Ticker Tape by TradingView
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 26. září: Pokles libry nic nemění
Analýza páru GBP/USD v grafu 5M
Pár GBP/USD se ve středu propadl o 100 pipů, což by mohlo některé lidi vést k názoru, že jsme nespravedliví. Libra šterlinků totiž za necelý den klesla o 1 cent – zdánlivě z ničeho nic! Rádi bychom ale upozornili, že tento pokles nemá vliv na celkový obrázek. Pokud libra stoupne o 300 pipů a klesne o 100, říká se tomu silný uptrend se slabou korekcí. Nikdo by nepochyboval, jestli má britská měna skutečné důvody k soustavnému růstu, který probíhá už několik měsíců. Trh ale od začátku roku 2024 (ne-li od září 2022) reaguje na uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému, a to pořád. Libra šterlinků vzrostla už o 3 000 pipů, i když se britská ekonomika výrazně nemění k dobrému. Makroekonomické a fundamentální pozadí včera chybělo.
Z technického hlediska si pár udržuje uptrend i v časovém rámci 1H. Aby měl dolar alespoň nějakou šanci stoupat, musel by se usadit pod trendovou linií. V tom případě by cena mohla pokračovat v poklesu k linii Senkou Span B, která se pohybuje směrem nahoru víc než samotná cena směrem dolů. Jakákoli makroekonomická zpráva o trhu práce, podnikatelské aktivitě nebo nezaměstnanosti z USA by ale mohla vyvolat další propad amerického dolaru. Trh očekává od příštího zasedání Fedu další snížení sazeb o 0,5 %, ačkoli právě skončilo zářijové zasedání.
Ve středu se v časovém rámci 5M vytvořily dva obchodní signály. Nejprve se pár odrazil od úrovně 1,3367, což obchodníkům umožnilo otevřít long pozice. Cena ale dokázala vzrůst jen o 28 pipů. Na long pozicích tak nemohlo dojít ke ztrátě. Pak se cena konsolidovala pod úrovní 1,3367 a do konce dne urazila zhruba 40 pipů směrem dolů. Obchodníci mohli těchto 40 pipů získat.
COT report:
Zprávy COT o britské libře ukazují, že sentiment komerčních obchodníků se v posledních letech neustále mění. Červená a modrá linie, které představují čisté pozice komerčních a nekomerčních obchodníků, se neustále protínají a ve většině případů zůstávají poblíž hranice nula. Vidíme také, že poslední fáze downtrendu začala, když byla červená linie pod hranicí nula. Červená linie je nad nulou a cena prorazila významnou úroveň 1,3154.
Podle posledního COT reportu o britské libře uzavřela nekomerční skupina 17 200 nákupních kontraktů a otevřela 10 000 prodejních kontraktů. V důsledku toho se čistá pozice nekomerčních obchodníků v průběhu týdne snížila o 27 200 kontraktů. Libra šterlinků nicméně dál posilovala.
Fundamentální pozadí stále nedává důvod k dlouhodobým nákupům libry šterlinků a samotná měna má reálnou šanci obnovit globální downtrend. V týdenním časovém rámci ale máme vzestupnou trendovou linii, takže dlouhodobý pokles libry je nepravděpodobný až do jejího překonání. Libra šterlinků navzdory téměř všemu dál roste; dokonce i když COT reporty ukazují, že ji hlavní hráči prodávají, ona stále roste.
Analýza páru GBP/USD v grafu 1H
26. září upozorňujeme na tyto důležité úrovně: 1,2796–1,2816, 1,2863, 1,2981–1,2987, 1,3050, 1,3119, 1,3175, 1,3222, 1,3273, 1,3367 a 1,3439. Jako zdroje signálu mohou sloužit také linie Senkou Span B (1,3157) a Kijun-sen (1,3337). Doporučujeme umístit stop-loss na breakeven, jakmile se cena posune o 20 pipů zamýšleným směrem. Linie indikátoru Ichimoku se mohou během dne pohybovat, což je třeba vzít v úvahu při určování obchodních signálů.
Ve Spojeném království nejsou na čtvrtek naplánovány žádné důležité události, ale ve Spojených státech se očekává projev Jeroma Powella a důležité zprávy o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Volatilita v poslední době značně vzrostla a dá se obchodovat, alespoň v menších časových rámcích.
