Sobota 28. leden 2023 21:32
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Instaforex Zhodnocení roku 2022

Prolomí bitcoin 200denní klouzavý průměr?

23.01.2023 14:09  Autor: Coinfy  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Bitcoin překonal hranici 23 000 dolarů a poprvé za rok se také dostal nad 200denní klouzavý průměr. To je široce sledovaný dlouhodobý ukazatel, protože překonání klouzavého průměru může signalizovat změnu směru trendu.

„Bitcoin poprvé za více než rok překonal svůj 200denní klouzavý průměr v důsledku prudké rally, kterou jsme zaznamenali v posledních dvou týdnech,“ říká Jack Neureuter ze společnosti Fidelity Digital Assets Research.

Naposledy bitcoin překonal 200denní klouzavý průměr směrem dolů v lednu 2022, tedy téměř přesně před rokem.

Následoval rok trvající medvědí trh, který v den vyhlášení bankrotu FTX v listopadu znamenal propad jeho ceny ze 70 000 dolarů na 15 000 dolarů.

Od té doby se zotavila, i když na úrovně, které širší veřejnosti mohou připadat, jako by stále uvízla v krachu.

Zdá se však, že se sentiment výrazně změnil a pozornost se opět soustředí na potenciální růst.

Dokonce i CNBC se zapojila do hry a poukázala na to, že hotovostní držba investorů se blíží rekordním hodnotám a činí 4,8 bilionu USD držených ve fondech peněžního trhu.

To jsou všechno dolary na vedlejší koleji, které možná čekají na skutečné investice po krutém roce pro kryptoměny, akcie, dluhopisy a mnoho fiat měn.

Celkově jsou však investoři pravděpodobně stále opatrní. Index S&P500 se snaží překonat hranici odporu na úrovni 4000. Nasdaq však v pátek překvapil skokem o 2,5 % při zdánlivě žádných novinkách.

Nebo zjevných zprávách. Mluví se o tom, že Čína se vrací k podnikání a končí se svým  putinismem, komunismem, fašismem, ideologizací.

Čína tvrdí, že se opět soustředí na otevírání a reformy trhu, na dodržování vlastnických práv a dokonce i práv duševního vlastnictví.

Hladké řeči Západu, nebo je nedávné protesty – kdy se poprvé od roku 1989 veřejně mluvilo o demokracii – vyděsily?

Kdo má vědět a kdo má vědět, jestli je něco z toho míněno vážně a bude skutečně dotaženo do konce, ale je tu spekulativní potenciál k zamyšlení, jestli by mohli otevřít naše krypto burzy, počínaje Hongkongem.

Takový čínský reset navíc, pokud bude dotažen do konce, by byl poměrně velkou událostí, která bude mít vliv na aktiva.

Navíc při čtení mnoha investičních dopisů je to dlouhá řada pochmurných zpráv, které poukazují na problémy s dodavatelským řetězcem, válku v Rusku, vysokou inflaci, úrokové sazby, recesi, klimatické změny a samozřejmě seznam může pokračovat dál a dál.

Výhled od tohoto nízkého bodu je naopak, s výjimkou Ukrajiny, převážně růstový, nebo si to alespoň myslí analytici JP Morgan.

V případě Ukrajiny se připravují na prudký nárůst. Rusko už několik měsíců cvičí nucené brance a nyní je za několik týdnů pošle.

Západ se na to připravuje, posílá tanky a Leopardy. Pro ukrajinskou armádu to může být obtížné, ale musíme doufat, že to je nápor v roce 2006.

Po splnění mise dosáhla ozbrojená vzpoura bodu, kdy se v roce 2004 roztrhl Irák. Reakcí tehdejší americké administrativy byl nárůst, 100 000 nových vojáků v roce 2006, což se zdálo jako velké číslo.

Vycvičených vojáků, ne branců, ale to se vůbec nepovedlo a situaci to ještě zhoršilo. A to natolik, že se veřejnost v té době začala obracet proti válce, přičemž Tony Blair odstoupil už rok poté, zatímco George Bush odešel za zcela nové Obamovy melodie.

Není příliš důvodů si myslet, že tento ruský nápor dopadne jinak. Zdvojnásobují chybu, a tak zdvojnásobují chybu i proto, že západní veřejnost bude znepokojena, pokud dosáhnou nějakých úspěchů, což si vynutí reakci demokraticky zvolených politiků.

A na tom záleží, ale spíše na principiálním a strukturálním základě, protože je to poprvé od Hitlera, kdy velmoc útočí na demokracii.

Pokud však jde o trhy, je záležitost nyní do značné míry v karanténě, přičemž sankce na obou stranách jsou nyní spíše příběhem roku 2022.

Samozřejmě mohou nastat nové potenciální šoky, ale pravděpodobně ne žádné předvídatelné ani v makru, ani v krypto.

Naopak je tu spousta předvídatelného, pokud jde o růst, ale stále je třeba vyčistit zbytky.

Silvergate uvedla, že v Genesis má 2,5 milionu dolarů. To je velmi malá částka a tvrdí, že „expozice Silvergate vůči Genesis je minimální a vklady zákazníků jsou a vždy byly bezpečně drženy.“

Osprey Bitcoin Trust (OBTC), o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, ale je podobný GBTC, se rozhodl pro odkup.

V trustu mají bitcoiny v hodnotě 62 milionů dolarů a „zvažují program zpětného odkupu pro investory.“

„Tento program odkupu by pravděpodobně zahrnoval omezené pravidelné odkupy podílových jednotek, ačkoli jsme nevyloučili možnost časově neomezeného programu odkupu.“

Vzhledem k tomu, že se jedná o malou částku a že tento druh nástrojů je již dávno pryč, když máme ETF v Evropě a Kanadě, trh to přirozeně nezajímalo.

Co se týče těžby, banka Provident Bancorp „zabavila těžební platformy na kryptoměny výměnou za odpuštění úvěrového vztahu ve výši 27,4 milionu dolarů“ již v září.

To svědčí o tom, že těžaři byli v problémech a medvěd z nich vyždímal, co se dalo, takže zůstali jen těžaři, kteří nejsou zoufalí z pokračování činnosti.

To vše, jakkoli je to pro zúčastněné špatné, nicméně může ukazovat, že medvědi se trochu přetáhli, až teď nemají co jíst.

Pokud jde o širší veřejnost, je však nálada v oblasti kryptoměn pravděpodobně stále příšerná. O bitcoinu se teď nemůžete ani zmínit, což je možná dobře, protože to může být přesně ten okamžik, kdy byste se o něm měli zmínit kvůli pocitům trolla.

Jsme tedy v „nebezpečném“ býčím teritoriu, protože je šíleně vzrušující dosáhnout 23 000 dolarů a částky, které byly dříve kruté, se nyní mohou denním obchodníkům zdát příliš vysoké a někdo někde by měl hrát housle medvědům, kteří nyní přijdou o všechny své zisky z roku 2022 tím, že stále očekávají, že to bude 2022.

Což je potenciálně střízlivý býk, který si dá k snídani slaninu a vejce s nějakým lehkým Mozartem, přičemž do sobotního nočního klubování je ještě velmi daleko, natož aby se opil jako medvědi.

Přeloženo: možná narazíme na rezistence a dostaneme medvědí ponory, ale je pravděpodobné, že některé cenové body už neuvidíme, a to je to, co může obchodování učinit nebezpečným pro ty, kteří ho nemají jako denní práci.

Protože tohle je střízlivá doba a to znamená, že pokud jste odešli, kupujte, držte. Překročení klouzavého průměru navíc obvykle bývá indikátorem k nákupu, což by mohlo vysvětlovat to, co v posledních dnech působilo jako wow růst.

Obchodníci říkají, že rezistence by mohla být na 25 000 dolarech a ponoru, ale svým způsobem to působí jako žertovná čísla, která, pokud budou hrát jako dříve, jsou trochu jako říkat, že rezistence by mohla být na 4 000 dolarech.

Protože však nikdo s jistotou neví, že tomu tak bude, může být souboj opilého medvěda a střízlivého nervózního býka podívanou roku, kterou bychom si mohli užít.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Projev Carneyeho poslal medvědy na libru, analýza GBP/CAD
  Guvernér britské centrální banky (BOE) Mark Carney promluvil v průběhu dnešního odpoledne na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Dle jeho slov není ostrovní ekonomika stále na tolik silná, aby mohla fungovat bez ekonomického stimulu. Přiznal, že nezaměstnanost klesá rychleji, než BoE očekávala a rada MPC bude muset zaujmout k vývoji stanovisko. Pravděpodobně tak v příštím měsíci dojde k úpravě výhledové monetární politiky tzv. „forward guidance". Navíc dodal, že silná libra může ochromit export, na což libra reagovala prudkým oslabením. Na druhé straně Carney ihned řekl, že díky silnější libře Británie úspěšně bojuje s inflací. Mark Carney za svého působení v BOC nikdy nevyužil proslovů a svého postavení k oslabení CAD, ačkoliv to exportéři urgovali, a tak lze předpokládat, že se bude chovat stejně i v křesle BOE a nebude využívat svých proslovů k oslabování měny.
 • Projeví se dobrá kondice české ekonomiky i ve mzdovém vývoji?
  Z pohledu kurzového vývoje české měny vůči euru byl minulý týden naprosto nezajímavý. Kurz po celý týden na mezibankovním...
 • Projev Jeroma Powella hlavním tahákem dne
  Americký akciový trh se z počátku včerejší seance nadechl k mírnému růstu, když v první hodině index S&P 500 stoupal k ziskům okolo čtvrt procenta, nicméně poté o všechno přišel a nakonec uzavřel dvě desetiny pod svým středečním zavíracím kurzem. V rámci sektorů se nedařilo těžařům a zpracovatelům komodit, energetickým titulům ani finančním domům. Jediným odvětvím, které si odneslo ze včerejšího obchodování zisky, byly informační technologie (+0,2 %). Schůzka zástupců USA a Číny nepřinesla žádnou dohodu o uvolnění celních bariér a naopak začala platit vzájemně uvalená cla na dovoz zboží v objemu 16 mld. USD.
 • Projev Powella dopadá na výnosy z dluhopisů
  Powellovo projev před Kongresem skončilo. Šéf FEDu naznačuje, že očekává zvýšení sazeb do dvou týdnů a další zvýšení v letošním roce, ale vzhledem k situaci na Ukrajině zůstane Fed opatrný. Neutrální úroková sazba se podle něj pohybuje v rozmezí 2-2,5 %, ale současná situace může vyžadovat růst nad tuto hranici. Powell dříve řekl, že nevylučuje zvýšení o 50 bp, ale zvýšení o 25 bp je stále pravděpodobnější a oprávněnější.
 • Projev Powella přinesl oslabení USD - tržní analýza 29.11.2018
  Včerejší projev pana Powella přinesl na trhy zvýšenou volatilitu a hlavně oslabení USD. Negativní reakce USD souvisela s tím, že Powell ve svém projevu naznačil, že FED do budoucna nemusí být až tak agresivní ve zvyšování úrokových sazeb v USA.
 • Projevuje se již příliv peněz v japonské ekonomice?
  Výdaje japonských domácností rostly v březnu nejrychlejším tempem za posledních 9 let, když dosáhly na 5,2...
 • Pro korunu i region končí týden oslabením
  Závěr týdne byl pro domácí měnu negativní. Proti euru průběžně oslabovala a v závěru se obchoduje na 25,87. Dobré zpr...
 • Pro krásu i meditaci
  Nemusíte být právě milovníci dálně výchovné kultury, ale určitě víte, co jsou to mandaly. Obrazce z písku. Krásné ma...
 • Pro libru může být klíčová druhá polovina roku
  Zatím nejnáročnější období ohledně otázky brexitu je za námi. Ale jen dočasně. Británie sice oficiálně vystoupila z Evropské unie, ale momentálně plyne období, během, kterého by se mělo dospět k obchodní dohodě mezi Bruselem a Londýnem. Konečná podoba brexitu, která se bude vytvářet v průběhu nejbližšího roku může mít významný vliv na vývoj hodnoty britské libry, která zejména s ohledem na dění kolem odchodu Velké Británie z Evropské unie podléhala výrazné volatilitě.
 • Pro lidi, kteří se dostali do problémů
  Potřebujete okamžitě nějaké peníze, protože se stala nějaká nehoda? Ať už to bude opravdu cokoliv, máte nyní možnost ...
 • Prolomí Zlato 50 ema kvůli sezónní slabost?
  Od prolomení horizontálního odporu kolem cenové hladiny 1386,00 v roce 2019 bylo zlato na meteorickém vzestupu vyšší. Ve skutečnosti se od tohoto data zlato prudce zvýšilo o více než 50% na cenovou hladinu 2 076,00. Od té doby cena zlata trvale klesá, protože investoři upřednostňují akciový trh a pomáhají je zvednout na historická maxima.
 • Proměnlivý pátek možná skončí dobře. Pomohlo americké obchodování a zprávy o Itálii
  Vypadá to, že nakonec i další pátek z tržního pohledu dopadne pozitivně. V jeho průběhu se však situace mění oběma směry. Po asijském optimismu podpořeném uvolněním čínské regulace se v úvodu nadechla také Evropa. Následoval pokles evropských akcií, ale Wall Street naopak otevřela výrazně v plusu a pomohla Evropě od ztrát. Nyní Americe trochu dochází dech a ze svých zisků trochu slevuje.
 • Promítnou se nedávné zisky EOS do změny trendu v budoucnu?
  EOS je od poloviny září v klesajícím trendu, který se střídá s obdobími pohybujících se cen. V posledních pár týdnech zaznamenala cena masivní odraz od minima 1.99 dolarů a dostala se na úroveň 2.69 dolarů. Navzdory tomu, že se jednalo o působivých 36 % za necelé 2 týdny, sestupný trend to nepřerušilo.
 • Propad akcií Adani Group tlačí indický index níže
  Skandál týkající se konglomerátu indického miliardáře Gautama Adaniho si vybírá svou daň a stahuje index IND50 dolů. Během pouhých dvou dnů klesla kapitalizace Adani Group o téměř 50 miliard USD v souvislosti se zprávou amerického investičního fondu Hindenburg Research, který obvinil korporaci z podvodu a manipulace s trhem. Samotný fond, který na podporu svých zjištění vypracoval obsáhlou zprávu, navíc zašel ještě o krok dál a rozhodl se prodávat dluhové nástroje a další aktiva skupiny Adani Group nakrátko. Více informací a samotnou zprávu naleznete zde.
 • PROPAD AKCIÍ A KRYPTA 🛑 RECESE je nevyhnutelná ❌ Evropské vs. americké akcie | Bitcoin, Forex, CFD
  Týdenní videokomentář - technická analýza, fundamenty, makrokalendář a zprávy: Forex, komodity, akcie, indexy, opce, kryptoměny.
 • Propad akcií a nákupy dluhopisů. Strach z obchodních válek během dne nabral na síle
  Zprávy, které snižují naději na postup směrem k dohodě mezi USA a Čínou, sice byly z většiny známy už ráno, ale trhy je ještě nebraly tak negativně. To se však během dne změnilo a odliv peněz z rizika do bezpečí nabral na obrátkách. Napomohly tomu i signály o odhodlání Číny odpovědět na poslední americký krok, kdy byly čínské firmy a agentury zařazeny na sankční listinu a nemohou tak volně obchodovat s USA.
 • Propad akcií ČEZ dnes stáhl pražskou burzu dolů
  Pražská burza se dnes po pondělním růstu vrátila do červených čísel. Index PX klesl o 0,65 procenta na 856,79 bodu. Hlavní podíl na tom měl propad akcií ČEZ po dnešním oznámení o pololetním poklesu zisku i tržeb. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Propad akcií kvůli obavám z inflace v USA
  Index S&P 500 se v úterý propadl, protože nejnovější údaje ukázaly smíšené signály o inflaci v USA před třemi očekávanými zvýšeními úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému v tomto roce. Ceny placené výrobci se v prosinci ukázaly být mnohem nižší, než se očekávalo, což naznačuje, že inflační tlaky mohly v některých oblastech dosáhnout vrcholu. Kromě toho údaje ukazující masivní propouštění ve Spojených státech zvýšily obavy ohledně mzdové inflace.
 • Propad akcií Robinhood 📉 Padlá krypto burza FTX má stále podíl ve společnosti?
  Akcie společnosti Robinhood (HOOD.US), která nabízí platformu pro obchodování s kryptoměnami popilar, včera ztratily 20 % a dnes před otevřením burzy se obchodují níže v souvislosti s akvizicí FTX společností Binance a přílivem neutěšených nálad na trhu s kryptoměnami. Zkrachovalá burza FTX ve společnosti pravděpodobně stále drží významný podíl:
 • Propad akcií v Tokiu může být předzvěstí problémů na globálních akciových trzích
  Karol Piovarcsy, ředitel Saxo Bank pro střední a východní Evropu. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 se ve čtvrte...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto