Úterý 20. říjen 2020 13:20
reklama
RoboMarkets webinare
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new

Wall Street – jeho historie a největší pády

16.01.2020 11:49  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Wall Street je jádrem finančního světa. Je to místo, kde se vytvářejí vzory pro akciové trhy na celém světě. Pracuje se zde s neuvěřitelnými částkami. Každý den je zde rychlý, hlasitý a chaotický. Pokud se něco velkého odehrává na Wall Street, ovlivní to celý svět.

Přitom stále mnoho lidí ve skutečnosti netuší, co si pod tímto pojmem představit.

V následujícím článku najdete vše, co potřebujete vědět o pojmu Wall Street.

Wall Street průvodce

 

V následujícím článku se dočtete:

 1. Historie Wall Street
 2. Proč se Wall Street stala přední světovou burzou?
 3. The Dow Jones Industrial Average jako hnací síla na Wall Street
 4. Skutečný index Wall Street: NYSE Composite Index
 5. Jak Wall Street funguje?
 6. Největší krize na Wall Street
 7. Jak obchodovat na NYSE?
 8. Obchodování na Wall Street s LYNX

Historie Wall Street

Wall Street byla založena v roce 1652. Většina lidí vnímá slovní spojení Wall Street jako synonymum pro americkou burzu. Wall Street je však v první řadě to, co samotný název napovídá – ulice v americkém New Yorku. V roce vzniku ulice však území dnešního New Yorku byla holandskou kolonií a město se tudíž jmenovalo Nieuw Amsterdam.

Tehdejší guvernér města Peter Stuyvesant nechal postavit zeď na severní straně ostrova Manhattan, která měla město chránit před nájezdy indiánů. Ulice podél této zdi byla příznačně pojmenována de Waalstraat. Když Britové město v roce 1664 dobyli a převzali nad ním kontrolu, ulice byla přejmenována na Wall Street. Nikdo v té době netušil, že právě tato ulice se stane o několik století později centrem finančního světa.

Na území dnešní burzy byla původně v roce 1711 zřízena aukční síň s otroky. Muselo uplynout dalších 81 let, než zde byla otevřena první moderní burza v USA.

V roce 1792 obchodníci stanovili předpisy pro obchodování s cennými papíry. Tato smlouva dostala jméno „Buttonwood agreement“ podle platanu (anglicky buttonwood) na Wall Street, pod kterým byla smlouva podepsána. Obchodování bylo spuštěno s pouhými pěti aktivy – tři obligace a dvě akcie.

Historie Wall Street

V průběhu let se však počet obchodovaných akcií rychle zvyšoval a cílem burzy bylo jejich komplexnější uspořádání. V roce 1817 byla založena New York Stock & Exchange Board jako hlavní instituce pro obchodování na burze a sídlila právě na Wall Street. V roce 1863 se instituce přejmenovala na New York Stock Exchange (NYSE), což je jméno, pod kterým je známa dodnes.

NYSE burza - Wall Street

Do impozantní budovy na adrese Wall Street 11, která je dnes domovem newyorské burzy cenných papírů, se instituce přestěhovala v roce 1911. Vchod do budovy je ve skutečnosti z kolmé ulice Broad Street. Od té doby NYSE rostla rychlým tempem. Nicméně trvalo velmi dlouho, než se Wall Street stala jádrem akciových trhů a synonymem pro obchodování na burze.

Proč se Wall Street stala přední světovou burzou?

Jméno Edward Calahan patrně moc lidí nezná. Nicméně právě díky jeho vynálezu – tickeru se NYSE stala nejdůležitější americkou burzou.

S vynálezem telegrafu bylo možné komunikovat na velké vzdálenosti. To umožnilo rozšířit obchodování s akciemi mimo obchodní parket. Lidé již nemuseli být přímo na burze, aby mohli nakupovat, či prodávat akcie. Stock ticker – telegraf určený speciálně na akcie vynalezl Edward Calahan v roce 1867, čímž posunul NYSE o krok napřed. Dnes již ticker přeneseně znamená konkrétní označení určité akcie.

LYNX TIP: Sledujte pravidelné akciové analýzy ve vzdělávací a zpravodajské sekci zaměřené na akcie

První transatlantický telegrafní kabel navíc spojil New York s Londýnem, což vytvořilo základ infrastruktury a otevřelo evropským investorům dveře na americké trhy. Od té doby se New York postupně stával světovou obchodní metropolí. Obchod vzkvétal a s ním i burzy cenných papírů. Nicméně už ani v té době nebyla, stejně jako dnes, NYSE jedinou americkou burzou.

Například AMEX – American Stock Exchange (do 50. Let 20. století New York Curb Exchange) existovala jako alternativa k NYSE a nacházela se na Trinity Place v New Yorku. Na začátku 21. století ji převzala společnost NYSE Euronext. Nicméně dnes má NYSE jiného konkurenta z USA – NASDAQ.

NASDAQ burza

NASDAQ je burza založená v roce 1971. Na rozdíl od NYSE byla NASDAQ od počátku založená jako plně automatizovaná burza bez obchodního parketu. NASDAQ je kompletně nezávislá na Wall Street a sídlí na Times Square v New Yorku.

Čtěte také: Index Nasdaq – Vše co musíte vědět o US technologickém indexu

Wall Street však zůstává zažitým termínem pro burzu pro většinu lidí na světě. Jedním z rozhodujících důvodů, proč se tento termín zažil do povědomí investorů, byl vznik indexu The Dow Jones Industrial Average.

The Dow Jones Industrial Average jako hnací síla na Wall Street

The Dow Jones Industrial Average je nejstarší akciový index na světě, který dodnes funguje. Index založili v roce 1884 Charles Dow a Edward Jones. Od roku 1928 mapuje vývoj 30 amerických blue chips obchodovaných na NYSE.

Akcie uvedené v indexu byly od začátku obchodovány na Wall Street. Možnost vidět důležité akcie jako shrnutí a získat tak obraz o vývoji celkového trhu bylo stejně zásadní novinkou jako využití tickeru.

Dnes jsou Dow Jones Industrial Average, stejně jako jeho spřízněné indexy Dow Jones Utility Index a Dow Jones Transport Index neoddělitelně spjaty s Wall Street.

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

Skutečný index Wall Street: NYSE Composite Index

Přestože je Dow Jones světově nejznámějším akciovým indexem a je automaticky propojen s Wall Street, burza New York Stock Exchange má také svůj vlastní index: NYSE Composite. A investoři by ho neměli opomíjet, neboť poskytuje mnohem lepší obraz o celkovém stavu NYSE než Dow Jones.

Nyse Composite mapuje více než 2 200 různých amerických akcií do jedné veličiny. Následující graf porovnává dva indexy – Dow Jones Industrial Average a NYSE Composite Index, za posledních 25 let. Je zde očividné, že blue chips z indexu Dow Jones předčily celkový vývoj trhu.

NYSE Composite Index vs Dow

Graf: Svíčková formace patří indexu NYSE Composite, modrý graf značí Dow Jones index. Zdroj: Yahoo.com

Jak Wall Street funguje?

Jak Wall Street funguje?

Mnoho investorů již několik desítek let předpovídá úpadek klasického akciového trhu, který měly nahradit automatizované burzy, jako jsou NASDAQ nebo BATS. Realita je však rozdílná.

V roce 1997 byla poprvé překročena hranice jedné miliardy akcií obchodovaných za jeden den. O 10 let později to bylo už 50 miliard a objem se stále zvyšuje. To znamená, že NYSE je stále největší burzou na světě – alespoň prozatím. A to i navzdory faktu, že burza stále funguje na klasickém „open outcry“ principu, což je klasický způsob, jakým burza v historii fungovala.

Na obchodním parketu obchodníci, brokeři a banky otevřeně avizují nabídku a poptávku a vyhledávají protistranu, která je ochotna za danou hodnotu uzavřít obchod – prostřednictvím gest a zažitých hesel.

Nicméně NYSE dnes již také samozřejmě funguje na počítačovém základě. Transakce však stále nejsou plně automatizované, jako například v případě NASDAQ, kde obchodníci vše aktivně řídí ze svých počítačů.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

Zprávy z burzy → Týdenní makroekonomický přehled

Největší krize na Wall Street

Když se podíváte na graf Dow Jones nebo NYSE Composite, tak vidíte, že historie Wall Street je opravdu bohatá a plná zvratů. Mnohokrát došlo k prudkému poklesu cen z různých důvodů. Trendy zpravidla rostou pozvolna, kdežto pády a krize přicházejí rychle a s velkou silou. Ty největší z nich se v případě NYSE zapsaly do dějin, neboť měly fatální dopady na světovou ekonomiku.

Čtěte také: 27 nejlepších filmů, seriálů a dokumentů s investiční tématikou

K první krizi na Wall Street došlo dlouho předtím, než se burza přestěhovala na dnešní adresu – v roce 1837. Krize byla způsobena poklesem likvidity v důsledku neuváženého prodeje pozemků za zlato a stříbro. Následně došlo k prasknutí spekulativní bubliny u železničních společností, přičemž většina z nich do roku 1893 zkrachovala. Další menší krach následoval v roce 1907 v důsledku bankovní krize.

„Černý pátek“ v říjnu 1929 byl důsledkem předchozího dlouhodobého býčího trendu, což vedlo k tomu, že většina investorů začala neuváženě a neudržitelně investovat do přeceněných akcií. Když splaskla investiční bublina, Dow Jones se během 3 let propadl o více než 90 %. K fatální recesi došlo také kvůli zcela kontraproduktivním vládním opatřením. Tato krize se do historie zapsala jako „velká deprese“ a pokračovala až do roku 1934.

Černý pátek -Wall Street

Následujících několik desetiletí bylo relativně klidných. K další obrovské krizi došlo až v roce 1987, kdy během jednoho dne – 19. října klesl Dow Jones o 22,6 %. Tentokrát se však díky efektivním intervencím americké vlády podařilo snížit reálné dopady na americkou i světovou ekonomiku.

To se však nepodařilo, když v roce 2008 splaskla investiční bublina na americkém realitním trhu. Ceny akcií se rapidně propadly a americká i světová ekonomika se dostala do obrovské krize. Na těchto příkladech lze vidět, jak obrovský dopad má situace na Wall Street na globální ekonomiku.

Je podstatné si uvědomit, že akcie jsou pro občany USA mnohem běžnějším způsobem, jak investovat své úspory než v Evropě. Krize na americké burze má fatální dopad, jak na americkou ekonomiku, tak na americkou společnost.

Čtěte také: Přijde finanční krize v roce 2020? Objevte 15 znaků blížícího se pádu burzy.

Jak obchodovat na NYSE?

Jak obchodovat na NYSE?

Obchod zde samozřejmě není omezen pouze na americké občany. Potřebujete pouze zprostředkovatele, jako je LYNX Broker, který vám umožní přístup na NYSE. Doporučujeme si také zjistit, kde se dané akcie, o které máte zájem obchodují, protože některé americké akcie se obchodují i na jiných burzách – například na burze NASDAQ. Více se dozvíte v sekci určené otevíracím cenám burz.

Burza cenných papírů v New Yorku na Wall Street otevírá v 9:30 místního času a zavírá v 16:00. Pro investory ve středoevropském časovém pásmu to znamená: otevření v 15:30 a uzavření ve 22:00. (Časy se mohou měnit v důsledku zimních a letních času v Evropě a USA).

Jak jsme avizovali výše, NYSE je tradičně nejznámější a nejdůležitější americkou burzou. V USA je však celá řada velmi významných burz, na kterých se obchodují akcie velkých společností. Nebo jiných aktiv. Mezi nejznámější patří například NASDAQ, futures burza Chicago Board of Trade (CBOT), nebo komoditní burza New York Mercantile Exchange (NYMEX).

LYNX TIP: Objevte burzovní kalendář na rok 2020

Obchodování na Wall Street s LYNX

LYNX nabízí obchodování na burzách Wall Streetu přímo z pohodlí vašeho domova. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Obchodujte přes LYNX

Objevte výhody obchodování na světových burzách přes LYNX.. Nabízíme nízké poplatky, nespočet investičních instrumentů, jako jsou akcie, ETF, futures, opce, CFD či forex, a možnost obchodovat na světových burzách. Naše platformy jsou přizpůsobeny tak, aby si investor i denní trader přišel na své.

Objevte více o investování s LYNX

Redakční použití: rblfmr / Shutterstock.com, gary yim / Shutterstock.com, Sean Pavone / Shutterstock.com

Inflace a její vliv na investování

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

08. ledna 2020 | Burzovní průvodce

Co je inflace a jak ji vypočítat? Jaká je míra inflace v ČR? ✅ Objevte jaký vliv má Inflace na výnos investic a jak se zajistit investicí proti inflaci.

Číst dále
EUR/USD v roce 2019

EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?

19. prosince 2019 | Forex

Proč se EUR/USD nachází v dlouhodobém medvědím trendu? Objevte, jaký lze očekávat vývoj nejdůležitějšího měnového páru v roce 2020.

Číst dále
Filmy o burze

27 nejlepších filmů, seriálů a dokumentů s investiční tématikou

29. listopadu 2019 | Burzovní průvodce

Zajímají vás filmy na téma investování na burze, tradingu, financí či Wall Street? Objevte 27 snímků, které vám mohou pomoci stát se lepším investorem.

Číst dále

The post Wall Street – jeho historie a největší pády appeared first on LYNX Czech Republic.

Klíčová slova: Největší pády | Guru | Vývoj | Situace | Trhy | Krach | Obchodování na Wall Street | Jak obchodovat na NYSE? | Největší krize | Krize na Wall Street | Největší krize na Wall Street | Jak Wall Street funguje? | NYSE Composite Index | Index Wall Street | Síla na Wall Street | Historie Wall Street | Míra inflace v ČR | Vliv na investice | Americké vlády | Míra | Yahoo | Obchodujte přes LYNX | Přehled o dění na světových burzách | Přehled o dění | Dění na světových burzách | Britové | Na burze | Miliardy | Vývoj trhu | Svíčková formace | Obchod | Objem | Trinity | Obchodujte | New York Stock Exchange (NYSE) | Burzovní průvodce | Investiční bublina | Inflace v ČR | Obchodování na burzách | Obchodovat s akciemi | Objem obchodování | Investování s LYNX | Krize | Bankovní krize | Prodávat akcie | Poplatky | NYSE Euronext | Guvernér | Americké trhy | Přehled | Burzovní kalendář | Stock Exchange | Burze | ROCE | Zlato a stříbro | Webináře | Převodník měn | Pro investory | Míra inflace | LYNX Broker | Komoditní | Jak investovat | Investování na burze | Investiční | Index Nasdaq | Graf | Exchange | Eura | Dow Jones index | Brokeři | Analýzy | Index | Obchodníci | Ceny akcií | Burzy | LYNX | Investovat | Obchodování s akciemi | Obchodovat | Jak obchodovat | Euronext | New York Stock Exchange | Deprese | Blue chips | Investoři | Indexy | Finanční krize | Obchodování s cennými papíry | Obchodování | USD | EUR | Banky | Černý pátek | Zlato | Wall Street | Výnos | Trigger | Trader | Ticker | Spread | Open | Opce | Obligace | Obchodník | NYSE | NYMEX | Investování | Investor | Investice | Intradenní obchodník | Futures | Ekonomika | Dow Jones Industrial | Stock | CFD | CBOT | Burza cenných papírů | Burza | Broker | Transakce | Zhodnocení | Akcie | AMEX | Obchodování na burze | Komoditní burza | Akciové trhy | Daně | Světová ekonomika | ETF | Americké akcie | New York | USA | Dow Jones | Nasdaq | EUR/USD | Inflace | Akciový index | Stříbro | FOREX |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Vzroste opět index US500 v reakci na tragické výsledky žádostí o podporu v USA?
  Data žádostí o podporu v nezaměstnanosti budou zveřejněna ve 14:30. Dle odhadů bychom se měli dočkat dalšího masivního nárůstu o 5,5 mil. žádostí. Za poslední 4 týdny už by tak celkový počet nových žádostí o podporu vzrostl nad 22 milionů! Není bez zajímavosti, že po každém z posledních třech zveřejnění těchto dat index US500 vzrostl (viz tabulka). Bude i tentokrát reagovat index US500 pozitivně? Na včerejší horší výsledky ekonomických statistik z USA reagovaly trhy poklesem.
 • Vzrostly akcie před oznámením FOMC až příliš?
  Chování cen kolem úrovně 1130 u indexu S&P500 ukazuje na silné vzestupné momentum. Příští za...
 • Vzrostou akcie Apple po uvedení nových výrobků?
  Cupertino se dnes stává centrem světa. Apple v 19h odstartuje další ze svých ikonických uvedení nových produktů na trh...
 • Vztah mezi Trumpem a Xi již není tak vřelý
  Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování s mírným ziskem. Index Dow Jones si připsal 0,1 %, S&P 500 uzavřel pouze dvě setiny procenta nad páteční zavírací cenou a technologický Nasdaq si polepšil o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo síťovým odvětvím (+0,4 %). Na opačné straně se nejhůře umístily energetické společnosti se ztrátou 0,9 %. Pondělí byl již čtvrtý den v ředě, co americké akciové indexy dosahovaly nových historických maxim.
 • Vztah Polska s EU se přiostřuje
  Konzervativní revoluce zahájená stranou Právo a Spravedlnost vedla k nárůstu politických rizik, které způsobily propad zlotého. Status zlotého jako bezpečného přístavu je pro investory už jen dávnou vzpomínkou. Od dubna je zloty měnou s nejhorší výkonností z rozvíjejících se trhů a vůči euru oslabil o 5,4 %. V dohledné době nevidím naději na zastavení poklesu polského zlotého. Tři rizika by mohla kurz EURPLN dotlačit výš na úroveň 4,45.
 • V​IDEO: Drahé kovy opět ztrácí, zlato na dosah 1 300 dolarů
  Drahé kovy opět ztrácí, zlato na dosah 1 300 dolarů - videokomentář Jaroslava Brychty z X-Trade Brokers...
 • Wall Street a Evropa se na směru neshodují. Koruna slábne s novou prognózou ČNB
  Na trhy se dnes dostala další řádka výsledků a americký technologický index Nasdaq Composite překonal další historickou metu nad 11.000 b., my se ale v úvodu zaměříme na informace z centrálních bank. Česká národní banka ani její britská kolegyně ponecháním sazeb na stávajících úrovních nepřekvapily. Britská libra se dostala na nejvyšší hodnoty od března, když britská centrální banka zdůraznila možné nevýhody záporných úrokových sazeb. Ty má prý v kufříku, jejich použití ale neplánuje. Některé části britské ekonomiky, šesté největší na světě, podle guvernéra Baileyho do budoucna ale nebudou životaschopné.
 • Wall Street evropské nadšení nesdílí, dolar drží zisky
  Odpoledne znovu sledujeme poměrně nejistý začátek amerického obchodování, kdy tamní akciové indexy značně zaostávají za těmi evropskými. S&P500 už sklouzl lehce do záporu a Nasdaq ztrácí přes půl procenta, zatímco DAX a CAC40 se drží bezpečně v plusu a FTSE100 si připisuje 1,5 pct. I v Evropě se však zisky ztenčují a Praha pod vahou Erste lehce ztrácí.
 • Wall Street: Historické rekordy a co teď?
  Akciové indexy rostou v poslední době na základě pozitivních zpráv o vývoji jednání mezi USA a Čínou a pomáhají také náznaky, že globální ekonomické zpomalení zatím neakceleruje. Index US500 přidal 8 % a US100 (Nasdaq) dokonce desetinu během jediného měsíce. Oba indexy navíc den po dni dobývají historické rekordy. Podívejme se dnes na několik grafů, které nám napoví, zda mohou růsty nadále pokračovat.
 • Wall Street i US dollar stále blízko maxim, VIX na minimech
  Předvánoční obchodní týden se nesl v poklidném duchu, americké akciové indexy se obchodovaly bez velkých intradenních výkyvů a týden zakončily prakticky na nule. Námi sledované futures kontrakty na indexy uzavřely týden na následujíccíh cenách: index S&P 5OO uzavřel na 2258,625, index Dow Jones zakončil týden na 19860,00 a technologický index Nasdaq 100 uzavřel na 4946,75. Index volatility VIX, který je přezdíván jako „index strachu“ se stáhl na velmi nízké hodnoty, ve středu klesl dokonce až pod 11 bodů, což je nejníže od loňského srpna.
 • Wall Street Journal a pohľad na kvantitatívne uvoľňovanie ECB
  Rozhodnutie k pristúpeniu nákupu vládneho dlhu zo strany ECB otvára veľké otázky jej nezávislost...
 • WALL STREET KLESÁ
  Za posledních sedm týdnů jsme měli možnost vidět rekordní maxima od Dow Jones i S&P, ale ve včerejším večerním...
 • Wall Street koriguje ztráty kvůli vidině brzkého poklesu sazeb v USA
  Index S&P 500 koriguje včerejší ztráty, když se odrazil od zóny supportu v blízkosti 2850 bodů. Po horších makrodatech z USA se výrazně zvýšila šance na pokles sazeb už na konci měsíce. Dle ocenění futures se pravděpodobnost tohoto kroku vyšplhala na 92 %. Ještě na počátku týdne to bylo 74 % a na konci minulého týdne pouze 60 %. Navíc trh vidí další 60 % šanci na další pokles sazeb v prosinci. Pokud se předpoklad trhu potvrdí, tak by na konci roku měly sazby v USA dosahovat pouze na 1,25 %.
 • Wall Street krátce po otevření klesá, euro snižuje ztráty před projevy členů FOMC
  US500 krátce po otevření trhů klesá a pár EURUSD se vzpamatovává z letošních minim, na která si sáhl po poledni na úrovni 1,0922. Trh čeká na projevy amerických centrálních bankéřů. Daly a Clarida by měli dle kalendáře vystoupit v 17:45, Kashaki ve 20:00 a Barkin v 22:30. Jedním z důležitých příběhů dnešní seance je rezignace Sabine Lautenschlaeger z ECB, což trh vnímají jako důsledek nesouhlasu s novým kolem kvantitativního uvolňování. Bude zajímavé sledovat kdo ji jako zástupce německé Bundesbank v ECB.
 • Wall Street krátce po otevření prudce klesá
  Pondělí je čtvrtým dnem prudkých poklesů na akciových trzích v řadě. Index US100 dnes vykazuje nejvyšší ztráty. Krátce po otevření ztrácí 2,7 %, US500 a US30 klesají o 2 % a podobné poklesy vykazují také akciové indexy v Evropě. Hlavním důvodem špatné nálady jsou obchodní rozmíšky mezi USA a Čínou a také slabá makrodata - Americký ISM index z nevýrobního sektoru vykázal nejnižší úroveň za poslední 3 roky.
 • Wall Street má za sebou nejúspěšnější den od roku 2011, po 5 dnes posiluje i Čína; analýza ROPY, S&P 500, GBP/CAD
  Americký akciový trh má za sebou po sérii černých dní nejlepší obchodní seanci od roku 2011, když nej&scar...
 • Wall Street neudržela nadějný růst; pokles vedly maloobchodní řetězce a technologie
  Americké akciové trhy včera v závěru obchodování neudržely nadějný růst, když pokles akcií maloobch...
 • Wall Street opět na rekordních maximech, čeká se na ekonomické reformy Donalda Trumpa
  Americké akciové indexy minulý týden opět překonaly svá absolutní maxima a zavřely na nových cenách. Pozitivní nálada, která mezi investory panuje, je podpořena velmi slušnými čísly z pokračující výsledkové sezóny. Ve vzduchu visí i očekávání ohledně slíbených ekonomických reforem nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Jejich detaily zatím nejsou přesně známy, přislíbené daňové škrty a omezení regulační zátěže firem zatím nahrává akciovým trhům do karet.
 • WALL STREET SE VZCHOPILA PO ZLATÝCH ZISCÍCH
  Americké akcie v úterý poskočily o více než jedno procento a ozdravují se po nejhorším pádu z listopadu. Ceny zlata se...
 • Wall street stále blízko historických maxim. V USA startuje výsledková sezóna
  Akciové trhy v USA se stále pohybují velmi blízko svých absolutních maxim. Tah výše se sice mírně zpomalil, žádné výraznější korekce jsme se ale nedočkali. I přes čtvrteční ztrátu, kdy všechny hlavní americké indexy odepsaly zhruba čtvrt procenta, se trhy pohybují i nadále na velmi vysokých cenách a dalším rekordům jsou na dosah.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Ceska mincovna