Vysvětlivky k obrázkům:
Úrovně supportu a rezistence: Tučné červené linie, v jejichž blízkosti může trend skončit.
Linie Kijun-sen a Senkou Span B: Tyto linie indikátoru Ichimoku, přenesené z časového rámce 4H do 1H, jsou silné.
Extrémní úrovně: Tenké červené linie, od kterých se cena v minulosti odrazila. Poskytují obchodní signály.
Žluté linie: Trendové linie, trendové kanály a další technické patterny.
Indikátor 1 v grafech COT: Velikost čisté pozice pro každou kategorii obchodníků.
Klíčová slova: GBP/USD | USA | HDP | Analýza | COT report | Downtrend | Ekonomika | Indikátor | Korekce | Long | Long pozice | Měna | Měny | Pozice | Rezistence | Sentiment | Stop-Loss | Trend | Uptrend | Volatilita | Doporučení | USD | GBP | Zasedání Fedu | Britská měna | Obchodovat | Obchodníci | Britské libry | Cena | Dolar | Ichimoku | Libra | Libra šterlinků | Signály | Trh | Zpráva | Zprávy | BreakEven | COT | Reporty | Obchodní signály | Pokles libry | Uvolňování měnové politiky | Propad | Britská ekonomika | Projev Jeroma Powella | Snížení sazeb | Patterny | Měnové politiky | Zpráva o trhu práce | Pokles | Britské měny | Růst | Práce | Fundamentální pozadí | Nákup libry | Trendové linie | Důležité zprávy | Zboží dlouhodobé spotřeby | 3М | Úrovně supportu | Makroekonomická zpráva | Technické patterny |
Čtěte více
-
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. března – britská libra si pořád dělá legraci
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval... těžko říct, kterým směrem. Uptrend zůstává neporušený, ale cena včera prorazila pod spodní hranici rostoucího kanálu. V posledních dnech jsme byli svědky neklidných a nerozhodných pohybů –"cik-cak" a "plůtků". Volatilita klesla pod průměr. Zdá se, že trh neví, co dál: obchodníci nechtějí nakupovat dolar, ale nemají sílu nakupovat libru. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. ledna: Libra nestála stranou
Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí výrazný růst. Faktory, které tento pohyb ovlivnily, jsou podobné těm, o kterých jsme mluvili v článku o páru EUR/USD. Dolar kupodivu neměl žádné konkrétní důvody k poklesu v průběhu dne. A navíc, v případě britské libry není přesné tvrdit, že trh jen vybíral zisky z otevřených short pozic. Celkově nedoporučujeme zapojovat se do takových pohybů, ke kterým dochází často během zasedání Federálního rezervního systému, Evropské centrální banky nebo Bank of England. Trh má v těchto případech tendenci obchodovat na základě emocí, takže pohyby jsou nelogické a technická analýza nespolehlivá. Stručně řečeno, tyto pohyby se téměř nedají předvídat. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. listopadu: Libra šterlinků je stále flat
Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval ve flat trendu. Na rozdíl od páru EUR/USD je ale jeho flat zřetelněji vymezený jasnými hranicemi. Cena v průběhu minulého týdne kolísala mezi úrovněmi 1,2605–1,2620 a 1,2691–1,2701. Pár důsledně testuje horní nebo spodní hranici a poskytuje tak obchodníkům potenciální vstupní body. Stojí ale za zmínku, že indikátory typu linie Ichimoku ztrácejí na flat trhu sílu. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. srpna. Powellův projev už není zajímavý.
Pár GBP/USD si celé úterý udržoval vzestupný pohyb a nevykázal jedinou známku mírné sestupné korekce. Naprosto iracionální růst britské měny tedy pokračuje. I když se cena mírně odrazila od úrovně 1,3050, nutně to neznamená, že zahájí mírnou sestupnou korekcie. Trh stále nakupuje britskou libru a prodává dolar, i když pro to nemá fundamentální nebo makroekonomický důvod. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 22. května: Libra prolomila klíčové úrovně
Měnový pár GBP/USD ve středu také obnovil růst. Růst britské libry, který ve skutečnosti stále odráží pokles amerického dolaru, začal v noci, dlouho před zveřejněním zprávy o inflaci ve Velké Británii, která mohla vyvolat silnou rally na libře. Inflace ve Velké Británii nejenže vzrostla, ale vzrostla prudce a tolik, že překonala prognózy. Bank of England možná tedy jednala předčasně, když v květnu snížila úrokové sazby. Na tom už ale nezáleží. Důležité je, že k dalšímu kolu uvolňování měnové politiky možná už letos nepřikročí. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 23. května: Libra se připravuje na historický průlom
Měnový pár GBP/USD prorazil horní hranici bočního kanálu, ale s dalším růstem nespěchá. Obchodníci zřejmě sbírají síly k novému růstu, který se zdá velmi pravděpodobný. Mohlo by k němu dojít velmi brzy. Když se cena přiblíží ke klíčovým úrovním, obvykle prudce vyskočí nebo se odrazí zpět. Tentokrát v blízkosti hladiny 1,3439 nevidíme ani jedno. Cena se od této hranice neodrazila, což naznačuje, že obchodníci nemají v úmyslu prodávat pár ani na takto vysokých úrovních. Britská libra stále podává lepší výkon než euro. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 23. ledna: Libra ve středu odpočívala
Měnový pár GBP/USD ve středu zaznamenal mírný růst. Technický výhled pro euro i libru se aktuálně zdá téměř totožný. Hlavní rozdíl je v tom, že britská libra zatím neprorazila linii B Senkou Span. Podle indikátoru Ichimoku na ní stále převládá klesající trend. Nepřekvapilo by nás, kdyby euro i libra dnes nebo zítra pokračovaly v poklesu, protože stále nevidíme žádné přesvědčivé důvody, proč by měly vůči dolaru posilovat. Bank of England může už příští týden začít aktivně snižovat klíčovou úrokovou sazbu. "Trumpův faktor" navíc nemusí být pro dolar ze své podstaty negativní. Nabízí se otázka, proč všichni předpokládají, že cla americké ekonomice uškodí. Zdá se, že Trump je hodlá zavést, aby podmínky pro svou zemi vylepšil. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 24. ledna: Libra opět klepe na zavřené dveře
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval většinou do strany, aniž by se výrazně posunul nahoru nebo dolů. Během americké obchodní seance mírně vzrostl a jeho cena se dostala do pásma 1,2336–1,2349. Pokud ho překoná, mohla by ještě o kousek postoupit; doporučujeme ale dívat se na potenciál libry opatrně. Z fundamentálního hlediska zůstává libra slabá a chybí jí podpora makroekonomických faktorů. Její růst v posledních týdnech představuje hlavně technickou korekci. Ani průraz linie Senkou Span B tedy nejspíš výrazně nezmění celkový výhled. I když libra může ještě několik týdnů, nebo dokonce měsíců stoupat, aktuální pohyb nahoru je stále potřeba považovat za korekci. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 25. dubna: libra neustupuje
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval "ve stylu eura". Intradenní pohyby byly poměrně slabé a technický obraz naznačuje, že trend by se mohl změnit na klesající. Cena se konsolidovala pod kritickou linií, ale tento signál by mohl být falešný, protože americký dolar stále odmítá růst – přesněji řečeno, trh ho odmítá nakupovat. I když makroekonomické pozadí přeje dolaru, nejsme svědky žádného růstu – jak tomu bylo včera. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 26. února: libra dál spoléhá na euro
Měnový pár GBP/USD se v úterý znovu pokusil pokračovat v lokálním uptrendu. Britská libra na rozdíl od eura v posledních týdnech opravdu koriguje nahoru. Její růst podpořilo několik faktorů a libra využila každé příležitosti. Když byly údaje o britské ekonomice pozitivní, libra nadšeně stoupala. Navíc pokud euro stoupalo, libra se patrně cítila v právu dělat to taky. S potenciálně začínajícím novým poklesem eura se však připravujeme i na možný pokles britské měny. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 28. dubna: libra nevěří v deeskalaci
Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu do strany a držel se poblíž tříletých maxim. Fakt, že britská libra odmítá byť jen mírný korekční pokles, dokládá nedůvěru trhu v deeskalaci globální obchodní války, kterou rozpoutal Donald Trump. Připomeňme, že trhy často předjímají budoucí události, protože je to vynikající způsob, jak zahájit obchody na co nejvýhodnějších cenách v očekávání budoucích pohybů. Trh například začal započítávat uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému dva roky předtím, než k němu skutečně došlo. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 29. dubna: libra šterlinků se vrací ke starým zvykům
Měnový pár GBP/USD se v pondělí opět obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl ani jeden fundamentální důvod. Na takový vývoj by si však už všichni obchodníci měli zvyknout. Zatímco euro má při absenci zpráv na téma eskalace obchodní války tendenci pohybovat se do strany, libře šterlinků se stále daří růst. Pokud by britská ekonomika vykazovala dobré výsledky a obchodní válka by na ni neměla žádný vliv, nebylo by o čem pochybovat. Jenže to tak není – libra dál roste prakticky bez reálného důvodu. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 29. května: Britská libra na hraně
Ve středu pár GBP/USD pokračoval v pomalém poklesu, ale tentokrát bez jakékoli fundamentální podpory. Připomeňme, že dolar mohl v pondělí zaznamenat zvýšenou poptávku díky Trumpovu mírnějšímu postoji vůči EU a že objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA byly v úterý méně katastrofální, než se očekávalo. Formálně by tyto dva faktory mohly odůvodnit mírné posílení amerického dolaru. Nicméně toto mírné posílení jsme už zaznamenali a trh v posledních měsících využívá téměř každý faktor či zprávu proti dolaru. Proto je stále těžké předpovídat další růst dolaru, a to navzdory poklesu o 1 500 bodů během pouhých několika měsíců. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 3. října – libra proráží uptrend
Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval s mírným poklesem. To nás nepřekvapuje, protože britská libra je ještě víc překoupená a neopodstatněně drahá než euro. Euro v roce 2024 procházelo alespoň občasnými korekcemi, ale libra tuto možnost patrně neměla. Proto je pokles, který jsme pozorovali v prvních třech týdnech, to nejmenší, co mohlo přijít. Pokles britské měny a růst amerického dolaru by podle nás měl ve střednědobém horizontu pokračovat téměř podle každého scénáře. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 3. února. Libra si s obchodníky dál pohrává
Měnový pár GBP/USD se dál obchoduje nevyzpytatelně a už třetí, nebo dokonce čtvrtý den po sobě vykazuje pohyb do strany. V časovém rámci 1H je jasně vidět, že cenová akce připomíná patterny "cik-cak" a "plot-like". Snaha obchodovat za takových podmínek proto nejspíš povede ke ztrátě. Minulý týden měla britská měna jen velmi málo významných zpráv, o které by se mohla opřít. Ačkoli eurozóna zveřejnila několik klíčových zpráv, ve Spojeném království důležité zprávy chyběly. Evropská centrální banka sice zasedla, ale Bank of England nikoli. Libra proto při absenci zpráv nebyla schopna určit jasný směr. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 30. května: Britská libra je klidná jako beránek
Měnový pár GBP/USD vykázal ve čtvrtek nižší volatilitu než pár EUR/USD, což je poměrně překvapivé. Britská libra zároveň dokázala bez větších problémů oživit ke kritické linii a ze stejných důvodů obnovila růst i evropská měna. Nemá smysl znovu rozebírat vše, co se včera odehrálo ve Spojených státech. Řekněme, že trh opět nevěřil Trumpovi, soudu, nadějným možnostem pro americkou ekonomiku pod Trumpovým vedením, ani konci obchodní války. Výsledkem byl další pokles dolaru, přičemž technický průraz ceny pod trendový kanál byl přehlušen fundamentálním pozadím a velmi svéráznou interpretací situace ze strany obchodníků. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 30. ledna: Neúspěšný pokus dolaru o bleskovou válku
Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval opatrně, protože trh nechtěl před zasedáním Federálního rezervního systému a výroky Jeroma Powella riskovat. Tyto události a jejich vliv na trh budeme analyzovat zítra, protože někdy se reakce trhu může lišit od výsledků, které se očekávaly. Musíme se vyvarovat unáhlených závěrů; pochopení reakce trhu nám pomůže posoudit, jak trh interpretuje výsledky zasedání Fedu. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 31. ledna: Britská libra přešla do flat trendu
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek vyznačoval neobvyklým a nelogickým obchodním chováním. Britská libra neměla mnoho makroekonomických zpráv ani fundamentálních událostí, a přesto věrně kopírovala pohyby eura, což dokládá silnou korelaci mezi těmito dvěma měnami. Euro ale dokázalo vygenerovat jeden solidní signál a vykázalo průměrnou volatilitu, zatímco britská libra se příliš nepohybovala. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. dubna: Může Powell napravit situaci?
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růst, což bylo přirozeně dáno jediným faktorem – Donald Trump ve středu pozdě večer oznámil zavedení nových cel pro všechny země, které vyvážejí zboží do USA. Základní sazba bude 10 %, ale na několik zemí se budou vztahovat individuální cla. Trump už dříve představil několik celních balíčků vůči Číně a Evropské unii. Z toho vyplývá, že amerického prezidenta nezajímá spravedlnost těchto opatření. Jeho cíl je jasný – vyrovnat obchodní deficit, vrátit výrobu do USA a zvýšit tvorbu pracovních míst. A tento cíl důsledně prosazuje. Dolar mezitím prudce oslabuje, protože trh rozhodně odpověděl na otázku, "co si myslí o Trumpových clech." -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. října
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zkraje evropské obchodní seance zkolaboval. Ačkoli by se mohly vést nekonečné diskuze o tom, proč libra ve čtvrtek klesla, nejprve je třeba si připomenout, co už je zjevné: britská libra rostla příliš dlouho, příliš silně a bez pádných důvodů. Proto by bez jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických důvodů měla také dlouho a výrazně klesat. Tento týden navíc téměř všechny faktory podporovaly americký dolar. Kromě všech makroekonomických údajů z USA a pondělního projevu Jeroma Powella zde byl také projev Andrewa Baileyho, který naznačil možné zrychlení tempa uvolňování měnové politiky. Ve čtvrtek navíc vyšel slabší britský index PMI v sektoru služeb, než se čekalo, zatímco americký ISM index v sektoru služeb vyšel mnohem silnější. Britská měna každopádně zůstává značně překoupená.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Denní kalendář událostí
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Tradingové analýzy a zprávy
Akcie rostou, dolar klesá: Tradeři vyhlížejí snížení úrokových sazeb v USA
Čistý zisk japonských společností za duben až červen poprvé za tři roky klesl
Inflace v Maďarsku v červenci klesla na 4,3 procenta ze 4,6 procenta v červnu
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, za celý týden ale vykazují výrazný pokles
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Akcie rostou, dolar klesá: Tradeři vyhlížejí snížení úrokových sazeb v USA
Čistý zisk japonských společností za duben až červen poprvé za tři roky klesl
Inflace v Maďarsku v červenci klesla na 4,3 procenta ze 4,6 procenta v červnu
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, za celý týden ale vykazují výrazný pokles
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Forexové online zpravodajství
USA uzavírá se ziskem
Americké indexy posilují
Honda ve vzdálenější budoucnosti věří vodíku
FAO: Světové ceny potravin v červenci vzrostly na dvouleté maximum
Denní shrnutí: Wall Street roste, ropa klesá při šancích na příměří na Ukrajině
Apple roste o 4 %, dominuje BigTech a posouvá US100 na 24 700 bodů 📈
3 trhy, které sledovat příští týden (08.08.2025)
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
USA uzavírá se ziskem
Americké indexy posilují
Honda ve vzdálenější budoucnosti věří vodíku
FAO: Světové ceny potravin v červenci vzrostly na dvouleté maximum
Denní shrnutí: Wall Street roste, ropa klesá při šancích na příměří na Ukrajině
Apple roste o 4 %, dominuje BigTech a posouvá US100 na 24 700 bodů 📈
3 trhy, které sledovat příští týden (08.08.2025)
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: Nezaměstnanost Velké Británie v srpnu podle očekávání klesla na 7,7pct
Weber (ECB, prezident Bundesbanky)
Lepší nálada v evropském průmyslu
Makro: Míra nezaměstnanosti Česka v březnu poklesla na dvouměsíční minimum
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
Akcie: Evropské akcie v úterní seanci víceméně stabilní
US100 sa dostal nad dôležitú úroveň
Odbyt aut v Číně v dubnu vzrostl o více než 80 procent, uvedl svaz CAAM
Finančné trhy QE nepotrebujú
Makro: Nová indická vláda chce stabilizovat ekonomiku a snížit deficit rozpočtu
Makro: Nezaměstnanost Velké Británie v srpnu podle očekávání klesla na 7,7pct
Weber (ECB, prezident Bundesbanky)
Lepší nálada v evropském průmyslu
Makro: Míra nezaměstnanosti Česka v březnu poklesla na dvouměsíční minimum
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
Akcie: Evropské akcie v úterní seanci víceméně stabilní
US100 sa dostal nad dôležitú úroveň
Odbyt aut v Číně v dubnu vzrostl o více než 80 procent, uvedl svaz CAAM
Finančné trhy QE nepotrebujú
Makro: Nová indická vláda chce stabilizovat ekonomiku a snížit deficit rozpočtu
Blogy uživatelů
Lehká ropa: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Krátká analýza indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
Bitcoin v bull markete?
Americké akcie melou z posledního
Spoločnosť Walmart kráča s dobou
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoin vystřelil po čtyřech letech přesně podle příručky. Trump byl jen bonus
BOSSA: První výherce 10 000 Kč a postupující do hry o 200 000 Kč
Praktická ukázka: Tři shorty a dva TP
Index S&P 500 konsolidoval růst nad 5 600, býci jsou připraveni útočit!
Býčí úprk z letošních minim pokračuje, rally nezastavily ani rozpačité výsledky největších firem
Lehká ropa: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Krátká analýza indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
Bitcoin v bull markete?
Americké akcie melou z posledního
Spoločnosť Walmart kráča s dobou
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoin vystřelil po čtyřech letech přesně podle příručky. Trump byl jen bonus
BOSSA: První výherce 10 000 Kč a postupující do hry o 200 000 Kč
Praktická ukázka: Tři shorty a dva TP
Index S&P 500 konsolidoval růst nad 5 600, býci jsou připraveni útočit!
Býčí úprk z letošních minim pokračuje, rally nezastavily ani rozpačité výsledky největších firem
Vzdělávací články
Dva myšlenkové triky pro zlepšení vstupů a výstupů
Tři věci, které by měl mít odolný trader
Charting a druhy grafů v technické analýze
Plánujte své obchody a dodržujte pravidla strategie
Jak se zbavit stresu při tradingu?
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Jak obchodovat falešné Pin Bary
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Fibonacci na finančních trzích
Exkluzivní rozhovor s Raghee Horner - žena na forexu
Dva myšlenkové triky pro zlepšení vstupů a výstupů
Tři věci, které by měl mít odolný trader
Charting a druhy grafů v technické analýze
Plánujte své obchody a dodržujte pravidla strategie
Jak se zbavit stresu při tradingu?
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Jak obchodovat falešné Pin Bary
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Fibonacci na finančních trzích
Exkluzivní rozhovor s Raghee Horner - žena na forexu
Tradingové analýzy a zprávy
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 18.8.2023
Forex: Otestuje GBP/NZD trendovou linii?
Maďarská skupina Oriens kupuje obchodníka s hutním materiálem Steelmart
Forex: Dolar mírně roste, v centru pozornosti jsou centrální banky
GBP/USD - Intradenní výhled 2.2.2022
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Aktuálně otevřené forex pozice 20.8.2019
Nejsilnější a nejslabší měny 29.12.2017
FCA varuje před brokerem Global Trader
Trumpův plán zvýšit cla na hliník a ocel znepokojuje i Británii
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 18.8.2023
Forex: Otestuje GBP/NZD trendovou linii?
Maďarská skupina Oriens kupuje obchodníka s hutním materiálem Steelmart
Forex: Dolar mírně roste, v centru pozornosti jsou centrální banky
GBP/USD - Intradenní výhled 2.2.2022
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Aktuálně otevřené forex pozice 20.8.2019
Nejsilnější a nejslabší měny 29.12.2017
FCA varuje před brokerem Global Trader
Trumpův plán zvýšit cla na hliník a ocel znepokojuje i Británii
Témata v diskusním fóru
GBP/USD
EUR/USD
PIN BARS
EUR/CHF
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 29.9.2014
Začátky v tradingu
EUR/CZK a USD/CZK
Co prop tradeři nejčastěji vyhledávají u prop firem?
USMCA nahrazuje NAFTU, kanadský dolar může dále růst
Swingový TimeFrame výhled s Pepou Zemanem
GBP/USD
EUR/USD
PIN BARS
EUR/CHF
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 29.9.2014
Začátky v tradingu
EUR/CZK a USD/CZK
Co prop tradeři nejčastěji vyhledávají u prop firem?
USMCA nahrazuje NAFTU, kanadský dolar může dále růst
Swingový TimeFrame výhled s Pepou Zemanem