Neděle 01. říjen 2023 14:47
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

Technická analýza ETH/USD na 14. 9. 2023

14.09.2023 11:25  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Zprávy z krypto průmyslu:

Vitalik Buterin, tvůrce Etherea, vyjádřil své myšlenky o budoucnosti ekosystému kryptoměn. Během rozhovoru s Davidem Hoffmanem na konferenci Permissionless v Austinu v Texasu prohlásil, že současný přístup ke kryptografickým aplikacím a řešením "není dostatečně kreativní".

Buterin poznamenal, že ačkoli je DeFi (decentralizované finance) zajímavé a NFT jsou novým prvkem v kryptoekosystému, jsou pouze rozšířením již existujících řešení. Tvůrce Etherea je více nadšený z možností, které decentralizace sociálních sítí přináší.

Zmínil Farcaster, protokol podobný Twitteru postavený na OP mainnetu. Mluvil také o mobilní aplikaci Warpcast, která je zatím v alfa verzi pouze na základě pozvánky.

Inovativní projekty jako Farcaster a Lens, které vytvořil zakladatel Aave Stani Kulechov, používají krypto nástroje, aby konkurovaly centralizovaným platformám. Buterin nadšeně hovořil o možnostech dalšího rozvoje tohoto konceptu. Vyjádřil naději, že se taková řešení budou moci plně integrovat s dalšími projekty v ekosystému kryptoměn.

Buterin vyjádřil své přesvědčení, že řešení založená na kryptoměnách mají potenciál být decentralizovanější. Chraňte své soukromí a bezpečí, více než v současném prostředí Web2. Vyjmenoval různé možnosti, které by k tomuto cíli mohly přispět. Například ENS (Ethereum Name Service) a POAP (Proof of Attendance Protocol).

Tvůrce Etherea vyjádřil naději, že tyto nástroje pomohou vytvořit nezávislou, otevřenou sadu nástrojů, která bude konkurenceschopná s technologickými giganty, jako jsou Google a Twitter, ale bez centralizace a kontroly, která charakterizuje systémy jako WeChat, Alipay nebo CBDC (Central Bank Digital Currency).

Technický výhled trhu:

Pár ETH/USD dosáhl nového lokálního minima na úrovni 1 530 USD a poté se okamžitě odrazil. Maxima bylo dosaženo na úrovni 1 636 USD, takže krátkodobá rezistence trendové linie na grafu časového rámce H4 byla prolomena. Momentum se také prolomilo do kladného teritoria, takže odraz může pokračovat výše k úrovni 1 664 USD. Vnitrodenní technická rezistence je na úrovni 1 632 USD (100 EMA) a nejbližší úrovně technického supportu se nacházejí na 1 616 USD a 1 580 USD.

analytics6502a6a323024.jpg

Týdenní pivotní body:

WR3 – 1 643 USD

WR2 – 1 627 USD

WR1 – 1 620 USD

Týdenní pivot – 1 610 USD

WS1 – 1 603 USD

WS2 – 1 593 USD

WS3 – 1 577 USD

Obchodní výhled:

Trh s ETH zaznamenal nižší maxima a nižší minima od swingového maxima v polovině srpna 2022 na úrovni 2 029 USD. Je to klíčová úroveň pro býky, takže je třeba ji prolomit, aby bylo možné pokračovat ve vzestupném trendu. Klíčový technický support se nachází na 1 368 USD, takže dokud se trh bude obchodovat nad touto úrovní, výhled zůstane býčí.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Technická analýza etherea na 11. dubna 2023
  Ethereum se obchoduje zhruba za 1 920 USD. Krátkodobý trend zůstává býčí, protože cena dál vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Trend zůstává býčí, ale na RSI vidíme určité varovné signály. RSI nevytváří vyšší maxima, naopak poskytuje signály medvědí divergence. Nedávní cenová akce od poloviny března vypadá jako formace rostoucího klínu. Support modré trendové linie je na ceně 1 844 USD. Souběh medvědí divergence a klínového obrazce nás nutí k větší opatrnosti. Spolu s průrazem pod cenu 1 844 USD by byl medvědím signálem obratu.
 • Technická analýza etherea na 16. srpna 2022.
  Ethereum se obchoduje přibližně za 1 870 USD. Krátkodobý trend zůstává býčí, protože cena vytvořila vzestupný kanál a stále se obchoduje v něm. Ethereum nyní atakuje spodní support kanálu. Je důležité, aby se býci dokázali udržet v kanálu. Další support je na hladině 1 656 USD a průraz pod ni potvrdí změnu trendu. RSI se už chvíli škrábe k překoupeným úrovním. Obrat dolů je vysoce pravděpodobný, a býci proto musejí být velmi opatrní. Pullback je na aktuálních úrovních opodstatněný.
 • Technická analýza etherea 7. října 2022.
  Ethereum se obchoduje kolem úrovně 1 330 USD. Cena se v posledních týdnech pohybuje většinou do stran a býkům se nedaří dostat cenu výše než k úrovni 1 420 USD. Cena zůstává pod prolomenou linií krku vzoru hlava a ramena. Linie krku na úrovni 1 470 USD je klíčovou rezistencí. Náš cíl 1 175 USD zůstává nedotčen, ale vezmeme-li v úvahu současnou cenovou formaci, prolomení pod nedávná minima na hladině 1 245 USD povede k hlubšímu poklesu k červnovým minimům na úrovni 900 – 880 USD.
 • Technická analýza: Ethereum
  Ethereum sa obchoduje v lokálnom rastovom trende. Cena sa dostala späť nad úroveň 185 dolárov, čo zatiaľ predstavuje kľúčovú úroveň podpory. Táto úroveň je označená dolnou hranicou štruktúry Overbalance a predchádzajúcimi cenovými reakciami. Pokiaľ je cena nad spomínanou úrovňou, rastový trend ostáva v platnosti. Na druhej strane, kľúčový odpor možno nájsť na úrovni 250 dolárov a je označený predchádzajúcimi cenovými reakciami.
 • Technická analýza: Ethereum
  Druhá najznámejšia kryptomena - Ethereum - sa od 13. marca obchoduje v rastúcom trende. Kryptomene sa nepodarilo prelomiť odpor na úrovni 250 USD, ale hlavný trend zostáva stúpajúci. Cena sa tento týždeň odrazila od kľúčovej zóny podpory (215 USD), čo potvrdzuje, že kupujúci majú výhodu. Vyššie uvedená oblasť na úrovni 215 $ je označená predchádzajúcimi cenovými reakciami a kĺzavým priemerom s periódou 45. Všimnite si, že cena počas vzostupného impulzu rešpektovala tento kĺzavý priemer. Pokiaľ sa cena nedostane pod oblasť označenú zelenou farbou, Ethereum môže naďalej pokračovať v raste.
 • Technická analýza ETH/USD na 10. 3. 2023
  Několik jurisdikcí po celém světě zvýšilo své úsilí v rámci regulace digitálních aktiv. Také v Německu vydal finanční dozorčí orgán pokyny k regulaci kryptoměn, a to i pro účely boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu.
 • Technická analýza ETH/USD na 11. 4. 2023
  Ani nejoblíbenější výrazy jako zbraně, Chuck Norris, zdravotní pojištění a politika se v USA nedostaly do první desítky seznamu aktuálně vyhledávaných výrazů.
 • Technická analýza ETH/USD na 11. 9. 2023
  Účet Vitalika Buterina na X (dříve Twitter) byl hacknut. A co víc, hacker účtu využil k podvodu v celkové hodnotě téměř 700 000 USD. Vše se odehrálo o víkendu a sám tvůrce Etherea se k situaci zatím nevyjádřil.
 • Technická analýza ETH/USD na 12. 4. 2022
  Platební gigant Mastercard podal u Úřadu pro patenty a ochranné známky Spojených států amerických (USPTO) 15 žádostí o registraci tokenů NFT a metataverza.
 • Technická analýza ETH/USD na 13. 9. 2023
  Hacknutí účtu Vitalika Buterina o víkendu 9. – 10. září bylo důležitou událostí v kryptoměnové komunitě. Sám tvůrce Etherea prolomil mlčení a vysvětlil, co způsobilo, že účet ztratil.
 • Technická analýza ETH/USD na 16. 2. 2023
  Prezident Spojených států má podle médií jmenovat svou hlavní ekonomickou poradkyni Laelu Brainardovou, místopředsedkyni Federálního rezervního systému, svou hlavní ekonomickou poradkyní. Problém je v tom, že je považována za zarytého nepřítele kryptoměn. Tvrdí, že můžou podkopat finanční stabilitu USA. Na druhou stranu je pro vydání digitálního dolaru, který by byl vysoce centralizovaný a kontrolován úřady.
 • Technická analýza ETH/USD na 16. 8. 2023
  Spekulant Michael Burry, který se proslavil knihou "The Big Short" a stejnojmenným filmem, nedokázal 14 let zopakovat svůj velkolepý úspěch z roku 2008. Tehdy vydělal jmění sázením na krizi rizikových hypoték v roce 2008. Nyní je zpět na trhu se svými shorty.
 • Technická analýza ETH/USD na 18. října 2022
  Bank of America zjistila, že bohatí mladí Američané mají 7,5krát vyšší pravděpodobnost, že budou mít ve svých peněženkách kryptoměny, než investoři ve věku 43 let a starší. "Pokud si nejmladší kohorta není jistá akciovým trhem, kde vidí příležitosti pro růst investic? Alternativy, včetně kryptoměn, jsou jejich volbou číslo 1," napsala banka.
 • Technická analýza ETH/USD na 19. 6. 2023
  Elon Musk, miliardář a šéf Tesly, obvinění z držení dogecoinu popřel. V současné době probíhá soudní řízení za manipulaci s trhem a podvody s akciemi související s touto kryptoměnou.
 • Technická analýza ETH/USD na 23. 5. 2023
  Shibarium, vrstva ekosystému Shiba Inu, která operuje na síti Ethereum, slaví významný milník – 10 milionů transakcí. Shibarium je místo, jehož cílem je přeměnit Shiba Inu v rozsáhlý ekosystém. Síť, kde SHIB už není jen meme, ale nástroj se skutečnou užitečností. Hlavní implementace sítě – mainnet – stále čeká na spuštění, ale tvůrci nezahálejí. Před pár týdny spustili testovací síť Puppynet.
 • Technická analýza ETH/USD na 24. 5. 2023
  Dubaj, globální finanční centrum a symbol inovací, plánuje další převratný projekt. Město hodlá postavit první bitcoinovou věž na světě, která se má stát ikonou světa kryptoměn.
 • Technická analýza ETH/USD na 25. 3. 2022
  Larry Fink, generální ředitel společnosti BlackRock, potvrdil, že největší správce aktiv na světě zjišťuje, jak posílit své služby v oblasti digitálních měn.
 • Technická analýza ETH/USD na 25. 7. 2023
  Tvůrce Etherea, Vitalik Buterin, se podělil o své myšlenky na Worldcoin (WLD), inovativní projekt, který se ujal vedení na krypto scéně. Tato iniciativa, kterou vytvořili tvůrci OpenAI, společnosti stojící za ChatGPT, již získala značnou pozornost pro svou pozoruhodnou technologii.
 • Technická analýza ETH/USD na 25. 9. 2023
  Evropská unie se opět zaměřuje na digitální aktiva. Evropský parlament a jeho výzkumný úřad chtějí, aby byl dohled nad kryptoměnami ještě přesnější. Vše směřuje ke zvýšení bezpečnosti a zajištění většího rozvoje a stability na trhu s kryptoměnami.
 • Technická analýza ETH/USD na 26. 7. 2023
  Americké ministerstvo spravedlnosti se spojilo s organizací založenou před dvěma lety. Řeč je o National Cryptocurrency Enforcement Team (NCET), který byl vytvořen pro boj proti krypto zločinům.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new