Neděle 14. července 2024 22:57
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster

Ekonomický kalendář: Údaje o ISM ve službách v USA, Bitcoin na rekordních hodnotách

05.03.2024 08:52  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk
 • Evropské indexy otevřou na nižší úrovni
 • Bitcoin se během asijsko-pacifické seance vyšplhal nad 68 000 dolarů
 • Americký index ISM služeb naplánován na 16:00 hod.

Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Bitcoin během dnešní asijsko-pacifické seance vyskočil nad 68 000 USD a obchodoval se necelých 300 USD pod historickými maximy z listopadu 2021. Od té doby se však mince stáhla zpět do oblasti 67 000 USD. ZLATO se obchoduje o 0,1 % výše poté, co zaznamenalo první denní závěr nad 2 100 USD za unci v historii. Nejvýkonnějšími hlavními měnami jsou USD a JPY, zatímco AUD a NZD nejvíce zaostávají.

Dnešní ekonomický kalendář je nabitý údaji z průzkumů z Evropy a Spojených států. Během evropského dopoledne budou obchodníkům nabídnuty PMI služeb za únor. Většina z nich však bude revizí již zveřejněných bleskových údajů, a proto se neočekává, že by vykazovaly nějaké výraznější odchylky od předběžných údajů nebo vyvolaly velké pohyby na trhu. Americký nevýrobní údaj ISM za únor, který je naplánován na 16:00, však může vyvolat určité pohyby. Mějte na paměti, že to byl právě slabší než očekávaný páteční údaj ISM ve zpracovatelském průmyslu, který vyvolal skokový růst akcií a drahých kovů.

9:15  Španělsko, PMI ve službách za únor. Očekává se: 53.3. Předchozí: 52,1

9:45 –​​​​​​​ Itálie, PMI ve službách za únor. Očekává se: 52.3. Předchozí: 51,2

9:50 –​​​​​​​ Francie, PMI ve službách za únor (konečný). První zveřejnění: 48.0

9:55 –​​​​​​​ Německo, PMI ve službách za únor (konečný). První zveřejnění: 48.2

10:00 –​​​​​​​ Eurozóna, PMI ve službách za únor (konečný). První zveřejnění: 50.0

10:30 –​​​​​​​ Spojené království, PMI ve službách za únor (konečný). První zveřejnění: 54.3

15:45 –​​​​​​​ USA, PMI ve službách za únor (konečný). První zveřejnění: 51.3

16:00 –​​​​​​​ USA, nevýrobní ISM za únor. Očekává se: 53.0. Předchozí: 53,4

16:00 –​​​​​​​ USA, tovární objednávky za leden. Očekává se: -2,8 % m/m. Předchozí: +0,2 % m/m

22:40 –​​​​​​​ Zpráva API o zásobách ropy v USA.

Projevy centrálních bankéřů

 • 18:00  Fed Barr
 • 21:30  Fed Barr

Výsledková sezóna

 • NIO (NIO.US)  před otevřením trhu
 • Target (TGT.US)  před otevřením trhu
 • CrowdStrike (CRWD.US)  po uzavření trhu
 • Ross Stores (ROST.US)  po uzavření trhu

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ekonomický kalendář: Údaje o HDP za 4. čtvrtletí v USA v centru pozornosti!
  Trhy s futures naznačují vyšší otevření evropské hotovostní obchodní seance. Ekonomický kalendář pro dopolední evropské obchodování je prázdný a nejsou naplánovány žádné významné události. Zajímavější to však bude odpoledne, kdy je na 14:30 naplánováno zveřejnění řady amerických makroekonomických údajů. Největší pozornost vzbudí blesková zpráva o HDP za 4. čtvrtletí 2022, která by měla ukázat zpomalení anualizovaného tempa růstu na 2,6 %. Obchodníci s energiemi se zaměří na zprávu EIA v 16:30, protože může vyvolat určitou větší volatilitu na trhu se zemním plynem. V neposlední řadě dnes bude zveřejňovat hospodářské výsledky řada amerických společností, mezi nimiž vynikají společnosti Intel, Visa a Mastercard.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z Evropy a čtvrtletní výsledky společností Amazon a AMD 📌
  Dnes je naplánováno několik zpráv o HDP za první čtvrtletí roku 2024 z členských zemí eurozóny a v 11:00 zpráva za celou eurozónu. Očekávání naznačují mírné hodnoty, přičemž HDP eurozóny by měl meziročně činit 0,2 % a mezičtvrtletně 0,1 %.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z USA a Kanady, projevy členů ECB
  Evropské indexy zahájily dnešní obchodování s malými změnami, a to navzdory včerejšímu optimistickému obchodování na Wall Street a poměrně smíšené seanci v Asii na začátku dne. Trhy se dostávají do sváteční nálady, většina trhů bude zítra zavřená. To znamená, že dnes je poslední obchodní seance před prodlouženým víkendem, což může ovlivnit náladu na trhu. Navíc se jedná také o poslední seanci 1. čtvrtletí 2024, což znamená, že se mohou objevit i určité rebalanční toky.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o indexu cen výrobců v USA, spotřebitelský sentiment UoM
  Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Děje se tak po dnešním poklesu obchodování v Asii a po včerejší smíšené seanci na Wall Street.
 • Ekonomický kalendář: údaje o indexu spotřebitelských cen v EU a žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA!
  Futures kontrakty naznačují mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance v Evropě. Německý index DAX posiluje o něco více než 0,10 %. Z Německa jsme se dnes již dočkali údajů o maloobchodních tržbách, které zaostaly za očekáváním. Oproti předpokládanému růstu o 0,3 % meziměsíčně vykázaly konečné údaje pokles o -0,8 % meziměsíčně, tedy stejně jako minulý měsíc v červenci.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci v eurozóně a Kanadě
  Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování mírným poklesem, který následoval po nevýrazném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. Zdá se, že trhy jsou ve vyčkávacím režimu před maratonem událostí nejvyššího významu v druhé polovině týdne, včetně FOMC, BoE a bleskových PMI za září.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a Spojených států
  Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní akciové indexy ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. Kryptoměny zůstávají volatilní, přičemž bitcoin vystoupal až na 63 500 dolarů a poté se stáhl zpět na 62 500 dolarů. Nejvýkonnějšími hlavními měnami jsou JPY a AUD, zatímco NZD a EUR nejvíce zaostávají.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a Spojených států
  Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování mírným růstem po optimistickém obchodování během asijsko-pacifické seance. Rozsah zisků není masivní, ale většina indexů blue chips ze západní Evropy se obchoduje o 0,2-0,5 % výše.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a USA
  Futures na evropské indexy naznačují mírně nižší nebo stabilní otevření dnešní hotovostní obchodní seance na starém kontinentu. Futures na Eurostoxx se před otevřením obchodují přibližně o 0,1-0,2 % níže. Děje se tak po včerejším nevýrazném obchodování na Wall Street a také po smíšené asijské seanci na začátku dneška. Japonský jen má za sebou volatilní seanci po záhadném rozhodnutí Bank of Japan. BoJ sice ponechala úrokové sazby a kontrolní pásmo výnosové křivky beze změny, banka však uvedla, že umožní větší flexibilitu, pokud jde o cílový výnos.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z USA a Evropy
  Futures na evropské indexy naznačují, že hotovostní seance na starém kontinentu začne beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po včerejší poklesové seanci na Wall Street a po dnešní růstové asijsko-pacifické seanci. Energetické komodity, drahé kovy a hlavní kryptoměny klesají. Z hlavních měn si nejlépe vedou NZD, AUD a CAD, zatímco EUR a CHF zaostávají nejvíce.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o maloobchodních tržbách a PPI ze Spojených států amerických
  Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní indexy blue chips ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po včerejším smíšeném obchodování na Wall Street a během dnešní asijsko-pacifické seance. JPY stahuje navzdory velkému zvýšení mezd, o kterém jednají odbory. Bitcoin tiká výše a dnes testuje oblast 73 500 dolarů.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o PCE za září, výsledky hlavních ropných společností v USA
  Futures na evropské indexy se před zahájením hotovostní seance na starém kontinentu obchodují výše. Výsledky společností Amazon a Intel zveřejněné včera po uzavření trhu podpořily sentiment a vedly k nočnímu růstu futures na americké indexy. Údery proti skupinám podporovaným Íránem v Sýrii, které v noci provedla americká armáda, nevedly k žádným výraznějším pohybům na trhu s ropou.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu v centru pozornosti
  Nový týden obchodování na světových trzích slibuje optimistický vývoj. Negace klesající dynamiky během páteční seance na Wall Street podporuje dnešní obchodování na trzích APAC, a tím zvedá ocenění futures kontraktů založených na evropských indexech. Futures kontrakty založené na evropských indexech ukazují na vyšší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Futures kontrakty založené na indexech DAX o FTSE jsou aktuálně oceněny na intradenní bázi o téměř 0,4 % výše.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o zakázkách v USA
  Futures ukazují na mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Na jedné straně investoři reagují na prodejní vlnu, která se od začátku týdne udržuje na americkém akciovém trhu, ale dnes její podtón vyvážila o něco lepší data přicházející z Číny.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o zakázkách v USA a projev Jordánské centrální banky (SNB)
  Futures ukazují na mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Na jedné straně investoři reagují na prodejní vlnu, která se od začátku týdne udržuje na americkém akciovém trhu, ale dnes její podtón vyvážila o něco lepší data přicházející z Číny.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o zaměstnanosti v centru pozornosti
  Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření evropské seance v návaznosti na včerejší optimistické obchodování na Wall Street a dnešní asijsko-pacifické obchodování. Slabá výsledková zpráva společnosti Apple náladu na trhu nevykolejila a futures na americké indexy prodloužily svou býčí sérii již pátým dnem.
 • Ekonomický kalendář: Údaje o zaměstnanosti v USA v centru pozornosti!
  Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po dnešním optimistickém obchodování v Asii, kde většina indexů z tohoto regionu posílila. Futures na index Nasdaq-100 (US100) se obchodovaly výše poté, co společnost Amazon po zveřejnění silných hospodářských výsledků posílila o 8 %. Solidní výkon Amazonu zastínil 2% pokles akcií Apple, ke kterému došlo v odpoledních hodinách po zklamání z prognózy prodeje iPhonů.
 • Ekonomický kalendář: Údaje PPI v USA a výsledky bank na Wall Street
  Futures ukazují na vyšší otevření poslední hotovostní seance v Evropě v tomto týdnu. To přichází po relativně smíšené seanci na trzích APAC, které reagovaly na mírně lepší makrodata z Číny, další eskalaci problémů na Blízkém východě a očekávání nejistého výsledku voleb na Tchaj-wanu.
 • Ekonomický kalendář: Údaje z německých průzkumů, řečníci v ECB
  Futures na evropské indexy ukazují na mírně nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak poté, co indexy na Wall Street v pátek přerušily šestidenní vítěznou sérii a indexy z asijsko-pacifické oblasti se během dnešní seance obchodovaly níže. USD se stahuje, což poskytuje podporu drahým kovům. Mezi měnami G10 si nejlépe vedou měny protinožců (AUD a NZD). Zpravodajský tok byl zatím nevýrazný a během asijské seance se neobjevily žádné významné, trh ovlivňující titulky.
 • Ekonomický kalendář: Údaje z trhu práce v USA - ADP report v centru pozornosti 🔎
  Dnešní kalendář je naplněn několika významnými makroekonomickými publikacemi. Chronologicky se investoři nejprve seznámí s údaji o inflaci z Německa a Francie a dalších zemí EU. Očekává se, že údaje z obou zemí vykáží meziroční zvýšení indexu spotřebitelských cen oproti listopadu. Poté budou mezi 9:00 a 10:00 zveřejněny konečné údaje o indexu PMI ve službách v Evropě. Očekávání analytiků naznačují slabší údaje, zejména za Francii, kde se očekává index pouze 44,3 bodu. Údaje o PMI ve službách ve Spojeném království se však očekávají mnohem lepší, přičemž konsenzus naznačuje solidní výsledek 52,7 bodu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank