Ticker Tape by TradingView
Denní shrnutí: rekordní investice Saúdské Arábie do USA podporuje růst Wall Street 📄
- Wall Street pokračuje v růstu, a to díky dnešní zprávě o významné investici Saúdské Arábie do Spojených států. Celková výše investice by mohla dosáhnout až 600 miliard USD.
- V první polovině dne americké akciové futures mírně korigovaly po včerejším silném růstu. Zveřejnění dubnové zprávy o inflaci (CPI) však zlepšilo náladu na trzích a pomohlo otevřít indexy výše. Chuť riskovat dále posílila zmíněná dohoda se Saúdskou Arábií.
- V době psaní článku rostl US500 o 0,85 %, US100 přidával 1,75 % a US2000 posiloval o 0,50 %. Růst vedou především akcie polovodičových firem – největší pohyby zaznamenaly Nvidia, Broadcom, TSM a AMD.
- Index US500 je za letošní rok jen mírně v záporu. Odraz od minima z 7. dubna již činí více než 22 %.
- Zpráva o americké inflaci překvapila nižším než očekávaným růstem cen. Celková inflace dosáhla v dubnu meziročně 2,3 % oproti očekávaným 2,4 % a předchozím 2,4 %. Jádrová inflace odpovídala očekávání i předchozímu měsíci – 2,8 % y/y.
- Po zveřejnění dat trh stále očekává první snížení sazeb Fedem v září a druhé, závěrečné snížení v říjnu.
- Nvidia dnes posílila až o 6 % po zprávě, že dodá 18 000 čipů Blackwell do Saúdské Arábie. Datová centra ale zůstanou pod americkým dohledem, aby se předešlo únikům informací do Číny. Tržní kapitalizace společnosti se opět dostala nad 3 biliony USD.
- Součástí dohody je i nákup vojenské techniky v hodnotě 142 miliard USD.
- Coinbase dnes vzrostla o 21 % po oznámení, že bude 19. března zařazena do indexu S&P 500. Společnost splnila přísná kritéria včetně udržitelné ziskovosti a vysoké likvidity. Její zařazení představuje historický moment – poprvé se do prestižního indexu dostává kryptoměnová burza, což vyvolalo silnou poptávku ze strany pasivních fondů.
- Ropa WTI pokračuje v růstu, dnes o přibližně 2,5 %. Důvodem je rally na Wall Street a oznámení Donalda Trumpa, že chce zcela zastavit íránský export ropy, což by snížilo globální nabídku.
- Cena kakaa se dnes dotkla hranice 10 000 USD za tunu – poprvé od února. Důvodem jsou přetrvávající obavy o nabídku, přestože poptávka zůstává nejistá.
- Ceny pšenice prudce klesají v reakci na výrazně vyšší odhady produkce v USA i globálně, jak vyplývá ze včerejší zprávy WASDE.
- Po krátké korekci z předchozího dne se kryptoměny opět zelenají. Dnešní poptávka se soustředí na Ethereum (+4,40 %) a menší projekty. Bitcoin roste o 1,1 % na 104 000 USD.
- Dnešní seance ukazuje výraznější rotaci kapitálu – dominance Bitcoinu klesá na 62,50 % po dosažení lokálního maxima 65,40 % dne 7. května.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Bitcoin | Inflace | USA | Ropa WTI | Poptávka | Export | Akcie | Burza | Futures | Investice | Investování | MIFID | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Wall Street | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | Indexy | EU | Index | Investiční strategie | Cena | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Pšenice | Ropy | Trh | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Komise | Podnikání | Kryptoměny | S&P | Ztráty | Ethereum | Kapitalizace | Očekávání | Tržní kapitalizace společnosti | Ceny pšenice | Coinbase | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Akciové futures | Snížení sazeb | US500 | Finanční situace | Cena kakaa | Výše investice | Investujte zodpovědně | Kryptoměnová burza | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Investujte | US100 | Poradenství | Komunikace | Situace | Růst | Biliony USD | Biliony | Celková inflace | Index US500 | Chuť riskovat | Dominance bitcoinu | CL | JDE | Ceny | Společnost XTB | Nvidia | Nařízení | WASDE | US2000 | Dnešní seance | Největší pohyby | AMD | Riziko ztráty | TSM | Společnosti | Minulá výkonnost | Společnost | Broadcom | 3М | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | USD za tunu | Vice | Nvidia dnes | Coinbase dnes | Blackwell | Oznámení | 256/2004 | Odpovědnost | Směrnice | Investování je rizikové | Zprávy o inflaci | Datová centra | Dominance Bitcoinu | Rekordní investice |
Čtěte více
-
Denní shrnutí: pozastavení cel prodlouženo do 1. srpna 📃
Americké indexy oslabují v první obchodní seanci týdne po prodlouženém víkendu ke Dni nezávislosti. -
Denní shrnutí: Pozitivní začátek nového obchodního týdne!
Wall Street na začátku týdne roste díky prvním výsledkům společností a rostoucím nadějím na ukončení cyklu zvyšování sazeb. -
Denní shrnutí: PPI inflace naznačuje výrazné snížení sazeb. Ruské drony nad Polskem
Růst na Wall Street pokračuje. Hlavní indexy dnes dosáhly nových denních historických maxim. US500 vzrostl o 0,25 %, zatímco US100 výrazně umazal předchozí zisky a uzavřel se skromným růstem 0,05 %. V průběhu dne však přidal až 0,5 % a překonal úroveň 24 000 bodů. -
Denní shrnutí: Preferovaný ukazatel Fedu PCE nemění tržní očekávání; stříbro roste o 3,00 % 📈
Americké indexy zakončily den mírně výše a rostly poté, co report PCE dorazil v souladu s očekáváním. US500 přidal +0,50 %, US100 +0,25 % a US2000 +0,70 %. -
Denní shrnutí: Propad technologických akcií, zlata a ropy
Evropská seance byla převážně pozitivní, navzdory slabému otevření na Wall Street. Britský FTSE uzavřel seanci mírně výše, německý DAX beze změny a francouzský CAC40 klesl o téměř 0,5 %. -
Denní shrnutí: Prudké poklesy amerických technologických akcií, Trump pozastavuje cla na Mexiko
Americké indexy dnes zaznamenávají výrazné ztráty, přičemž největší tlak je na technologický sektor. S&P 500 klesá o -1,8 %, Dow Jones ztrácí -0,9 % a Nasdaq 100 vede pokles s propadem o -2,1 %. -
Denní shrnutí: První seanci v roce 2024 vévodí slabé údaje o PMI z USA a silný USD
Rostoucí americký dolar a vyšší výnosy vyvíjejí tlak na náladu investorů z globálního akciového trhu. Index USDIDX vzrostl o více než 0,8 % a výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů se zvýšily o 0,08 % na 3,94 %. -
Denní shrnutí: Předseda Fedu Powell naznačil, že „není kam spěchat“ se snižováním sazeb. GOLD ztrácí 1,5 %, EURUSD klesá o 0,4 %
Americké akciové indexy uzavřely den mírným růstem. S&P 500 (US500) vzrostl o 0,6 %, Nasdaq 100 (US100) přidal 0,2 %. Dříve během seance indexy rostly o více než 1 % díky optimismu ohledně možných obchodních jednání mezi USA a Čínou. -
Denní shrnutí: Překvapivý růst inflace PPI podporuje americký dolar 📈
Wall Street se dostala do poklesu poté, co vyšší než očekávaná čísla inflace PPI snížila očekávání investorů ohledně tempa snižování úrokových sazeb v USA. Nejvíce ztratil index malých firem Russell 2000 (US2000: -2 %), následovaný Dow Jonesem (US30: -0,5 %), S&P 500 (US500: -0,2 %) a Nasdaqem (US100: -0,1 %). -
Denní shrnutí: převládá pozitivní sentiment, nejsilnější měnou G10 je jen 🔎
Indexy na Wall Street po včerejší slabé hotovostní seanci obnovují některé ztráty. US500 vzrostl o 0,30 % a obchoduje se kolem 4770 bodů. Dnes se index opět pokusil prolomit historická maxima na úrovni 4800 bodů. US100 se zvyšuje o 0,40 % na 16900 bodů. -
Denní shrnutí: Revize údajů NFP a holubičí zápis z FOMC tlačí na USD
Indexy na Wall Street se dnes obchodují výše - S&P 500 si připisuje 0,4 %, Nasdaq se obchoduje o 0,5 % výše a Russell 2000 s malou kapitalizací roste o 1 %. Dow Jones zaostává a obchoduje se beze změny. -
Denní shrnutí: Riziko obchodní války nebrzdí růst na Wall Street 📈
Americké indexy vstupují do nového týdne v býčím trendu, přičemž hlavním tahounem jsou technologické společnosti, zejména polovodičový sektor. S&P 500 si připisuje 0,7 %, Nasdaq roste o 1,15 %, DJIA přidává 0,35 % a Russell 2000 zaznamenává nárůst o 0,55 %. -
Denní shrnutí: Riziková aktiva dál oslabují kvůli obavám z odkladu snížení sazeb v USA (17.11.2025)
Navzdory rannímu oživení směřují americké akciové indexy ke konci obchodování v červených číslech. Index malých společností Russell 2000 (US2000: -0,8 %) zaznamenává největší ztráty, protože zůstává nejvíce citlivý na riziko vyšších úrokových sazeb. Indexy US100, US500 a US30 oslabují zhruba o 0,5 %. -
Denní shrnutí: Ropa dál tlačí na Wall Street navzdory příznivým datům CPI 🗽
Futures na S&P 500 (US500) klesají téměř o 0,5 %, zatímco futures na ropu Brent (OIL) rostou o více než 1 % k úrovni kolem 92 USD za barel. To platí navzdory komentářům Donalda Trumpa, které naznačují postupnou deeskalaci vojenských akcí a možný brzký konec konfliktu s Íránem. Americký prezident uvedl, že USA zbývá zničit už jen několik cílů. Únorový údaj o inflaci CPI v USA dopadl v souladu s očekáváním na 2,4 % meziročně, trh však data z velké části ignoroval a zprávu vnímal jako poněkud „zastaralou“ vzhledem k eskalující situaci na Blízkém východě. -
Denní shrnutí: Ropa klesá, Nvidia snižuje počáteční zisky. Silnější americký dolar zvyšuje volatilitu na EURUSD a USDJPY
Poslední seance na evropských trzích v tomto týdnu přinesla nepatrné poklesy většiny akciových indexů, a to i přesto, že začátek seance se nesl v lepším duchu. Německý DAX na konci seance ztratil 0,03 %, francouzský CAC40 klesl o 0,13 %, britský FTSE100 o 0,04 %. Polský WIG20 si zároveň připsal 0,38 %. -
Denní shrnutí: Ropa klesá o 2 %, americký dolar oslabuje 📉 Odrazí se US500?
Evropská seance uzavřela výraznými ztrátami, přičemž Euro Stoxx 50 odepsal více než 2 %. Německý DAX během dne klesl téměř o 3 % a od začátku roku už ztrácí téměř 7 %. Investoři mají nadále obavy o výhled evropské ekonomiky kvůli strachu ze slabého růstu a přetrvávajícím vysokým cenám energií, které doléhají na spotřebitele i energeticky náročná odvětví. -
Denní shrnutí: Ropa maže zisky, Wall Street roste
Indexy na Wall Street se na začátku nového týdne obchodují o něco výše. S&P 500 si připisuje 0,1 %, Dow Jones se obchoduje beze změny, zatímco Nasdaq a Russell 2000 si polepšily přibližně o 0,4 %. -
Denní shrnutí: Ropa na nových lokálních maximech; Írán a Trump tlumí tržní sentiment 💡
Americké akcie prohlubují ztráty po zprávách o plánu administrativy Donalda Trumpa zavést regulace, které by vyžadovaly americké licence pro export pokročilých AI čipů po celém světě, včetně zařízení Nvidia a AMD. -
Denní shrnutí: Ropa na 3letém minimu, historický výprodej německých dluhopisů, euro posiluje díky fiskálním změnám v Německu
Americké indexy směřují k pozitivnímu závěru obchodního dne. S&P 500 roste o 0,4 %, Nasdaq 100 přidává 0,5 % a Dow Jones Industrial Average posiluje o 0,6 %. -
Denní shrnutí: Ropa se stahuje z oblasti 80 dolarů, Bitcoin skáče nad 44 000 dolarů
S&P 500 a Dow Jones si připsaly po 0,1 %, Nasdaq se obchoduje o 0,3 % výše, zatímco Russell 2000 s malou kapitalizací vyskočil o 0,8 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
PD Arrays Alignment: Jak spojit HTF zóny a LTF vstupy? (45. díl)
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
PD Arrays Alignment: Jak spojit HTF zóny a LTF vstupy? (45. díl)
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Thomas Barkin
Členka Fedu Lisa Cook
Člen FEDU Stephen Miran
Prezident USA Donald Trump
Člen Australské centrální banky Christopher Kent
Člen FEDU Stephen Miran
Člen Fedu Michael Barr
V USA týdenní statistický bulletin API
Člen FEDU Stephen Miran
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Thomas Barkin
Členka Fedu Lisa Cook
Člen FEDU Stephen Miran
Prezident USA Donald Trump
Člen Australské centrální banky Christopher Kent
Člen FEDU Stephen Miran
Člen Fedu Michael Barr
V USA týdenní statistický bulletin API
Člen FEDU Stephen Miran
Tradingové analýzy a zprávy
Trump si opět stěžoval na neochotu spojenců pomoci USA s Íránem
Přes 50 % lidí konzervativní konference podporuje prezidenta Vance
WSJ: Umělá inteligence mění způsob práce novinářů
Před 100 lety založilo Československo svoji centrální banku
Americké akcie opět výrazně klesly, uzavřely nejníže za půl roku
Pražská burza v uplynulém týdnu oslabila, index PX klesl o 2,3 procenta
Forex: Americký dolar směřuje k výraznému měsíčnímu nárůstu
Pražská burza klesla na nejnižší letošní hodnotu, akcie CSG propadly o desetinu
Forex: Koruna dnes opět mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám
Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad 110 dolary za barel
Trump si opět stěžoval na neochotu spojenců pomoci USA s Íránem
Přes 50 % lidí konzervativní konference podporuje prezidenta Vance
WSJ: Umělá inteligence mění způsob práce novinářů
Před 100 lety založilo Československo svoji centrální banku
Americké akcie opět výrazně klesly, uzavřely nejníže za půl roku
Pražská burza v uplynulém týdnu oslabila, index PX klesl o 2,3 procenta
Forex: Americký dolar směřuje k výraznému měsíčnímu nárůstu
Pražská burza klesla na nejnižší letošní hodnotu, akcie CSG propadly o desetinu
Forex: Koruna dnes opět mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám
Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad 110 dolary za barel
Blogy uživatelů
Velcí hráči prodávají zlato!
Payout: Aj zlé obdobie má zmysel!
Ropný šok století! Čeká nás recese?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.3.2026)
Nejlepší prop trading firmy pro začátečníky v roce 2026
Praktické okénko: Dva obchody, které skončily tam, kde začaly
Geniální „Trump trade“, anebo finanční past?
ECB reaguje: Čo to znamená pre obchodníkov?
Proč je ticho v grafech nejdražší dovednost
EUR/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (D1–H1)
Velcí hráči prodávají zlato!
Payout: Aj zlé obdobie má zmysel!
Ropný šok století! Čeká nás recese?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.3.2026)
Nejlepší prop trading firmy pro začátečníky v roce 2026
Praktické okénko: Dva obchody, které skončily tam, kde začaly
Geniální „Trump trade“, anebo finanční past?
ECB reaguje: Čo to znamená pre obchodníkov?
Proč je ticho v grafech nejdražší dovednost
EUR/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (D1–H1)
Forexové online zpravodajství
Už tento víkend si Češi opět posunou hodiny o šedesát minut dopředu. Přitom zrušením změn času by každý Čech „vydělal“ 16 600 Kč; změna je drahý relikt minulosti s nulovým přínosem a škodami převyšujícími úspory více než 2000krát
Írán dnes skrze své spojence otevřel druhou frontu války v Perském zálivu. Může dojít k zablokování Brány nářků a dalšímu prudkému zdražení ropy a pohonných hmot i v Česku
Amerika uzavírá hluboko v záporu
Denní shrnutí: Pátý týden poklesů na Wall Street
Tři trhy, které sledovat příští týden (27.03.2026)
Německý index DAX zakončuje pátek v záporu
Americké indexy prohlubují poklesy
Únik informací z Anthropicu a výprodej kyberbezpečnostních akcií
Pražská burza v závěru týdne dále klesala, CSG -10 %
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v březnu podle konečných dat na 53,3 b.
Už tento víkend si Češi opět posunou hodiny o šedesát minut dopředu. Přitom zrušením změn času by každý Čech „vydělal“ 16 600 Kč; změna je drahý relikt minulosti s nulovým přínosem a škodami převyšujícími úspory více než 2000krát
Írán dnes skrze své spojence otevřel druhou frontu války v Perském zálivu. Může dojít k zablokování Brány nářků a dalšímu prudkému zdražení ropy a pohonných hmot i v Česku
Amerika uzavírá hluboko v záporu
Denní shrnutí: Pátý týden poklesů na Wall Street
Tři trhy, které sledovat příští týden (27.03.2026)
Německý index DAX zakončuje pátek v záporu
Americké indexy prohlubují poklesy
Únik informací z Anthropicu a výprodej kyberbezpečnostních akcií
Pražská burza v závěru týdne dále klesala, CSG -10 %
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v březnu podle konečných dat na 53,3 b.
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Růstová korekce na indexech, zvýší FED brzo sazby?
Zlato prodlužuje výprodej a ztrácí 0,6 %, protože obavy z obchodní války podporují posilování amerického dolaru 📉
Analýza: Ceny pozemků v Česku meziročně stouply o 23,2 procenta
Henry Kissinger: Spojené státy a Čína jsou na prahu studené války
Volkswagen kvůli hrozbě požáru baterie svolává 100.000 elektromobilů
Forex: Nálada v evropském průmyslu zůstává špatná
Rozbřesk: Je Německo definitivně venku z recese? Tento týden se ukáže
Analýza: Metr čtvereční v menších bytech loni zdražil více než ve velkých
Makro: Průmyslová výroba Francie v červnu zpomalila o 0,1pct
GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky ze dne 20. listopadu (americká seance)
Růstová korekce na indexech, zvýší FED brzo sazby?
Zlato prodlužuje výprodej a ztrácí 0,6 %, protože obavy z obchodní války podporují posilování amerického dolaru 📉
Analýza: Ceny pozemků v Česku meziročně stouply o 23,2 procenta
Henry Kissinger: Spojené státy a Čína jsou na prahu studené války
Volkswagen kvůli hrozbě požáru baterie svolává 100.000 elektromobilů
Forex: Nálada v evropském průmyslu zůstává špatná
Rozbřesk: Je Německo definitivně venku z recese? Tento týden se ukáže
Analýza: Metr čtvereční v menších bytech loni zdražil více než ve velkých
Makro: Průmyslová výroba Francie v červnu zpomalila o 0,1pct
GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky ze dne 20. listopadu (americká seance)
Blogy uživatelů
Přichází vražedný týden
Listopad na trzích: návrat optimismu, Burryho kapitulace a proč láska deformuje úsudek investorů
Ruská flotila pod sankcemi! Bude dostatek ropy?
FxPro Quant Strategy Builder – Revoluce algoritmického obchodování
Evropa: V čem je tedy problém?
Blýská se na trzích na lepší časy? Tento týden nás čekají dvě důležité makroekonomické události!
Největší překážka eurové rally
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 9.–15. června?
Na co si v letních měších dát na Forexu pozor
Praktická ukázka: Ještě pořád dobrý
Přichází vražedný týden
Listopad na trzích: návrat optimismu, Burryho kapitulace a proč láska deformuje úsudek investorů
Ruská flotila pod sankcemi! Bude dostatek ropy?
FxPro Quant Strategy Builder – Revoluce algoritmického obchodování
Evropa: V čem je tedy problém?
Blýská se na trzích na lepší časy? Tento týden nás čekají dvě důležité makroekonomické události!
Největší překážka eurové rally
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 9.–15. června?
Na co si v letních měších dát na Forexu pozor
Praktická ukázka: Ještě pořád dobrý
Vzdělávací články
VIP zóna: Z nevydařeného začátku dubna do slušného zisku
TOP 3 technologické akcie v korekci. Jedná se o nejlepší ceny v tomto roce?
Nové přepracované a rozšířené vydání knihy: Začínáme na burze
Smart Money Concepts (SMC): Asia High a Low (10. díl)
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
Odstartovala velká investiční soutěž
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
8 nejlepších obchodních strategií – úvodní část (1. díl)
Finanční trhy – výhled roku 2024
Když bitcoin není jen investice. V tomto státě je kryptoměna oficiálním platidlem
VIP zóna: Z nevydařeného začátku dubna do slušného zisku
TOP 3 technologické akcie v korekci. Jedná se o nejlepší ceny v tomto roce?
Nové přepracované a rozšířené vydání knihy: Začínáme na burze
Smart Money Concepts (SMC): Asia High a Low (10. díl)
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
Odstartovala velká investiční soutěž
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
8 nejlepších obchodních strategií – úvodní část (1. díl)
Finanční trhy – výhled roku 2024
Když bitcoin není jen investice. V tomto státě je kryptoměna oficiálním platidlem
Tradingové analýzy a zprávy
S&P: Jednání o fiskálním útesu v USA neovlivní rating
Forex: AUD/NZD se odráží od supportu obchodního pásma
ČNB zhoršila výhled ekonomiky, letos čeká růst HDP 0,6 procenta
Videokomentář: Týdenní FOREX analýza
Aktuální otevřené FX obchodní pozice 24.4.2012
Aktuální SSI: Index spekulativního sentimentu
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.7.2021)
AUD/USD - Intradenní výhled 05.12.2022
Aktuálně otevřené forex pozice 5.11.2021
Analýza GBP/JPY a AUD/NZD
S&P: Jednání o fiskálním útesu v USA neovlivní rating
Forex: AUD/NZD se odráží od supportu obchodního pásma
ČNB zhoršila výhled ekonomiky, letos čeká růst HDP 0,6 procenta
Videokomentář: Týdenní FOREX analýza
Aktuální otevřené FX obchodní pozice 24.4.2012
Aktuální SSI: Index spekulativního sentimentu
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.7.2021)
AUD/USD - Intradenní výhled 05.12.2022
Aktuálně otevřené forex pozice 5.11.2021
Analýza GBP/JPY a AUD/NZD
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Dividendy: Jaké druhy dividend společnosti vyplácí? (2. díl)
Výhľad na americké akcie
Zmýlit se, je v pořádku. Co ale už v pořádku není, je nepřijetí odpovědnosti za své rozhodnutí
Admiral Markets
Index S&P 500
Účet 1000 USD a kde začít.
AOS - prezentace výsledků.
Bitcoin v roku 2021? Toto bude dôležité!
3 obchodné dni (ziskové) na DAX-e
EUR/USD
Dividendy: Jaké druhy dividend společnosti vyplácí? (2. díl)
Výhľad na americké akcie
Zmýlit se, je v pořádku. Co ale už v pořádku není, je nepřijetí odpovědnosti za své rozhodnutí
Admiral Markets
Index S&P 500
Účet 1000 USD a kde začít.
AOS - prezentace výsledků.
Bitcoin v roku 2021? Toto bude dôležité!
3 obchodné dni (ziskové) na DAX-e




