Ticker Tape by TradingView
Obchodní doporučení a analýza GBP/USD na 2. října: Začal kolaps libry
Analýza GBP/USD v 5M grafu

Měnový pár GBP/USD vykázal i v úterý výrazný pokles. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože libra je ještě více překoupená a nepřiměřeně drahá než euro. V průběhu roku 2024 euro občas procházelo korekcemi, ale zdá se, že libra tuto možnost neměla. Proto je pokles, jehož jsme byli včera svědky, naprostým minimem, k jakému mohlo dojít. Domníváme se, že pokles britské měny a růst amerického dolaru by měl ve střednědobém horizontu pokračovat bez ohledu na okolnosti.
Na začátku tohoto týdne přispěla k poklesu libry a růstu dolaru spousta faktorů, což se nestalo už dlouho. V návalu těchto událostí však mnozí zcela zapomněli na významnější faktory. Libra už dva roky roste, ale kolik lidí dokáže odpovědět na otázku, proč tyto dva roky rostla? Stále se domníváme, že klíčovým faktorem byla očekávání trhu ohledně uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému. Tento faktor měl v posledních letech destruktivní vliv na dolar. Nyní, když Fed začal snižovat sazby, tento faktor už není ve hře – byl předem oceněn.
V pětiminutovém časovém rámci se včera vytvořily dva obchodní signály. Nejprve pár nepřesně prorazil linii Kijun-sen a podobně i linii B Senkou Span. Vzestupný trend tak byl prolomen během jediného dne. Kromě toho cena konsolidovala pod trendovou linií v hodinovém časovém rámci. Obchodníci mohli brzy ráno otevřít krátkou (short) pozici a do konce dne činil zisk z této pozice přibližně 110 pipsů.
Zpráva COT:

Zprávy COT pro britskou libru ukazují, že nálada komerčních obchodníků se v posledních letech neustále mění. Červená a modrá čára, které představují čisté pozice komerčních a nekomerčních obchodníků, se často kříží a většinou se pohybují v blízkosti nuly. Vidíme také, že k poslednímu cyklu klesajícího trendu došlo v době, kdy se červená čára nacházela pod nulou. Červená čára je nad nulou a cena prorazila důležitou úroveň 1,3154.
Podle poslední zprávy o britské libře otevřela nekomerční skupina 30 500 nákupních (BUY) kontraktů a 6 500 prodejních (SELL) kontraktů. Čistá pozice nekomerčních obchodníků se tak v průběhu týdne zvýšila o 24 000 kontraktů. Účastníci trhu nadále nakupují libru.
Fundamentální pozadí stále neposkytuje žádný základ pro dlouhodobé nákupy libry a samotná měna má reálnou šanci obnovit globální klesající trend. V týdenním časovém rámci se však vytvořila linie vzestupného trendu, takže dokud nebude prolomena, nemůžeme očekávat dlouhodobý pokles libry. Libra navzdory téměř všem předpokladům roste, a i když zprávy COT ukazují, že hlavní hráči libru prodávají, stále stoupá. Ukazatel CCI již vstoupil do oblasti překoupenosti, a to i v týdenním časovém rámci.
Analýza GBP/USD v 1H grafu

V hodinovém časovém rámci začal měnový pár GBP/USD klesat. Vzestupný trend byl zrušen a nyní bychom se měli dočkat pouze poklesu britské měny, který by potenciálně mohl být výrazný. Trh by samozřejmě ještě mohl obnovit neopodstatněné nákupy britské měny, ale musíme zopakovat – pro to neexistují žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Proto stejně jako dříve podporujeme pokles páru GBP/USD.
Dne 2. října zdůrazňujeme tyto důležité úrovně: 1,2796–1,2816, 1,2863, 1,2981–1,2987, 1,3050, 1,3119, 1,3175, 1,3222, 1,3273, 1,3367 a 1,3439. Jako zdroj signálů mohou sloužit také linie Senkou Span B (1,3271) a Kijun-sen (1,3346). Doporučujeme nastavit příkaz stop loss na úroveň break even pro případ, že by se cena posunula v zamýšleném směru o 20 pipsů. Linie indikátoru Ichimoku se mohou v průběhu dne posouvat, a proto je třeba tuto skutečnost při určování obchodních signálů zohlednit.
Na středu nejsou ve Spojeném království naplánovány žádné významné události, zatímco v USA bude zveřejněna pouze zpráva ADP. Včera zpráva JOLTs vykázala mnohem vyšší hodnotu, než se očekávalo, ale nepovažujeme ji za důvod růstu dolaru, protože jeho růst začal v první polovině dne.
Vysvětlení k ilustracím:
Úrovně supportu a rezistence: tlusté červené čáry, na kterých může cenový pohyb skončit. Nejsou zdrojem obchodních signálů.
Čáry Kijun-sen a Senkou Span B: linie indikátoru Ichimoku přenesené do hodinového časového rámce ze 4hodinového grafu. Jedná se o silné čáry.
Extrémní úrovně: tenké červené čáry, od kterých se cena dříve odrazila. Poskytují obchodní signály.
Žluté čáry: trendové linie, trendové kanály a další technické formace.
Indikátor 1 v grafech COT: ukazuje čistou velikost pozice pro každou kategorii obchodníků.
Klíčová slova: GBP/USD | USA | Sazby | Analýza | CCI | Euro | Fed | Indikátor | Měna | Měnový pár | Měny | Pozice | Příkaz | Příkaz Stop | Rezistence | Short | Trend | Ukazatel | Doporučení | USD | GBP | Zisk | Obchodníci | Break Even | Cena | Dolar | Ichimoku | Libra | Signály | Trh | Zpráva | Zprávy | Buy | Sell | COT | Obchodní signály | Pokles libry | Uvolňování měnové politiky | Měnový pár GBP/USD | Očekávání | Růst amerického dolaru | Očekávání trhu | ADP | Výrazný pokles | Velikost pozice | Nálada | Měnové politiky | Klesající trend | Zpráva COT | Pokles | Britské měny | Růst | Fundamentální pozadí | Kolaps | Významné události | CARA | Trendové linie | Cenový pohyb | Vzestupný trend | JOLTS | Vice | Úrovně supportu | Nákupy | Účastníci trhu | Zpráva CoT |
Čtěte více
-
Obchodní dohoda mezi USA a EU
Včera večer přišla ze Skotska zpráva, že se USA a EU dohodly na tom, jak bude vypadat jejich další vzájemný obchod. USA uvalí na EU 15% cla, přičemž na některé zboží se budou vztahovat výjimky a cla se na ně vůbec nebudou vztahovat. Kromě cel se však EU zavázala nakupovat od USA energie za stovky miliard USD a další stovky miliard USD má investovat v dalších oblastech. Více v našem videu. -
Obchodní dohoda mezi Velkou Británií a USA: Úleva, ale ne revoluce
Lale Akoner, Globální analytička společnosti eToro: Včerejší obchodní dohoda mezi Velkou Británií a Spojenými státy sice neruší 10% základní clo zavedené Trumpem, ale přináší strategická vítězství pro klíčové britské exportéry, zejména v sektorech automobilového průmyslu, letectví a ocelářství. Jaguar Land Rover, Bentley a McLaren si mohou oddechnout – britský export aut do USA bude nyní čelit pouze 10% clu (oproti možným 27,5 %) na prvních 100 000 vozidel, což efektivně pokrývá 99 % současného objemu obchodu. -
Obchodní dohoda TPP: USA jsou zpátky ve hře
Na několik posledních let se bude vzpomínat jako na období, kdy Spojené státy dočasně ztratily svoji pozici garanta globálního ekonomického systému... -
Obchodní dohody s Anglií a Čínou stanovují precedent pro EU. Co z toho plyne pro Česko?
Po nedávném oznámení obchodní dohody mezi USA a Velkou Británií přichází další zásadní deeskalace obchodní války. Spojené státy a Čína se dohodly na výrazném snížení cel. Na 90 dní, během kterých budou probíhat jednání o nové obchodní dohodě, sníží USA svá cla z 145 % na 30 %, zatímco Čína omezí své cla ze 125 % na pouhých 10 %. Co to může znamenat pro EU a Česko? -
Obchodní domy mají zájem o úvěry
Komoditní obchodní domy hledají dodatečné financování, jelikož po ruské invazi na Ukrajinu byl způsoben prudký nárůst cen, čímž omezila úvěrové limity společností, které nakupují a prodávají světové zdroje. -
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 12. listopadu. Dolar neúnavně roste
Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v plynulém poklesu, a to navzdory tomu, že v USA ani v EU nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Jak jsme opakovaně konstatovali, dolar je podhodnocený, zatímco euro je překoupené. Trh v průběhu roku 2024 oceňoval očekávané uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. -
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 17. října. Euro nemá důvod zastavovat
V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svém téměř volném pádu. Domníváme se, že charakter současného pohybu je velmi symbolický a přesně odráží náladu na trhu. Co tento denní pokles eura znamená? Znamená, že účastníci trhu euro denně prodávají. V podstatě se euro prodává ať už z jakéhokoli důvodu, nebo bez důvodu, stejně jako byl dříve likvidován americký dolar. Opakovaně jsme upozorňovali, že euro je překoupené a neopodstatněně drahé. Varovali jsme také, že nakupovat euro jen proto, že to dělají všichni ostatní, je nelogické. Zmínili jsme, že přijde doba, kdy euro bude denně klesat, stejně jako dříve rostlo. Dále jsme upozornili, že pokles eura by mohl začít po 18. září, kdy Federální rezervní systém oficiálně zahájil uvolňování měnové politiky. Je to proto, že trh již dva roky počítal s budoucím snížením sazeb ze strany Fedu, a jakmile začalo, neexistovaly žádné další faktory, které by podporoval prodej dolaru. -
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 3. října. Euro si udělalo krátkou přestávku
Měnový pár EUR/USD se ve středu po dvou dnech poklesu mírně uklidnil, ale celkově ani nezačal býčí korekci. A to je velmi dobré znamení. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené a dolar přeprodaný, takže pokles měnového páru EUR/USD by se zdál logický za jakýchkoli makroekonomických a fundamentálních okolností i bez nich. Tento týden se však dolaru poprvé po delší době dostalo podpory od Jeroma Powella a Christine Lagarde i makroekonomických údajů. Včera jediná trochu důležitá zpráva, ADP (obdoba NonFarm Payrolls), dopadla lépe, než se očekávalo, což umožnilo dolaru ještě trochu posílit. Je důležité poznamenat, že zpráva ADP nijak nekoreluje se zprávou NonFarms. Jinými slovy, nenaznačuje, že NonFarms v pátek vykáže silné údaje. Zdá se však, že tento týden vše vyznívá ve prospěch dolaru. -
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 4. října: Index ISM pomáhá dolaru ještě trochu posílit
Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal. Volatilita se oproti pondělí a úterý mírně snížila, ale celkově je stále na přijatelné úrovni. Americký dolar rostl pět dní po sobě, což se už dlouho nestalo. Tento týden však štěstí stálo na straně americké měny. Dříve jsme zmínili, že téměř všechny makroekonomické údaje a fundamentální pozadí tento týden podporovaly růst amerického dolaru. A trh tentokrát tyto faktory neignoroval. Jedinou negativní zprávou byl index aktivity ve výrobním sektoru ISM, který nenaplnil prognózy a zůstal pod "klíčovou hladinou" 50,0 bodů. -
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 6. ledna: Euro koriguje bez šancí na výrazný růst
Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pomalé korekci směrem vzhůru, která následovala po prudkém čtvrtečním poklesu. Tento nedávný růst eura však nenaznačuje žádnou významnou změnu, jedná se pouze o korekci či pullback s minimální šancí na přerod v něco zásadnějšího. Každý trend sice nakonec skončí, ale prozatím není důvod se domnívat, že by měl skončit ten současný medvědí. Během svátků pár EUR/USD účinně konsolidoval, ale od té doby se trend obnovil. Jak bylo řečeno v průběhu roku 2024, stále očekáváme, že se euro bude obchodovat v pásmu 1,00–1,02 USD, kterého již téměř dosáhlo. -
Obchodní doporučení a analýza GBP/USD na 25. srpna. Powell zdraví dolar
Pár GBP/USD prudce ukončil svůj korekční pokles a začal tvořit nový růstový trend. Takový strmý pád amerického dolaru mohl přirozeně souviset pouze s jedinou událostí – projevem Jeroma Powella. Předseda Fedu poprvé v roce 2025 připustil možné zářijové snížení sazeb, což vyvolalo prudký výprodej dolaru. Připomeňme si však, že měnová politika Fedu ani není hlavním faktorem oslabení dolaru v roce 2025. Existuje několik dalších globálních důvodů, o kterých hovoříme téměř denně. -
Obchodní doporučení a analýza měnového páru EUR/USD na 21. ledna: Rychlý růst a... rychlý pokles?
Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pondělí rychlý růst o téměř 200 pipsů. K takovému pohybu neexistovaly žádné fundamentální důvody; trh nečekaně reagoval na Trumpovu inauguraci. Kdo však mohl předpovědět výprodej amerického dolaru? Někdo by mohl uvažovat o standardním vysvětlení "zvýšeného rizikového sentimentu na trhu". Je důležité poznamenat, že pokles dolaru začal dlouho před inaugurací, což naznačuje, že nebyl přímým důsledkem Trumpova projevu. Své plány na přetvoření Ameriky a světa zopakoval již mnohokrát, takže během dne se nic zvlášť překvapivého ani nového neodehrálo – ve hře byla jen nálada na trhu. -
Obchodní doporučení a analýza měnového páru EUR/USD na 23. ledna: Euro roste, dokud může
Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval ve svém slabém vzestupném pohybu, přestože neexsitovaly žádné fundamentální důvody pro to, aby euro opět rostlo. Ačkoli by se dalo spekulovat, že pokles dolaru byl v pondělí a úterý ovlivněn Trumpovými prohlášeními o clech, ve středu americký prezident neučinil žádné významné prohlášení, které by tuto domněnku posílilo. To naznačuje, že současný růst páru má čistě technický charakter. -
Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 10. října. Inflace v USA nastolí nový trend
Měnový pár GBP/USD se v průběhu středy nadále přikláněl k poklesu. Opět se mu nepodařilo dosáhnout nejbližšího cíle na úrovni 1,3050, ale z vývoje v posledních dnech je zřejmé, že cena již nemá tak silný impuls k poklesu jako minulý týden. To není překvapivé vzhledem k tomu, že makroekonomické pozadí tento týden prakticky chybělo. Zástupci Federálního rezervního systému (Fed) hovoří každý den a včera večer byl zveřejněn zápis z předchozího zasedání. Žádné principiálně nové informace se však na trh nedostaly. V důsledku toho byla volatilita tento týden extrémně nízká a účastníci trhu zatím čekají na zprávu o inflaci. -
Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 22. ledna: Libra opět čelí silné rezistenci
Měnový pár GBP/USD v úterý zažil pokles následovaný odrazem a den zakončil v blízkosti linie Senkou Span B, která slouží jako silná hladina rezistence. Pro libru je tak prolomení této úrovně náročné. Pokud se jí však podaří tuto linii překonat, mohlo by to znamenat pokračování lokální korekce směrem vzhůru, i když ve vyšších časových rámcích se stále jedná o korekci. Linie vzestupného trendu podporuje růst libry, ale pokles ceny pod tuto linii by znamenal konec současného trendu. -
Obchodní doporučení a analýza obchodů EUR/USD ke dni 24. září
Měnový pár EUR/USD se v průběhu úterý vyznačoval velmi rozkolísaným pohybem. Volatilita byla téměř nulová, a to navzdory velkému množství makroekonomických dat. Ráno byly zveřejněny indexy obchodní aktivity v sektoru služeb a průmyslu v Německu a EU za září. Jak jsme upozorňovali včera, reakce trhu přijde jen tehdy, pokud budou data překvapivá. To se stalo, ale v opačných směrech – indexy sektoru služeb rostly, zatímco indexy průmyslu klesaly. Obchodníci se proto nedokázali rozhodnout, jakým směrem dál obchodovat. -
Obchodní doporučení a analýza obchodů pro pár EUR/USD na 10. února
Měnový pár EUR/USD vykazoval v pátek poměrně logické pohyby, ačkoli americký dolar v závěru dne nakonec posílil. Jeho růst nicméně nebyl zvlášť výrazný, protože makroekonomické údaje z USA nebyly úplně pozitivní. -
Obchodní doporučení a analýza obchodů pro pár EUR/USD na 19. listopadu: Spadlo euro na dno?
