Ticker Tape by TradingView
DAX - Futures kontrakt na DAX
V minulém díle seriálu o futures na akciové indexy jsme si představili americký e-mini Nasdaq 100 future. V dnešním díle se přesuneme do Evropy a podíváme se na jeden z nejznámější evropských indexů – DAX.
DAX (Deutscher Action Index) je hlavním indexem Německa. Index se skládá z 30 největších společností kótovaných na burze dle tržní kapitalizace a objemu obchodů. Velice důležitým rozdílem mezi indexem DAX a dalšími evropskými indexy (včetně indexu AEX) je způsob jeho výpočtu. DAX je výkonnostním indexem, což znamená, že vyplácené dividendy jsou reinvestovány. Velký rozdíl mezi indexem AEX a DAX je z dlouhodobého hlediska tvořen právě těmito dividendami. V indexu AEX nejsou dividendy reinvestovány, což odlišuje oba indexy v průběhu času.
Pro krátkodobé obchodníky to nemá samozřejmě velký význam, jelikož drží pozice déle než pár hodin, příp. déle než pár dní, jen zřídka. Denní rozpětí, ve kterém se obchoduje future kontrakt na DAX je široké. Tento trh patří k jedněm z nejvolatilnějších v celé Evropě. Přesně to přitahuje obchodníky, kteří chtějí vydělat na krátkodobých pohybech.

Specifikace futures kontraktu DAX
Specifikace futures kontraktu DAX jsou velice podobné futures kontraktu Euro Stoxx 50. Kontrakt se obchoduje na německé burze derivátů Eurex a má rozšířené obchodní hodiny od 8:00 do 22:00. Likvidita je nejvyšší mezi 9:00 a 18:00 a poté pomalu klesá. V průměru se zobchoduje 100 000 kontraktů za den, což je několikanásobek objemu na trhu AEX.
Multiplikátor futures kontraktu DAX je 25, tudíž je nominální hodnota jednoho kontraktu mnohonásobně vyšší nežli hodnota futures kontraktu Euro Stoxx 50 nebo AEX. Při současné hodnotě pohybující se kolem 10 000 bodů, představuje jeden futures kontrakt koš podkladových akcií v hodnotě $250 000. Vzhledem k této vysoké nominální hodnotě jsou značné i požadavky na margin. Na jeden kontrakt je blokován margin ve výši €12 830 při držení pozice přes den. Při držení mozice přes noc, je požadavek na margin dvojnásobný.
Expirace jdnotlivých kontraktů se odehrává ve čtvrtletním cyklu, vždy třetí pátek v měsíci březnu, červnu, září a prosinci v 13:00. Opce na index DAX nabízejí všechny druhy expirací, včetně týdenních a měsíčních. Multiplikátor opcí je 5 atak je hodnota opcí mnohem lépe říditelná z hlediska peněz. V oblasti opcí je stále nejlikvidnějším indexem Euro Stoxx 50, nicméně opce na DAX mají likviditu více než dostatečnou.
Futures kontrakty na DAX se obchodují na burze Eurex, což má jednu výhodu. Stop loss příkazy jsou umístěny přímo na burze a ne pouze „simulovaně“ u brokera. To zajišťuje menší skluzy, nežli by byly, pokud by stop loss příkazy byly umístěny u brokera. Nicméně i přesto se tento trh nezřídka setkává s výraznými skluzy v plnění. To je největší nevýhodou tohoto trhu, ke které se ještě vrátíme.

Proč právě DAX?
Hlavním důvodem, proč je DAX tolik populární mezi futures obchodníky, jsou zajímavé výsledky z pohledu intradenního obchodování. Rozdíl mezi denním maximem a minimem bývá i 200 bodů, což je zhruba 1,8% jeho celkové hodnoty. Pohyb, to je to, co obchodníci vyhledávají! A právě na tomto trhu mohou profitovat na rychlých a výrazných pohybech nahoru a dolů. Skalpování a rychlé měnící se pohyby – to přesně vystihuje chování obchodníků na indexu DAX. Likvidita na jednotlivých cenách je zhruba 10 kontraktů, proto velké instituce sahají spíše do trhu Euro Stoxx 50. Spread během běžných obchodních hodin dosahuje až 1 bodu. Velikost ticku (nejmenšího možného pohybu) je 0,5 bodu, což odpovídá €12,5. Jak je vidět na obrázku níže, spread je zpravidla vyšší nežli velikost ticku.

Velikost průměrné objednávky je lehce nad 2 kontrakty. Pro porovnání, na trhu Euro Stoxx 50 je tato průměrná objednávka 20 kontraktů. Nicméně to je ovlivněno nominální hodnotou podkladových aktiv, která je u Euro Stoxx osminová oproti futures kontraktu DAX. To ukazuje, jak je index DAX silný a v Evropě důležitý.

Volatilita futures kontraktu DAX
Futures kontrakty na DAX jsou hojně využívány i pro automatické obchodní systémy. Vysoká volatilita dělá z tohoto futures kontraktu ideální podkladové aktivum pro systémy založené na trendu. Výhoda velkých pohybů však může být současně brána i jako nevýhoda. Výrazný pohyb je často spojen se zasažením stop lossů. Když trh zasáhne určitou hranici, kde má mnoho obchodníků umístěny své stop lossy, vytvoří se rychlý pohyb nahoru nebo dolů (tzv. spike).
Níže zobrazený graf ukazuje příklad, kdy futures DAX udělal během 30 vtěřin pohyb kolem 35 bodů. Posledních 10 bodů je čistý „spike,“ který byl vytvořen právě kvůli zasaženým stop lossům. Po pár minutách cena opět klesla na původní úroveň. To může být velice frustrující, pokud je Vaše krátká pozice ukončena na stop lossu a trh se záhy rozjede zamýšleným směrem. Tento jev je u DAXu na každodenním pořádku, čehož si je třeba být vědom při umísťování svých stop lossů.

Pokud je pozice ukončena na stop lossu, zpravidla je potřeba počítat se skluzem pár bodů. V tomto ohledu může mnohým investorům více vyhovovat futures kontrakt na index Eurostoxx 50, kde jsou pohyby a extrémy menší. Při obchodování s jedním nebo dvěma kontrakty se dá toto přehlédnout, nicméně pokud chce investor pracovat s vyšším počtem kontraktů, měl by zvážit i trh Euro Stoxx 50.
| Kontrakt | DAX future | |
| Symbol | DAX | |
| Burza | Eurex | |
| Měna | EUR | |
| Expirační měsíce |
| |
| Obchodní hodiny | 8:00 – 22:00, 5 dní týdně | |
| Velikost ticku | 0,5 bodu | |
| Multiplikátor | 25 | |
| Počáteční marže | € 12 830 | |
| Udržovací marže | € 25 660 | |
| Chcete více informací o obchodování futures u LYNX? |
The post DAX | Futures kontrakt na DAX appeared first on LYNX, index AEX a index DAX
Klíčová slova: Obchodní systémy | Akciové indexy | Nasdaq | Dividendy | Burza | DAX | Denní rozpětí | Euro | Futures | Index DAX | Investor | Koš | Krátká pozice | Likvidita | Margin | Marže | Měna | Opce | Podkladové aktivum | Pozice | Počáteční marže | Spike | Spread | Tržní kapitalizace | Volatilita | EUR | Obchodování | Euro STOXX | Indexy | Futures kontrakt | Výsledky | LYNX | Obchodníci | Aktivum | Index | Automatické obchodní systémy | Cena | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Expirace | Graf | Stoxx | Trh | Nominální hodnota | Kontrakt | E-mini | Burze | Futures kontrakty | Eurex | DAX (Deutscher Action Index) | Index AEX | Vysoká volatilita | Kapitalizace |
Čtěte více
-
DAX, denný, opatrne býčí
Signály vo štvrtok poukazovali na opatrný pokles, avšak po negatívnom otvorení trhu, počiatočnej strate 70 bodov a našej aktualizácii v reálnom čase s doporučením zatvoriť obchodné pozície na indexe, sa na trh vrátili kupujúci, aby sa sentiment zlepšil o takmer 200 bodov do konca obchodného dňa. To je pozitívne a signály sa zlepšili, ale futures testujú golier (Neckline) sviečkovej formácie Hlava a Ramená (Head & Shoulders) na dennom grafe. Pokiaľ sa táto formácia nepotvrdí, výhľad na piatok je len opatrne býčí a predpokladá nákup pri otvorení trhu, ale s ponechaním možnosti na nákup poklesu ku 11820. Riziko predpokladáme v poklese pod 11768, včerajšia Marabuzo čiara. Cieľ predpokladáme v raste ku 11900, trojtýždňové maximum, 12070, maximum 2. augusta a 12260, maximum tohto mesiaca. -
DAX (DE30) vystoupal na nejvyšší hodnoty od října, po 16. hodině pozor na USDCAD
Po včerejším dosažení historických rekordů na Wall Street se dnes DAX nechce nechat zahanbit. Hlavní německý akciový index vystoupal nejvýše od října minulého roku, a to i přes slabší začátek seance, kdy se pohyboval i v negativním teritoriu. Krátce po poledni atakoval DAX úroveň 12 350 bodů. -
DAX: DE40 mírně roste díky automobilkám 📈Mercedes +5 % po silných prodejních číslech
Akcie z indexu DAX dnes mírně rostou, tahouny jsou BASF, Mercedes, BMW a německé banky. Trhy vyčkávají na rozhodnutí Fedu ve 19:00 a tiskovou konferenci předsedy Fedu Powella, která je naplánována na 19:30. DE40 se konsoliduje v širokém obchodním pásmu a snaží se udržet nad EMA50, která slouží jako hlavní podpora (24 300 bodů). -
DAX: DE40 oslabuje před rozhodnutím ECB 📉Volkswagen pod tlakem
Evropské trhy dnes vyčkávají na klíčové události od Evropské centrální banky, přičemž rozhodnutí o sazbách je naplánováno na 14:15 a projev prezidentky ECB Christine Lagardeové na 14:45. Tržní konsenzus očekává, že úrokové sazby v eurozóně zůstanou beze změny. -
DAX: DE40 se snaží udržet dynamiku 📈 Brenntag a ArcelorMittal pod tlakem
Evropské indexy otevřely s opatrným růstem, na místní úrovni částečně podpořeným nadějí na zmírnění politické krize ve Francii. Volatilita se může zvýšit kolem 16:00, kdy budou v USA zveřejněny údaje Michiganské univerzity o spotřebitelském sentimentu a inflačních očekáváních. -
DAX: DE40 smíšený navzdory pozitivním náladám v Evropě 📊 Akcie Fraportu na 6letém maximu
Evropské akciové trhy dnes většinou rostou, protože investoři vítají známky toho, že by se brzy mohlo skončit uzavření americké vlády a že sezóna zveřejňování výsledků zůstává solidní. V Německu je však nálada smíšená – akcie společnosti Fraport (FRA.DE) vedou růst po silných čtvrtletních výsledcích, zatímco akcie společnosti Lufthansa (LHA.DE) také rostou. Na makroekonomické frontě zklamal německý index ekonomického sentimentu ZEW, který oproti očekávání zlepšení meziměsíčně poklesl. -
DAX dnes neudržel zisky a uzavírá seanci poklesem
Index DAX se v první polovině obchodního dne obchodoval výše a atakoval neúspěšně hranici 18745 b. V odpoledních hodinách nicméně index zaznamenal pokles a zakončuje seanci v červených hodnotách. Z jednotlivých titulů se dařilo společnosti Rheinmetall, která dnes posílila o 0,9 %. Významnější růst si rovněž připsala e-commerce společnost Zalando (+0,6 %) a dařilo se taktéž společnosti Munich Re (+0,2 %). Opačným směrem se vydaly akcie Siemens Energy (-4,9 %), RWE (-3,4 %) a BMW (-2,5 %). Index DAX -0,79 % na 18600,18 b. -
DAX dnes v čele s Deutsche Bank oslaboval
Frankfurtská burza v uplynulé seanci oslabovala. V čele poklesu byl německý bankovní dům Deutsche Bank (-8,49 %). Deutsche Bank dnes zveřejnila report za 2Q, ve kterém uvedla, že by mohla pro tento rok pozastavit zpětný odkup akcií v souvislosti s kvartální ztrátou 143 mil. EUR. -
DAX: Evropské indexy bojují o směr; Siemens Energy získává 15 % 🔔
Trhy v Evropě mají klidnou seanci bez výraznějších pohybů v obou směrech. V polovině středeční seance vede španělský index SPA35 se zisky (+0,60 %), následovaný italským ITA40 (+0,40 %). Německý DAX posílil o 0,15 % na 19 100 bodů. Na druhém konci spektra je pokles polského indexu W20 (-0,95 %) a nizozemského NED25 (-0,45 %). Pozornost trhu, a to i v Evropě, se dnes zaměří na zveřejnění údajů o CPI v USA ve 14:30. -
DAX-FTSE indexový spread je varovaním pre býkov
Dlhodobejšie, 3 mesačné signály, boli býčie počas tohto roku a stratégia 3cAnalysis s predpokladom rastu a nákupov poklesov indexov bola správna. Aj keď na grafoch DAX-FTSE, s dlhodobejším časovým intervalom nie je jasný medvedí obrat trendu, grafy s krátkodobým časovým intervalom sú varovaním pre býkov. Spočiatku sa objavila divergencia hybnosti, minulý týždeň sa v USA ukončili dlhý trend vyšších týždenných miním na rekordných úrovniach indexov, pretrváva podpriemerný rast v Európe voči USA a nakoniec existuje potenciál pre vytvorenie vrcholu v DAX-FTSE spreade. Zatiaľ nevidieť jasný predajný signál, ale strata hybnosti pri maxime z 2017 je jasným varovaním pre býkov. Potenciál na výpredaj ziskov sa zvyšuje a hoci tento bude pravdepodobne rýchly a hlboký predpokladáme, že by mal byť dočasný. Našou stratégiou je znížiť exponovanosť rastových pozícií v DAX-FTSE spreade a vyčkať na výpredaj. -
DAX ignoruje včerejší výbuchy a roste (FA + TA, H4)
Německý index DAX ztrácel až 200 bodů v důsledků včerejších výbuchů v Bruselu. Poklesy kulminovaly až v blízkosti hlad... -
DAX index
Index DAX se konsoliduje v úzkém rozmezí po poklesu na hodnotu 12811 k 1. prosinci 2017. Index dosáhl 2,5 letého maxima na 13534 7. listopadu 2017 a od této úrovně klesá. Menší zotavení dosáhlo na 13200 a pokračoval v poklesu. V současné době se obchoduje kolem 13123. -
DAX INDEX IS ROLLING BACK AFTER GETTING TO THE MINIMUM LEVELS
DAX experiences a technical rollback on Wednesday: it has grown by ~1%. Yesterday DAX dropped to 9100 points, which wa... -
DAX je o 12 % níže než na svém historickém maximu 🚩 Sledujte v dubnu tyto 2 akcie
Německý index DAX oslabil z přibližně 25 400 bodů na 22 400 bodů, přičemž futures kontrakt DE40 téměř jedna ku jedné kopíruje vývoj spotového indexu. V dubnu se pozornost investorů pravděpodobně přesune ke dvěma klíčovým německým titulům – finančnímu gigantu Deutsche Bank, který nedávno odhalil výraznou expozici vůči technologickému sektoru a úvěrům v oblasti private credit, což vyvolalo obavy investorů, a společnosti BASF, průmyslovému a chemickému gigantu, kterému se navzdory vysokým cenám energií daří překvapivě dobře. -
DAX je vůči S&P500 nejlevnější od roku 2006
Jedna zajímavost ze světa akciových indexů. Nikomu asi neuniklo to, jak výrazně hůře si v poslední době vede německý DAX v porovnání s americkým indexem S&P500. Zatímco americký index po 19% růstu z roku 2017 ztratil loni “pouze” 6 %, DAX se po 12% růstu z roku 2017 propadl loni o propastných 18%. -
DAX je zpět na důležitém supportu, pád dolaru mezitím pokračuje
Po včerejší divoké seanci se zatím nálada na finančních trzích nezklidnila a volatilita, zejména na devizovém trhu, zů... -
DAX klesá o viac ako 1%❗
Včerajšie obchodovanie prinieslo pokles indexu DAX (DE30), v utorok však výpredaj opäť naberá na sile. Počas dnešného obchodovania už nemecký index stráca viac ako 1%. -
DAX konečně prolomil konsolidační pásmo a je na dosah hranice 11 tis. bodů
Situace na akciovém trhu v Evropě se nám začíná docela zajímavě zamotávat. Po včerejším „úletu“ italských akcií, které vystoupaly o 4 % a definitivně ze sebe setřásly strach z dopadu italského referenda, se dnes utrhnul německý DAX, který dokázal konečně vystoupat z konsolidačního pásma, ve kterém se držel od letošního srpna. -
DAX korigoval ztráty z předchozích dnů, německé automobilky reportovaly své prodeje za 1Q
Index DAX uzavřel růstem o 2,48 % na 20280,26 b. -
DAX Maloobchodní GAP a možný retracement
Z technického hlediska by měl DAX od dnešního rána a to hlavně z důvodu maloobchodního GAPu, zvýrazněného červeně. Reakce může přijít v blízkosti OB (Order Block) 12119 a POC - 12220 -12245, pokud dojde k retracementu. Dole jsou cíle 11933 a 11868 a když se zlomí trendová linie tak 11646.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
Tradingové analýzy a zprávy
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Blogy uživatelů
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Forexové online zpravodajství
Čerpadláři to s Čechy zase koulí? Litr ropy ve světě zlevnil o 2,50 Kč, ale litr nafty v ČR ve stejné době zdražil o více než 1 Kč
🎥 Týden na trzích: Jaké byly nejlepší a nejhorší výsledky minulého týdne? Zhodnocení výsledkové sezóny
Každý den chybí v práci kvůli pracovní neschopnosti téměř 214 tisíc lidí. Přesto stonáme kratší dobu než před covidem
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
Čerpadláři to s Čechy zase koulí? Litr ropy ve světě zlevnil o 2,50 Kč, ale litr nafty v ČR ve stejné době zdražil o více než 1 Kč
🎥 Týden na trzích: Jaké byly nejlepší a nejhorší výsledky minulého týdne? Zhodnocení výsledkové sezóny
Každý den chybí v práci kvůli pracovní neschopnosti téměř 214 tisíc lidí. Přesto stonáme kratší dobu než před covidem
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Měnový pár USD/JPY roste sedm dní v řadě
USA: Prodeje nových domů v červnu meziměsíčně vzrostly o 1,6 % při očekávání růstu o 4,8 %
BREAKING: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby klesly meziměsíčně o více než 6 % 📌
TÝDENNÍ VÝHERCI MAYZUS FOREX DEMO CHAMPIONSHIP ZA TÝDEN 25.2-1.3.2013
Každý den chybí v práci kvůli pracovní neschopnosti téměř 214 tisíc lidí. Přesto stonáme kratší dobu než před covidem
Šest z deseti Čechů chce vlastní dům. Téměř polovina nedokáže odhadnout reálné náklady na stavbu
EUR/USD. Přehled týdne. Poslední březnový akord
Hlavní americké akciové indexy v úvodu obchodování posilují po odložení Trumpových cel
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
🎥 Wall Street Open: Trhy blízko historických maxim, banky otevírají výsledkovou sezónu
Měnový pár USD/JPY roste sedm dní v řadě
USA: Prodeje nových domů v červnu meziměsíčně vzrostly o 1,6 % při očekávání růstu o 4,8 %
BREAKING: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby klesly meziměsíčně o více než 6 % 📌
TÝDENNÍ VÝHERCI MAYZUS FOREX DEMO CHAMPIONSHIP ZA TÝDEN 25.2-1.3.2013
Každý den chybí v práci kvůli pracovní neschopnosti téměř 214 tisíc lidí. Přesto stonáme kratší dobu než před covidem
Šest z deseti Čechů chce vlastní dům. Téměř polovina nedokáže odhadnout reálné náklady na stavbu
EUR/USD. Přehled týdne. Poslední březnový akord
Hlavní americké akciové indexy v úvodu obchodování posilují po odložení Trumpových cel
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
🎥 Wall Street Open: Trhy blízko historických maxim, banky otevírají výsledkovou sezónu
Blogy uživatelů
System urovni za pomoci EXCELU (DEXCEL)
Obávaný „kříž smrti“ na zlatě: Historie varuje před tvrdým pádem
Může poslech hudby zlepšit vaši obchodní výkonnost?
Růst indexu S&P 500 pokračuje, býci dostali cenu na hladinu 6 000
Multitimeframe analýza: 28.9.2023 EUR/GBP
Půlroční tržní bilance 2025: Divoký start, nejistý výhled
Švýcarsko končí s intervencemi
Eurodolar: Máte správně určený trend?
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
System urovni za pomoci EXCELU (DEXCEL)
Obávaný „kříž smrti“ na zlatě: Historie varuje před tvrdým pádem
Může poslech hudby zlepšit vaši obchodní výkonnost?
Růst indexu S&P 500 pokračuje, býci dostali cenu na hladinu 6 000
Multitimeframe analýza: 28.9.2023 EUR/GBP
Půlroční tržní bilance 2025: Divoký start, nejistý výhled
Švýcarsko končí s intervencemi
Eurodolar: Máte správně určený trend?
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Vzdělávací články
ICT/SMC – TOP trading strategie roku 2024?
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Psychologie v Prop Tradingu a jak moc se liší od klasického obchodování?
Hlavní událost roku pro tradery: Online trading konference 2023!
Fundamentální analýza: Jednotkové náklady práce 2.
Obchodování Outside Bars
Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny
Akciové indexy a investiční styly: Který styl vydělává nejvíce? (5. díl)
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (červenec 2024)
ICT/SMC – TOP trading strategie roku 2024?
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Psychologie v Prop Tradingu a jak moc se liší od klasického obchodování?
Hlavní událost roku pro tradery: Online trading konference 2023!
Fundamentální analýza: Jednotkové náklady práce 2.
Obchodování Outside Bars
Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny
Akciové indexy a investiční styly: Který styl vydělává nejvíce? (5. díl)
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (červenec 2024)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Pullback a další pokles na EUR/AUD?
Forex: AUD/NZD testuje prolomenou trendovou linii
Šéf NATO Jens Stoltenberg bude novým šéfem norské centrální banky
Posílí AUD/JPY směrem k rezistenci trendového kanálu?
Dolar podle měnových stratégů zůstane silný, jen oslabí
Index DAX - Intradenní výhled 26.6.2026
Index spekulativního sentimentu 31.1.2024
ČNB: Dluhy domácností u bank v květnu stouply
Výrobní aktivita v Británii nečekaně vzrostla
Aktuálně otevřené forex pozice 21.5.2026
Forex: Pullback a další pokles na EUR/AUD?
Forex: AUD/NZD testuje prolomenou trendovou linii
Šéf NATO Jens Stoltenberg bude novým šéfem norské centrální banky
Posílí AUD/JPY směrem k rezistenci trendového kanálu?
Dolar podle měnových stratégů zůstane silný, jen oslabí
Index DAX - Intradenní výhled 26.6.2026
Index spekulativního sentimentu 31.1.2024
ČNB: Dluhy domácností u bank v květnu stouply
Výrobní aktivita v Británii nečekaně vzrostla
Aktuálně otevřené forex pozice 21.5.2026
Témata v diskusním fóru
Price Action Trading Jakuba Hodana
Legenda varuje: Blíží se krize tisíciletí!
Payout během vteřin: Ve Fintokei odteď nečekáš na bankovní převody
Kniha - Larry Williams - Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů
Muskův největší produkt není raketa, ale příběh
Jak Robinhood mění svět tradingu a jak se z toho poučit
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
AUD/USD
Co nám říkají klíčové makroekonomické ukazatele o stavu ekonomiky
Technická analýza měnových párů USD/CHF, GBP/USD a CAD/CHF
Price Action Trading Jakuba Hodana
Legenda varuje: Blíží se krize tisíciletí!
Payout během vteřin: Ve Fintokei odteď nečekáš na bankovní převody
Kniha - Larry Williams - Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů
Muskův největší produkt není raketa, ale příběh
Jak Robinhood mění svět tradingu a jak se z toho poučit
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
AUD/USD
Co nám říkají klíčové makroekonomické ukazatele o stavu ekonomiky
Technická analýza měnových párů USD/CHF, GBP/USD a CAD/CHF




