Pondělí 21. září 2020 15:52
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new

Temná data ADP americké akcie nezastavila, dolar klesá a koruna nejsilnější od března

05.08.2020 16:48  Autor: Patria  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Americké i evropské akcie dnes rostou. Dobré zprávy přišly z vakcínové fronty, k tomu se přidaly spekulace o pokroku v jednáních o novém podpůrném programu pro americkou ekonomiku a především pro tamní pracovní trh. Z něj dnes přišla poměrně ponurá data od institutu ADP, podle kterých tvorba pracovních míst v americkém soukromém sektoru v červenci prudce šlápla na brzdu.

Nevylepšil to ani odpolední index aktivity ve službách, který se v minulém měsíci dostal nejvýše od března 2019. Obdobně na tom byla dnes eurozóna, kde se složený index aktivity dostal po revizi nejvýše za více než dva roky.
Americký index S&P 500 navzdory americkým číslům z trhu práce míří ke čtvrtému dennímu nárůstu v řadě. Rostou akcie Disney, Square a turbulentní Novavax, který poskočil na příznivých vstupních údajích o své experimentální vakcíně pro Covid-19. Zisky dnes v řadě sektorů registruje také široký evropský index Stoxx Europe 600.

Euro během dnes pokračovalo ve spanilé jízdě vůči dolaru a odpoledne se nacházelo nedaleko denních maxim na 1,1886 EURUSD. Na slábnoucím dolaru se dnes svezla česká koruna, měnový pár byl odpoledne na 21,927 za dolar s korunou silnější o 0,9 %. K euru česká měna zpevnila až na 26,0679 za euro na nejsilnější úroveň od března.

Daří se i zlatu, ve kterém investoři hledají alternativu k nízkým dluhopisovým výnosům, nebo rovnou zajištění v obavách o světovou ekonomiku. Na hranici 2000 dolarů se žlutý kov nezastavil, odpoledne ji překonával o dalších více než 53 dolarů. S poklesem amerických zásob jde nahoru americká ropa, vyšší po datech o více než 4 %.

Přehled kurzů nejdůležitějších měn dnes v 16:44 SEČ:
Střední Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CZK/EUR26.0862-0.213926.148726.0679
CZK/USD21.9405-0.986122.159021.9220
HUF/EUR345.2011-0.3320346.5000344.0900
PLN/EUR4.39970.07514.40174.3906
Asiekurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CNY/EUR8.24670.41668.25578.2087
JPY/EUR125.37450.6826125.4897124.6365
JPY/USD105.4600-0.2322105.8670105.3270
USA, Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
GBP/EUR0.90430.12900.90510.9011
CHF/EUR1.0770-0.05291.07931.0761
NOK/EUR10.6556-0.738210.753910.6369
SEK/EUR10.2925-0.007310.304110.2796
USD/EUR1.18890.75721.19021.1793
Ostatníkurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
AUD/USD1.3843-0.95481.39781.3812
CAD/USD1.3247-0.60331.33261.3234
* vůči závěru evropského obchodování z předchozího dne

Pozn. Aktuální kurzy měn najdete v sekci Měny&Sazby - Online - Měny

 

 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Téma brexitu znovu v popředí, růst averze k riziku pomáhá bezpečným přístavům
  Čtvrteční seance se na finančních trzích opět nese spíše v nervózním duchu. Platí to především pro akciové indexy v Asii, které jsou znovu pod prodejním tlakem. Ztráty nejsou nijak závratné, ale indexy se drží na nižších úrovních, když na trzích dál rezonuje především téma britského referenda, které se po včerejším zasedání americké centrální banky dostalo ještě více do popředí. Na akciových trzích jsme tak znovu svědky zvýšených objemů, které jsou přibližně pětinu nad třicetidenním průměrem.
 • Téma ECB a nebonitných úverov sa zbytočne nafunkuje
  Včera prebehli internetom špekulácie, že ECB plánuje nakupovať zlé úvery talianskych bánk v rámci kvantiatívneho uvoľňovania. Draghi to neskôr...
 • Téma Řecka opět na stole, analýza měnového indexu eura BOSSA EUR a EUR/USD
  Guvernér japonské centrální banky (BoJ) Kuroda dnes ve svém projevu odmítl, že by aktuální praktiky centrálních bank rozvinutých zemí vedly...
 • Tematické analýzy: Centrální banka snížila úrokové sazby o dalších 75bb
  Česká národní banka na včerejším měnově politickém zasedání snížila svou základní úrokovou sazbu o dalších 75bb. To bylo v souladu s tržními očekáváními, avšak pod odhadem analytiků, kteří v průměru čekali snížení pouze o 50bb. Hlavním důvodem pro další uvolnění měnové politiky byl i nadále se zhoršující výhled české ekonomiky v důsledku koronavirové nákazy. S cílem podpořit stabilitu finančního sektoru, centrální banka snížila požadavek proticyklické kapitálové rezervy na 1 %, s účinností od 1. dubna. Uvedla také, že je připravena přistoupit ve větším rozsahu k nákupu státních dluhopisů. ČNB zopakovala svou připravenost zasáhnout proti silně oslabující koruně pomocí intervencí na devizovém trhu. Podle guvernéra J. Rusnoka si banka již stanovila hladinu kurzu, při které by na devizový trh vstoupila, ta však zveřejněna nebyla. My očekáváme další pokles základní úrokové sazby o 50bb v případě, že dojde k dalšímu zhoršení výhledu české ekonomiky.
 • Tematické analýzy: ČNB překvapila finanční trh zvýšením sazeb
  Česká národní banka na dnešním zasedání nečekaně zvýšila úrokové sazby. Čtyři ze sedmi členů bankovní rady hlasovali ve prospěch vyšších sazeb. My jsme čekali stabilitu úrokových sazeb nyní s rizikem jejich zvýšení v blízkém horizontu a poté snížení na začátku příštího roku.
 • Tematické analýzy: Fiskální politika nabízí eurozóně pomoc, ale ne spásu
  Evropské centrální bance dochází munice. Záporné úrokové sazby ani znovuspuštěný program nákupů aktiv inflaci k cíli nedotlačí. V příštím roce navíc podle naší prognózy nastoupí recese v USA, která bude postupně dopadat i na země eurozóny. Naděje se tak stále více upínají k fiskální politice. Podle našeho odhadu by fiskální impulz v příštím roce mohl dosáhnout úrovně 0,2 % HDP. Pokud by země, které nemají problém s fiskálními pravidly, využily celý svůj prostor, mohl by fiskální impulz v příštím roce dosáhnout až 0,7 % HDP eurozóny. K takovýmto krokům ale zatím chybí politická vůle. Podstatné je i to, jak bude fiskální politika realizována. Ideální by byl nárůst veřejných investic, které v eurozóně chybí. Jejich návratnost je ale dlouhá.
 • Tematické analýzy: Panika spojená s koronavirem přepsala domácí finanční trh
  Data z čínské reálné ekonomiky vyděsila výraznými propady. Březnové indikátory by již měly vypadat lépe. Přesto jsme čínský růst HDP museli revidovat výrazně směrem dolů. Od Fedu očekáváme za dva týdny další snížení úrokových sazeb. ECB příští týden zřejmě upraví parametry programu TLTRO, aby malým a středním podnikům usnadnila přístup k financování. Panika spojena s koronavirem negativně dopadla i na tuzemský finanční trh. Koruna ztratila všechny letošní zisky a vrátila se ke svým regionálním konkurentům. Tuzemské úrokové sazby zažily volný pád. Finanční trhy v současnosti očekávají největší míru snižování sazeb ČNB od roku 2009. Podle nás však k takovému kroku centrální banka nepřistoupí vzhledem k rostoucí inflaci a slabší koruně. Další vývoj budou i nadále určovat spíše zahraniční faktory než domácí prostředí. Aktuální situace opět otevírá možnost zajištění úrokových sazeb za výhodných podmínek.
 • Tématické reporty: Centrální banka znovu snížila základní úrokovou sazbu o 75bb
  Česká národní banka snížila svou základní úrokovou sazbu o dalších 75 bb na 0,25 %. Rozhodla se tak učinit s ohledem na relativně pesimistický scénář pouze pozvolného oživení ekonomické aktivity v druhé polovině letošního roku. Očekáváme, že ČNB sazby znovu sníží na červnovém zasedání a dvoutýdenní repo sazba tak dosáhne technické nuly. Na této hladině pak podle nás setrvá až do konce příštího roku. V případě, že i pak bude ekonomika vyžadovat další podporu, ČNB bude muset využít nekonvenční nástroje, a tím nejpravděpodobnějším jsou podle nás devizové intervence.
 • Téma – nový formát videokomentářů k dění na finančních trzích
  Připravili jsme nový formát videa, který bychom rádi čas od času využívali ke komentářům k dění na finančních trzích. Snad se vám bude líbit.
 • Téměř všichni začínající investoři se nejprve učí obchodovat na demoúčtech
  Podle čeho si vybrat investičního brokera? Jakých chyb by se začínající investoři měli vyvarovat? Jak se naučit obchodovat? Na tyto a podobné otázky odpovídá Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.
 • Tempo německého hospodářství zpomalilo na 1,5 procenta
  „Je znepokojující, že největší evropská ekonomika ztrácí tempo svého růstu v situaci, kdy ještě nedošlo k brexitu a hlavní bojiště obchodních válek se vyhýbá Evropské unii. Po hlubokých propadech na burzách ze závěru loňského roku se začíná ukazovat, že se s dílčími problémy musí potýkat i reálné ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Tempo rastu úverovania európskym firmám zrýchľuje. Je to ďalší náznak, že spomalenie ekonomiky môže byť dočasné.
  K výraznejšiemu spomaleniu ekonomiky je potrebné buď silnejšie uťahovanie fiškálnych alebo monetárnych podmienok. Fiškálne je aktuálne na tom eurozóna dobre, drvivá väčšina krajín nemá žiaden problém s deficitmi, naopak majú priestor skôr pre fiškálnu expanziu. Monetárne je na tom z hľadiska úrokových sadzieb tiež veľmi dobre, keďže ECB ich drží v mínuse a nebude ich dvíhať minimálne ďalší rok. Otázne však je, či sa posledné horšie čísla z eurozóny nepremietli do slabšej tvorby úverov. A to či už kvôli nižšiemu dopytu po dlhu alebo kvôli tomu, že banky sú ochotné menej požičiavať.
 • Tension Round The Conflict Between Russia And Ukraine Presses On The Markets
  Yesterday?s trading session took place under pressure from the conflict between Russia and Ukraine. The main Russian i...
 • Tension Weakened In The Markets
  The situation in the stock markets is stabilizing, and the American stock market even finished yesterday's trading ses...
 • Tento týden budeme sledovat reportování výsledků, především amerického bankovního sektoru
  Po delším období klidu jsme ke konci minulého týdne zaznamenali poměrně velký propad na akciových trzích. Důvodem byly...
 • Tento týden bude na data z USA a Evropy chudý
  Minulý týden byl pro dolar vůči euru neutrální. Až do pátečního reportu z trhu práce dolar posiloval, když kurz...
 • Tento týden bude plný nových dat z české ekonomiky, nicméně jejich vypovídací schopnost může být ovlivněna povodněmi
  Česká koruna se během minulého týdne vůči euru moc nezměnila, nicméně ztráty ji ještě čekají. Česká koruna...
 • Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
  Očekáváme, že inflace zůstane nízká v letošním i v příštím roce, což je pozitivní zpráva pro domácnosti a jejich spotřebu. V současné době tlačí inflaci směrem...
 • Tento týden bude zveřejněn předběžný odhad HDP za druhé čtvrtletí
  Česká koruna během minulého týdne vůči euru pouze marginálně oslabila, a to navzdory protiinflačním údajům...
 • Tento týden budou hlavní roli hrát makrodata
  Minulý týden zaznamenaly hlavní akciové indexy výrazné propady především díky ne příliš přesvědčujícím makrodatům. Med...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy