Pátek 04. července 2025 22:05
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Ichimoku

img

EUR/USD se pohybuje na medvědí vlně

15.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje ve svém propadu a cestou překonává všechny hladiny supportu. Momentálně se tento měnový pár snaží konsolidovat pod úrovní 1,0530, která odpovídá spodní linii ukazatele Bollinger Bands v měsíčním časovém rámci. Po překonání tohoto cíle by se tak otevřela cesta k další hladině supportu na úrovni 1,0450 (linie Kijun-sen v měsíčním grafu). Odtud ji od parity dělí pouhých 450 pipsů.
img

Doporučení a analýza pro obchodování páru GBP/USD na 14. listopadu: Libra zpomaluje

14.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v poklesu. Vše, co bylo zmíněno v analýze páru EUR/USD, platí také pro libru. Stejně jako euro, ani libra neměla ve středu fundamentální důvody k dalšímu poklesu, a přesto klesala. Přesněji řečeno, americký dolar dál stoupal ze stejných důvodů, které jmenujeme od začátku roku. Zároveň stojí za zmínku, že libra pořád klesá pomaleji než euro, a narazila na zónu supportu 1,2691–1,2701, což by mohlo vést k menšímu odrazu. Pokoušet se ale vydělat na nákupech při tak silném downtrendu je riskantní. Trh každý den prodává, takže nákup nepředstavuje tu nejlepší strategii.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 14. listopadu: Už je to konec, nebo ještě ne?

14.11.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v poklesu. I lidé skeptičtí vůči našim tržním hypotézám a prognózám teď vidí, že trh pár rebalancuje a přibližuje ho ke spravedlivé hodnotě. Připomeňme, že trh posouval euro nahoru a dolar dolů po dobu dvou let, a to na základě pouhého předpokladu budoucího uvolňování měnové politiky Fedu. Varovali jsme, že dolar by po 18. září mohl zahájit silnou a dlouhodobou rally. Jak vidíme, od 18. září neustále roste – dokonce i ve dnech, kdy by měl logicky klesat. Například včerejší pokles byl úplně nelogický. Jediná makroekonomická zpráva dne – inflace v USA – splnila očekávání, což by mělo přinejmenším zabránit dalšímu růstu dolaru. Navíc s ohledem na fakt, že dolar stoupal několik dní před zveřejněním zprávy, by se dalo předpokládat, že trh už zohlednil růst inflace v USA.
img

EUR/USD a GBP/USD dne 13. listopadu – Technická analýza

13.11.2024 Včera medvědi aktualizovali minimum předchozího dne a pokračovali v poklesu. V tuto chvíli se pár snaží překonat vliv a přitažlivost měsíčních supportů (1,0649–1,0729) a denních cílů proražení Ichimoku (1,0654–1,0710). Pokud budou medvědi úspěšní, zamíří směrem k měsíčnímu střednědobému trendu (1,0454) a týdenním cílům proražení Ichimoku (1,0410–1,0497). Pokud se jim to nepodaří, trh se pravděpodobně vrátí k souboru úrovní (1,0649–1,0729), kde se očekává pokračování konsolidace.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 13. listopadu. Libra se zastavila a poté se propadla

13.11.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Zrovna včera jsme konstatovali, že přestávka v poklesu libry nemůže trvat dlouho – a úterý nám dalo za pravdu. Libra bezdůvodně rostla, podobně jako euro poslední dva roky. Jediným důvodem růstu libry v tomto období bylo ocenění budoucího uvolnění americké měnové politiky trhem. Libra klesá od 18. září, přičemž ve hře není žádný jiný scénář. Libra sice stále vykazuje určitou odolnost vůči dolaru, ale je zřejmé, že jí chybí jakékoli podpůrné faktory. Libra byla uměle nafouknuta na extrémní úroveň, ale takové trendy nemohou trvat věčně.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 13. listopadu: Euro nemá nic, čím by mohlo odporovat dolaru

13.11.2024 Pár EUR/USD v úterý dál poklidně klesal, ačkoli tento pohyb lze jen těžko označit za pouhý "pokles" – jde spíše o neúprosný propad bez korekcí. I když euro neztrácí každý den 100–150 pipů, klesá stabilně už měsíc a půl. Například v pondělí nebo úterý nemělo žádné pádné důvody k dalšímu poklesu – nebyly zveřejněny žádné důležité makroekonomické zprávy ani projevy představitelů ECB nebo Fedu, které by mohly zásadně ovlivnit trh. Euro klesá z důvodů, na které upozorňujeme od začátku roku. Cena se teď blíží k prvnímu cíli kolem úrovně 1,0450.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 12. listopadu. Dolar neúnavně roste

12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v plynulém poklesu, a to navzdory tomu, že v USA ani v EU nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Jak jsme opakovaně konstatovali, dolar je podhodnocený, zatímco euro je překoupené. Trh v průběhu roku 2024 oceňoval očekávané uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 12. listopadu: Britská libra balancuje na hraně

12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, ale zůstal v horizontálním kanálu se spodní hranicí kolem úrovně 1,2850. Celý rok 2024 jsme upozorňovali na "superodolnost" libry ve vztahu k dolaru. Když libra roste, posiluje víc než euro, a když klesá, pak méně prudce než euro – ve vztahu k volatilitě. Zatímco euro prudce klesá, libra už týdny stagnuje. Věříme ale, že takto to nebude věčně. Stejné faktory, které tlačí euro dolů, ovlivňují i libru. Bank of England nakonec sníží sazby stejně jako Evropská centrální banka a Federální rezervní systém – je to jen otázka času. Během příštího půl roku může BoE snižovat sazby pomalu a s přestávkami, ale nakonec tempo snižování zrychlí, až se další centrální banky přiblíží ke konci svých cyklů uvolňování.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 11. 11. 2024

11.11.2024 Pár EUR/USD minulý týden otestoval support spodního okraje měsíčního cloudu 1,0729 a první cíl denního cíle průrazu 1,0710 a týden uzavřel v jejich blízkosti. Dnes pár otevřel s mírným klesajícím gapem, což signalizuje záměr medvědích hráčů pokračovat v poklesu. Pokud tento trend přetrvá, budou další cíle kolem úrovní 1,0649–54 (100% dokončení denního cíle + týdenní Fibonacci Kijun). Pokud by se pokles nezdařil, mohlo by dojít k obnově býčích pozic. Pokud cena vzroste, trh nejprve narazí na rezistenci denního mrtvého kříže na úrovních 1,0809 (Tenkan) – 1,0838 (Kijun).
img

EUR/USD – Týdenní přehled: Čeká nás maraton inflačních zpráv

11.11.2024 Po "volebním týdnu" v USA přichází "týden inflačních zpráv". Klíčové indikátory, jako je index spotřebitelských cen (CPI), index cen výrobců (PPI), index cen dovozu a údaje o maloobchodních tržbách, poskytnou vhled do spotřebitelské poptávky.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ke dni 11. listopadu: Libra zůstává v širokém horizontálním kanálu

11.11.2024 V pátek měnový pár GBP/USD zaznamenal výrazný pokles. Na rozdíl od EUR/USD však zůstává v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,2863 a 1,3050. Ačkoli je tento kanál poměrně široký, jde stále o trh s omezeným pohybem, což znamená, že cena může i nadále kolísat v tomto rozmezí i v příštím týdnu. Šířka kanálu umožňuje významné pohyby cen, aniž by došlo k proražení, což pro pár vytváří obtížnou situaci k úniku z této zóny.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 11. listopadu – euro nemá pádné důvody k růstu

11.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval s výraznými poklesy, ale nedokázal prorazit pod předchozí lokální minimum. Teoreticky by v příštím týdnu nebo dvou týdnech mohla přijít další vlna vzestupná korekce. Na rozpoznání patternu "dvojité dno" je ale zatím brzy, protože podobné formace se v praxi realizují jen zřídka. I když je další korekce eura možná, není zaručená.
img

Přehled páru GBP/USD na 8. listopadu – sazby sníženy, libra roste. Proč?

08.11.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek vzrostl poté, co Bank of England snížila klíčovou úrokovou sazbu. Proč se tak stalo a proč nás to nepřekvapuje? Zkraje týdne jsme upozornili, že záplava významných fundamentálních událostí může způsobit volatilní výkyvy cen oběma směry. Ve středu se pár propadl o téměř 250 pipů – což je událost, ke které dochází maximálně jednou za několik měsíců. Ve čtvrtek byla libra lokálně přeprodaná a rozhodnutí Bank of England o snížení sazeb se očekávalo už několik týdnů. Proto libra místo poklesu stoupala. Pohyby po zasedání Fedu zatím neanalyzujeme, protože trh potřebuje na stabilizaci a zpracování výsledků čas.
img

Přehled páru GBP/USD na 7. listopadu – libra šterlinků neměla šanci

07.11.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu také masivní pokles. V přehledu jsme podrobně rozepsali řadu důvodů, proč euro kleslo a dolar posílil, přičemž všechny tyto důvody platily stejně tak pro libru. I když jsme uvedli, že předpovědět 200pipový nárůst dolaru je téměř nemožné, očekávali jsme, že dolar nakonec obnoví růst.
img

Obchodní doporučení a analýza vývoje EUR/USD dne 6. listopadu. Reakce trhu na volby v USA

06.11.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý nečekaně vykázal růst. Není však důvod být tímto pohybem překvapen, protože probíhá korekce směrem nahoru a v USA začaly prezidentské volby. Varovali jsme, že tento týden může dojít k mnoha nevysvětlitelným pohybům, a úterý to potvrdilo. Nedokážeme říci, co se chystá trh udělat nebo na kterého kandidáta sází více. Poslední průzkumy nenaznačují jednoznačný náskok ani Kamaly Harris, ani Donalda Trumpa, a proto jsou tyto pohyby nepředvídatelné. Přesto věříme, že korekce skončí a trh se vrátí do klesajícího trendu.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. listopadu – britská libra se chápe příležitosti

06.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl významný důvod kromě potřeby korigovat po měsíc dlouhém poklesu. Naopak, index nákupních manažerů (PMI) v sektoru služeb v USA byl lepší, než se očekávalo, což mělo podpořit dolar. Jenže se tak nestalo. Trh může sázet na vítězství Kamaly Harrisové, což by vedlo k výprodeji amerického dolaru. Poslední průzkumy jsou rozporuplné a ani jeden prezidentský kandidát nemá jasnou převahu. Trh se také může připravovat na zasedání Federálního rezervního systému. S oslabením dolaru mohou účastníci trhu předpokládat mírnější přístup Powella a Fedu.
img

EUR/USD a GBP/USD 5. listopadu – technická analýza

05.11.2024 Včera byla otestována měsíční krátkodobá rezistence (1,0909). Navzdory výraznému růstovému gapu na začátku obchodování a vytrvalosti býků se výsledek projevil jako dlouhý horní stín na denní svíčce. Aby býci překonali tuto měsíční rezistenci (1,0909) a posunuli se do býčí zóny ve vztahu k medvědímu měsíčnímu cloudu Ichimoku (1,0943), budou potřebovat mnoho sil. Cluster týdenních úrovní (1,0876, 1,0863, 1,0844) a denní krátkodobý trend (1,0842) dál přitahují aktuální pohyby a poskytují býkům určitou podporu. Medvědi se budou potřebovat odpoutat od této zóny a posunout se výrazně níž.
img

Doporučení pro obchodování a analýza páru GBP/USD na 5. listopadu. Libra má stále problémy nastartovat korekci

05.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval bez jasného směru a nepohyboval se ani nahoru, ani dolů. V první polovině dne pár rostl, zatímco ve druhé polovině klesal. Seanci otevřel gapem směrem vzhůru, ale do konce dne byl tento gap téměř zcela pokrytý. Dnes by se cena mohla dostat na úroveň páteční zavírací ceny. Přestože libra několik dní po sobě rostla, nelze to považovat za řádnou korekci směrem vzhůru. Minulý týden se euru dostalo podpory ze strany eurozóny, což mu pomohlo zahájit jasnou korekci směrem vzhůru. Libra však takovou podporu postrádala a následně zaznamenala spíše pokles než růst. V současné době cena nepřekonala ani poslední lokální maximum. Trendová linie byla prolomena, což signalizuje možnou korekci, ale cena následně stanovila nové lokální minimum. V současné době zůstává pod linií Senkou Span B.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 5. listopadu – euro pozvolna koriguje

05.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pondělí v růstu, který je čistě korekční. Tuto korekci jsme už nějakou dobu čekali, ačkoli nebylo úplně jasné, kdy začne. V grafu 1H byla prvním významným signálem změny lokálního trendu konsolidace páru nad klesající trendovou linií. Tak začal růst, který pokračuje i dnes. Silné pohyby se v pondělí daly sotva očekávat, a přesto byl růst páru téměř jediným logickým výsledkem. Uvedli jsme, že páteční nelogický růst dolaru mohl rychle skončit, protože nejdůležitější zprávy o trhu práce a podnikatelské aktivitě v USA byly neuspokojivé. V pondělí trh pouze obnovil spravedlivý kurz.
img

USD/JPY – Technická analýza

04.11.2024 Říjen se zapsal do historie jako potvrzení býčího záměru vymanit se z měsíční medvědí korekce, během níž trh dosáhl a otestoval poslední úrovně měsíčního kříže Ichimoku (144,60–140,50). Postup býků v této části grafu a obnovení rostoucího trendu (161,96) bude možný pouze v případě, že pár překoná týdenní mrtvý kříž Ichimoku. Odtud mohou býci také dokončit a překonat denní vzestupný cíl pro proražení cloudu (159,52–161,73). Poslední říjnový týden byl ve znamení testování poslední úrovně týdenního kříže (153,43).
img

ZLATO – technická analýza

04.11.2024 Týdenní výsledek byl v pátek poznamenán svíčkou nejistoty s prodlouženým horním stínem. Je možné, že medvědi našli vhodné místo pro korekční pokles, protože býkům se nepodařilo dosáhnout úrovně 2 800,00 a říjen zakončili pod psychologickou úrovní 2 750,00, která byla aktivně testována v průběhu druhé poloviny měsíce. Je třeba poznamenat, že medvědi si zajistili support denního krátkodobého trendu (2 748,92), který teď chrání jejich zájmy. Pokud dojde k poklesu, bude hlavním úkolem medvědů v této části grafu otestovat, prorazit a eliminovat denní zlatý kříž, který lze aktuálně označit na úrovních 2 718,28 – 2 696,24 – 2 674,21.
img

Technická analýza EUR/USD a GBP/USD na 31. října

31.10.2024 Býci se včera vyšplhali nad denní krátkodobý trend (1,0817), ale nedokázali na první pokus prolomit týdenní úrovně rezistence (1,0844 – 1,0863 – 1,0876), takže tento úkol zůstává stále aktuální. Dnešní den se nese ve znamení konce měsíce. Říjnu dominoval medvědí sentiment a pozornost se nyní soustředí na délku spodního stínu měsíční svíčky a na to, zda medvědi dokážou měsíc uzavřít co nejoptimističtěji.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 31. října. Libra opět klesá, než bude moci začít stoupat

31.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu vykazoval smíšené pohyby se zjevnou neochotou k růstu. Na rozdíl od EUR/USD měl měnový pár GBP/USD mnohem skromnější makroekonomické pozadí. Zatímco euru poskytly podporu zprávy o vývoji inflace v Německu a HDP v eurozóně, britská měna takovou podporu postrádala. Obchodníci reagovali na zprávy o ADP a HDP v USA, které si vzájemně odporovaly, neboť jedna byla silnější, než se očekávalo, zatímco druhá byla slabší – v důsledku toho den skončil v blízkosti několikaměsíčních minim britské libry.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 31. října – euro dělá druhý krok směrem ke korekci

31.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu pokusil o další vzestupnou korekci. Euro si během dne připsalo 50–60 pipů, ale makroekonomické pozadí, které včera výrazně ovlivňovalo sentiment obchodníků, bylo značně rozporuplné. Například německá inflace zrychlila na 2 %, což je mnohem víc, než se předpokládalo, a vyvolala obavy, že sazby by v prosinci mohly být ponechány na současné úrovni. Americká zpráva ADP o růstu počtu pracovních míst v soukromém sektoru zdvojnásobila prognózy, což mělo vyvolat spíš pokles než růst páru. Na druhou stranu, HDP EU za 3. čtvrtletí předčilo očekávání, zatímco HDP USA ho nesplnilo. Zkrátka, pár mohl včera rychle stoupat nebo klesat. Nakonec jsme se dočkali určitého růstu, ale tento kritický týden ještě ani zdaleka nekončí.
img

Přehled páru GBP/USD na 30. října – libra dostává malou šanci

30.10.2024 Měnový pár GBP/USD nevykazoval ani v úterý žádný výrazný pohyb. Volatilita zůstala velmi nízká, jak je patrné z následujícího grafu, a tento problém jde za hranice samotného úterka. Trh vykazuje extrémně nízkou aktivitu už několik týdnů. Obchodování jakéhokoli měnového páru při takto nízké volatilitě je náročné, protože pohyby cen jsou prakticky neznatelné. Čekat několik dní na zisk 20 pipů může některým obchodníkům vyhovovat, ale každému ne.
img

ZLATO – technická analýza

29.10.2024 Minulý týden zlato stoupalo a atakovalo psychologickou úroveň 2 750,00. Po zastavení na této rezistenci pokračovalo během celého týdne v testu této úrovně a stanovilo nové historické maximum 2 757,96. Pokud se udrží vzestupné momentum, mohlo by se zlato dostat na nová maxima. Všechny cílové úrovně, které naznačuje indikátor Ichimoku, už byly dosaženy, takže pozornost se teď může přesunout na psychologické "kulaté" úrovně, které se historicky ukázaly jako významné. Následují úrovně 2 800,00, 2 850,00, 2 900,00 a tak dále. Při sestupné korekci získá denní kříž Ichimoku počáteční support. V pondělí jsou tyto supporty na úrovních 2 708,10 (Tenkan) a 2 680,45 (Kijun). Pokud se medvědí hráči budou aktivně tlačit dolů a rychle prorazí denní zlatý kříž, přesune se jejich pozornost pravděpodobně na týdenní supporty Ichimoku. Nejbližší úrovní od týdenního kříže je krátkodobý trend na 2 614,68. Pokud se sestupná korekce prodlouží, přiblíží se týdenní úrovně k dennímu kříži a poskytnou tak další support zájmům býků.
img

EUR/USD a GBP/USD 24. října – přehled technické analýzy

24.10.2024 Medvědí hráči stále operují pod týdenním cloudem Ichimoku (1,0811) a prodlužují downtrend. Jejich další cíle v této části grafu jsou cíle denního průrazu cloudu (1,0710–1,0654) a měsíční úroveň supportu (1,0611). Býčí hráči potřebují růst a konsolidaci nad týdenním cloudem (1,0811–1,0864), aby získali nové příležitosti a perspektivy, s podporou krátkodobého denního trendu (1,0850).
img

Doporučení na obchodování a analýza měnového páru EUR/USD ze dne 18. října. Christine Lagarde euro nezachránila

18.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje ve svém téměř volném pádu. Včera proběhlo zasedání Evropské centrální banky, na kterém bylo rozhodnuto o snížení všech tří klíčových sazeb o 0,25 %. Pro trh to nebylo překvapivé, protože takové rozhodnutí očekával. Přesto to euru poskytlo pádný důvod znovu klesnout. Stojí za zmínku, že trh často oceňuje události, o kterých již předem ví. Představitelé ECB začali o možnosti, že v říjnu dojde ke snížení sazeb, hovořit zhruba před dvěma týdny. Proč tedy euro dnes pokračovalo v poklesu?
img

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 18. října. Libra bojuje kolem úrovně 1,30

18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil dostat pod současné úrovně, ale tentokrát bez úspěchu. Ne že by libra šterlinků v průběhu dne výrazně stoupala; jednoduše se poblíž úrovně 1,30 zastavila. Tato úroveň je psychologická, takže cena se kolem ní může ještě nějakou dobu obchodovat. Zároveň zůstává pod kritickou linií a trendovou linií, což znamená, že nic nesignalizuje potenciální korekci. Libra má v současné době stejný problém jako euro – roste příliš dlouho, příliš prudce a bez pádného důvodu. Každý den může klesnout, protože ve vztahu k americkému dolaru zůstává bezdůvodně drahá. Proto očekáváme, že se dostane mnohem níž než na úroveň 1,30.
img

EUR/USD a GBP/USD Technická analýza na 17. října

17.10.2024 Prodejci pokračují v klesajícím trendu. Včera se přesunuli do oblasti týdenního cloudu (1,0863–1,0811), kterou posílila závěrečná úroveň týdenního zlatého kříže Ichimoku (1,0850). O výsledku této interakce rozhodnou testy vyskytujících se supportů, které by mohly ovlivnit další vývoj. Jejich proražení by otevřelo nové vyhlídky na pokles, jako je cíl proražení denního cloudu Ichimoku (1,0654–1,0710), a stanovilo by ještě hlubší cíl proražení týdenního cloudu Ichimoku. Odraz by pár vrátil pod vliv a působení supportů napříč různými časovými rámci v oblasti 1,0908–1,0919 a konsolidace nad nimi by nabídla nové příležitosti k delšímu býčímu pohybu.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 17. října. Euro nemá důvod zastavovat

17.10.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svém téměř volném pádu. Domníváme se, že charakter současného pohybu je velmi symbolický a přesně odráží náladu na trhu. Co tento denní pokles eura znamená? Znamená, že účastníci trhu euro denně prodávají. V podstatě se euro prodává ať už z jakéhokoli důvodu, nebo bez důvodu, stejně jako byl dříve likvidován americký dolar. Opakovaně jsme upozorňovali, že euro je překoupené a neopodstatněně drahé. Varovali jsme také, že nakupovat euro jen proto, že to dělají všichni ostatní, je nelogické. Zmínili jsme, že přijde doba, kdy euro bude denně klesat, stejně jako dříve rostlo. Dále jsme upozornili, že pokles eura by mohl začít po 18. září, kdy Federální rezervní systém oficiálně zahájil uvolňování měnové politiky. Je to proto, že trh již dva roky počítal s budoucím snížením sazeb ze strany Fedu, a jakmile začalo, neexistovaly žádné další faktory, které by podporoval prodej dolaru.
img

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 17. října. Inflace přináší libře další problémy

17.10.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel pokles, aniž by se pokusil zahájit korekci. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna zpráva o inflaci za září a všechny její údaje vyšly pod odhady. Co to znamená? Jednoduše řečeno, inflace klesá rychleji, než se Andrew Bailey obával. Jádrová inflace teď navíc dosahuje 1,7 %. Už dříve jsme zmínili, že Bank of England by mohla mít starost o jádrovou inflaci a inflaci v sektoru služeb. Centrální banka ale nemůže ignorovat pokles celkové inflace. Pokud banka bude čekat, až problémové oblasti inflace klesnou o dalších 1,0–1,5 %, mohla by se celková inflace, resp. inflace ve zpracovatelském sektoru, dostat na nulu, nebo dokonce na zápornou úroveň. A jak tedy vyrovnat všechny typy inflace?
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 15. 10. 2024

15.10.2024 Medvědi momentálně operují pod měsíčními a týdenními supporty 1,0908–1,0919 a snaží se pokračovat v dalším rozvoji downtrendu. Otázkou je, zda to dokážou. Síla těchto úrovní je značná, takže nebude snadné dostat se z jejich přitažlivosti a vlivu. V této části grafu je vysoce pravděpodobná konsolidace, ale pokud medvědi dokážou pokračovat v denním downtrendu, budou jejich další cíle na týdenních supportech cloudu (1,0863–1,0811) a konečné úrovni týdenního zlatého kříže Ichimoku (1,0850).
img

Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD na 14. října. Libra čeká na podporu.

14.10.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu. Volatilita zůstává nízká a cena postupně téměř denně klesá. Britská libra za poslední dva týdny výrazně klesla. To však nemusí nutně znamenat, že se blíží její odraz. Musíme si totiž uvědomit, že je libra stále extrémně překoupená a bezdůvodně drahá. To však nezaručuje, že bude pokračovat v poklesu po delší dobu. Stále se domníváme, že před tím, než dojde k obnovení klesajícího trendu, bude muset proběhnout malá korekce směrem vzhůru, která by mohla pokračovat i ve střednědobém horizontu.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 14. října

14.10.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval s minimální volatilitou a měl tendenci klesat. Aktivita trhu byla během minulého týdne téměř nulová, takže obchodovat bylo mimořádně těžké. Makroekonomické prostředí bylo slabé a žádné reporty, kromě reportů týkajících se inflace, nevyvolaly výraznější reakci trhu. Ani páteční zveřejnění indexu cen výrobců (PPI) a indexu spotřebitelského sentimentu, které jsou pro trh středně významné, nevyvolalo výraznější pohyb. Celková volatilita nepřesáhla v daném dni 30 bodů, což v podstatě ukazuje na nedostatek významného cenového pohybu.
img

EUR/USD a GBP/USD 10. října – technická analýza

10.10.2024 Medvědí hráči se včera snažili vzdálit se od úrovně týdenní atrakce (1,0980), což je zavedlo do zóny vlivu další úrovně kolem 1,0935 (spodní hranice denního cloudu). V současné době je jejich hlavním úkolem vystoupit a konsolidovat se v medvědí zóně vůči dennímu cloudu a otestovat další skupinu supportů 1,0907–1,0912, která kombinuje několik silných úrovní z vyšších časových rámců. Pokud se cena odrazí od úrovně 1,0935, budou býčí hráči opět čelit rezistenci na týdenní úrovni 1,0980.
img

Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 10. října. Inflace v USA nastolí nový trend

10.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v průběhu středy nadále přikláněl k poklesu. Opět se mu nepodařilo dosáhnout nejbližšího cíle na úrovni 1,3050, ale z vývoje v posledních dnech je zřejmé, že cena již nemá tak silný impuls k poklesu jako minulý týden. To není překvapivé vzhledem k tomu, že makroekonomické pozadí tento týden prakticky chybělo. Zástupci Federálního rezervního systému (Fed) hovoří každý den a včera večer byl zveřejněn zápis z předchozího zasedání. Žádné principiálně nové informace se však na trh nedostaly. V důsledku toho byla volatilita tento týden extrémně nízká a účastníci trhu zatím čekají na zprávu o inflaci.
img

USD/JPY: Šigeru Išibá jenu zavařil

10.10.2024 Nový japonský premiér Šigeru Išibá zklamal japonský jen a nesplnil očekávání, která do něj byla vkládána. Ve skutečnosti to bylo právě jeho zvolení, které posloužilo jako katalyzátor posílení japonské měny. Pár USD/JPY se propadl o téměř 500 pipsů v reakci na zprávu, že Išiba porazil svého rivala Sanae Takaičiho (považovaného za favorita voleb) v souboji o křeslo předsedy vládnoucí strany.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 10. října: Dolar se snaží znovu získat půdu pod nohama

10.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval ve středečním poklesu a den zakončil okolo úrovně 1,0935. Aktuální technický obraz naznačuje, že počáteční medvědí dynamika mohla už skončit. Dolar totiž roste téměř bez přestávky už dva týdny. Možná přišel čas korekce. Ve střednědobém horizontu stále očekáváme jen růst amerického dolaru, protože současný směnný kurz páru považujeme za neopodstatněný. Euro dlouho (dva roky) stoupalo, protože trh ignoroval všechny negativní faktory z eurozóny a ty nejpozitivnější ze Spojených států. Teď přišel čas vyrovnání. Vidíme, že dolar stoupá prakticky bez jasných důvodů. Tento týden se nic významného nestalo.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 9. října 2024

09.10.2024 Trh zůstává nejistý. Pár EUR/USD se obchoduje bez jasného trendu, kolísá v úzkém denním pásmu a zůstává pod úrovní týdenního Ichimoku na hodnotě 1,0980. Všechny blízké úrovně zůstávají stejnými klíčovými úrovněmi. Pro medvědy je důležité prorazit denní cloud Ichimoku (1,0935) a tlačit se směrem ke clusteru úrovní z různých časových rámců kolem 1,0908. Naopak pro býky jsou prvními rezistencemi úrovně 1,1052, 1,1057 a 1,1062 (denní Fibonacci Kijun + horní hranice denního cloudu + krátkodobý týdenní trend).
img

Aptos (APT) se blíží klíčové úrovni – co očekávat dál?

08.10.2024 Cena Aptosu (APT) za poslední týden vzrostla o téměř 14 %, což přilákalo pozornost investorů. Zatímco tato digitální měna vykazuje známky síly, technické indikátory poukazují na to, že její růstová hybnost by mohla začít oslabovat. Trh se nachází v kritickém bodě, kdy další vývoj závisí na schopnosti překonat klíčové úrovně rezistence.
img

EUR/USD a GBP/USD Technická analýza na 8. října

08.10.2024 Trh se během prvního dne nového týdne téměř nehýbal. Medvědi si udělali přestávku. Jejich cíle zůstávají na úrovni 1,0935 (spodní hranice denního cloudu) a kolem 1,0907–12 (týdenní střednědobý trend + měsíční krátkodobý trend + spodní hranice měsíčního cloudu). V současné době zde má vliv týdenní Fibonacciho kijun (1,0980), takže situace se může změnit až poté, co se trh vzdálí od působení této úrovně. Dalším cílem býků směrem vzhůru je oblast se shlukem rezistencí z různých časových intervalů kolem 1,1052–1,1062–1,1080.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 8. října. Nudné pondělí pro euro

08.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí téměř nehnul z místa. Byli jsme svědky celkem nízké volatility na flat trhu. Ani zpráva o maloobchodních tržbách z eurozóny, která byla silnější, než se očekávalo, nepomohla euru po týdnu poklesu ani trochu oživit. Z toho vyplývá zaprvé pozitivní signál a zadruhé důležitá skutečnost. Tímto signálem je, že trh je připraven pokračovat v pohybu směrem dolů. Dolar je natolik přeprodaný a euro natolik překoupené, že ani pozitivní makroekonomické údaje z eurozóny nemohou vyvolat růst tohoto páru. Podle našeho názoru to je odrazem absolutní spravedlnosti.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 8. října: libra nemá důvod k novému růstu

08.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s nízkou volatilitou a projevoval jen minimální snahu o korekci. Britská libra pozvolna klesá, což je logické a očekávané. V pondělí nedošlo ve Velké Británii ani v USA k žádným významným událostem, takže libra se tentokrát dokázala vyhnout dalšímu poklesu. Přišel ale čas na mírnou vzestupnou korekci. Tento týden nás čeká jen velmi málo důležitých událostí, takže volatilita může zůstat nízká. Jen ve čtvrtek bude trh bedlivě sledovat zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat silné tržní pohyby. V ostatních dnech očekáváme jen méně důležité události.
img

ZLATO – Technická analýza situace

07.10.2024 První říjnový týden se zlato nacházelo ve stavu váhání a nejistoty. Téměř po celý týden byly středem pozornosti dvě úrovně: denní krátkodobý trend (2 653,63) a dříve testovaná psychologická hranice (2 650,00). Medvědi neměli sílu pokračovat v korekci směrem dolů, která začala během posledních zářijových dnů. Pokud se však vymaní ze zóny konsolidace, jejich prvním cílem směrem dolů bude support denního kříže Ichimoku (2 603,46 – 2 578,24 – 2 553,02). Je rovněž důležité poznamenat, že týdenní krátkodobý trend se brzy posune směrem vzhůru k úrovni 2 554,23, což posílí denní support. Pokud ze současné nejistoty vyjdou vítězně býci, v této části grafu nejsou pro zlato žádné historické referenční úrovně, takže se pozornost může přesunout k psychologickým "kulatým" úrovním, jako jsou 2 700,00 – 2 750,00 – 2 800,00.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. října

04.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zkraje evropské obchodní seance zkolaboval. Ačkoli by se mohly vést nekonečné diskuze o tom, proč libra ve čtvrtek klesla, nejprve je třeba si připomenout, co už je zjevné: britská libra rostla příliš dlouho, příliš silně a bez pádných důvodů. Proto by bez jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických důvodů měla také dlouho a výrazně klesat. Tento týden navíc téměř všechny faktory podporovaly americký dolar. Kromě všech makroekonomických údajů z USA a pondělního projevu Jeroma Powella zde byl také projev Andrewa Baileyho, který naznačil možné zrychlení tempa uvolňování měnové politiky. Ve čtvrtek navíc vyšel slabší britský index PMI v sektoru služeb, než se čekalo, zatímco americký ISM index v sektoru služeb vyšel mnohem silnější. Britská měna každopádně zůstává značně překoupená.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 4. října: Index ISM pomáhá dolaru ještě trochu posílit

04.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal. Volatilita se oproti pondělí a úterý mírně snížila, ale celkově je stále na přijatelné úrovni. Americký dolar rostl pět dní po sobě, což se už dlouho nestalo. Tento týden však štěstí stálo na straně americké měny. Dříve jsme zmínili, že téměř všechny makroekonomické údaje a fundamentální pozadí tento týden podporovaly růst amerického dolaru. A trh tentokrát tyto faktory neignoroval. Jedinou negativní zprávou byl index aktivity ve výrobním sektoru ISM, který nenaplnil prognózy a zůstal pod "klíčovou hladinou" 50,0 bodů.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 3. října. Euro si udělalo krátkou přestávku

03.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu po dvou dnech poklesu mírně uklidnil, ale celkově ani nezačal býčí korekci. A to je velmi dobré znamení. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené a dolar přeprodaný, takže pokles měnového páru EUR/USD by se zdál logický za jakýchkoli makroekonomických a fundamentálních okolností i bez nich. Tento týden se však dolaru poprvé po delší době dostalo podpory od Jeroma Powella a Christine Lagarde i makroekonomických údajů. Včera jediná trochu důležitá zpráva, ADP (obdoba NonFarm Payrolls), dopadla lépe, než se očekávalo, což umožnilo dolaru ještě trochu posílit. Je důležité poznamenat, že zpráva ADP nijak nekoreluje se zprávou NonFarms. Jinými slovy, nenaznačuje, že NonFarms v pátek vykáže silné údaje. Zdá se však, že tento týden vše vyznívá ve prospěch dolaru.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 3. října – libra proráží uptrend

03.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval s mírným poklesem. To nás nepřekvapuje, protože britská libra je ještě víc překoupená a neopodstatněně drahá než euro. Euro v roce 2024 procházelo alespoň občasnými korekcemi, ale libra tuto možnost patrně neměla. Proto je pokles, který jsme pozorovali v prvních třech týdnech, to nejmenší, co mohlo přijít. Pokles britské měny a růst amerického dolaru by podle nás měl ve střednědobém horizontu pokračovat téměř podle každého scénáře.
img

EUR/USD a GBP/USD 2. října – technická analýza situace

02.10.2024 Medvědi neztráceli čas a rozhodli se začít měsíc aktivním a efektivním pohybem směrem dolů. Od včerejška byl testován support týdenního krátkodobého trendu (1,1048). V současné době je pravděpodobná pauza. Pokud se nyní býci pokusí získat zpět alespoň část svých pozic, můžeme očekávat opětovné testování úrovní překonaných den předtím (1,1084–1,1109–1,1126–30). Pokud dojde k prolomení supportu (1,1048), pokračování medvědího útoku se přesune přes denní cloud (1,1038–1,0935), kde se může objevit další support z týdenní úrovně (1,0980). Nejvíce posílená a významná oblast supportu v této části grafu se nachází o něco níže na úrovních 1,0912–1,0907 (spodní hranice měsíčního cloudu + měsíční krátkodobý trend + týdenní střednědobý trend).
img

Obchodní doporučení a analýza GBP/USD na 2. října: Začal kolaps libry

02.10.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal i v úterý výrazný pokles. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože libra je ještě více překoupená a nepřiměřeně drahá než euro. V průběhu roku 2024 euro občas procházelo korekcemi, ale zdá se, že libra tuto možnost neměla. Proto je pokles, jehož jsme byli včera svědky, naprostým minimem, k jakému mohlo dojít. Domníváme se, že pokles britské měny a růst amerického dolaru by měl ve střednědobém horizontu pokračovat bez ohledu na okolnosti.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. října: Euro nevydrželo

02.10.2024 Měnový pár EUR/USD prošel v pondělí a úterý prudkým poklesem, kdy se kotace eura během necelých dvou dnů propadly o 160 pipů. Dlouho jsme obchodníky upozorňovali, že euro je překoupené a neúměrně drahé a že postrádalo růstové faktory už před několika měsíci, natož teď. Takže začal kolaps. Věříme, že jde teprve o začátek poklesu, který může být dlouhodobý. Musíme pochopit, že trh během posledních dvou let aktivně zohledňuje budoucí uvolnění měnové politiky Fedu. Teď, když tento proces probíhá, nejsou další důvody k prodeji dolaru.
img

EUR/USD and GBP/USD on October 1 – Technical Analysis of the Situation

01.10.2024 Pár koncem září udržoval nejistotu, protože se konsolidoval v rámci měsíčního cloudu, ale začátek října změnil obrysy cloudu. Ve výsledku teď horní hranice měsíčního cloudu (1,1126) slouží jako support pro aktuální konsolidaci a posiluje denní zlatý kříž (1,1141 – 1,1109 – 1,1084). Pokud býci dokážou udržet své pozice a po překonání stagnace budou pokračovat v růstu, budou muset nejdřív aktualizovat maxima ze srpna (1,1202) a září (1,1214) a pak se zaměřit na překonání vrcholu z roku 2023 (1,1276). Pokud ale medvědi po překonání konsolidace a odstranění denního zlatého kříže prokážou, že jsou silnější a vytrvalejší, jejich oblast zájmu se přesune k dennímu cloudu a týdenním supportům, přičemž nejbližší je aktuálně na 1,1048–1,1033.
img

EUR/USD. Horký start října: Nonfarm payrolls, indexy ISM a zpráva o inflaci v eurozóně

30.09.2024 Čeká nás začátek října, což znamená, že USA zveřejní klíčové údaje o růstu pracovního trhu za září a Evropa vydá klíčové údaje o inflaci. Význam těchto údajů nelze vzhledem k fundamentálnímu obrazu, který se pro pár EUR/USD utváří, přecenit.
img

EUR/USD a GBP/USD – technická analýza situace

30.09.2024 Pár strávil týden konsolidací pod rezistencí horní hranice měsíčního cloudu Ichimoku (1,1184). V pondělí končí září a výsledek je důležitý. Býkům se podařilo aktualizovat nejvyšší srpnový extrém, ale nedokázali nad ním konsolidovat a vstoupit do býčí zóny vzhledem ke cloudu. S otevřením října měsíční hranice změní svou pozici a stane se přístupnější. Po zdolání Senkou Span B, hlavního "mezníku" indikátoru Ichimoku, bude hlavním úkolem býků aktualizovat maximum z roku 2023 (1,1276). Pro medvědy by za současné situace mělo být hlavním cílem ukončení konsolidace a odstranění denního zlatého kříže (1,1141–1,1109–1,1084); poté se jejich pozornost přesune k dennímu cloudu a týdenním supportům (1,0997–1,0982).
img

Zlato – technická analýza situace

30.09.2024 Býci přestali před koncem pracovního týdne tlačit cenu nahoru a předali iniciativu protivníkům. Hlavní otázkou teď je, jestli trh dokáže v pondělí otestovat vrchol (2685,09) a vytvořit podmínky pro pokračování trendu, nebo jestli zlato prodlouží horní stín měsíční svíčky za září, čímž v říjnu vytvoří příležitost pro další posílení medvědí korekce. V prvním scénáři bychom mohli vidět nová historická maxima s potenciálními psychologickými úrovněmi 2 700,00 – 2 750,00 – 2 800,00 atd. V případě sestupné korekce trh nejdřív narazí na supporty denního zlatého kříže Ichimoku, které se aktuálně nacházejí na úrovních 2 615,71 – 2 603,46 – 2 578,24 – 2 553,02.
img

EUR/USD a GBP/USD: technická analýza na 27. září 2024

27.09.2024 Tento týden měnový pár EUR/USD konsoliduje pod horní hranicí měsíčního cloudu (1,1184). Medvědím obchodníkům se několikrát podařilo zničit veškeré zisky svých soupeřů a vrátit cenu zpět do oblasti krátkodobého jednodenního trendového kanálu. V důsledku toho lze nyní rozsah konsolidace a současnou nejistotu vymezit měsíční rezistencí na úrovni 1,1184 a úrovněmi supportu denního kříže Ichimoku (1,1141–1,1133–1,1109–1,1084). Pokud instrument prorazí za tyto úrovně a pevně se usadí mimo tyto hranice, otevře to EUR/USD nové vyhlídky.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 26. září: Pokles libry nic nemění

26.09.2024 Pár GBP/USD se ve středu propadl o 100 pipů, což by mohlo některé lidi vést k názoru, že jsme nespravedliví. Libra šterlinků totiž za necelý den klesla o 1 cent – zdánlivě z ničeho nic! Rádi bychom ale upozornili, že tento pokles nemá vliv na celkový obrázek. Pokud libra stoupne o 300 pipů a klesne o 100, říká se tomu silný uptrend se slabou korekcí. Nikdo by nepochyboval, jestli má britská měna skutečné důvody k soustavnému růstu, který probíhá už několik měsíců. Trh ale od začátku roku 2024 (ne-li od září 2022) reaguje na uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému, a to pořád. Libra šterlinků vzrostla už o 3 000 pipů, i když se britská ekonomika výrazně nemění k dobrému. Makroekonomické a fundamentální pozadí včera chybělo.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD ze dne 26. září. Euro zpomaluje, a to už je dobré znamení

26.09.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu vykázal poměrně výrazný pokles, což je do jisté míry povzbudivé. Ve středu nebyly k dispozici žádné významné makroekonomické ani fundamentální faktory (pokud nepočítáme zcela druhořadé události), takže k poklesu došlo čistě z technických důvodů. Jak vidíme, cena se v současné době nachází uvnitř vzestupného kanálu a dobře reaguje na jeho hranice. Sklon kanálu je relativně malý, což naznačuje slabost býků na trhu. Podle našeho názoru trh již do značné míry ocenil všechny faktory přispívající k poklesu amerického dolaru, takže je čas zahájit nový klesající trend. Cena však může ještě nějakou dobu růst díky momentu hybnosti. Trh stále dychtivě využívá každé příležitosti k prodeji dolaru a příští týden navíc budou zveřejněny klíčové údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti. Proto může pár stále vykazovat růst.
img

Trh EUR/USD se v poslední době rozhoduje jakým směrem půjde

25.09.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje v růstu poblíž 13měsíčního maxima 1,1200 a zůstává vysoko nad 20denním jednoduchým klouzavým průměrem (SMA). Úspěšné proražení formace dvojitého vrcholu směrem vzhůru by mohlo potvrdit růstovou tendenci. Z technického hlediska stochastický oscilátor zaznamenal býčí překřížení v rámci svých linií mírně pod hranicí 80, zatímco RSI se pohybuje horizontálně, přestože se stále drží nad neutrální hranicí 50. Pokud se trhu podaří nabrat rychlost, mohl by vrchol z července 2023 na úrovni 1,1275 nabídnout blízkou rezistenci před bariérou 1,1390, která pochází z maxima z února 2022. Kdyby ceny klesly, okamžitou podporu by mohly najít u 20denního SMA na úrovni 1,1100 před pádem k 50dennímu SMA na úrovni 1,1017. O něco níže může medvědí akce zastavit kulaté číslo 1,1000, které se drží v Ichimoku mraku. EUR/USD se v posledních pěti týdnech nacházel v neutrální fázi a k potvrzení pozitivního impulsu potřebuje posílit nad 1,1200.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 25. září

25.09.2024 Býci nejsou připraveni vzdát se svých plánů na vniknutí do býčí zóny vůči medvědímu cloudu. Včera se vrátili k horní hranici cloudu (1,1184) a dnes už téměř překonávají srpnové maximum (1,1202). Pokud dosáhnou svých cílů, zamíří ještě výš, přičemž dalším cílem bude maximum z roku 2023 (1,1276). Jestliže ale iniciativu opět přenechají soupeřům, trh nejdřív zamíří zpět k supportu denního kříže Ichimoku. Úrovně kříže jsou dnes na 1,1134, 1,1126, 1,1103 a 1,1079.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 25. září. Až na Měsíc!

25.09.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vzrostl a aktualizoval své nedávné lokální maximum. Jestliže v pondělí neměla britská měna důvod k růstu, protože údaje ze Spojeného království byly slabší, než se očekávalo, pak ho neměla ani včera, protože v USA ani ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné údaje. Přesto britská libra opět posílila, téměř jako by reagovala na to, jak oprávněný je její současný pohyb vzhůru. Z technického hlediska je vše normální. Cena se nachází nad liniemi indikátoru Ichimoku a nad trendovou linií. V současné době tedy nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k poklesu. Cena se ani nepřibližuje k žádným významným liniím supportu, což svědčí o naprostém nezájmu o jakýkoli pohyb směrem dolů.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. září: euro roste, ale zůstává v plochém trendu

25.09.2024 Pár EUR/USD v úterý dál stoupal. Jak vidíme na obrázku nahoře, cena se odrazila od linie Senkou Span B, což je velmi důležité. Zachovala tak uptrend, ale také je v časovém rámci 1H zřejmé, že se už déle než týden obchoduje v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,1092 a 1,1185. Vzhledem k tomu, že se naposled odrazila od spodní hranice, můžeme očekávat pohyb k horní hranici. Euro nepotřebuje k růstu ani makroekonomické zprávy. Roste samozřejmě skromněji než britská libra, ale přesto roste, i když k tomu nemá důvod. Eurozóna ani Spojené státy nezveřejnily v úterý žádné důležité zprávy.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 24. září

24.09.2024 Býčí hráči znovu nedokázali překonat rezistenci na horní hranici měsíčního cloudu (1,1184), takže jejich snaha vstoupit do býčí zóny zůstala v této části grafu nerealizovaná. Trh se následně včera vrátil k supportu denního kříže Ichimoku, kde hlavní úrovně tvoří Tenkan (1,1098) a Kijun (1,1103). Teď je možná další konsolidace v rámci denního kříže (1,1126 – 1,1079), kde se rozhodne, která ze stran dokáže nabrat dost sil na další pohyb. Býčí hráči chtějí úroveň 1,1184, zatímco medvědi mají zájem o denní cloud a týdenní support (1,0990–73), který je posílen spodní hranicí měsíčního cloudu (1,0967).
img

Doporučení na obchodování a analýza měnového páru GBP/USD ze dne 24. září. Dolar odstartoval dobře, ale nakonec prohrál

24.09.2024 Pár GBP/USD v pondělí opět vzrostl a dosáhl nového lokálního maxima. Stejně jako euro začal den poklesem, který začal hodinu před zveřejněním makroekonomických údajů ve Velké Británii. Britská libra pochopitelně klesla, protože hodnoty indexů podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském sektoru byly slabší, než se očekávalo. Následovala však další vlna nepodloženého růstu. Pokud se v zásadě ještě najdou obchodníci, kteří nemají pocit, že by současný pohyb postrádal logiku, pondělí poslouží jako názorný příklad toho, jak libra roste. Ve Spojeném království se totiž objevily slabé údaje – libra se propadla o 65 pipsů. Poté však z ničeho nic vystoupala o 80 pipsů a dalších 30 ztratila kvůli méně než hvězdnému vývoji indexů obchodní aktivity v USA.
img

EUR/USD: Před námi je poslední zářijový týden. Signály z Fedu a ECB, indexy PMI, jádrový PCE index

24.09.2024 Čeká nás poslední zářijový týden. Klíčové události měsíce týkající se měnového páru EUR/USD již proběhly: Evropská centrální banka a americký Federální rezervní systém vynesly své verdikty a nejkritičtější zprávy odrážely dynamiku hlavních ukazatelů americké ekonomiky a ekonomiky eurozóny. To však neznamená, že nadcházející týden bude "nevýrazný" nebo nudný. Naopak, pravděpodobně budeme svědky poměrně vysoké volatility, protože interpretace faktů je často mnohem komplexnější než fakta samotná. V nadcházejícím týdnu budou členové Fedu a ECB " dešifrovat" výsledky zářijových zasedání, které buď posílí, nebo oslabí holubičí očekávání trhu. Navíc ke konci pětidenního obchodního týdne bude v USA zveřejněn klíčový ukazatel inflace – jádrový index PCE. Ale vezměme to popořadě.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 24. září: dolar stále nemá moc šancí

24.09.2024 Pár EUR/USD začal nový týden poměrně slibně. Pomineme-li fakt, že euro začalo klesat hodinu před zveřejněním slabých údajů z eurozóny, všechno dopadlo vcelku dobře. Nečekali jsme, že mírná odchylka indexů podnikatelské aktivity Německa a EU směrem dolů vyvolá tak silnou reakci. Nezapomínejme ale, že se mohlo jednat o pouhou manipulaci ze strany tvůrců trhu. Cena nedokázala otestovat poslední lokální minimum, ani se konsolidovat pod linií B Senkou Span, takže jsme byli svědky pouze další rutinní korekce, která neměla vliv ani na celkový sentiment trhu, ani na trend. Podle nás trh reagoval tak silně proto, že všechny čtyři indexy obchodní aktivity byly slabší, než se očekávalo.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 23. září

23.09.2024 Nedávno jsme zaznamenali druhý pokus o test rezistence měsíčního Ichimoku cloudu Ichimoku. Pár se momentálně nachází pod horní hranicí cloudu (1,1184). Průraz nad ni by nabídl příležitost vstoupit do býčí zóny vzhledem ke cloudu a přinesl by kupcům nové možnosti. Například by bylo klíčové aktualizovat nejvyšší vrchol z minulého roku (1,1276). Naopak odraz od úrovně 1,1184 by mohl posloužit jako dobrý základ pro korekční pokles. Trh na této cestě nejprve narazí na supporty denního kříže Ichimoku, které se aktuálně nacházejí na úrovních 1,1126 – 1,1103 – 1,1096 – 1,1079.
img

Zlato – technická analýza situace

23.09.2024 Zlato nevykazuje žádné náznaky toho, že by se mělo zastavit. V uplynulém obchodním týdnu byla otestována a následně prolomena psychologická úroveň 2 600,00, což vedlo k vytvoření nového historického maxima na úrovni 2625,27. Nyní můžeme očekávat určité zpomalení nebo konsolidaci kolem úrovně 2 600,00. Pokud budou býci i nadále tlačit trh vzhůru, dalšími zajímavými "kulatými" úrovněmi by mohly být 2 650,00 a 2 700,00. Pokud se však býkům nepodaří udržet trh na současných pozicích, bude se vývoj nového korekčního poklesu řídit především supportem denního zlatého kříže Ichimoku (2 562,86–2 558,42–2 547,78–2 517,12). Proražení pod tento denní kříž by nasměrovalo pozornost k úrovním supportu ve vyšším časovém rámci, kde bude trh čelit týdennímu krátkodobému trendu na úrovni 2 488,96.
img

GBP/USD: Bank of England je spojencem britské měny

20.09.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek aktualizoval 2,5leté cenové maximum v reakci na výsledky zářijového zasedání Bank of England, poprvé od března 2022 otestoval úroveň 1,33 a dosáhl úrovně 1,3313. Ačkoli si libra nedokázala tuto cenovou oblast udržet, na páru GBP/USD dál převládá býčí sentiment. Libra ve čtvrtek v kontextu plošného oslabení dolaru dostala výraznou podporu ze strany centrální banky.
img

Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 18. září. Hra se slovy se blíží ke svému vyvrcholení

18.09.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý prakticky nehnul z místa. V první polovině dne jsme byli svědky mírného posílení eura, a to i přesto, že indexy ekonomického sentimentu ZEW pro Německo a EU dopadly výrazně hůře, než se očekávalo. Ve druhé polovině dne americký dolar získal půdu pod nohama, protože údaje z USA byly nakonec o něco lepší, než trh očekával. I zde by se však dalo hnidopišit, neboť průmyslová výroba vzrostla o 0,8 % (při prognózách +0,2 %), ale předchozí údaj byl revidován směrem dolů. Nejzajímavější je, že zároveň došlo k propadu britské libry. Za současných okolností se jakýkoli pokles libry zdá být logický a oprávněný vzhledem k jejímu překoupenému stavu a nelogickému růstu v posledních měsících. Proč ale potom euro stojí na místě?
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. září: libra zůstává odtržená od reality

18.09.2024 Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně slušný pokles. Pojďme si jeho pohyb rozebrat. Pokles začal během americké obchodní seance. V průběhu evropské seance libra jako obvykle rostla, i když neměla důvod ani příčinu. Poté, co se odrazila od úrovně 1,3222, klesla o 60–70 pipů. Dalo by se dokonce říct, že údaje z USA vyvolaly růst dolaru, nebýt jednoho detailu: euro na stejné zprávy nereagovalo vůbec. Dochází tak k další paradoxní situaci, kdy se trh pohybuje, kam se mu zlíbí, přičemž aktuální pohyby hlavních měnových párů nemají žádnou logiku ani konzistenci. Před zasedáním Federálního rezervního systému se trh jednoduše pohupoval ze strany na stranu. Libra tři dny rostla a pak začala klesat. Ani pro růst, ani pro pokles neměla důvod. Podle technického obrazu měla obnovit pokles kolem úrovně 1,3119.
img

Pár EUR/USD se pohybuje po tenkém ledě: nákup nebo prodej před zasedáním FOMC

18.09.2024 Pár EUR/USD pokračuje v růstu navzdory neuspokojivým indexům ZEW, které dnes Německo zveřejnilo. ZEW report ukázal propad napříč všemi složkami, přičemž všechny byly v červených číslech Obchodníci s párem EUR/USD ale zprávu ignorovali a instrument dnes aktualizoval 1,5týdenní maximum a přiblížil se k úrovni 1,11. Za jeho pohybem stojí celková slabost dolaru a jestřábí rétorika politiků z ECB. Zajímavé je, že účastníci trhu ingorovali i nedávný atentát na Donalda Trumpa, ke kterému došlo před dvěma dny. Obchodníci se soustředí na tradiční fundamentální faktory, které zatím hovoří ve prospěch kupců páru EUR/USD.
img

ZLATO – Technická analýza situace

16.09.2024 Zlato dobývá nové výšiny. Rekordní maxima nechává za sebou a před sebou má svobodnou volbu a neprobádané území. Pro býčí hráče je primárním cílem vytvořit nové historické maximum. Nejbližším cílem růstu v této části grafu může být psychologická úroveň 2 600,00. Na další rezistenci mohou býci narazit v pásmu 2 650 – 2 700 – 2 750 (psychologické úrovně). Zpomalení a změna sentimentu by mohly vést k poklesu. V tom případě by trh nejdřív narazil na úrovně denního kříže Ichimoku (2 528,48 – 2 501,00), posílené psychologickou hranicí 2 500,00. Než býci dokázali tuto úroveň prolomit, dlouho tuto oblast 2 500 testovali, což zvyšuje pravděpodobnost, že teď může fungovat jako dostatečně silný support.
img

EUR/USD: americký dolar a politika

13.09.2024 Měnový pár EUR/USD dnes testuje hladinu rezistence na úrovni 1,1090, která odpovídá střední linii ukazatele Bollinger Bands v časovém rámci D1. Překonání této cenové bariéry otevře cestu nejen k úrovni 1,1100, ale v dlouhodobém horizontu také k úrovni 1,1200.
img

Doporučení na obchodování a analýza GBP/USD na 13. září. Libra opět bezdůvodně roste

13.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval s nízkou volatilitou a směrem vzhůru. Trh neměl žádný důvod k nákupu britské měny. Čtvrteční růst kotací můžeme přičíst korekci v rámci korekce v rámci korekce, ale stále nevidíme žádné pozdvižení kolem americké měny, která klesá již dva roky. Jinými slovy, pohyb, který aktuálně pozorujeme, nepřipomíná začátek nového klesajícího trendu, který by trval nejméně rok. Zdá se, že trh mírně zkorigoval a nyní se připravuje na novou vlnu nepodložených nákupů. Přesněji řečeno, tyto nákupy jsou z pohledu trhu opodstatněné. Pokud se však podíváme na fundamentální a makroekonomické faktory, nemá růst britské měny žádnou logiku.
img

EUR/USD. ECB a PPI

13.09.2024 Evropská centrální banka po svém zářijovém zasedání snížila všechny tři základní úrokové sazby. Hlavní refinanční sazba byla snížena na 3,65 %, mezní zápůjční sazba na 3,90 % a depozitní sazba na 3,5 %. Obchodníci na měnovém páru EUR/USD formální výsledky zářijového zasedání ignorovali, protože rozhodnutí centrální banky plně odpovídalo očekávání většiny odborníků. Konkrétně 64 z 80 ekonomů oslovených agenturou Reuters předpokládalo, že ECB v září sníží depozitní sazbu o 25 bazických bodů. Analytici také vyjádřili přesvědčení, že centrální banka učiní další krok tímto směrem na prosincovém zasedání a sníží tak sazbu na 3,25 %.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 13. září: po zasedání ECB není o čem mluvit

13.09.2024 Pár EUR/USD neprojevoval ve čtvrtek sebemenší chuť se pohybovat. Volatilita přesáhla sotva 40 pipů, a to v den zasedání Evropské centrální banky a projevu Christine Lagardeové. A v den, kdy ECB podruhé snížila základní úrokové sazby! Cena eura navíc vzrostla kvůli rozhodnutí ECB uvolnit měnovou politiku! To je vše, co musíte vědět o logice čtvrtečních pohybů. Euro už několik týdnů koriguje, ale stále to nevypadá na začátek klesajícího trendu. Pár zkorigoval o 200 pipů a nedokázal překonat ani psychologickou úroveň 1,1000. Situaci dolaru zatím zachraňuje trendová linie a linie indikátoru Ichimoku, které se nacházejí nad cenou, takže klesající trend zůstává neporušený. Jelikož pár EUR/USD nikdy nebyl supervolatilní, dalo by se předpokládat, že všechno je jako obvykle. Stále však nevidíme, že by trh toužil po nákupu americké měny.
img

Doporučení na obchodování a analýza EUR/USD na 11. září. Dolar pokračuje v růstu, i když pomalu

11.09.2024 Pár EUR/USD v úterý vykazoval nízkou volatilitu a malou ochotu se pohybovat. Americký dolar si během dne připsal velmi mírný zisk, ale jeho růst je pozitivním znamením. Pro dolar je stále obtížné dosáhnout nějakého výraznějšího růstu, takže když posiluje i bez fundamentální či makroekonomické podpory, dává to naději, že by se na trhu mohlo konečně začít obchodovat více či méně logicky. V pondělí nebyly zveřejněny žádné důležité zprávy ani události. Zpráva o inflaci v Německu upřímně nebyla považována za zásadní údaj. Inflace v Německu v meziročním vyjádření zpomalila na 1,9 %, jak se předpokládalo a jak naznačoval předběžný odhad. Proto na tuto zprávu trh nereagoval.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 11. září: Začal delší pokles libry?

11.09.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval nahoru i dolů. Britská měna rostla v první polovině dne díky pozitivním makroekonomickým údajům ze Spojeného království. Ve druhé polovině dne se trh vrátil k obecnému klesajícímu trendu, který se vytvořil během posledních dvou týdnů. Do večera se cena dostala až k úrovni 1,3050, ale nedokázala ji prorazit.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 10. září: trh ukazuje, jakým směrem se dívá

10.09.2024 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval poměrně zajímavě. Téměř celý den klesal, ačkoli k tomu neměl makroekonomické ani fundamentální podmínky. Cena ale pořád nedokázala klesnout pod nedávná lokální minima. Růst amerického dolaru podpořila nová sestupná trendová linie. Všichni ale víme, že jakákoli makroekonomická zpráva z USA klidně může vyvolat propad dolaru. A tento týden bude zveřejněna superdůležitá zpráva o inflaci. Jak na ni trh zareaguje, je velká neznámá. A ještě větší neznámá je, jaké kroky bude po této zprávě očekávat od Fedu 18. září a do konce roku 2024. Chceme říct, že dolar může stále ještě obnovit pokles prostě proto, že účastníci trhu nebo tvůrci trhu mohou dál pracovat s nadsazenými a "ultra-holubičími" očekáváními v oblasti měnové politiky Fedu.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 10. září. Britská libra s poklesem stále nijak nepospíchá

10.09.2024 V pondělí se měnový pár GBP/USD obchodoval na nižší úrovni a linie Senkou Span B se posunula nad cenovou hladinu. Tudíž také libra zaznamenala klesající trend. Tento trend je však velmi slabý a nejistý. Přestože byla trendová linie proražena, pokles páru ještě nezačal. Od začátku roku jsme neustále zmiňovali, že britská libra je skutečně impozantně odolná vůči poklesu. Jinými slovy, libra klesá mnohem méně často než euro, a to i přesto, že Evropská centrální banka a Bank of England snižují klíčové sazby téměř synchronně a tento proces zahájily dříve než Federální rezervní systém. Připomeňme také, že libra za poslední měsíc vzrostla o 600 pipsů a nyní nedokáže vyvinout korekci ani o třetinu. Zdá se, že si libra před dalším kolem pohybu vzhůru jen příležitostně dopřeje přestávku.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 4. září: euro pomalu klesá

04.09.2024 V úterý pár EUR/USD opět klesal. Nelze říct, že kvůli makroekonomickým údajům, protože jediná trochu důležitější zpráva dne – index ISM v americkém sektoru služeb – byla středního významu. Nicméně euro by se mělo obecně pohybovat směrem dolů, protože jeho současné pozice jsou nepřiměřeně vysoko. Uvítáme tedy jakýkoli pokles páru EUR/USD.
img

Doporučení na obchodování a analýza GBP/USD na 4. září. Libra ztrácí půdu pod nohama

04.09.2024 Pár GBP/USD v úterý také mírně poklesl, ale tento pokles můžeme považovat za formální. Linie vzestupného trendu byla prolomena, ale cena ještě musí konsolidovat pod linií Senkou Span B. Pokud se oprostíme od technické analýzy, která připouští další pokles libry, jaký pohyb směrem dolů byste očekávali po výrazném růstu, pokud byste předpokládali začátek nového klesajícího trendu? Pravděpodobně silný, kdy budou prodávající vyvíjet denně tlak a makroekonomické údaje budou poskytovat podporu. V současné době nic takového nevidíme. Cena se sotva pohybuje po hraně směrem dolů a může kdykoli obnovit svůj nelogický růst. Konsolidace pod linií Senkou Span B by tedy zvýšila pravděpodobnost dalšího poklesu, ale zatím vše vypadá tak, že bychom se mohli dočkat menší korekce a poté libra začne opět růst.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza 23. srpna

23.08.2024 I když pár nedosáhl přímo spodní hranice měsíčního cloudu (1,1184), přesto síla měsíční rezistence podpořila pokles a vznik sestupné korekce v denním časovém rámci. Klíčovou úrovní pro další pohyb býků tak zůstává úroveň 1,1184. Naopak pro medvědy je důležité dál rozvíjet pokles, přičemž primárními úrovněmi supportu, které je třeba sledovat, jsou supporty denního zlatého kříže Ichimoku (1,1044 – 1,1023 – 1,0977 – 1,0930).
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 22. srpna. Má libra nějakou stopku?

22.08.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu a ani se nepokusil o korekci směrem dolů. Myšlenka na korekci se zdá být vyloučena. Libra si tak udržuje svůj nelogický růst. Cena se mírně odrazila od úrovně 1,3050, ale k žádnému pullbacku ani korekci nedošlo. Trh stále průběžně nakupuje libru a prodává dolar, a to i bez fundamentálních či makroekonomických faktorů nebo s využitím formálních důvodů.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 22. srpna: dvě mouchy jednou ranou

22.08.2024 Uhádnete, co se ve středu stalo s párem EUR/USD? Pokračoval v pohybu nahoru. Během dne byl zveřejněn pouze jeden report týkající se roční revize nonfarm payrolls, který – což není divu – skončil hůř, než se očekávalo. Dolar by ale ve skutečnosti klesl, i kdyby byl report lepší. Například v pondělí a úterý nepotřeboval k pokračujícímu poklesu žádné makroekonomické zázemí. Takže samozřejmě můžeme říct, že další slabý report o americkém trhu práce vyvolal další pokles dolaru. Nicméně dolar klesá každý den bez ohledu na tyto reporty a nedokáže ani korigovat. Report o nonfarm payrolls není upřesněním dříve zveřejněných reportů, pouze úpravou ročního čísla. Trh nejdřív zohlednil slabší měsíční reporty a pak i roční report, který v podstatě odráží stejné údaje.
img

Akcie společnosti Nvidia se pozitivně vyvíjí

21.08.2024 Nvidia v pondělí spolu s dalšími technologickými akciemi předvedla další sestupnou rally, což vzbudilo optimismus, že probíhající býčí vlna není součástí medvědího trendu a že to nejhorší je již za námi, neboť cena porušila nejistou klesající trendovou linii, která vychází z červnového rekordního maxima. Určitá stabilita by po dvou rychle postupujících týdnech nebyla velkým překvapením.
img

Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 21. srpna. Nezastavitelný růst eura pokračuje

21.08.2024 V úterý pár EUR/USD pokračoval ve svém vzestupném cenovém pohybu. Během dne byla zveřejněna pouze jedna makroekonomická zpráva, která však neměla žádný vliv a pohyb měnového páru tak ovlivnit nemohla. Byl zveřejněn druhý odhad za červenec, který byl totožný s tím prvním. Inflace se meziročně zvýšila o 2,6 %, což trh věděl i bez této zprávy. Včerejší růst eura s ní tak vůbec nesouvisel. Ve skutečnosti euro roste ve kteroukoli denní i noční hodinu, v kterýkoli den, i když nedochází k žádným fundamentálním nebo makroekonomickým událostem. Současný prudký růst je tedy zcela iracionální.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. srpna. Powellův projev už není zajímavý.

21.08.2024 Pár GBP/USD si celé úterý udržoval vzestupný pohyb a nevykázal jedinou známku mírné sestupné korekce. Naprosto iracionální růst britské měny tedy pokračuje. I když se cena mírně odrazila od úrovně 1,3050, nutně to neznamená, že zahájí mírnou sestupnou korekcie. Trh stále nakupuje britskou libru a prodává dolar, i když pro to nemá fundamentální nebo makroekonomický důvod.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 20. srpna. Euro navzdory všemu pokračuje v růstu

20.08.2024 Pár EUR/USD si v pondělí udržel svůj růst, aniž by se během dne pokusil o korekci. Jsme svědky téměř nepřetržitého pohybu vzhůru, a to i během dnů bez zpráv. Vždy se však objeví nějaká zpráva, která by hypoteticky mohla pohyb vysvětlit. Každý pohyb se dá totiž snadno a jednoduše zpětně vysvětlit. Například v pondělí několik zástupců měnového výboru Federálního rezervního systému opět hovořilo o možném snížení sazeb v září. Skutečnost, že trh tento scénář již několik týdnů očekává, nikoho neznepokojuje. Navíc tržní očekávání ohledně uvolnění v září oslabila, protože trh původně očekával snížení sazeb o 0,5 % a nyní předpokládá pouze snížení sazeb o 0,25 %. To by naznačovalo, že americký dolar by měl alespoň mírně posílit. Jenže to není pravda. Trh pokračuje v neúnavných nákupech měnového páru EUR/USD.
img

EUR/USD: Pár dosáhl osmiměsíčního maxima

20.08.2024 Nový den přináší nové cenové rekordy. Pár EUR/USD dnes dosáhl úrovně 1,1051, což představuje nejvyšší úroveň od 24. prosince 2022, kdy pár otestoval úroveň 1,11. Obchodníci tak po osmi měsících opět vyhlížejí cenovou úroveň 1,11. Celkové oslabení amerického dolaru umožňuje kupujícím EUR/USD očekávat další zisky, zejména vzhledem k tomu, že euro v poslední době "nabírá na síle" kvůli diskusím o možné divergenci politik Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky (ECB).
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. srpna. Pro libru není nic nemožné.

20.08.2024 Pár GBP/USD si i v pondělí v poklidu držel růst, i když k němu ani tentokrát neměl objektivní důvod. Z technického hlediska vypadá všechno bezproblémově. Je tu vzestupná trendová linie a zřetelný trend s minimálními korekcemi, které ukazují na sílu kupců. Očekávat medvědí obrat a snažit se ho zachytit se proto zdá zbytečné. Zároveň jsme celý rok 2024 psali, že růst libry je často nelogický. Včerejšek toho byl názorným příkladem. K novému růstu nebyl důvod. Pár mohl a měl korigovat dolů, ale o jakou korekci může jít, když se neúnavně nakupuje?
img

EUR/USD. Inflace v USA zpomaluje na 2,9 %. Co naznačuje klíčová zpráva?

15.08.2024 Pár EUR/USD ve středu dosáhl 8měsíčního cenového maxima, když se vyšplhal na úroveň 1,1048. Již druhý den po sobě se obchodníci snaží konsolidovat v rámci figury 1,10 a reagují tak na zprávy o inflaci zveřejněné v USA. V úterý jsme se dočkali indexu cen výrobců a ve středu indexu spotřebitelských cen. Ani jedna ze zpráv nebyla pro americkou měnu příznivá, což vedlo k tomu, že dolarový index opět otestoval figuru 101. Ke zklamání dolarových býků inflace neposloužila zelené bankovce jako záchranné lano. Naopak, zprávy o inflaci se staly pro dolar kotvou, a to jak "v tuto chvíli", tak (přinejmenším) ve střednědobém horizontu.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. srpna: euro se dostává do prudkého poklesu

08.08.2024 Pár EUR/USD se ve středu konečně uklidnil. Volatilita klesla na úroveň typickou pro poslední měsíce, ale k výrazným pohybům nedošlo. Kromě pohybů chybělo i makroekonomické a fundamentální pozadí, s výjimkou jediné nevýznamné zprávy o průmyslové výrobě v Německu, která neměla na tržní sentiment žádný vliv.
img

Doporučení k obchodování a analýza GBP/USD ze dne 8. srpna; Libra se uklidnila kolem úrovně 27

08.08.2024 Ve středu se pár GBP/USD obchodoval s mnohem nižší volatilitou než v posledních dnech. Nepodařilo se mu prolomit oblast 1,2691-1,2701, takže, jak jsme upozorňovali, je nyní možná korekce směrem vzhůru s cílem dosáhnout klesající trendové linie. Korekce by mohla být silnější vzhledem k obecnému trendu poklesu dolaru v roce 2024.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 7. srpna: libra pokračuje v logickém poklesu

07.08.2024 V úterý pár GBP/USD pokračoval v poklesu a znovu – čtvrtý den v řadě – vykazoval vynikající volatilitu, která připomínala staré dobré časy. Tentokrát se cena propadla do pásma 1,2691–1,2701, které nedokázala překonat. Do konce týdne lze proto očekávat vzestupnou korekci. Klesající trendová linie zůstává v platnosti a udržuje klesající trend. Cena tak může úplně klidně zkorigovat nahoru o 100 pipů, a přitom nepřestane platit klesající trend. A 100 pipů je pro libru tento týden trivialita.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 7. srpna; euro se chystá klesat

07.08.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval v poměrně výrazném poklesu, ačkoli k tomu neměl žádné pádné důvody. Volatilita sice klesla na zhruba 60 pipsů, ale i 60 pipsů je na téměř prázdný den docela dobrých. Z makroekonomických událostí můžeme zmínit pouze zprávu o maloobchodních tržbách v Evropské unii, které v červenci klesly o 0,3 % oproti prognózám -0,1 %. Dá se tedy říci, že tato zpráva způsobila euru problémy.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 6. srpna: trhy panikaří, euro vystoupalo na úroveň 1,10

06.08.2024 Pár EUR/USD v pondělí vykázal poměrně vysokou volatilitu a udržel si růst, který začal v pátek. Na první pohled nebylo jasné, co je příčinou nové býčí dynamiky. Ani na druhý pohled to stále nebylo úplně jasné. O něco později ale bylo evidentní, že pondělí bylo "černé" pro mnoho trhů. Trh s kryptoměnami, americký akciový trh a mnoho akciových trhů po celém světě zavřely s rekordními "ztrátami". Zvýšená volatilita na měnovém trhu tedy pramení ze stejných událostí.
img

Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD ze dne 6. srpna; Libru všeobecná panika nijak nerozhodila

06.08.2024 Také pár GBP/USD se v pondělí pokusil předvést novou fázi růstu, ale to se mu v rozporu s logikou pohybů v posledních sedmi měsících nakonec nepodařilo. Poprvé po dlouhé době britská měna nerostla, zatímco vše ostatní, kromě dolaru, rostlo. Technický obrázek tak po prvním dni týdne zůstává beze změny. Cena se stále nachází pod trendovou linií a linií indikátoru Ichimoku. V důsledku toho si pár může udržet pokles, s čímž počítáme.
Související klíčová slova: Akciové trhy | Recese ve Spojených státech | Čínský průmysl | Průmyslová výroba v eurozóně | Údaje z USA | Mexická prezidentka | Analýza intradenního pohybu | FX společnosti | Konec dolaru | Býčí pohyb | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Fibo | Dění v USA | Nečekané pohyby | Člen ECB | LYNX | Retracement | Jackson Hole | Poplatky | Trumpův efekt | Long pozice | Ojetiny | Klíčové makroekonomické ukazatele | Hospodářské oživení eurozóny | Daňové reformy | EUR | Kiwi | Aktuální tržní sentiment | Zkušenosti | Ethereum (ETH/USD) | Řecko | Tempo růstu | Obrácená Hlava a ramena | Budoucnost eura | Vstupy | Objem HDP | Line | Skotsko | Konfluence více faktorů | Nastavení stop lossů | Oznámení výsledků | Vysoká inflace | Deflace | Jasný trend | Obchodník | Opětovný pokles | Budoucí směr | Scott Bessent | Příklad nákupu | Makroekonomika | Australská centrální banka | Cenový pohyb | Zpracovatelský sektor | Směnný kurz dolaru | Celkový zisk | Trend | BTC | Pip | Take Profit | Pokračování klesajícího trendu | Politické turbulence | Index výdajů na osobní spotřebu | Americký dolarový index | První support | Cyklus zvyšování sazeb | Delegace | Japonská měna | Boční kanál | Včerejší zpráva | Bank of Japan | Howard Lutnick | Těžký začátek | Pád dolaru | ISM ve službách | Silný support | Ichimoku Cloud | Aktiva | Citigroup | Jak otevřít long obchod | Koalice CDU/CSU | Dnes Trump | Stochastický | Očekávané výsledky | Statistiky | Opačný trend | CHF kurz | Inflace v září | Korelace | Kongesce | Cenové stability | Profesionální obchodníci | Libra vůči dolaru | Býčí vyhlídky | Příležitost k posílení | SP500 | Odpočinek | Pravděpodobnost | Indikátor STO | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Diamantová formace | Zveřejnění výsledků | Kolaps | Obchodní systém | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | AfD | Výnosy dluhopisů | Reálná ekonomika | Zvýšení cel | Evropská komise | RECALL | Zvýšení sazeb Fedu | Komunita | Americká zpráva | Nákupní pozice | Šéf Fedu Powell | Konec růstového trendu | Výrobní PMI | Srbsko | Odbory | Německá průmyslová produkce | Měna dolar | COT (Commitments of Traders) | Pokles indexu | Trend měnového páru | Longový obchod | Vliv na trh | Utahování měnové politiky | Časté změny | Snižování cel | Reverzní svíčkové formace | Klíčové indikátory | Britská libra | Hospodářský růst v EU | Jestřábí tlak | Edge | Reality | Výkyvy | Lagardeová | Předseda Fedu | Index aktivity | Fibonacci úrovně | Výdaje | Kroky Fedu | Reakce trhu na zprávu | Moët & Chandon | Index peněžních toků | Chování trhu | Depozitní sazba | Přesnost | Zpráva pro euro | Order Block | Average Directional Index (ADX) | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Stíhačky | Analýza COT | Výrazně oslabení | Indikátor Stochastic Oscillator | EURJPY | ISM ve službách v USA | Výsledek zasedání Fedu | Rémy Cointreau | Geopolitické napětí | Index spotřebitelské nálady | Analýza USD/JPY | Průměrné hodinové mzdy | Indexy S&P | Technická analýza (TA) | Důležité makroekonomické zprávy | Dolar australský | Short obchody | Technické signály | Zprávy z USA | Raketové útoky | Cenové výkyvy | Výhled dolaru | Aktuální prognózy | Pohyby cen | Býčí kanál | Dolarový index | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | EURCHF | Ethereum | Break-Even | Fibonacciho extenze | GDP | Pohled na zlato | Expanze | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Býčí hráči | Vstup do obchodu | Long obchody | Údaje o inflaci | Americký akciový index | Údaje o maloobchodních tržbách | Index peněžních toků (MFI) | Pokles dolaru | Konzervativní strana | Růst sazeb | Pokračovací grafické formace | USD JPY | Výhled | Medvědí výhled | Analýzy | Gold | FedWatch Tool | Nová historická maxima | Otřesy | Analýza Bitcoin | Le Penová | Medvědí postoj | DOGE/USD | FxOpen | Trendová čára | Clustery | Zisk z obchodu | Rostoucí inflace | Cena zlata | Makroekonomické statistiky | Vývoj inflace v Eurozóně | Kurz JPY | Commitments of Traders | Stock-to-Flow | NIM | Šéf nizozemské centrální banky | Úrokové sazby | Alternativa pro Německo | Zkušený obchodník | Základní úrokové sazby | Proti trendu | NZD/USD | Klesající trendová linie | New York | Záporné sazby | Dolar dnes | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Dovozní cla | Rétorika Fedu | Strach | Zavírací cena | Brexit | Kryptoměna Bitcoin | Krátkodobé posílení | Zvýšená šance | Fibonacci retracement | Akče | PCE inflační index | Přehled měnového páru | Velcí investoři | Klouzavé průměry | Šance na zisk | Dodávky elektřiny | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růstový pohyb | Kontrakt na ropu Brent | Růst cen | Objem prodejů bytů | Vojenské základny | Obchodní příměří | Rate Of Change | Makroekonomické zprávy | Náklady | PMI ve službách v eurozóně | Pozitivní sentiment | Hodinový graf | Tiff Macklem | Digitální měna | Trpělivost | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Margin | Hodnota dolaru | Představitelé Fedu | Člen rady guvernérů | Bydlení | Aktuální výhled | Růst nezaměstnanosti | Backtesty | Důležité zprávy | Předchozí růst | Tržní reakce | Analýza USD | Zajištění zisků | Rally pokračuje | Rafinerie | Silné oživení | Klid před bouří | Obchodní seance | Průraz supportu | AUDNZD | Financial Times | Zpráva NFP | Posilování dolaru | Vysoká očekávání | Výrazný pohyb | Zrušení sankcí | Sentiment na trzích | Uvolnění měnové politiky | Risk-off | Aptos (APT) | Válka na Blízkém východě | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | ISM v průmyslu | Aktuální zprávy | Support/rezistence | Platný signál | Range | ČSÚ | Oslabování eura | Nezaměstnanost | Jádrový PCE inflační index | Představitelé ECB | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | XBR | Vývoj v USA | Moje obchodování | Parlamentní volby | Potenciální obrat | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Míra inflace v EU | Obchodní signály | Federální úřady | Proražení | Zprávy o inflaci | Mizuho Corporate Bank | Bollingerovo pásmo | Konflikty | XTI/USD | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Malé zisky | Hlavní události | Pohyby trhu | Zvyšování sazeb | Data PMI | Awesome Oscillator | Americký prezident | Příkaz | Zrušení cel | Americká inflace | Republikáni | WSJ | Pokračování poklesu | Technická analýza EUR/USD | Pokles EUR/USD | Kolaps amerického dolaru | GBP/USD analýza | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Silný býčí trend | Třetí vlna | Krize v Německu | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Úmrtnost | Breakout | Klíčová rezistence | Trumpová | Harmonické formace | Pár euro-dolar | Uzavření pozice | Akcie Remy Cointreau | Zaměstnanost | Krátkodobé trendy | Krátkodobý rostoucí trend | Významné politické události | Hlasovací právo | Nákup dolaru | Washington | Výrazný růst | Michael Barr | Konec obchodní války | Fibonacci trading | Dnešní zprávy | John Williams | Vicepremiér | Spotřebitelské inflace | Evropská měna | Býčí gap | Výprodeje | Měnová politika Evropské centrální banky | Market alert | Technická analýza intradenního pohybu | Časový rámec H1 | Vybírání zisků | Aktivita trhu | Obchodování CFDs | JPG | Evropská obchodní seance | Reserve Bank of Australia | Ichimoku mrak | Tržní příkaz | Medvědí signál | Interbank VIP indikátor | Akcie INTC | Gap | Rady expertů | Vývoj kurzu USD | Flat | Analytici Nomury | Death Cross | Poslední obchod | Komentář k trhům | TD Securities | Pohyb ceny | Pokles k supportu | Indikátor OBV | Vítězství Kamaly Harrisové | Zavírací ceny | Medvědí gap | Ekonomiky | Korekční pohyb | Potenciální pokles | Politická situace | Události v eurozóně | Thomas Barkin | Směnné kurzy | Výkon | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Inflace v Japonsku | Zasedání FED | Volatilita | Nový trend | Covid | Výhled pro americký dolar | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Trojúhelník | Oscilátor DeMarker | Možné scénáře | Klesající trend | Reakce měnového páru | Dolar roste | Průmyslová produkce | Macron | Silný býčí signál | Bohatí | Prezident USA | Pokles ceny | XRP/USD | Prudké výkyvy cen | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | Změny trendu | Cenové hladiny | HDP Číny | Trojúhelníkové formace | Důležité signály | Index ISM ve službách | Politické faktory | Inflace | Více peněz | Indexy aktivity | Zveřejněné údaje | Peníze | Příklad prodeje | Propuknutí nemoci | Zobrazení supportů a rezistencí | Kontext trhu | Výrobní index | Warranty | Nejdůležitější den | Odhodlání | Brent | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Indikátor | Obchodní instrument | Očekávání | Současný stav | Malé podniky | Odvetná cla | Euro dolů | UNI/USD | Ministr hospodářství | Test rezistence | Veuve Clicquot | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Graf ropy | Trumpovo oznámení | Jednoduchý klouzavý průměr | Graf ropy WTI | Jak otevřít short obchod | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trump včera | metodologie | Trendové čáry | Bitcoin analýza | AUD/CHF | Reakce trhu | Další cenový růst | Průmysl | Události tohoto týdne | Realita | Výrazný vzestup | Míra nezaměstnanosti v EU | Rozhodování o obchodování | Konflikt na Blízkém východě | Guvernér BoE | Obchodní týden | Tržní prostředí | Nástroje technické analýzy | Fibonacciho linie | Evropské měny | Vydělávat peníze | Býčí signál | EUR/CAD | Nové signály | Butterfly | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Zlatý grál | Denní pokles | Silná rezistence | InstaForex | Zásoby ropy | Americké volby | Kolo jednání | Hlavní události tohoto týdne | Zasedání Evropské centrální banky | Nárůst poptávky | Breakout Trader | Index podnikatelské aktivity | Výprodeje na akciových trzích | Ostrovní země | Listopadová inflace | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Klíčové úrovně | Koruna | Falešný průraz | Příležitosti | Euro roste | Akcie a ETF | Snížit úrokové sazby | Zasedání FOMC | Neckline | Klíčový ukazatel | Nové možnosti | Silnější support | MiFID II | MetaTrader | Nedostatek informací | Fundamentální analýza | BreakEven | Národní měny | Trendový kanál | Drahá ropa | Hlediska technické analýzy | Ipsos | Jednání FOMC | Scalping | Sentiment na trhu | Prognóza | Data z USA | Obchodování pomocí Price Action | Měnový pár USD/JPY | AUD/JPY | Vytvoření nových historických maxim | Long obchod | Vlna epidemie | Použití finanční páky | Způsob obchodování | Jaderné energie | Dolarová rally | Trh práce | Bariéra | Růstový impuls | Dnešní seance | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Růst výnosů dluhopisů | Nákup libry | Tržní optimismus | Tempo poklesu | Vývoj ceny ropy Brent | Stanovené cíle | Pokles inflace v USA | Svíčkový pattern | Růst amerického dolaru | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Světová válka | Šigeru Išiba | Zápis ze zasedání Fedu | Býčí výhled | Výroba v eurozóně | Příležitosti na trzích | Globální obchod | Indikátory volatility | Medvědí fáze | Objem obchodů | Zprávy a události | Technické nastavení | Obchodní terminál | Dobrý výsledek | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Doporučení technické analýzy | Kola kvantitativního uvolňování | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Obrat trendu | Ministerstvo obchodu USA | Slušný zisk | Kongres | Kritický týden | Negativní dopad | Trumpovy kroky | Klíčové události | Cena bitcoinu | Golden Cross | Long | Nejvyšší soud | Chování | Bullish | Pernod Ricard | CySEC | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | Očekávání trhu | Rozhodnutí soudu | Americký index | Býčí rally | Harris | Zlatý řez | LYNX Trading | Žádná centrální banka | Graf | Geopolitická rizika | Technical analysis | Dolary | Cla na americké zboží | On Balance Volume | Indikátor MFI | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | Vývoj na Blízkém východě | AUD | Obchodní příležitost | Britský trh práce | Huw Pill | JOLTS | Geopolitická situace | Cenové prognózy | Podnikání na kapitálovém trhu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Nasdaq100 | Cenové maximum | Překoupené podmínky | EURCZK | S&P500 | Prodej dolaru | Raketový útok | Odborový svaz | Meziroční růst | První obchodní den | GlassNode | PMI pro sektor | Překoupené úrovně | Indikátor RSI | Oslabení eura | Denní minima | Výsledky voleb | Sektor služeb | Vývoj kurzu | Intradenní obchodování | Trh | Deník The Wall Street Journal | Institute for Supply Management (ISM) | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Signály Fedu | Makroekonomické události | Pokles bitcoinu | Marka | Friedrich Merz | Úroveň volatility | Šéfka ECB | Překoupené zóny | Financnik.cz | Riziková averze | Rovnováha | Josef Tetek | Cla USA | Průměrné mzdy | Falešné signály | Open | Nárůst cen zemního plynu | Odmítnutí ceny | Turecko | Money Flow Index | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Studie | Klaas Knot | Futures | Reálné úrokové sazby | Overlap | Nálada na trhu | Směnný kurz | Webináře | Zveřejněná data | Medvědí tlak | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Tvůrce trhu | MMF | EURNOK | Obchodní bilance eurozóny | Nabídka | Letošní maximum | USA | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování na trhu | Eura | Dobré výsledky | Makroekonomické reporty | Komise | Oblasti konsolidace | Nejistoty | Pipy | EUR/NOK | Snižování sazeb | Bankovky | Měny zemí G-10 | Rovnováhy | NZDUSD | Úterní zpráva | Šum na trhu | Zpráva Commitment of Traders | Bílý dům | Kapitál | Železnice | Fungování | CME FedWatch | Pokles USD/JPY | Zvyšování mezd | Posílení | Období nejistoty | ShowFx | Třetí světová válka | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | GBP/JPY | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Chaos na trzích | Rubl | Přístup k dolaru | Podmínky na trhu | Včerejší obchodování | Trading | Makroekonomická data | Silný růstový pohyb | Zavření trhu | Projev Jeroma Powella | Víkendové gapy | Změny sentimentu | Nejdůležitější události | HDP ve Spojeném království | Jednoduché obchodní systémy | Inflace v eurozóně | Špatná zpráva | Prolomení trendové čáry | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Americký akciový index Nasdaq | S&P | xStation | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Šéf centrální banky | Obchodní signál | Intradenní pokles | Strategie pro EUR/USD | Obrovský potenciál | Unie | Nepředvídatelnost | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Hedgeové fondy | Ministerstvo obchodu | Německá nezaměstnanost | Psychologické hladiny | Zvolení Donalda Trumpa | MQL | Akciové indexy | Vice | Možnost poklesu | Christine Lagardeová | Nový býčí trend | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | ShowFx World | Britský premiér | Intradenní analýza | Ministr zahraničí | Fundamentální zprávy | Mário Centeno | Uplynulý obchodní týden | Pozornost | Libra ztrácí | Wall Street Journal | Zóny supportu a rezistence | Přeprodaný trh | Ocel | Mary Dalyová | Swing | IEA | Delaware | Ekonomická zpráva | Časová pásma | Ceny železné rudy | Zpráva o vývoji inflace v USA | Fed Survey | COT reporty | Reakce trhů | Novozélandský dolar | Alexandros Yfantis | Trumpovy vlády | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Hladiny podpory | Ropa | CL | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Důvody pro posílení | Volatility | Intradenní volatilita | Analýza zlato | Rekordní hodnoty | Zařízení | Fraktál | Polovodičový průmysl | Technické analýzy | Současná nejistota | Joachim Nagel | Americká měna | Další růst | Kurz dolaru | Vztahy s Čínou | Ekonomické ukazatele | Budoucnost | Inflační index | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Obchodní dohoda s Čínou | Společná měna | Hladina rezistence | Počet pracovních míst | Pochybení | Zvolení prezidentem | Pokračující pokles | BoE Andrew Bailey | Ekonomické vyhlídky země | Mírný růst | KOL | Autopilot | Izrael | Globální měny | Náhoda | Americká centrální banka | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Ideální čas | Dobré obchodní signály | Rostoucí trendový kanál | Traders Support Club | Sell | Oblasti rezistence | Společnosti | Lepší výnosy | Neutrální výhled | Nová cla | Americké měny | Terminál | Alternativa pro Německo (AfD) | Důležité zprávy z USA | Altcoiny | Váhání | Centrální banka Nového Zélandu | Obchodní přístup | Česká koruna | Výrazný pokles indexu | Brokers | Stabilní růst | Andrea Unger | Samou | Patterny | Trendové indikátory | SaxoTraderGO | Zpráva pro dolar | Volatilní výkyvy | Prudký propad | Tržní panika | Kontrola inflace | Jean-Luc Mélenchon | Indikátor ROC | Německý index | Ropa Brent | Začít obchodovat | Virus | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | G10 | Obchodní války | Japonské společnosti | Pivot points | Vládní koalice | Instrukce | PlanB | Oblast rezistence | Američtí investoři | Ifo | Stratégové | Akciový index | Řízení rizika | Lesnictví | Kov | Nejnovější údaje | Vývoj eura | Akcie Intel | Euro včera | Momentum | Ekonomické vyhlídky | Hormuzský průliv | Trendová linie | Index nákupních manažerů | Pozornost obchodníků | Intraday | Protest | Výhled pro GBP/USD | Týdenní výhled | Dynamika trhu | Federální rezervní banka | Miroslav Singer | Rada guvernérů | Domácnosti | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Viceprezident | Cla na Čínu | Cena zlata dnes | Příležitost ke vstupu | Guvernér Fedu | Ceny zemního plynu | Dna | Balance | Zboží z Mexika | Řízení pozic | Ichimoku Kinko Hyo | ATR | Tržní sentiment | ISM index | Nižší minima | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Futures kontrakty | Elliott | Celková inflace | Eskalace | Íránský ministr zahraničí | Makroekonomická zpráva | Epidemiologická situace | Slabé výsledky | Ekonom ECB | Data o inflaci | Moody's | Volební výsledek | Peter Kažimír | Dnešní údaje | Obchodní aktivity v USA | Dobré obchodní příležitosti | ASML Holding | Mario Centeno | SNY | Vývoj inflace | Vývoj akcie | Swingová minima | Exponenciální klouzavý průměr | Americké indexy | Počet žádostí o podporu | Pohyb trhu | Fair Value | Rostoucí trendová linie | Členka Rady guvernérů Fedu | Regrese | RRR | Jednání ECB | Index amerického dolaru (DXY) | Řešení inflace | Marketingová komunikace | Příležitosti pro long pozice | Zlatý kříž | S&P 500 (SPX500) | Technická rezistence | Koalice CDU/CSU a SPD | Equity | ERA | Prezident Donald Trump | Average Directional Index | Nastavení Stop-Lossů | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Nejnovější zprávy | Vývoj cen ropy | Analytici | Čistý zisk | Býčí fáze | Průraz trendové linie | Zápis ze zasedání ECB | Impulzivní pohyb | Růst měnového páru | Cenový index | Inflace ve Francii | Williams %R | Intradenní výhled | Fundamentální události | Ropa (XBR/USD) | Základní znalosti | Buy Stop | Růstové trendy | Obchodovat | Odborné kurzy | Cla na dovoz | Směr trhu | Indikátor ADX | Rezistence na support | Prostor pro další růst | Výsledky testování | Euro-dolar | ECB sazby | G7 | Pokles cen | Technický pohled | Měnové intervence | Výkyvy cen | Výrazné pohyby | Vysoké inflace | Finance | Indikátor CCI | Bývalý prezident | Certifikáty | Akciové indexy v USA | Pozornost trhu | Kotovaná měna | Michigan | Podnikání | ETF | JPY USD | CDU/CSU a SPD | Nejhorší výsledek | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Lineární regrese | Povaha obchodování | Technická analýza USD | Dluhopisy | Snížení ratingu | Obchodníci | Cenový graf | Efektivní obchodování | Poptávka | Uzavření trhů | Nárůst nakažených koronavirem | Zasedání Bank of England | Barclays | Americký akciový index Nasdaq 100 | Výrobní index ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Odpor | Fundamentální analýzy | EURGBP | Prolomení oblasti | Majors | Současné ceny | Nastavení měnové politiky | Conference Board | Inflace zpomaluje | SMA 200 | Oddělení forexu | Pokračování trendu | Oživení eurozóny | Nárůst výnosů | Uptrend | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | Powellův projev | Trendový pohyb | UBS | Rok 2025 | Úsilí | Zpomalení inflace | Stabilní růstový trend | MIFID | Bankéři | Video | Obchodní aktivita | Bitcoiny | Velmi volatilní | Problémy | | Globální inflace | USA a Čína | Potenciál dalšího růstu | Kanadský dolar | Statistický úřad | Marine Le Penová | Insideři | CDU/CSU | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Překonání historického maxima | Federální rezervní banka v New Yorku | Jakub Hodan | Pokles trhů | Profit-Target | Index PMI | Deutsche Welle | Moving Average Convergence Divergence | Pohyby eura | Nižší časové rámce | Bank of Canada | Kalendář událostí | Throwback | Overlap support | Pohyby dolaru | Celní válka | ANZ | Kmen koronaviru | Ziskový obchod | Fibonacciho projekce | Politické rozhodnutí | Vítězství Donalda Trumpa | Cenová akce | Federal Reserve Bank | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Ekonomové | Overlap rezistence | Dobré časy | Cla vůči USA | Kurz USD | Obchodovat na forexu | Konec trendu | Nastavit stop-loss | Vysoká cena | Hlavní refinanční sazba | Christine Lagarde | Index Fedu | Spojené státy | Americká data | Kurz dolarů | Trumpův tým | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bollingerova pásma | Obchodovat na základě technické analýzy | Trade Brokers | ASML Holding NV | Vývoj | Ekonomické faktory | Indexy PMI | Euro posiluje | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Důležitý support | Časový rámec | Úroveň rezistence | Potenciální obrat trendu | Technické korekce | AUD/NZD | Současné rezistence | Flag | Výzva | Vývoj akcie INTC | Zpomalování americké ekonomiky | Volby | Obchodování AOS | Ceny benzínu | Austan Goolsbee | Investiční poradenství | Býčí divergence | Glassnode | Jak obchodovat | Empire State Index | Konkurenceschopnost | Platforma | Japonská ekonomika | Americké akcie | Vstoupit do trhu | Nový týden | MFI | Poptávka po bezpečném přístavu | Washington Post | Short pozice | Fibonacciho expanze | Petr PODHAJSKÝ | Nový americký prezident | Plánování | Oslabování libry | Otevírací cena | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Iniciativa | Ekonom Evropské centrální banky | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Technická korekce | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | FAIR | Pin Bar | Varování | Nová fáze | Aptos | Poptávka po dolaru | Intervence | Válka mezi USA a Čínou | Trend systém | Trh s kryptoměnami | ETH/USD | Interní informace | Větší časový rámec | Směr trendů | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Výprodej dolaru | Konsolidace | Pokles cen energií | Indikátor Stochastic | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | První odhad | Sektor služeb v USA | Zájem o riziko | Dění ve světě | Historie | Recese v USA | Měnové politiky | Nejlepší rozhodnutí | G20 | Obchodní situace | Obraz trhu | Onemocnění | Zprávy z Fedu | Prvky technické analýzy | Abbás Arakčí | Remy Cointreau | Objem obchodování | Dánové | Aktuální situace | Trading pohled | Technické nástroje | Obchodní dohody | Manufacturing | Exekutivní příkaz | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Měnový výbor | Druhý odhad amerického HDP | Člen Rady guvernérů Fedu | Prolomení supportu | ADA/USD | Snížení ratingu USA | Uvolnit měnovou politiku | Americké statistiky | Uzavření obchodu | Ekonomická situace | Profi obchodní systémy | Odhad HDP | Zimbabwe | Růstový potenciál | Denní volatilita | Polkadot | Trh se zlatem | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | Dosáhnout zisku | Obchodní jednání | Vyšší časové rámce | Fair Value Gap | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Ichimoku trend systém | Částečný úvazek | Index výrobních cen (PPI) | Nastavení indikátorů | Master Candle | Centrální bankéři | Rozhodnutí centrální banky | Nejsilnější růst | BOJ Kazuo Ueda | Odliv kapitálu | Faktor Trump | Christopher Waller | Vyhlídky amerického dolaru | AI | ADP | Pracovní den | Sell signály | Silný trend | Investiční doporučení | Akcie evropských společností | Přeprodané zóny | Obchodování odrazu | Indikátor Ichimoku Cloud | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krátkodobý výhled | Prezidentské volby | Hlavní měnové páry | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Poptávky po dolaru | Fabio Panetta | Signály přeprodanosti | Světový obchod | LVMH | Tisková konference | Vítězství | Eskalace na Blízkém východě | Brexitové dohody | Aktivity v USA | Obchodní příležitosti | Růst mezd | Faktor Donalda Trumpa | Medvědí vlajka | Fibonacci | Luis De Guindos | Snížení inflace | VIP zóna | Technické indikátory | Koronavirus | Spotový VIX | Ichimoku Projection Wave | Sazby | XBR/USD | Hlavní ekonom | Obchodní pozice | Index nových zakázek | PMI ve výrobě | Trend GBP | Británie | Harmonic trading | Ekonomické aktivity | Otevření obchodu | Geopolitické dění | USD graf | Očekávané rozhodnutí | Komise v přenesené pravomoci | Tržby v eurozóně | Stochastic oscillator | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | Prohlášení | David Frost | Zápis z Fedu | Dovoz do USA | Trumponomika | Investovat | Commodity Channel Index | Komoditní | Krátkodobá rezistence | Úrovně supportu a rezistence | Rekordní maxima | Dlouhodobější výhled | Sell obchod | DeMarker | Členka Rady guvernérů | Nerozhodnost | Shortový obchod | Technická situace | Michal Uma | Gap směrem dolů | Ichimoku indikátor | Překážky | Medvědí pokles | Průraz ceny | Regulátor | Motocykly | Obchodní dohoda | Nákup a prodej | Fibonacciho posloupnost | Průzkum | Fair Value Gap (FVG) | Automatické obchodní strategie | Medvědí divergence | Algotrader | Vstupy do pozic | Zvýšení mezd | Konzistence | Světlo na konci tunelu | Nespokojenost | Celkový sentiment | Zákony Evropské unie | Průměrování | Index výrobních cen | Graf EUR/USD | Konec downtrendu | Panika | Murray | Pondělní obchodování | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Současný klesající trend | Klidné obchodování | Cla EU | Nezávislost centrální banky | Zasedání britské centrální banky | Supporty | Dolar včera | Euro dnes | Ropa (XTI/USD) | Dovoz oceli | Money management | Zasedání Bank of Canada | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Odhady ekonomů | Commitments of Traders (COT) | Pokračování rostoucího trendu | Inflace ve Velké Británii | Odhad růstu HDP | Investování | Býčí nebo medvědí | Úspěšní obchodníci | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Holdeři | Nejbližší support | Vývoj bitcoinu | NASDAQ 100 | Guvernér francouzské centrální banky | Boris Johnson | Účastníci trhu | Prodejní signál | Kurz dolar | Pokračující růst | Heiken Ashi | Vývoj událostí | Hry | Si Ťin-pching | Trhy | Obchodování na forexovém trhu | Vývoj obchodního kapitálu | Akcie společnosti Nvidia | Alistair Crooks | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Představitel Fedu | Sideways | Významné úrovně | Potenciál zisků | Kurzy měnových párů | Oscilátor | Rizika | Petr Kouba | Tvrdohlavost | Varování před riziky | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Žádné výrazné pohyby | Němečtí zákonodárci | Zvýšení volatility | Globální trhy | Páteční NFP | Obchodujeme | Obchodování s indikátory | Fitch | Nárůst tržeb | Pivotní body | Zpomalování inflace | Cena práce | Celkový výsledek | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Škola tradingu | Velcí hráči | Philip Lowe | Úvěrový rating | Prodávající | Fundamentální základ | Konfluence | Ministr obchodu | Nominální růst | Rostoucí mzdy | Směr obchodů | BCH/USD | Seminář | Ekonomiky EU | První obchod | Obnovení růstu | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Růstové faktory | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Bilance | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | Histogram Awesome Oscillator | Tesla | AUD kurz | Snížení sazeb Fedu | ONE | Low | Růst Bitcoinů | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Solidní růst | Odrazy | Nárůst volatility | Týdenní nárůst | Členka rady guvernérů Fedu | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Cena Aptosu | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Obchodní zmocněnec | St. Louis | Potenciál poklesu | USDCHF | Druhá vlna | Mzdy | Full-time trader | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Obchodování páru EUR/USD | Elliottovy vlny | ICT | CAD | Index S&P 500 (SPX500) | Růst ekonomiky eurozóny | Sentiment trhu | Denní zisk | HDP EU | Viceprezident ECB | Deeskalace | Včerejší seance | Zvyšování těžby | Významný dopad | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Exekutivní příkazy | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Změny tržního sentimentu | Alert | Raphael Bostic | Analytická společnost | Carry obchody | Sázet | Politika centrální banky | Květnová inflace | Tým RoboMarkets | Členka rady guvernérů | Dnešní výsledky | Dlouhodobé strategie | Ztráta | XRP | Riksbank | Nákupy dolaru | Institucionální investoři | FXstreet | Aktuální technická situace | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Turbulence na trzích | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Inflace v Austrálii | Purple Trading | Pips | Investoři a obchodníci | Hlavní trend | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Ceny ropy Brent | Intradenní pohyby | Nárůst long pozic | Obavy ze stagflace | Cla na výrobky | AUD/USD | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Prezident Federální rezervní banky | Vývoj inflace v USA | Moving Average | Risk-off sentiment | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Minimální zisk | Konsolidace ceny | MAM | Spotové ceny | Právo | Benchmarky | SPX500 | FIAT | JPY | Vývoj EUR/USD | Open interest | Citi | Pivot | RSI | Bank of America | AOS | Semináře | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Order | Trend na trhu | Short Term | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Karty | Německá ekonomika | Čína | Americký regulátor | Know-how | Risk | Inovace | Úrovně supportu | BCH | Aktuálně trh | Ceny | ETH | Tržní pohyby | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Jak fungují akcie | Short obchod | Meziměsíční inflace | COT report | Pivot Pointy | Války | Impuls | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Swingové maximum | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Předpovědi | DPH | Predikce | Nákupní obchod | Doporučení k obchodování | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | SMA | Blízký východ | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | EUR/JPY | Libra | Restriktivní politiky | Trump dnes | Odborníci | Dopad na trhy | Zóny supportu | Zákonodárci | Celní politiky | Aussie | Sentix | Průmyslové zboží | Webinář | Prodeje automobilů | Současná cena | USDCAD | Propuštění | Higher Low | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Ceny zlata | Dopad na sentiment | Commerzbank | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Výnosy z investic | Výnos | Donald Trump dnes | Indikátor Ichimoku | Patrik Urban | Zasedání RBA | Bankovní krize | Výsledky amerických voleb | Miliardáři | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | IHNED | Swingový obchodník | Robert Holzmann | Německé ekonomiky | Frank | Počet nakažených | Index USD | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Pár USD/CAD | Dobrá zpráva | Izraelská armáda | Rozhovor | Order block | Nové sankce | Obchodníci na finančních trzích | Aktuální rezistence | Dlouhodobý trend | Růstové momentum | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Průměrná volatilita | Obchodní den | Úspěšný trader | Vietnam | Osvobození | Ceny energií | Reálné hodnoty | Zboží z Číny | Disclaimer | Skutečný výsledek | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Channel | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodní analýza | VIX | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | BOSSA | Írán | Vyhlídky eurozóny | Jestřábí postoj | Jasný signál | Cenové minimum | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Čínské zboží | Histogram | Bias | Křiž smrti | Protistrana | Bez rizika | Vlna poklesu | Vedení ECB | Zisk | Cena Etherea | ČNB | Bank of England | PCE index | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Huawei | Překoupené oblasti | Bezpečný dolar | Rating | Dovoz | Nejbohatší | Prezidentské kampaně | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Krátká pozice | Progres | Obchodování | Býčí sentiment | Falešné proražení | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Cenový růst | Prezident | Růst inflace | Pokles hodnoty | Kurz jenu | Jednotné měny | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Kansas | Prémie | Oslabování dolaru | Tržní rizika | Evropa | Cena eura | Olej | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Technický signál | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Nový výhled | Kupující | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Trigger | Údaje | Pozice spekulantů | Silná rally | Potenciální změny | Michelle Bowmanová | Posílení libry | Ekonomické události | List Financial Times | Kontext | Riziko stagflace | Moët | Ukazatel inflace | Swingové minimum | FXstreet.cz | Teherán | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Běžný účet | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | Index CPI | ProCent | Atentát na Donalda Trumpa | Akciový index Nasdaq | Síla dolaru | Japonský HDP | Roční maximum | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Zasedání RBNZ | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Směřování | EURSEK | Výrazné cenové pohyby | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | X-Trade | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Finanční svět | CARA | Dobré zprávy | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Epidemiologické situace | Fundamentální ukazatele | Kamala Harris | Růst dolaru | Vybírat zisky | Stagnace | Tržby | Impeachment | Pozitivní výsledek | Dekret | Dluhy | Hedge fondy | Světové války | Předpovídání | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Cizí měny | Peking | GfK | New York Times | Resistance | Výrobní aktivity | Spready | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Skandály | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Čínské vlády | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Fibonacciho úrovně | Úrovně podpory | Průměrná cena | Politici | Výstup z obchodu | USD/CAD | Varovné znamení | Obchodní bilance | Index PCE | Prudké výkyvy | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | To nejdůležitější | Zemědělské produkty | Zápis ze zasedání FOMC | Slovensko | Vývoj trhu | Signály z Fedu | JPMorgan | Obchodní systémy | EUR/CHF | Average True Range | Premiér Boris Johnson | Růst inflace v USA | Novinky | Pozitivní výhled | Investiční tipy | Výhled měnové politiky | Vyšší úroveň | Guvernér ČNB | Ztráty | Americký ISM | Analýza indikátorů | 1D | Zprávy z Německa | Výhled trhů | Philip Lane | Technický výhled | Pozitivní momentum | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Blahobyt | Akcie | Medvědí trend | Currency | Norská koruna | Fáze růstu | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Investice firem | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Nový Zéland | Velký zisk | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Target | Základní úroková sazba | Podniky | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Nová mutace | ZIL | Štěstí | City | Nastavení Stop-Lossu | Napětí na trzích | Zrychlení růstu | Asijské seance | Cardano | ECB Luis De Guindos | AAA | Vývoj ceny | Býčí trend | Obchod s Čínou | SPD | Index cen | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Realizovat zisk | Price Action | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Emmanuel Macron | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Analýza EUR/USD | Kurz | DNO | SOK | Daně | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Těžaři bitcoinu | Momentum indikátory | Technický indikátor | DXY | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Úspěchy | Ekonomika Číny | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Jiné měny | Uzavření gapu | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Údaj o HDP | Možnosti obchodování | Růst trhu | Silnější dolar | Rychlý růst | Vlna výprodejů | Nejlepší strategie | Investice | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Doporučení pro obchodování | Rally | Výsledek zasedání | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Pravidla hry | Pivoty | Bod | Die Welt | Americký soud | Value Gap | Myšlenka | Levice | Výdaje na obranu | CFDs | Makrodata | Údaje z Číny | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Kontrakce | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Členové Fedu | Dlouhá pozice | Obchodní politika | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | Předběžné výsledky | Dialog | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Objem maloobchodních tržeb | Hospodářský růst | Chaos | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Cash flow | Trh s ropou | YouGov | Politico | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Nové žádosti o podporu | NFIB | GBPUSD | Partneři | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Fundamentální data | Upozornění na rizika | Praha | Neúspěch | Fundament | Jižní Korea | Média | Engulfing | Medvědí scénář | Kontrakty na ropu | Hodnota bitcoinu | Australská ekonomika | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | Nastavení indikátoru | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Bankovní skupiny | Smíšené výsledky | Dosažení zisku | Důležitá data | Kulatá čísla | Administrativa | DOGE | Trendový indikátor | COVID-19 | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Rekordní nárůst | Potenciální zisky | Hypotéky | Obchodní dny | Rekordní růst | Nikkei | Konvergence | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Zasedání Bank of Japan | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Workshop | Elon Musk | Parabolic SAR | ZEW | Prognóza Fedu | Zprávy o nezaměstnanosti | Zpomalující inflace | Americký trh práce | TIM | Energie | S/R hladiny | Supporty a rezistence | Šéf Bílého domu | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Death cross | ESMA | FVG | EUR/AUD | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | XAU/USD | Evropská unie | Equity křivka | NDX | Americký PMI | Rozvoj | Silný růst | Refinanční sazba | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Slabý dolar | Neuspokojivé výsledky | Vyšší mzdy | University of Michigan | Současný trend | Vstup do SHORT pozice | Korekce | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Nerozhodnost trhu | První rezistence | Riziko recese | OctaFX | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Mluvčí Bílého domu | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Nižší maxima | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Historický vrchol | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | High | Rostoucí trend | Míra zisku | Pivot Point | Tým InstaForex | Napětí kolem Ukrajiny | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Inflace v únoru | James Bullard | Otočení trendu | Zakladatel | Mutace viru | Instant Trading EU | Inflace v Británii | Nákupní příležitost | Volby v USA | Drawdown | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Zvýšené geopolitické napětí | Spojené království | Japonský premiér | Evropský regulátor | Cena | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Psychologie trhu | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | Upozornění | CNN | Jádrový index spotřebitelských cen | Příkaz Stop | Komodita | Pohyb cen | Dolarové páry | Evropské indexy | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | DOT | CME Group | Close | BAT | Indikátor ATR | Kurzy | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Situace na trhu | Názory analytiků | Etherea | Výhledy | Co bude | Medvědi | Platforma MetaTrader | Zveřejnění zpráv | DAX | Tweety | Dělení technických indikátorů | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Podhodnocený | Profesionální trader | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | EUR/SEK | Forex asistent | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Slabé euro | Inflace v Německu | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Denní graf | Impulzy | Střední podniky | Volume | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Chop | Intel | Likvidita | Cíle | Novozélandská centrální banka | BTC/USD | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Inflační data | Zásoby benzinu | Potenciál zisku | Pokles německé ekonomiky | Holding | Banky | Buy | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Cena dnes | Vlády | Nebezpečí | INTC | Kotace | Rychlost | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Volatilita na finančních trzích | Svíčková formace | Wall Street | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Harley-Davidson | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Prezidentský kandidát | Sazby Fedu | XTB | Výsledek hlasování | Kontrakt | Breakouty | Uzavření dohody | Kurz EURUSD | Výraznější pokles | Intervenovat | Analytici banky | Solidní výsledky | Americký Fed | Použití indikátoru | Program nákupu dluhopisů | Ratingové agentury | Jádrový CPI | Pozice | Vítězství nad inflací | Stock | Současná situace | Zájem obchodníků | OCI | Výběr likvidity | Aktivity v eurozóně | Ceny kryptoměny | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Měnové politiky centrální banky | Dlouhé pozice | Inflační report | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Robert Habeck | Hedge | Market | Svíčkové formace | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | PMI indexy | Dosažení dohody | Sestupný trend | Medvědí trh | Support | Průměrná mzda | Důležité informace | FX | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Mluvčí | Služby | Lednová inflace | Vybrat zisk | Stochastický oscilátor | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Lepší pochopení | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Sentiment | Zrychlení inflace | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Trendy na trhu | Alcoa | Dění na trhu | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Zlato (XAU/USD) | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Nákupy aktiv | Růst libry | Guvernér BOJ | Politická krize | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Výstupy | Program nákupů dluhopisů | Rostoucí výnosy | Force | Nákupní příležitosti | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Šéfové | Report ADP | Ceny potravin | AUDUSD | Kansas City | Rezistence | Výrobní index PMI | Hladiny supportu | Projekce | Saxo Bank | Hlavní zprávy | Jasné signály | Zpráva COT | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Klíčový support | Spotřebitelská poptávka | W1 | Pozice dolaru | Velké banky | Put opce | Manuál | Nařízení | The Wall Street Journal | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Výrobní sektor | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | Finančník | USD | Kamala | Zveřejnění zprávy | Americká média | Globální pandemie | Ekonomický dopad | Významné změny | Emoce | Legislativa | Akcie společnosti Intel | Jak trh reaguje | Loonie | Nové příležitosti | Buy obchod | USD EUR | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | HDP v USA | Firemní zisky | Výroční zpráva | Trendové pohyby | Globální vývoj | Konflikt mezi Izraelem | Tvůrci trhu | Výkonnost dolaru | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Posilování eura | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Poptávka v Číně | CZ | Průraz | Maximální drawdown | Program nákupu aktiv | Tlak medvědů | Australský dolar | Inflace ve službách | Rallye | Propad | Konec roku | Bankovnictví | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Vlajka | Bitcoin dnes | Bearish | Graf páru | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Růst eura | Vydělat peníze | Makro data | Stimulační program | USD/CHF | Počet úmrtí | Dezinflační proces | Významné pohyby | Time-Frame | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Cenová maxima | Rok 2024 | Další rozvoj | Kanada | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | COT (Commitment of Traders) | CPI v USA | Nejistota | Plný úvazek | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Ekonomie | Instant Trading EU Ltd. | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Opce | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Libra klesá | MetaTrader 4 | Dlouhodobí investoři | Federal Reserve | Technické patterny | Boční trend | Indexy | Break Even | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | VaR | Vstup do LONG pozice | Zamyšlení | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | HICP | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Těžaři | MAAE | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | ADX | Doporučení | Odraz ceny | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Oslabuje dolar | Nastavení trhů | Body | Index výdajů | Parita | Korekční fáze | Vyšší daně | Payrolls | Holubičí postoj | VET | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Vysoké zisky | Aktualizovaná prognóza | Lot | Omikron | Line Bin | Analytické společnosti | Referendum | Týdenní pokles | Dovozní ceny | Americká cla | Údaje o nezaměstnanosti | Konzervativci | Precedens | EU | Hodnota indexu | Redukce | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | Úroveň supportu | Kmen omikron | Časové rámce | Caixin | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Martingale | ADA | Čínský vicepremiér | Kulaté číslo | PMI pro sektor služeb | Nákupní signál | Silný růstový potenciál | Prodeje | Nové strategie | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Rizikový apetit | Intradenní obchodník | Investor | Stochastic | USD/JPY | Put | Dvojité dno | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Vybrání likvidity | Růst bitcoinu | Hlavní ekonom ECB | Markit | Významné události | Cenový index výdajů | Úřady | Američané | Počet zaměstnaných | Denní obchodníci | Nový kmen koronaviru | Pohyb dolaru | CNBC | SPX | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | COT | Německá inflace | Strukturální problémy | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

IHNED
Ihned cz
IHNED.cz
Ihned získat účet
Ihoptions
IHS
IHS Economics
IHS Global Insight
IHS Markit
IHS Markit Ltd

Následující klíčová slova

Ichimoku Cloud
Ichimoku indikátor
Ichimoku Kinko Hyo
Ichimoku mrak
Ichimoku Projection Wave
Ichimoku trend systém
IIA
IIA plus
IIF
IIPR
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít