížit sazby jako Fed ale nemá

09.03.2020 Svět vstupuje do dalšího týdne boje proti koronaviru COVID-19, a to s poměrně značnou panikou (ropa je již u 30 dolarů za barel). Po razantním snížení dolarových sazeb v minulém týdnu zasedá tento čtvrtek ECB. Jak jsme již diskutovali, měnová politika je v řešení současné situace málo účinná, fiskální politika má možnost přesněji zacílit na problémy konkrétních sektorů, potíže s cash-flow či posílit kondici zdravotního sektoru. Navíc ECB má prostor pro snížení sazeb dost omezený. Očekáváme od ní, že podpoří financování malých a středních podniků, případně zvýší odkupy korporátních dluhopisů. Snížení sazeb předpokládáme až v Q2 20 v případě, že se zvýší hrozba nenaplnění scénáře „V“, tedy rychlého oživení v dalších měsících po současném útlumu.
img

Ranní nadhoz - ČSÚ potvrdí zpomalení HDP v závěru loňského roku

03.03.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v únoru vzrostl o 1,3 bodu na 46,5, tedy nejvyšší hodnotu za posledních 9 měsíců. Tento výsledek byl v souladu s tržním očekáváním. I přes dílčí zlepšení ukazatele v posledních měsících však hodnoty indexu nadále zůstávají hluboko v pásmu kontrakce. Navíc přetrvávají značné nejistoty ohledně budoucího vývoje. Zotavení německé ani evropské ekonomiky se nedostavuje, údaje v následujících měsících pak mohou být významně ovlivněny dopady koronaviru.
img

Forex: Šířící se koronavirus zůstává pro finanční trhy hybatelem číslo jedna

03.03.2020 OECD včera varovala, že šířící se koronavirus povede k oslabení hospodářského růstu na nejslabší hodnotu za poslední dekádu. Česká ekonomika již zpomaluje, což potvrdí zpřesněná data za Q4 19. Struktura odhalí, že slabá je zahraniční poptávka a investiční aktivita. Nad vodou ekonomiku drží spotřebitelé. Evropská data o inflaci a nezaměstnanosti trhy zásadně neovlivní.
img

Stát v únoru hospodařil s největším deficitem v historii

02.03.2020 Státní rozpočet hospodařil za první dva měsíce tohoto roku s deficitem 27,4 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je tak výsledek horší o 7,5 mld. Kč. Zároveň je to také nejhorší únorový výsledek v moderní historii.
img

Ranní nadhoz - Tuzemská inflace a HDP na pořadu dnešního dne

14.02.2020 Běžný účet platební bilance ČR dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb. Odliv důchodů z přímých investic pak činil 24,4 mld. Kč. Běžný účet nakonec v závěru roku ztratil dech tak prudce, že v souhrnu za celý rok 2019 skončil schodkem 3,4 mld. Kč. Záporného výsledku tak dosáhl poprvé od roku 2013.
img

Okénko trhu - Evropský průmysl se v prosinci propadl hlouběji

12.02.2020 Ve včerejším projevu v americkém kongresu ujistil prezident americké centrální banky J. Powell, že Fed důkladně monitoruje riziko šířící se nákazy zejména ve vztahu k americké ekonomice. Podle něj je zřejmé, že koronavirus se negativně podepíše na stavu tamní ekonomiky, je však brzy předjímat, jakým způsobem a v jakém rozsahu. Otázkou pro tvůrce měnové politiky zůstává, zda se bude jednat o efekt trvalý, či naopak dočasný. Upozornil kongresmany, že v případě výraznějšího ekonomického zpomalení musí být připraveni ekonomiku podpořit fiskálními stimuly. Důvod je současné nižší nastavení sazeb, které podle něj v případě potřeby nenabízí dostatečný prostor k podpoře ekonomiky. Na závěr však opět zopakoval, že současné nastavení sazeb je podle názoru centrálních bankéřů adekvátní stavu tamní ekonomiky.
img

