Úterý 19. říjen 2021 17:35
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

GameStop akcie jsou zpátky: Čeká nás další cenové šílenství?

18.03.2021 12:56  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

GameStop se v lednu roku 2021 zapsal do historie. Investoři ze skupiny WallStreetBets na sociální síti Reddit se tehdy rozhodli ve velkém nakupovat akcie GameStop a způsobit tak obrovský Short Squeeze, který dostal do problému velké investiční fondy. Ačkoliv cena poté prudce spadla, akcie GME ještě neřekly své poslední slovo.

Pojďme se společně podívat, co se od té doby událo nového a jak to teď s cenou GameStop akcie vypadá. Vysvětlíme si také, co to jsou meme stocks a které další akcie se v souvislosti s GME často skloňují.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Akcie GameStop (GME) a lednová rally
  2. Čeká nás další rally akcie GameStop (GME)?
  3. Vyplatí se investice do akcií GameStop?
  4. Co jsou meme stocks?
  5. Akcie Koss Corporation (KOSS)
  6. Akcie AMC Entertainment (AMC)
  7. Akcie Tesla (TSLA)
  8. Obchodujte akcie u LYNX
 

GameStop akcie

 

Akcie GameStop (GME) a lednová rally

O GameStop (GME) v posledních týdnech slyšel asi každý investor. Cena akcie GME od začátku letošního roku vzrostla během několika týdnů o více než 2400 %.

Za tímto obrovským cenovým nárůstem stáli zejména retailoví investoři, kteří sdílí své investiční myšlenky ve skupině WallStreetBets na síti Reddit. Raketový nárůst ceny akcií GameStop mnohé překvapil.

Některé investiční fondy, které spekulovaly na pokles ceny GME, se dostaly do obrovských problémů. Za zmínku stojí například Melvin Capital. Situaci z počátku tohoto roku si můžete připomenout v našem článku.

Čtěte také: Akcie GameStop (GME) díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

Společnost GameStop se však v posledních letech spíše nedařilo. Tento americký prodejce počítačových her nestačil rychle zareagovat na nový trend, kdy se prodej herních titulů přesunul do online prostředí. Od roku 2013 akcie této společnosti poklesly až o 95 %. To se však změnilo počátkem roku 2021.

Denní graf GME od dubna 2020 až do března 2021. Zdroj: LYNX Trading.com.

Jak je z grafu patrné, vývoj ceny akcie GameStop byl v lednu 2021 opravdu divoký. Od 12. ledna 2021 do 28. ledna 2021 cena GME vzrostla o více než 2400 %. Z ceny kolem $ 25 se během několika dnů dostala až na hodnotu $ 483.

K tak velkému nárůstu ceny napomohla i skutečnost, že mnoho obchodníků a velkých investičních fondů spekulovalo na pokles ceny akcií GameStop.

Obchodovali tedy dané akcie na stranu short. Toho si všimli retailoví investoři ze skupiny WallStreetBets a masivním nákupem akcií způsobili tzv. Short Squeeze, kdy postupně donutili obchodníky v short pozicích uzavírat své ztrátové pozice, což ještě posilovalo nárůst ceny akcií GameStop.

Čtěte také: Prodej na krátko neboli short selling – co to znamená?

Po rychlém nárůstu ale přišel také rychlý pád. Od 28. ledna 2021 do 18. února 2021 cena akcie GameStop klesla o více než 90 %. Jen připomeňme, že strategií některých investorů bylo držet akcie za každou cenu, dokud cena akcie GME nedosáhne hodnoty $ 1000.

Mnoho z těchto retailových obchodníků mělo svou strategii založenou spíše na zbožném přání, aniž by dodržovali základní pravidla money managementu.

Čtěte také: Money Management: Jak se stát mistrem disciplíny?

Na lednové rally akcie GameStop vydělali ti investoři, kterým se akcie podařilo včas nakoupit a se ziskem včas prodat. Prudký pokles ceny znamenal katastrofu zejména pro obchodníky, kteří akcie GME nakoupili za vysokou cenu a nedokázali se jich rychle zbavit.

 

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

 

Čeká nás další rally akcie GameStop (GME)?

Ačkoliv se cena akcií GameStop prudce propadla, o této společnosti se rozhodně nepřestalo mluvit. Najednou o ní věděl celý svět.

Bylo zahájeno vyšetřování, zda nedošlo na akciovém trhu k manipulaci. Vyslýchán byl generální ředitel Melvin Capital Gabriel Plotkin nebo generální ředitel Robinhood, Vladimír Tenev.

Vysvětlení musel také podat Keith Gill, který vystupuje na Youtube a síti Twitter pod přezdívkou Roaring Kitty. Právě on je často považován za osobu, která spustila šílenství okolo GameStop nejen ve skupině WallStreetBets.

Denní graf GME od září 2020 až do března 2021. Zdroj: LYNX Trading.com.

 

Jak je z denního grafu patrné, akcie GameStop ještě asi zdaleka neřekla své poslední slovo. Jen od 24. února do 10. března 2021 cena akcie GME vzrostla o více než 650 %.

Právě 24. února 2021 GameStop oznámil, že do čela výboru, který má aktivity společnosti převést do online prostředí, byl jmenován miliardář Ryan Cohen. Od té doby se zdá, že započal nový býčí trend.

Čtěte také: Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!

Čeká nás tedy další růst této akcie? Dle výzkumu Deutsche Bank až polovina retailových obchodníků ve věku 25 až 34 let plánuje použít více než 50 % prostředků, které obdrží v rámci stimulačního balíčku od vlády, na investice do akcií.

V USA právě v těchto dnech dochází k přerozdělování stimulačního balíčku ve výši $ 1400 mezi občany. Zda bude vládní stimulační balíček také stimulem pro růst ceny akcií GameStop, tedy teprve uvidíme.

 

Vyplatí se investice do akcií GameStop?

Tuto otázku musí každý investor posoudit sám na základě své strategie a obchodního přístupu. Akcie GameStop je v posledních týdnech velmi volatilní a cena vytváří divoké a nepředvídatelné pohyby. Situace v lednu nám ukázala, že bez správného řízení rizika, se u této akcie neobejdeme.

U GME nic není nemožné. Cena může nadále růst a překonat svá lednová maxima, ale stejně tak může kdykoliv dojít k prudkému pádu.

Čtěte také: Obchodní plán – Praktický průvodce pro tvorbu obchodní strategie

Analytik Ipek Ozkardeskaya ze švýcarské bankovní skupiny SwissQute upozorňuje, že akcie GameStop ženou nahoru spíše očekávání z budoucího vývoje než současné reálné výsledky společnosti.

Lednový propad jasně ukázal, že strategie „nakoupit a držet“, není u této akcie právě tím ideálním řešením. Pokud se tedy rozhodnete pro investování do akcie GameStop, měli byste mít jasně stanovený plán a pravidla, za jakých akcii nakoupíte a případně prodáte.

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

 

Co jsou meme stocks?

GME není samozřejmě jedinou společností, která byla a je v hledáčku nejen investorů ze skupiny WallStreetBets. V souvislosti s podobným typem akcií se často hovoří o tzv. meme stocks.

Tato kategorie nemá žádná pevně daná kritéria. Ve většině případů se jedná o vysoce volatilní akcie, které jsou populární zejména mezi mladšími investory. Meme stocks jsou často probírány na sociálních sítích v rámci investorských skupin.

Tyto akcie jsou pak obchodovány často spíše na základě určité aktuální euforie a popularity než na základě fundamentálních příčin. GameStop je typickým příkladem takové akcie. Existují ale samozřejmě i další.

 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 
 

Akcie Koss Corporation (KOSS)

Koss je americká společnost, která se zabývá výrobou sluchátek. Byla založena již v roce 1953. Původně se firma zaobírala pronájmem televizí. K výrobě sluchátek přešla až později. Její akcie se obchodují na burze Nasdaq.

akcie KOSSDenní graf KOSS od srpna 2020 až do března 2021. Zdroj: LYNX Trading.com.

 

Jak je z grafu patrné, akcie Koss poslední týdny zažívaly podobný cenový vývoj, jako akcie GameStop. V lednu jejich cena vzrostla o více než 3900 %.

Podobně jako u GME ale došlo k rychlému pádu. Momentálně cena začíná opět pomalu růst a bude zajímavé sledovat, zda cena prorazí rezistenci na úrovni kolem $ 35.

 

Akcie AMC Entertainment (AMC)

Tato americká společnost je největším řetězcem kin na světě. Provozuje až 358 kin v Evropě a přes 620 kin v USA.V lednu letošního roku cena akcie AMC zaznamenala skok ze $ 2 až na více než $ 20 během velmi krátké doby.

V únoru však následoval pokles k hodnotě kolem $ 6. Od té doby cena akcie AMC neustále roste a v současné chvíli se obchoduje kolem $ 13,5.

 

akcie AMCDenní graf AMC od srpna 2020 až do března 2021. Zdroj: LYNX Trading.com.

 

Akcie Tesla (TSLA)

Společnost Tesla a jejího generálního ředitele Elona Muska asi není třeba představovat. Pro některé může být překvapením, že i tuto společnost řadíme mezi meme stocks.

Tesla je však u investorů z Reddit WallStreetBets oblíbená. Analytici Ryan Preclaw a Brian Johnson ze společnosti Barclays uvádí, že sociální média a skupiny mohou mít větší vliv na cenu akcií Tesla, než fundamenty a finanční metriky, které určují hodnotu této společnosti.

 

Tesla denní graf

Denní graf TSLA od června 2019 až do března 2021. Zdroj: LYNX Trading.com.

 

Cena akcií Tesla od března 2020 dlouhodobě stoupá. Ačkoliv v únoru letošního roku došlo k velkému cenovému propadu, zdá se, že dlouhodobá trendová linie nebyla narušena.

Nyní bude zajímavé sledovat, zda se akciím Tesla podaří udržet rostoucí trend a prorazí krátkodobou rezistenci kolem $ 700.

LYNX TIP: Sledujte pravidelné akciové analýzy ve vzdělávací a zpravodajské sekci zaměřené na akcie

Obchodování akcií u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread. Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

 

Zaujala vás možnost investice do akcií?

Obchodujte na více než 100 burzách po celém světě s kompletní nabídkou všech amerických, německých a dalších akcií s extrémně nízkými poplatky bez skrytých nákladů.

 
Objevte více o investování do akcií
 
Nejlepší 5G akcie

Nejlepší 5G akcie roku 2021: 3 aktuální tipy pro vaše portfolio!

12. března 2021 | Akcie

Objevte 5G akcie a jejich potenciál! Co je 5G síť a jak funguje? Co je Internet of Things? Poznejte 5G akcie, které můžou v roce 2021 zazářit!✅

Číst dále
IPO Coinbase

IPO Coinbase: Ovládne kryptoměnový gigant také akciový trh?

02. března 2021 | Akcie

Co je Coinbase a čím se zabývá? Kdy a jak dojde k IPO? Vyplatí se investovat do akcií Coinbase? Buďte o krok napřed a zjistěte vše potřebné!✅

Číst dále
Fintech akcie

FinTech akcie 2021: 6 tipů na zajímavé společnosti pro vaše investiční portfolio!

17. února 2021 | Akcie

Co je FinTech a jaký je jeho význam? Které FinTech akcie mají šanci v roce 2021 zazářit? Přinášíme 6 tipů na Fintech společnosti a aktuální cenové grafy!✅

Číst dále

The post GameStop akcie jsou zpátky: Čeká nás další cenové šílenství? appeared first on LYNX Czech Republic: https://www.lynxbroker.cz/vzdelavani/gamestop-akcie/

Klíčová slova: Růst ceny | Online prostředí | Stimulační balíček | GameStop | GME | Vývoj ceny akcie | TSLA | Akcie u LYNX | Ceny | Nový trend | Fintech společnosti | Rostoucí trend | Býčí trend | Aktivity společnosti | Reddit | AMC | Vzdělávací webináře | Potenciál | Růst | Další růst | Historie | Cenový vývoj | Prudký pokles | WP | Guru | Vývoj | FinTech akcie | Americká společnost | Situace | Pokles | Obchodujte akcie | Komunikace | Prohlášení | Na burze | 5G | Trendová linie | Vyšetřování | Obchodování akcií u LYNX | Generální ředitel | Firma | Jak začít investovat | Objem | Obchodujte | Cena akcie | Akcie roku | Internet of Things | Denní graf | Prodej na krátko | Akcie a ETF | Obchodovat s akciemi | Obchodování akcií | Pokles ceny | Objem obchodování | FinTech | Začít investovat | Jak fungují akcie | Robinhood | LYNX Trading | Coinbase | Breakout Trader | Očekávání | Investovat do akcií | Nakupovat akcie | Poplatky | Tesla | Propad | Pokles ceny akcií | Short squeeze | Burze | Miliardář | ROCE | Webináře | Twitter | Trh | Řízení rizika | Převodník měn | Management | Investování na burze | Investování do akcií | Investiční portfolio | Investiční | Investice do akcií | Graf | Fondy | Eura | Cena akcií | Cena | Analýzy | Akcie Tesla | Volatilní | Vzdělávání | Ceny akcií | LYNX | Investovat | Deutsche Bank | Obchodování s akciemi | Obchodovat | Výsledky | Euforie | Vývoj ceny | Fundamenty | Investoři | Obchodování | Barclays | Analytici | VaR | Trigger | Trend | Trading | Trader | Spread | Short selling | Short | Rally | Pozice | Portfolio | Obchodník | Margin | Investování | Investor | Investice | Intradenní obchodník | IPO | Grafy | Futures | CFD | Breakout | Zhodnocení | Akciový trh | Akcie | Rizika | Daně | Investiční fondy | ETF | Analytik | Obchodní plán | USA | Nasdaq | Obchodní strategie | Money management | Koss Corporation | Akcie Koss Corporation (KOSS) | Akcie AMC Entertainment (AMC) | GameStop akcie | Dlouhodobý investor | Akcie roku 2021 | Nejlepší 5G akcie | 5G akcie | Kryptoměnový gigant | IPO Coinbase | FinTech akcie 2021 | Akcie 2021 | Zajímavé akcie | Retailoví investoři | Koss | Velké investiční fondy | Melvin Capital | Sociální média | Nárůst ceny | Nárůst ceny akcií | Reddit WallStreetBets | AMC Entertainment (AMC) | GameStop (GME) | Melvin | Akcie GME | WallStreetBets | Akcie AMC | Akcie Gamestop | AMC Entertainment | Společnost Tesla |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets