Čtvrtek 25. duben 2024 03:01
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei ProTrader

Akciové trhy a nejistota z omikronu. Jak si vedou akcie Pfizer?

02.12.2021 12:39  Autor: LYNX  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akcie Pfizer (PFE) jsou znova ve středu dění díky obavám z nové mutace koronaviru, která je přezdívaná omikron. Tato varianta se začala rychle šířit a vyvolala obavy i na akciových trzích. V souvislosti s omikronem se podíváme na prohlášení předsedy Fedu, CEO Pfizeru a konkurenční Moderny. Poté se podíváme na zevrubnou fundamentální a technickou analýzu Pfizer akcie.

Pokles akciových trhů v reakci na omikron

Jak jste mohli zaznamenat, v předchozích dnech akciové trhy čelily dost silnému jednorázovému propadu. Některá média viděla příčinu poklesu v podobě nové mutace koronaviru. Je pravda, že trhy zpravidla nemají rády nejistotu ohledně budoucího vývoje. Nicméně bych byl opatrný, co se týče hledání kauzalit. Pokles na akciových trzích nemusí být zapříčiněn jen omikronem. Může jít o celý soubor faktorů, které měly v danou chvíli neblahý vliv. 

Určitě je ale rozumné toto téma sledovat, protože prvotní zprávy o omikronu byly dle mého názoru vesměs negativní. Panovaly obavy a nejistota, že by nová varianta koronaviru mohla být více nakažlivá a pro lidský organismus více nebezpečná. Světová zdravotnická organizace ale uvádí, že zatím neexistují relevantní studie, které by dané obavy potvrdily. Nakonec se ale ukazuje, že nová varianta nemusí být ani zdaleka pro zdraví tak závažná jako ty předešlé. Vyšší infekčnost viru by dle odborníků mohla být kompenzována menším negativním dopadem na lidský organismus.

Výrobci vakcín jako je Moderna, Johnson & Johnson a Pfizer, se vyjádřili, že dávky vakcín vyráběné v novém roce by měly být již efektivní i proti omikronu. Jednoduše řečeno s novou mutací pracují. Nová varianta mutace je každopádně jako dar z nebes právě pro producenty vakcín. Jejich akcie totiž reagovaly silnými růsty.

Proto je rozumné celou situaci sledovat a počkat si na nové informace. Jak už bylo řečeno, vědecká obec prozatím nemá dostatek dat. Někteří totiž tvrdí, že vyšší infekčnost může být velký problém. Jiní tvrdí, že je to naopak.

Je nová mutace důvod, aby Fed pokračoval v uvolněné měnové politice?

Už jsem dříve několikrát vysvětloval, že žijeme v paradoxní době, která je dle mého specifická tím, že špatné ekonomické zprávy jsou pro finanční trhy vlastně dobré zprávy. Zatímco dobré ekonomické zprávy jsou pro trhy naopak špatné. Úplně stejně vnímám i omikron a hned vysvětlím proč. Předseda Federální rezervní banky (Fed) Jerome Powell se brzy nechal slyšet, že nová mutace může být obrovskou hrozbou pro americkou ekonomiku.

Powell svá slova konkretizuje a tvrdí, že by se lidé mohli bát chodit do zaměstnání. To by významně poškodilo trh práce a ještě více narušilo dodavatelsko-odběratelské řetězce, které těžce nesou momentální nedostatek pracovní síly. Powell se vyjádřil i k inflaci. Zase zopakoval svou oblíbenou mantru, že během následujícího roku dojde ke zchlazení růstu cen. Začínám si proto myslet, že Fed možná chce využít obavy z omikronu pro pokračování v jejich extrémně uvolněné měnové politice. Čili ponechat základní úrokovou sazbu téměř na nule a pokračovat v nákupech aktiv na sekundárním trhu (kvantitativní uvolňování).

Trhy už tak zřejmě mají jejich politiku přečtenou. Investoři už dle mého názoru vědí, že špatné zprávy zavdávají Fedu pokračovat v jejich dosavadní politice, která finanční trhy stimuluje k růstu. Čím horší informace se objeví, tím více je to pro trhy býčí. Osobně ale stále věřím v to, že Fed sešlápne nohu z plynu a budou s inflací bojovat. Nevěřím totiž, že by dovolili, aby kupní síla dolaru tak markantně padla.

