Úterý 28. května 2024 11:45
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král

Bitcoin má za sebou nejlepší den za poslední dva měsíce

16.05.2024 12:04  Autor: Virarosi  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Čisté procento globálních centrálních bank snižujících sazby se zvyšuje, což je pozitivní znamení pro riziková aktiva včetně kryptoměn.

Bitcoin (BTC) ve středu zaznamenal největší jednodenní nárůst za téměř dva měsíce, protože slabé ekonomické údaje z USA zvýšily pravděpodobnost, že se Federální rezervní systém (Fed) připojí ke svým kolegům z vyspělých zemí a v letních měsících uvolní měnovou politiku snížením sazeb.

Podle datových zdrojů TradingView a CoinDesk vzrostla vedoucí kryptoměna podle tržní hodnoty o více než 7,5 % na 66 250 USD, což je největší procentuální nárůst od 20. března. Stejně jako ostatní riziková aktiva je BTC citlivý na očekávané změny v postoji měnové politiky hlavních centrálních bank a roste, když se předpokládá pokles nákladů na půjčování fiat peněz.

Údaje, které ve středu zveřejnilo americké ministerstvo práce, ukázaly, že index spotřebitelských cen (CPI) se v dubnu zvýšil méně, než se odhadovalo, což signalizuje opětovný posun životních nákladů v největší světové ekonomice směrem dolů. Celkový index spotřebitelských cen se minulý měsíc zvýšil o 0,3 % poté, co v březnu a únoru vzrostl o 0,4 %. Jádrový index CPI, který nezahrnuje ceny potravin a energií, se v dubnu zvýšil o 0,3 % po březnovém růstu o 0,4 %.

Další údaje ukázaly, že celkový růst maloobchodních tržeb se v dubnu zastavil, přičemž tržby v kategorii „kontrolní skupiny“, která se započítává do výpočtu HDP, meziměsíčně poklesly o 0,3 %.

Očekávání snížení sazeb se tak výrazně posunula. Futures na Fed funds ukazují, že obchodníci očekávají první snížení sazeb Fedu o 25 bazických bodů v září. (Letošní léto má začít 20. června a skončit 22. září). Fed nedávno signalizoval, že od června sníží tempo kvantitativního zpřísňování, které je rovněž nástrojem zpřísňování likvidity.

Nejde jen o Fed. Trhy očekávají, že Bank of England (BOE) a Evropská centrální banka (ECB) v červnu sníží sazby. Švýcarská národní banka (SNB) a švédská Riksbank již své referenční výpůjční náklady snížily.

Centrální banky po celém světě se přiklánějí k obnovenému uvolňování měnové politiky nebo likvidity, což je pozitivní signál pro riziková aktiva včetně kryptoměn, jak je patrné z níže uvedeného grafu z webu pro sledování dat MacroMicro.

Procento světových centrálních bank, jejichž posledním krokem bylo zvýšení sazeb, rychle klesá, zatímco procento bank, jejichž posledním krokem bylo snížení sazeb, roste.

Jinými slovy, čisté procento snižování sazeb centrálními bankami roste.

„Čím vyšší je tento podíl, tím více centrální banky snižují sazby, což by mohlo pomoci zlepšit likviditu trhu. Čím nižší podíl, tím méně likvidity na trhu je,“ uvedla společnost MacroMicro ve vysvětlení.

Podle společnosti Pepperstone by vyhlídky na uvolnění likvidity během léta měly podpořit akcie a poskytnout investorům dostatečnou důvěru, aby zůstali dále na „rizikové křivce“.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin: Korejský trh vykazuje silný zájem o královskou minci
  Poptávka po Bitcoinu [BTC] v USA, největším finančním centru světa, se mnohonásobně zvýšila i proto, že institucionální investoři v zemi začali na minci sázet díky humbuku kolem spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF).
 • Bitcoin: Korekce pomůže "tvůrcům trhu uchopit likviditu"
  Bitcoin v úterý přitahoval pozornost výrazným poklesem. Cena klesla pod hranici 66 000 USD poté, co se několik dní držela nad 69 000 USD. To vyvolávalo obavy z dalšího poklesu ceny. Krypto analytici se ale domnívají, že v rámci býčího trendu by mohlo dojít ke 30% korekci ceny bitcoinu.
 • 📈 Bitcoin letí až do nebes? 🤔 | Trendový výhled
  Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů.
 • Bitcoin, lov za 30 tisíci dolary
  Bitcoin minulý týden zaznamenal určitou volatilitu, když se nadále snažil prorazit hranici 30 000 USD. Kryptoměna se na začátku týdne propadla na eToro až na 26 500 USD, než v polovině týdne prudce vzrostla do blízkosti 28 800 USD, ale nedokázala udržet rally směrem k 30 tisícům USD. V současné době se pohybuje ve stejném pásmu, v jakém minulý týden začínala, tedy kolem 27 400 USD.
 • Bitcoin má blízko ke zlomení historického cenového rekordu, pomoci mu může Nvidie. Do bitcoinu už investuje největší banka v EU či penzijní fond z USA
  Cena nejstarší a nejrozšířenější světové kryptoměny bitcoinu se dnes vyšplhala do blízkosti svého dějinného maxima. Na to vystoupala letos v polovině března a činí takřka 73 800 dolarů za kus. Dnes se bitcoin podle dat agentury Bloomberg prodával až za více než 71 929 dolarů poté, co se v mezidobí jeho cena citelně propadla, až do blízkosti 56 500 dolarů dne 1. května.
 • Bitcoin má nakročeno k překonání hranice 100 000 dolarů. Investiční špičky na akci Deloitte diskutovaly o trendech na trhu
  Investujeme proto, že peníze ztrácí hodnotu. Na tom se shodli řečníci na debatě v rámci projektu Technology Fast 50 společnosti Deloitte. Hodnota Bitcoinu může ještě letos přesáhnout hodnotu 100 000 dolarů. Zároveň však upozornili, že s ohledem na inflaci jeho reálná hodnota stále nedosáhla úrovně z roku 2021. Zatímco v jiných kryptoměnách budoucnost nevidí, vhodná doba je podle nich i nadále pro investice do nemovitostí a akcií.
 • Bitcoin má nárůst přes 20 %
  Bitcoin v úterý vstoupil do rally módu a překonal bariéru rezistence na úrovni 27 400 USD. Rally rovněž vynesla kryptoměnu nad klesající linii odporu vytyčenou z vrcholu ze 14. dubna, což pravděpodobně signalizuje pokračování převládajícího vzestupného trendu, vyznačeného vzestupnou linií podpory vytyčenou z minima z 30. prosince. Pokud budou býci stále v růstu, mohli by své tažení prodloužit a možná napadnout maximum ze 14. dubna na úrovni 31 160 USD, jehož prolomení by mohlo mít větší býčí důsledky a možná by otevřelo cestu k zóně 37 300 USD, kterou vyznačuje vnitřní swingové minimum z 1. května 2022.
 • Bitcoin má našlápnuto k překonání historického cenového rekordu, padnout může už dnes odpoledne. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování
  Cena bitcoinu dnes vzrostla až o 860 dolarů za kus, tedy od historického cenového rekordu jej dělilo necelých 400 dolarů. Podle údajů serveru Coindesk stál dnes před půl třetí středoevropského času jeden bitcoin více než 19 271 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činí 19 665,39 dolaru.
 • Bitcoin má potenciál překročit 25 000 dolarů
  Cena bitcoinu stále překonává úrovně odporu a získává zpět dříve ztracené území. Tato cenová akce by mohla naznačovat přetrvávající trend a nový úsvit pro kryptoprůmysl po měsících kolapsů společností a bankrotů.
 • Bitcoin: Má šanci překonat hranici 50 000 USD?
  Bitcoin poprvé od roku 2021 překonal hranici 50 000 USD, což vyvolalo značné vzrušení mezi nadšenci do kryptoměn i běžnými ekonomickými pozorovateli.
 • BITCOIN MEETUP | Do trafiky pro bitcoin? Easycoin!
  Je to už více než rok, co World BTC Business Martina Stránského umožnil zaplatit za nákup bitcoinu na více než 8000 tisíci míst v ČR. Služba ovšem nevydržela v běhu dlouho a byla po pár měsících stažena kvůli odstoupení hlavních partnerů. Nyní je Easycoin zpět, má nového partnera a opět zprostředkovává přístup k bitcoinu na mnoha místech v republice.
 • Bitcoin meziročně vzrostl o 90%
  Investice do BTC od ledna předčily zlato, stříbro, Nasdaq a Apple, Facebook, Teslu, indexy na Wall Street S&P 500 a další. Aktuálně se cena BTC pohybuje okolo 55 000 USD, tzn.od ledna je to přibližně o 90% více. To je samo o sobě velmi působivé, působivější však je výkonnost BTC v porovnání s jinými aktivy.
 • Bitcoin minulý týden poněkud oslabil
  Bitcoin minulý týden poněkud oslabil, protože nejednoznačné údaje z ekonomiky a oblasti regulace nadále vedly investory k zamyšlení nad směřováním trhu.
 • Bitcoin míří k největšímu týdennímu zisku od října
  Bitcoin se od října roku 2021 poprvé opět blíží k nejlepšímu týdennímu zisku, k čemuž mu pomohl návrat k ochotě riskovat na širších globálních trzích.
 • Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost
  Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna. Rekordní cena, které dosáhl letos 14. dubna, představuje necelých 65 tisíc dolarů. Už dnes nebo v tomto týdnu bitcoin tuto „cenovku“ může trumfnout. Dnes totiž bude v USA spuštěn první tamní burzovně obchodovaný fond umožňující investice do termínových kontraktů na bitcoin.
 • Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž už nejspíše v pondělí spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost
  Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se včera přehoupla dokonce přes hodnotu 62 500 dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna. Rekordní cena, které dosáhl letos 14. dubna, představuje necelých 65 tisíc dolarů. Už o tomto víkendu nebo v příštím týdnu bitcoin tuto „cenovku“ může trumfnout. Už v pondělí totiž pravděpodobně bude v USA spuštěn první tamní burzovně obchodovaný fond umožňující investice do termínových kontraktů na bitcoin.
 • Bitcoin může klesat ještě níž
  Krypto miliardář Mike Novogratz uvedl, že než bitcoin najde podporu a začne růst, může se ještě víc propadnout.
 • Bitcoin na ATH!🚀
  Bitcoin před chvílí překonal svá předchozí historická maxima, kterých dosáhl před zhruba půl rokem. Momentálně se už ale obchoduje o přibližně 3 % výše v okolí úrovně 66 000 USD.
 • Bitcoin nabírá na síle
  Vzestupný pohyb bitcoinu by mohl být stejně dramatický jako jeho pokles. Navíc se zdá, že hlavní kryptoměna je vůči fundamentálním útokům imunní. Poté, co Čína zakázala těžbu, se její podíl na globálním hash rate snížil ze 75 % v září 2019 na nynější nulu.
 • Bitcoin na burzách znovu roste
  Největší světová burza kryptoměn Bitfinex zaznamenala opět nárůst ceny bitcoinu, který vyšplhal z 6875 dolarů až na 8087 dolarů. Vzestup ceny zaznamenaly i všechny ostatní burzy včetně největší české burzy Coinmate. Není zcela známo, proč v poslední době zase začala cena bitcoinu na světových burzách tak ostře růst nahoru. Narůst za pouhou jednu hodinu na největší světové burze kryptoměn Bitfinex o 15 % je opravdu překvapivý. Poprvé tak v dubnu tato největší kryptoměna překonala svou další hranici 8 000 dolarů, pod kterou cena spadla na konci března. Následně zase cena propadla a pohybovala se níže, asi kolem 7 700 dolarů. Světový vývoj se odrazil i na naší české burze Coinmate.io. Zde tato cena vzrostla za jednu hodinu téměř o 23 000 korun.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank