Ticker Tape by TradingView
Obavy z recese a celní války dusí mediální sektor, Netflix zůstává světlou výjimkou
Napětí kolem celní politiky prezidenta Trumpa a rostoucí strach z recese začínají citelně dopadat na americké mediální společnosti. Podle Wall Street analytiků by ekonomické zpomalení mohlo letos vést ke ztrátě až 45 miliard dolarů v reklamních výdajích, což by mohlo urychlit odliv inzerentů z tradiční televize k digitálním platformám.
Nejvíce by mohly být postiženy firmy závislé na značkovém reklamním prostoru, jako jsou Warner Bros Discovery, Fox, Paramount nebo NBCUniversal, jejichž příjmy jsou do značné míry navázány na klasické televizní formáty. Disney, jehož divize Experiences (včetně parků, lodí a produktů) generuje více než 60 % provozního zisku, čelí riziku až tří miliardového výpadku tržeb z tematických parků, pokud se naplní recesní scénář.
Netflix zůstává stabilní
Naopak Netflix by měl nadále těžit ze svého postavení lídra na trhu streamovacích služeb. Očekává se, že v prvním čtvrtletí zaznamená růst zisku na akcii o více než 8 % a tržby se přiblíží 10,5 miliardy USD, což znamená meziroční růst přes 12 %. Společnost pravděpodobně zaznamená nárůst zájmu o levnější tarif s reklamami, což by mohlo zmírnit dopady případného odlivu méně solventních uživatelů.
Streamovací konkurenti v ohrožení
Ostatní streamovací platformy jako Peacock nebo Apple TV+ nemusí mít takovou výdrž. Zpomalení by mohlo vést k rušení předplatných i omezení investic do originální tvorby, obzvlášť pokud se přidají geopolitické faktory, jako jsou čínské omezení dovozu hollywoodských filmů v reakci na americká cla.
Dopady na digitální reklamu
Celní válka by mohla negativně ovlivnit i sociální sítě a digitální platformy, které spoléhají na inzerci od čínských e-commerce gigantů jako Temu a Shein. Podle Sensor Tower klesly výdaje těchto firem na reklamě na sítích jako Facebook, TikTok a YouTube za poslední dva týdny v průměru o 20–30 %, což zasahuje firmy jako Meta, Snap nebo Alphabet.
Filmový průmysl a kina pod tlakem
Pokles zaznamenává i trh s kinofilmy, kde jsou tržby z prodeje vstupenek v Severní Americe nižší o 12 % oproti minulému roku. Vysoká investiční rizika a nejistota distribuce v klíčových trzích jako Čína odrazují studia od nákladných projektů. „Náš sektor stojí na disponibilních příjmech spotřebitelů. Když panuje nejistota, lidé šetří,“ shrnuje situaci Michael O'Leary, šéf organizace Cinema United.
Graf NFLX.US (D1)
Akcie Netflixu (NFLX.US) se nyní obchodují na hodnotě 976,23 USD, čímž se dostaly zpět nad klouzavé průměry EMA 50 (935,99 USD) i SMA 100 (952,90 USD), což představuje technicky významný průlom a potvrzení pokračujícího růstového trendu. RSI se drží na úrovni 54,8, což naznačuje zdravé momentum bez známek překoupení, zatímco MACD se otočil směrem vzhůru a směřuje k býčímu překřížení, což posiluje signály o zpevnění kupního zájmu.

Zdroj: xStation5
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Čína | Apple | Recese | Rizika | Spready | Akcie | Transakce | CFD | Distribuce | EMA | Investování | Kurz | MACD | MIFID | Momentum | Pozice | RSI | Riziko | Trading | Výkonnost | Wall Street | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | XTB | EU | Klouzavé průměry | Strach | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Facebook | Investiční strategie | Průlom | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Signály | Trh | Předpověď | Překoupení | Tržby | Komise | Podnikání | Firmy | Ztráty | Nejistota | Příjmy | Alphabet | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Růst zisků | Rozdílové smlouvy | Celní válka | Akcie Netflixu | Obavy z recese | Americká cla | CFD na akcie | Finanční situace | TikTok | Investujte zodpovědně | Mediální společnosti | Vysoké riziko | Miliardy | Konkurenti | SMA | Průmysl | Sociální sítě | Finanční ztráty | Ekonomické zpomalení | Apple TV+ | Investujte | xStation5 | Disney | Netflix | NFLX | Poradenství | Komunikace | Pokles | Situace | Meziroční růst | Výdaje | Růst | E-commerce | Vzdělávací materiály | Války | Organizace | Swapové body | SMA 100 | Michael O'Leary | Celní politiky | Omezení investic | CL | JDE | Společnost XTB | Nařízení | Geopolitické faktory | Celní války | Tržby z prodeje | Discovery | NFLX.US | Riziko ztráty | Divize | Paramount | Společnosti | Kurz tradingu | Warner Bros | Minulá výkonnost | Snap | Meta | Společnost | 3М | Miliardy USD | Warner Bros Discovery | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční rizika | Válka | Trading pro začátečníky | NBCUniversal | Vice | Shein | Fox | Testovací účet | Platformy | D1 | Prodeje | 256/2004 | Omezení dovozu | Materiály | Odpovědnost | Streamovací platformy | Rizika a nejistota | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Temu | Strach z recese | Kina | Účet u XTB | YouTube |
Čtěte více
-
Obavy z inflace už má 95 procent Čechů. Méně drží hotovost, více spoří
O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit svoje úspory. Vyplývá to z letošního ročníku průzkumu Generali Lví podíl společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak začalo více spořit a v Česku přibývá také lidí, kteří své úspory investují. -
Obavy z inflace způsobují nervozitu na trhu s kryptoměnami
Obavy z inflace minulý týden opět způsobily nervozitu na trhu s kryptoměnami a po vzestupu v předchozím týdnu došlo k prudkému výprodeji. -
Obavy z inflačního šoku jsou značně přehnané
Vše začalo 2. února zveřejněním znepokojivě vysoké úrovně růstu amerických mezd (meziročně o 2,9 %) a zveřejněním vyšších než očekávaných lednových výsledků amerického CPI (meziročně o 2,1 %). Trh zažil krátkodobou paniku vyvolanou obavami, že inflační šok donutí Fed k upevnění monetární politiky rychleji, než se dříve předpokládalo. Do určité míry představuje obava z inflačního šoku skvělý důvod na korekci trhu v pravý čas. Jak jsme uvedli v předchozí analýze, podle většiny měřítek, včetně indikátorů Warrena Buffeta a Hussmana, se nadhodnocení amerického trhu blíží úrovni 2000. -
Obavy z koronaviru poznamenaly i obchodování na pražské burze
Pražská burza dnes oslabila, index PX klesl o 0,99 procenta na 1131,58 bodu. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Ztrácely téměř všechny hlavní tituly s výjimkou akcií mediální skupiny CME. -
😷 Obavy z koronavírusu sa vracajú na trhy 😷
Správy o ďalšom, nebezpečnejšom variante Covid dnes trhy prekvapili. Rizikové aktíva, ako sú akcie alebo priemyselné komodity klesli, zatiaľ čo stávky na bezpečné prístavy prudko vzrástli. Investori sa opäť obrátili k takzvaným „víťazom pandémie“ a odklonili sa od ropných a cestovných spoločností. Pokles cien aktív počas predchádzajúcich pandemických vĺn bol skôr krátkodobý, no tentoraz bude veľa závisieť od toho, či to ovplyvní výhľad menovej politiky alebo nie. -
Obavy z nárastu inflácie ťahajú nadol reálne úrokové sadzby v USA
Obavy z nárastu inflácie viedli k poklesu reálnych úrokových sadzieb v USA, ktoré prekonali záporné hodnoty vo výške -1%. Pokles reálnych úrokových sadzieb viedol k masívnemu nárastu cien drahých kovov, pretože investície do dhopisov sú pre investorov čím ďalej, tým menej zaujímavé, nakoľko výnosy z dlhopisov nedokážu pokryť výšku očakávanej inflácie, a tak reálna hoodnota investícií klesá. -
Obavy z obchodní války mezi USA a Čínou slábnou a trhy rostou
V Americe dnes v rámci indexu S&P 500 zveřejní výsledky hospodaření například provozovatel obchodních domů Kohl’s či technologická společnost Hewlett Packard. Na evropském kontinentu své výsledky představí pouze několik méně známých společností. -
Obavy z obchodní války stáhly evropské akcie na roční minimum
Evropské akcie opět oslabily kvůli obavám z globální obchodní války. Panevropský index STOXX 600 během dnešního obchodování ztratil 0,9 procenta a dostal se na nejnižší úroveň od loňského února, napsala agentura Reuters. -
Obavy z obchodní války ve světě srazily i pražskou burzu
Pražská burza dnes byla pod silným prodejním tlakem, když měřeno indexem PX padla o -2,29 % na 1 948 bodů. Stalo se tak s negativním sentimentem ve světě, když USA zavedly cla Kanadě, Mexiku a Číně. Silně ztrácely i západoevropské burzy, jelikož investoři mají obavy, že nyní se americká administrativa ohledně zavedení tarifů zaměří na Evropu. Tahounem propadu indexu PX se stala Erste Bank, která odepsala -5,54 % na 1 559 Kč. Moneta Money Bank potom klesla o -1,58 % k úrovní 137 Kč a Komerční banka oslabila o -1,91 % na 1 028 Kč. Pojišťovna Vig ztratila -1 % na 887 Kč. Akcie Colt CZ ubraly -0,67 % na 740 Kč. Emise Doosan Škoda Power klesla o -2,69 % na 326 Kč a Kofola odepsala -1,43 % na 415 Kč. -
Obavy z pandemie tlačí ceny ropy stále níže
Černé zlato pokračuje v poklesu, kvůli obavám z pandemie koronaviru, které se stále více prohlubují, jak se epidemie rozšířila již do několika zemí mimo Číny. -
Obavy z recese na americkém akciovém trhu (očekávejte další pokles CFD na #NDX a #SPX)
Americký akciový trh se v pondělí propadl a na začátku úterního obchodování stáhl dolů evropské obchodní platformy a asijské trhy. Hlavním tématem zůstávají Trumpovy obchodní války, které u investorů vzbuzují nejistotu. -
Obavy z recese vynesly zlato na nové historické maximum
Půvab žlutého kovu opět upoutal pozornost investorů, kteří jeho cenu v prvních srpnových dnech vyhnali na nové historické maximum. Růst komodity byl do značné míry podpořen makroekonomickými údaji, které vyvolaly obavy z blížící se recese. Zároveň obchodníci začali zpochybňovat rozhodnutí Federálního rezervního systému ponechat úrokové sazby beze změny. Tyto faktory spolu s geopolitickým napětím, zejména rizikem rozšíření izraelsko-palestinského konfliktu do sousedních regionů, dále podpořily přesun investic do zlata. -
Obavy z recese zvyšují ceny zlata
Trh zlata se drží pevně nad 1 800 USD za unci, protože obavy z recese nadále rostou a výrobní sektor je na pokraji poklesu. Uvedla to nejnovější zpráva Institutu pro řízení dodávek (ISM). -
Obavy z rozpadu mezinárodního obchodního prostředí mohou dál sílit
Napětí v mezinárodním obchodě dál roste. USA nově zařadily na černou listinu (tzv. blacklist) společnosti Tencent Holdings a Contemporary Amperex Technology kvůli údajným vazbám na čínskou armádu. Tento krok zasáhl např. největšího světového výrobce her a dodavatele baterií pro společnost Tesla, ale i mnoho dalších firem. Akcie Tencentu klesly v Hongkongu o více než 7 %, Contemporary Amperex Technology pak zaznamenal pokles o 5 %. Pentagon dále přidal na seznam čínské výrobce čipů, jaké mohou být důsledky tohoto vývoje? Máme se obávat větší fragmentace mezinárodního obchodu? -
Obavy z šíření „dluhové nákazy“ posílají vzhůru výnosy ve Španělsku a Itálii. Francie a Německo na historickém výsluní
Včerejší přiznání Řecka, že se země neobejde bez dalších voleb, přinesly na trhy další vlnu nejistoty, která investory žene do bezpečných přístavů. Projevilo se to na výsledku dnešních aukcí státních dluhopisů ve Francii a Německu. Obě země si v rámci nových emisí nemohly stěžovat na nezájem investorů ani na akceptované průměrné výnosy. Německu v dnešní aukci dokonce povedlo stlačit výnosy 10letého dluhopisu na historické minimum. Zcela opačná je však situace ve Španělsku a Itálii, kdy výnosy dále výrazně rostou. U španělských desetiletých obligací jsou nejvyšší od listopadu a opět se blíží kritické hranici sedmi procent. -
Obavy z viru potápějí ropu i akcie v USA, dobrá čísla z firem nestačí
Obchodování na Wall Street se nese v záporném duchu, i když evropské akcie se pořád snaží držet rekordů. Nejnovější výsledky byly sice většinou pozitivní, v USA už ale nestačily ale na nové obavy z propadu čínských technologií ani na pokles cen ropy. Ta padá druhý den za sebou. -
🔻 Obavy z vírusu strašia trhy 🩸
OIL klesá o 5%, DE30 klesá o 600 bodov, americký dolár sa prudko zotavuje, volatilita sa prejavuje takmer všade. Čo spôsobilo paniku v závere roka a mali by sme sa báť? -
Obavy z výsledku britského referenda slábnou - víkend naznačil možný obrat
Pozornost globálních investorů se od minulého týdne upírá ke čtvrtečnímu referendu v Británii. Víkendové průzkumy naznačily možný názorový obrat doposud nerozhodnutých 10% britských voličů. Obavy z negativního výsledku referenda slábnou. Ve vleku víkendových událostí posilují v průběhu pondělní seance jak americké, tak asijské akciové tituly. Britská libra posílila vůči dolaru o 1,5% na 1,46 a euro posílilo na 1,1367. Zářijový futures na E-mini S&P 500 přidával 1,18%, mini Dow Jones 1,12% a e-mini Nasdaq 100 1,21%. Japonský Nikkei 225 posiloval v pondělním obchodování o 2,5%, jihokorejský Kospi o 1,5% a hongkongský Hang Seng o 1%. -
Obce a kraje hospodaří s rekordními přebytky. Proč je to špatně?
Dle včera zveřejněných dat hospodařily obce a kraje v loňském roce s historicky nejvyšším kladným saldem. Navzdory nepříznivé makroekonomické situaci vzrostl přebytek územních samosprávných celků na 72 mld. Kč, oproti minulému roku více než dvojnásobně. Zatímco celkové příjmy územních rozpočtů meziročně vzrostly o 13,2 %, výdaje se zvýšily jen o 8,3 %. Obce a kraje se díky tomu nacházejí v nejlepší finanční kondici od vzniku České republiky. -
Občané Salvadoru nakupují mnohem více bitcoinů než kolik vybírají dolarů
Občané Salvadoru stále více vyměňují své úspory v USD za BTC. Tento vývoj sdílel na Twitteru prezident Nayib Bukele na základě údajů získaných z interní peněženkové služby Salvadoru, Chivo.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Denní kalendář událostí
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA index CPI
V eurozóně obchodní bilance
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Švýcarsku index CPI
V Německu index WPI
V USA prodeje existujících domů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii průmyslová produkce
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA index CPI
V eurozóně obchodní bilance
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Švýcarsku index CPI
V Německu index WPI
V USA prodeje existujících domů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii průmyslová produkce
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Tradingové analýzy a zprávy
Ruští ekonomové z exilu: Úroky v Rusku brzdí inflaci i růst
Akcie ve Spojených státech dnes výrazně vzrostly
Akciový index Dow Jones poprvé překonal hranici 50.000 bodů
Forex: Americký dolar po uklidnění trhů a růstu rizikových aktiv oslabuje ke koši měn
Komodity: Ropa zdražuje po uvalení amerických sankcí na obchodování s íránskými produkty
Pražská burza v týdnu nepatrně oslabila, index PX klesl o 0,14 procenta
Pražská burza znovu oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky i Monety
Forex: Koruna zpevnila k euru i dolaru
Forex sentiment 6.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 6.2.2026
Ruští ekonomové z exilu: Úroky v Rusku brzdí inflaci i růst
Akcie ve Spojených státech dnes výrazně vzrostly
Akciový index Dow Jones poprvé překonal hranici 50.000 bodů
Forex: Americký dolar po uklidnění trhů a růstu rizikových aktiv oslabuje ke koši měn
Komodity: Ropa zdražuje po uvalení amerických sankcí na obchodování s íránskými produkty
Pražská burza v týdnu nepatrně oslabila, index PX klesl o 0,14 procenta
Pražská burza znovu oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky i Monety
Forex: Koruna zpevnila k euru i dolaru
Forex sentiment 6.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 6.2.2026
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a EUR/CAD
Jak zahlcení informacemi ničí váš trading
Padá Bitcoin, něco si přej
Index S&P 500 zatím nedokázal prorazit nad 7 000 bodů, průraz ale může přijít už brzy
Akcie jsou nuda. Sledujte stříbro a bitcoin!
Měnový pár USD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1–H4)
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (6. 2. 2026)
Proč nejlepší trade vypadá nudně
Vladimír Holovka (XTB): Zájem o akcie Czechoslovak Group (CSG) výrazně překonal naše očekávání
Další krach? Klíčová úroveň u bitcoinu!
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a EUR/CAD
Jak zahlcení informacemi ničí váš trading
Padá Bitcoin, něco si přej
Index S&P 500 zatím nedokázal prorazit nad 7 000 bodů, průraz ale může přijít už brzy
Akcie jsou nuda. Sledujte stříbro a bitcoin!
Měnový pár USD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1–H4)
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (6. 2. 2026)
Proč nejlepší trade vypadá nudně
Vladimír Holovka (XTB): Zájem o akcie Czechoslovak Group (CSG) výrazně překonal naše očekávání
Další krach? Klíčová úroveň u bitcoinu!
Forexové online zpravodajství
Akcie softwarových firmem čeká brutální rally vzhůru, prognózuje banka Jefferies. Investoři se začínají bát, že miliardy na umělou inteligenci končí v černé díře
Navýšení schodku rozpočtu je jen kosmetická změna, říká Česká národní banka. Svoji prognózu letošní inflace i přes navýšení schodku upravuje citelně směrem dolů
Na trhy se vrátil optimismus, Dow Jonesův index poprvé v historii překonal úroveň 50 000 bodů. Podle Bank of America nehrozí, že by Kevin Warsh v křesle šéfa centrální banky uskutečnil svůj záměr zeštíhlit její rozvahu
Zámoří zakončilo jinak červený týden výrazně zeleným pátkem
Americký trh je jako politý živou vodou
Denní shrnutí: Euforie na Wall Street; SILVER se odráží o 10 % 📱
Frankfurtská burza zakončila týden v zeleném
Tři trhy, které sledovat příští týden (09.02.2026)
Devon a Coterra spojují síly a vzniká americký gigant
Aktuální statistika zahraničního obchodu
Akcie softwarových firmem čeká brutální rally vzhůru, prognózuje banka Jefferies. Investoři se začínají bát, že miliardy na umělou inteligenci končí v černé díře
Navýšení schodku rozpočtu je jen kosmetická změna, říká Česká národní banka. Svoji prognózu letošní inflace i přes navýšení schodku upravuje citelně směrem dolů
Na trhy se vrátil optimismus, Dow Jonesův index poprvé v historii překonal úroveň 50 000 bodů. Podle Bank of America nehrozí, že by Kevin Warsh v křesle šéfa centrální banky uskutečnil svůj záměr zeštíhlit její rozvahu
Zámoří zakončilo jinak červený týden výrazně zeleným pátkem
Americký trh je jako politý živou vodou
Denní shrnutí: Euforie na Wall Street; SILVER se odráží o 10 % 📱
Frankfurtská burza zakončila týden v zeleném
Tři trhy, které sledovat příští týden (09.02.2026)
Devon a Coterra spojují síly a vzniká americký gigant
Aktuální statistika zahraničního obchodu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Obrázky dňa: Investori sa boja Le Penovej. Prirážky francúzskych dlhopisov sú najvyššie od 2014
🔸 MĚĎ klesá o více než 5 % kvůli pesimismu ohledně zpomalení růstu
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Ropa v roli černé ovce
Díky bonusům z kreditek připsala loni KB Penzijní společnost klientům na účty 81 milionů korun
Forex: Aktualizovaná prognóza kurzu EUR/CZK
Stará banka, stará měnová politika, ale nový předseda - Co očekávat od Bank of Japan? 🏯
Výrobní ceny v USA se snížily
Akciový výhled: Pomalejší začátek, odpoledne startuje výsledková sezóna v zámoří
Bohemia Interactive popřela informace, že do ní vstoupil Tencent
Obrázky dňa: Investori sa boja Le Penovej. Prirážky francúzskych dlhopisov sú najvyššie od 2014
🔸 MĚĎ klesá o více než 5 % kvůli pesimismu ohledně zpomalení růstu
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Ropa v roli černé ovce
Díky bonusům z kreditek připsala loni KB Penzijní společnost klientům na účty 81 milionů korun
Forex: Aktualizovaná prognóza kurzu EUR/CZK
Stará banka, stará měnová politika, ale nový předseda - Co očekávat od Bank of Japan? 🏯
Výrobní ceny v USA se snížily
Akciový výhled: Pomalejší začátek, odpoledne startuje výsledková sezóna v zámoří
Bohemia Interactive popřela informace, že do ní vstoupil Tencent
Blogy uživatelů
Padá Bitcoin, něco si přej
Velká čínská akciová jízda
„Zneužití“ vaší pozornosti „velkými hráči“
Volby – dopad na korunu a ceny bytů
Ripple je volatilní
Předpověď kurzu libry k dolaru pro rok 2021: Zvládne se libra dostat na úroveň před brexitem?
Na co si v letních měších dát na Forexu pozor
Jak vybírat akcie do vašeho portfolia?
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Jednoduchá strategie 1..2..3....
Padá Bitcoin, něco si přej
Velká čínská akciová jízda
„Zneužití“ vaší pozornosti „velkými hráči“
Volby – dopad na korunu a ceny bytů
Ripple je volatilní
Předpověď kurzu libry k dolaru pro rok 2021: Zvládne se libra dostat na úroveň před brexitem?
Na co si v letních měších dát na Forexu pozor
Jak vybírat akcie do vašeho portfolia?
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Jednoduchá strategie 1..2..3....
Vzdělávací články
VIP zóna: Výsledky obchodování za listopad
Jak obchodovat „Price Action“ (11. díl)
Market Profile - tato pokročilá obchodní technika je vhodným doplňkem k Price Action
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Kdo je to zablokovaný trader a jak to překonat
Forex 2026: Které měny budou sbírat zisky?
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Dow teorie: Praktické použití nejen na FOREXu
Skryté divergence mezi cenou a indikátorem
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
VIP zóna: Výsledky obchodování za listopad
Jak obchodovat „Price Action“ (11. díl)
Market Profile - tato pokročilá obchodní technika je vhodným doplňkem k Price Action
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Kdo je to zablokovaný trader a jak to překonat
Forex 2026: Které měny budou sbírat zisky?
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Dow teorie: Praktické použití nejen na FOREXu
Skryté divergence mezi cenou a indikátorem
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Tradingové analýzy a zprávy
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 1.3.2022
Analýza AUD/JPY, USD/CAD a EUR/USD
Nejsilnější a nejslabší měny 7.2.2024
Cena zlata je opět na rekordu
FCA varuje před brokerem Trade Capital
Analýza hlavních měnových párů 26.8.2021
Denní tradingová analýza USD/CHF, EUR/USD a bitcoinu
Swingové obchodování zlata 5.8.2024
Růst globální ekonomiky letos zrychlí
Komodity: Pullback a další pokles na zlatě?
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 1.3.2022
Analýza AUD/JPY, USD/CAD a EUR/USD
Nejsilnější a nejslabší měny 7.2.2024
Cena zlata je opět na rekordu
FCA varuje před brokerem Trade Capital
Analýza hlavních měnových párů 26.8.2021
Denní tradingová analýza USD/CHF, EUR/USD a bitcoinu
Swingové obchodování zlata 5.8.2024
Růst globální ekonomiky letos zrychlí
Komodity: Pullback a další pokles na zlatě?
Témata v diskusním fóru
Navzdory svému věku, stále aktuální a efektivní technika head & shoulders (formace hlava a ramena)
Electoneum
Forex jako donut
Klíčové faktory úspěšného tradingu? Názor předních tuzemských traderů
Trading podle Vladimíra
OIL - ropa
Aktuálne FX príležitosti: GBP/USD, EUR/USD a AUD/NZD
Výběr peněz z Coinbase
Brexit bez dohody - sci-fi, které je blízko skutečnosti
Neúspěch v tradingu – pachatel známý
Navzdory svému věku, stále aktuální a efektivní technika head & shoulders (formace hlava a ramena)
Electoneum
Forex jako donut
Klíčové faktory úspěšného tradingu? Názor předních tuzemských traderů
Trading podle Vladimíra
OIL - ropa
Aktuálne FX príležitosti: GBP/USD, EUR/USD a AUD/NZD
Výběr peněz z Coinbase
Brexit bez dohody - sci-fi, které je blízko skutečnosti
Neúspěch v tradingu – pachatel známý



