Ticker Tape by TradingView
Pokles průmyslové výroby - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Průmyslová výroba v srpnu meziročně klesla o 8 %, což znamená nejvýraznější pokles za uplynulé tři měsíce.
Údaj očištěný o kalendářní vlivy hlásí meziroční pokles výroby o 5,5 %, neboť srpen měl o jeden pracovní den méně, než stejný měsíc loňského roku.
Ovšem i výsledek očištěný o kalendářní vlivy hlásí pro letošní srpen o něco hlubší pokles výroby, než tomu bylo v červenci a jde o horší výsledek, než co očekával trh.
Detaily za srpen hlásí zrychlení propadu nových zakázek a také průmyslových tržeb, přičemž zejména u propadu exportních zakázek nelze vše vysvětlit pouze meziročně nižším počtem pracovních dní.
Na druhou stranu ale slabší výsledky za srpen zřejmě souvisí s načasováním podnikových dovolených jak v tuzemském průmyslu, tak u našich hlavních obchodních partnerů, neboť průzkumy ze zpracovatelského průmyslu rozhodně nenaznačují, že by se situace měla zhoršovat.
Průmyslová výroba klesla v srpnu výrazněji, než se čekalo, výrazný pokles hlásí také nové zakázky a tržby v průmyslu.
Srpnový meziroční pokles výroby o 8 % (údaj neočištěný o vliv počtu pracovních dní) kontrastuje s tržním očekáváním poklesu o 4,3 %.
Tahounem celkového poklesu byla výroba motorových vozidel, viditelně negativní vliv měla také výroba strojů a zařízení.
Dařilo se naopak výrobě oděvů a textilií či zpracování dřeva.
Zrychlil se též meziroční pokles tržeb v průmyslu, zejména tržeb z přímého vývozu, jež klesly o 9,8 %, přičemž i zde sehrál zásadní roli propad tržeb v odvětví výroby motorových vozidel.
Nové průmyslové zakázky klesly meziročně o 9,8 % a i zde byly tahounem zakázky ze zahraničí, jež prohloubily svůj propad na 11,1 %, opět s výrazně negativním příspěvkem odvětví motorových vozidel.
Zprávy z tuzemského průmyslu za letošní srpen jsou zklamáním, neboť se prohloubil pokles výroby, ale především nových zakázek a také tržeb v průmyslu.
Tyto výkyvy bych ale nebral jako nějakou dramatickou zprávu, neboť slabší výsledky za srpen mohou hodně souviset s načasováním podnikových dovolených, zejména pak u zahraničních partnerů.
Průzkumy sentimentu jak u nás, tak v eurozóně a zejména pak v Německu naznačují, že situace v průmyslu se v srpnu zlepšovala a růst aktivity v průmyslu pak v září dle těchto průzkumů dále zrychlil.
Září by tedy mělo přinést lepší výsledky s tím, jak se po letních prázdninových přestávkách průmysl vrátí k běžnému fungování.
Pro výsledky v závěrečném čtvrtletí letošního roku bude klíčový vývoj na poli koronaviru a schopnost vyhnout se uzavírkám ve výrobě a omezením, jež by nepříznivě zasáhla zahraniční obchod.
Vlády a ostatní autority se zatím snaží vyhnout plošným uzavírkám ve výrobě, obchodu a službách, tak jak je pamatujeme z první vlny pandemie z letošního jara.
Každopádně lze konstatovat, že v samotném září panoval v evropském průmyslu optimismus, tedy je zde naděje, že se vývoj objednávek a výroby bude dále zlepšovat, byť tuzemský průmysl se k meziročnímu růstu výroby vrátí zřejmě až v prvním pololetí roku 2021.
Za rok 2019 jako celek průmyslová výroba klesla o 0,2 %, letos se propad řádově prohloubí.
Výhled pro letošní rok jako celek zůstává nejistý, momentálně očekávám celoroční pokles průmyslové výroby zhruba v pásmu 8,5 % až 9 %.
Klíčová slova: Průmyslová výroba | Zahraniční obchod | Optimismus | Výsledky | Trh | Zprávy | Tržby | Propad | Výhled | Generali Investments | Obchod | Průzkumy | Průmysl | Výrazný pokles | Tuzemský průmysl | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Pandemie | Vývoj | Výkyvy | Růst | Situace v průmyslu | Nové zakázky | JDE | Lepší výsledky | Pokles tržeb | Průmyslové zakázky | Pokles průmyslové výroby |
Čtěte více
-
Pokles na trzích se může přesunout do reálné ekonomiky
„Měli bychom se začít připravovat na černý scénář, ve kterém šíření koronaviru poškodí evropskou ekonomiku. Je proto namístě začít diskutovat o stimulačních opatřeních v měnové a rozpočtové oblasti, tak abychom v případě zhoršování situace zabránili propadu států s nízkým hospodářským růstem do recese,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Pokles na USD/CHF pokračuje navzdory krátkodobému odrazu
USD/CHF se po dvou po sobě jdoucích červených seancích pokouší o mírný růst. Je pozoruhodné, že se tento pár v posledních sedmi obchodních seancích konsolidoval kolem úrovně 0,7940 poté, co 1. července dosáhl téměř 14letého minima. Mezitím zápis z červnového zasedání Fedu potenciálně otevřel dveře dalšímu snižování sazeb v roce 2025. Navíc nejistota související s obchodem by také mohla přispět k omezení růstu tohoto páru. -
Pokles nervozity z obchodní války dovolil eurodolaru korekci ztrát
Na hlavních finančních trzích se dnešek nese v negativním duchu po zásahu amerického prezidenta. Donald Trump nechal úřad obchodního zmocněnce vypracovat plán cel na čínské zboží za dalších 200 miliard dolarů. Reakce na čínskou odvetu tak byla rychlá a výrazná. Zejména asijské trhy se dostaly pod tlak, ale ušetřeny nejsou ani trhy západní. -
Pokles nezaměstnanosti v eurozóně pravděpodobně ECB neodradí od akce, analýza EUR/USD
Míra nezaměstnanosti klesla v eurozóně v lednu už třetíměsíc v řadě a dosáhla nejnižší úrovně od srpna 2011, když se snížila na 10,3 procenta... -
Pokles objednávek zboží v USA snižuje očekávání růstu sazeb
Prodeje zboží dlouhodobé spotřeby v USA za duben vzrostly o 0,4 % m/m. Očekávání byla nastavena na +0,6 % m/m. Předchozí růst dosáhl na 0,4 % m/m. -
Pokles obratu burzy Binance a finanční ztráty v USA
Již více než dva měsíce se bitcoin obchoduje v sestupném trendu. Cena neudělala žádné pokusy o stabilizaci nad kanálem, takže žádný základ pro očekávání růstu v blízké budoucnosti. Potřebujeme alespoň nějaké nákupní signály (včetně 24hodinového časového rámce), abychom mohli počítat s posílením bitcoinu. Denní graf je obzvláště důležitý právě teď, protože cena se blíží vzestupné trendové linii. -
Pokles PMI se zastavil, klesající poptávka dále tlumí výrobu
PMI pro zpracovatelský sektor v srpnu zastavil propad, když se udržel na červencových 46,8 bodech signalizujících kontrakci sektoru. Srpnový vývoj navazuje na předchozí měsíce, kdy úpadek poptávky vede k úpadku výroby s negativním dopadem na zaměstnanost. Z pozitivní stránky tímto dochází ke zmírnění tlaků na nabídkové straně a inflační tlaky následně zvolňují. -
Pokles počtu volných pracovních míst pokračuje
Podíl nezaměstnaných osob v listopadu stagnoval na 3,5 %, po sezónním očištění pak na 3,7 %. Stagnoval i počet uchazečů o zaměstnání po sezónním očistění (268 tisíc). Ve srovnání se stejným měsícem loňského roku byl však tento počet o 12 tisíc vyšší. I v listopadu pokračoval pokles volných pracovních míst. K dispozici jich bylo 292 tisíc oproti 297 tisícům v minulém měsíci. V porovnání s loňským rokem byl jejich počet nižší o 53 tisíc. Po sezónním očištění počet volných pracovních míst meziměsíčně poklesl o 3 tisíce. Na jedno volné pracovní místo připadalo 0,9 uchazeče. Harmonizovaná míra nezaměstnanosti měřená Eurostatem dosáhla v říjnu 2,1 % a byla tak o desetinku nižší než v předchozím měsíci. Stále se drží jen těsně nad předpandemickými minimy (1,8 %). V rámci evropské sedmadvacítky Česká republika stále drží ve srovnání v nezaměstnanosti prim. -
Pokles PPI v Nemecku nie je o prebytočných kapacitách, ale o poklese cien vstupov
O hlboko negatívnom indexe výrobných cien (PPI) sa zvykne hovoriť aj ako o prejave prebytočnej kapacity v ekonomike, k... -
Pokles produkce ropy a přípravná obchodní jednání tlačí trhy vzhůru
Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování v ziscích. Index Dow Jones roste o 1 %, S&P 500 získává 0,9 % a technologický Nasdaq posiluje o 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede finančním institucím (+1,5 %) a energetickým společnostem (+1,4 %), a to především díky zveřejněné statistice produkce ropy za prosinec. OPEC v ní uvádí, že došlo k meziměsíčnímu poklesu produkce ropy o necelých 800 tisíc barelů denně na 30,8 milionu barelů. To, co ale trhy tlačí vzhůru, jsou především zprávy o probíhajících přípravných jednáních mezi Spojenými státy a Čínou na hlavní obchodní jednání v závěru týdne. -
Pokles průmyslové výroby v červnu pokračoval výhradně kvůli energetice
Průmyslová výroba v červnu pokračovala v poklesu a oproti květnu se snížila o 1,1 % m/m. V meziročním vyjádření byla vyšší o 3,3 %, což bylo mírně nad tržním konsensem ve výši +2,9 % a poblíž našeho odhadu (+3,6 %). Po očištění o efekt rozdílného počtu pracovních dní ale byla meziročně jen mírně vyšší o 0,2 %. Touto optikou se domácímu průmyslu s výjimkou ledna letos daří udržovat oproti loňsku vyšší výrobu. -
Pokles průmyslových cen v dubnu zrychlil
Meziroční pokles cen tuzemských průmyslových výrobců v dubnu zrychlil z -0,3 % na -1,3 %. To bylo o něco více, než očekávala naše prognóza (-1,1 %) i tržní konsensus (-1,0 %). K urychlení tempa poklesu došlo také v meziměsíčním vyjádření, a to z březnových -0,3 % na dubnových -0,8 %. Vliv na to měly snižující se ceny energií včele s levnější ropou, jejíž dovoz navíc zlevňoval silnější kurz koruny vůči dolaru. Elektřina pak meziměsíčně zlevnila o 4 %. -
Pokles reálných mezd a životní úrovně připravuje půdu na zimu plnou nespokojenosti
„NESPOKOJENOST: Velkou Británii čeká „zima plná nespokojenosti“, protože reálné mzdy klesají nejrychlejším tempem v historii a prognózy předpovídají největší pokles životní úrovně od počátku záznamů. To je příčinou nárůstu stávek a přerušení práce. Stávkují zaměstnanci pošt, železnic, telekomunikací a univerzit a hrozí i zaměstnanci ve zdravotnictví. V čele tohoto trendu stojí Velká Británie, ale je patrný i v celosvětovém měřítku - v USA se stávky množí, přičemž nejnovější hrozba přichází od železničářů, kteří ovládají 40 % kapacity nákladní dopravy. Francouzští zaměstnanci v letecké dopravě, energetice a veřejných službách vedou k nárůstu stávek v celé Evropě. -
Pokles ropy
Ropa klesla, jelikož se ukázalo, že vzrostly zásoby v USA a investoři se bojí, že bude slabá poptávka kvůli zpomalujícímu růstu. -
Pokles ropy, čeká ji týdenní pokles způsobený nouzovým uvolněním zásob
Ropa míří zpět k týdennímu ústupu v souvislosti s plány na masivní uvolnění zásob, virovou epidemií, která snižuje poptávku v Číně, která je největším dovozcem, a jestřábím obratem amerického Federálního rezervního systému. -
Pokles ropy pomáha doláru, jej prípadný rast by mohol mať opačný efekt
Cena ropy má na devízové trhy väčší vplyv, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Asi nikoho neprekvapí, že oslabujú men... -
Pokles ropy, poptávka v Číně a strach z recese
Ropa klesá, jelikož obavy z recese a zhoršující se epidemie Covid-19 v Číně vyvolaly obavy z nižší poptávky po pohonných hmotách. -
Pokles ropy, rostou obavy z poptávky Číny
V úterý ráno byl zaznamenán okres ropy v Asii, což pokračuje v sestupném trendu z předchozího dne, kdy se Ukrajina a Rusko snažilo v mírových jednáních pokračovat. Ke ztrátám přispěly i obavy, že odstávka v čínské Šanghaji by mohla způsobit ovlivnění poptávky po palivech. -
Pokles ropy se po rollove na futures zrychluje
Dnes došlo k rolování futures kontraktu na ropu WTI. Ztráta činí 4 %, ale pouze 1,5 % je skutečný pohyb ceny a zbytek je rolování futures kontraktu. Silný rozdíl mezi dvěma nejbližšími kontrakty naznačuje teoreticky vysokou poptávku, ale zároveň je také varovným signálem. Příliš velká backwardace v minulosti vedla k zahájení korekce na trhu s ropou. -
⏬ Pokles ropy WTI o 4 %
OPEC+ hlásí, že schůzka, která se měla konat v neděli, je zrušena. S největší pravděpodobností bude jednání přeloženo na příští týden. To by mohlo znamenat, že mnoho zemí nechce další snížení produkce, což samozřejmě omezuje potenciální zisky. Za zmínku stojí, že GPD Saúdské Arábie bude letos klesat, mimo jiné kvůli nižší produkci ropy.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Denní kalendář událostí
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
Guvernér RBNZ Christian Hawkesby
V USA týdenní statistický bulletin API
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
Guvernér RBNZ Christian Hawkesby
V USA týdenní statistický bulletin API
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ceny ropy klesají, investoři reagují na slabá ekonomická data
Forex: Americký dolar mírně posiluje, pomáhá mu zmírnění obav o stav pracovního trhu
Polská centrální banka znovu snížila základní úrok, nově činí 4,25 procenta
Pražská burza znovu mírně vylepšila historické maximum
Forex: Koruna po zveřejnění inflace posílila na 24,35 EUR/CZK, vůči dolaru stagnovala
Ložiska zlata v ČR údajně skrývají 77 tun dostupných zásob tohoto kovu
Forex sentiment 5.11.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 5.11.2025
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 5.11.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Komodity: Ceny ropy klesají, investoři reagují na slabá ekonomická data
Forex: Americký dolar mírně posiluje, pomáhá mu zmírnění obav o stav pracovního trhu
Polská centrální banka znovu snížila základní úrok, nově činí 4,25 procenta
Pražská burza znovu mírně vylepšila historické maximum
Forex: Koruna po zveřejnění inflace posílila na 24,35 EUR/CZK, vůči dolaru stagnovala
Ložiska zlata v ČR údajně skrývají 77 tun dostupných zásob tohoto kovu
Forex sentiment 5.11.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 5.11.2025
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 5.11.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
Akciové indexy na maximech, ale pod povrchem panuje strach. Jak davové chování ovládá trhy?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 3. – 9. listopadu
Je na trhu AI bublina?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na USD/JPY a jeho potenciál
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata - Jerome Powell: Když jste v mlze, je lepší zpomalit
Archetyp Dobrodruha: Intuice, riziko a flow
Pozdě na Nvidii? Kam teď nasměrovat kapitál v AI vlně
Praktická ukázka: O chlup to zase dopadlo dobře
Jak nadměrné sebevědomí deformuje investiční rozhodování | psycholog Marek Horňanský
Ztrátová tolerance: Skrytá dovednost úspěšných traderů
Akciové indexy na maximech, ale pod povrchem panuje strach. Jak davové chování ovládá trhy?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 3. – 9. listopadu
Je na trhu AI bublina?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na USD/JPY a jeho potenciál
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata - Jerome Powell: Když jste v mlze, je lepší zpomalit
Archetyp Dobrodruha: Intuice, riziko a flow
Pozdě na Nvidii? Kam teď nasměrovat kapitál v AI vlně
Praktická ukázka: O chlup to zase dopadlo dobře
Jak nadměrné sebevědomí deformuje investiční rozhodování | psycholog Marek Horňanský
Ztrátová tolerance: Skrytá dovednost úspěšných traderů
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí trhu – Zlomový bod na Wall Street
Frankfurtská burza dnes končí v kladných hodnotách
⏫US100 roste o 1 %
Forex: Vyšší inflace neměla na korunu významný vliv
Průzkum Ayming: Daňové odpočty na výzkum a vývoj motivují firmy k investicím. Většina je plánuje využívat i nadále
Wall Street se v úvodu seance obchoduje v zeleném
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 31. říjnu vzrostly o 5202 tis. barelů
Pražská burza v plusu
Prabos plus v rámci Start Day zveřejnil výsledky za 9M a aktualizoval celoroční výhled
USA: Index PMI ve službách v říjnu podle předběžných dat na 54,8 b. při očekávání 55,2
Denní shrnutí trhu – Zlomový bod na Wall Street
Frankfurtská burza dnes končí v kladných hodnotách
⏫US100 roste o 1 %
Forex: Vyšší inflace neměla na korunu významný vliv
Průzkum Ayming: Daňové odpočty na výzkum a vývoj motivují firmy k investicím. Většina je plánuje využívat i nadále
Wall Street se v úvodu seance obchoduje v zeleném
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 31. říjnu vzrostly o 5202 tis. barelů
Pražská burza v plusu
Prabos plus v rámci Start Day zveřejnil výsledky za 9M a aktualizoval celoroční výhled
USA: Index PMI ve službách v říjnu podle předběžných dat na 54,8 b. při očekávání 55,2
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Pokud příští vládu bude sestavovat hnutí ANO, česká ekonomika poroste rychleji a koruna bude výrazněji posilovat, míní největší švýcarská banka UBS. Koruna je už nyní spolu se švýcarským frankem nejsilnější světovou měnou v pohnutém období od roku 2020
Makro: Průmyslové objednávky Německa v srpnu vzrostly o 3,4 pct
Minuta s XTB
Vzbura na lodi Bank of England
Ranný budíček
Euro vůči dolaru posiluje, na programu jsou další aukce a jednání ECB
US dáta
EUR/USD. 7. června. Medvědi se navzdory všemu zdráhají zaútočit.
Kde budou ceny stříbra a zlata příští rok?
FX sumarizácia dopoludnia
Pokud příští vládu bude sestavovat hnutí ANO, česká ekonomika poroste rychleji a koruna bude výrazněji posilovat, míní největší švýcarská banka UBS. Koruna je už nyní spolu se švýcarským frankem nejsilnější světovou měnou v pohnutém období od roku 2020
Makro: Průmyslové objednávky Německa v srpnu vzrostly o 3,4 pct
Minuta s XTB
Vzbura na lodi Bank of England
Ranný budíček
Euro vůči dolaru posiluje, na programu jsou další aukce a jednání ECB
US dáta
EUR/USD. 7. června. Medvědi se navzdory všemu zdráhají zaútočit.
Kde budou ceny stříbra a zlata příští rok?
FX sumarizácia dopoludnia
Blogy uživatelů
Exotic trading ideas: USD/TRY, USD/RUB a USD/NOK
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/USD, index S&P 500 a kryptoměnu Bitcoin
Praktické okénko: Chamtivost v hlavní roli?
Pozdě na Nvidii? Kam teď nasměrovat kapitál v AI vlně
Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy
Fundamentální analýza kryptoměn – technologické aspekty a jejich vliv na hodnotu kryptoměn (3. díl)
Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/USD, zemní plyn a index NASDAQ
Jak budou úrokové sazby hýbat trhy?
Týdenní výhled (S&P 500, Majors, fundamenty)
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Exotic trading ideas: USD/TRY, USD/RUB a USD/NOK
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/USD, index S&P 500 a kryptoměnu Bitcoin
Praktické okénko: Chamtivost v hlavní roli?
Pozdě na Nvidii? Kam teď nasměrovat kapitál v AI vlně
Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy
Fundamentální analýza kryptoměn – technologické aspekty a jejich vliv na hodnotu kryptoměn (3. díl)
Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/USD, zemní plyn a index NASDAQ
Jak budou úrokové sazby hýbat trhy?
Týdenní výhled (S&P 500, Majors, fundamenty)
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Vzdělávací články
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Obchodní deník a plán, který plní svůj účel
Proč někteří brokeři dobrovolně sdělují čísla ztrátovosti svých klientů?
8 nejlepších obchodních strategií – poziční obchodování (5. díl)
5 tipů jak obchodovat forex při propadu na burze
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za listopad
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2024
Kdy je správné nevstoupit do obchodu
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2025?
Smart Money Trading: Obchodní time-frame a inducementy (18. díl)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Obchodní deník a plán, který plní svůj účel
Proč někteří brokeři dobrovolně sdělují čísla ztrátovosti svých klientů?
8 nejlepších obchodních strategií – poziční obchodování (5. díl)
5 tipů jak obchodovat forex při propadu na burze
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za listopad
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2024
Kdy je správné nevstoupit do obchodu
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2025?
Smart Money Trading: Obchodní time-frame a inducementy (18. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Švýcarská centrální banka snížila základní úrok na nula procent
Meziroční inflace v ČR v březnu stagnovala
Sedmnáct zemí EU vyzvalo k zjednodušení průmyslových regulací
Ropa WTI - Intradenní výhled 4.1.2024
VIDEO: 🔴 Tržní chaos 😱 | Začíná nová fáze trhů 📈 | Trump couvá z tvrdých cel 🎯 | Zlato je nezastavitelné 🚀
Forex: Koruna stagnovala k euru, k dolaru oslabila
Index spekulativního sentimentu 13.3.2013
Index DAX - Intradenní výhled 9.8.2021
V Davosu začíná ekonomické fórum, i bez Rusů se čeká rekordní účast
Trading pozice forex retail obchodníků
Švýcarská centrální banka snížila základní úrok na nula procent
Meziroční inflace v ČR v březnu stagnovala
Sedmnáct zemí EU vyzvalo k zjednodušení průmyslových regulací
Ropa WTI - Intradenní výhled 4.1.2024
VIDEO: 🔴 Tržní chaos 😱 | Začíná nová fáze trhů 📈 | Trump couvá z tvrdých cel 🎯 | Zlato je nezastavitelné 🚀
Forex: Koruna stagnovala k euru, k dolaru oslabila
Index spekulativního sentimentu 13.3.2013
Index DAX - Intradenní výhled 9.8.2021
V Davosu začíná ekonomické fórum, i bez Rusů se čeká rekordní účast
Trading pozice forex retail obchodníků
Témata v diskusním fóru
Devizové rezervy a jejich vliv na forex
FOMO: Jak strach z promeškání ovlivňuje investory a tradery?
Axiory Europe: Modernizovaná obchodní infrastruktura zvyšuje zisky traderům
Komodity
Price Action Trading Jakuba Hodana
Fintokei
GBP/USD
Možnosti práce se Stop-Lossem
Obchodování na forexu: Analýza GBP/USD, AUD/USD a USD/JPY
Ach ta geometrie!
Devizové rezervy a jejich vliv na forex
FOMO: Jak strach z promeškání ovlivňuje investory a tradery?
Axiory Europe: Modernizovaná obchodní infrastruktura zvyšuje zisky traderům
Komodity
Price Action Trading Jakuba Hodana
Fintokei
GBP/USD
Možnosti práce se Stop-Lossem
Obchodování na forexu: Analýza GBP/USD, AUD/USD a USD/JPY
Ach ta geometrie!