Měnový pár EUR/USD se v pondělí pokusil zahájit novou vzestupnou korekci. Tyto pokusy vypadají relativně slabě, ale přitom euru dávají určitou naději. Aktuálně nevidíme pádný důvod ani pro korekci. Nicméně je také pravda, že ke korekci není vždy potřeba jasný důvod nebo opodstatnění. Medvědi by mohli začít vybírat zisky z short pozic, což by mohlo vyvolat růst. -
Obchodní doporučení a analýza obchodů pro pár EUR/USD na 6. června 2025
Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu. Ani poslední uvolnění měnové politiky ECB nedokázalo zachránit dolar. Evropský regulátor včera poosmé rozhodl o snížení všech tří klíčových sazeb, což je samozřejmě "holubičí" rozhodnutí a "medvědí" faktor pro euro. Euro ale přesto nevnímalo žádný tlak. Bezprostředně po oznámení výsledků zasedání euro pokračovalo v růstu, jako by se nic nedělo, a večer jen mírně zkorigovalo. Opět jsme byli svědky růstu eura tam, kde měl dolar posílit. -
Obchodní doporučení a analýza obchodů pro pár EUR/USD na 8. srpna: pullback před novým růstem
Měnový pár EUR/USD prošel ve čtvrtek v časovém rámci 1H mírnou korekcí směrem dolů v rámci nového uptrendu. Donald Trump uvalil v průběhu aktuálního týdne nová cla a zvýšil ta stávající, čímž opět vystupňoval obchodní válku. Za posledních šest měsíců se naprostá většina analytiků soustředila téměř výhradně na vývoj v oblasti cel – upřímně řečeno proto, že vcelku nic jiného nestálo za zmínku. Ano, makroekonomické údaje dál přicházejí a centrální banky se scházejí, ale trh se soustředí zhruba z 80 % právě na obchodní válku.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Denní kalendář událostí
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Tradingové analýzy a zprávy
CAC 40 - Intradenní výhled 7.8.2026
Index DAX - Intradenní výhled 7.8.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 7.8.2026
Bitcoin - Intradenní výhled 7.8.2026
EUR/USD - Intradenní výhled 7.8.2026
Dolarový index - Intradenní výhled 7.8.2026
Ropa Brent - Intradenní výhled 7.8.2026
Ropa WTI - Intradenní výhled 7.8.2026
Stříbro - Intradenní výhled 7.8.2026
Zlato - Intradenní výhled 7.8.2026
CAC 40 - Intradenní výhled 7.8.2026
Index DAX - Intradenní výhled 7.8.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 7.8.2026
Bitcoin - Intradenní výhled 7.8.2026
EUR/USD - Intradenní výhled 7.8.2026
Dolarový index - Intradenní výhled 7.8.2026
Ropa Brent - Intradenní výhled 7.8.2026
Ropa WTI - Intradenní výhled 7.8.2026
Stříbro - Intradenní výhled 7.8.2026
Zlato - Intradenní výhled 7.8.2026
Blogy uživatelů
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Akcie Microsoftu zlomily 26 let starý rekord. Důvod překvapil i samotné investory
RebelsFunding: Príležitosť pre Vás je tu!
FOMO a kvartální výsledky: Jak vyhodnotit potenciál a riziko?
Proč v období ztrát nesahat do funkční strategie
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Akcie Microsoftu zlomily 26 let starý rekord. Důvod překvapil i samotné investory
RebelsFunding: Príležitosť pre Vás je tu!
FOMO a kvartální výsledky: Jak vyhodnotit potenciál a riziko?
Proč v období ztrát nesahat do funkční strategie
Forexové online zpravodajství
Asijsko-pacifický region zakončuje pátek ve smíšených číslech
Realitní trh v červenci 2026: ceny se téměř nezměnily, byty se ale nabízejí jen 53 dní a nájmy 23 dní
Akciový výhled: CSG reportovalo a potvrdilo výhled, jinde klidnější vývoj
Evropské futures kontrakty bez výrazného pohybu
Očekávané události: Změna pracovních míst mimo zemědělství (USA), obchodní bilance (Německo)
Maďarská inflace v červenci překvapivě zpomalila
Německý průmysl v červnu zaostal za očekáváním
ČNB ponechala sazby beze změny, s dalším růstem sazeb zatím nespěchá
Forex: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
Forex: Dolaru pomáhají jestřábí tóny z Fedu
Asijsko-pacifický region zakončuje pátek ve smíšených číslech
Realitní trh v červenci 2026: ceny se téměř nezměnily, byty se ale nabízejí jen 53 dní a nájmy 23 dní
Akciový výhled: CSG reportovalo a potvrdilo výhled, jinde klidnější vývoj
Evropské futures kontrakty bez výrazného pohybu
Očekávané události: Změna pracovních míst mimo zemědělství (USA), obchodní bilance (Německo)
Maďarská inflace v červenci překvapivě zpomalila
Německý průmysl v červnu zaostal za očekáváním
ČNB ponechala sazby beze změny, s dalším růstem sazeb zatím nespěchá
Forex: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
Forex: Dolaru pomáhají jestřábí tóny z Fedu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Česká inflace koruně nenahraje
EUR/USD
EURUSD - Denní a intradenní výhled: Preferovaný scénář pro dnešní den očekává posílení eura
Graf dne: EURUSD (26.01.2021)
Komodity: Týdenní zásoby ropy a paliv v USA do 15. února
Analýza zlata na 17. února 2023 – průraz formace medvědí vlajky a potenciál dalšího poklesu
Graf dne – Stříbro (14.10.2025)
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (11.5.2021)
Obchodujete fundamenty? Pokud ano, zaměřte se na USA
Změny v daňovém systému USA mohou vyvolat lokální tlak na poptávku na trhu (ceny zlata a index #SPX mohou klesnout)
Forex: Česká inflace koruně nenahraje
EUR/USD
EURUSD - Denní a intradenní výhled: Preferovaný scénář pro dnešní den očekává posílení eura
Graf dne: EURUSD (26.01.2021)
Komodity: Týdenní zásoby ropy a paliv v USA do 15. února
Analýza zlata na 17. února 2023 – průraz formace medvědí vlajky a potenciál dalšího poklesu
Graf dne – Stříbro (14.10.2025)
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (11.5.2021)
Obchodujete fundamenty? Pokud ano, zaměřte se na USA
Změny v daňovém systému USA mohou vyvolat lokální tlak na poptávku na trhu (ceny zlata a index #SPX mohou klesnout)
Blogy uživatelů
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, EUR/CHF a CAD/CHF
Základy Money-Managementu
Měnový pár GBP/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H1 TF)
Je už čas na nákup komoditních měn?
Bilancia 3. obchodného týždňa (zisk)
Schopnosti, které z vás udělají lepšího tradera
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CHF, CAD/JPY a EUR/NZD
Multitimeframe analýza: 11.11.2021 SUGAR (bílý cukr)
Jak lze přistoupit k obchodování ropy
Rozhovor s Václavem Husníkem, členem Purple Trading Clubu
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, EUR/CHF a CAD/CHF
Základy Money-Managementu
Měnový pár GBP/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H1 TF)
Je už čas na nákup komoditních měn?
Bilancia 3. obchodného týždňa (zisk)
Schopnosti, které z vás udělají lepšího tradera
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CHF, CAD/JPY a EUR/NZD
Multitimeframe analýza: 11.11.2021 SUGAR (bílý cukr)
Jak lze přistoupit k obchodování ropy
Rozhovor s Václavem Husníkem, členem Purple Trading Clubu
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Akcie technologických gigantů na hraně. Přijde brzy korekce?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Historie forexového obchodování
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Základy Elliottovy vlnové teorie 3.
Technická analýza - oscilátory
Smart Money a koncept výběru likvidity
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Akcie technologických gigantů na hraně. Přijde brzy korekce?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Historie forexového obchodování
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Základy Elliottovy vlnové teorie 3.
Technická analýza - oscilátory
Smart Money a koncept výběru likvidity
Tradingové analýzy a zprávy
Dow Jones - Intradenní výhled 20.5.2016
Zlato - Intradenní výhled 7.8.2026
Intradenní Price Action patterny na ethereu 6.8.2026
Forex: Technická analýza EUR/USD
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 7.1.2020
Forex: USD/JPY na důležité rezistenci
Forex: GBP/USD testuje support trendového kanálu
GBP/USD - Intradenní výhled 10.8.2022
USD/JPY - Intradenní výhled 22.2.2017
Live trading: Ziskový long obchod na AUD/USD
Dow Jones - Intradenní výhled 20.5.2016
Zlato - Intradenní výhled 7.8.2026
Intradenní Price Action patterny na ethereu 6.8.2026
Forex: Technická analýza EUR/USD
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 7.1.2020
Forex: USD/JPY na důležité rezistenci
Forex: GBP/USD testuje support trendového kanálu
GBP/USD - Intradenní výhled 10.8.2022
USD/JPY - Intradenní výhled 22.2.2017
Live trading: Ziskový long obchod na AUD/USD