Mé stanovisko potvrzuje i středeční slyšení v kongresu. Powell zde explicitně řekl, že se případně zasadí o to, aby akcelerující inflaci zastavili. Tím dal nepřímý signál, že jsou připraveni zvedat základní sazbu. Jiný nástroj na kontrolu inflace nemají.  Nicméně existují názory, že americká centrální banka vše požene do extrému. Jak jsme si řekli v analýze na Visa, Jerome Powell nemá se stimulační měnovou politikou vůbec problém. Osobně se ale klaním k tomu, že se budou držet standardní měnové doktríny. I když si dávají na čas.

 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

Ikona LYNX newsletteru Breakout Trader

Reakce společností Pfizer a Moderna na novou hrozbu

Už jsme to trochu nakousli a nyní si problematiku více do hloubky rozebereme. CEO Moderny Stephane Bancel tento týden řekl, že nová mutace se zdá být mnohem více infekční. Dle něj by jeho společnost měla být brzy schopna vytvořit „booster“ pro současné dávky vakcín. Leč vytvořit úplně novou vakcínu na omikron může trvat měsíce.

CEO Pfizer Albert Bourla potvrzuje, že nova mutace může být z mnoha důvodů nemalý problém. Nicméně jeho firma se na něco obdobného už měsíce připravuje. Jejich plánem je, že během pouhých pár týdnů by se měly dozvědět o nové variantě vše potřebné. Zároveň ujišťuje, že jejich orální lék byl vyvinut právě takovým způsobem, aby byl efektivní i vůči novým variantám viru. K novému orálnímu léku se do značné míry ubírá pozornost veřejnosti. Co se týče jejich vakcín, připouští, že může dojít k nižší účinnosti. Ale zcela neguje, že by mělo dojít k úplné neefektivnosti.

Pfizer v každém případě začíná s vývojem nové potenciální vakcíny. Momentálně jde o první fázi celého vývoje. Bourla dodává, že firma je v tomto ohledu vskutku sebevědomá. Věří, že Pfizer bude časem schopen vyvíjet nové vakcíny za pouhých 100 dní. Momentálně jsou pořád ve vývoji vakcíny na mutace delta a beta, které však do oběhu ještě nešly. Respektive budou k vakcinaci dostupné až začátkem roku 2022.

Fundamentální analýza akcie Pfizer (PFE)

Společnost Pfizer má za sebou další výborný kvartál. Jejich výnosy totiž v relativních číslech zase mezikvartálně vzrostly o dvojciferné číslo. Výnos šel tedy nahoru o téměř 27 % na 24,09 miliardy USD. Za poslední rok stoupl výnos o více jak 100 %. Jedná se tudíž o ohromný úspěch.

Co se týče marží, hrubá marže posledních několik čtvrtletí stabilně klesá. Nyní je 54,67 %. Příčinou je s největší pravděpodobností akcelerující inflace, která rychle navyšuje náklady na mzdy a materiál. Provozní marže je necelých 29 %. Čistá zisková marže je téměř 34 %. Ta má naopak tendenci se spíše držet nad 30 %, což je kladné. Díky této solidní čisté ziskové marži dělal zisk za třetí čtvrtletí 8,15 miliardy USD. Mezikvartálně jde o 46% navýšení.

Zisk a výnos za jednotlivé kvartály.

Zisk a výnos za jednotlivé kvartály (Zdroj: yahoo.com)

 

Provozní výnos zaznamenal též mezikvartálně růst o 21,26 % na necelých 7 miliard USD. EBITDAvzrostla o 12 % na 8,33 miliardy USD. Pfizer vygeneroval další čtvrtletí velmi dobré volné cash flow o 10,2 miliardách USD. Je to o něco méně než druhý kvartál, ale pořád se jedná o výborný výsledek. Firma si tudíž buduje solidní likviditu.

Není tedy divu, že ukazatel pohotové likvidity (quick ratio) je na 1,18 bodů. Obecně vzato se doporučuje poměr roven 1. Pokud je totiž poměr 1, podnik je schopen se vyrovnat se svými závazky prakticky okamžitě. Neplatí ovšem, že čím vyšší poměr, tím lépe. Zase není dobré držet příliš velké objemy likvidity, které nenesou žádný výnos. Ukazatel běžné likvidity (current ratio) 1,39 bodů. Zase v obecné rovině se uvádí, že poměr by měl být kolem 2 bodů. Těch 1,39 bodů nám říká, že Pfizer prostě využívá o něco větší financování krátkodobým dluhem.

Zisk na akcii (EPS) je 1,42 bodů. Ukazatel P/E je na 12,74 bodech. To je hodně dobré číslo, které je dokonce v konzervativním rozmezí. Pokud ovšem zůstane P/E nižší, může to znamenat, že investoři nepočítají v budoucnu s vyššími zisky. Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) je skoro 27 %. Úrovně kolem 30 % jsou samozřejmě excelentní. Rentabilita na investovaný kapitál (ROIC) je však 16,65 %. U ROIC hraje ve jmenovateli roli právě i celkový dluh.

Co se týká solventnosti firmy, dluh vůči vlastnímu kapitálu (D/E) je 0,52 bodů. Úrovně kolem 0,5 bodů jsou velmi přijatelné. Zatímco dlouhodobý dluh vůči celkovým aktivům je 0,2 bodů.

Technická analýza akcie Pfizer (PFE)

Akcie Pfizer zažily od poloviny srpna do poloviny října výraznější pokles. O více jak 21 %. Sestup kurzu byl ale pomalý, nemělo to žádnou dynamiku. Proto se dalo předpokládat, že první silnější support cenu níže nepustí. To se i stalo, neboť S/R level kolem 41 USD propad s přehledem zastavil. Cena kolem uvedeného pásma pouze několik dní konsolidovala a následně začala cenová expanze, která v podstatě trvá doteď.

Denní graf akcie Pfizer

Denní graf akcie Pfizer od září 2020 do prosince 2021 ( Zdroj: Lynx Basic)

 

Po celou dobu je růstový trend vskutku silný, pouze u S/R levelu 46 USD došlo k zbrzdění. Brzy se ovšem povedlo hladinu prolomit. V tu chvíli se však vytvořil na cenovém grafu gap. Jak už jsme si několikrát řekli, trhy mají tendenci tyto mezery zaplňovat. Další gap se vytvořil po překonání nového historického maxima. Trh potom skutečně inklinoval k jeho zaplnění, ale pokud cena úplně neklesne k S/R levelu 50,5 USD, zcela se gap nezaplní.

Trh každopádně předvedl velkou sílu. Samotná struktura cenové expanze dokládá, že jsou poptávající agresivní. Na základě indikátoru RSI ale můžeme zjistit, že pozitivní momentum slábne. Trh má jaksi problém setrvat nad hraničními 70 body. Uvedená informace nám říká, že poptávkové straně může brzy dojít dostatečná síla na to, aby cenu pořád hnali nahoru. Nějaký korektivní pohyb je tudíž na spadnutí. Pak je dobré sledovat reakce kurzu na zaznačené hladiny.

Závěrem

Z fundamentálního hlediska je neoddiskutovatelné, že akcie Pfizer zažívají vůbec nejlepší období. Výnosy dlouhá léta stagnovaly. V letech 2014-2018 kolísaly kolem 50 miliard USD. Roku 2019 a 2020 dosahovaly výnosy lehce nad 40 miliardami USD. Zatímco letošní rok je náběh na to, aby se celkový obrat blížil k 100 miliardám USD.

To samé platí pro zisk. V roce 2020 měl Pfizer zisk 9,62 miliardy USD, roku 2019 16,27 miliardy USD. Nejlepší výsledek byl v roce 2017 se ziskem 21,3 miliardy USD. Nyní má jenom za poslední čtvrtletí přes 8 miliard USD. Tudíž je už nyní jasné, že těch 21,3 miliardy USD letos Pfizer překoná. A to výrazně.

Technicky trh předvedl silnou růstovou vlnu, ale momentum zřetelně slábne. Proto je dobré počítat s korektivním pohybem.

Obchodování s akciemi Pfizer prostřednictvím LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám za příznivé poplatky umožníme obchodovat s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou například akcie, ETF, futures, opce, CFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Díky LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních obchodních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Logo společnosti Visa

Akcie Visa zažívají pokles. Na vině je spor s Amazonem i obavy z regulací

Logo společnosti Boeing

Čína zřejmě povolí letadla 737 MAX. Jak si vedou akcie Boeing?

Logo AMD a čip RYZEN

AMD akcie raketově rostou. O čipy EPYC má zájem Meta (Facebook)

Tesla logo

Akcie Tesla trhají rekordy. Elon Musk je nejbohatší na světě

 
 
Klíčová slova: Akcie Pfizer (PFE) | Nové vakcíny | Varianta koronaviru | | Omikron | Nová mutace | Nové mutace | TIM | Společnost | Meta (Facebook) | AMD akcie | Meta | Provozní výnos | Pozornost | Společnosti | Akcie Pfizer | Mutace delta | Síla dolaru | Denní graf akcie | Graf akcie | Příležitosti | Analýza akcie | Fundamentální analýza akcie | Silnější support | AMD | Dlouhodobý investor | Akcie Boeing | Růstový trend | Zajímavé akcie | Mutace koronaviru | Albert Bourla | Společnost Pfizer | PFE | Rentabilita | Ceny | Johnson & Johnson | Špatné zprávy | JDE | Moderna | Expanze | Pracovní síly | 737 MAX | Výraznější pokles | Práce | Organizace | Vzdělávací webináře | Signál | Růst | WP | Boeing | Pokles | Světová zdravotnická organizace | Trhy | Dobré zprávy | Podnik | Kupní síla | Předseda | Yahoo | Prohlášení | Visa | Federální rezervní banky | Miliardy | Nejbohatší | Studie | Pfizer | Aktuální obchodní příležitosti | BAT | Firma | Trh práce | Denní graf | Akcie a ETF | Jerome Powell | Breakout Trader | Výnosy | Mzdy | Poplatky | Tesla | Nejistota | Propad | Firmy | Investovaný kapitál | Úspěch | Čistá zisková marže | ROE | ROCE | Provozní marže | Hrubá marže | Elon Musk | EBITDA | Current Ratio | ROIC | Zisky | Zprávy | Webináře | Trh | Převodník měn | Investiční | Instrumenty | Graf | Eura | Ekonomické zprávy | Cena | Banka | Americká centrální banka | Akcie Visa | Akcie Tesla | EPS | Delta | Aktivum | Ceny akcií | LYNX | Facebook | Financování | Obchodování s akciemi | Obchodovat | Obchodní příležitosti | Zisk | Investoři | Obchodování | USD | Banky | Zisková marže | Zisk na akcii (EPS) | Zisk na akcii | Výnos | VaR | Ukazatel | Trigger | Trend | Trader | Support | RSI | P/E | Opce | Obchodník | Nástroj | Momentum | Marže | Margin | Investor | Intradenní obchodník | Gap | Futures | Finanční trhy | Fed | Centrální banka | Cash flow | CFD | CEO | Breakout | Beta | Analýza | Akcie | Kapitál | Akciové trhy | Daně | ETF | Inflace | Čína | Kvantitativní uvolňování | Fundamentální analýza | Technická analýza | FOREX |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Akciové předvánoční výprodeje
    Americké akciové trhy se po jednodenní pauze vrátily tam, kde skončily, a to k výprodejům. Negativní nálada a obavy z vývoje jednání mezi Spojenými státy a Čínou tlačí ceny akcií dolů. Index Dow Jones ztrácí 1,8 %, S&P 500 klesá o 1,9 % a technologický Nasdaq odepisuje 1,3 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří ani jednomu sektoru. Nejhůře jsou na tom energetické společnosti se ztrátou ve výši 2,6 %, které následují finanční instituce (-2,2 %) a zpracovatelé komodit (-2,1 %).
  • Akciové strategie si vytvoříte sami. Nebo dáte přednost automatu?
    S českou investiční platformou Portu můžete vytvářet vlastní strategie nebo investovat sektorově – např. do technologických oborů, sociálně odpovědných firem, biotechnologií, zdravotnictví, rozvojových trhů, nebo třeba do zlata. Snadno a levně.
  • Akciové tituly v úterý zastavily pád
    Teprve podruhé v posledních devíti obchodních seancích zaznamenaly americké akcie růst, ruku v ruce s akciemi amerických finančních domů. Spouštěčem byla statistika ukazující na prudký nárůst spotřebitelské důvěry, která pomohla posílit optimismus v sílu americké ekonomiky. Oslabily dluhopisy, dolar zaznamenal největší nárůst za poslední 4 týdny.
  • Akciové Top 5 - Potenciální cíle pro akvizici
    Americké technologické společnosti jsou bohatší než kdy dříve. Hodnoty jejich hotovostních zásob dosahují desítek mili...
  • Akciové Top 5 – Akcie, které vydělají na vyvážení S&P 500
    Širší americký akciový benchmark S&P 500 čeká v pátek pravidelné kvartální vyvážení. Analytici JPMorgan odhadují, že objem kapitálu, který vlivem těchto změn proteče je $12,4 miliard, což odpovídá 1,4 % denního objemu. Očekává se posílení vah velkých technologických společností. Oslabení a výprodeje potkají zdravotnické akcie a cyklické spotřebitelské akcie. Které akcie konkrétně získají na rebalancování indexu? A které akcie budou nově do indexu S&P 500 zařazeny?
  • Akciové Top 5 – Akcie na rekordech, které porostou dále
    Hlavní americký akciový index S&P 500 již třetí den v řadě zavřel nad úrovní 2000. Včera dokonce otevřel na historicky...
  • Akciové Top 5 – Akcie s dividendou během příštího týdne
    Úspěšná výsledková sezona je za námi a nadešel čas přerozdělování zisků pro akcionáře. Během následujících týdnů vzros...
  • Akciové Top 5 – Akcie s exdividend během dalšího týdne (6.-10.10)
    Dividendoví investoři měli následující týden od 6. do 10. října dlouho zakroužkovaný ve svých kalendářích. Málokterý t...
  • Akciové trhy: Abrakadabra Nvidia … a indexy rostou, všude
    Dnes čekal trh na zacenění výsledků společnosti Nvidia, které byly zveřejněny včera po skončení americké seance. A prezentovaná čísla pozitivně překvapila ve všech směrech: 1) podstatný růst v meziročním srovnání; 2) reportovaná čísla pokořila konsensus; 3) podstatný byl výhled na další silný růst; 4) který opět rozdrtil odhady trhu.
  • Akciové trhy a komodity pokračují v růstu. Komoditní měny jsou na tom nejlépe od poloviny loňského roku
    Finanční trhy jsou zdá se v plném risk-on režimu. Akciové indexy dnes navazují na včerejší růst a výrazného růstu se d...
  • Akciové trhy: Banky udržely burzu nad vodou
    Hlavní index pražské burzy PX (+0,06 %, 1 417,06 b.) se dnes od otevření obchodoval v mínusu, ale v druhé polovině seance se dostal nad včerejší úroveň. Nakonec se mu podařilo uzavřít v mírném plusu na zelené nule.
  • Akciové trhy: BCPP poprvé v týdnu rostla
    Po třech dnech, kdy pražská burza jen ztrácela, přišel první růst. Index PX dnes poprvé v tomto týdnu posílil. Celý den se obchodoval v plusu ve velmi úzkém pásmu. V samotném závěru obchodování přišel další růst, který pravděpodobně kopíroval otevření US trhů. Nakonec dnes PX zavřel silnější o +0,57 % (1 315,21 b.).
  • Akciové trhy bez větších změn
    Obchodování v zámoří by se dalo charakterizovat jako růst, pokles a beze změny. Takový výsledek si mezi sebe rozdělily hlavní indexy. Široký index S&P 500 (0,07 %, 3 076,78 b.) přidal přes dva body a je jen lehce pod svým pondělním maximem. Akcie se zhruba v polovině seance propadly po informaci, že podpis částečné obchodní dohody mezi USA a Čínou, by se mohl odložit z listopadu na prosinec. Nicméně do konce obchodování dokázaly tento pokles zcela eliminovat.
  • Akciové trhy bez výraznějšího pohybu
    Americký index S&P 500 včera velkých změn nedoznal, když oproti předchozímu zavíracímu kurzu klesnul o čtyři setiny procenta. Pohyby nebyly nikterak zásadní ani v rámci jednotlivých sektorů. Včerejší zápis z posledního zasedání Fedu nenaznačil změny ve vnímání měnové politiky. Zdá se tak, že zářijové zvýšení úrokových sazeb je hotovou věcí. S tím vesměs počítají i trhy. Akcie v posledních dnech rostly v naději, že schůzka obchodních představitelů USA a Číny přinese dohody ve vzájemné obchodní politice. To se však zatím nenaplnilo a ode dneška by měla platit další série amerických cel na dovoz čínského zboží v hodnotě 16 mld. USD. Takový krok může přinést brzká odvetná opatření i ze strany Číny, což by mělo zvýšit tlak na akciové trhy.
  • Akciové trhy budou sledovat projev Jeroma Powella
    Americký index S&P 500 uzavřel včerejší obchodování se ztrátou 0,1 %. Největším propadlíkem se staly energetické tituly (-1,2 %), které reagovaly na téměř 4% pokles cen ropy poté, co Saudská Arábie nabídla extra dodávky černého zlata některým svým zákazníkům. Výraznějšímu poklesu indexu bránily finanční tituly, které si včera polepšily o 1,8 %. Pozitivní zprávou byly hospodářské výsledky Bank of America a BlackRock, které překonaly očekávání trhu.
  • Akciové trhy: Burzy podpořila silná výsledková sezóna, v Praze zase Moneta
    HDP za Q1 23 v USA je pod odhady trhu. To je na první pohled negativní skutečnost. Nicméně poptávka i cenové tlaky jsou stále silné a zklamání reportovaného čísla je dáno poklesem zásob (velmi volatilní položka). Pro Fed to znamená, že bude dále pokračovat ve zvyšování sazeb. A to již na svém dalším zasedání, které se bude konat příští týden.
  • Akciové trhy byly dnes v mínusu
    Pražská burza, většina evropských a taky asijských dnes klesaly. Otevření zámořských trhů je rovněž negativní. Důvodem může být pesimistický výhled, jak to naznačuje německý ifo index.
  • Akciové trhy citlivé na obchodní válku mezi Čínou a USA
    Podílovým fondům se od začátku roku dařilo dobře. Nevětší nárůst si připsaly akciové fondy, a to 13,5 procenta v CZK. Pozadu nezaostaly ani fondy fondů (růst 7 %), smíšené/balancované fondy (meziročně + 6,43 %) a dluhopisové fondy (nárůst 6,42 %). Vyplývá to z dat Broker Consulting Indexu podílových fondů za srpen 2019.
  • Akciové trhy čekají na nové impulsy, obchodní aktivita velmi podprůměrná
    První letní seanci neodstartovaly evropské akcie příliš dobře. Index Stoxx 600 v závěru dne padá o zhruba čtvrt procenta, když v červeném se nacházejí všechny sektory. Na druhou stranu ale pohyby nejsou nijak významné, když se ztráty pohybují nejvíce do 0,6 % jako v případě energetického sektoru. Za zmínku tak stojí snížený výhled automobilky Daimler v reakci na problémy s naftovými auty. Její akcie tak dnes padají o 2,8 %.
  • Akciové trhy čekají na rozhodnutí americké centrální banky
    Evropský akciový index dnes příliš velkých změn nedoznal. Oproti včerejšku si zatím polepšil o necelou jednu desetinu procenta. Nejvíce se daří realitním společnostem, které přidávají 1,3 %. Následují je s 0,7% růstem utility. Na opačné straně akciového spektra se nacházejí prodejci spotřebního zboží, kteří odepisují 0,5 %. Ve Spojených státech zamířily akcie po otevření trhů dolů. Index S&P 500 ztrácí prozatím zhruba čtvrt procenta. To hlavní se dnes ale teprve odehraje. Americká centrální banka zasedne k měnové politice a měla by rozhodnout o snížení úrokových sazeb.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost