Ticker Tape by TradingView
Zlato klesá, protože investoři sledují vývoj událostí v Rusku a na Ukrajině

Hlavní událostí úterka budou mírová jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Zlato v souvislosti s možnou deeskalací konfliktu ve východní Evropě prudce kleslo.
Minulý týden drahý kov následkem eskalace napětí mezi Západem a Kremlem poskočil o 1,3 %.
Spojené státy a jejich spojenci představili nový balíček protiruských sankcí, čímž zvýšili inflační rizika a podpořili touhu po bezpečném přístavu.
V tomto týdnu bude pro investory nadále žhavým tématem geopolitický vývoj. Před dalším kolem rusko-ukrajinských mírových jednání v Turecku napětí poněkud polevilo.
Západní média včera spekulovala, že Kreml nebude bránit rozhodnutí Ukrajiny vstoupit do Evropské unie, pokud se vzdá myšlenky na členství v NATO.
Dále bylo oznámeno, že nové návrhy dokumentů, které mají strany v Turecku posoudit, údajně už neobsahují 3 původní požadavky Ruska, totiž denacifikaci, demilitarizaci a právní ochranu ruského jazyka na Ukrajině.
S ohledem na možný průlom v mírových rozhovorech vzrostl na trhu rizikový sentiment.
Wall Street v pondělí vykázala zisky. Dow Jones přidal 0,27 %, S&P 500 vzrostl o 0,71 % a NASDAQ Composite stoupl o 1,3 %.
Hlavním faktorem poklesu zlata se včera stala rostoucí poptávka po akciích. Zlato se propadlo o 0,7 %, resp. 14,40 USD, a v závěru obchodního dne se usadilo na ceně 1 939,80 USD.

Jednalo se o druhý pokles ceny drahého kovu za sebou. Kromě geopolitického faktoru doléhá na trh se zlatem i makroekonomika.
Dolarový index v pondělí vůči hlavním protějškům posílil o 0,3 %. Před možným květnovým zvýšením úrokových sazeb Federálním rezervním systémem o 50 bazických bodů je dolar stabilně nad úrovní 99,00.
Chce-li regulátor prudce rostoucí inflaci zkrotit, nemá jinou možnost než zvýšit sazby a omezit příliv likvidity do americké ekonomiky.
Americký dolar bude tento týden podle očekávání v býčím trendu, k čemuž přispěje silná zpráva o nonnfarm payrolls, která bude zveřejněna v pátek. Po dvou po sobě jdoucích zvýšeních v lednu a únoru se v březnu očekává prudký růst.
Oslabí zlato?
"Dolar je obecně poslední týdny hlavním bezpečným přístavem, ale zájem o zlato, byť možná poněkud utlumený, je pořád vcelku solidní. Sentiment investorů zůstává tváří v tvář přetrvávajícímu geopolitickému riziku pozitivní," uvedla v pondělí Rhona O'Connellová, šéfka oddělení tržních analýz pro Evropu, Střední východ, Afriku a Asii ve společnosti StoneX.
Zároveň jsou tací, kteří dnes žádný průlom v mírových jednáních mezi Moskvou a Kyjevem nečekají. Představitelé Ruska a Ukrajiny konkrétně pochybují, že toto kolo rozhovorů bude úspěšné a povede k příměří.
"Optimismus z možného ukončení krveprolití na Ukrajině snižuje atraktivitu zlata coby bezpečného útočiště," uvedl Rupert Rowling, analytik trhu ve společnosti Kinesis Money.
Odborník předpokládá, že zlato vzhledem k pokračující krizi ve východní Evropě v krátkodobém horizontu pravděpodobně zůstane v pásmu 1 900 až 2 000 USD, a to navzdory jestřábímu postoji Federálního rezervního systému.
Klíčová slova: Nasdaq | Dow Jones | Rusko | Analytik | Poptávka | Rizika | Sazby | Americký dolar | Dolarový index | S&P 500 | Sentiment | Wall Street | Zlato | USD | Regulátor | Investoři | Optimismus | Nasdaq Composite | Index | Průlom | Dolar | Pro investory | Trh | Zpráva | Zisky | Spojené státy | NATO | S&P | Payrolls | Makroekonomika | Očekávání | Pokles ceny | Hlavní události | Drahý kov | Eskalace napětí | Pokles | Americké ekonomiky | Vývoj | Růst | Ekonomiky | Unie | Ceny | Poptávka po akciích | Bezpečného útočiště | Kov | Sentiment investorů | StoneX | Společnosti | 3М | Trh se zlatem | Analytik trhů | Členství v NATO | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou |
Čtěte více
-
ZLATO klesá o 2,1 % 📉
Zvyšující se chuť investorů po rizikovějších aktivech, uvolňování obchodního napětí a stále vysoký výnos z desetiletých amerických státních dluhopisů na úrovni 4,5 % nadále tlačí na zlato (GOLD), které dnes ztrácí 2,1 %. -
Zlato klesá o 2,5 %, když Trump slibuje eskalaci na Blízkém východě
Zlato a stříbro dnes znovu klesají po včerejším projevu Donalda Trumpa, který se zaměřil především na válku s Íránem. Spojené státy posilují svou přítomnost na Blízkém východě a Trump uvedl, že nadcházející týdny mohou přinést výraznou vlnu úderů na íránskou energetickou infrastrukturu, což by mohlo zemi výrazně oslabit. -
🚨Zlato klesá o 3 % v souvislosti s přípravami trhu na pauzu během čínského lunárního nového roku
Zlato (GOLD) dnes oslabuje o 3 % a klesá přibližně k úrovni 4 930 USD za unci. Širší pokles napříč drahými kovy přichází v době, kdy nejnovější data z amerického trhu práce výrazně překonala očekávání, zatímco Čína – jeden z klíčových trhů spotové poptávky – zůstane uzavřena od pátku 13. února do 24. února kvůli oslavám lunárního nového roku. -
Zlato klesá o 6 % v reakci na růst úrokových sazeb
Zlato čeká těžký týden poté, co v reakci na eskalaci konfliktu na Blízkém východě v pondělí klesla jeho cena o dalších 6 % po již 10% propadu v minulém týdnu. Březen by se mohl stát jedním z nejhorších měsíců pro drahé kovy. Od začátku měsíce ceny zlata klesly téměř o 21 %. Ačkoliv zlato typicky chrání portfolia v časech nejistoty na trhu, makroekonomické podmínky se obrátily proti jeho růstu. -
🥇 ZLATO klesá pod 1 950 $ za unci
Na globálních finančních trzích lze dnes zaznamenat pohyby averze k riziku, kdy evropské akciové indexy klesají o 0,5-1,5 %. Jde o reakci na včerejší poměrně špatnou seanci na Wall Street, kdy hlavní americké akciové indexy klesly o 0,6-1,7 %. Pokles na Wall Street zase vyvolaly jestřábí komentáře od předsedy Fedu Powella, stejně jako slabá aukce 30letých amerických dluhopisů. Výsledné zvýšení tržních sazeb dnes tlačí drahé kovy dolů. -
Zlato klesá pod 4 200 USD 📉
Zlato dnes pokračovalo v poklesu a propadlo se pod hranici 4 200 USD za unci. Spotová cena se dostala až k úrovni kolem 4 173 USD, když investoři začali více zohledňovat možnost, že geopolitické napětí na Blízkém východě povede k vyšší inflaci a tím i k přísnější měnové politice v USA. -
🏆 Zlato klesá po NFP dátach
Dnešná správa NFP by mohla zmeniť výhľad z hľadiska budúcich krokov Federálneho rezervného systému. Americká ekonomika v júli vytvorila 943 tisíc pracovných miest, čo predstavuje najrýchlejšie tempo od augusta 2020. Miera nezamestnanosti klesla na 5,4%, zatiaľ čo mzdy medziročne vzrástli o 4,0%. Správa naznačuje podstatný pokrok na americkom trhu práce - to môže tlačiť FED na skoré spustenie normalizácie menovej politiky. Rast zamestnanosti je vyšší, ako býval pred pandémiou, ale americkej ekonomike stále chýba 5-6 miliónov pracovných miest v porovnaní s obdobím pred vypuknutím krízy. -
Zlato klesá po vyšší než očekávané inflaci v USA
Cena zlata ustoupila z rekordních maxim, když vyšší než očekávaná inflace v USA a komentáře předsedy Fedu Jeromea Powella snížily atraktivitu drahých kovů. Index spotřebitelských cen (CPI) vzrostl na 3 % z předchozích 2,9 %, přičemž jádrová inflace se zvýšila na 3,3 % z 3,2 %. -
🥇 Zlato klesá pred zasadaním FOMC
Americký dolár sa voči ostatným hlavným menám obchoduje nižšie, zatiaľ čo zlato zostáva viac-menej na rovnakej úrovni pred dnešným rozhodnutím FOMC o menovej politike. Rozhodnutie bude oznámené o 19:00 a bude sprevádzané zverejnením aktualizovaných ekonomických projekcií a takzvaného „bodového grafu“, ktorý zobrazuje priemerné očakávania členov FOMC o úrokových sadzbách. O 30 minút neskôr bude nasledovať Powellova tlačovka. Zámer Fedu zvýšiť sadzby o 25 bázických bodov bol dobre komunikovaný, takže pozornosť sa bude venovať iným veciam, ako sú napríklad očakávania. Bodový graf zverejnený v decembri ukázal strednú hodnotu iba 2 zvýšení sadzieb v roku 2022. Aktuálne sú trhy ocenené až na šesť zvýšení sadzieb o 25 bázických bodov do konca roka! Okrem toho sa investori sa investori budú zameriavať aj na vyhlásenia ohľadom znižovania súvahy. Presnejšie, kedy sa začne znižovanie. Naše očakávania ohľadom dnešného zasadania nájdete tu. -
Zlato klesá, protože Fed zahájil své politické zasedání
Zlato během posledních dvou dnů ztratilo 71 USD. Poté, co minulý týden vystoupalo na rekordní úroveň, se dostalo na nejnižší cenu za poslední tři týdny. Celkově se propadlo o více než 150 USD. -
Zlato klesá před americkými volbami a rozhodnutím Fedu o úrokových sazbách
Zlato mírně klesá v rámci ranního obchodování v Evropě, zatímco trhy zůstávají opatrné před rušným týdnem, kdy se blíží prezidentské volby v USA a rozhodnutí Federálního rezervního systému o měnové politice. Futures se obchodují o 0,2 % níže na 2 743,00 USD za trojskou unci, ale jsou stále téměř o 3 % výše tento měsíc a o více než 30 % vyšší meziročně. Nejistota kolem výsledků voleb – s posledními průzkumy veřejného mínění ukazujícími vyrovnaný souboj mezi viceprezidentkou Harrisovou a bývalým prezidentem Trumpem – v posledních dnech podpořila poptávku po bezpečných aktivech, jako je zlato. Mezitím se očekává, že Fed sníží sazby o 25 bazických bodů, což by učinilo zlato atraktivnějším. Nicméně analytici ANZ Research varují, že zatímco dlouhodobé faktory podporující zlato zůstávají, mírné snížení sazeb nebo pauza může být důvodem k realizaci zisků po nedávném růstu ceny. -
🏆 Zlato klesá před zveřejněním NFP o 1 %!
Zlato je dnes jednou z více volatilních komodit a před zveřejněním údajů o NFP klesá téměř o 1 %. Trhy jsou dnes relativně klidné navzdory ruským prohlášením, že mírová jednání nemají šanci dále postoupit poté, co Ukrajina údajně zasáhla sklady paliva v Rusku. Americký dolar včera posílil na pozadí nejistoty související s válkou a obnoveného růstu výnosů. Vyšší výnosy a silnější USD dnes vytvářejí tlak na ceny zlata. NFP by však mohlo být katalyzátorem jak pro USD, tak pro zlato. Trh očekává, že dnešní zpráva ukáže nárůst 475 000 pracovních míst v březnu, v souladu s 455 000, které reportoval API na začátku tohoto týdne. Je však třeba poznamenat, že vysoké hodnoty regionálních subindexů zaměstnanosti zvyšují šance na pozitivní překvapení. Obchodníci by měli mít na paměti, že data NFP mají tendenci kolísat a vzhledem k současnému fundamentu je nepravděpodobné, že by velké odchýlení od očekávání odradilo Fed od zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Očekává se také zrychlení růstu mezd na 5,5 % po zpomalení z 5,7 na 5,1 % v únoru. -
🏆Zlato klesá před zveřejnění zápisu Fedu📉
Zlato pokračuje v pádu díky sílícímu dolaru. Od začátku americké seance se tamní výnosy na dluhopisech zvyšují, což může znamenat, že trh očekává jestřábí ladění zápisu Fedu. Stojí za zmínku, že Fed zvýšil v červnu sazby o 75 bp a investory tedy zajímá, zda-li se mají na podobnou situaci připravit i v červenci. -
Zlato klesá, stříbro dosahuje nejnižší úrovně od prosince 2025 📉 Deutsche Bank snižuje výhled pro zlato
Zlato dnes klesá téměř o 0,7 % a obchoduje se pod 4 100 USD za unci, protože Deutsche Bank výrazně upravila svůj výhled pro trh s drahými kovy. Banka snížila průměrný výhled ceny zlata pro 3. čtvrtletí 2026 na 4 300 USD za unci a pro 4. čtvrtletí 2026 na 4 800 USD za unci. To představuje snížení o více než 22 %, respektive 17 %. Ještě v dubnu Deutsche Bank očekávala, že zlato může vzrůst směrem k 6 000 USD za unci, a odkazovala na fiskální deficity, trendy dedolarizace a nižší expozici centrálních bank rozvíjejících se trhů vůči americkým státním dluhopisům. -
⏬Zlato klesá téměř o 1,5 %
Trhy minulý týden zasáhlo zavedení významných vzájemných cel ze strany Spojených států. Na trhu se zlatem investoři téměř s jistotou předpokládali, že vysoká cla, zejména na dovoz ze Švýcarska a Kanady, se nebudou vztahovat na zlato. Tento názor podpořilo oznámení z dubna. Nicméně oficiální celní sazebník neobsahoval výslovnou výjimku pro zlato, což vedlo k prudkému růstu ceny futures kontraktů na COMEXu oproti spotové ceně. Tento rozdíl dosáhl v jednu chvíli až 100 USD za unci, než se stabilizoval v rozmezí 50–60 USD. -
⏬⏬Zlato klesá téměř o 2 %
Zlato ztratilo v první květnové seanci téměř 2 % a obchoduje se nejníže od poloviny února. Ještě v pátek se zlato obchodovalo poblíž úrovně 1920 USD a dnes je téměř o 60 USD níže. Zlato tak překonává support spojený s 50 % retracementem celého odrazu, který trvá od února 2021. Zdá se, že zvýšení o 50 základních bodů ze strany Fedu je již plně oceněno trhem. Výnosy 10letých dluhopisů jsou téměř zpět na úrovni 3 %, což vytváří další tlak na pokles zlata. Můžeme také vidět, že ETF fondy začínají vyprodávat zlato. Klíčový support zlata se v tomto okamžiku nachází na úrovni 1825–1830 USD za unci. Věříme, že zlato má šanci se po rozhodnutí o zvýšení sazeb odrazit, pokud nedojde ke zvýšení jestřábího postoje. Silněji jestřábí sdělení by muselo obsahovat náznaky touhy výrazně snížit bilanci banky. Dnes v 16:00 ISM za výrobní sektor. To jsou důležitá data v kontextu páteční zprávy NFP. -
Zlato klesá v důsledku zveřejnění údajů z USA
Během čtvrteční obchodní seance zlato neustále klesá. Experti na obchodování s komoditami označili za hlavní důvod poklesu žlutého kovu nárůst výnosu amerických státních dluhopisů na 1,754 % z předchozího uzavření na 1,725 %. -
Zlato klesá v prostředí eskalace mezi USA a Íránem
Po včerejším prudkém výprodeji se dnes zlato mírně zotavuje, a to o zhruba 0,6 % na zhruba 4 108 USD za unci. Volatilita zůstává bezprecedentní: během jediné seance kov nejprve klesl o 4 % a poté se odrazil – to vše na pozadí zpráv o ukončení dalšího kola amerických úderů na Írán. -
Zlato klesá za nepříznivých podmínek na devizových a dluhových trzích
Čína působila jako "přehrada" na cestě poklesu zlata. Na přelomu září a října se však tato hráz zhroutila. Ani masivní nákupy drahého kovu Čínskou lidovou bankou ani nejvyšší poptávka po fyzickém zlatě v zemi nedokázaly "medvědy" na XAU/USD zadržet. Rally ve výnosech amerických státních dluhopisů byla příliš silná a výnosy se vyšplhaly velmi vysoko. -
Zlato klesá zatímco výnosy se zvyšují a USD posiluje
Cena zlata ve čtvrtek klesla o více než 1 % a otestovala hranici 1920 USD, čímž se ještě více vzdálila od devítiměsíčních maxim, neboť nedávné údaje z USA, včetně optimistických zpráv o HDP, pohledávkách a zakázkách na zboží dlouhodobé spotřeby, posunuly výnosy desetiletých státních dluhopisů USA nad 3,5 % a posílily zelenou bankovku, což následně vyvolalo tlak na drahé kovy. Zvýšená volatilita se očekává v pátek, kdy bude zveřejněn Fedem preferovaný ukazatel inflace - jádrové výdaje na osobní spotřebu (PCE). Z technického hlediska se cena zlata stáhla po neúspěšném útoku na klíčovou zónu odporu kolem 1950 USD. Dokud se cena bude nacházet pod touto úrovní, může dojít k větší korekci směrem dolů. Nejbližší hlavní podporu, kterou je třeba sledovat, lze nalézt kolem 1890 dolarů. Na této úrovni jsou vyznačeny předchozí cenové reakce a 23,6% Fibonacciho retracement vzestupné vlny zahájené v květnu 2019. Na ukazateli momenta se objevila také skrytá medvědí divergence, která navíc podporuje prodejce.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Australské akciové indexy: Těžaři, banky a štědré dividendy (19. díl)
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Australské akciové indexy: Těžaři, banky a štědré dividendy (19. díl)
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
Člen Fedu John Williams
V USA skladování zemního plynu
V USA bankovní zátěžové testy (stres testy)
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA obchodní bilance za zboží
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Japonsku index CPI
Prezident USA Donald Trump
Člen Fedu John Williams
V USA skladování zemního plynu
V USA bankovní zátěžové testy (stres testy)
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA obchodní bilance za zboží
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Japonsku index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Ukrajina dostane 3,4 miliardy dolarů od Světové banky
České a belgické firmy chtějí posílit spolupráci v energetice i v obraně
Evropané se po covidu bojí utrácet, může to uškodit ekonomice, píše WSJ
Forex: Americký dolar sestoupil z maxim, trhy snížily sázky na růst sazeb v USA
Komodity: Ropa zdražuje po zprávách médií, že Írán chce zpoplatnit Hormuzský průliv
Pražská burza oslabila, akcie CSG znovu prohloubily svou minimální cenu
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru, vůči dolaru obrátila směr a posílila
Swingové obchodování USD/JPY 25.6.2026
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 25.6.2026
Forex sentiment 25.6.2026
Ukrajina dostane 3,4 miliardy dolarů od Světové banky
České a belgické firmy chtějí posílit spolupráci v energetice i v obraně
Evropané se po covidu bojí utrácet, může to uškodit ekonomice, píše WSJ
Forex: Americký dolar sestoupil z maxim, trhy snížily sázky na růst sazeb v USA
Komodity: Ropa zdražuje po zprávách médií, že Írán chce zpoplatnit Hormuzský průliv
Pražská burza oslabila, akcie CSG znovu prohloubily svou minimální cenu
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru, vůči dolaru obrátila směr a posílila
Swingové obchodování USD/JPY 25.6.2026
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 25.6.2026
Forex sentiment 25.6.2026
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Obchodovat a nic nevydělat prostě patří k tradingu
Dolar drtí konkurenci na 13měsíčním maximu: Začíná nová éra růstu?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Nový šéf Fedu zahájil svůj mandát jestřábím tónem
Co stojí za poklesem Bitcoinu? Trh se začíná soustředit na Strategy
Nuda v tradingu
Trader hodný sledovania: +11,000 $ v odmenách
Muskův největší produkt není raketa, ale příběh
Akciová analýza: Akciové trhy pod tlakem nového předsedy Fedu
Praktická ukázka: Expirace čekajících pokynů
Když všichni nakupují, bývá už často pozdě
Praktické okénko: Obchodovat a nic nevydělat prostě patří k tradingu
Dolar drtí konkurenci na 13měsíčním maximu: Začíná nová éra růstu?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Nový šéf Fedu zahájil svůj mandát jestřábím tónem
Co stojí za poklesem Bitcoinu? Trh se začíná soustředit na Strategy
Nuda v tradingu
Trader hodný sledovania: +11,000 $ v odmenách
Muskův největší produkt není raketa, ale příběh
Akciová analýza: Akciové trhy pod tlakem nového předsedy Fedu
Praktická ukázka: Expirace čekajících pokynů
Když všichni nakupují, bývá už často pozdě
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Polovodiče pohlcují Wall Street
Indexy prozatím v převážně kladných číslech
Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
IBM představuje průlom: Lídr příští revoluce?
Apple zdražuje: Náklady na paměti zatěžují společnost i trhy
🔴 Makro & trhy: Trhy vstřebávají rozhodnutí centrálních bank
Micron výsledky: Nestačí už ani dokonalost?
US OPEN: Micron nestačí, Wall Street prohlubuje ztráty
Denní shrnutí: Polovodiče pohlcují Wall Street
Indexy prozatím v převážně kladných číslech
Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
IBM představuje průlom: Lídr příští revoluce?
Apple zdražuje: Náklady na paměti zatěžují společnost i trhy
🔴 Makro & trhy: Trhy vstřebávají rozhodnutí centrálních bank
Micron výsledky: Nestačí už ani dokonalost?
US OPEN: Micron nestačí, Wall Street prohlubuje ztráty
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: ECB bude dnes pokračovat se snižováním úrokových sazeb
Evropské akcie znovu v červených číslech, italské výnosy zpátky nad 7 %
Forex: Euro po vyšších inflačních číslech zpevňuje
Plán obchodování EUR/USD na 9. července. Jednoduché tipy pro začátečníky
Tuzemský průmysl čeká zřejmě nejčernější rok v dějinách novodobé ČR. Propadne letos až o dvacet procent
Ranní nadhoz finančních trhů 30.7.2018
Pražskou burzu táhly dolů banky, naopak Avast a ČEZ posílily
IBM představuje průlom: Lídr příští revoluce?
Stříbro – formace trojúhelníku
Makro: Spotřebitelské ceny Austrálie v prosinci meziročně rostly o 2,7pct, Melbourne Institut
Forex: ECB bude dnes pokračovat se snižováním úrokových sazeb
Evropské akcie znovu v červených číslech, italské výnosy zpátky nad 7 %
Forex: Euro po vyšších inflačních číslech zpevňuje
Plán obchodování EUR/USD na 9. července. Jednoduché tipy pro začátečníky
Tuzemský průmysl čeká zřejmě nejčernější rok v dějinách novodobé ČR. Propadne letos až o dvacet procent
Ranní nadhoz finančních trhů 30.7.2018
Pražskou burzu táhly dolů banky, naopak Avast a ČEZ posílily
IBM představuje průlom: Lídr příští revoluce?
Stříbro – formace trojúhelníku
Makro: Spotřebitelské ceny Austrálie v prosinci meziročně rostly o 2,7pct, Melbourne Institut
Blogy uživatelů
Americká cla na ocel a hliník mohou nejvýrazněji ovlivnit Kanadu
Proč je americká ropa tak levná?
Strategie založené na systému Martingale, aneb hrozba pro tradery jménem Martingale
Aktuálne FX príležitosti: USD/JPY, EUR/GBP a EUR/AUD
Komodity: Jak vidím bavlnu?
Nejhorší obchod na forexu
Co stojí za poklesem Bitcoinu? Trh se začíná soustředit na Strategy
Kde obchod začína a končí (časť 2.)
Proč jsem si vybral StrategyQuant
Dolar drtí konkurenci na 13měsíčním maximu: Začíná nová éra růstu?
Americká cla na ocel a hliník mohou nejvýrazněji ovlivnit Kanadu
Proč je americká ropa tak levná?
Strategie založené na systému Martingale, aneb hrozba pro tradery jménem Martingale
Aktuálne FX príležitosti: USD/JPY, EUR/GBP a EUR/AUD
Komodity: Jak vidím bavlnu?
Nejhorší obchod na forexu
Co stojí za poklesem Bitcoinu? Trh se začíná soustředit na Strategy
Kde obchod začína a končí (časť 2.)
Proč jsem si vybral StrategyQuant
Dolar drtí konkurenci na 13měsíčním maximu: Začíná nová éra růstu?
Vzdělávací články
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Prop Trading: Srovnání a recenze firem – novinka od FXstreet.cz
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Jak na Risk-Reward-Ratio (RRR)
Retail vs. Velcí hoši na FOREXu, korelace trochu jinak I.
Smart Money technická analýza: Jak na knoty v tradingu? (34. díl)
Tři nejvíce podceňovaná rizika v obchodování
Poprvé naostro: Investiční soutěž s reálnými penězi
Jaký dopad bude mít brexit na forex?
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Prop Trading: Srovnání a recenze firem – novinka od FXstreet.cz
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Jak na Risk-Reward-Ratio (RRR)
Retail vs. Velcí hoši na FOREXu, korelace trochu jinak I.
Smart Money technická analýza: Jak na knoty v tradingu? (34. díl)
Tři nejvíce podceňovaná rizika v obchodování
Poprvé naostro: Investiční soutěž s reálnými penězi
Jaký dopad bude mít brexit na forex?
Tradingové analýzy a zprávy
Index spekulativního sentimentu 5.8.2013
GBP/USD připravil short obchod na psychologické hladině obchodního pásma
Bankovní asociace zlepšila odhad letošního růstu HDP na 2,6 pct
Swingové obchodování USD/JPY 27.1.2026
Evropané se po covidu bojí utrácet, může to uškodit ekonomice, píše WSJ
Agentura S&P snížila rating Japonska
AUD/USD - Intradenní výhled 8.2.2022
ČNB: Bankám loni předběžně stoupl zisk o 35 miliard na 104,1 mld. Kč
USD/CAD - Intradenní výhled 27.9.2019
Forex: Udrží se USD/CHF v trendovém kanálu?
Index spekulativního sentimentu 5.8.2013
GBP/USD připravil short obchod na psychologické hladině obchodního pásma
Bankovní asociace zlepšila odhad letošního růstu HDP na 2,6 pct
Swingové obchodování USD/JPY 27.1.2026
Evropané se po covidu bojí utrácet, může to uškodit ekonomice, píše WSJ
Agentura S&P snížila rating Japonska
AUD/USD - Intradenní výhled 8.2.2022
ČNB: Bankám loni předběžně stoupl zisk o 35 miliard na 104,1 mld. Kč
USD/CAD - Intradenní výhled 27.9.2019
Forex: Udrží se USD/CHF v trendovém kanálu?
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
🚀 FXstreet.cz a eToro spouštějí prémiovou akci: Získejte 6 měsíců ve VIP zóně ZDARMA a posuňte své obchodování na vyšší úroveň
FxPro
Realita tradingu 4: Jak vydělávají full-time tradeři
Střednědobý S&P 500 Big Picture
Fundamentální indikátory ovlivňující euro
Analýza S&P 500, GBP/USD, EUR/USD - Dolar na steroidech, akciové indexy klesají
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/CZK a USD/CZK
Analýza S&P 500, Stříbra, EUR/USD - DAX uzavřel měsíc na novém rekordu, stříbro padá
EUR/USD
🚀 FXstreet.cz a eToro spouštějí prémiovou akci: Získejte 6 měsíců ve VIP zóně ZDARMA a posuňte své obchodování na vyšší úroveň
FxPro
Realita tradingu 4: Jak vydělávají full-time tradeři
Střednědobý S&P 500 Big Picture
Fundamentální indikátory ovlivňující euro
Analýza S&P 500, GBP/USD, EUR/USD - Dolar na steroidech, akciové indexy klesají
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/CZK a USD/CZK
Analýza S&P 500, Stříbra, EUR/USD - DAX uzavřel měsíc na novém rekordu, stříbro padá