Ranní nadhoz - Tuzemská nezaměstnanost by měla sezónně narůst

10.02.2020 Po prodloužených novoročních prázdninách nabádá nyní čínská vláda k restartu ekonomiky. Výzva se týká především klíčových odvětví, jako je letectví. I přesto stále převládá strach z nákazy a mnohé firmy se tak rozhodly pro bezpečnější variantu, tedy další odklad spuštění provozů. Čím déle bude současná situace přetrvávat, tím významněji se podepíše na růstu čínské ekonomiky.
img

Stavebnictví v závěru roku pozitivně překvapilo

06.02.2020 Stavební výroba v prosinci meziročně vzrostla o 6,3 %, což je téměř trojnásobné tempo, než byl průměr loňského roku. Po propadu produkce v podzimních měsících tak stavebnictví stále ukazuje solidní kondici. K tomu přispěly vyšší teploty oproti předchozímu roku, které dovolily větší množství stavebních prací, a vyšší počet pracovních dní.
img

Zahraniční obchod opět zklamal

06.02.2020 Již třetí měsíc v řadě zahraniční obchod zklamal. Deficit za prosinec na úrovni 6,7 miliard korun zaostal jak za našimi, tak za tržními očekáváními. Za hlubším deficitem nestály ani tak větší vánoční nákupy, jako snížení kladného salda bilance s motorovými vozidly (o 5 miliard korun). K horšímu výsledku přispělo i prohloubení schodku potravinářskými a farmaceutickými výrobky. Lépe naopak dopadla bilance s chemickými látkami, počítači a optickými přístroji. Celkový vývoz meziročně poklesl o 2,4 %, dovoz pak o 1,5 %.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020

04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
img

Stát hospodařil v lednu s největším deficitem od roku 2003

03.02.2020 Státní rozpočet zakončil první měsíc nového roku deficitem 8,0 mld. Kč. Oproti minulému lednu je tak výsledek horší o 16,8 mld. Kč. Zároveň je to také nejhorší výsledek hospodaření od roku 2003.
img

Okénko trhu - PMI za leden potvrdily stoupající sentiment

03.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu se i nadále daří výběru daně z příjmu fyzických osob a pojistnému na sociální a zdravotní pojištění. Na straně výdajů zaujme významný nárůst sociálních dávek vlivem zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. V lednu zároveň došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Příjmová strana státního rozpočtu zaostávala oproti plánu již loni, a ani letos nebude situace příznivější. Ekonomika bude zpomalovat, což sníží výběr daní. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
img

Ranní nadhoz - Británie k dnešní půlnoci opouští EU

31.01.2020 Inflace v Německu (EU harmonizovaná) dosáhla v lednu hodnoty 1,6 % a je tak nejvyšší za posledních devět měsíců. Zaostala sice mírně za očekáváními, přesto se jedná v porovnání s předchozím měsícem o zrychlení o desetinu procentního bodu. To je dobrá zpráva pro ECB, která již několik let vede ne zcela úspěšný boj s příliš nízkou inflací a podle mnohých již i téměř vyčerpala možnosti, jak ji přiblížit cíli.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Velká Británie po 47 letech opouští Evropskou unii

31.01.2020 Ekonomika eurozóny v závěru minulého roku lehce zvýšila svou dynamiku. V meziročním srovnání je naopak růst nižší. I tak lze považovat současné tempo za solidní. Růst cen v eurozóně v lednu mírně zrychlil. Americká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí předchozího roku podle očekávání zpomalila. Překvapivě nízký byl i růst cen, což potvrdí dnešní statistika deflátorů osobní spotřeby. K dnešní půlnoci Velká Británie opustí Evropskou unii. Brexitová sága tím však ani zdaleka není u konce.
img

Okénko trhu - Ekonomická důvěra v eurozóně vzrostla

30.01.2020 Americká centrální banka Fed na včerejším měnověpolitickém zasedání podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, nachází se tak i nadále v rozmezí 1,50-1,75 %. Šéf Fedu Powell zopakoval, že z pohledu bankéřů si kondice americké ekonomiky nežádá intervenci, přičemž poukázal hlavně na silný trh práce. Americká inflace se sice nachází mírně pod cílem, nicméně Fed je přesvědčen, že k žádoucím úrovním pomalu ale jistě směřuje. Jedinou změnou, ke které došlo, tak bylo zvýšení sazby na přebytečné rezervy o 5 bazických bodů na 1,6 %.
img

Analýzy makroindikátorů: Průmyslová výroba klesá pod odhady

10.01.2020 Průmyslová výroba klesla v listopadu více, než se čekalo především kvůli nižší výrobě aut a dalších dopravních prostředků. Slabost ve výrobě bude v nejbližších měsících pokračovat. Loni průmyslová výroba skončila se zhruba nulovým růstem a podobný výsledek čekáme i pro letošek. Stavebnictví za podpory příznivého počasí v listopadu výrazně rostlo.
img

Příjmy domácností rostou, polepšily si i firmy

10.01.2020 Finální odhad růstu HDP za třetí čtvrtletí potvrdil, že česká ekonomika postupně zpomaluje. Mezičtvrtletní růst byl potvrzen na úrovni 0,4 %, ve srovnání s 0,6 % za druhé čtvrtletí. V meziročním srovnání dynamika dosáhla 2,5 %.
img

Stavebnictví se v listopadu vrátilo k růstu

10.01.2020 Stavební výroba v listopadu meziročně vzrostla o 4,5 %, což více než dvojnásobně převyšuje průměrné tempo růstu v letošním roce. Po třech měsících meziročního poklesu se tak stavebnictví vrátilo k růstu. K tomu přispěly vyšší teploty oproti předchozímu roku, které dovolily větší množství stavebních prací, což pravděpodobně vykompenzovalo i menší počet pracovních dní.
img

Vývoz v listopadu klesal rychleji než dovoz

09.01.2020 Listopadová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 10,2 mld. Kč, což v porovnání s loňským listopadový výsledek znamená pokles o 6,9 mld. Kč. Výsledek je pro trh spíše zklamáním, jelikož očekávání byla nastavena zhruba o 6 mld. Kč výše. V listopadu klesl vývoz meziročně o 6,2 % a dovoz pak o 4,4 %, což bylo ovlivněno zejména tím, že letošní listopad měl o jeden pracovní den méně. Poprvé v loňském roce tak export klesal rychleji než import. Říjnový výsledek byl revidován o cca 1 mld. nahoru na 8,5 mld. Kč. Stále dobře si vede vývoz automobilů, kterých se v listopadu vyvezlo za 93 mld. Kč, což je ovšem zhruba o 3,5 mld. Kč méně než v loňském roce. Celkovou bilanci negativně ovlivnilo zejména výrazné prohloubení schodku bilance počítačů a elektronických a optických přístrojů, jejichž vývoz klesl meziročně o necelých 6 mld. Kč.
img

Stát v minulém roce hospodařil se zanedbatelným deficitem

03.01.2020 Státní rozpočet zakončil uplynulý rok v deficitu 28,5 mld. Kč. Oproti listopadu se deficit snížil o 10,1 mld. Kč. Jedná se tak o nejhorší výsledek státního rozpočtu za poslední čtyři roky. Z historického hlediska to lze považovat za nadprůměrný výsledek hospodaření.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Německé podnikové objednávky naznačí úspěšný vstup do Q2 18

07.06.2018 Struktura růstu ekonomiky eurozóny během Q1 18, která bude zveřejněna dnes dopoledne, odhalí, že za zpomalením dynamiky z loňských průměrných 0,7 % q/q na 0,4 % q/q stál čistý export. Ten dokonce z růstu odebral. Tahounem byly investice. V kombinaci s povzbudivými čísly německých dubnových podnikových objednávek by to měla být pro společnou evropskou měnu příznivá zpráva. Regionální kalendář zajímavý není.
img

Makro: Australská ekonomika ve 4Q meziročně rostla o 3,0pct

02.03.2016 Hrubý domácí produkt Austrálie očištěný o sezónní vlivy rostl ve čtvrtém čtvrtletí o 0,6% pomaleji než o 1,1% po revizi ve třetím čtvrtletí (oč. 0,7%) a následoval růst o 0,3% ve druhém a o 0,9% v prvním čtvrtletí. Mezičtvrtletní růst nejvíce podpořily výdaje domácností, vládních institucí a zásoby, fixní investice přispívaly negativně, zahraniční obchod HDP nijak neovlivnil, uvedl statistický úřad.
img

Makro: Australská ekonomika ve 3Q překonala očekávání

02.12.2015 Hrubý domácí produkt Austrálie očištěný o sezónní vlivy se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 0,9% po revidovaném růstu o 0,3% ve druhém čtvrtletí (oč. 0,7%), což bylo nejpomalejší tempo od 1Q13. Mezičtvrtletní růst nejvíce podpořil zahraniční obchod (1,5p.b.), výdaje na spotřebu (0,5p.b.), fixní investice (-1,0p.b.) a zásoby (-0,1p.b.) přispívaly negativně, uvedl předběžný odhad statistického úřadu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Balance | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Konsolidace | DAX | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | EBIT | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | Grafy | Hlava a ramena | IFO index | IPO | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Lot | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oscilátor | P/E | PRIBOR | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fond | Měnový výbor | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomické události | Zisk | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deloitte | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | EUR/HUF | BTC | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Ceny zlata | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Španělska | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Koruna posiluje | Kurz EUR | Kurzy | Maďarská měna | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Oslabování koruny | Patria Online | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizik | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj mezd | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | ZEW | CEE | Cílová cena | Čistý dluh | EBITDA | EV | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Genesis | Cukr | Burze | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CNN | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Sentix | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | Sentix index | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | XAG/USD | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Obchodník s komoditami | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | City | Investiční firma | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Investice do technologií | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Realitní trh | Objem investic | Daňové příjmy | Americký akciový index | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Nervozita | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | Dnešní ekonomický kalendář | Setkání centrálních bankéřů | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizových trzích | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Utáhnout měnovou politiku | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Odhady trhu | Ekonomická situace | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Hospodářská stagnace | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Německé dluhopisy | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | cTrader | Překoupený trh | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Indikátory důvěry Evropské komise | Venture Capital | Purple Trading | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Daňové změny | Investiční činnost | BHS | Aleš Michl | Kurzový vývoj | Coinbase | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Obchodování s kryptoměnami | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | Binance | NEST | Estee Lauder | Krypto burza | Lithium | Tržní očekávání | Investorský sentiment | Kobalt | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Podniky | Čínské měny | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Geopolitické napětí | Forint | Domácí měna | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | USMCA | Měny v regionu | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Stavební spoření | Reakce trhu | Cena plynu | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Posilování české koruny | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Německé akcie | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | The Wall Street Journal | Dopad brexitu | Podnikové investice | Pozornost trhu | Silný trh | Zvýšení sazeb | ESA 2010 | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Americké HDP | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Obchodní aktivity | CNY | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Společná měna | Riziko recese | Investice firem | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Dolarové sazby | Čínský trh | Prezidentka ECB | CoinShares | Pokles cen | Německé HDP | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | KB | Depozitní sazby | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Nová italská vláda | Italská vláda | Finanční situace | Data z Německa | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Kurzarbeit | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Kakao | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Brexitová sága | Trinity Bank | Měny regionu | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prohloubení schodku | Káva | WIFO | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | František Táborský | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Analýzy makroindikátorů | Německý průmysl | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Pokles průmyslové produkce | BAT | Risk-off | Radomír Jáč | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Datový kalendář | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Statistici | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Ekonomiky v eurozóně | Indexy nákupních manažerů | Nakupovat zlato | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | Walt Disney | Ceny americké ropy WTI | EUR Index | Ekonomická důvěra | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Struktura HDP | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Statistika | Petr Dufek | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Výrazný pokles | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Ekonomická recese | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Evropský průmysl | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Allergan | Míra | SZIF | PMI z Německa | Inflační výhled | Úroky | Investiční aktivity | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Výkonná ředitelka | Ředitelka | FedEx | Disney | Nike | Bydlení | Americké objednávky | COCOA | Důvěra domácností | Ztráta | Úbytek | NERV | Stratég | Snižování stavů | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Údaje ministerstva | Růst poptávky | Krátkodobé obchodování | Dlouhodobí investoři | Prodej automobilů | Inovace | Dobrá data | Výroba aut | Schodek zahraničního obchodu | Finální odhad | Stabilní hospodaření | Analýza společnosti | Dividendová politika | Hlavní rizika | O2 | Doporučení Koupit | Investiční příběh | O2 Czech Republic | Středoevropské měny dnes | Miliardy eur | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Vývoz v listopadu | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Příjmy domácností | Poradenství | Mzdová dynamika | Inflační překvapení | Zpřesněná data | Geopolitická situace | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Přebytek bilance | Federální vláda | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Čínské renminbi | Dobré zprávy | Nižší růst | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Zamyšlení | Čerpání peněz z fondů EU | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Finance Group | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Dnešní datový kalendář | Raiffeisenbank a.s. | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Opouští EU | Úsilí | Růst v eurozóně | Výdaje | Pesimismus | Útlum aktivity | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Stoupající sentiment | PMI za leden | Municipality | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Americký ISM | Prodeje aut | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Snowflake | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | Americké banky | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Střední podniky | Ekonomické recese | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průmysl a zahraniční obchod | Šířící se koronavirus | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Analytická společnost | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledek zahraničního obchodu | Riziko hospodářského poklesu | Výraznější impuls | Cenové války | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Lufthansa | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Mince | Profitovat | Čínský růst | Opatření vlády | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Silný pokles | Stimul | Pokles vývozu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Nejslabší růst | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Vládní podpory | Další pokles | Situace v Číně | Katar | MPSV | MF | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Spotřebitelská důvěra v USA | Německý statistický úřad | Propad HDP | Ceny elektřiny | Reálné mzdy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Březnová data | Český rozpočet | Organizace | Závislost | Práce | Údaje | DPH | Česká nezaměstnanost | Opatření proti šíření koronaviru | Veřejný sektor | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Snížení produkce | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Statistiky | USD za barel | Levná ropa | Propad ceny ropy | Propad ceny | Dílčí index | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | Vyjádření ekonomů | BFM | Cenové pohyby | Údaje o zásobách v USA | Debata | Evropská data | Soukromá spotřeba | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Indikátory ekonomického sentimentu | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | 3M | Americký HDP | Pracovní síly | Propad exportu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Náklady na financování | Maloobchod | Zaměstnanci | Řecký dluh | Český státní rozpočet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Zahraniční obchod za březen | Dlouhodobý trend | Pozitivní očekávání | Australská ekonomika | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Politická nestabilita | Kontrakce | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | O2 CR | Oživení české ekonomiky | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Členské země | Analýza makroindikátorů | Technologický pokrok | ONE | RBI | PitchBook | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Vakcína | Sektor služeb | CL | Lokální finanční trhy | Fiskální stimul | Důvěra spotřebitelů | Aktivity v eurozóně | Renault | Umělé inteligence | Vývoj peněžní zásoby | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Salesforce | Koronavirové pandemie | Ekonomická důvěra v eurozóně | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Měsíční mzda | Fundraising | Výrobní PMI | Státní kasa | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Kurzarbeit v Německu | Fondy soukromého kapitálu | CVCA | Czech Private Equity & Venture Capital Association | Objem divestic | Prodej podílů | Dušan Ševc | Fenestra Wieden | České fondy | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Ondřej Vičar | Zuzana Picková | Start-upy | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Banka Creditas | Tempo poklesu | Prodeje automobilů | Negativní výhled | Celková výplata | Výplata | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Analytické společnosti | ZIL | Druhá vlna | Ekonomické aktivity v eurozóně | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Strach z návratu pandemie | Výkyvy cen | Podmínky ve výrobě | Objem zakázek | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Výrazný propad | Tolerance rizika | Koronavirová situace | Úspěchy | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Spotřební daně | Společnost XTB | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Nálada v eurozóně | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | Nálada amerických spotřebitelů | Alternativa ke zlatu | Propad ekonomiky | Důvěra | Obnovení růstu | Data z tuzemské ekonomiky | Známky oživení | Produkce v průmyslu | Vysoký přebytek | Odhad vývoje ekonomiky | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Růst vývozu | Objem dovozu | Politické události | Významné události | Damoklův meč | Zpomalování inflace | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | Pokles tržeb | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Kombinace indikátorů | Zasedání amerického Fedu | Objem exportu | Výkon ekonomiky | Slabší kurz | Elektromobily | Očekávání ČNB | Biden | Tuzemští obchodníci | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Průmyslová výroba v ČR | Epidemická situace | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Embargo | Nástup druhé vlny koronaviru | Dílčí indexy | Pilulka Lékárny | Nařízení | Reálný HDP | Poptávka a nabídka | Geopolitické faktory | Vlny koronaviru | Zveřejnění výsledků | Přebytek zahraničního obchodu | Felbermayr | Česká televize | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Produkce ve stavebnictví | Životní prostředí | Vakcinace | Rozpočtové deficity | Zadlužování | NBP | Růst průmyslové produkce | Ceny americké ropy | Zlepšení ekonomického výhledu | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Dobrý výsledek | Německá inflace | Sentiment v eurozóně | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Český maloobchod | VMware | Evropské centrální banky | MJ | Měsíční data | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Tržní reakce | Retailoví investoři | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Odezvy trhu | Finanční výsledky | Počet zahájených bytů | Růstový trend | Průmyslová výroba v lednu | Skluz | IPO Coinbase | Maďarský HDP | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemická opatření | Pandemická omezení | Dnešní videokomentář | EU fondy | Aktuální nálada | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | PMI index | Nejvyšší růst | Firemní daně | Vyšší firemní daně | HoReCa | Ochrana proti inflaci | Graf indexu Nasdaq | Coinbase vstupuje na burzu | Krypto trh | Makroekonomická prognóza | Zasilatelské společnosti | Provozní výsledky | Rostoucí ceny | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Události tohoto týdne | Nárůst objemů | Boční trend | Hodnocení současné situace | Znalost trhu | Výkonost průmyslu | Pandemie COVID | Jádrová inflace v eurozóně | Zpřesněné údaje | Oslabení | PCE index | Růst cen nemovitostí | MNB | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Další kryptoměny | Nové prognózy | ICT | Pozitivní vliv | Zakladatel fondu | Rozšíření podnikání | Ústup pandemie | Technologie | Koncentrace | Americký trh | AI | Přidaná hodnota | Odvětví | Jednání ECB | Divize | Rekord | Obavy ECB | Provozní náklady | Investiční činnosti | PIE | Výsledky za první pololetí | Trh práce v USA | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Americké ceny | Vývoj akciového indexu DAX | První odhad | Vyšší úroky | Medián | Podíl firem | Reckitt Benckiser | Koronavirové mutace | Kansas City | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Depozitní úroková sazba | Opatření | Dna | Polská inflace | Rychlý růst | ANO | Evropský index | Omezení cestování | Výsledek zasedání Fedu | Sentiment indikátory | Cenový šok | Energetická krize | České sazby | Inflace v září | Sněmovní volby | Minulá výkonnost | Energetické krize | Rychlý růst cen | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Veřejné investice | Meta | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Tisková zpráva | Společnost | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Burzovní cena | TJX Companies | TJX | Lockdowny | TIM | Bezpečná aktiva | Omicron | Mutace omicron | | Zlotý | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Zavřené automobilky | Trh se zlatem | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Plynová krize | Hodnoty měny | Miliardy USD | Hry | Instituce | Objemy investic | Snížení daně | Počet nových klientů | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Sankce | Konflikt na Ukrajině | MWh | EUR/MWh | Prima | Invaze | Pokles inflace | Řetězce | APP | Geopolitické události | Nárůst výdajů | Inflační data | Vlastnictví | Tržní ocenění | Vzestupný trend | Ratingový výhled | finGOOD | Vít Endler | Index ČSOB | Jan Frait | Pepa Zeman | Snížení inflace | Úrokové sazby v eurozóně | Marketingová komunikace | Centrum | Kevin Tran Nguyen | Nominální růst | Hike | Provozní výnosy | Oživení poptávky po službách | Německé ekonomiky | Retracementy | Energetické komodity | Burzovní cena plynu | Pokles nezaměstnanosti | Krátkodobí obchodníci | Krátkodobé cenové pohyby | Český statistický úřad (ČSÚ) | Zajímavé příležitosti | Realitní bublina | Výnosy XTB | Monster Beverage | 3M PRIBOR | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vysoké inflace | Obnovení dodávek | Chemický průmysl | CZ | Německé podnikové objednávky | Podnikové objednávky | David Šnajdr | Comfort Finance | Růstové vyhlídky | Zboží každodenní spotřeby | Comfort Finance Group | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Carlyle | Estée Lauder | Kosmetická společnost | ChatGPT | OpenAI | Společnost OpenAI | Snížení spotřeby | Silná koruna | Zlepšující sentiment | Terminální úroková sazba | Měnové páry s eurem | Obnovitelné zdroje | Fingood | Optimalizace | Stříbro (XAG/USD) | Počet obyvatel | ČNB Aleš Michl | Podnikání v ČR | Překážky | Klesající inflace | Vysoké úrokové sazby | Ředitel investiční platformy | Americký akciový index S&P 500 | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Pavel Prokop | Ředitel firemního bankovnictví | ČSOB Pavel Prokop | Datank | Investiční apetit | Vice | Vývoj tržeb | Společnost Binance | Zdroje energie | StabilityAI | DeepL | Investice do umělé inteligence | Luca de Meo | Ředitel Renaultu | Generální ředitel Renaultu | Ampere | News | Struktura | Návrat inflace | Přecenění | Nálada firem v ČR | Nálada firem | Aktuální nálada ve firmách | Nálada ve firmách | Index sledující rizika | Vrchol indexu | Index očekávání firem | Očekávání firem | ČSOB Index očekávání firem | Snížení cen | Výhled na rok 2024 | ProCent | Class A | Rok 2024 | Technologické inovace | Portfólia | 1D | Ekonomické trendy | Strategie obchodování | Zotavení | Zemědělské produkty | Koruny vůči euru | Konflikty | Strategie obchodování s komoditami | Výkyvy v cenách | Vlády | Geopolitické konflikty | Fungování | Přístupy k obchodování | Investice proti inflaci | Různé typy komoditních trhů | Typy komoditních trhů | Významné výkyvy cen | Formování cenových trendů | Normalizace trhu | Průmyslové aktivity | Hledání bezpečných investic | Volatility akciových trhů | Zvýšené volatility | Období korekce | Zklidnění trhů | Očekávání inflace | Potravinové zásobování | Globální potravinové zásobování | Příležitosti pro obchodování | Faktory ovlivňující ceny komodit | Globální ekonomické trendy | Embargo na ropu | Rok 2020 | Ropné trhy | Zpracování komodit | Těžební technologie | Zpracovatelské metody | Inovace v zemědělství | Snížení cen komodit | Nárůst poptávky | XPT/USD | Platina (XPT/USD) | Graf platiny | Klíč k úspěchu | Volatilita cen komodit | Volatilita cen | Sezónní výkyvy v cenách | Sezónní výkyvy | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Čtení cenových patternů | Fundamentální vs. Technická analýza | Úspěšné obchodování s komoditami | Studium externích faktorů | Vstupní a výstupní body | Výstupní body | Graf Kakaa | Graf Kakaa (Cocoa) | Změny ve výrobních nákladech | Změny v regulačních politikách | Stanovení pevných stop-lossů | Hluboká znalost trhů | Graf ropy (CL) | Průzkum hlavních trhů | Podstata komodit | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | Problémy ekonomiky Německa | Problémy ekonomiky | Think tank | Ruský think tank | Kovy | Výrazný přebytek
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Investice z Číny
Investice z Číny do EU
Investice zlato
Investičná filozofia
Investičně-poradenské firmy
Investičné rady
Investiční
Investiční a hedge fondy
Investiční akciové tipy
Investiční aktiva

Následující klíčová slova

Investiční aktivity
Investiční aktivum
Investiční alkohol
Investiční alternativa
Investiční analytička
Investiční analytik
Investiční analytika
Investiční analýzy
Investiční a obchodní styl
Investiční apetit
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít