Neděle 24. říjen 2021 04:57
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Purple vyroci
reklama
InstaMarkets

Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou

22.09.2021 14:24  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V dnešní analýze se zaměříme na akcie Nio (NIO). Jde o čínskou společnost patřící do sektoru elektromobilů. Firma Nio je obecně považována za jednoho z největších čínských konkurentů Tesly. Elektromobilový průmysl je v dané zemi v tomto ohledu velmi klíčový.

Podíváme se tedy na vývoj elektromobility nejen v Číně, ale i v globálním měřítku. Rozebereme si i aktuální cenový graf. Podívejte se na fundamentální a technickou analýzu Nio akcie.

Nio logo a elektromobil

V článku se dozvíte:

 1. Globální prodeje elektromobilů stoupají
 2. Byznys s elektromobily v Číně raketově roste
 3. Nio plánuje nové řady vozů a masovou produkci
 4. Fundamentální analýzaNio akcie (NIO)
 5. Technická analýza Nio akcie (NIO)
 6. Závěrem
 7. Obchodujte s akciemi Nio (NIO) prostřednictvím LYNX

Globální prodeje elektromobilů stoupají

I navzdory pandemii globální prodeje elektromobilů horentně stoupají. Za rok 2020 prodeje v relativních číslech vzrostly o 43 %. Jenom v Číně se prodalo na 1,3 milionu kusů. Meziročně prodeje vzrostly o 8 %. Čína je obrovským trhem, který má až 41% podíl celosvětových prodejů. Avšak Evropa Čínu dohání. Vůbec poprvé se na starém kontinentě prodalo více elektroaut.

Nikoho určitě nepřekvapí ani informace, že americká Tesla není v Číně nejprodávanějším elektro vozem. Tesla je příliš drahá a jejich auta relativně velká. V ČLR je nejprodávanějším vozem tzv. Hongguang Mini, což vyrábí „joint venture“ SAIC-GM-Wulling Automobile. Jedná se o skutečně velmi malinkaté a levné elektrické vozidlo. V základní výbavě stojí v přepočtu asi 100 tisíc korun. Velikostí se podobá vozu Škoda CitiGo. Joint venture je složeno ze tří automobilek. Čínská státní SAIC Motor, tradiční americký výrobce General Motors a další čínská společnost Wuling Motors.

Celosvětové prodeje elektromobilů. Zdroj: statista.com

Jak vyplývá z přiloženého grafu, celosvětově dominuje Tesla model 3. Druhé nejprodávanější elektrické vozidlo je právě čínský HongGuang Mini. Drtivá většina těchto čínských vozů se prodá právě v ČLR. Vozidlo je totiž skutečně použitelné spíše jen na krátké vzdálenosti ve městech. Nikoliv na delší trasy.

Poptávka ze strany Číňanů tedy soustavně roste. Hlavně ve velkých městských oblastech, protože je zde dostatečná elektrická infrastruktura. V rurálních oblastech lze předpokládat, že řidiči preferují auta se spalovacími motory. Čína již více jak dekádu elektromobilitu skrze nejrůznější subvence podporuje. Probíhá zde masivní budování infrastruktury a to včetně nabíjecích stanic. I ČLR má v plánu za cca 40 let dosáhnout tzv. uhlíkové neutrality.

Byznys s elektromobily v Číně raketově roste

Za více jak polovinu letošního roku vzrostl počet podnikání, související s elektromobilitou, absolutně o 81 000 firem. Minulý rok činil přírůstek 78 000. Celkově je tak v Číně na 321 000 byznysů, které v tomto odvětví podnikají. Jedná se tedy o mohutně rostoucí sektor, který generuje nemalé výnosy. V obecné rovině se právě nejčastěji zmiňuje Nio, případně další čínští producenti Xpeng Motors a BYD. Například producent BYD prodal k srpnu letošního roku na 61 400 vozů. Meziročně až čtyřikrát více. Poptávka po elektrických vozech stále stoupá.

Faktem je, že do odvětví každý měsíc vstupují tisíce nových ekonomických subjektů. Je zřejmé, že dochází k příliš rychlému nafukování tohoto sektoru ekonomiky. Čínská vláda si toho již všimla a dle slov čínského ministra průmyslu čeká odvětví konsolidace. Jejich ekonomika má v tomto sektoru dosáhnout stability, která přinese sílu. Čínský ministr uvádí, že v těchto chvílích je příliv nových ekonomických subjektů do odvětví příliš rychlý. Dle něj nejsou přírůstky úměrné k velikosti státu. ČLR má vskutku hodně obyvatel, ale je třeba myslet na to, že jednotlivé územní oblasti se od sebe dost ekonomicky liší.

Čínská vláda tudíž začne ořezávat počty nových byznysů, které se chtějí lidově řečeno svézt. Z ekonomického hlediska se tolik subjektů nemůže na trhu uživit – nebudou konkurenceschopné. Respektive by stejně nakonec časem skončili, ale mohlo by to být v masovém měřítku. Z toho mohou vznikat další navazující problémy, které si nejspíš vládnoucí strana nepřeje. Čínské úřady proto neviditelnou ruku trhu nahradí udělováním povolení a limitů. Tím se vstup do odvětví dostane pod kontrolu. Přirozeně to vytvoří i prostředí pro korupci, jako každá byrokracie.

Mimojiné z toho budou těžit právě zavedené čínské firmy jako je Nio, Xpeng a BYD. Když čínské úřady znemožní potenciální konkurenci vstup na trh, logicky si mnohem snáze udrží své podíly na trhu. Teoreticky je možné, že se vytvoří prostředí, které může připomínat oligopol. Státní restrikce totiž k ničemu jinému nevedou. To dokázal již před pár staletími doktor Smith ve své legendární práci Bohatství národů.

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

Nio plánuje nové řady vozů a masovou produkci

Nio má v plánu vyrábět tři nové typy vozů. Mezi nimi má být vůbec první sedan. Aktuálně totiž automobilka produkuje jenom SUV vozidla. Konkrétně tři různé typy. Je tedy zřejmé, že Nio chce konkurovat Tesle a dalším evropským producentům, což CEO firmy i potvrdil.

Automobilka už na počátku roku oznámila, že plánuje vytvořit novou řadu vozů za účelem větší konkurenceschopnosti vůči vozům Toyota a Volkswagen. Řada má být specifická tím, že se bude jednat spíše o vozy masové výroby. Momentálně Nio vyrábí velmi drahé vozy vyšší třídy. Proto se taky Nio uvádí jako hlavní čínský konkurent Tesly. Krok tedy znamená, že chtějí začít produkci levnějších modelů, které budou mnohem dostupnější.

Samotná logika tohoto kroku není absolutně nijak přelomová, protože na to již ve 20. letech minulého století přišel Henry Ford. Jeho automobilka se toho držela dost dlouho. Společnost Ford od této doktríny částečně upustila až přibližně před 50ti lety. Luxusnější vozy začala vyrábět až mnohem později od svého vzniku. Nio na to jde akorát „od shora“. Napřed drahé vozy, až poté ty levnější. Pokud se chcete o společnosti Nio dozvědět více, přečtěte si náš  dřívější článek.

Fundamentální analýza Nio akcie

Kvartální účetní období

Nio se může pochlubit stabilně rostoucími výnosy. Za první kvartál společnost dosáhla 1,23 miliardy USD a za druhý kvartál 1,31 miliardy USD. Mezi druhým kvartálem minulého roku a tím aktuálním došlo v relativních číslech o více jak 127% růst. Výnosy tudíž stoupají enormně. Profit margin je ovšem navzdory rostoucím výnosům záporný, -7,8 %. Firma si tak připisuje ztrátu 102 milionů USD.

Zisk a výnos za jednotlivé kvartály. Zdroj: yahoo.com

Předešlá čtvrtletí byl profit margin ale na mnohem horších číslech. V první čtvrtletí současného roku šlo dokonce o -61 %. Ačkoliv výnos byl téměř stejný jako druhý kvartál. Provozní výnos je -125 milionů USD, což je mezikvartálně zhoršení o 146 %. Nicméně třetí a čtvrtý kvartál z předešlého roku se též pohyboval v záporných číslech okolo -135 milionů USD.

Rentability vlastního kapitálu (ROE) je -76,8 %. Zisk na akcii (EPS) a poměrovýukazatel P/E nepočítáme, když společnost negeneruje zisk.

Účetní období za fiskální rok

Když dáme rok 2020 do kontrastu s předešlými roky, je dosti úspěšný. Výnos činil 2,36 miliardy USD při profit marginu -34,51 %. Předešlé roky byl profit margin v záporných trojciferných číslech. V případě, že si Nio udrží třetí a čtvrtý kvartál letošního roku v solidních číslech, určitě si oproti roku 2020 polepší. Co se týká ztráty, ta dosáhla 813 milionů USD. Předchozí dva roky ztráta přesahovala miliardu USD.

Zisk a výnos za jednotlivé roky. Zdroj: yahoo.com

Provozní výnos byl -658 milionů USD, což znamenalo zlepšení o 59 %. EBITDA se meziročně zlepšila o 68 % na -435 milionů USD. Volné cash flow bylo vůbec poprvé kladné, přesahovalo 119 milionů USD. Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) dosáhla -50 %. Zisk na akcii (EPS) a poměrový ukazatel P/E opětovně nepočítáme, protože automobilka neměla zisk.

Technická analýza Nio akcie

Pro technickou analýzu nám postačí pouze denní graf. V březnu 2020 začala cenová expanze, která vydržela až do počátku letošního roku. Za relativně krátkou dobu se Nio akcie zhodnotily o neuvěřitelných 3 300 %. Price Action bylo po většinu té doby prakticky jenom růstové, až na krátké korekce. Leč ke konci roku bylo znát, že volatilita stoupá a prodejní tlak sílil, zatímco nákupní tlak oslaboval. Historické maximum se v lednu vytvořilo na 77 USD. Od té doby kurz většinu času klesá.

Denní graf akcie Nio

Denní graf akcie Nio

Mezi lednem a květnem letošního roku cena titulu klesla o více jak 50 %. Propad se zastavil na S/R hladině 29 USD. K prvnímu otestování supportu však došlo již v březnu. Zanedlouho ale přišlo druhé otestování, po kterém nastal krátký rostoucí cyklus. Kurz do 1. července expandoval, ale na S/R hladině 56 USD přišlo zamítnutí. Od této chvíle cena zase soustavně klesá, ale nyní není regrese kurzu až tolik dynamická a samospádová jako tomu bylo v prvním čtvrtletí letošního roku.

Vlastně je podoba celé té klesající struktury příhodná, protože se jedná o býčí útvarklesající klín. Prodejní tlak v rámci patternu postupně slábne, což poznáte jednak ze stále menšího cenové poklesu a jednak z objemů. Klesající objemy nám v tomto případě říkají, že prodejcům dochází síla. Naopak pro potenciální nakupující je to příležitost, pouze čekají na impuls. A ten může velmi brzy přijít, protože jsme relativně blízko od supportu 29 USD a prostoru v rámci klínu rychle ubývá.

Ve prospěch býků právě hraje fakt, že je blízko silný support. Navíc na RSI si všimněte malé býčí divergence. Což pouze potvrzuje, že negativní momentum upadá. V případě, že dojde k odrazu, bude dobrým signálem, když křivka indikátoru prolomí zaznačenou čerchovanou trendovou diagonálu.

Závěrem

Z technického hlediska vidím, že má Nio akcie potenciál pro střednědobý růst. Je evidentní, že nabídková strana trhu je téměř vyčerpaná. Stačí, aby býci svou příležitost využili. A dovolil bych si tvrdit, že se toho dost možná brzy chytnou. Vše nyní závisí na výsledku středeční schůze Federálního výboru pro volný trh (FOMC), zda dojde ke změně v měnové politice. Dosud trhy kalkulovali s tím, že Federální rezervní banka pumpuje do systému ve velkých objemech likviditu (kvantitativní uvolňování). Což nemusí brzy platit.

Co se týká fundamentální stránky, zase je to pouze o očekávání o rostoucích budoucích výnosech. Elektromobilita se těší z mohutného protěžování národních a nadnárodních územních celků, takže se přirozeně počítá s tím, že potenciál výnosů v následujících letech mnohonásobně vzroste. Je v každém případě velice možné, že Nio bude brzy generovat zisk. To by mohlo být spouštěčem pro novou střednědobou cenovou růstovou vlnu.

Obchodujte s akciemi Nio prostřednictvím LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Díky LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Akcie Novavax vzrostly o více než 3 419 % během 2 let. Schválí v USA vakcínu do konce roku?

17. září 2021 | Akcie týdne

Novavax akcie během pandemie rostly. Naplní vakcína očekávání? Cenový graf a technická a fundamentální analýza akcie NVAX jen pro vás.

Číst dále
Detail akcie Alphabet (GOOGL)

Google akcie zažívají dlouhodobý růst. Přispějí problémy v Jižní Koreji k cenové korekci?

03. září 2021 | Akcie týdne

Google je trnem v oku antimonopolních úřadů v USA a Jižní Koreji. Kvartální výsledky a fundamentální a technická analýza Google akcie jen pro vás.

Číst dále
Detail na logo Palantir

Palantir akcie v hledáčku Cathie Wood. Po oznámení výsledků Ark Invest koupil akcie PLTR za 139 mil. USD

18. srpna 2021 | Akcie týdne

Palantir hlásí výnos 375 mil. USD za 2. kvartál a investuje do SPAC. Ark Invest koupil 5,6 mil. akcií PLTR. Analýza Palantir akcie jen pro vás.

Číst dále

The post Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou appeared first on LYNX Czech Republic.

Klíčová slova: Převodník měn | Webináře | Obchodovat s akciemi | Vzdělávací webináře | Investiční | Obchodník | Intradenní obchodník | Akcie Nio (NIO) | Nio akcie | Google akcie | Společnosti | Akcie PLTR | Palantir akcie | Účetní období | Odvětví | Americký výrobce | SAIC Motor | Oligopol | Denní graf akcie | Graf akcie | XPeng | Wuling | Hongguang Mini | SAIC | Analýza akcie | Fundamentální analýza akcie | Cathie Wood | Ark | Dlouhodobý investor | Ark Invest | Nio | PLTR | Elektromobily | Akcie NIO | Rentabilita | SPAC | Čínská společnost | Model 3 | Ceny | Novavax | Subvence | JDE | Vakcína | Auta | Expanze | Generovat zisk | Vládnoucí strana | Ekonomiky | Potenciál | Růst | Prodejní tlak | Škoda | Automobilka | Restrikce | Guru | Vývoj | Toyota | Akcie Novavax | NVAX | Palantir | Čínská vláda | Zlepšení | Pandemie | Čínské úřady | Trhy | Google | Komunikace | Silný support | Ztráta | Yahoo | Prohlášení | Klesající klín | Problémy | General Motors | Impuls | Průmysl | Federální rezervní banka | Miliardy | GM | Firma | Obchodujte | Denní graf | Akcie týdne | Kvartální výsledky | Čínské firmy | Očekávání | Výnosy | Poplatky | Tesla | Ztráty | Propad | Firmy | Podnikání | ROE | EBITDA | Volkswagen | Trh | Graf | Fiskální rok | Eura | Cena | Banka | Analýzy | EPS | Ceny akcií | LYNX | Obchodovat | Bohatství | Výsledky | Zisk | Byznys | Cenový graf | Býčí divergence | Evropa | USD | Zisk na akcii (EPS) | Zisk na akcii | Výnos | Volatilita | Ukazatel | Trigger | Support | RSI | P/E | Momentum | Margin | Kurz | Korekce | Investování | Investor | Futures | FOMC | Ekonomika | Konsolidace | Cash flow | CFD | CEO | Zhodnocení | Analýza | Akcie | Daně | Poptávka | ETF | Divergence | USA | Čína | Price Action | Kvantitativní uvolňování | Fundamentální analýza | Technická analýza |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Jastrabi v ECB skončili
  Od začiatku tohto roka, presnejšie od konca februára majú nemecké akcie veľký problém. Na začiatku sme mohli povedať, že ide o geopolitický konflikt Ruska s Ukrajinou. Prípadné ekonomické sankcie voči Rusku a odpoveď Ruska na ne by mohli znamenať začiatok obchodnej vojny. Lenže existuje ešte jeden dôvod na obavy zo strany nemeckých podnikov. Sila Eura. Na grafe nižšie vidíme výkon DAXu voči S&P500, pokles bielej línie značí relatívne pokles DAXu voči americkým akciám. Zeleným je vývoj očakávaní IFO (podnikateľskej dôvery). Tam vidíme pokračujúci pokles, po slabšom výsledku vo februári sklamal aj marcový prieskum. Kým prvá vlna poklesu DAXu sa môže pripísať aj krymskej kríze, druhý prišla s prielomom Eura na nové maximá, nad 1.38.
 • Jastrab Plosser
  Jastrab Plosser - Člen FOMC Plosser včera v noci uviedol, že USA nepotrebuje žiadne...
 • JDE Peet's zíkal z nabídky akcií 2,3 mld. eur, akcie rostou
  Druhý největší výrobce balené kávy na světě, společnost JDE Peet's, získal z primární nabídky akcií 2,3 miliardy eur (62 miliard Kč). Akcie společnosti po zahájení obchodování na burze v Amsterodamu posilují, dopoledne si připsaly 13 procenta, napsala agentura Reuters.
 • Je ADP report dobrým indikátorom pre NFP?
  Na traderských weboch sa už dlhšie vedie diskusia o tom, či je ADP report zmeny zamestnanosti v americkom súkromnom se...
 • Je Alibaba vhodný ke koupi?
  Dne 13. května 2021 oznámila společnost Alibaba Group Holding Limited (NYSE: BABA) své výsledky za první čtvrtletí roku 2021. Dle jejich nedávno zveřejněné tiskové zprávy zaznamenala společnost růst výnosů o 64% v porovnání s minulým rokem. Současně firma dosáhla jednoho milionu aktivních uživatelů ročně, včetně 891 milionů uživatelů na čínském maloobchodním trhu.
 • Je Apple Pay revolucí v mobile payment?
  Dnes ráno jsme se probudili do světa, kde Apple Watch, iPhone 6 a iPhone 6 Plus jsou již za hranicemi spekulací. Víc l...
 • Je AUD/USD připravený na pokles?
  AUD/USD se blíží k rezistenci 0,7485. Trh je nyní hnán oslabeným americkým dolarem a krátkodobý vývoj ukazuje kulaté dno. Z intradenního hlediska čeká trh těžký test na zmiňované rezistenci. Zvláště proto, že se trh dostal do rostoucího klínu a je zatím v medvědí divergenci. Lze tedy očekávat, že u této úrovně budou mít nakupující problémy a trh se dočká korekce.
 • Je Bitcoin opravdu nová verze zlata?
  Bitcoin vlastní zhruba 17 % světové populace a 46 milionů Američanů. Nadnárodní společnosti jako Amazon, Microsoft nebo Home Depot ho přijímají jako běžnou formu platby. Světem v současnosti obíhají bitcoiny v hodnotě přibližně 36 bilionů dolarů.
 • Je brzké zvýšení sazeb ČNB nutnost?
  ČNB na svém zasedání koncem června zopakovala, že „s ohledem na vyznění stávající prognózy a bilanci jejích rizik je pravděpodobné, že ke zvýšení úrokových sazeb přistoupí v souladu s predikcí“, tj. někdy ve třetím čtvrtletí. Po nedávno zveřejněných inflačních datech za červen však na intenzitě nabývá pocit, že pokud to udělá, více než nutností krotit hrozící inflaci to bude z důvodu jiného: protože to už slíbila. Podobně jako FED, který už dva roky prognózou hrozící inflace odůvodňuje nutnost utažení měnové politiky. To samé nyní tvrdí i ČNB, když ve své prognóze říká, že bez jejího zásahu se tempo růstu cen urychlí nad cílenou úroveň. Na to však červnová inflační data neukazují.
 • Je čas nakoupit akcie Monety
  I když dohoda mezi bankou Moneta a společnostmi Air Bank a Home Credit nevyšla, akcie Monety rostou. Vystoupaly na svůj čtyřměsíční rekord. Analytici vybízejí k nákupu akcií.
 • Je čas na vyhazování peněz z vrtulníku?
  I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělč...
 • Je čas na zvýšenie sadzieb?
  Nasledujúca analýza prináša zmenu amerických makroekonomických dát od roku 2004, kedy Fed vykonal svoje prvé zvýšenie ...
 • Je čínske míňanie devízových rezerv drahá geopolitická hra?
  O Číne som toho už popísal dosť, odlivu kapitálu som sa však zatiaľ príliš nevenoval. A to z toho dôvodu, že k tomuto ...
 • Je čínsky výplach na dlhopisových trhoch nebezpečný?
  Čínsky finančný systém má ďalší problém – dlhopisy. Ich výnosy rastú od začiatku novembra a od konca novembra nabrali ich rast ešte väčšiu intenzitu. Úplný kolaps to nie je, pri desaťročných splatnostiach vzrástli výnosy z dlhopisov z úrovní pod 2,7% až k 3,4% (v utorok), kde boli naposledy v lete 2015. V posledných dvoch dňoch sa situácia mierne upokojila, najnovšie sú výnosy okolo 3,23%.
 • Jeden bitcoin stojí už skoro milion korun. Muskova Tesla totiž nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů, po zveřejnění dnes cena kryptoměny vylétla na bezmála 950 tisíc korun
  Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, dnes dramaticky zdražuje poté, co vyšlo najevo, že automobilka Tesla nakoupila bitcoiny za půldruhé miliardy dolarů. V dolarech cena bitcoinu v okamžiku vylétla na nový historický rekord, více než 44 tisíc dolar za kus. Po poledni středoevropského času, během jediné hodiny zdražil bitcoin v české měně o více než 100 tisíc korun, až na takřka 950 tisíc korun.
 • Jeden krok vzad... dva kroky vpřed
  Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo BankEvropské akciové trhy otevřou ve středu výše, neboť tíhu ...
 • Jeden za všetkých, všetci za jedného
  Globálna podporaTo na čo sme upozorňovali celý týžde...
 • Jediná jistota: Nemovitosti zdraží. Otázka je, kdy přesně…
  Když se nedávno poprvé historii prodávala ropa za zápornou cenu, mnozí si ťukali na čelo. Kdo to kdy viděl, aby kupující dostal ještě navrch zaplaceno za to, že něco kupuje.
 • Jedině čistý koberec dodá místnosti elán
  I když je doba „kobercová“ už dávno pryč a v současnosti si už téměř všichni užívají komfort a eleganci různých dr...
 • Jediný Ronaldův úšklebek připravil Coca-Colu o 85 miliard korun hodnoty. Taková suma odpovídá veškerému majetku druhého nejbohatšího Čecha
  Osobnosti s celosvětovým virálním dosahem stále výrazněji hýbou miliardami na burzách. Naposledy to předvedla fotbalová megastar Ronaldo.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets